תבלו

 

הרבה אנשים שואלים אותי למה ריאל מדריד שיחררה את מסוט אוזיל, מי שהיה הכוכב הכי גדול של הקבוצה בשנים האחרונות, אחרי רונאלדו. יש לי תשובות רבות, אך מי אני שאשיב אם מי שיכול לענות זה האחראי, המאמן קרלו אנצ'לוטי: "אני החלטתי על עזיבתו. זו החלטה מקצועית נטו. אני מעדיף את די מריה. אולי יש לו פחות איכות אך הפרופיל של אופי, דינמיות, עזרה לקבוצה, עדיף מבחינתי. כשבייל הגיע חשבתי שדי מריה חשוב יותר מאוזיל בשביל האיזון, שהוא הדבר הכי חשוב לקבוצה", אמר אמש לקדנה סר.

 שמעתי בטלוויזיה בישראל שריאל מגיעה כפייבוריטית בקלאסיקו. ראשית, במשחקים האלו אין דבר כזה. שנית, הפרשנים הכי נחשבים בספרד לא מסכימים עם קביעה זו, למרות העובדה שבארסה מגיעה אחרי שני תיקו.

 נכון, ריאל השתפרה באופן משמעותי בשבוע האחרון. אך כפי שאנצ'לוטי עצמו אמר, "אנחנו נשתפר כי אי אפשר לשחק יותר גרוע מהאופן שבו שיחקנו מול אלצ'ה ולבנטה". מה שבטוח, בלי רונאלדו לא היינו רואים את השיפור הזה על לוח התוצאות. בתחילת העונה הנוכחית ריאל תלויה יותר בכריסטיאנו מאשר בארסה במסי. הכוכב הפורטוגלי רגיל לתת משחקים מדהימים בקאמפ נואו. שריקות הבוז של אוהדי בארסה מעניקות לו מוטיבציה, וכמובן הוא אוהב לשחק במגרש כה גדול, עם מרחבים כל כך גדולים כדי לרוץ ולבעוט. אם בהתקפה של בארסה ריאל בדרך כלל מנסה לכלוא את מסי, רונאלדו בדרך כלל מנצל את העובדה שבארסה אינה קבוצה שבנויה על הגנה.

 זה ממש לא נכון לשים באותו סל את ניימאר ואת בייל. בייל לא הספיק לעשות מחנה אימונים כמו שצריך. בנוסף, הוא הגיע פצוע וכמעט לא שיחק. ניימאר לעומת זאת משחק כמעט בכל המשחקים, ולפי התקשורת של ברצלונה הוא אחד השחקנים הטובים העונה בקבוצה של מרטינו. ויש הבדל נוסף. לניימאר אין תחרות בצד שמאל של ההתקפה של בארסה. לבייל יש את די מריה, שמוכיח שלא חובה להיות חתיך וכוכב תקשורתי כדי להיות שחקן מכריע. כשאני רואה את די מריה משחק, לפעמים אני שואל את עצמי לאיזו נבחרת בעולם יש התקפה עם שחקנים כמו מסי, אגוארו, היגואין, טבס ודי מריה.

 בייל הוא אחד השחקנים הכי מהירים בעולם, ואולי בגלל זה יש סיכוי שאנצ'לוטי ייתן לו הזדמנות. אנחנו לא נדע עד מחר, אך הייתי רוצה לשאול את אדריאנו את מי הוא מעדיף לפגוש מחר: את בייל או את די מריה?

 עם כל הכבוד, ויש כבוד, לאתלטיקו, מחר נפגשות שתי הקבוצות עם הסגל הכי עמוק ואיכותי בספרד. תבלו.

לונדון קולינג 1' - איפה קולין?
האיוון דרגו של מסי

26 Comments

ג'וני 25 באוקטובר 2013

אם הכדורגל היה פופולרי במעצמות ספורט הגדולות בעולם כמו סין וארה"ב אין ספק בכלל שרונאלדו ומסי היו נדחקים הצידה כי הם לא באמת ספורטאי על.

ראינו מה רונאלדו עשה נגד נבחרת ישראל החלשה וגם את מסי במונדיאל ובשאר המשחקים בצ'מפיונס .
ההתעסקות התקשורתית הכפייתית והמזוכיסטית 24 שעות במסי ורונאלדו הוכחה סופית שהכדורגל פשט את הרגל.

עמית 25 באוקטובר 2013

ג'וני; בכדורסל כן מתעניינים בארה"ב, ובכל זאת אנשים שאינם ספורטאי על בשום אופן (נאש לדוגמא, שבטח לא ספורטאי יותר מרשים מרונאלדו), מצליחים להשתלב ואף להתבלט.

זה ההבדל בין ספורט ואתלטיקה. זה לא מספיק לרוץ מהר.

ג'וני 25 באוקטובר 2013

עמית ,
נאש הוא אחד הכדורסלנים הגדולים בעולם שמשחק בליגה הטובה בעולם אז איך הוא לא ספורטאי על? מה גם שהוא אפילו התגלה כשחקן כדורגל מוכשר שהשתתף באימונים של קבוצות כדורגל מקצועניות ואף נבחן בקבוצת אינטר האיטלקית וזה רק מוכיח שכל אחד מהרחוב יכול לשחק כדורגל מקצועני כי מדובר במשחק פשוט שלא דורש שום כישרון להתבלט/

אחד 25 באוקטובר 2013

וכשמייקל ג'ורדן ניסה לשחק בייסבול הוא נכשל כשלון חרוץ. אז כנראה שגם כדורסל הוא משחק שלא דורש שום כישרון(לפי ההיגיון שלך)

bb 25 באוקטובר 2013

עזבו אותו, פעם אחר פעם מוכיחים עד כמה אין הגיון מאחורי הטענות שלו אבל הוא בשלו.

ירושלמי 25 באוקטובר 2013

אני חושב שהתשובה של אדריאנו תהיה בייל.
לפחות עפ" י המשחק האחרון מול יובה היה נראה שהוא לא מחובר בכלל לקבוצה ושום דבר לא עוסר דרכו.
אנצ'לוטי צריך גם להחליט אם הוא פותח עם בנזמה או מוראטה. מספיק שיש שחקן על המגרש שלא תורם לקבוצה, לא צריך שניים כאלה ועוד מול בארססה. והסיכוי ששניהם פתאום יתחברו לקבוצה באחד ערב הוא נמוך.
אני במקומו מהמר רק על אחד מהם בהרכב, השאלה היא מי.

אמיר 25 באוקטובר 2013

להגיד שמחר נפשות שתי הקבוצות עם הסגל הכי עמוק ואיכותי בספרד זה מובן מאליו וזה שקול ללא להגיד כלום. לא הייתי מסיים כתבה רצינית כזאת עם משפט סתמי. מחר נפגשות שתים מתוך שלושת הקבוצות הגדולות בעולם וייסלחו לי דורטמונד פסז וסיטי שלדעתי דולקות אחריהן. די מריה פשוט עשה מהלך ענק השנה. הביאו על העמדה שלו שחקן במאה מיליון והוא לא נבהל וניצל את העניין לשדרוג עצמי מדהים. גם הוא גם אגווארו וגם היואיין מגיעים למונדיאל בשיאם. אם מסי יהיה כשיר אז אפשר להתחיל לחלום. אם. מחר הכל פתוח. הרבה זמן לא היה קלאסיקו עם כל כך הרבה שאלות פתוחות. ושוב, התשובה היא כמו בהקשר של המונדיאל. אם מסי כשיר במאה אחוז אז הסיכוי לטובת בארסה. אם.

אלעד אחד 25 באוקטובר 2013

אפשר יהיה להתחיל לחלום רק אם פתאום ינחתו 2-3 בלמים מהמאדים, ואולי איזה קשר אחורי 1 או 2.
מתי נבחרת בלי הגנה לקחה מונדיאל בפעם האחרונה?
אבל – מהפה שלך לשערי מרום…

אחד 25 באוקטובר 2013

אני לא מאמין שארגנטינה יכולה לקחת את המונדיאל. הרי כל משחק עבורם יהיה כמו משחק חוץ, כי לא משנה מול מי הם ישחקו,הקהל הברזילאי המקומי יעודד את הקבוצה השנייה.
חוץ מזה שמלבד מסי, אין להם בסגל שחקנים ברמה של הנבחרות הגדולות האחרות.

גיא 25 באוקטובר 2013

די מריה היגוואין וטבס אלה שחקנים שיכולים להיות בהרכב של כל נבחרת גדולה אחרת

ארצי בן יעקוב 25 באוקטובר 2013

ארגנטינה מחוברת ביבשת שלה עם האוהדים שלה היא אחת מארבע המועמדות לזכיה במונדיאל
הרכב השחקנים הוא פשוט מדהים

גרבר 27 באוקטובר 2013

אממ… גם יש איזה אחד זניח, פותח מדי פעם בסיטי, מבקיע פה ושם. "קון" , הם מכנים אותו ?

פרי 25 באוקטובר 2013

"התקשורת של ברצלונה אמרה שניימר הוא אחד השחקנים הטובים העונה בקבוצה של מרטינו". נו באמת, מה ציפית שיגידו? יש לך מקורות יותר אובייקטיבים? לריאל יש יתרון מול ברצלונה כי היא בכושר יותר טוב בשבועיים האחרונים ויש לה מאצ' אפ טוב יותר כשמשווים את ההתקפה מול ההגנה של הקבוצה השנייה. בסופו של דבר ברצלונה נופלת העונה בשלושה דברים: משחק מסירות איטי מדי, משחק שקוף ופיקה. את הדברים האלו רואים בכל משחק מול קבוצה עם מעט רמה. 1:0 ריאל

פראליה 25 באוקטובר 2013

הלה-ליגה בהתרסקות בקו ישר אם גם ה"אל-קלאסיקו" לא מצליח לעניין.
הכוכבים שמגיעים לשם עושים כסף קל בכדורגל תחרותי למחצה.
כמעט כל שחקן שיוצא משם מגלה במהירות שהחיים לא קלים כשהיו.

דון נאפולי 25 באוקטובר 2013

הסכמתי עם כל מה שאמרת עד המשפט האחרון.
תשווה בין ההצלחה של היגוואין, אוזיל, מאטה, קזורלה ועוד רבים אחרי המעבר מהלה ליגה לעומת בייל וסונג שהגיעו ככוכבים מהליגה האנגלית.

פראליה 25 באוקטובר 2013

בבקשה –
היגוואין כבש שלושה אחרי מאזנים של 20+ כל עונה, לא רואה אותו עושה 20+ בסרייה אה, ימים יגידו.
אוזיל, למרות פתיחה נהדרת, לא הולך לעשות את המספרים בריאל.
מאטה, אחרי שתי עונות כשחקן הכי טוב בצ'לסי, לא שיפר מספרים בקבוצה הרבה יותר טוב מולנסיה.
סאלי קאסורלה אכן עשה עונת שיא בארסנל ושיפר מספרים מויאריאל, העונה בינתיים לא משהו.
בייל עוד לא התחיל לשחק בגלל פציעות, סונג לא שחקן שורה ראשונה, בטח לא כוכב.

סתם אחד 26 באוקטובר 2013

קון אגוארו שיפר מאוד את המספרים שלו.
אל תשכח שמעבר של שחקן למדינה אחרת דורש התאקלמות
ויש עוד גורמים שמשפיעים על היכולת שלו.

ארצי בן יעקוב 25 באוקטובר 2013

שוב נגיד בכל ,זהו המשחק הכי גדול בעונת הכדורגל בכל שנה ובמיוחד עכשיו עם מאמנים ושחקנים חדשים מה יכול להתחרות במשחק הזה?צ"לסי יוניטד או סיטי ארסנל ?
1-בריאל שאלת המפתח זה עולים עם בן זימה או מורטה(פשוט מזעזע שריקות הבוז לבן זימה)לדעתי הוא גמור בקבוצה מורטה עדיף
2-בייל לא מוצא את עצמו על המגרש,אם הוא מגן שמאלי שיעלה במקום אבלואה,אם הוא מגן ימני שיעלה במקום מרסלו
למה בייל ודה צריכה צרים לשחק באותו עשר מטר?
3-ההגנה של בארסה היא פשוט זוועה,שנה מעולה של וולדז הצילה מלפחות ספיגה של 5 שערים,עכשיו וולדס נחלש והם סופגים
כשלון ענק של המאמן רק התעלות של פיול תמנע ספיגה רצינית
4-נימאר הוא שחקן על,אין על זה בכלל וויכוח,אבל לדעתי הוא תקוע מידי באגף צ ריך לאפשר לו לחתוך יותר למרכז כמו שאיניסטה עושה
5-מסי לא בכושר בגלל הפציעה ורונאלדו הבוא בכושר שיא,זה ישפיע
הניחוש שלי זה 2-2

גל 25 באוקטובר 2013

אחת התגובות המוזרות.
"למה בייל ודה צריכים לשחק באותו עשר מטר"? מה זה אומר?
"2 -בייל לא מוצא את עצמו על המגרש, אם הוא מגן שמאלי שיעלה במקום אבלואה, אם הוא מגן ימני שיעלה במקום מרסלו"… אתה מודע לזה שמרסלו מגן שמאלי וארבלואה מגן ימני? חוץ מזה שמרסלו אחד השחקנים היציבים והטובים עד עכשיו בריאל? היה אחד החשובים בניצחון על יובנטוס גם.

אורי 26 באוקטובר 2013

שתי תובנות על המשחק של ריאל יובה, אחת רלבנטית ואחת סתם מוזרה- הדבר שהכי בלט בדקות המועטות של בייל על המגרש היתה ש׳חבריו׳ לקבוצה פשוט התעלמו ממנו בצורה בוטה ולא מסרו לא את הכדור באף התקפה. יכול להיות שחדר ההלבשה של ריאל לא לגמרי שליו לקראת הקלאסיקו, מה שיכול להשפיע רבות על התוצאה בשבת.
ואם כבר בליגת האלופות עסקינן- באולפן ערוץ 5 יש מפה מסתובבת שלקח לי קצת זמן לזהות- עושה רושם שמערבית לצרפת יש ים ושדנמרק היא בכלל אי. עד כמה פרובינציאליים/סתומים/פאתטיים אפשר להיות ? וזה בלי להתייחס למופע האיימים של מודי והתקצירים של כדורסל הנשים בערב שכזה. אם ערוץ 5 יפשוט רגל, ועושה רושם שהוא בהחלט בכיוון, לא אזיל דמעה..

red sox 26 באוקטובר 2013

לא ראיתי את המפה המדוברת אבל למען ההגינות צריך לומר שמערבית לצרפת אכן יש ים ושכמעט מחצית משטח דנמרק כולל עיר הבירה הוא אי.

אורי 26 באוקטובר 2013

טעות סופר- מזרחה לצרפת. הליצנים האלה משתמשים במפת אירופה שגרמניה הוסרה ממנה לגמרי. ביזארי

red sox 26 באוקטובר 2013

סאל, שתי הערות.
1. לאף נבחרת בעולם אין התקפה עם שחקנים כמו מסי, אגוארו, היגואין, טבס ודי מריה. זה כולל את ארגנטינה כמובן מהסיבה הפשוטה שטבס כבר מזמן לא שחקן נבחרת וגם לא צפוי להיות בסגל לברזיל.
2. הגיע הזמן לשים בצד את נושא גודל המגרש כמשתנה בעל השפעה טקטית על המשחק. הדרישות של פיפ"א ואופ"א, לאצטדיונים שמארחים משחקים בינ"ל ומאושרים למשחקים בגביעי אירופה הן קשיחות לגמרי ומשאירות כמעט אפס מרווח לשינוי מידות המגרש. הסטנדרט הוא 105מ'*68מ' כשאצטדיונים בודדים בליגות האירופאיות חורגים מהמידות האלה במטר או שניים. לרונאלדויש בקמפ נואו בדיוק אותם "מרחבים" כמו באוססונה או בסביליה.

ק. 26 באוקטובר 2013

ברור לך שכשיש 2-3 שחקנים בחצי המגרש בו רונאלדו פעיל, יש לו יותר מרחבים מאשר 9-10 (אוססונה), כן?

red sox 26 באוקטובר 2013

בהחלט, אבל זה ממש לא קשור לגודל המגרש.

ק. 26 באוקטובר 2013

זה גם ברור, רק נראה לי שלשם סאל כיוון…

Comments closed