זהב

מי יתווכח עם ולדנו?

nkj

לפני כמה ימים המנהל לשעבר של ריאל מדריד, חורחה ולדנו, אמר ש"השחקן הכי טוב בעולם הוא לאו מסי. השחקן השני הוא לאו מסי פצוע. הוא נולד כדי לשחק כדורגל, הוא הגאון הראשון של המאה ה-21". בלי להגזים כפי שעשה המשורר הארגנטינאי, אך מול מבול המחמאות לרונאלדו (המוצדקות כמובן, אף שהיו כאלה שהגזימו והשוו אותו לפלה), להלן כמה מסקנות:

1.      אני עדיין חושב שכשהן מסי והן רונאלדו נמצאים בכושר מלא, הארגנטינאי יותר טוב.

2.      היום השחקן שנמצא בכושר הכי טוב בעולם זה רונאלדו.

3.      אך כאן צריך לעצור. כיצד ניתן להשוות בין שחקנים כה שונים? האחד אתלט עוצמתי שמשלב כוח, טכניקה ודיוק מדהימים ותמיד מגיע לשער של השוער כמו טיל. השני הוא אומן של הכדור שמשחק באמצע ומוצא מקום היכן שאין כדי לכדרר, לבשל וכמובן להבקיע.

4.      לראות את רונאלדו משחק זה לראות חלוץ קטלני שלוקח בשתי ידיים כל מצב. לראות את מסי משחק זו חוויה מעבר לכדורגל. לרונאלדו יש את האפשרות של שתי הרגליים בכדורגל, בעיקר בזכות העבודה הקשה שעשה בילדותו, כאשר אולץ להתאמן בימין ובשמאל במידה שווה. כשהיה ילד איש לא הכריח את מסי לגעת בכדור עם רגל ימין, כי השמאלית הספיקה. למן דייגו  מראדונה העולם לא ראה ואולי לא יראה רגל שמאלית כמו זו של מסי.

5.      איך אפשר לנתח עונה שלמה אך ורק לפי המשחקים האחרונים?

6.      גם דבריו אתמול של נשיא בארסה אינם מקובלים: "אם אנשים לא מקשיבים ללחצים הפוליטיים והתקשורתיים, כדור הזהב חייב להיות של מסי, בזכות כל העונה". אני מציע לו לשתוק ולחפש שוער טוב לשנה הבאה.

7.      מעניין לראות את התקשורת במדריד, שעד לפני כמה ששבועות זלזלה במידה מסוימת בכדור הזהב, אך עכשיו כשבנס פיפ"א האריכה את זמן ההכרעה ורונאלדו נכנס חזק כמועמד, כל הזמן מדברים עליו.

8.      נכון שהמונדיאל עדיין רחוק, ונכון שכל העולם מסתכל על רונאלדו ועל מסי. אני רק אומר שבברזיל ניימאר יכול להפוך לכוכב הגדול. אז כל האנשים שלפני יומיים אמרו שמסי הוא השחקן הכי טוב בכל הזמנים וכעת טוענים שרונאלדו הוא פלה, יאמרו שניימאר הגיע מכוכב אחר.

 שדרן פורטוגלי. מרגש:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הערב אני בחופש
אחד על אחד

49 Comments

רועי 21 בנובמבר 2013

"לראות את מסי משחק זו חוויה מעבר לכדורגל"
אם היית נסחף עוד קצת היית נופל מקצה העולם.

אחד 21 בנובמבר 2013

לגמרי

אבא'לה (גרבר) 21 בנובמבר 2013

הנה הפרלמנט של האנטי הגיע.

אז בגלל שכמה מתוסכלים מישראל חושבים שמסי הוא זהבי משופר זאת פתאום לא חוויה מעולם אחר לראות אותו?
זאת אמאמא של החוויה, ובלי מסי היום על המגרש לא היה לדור הזה שום דבר מרגש לזכור חוץ מאנייסטה וצ'אבי בנבחרת ואולי זלאטאן. (שלא לדבר על זה שרונאלדו הוא רונאלדו כי הוא לא מפסיק לרדוף אחרי מסי)

אז חלאס, תתמרמרו בפוסט אחר.

רועי 21 בנובמבר 2013

סליחה, טעות שלי, צפיה במסי אכן גורמת לחוויה חוץ גופית.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 21 בנובמבר 2013

מסי כל כך גדול שאפילו שלושער של שחקן אחר הוא בעצם הישג שלו.

edgecator 21 בנובמבר 2013

מסי כל כך גדול שכל תגובה בעדו (אנטי לאנטי?) נראית כמו תגובה ב-one.

אבא'לה (גרבר) 21 בנובמבר 2013

אוי לא, רק לא זה. רק אל תשתמש נגדי בנשק של וואן. זהו. המניפולציה הזולה עבדה. אני לוקח הכל בחזרה וכורע לפניך ולפני ההעדפות הספורטיביות שלך ברך.

כמה אומללים וממורמרים אפשר להיות? לא די שאתם מסריחים את הבלוג (כי הוא דיבר על החוויה שלו. מי אתם ומי שמכם לקבוע מה מישהו אחר חווה) , אתם גם מגיבים כמו בלוגרים עילאיים ומתנשאים, אבל מסמנים + 1 אחד לשני.

אומללות, אמרתי ?

אחד 21 בנובמבר 2013

מצחיק שאתה אומר את זה, כי פוסט אחד למעלה זה נראה כאילו ניסית לקבוע לדור שלם מה הוא חווה.

אבא'לה (גרבר) 21 בנובמבר 2013

ראשית, אני קובע רק לעצמי.
שנית, אבל הרי יש המון המון אנשים שמדברים את זה.
אז אולי לך לא, ולאחרים לא, אבל להרבה – הרבה – הרבה אחרים מסי הוא הפנים של הכדורגל בדור הזה, ואחד מהגדולים אי פעם. וכשאתה מרגיש ככה, זה חוויה קצת יותר גדולה מכדורגל.
זה אולי יפתיע אותך ואת חבריך המתוחכמים – אבל גם אנשים אחרים מרגישים וחושבים, ושמו שמים – אפילו דברים שונים מכם.

ספציפית אליך, הרי כשכתבת שהדיון לגבי מסי ורונאלדו ילדותי לא התערבתי למרות שזה צרם לי. זכותך. אבל למה בכלל ומאיפה הרצון להגיד למישהו אחר שמה שהוא מרגיש זה שטותי?

בלעם 21 בנובמבר 2013

אין מספיק פופקורן בעולם בשביל הפוסט הזה.

להתווכח מי יותר גדול בזמן ששניהם שחקנים פעילים זה מיותר, אתם מוכנים להחליש את הצעקות ופשוט ליהנות משני שחקנים מונומנטאלים בשיא?

אבא'לה (גרבר) 21 בנובמבר 2013

אתה צודק, זה באמת קומי משהו… אבל בפוסט הנוכחי אני אפילו לא מתווכח על זה אלא עומד על הזכות של אדם להגדיר ולהרגיש את החוויה שלו כמו שהוא מרגיש, ושאף אחד לא יבוא להתנשא מעליו.

edgecator 21 בנובמבר 2013

יש לך את זה ביותר אירוני? התגובה שלך מנותקת לחלוטין. לא ברור לי איך אתה יכול להטיף לקבלת דיעות שונות, ובו בזמן לקבוע שכל מי שלא שותף לעמדתך הוא "אנטי", "מתוסכל", "אומלל" ו"ממורמר" (פספסתי משהו?) כשאין בך שום הכרה בקיומן של דיעות נוגדות, והציפורניים נשלפות מתוך אינסטינקט, סימן שאתה לוקח את הדיון קצת יותר מדי ללב. תתבגר.

אבא'לה (גרבר) 21 בנובמבר 2013

נו, תראו מי מדבר על אירוניה. טוב זה בכל זאת היה עדיף על ההעלבות סטייל תיכון הלבבות השבורים.
מה שהצגת זה לא שום דעה נוגדת, זה זלזול בתחושת חוויה של אדם אחר. זה הכל. כלל לא מעניין אותי אם תקבל את עמדתי או לא, גם לא הצגתי שום עמדה. גם סאל, כשהוא אומר שזו "חוויה מעבר לכדורגל" לא מציג עמדה. הוא מספר על תחושה.
עברת מסרקאזם לנסיון להקטין את המניעים שלי ולהציג אותי כנפגע.
יש לך את זה בפחות לוגי ?

edgecator 21 בנובמבר 2013

לא ברור לי במה ובמי זלזלתי, לא התייחסתי בכלל למה שכתב סאל. יותר מכך – לא הצגתי שום עמדה ולא סיפרתי על תחושותיי. אתה סתם מניח ללא שום בסיס שאני נוטה לכיוון מסוים בדיון הפרפטואלי הזה.

אני בהחלט יכול להבין את הטענה שלך לגבי זלזול בתחושת החוויה (ושוב, לא מצידי. תחזור למעלה ותראה מי כתב מה). אבל הפוסל במומו פוסל – "בלי מסי היום על המגרש לא היה לדור הזה שום דבר מרגש לזכור". enough said.

אבא'לה (גרבר) 22 בנובמבר 2013

הצטרפת לפוסט הנוכחי והגבת ללא שום תרומה לגיטימית לדיון, מלבד להעיר בעוקצנות על איכות התגובה שלי.
מכך אני יכול להסיק ש:
1.אתה מזדהה עם מה שכתב מי זלזל
2. סתם נעים לך להסתובב פה ולעקוץ.
מה אתה מעדיף?
גם מגיב 'אחד' התייחס לאותה המובאה מדברי שהבאת, אתה יכול להסתכל במה שהגבתי לו.
זה לא אמור להפוך להתגוששות בארגז חול, אבל בבלוג המילה הכתובה שלך היא מי שאתה. אין לי בעיה ואני אפילו שמח לקבל הערות בונות, ביקורות ותיקונים. אבל, אני לא תמיד אקבל זלזול והתייחסות לא עניינית.
אני שמח שבסופו של דבר יכלנו לדבר על זה בצורה ראויה.
שבת שלום.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 21 בנובמבר 2013

למען האמת הגבתי לך. הקפיצה הזאת עם מסי בכל פעם שרונאלדו נותן משחק טוב היא טפשית וילדותית. רונאלדו כבש שלושער. מסי פצוע. נקודה.

אחד 21 בנובמבר 2013

לא מבין את ההתלהבות מהשלושער של רונלדו – רק לפני חודש אנדרה שורלה מנבחרת גרמניה הבקיע גם הוא שלושער בשוודיה ולא ראיתי אף אחד עושה מזה עניין.
מה גם ש2-1 עדיין היה מעלה את פורטוגל, ככה ששני הגולים הנוספים לא שינו את התמונה.

MCMANAMAN 21 בנובמבר 2013

זה בדיוק אותו המצב. לנצח את המשחק האחרון במוקדמות כאשר כבר ידוע ששבדיה עולה ממקום שני וגרמניה ממקום ראשון ולהבקיע שלושער במשחק שהנבחרת שלך מבקיעה בו 5 שערים זה בדיוק כמו להבקיע שלושער כולל צמד אחרי שחוזרים מפיגור להובלה ובמרחק שער מלהעיף אותך במשחק האחרון לפני המונדיאל.
בדיוק אותו הדבר

אבא'לה (גרבר) 21 בנובמבר 2013

הקטע של השדרן גדול!

אדום 21 בנובמבר 2013

כמה שטוית סאל. זה שאתה מעריץ עיוור של מסי… עזוב נו, האוביקטיביות ממך והלאה.

שי 21 בנובמבר 2013

כן, הרי ידוע שמסי גרוע.

bb 21 בנובמבר 2013

לא מבין למה זה חשוב לקבוע מי יותר טוב. למי אכפת? פשוט תהנו מהביצועים שלהם ומביצועים של שחקנים נהדרים אחרים בדור הזה, וזהו.

אבא'לה (גרבר) 21 בנובמבר 2013

אבל אם תחשוב על זה, בשביל זה המציאו את הספורט התחרותי – לקבוע מי הכי טוב

bb 21 בנובמבר 2013

כן-מבחינת הקבוצות. אם ארגנטינה מנצחים את פורטוגל 4-0, אז זה בהכרח אומר שמסי טוב מרונלדו, או שארגנטינה נבחרת טובה יותר מפורטוגל?
אפשר להתווכח לגבי איזו קבוצה טובהיותר, אבל לדעתי אין טעם לערוך את אותו דיון לגבי שחקנים.

אבא'לה (גרבר) 21 בנובמבר 2013

בוודאי שאם ארגנטינה תנצח את פורטוגל אני לא אשליך מזה בהתניה ישירה על מסי ורונאלדו, וזה תלוי בעוד הרבה גורמים.
אבל האם למשל גם כשמחלקים MVP ב NBA זה ניראה לך לא נכון?
כלומר – זה עניין כזה מובנה בספורט ובכלל בנו, אנחנו רוצים לדעת מי הכי טוב, מי הכי קרוב לאלוקים שאמר "נעשה אדם" (הרי אפילו ככה קוראים להם – אלילים, Idols), מי יעמוד הכי גבוה על הפודיום האנושי במקצה הספציפי שלו.

אני מסכים איתך שזה יכול להיות די מעיק לפעמים, אבל במקרה הזה גם למי שהחליט לפתוח דיון בגלל שליש עונה (מופלאה) של רונאלדו אחראי לכך, ולא רק חובבי מסי

no propaganda 24 בנובמבר 2013

זאת בדיוק הבעיה. במקום לראות מי הכי טוב( מביא את הקבוצה שלו להישגים ), מסתכלים מי יותר נוצץ( מבקיע יותר גולים ) וכך השחקנים הטובים באמת נשכחים ויש ויכוחים מי טוב יותר בין מסי או רונאלדו. כאשר צריך להתווכח מי טוב יותר גונדוגאן או שווינשטייגר או ריברי או רויס. או אם בארסה ו ריאל עסקינן אז אינייסטה או אלונסו.

אבא'לה (גרבר) 26 בנובמבר 2013

מסכים איתך, ואני בהחלט בעד דיונים כאלו, וחבל שהם לא בתדירות ראויה יותר.

אבישי 21 בנובמבר 2013

מישהו יודע מה רונאלדו אומר בחגיגות השער השני?

בני תבורי 21 בנובמבר 2013

Eu estou aqui – אני כאן.

אבישי 22 בנובמבר 2013

הנני כאן של יהורם גאון? :)

הארכיון 21 בנובמבר 2013

אותם אנשים שנתנו למסי מספר כדורי זהב שכחו שהבחור לקח עוד כמה כדורים בצעירותו…
שחקן שכל התפתוחתו מבוססת על סמים מבססי גדילה , המקום שלו בענף הבייסבול ובטח שלא בענף הכדורגל.
הסמים שמסי לקח יבואו לידי ביטוי ככל שהוא יתבגר, הפציעות יהיו תכופות וחמורות יותר והיכולת תרד.
חבל שאנחנו סוגדים לסמים בעיוורון שכזה…

הארכיון 21 בנובמבר 2013

ואגב, אין לי צל של ספק שמסי בשיאו עולה על רונאלדו. אבל גם בארי בונדס יעלה על כל חובט שלא לקח סמים. הדרך חשובה יותר מהתוצאה…

שי 21 בנובמבר 2013

אז אתה מאחל לו חיים משעממים ברוסאריו בגובה 1.40? יש תרופות ויש תרופות.

ABC 21 בנובמבר 2013

תרופות יא חביבי.
הרי לא היית מצפה מאבידל לפרוש בגלל שהיה לו סרטן ועבר טיפולים.

הארכיון 22 בנובמבר 2013

לא מאחל לו להיות גמד, אבל כמובן שהוא לא אמור להנות מיתרון שאחרים לא זכו לו (גידול בגובה). הסרטן של אבידל זה מחלה של חיים ומוות ולא יתרון במשחק…
מדובר בהורמוני סטרואידים שהם גם מחזקים את השריר ובונים רקמות יותר חזקות …

תומר חרוב 21 בנובמבר 2013

שניהם מאוד מרשימים אבל אף אחד מהם לא מעניק חוויה אסטתית ממש גדולה. אם נשווה אותם לשחקנים כמו ברגקאמפ או באג'יו, שברור שטובים מהם הרבה פחות אבל המשחק שלהם היה הרבה יותר אסטתי.

אבא'לה (גרבר) 21 בנובמבר 2013

אני באופן אישי מוצא המון אסטתיקה במשחק של מסי והרבה פחות אצל רונאלדו. וברגקאמפ באמת היה משהו מיוחד מהבחינה הזאת. הגולים הכלכך מדוייקים שלו, הוא היה נדמה לי עם הכדור כמו טייס קרב/אקרובטיקה שכל הזמן מקבל ומחשב נתונים מהמגרש

אר 21 בנובמבר 2013

אינייסטה וזלטאן. זהו כיום.

שי 21 בנובמבר 2013

ניימאר, מרגע שהוא יתחיל למצוא את הרשת בסוף המהלך; אינסינייה, אם כי זה לגמרי טעם אישי; ו-RVP ברגעים שהכל מתחבר לו.

red sox 21 בנובמבר 2013

תומר – מסי וגם רונאלדו משחקים ברמה האסתטית הגבוהה ביותר. שזו רמה אחת מתחת לאמני כדורגל אמיתיים כמו ברגקאמפ, זידאן, מיכאל לאודרופ, באג'יו ופרנצ'סקולי.

ABC 21 בנובמבר 2013

רונאלדו בעיניי סופר אסתטי.

יהויכין פנדלוביץ' 21 בנובמבר 2013

זה מצחיק…
קשה לי שלא לקרוא את התגובות ובעיניים שלי אני לא רואה 'רונאלדו' ו'מסי' אלא 'נדאל' ו'פדרר'.
אכפת לכם לחכות לסיום הקריירה?
עוד משהו קטנטן- כדי לקבוע מי יותר טוב, כדאי לקבוע קריטריונים…

דניאל 21 בנובמבר 2013

האם היה בעבר כדור זהב שלא זכה בכלום? לפני שנה תומכי רונלדו אמרו שלמסי לא הגיע כי הוא זכה רק בגביע, וזאת למרות שבאותה שנה 2012 הבקיע מספר שיא של שערים. ואילו "השערים של רונלדו עזרו לריאל לזכות בליגה עם שיא של נקודות (שמסי השווה בעונה שלאחר מכן) ושיא של שערים לקבוצה." מוריניו אמר. אז מה חשוב יותר? יכולת או הישיגים? תלוי את מי אתם אוהדים.

no propaganda 24 בנובמבר 2013

הישגים הם תוצר ישיר של יכולת. כי יכולת זה לא רק גולים ובישולים, זה גם מאבקי גובה, חטיפות כדור, עזרה למגן, הורדת לחץ ועוד מיליון דברים אחרים. ואם תשכלל את כל זה לא נראה לי שתראה את רונאלדו ומסי כמו שמתייחסים אליהם כיום.

אין ספק שכדור הזהב לא הגיע למסי ב2012 אבל הוא גם לא הגיע לרונאלדו למרות שהוא היה אמור להיות לפני מסי ברשימה. אינייסטה ופירלו היו שנות אור טובים משניהם.

בכלל יכולת זה דבר סובייקטיבי מדי בשביל לשפוט לפי זה מי יותר טוב.

ברסלוניסטה 21 בנובמבר 2013

אם לוקחים בחשבון את סטטיסטיקת הבישולים, הרי שברור שמסי הברה יותר טוב מרונאלדו.

ABC 21 בנובמבר 2013

השדר פה מראה שיותר חשובה התשוקה והסגנון בהם אתה משדר משחק , מאשר פילפולי שגיא כהן וניתוחי מערכים קרים.

בלייק 25 בנובמבר 2013

הדיון ה״לוהט״ לגבי מי יותר טוב – מסי או כריסטיאנו הפך לכזה לוהט לא מעט בזכות הנוקאאוט הקטלוני בשאלה היותר חשובה (לפחות עד הנוקאאוט): מי יותר טובה ברצלונה או ריאל מדריד? בשנים האחרונות התשובה ברורה מאליה, כי יש נקודות ויש תארים והכל די מדיד. הדיון הפך למירוץ בין שני פנומנים כי שם אי אפשר באמת לקבוע באופן אוביקטיבי מי עדיף. תחליפו את מסי ורונאלדו בקבוצות שלהם, עדיין ברצלונה היתה זוכה בכל מה שהיא זכתה? מי יודע…. איזה כיף אפשר להתווכח לנצח ולשכוח שריאל בעשור האחרון היא בסך הכל כישלון מהדהד.

ג'וני 29 בנובמבר 2013

לה בומבה וגאסול ספורטאים יותר גדולים מרונאלדו ומסי בספרד .

Comments closed