מאמן זר לברסה? אין מצב עכשיו

השחקנים יעשו הכל להוכיח שהם יכולים להמשיך את המאזן הבלתי נתפס שלהם עם "טיטו החדש", ג'ורדי ראורה

In כללי

ג'ורדי ראורה כשחקן ברצלונה

***

לנשיא ברסה, סנדרו רוסיי, אין יכולת רטורית מדהימה, אבל הוא ממש לא מטומטם. להיפך, הוא אדם חכם, שהתבלט בהנהלה של נייק, ויצר קשרים מיוחדים עם כל הכוכבים של נבחרת ברזיל. כאיש חכם ובעיקר כמי שאוהב את הסטטוס-קוו, רוסיי  לא יביא מאמן זר גם אם טיטו וילאנובה יעדר כמה חודשים.

קודם כל כי השחקנים לא רוצים את זה, ויעשו הכל כדי להוכיח שהם יכולים להמשיך את המאזן הבלתי נתפס שלהם עם ה"טיטו החדש", ג'ורדי ראורה, באותה מידה שהם מוכיחים עד עכשיו שלא היו צריכים שום מרסלו ביילסה במקום פפ גווארדיולה האגדי.

שנית, כי הפרויקט של ברסה אפשרי רק עם מאמן בית או מישהו שמזוהה עם המשחק של לה-מסיה. וראורה הוא בשר מבשרם: בשנות השמונים הוא היה אחת ההבטחות הגדולות של הנוער בברצלונה, וגם  שיחק ב"דרים-טים". אבל פציעה קשה מאוד ב-89' חיסלה את הקריירה וכיוונה אותו כבר בגיל מאוד צעיר להיות מאמן.

ראורה הוא לא עוזר (ומחליף) המאמן בגלל שהוא חבר של טיטו, כפי שלפני כן לא היה המאמן הרביעי כי היה חבר של פפ, אלא בגלל כישוריו והכרותו את המערכת. לרוסיי אין ספק שזו האופציה הכי שפויה ושקטה עד שטיטו יחזור.

אין לי מושג איך תשפיע רעידת האדמה הזו על העונה של ברסה. לדעת פסיכולוגים המומחים בספורט ידיעה כזו תיתן מוטיבציה לקבוצה, וגם פרופורציות על החיים לכוכבי העל.

הרבה אנשים אומרים שברסה עם מסי, צ'אבי ואינייסטה לא צריכה שום מאמן, אלא מספיק מישהו שיעמוד על הקווים ומדי פעם יעשה חילוף. מובן שזו שטות. ההוכחה היא רמת החרדה שהייתה במועדון לאחר עזיבתו של גווארדיולה ואחרי הידיעה על הניתוח הנוסף של טיטו.

אם ביום שבת ברסה תנצח או תפסיד, זה לא יהיה בגלל או בזכות ראורה, למרות שעיתונאים ידברו על כך. עדיין יש הרבה אנשים בברצלונה שחולמים לראות את חזרתו של גווארדיולה, ואתמול ניתנה להם ההזדמנות לבקש אותו. אבל לפי שעה אין סרט כזה.

 עם כל בעיות הבריאות שתקפו את ברסה בשנתיים האחרונות, ןהעזיבה הדרמטית של פפ,  בתקופות אחרות של המועדון הקבוצה הייתה נופלת במהירות. עם "מסי הפקות"  זה לא קורה.

הכל פרופורציות, חברים. או כמו שאמר טיטו לשחקנים אתמול "מה שֲקורה לי זה לא כל כך חמור…תזכרו שהכדורגל זה רק משחק". או לא?

*

14 Comments

דורפן 20 בדצמבר 2012

המושג "לא צריכה מאמן" נולד מאנשים שחושבים שהמאמן מתעסק כל השבוע בטקטיקה ובהרכב. המציאות היא שבגלל עבודת האימון היסודית – בקבוצה הראשונה וכמובן גם עמוק לפני כן במועדון כולו – פשוט צריך מעט התערבות של המאמן ביום המשחק.

רועי 20 בדצמבר 2012

אני מעריך שכרגע זה לא ידגדג את בארסה. אנשים אומרים שזה טיימינג רע אבל בעצם זה טיימינג לא כלכך רע(לא שהייתי מאחל למישהו דבר כזה). אין ליגת האלופות, הפער מהמקום השני גדל ל9 נקודות ומהשלישי ל13, והמשחקים הקרובים מול ויאדוליד, אספניול וקורדובה לא מאיימים כלכך. מלאגה בחוץ עוד שלושה שבועות יהיה משחק קשה מאוד אבל אני מאמין שטיטו יחזור עד אז, ואם לא- אנחנו במצב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לאבד כמה נקודות…הימור לשבת: 5-1

רון עמיקם, לא האמיתי 20 בדצמבר 2012

סאל אמרגי זה לא ההוא שאמר שאוסקר גרסיה לא נפגש עם ברוז' ולגלג על התקשורת הישראלית, כשיומיים אחר כך אוסקר הודה בכך בעצמו?
מצטער, מאז אני לוקח את הדברים שלו בעירבון מוגבל.

SAL 20 בדצמבר 2012

ידיד, רק אמרתי שאוסקר לא נסע לברוז'. אם היית קורא את הריאיון שעשיתי איתו ב"ישראל היום", היית רואה ששאלתי אותו הרבה על הפגישות של הסוכן שלו בבלגיה. דרך אגב, אוסקר לא הודה שהוא נפגש עם ברוז'. שלום.

יואב דובינסקי 20 בדצמבר 2012

למה לא להחזיר את רייקארד לחצי עונה, עד שיתבהר המצב? הוא מכיר את הרוטינה הקבועה של המועדון, את השחקנים, במידה רבה בנה את השיטה של גווארדיולה, אפשר לחשוב כמה עבודה יש לו בערב הסעודית עד יוני. אח"כ שיחליטו אם טיטו יהיה המאמן הראשי או שפפ יחזור או לא יודע מה

רז 20 בדצמבר 2012

רעיון לא ריאלי ולא מוצלח.

ראשית, אולי שיטות המשחק נראות דומות אך רייקארד נתן דגשים שונים לחלוטין. הוא ממש לא שייך למעגל של גווארדיולה-טיטו-ראורה.

שנית, רייקארד הביא לחדר הלבשה מפולג ומסוכסך, ומיעט לטפל בפן הזה. גווארדיולה ביצע בדק בית, עשה ניקוי אורוות וטיטו ממשיך בדרכו במובן הזה.

ושלישית, רייקארד מזמן הפך ללא רלוונטי. חזרה כזו היא לא ריאלית בשום תרחיש.

ורביעית, למרות החדשות החמורות על פניו ככל הנראה מצבו של טיטו לא חמור כל-כך ויש להאמין שישוב תוך מקסימום חודשיים. עבור כך להביא מאמן מבחוץ זה פשוט לא יעיל(היחיד הוא פפ, אבל תנו לו לנוח בתפוח הגדול בינתיים. כפי שטיטו הוכיח שהוא יודע לעבור מעמדה מאחורי הקלעים למרכז הבמה, נקווה שיעשה זאת גם ראורה).

קיש 20 בדצמבר 2012

מעל לכל בארסה שוב ושוב מוכיחה שהסיסמה של המועדון "יותר מעוד מועדון" היא נכונה. כל ההתנהלות של המועדון סביב המשברים בפוטנציאל שתיארת פה בשנה האחרונה היא פשוט מעוררת הערצה, בלי קשר לאהדה על הדשא.
כוחו של מועדון נמדד לא בהכרח ביכולת להעמיד את קבוצת הכדורגל הגדולה בכל הזמנים – בזה בארסה עמדה בגדול, אלא גם בעת משברים ואירועים לא צפויים שכאלו. נכון שעל המגרש עוד לא ניתן לומר מה ההשפעה של האירוע האחרון, אבל מחוץ למגרש לפחות, בארסה הוכיחה שוב שהיא מועדון ענק.

רבלינו 20 בדצמבר 2012

ההחלטה הכי גדולה שעומדת מול מאמן בארסה קשורה לפברגאס
לשחק איתו בקישור ועם איניסטה כחלוץ שמאלי
או ללכת על סנצ"ז הכושל או תחליפים אחרים
טיטו הלך על פברגאס בניגוד ל פפ והצליח בגדול

טל צדקה 20 בדצמבר 2012

ברצלונה לא צריכים מאמן, אם אתם זוכרים ב2005 היה את פרנק רייקארד ש3 שנים במועדון זכה בהרבה תארים, אחרי זה גרדיולה ה"אגדי" (מאמן מהנוער שפעם ראשונה כמאמן), אחרי זה טיטו ועכשיו איך קוראים לו… גורדי רואורה.
אתם רוצים להגיד שבאמת בברצלונה יש את 4 המאמנים הטובים בהיסטוריה שמאמנים פעם ראשונה מהנוער וזוכים בתארים בגלל יכולת האימון שלהם?
אתם לא מתביישים לומר שגרדיולה וטיטו יותר טובים מפרגוסון?
אתם לא חושבים שזה צירוף מקרים די נדיר שלכל המאמנים יש מכנה משותף אחד, בעצם ארבע, צאבי, איניסטה, פויול, רונאלדיניו-מסי.
עם כל הכבוד לגרדיולה הוא אוברייטד הגדול בהיסטוריה, הדבר היחיד שהוא תרם לברצלונה הוא שהוא לא הרס אותם ואפשר לשחקנים לנצל תפוטנציאל המלא שלהם שזה גם צריך כישרון אבל זה לא מצדיק תתואר "אגדי".
למרות שאני אוהד ריאל אני אוהב את האופי הנדיר של רביעיית השחקנים שציינתי מקודם ולדעתי לתת כל כך הרבה קרדיט לגרדיולה או לטיטו זה גניבה ממי שבאמת מגיע לו תקרדיט שזה השחקנים.
עמדת המאמן בדרך כלל היא קריטית אבל כשיש לך קבוצת שחקנים עם אופי כזה ושהם כל כך מחוברים המאמן באמת מיותר.

יונת דשא 23 בדצמבר 2012

כאחד שמעדיף לראות את ריאל מנצחת אני מסכים בהחלט עם ההבחנה. בקבוצה הגדולה בעולם למאמן יש הרבה פחות נפח ומשמעות.

שמולסי 23 בדצמבר 2012

תיקון:רייקארד היה 5 שנים 2003-2004 עד 2007-08 . תארים: 1 אלופות, 2 אליפות, 2 סופרקופה. לא מדהים עבור בארסה.
אי אפשר להתעלם מתרומתו. הכי נכון להגיד שהוא התחיל תהליך ששופר ע"י פפ (ששופר עוד יותר ע"י טיטו).
אתה לא יכול להסתכל על אינדיבידואלים במכונה של בארסה… לכן אנשים ממשיכים לקדוח על "מסי שצריך לעבור לקבוצה אחרת כדי שיוכיח משהו"( למרות שהוא כובש המצטיין בין כל הנבחרות ב2012).
לבארסה אין 4 מאמנים הכי טובים כי קבוצתו של רייקארד אמנם לקחה אלופות אבל לא היתה קבוצה הכי טובה בעולם בפער מטורף כמו היום.
לגבי שינוי ושיפור הקבוצה בהגעתו של פפ לא נתווכח…66 מדבר בעד עצמו. רבים מדברים על כך שטיטו היה איש הטקטיקה של פפ. ניתן לראות שיפור השיטה מאז הגעתו (מתפרצות, משחק אנכי יותר, מסי יורד יותר אחורה וכו).
בקיצור ציון 3 לתגובה (כיאה לריאליסט)

מישהו 21 בדצמבר 2012

החלמה מהירה טיטו בעזרת השם … רק בריאות ..

עובדיה 21 בדצמבר 2012

ביל שאנקלי מליברפול אמר :אני מאוכזב מהגישה שכדורגל הוא משחק על החיים והמוות הוא הרבה מעבר לכך.
וחורחה בורצ'גה החלוץ שהבקיע את שער הניצחון לארגנטינה ב-86 הוסיף המשחק הוא החיים עצמם!

burro 21 בדצמבר 2012

כשהנריק לארסון נשבר לחצי שנה בארסה האריכה לו את החוזה. התשובה שלו הייתה להביא את "ההוא עם האוזניים הגדולות" עם שני בישולים חשובים יותר מכל שער שכבש.
כמו בחיים האמיתיים, כך גם בניהול קבוצת כדורגל- מדובר באנשים בסופו של דבר. נאמנות כלפיהם מביאה למוטיבציה ולתפוקה טובה יותר.
חלומו של כל מנהל. המינוי הזמני של ראורה הוא הפגנת נאמנות לטיטו, והמשך ישיר של ניהול ארגוני נכון. הקרקע שעליה ניתן לגדל הצלחה ארוכת טווח.
תשאלו את גוגל

Comments closed