זו ההגנה – יניב פרנקו

כל משחק של הפועל הוא תענוג, אם אתה לא אוהד הפועל

unnamed

 

מטרגדיה לאידיאולוגיה

מחזור שלישי ברציפות שהמשחק של הפועל , הוא אחלה משחק .

2:2 נגד בני יהודה, 4:2 נגד חיפה ושוב 2:2 נגד קריית שמונה.

וקצב טוב, מהפכים , גולים יפים – יש שיאמרו תענוג.

כלומר תענוג אם אתה לא אוהד הפועל.

3 משחקים – 3 פנדלים לרעתנו – 3 פעמים לאבד יתרון של 1:0 , 8 שערים חובה , רק 2 נקודות –כל הנתונים מתכנסים לבעיה אחת- ההגנה לא עובדת.

תפקיד ההגנה זה להגן , אני מת על אלה שאומרים שהגנה זה משימה קבוצתית, זו קלישאה מהסוג של עבודה קשה מייצרת הצלחה – תפקיד ההגנה לעבוד קשה ולייצר הצלחה .

הבלמים של הפועל לא מספיק טובים , המגנים של הפועל לא קיימים במשחק ההתקפה והקישור האחורי היה אמור להיות מושתת על בריאן כעוגן מרכזי- והוא לא מספיק טוב לזה בכושר הנוכחי.

כבר כתבתי שהפעולות של רן בקיץ היו מושכלות – הבלמים היו אמורים להיות "שיחוק" – זוג מתואם וזר שייתן מיידית ערך מוסף, יחד בריאן שהיה אחד מכוכבי עונת האליפות זה היה אמור לאפשר לקבוצה כל כך מוכשרת התקפית על הנייר להיות קבוצה מאוזנת.

אבל זה כרגע לא עובד, כשזה לא עובד יש נטייה להאשים שחקן כזה או אחר – אבל הבעיה היא בקונספציה.

להפועל יש השנה 8-9 שחקנים שהם באנקר בהרכב , שיטת משחק אחת עם 3 קשרים באמצע ושיטה שניה עם 2 – כשכל הדילמה מתנקזת בשאלה האם נפתח עם סאשה או זגורי.

דילמה פשוטה ומזוככת.

באמת, יש רק 2 דרכים לשחק כדורגל עם הסגל הזה? אולי זה הזמן להמציא קונספציה חדשה ?

וזו הבעיה כרגע הגדולה בהפועל –הפועל שבויה בתוך 2 קונספציות ובתוך חוסר יכולת להמציא מחדש ולבחון מחדש על בסיס קבוע , מה הדרך הכי נכונה לשחק כדורגל בהתחשב במשתנים של סגל, יריבה , מקום המשחק ועוד.

הטל ספק חביבי , כי כרגע אופציה א' ואופציה ב' פשוט לא טובות – להמציא את הכדורגל מחדש , לוותר לגמרי על משחק האגפים ולדבר על מתקפה רק מהאמצע זה פשוט לעשות מהטרגדיה אידיאולוגיה.

כמאמן יציע מדופלם, הנה 3 קונספציות שאני הייתי בודק.

הקונספציה הסתגלנית

כן, אם אין לך מגנים שמסוגלים לתקוף, וותר על המגנים ועבה את הקישור בשחקני אגף .

זה אומר שדגני עובר להיות בלם שלישי , ושזגורי וספורי שהם שחקני האגף הכי טובים של הפועל היום נכנסים להרכב.

ולא, ורמוט בכושרו הנוכחי לא  מתאים להיות שחקן אגף, הוא לא סתם נכנס לאמצע , ורמוט הנוכחי יכול להיות או הציר במרכז או חיזוק מהספסל .

שאר ההרכב צריך להיבחן בהתאמה ליריבה אבל תיאורטית הרכב עם בריאן וסאשה כקשרים אחוריים וגורדנה במרכז – נותן להפועל אופציות נהדרות בגזרת האגפים,מייצר הזדמנויות בעמדת החלוצים ומחזיק את האמצע כמו שבן שמעון רוצה .

הקונספציה המיסיונרית

רגע, אם כבר עוברים ל4-4-2 , למה לא ללכת ולזרום את השיטה כמו שתוכננה במקור.

נניח שעל ורמוט באגף אתה לא מוכן לוותר , ושזגורי בצד שמאל ו-ורמוט בימין נותנים התקפית פתרון שאין להרבה קבוצות- בוודאי עם דמארי ושכטר.

אז השאלה מי צריך להחזיק את האמצע – היא לאו דווקא גורדנה , אולי סאשה ובריאן יתנו איזון הגנתי טוב יותר .

אם כבר משחקים את השיטה שמאפשרת להפועל להתבסס על מה שאמור להיות היתרון הגדול שלה- 2 חלוצים מהשורה הראשונה- לא עדיף שבצד ימין יתקפו לוי ו-ורמוט- ובצד שמאל מלכה וזגורי?

לא עדיף שמגן שמאלי יהיה שמאלי ומגן ימני ימני ?

גורדנה הוא לא קשר אחורי קלאסי, ליאור לוי מתקשה בשמאל , דגני מתקשה בימין , ורמוט מתקשה היום באגף- יותר מדי שחקנים בהפועל מתקשים להביא את היכולת שעל הנייר קיימת – ולמה? כי יותר מדי שחקנים בהפועל צריכים ללמוד תוך כדי תנועה סט יכולות חדש .

היום כבר קשה לזכור שדה סילבה שיחק שנה שלמה בהפועל של גוטמן מגן ימני – וראו זה פלא , ברמה שעבר לשחק בתפקידו הקלאסי , הפאזל התחבר וקפץ כיתה.

לפעמים צריך לזכור שהכדורגל הוא משחק פשוט .

הקונספציה ששמה את ורמוט במרכז.

גילי ורמוט הוא בסיטואציה מסוימת ברומטר – כמאמר הקלישאה.

כדי להוציא מורמוט את המכסימום– יש לבנות סביב ורמוט חליפה שמתאימה לו , ורמוט שאנחנו זוכרים ומתגעגים שיחק בקבוצה אחרת – כזו שהייתה לה זהבי בצד השני , שוער מהרמה העולמית , בלם כמו דה סילבה וקשר אחורי כמו ידין.

בתוך התמהיל הזה , ורמוט הבליט יכולות מדהימות באגף , אבל הקבוצה ההיא כבר לא קיימת, הורמוט ההוא כבר לא רלוונטי – ויש ורמוט אחר – שעדיין יכול להיות ערך מוסף.

בשיטה שבה ורמוט הוא עושה המשחק , במרכז , שרואה את זגורי מצד שמאל ואת ספורי מימין- שיש לו את דמארי מקדימה ו2 גרזנים מאחורה .

בשיטה כזו , עם ההתאמות הנכונות בגזרת המגנים, ורמוט מסוגל להביא ערך מוסף.

אז מה עושים עם שכטר כרגע? מה שסוזה עושה עם פריצה .

ומה עושים כשנגמר לו האוויר ? מה שסוזה עושה עם פריצה.

קבוצה שיכולה להעלות מהספסל את גורדנה , שכטר ושי אבוטבול , מייצרת לעצמה הזדמנויות נהדרות ליצירת מפנה בתוך משחק – סגל שיודע שיש מלחמה על המקומות בהרכב נותן מעצמו הרבה יותר.

***

אי אפשר לתכנן מראש הכול, אי אפשר לנטרל מראש כל אופציה לחשיבה שהיא לא בדיוק מה שתוכנן בקיץ.

כשרואים את עבודת המאמן במכבי כדורגל , את ההתאמות ותפירת החליפה הרלוונטית לכל יריבה , כשרואים איך מאחורי כל החלטה יש מחשבה , אז צריך לשים על השולחן את כל האופציות.

10 מחזורים לתוך העונה , הפועל של היום צפויה מדי , משעממת מדי , בנאלית מדי .

והמאמן שלה נחשב לאחד המוחות המבריקים של הדור החדש, ובסגל שלה יש לא מעט שחקנים שהיו נחטפים ללא מעט קבוצות.

התסכול מהפועל הנוכחית הוא לא מהתוצאות, הוא מההיעדר היכולת להמציא ולחדש.

זה התחיל בחלון ההעברות של שנה שעברה, לפני בן שמעון, זה מאפיין את כל תקופת רמון, תחנת הרכבת בסגל , החשיבה שתמיד אפשר להביא מישהו מבחוץ שיפתור את הבעיה וחוסר הנכונות לאמץ חדשנות ויצירתיות.

חוסר היכולת לגרום למאמן לעבוד קשה יותר בתוך התבנית הקיימת .

סגל שחקנים כמו כל צוות עובדים, אם לא נבנית פה רוח שמעודדת חדשנות , שמעודדת את כלל הצוות להשתפר , סגל שחקנים שיודע מראש שיש היררכיה ברורה , קיבעון תפישתי ובאנקרים קבועים – יתחיל מהר מאוד לייצר רוחות רעות , יאבד את היכולת להמציא את הפתרונות מתוכו וילך למקומות רעים.

הפועל לא תזכה העונה בתארים, וגם כרטיס לאירופה אינו מאסט, הפועל זקוקה לרוח של חדשנות ולבחינה מתמדת של קונספטים בתוך הריצה השוטפת.

מכבי תל אביב נגד מכבי תל אביב
יאיר לפיד פתר את בעיית מחירי הדירות

23 Comments

עכו"ם 3 בדצמבר 2013

יניב לא ברור לי למה אתה לא מופיע ככתב קבוע ואם אתה לא קבוע אז לא ברור לי למה אתה לא…

שרון לוינסון 3 בדצמבר 2013

קופר מידיעות אחרונות דיבר על אחד מהדברים שאתה דיברת עליהם: ריווח המשחק.
שחקני אגף כמו שון מלכה , זגורי וספורי ביחד עם זה שליאור לוי מגן ימני , וכשורמוט משחק בתור קשר התקפי כשמאחוריו בריאן גרזיצ'יץ' וסאשה מרווח מאוד את המשחק . זה יכול לעזור הלפועל המון בעיקר מול בונקרים.

יניב 3 בדצמבר 2013

ראיתי את מה שקופר כתב, סה"כ אני מאוד מסכים, אלא שקופר פרס את הדילמה של בן שמעון כאחת מתוך 2 אפשריות.
והעולם עגול ומורכב מפתרונות נוספים.

ויקטור מורוז 3 בדצמבר 2013

נעשו טעויות רבות בבניית הסגל. הבעיה היא שוורמוט ושכטר תקעו את התקציב של הפועל, ובגלל זה הסגל לא שלם. יכול להיות שזה עוד ישתלם בעתיד, אבל כרגע זה תוקע את הקבוצה.
גם הקשר הזר שהביאו ולא משחק… בזבוז כסף.
לא בטוח שרב"ש יכול לשחק עם הסגל שלו כמו שאתה מציע.
אם אתה עובר ל- 3-5-2, אתה מפסיד את ליאור לוי, שהוא כן מגן ימני מוצלח לדעתי.
ב- 4-4-2, אתה מפסיד את ורמוט באגף (הרי אמרת שהוא כבר לא מוצלח שם).
ב- 4-5-1, אתה מפסיד את שכטר. את האיש המרכזי שלך, כביכול.
לא רואה מה רב"ש יכול לשנות פה.

יניב 3 בדצמבר 2013

בכל שיטה שהצעתי אתה מוותר על משהו.
הטענה שלי שלפחות על הנייר- בכל אחת מהשיטות הפועל תוותר על פחות מאשר המצב הקיים ש2 השיטות המרכזיות שהפועל משחקת כרגע היא מוותרת על הרבה יותר.

כמובן שכל יריבה דורשת התאמה משלה ולכן לדוגמא בשבת מול קרית שמונה לדעתי 4-4-2 אם ההתאמות שציינתי הפועל היתה נראית יותר טוב מהביצוע בפועל.

לדרבי לדוגמא הייתי עולה עם 4-5-1 ובלי ורמוט ובלי שכטר (גורדנה כקשר מרכזי)

משה 3 בדצמבר 2013

הפועל עשתה צעדים סנטימנטלים שעולים לה ביוקר. שכטר וורמוט עולים הרבה ונותנים מעט, ומבחינת האוהדים העיקר שהם לא הלכו למכבי. מי שמתנהל בצורה זו לא יכול להלין על מצבו.

יניב 3 בדצמבר 2013

כן, זה נכון .
נעשו שגיאות .
אבל עדיין במבחן התוצאה הסגל הקיים מאוד איכותי- יכול להיות שהוא מייצר גירעון שבטווח הארוך יפגע בקבוצה יותר- וזה כבר דיון אחר.
במצב הנוכחי , בסגל הנוכחי, יש מספיק כישרון כדי להוציא יותר מ15 נקודות מתוך 30 אפשריות.

משה 3 בדצמבר 2013

אני מסכים אבל הסיפור של שכטר הוא מבחינתי ההבדל בין מעורבות אוהדים בניהול לבין אנארכיה. גם בדמוקרטיה יש בסוף מנהיגות שמבדילה בין החלטות שהנהגה צריכה לעשות לבין קולות הרחוב. בניגוד לכדורסל בכדורגל עושה רושם שהפועל נוטה יותר לכיוון השלילי.

יניב 3 בדצמבר 2013

אנרכיה ? הגזמת .
בביתר יש בעל בית – אתה רואה שם ניהול דמוקרטי או שהקהל מחליט הכל ?
במכבי סל יש דמוקרטיה או שכל אחד מבעלי הבית מושך לכיוון אחר ?

בהפועל יש מבנה ניהולי שמחולק בין כמה בעלי עניין והעמותה – לא חלק כמו בעל בית אחד ועדיין ממש לא אנרכיה , גם למיטש שהוא מופת ניהולי לקח שנתיים להתאפס , ושם עשו טעויות ששכטר וורמוט זה כסף קטן לעומת הפועל .

בן שמעון מקבל יחסית למאמן ממוצע בליגה תשתית לא רעה לעבודה וממש לא זו הבעיה .

גיסנו 3 בדצמבר 2013

כמו שכתבתי בפוסטים אחרים בנושא, על הפועל לקבל שתי החלטות חשובות, שהן הרבה מעבר לשיטת המשחק של בן שמעון אבל גם משפיעות עליה ישירות.

הראשונה – האם הם ממשיכים לנסות להחיות את העבר, ע"י החתמות נוסטלגיות למיניהן ונסיון לשחזר נוסחה שעבדה לפני כמה שנים לעונה די חד פעמית באיכותה, או שעושים ריסט ומתחילים משהו חדש לגמרי.

השנייה – האם יש שאיפות כלשהן מהעונה הזאת או לא. אם כן, לדעתי זה ירייה ברגל. יגרום לבזבוז כספים והתאמות לא נכונות, שוב. ובעיקר עלול להכניס יותר מדי תסכול למערכת.
אם לא, אז בן שמעון צריך למצוא הרכב יציב יחסית ושיטה ברורה ולרוץ איתה, בלי התאמות ובלי נעליים. אין להפועל שום סיבה לעשות רוטציה למעט פציעות, צריך למצוא הרכב ושיטה שיכולים לעבוד ולרוץ איתם, ולשמור את ההתאמות לקיץ הבא. זו תהיה הזדמנות גם לשלב צעירים בצורה כזו. ובעיקר להפסיק להתפלץ אחרי כל אובדן נקודות.

יניב 3 בדצמבר 2013

החיובי זה שחוץ מבונדר אז אין את מי להחזיר ולהתרפק עליו….
לגביי שאיפות בוודאי שיש – אליפות לא תהיה אבל מקום באירופה ובניית שלד לשנים הבאות בהחלט שאיפות ריאליות – ובדרך הנוכחית גם הם בסכנה .

צור שפי 3 בדצמבר 2013

אני לא מחפש תארים אפילו לא אירופה, מה שאני רוצה לראות זו טביעת אצבע של מאמן ואת זה לצערי אני עדיין לא רואה, בכל משחק מופיעים מחדש אותם תחלואים ובראשם העדר מהלכים התקפיים מתוכננים והימלטות לשבלונות של מסירות סרק רוחביות מול הגנות צפופות (עכו, רעננה) וגם פחות צפופות (חיפה). אין שום עקומת למידה או שיפור וזה הדבר הכי מדאיג.

עדי אבני 3 בדצמבר 2013

אני מקבל את רוב מה שרשמת, למעט דבר אחד- מדוע ועל סמך מה קבעת שורמוט בכושרו הנוכחי לא יכול לשחק באגף?
הוא לא הורכב או הועבר במהלך משחק ולו פעם אחת ימינה. כך גם לא שכטר.

יניב 3 בדצמבר 2013

ורמוט באגף זו אופציה שהעלתי – אבל ורמוט באגף ימין , דגני איתו ואמצע חלש פיסית זה יותר מדי .
ורמוט אף פעם לא היה מהיר ולדעתי היום הוא פחות מתאים לשחק על הקו .
אבל אם כבר הוא באגף – ומשחקים עם ארבעה קשרים -באז שליאור לוי יתקוף איתו בימין ושמלה וזגורי משמאל .
2 קווי התקפה באגפים עם 2 חלוצים כמו שכטר ודמארי זה גם ריווח גדול של המשחק וגם איום בכמה מימדים על ההגנה היריבה .
ואז במקרה כזה אני רוצה מול קבוצה אם אמצע מעובה 2 שחקנים שיכולים פיסית להתמודד ולא רק אחד. שזה בריאן וסאשה

עדי אבני 4 בדצמבר 2013

אני לא משוכנע שליאור לוי מגן ימני התקפי טוב יותר מדגני. דווקא כמעט בכל משחק אני רואה מדגני לפחות מהלך התקפי אחד טוב, וזה כשאין איתו בקו אפאחד (אמור להיות דמארי, אבל הוא נכנס לאמצע).
אני מסכים לגבי הקישור האחורי, אבל שם את אבוטבול לפני סאשה. הוא מוסיף מימד של כדורי עומק שחסר כרגע מהקישור האחורי, בעוד סשה שבלוני בהנעת הכדור לא פחות מבראיין. אני גם לא משכונע שסשה טוב הגנתית מאבוטבול. הוא אנרגטי יותר אבל חכם פחות בסגירות.

יניב 4 בדצמבר 2013

על דגני בימין אני משוכנע – ליאור לוי בימין ושון מלכה בשמאל לדעתי זה השילוב הכי טוב מהחומר הנוכחי .
אבוטבול ליד בריאן בעיני זה החילוף הראשון – ומכניס מימד של עוצמה מהספסל – אבל עקרונית בוודאי מול קבוצות שבאות להסתגר בבלומפילד כשאתה רוצה לתקוף מהרגע הראשון זה שילוב שצריך להיבדק –
ימין ליאור וגילי – שמאל זגורי ומלכה – אבוטבול במרכז ו2 חלוצים צריכים לייצר שטף ולחץ על קבוצות שמראש באות להסתגר – רעננה וסכנין השנה – 2 משחקים של בונקר עמוק היו יכולים להיגמר הרבה יותר מוקדם ועם נקודות בקופה בהרכב שכזה – במקום להתמסר שוב באמצע עם הבלמים במשך חצי משחק

שרון לוינסון 3 בדצמבר 2013

בקשר לשיטת משחק , דנתי פעם עם RR {הכותב על הפועל ב"נבדל"} על שיטה שמתאימה יותר להפועל כי שכטר הוא ממש לא פיבוט ודמארי יותר יעיל באגף בזכות המהירות שלו.
השיטה שעליה דיברתי ודנתי היא 4-3-3 כשהחלוץ הוא חלוץ מדומה {או
4-6-0} כשבהתחלה חשבתי שורמוט שיכול ליצור הרבה מצבים ולהבקיע מספיק שערים מתאים להיות חלוץ מדומה , עלה לי לאחרונה רעיון שדווקא זגורי , שהוא פליימקר מטבעו מתאים יותר להיות חלוץ מדומה {כששכטר ודמארי באגפים}.
לזגורי יש יכולת יצירת מצבים מעולה , הוא מבקיע והרבה , הוא משתף עוד שחקנים , והוא יודע לשחק בכל עמדות הקישור.
{נ.ב , אני אוהד מכבי תל אביב}

יניב 3 בדצמבר 2013

זה בהחלט מעניין , וזה עונה על התזה הבסיסית , השיטה הקיימת רחוקה ממיצוי פוטנציאל – לגביי זגורי אני מסכים – הוא יכול לשחק בלא מעט תפקידים

שרון לוינסון 3 בדצמבר 2013

אבל עדיין לא נתת פה דעה על המערך והשיטה המוצעים: 4-6-0.
אני רוצה לקרוא פה את הדעה.
לדעתי המערך הזה הכי מתאים להפועל ממספר סיבות:
1.שני החלוצים הבכירים כיום של הפועל תל אביב יעילים יותר באגפים.
שכטר חלוץ שמשחק עם הפנים לשער והמהירות {היחסית שלו} מתאימה יותר לשחקן אגף . לדמארי יש מהירות אדירה , ועם כל הטכניקה שלו והמהירות בעמדת שחקן הנכף יכול להפיק ממנו הרבה יותר.
2.ורמוט הוא קשר התקפי מאשר שחקן אגף . לורמוט יש יכולת יצירת מצבים טובה מאוד כשהוא בא מן הקישור משם חלוצים מדומים מייצרים את רוב המצבים שלהם. זגורי מתאים לתפקיד החלוץ המדומה מסיבות אלה ומכיוון שהוא שחקן רב גוני יותר מורמוט.
3.במערך כזה עדיין אפשר לשחק עם לוקאס סאשה , גורדנה וזגורי {בעמדת החלוץ המדומה} ביחד עם בריאן בקישור האחורי.

עדי אבני 4 בדצמבר 2013

השיטה שאתה מציע מסובכת, והיא מסתבכת עוד יותר כשמנסים להתאים אותה לחומר השחקנים של הפועל.
יתכן בהחלט שזגורי דווקא מתאים לשיטת ה9 המדומה, אבל ליתר הניתוח שלך הסכמתי פחות. דמארי לא טכני ואין לו מספיק ראיית משחק בכדי לשחק באגף. שכטר דווקא כן. ורמוט מבזבז את הנשק שלו (ערמומיות, משחק על שטח קטן) במרכז השדה.
אם ננסה בכל זאת ללכת בדרך שלך, אז ורמוט צריך לשחק על כנף ימין ושכטר על שמאל, כשזגורי 9 מדומה ודמארי 10 מדומה ( מה ששיחק בשנה שעברה רוני במנצ׳סטר). הבעיה היא שהנטייה של שני השחקנים באגף היא להכנס למרכז השדה, ובאין תמיכה של לפחות מגן תוקף אחד, זה גורם לצפיפות במרכז וחוסר יכולת של שחקני העומק לעשות תנועה בתוך אותה הצפיפות. לכן לדעתי ה3:5:2 שיניב מציע או 4:4:2 עם שחקני כנף שנמצאים באגף של הרגל הדומיננטית עדיף להרכב השחקנים של הפועל

יניב 4 בדצמבר 2013

אני בגדול מסכים עם עדי – אבל יש פה עוד אלמנט שצריך לקחת בחשבון – שיטה כמו שאתה מציע לוקחת הרבה זמן לתרגל ואת זה אין להפועל , בסופו של יום עד סוף השנה דמארי יילך , ולפי ההדלפות גם שכטר לא יציב .
ככה שלבנות להם שיטה מורכבת ולהטמיע אותה ייקח יותר מדי זמן – הגישה שאני הצעתי היא לקחת תבניות שבסופו של דבר הם פשוטות .

לגביי ורמוט אותו אני לא רואה ממשיך למקום אחר ,זה ולכן ייתכן שכדאי יום אחד לבנות לו תפקיד כזה – הוא באגף לדעתי כבר לא ייתן את מה שנתן בעבר , והיכולת שלו עדיין גבוהות ללמוד כזה תפקיד .

זגורי זה קצת סיפור אחר – ואחרי שקצת חשבתי על זה – אם להפועל היה קשר שמאלי אחר (ואין לה ולכן זגורי כרגע אידיאלי לאגף ) – אבל תיאורטית זגורי שבחיפה בנוער שיחק קשר 50-50 יכול להיות סוג של ראדי במרכז השדה – הוא מהיר ופיסי ויש לו יכולות מסירה – עקרונית בגישה מסוימת זגורי לצד אבוטבול ובריאן – יכולים ליצור אמצע מעניין מאוד שמסוגל להזיז את הכדור מהר קדימה ולתת מסירות עומק שהיום אין בהפועל – ואז ההצעה שלך לבנות מודל של חלוץ מדומה מאוד מעניינת – ולדעתי ורמוט כן יכול לשחק תפקיד כזה.

זה בעצם מה שהתכוונת עם שכטר ודמארי באגפים וורמוט כחלוץ המדומה – אבל בהנחה שהם לא יהיו איתנו עוד הרבה יצטרכו לעשות פה כל מיני התאמות שכרגע אני לא בטוח איך הם יעבדו .

שרון לוינסון 4 בדצמבר 2013

לא רק דמארי , מה שצריך פה זה שחקני כנף טובים מאוד וקשר התקפי בעל יכולות יצירה וכיבוש טובות מאוד.
באותה מידה שאפשר לתרגל את שכטר ודמארי בתור שחקני כנף , צריך לתרגל גם שחקני הכנף הצעירים של הפועל , שון מלכה ורמזי ספורי בתור שחקני הכנף כשזגורי/ורמוט חלוץ מדומה.
זה לא השחקנים , זו השיטה.

עוד מתן אחד 4 בדצמבר 2013

אמרתי את זה בעבר ואני אחזור: מה שהכי חסר להפועל זה מנהיג!

הטעות הכי גדולה של בן שמעון ושל כל האוהדים היא בוריס קליימן ואני אסביר(הוא הרוש ואולי עמוס הם העתיד של הנבחרת).
שיש לך הגנה שלא עובדת השוער שלך חייב להיות מנהיג דעתן ובעל ניסיון ואת כל זה אין לבוריס (ניסיון הכי חסר לו)ההגנה של הפועל תמשיך להיראות כך בגלל שאין לה מנהיג פנימי ואין לה גם שוער שינהיג אותה (גם אם בוריס רוצה, מי יספור אותו?).
חש שוער שלקח אליפות על הספסל הוא אולי (אולי!) פחות מוכשר אבל הוא לפחות כרגע עדיף אותו בשער…
לגבי הקישור המצב דומה אין מנהיג ואין מי שיכוון את גורדנה שלא מצליח לחשוב מה לעשות עם הכדור לזעתי כרגע מקומו על הספסל לפחות עד שתהיה יציבות, אני מאוד מסכים שאין מקום לוורמוט באגף הוא שחקן מאוד חכם ועם טכניקה טובה אבל לא מהיר בכלל ומתעייף מהר באגף, רק אמצע!
עכשיו לגבי ההתקפה זגורי וספורי צריכים להיות באגפים ודמארי בשפיץ וכמובן שדמארי יכול לשחק גם באגפים ושכטר כחלוץ נסוג (אם לא מצליח להבקיע לפחות שיסדר את החברים) עם יכולות המסירה והכדרור הגבוהות שלו.

לגבי המערך 3.5.2 בפשטות אומר שאני חושב שאין לכם שחקני אגף שמתאימים לתפקיד אבל מי יודע? בנוסף כמה מאמנים ישראלים ראית עולים עם המערך הזה ב-10 שנים האחרונות????

Comments closed