אל תתפטר, תשתנה – יניב פרנקו

פוסט אופטימי.

366

 

שלושה הפסדים רצופים זה לא כייף- אבל למי הפסדנו – מכבי ת"א בחוץ, סכנין בחוץ , באר שבע בבית – שלוש המובילות , אחת אחרי השנייה.

זה נראה כאילו הפועל אומרים לעצמם- החבר'ה האלה בנבדל עובדים כל כך קשה , ומחשבים כל אחוזון לפה או לשם , אז בואו נעזור להם בכל מה שקשור למתמטיקה , בואו נשתדל שהעסק יהיה עגול.

הנה , לאחר חמישה משחקים רצופים שבכל אחד הקפידה הפועל לקבל פנדל , קרתה לנו תקלה ובמשחק עם סכנין סיימו עם ארבעה שערי שדה בלבד – שזה דבר שיכול לדפוק את הסטטיסטיקה – אז כדאי שלתולעת יהיה קל – הקפדנו לקבל הפעם שני פנדלים וליישר את המספרים – 7 מ 7 .

שזה קטע ה7-7 הזה , מזכיר לי משהו – אהה, הפועל כדורסל , שבעה משחקים, שבעה ניצחונות.

***

אתה יודע שיש לך בעיה עם מאמן ,כשאתה מתחיל לשמוח כששחקנים בקבוצה שלך מקבלים כרטיסים או חלילה נפצעים בקטנה, כשאתה אומר לעצמך, הו, איזה יופי, עכשיו הוא לא ישחק בשני המשחקים הקרובים ולמאמן לא תהיה ברירה אלא להכניס את פלוני ,ולהזיז את אלמוני לצד ההוא.

זה מה שקורה לי בשבועות האחרונים – כי להזיז את ליאור לוי, לצד ימין ולקבל ממנו תפוקות ראויות לא היה קורה אלמלא לקולין לא היו חמישה צהובים – אבל למה להתקטנן.

מה שרן שמעון צריך לשאול את עצמו זה שאלה מאוד פשוטה- נגיד שאני רן בן שמעון הייתי נקרא עכשיו מקפריסין להציל את הקבוצה מידי בוא נגיד ניצן שירזי, וזה הסגל וזה המצב – מה אני הייתי עושה ?

כי לדעתי מה שיושב לו בראש זה רק מה יגידו ? מה יגידו אם השחקנים שהוא הביא לא ישחקו או אם הוא ישנה את השיטה ובמקרה זה יצליח מה יגידו?

למי אכפת מה יגידו?

***

מי שטוען שמה שקרה שנה שעברה דומה להשנה טועה- את שנה שעברה התחילה הפועל כשהיא ממשיכה לרוץ על האדים של גוטמן – האדים של גוטמן סיפקו בשנה האחרונה של טביב מקום שני וגביע , בעונה שעברה מקום שלישי והשנה בא בן שמעון ומחק לגמרי את כל מה שנשאר – מחק והתחיל את תהליך הבנייה מחדש.

כי בסגל הנוכחי יש לפחות שישה שבעה שחקנים שבציוות נכון יכולים להיות השלד החדש –וזה מאוד דומה לבאר שבע שנה שעברה .

ליאור לוי בצד ימין זה יופי , בצד שמאל אני חושב שייקח עוד כמה משחקים והרחקות ובסוף שון מלכה יהיה שם .

דגני כבלם זו אופציה לא רע ,הוא לפחות מהיר ושילוב שלו עם איליץ יכול להיות מעניין , עם שוער נסתדר, ורמוט חוזר לאט (תמיד היה איטי) ויש גם לא מעט אופציות בהתקפה גם אחרי שדמארי ילך .

אהה, ועבדורחימי הזה , יש מצב שזה שיחוק, צריך עוד לבחון.

אני אנסח את זה אחרת – הסגל שקרויף קיבל פחות טוב מזה – מי זוכר עכשיו שגל אלברמן התאמן תקופה עם הנוער.

**

מצד שני , הפועל צריכה תכנית הבראה, קודם כל , אחרי זה תלוי התכנית, היא צריכה למנות מאמן או פשוט לחכות שזה שנמצא ישתנה.

הפועל צריכה למצוא את המבנה הניהולי השפוי ביותר שהיא מסוגלת לייצר ועל פי כל הסימנים זה הולך להגיע בקרוב – מי שלא יודע , הבוררות של רמון מול טביב מתקרבת לסיומה, לאחריה מפת הבעלות תהיה חייבת להתייצב – אז או שלרמון יהיה שפן לשלוף, או שחג'ג' והחבר'ה יקחו שליטה.

זו הסיבה שאף אחד בהפועל כרגע לא רוצה לקבל החלטה , ואם זו באמת הסיבה ולא השאיפות הפרטיות שלי- זה הגיוני , אין סיבה להזיז מאמן ולמנות חדש כל עוד לא ברור מי הולך לנהל פה את העסק.

***

מה שקורה עם בן שמעון עכשיו ,קורה במקומות העבודה הכי מתקדמים , מנהלים חדשים שמתעקשים ליישם תובנות לא רלוונטיות על תנאי שטח משתנים.

בן שמעון של מכבי ת"א מזכיר מאוד את זה של הפועל , זה רק מדגיש עד כמה המועדונים האלה בבסיס דומים – בן שמעון של קריית שמונה  פרח ושגשג כי היה לו מנהל , בלרנקה הוא ירש מג'ורדי סגל מוכן, אז הוא פרח חצי עונה ואז התחיל לזייף, בהפועל ובמכבי נתנו לו חופש פעולה מלא- את התוצאה רואים.

למאמנים צעירים זה מסוכן ובן שמעון הוא מאמן צעיר – ויש שני דברים שאני כאוהד הפועל לא אוהב- מאמן צעיר ומכביסט ותיק (סטגדש!) .

יש פה כמה אפשרויות- האופציה הראשונה שבהקדם יהיה לו מנהל , אם זה יקרה ואם המנהל הזה יאמין בו  וינהל אותו, הוא יכול לשוב ולפרוח, לכן כדאי להמתין.

האופציה השנייה, זה שבן שמעון יכיר בזה שאין פה מנהל, אין מי שיעצור אותו מלעשות שטויות ויתבגר בבת אחת– זו הפועל חביבי, מנוהלים גרוע מ 1927, בגלל זה אני כמו נודניק מתעקש על המודל של קשטן ודוביד וגוטמן- כי רק מאמנים ותיקים ובוגרים יכולים להתמודד עם הסיטואציה הדו ממדית של הכלה והכרה בעובדה שמעליך אין כלום – זו הסיבה שבלאט שורד כי הוא יכול להתמודד עם זה , וזו הסיבה שבנאדו ועטר קורסים ולא מבינים למה וזו הסיבה שאלישע שרד את העונה הראשונה אצל אלונה – כשאתה מבין שזה שמעליך לא מנהל אותך, יש לך רק דרך אחת לשרוד , להתחיל לנהל את עצמך.

ויש אופציה שלישית – ששום דבר לא ישתנה , אבל במקרה כזה , באמת שום דבר לא ישתנה , בכדורגל הישראלי וגם האירופאי , מאמנים שמפסידים לאורך זמן ולא מוצאים דרך להשתנות – בסופו של דבר , לא נשארים.

***

שבע משבע בכדורסל – גאון הארז הזה.

הפועל תל אביב (כדורגל) מעדיפה לעצום עינים
הימורים לשנה החדשה

25 Comments

גיל שלי 31 בדצמבר 2013

מסכים עם כל מילה שלך יניב, אבל חלק מהבעיה והגורם לכך שבן שמעון מתעסק במה יגידו זו בדיוק האין הנהלה שלכם. אף אחד לא מתבגר פתאום תחת לחץ, הפועל צריכה לייצר סביבה שקטה איכשהוא

יניב 31 בדצמבר 2013

אבל מה יותר קל ? לייצר הנהלה יש מאין או כל אחת מהחלופות (בגרות או הבאת מאמן בוגר).

איש הפח 31 בדצמבר 2013

נראה לי שהבעיה עם בן שמעון שהוא פשוט לא מאמן מספיק טוב, או לפחות לא מאמן טוב כמו שעושים ממנו. זה נכון שאפשר להאשים את מי שנתן לו להתפרע אבל בסופו של דבר כשהקבוצה שלך מקבלת הכי הרבה פנדלים ובהפרש ניכר מהקבוצה במקום השני, וכשהיא מקום חמישי בספיגת שערים, יש פה בעיה בסיסית.

בכלל, אני חושב שאיזי שרצקי מקבל פחות מדי קרדיט על האליפות של קריית שמונה. אולי לאור הביצועים של רב"ש בשנתיים האחרונות כדאי קצת לשנות את הנרטיב של האליפות הזאת.
קצת כמו שג'ורדי מקבל קרדיט על ההישגים של מכבי אולי גם שירצקי צריך לקבל את אותו הקרדיט על ההצלחה של קריית שמונה. הרי רק תחת הפיקוח ההדוק של שירצקי בק"ש (ולדבריע כל המעורבים הוא באמת הדוק) בן שמעון מצליח להוציא תוצאות טובות.

שרון לוינסון 31 בדצמבר 2013

דווקא מלכה בתור מגן שמאלי לדעתי זה לא העמדה הכי טובה למלכה.
ספורי/שכטר ומלכה/זגורי בכנפיים , ופדידה או חלוץ אחר {בהנחה שדמארי יימכר} יוסיפו להפועל דבר חשוב שאין לה כיום , משחק אגפים.
ביחד עם ליאור לוי/אברהם צ'קול בעמדת המגן הימני ואם תביאו מגן שמאלי {אם תפטרו מקולין , אז מאלה המוכרים יותר , אושניאווה ומטוביץ' יוכלו לעזור לכם באגף השמאלי . ואם אתם מחפשים ישראלי , תשלחו בטרייד למכבי פתח תקווה את טועמה ותבקשו את שמוליק מלול המגן השמאלי שלהם}.
לדעתי , הפועל ובמיוחד חג'ג' שניסה בשנה שעברה להביא מנהל מקצועי צריכים לעשות זאת במהרה מפני שהוא עושה שני דברים , מנהל את המועדון לטווח הארוך ונותן את "הסטירות" למערכת המקצועית כשצריך.

יניב 31 בדצמבר 2013

צייר לי הרכב אידיאלי מבחינתך בלי חיזוקים מבחוץ

שרון לוינסון 31 בדצמבר 2013

קליימן
איליץ' דגני קולין/בלם מהנוער
גרזיצ'יץ'
סאשה ורמוט
מלכה/שכטר זגורי ספורי
פדידה/דמארי

יניב 31 בדצמבר 2013

זה מורכב בעיני לשלב הנוכחי- תזכור שבמשחקים הקרובים הפועל חייבת לקחת נקודות – כי תמהיל המשחקים בחלק האחרון של הסיבוב קשה ביותר.

בעיני הפועל חייבת בכל מצב לשחק עם רביעיה אחורית – על דגני כבלם וליאור לוי כמגן ימני אני סגור – לדעתי מלכה בשמאל.

השיטה חייבת להיות עם 2 שחקני קו שבעיני כרדע זה ספורי וזגורי – זה גם העתיד נכון לעכשיו.

יש מפה 2 אפשרויות- 2 קשרים אחוריים שהם גרזנים כמו גרזיץ וסאשה או לוותר על אחד ולהוריד לשם קשר יצירתי (לא אבוטבול).

קשר יצירתי זה או ורמוט או ריף מסיקה

בעיני ההרכב הכי טוב של הפועל הוא בהנחה שדמארי הולך

עמוס

לוי – דגני – איליץ – מלכה
גרזיציץ ומסיקה
ספורי וזגורי באגפים
שכטר בחוד ומתחתיו ורמוט

שרון לוינסון 31 בדצמבר 2013

הייתי רוצה לדעת גם מה דעתך על כל אחד מהמגינים שהצעתי: שמוליק מלול , דושאן מטוביץ' , וג'ון אושניאווה.
בהקשר של דגני , זה תלוי אם מביאים בלם נוסף במקום חיימוביץ' {בטרייד כמובן} ובמקום קולין {במקרה של מכירת קולין , יש לישראל שני שגרירים בלמים שיוכלו לעזור להפועל , דן מורי ועודד גביש}.

יניב 31 בדצמבר 2013

מטוביץ הוא בחירה טובה -יעיל מאוד , אושינאווה פוטנציאל אבל בגדול עוד בוסר -את שניהם אני מניח שאי אפשר להביא .
מי הפראייר שיעשה טרייד על חיימוביץ? אבל בשנה הבאה אני מניח שהוא ישוחרר בסיום חוזה -גביש לא יחזור לארץ .

דין מורי מצוין ויש סיכוי להחזיר אותו -קולין דרך אגב שיחק בקפריסין כמגן וייתכן שהוא המגן השמאלי הנכון .

יניב 31 בדצמבר 2013

דרך אגב מגן שמאלי שככל הנראה אפשר יהיה להביא כבר בינואר ומכסימום בקיץ זה יואב זיו – יכול להיות פתרון מצוין.

שרון לוינסון 31 בדצמבר 2013

ליואב זיו יש חוזה אצלנו לשתי העונות הקרובות.
והסיבה העיקרית שהייתי רוצה שהוא יישאר אצלנו זה שהוא הבן אדם הכי קרוב לשחקנים הצעירים ומכוון אותם להיות שחקנים טובים {ע"ע דור מיכה}.
חיימוביץ' לדעתי קורצקי יוכל להחזיר אותו למה שהוא היה {ראה קובי מוסא ברמה"ש} , במקום יניב לביא , לואי טהאא או אחד הזרים שלהם יוכלו לעזור לכם.

צור שפי 31 בדצמבר 2013

האם רב"ש באנגלית זה Rubbish?

פורנו-הוליק 31 בדצמבר 2013

לא, זה ווילאש בואש (או שזה בפורטוגזית?)

תולעת 31 בדצמבר 2013

לא בטוח שרב"ש מבין בכלל שיש "בעיה". כלומר, ברור שהוא מבין ברמה המערכתית שבשביל הפועל, בעונה של רכש כזה (בשונה למשל מ 04/05 או 07/08), זה לא מתקבל להיות 19 נקודות מהמקום הראשון (בטח כשזו מכבי), אבל לא בטוח שהוא מבין שיש בעיה ברמת הכדורגל. אתמול בהפסקת המחצית הוא נשמע משוכנע שהפועל (בעיטה אחת למסגרת במחצית הראשונה) שיחקה מצוין, ואחרי המשחק הוא התייחס ל"תקופות כאלה", כאילו העובדה שהפועל בקושי מייצרת מצבים היא עניין של תקופה ומזל ולא של כדורגל. היום אבוטבול, הקפטן ששכב על הדשא בזמן שגבאי מטייל ברחבה (מה היה קורה אם השוער היה הודף?) טוען שהדיבורים על היכולת הירודה הם לא פחות מהסתה ושהפועל "שלטה" במשחק.
מה שבולט בכשלון של רב"ש עד כה זה כמה הוא מייצג את דור המאמנים הישראלי הנוכחי שנדמה שגדלו על ברכי הפרשנות של דני נוימן – מקובע, חסר מעוף, עם פתרונות ישנים לבעיות חדשות. תמיד להחזיק בכדור, תמיד מסירות קצרות, תמיד משחק מסודר, תמיד חלוץ-במקום-קשר כשנמצאים בפיגור. אז רב"ש נמצא במלכוד שהקבעון הזה יוצר – אם אתה משנה זה הודאה בכשלון (וזה כמובן הכי גרוע שיש), אם אתה מתעקש כנראה שלא יהיו תוצאות אחרות.

יניב 31 בדצמבר 2013

אני איתך.
זו גם האכזבה הגדולה ממנו- כי הוא טיפח תדמית של חדשן ואם יש משהו שהוא לא – זה זה.

אבל לחיים יש נטייה מוזרה שבה אם אתה לא מכיר בבעיה- היא לא נעלמת.

יוני (המקורי, מפעם) 31 בדצמבר 2013

לוותר על פליי אוף עליון, לשחק עם שכטר וורמוט רק בגביע המדינה ומעט בליגה. לבנות שלד לעונות הבאות, גם בלי עדבורחימי שראיתי שהוא בכלל מושאל. אחלה שחקן, אבל לא חלק משנה הבאה.

ואני אוהד הפועל פ"ת.

אריק האחר 31 בדצמבר 2013

תולעת
כל מילה ויותר מכך.
הבעיה של הפועל היא לא רק בן שמעון ומה שכתבת.
גם השחקנים נדבקו באותה מחלה .
על ההנהלה אני מזמן לא מדבר.
הקהל המבין של הפועל מודע לבעיות
ונראה לי שהם הדבר היחידי שיכול להציל
את הפועל.

גיל מזימבבואה 31 בדצמבר 2013

ברגע שהפועל חזרו ממחנה האימון לפני העונה אחרי שניצחו כמה קבוצות נשים, בן שמעון התראיין ואמר שהוא שמח עם מה שהוא ראה.
כבר אז היה ברור שהמטרה העיקרית שלו זה לרצות את האוהדים והבעלים.

תורג׳י 1 בינואר 2014

חייב להתעכב על עניין ליאור לוי.
עשה משחק לא רע, רץ באגף הלוך ושוב.
אבל!
האגף שלו היה פרוץ!! לא היה שם קשר שחוזר איתו, והמגן שהיה שם בקושי הבין איפה הוא.
אז כן, תכתירו אותו בפורומים שלכם כמגן הכי טוב בליגה. אבל בואו נחכה איזה משחק או שניים.

יניב 1 בינואר 2014

לא הכי טוב בליגה – הוא בסך הכל נראה כמו הכי טוב בהפועל .
ולשם צריך לחתור כרגע

איתן מסוארי 1 בינואר 2014

מר פרנקו היקר, יפה כתבת. נתחיל בזה שאתה לא היסטרי. אפרופו היסטריה, מה שמוזר הוא שחלק ניכר מהפוסטים על הפועל הם של אוהדי מכבי ודווקא הם משדרים אפוקליפסה עכשיו. שווה לבחון את הקו הפסיכולוגי הנ"ל.

פיסקה גאונית – לגזור ולשמור:
"מה שרן שמעון צריך לשאול את עצמו זה שאלה מאוד פשוטה- נגיד שאני רן בן שמעון הייתי נקרא עכשיו מקפריסין להציל את הקבוצה מידי בוא נגיד ניצן שירזי, וזה הסגל וזה המצב – מה אני הייתי עושה ?"

אני סבור שחיימקה צריך להגיד לרב"ש: "רני מתוק, עזוב אותך מכל מה שתכננת, זה לא אתה, זה אנחנו שמנו לך חומרים בקפה וגרמנו לך לטעות – חג'ג' חשב שזה מה זה קורע… כבר דיברנו על זה עם ההורים שלו והוא הבטיח להפסיק.
עכשיו צא לאימון ותעשה את האמת שלך…"

יניב 1 בינואר 2014

אוהדי מכבי בטוחים (וגם רוצים) להינות מהמשבר הזה למכסימום.
אוהדי הפועל שרק לפני שנתיים שמעו מדנה אשכנזי ב2 בלילה מה התוכניות לשנה הקרובה לוקחים בפרופורציה עונה של מרכז טבלה .

תורג׳י 1 בינואר 2014

הקרחות בבלומפילד במשחק מול השנייה בטבלה לא ממש תומכות במה שאתה מנסה לצייר.

יניב 1 בינואר 2014

למה? קבוצה במרכז הטבלה מארחת את קבוצה במקום השני בלילה חורפי של סוף דצמבר.
אז זה שלא הגיע איצטדיון מלא מרמז על סופו של המועדון?

Comments closed