שורדים סיפור אהבה – יניב פרנקו

איך זה לקבל שלוש? אל תגידו לנו, אנחנו מכירים את התחושה, כואב קצת פחות מארבע

1620170_10152128346177789_1582350618_n

 

לפני ככה וככה שנים ,אחרי הדאבל ההוא של "תינוקות קשטן " ,השחקן הכי חם בשוק היה ג'ובאני רוסו, קרב גדול בעונת המלפפונים הסתיים בנקודות ומעבר של הקרואטי לירושלים, אומרים שדדש נסע אליו עם מזוודה ושעון .

רוסו החזיק שנה בירושלים ,הפועל בתגובה החתימה את אבי תקוה, שחר חיכה קצת ואסף את הקרואטי אליו – שם ולא בסיפור של גאידמק התגבשה התובנה שהיציבות בכרמל תנצח כל הרפתקאה זמנית .

אולי זה מוקדם, אבל אנחנו אוהדי כדורגל, אנחנו חיים מהציפיה המתוקה קדימה, העבדורחימי הזה, זה הדבר הכי קרוב לרוסו שראיתי .

***

לפני 8 מחזורים רוני לוי הגיע לבית"ר, הוא חתום לחצי שנה, כי למה להחתים מאמן כזה איכותי לקדנציה ארוכה, מאז שהוא הגיע הוא בעיקר מפסיד ועובד בגיוס שחקנים.

רוני לוי מאמן אדיר ,אבל הוא לא קוסם ,הוא לא יבנה בכמה מחזורים קבוצה.אני בכלל לא בטוח למי הוא מנסה להוכיח, לטביב או לשחר, לדעתי לשחר, מנסה להראות לו שהוא מסוגל בכמה מהלכים פשוטים לשקם ארגון , מנסה להראות את הידע שצבר, את הקשרים שפיתח בכדורגל העולמי .

כשאלי כהן פוטר בית"ר הייתה קרובה יותר לפלייאוף העליון, אם יש היגיון מאחורי בולמוס הרכישות הנוכחי הוא היה תקף לזמן הפיטורים, להרוויח את אפקט המאמן החדש, לגנוב משחק כזה או אחר מול קבוצה בטופ ובטח לקחת יותר מנקודה ממפגש כפול עם רמה"ש ורעננה.

פלייאוף עליון השנה עבור בית"ר זה משחקים מול מכבי ,הפועל ,חיפה, באר שבע וסכנין – 5 שוברי קופות , אפשרות למלא את טדי בכל משחק בית וטדי מלא זה 2 מיליון שקל  למשחק.

7 מחזורים לסיום הליגה הרגילה ו9 נקודות מהמקום השישי – לבית"ר יש עוד את מכבי בבלומפילד שם היא לא מפסידה ומפגשים עם חיפה ,סכנין ,קריית שמונה , אשדוד וגם קרבות מול עכו ובני יהודה.

כמו תמיד עם טביב, אם לא אהבתם את התכנית הנוכחית, הוא ימצא עוד כמה תוכניות במגירה.

***

אין קוסמים בכדורגל, אין גם מקום לעקשנות, המאמנים הבאמת גדולים לומדים להשתנות , מחפשים פתרונות.

גוטמן שיחק עונה שלמה עם דה סילבה כמגן ימני ,את באדיר כבלם הוא המציא ונתן לו עוד כמה שנים טובות ולנאתכו הוא עשה שינוי ייעוד מקשר קדמי לאחורי .

דגני כבלם זה ההוכחה שתמיד כדאי לחפש את הפתרונות בתוך הסגל ,לכל המודאגים מעזיבה כזו או אחרת.

דגני בסגל של הפועל זו הוכחה שבן שמעון בכל זאת מבין משהו בכדורגל, גם שחקן כמו צ'וקול ,או סאשה ויש עוד כמה שמות על הספסל ,שמות שבן שמעון גייס, שמות שבן שמעון הביא במחשבה שיוכלו לעשות בהפועל את מה שעשה גוטמן , אותו גוטמן שקשה לזכור את העובדה שכשהוא הגיע להפועל היא הייתה במקום האחרון ולקח לו שנתיים וחצי עד שחגג בטדי.

לפני תחילת העונה כתבתי שמאמנים בהפועל צריכים להגיע אחרי כמה טראומות , לא מנופחים מהצלחות אלא כאלו שמבינים שלאמן את הפועל זה אתגר חייהם, יש להם את הניסיון ויש להם את הרעב. בן שמעון נפל לי באמצע, הטראומה הקצרה במכבי נראתה לי מעט מדי, לזכותו ייאמר שהוא עבר את המשבר יפה , גדל לאט לאט לתוך התפקיד, אולי כדאי שנחכה עם השריף , תכלס יש מצב שגם רוני לוי יהיה פנוי בקיץ כאופציה ג'.

***

מהחלון הזה מכבי חיפה הייתה צריכה לדעתי לעשות 2 עסקאות גדולות עם הפועל ובית"ר.

מהפועל היא הייתה צריכה לקחת את שכטר  – זו עסקה ריאלית שהייתה יכולה לצאת לפועל  אם כרטיס שחקן במחיר הגיוני ,בלי הלוזונים בתמונה , ואם שחקן שכבר טעם מהחוויה האירופאית.

דמארי זה עסק מורכב, שחקן יותר טוב כרגע, אבל עסק מורכב.

העסקה השנייה הייתה על הרוש – לה פמיליה לא היו שורפים את המועדון בשבילו ,בטרייד הנכון, בתשלום הנכון, הייתה יכולה להיות פה עסקה.

עם הרוש ושכטר ,עם רוני לוי על הקווים במועדון שנותן לו לעבוד  – עם היסודות האלה אפשר לעבוד- לפני 8 מחזורים גם בחיפה היה אפשר להתניע את תהליך ההבראה , במקום לחכות לקיץ.

לא בטוח שבקיץ רמון וטביב יהיו פתוחים לכאלה עסקאות- לא בטוח ששניהם בכלל יהיו בכיסאות שלהם עד הקיץ.

לא בטוח ששוב כמו אז במקרה של רוסו ,כל הקלפים ייפלו במקום הנכון ,בשביל לזכות בלוטו אומרת הבדיחה, גם אלוהים צריך שתקנה כרטיס.

הרוש בכל מקרה – שוער נהדר, בלעדיו אתמול וכבר במחצית זה משחק היסטורי.

***

איך זה לקבל שלוש? אל תגידו לנו, אנחנו מכירים את התחושה, כואב קצת פחות מארבע.

ליגת שוקי ההון - מי שוחה ערום
הקש ששבר

51 Comments

אמיר 27 בינואר 2014

כרגיל פוסט נהדר!

רב"ש אכן הצליח למרות הכל לייצב את השורות, אבל גם זה הגיע די במקרה יחד עם פציעות של שחקני "באנקר" בהרכב (חרסיציץ' איליץ' ושכטר) שגרמו לחיפוש הפתרונות בסגל. (שי, דגני ועבדורחימי).
רן גם הבין שלהמשיך לתקוף מאמצע המגרש זה משהו שעבר מהעולם,
רק צריך מגן או שניים לחיזוק הסגל כדי לייצב את השורות ולבנות בסיס לקבוצה טובה גם בשנה הבאה. (כמובן שיותר מהכל חשוב להשאיר את שכטר וורמוט כי דמארי יעזוב אם לא מחר אז בסוף העונה).

יניב 27 בינואר 2014

קודם כל תודה.
לדעתי השלד לעונה הבאה מתחיל להתגבש והוא מעניין מאוד – גם לאחר שמי שצריך ללכת יילך.

גיא ר 27 בינואר 2014

מה יהיה עם דני עמוס?
כל משחק גול באשמתו

אנונימוס 27 בינואר 2014

הגול אתמול היה אשמת גרזיצ'יץ אם אני לא טועה, שאיבד כדור מיותר לחלוטין וגרם לכך ששני שחקני ביתר נשארו כמעט לבד מול עמוס. מהרגע שהוא איבד את הכדור, זה היה שער בטוח

אברם 27 בינואר 2014

נכון אבל הוא לא צריך לקבל גול לפינה הקרובה

יניב 27 בינואר 2014

לקבוצה כמו הפועל אין פריבליגיה להחזיק 2 שוערים עם כוכבית- קליימן צעיר מדי ועמוס לא מוכשר מספיק – לעמוס בקרית שמונה היתה הגנת ברזל – פה אין לו ורואים את זה.

הפועל צריכה מגן שמאלי (מדברים היום על מאטוביץ, הלוואי) ושוער זר לשנה הבאה.
בעמדות אחרות יש עוד הפתעות בתוך הסגל.

עדי אבני 27 בינואר 2014

קליימן צעיר מדי? הוא בן 23. בגיל הזה דוידוביץ ואוואט כבר היו שוערי נבחרת, ומסי כבר היה הטוב העולם

יניב 27 בינואר 2014

כן אבל בגיל הזה כמה ניסיון יש לו?
השנים הראשונות של שוער הם לא פשוטות- הכי טוב זה להכניס אותו להגנה יציבה או לגדל אותו בקבוצה אחרת…

צור שפי 27 בינואר 2014

נכון שהגול הרבה יותר באשמת גרזיציץ' מאשר עמוס אבל הוא עשה טעות של גול בחצי הראשון עם ההרחקה הנוראית של כדור שרק בנס לא נגמר בפנים. יש לפחות לו טעות אחת של גול בכל משחק וזה לא לעניין. התחרות בינו בוין קליימן היא פוטופיניש, אני בכל זאת מעדיף את בוריס.

צור שפי 27 בינואר 2014

תיקון: יש לו לפחות…

גיא ר 27 בינואר 2014

וכל זה בלי להזכיר את כמות ההתקפות שהוא תוקע

אברם 27 בינואר 2014

הדוגמה המצוינת שנתת עם רוסו ממחישה כמה הסבלנות חשובה אצל מקבלי החלטות וכמה מעט יש ממנה בכדורגל המקומי. רבות דובר על בן שמעון, האם צריך לפטר אותו או לא, וזאת כשהנושא כלל לא היה צריך לעלות לדיון בשלבים הנוכחיים של העונה אלא רק לקראת סופה בשלב הסיכומים.
הבעיה שכעת ההפרעה הדו קוטבית מתחילה לפעול לכיוון השני, כעת רב"ש הוא גאון והקבוצה "משחקת את הכדורגל הכי יפה בארץ". שתי אמירות לא נכונות מן הסתם ומי שצפה היטב בהפועל אתמול לא ראה משחק מדהים בכלל.
עם זאת, למרות ההטפה לסבלנות אני חושב שהביקורת העקבית שלך על הניהול במכבי חיפה (הסבלני) מאד מוצדקת. קבלת ההחלטות שם לא מתרחשת בזמן הנכון וגם חסרת מעוף. אני חושב שהבעיה העיקרית היא שהאגו יוצר צפיפות גדולה שלא מאפשרת לאחרים לגדול, להתפתח ולהוביל.

יניב 27 בינואר 2014

אני חושב שהביקורת על רן גרמה לו (וגם הפציעות) לזוז מכסא הנוחות ולהתחיל לתקן חלק מהבחירות שלו בקיץ- הבעיה עם בן שמעון זה שהוא חכם. זו בעיה במרכאות , אבל הוא בא לעונה הזו עם תכנית סדורה- ורק המציאות גרמה לו לשנות- ברגע ששינה , העסק התחיל לזוז- לכן להגיד שהדרך שלו מבשילה כרגע ורק הזמן עשה את ההבדל היא לא נכונה.
מה שכן הוא בהחלט מבשיל עם התפקיד – הוא הראה עוצמות גדולות בזמן המשבר וזה משהו שראוי להערכה- צריך גם לזכור שהריצה האחרונה היא מול קבוצות מסוימות- וכמו ששלושת ההפסדים מול באר שבע, סכנין ומכבי היו חריגים- גם פה יש קיצונות לצד השני.
אבל את הזמן עד לסוף העונה הוא הרוויח בגדול.
הפועל ממש לא משחקת כדורגל גדול- אבל היא משחקת היום על החוזקות שלה בהתקפה ופחות מנסה להחביא את הבעיות שלה בהגנה.
זה יהיה מבחן גדול מול קבוצות חזקות בהמשך- הפלייאוף העליון יהיה מאוד קשה…

לגביי מכבי חיפה – היציבות מנצחת לאורך זמן, אבל יש מקומות שמי שמגיב מהר לוקח את הקופה – יש סיטואציה מסוימת בחלון הזה – יכול להיות שהיא תשתנה עד הקיץ- יכול להיות שבקיץ יהיה חלוץ טוב משכטר במחיר נוח יותר- יכול להיות שלא.
ניהול זה לא רק שיקול דעת- ניהול זה גם קבלת החלטות בזמן אמת.

אברם 27 בינואר 2014

מסכים לכל מה שכתבת.
אעיר רק שזמן כשלעצמו הוא חסר משמעות אם לא מתרחשים בו תהליכים וביניהם הכרות עם המערכת, התמודדות מוצלחת עם משברים והבשלה של אנשים ותהליכים. רבות אנו נתקלים בזרים שנכנסו לאט לענינים אך מרגע שהשתלבו הפכו לגורמים מרכזיים בהצלחת הקבוצות שלהם. ובאופן ספציפי העובדה שהנסיבות הן אלו שהניעו את רב"ש לעשות שינויים שהצליחו איננה רלבנטית. הקרדיט במלואו מגיע לו. בסוף העונה כשתהיה תמונה מלאה ונוכל לשפוט אותו כראוי ולחלק ציונים.

יניב 27 בינואר 2014

אנחנו גם שופטים מהיציע – בחירת סגל למשחק זה חלק קטן מעבודת מאמן.
הפועל בהחלט עוברת תהליך- בן שמעון עובר את זה איתה -יש הבדל בין הבשלה לבין התאמה- מה שקורה כרגע זה התאמה- הוא מתאים את עצמו לסיטואציה ,המערכת לומדת אותו ונעה קדימה.
דוגמא קטנה זה זגורי- זה נראה שמעבר לכן ישחק עם זגורי או לא – נעשית איתו עבודה- עבודה שיכול להיות ששנה הבאה נהנה ממנה בגדול ופתאום נשאל את עצמינו איפה זה היה.

בסוף השנה הוא יקבל קרדיט על מכלול ואין ספק שמאמן שעבר תהליך עם קבוצה ,השכיל לשנות ולהשתנות עדיף על מטאטא חדש.
אין לי גם ספק שבשנה הבאה בעזרת שינויים מותאמים הוא יוכל לעשות הרבה יותר – לא כל שנה צריך להחליף 14 שחקנים.

עידוקוליס ליפשיץ 27 בינואר 2014

בשביל מה חיפה צריכה את שכטר? חלוצים חלודים וחלשים עם "פוטנציאל" יש לייצוא.

לא כל שכן הרוש, שוער שמתאים למרכז טבלה. יש לחיפה 2 לא פחות טובים (אולי יותר) ממנו.

יניב 27 בינואר 2014

זו בדיוק ההסתכלות שתוקעת את חיפה .
שכטר טוב מכל מה שיש היום בחיפה- גם במצבו הנוכחי -ואת מחיר החלודה הפועל בעיקר שילמה.
הרוש טוב מאוד היום – ויהיה הרבה יותר טוב בעתיד – שוערים יוצאים לאירופה בקצב הרבה פחות נמוך משחקני שדה- הרוש בחיפה יכול להיות פתרון לשנים ארוכות.

היא צריכה להחליף חלק גדול מהזרים שלה לשנה הבאה- עדיף לה לקחת 2באנקרים ישראליים טובים ומשם לבנות את הפאזל קדימה.

דגש 27 בינואר 2014

ושכטר גם מקבל יותר ממה ששחר מסכים לתת. אם שכטר יעבור לחיפה זה יעיד על שינוי של התפיסה, אבל בינתיים היא עוד לא השתנתה.

לפי אחד האתרים בזמן המו"מ עם בן בסט מכבי הסכימה לשלם לשחקן את המשכורת שהוא רצה אבל לא הגיעה להבנות עם טולוז ואילו חיפה הסכימה לשלם לטולוז את הכסף שהיא דרשה אבל לא הסכימה לתת לבן בסט את המשכורת שהוא ביקש.

גם אם זה נכון וגם לא, בעיניי זה מסמל את השיטה של שחר: הוא יסכים לשלם כל מה שצריך בשביל להיות הבוס, אבל לא יסכים לתת לשחקן כוח. עיקרון.

עידוקוליס ליפשיץ 27 בינואר 2014

זו ההסתכלות, במידה ותצליח לשכנע אותי שהרוש טוב משאראנוב (או אפילו מאמיר אדרי!) וששכטר טוב יותר מ… טוב יותר ממני. ואני לא אפילו לא מתפרנס מכדורגל.

דגש, אם זה לא נכון איך זה מחזק את התיאוריה שלך?

יניב 27 בינואר 2014

אמרתי את זה גם בהתחלה- זו ההסתכלות שתוקעת את מכבי חיפה.

שכטר והרוש זה גם שדרוג על הקיים – גם מאפשר לשחרר עמדה אחת של זר – גם בסיס טוב מעבר לעונה הקרובה וגם 2 שחקנים שככל הנראה יכולים להיות עוד טובים ממה שהם עכשיו.

הדוגמא של שכטר ודמארי בהסתכלות ממכבי חיפה ניתנה כי ברור שחיפה צריכה חלוץ.
עכשיו השאלה אחרי מי היא רודפת – אחרי דמארי שהוא שחקן אדיר אבל הסיכוי להביא אותו קלוש- או שכטר שניתן להביא אותו.
כנ"ל דוגמאת הרוש.
חיפה בעיני לפחות צריכה לחפש ולעבוד עם מה שיש- לא עם מה שהיה פעם ולא אם שאיפות כאלה ואחרות.
וכן – שכטר , הרוש וגם רוני לוי – זה בסיס טוב יותר לבניה של קבוצה טובה על סגל שגם היום בעיני הוא סביר בהחלט.

עידוקוליס ליפשיץ 27 בינואר 2014

קראתי את התגובה שלך 3 פעמים. כי זה נראה כאילו כתבת אותה כדי להגיד את המילה האחרונה בדיון, לטחון מים ולחזור על עצמך.

הוא שאמרתי – אולי זו היתה ההסתכלות אם מישהו זולתך היה מסכים ששכטר והרוש הם "שדרוג על הקיים". אבל התחושה שלי (ואני מקווה כמובן שמקבלי ההחלטות בחיפה מסכימים איתי) שלא כך הדבר. שוער וחלוץ ברמה של הרוש ושכטר יש לבנאדו למכביר.

עכשיו המילה האחרונה שלי :)

עדי אבני 27 בינואר 2014

אז אני אנסה לנשל אותך מהמילה האחרונה, לפחות חלקית…
שכטר, גם בכושרו הנוכחי, טוב יותר מכל חלוצי חיפה. להזכירך, הוא עם 7 שערי ליגה וארבעה בישולים בעונה שהוא פצוע/ לא בכושר/ חלוד. זה זהה לתורג'מן, החלוץ המצטיין שלכם במספר השערים, עם 3 בישולים יותר. וזה, שוב, בכושרו הנוכחי, וכשהוא ודמארי דורכים אחד לשני על הרגליים.
הרוש הוא שוער נבחרת ישראל הבאף אחרי אוואט. אני לא בטוח שהוא מוכשר יותר משראנוב אבל אני משוכנע שגם לא פחות, וכפי שיניב ציין הוא גם לא לוקח מקום של זר

עידוקוליס ליפשיץ 27 בינואר 2014

אז הטענה שלך, עדי, זה שלדעתך שכטר טוב יותר מכל חלוצי חיפה.
ואני כבר אמרתי שלדעתי לא.

ואז אתה ממשיך ואומר שהרוש אולי יותר טוב ואולי לא משאראנוב. אבל לפחות הוא לא לוקח משבצת של זר(!) רחמנא ליצלן. שכידוע זו התכונה העיקרית שמחפשות רוב הקבוצות בשוער.
ואני כבר אמרתי את דעתי גם בסוגיה זו. אז לאן התקדמנו? זה בקטע של 2 אומרים לי שאני שיכור פה?

ירוק 27 בינואר 2014

אני אהיה השלישי, עידוקוליס, אז אולי אתה באמת שיכור :)

לא מבין איך אתה יכול לטעון שאנשי "חבורת תורג'מן" שיש לנו כרגע בחוד טובים יותר משכטר.
נכון, הוא חלוד. נכון, הוא לא בשיא הכושר, בלשון המעטה. אבל הוא עדיין יותר טוב מאזולאי ומתורג'מן ומאבוחצירא. ו – וזה חשוב – יש לו פוטנציאל להיות הרבה יותר טוב מהם אם הוא ישתלב אצלנו טוב ויחזור לכושר (מסכים שזה "אם" גדול, אבל הוא קיים).

דגש 27 בינואר 2014

עידוק, אני לא צריך חיזוקים, רק אמרתי שקנייה של שכטר כנראה תעיד על שינוי גישה של שחר כי הוא לא נוהג לשלם משכורות גבוהות וזה גורם לו להפסדים בקרבות על שחקנים כבר עכשיו וזה כנראה רק יתגבר.

אבל אם אתה גורר אותי לדיון שלכם אם חיפה צריכה אותו או לא, אני לא יודע, אני עוד תקוע בעמאשה. כל בניית הסגל בחיפה נראית לי לא טובה, כך שהוא לא נראה לי כמו מי שיעשה את ההבדל. במבחן "מי הייתי רוצה שיעבור למכבי" שכטר מנצח את כל חלוצי חיפה, ולמעשה הוא אפילו נותן פייט לא קטן לעזרא, אבל מפסיד.

אתם יכולים להמשיך :)

אריאל גרייזס 27 בינואר 2014

לא מבין את ההפועל האלו, איך הם לא הקשיבו לי כשהיה צריך? http://debuzzer.sport5.co.il/greisas/archives/2937
כל המחשבה הזאת לטווח ארוך, זה הורג אותנו

יניב 27 בינואר 2014

אני זוכר את התקופה הזו בדה באזר-עם הפוסטים על הדמוניות של רמון וכמה שהוא ורק הוא זו הבעיה של הפועל.

אבל בוא נחכה,את הכסף שאין סופרים במדרגות – בינתיים חלק מהסיפור זה לוח משחקים שכרגע הוא נוח ועוד מעט הופך להיות מאוד מאוד קשה.

דגש 27 בינואר 2014

הלו, רמון הוא עדיין לא בעלים טוב, הוא עדיין רוצה לשחרר את ההתקפה הטובה ולהישאר רק עם ההגנה הגרועה, ונחכה ונראה מה יקרה בשבועיים הקרובים. עבדורחימי הגיע במזל, והסגל חלש ככלל. זה שניצחתם 4 קבוצות פלייאוף תחתון ברצף לא אומר שכל הבעיות נגמרו. אתה יודע, בפלייאוף העליון אין קבוצות פלייאוף תחתון.

גם אם תגיעו לאירופה כנראה רמון לא יבנה סגל שבאמת ירוץ לאליפות. אבל אמרתי ואני עדיין אומר שאם יש להפועל תקווה ועתיד זה רק אם רב"ש יישאר לאורך זמן, כי לאורך זמן הוא יכול לבנות גם מסגל פחות מוצלח קבוצת צמרת.

יניב 27 בינואר 2014

רמון לא בעלים לטווח ארוך – תפקידו לשמור על הקבוצה עד להשגת רוכש והוא זה שעובד במציאת רוכש.
הוא רוצה לשחרר את מי שאפשר לשחרר כי כרגע אין לו ברירה – זה לא שהוא מחפש להיות בעלים קבוע של הקבוצה ולהחזיק אותה במצב שבו באופן קבוע היא תמכור כוכבים.
לגביי השגיו בתקופה הזו- זהים פחות או יותר לאלה של גולדהאר אחרי שנתיים כבעלים – טובים מאלה של אלונה אחרי חמש שנים.

אני מסכים שהרצף הנוכחי מטעה מאוד – אבל אני חושב שהפועל טובה יותר ממה שמראה הרצף שלה מול קבוצות חלק עליון.

ההתקפה עליו לפני כמה שבועות היתה הרבה בגלל עברו כפוליטיקאי ולא רק הביצועים כבעלים- והוא גם הודה שעשה הרבה טעויות

דגש 27 בינואר 2014

אין לי שום דבר נגד רמון, אני פשוט לא חושב שהוא בעלים לא טוב. זה לא אומר שהפועל לא יכולה להשיג כלום כשהוא בתפקיד, אבל זה לא הופך אותו לבעלים טוב. זה שהוא מודה בטעויות שלו לא אומר שהוא יודע מה הוא כן צריך לעשות.

לגבי מציאת רוכש – אני חושב שהוא מתייחס אל זה כאל פטור מאחריות (ושאתה קצת קונה את זה). לא ידוע מתי יבוא רוכש, זה יכול לקחת גם 4 שנים, ובינתיים הגישה הזו רק תיצור נזקים. הפועל צריכה ללמוד להיות קבוצת צמרת בתקציב של 30-40 מיליון (וכן, זה אפשרי, החתמת רב"ש הייתה צעד מצויין בכיוון הזה.) ולשחק כאילו אף משיח לא יבוא. גישה כזאת גם תעזור גם לרוכש העתידי.

יניב 27 בינואר 2014

הפועל יודעת לגייס כ25 מהכנסות טבעיות – על זה יש לה גירעון שיתחלק לשנים קדימה ומצד שני עוד כמה כשרונות למכירה – היא גם תמיד יכולה לגייס קצת תרומות פה ושם .
הסכומים שציינת זה משהו שגדול עליה – רמון הראשון שיודה שהוא בנה על הכנסות לא ריאליות ועכשיו הוא מנסה לתקן .
המצב הזה לא ייקח 4 שנים – או שהוא ימצא רוכש רציני – או שימצאו פתרון ביניים שמישהו יתפעל את זה זמנית כמו במודל עם מוני הראל .
אולי גם יקרו ״ניסים״ כמו הכנסות מאירופה או מקרה עבדורחימי כזה שנראה שיהיה כלכלי – אבל זה לא משהו שרמון יבנה עליו קדימה .
העניין הוא שאתה שופט בעלים כטוב לפי עומק הכיס שלו – רמון לקח את הפועל מטביב – רק על זה מגיע לו פרס הפועל – עכשיו הוא צריך למצוא רוכש קבוע – עד שהוא יעשה את זה הוא יחזיק את הקבוצה מעל המים – יכול להיות שזה יהיה מלווה בלא מעט מכירות שחקנים – אבל כל עוד עין משהו אחר – הוא הכי טוב שיש .
הסיטואציה עם טביב היתה שונה מהנורמה – לשפוט את רמון כמו בעלים רגיל זה לא הוגן – לשפוט אותו על עברו כפוליטיקאי – לא רלוונטי .
אני מת שיהיה להפועל גולדהאר – גם שירצקי טוב – אלונה מצוין – עד שיגיע אחד כזה – מה שיש פלוס הניסיון שצבר זה מה שיש והחלופות בעיני עדיין ברורות .

דגש 27 בינואר 2014

אני ממש לא שופט בעלים לפי עומק הכיס.

אתם מדברים על רוכש, עברו שנה וחצי מאז שרמון קנה את הפועל ושום דבר לא מתבשל אפילו. אין תור של בעלים איכותיים עם כוונות טובות שרוצים לקנות. אם היה היו קונים מזמן את בני יהודה, לדוגמה. יש עדיין מעט, פעם בחמש שנים מגיע בעלים חדש ואיכותי לקבוצה עם מטרות טובות. מיץ', שרצקי ואלונה. הם האחרונים שהגיעו. שרצקי בתחילת העשור הקודם, אלונה ב2007 מיץ' ב2009. ב14 שנה שלושה בעלים הגיעו לכל קבוצות הליגה. וספק אם שרצקי או אלונה היו מסכימים ללכת להפועל, ומיץ' הגיע דרך שניידר. כשמדברים על ההסתברות שיתגלה כזה לקבוצה אחת זה לא משהו שעומדים ומחכים לו. מדובר על תקופה שבבירור תימשך כמה שנים, לא ידוע כמה.

לא משאירים שחקן שדה בתור שוער לתקופה כזו, לא נותנים לעוזר לאמן לתקופה כזו אז בטח שלא משאירים בוס זמני להוביל קבוצה. "כדי להשאיר את הראש מעל המים".

מי אחראי על זה שהביאו את דני עמוס למרות החוזה של קליימן? מי אמור להכיר את החוזים של כל השחקנים? יש תחושה של בלאגן. ההוצאות המוגזמות על שחקנים נקודתיים: אלמוג כהן, שכטר. הסכם המינויים המופרך. התמיכה בלוזון מול הטוטו.

בקיץ הוא בנה קבוצה חדשה בצורה מוגזמת. כל בעלים אחר בליגה היה יודע איפה לעצור את המאמן שלו, לא רמון. וזה בדיוק מה שחסר לרב"ש בעלים חזק שיידע להגיד לו – תסתדר עם מה שיש. תבחר 8 שחקנים – ותביא.

אבל עזוב, נגיד שהוא מחליט כן לזרום עם רב"ש ונותן לו ללכת על מהפכה, כל עוד התקציב מרשה (וגם בזה הוא פספס) אז מה הוא חושב? שמתחילת העונה הפועל תיאבק על הראשות? זה ברור שלא, זה לא רב"ש, וזה אף פעם לא עובד ככה עם קבוצה שזה עתה נבנתה. אז מה זאת הכניסה הזאת ברב"ש בנאום שלו? זה עיצבן אותי. התכוונת או לא הקבוצה שלך בפועל בנויה על קונספט מבוסס רב"ש, אז איך אתה נכנס בו? אבל הוא אפילו לא יודע איך הקבוצה שלו בנויה. במקום זה הוא מדבר על רב"ש כאילו הבטיחו לו מוריניו.

בכלל, הנאום שלו האחרון חשף הרבה עליבות בניהול. אמרו לי ככה, הודיעו לי ככה. כמו ילד קטן שחולם שהוא יוביל קבוצה לדאבל, ומחפש טיפים מעוברי אורח. אז הוא הודיע שהוא יפסיק לקבל טיפים.
אז מה הוא כן מנסה? לאן הוא כן מכוון את הפועל? לשום מקום. וככה זה נראה.

יניב 28 בינואר 2014

אתה צודק בהרבה נקודות – הוא עשה המון טעויות בשנה וחצי הראשונות – אבל את זה עושה כמעט כל בעלים שנכנס לכדורגל .
גולדהאר נתן למאמן שלו יד חופשית בשנה הראשונה וזה בתמורה אפילו לאירופה לא הביא אותו ועלה עשרות רבות של מיליונים .
יש דברים במנגנון ההחלטות שלא ברורים עדיין – אבל אני משוכנע שהוא לא רוצה לסחוב את העגלה הזו לבד – ייתכן והוא רוצה לנהל ושמישהו אחר יממן – אבל את זה ימים יגידו .
נקודת ההשוואה שלי אליו היא לא כבעלים רגיל – אלא חלופת טביב פוסט המחאה (כשהיה כבר ברור שטביב לא יישאר ומפה זה רק היה מסתבך ).

גיסנו 28 בינואר 2014

ההבדל העיקרי הוא שאלונה ומיץ' עשו טעויות שהן יכלו לעמוד בהן כלכלית. רמון ניסה לעשות מהלכים של גולדהאר עם כיסים של אשר אלון.

רמון עשה טעויות שלא בטוח שיהיה לו גב לכסות, ולבוא בטענות לכל מיני אילי הון שהם לא מוכנים לתרום איזה 2-3 מליון שקלים סתם ככה זה משהו בין עצוב ועלוב, בטח למועדון בסדר הגודל של הפועל.

ואתה יודע מה אומרים בצבא על זמני…

יניב 28 בינואר 2014

לכל שבת יש מוצאי שבת.

עדי אבני 27 בינואר 2014

לי היה נראה אתמול שיש שתי הפועל תל אביב על המגרש- הפועל ההתקפית, החדשה והמשתפרת, והפועל ההגנתית, שהיא אותה קבוצה הססנית ורכה מלפני חודשיים.
בעוד שההצטרפות של בסארט נראה שהזריקה רוח נעורים להתקפת הפועל, והיא משחררת גם את ורמוט וזגורי להציג יכולת משופרת, הרי שכל החוליה ההגנתית למעט דגני: עמוס, קולין, צ׳קול, איליץ׳, סשה וגרזיצ׳יץ׳ בדקות ששיחק- כולם נראים רכים, חדירים, חסרי משמעת טקטית ומועדים לפורענות.
גם הפרש השערים של הפועל בשלב הזה של העונה מראה מה תקין ומה לא: בעוד שטור הכיבושים מצביע על הקבוצה ההתקפית השנייה בליגה, מיד אחרי מכבי, טור הספיגות ממקם אותנו במקום 7-8 (יחד עם מכבי חיפה). ההגנה אתמול, גם מול הבית״ר האנמית ביותר שראיתי בשנים האחרונות, נראתה כאילו חוברה פרוביזורית עם שני קרשים ומסקינטייפ.

יניב 27 בינואר 2014

זו דילמת אבוטבול -איתו ההתקפה טובה יותר ויש משחק לעומק -אבל הקישור האחורי חלש.
מול קבוצות כמו ששיחקנו לאחרונה הדילמה בעיני ברורה- אם אבוטבול וניסיון להגיע לכמה שיותר מצבי הבקעה- מה שהופך את השליטה בכדור לאפקטיבית .
מול קבוצות חזקות יותר -ייתכן וציוות לוחמני יותר במרכז ירגיע את כל העסק.
מה עוד שאתמול המגינים היו אלתור גדול (קולין וצ'קול).

אריק 27 בינואר 2014

בשביל שיקרה בחיפה כל מה שאמרת (ובגדול, תכנון צקצועי קצר וארוך טווח) צריך מנהל מקצועי…

יניב 27 בינואר 2014

כשאתה יכול להביא את מאטה- אתה מביא את מאטה -אתה לא מחכה לשינוי ארגוני .

צור שפי 27 בינואר 2014

עדי, מסכים עם הרוב, איליץ דווקא יציב (אם כי לא מבריק) וגם קולין נראה יותר טוב כמגן מאשר כבלם. צ'קול אתמול היה נורא, כמות איבודי הכדור שלו שהפכו להתקפות נגד היתה עצומה. גם אבוטבול איבד המון כדורים והחילוף שלו בגרזיציץ' היה מתבקש עד השטות של בראיין שעשתה את ההבדל בין 0-5 שהיה באוויר ל-15 דקות אחרונות של חרדה.

אדם 27 בינואר 2014

איליץ' יציב בגרימת שלושה חצאי התקף לב במשחק כשהוא מחליט לעבור שחקנים ליד הרחבה. גם הוא לא ניחן באינטיליגנציית משחק גבוהה במיוחד.

איתן מסוארי 27 בינואר 2014

כתבתי כבר לפני כן אחרי ההפסד השלישי ברציפות. זו לא עונת אליפות אבל גם לא אפוקליפסה עכשיו, ושהיו לנו כבר תקופות גרועות יותר.

אבל מצד שני היום, יש להזהר מפרימואיזם ולהפסיק לעוף על עצמנו ומהר!
נכון, נצחון רביעי רצוף. נכון, השחלנו שלישיה לביתר שגנבה לנו אז נצחון בטדי. נכון, העולם היום אדום ושמח.

בל נטעה, העסק עדיין רעוע. משחק ההגנה לא מתאים לפלייאוף עליון. קיבלנו אתמול נורת אזהרה בדמות בלם ומגן שמאבדים כדור על סף הרחבה תוך מעשה אהבלות לתפארת, כשהם משאירים שחקן ביתרי מול עמוס שכובש.

יש עוד "דרך" לעשות. וכמו שגרייזס אמר קודם, אם מפטרים את רב"ש אז זה רק בגלל שהוא שמן דובון. אחרת, תנו לו לעבוד.

יואב 28 בינואר 2014

יניב,
אם תפקידו של רמון הוא לתפעל את המועדון ולמצוא רוכש, הוא עושה חרא של עבודה.
המחיר המופרז הנדרש על הפועל הוא תוצאה של הלוואות וגירעון על סמך הימור. מי יתקרב להפועל בסכום קניה כזה?

להשוות בין מיטשענק ואלונה לרמון זה כמו להשוות בין חיות שונות. הם למדו את העסק וטעו-בכספם שלהם מתוך רצון לייצר מערכת טובה יותר. אחד מהם הוא גם פנומן עיסקי.
רמון, זאת פארסה. הרי יש ערבויות לחוזים, פשוט לא רוצים לממש אותם. אז מה הוא עשה פה? שיחק בנדמה לי? התחייב רק על הנייר? אני לא מצפה ממנו להיות מושקע עד הצוואר בהפועל, אבל גם כמנהל הוא כישלון חרוץ.
הוא לא מייצב, הוא דירדר כי הוא הרבה רחוק היום ממציאת רוכש מאשר לפני שנה וחצי.

יניב 28 בינואר 2014

חצי מבעלי הקבוצות שמים ערבויות שלא מתוך כוונה לממש – התקציב בבקרה הוא תקציב מכסימום אופטימיות מקצועית (נזכה בתארים וכיוצב ) ומינימום אופטימיות פיננסית – לא נמכור מספיק כרטיסים , חסויות וכיוצב .
אם הוא לא היה שם ערבויות אישיות הוא לא היה עובר בבקרה – כאשר מכירת שחקנים זה חלק ממעגל הכנסות – הוא קיווה ליותר הכנסות (לא רק אירופה ) – זה לא קרה – אז הוא מנסה למכור ואם לא יילקחו ממנו צקים אישיים – זה לא מעט וכל אחד שיעשה את החשבון שלו כמה היה מסכן מההון האישי תמורת הקבוצה – לי כאוהד דווקא יותר מפריע חגג וחבורתו בנושא הזה אבל אני לא מכיר את כל הפרטים .

עסקת מכירת המועדון מידיים של טביב היא לא ישימה – כל רוכש עם כסף היה מגלה שהמחיר משתנה כל רגע והסיכוי לקנות את המועדון מידיים כמו הנוכחיות גדול בהרבה מידיים של טביב – אוהדי ביתר יגלו את זה יום אחד שיגיע רוכש אם בכלל .

הסיטואציה פה מחורבנת – לא הכל זה רמון

אברם 28 בינואר 2014

יניב – חשוב שאתה חוזר שוב ושוב על ההבדל בין רמון כבעלים לבין טביב. על אף האינטרסים הפוליטיים של רמון התפקיד האמיתי שלו הוא להעביר את המועדון לשלב הבא, בין אם זה יהיה תחת רוכש או תחת התנהלות פיננסית שפויה. כל פעם מקומם אותי מחדש כשאנשים אומרים שעם טביב היה עדיף כשדי מובן שהוא גנב מהקופה ורוקן אותה במהירות שיא. מזכיר לי את הסיפור התנ"כי על בני ישראל במדבר שרצו לחזור לסיר הבשר המצרי.

אדם 28 בינואר 2014

אנלוגיה מעולה

דגש 28 בינואר 2014

נכון. טביב והפועל לא היו יכולים להמשיך ולא ידוע מה יצר הנקמנות של טביב היה מעולל להפועל אם לא היה מגיע רמון, כנראה נזקים הרבה יותר גרועים.

אז אני מסכים שרמון יותר טוב (להפועל) מטביב, ושאוהדי הפועל שחושבים אחרת יש להם כנראה זיכרון וחוש הכרת הטוב של דג זהב.

אבל עדיין רמון לא בליגה של הבעלים האחרים שהזכרנו. הוא אפילו לא בליגה של ג'קי בן זקן ששמר את אשדוד כקבוצה היחידה שלא ירדה ליגה מאז הקמת ליגת העל מלבד 4 הגדולות.

מה הפועל יכולה לעשות עם זה? כנראה שלא הרבה. חוץ מלהתפלל למחליף, אבל גם זאת עוד בעיה אצל רמון, שהוא לא מפנים שזה יכול לקחת שנים.

בעייה.

גיסנו 28 בינואר 2014

אגב יניב, בהמשך לכל הדיונים פה, מה דעתך/פרשנותך לכל פארסת דמארי של ה 24 שעות האחרונות? (למרות שכרגע עוד אין לדעת איפה הוא ישחק בסופ"ש הקרוב)

עידוקוליס ליפשיץ 28 בינואר 2014

תן לפארסה להסתיים ואחר כך תחווה דעה.

יניב 28 בינואר 2014

על הסיום עוד אין לי דיעה מלבד זו שאמרתי אותה פה כבר כמה פעמים – אני בעד למכור מיידית לזה שישלם הכי הרבה – אני היתי מוכר למכבי וסוגר את הפארסה .

אבל וזה הדבר החשוב ביותר – שורשי הפארסה נעוצים בעסקה שריח רע של קומבינה נובע ממנה – עסקה בה קונים שחקן במיליון וחצי יורו ומשאירים חצי כרטיס ושליטה בידיים של הלוזונים – עסקה שאף בעלים בליגה לא יעשה – כולל זה של ביתר שעשה היום עסקה על פרדה ולא חלם מכיסו לעשות כזו עסקה .

דמארי שחקן נהדר ואישיות נעימה והייתי שמח אם יישאר – אבל כל הבעיות בהפועל מתרכזות פה והוא תזכורת בעיני שכמה שהברדק היום גדול – עדיין יצאנו מברדק גדול בהרבה .

ועוד מילה – כל עוד יש לנו כמה דמארים בסגל – אז מקצועית מצבינו טוב ופיננסית יש איזה אוויר לעוד כמה חודשים .גם זו נחמה .

עכו"ם 29 בינואר 2014

אם תשאירו אותו באופן שמסתמן (אם להאמין לעיתונאי ספורט, שזה אם עצום), אז שוב הפועל מגלגלים את הבעיה הלאה.
מתוך אמונה שאם הם יגיעו לאירופה ואם לסבתא יהיו גלגלים ואם בסוף העונה הגדולות של אירופה יחליטו לרדוף אחריו וכדומה..
אני זוכר שנאמר שאחרי ינואר קורה משהו בהסכם בין הלוזונים להפועל אבל אני לא זוכר מה בדיוק (לדעתי הלוזונים יוכלו למכור למי שהם רוצים או משהו כזה, הפועל עדיין תקבל חצי, אבל לא תוכל לסרב).
לא יודע, זה עדיין נראה לי כמו ניהול שלוקח יותר מידי סיכונים בכסף שאין ויותר מידי נכנע לרחשי הרחוב (שזאת הייתה לכאורה המסקנה הכי בולטת של מה לא לעשות לפי נאום רמון).
אני לא אומר שזה בהכרח לא יצליח,
אני רק חושב שזה בדיוק ההפך ממה שניתן היה לצפות מהפקת המסקנות שלכאורה נעשתה.

Comments closed