רב"ש או טר"ש

בסופו של דבר שום תקרה לא נופצה אתמול

4-0

לפני קצת פחות משנתיים פרוסנר ביקש ממני להכין פוסט שמתאר את יניב קטן מהצד האדום ומאחר שתמיד הערכתי אותו (גם את פרוסנר) ניגשתי לזה בהתלהבות של מתחילים.

עטר החליט שאני לא מבין והשאיר את קטן על הספסל במשחק שבו הפועל חגגה שלישיה על האפס ואני הרגשתי שמפה אין דרך חזרה. מאז פרסמתי עוד קצת פוסטים אצל עופר, התארחתי אפילו אצל בן יהודה ובשלב מסוים בני לקח אותי תחת חסותו .

אתמול כשאני עוד שיכור מאדרנלין המשחק (מילא הרביעייה, אבל לא לספוג? כבוד!) קיבלתי באמצע הלילה מדורפן את ההודעה שעליתי לבוגרים .

אז תודה על ההזדמנות להצטרף לנבחרת ואני מקווה להוכיח שיש אדומים שיודעים את המשמעות של להיות שחקן בית .

***

עם נלך חמישה מחזורים אחורה למה שפתח רצף קשוח של משחקים שיסתיים כנראה רק בסוף העונה .התחלנו מול קריית שמונה שהיום ברור שהיא הקבוצה השלישית בטיבה בליגה בתיקו משער בדקות האחרונות לאחר שכבר פיגרנו, והמשכנו באשדוד להתארח במגרש שאף אחד לא מנצח שם וניצחנו 5:4 לאחר שחזרנו 3 פעמים מפיגור.

אחרי זה דרבי א' ודרבי ב' וכמובן הקונצרט האביבי אתמול.

5 משחקים ברצף עם רצף תוצאות ששווה 53% הצלחה וכשבודקים מה זה שווה בנקודות ל-28 מחזורים שחלפו מתחילת העונה מגלים שזה יוצא פחות או יותר את מה שהפועל עשתה כה.

רוצה לומר – בשבועות האחרונים הפועל עושה בדיוק את מה שעשתה כל השנה – רק מול מקבץ משחקים קשה יותר – יש שיפור אבל לא דרמטי.

כדי להגיע למקום השלישי היא זקוקה לשיעור הצלחה פנומנליים של למעלה משמונים אחוז! קצת פחות מזה יספיקו לה למקום רביעי שיש מצב אם וכאשר הכל יסתדר שיוביל גם הוא לאירופה.

מה שלא יהיה עם 53% לא הולכים למכולת.

***

אחרי דרבי "הפיו פיו" הרגשתי רע, אבל לא הרגשתי שזה הפסד ששובר מועדון ,זה הכדורגל והוא מספק תסריטים כאלה לפעמים. קורה. ועוד יקרה.

הפועל של אתמול והשבועות האחרונים היא פשרה יפה בין העקרונות של בן שמעון למצוי, פשרה שאם הייתה מגיעה מוקדם יותר היינו במקום טוב יותר. אבל טוב שהגיעה .

עמוס זו הבחירה של בן שמעון מהרגע הראשון ועכשיו זה גם מגובה בביטחון שכל כך חשוב לשוער– גם על 3 הקשרים במרכז הוא לא יוותר ולא רצה לוותר מתחילת העונה ועבדורחימי הוא כנראה השחקן שהכי רחוק מתפישת הסדר והניקיון הרב"שית .

מצד שני אבוטבול זה מצוי, טועמה כמחליף זה מצוי ,ההבנה שליאור לוי עדיף בכל סיטואציה בימין ולא בשמאל, גם איליץ' ודגני (ולא קולין למי ששכח), גם להכניס את עומר פדידה .זה מה שיש. וזה לא מעט.

מפה ועד סוף העונה אני מקווה שנראה פתרון טוב יותר לעמדת המגן השמאלי (הגיע בינואר בדיוק לסיטואציה הזו), שנראה את טועמה ועבדורחימי ביחד על המגרש כי זה אחלה ציוות אבל לא את טועמה ואבוטבול  (בכל זאת אנחנו לא ב2006).

בן שמעון ככל הנראה לא ממשיך באדום בעונה הבאה (יכול להיות שאתמול זה היה אודישן לשחר?), אבל אני מניח שייקח להמשך הקריירה לא מעט לקחים מהעונה הזו .גם בהנהלת הפועל אני מניח ומקווה.

***

פרשת רייכרט היא עוד שלב במלחמת "הפיו פיו" – מלחמה שהם התחילו ואנחנו ליבינו. קרב התשה ברמת דיון של כיתה ג' והוכחה ברורה שכשזה מגיע לספורט כולנו ילדים קטנים.

אם ננסה שניה להתרומם מעל הפוסטים של מר רייכרט הצעיר אז מתחבא פה מסר קצת עצוב.

הרי במה מדובר בסופו של דבר ? שחקן צעיר ומוכשר שמחזיק בעצמו במחצית מכרטיס השחקן שלו. שחקן שהוא גם (כנראה..)אוהד הפועל שרוף ובעיקר שחקן שיכול לבחור היום כל קבוצה בליגה. מעדיף ללכת למכבי ולהתחרות עם אייבינדר על הבלטה שעד ינואר הייתה שייכת ללוגסי.

וזה כשאני חושב ומנסה להיות הכי אובייקטיבי מגיע ממישהו שרק השנה קיבל את השיעור הכי טוב על המשמעות של דקות משחק – הרי שנה אחת בהרכב הפותח של רמה"ש שדרגה אותו למעמד המלפפון החם של הליגה.

לכדורגל הישראלי אני חושב שזו בעיה כי הסיפור הזה הוא לא מעט מעל הראש של הפועל ורייכרט – כדי לשחרר את רייכרט מרמה"ש צריך לשלם לרמה"ש את מה שרמה"ש רוצה – ומה שרמה"ש רוצה זה קודם כסף וזה כמובן לגיטימי.

אבל רמה"ש גם רוצה לחזק את הקשרים הטובים עם מכבי כדי להמשיך ולקבל ממכבי את השחקנים הצעירים שמכבי לא צריכה.

וזה קצת עצוב.

בעיקר כי זה פשוט מזכיר ענף אחר.

הניצחון על טוטנהאם
תחרות המועמדים (סוף): יש לנו דו-קרב גומלין

79 Comments

איציק 30 במרץ 2014

ראיתי את התמונה, היתי בטוח פוסט על ליברפול :-(

אריק האדום 30 במרץ 2014

מזל טוב

יותם 30 במרץ 2014

ברוך הבא ובהצלחה!

בני תבורי 30 במרץ 2014

אני ראשון!!!
ברכות ליניב פרנקו שהצטרף למשפחת כותבי דה באזר באופן קבוע, לא עוד במדור אורחים אלא אחד מאיתנו.

איציק 30 במרץ 2014

מגיב ראשון או ראשון המברכים?
מצטרף למברכים, ולצורך האיזון צריך יהיה קצת לדלל את כמות הכותבים האדומים ;)
כמה יש כותבי הפועל תל-אביב, ליברפול ומנצ'סטר??? טוב ליברפול זה מחוץ לספירה ומחוץ לספרה…
שוב, ברכות

איציק 30 במרץ 2014

נ.ב.: למה כל התגובות שלי ממתינות לאישור? יש עומס בתגובות?

בני תבורי 30 במרץ 2014

לא איציק, זה פשוט כי הבלוג חדש ומערכת סינון התגובות עדיין לא מזהה את ה IP שלך. יטופל.

אסף 30 במרץ 2014

*אם נלך

יניב 30 במרץ 2014

מתקן ברגע שאני משתלט על המערכת :)

אריאל גרייזס 30 במרץ 2014

ברכות על ההצטרפות, שחקן ראוי ביותר, אפילו שהוא אדום.
אני לא בטוח שהבנתי מכל הפוסטים שלך אם אתה רוצה שבן שמעון ילך ואם כן – מי יבוא במקומו?

יניב 30 במרץ 2014

תודה אריאל .
לפני העונה חשבתי שזה מינוי לא טוב – הנחתי שמאמן מנוסה כמו אלי כהן השריף שהוא הפייבוריט שלי גם היום יהיה נכון יותר .
אבל!
בן שמעון לצד הטעויות הגדולות בבניית הסגל מתמודד יפה עם לחץ וכאוס ומשתנים רבים שלא בשליטתו והקבוצה נראית מאומנת ומסודרת – בנאדו של חיפה לדוגמא עם תמיכה מערכתית גבוהה לא מצליח לבנות סדר ושיטה .

אם היום היו אומרים לי שבן שמעון ממשיך עם הסגל הקיים (פחות או יותר) ושיש לו תקציב לתקן חלק מהטעויות של השנה – לא הייתי מרגיש רע אם זה.

אריאל גרייזס 30 במרץ 2014

אני איתך בזה. לא אוהד הפועל בכלל אבל אני חושב שזה יעשה לו טוב להמשיך איתו ולתת לו הזדמנות.

יניב 30 במרץ 2014

לדעתי משהו פה לא ברור גם מהצד שלו -אולי הוא מפחד מעוד שנה קשה (בכל זאת הוא איבד השנה קרדיט מעונת האליפות) ואולי הוא רוצה ללכת למקום אחר (חיפה ,קפריסין ) ואולי בכלל מאחורי הקלעים יש מהלכים שאנחנו לא מודעים אליהם והסכמות כאלה ואחרות .

שלו 30 במרץ 2014

שני דברים קצרים:
הראשון ראיתי את משחקכם אתמול ואני חושב שצריל לקחת את הדרבים בפרופורציות מכבי היא קבוצה הרבה יותר טובה, נתתם קרב הירואי בראשון אבל בערך בדקה ה 75 נגמר לכם האוויר והמזל היה בצד השני, קורה.
השני הוא שמכבי הופכת לקבוצה שמקדמת שחקנים, למה? כי היא מחזיקה צוות אימון הכי טוב. כל שחקן צעיר שיש לו שכל ירצה לשחק שם.
וזה אולי המותג הכי חזק שלה, צעירים שיגיעו רחוק.

יניב 30 במרץ 2014

כמו שכתבתי גם כשאני מנסה להסתכל על הדברים בצורה הכי אובייקטיבית – לשחקן צעיר עדיף לשחק מאשר להתאמן במערכת מקצועית (הכי טוב שניהם ביחד אבל החיים קשים).
מאחר ואני לא מכיר את כל השיקולים אז להיכנס לשחקן צעיר לכיס או למבנה השיקולים המלא אני לא יכול – מלמעלה 2 עונות בהפועל שוות הרבה לשחקן צעיר – גם תחת כאוס .

אריק האדום 30 במרץ 2014

כושר גופני מספיק כדי לקחת כאן אליפות, ראה ערך בית"ר עם המשוגע הצרפתי וראה ערך מכבי ששמו דגש חזק על כושר ותזונה.
הזריחה של הפועל הייתה עם ציבלין, השקיעה התחילה אחרי שטביב פיטר אותו. מספר אחד בארץ.
באמת שזה היתרון הכי גדול שיש למכבי על הליגה, לא סגל נוצץ, לא זרים איכותיים ולא מאמנים (אלו כולם יתרונות אבל פחות משמעותיים)

יניב 30 במרץ 2014

למכבי אבסולוטית יתרון עצום בכושר – וגם אם אני מנטרל אותם – הקבוצות של הפועל נראות באמת הרבה פחות טוב מאז שציבלין עזב .
אבל יש פה עוד מרכיב וזו בחירת השחקנים של קרויף ששם דגש על כוח ועל מהירות – לראות את הפועל בתחילת העונה עם ורמוט החלש פיסית – עם גורדנה הצנום ושמעון הרוש מנסים להתמודד עם קבוצות פיסיות זה היה לא קל .

חובק 31 במרץ 2014

+1000
נכון בצורה מובהקת.

גיסנו 31 במרץ 2014

בית"ר עם המשוגע הצרפתי הציגה כדורגל משובח, צעירים מוכשרים לצד שניים מהזרים הטובים שנראו כאן אי פעם (בואטנג ולרואה) ורכש של כמה מהשחקנים הטובים בארץ בזמנו.

הפועל של דאבל הקיזוז הציגה כדורגל התקפי מהמרתקים שנראו בארץ, עם ורמוט ושכטר בעונת שיא, דה סילבה ואניימה וכל השאר. כושר גופני היה, אבל גם הרבה טכניקה, ושחקנים מושלמים לטקטיקה המבוקשת.

מכבי של השנתיים האחרונות שיפרה את כל השחקנים שלה המון בכל הנושא של עמידה טקטית ושליטה בסיסית בכדור. מכבי הרבה פעמים משחקת מסירות מהר ועל שטח קטן כמו שלא זכור לי שראיתי קבוצה עושה בארץ. שלא לדבר עם המערכים הטקטיים של סוזה שעד לפני חודש וחצי בערך פירקו את הליגה כמעט בכל משחק בתוך 10-15 דקות מפתיחת מחצית – הראשונה או השנייה.

אז כושר גופני הוא נדבך חשוב מאוד, אבל זו רק התחלה. לומר שצריך רק כושר כדי לקחת אליפות זה לצאת קצת דני נוימן.

יניב 30 במרץ 2014

תודה מתן

דור 30 במרץ 2014

מברוק!
שמח לראות שהצטרפת באופן קבוע, אני נהנה מאוד לקרוא אותך למרות שאתה אוהד הפועל וזה אומר הכל.

יניב 30 במרץ 2014

תודה!

גיל שלי 30 במרץ 2014

מהמוצדקות בחולצות ההרכב. מה זה משנה מה תעשו העונה? השאלה הגדולה היא איך תעברו את הקיץ. מאחל לכם פרידה מרמון

יניב 30 במרץ 2014

אני מאמין שנצא מהקיץ הזה עם בעלות ברורה יותר – אבל ייתכן וזה יהיה קיץ ארוך .
אין לי ספק שהכרטיס לאירופה חשוב – כלומר ברור לי שיבנו את אותה קבוצה בלי קשר לכרטיס -אבל הדירוג של הפועל יכול לזרוק לה גלגל הצלה .

DeVito 30 במרץ 2014

מברוק אחינו .
בנוגע לפסקה האחרונה , אני יודע שזה קשה אבל תנסה להסתכל על זה מנק' המבט של מכבי :הם רוצים שחקן צעיר עם פוטנציאל , אז קונים ומשאילים לעונה (כנראה) וכשיחזור כנראה יחליף את ראדי.
מה רע ?

אלא אם מביאים גם את גולסה …

יניב 30 במרץ 2014

מנקודת מבט מכבי זה הכי לגיטימי – הם צריכים כמה שיותר קלפים חזקים בסגל ובאופציות עתידיות .
כל ההסתכלות שלי היתה מהזווית האדומה שצריכה את השחקן מחר בבוקר ויכולה להציע לו יותר דקות משחק ולא מסוגלת למשוך אותו כרגע .

גיסנו 30 במרץ 2014

דבר ראשון מברוק, היה צריך לקרות כבר מזמן!

לפי כתבה בוואלה, שפירטה לא מעט מהחוזה שלו אז אני מניח שזה הגיע מטעמו של השחקן, הפועל יכלה להביא אותו בחצי מליון ש"ח. חג'ג' לא הסכים לשים מעל ל 250 אלף, אבל כן שם 14.5 מליון על שכטר…

סדרי עדיפויות.

מה שכן, אחרי איינבינדר, ייני, אלטמן (ואלברמן?) – סגרנו מזמן את מכסת האשכנזים המותרת לקבוצה…;)

ושיהיה בהצלחה בהמשך הבלוג.

יניב 31 במרץ 2014

אין ספק שהבחירות בקיץ ההוא היו רעות – אבל גם אז לשים חצי מיליון שקל על חצי כרטיס של שחקן שלא עשה כלום בליגת העל ולתת לו חוזה ארוך טווח זה גם משהו שהיה מקבל ביקורת .
גם קרויף ככל הנראה חושב שהוא צריך עוד זמן להתבשל ואני לא חושב שהפועל צריכה לקחת ילדים להרכב ולרוטציה בלי לראות שיש להם אפילו התחלה של יכולת – המקבילה מהקיץ ההוא זה זגורי ולא שכטר – הגיע כהעברה חופשית ועם יותר ניסיון ונותן תפוקה אבל עם הרבה מחירים גם בצד הקבוצה – זגורי מקבל בהפועל שכר טוב ובעיקר ניסיון שהסוכן שלו מר נמני יוכל למנף .
לפני זגורי זה היה חנן ממן .
שנתיים בהפועל וריככו בן 22 היה יכול ללכת למקומות מאוד טובים בלי קשר לאן שתביא אותו הבחירה הנוכחית .
הסיטואציה לעונה הבאה שונה וכנראה ניאלץ לקחת לפחות 2-3 ילדים במודל רמהש .

עידו גבעון 30 במרץ 2014

ברכות. בהצלחה!

ששון 30 במרץ 2014

ברכות ובהצלחה.

אדם בן דוד 30 במרץ 2014

מזל טוב. תמיד נהנה לקרוא את הפוסטים שלך.
האם היית מוכן להמיר את תקופת ההתנסות ככותב אורח, באכסניה שהייתה פעם מכובדת אבל כעת יש שם בלאגן כגון NRG?
אני חושב כמוך, שזה עצוב הסיפור עם השחקן, הרי הוא אוהד הפועל, הוא יקבל בהפועל דקות שלא יקבל במכבי, הוא גם ככה על משכורת חייל- והוא מעדיף את הספסל של מכבי.
מריח כמו כדורסל.
אני תמיד תמיד בעד השריף, ולטעמי עם הסגל הזה הוא היה היום בין ב"ש למכבי ובחצי גמר גביע.
אנחנו עוד חייבים לו שתאומים המיר אותו בקשטן אחרי שהוא הרים אותנו מהאשפתות ונתן לנו גביע ואליפות (שנמחקה הודות לבית שאן).

יניב 30 במרץ 2014

אנחנו מתואמים – וכן אני לגמרי מבין את שיקולי הכאוס בהפועל או ביתר שעוצרים חלק מהשחקנים ויעצרו חלק אחר מלהגיע לשם – אני מסתכל על לוגסי עכשיו ובטוח לדוגמא שאם שואלים אותו הוא מתבאס שלא הגיע שנה קודם למרות שזו שכונה ובוודאי מול המקצוענות במכבי .

אפרופו השריף – גוטמן לפני הפועל היה באותו מצב – מאמן סופר מוכשר שהקריירה זרקה אותו למקום לא טוב והגיע לו להפועל שבורה רק כדי לבנות אותה ואת עצמו .

יכול להיות שעמוס הוא האניימה החדש? טוב אולי אני מגזים…

תולעת 30 במרץ 2014

משמח שהצטרפת לצוות הכותבים.

מעניין ההבדל שאתה מוצא בין רייכרט האדום התל אביבי השרוף לבין שחר הירש האדום החיפאי השרוף שהולך להתחרות עם חלוץ זר [תותח], חלוץ ישראלי אחרי עונת שיא (תורג'מן) ושני חלוצים שהם שחקני בית אהובים ובערך בגילו (גוזלן ושון וייסמן).

יניב 30 במרץ 2014

לפני כשבועיים כתבתי על שחר הירש – הוא בסיטואציה עוד יותר קשה – מאחר ובחיפה צפויה מהפיכה אמיתית ועוד לא ברור מי המאמן (למרות שלהערכתי לשחר ידוע ).
אני חושב ששחקנים כאלה שמגיעים מתחתית ליגת העל או מצמרת הלאומית צריכים דקות משחק בקבוצה גדולה מעל כל שיקול אחר – אבי ריקן עשה בדיוק כזו פריצה וערן זהבי של תחיל הקדנציה של גוטמן עשה מהלך דומה .

אני מבין את חיפה ומכבי ומבין שיש שיקולים ברמת הפירמידה של מאסלו שהם עגולים יותר ועדיין אם אחד מהם היה בוחר הפועל – הייתי חושב אובייקטיבית שזו בחירה לא רעה .

תולעת 31 במרץ 2014

זהו, שבעניין של הירש לא זוכרת שקראתי ממך על כך שעפולה/הפועל חיפה רצתה קשרים טובים עם מכבי חיפה, או שזה מזכיר את הכדורסל או משהו בסגנון. בעצם, את הגעתו של הירש ניסית לנתח בצורה אסטרטגית ואצל מכבי הגעה של שחקן צעיר ואולי מוכשר זה "קצת עצוב".

יניב פרנקו 31 במרץ 2014

כי נכון לעכשיו בראיית מאקרו של הכדורגל הישראלי הגעה של שחר הירש למכבי חיפה היא חלק מתהליך הבראה נקודתי של חיפה.
מכבי ת"א לעומת זאת נמצאת בעיצומו של תהליך אסטרטגי מסודר שאם יתממש יביא לשינוי התחרות באופן מהותי בשנים הבאות.

מוטי בננה 30 במרץ 2014

יהיה מוזר לא לחפש את הפוסטים שלך למטה בהצלחה!

יניב 30 במרץ 2014

תודה מוטי – אני חייב להגיד שבאתי להגיב פה וחיפשתי גם אני את הפוסט למטה…

אלון 30 במרץ 2014

שיהיה בהצלחה, סוף סוף בלוג על קבוצה מעניינת. כל המכבי/יונייטד/ליברפול/צ'לסי עושים לי בחילה.

צור שפי 30 במרץ 2014

שיהיה בהצלחה יניב.
נהניתי אתמול כמובן אבל זה לא משחק שאפשר להסיק ממנו משהו. עד הגול הראשון חיפה היו עדיפים ואנחנו היינו מזליקים לקחת את המתנות שאדרי נתן.
אם אכן הולך ומתרגש עלינו פיאסקו תקציבי אולי אנחנו צריכים לשקול מישהו כמו השריף או אפילו, לנשום עמוק, ארז לחמן….

יניב פרנקו 31 במרץ 2014

אני מקווה שהשריף יביא לו עוזר חזק – דווקא לחמן כמספר 2 לא מדיר שינה מעיני…
גם קורצקי זו אופציה.
בקיצור מספר 2 שיהיה אחראי על ההגנה וגיוס שחקנים אלמוניים.

ירוק 30 במרץ 2014

1. מברוק יניב! מוצדק ומשמח ביותר. מקווה שתתמודד עם הלחץ של התקשורת…

2. ההצעה להגהה מידי פעם עדיין בעינה – חשוב לציין שהצעתי את זה עוד כשהייתי שחקן צעיר ומבטיח בנוער :) מה המייל שלך?

3. לרגל הספתח שלך כבלוג קבוע, נראה לי שאני אוותר על תגובה לגופו של נושא. בינינו – מה כבר יש להגיד? עונה מביכה ביותר שלנו. קשה לשמור על אופטימיות.

יניב 31 במרץ 2014

ירוק חפש אותי בפייסבוק (יניב פרנקו ) הכי טוב .

יואב 30 במרץ 2014

יניב,
ברכות.
את הפיו פיו אתם יצרתם. במו ידיכם. ללא ״ההעלבות״ שלכם, בכלל לא הייתי מודע לפיו פיו והייתי במשחק.
אני מעריך שבן יושאל וזאת מחשבה נבונה של מכבי. היא לא מחכה לרגע שגל וראדי לא יהיו רלוונטיים, היא מתחילה לבשל מחליפים. זה לא מזכיר ענף אחר, זאת התנהלות בריאה ומקובלת בעולם וקשורה יותר ליחסי עבודה בין מועדונים(יונייטד סנדרלנד למשל).
את בן היום, הפועל או מכבי זה בכלל לא מעניין. ממקור ראשון.
אהדתו בכלל לא רלוונטית.
והמצב הכלכלי שלכם לא רלוונטי לסיטואציה.
אתם לא יודעים מה יהיה מחר, איך בן קשור לזה?

יניב 31 במרץ 2014

אני לא חושב שמכבי עושה פה טעות – אבל מערכתית לשים מיליון שקל על חצי מכרטיס שחקן של מושאל כשיש לך כל כך הרבה כישרון מבית יש בזה אמירה פנימית .
דרך אגב לדעתי מכבי מבשלת את ביתר כקבוצת הבת הבאה של המועדון .

נץים 31 במרץ 2014

הרבה הצלחה!!
האדום היחיד שאפשר לקרוא טור שלו בלי לרצות לתלוש את כל השיערות :-))

שי 31 במרץ 2014

במידה ובאר שבע או קרית שמיונה זוכות בגביע, מי שעולה לאירופה זו הקבוצה שהגיעה לגמר ולא זו שתסיים רביעית, לא?

יניב 31 במרץ 2014

לא . הרביעית . זה כבר דוסקס בלא מעט מקומות .

חובק 31 במרץ 2014

אוהב את טב"י ואת שלי ועוד ועוד ועוד…
אבל מגיע גם לאדומים אחד…

וזה אבסורד שלא היה, כי אוהדי הפועל הם סמולנים אקדמאים ומשכילים שיודעים למשוך בעט הסופרים, שלא כמו …
סתם סתם ….

מזל טוב, יניב!

יניב פרנקו 31 במרץ 2014

תודה ידידי

אזי 31 במרץ 2014

סחטיין עליך יניב. מגיע לך.

בנושא בן רייכרט, בדומה לכותרת שלך, הוא הולך למהלך של צל"ש או טר"ש.
אם יצליח להכנס לרוטצייה כמו שאייבינדר נכנס, הוא יצא מהעונה הבאה שחקן הרבה יותר טוב מאשר הרכב פותח בהפועל תל אביב.
אם ימצא את עצמו שחקן שיושב על השחקן הוא יאבד שנה חשובה בהתפתחות שלו כשחקן.

הימור שלי, בינואר הוא מושאל לבני יהודה.

בקשר לזה שזה מעציב אותך שרמת השרון רוצה לשפר קשרים מול מכבי. חבל.
כדורגל זה עסק. ובעסקים יש יותר גדולים ויותר קטנים, וכרגע מכבי היא הכי גדולה.
כבר שנים שיעקב שחר מטפח קשרים עם נתניה ובית"ר על ידי קניית שחקנים במחירים מופרזים. אלה כללי המשחק.
הדבר היחיד שצריך להיות לך עצוב, זה שהפועל לא יכולה לשחק במשחק הזה כרגע.

יניב פרנקו 31 במרץ 2014

תודה אזי!

זה מעציב אותי כמו שאמרת פעמיים – פעם אחת כי הפועל לא במשחק ופעם שניה כי בשונה ממכבי חיפה – מכבי ת"א יודעת לשחק את המשחק הזה הכי טוב מכולם.

זה ברור לי שאילו כללי המשחק והכל לגיטימי.

7even 31 במרץ 2014

לדעתי לתת לרן בן שמעון ללכת תהיה טעות קשה.
הוא נפל על סוג של תקופת מעבר בהפועל שלא בדיוק ברור לאן הקבוצה הולכת,
ולכל זה מוסיפים בעלים פשוט מאוס.
הפועל גם צריכים לצאת מהלופ הזה של החלפת מאמן כל עונה. ככה לא בונים קבוצה.
בן שמעון לדעתי מאמן מצויין. אמנם עשה פה ושם טעויות, אבל מי לא עושה?
סה"כ הוא מאמן טוב שלדעתי עוד ידבר חזק עם הפועל אם רק ייתנו לו כלים מתאימים.
כלים מתאימים לא אומר בהכרח שחקנים גרדניוזים, אלא חיזוק פה ושם ובעיקר בעיקר שקט.

בהפועל זה תמיד עבד כך שכשהיה שקט בהנהלה גם התוצאות על המגרש היו בהתאם.

הלוואי שכבר יגיע רוכש סטייל תאומים(של פעם), וייתן לכולם קצת שקט לעבוד.
התוצאות לא יאחרו לבוא – באחריות!

דגש 31 במרץ 2014

מזל טוב על הטור. גם בליגה מאחל לכם להמשיך ביכולת הטובה גם בשבוע הבא.

פתאום הרעיון להשאיר את רב"ש לעוד עונה לא נראה כזה גרוע, לא? (החזקתי את ה"אמרתי לך" הזה כבר 30 שעות)

רייכרט לא הלך למכבי רק בשביל הקשרים של המועדון שלו, הוא הלך למכבי כי הפועל לא רצתה אותו או יותר גרוע – כי הוא מעדיף לבוא למכבי. פייס איט.

יניב פרנקו 31 במרץ 2014

אני עדיין מאמין את השריף.
בוודאי כל עוד זו נראית עונה קשה ברמה הפיננסית.
בן שמעון עשה העונה המון טעויות – הוא מספיק מוכשר כדי לתקן חלק מהם תוך כדי תנועה ומאוד מוכשר כדי לתקן אותם בשנה הבאה.

אני אגיד את זה ככה- אם אפשר על השלד של בן שמעון לשפר ולהוסיף – בן שמעון עדיף ולו כדי לתת לתהליך להמשיך.

אבל במצב הנוכחי בו צריך שוב לבנות מחדש – אני מעדיף מאמן מנוסה שכבר היה במצבים האלה.

לגביי השורה האחרונה – הכל נכון ועדיין אני לא בטוח שהוא בחר נכון.

דגש 31 במרץ 2014

ראדי ואלברמן ביחד בגיל 62. צריך גם עתיד. מיטרוביץ' הוא לא העתיד.

יניב פרנקו 31 במרץ 2014

ולכן גם כתבתי פה שמכבי לא עשתה טעות מערכתית פה – היא לוקחת שחקן צעיר וכנראה מוכשר לסגל שלה ומפה הכל אפשרי.
אבל לקריירה של רייכרט אני לא בטוח שזה נכון- והנה דוגמאת דאבור מוכיחה שהדבר הכי נכון לשחקן זה כרטיס חופשי.
רייכרט היה יכול לקבל בהפועל דקות משחק ותנאי שחרור טובים בהרבה.

האינטרס של מכבי ברור – אני גם מבין השחקן כי זה לגמרי לא שחור ולבן- אבל אני חושב שבמקרה הזה היה עדיף לו לבחור בדקות המשחק.

דגש 1 באפריל 2014

דאבור הוא לא דוגמה לכלום. הוא לא אוהד הפועל או מכבי, הוא אוהד ארסנל שבא מנצרת. הוא כדורגלן אירופי מקצוען שידע מה הוא רוצה ואיך הוא מתקדם. כידוע הוא גם לא בדיוק ישראלי קלאסי. ואולי זה אביו שנהרג מוקדם אבל הוא גם אחד השחקנים הכי בוגרים שראיתי, בטח בגילו.

בן רייכרט, מעבר לכך שהוא פחות מוכשר מדאבור, הוא ילד שלא יודע מה הוא רוצה מעצמו ומה טוב לו (ע"ע הסטטוסים המרגשים שלו) רק העונה הוא הגיע לזרקורים והוא רוצה לנצל את זה והוא עושה את זה בדרך הכי טובה שהוא יכול. אם מכבי תצליח לשמור עליו, והוא נראה כמו מקרה קליל וקלאסי לג'ורדי (תישאר תישאר) הקריירה שלו תשתפר ותתייצב.

חוזה לשנתיים בהפועל או בכל מקום אחר לא יקפיצו את הקריירה שלו יותר. ובכל מקרה – דאבור יצא על סעיף שחרור, אנחנו (לפחות אני) לא יודעים מה סעיף השחרור של רייכרט.

יניב פרנקו 1 באפריל 2014

בוודאי שהוא דוגמא.
האפשרויות לשחקן ישראלי צעיר להתפתח בגילאים 20-24 מעבר לאופציות בליגת העל הם עצומות בהשוואה לבחירות המקומיות.
כמה שהמערכת במכבי לא תהיה מקצועית והיא מאוד מקצועית – באירופה תמיד תהיה אפשרות למצוא פתרון משולב של דקות משחק ומערכת מקצועית.
וזה מה שדאבור קיבל בשוויץ ולא יכל לקבל במכבי.
וגם אבי ריקן נמצא באותה משבצת פחות או יותר
ברמת ניהול קריירה לילד בן 20 עם חצי כרטיס ביחד ואופציות רחבות בליגה המקומית עדיף ללכת לשנתיים של דקות משחק מרובות (גם בקבוצת אמצע טבלה וזו הרי התקדמות מרמת השרון ללא ספק) על פני הסיטואציה שתהיה לו במכבי.
מה עוד שאני מניח שהבפועל הוא היה מקבל אופציות שחרור קלות יותר וכמובן שבהפועל שצריכה כל שקל היתה משחררת אותו בקלות יותר .
אני לא אומר שהוא קיבל החלטה רעה – אלא שאני חושב שזו לא ההחלטה הנכונה.
אני גם חושב שלוגסי עושה נכון כשהוא משחק בבית"ר ולא מתאמן במכבי.

דגש 1 באפריל 2014

אבל אתה צריך לקחת בחשבון שלא כל כדורגלן בנוי לצאת לאירופה בכל שלב של החיים. רייכרט רחוק מזה בעיניי. ובכל מקרה, אם הוא יעזוב את מכבי בעוד ארבע שנים הוא יהיה בן 24, שנה יותר מריקן. ובכלל, אם רייכרט ישתלב טוב הוא יוכל לקבל הרבה מאוד דקות במכבי בארבע השנים האלו.

יניב פרנקו 1 באפריל 2014

מסכים.
בגלל זה כתבתי שזו לא בחירה רעה.
במכבי אין תסריט אחד- יכול להיות שהוא יהיה בעוד שנה הקשר הפותח וישחק בצמפיונס.
אבל בסוף צריך ללמוד מניסיון העבר ולא מעט שחקנים מוכשרים נפלו במעבר הזה בין כשרון גולמי מקבוצה קטנה במעבר לקבוצה הכי גדולה בליגה- תראה את הפוסט של רייכמן על שון דאוסן – זו אותה דילמה.
שחקן מוכשר בן 20 צריך לבחור נכון.

עמית 31 במרץ 2014

ברכות, בהצלחה, ויאללה הפועל!

טל בן יהודה 31 במרץ 2014

מ"ט ובהצלחה.
עכשיו יהיו שני אדומים באתר הזה ;)

והשורה האחרונה שלך מאד משמחת אותי.

יניב פרנקו 31 במרץ 2014

טל אני מוכן ללוות אותך עד לרגע הוידוי – זה יהיה קשה בהתחלה אבל אחר כך תרגיש הרבה יותר משוחרר.

אריק האחר 31 במרץ 2014

יניב בהצלחה לך
ההנאה שלנו.
כל מה שהפועל צריכה היא הנהלה אחרת.
בסיס אוהדים מצוין ומסורת יש
שחקנים טובים יצורפו בהמשך.
הליגה זקוקה להפועל .
ושלא תהיה טעות העיר צהובה.

יניב פרנקו 31 במרץ 2014

העיר מעורבת…
אבל אם כל השאר אני מסכים.

אדם 31 במרץ 2014

מזל טוב!
דרך לא רעה להתחיל משבצת קבועה

יניב פרנקו 31 במרץ 2014

לוקס!

asaf 31 במרץ 2014

הפועל לא יכולה כרגע (לצערי כאוהד הקבוצה) לשחק בשום משחק כלכלי,
אני לא בטוח שרלוונטי כרגע לדבר על סגל לשנה הבאה בגלל אי-הוודאות הכלכלית ששוררת בקבוצה ולפחות התחושה שלי שהולכת להיות מכירת חיסול כללית בקיץ בהנחה שאין רוכש כרגע ברקע
והכי מתסכל שזה פשוט נובע ממרדף חסר סיכוי(כלכלי) אחרי גולדהאר.
כבר ראיתי את קבוצה של הפועל בכדורסל מתרסקת בגלל מרדף כזה בעבר שהוביל להתנהלות לא שפויה כלכלית שם לפחות מההתרסקות והשפל התרחשו בעיקר דברים טובים ונוצר תהליך שעדין נמשך של התנהלות שפויה ובנייה הדרגתית בכדורגל אני לא בטוח מה יקרה בעתיד עם ההתנהלות לא תשתנה …

משה 31 במרץ 2014

יש מצב שיהיה פעם אחת טור של הפועל שבו לא יבו על מה שמכבי עושים? הבאנו את רייכרו נכון רציתם אותו אבל אין לכם גרוש אז שתחררו ותתעסקו בעצמכם…

D! בארץ הקודש 31 במרץ 2014

מזל טוב ובהצלחה

פאןפאן 31 במרץ 2014

מזל טוב יניב – מגיע לך
לענין רב"ש שלא תתלהב – הכל תלוי בקיץ האינדיאני שאתם עומדים לעבור
אהבתי את ההערה על האודישן מול שחר למרות שנראה לי שהראיס לא ישכח ולא יסלח על מה שהוא עשה לו בתקופה הזו שנה שעברה…
לגבי הילד האדום – נגייר גם אותו :)

בלייק 31 במרץ 2014

הי יניב, מצטרף לאיחולים!
התיחסת בפוסט רק להפועל, וזה מובן כאוהד הקבוצה, אבל האמת שהיה עצוב לראות את חיפה. סוג של וריאציה על המשפט האלמותי: האוייב כבר לא מפחיד, הוא רק זקוק לרחמים (במשמעות שונה כמובן מהמקור).
לגבי רייכרט – אני מניח שקרויף רוצה להצעיר את הקבוצה, יש למכבי את הכסף ואת המרווח לטעויות, שכנראה אין בהפועל (לא כסף ולא מרווח לטעויות). רייכרט מבחינתו הלך כנראה למי שהציע הכי הרבה כסף, ואולי גם אופק מקצועי.
הקביעה שהוא ישב על הספסל, כנראה כל קביעה כזאת בתקופה הקרובה, תמיד תזכיר את הטיעון ההיסטרי של איזי כלפי טיבי. חודשיים אחרי זה, הוא היה הבלם הכי טוב בארץ. כדורגל נזיל, משחק אחד טוב מוביל לרצף, קצף מוביל להכרה, הכרה מביאה למעמד.
בחירה במכבי אומרת סיכוי סביר לשחק בליגת האלופות או הליגה האירופית (ראה ערך אלטמן), בחירה בהפועל אומרת סיכוי סביר לדרישות קיצוץ, שביתות הסתדרותיות ובלגן ניהולי. רייכרט כנראה מאמין בעצמו. גם לאייבינדר לא היה מקום במכבי, וזה היה עוד לפני שמיטרוביץ' הגיע, והוא מבחינתו משחק יותר ממה שהוא חלם כנראה. כולל באירופה, בדרבים ובמשחקים גורליים אחרים.
כל זה לא אומר כמובן שרייכרט לא יהיה אבו-זייד 2, כמו שאם הוא היה מגיע להפועל זה לא היה אומר שהוא לא יהיה רן יצחק 2.
תוספת קטנה לגבי הירש במכבי חיפה – הוא יתחרה מול תורג'מן, חלוץ זר, גוזלן, וייסמן ומושאלים שאמורים לחזור ומי יודע מי מהם יישאר: עמאשה, כליבאת, גאדיר וריאן (הוא חלוץ? חלוץ שני? קשר קדמי? אני לא בטוח, לא ראיתי אותו מספיק). אני לא רוצה להתיחס (והנה אני כן עושה את זה) ל"שמועות" על נסיונות לצרף את בן בסט וחמד. במקרה הבינוני הוא יושאל לעכו להתחשלות.

יניב 31 במרץ 2014

חיפה עוד לא החליטה מה היא עושה בשנה הבאה – בונה את עצמה מחדש או עובדת על קמפיין גיוס מנויים – זה ייגמר במישמש ואני לא אופטימי לגביהם .
בשנים האחרונות לא מעט שחקנים שדרגו את עצמם על חשבון חיפה – להירש יש עדיין סיכוי לעשות את זה גם .

אר 31 במרץ 2014

יניב, טוב שאתה כותב. למעלה או למטה.
קשה להיות אופטימיים בעונה הזו. אבל, אני חושב ששני הדרבים ייצבו את הקבוצה.
עמוס קיבל חותמת שהוא השוער הראשון. זה מדהים כמה הביטחון חשוב. רב"ש סוף סוף הבין שצריך לשנות קצת בשביל לייצב את ההגנה וסגנון המשחק נהיה יותר תכליתי. ההרכב פחות או יותר התייצב.
יש מצב (ושוב, בזהירות גדולה מאוד…) שהפועל יוציאו מעצמם יותר ממה שראינו עד כה, לפחות ברמת התוצאות.
אני לא מבין את הדיבורים לגבי שנה הבאה כשעדיין לא נגמרה העונה. אני מבין את הנסיון לסגור עכשיו במחירים גבוהים כאשר עדיין תקציב שנה הבאה לא ברור (אירופה?), אבל לגבי השחקנים היותר טובים, תהיה עליהם תחרות בכל מקרה. ורב"ש חייב להשאר. מה שהוא עבר מחשל אותו. ויש ניצני הפנמות ושכר לימוד.

יניב 31 במרץ 2014

יש יותר מדי רחש בחש בלי היגיון בהפועל – האנשים אצלינו לא עד כדי כך גרועים – יש כוחות גדולים יותר והרבה לא ברור .
להערכתי הבוררות מול טביב היא זו שקובעת את רמת הספין

גור אילני 1 באפריל 2014

מצטרף לברכות, בהצלחה!

Comments closed