שלח לי שקט

האחריות נעצרת כאן - לפעמים זה אצל בעל הבית ולפעמים אצל האיש על הקווים

706

מספרים כך אומרים על שמעון פרס ואהוד אולמרט שישבו להם לשיחה בארבע עיניים רגע לפני כניסת אולמרט לתפקיד ראש הממשלה ובה חלק פרס את תובנותיו על מערכת הביטחון.
הם גרס פרס תמיד יבואו אליך עם תכניות גרנדיוזיות, ואתה אל תיפול בפח, התוכניות תמיד מרשימות, החוכמה זה תמיד לשאול אותם מה הצעד הבא? וכשיענו שאל אותם שוב מה הצעד הבא אחריו. ושוב ושוב.
יכול להיות שלא התקיימה כזו שיחה, אני אישית לא הייתי בחדר, אבל התובנה יפה ורלוונטית גם לליגת העל שלנו – התוכניות יפות וגרנדיוזיות בלא מעט קבוצות. השאלה שתמיד צריכה להישאל זה מה יהיה הצעד הבא? מה יקרה במידה ויש באג בתכנית ? והרי כדורגל הוא עולם של שינויים.
את השיחה הבאה דווקא שמעתי במו אוזני באחד הראיונות שנתן שירצקי לאחר פיטורי גילי לנדאו.
זה העסק שלי והחיים שלי והכסף שלי הוא אמר אז וזו הדרך שלי לנהל את זה. אני דורש מהמנהלים שלי ולא רק בכדורגל שיהיו תמיד זמינים אליי ושיתנו תשובות ברורות ואני רוצה להיות מעורב עד הצוואר ומי שלא טוב לו אז בגדול – זב"שו או רב"שו.
ברק בכר הוא לא מאמן העתיד של הכדורגל הישראלי יותר מבנאדו – אבל את ברק בכר מנהלים ככל הנראה בצורה צפופה והדוקה ואת בנאדו לא.
***
לפעמים יש לי תחושה שאצל שירצקי בוערת התשוקה לקחת קבוצה גדולה באמת לידיים, שאם הוא רק היה מוצא דרך לרבע את המעגל ולשמור על המפעל הערכי בקרית שמונה הוא היה הולך על זה.
יש לי את התחושה שיום אחד הוא ייקח קבוצת כדורסל ויהפוך אותה לנושאת הדגל של מפעלות משפחת שירצקי ולו רק משום שבכדורסל הקהל שקרית שמונה מסוגלת להביא הולם את הסיטואציה ושהוא יחפש לעצמו קבוצה עם בסיס אוהדים גדול.
ההימור שלי – יום אחד זו תהיה בית"ר "איתוראן "ירושלים .
***
אני כאוהד הפועל רוצה מכבי חיפה חזקה בשנה הבאה, חיפה היא הקבוצה הניטרלית של העיר תל אביב – עדיף שהם ייקחו פה אליפויות וממה שאני מבין התובנה הזו נכונה גם בצד השני של העיר.
הדעה שלי על מאמנים בהפועל היא שהתכונות החשובות עבורם הם ניסיון, עקשנות ורס"ריות – כל זה לפני הבנה טקטית וחדשנות יצירתית ובחירת בגדים נכונה. המערכת בהפועל הייתה תמיד כאוטית ורק מאמנים "חזקים" שרדו את המערכת ומי שהיה מספיק חזק לשרוד את הכאוס האדום הגיע להישגים והלך לנבחרת.
זו הסיבה שלפני תחילת העונה הנוכחית רציתי את השריף ורוני לוי לפני הרב"ש.
אבל במכבי חיפה תמיד חשבתי שהמערכת כל כך חזקה כדי לקחת כל מאמן כולל חסרי ניסיון ולתת להם גב יציב, שבחיפה יש היררכיה ברורה שמובנת לשחקנים ושיש שם מספיק כסף כדי לתקן שגיאות במהלך עונה מתגלגלת ושיש מחלקת נוער שמסוגלת לתת ערך מוסף בכל עמדה שהיא בכל נקודה שהיא.
את כל מה ששירצקי יודע לתת לברק בכר חשבתי ששחר מסוגל לתת ובמכפלות גדולות בהרבה.
אבל כנראה שלא.
וזה הסיפור הגדול שם ולא מי יעזוב בקיץ ומי יגיע ומה זרק טווטאחה על מי.
***
לרב"ש יש ניסיון, לא מספיק אבל יש, עקשנות לעומת זאת לא חסר – מה שאין לו זה את אפקט הרס"ריות אבל הוא כנראה מפצה על זה בחפירות אין ספור בשיחות אישיות .
הכאוס ואי הודאות בהפועל הם עצומים, בחודש אחד הקבוצה הזו מתמודדת עם גל שמועות של מכירת שחקנים, קיצוץ בשכר ,מכה מורלית כמו הדרבי ההוא היה שובר הרבה קבוצות ועדיין הפועל נראית ומתפקדת כמו קבוצה.
אתמול בחצי הראשון היא שיחקה את אחת המחציות הטובות שלה העונה ונראה שהיא מצאה את ההרכב האופטימלי במצב הנוכחי. אבל גם אתמול אפשר היה לראות עד כמה בניית הסגל של בן שמעון הייתה רעה – כמה חסר לקבוצה מגן שמאלי אמיתי לדוגמא.
לצהוב המכונה דגש אני כבר אומר שאני באמת לא סגור פה על דעתי בנוגע אליו בהסתכלות קדימה לעונה הבאה שצפויה להיות מאתגרת הרבה יותר, הוא אשם בלא מעט מהבורות שהפועל נפלה אליהם השנה ועשה הרבה טעויות. והוא יצטרך לבוא הרבה יותר מוכן לעונה הבאה אם וכאשר.
התובנה המרכזית שלי פה היא שהאיש פשוט התבגר מקצועית בשנה הזו וזה מתחיל קודם כל בהבנה שהאחריות נעצרת אצלו.
אין יותר אבא שירצקי, אין אינספור שיחות טלפון ביום ,אין שקט ואין גב כלכלי שמאפשר להביא את סולארי בינואר. גם אם תסתכל במשקפת לא תמצא מאחוריך התחלה של גב ניהולי.
אין מי שישאל למה. רק מי שידליף שאתה לא שאלת.
מה שאתה רואה זה מה שיש ועם זה אתה צריך להתמודד- והוא מתמודד כמו גדול.
אולי לראשונה בחייו כמאמן .
***
במכבי יש שקט ומשאבים לא מוגבלים (במונחי ליגת העל) והתוצאות ניכרות – בק"ש ובב"ש יש שקט ומשאבים סבירים וגם את זה רואים השנה בטבלה – מפה ומטה זו שאלה של התאמת המאמן הנכון לרמת הכאוס.
וזה נכון בכרמל כמו שזה נכון בוולפסון.

האם לעשות Review גם בעבירות?
עונג שבת - אסף מיכאלי

40 Comments

בני תבורי 6 באפריל 2014

שירצקי רוצה להיות יואל לביא כשיהיה גדול. קצת פתטי כל הסיפור הזה על בעלים שנכנסים למקום בו הבנה בניהול עסקים לא ממש יכולה להשפיע.

יניב פרנקו 6 באפריל 2014

יש לו גם עין מצוינת לכדורגל

רני 6 באפריל 2014

יניב אתה אופטימיסט חסר תקנה. או שלא. אתה בעצם מאוהב יותר מדי בתאוריות שלך.
בן שמעון אמר אתמול (כך לפחות בתשקורת) שהפועל הגיעה לשיא (או משהו בסגנון) במאני טיים. אתה מבין ? במאני טיים. אברהם גרנט לא היה מנסח את זה טוב יותר. והאיש הזה שנכשל בכל משחק בעל ערך ומול עינינו הופך את העונה הזאת להצלחה ראוי בעיניך להמשיך ? הפועל תל-אביב קבוצה מאומנת מאד. על ידי מאמן שהנחיל לה שיטת (לא) משחק שאותה השחקנים ממלאים היטב והתוצאות בהתאם. אל תתפלא את ננצח את הדרבי האחרון שאליו מכבי יעלו עם הנוער וזו תהיה החתיכה האחרונה בפאזל טיעון ההצלחה של בן שמעון. אל תתפלא עם סוזה וקרויף לא מתכננים את זה בדיוק ככה כדי שבן שמעון ישאר מאמן הפועל… הגרוע ביותר שהיה לה מזה הרבה זמן.

יניב פרנקו 6 באפריל 2014

הוא לא היה הבחירה שלי וחטף ממני כל העונה וגם פה אני אומר שאני לא בטוח לגביו קדימה – אבל הוא מתמודד היטב עם החודש האחרון שהוא לא פשוט – אני משווה אותו לבנאדו ורואים את ההבדל .
אני חושב שהשיקול המרכזי להשאיר אותו תלוי בכרטיס אירופאי ולא במובן של להעמיד לו יעד – אלא שאם צריך להכין קבוצה במהירות לשלב הבתים שחשוב להצלחה הכלכלית של הפועל אז עדיף לשמר כמה שיותר מהעונה הנוכחית .

יניב פרנקו 6 באפריל 2014

גם בחיפה וגם בהפועל איפשהו בתחילת הדרך התאכזבו קשות מהמאמן שלהם – שחר לא החליף את בנאדו כי רצה להגיע לקיץ נקי ולבחור מבין מגוון רחב יותר ובהפועל לא היה כסף – כך או כך בנאדו התפרק מהסיטואציה ובן שמעון עומד במבחן הזה יפה – חלק גדול מהפער זה הבגרות – תכונה חשובה שאין לי ספק שיש מאמנים בוגרים יותר בשוק .
זו דילמה לא פשוטה .

רני 7 באפריל 2014

הפוך גוטה הפוך. האיש נכשל בכל המבחנים ורק עכשיו כששום דבר כבר לא מונח על הכף ואין לחץ הקבוצה מצליחה (יחסית) יותר טוב. שום התבגרות מקצועית ושום התמודדות. כמו שכתבתי, אתה אוהב את התאוריות שלך ושבוי בידיהן. לך אחורה ובדוק את כל הפוסטים שלך והתחזיות/סברות/תאוריות בראי המציאות. ״הוא התבגר מקצועית ומתמודד״ זו התאוריה החדשה. והיא טובה כמו קודמותיה. האיש מאמן גרוע שמנחיל שיטת משחק גרועה ולא יודע לנהל משחק. תיקו מול באר שבע שאיבדה סיכוי לאליפות שבוע קודם זו לא הצלחה. גם לא ניצחון על חיפה המפורקת. כשהמשחקים היו על אמת באר שבע ניצחה. גם חיפה. גם קרית שמונה.

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

רני כל השנה אני טוען שיש בעיה מקצועית בהפועל.
הוא בא לא מוכן לעונה הזאת והרבה מהכישלון פה עליו.
הפועל היתה בשקט צריכה להיות היום רגועה עם המקום השלישי.
אבל כמו שעניתי לעדי – מגיע לו קרדיט מסוים על ניהול הקבוצה בתקופה האחרונה.

עכשיו תראה- במבחן התוצאה התיאוריה שלי צודקת מאחר ורן עשה עונה רעה השנה .
אבל השאלה היא מה הפועל צריכה לעשות קדימה.
ופה כמו שרשמתי בפוסט אני לא סגור.

איש הפח 7 באפריל 2014

אם אתה רוצה להשוות לבנאדו תשווה לבנאדו של השנה שעברה.
כשאין לחץ אז גם התוצאות מגיעות, ופתאום מכבי חיפה לכאורה רצה לאליפות.
כשיש לחץ כמו העונה פתאום הכל קורס. ככה היה עם חיפה העונה וככה היה עם הפועל. להצליח כשאין עליך לחץ זה חוכמה קטנה מאוד, כמו שבנאדו לימד אותנו עונה שעברה

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

איזה לחץ יש על בנאדו החל בוא נגיד ממחזור 10 – אתה משווה את זה לכאוס בהפועל ?

איש הפח 7 באפריל 2014

על בנאדו יש לחץ קודם כל ברמת המערכת להגיע לאירופה, וברמה האישית להוכיח שהוא מאמן. העובדה שבנאדו עובד במערכת יותר מסודרת דווקא עובד לרעתו של בנאדו כי יש לו פחות תירוצים לחוסר ההישגים שלו.
אם בהפועל עוד מקבלים בהבנה את העובדה שהקבוצה סיימה את העונה הסדירה במקום השישי לאור הכאוס הניהולי בקבוצה תאר לך מה היה קורה אם חס וחלילה מכבי חיפה היו מסיימים במקום השישי, המשטרה לא היתה מאשרת להכניס קהל לקריית אליעזר.
העובדה שבשתיהקבוצות יש הרבה לחץ שהמאמן לא יודע איך להתמודד איתו ניכרת גם באיך שהן משחקות, שתי קבוצות עם אוסף שחקנים מוכשר מאוד שכל מה שהם עושים די מקרי.

אריאל גרייזס 6 באפריל 2014

לא משתגע על כדורגל ישראלי אבל תמיד נהנה לקרוא אותך כותב עליו

אריק 6 באפריל 2014

אף אחד לא רואה כדורגל ישראלי בשביל הכדורגל. כל מי שרואה כדורגל ישראלי זה בגלל שהוא אוהד קבוצה.

אריאל גרייזס 6 באפריל 2014

ברור, רק חבל שהקבוצה שאני אוהד בליגה א׳

תני 6 באפריל 2014

אתה כותב ממש יפה בשביל אוהד הפועל ;-)
עקרונית אני חושב שצריך לשאוף ליציבות מצד שני רב״ש בהפועל טוב לנו…

DeVito 6 באפריל 2014

מאלף ומשתבח עם הזמן.
אין לי הרבה מה להוסיף מלבד זאת.

יואב 7 באפריל 2014

שירצקי מכביסט שרוף. בהגדרה. יותר מהרבה שמחשיבים את עצמם לכאלה. אם אני צריך להמר, רק מכבי (לא שזה ריאלי) תגרום לו לעוד הרפתקאת כדורגל…
יש פורום כדורגל קבוע בימי ראשון ב-206 בהשתתפות אנשים כמו גיורא, צביקה רוזן, קשטן ועוד. הוא אחד מהם.
יש לו עין טובה, הבנה וניסיון והוא בעצם היורדי של קריית שמונה. הורדת הפרופיל עשתה לו טוב השנה.

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

אני יודע שהוא מכביסט – אבל האופציה הזו סגורה בפניו – ברמה האישית אני מניח שהוא רוצה אקשן של קבוצה גדולה ולהתחרות על תארים ואירופה עם גב של עשרות אלפים ואת זה הוא לא יקבל בקרית שמונה .
ביתר אהודה בקרית שמונה העיר לא פחות מהקבוצה המקומית – זה יכול להיות פרויקט מעניין עבורו ואת הקבוצה המקומית הוא לא חייב לנטוש – הוא יכול להעביר אותה לעיירה ולתת חסות של איתוראן ושתפ ברמת הנוער .

גיסנו 7 באפריל 2014

שירצקי מצטייר לי אידיאליסט מדי בשביל קבוצה כמו בית"ר.

גם עניין הפרחת השממה, וגם כל ענייני הגזענות, שבתקופה חלשה יופנו בקלות נגדו ("האשכנזי המניאק הזה בא ללמד אותנו ולעשות לנו עוואנטות? מי הוא בכלל?" ללא קשר למוצא האוהד שיאמר את זה).

עכשיו כשאני חושב על זה אולי בסיטואציה מסויימת בעוד כמה שנים כשיעקב שחר כבר לא יהיה בראש מכבי חיפה, במקום להעביר את המושכות לבן שלו הוא יכניס מישהו כמו שירצקי שידאג לעסק אחריו.

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

אם אני קורא את האיש אז 2 דברים.
אחד הוא רץ למרחקים ארוכים ושום דבר לא בוער לו.
ושתיים הוא לא ירצה לקחת את מכבי חיפה כי שם מבחינתו אין אתגר- הוא בחיים לא יגיע למעמד של שחר.

אל תשכח שהוא גם איש עסקים מקומי – אין כמו בית"ר כדי לקבל את מלוא החופן קשרים פוליטיים.

פורנוהוליק 7 באפריל 2014

אהבתי את האבחנה שבחיפה, בגלל חוזק המערכת, גם מאמן פחות מנוסה יכול להצליח, בעוד שבהפועל צריך מישהו חזק שיתגבר על ההנהלה.

עדי אבני 7 באפריל 2014

יניב, קודם כל- מזל טוב על השדרוג לבלוג פרטי. לא הספקתי לברך בפוסט הקודם. מהמוצדקים.
ועכשיו לפוסט הנוכחי: אני מצטער, אבל אחרי עשרה חודשים בהפועל, ולמרות התוצאות הלא רעות בזמן האחרון, אני עדיין לא רואה בהפועל דרך ועבודה של מאמן. יותר התעקשות על שיטת משחק לא מתאימה מבלי לאמן את השחקנים להתאים לה, והליכה עם הזמן כנגד השיטה תוך הבנה שהשחקנים (הלא מאומנים) מעולם לא יצליחו בה.

אם יש משהו שמאפיין את ארבעת המשחקים האחרונים, המוצלחים יחסית של הפועל (שני דרבים, חיפה וב״ש. רק ניצחון אחד, דרך אגב), זה חוסר ההתעקשות על שליטה אבסלוטית בכדור והנעת כדור אינסופית בין רביעיית ההגנה לשני הקשרים האחוריים, אלא מתן אפשרות ליריבה להחזיק מעט יותר בכדור תוך ניצול המהירות של דמארי ובזריזות של ליאור לוי מימין וזגורי משמאל בהתקפות המתפרצות.
אבל אני לא רואה בזה ״דרך״. ההפך הוא הנכון. זה בדיוק ההפך מהדרך שניסה בן שמעון להנחיל במשך תשעה חודשים. זה בדיוק הסתמכות על כדורים ארוכים של שי שלא היה בתוכניות, של יכולת התנועה ללא כדור של דמארי, שאם לא הושאל שכטר היה עדיין באגף, או בקיצור כניעה של ״הדרך״ לסגולות הטרומיות של השחקנים.

אז כן, לזכותו של רב״ש ניתן לומר שאחרי תשעה חודשים הוא הפסיק לדפוק עם הראש בקיר הדרך, והתחיל להתאים שיטה לשחקנים במקום ההפך. אבל זה לא הופך את הפועל למאומנת, אלא פשוט לקבוצה מאוד מוכשרת (התקפית) , אולי לא פחות מוכשרת ממכבי ש-26 נקודות מעליה, שרק עכשיו מתחילה לממש משהו מהפוטנציאל של שחקניה

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

היי- ברמה המקצועית אנחנו מתואמים.
אבל אני מתייחס לנקודה אחרת- הפועל הייתה אמורה כרגע להישבר- אחרי הדרבי וכל הרעש מסביב ובהתחשב באחוזי ההצלחה שלה מול קבוצות פלייאוף עליון. והיא לא נשברת.
וזה בעיני קרדיט ששכן צריך לתת לו.

לגבי שנה הבאה – חבר שסימס לי במהלך המשחק שבסה"כ הוא אופטימי לגביי שנה הבאה – קיבל תשובה שבשנה הבאה כרגע אנחנו מדברים על הסגל הזה מינוס ורמוט ודמארי.
עד עכשיו הוא לא חזר אליי… רוצה לומר- יש עוד הרבה עבודה.

רני 7 באפריל 2014

למה אתה מייחס את זה לזכותו ?
לדעתי אחרי הדרבי ״ההוא״ הוא נשבר והתחיל לתת לשי לשחק והשאר קרה מעצמו ובזכות השחקנים.
למה אתה מניח שהזניחה של שיטת ״ליאור לבראאין-בראיין לאוראל- אוראל לסשה-סשה לליאור- ליאור לדני״
היתה בחירה מודעת שלו והוראה מגבוה ? אולי השחקנים פשוט הפסיקו להקשיב לו ?

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

שי נכנס להרכב אחרי הדרבי הראשון- וזה נכון. באותה תקופה בן שמעון מחק אותו ורק צירוף מקרים החזיר אותו- על זה כתבתי המון.
ההתעקשות בסיבוב הראשון היתה רעה ודפקה להפועל חלק גדול מהעונה- בעצם את כל העונה.
זה חלק מתהליך התבגרות – מאמן צעיר וקצת יהיר הולך עם הראש בקיר והמציאות מיישרת אותו.

לגביי האופציה שהשחקנים הפסיקו להקשיב – זה משהו שאני ואתה לא יודעים- אבל תראה מה קורה בחיפה – למה שם השחקנים לא מפסיקים להקשיב לבנאדו?

רני 7 באפריל 2014

יניב אני הראשון שאשמח לפרגן לאוהד הפועל שמרים את הכפפה ומריץ בלוג לאדומים שבינינו שמאסו בים השיבולים הצהובות שמסביב.

אז תסלם על הבלוג רק שלגופו של ענין אתה טועה כפי שטעית במרבית תחזיותיך והסבריך לאיך הדברים מתנהלים מאחורי הקלעים והסיבה לכך זהה לסיבת הכשל שבגללה הפסקתי לקרוא את הפוסטים של איה (תולעת כינוי לא יפה, תחליפי) וחבריה מהנבדל. באיזה שלב קלטתי שהניתוחים המקצועיים (שלה) לגבי המשחקים ששוחקו והתאוריות המפולפלות (שלך) לגבי מה שקורה מאחורי הקלעים ומה מניע את השחקנים (רמון, שירצקי, גולדהאר וכו') לפעולה, בהלט שובים את העין ולכאורה מאד הגיונייים ומשכנעים… אבל הם לוקים בבעיה משותפת שהיא ההנחה הכה שגויה שמושאי הכתיבה שלכם ניחנו באינטילגנציה ובהבנה שלכם.

אני יכול לדמיין את רמון קורא פוסט שכתבת בעבר לגבי פעולות שהוא לטענתך נקט במטרה להוריד את ערך הקבוצה במו"מ וכיצד תוך כדי הקריאה הוא מגרד את ראשו המדובלל וממלמל "מעניין.. מתוחכם… איך לא חשבתי על זה בעצמי" . ואותו דבר רב"ש קורא פוסט של איה וחושב לעצמו " 'ריווח לצדדים'… יפה… 'נחכה להם מאחור ואז ייפתחו שטחים'.. חכם… 'החילוף של ההוא בהוא נועד למטרה ההיא וההיא'… אדיר… איך לעזאזל לא חשבתי על זה בעצמי ? יכולתי לצאת ענק בריאיון שאחרי המשחק".

אתה מבין ? אתה כותב על סמך הנחות שמהן הסקת מסקנות ואתה מפתח רעיונות שבבסיס כולן עומדת ההנחה המוטעית שלרמון ולרב"ש ולשירצקי יש הבנה בכדורגל כמו לאיה ומחשבה ראציונאלית כמו שלך. אבל אין להם. יש להם הרבה דברים אחרים – מטרות, מניעים, מוטיבציה – ולא את זה.

רב"ש עסוק בחודש האחרון בדבר אחד בלבד וזה בלהציג עונת כישלון כעונת הצלחה. התוצאות במגרש, שטובות רק בהשוואה לסטנדרט הנמוך מאד שהוא הציב לפני כן משרתות אותו בכך. וחבל שכך.

אוי ואבוי לנו אם הוא יישאר לעונה הבאה.

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

תראה הסיפור מאוד פשוט בעיני ואני מתייחס לשורה האחרונה בעיקר.

במידה והפועל בונה תקציב סופר נמוך שמשמעו שחרור הכוכבים לגמרי והתבססות על צעירים- הכי טוב זה השריף.

במידה והיא בונה תקציב ביניים המבוסס על הסגל הקיים – מינוס דמארי פלוס 3-4 אפשרויות חיזוק (בכסף סביר) להמשכיות יש ערך.
במידה ואופציה השנייה מתרחשת ויש גם כרטיס אירופאי ביד- להמשכיות יש ערך עצום.

כריסטי ברטו 7 באפריל 2014

אלוהים אדירים, רק ששירצקי לא יגיע לבית"ר… כרגע הכל מתנהל לפי התכנית, לבית"ר יש בעלים שלא ישקיע לעולם את הסכומים הנדרשים כדי להחזיק את המועדון בטופ של הכדורגל הישראלי, והגזענים מבית וגן אכן הולכים ומתפוררים. אלפסי מקים את נורדיה בליגה ג וגונב חלק מהאוהדים השפויים, חלק אחר זולג אלינו לקטמון, והרוב המוחלט פשוט נשאר בבבית ויגיע רק כשיחזרו להיות קבוצת כדורגל ולא סניף של כהנא חי. במשחק הבית האחרון שלנו היו קרוב לפי שניים אוהדים משבאו יומיים לאחר מכן לביתר.

ואת מסלול הנפילה המענג הזה אתה רוצה לעצור עם טייקון הגון כמו שירצקי?!

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

אני רק השליח וגם זה מטעם עצמי – מבחינתי תסריט כזה הוא כמובן לא משאלת לב וזה אנדרסטיימט .

גיסנו 7 באפריל 2014

קודם כל אם זה התפספס בפוסט הקודם שלך – אז מצטרף לברכות, הרווחת את הספוט שלך ביושר :)

לא יודע עד כמה ההצלחה של ברק בכר היא כי הוא עצמו מאמן ממש מוצלח, או שזה חלק מהמסגרת המחבקת (לטוב ולרע) של שירצקי וחוסר הלחץ בצפון – כי ק"ש מתגלה כל שנה כחברת פלייאוף עליון לגיטימית, אבל גם אם הייתה מסיימת את העונה במקום ה 5-6 זה לא באמת היה נחשב כשלון ולא היו עורפים ראש של אף אחד, לעומת המצב בחיפה/הפועל/מכבי עבורן בכל שנה (גם בתקופה הנוראית של מכבי) מתחת למאבק על האליפות ומקום באירופה זה כשלון. אני כן חושב שברמה הטקטית בכר עולה על בנאדו, אם ברק בכר יכול להצליח גם מחוץ למסגרת של ק"ש רק הזמן יגיד.

הפועל וחיפה מציגות שתי גישות מנוגדות לעונה גמורה – האחת משחקת משוחרר כי בתודעה נראה שאי אפשר לרדת נמוך יותר, השניה מתפרקת טוטאלית כי נראה שאין יותר מה להרוויח. את שתיהן "זכינו" לחוות במכבי בעבר. החסרון של הגישה הראשונה היא האשליה שבעצם מה שיש מספיק ליותר, שהעליה ביכולת לא נובעת מחוסר לחץ והישגיות אלא מזה ש"סוף סוף הקבוצה התחברה" – ואז לא נעשים מספיק שינויים והתסריט חוזר על עצמו שוב. מה גם שהמשפט על ה"מאני טיים" הוא אחת מגניבות הדעת הגדולות של השנה (תיקו בדרבי שלדעתי היה די צפוי שיסתיים בתיקו, נצחון על חיפה שבצניחה חופשית ותיקו מול ב"ש שבוע אחרי שהבינה שגם לה אין יותר מדי על מה לשחק עד לסוף העונה – לא רע על הנייר לאור תוצאות קודמות העונה, אבל בטח שלא מאני טיים).
החסרון של הגישה השניה (של חיפה) הוא שייעשה שינוי שעלול להיות גדול ודראסטי מדי, ובמיוחד כשיש דמות דומיננטית מדי בחדר ההלבשה – השינוי עלול לפסוח על מי שבאמת צריך לפנות את מקומו.

בחיפה לדעתי שחר צריך לשנות גישה אבל דשו בזה מספיק.
בהפועל הייתי מודאג מאוד מהמצב הכלכלי, בעיקר בגלל חוסר הבהירות. העובדה שההנהלה מצד אחד משחררת הודעות שהכל בסדר, ומצד שני מגיעים אנשים בעלי אינטרס כזה או אחר שמראים הוכחות שהמצב אחרת (כמו קובי סידי למשל, שפרסם ממצאי "חקירה שערך בעצמו" שבטוח שחלק מנתוניה מופרזים בשם האינטרס – אבל לא מעט ממנה כנראה נכון) – הייתה מדאיגה אותי יותר מהכל.

אני צופה שבעונה הבאה חיפה תעשה שינוי דראסטי שכמו בימים ה"שמחים" של לוני הרציקוביץ' יתגלה כבינגו משוגע או ככשלון קולוסאלי, בלי הרבה אמצע. הפועל כנראה תהיה שחקן משני בשיפולי הפלייאוף העליון, ק"ש תשייט למקומות 3-4, וסימן השאלה הגדול באמת הוא מה תעשה ב"ש, היות ובשל חוסר דירוג אני לא צופה לה שהייה ארוכה מדי בליגה האירופית.

טרנטה 7 באפריל 2014

אם חיפה יעברו לאצטדיון החדש אפשר לסמן יורדת בטוחה ואולי אפילו שתיים בשל קללת המגרש החדש. לפרטים: מכבי והפועל פתח תקוה, מכבי נתניה :)

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

יאללה- שגולדהאר כבר יבנה את האצטדיון הזה שמדברים עליו- מתאים לי.

אבישי (הרמתגני) 7 באפריל 2014

אני לא רואה במציאות של היום איך משקיע ישראלי שהוא לא אוהד ביתר יגיע לשם. זה ממש להכניס ראש בריא למיטה חולה.

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

אני אזרוק לך תרחיש והוא לגמרי רעיוני.
טביב מחזיר את בית"ר לעיריית ירושלים- פשוט כי אף אחד אחר לא מוכן.
ברקת מודיע שבמסגרת האיחוד של קטמון והפועל ירושלים העיריה מנקה את כל החובות של מועדוני הספורט בעיר והופה – העסק מתאפס.

אתה רואה מצב שבו לבית"ר נטולת חובות + איצטדיון של 30,000 איש וקהל שיודע למלא אותה יש בעיה להביא איש עסקים מכובד?

איש הפח 7 באפריל 2014

הבעיה היא אשליית הקהל. לבית"ר אין 30,000 אוהדים שימלאו את טדי,
אין לה אפילו 6000-7000 מנויים שנתיים. אולי אם לבית"ר ילך ממש טוב והיא תשחק מול יריבה גדולה אז אפשר למלא טדי, בכל מצב אחר היא מביא קהל בערך כמו אשדוד.
על כאלו נתונים אף אחד לא יכול לבנות.
גם טביב חשב שיש לו קבוצה יכולה למלא את טדי, זה עוד לא בדיוק קורה.

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

טביב בנה קבוצת עודפים , שחרר שחקנים כמו קובי מויאל על כלום ובגדול עשה את המינימום -מה אפשר ללמוד מזה ?

איש הפח 7 באפריל 2014

זה קצת מוגזם להגיד שטביב בנה קבוצת עודפים, וזה קצת רחוק מהמציאות אחרי הרכש שנעשה בינואר.
מעבר לזה, אם אתה מדבר על בסיס אוהדים שכביכול יכול להיות בסיס כלכלי לבית"ר אז הנה ההוכחה שזה לא נכון.
בבית"ר צריך קודם כל להשקיע הרבה מאוד כסף, ואז כשיגיעו ההצלחות יגיע גם הקהל לא להיפך.
העניין הוא שבאופן היסטורי הקהל של בית"ר לא קונה מנויים, אם הקבוצה מצליחה ורצה בצמרת אז אפשר לדבר על למלא את טדי, אם לא אז אתה נשאר עם אלף וקצת מנויים. על בסיס כזה התוכנית העיסקית היחידה שאפשר לבנות זה לשפוך הרבה כסף על הקבוצה.

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

מה הקהל של ביתר אמור לעשות עם מסע הרכש של ינואר – וגם פה בעיני יש הרבה יחצנות – מילא אם היו מגיעים בתחילת העונה .
ביתר משחקת רע ולמוצר רע אין ביקוש .

אבישי (הרמתגני) 7 באפריל 2014

כן. קוראים לבעיה הזו לה-פמיליה.

אבישי (הרמתגני) 7 באפריל 2014

ושוב, אם זה איש עסקים מחו"ל שפחות מעורה בעניינים פה – אפשרי בהחלט שיגיע לבית"ר. מישהו מקומי? לא רואה את זה קורה.

יניב פרנקו 7 באפריל 2014

הבעיה העיקרית בהגעת בעלים רציני לבית,ר היא הגרעון שהיא סוחבת – ברגע שזה ייפתר היא תמצא מהר בעלים חדש.

Comments closed