מחשבות מתסכלות

אין הרבה היגיון במה שקורה כרגע.

picture_620

אין מנצחים בסיפור הזה. ולא יהיו. עוד סיבוב בקרב שחצה כבר מזמן את הקווים המקובלים.

אבל צריך להגיד את האמת – מכבי עובדת נכון כשהיא תוקפת את מה שהיא תוקפת – החלקים האלה בקהל שלנו דוחים. הם דוחים את הקהל הניטרלי והם דוחים את מי שהולך למגרשים ומסוגל להשוות ואני מניח שהם דוחים חלקים גדולים בקהל של הפועל כמו שהם דוחים אותי.

אין לזה מקום וזה צריך להיות מטופל טוב יותר . איך? הלוואי שהייתי יודע.

***

אין צדיקים בסיפור הזה ,הדם הרע בין המועדונים הגיע בשנתיים האחרונות לנקודת רתיחה שאני לא זוכר כבר התקופה ארוכה, והיו פה פרשות והיה פה דם רע.

אין צדיקים ואין מנהיגים ואין מישהו שחושב מעבר לצד שלו.

מה שיש פה זה 2 סיפורים שלמים ועגולים – 2 נרטיבים שונים לחלוטין שנעים במעגלים ופוגשים בתדירות גבוהה יותר מאי פעם אחד את השני.

***

אין מבוגר אחראי פה .וחייב להיות.

מישהו שיהיה התחנה האחרונה, מישהו שינהל את המוסדות . גם את מוסדות הענישה ויפסוק נכון, ולא בשביל להעניש ולקבוע ש-8 משחקים בחוץ זה בסדר כי זה יותר מ-6 ונשמע מרשים.

אין מבוגר אחראי פה ויש בעיה כשצד אחד הוא גם השופט. זו בעיה. גם אם הוא לא השופט ורק מ"מ של מי שאחראי על השופט.

זו בעיה נראותית כמו שזו בעיה ארגונית – אין פה הפרדת רשויות וצריכה להיות.

***

אין פה תחושה של סיקור הוגן – כשפרימו תוקף בסגנון הייחודי שלו אתה יודע שיש לו תביעה על הראש והיא בכלל שייכת לענף אחר, כשפיני גרשון מגן אתה יודע שהוא יודע שמכבי תחפש בקרוב מאמן וככה זה ממשיך.

ערוץ הספורט שייך לבעלים של צד אחד, באתר של הגליצים יש חשבון פתוח עוד מימי טביב ,העורך ההוא אוהד מכבי והעיתונאי ההוא אדום. וזה רק מהצד שלי את המהומה.

יש פה עבודה ברורה עם דפי מסרים וזיכרון ארגוני של כל אחד מהצדדים שהולך אחורה עשרות שנים לפרשיות כאלה ואחרות ותופר תובנות ומסיק מסקנות וקובע עובדות.

מה שיש פה זה 2 סיפורים שלמים ועגולים – ואפשר במשחק פשוט ובהחלטה של עורך לסובב אותם לאן שרוצים.

***

אין פה דיאלוג כרגע. רק אוסף של מונולוגים – לפני כעשור התחלנו לראות בעולם השיווק שהפרסומות הפסיקו לעבוד כמו בעבר, הצרכן השתנה חשבנו, הפרסומות כבר לא יכולות להיות חד ממדיות, נגמר העולם שהטלוויזיה נובחת עליי מסרים חד כיוונים.

זה מה שאני מרגיש כרגע, כולם נובחים מסרים.

***

יש פה תשוקה. יש פה סיפור. יש פה בסוף סיפור אחד גדול שמורכב מהרבה יותר מ-2 סיפורים .

אולי בסוף ייצא מזה משהו חיובי.

 

 

 

לאסור קללות
חם במדריד

78 Comments

ניר 9 באפריל 2014

יניב,לדעתי הדרך היחידה לפתור את הסכסוך תהיה הפסקת ההאשמות ההדדיות בין המועדנים ושכל אחד יקבל את העונש שמגיע לו..

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

העונשים האלה שווים ל…ורואים את זה בכדורגל.
הדרך היחידה לצאת מהלופ הזה זה לשנות משהו בסיסי בניהול הענף.

קובי (מכביסט) 10 באפריל 2014

תגידו. מה רק אני שמתי לב שזה מקרה שביעי לפחות בחודש וחצי האחרונים…?

אוהדי בית"ר כמעט הפכו את האוטובוס של הקבוצה. ועל הקללות שלהם כבר אין טעם לדבר,

אוהדי חולון רדפו אחרי שופט כדורסל שהיה צריך לברוח תחת אבטחה צמודה,

אוהדי חיפה רדפו אחרי השחקנים וטוואטחה עד לרכבים שלהם,

שחקן היכה שופט וגרם לו לאיבוד הכרה,

בליגת הילדים כל אב עושה מה שבראש שלו,

ועוד כמה מקרים בליגות נמוכות שפורסמו לפני שבוע שבועיים,

ועכשיו גם אותו אוהד שמשך בחולצה של שחקן של מכבי כשהוא הוציא אאוט. והשני שהגיע עד המנהרה מול הפנים של המאבטחים שלא עשו כלום וקילל טינף וירק. על שחקן שאילולא הכסף של מכבי בחיים לא היינו זוכים לראות אותו בארץ – סופו!!

אפשר להבין קללות וכינויי גנאי שבאים סתם ברגע של עצבים מהיציע. אבל ברגע שזה כבר חוצה את היציע לכיוון המגרש. או גרוע מכך מחוץ לתחומי המגרש לגמרי. זה כבר קו אדום פלילי שהמשטרה חייבת לעצור.

אבל כמו שבקבוצה נכשלת תמיד הולכים לטרף הקל שזה המאמן. במקום להפעיל את הראש ולמצוא את השחקנים החלשים והמזלזלים. ככה גם התקשורת והמשטרה יותר קל להם ליפול על שחקן אחד. שמעד פעם אחת בשלוש שנים מאשר להתחיל לעצור עשרות חוליגנים ברברים כפויי טובה!!!

שגיא 10 באפריל 2014

ומה עם הדברים שמחוץ לעולם הספורט? דקירות, רציחות, הצתות, חיסולים עם מטענים, מכות ברחובות.
מי שלא רואה את ההקשר בין זה לבין מה שהולך בספורט, טומן את ראשו בחול.

אביעד 9 באפריל 2014

הגענו לנקודה מאד נמוכה אבל אני כבר יומיים מרגיש שעדיין לא הגענו לתחתית של הסיפור, זה הולך להיות הרבה יותר רע.
שני מחנות האוהדים, שתי קבוצות הבעלים בדרך להתנגשות שלא תהיה כל כך נעימה לאף אחד.
אין פה פתרון שלעשות עוד פעם ספיישל של 16 שעות בערוץ הספורט על האלימות בספורט(זה סתם אקמול לחולה סופני), זה לא רק להעיף את יושב הראש של הכדורגל או לתת עוד 73 רדיוסים לקבוצה כזו או אחרת… העסק מסריח ברמת העיתונות, העסק מסריח ברמת מקבלי ההחלטות. כולם פה עם אינטרסים, כולם מחפשים איך הם מתנהגים נכון והוא שלידם לא. זה לא הגיוני שיהיה פרשן שהוא סוכן שחקנים, בערוץ 10 שכתבת חדשות הביאה סקופ לא נכון, היא פוטרה למחרת בניגוד לפרימו המהולל ואני בכלל לא מעוניין לדבר על ברקוביץ, שליימה ורסקין שפתאום סרח.
כל התקשורת הישראלית יורדת לזנות, העסקנים שלנו בספורט בכל ענף אפשרי רק מתחרים מי יותר מושחת ומתחרים בראשי המדינה שלנו…
מגעיל פה.

אלעד 9 באפריל 2014

בוא נגיד ככה:
ברגע ששחקן, כל שחקן, מתחיל להגיב לקולות מהקהל כלפיו, מאבד עשתונות ופורץ לקהל, זה חושף את אותו קהל בפני הביקורות מהתקשורת. הרי אם סופו לא היה מגיב, אף אחד מאיתנו לא היה יודע שאותו אוהד אמר מה שאמר.
העניין הוא שהתנהגות כזו של הקהל היא שגרתית. מצער, אבל אמת. כל קהל של כל קבוצה מהליגות הבכירות – כדורסל וכדורגל (לא יודע לגבי ענפים אחרים) ולפעמים גם בליגות נמוכות יותר.

תארו לכם שיום הדין מגיע והשחקנים מתחילים להגיב – ברגע שיש צעקה מהקהל, ישר מטפסים ומתחילים להרביץ. אני מודה שיש בזה מחשבה מחממת לב של צדק פואטי. אבל זה שסופו עשה מה שעשה לא אומר שקרה משהו יוצא דופן, מלבד התגובה של סופו.

אודי 9 באפריל 2014

הטור שלך מאתמול הוא חלק מהבעיה. אבל באמת כבר אין מה להגיד. שני הצדדים צודקים וטועים גם יחד. אין מה לעשות, אי אפשר לצפות מאנשים לצדד בצד שהם שונאים מאז גיל קטן ולגנות מישהו מ"שלהם". כלומר, אולי באידיאל היינו רוצים שזה יקרה, אבל הסיכויים שזה יקרה באופן גורף קטנים מאוד. הכי חשוב זה לנסות לתת את הספין שיתן את הטון ולנצח במלחמת הגרסאות.

איציק 9 באפריל 2014

אני רק רוצה לומר ששני הצדדים טועים ואין חלוץ העומד בראש המחנה כדי להנהיג אותו…

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

גם כשהיה זה היה בסגנון של ברצלונה – חלוץ מדומה.

צור שפי 9 באפריל 2014

רק שבברצלונה זה עובד ואצלנו לא (לא בכדורסל ולא בלבנון 2006).

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

גם אצלם מתחילים להבין שמתחת לתדמית היפה יש קומבינות בסגנון מזרח תיכוני

יואח האדום 9 באפריל 2014

יניב – תפסיק להיות פוליטיקלי קורקט , לעשות גזירה שווה ולנסות לרצות את כולם .
הסיפור הזה הוא מקרה ספציפי וצריך לנתק אותו מכל הקשר אחר שיכול שיחייב דיון נפרד , אחרת גם אתה נכנע לספין התקשורתי המטורף שיצרה מכבי החל מקרות האירוע . ( וכל התגובות המטומטמות של אוהדי מכבי הנובעות משנאה ובורות הן לא רלבנטיות ) .
העובדות כאן מאד פשוטות : מגיע אדם בסוף משחק (שהתנהל באוירה עויינת אך לגיטימית לחלוטין – ועזוב את כל הדמגוגיה מסביב ) ומקלל שחקן של הקבוצה היריבה : זה קורה בכל משחק , חשןב או זניח , וזה ימשיך לקרות גם בעתיד . אם הקללות היו גזעניות / שואה וכיו״ב היה ראוי להרחיק את אותו אדם לתקופה ארוכה מהמגרשים ואולי היו כאן נסיבות שהיו יכולות להקל בחומרת מעשהו של השחקן אבל אין מחלוקת שהקללות היו ״סטנדרטיות ״ ( שים מיקרופון בכל יציע במגרש כזה או אחר ותשמע אותם מידי שבת ) – מכאן ואילך התחילה השתוללות פרועה של שחקן שרק בנס לא גרמה לנפגעים – מכאן ואילך התחילה תעמולה מכוערת בחסות העו״ד מזרחי ונציגיו בתקשורת ( האדומה … בטח ) שכל מטרתה לנסות ןלאזן את שני המעשים ( של האוהד ושל השחקן ) שכל מטרתה ניסיון להקל בעונשו של השחקן . אני ( וגם אתה ) לא חייב לשתף פעולה עם המשחק האוילי הזה ולתת יד למניפולציה הילדותית . ומנ

איציק 9 באפריל 2014

ובזה סתמת כל אפשרות לפתרון הבעייה. כיוון שאתה חלק מהבעייה ואתה לא מבין את זה.

יואח האדום 9 באפריל 2014

אתה טועה ידידי ובענק .
מצידי שעל כל קריאת שואה שתישמע ביציע – שהקבוצה תרד מהמגרש ביוזמתה או ע״י השופטים ( ואגב , הצעתי את זה לאחראים על הקבוצה כבר לפני 10 שנים ) – המקרה הספציפי הזה שונה וכל ניסיון לגרור אותו להקשר הרחב הוא מניפולציה צינית .ניהול דיאלוג עם המניפולציה הצינית הזו הוא לא פיתרון הבעיה , זה טיוח .
אם רוצים לפתור משהו צריך לקחת אחריות ( אמיתית ) . הקלישאה ״כולנו אשמים ״ היא בריחה מאחריות .
בכל מצב של תחימת קוים אדומים וגבולות – קללות ( לא גזעניות ) כנגד שחקן הקבוצה היריבה תמיד יישארו בתוך מתחם הלגיטימיות – לכן התייחסות למקרה שקרה ביום שני כחציית קו אדום מצד הקהל היא לא רצינית

איציק 9 באפריל 2014

ההתנבגות של סופו לא ראוי, והוא צריך להענש, נקודה, בלי אם ובלי אבל.
הצהרה זו לא פוטרת את בעיית התנהגות אוהדי הפועל. אם נערוף את ראשו של סופו אזמה, פתאום אוהדי הפועל יהפכו לשונים? כן, הם יראו שזה עובד ויהפכו עוד יותר קיצוניים. לכן עונש לסופו לא מספיק, וחובה לטפל גם בצד השני.

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

מה אתה אומר על זה איציק?
בעזרת רפורמה מקיפה שתייצר הפרדת רשויות (מניעת כפל תפקידים) ופעולות לעידוד התחרויות (לאוו דווקא פיינל פור וחוק רוסי) נייצר כאן ליגה תחרותית יותר ושקופה יותר.

לדעתי זה חלק מרכזי מהפתרון

ויקטור מורוז 9 באפריל 2014

יניב, לעניין הפרדת רשויות – צודק בהחלט. לא ייתכן שיו"ר קבוצה יהיה בעל תפקיד באיגוד. אבל למה צריך להגביל את מכבי תחרותית? ובגלל זה הקהל מתנהג כמו שהוא מתנהג? זה תירוץ, ולא טוב במיוחד.

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

עידוד התחרות הוא לא נגד מכבי.
אני בעד להגביל כמה שפחות – זה במילא לא אפקטיבי.

מה שכן.
יש הרבה דרכים לעודד תחרות- לדוגמא הקצאת כספים ויצירת מנגנון תעדוף כספי לתמיכה בנוער וצעירים – זה אנטי מכבי? לא אבל זה יאפשר לקבוצות להביא עוד פתרון פנימה.
עכשיו אני שואל אותך במצב היום באיגוד – אם עולה על הפרק הצעה לתת לקבוצה שמשתפת ישראלים צעירים מתחת לגיל 20 באחוז מסוים במשחקים במהלך עונה מענק נכבד.
לקבוצה כמו הפועל ונס ציונה זה אדיר – למכבי ולירושלים זה לא מזיז- אתה רואה דרך שזה עובר באיגוד ובמנהלת?
לכן הפרדת הרשויות היא חלק מעידוד התחרות.

גיל שלי 9 באפריל 2014

אני איתך יניב. אם מכבי חכמים, עכשיו הזמן שלהם לייצר פעולות שיבטיחו את התחרות.

איציק 9 באפריל 2014

יניב,
1. מאוד בעד הפרדת רשויות. מעולה.
2. מאוד בעד תחרותיות, אפילו לזמן מסוים מקבל הקבלת מכבי (שזה מה שקורה בפועל) אך הצעדים חייבים להיות קונסטרוקטיביים לטובת הקבוצות ולא דיסטרוקטיביים נגד מכבי. הלוואי שבאופן זה רמת הקבוצות תעלה והתחרותיות תעלה.
3. אין בסעיפים 1 ו-2 למנוע ממני לרצות שמכבי תקח אליפופות כל עונה :-)

עומר 9 באפריל 2014

חביבי, אין ספק שסופו אידיוט וצריך להיות מושעה לתקופה ארוכה וגם להיקנס. אין ספק.
יחד עם זאת, בלי קשר, אם אתה חושב שמה שהולך במשחקי דרבי בהדר יוסף הוא לגיטימי או סטנדרטי, יש מצב שכדאי שתבחן את ההגדרות האלה שלך.

משה 9 באפריל 2014

אם זו הגישה זה גם לגיטימי שיגיעו לעבודה שלך אנשים ויקללו את משפחתך בצורה הבזויה ביותר. אין שום חוק נגד קללות אז למה לא אצלך במשרד ?
תחושת ה"הכל לגיטימי אם זה בא מהצד שלי" שאתה מייצג זה בדיוק הגורם לגועל נפש הזה.

יואח האדום 9 באפריל 2014

יש דברים ״מהצד שלי ״ שלחלוטין לא לגיטימיים מבחינתי ואני עושה ככל יכולתי למחות כנגדם .
מבחינתי קבוצת הנערים ( בגילם או בנפשם ) שמגדפים בקריאות שואה הם חלאות , הם גורמים לי תיעוב עמוק ועצב רב והם זרים לרוח הפועל שאני מכיר כבר עשרות שנים . לא יעזור – המקרה הזה שןנה.

ליאור 9 באפריל 2014

יואח היקר.
זו בדיוק ה"התחפרות" עליה דובר בפוסט.
יש פה גם היתממות "הסיפור הזה הוא מקרה ספציפי וצריך לנתק אותו מכל הקשר אחר שיכול שיחייב דיון נפרד"
לבגין ושרון קראו רוצחים, איחלו מוות לראשי ממשלות וקיללו אותם.
פרופסור שיש הרואים בו עד היום דמות חשובה בהיסטוריה שלנו – קרא לחיילי צה"ל יהודונאצים.
זה גרם לך להצדיק את כל מה שנאמר ונעשה כלפי רבין ז"ל? גרם לך להתייחס אל יגאל עמיר כמקרה ספציפי ולנתק אותו מכל מה שקרה מסביב?
אני כמובן לא משווה בין רצח רבין ז"ל והמעשה המתועב של יגאל עמיר למקרה של סופו ולאוהד ה"זבל" בלבן.
אני רק טוען שאי אפשר לנתק את המקרה מכל האוירה, מהסטנדרטים שהולכים ומתדרדרים ומהגבולות שהולכים ומטשטשים בין מה שאסור למה מותר.
אני מסכים עם יניב שאין פה צד "בסדר" וצד "לא בסדר".
עם זאת אי אפשר להתעלם מהתופעה ,לומר "זה בסדר כי יש את זה בכל קהל" ובכך לפתור את הבעיה (המאוד חמורה)
ולומר : העובדות מאוד פשוטות…
בא מאמן קבוצה – מראה את הילדים שלו לדיוויד פדרמן, מספר שאבא שלו הולך להגיש תלונה במשטרה על הטראומה של הילדים, על הפגיעה בהם וכו'.. ואז מתבררת העובדה שמי שגרם לזה הוא האוהד של הפועל.
איפה ההתנצלות? טעינו? הגשת התלונה של ארז (או אבא שלו) כנגד האוהד?
עובדות?
שמענו ששירי שואה כבר אין בהדר יוסף – אבל אז רואים בחדשות הספורט קבוצת אוהדים (לא אחד קטנצ'יק עם חולצה …) ששרים "שתהיה שואה למכבי"
עובדות?
הקהל של הפועל שר שירים לרגב פנאן על מוני ולמזרחי שיתאבד וכו', אוהד הפועל (מוכר) צועק לדיווין סמית ממרחק של סנטימטרים במשחק – מה יש להנהלת הפועל לומר? הם מעלים סרטון שבו רואים אוהד!!! (לא קבוצה) של מכבי שלפי הכתוביות שהם שמו – ולא שומעים את זה, צועק "הו הו הו" לשחקן זר של הפועל ומקלל (בעברית) – לא שאני בא להצדיק אותו, ואם זה גם נכון הייתי מעיף אותו מהיציעים ביחד עם כל "מקהלת הפועל", אבל זו התגובה של הנהלת הפועל? שלא לדבר על ההיתממות של הקפטן ("אוהד שאל אותי מה היה קורה אם הייתי רץ ליציע של מכבי")…חבל שהוא לא שאל את האוהד מה היה קורה אם היה נכנס אוהד מכבי ליציע של הפועל – ולא סופו..נכון – זה היה סופו (משחק מילים…)

ברור לי שעכשיו אתה יכול להביא מגוון טיעונים ועובדות.

על זה בדיוק הפוסט מדבר וככה באמת לא נגיע לעולם לפתרון (ואולי יש מי שלא רוצה להציע לפתרון…)

חובק 10 באפריל 2014

נוגד את רוח הפוסט אבל:
האוהד בלבן "דרס" ילדים אחרים. הבן של ארז היה ממש ליד סופו.
"שואה למכבי" בחדשות נלקח ממשחק שהיה בעבר הרחוק ולא במשחק הזה… אל תיפול למלכודת של התקשורת הצהובה (תרתי משמע).
אני יכול להתיחס לעוד "עובדות" אבל אנחנו מחטיאים את הפוסט…

אר 9 באפריל 2014

צודק לגמרי.

ניתאי 9 באפריל 2014

איך מטפלים בזה? כמו שאמרת בפוסט הקודם: השלב הראשון הוא הכרה שיש בעיה.
אני לא מסכים עם כל הגישה הפאטלית של "הכל רקוב" ו"צריך לשנות מהבסיס". בואו לא נשכח איזה עונה יש, כולל המחזור האחרון. הבעיה המרכזית לטעמי היא שכל הדיון קצת מזכיר את הדיון עם הפלשתינאים עכשיו: את שני הצדדים יותר מעניין להאשים ולצעוק "הם התחילו" מאשר לראות איך מתקדמים מכאן. ביחד. רק ביחד.

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

אני רוצה שנה אחת של נשיכת שפתיים .
מ2 ההנהלות.

ניתאי 9 באפריל 2014

תשעה חודשים של מו"מ בלי פיו-פיו ליציעים.

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

לא. זה ההבדל. שנה אחת של שקט מצד ההנהלות .
יעשו מה שיעשו שחקנים ואוהדים.
בלי פרופוקציות -אם אין לכם איפה להתאמן בתל אביב סעו לראשון – בלי סרטונים ובלי להתעסק בחוזה של נעימי.
שנה אחת מ2 ההנהלות – זה ירגיע חלק מהלהבות.

ניתאי 9 באפריל 2014

אני צחקתי, אבל אם מדברים ברצינות אני חושב שאתה הולך בקטן מדי.
זה הכי טוב שאנחנו מסוגלים? שנה של שקט? אפילו כצעד ראשון?
לאיזה ארגון (הנהלה או ראשי אוהדים) באמת יכאב להחליט על סט כללים ועונשים תואמים? על איזו מלחמה או עקרונות מוותרים?
הרי אם סופו היה הורג את הבחור כולם, כולל הגברת לבנת ושמעון פרס, היו יושבים ומגבשים את זה כי "הגיעו מים עד נפש".

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

זה קטן.
תן שנה בלי פרובוקציות ברמת הנהלה – עזוב אוהדים ושחקנים – רק הנהלות.
ותגלה מה זה יעשה לשקט הכללי.

רק תחשוב כמה פרובוקציות היו בשנה האחרונה מצד ההנהלות (בדגש הותיקה יותר..פשוט כי הייתי חייב).

יואח האדום 9 באפריל 2014

יניב – זה לא יקרה .
כמו בכל דבר בחיים צריך בראש ובראשונה לזהות את האינטרס של הצד השני .
שמעון מזרחי הוא גדול המקייאבליסטים ( ומלך האופורטיוניסטים ) של זמננו ויש לו אינטרס ברור להעמיד פני ״ מזןעזעת ״ ( כמו שכינתה גולדה מאיר בשעתו את הפנתרים השחורים ) מהתנהגות אוהדי הפועל באשר היא , לא בגלל שההתנהגות הזו באמת מזעזעת אותו אלא בגלל שהיא יוצרת בידול בין האימםפריה שהוא בנה ובין האלטרנטיבה .
בצדק כתבת בעבר שהתעוררות הקבוצה האדומה יוצרת אצלו חוסר נחת
לכן נאום ה10 -20 -30 ולכן הוא אסר על אוהדי קבוצתו להגיע לדרבי הקודם ( אפשר לחשוב איזה סכנה עולה מלהיות ליד קהל של 1500 לפלפים ) .
הבנאדם מביא לשיאים חדשים את תורת ה״מצא לך אויב ״ – אני יוצא מתוך נקודת הנחה שקריאות השואה מעננינות אותו ומזעזעות אותו כשלג דאשתקד – רק מוצא בהן קרדום לחפור .
על כן גם בעתיד הואלא יהסס להפוך כל מפגן תמיכה של אוהדי הפועל במילנו כשיתוף פעולה עם האויב

עידן. 9 באפריל 2014

כמו שאמרת ואני מסכים, יש הסלמה גדולה ביחסים בין המועדונים. אולי אני קצת מייפה את המציאות, אבל למיטב זכרוני פעם המצב לא היה כל כך רע, הייתה שנאה ספורטיבית אבל זה מעולם לא היה מגעיל כמו עכשיו (ואז הייתה גם יריבות ספורטיבית גדולה בהרבה, כשלהפועל היו קבוצות מעולות עם שחקנים כמו תרדקיל, שורט, דובראש ואח').

אני לא רוצה להיכנס לחילופי האשמות (ואני אוהד מכבי אז אולי אני לא הכי אובייקטיבי), אבל ההבדל שאני מוצא הוא בעיקר בצד האדום. מכבי נשארו פחות או יותר אותו דבר, הרי גם אז שלטנו בליגה.

אבל בהפועל משהו השתנה, אולי זה מאז הריסת אוסישקין והעניין עם שאול איינזברג. הקהל, ההנהלה, כל הקבוצה הפכו להרבה יותר לוחמניים, הרבה יותר קיצוניים ומאוד גאים בזה. עזבו את נוסח הקללות, במשחקים של הפועל (וגם מחוצה להם כשאתה מדבר עם האוהדים), אתה מרגיש שנאה אמיתית ויוקדת כלפי מכבי, כלפי שמעון מזרחי והשחקנים. אני יכול להעיד על עצמי שגם אם אני לא אוהב את הפועל, אף פעם לא שנאתי אותם או מי מנציגה בשנייה שהמשחק נגמר (גם אם חטאתי בילדותי בשירת אמסלם הבן זונה). בהפועל אתה באמת מאמין שהם היו שמחים אילו שמעון מזרחי היה מסיים את חייו בנסיבות טראגיות.

אין לי מושג מאיפה זה מגיע ולמה זה כל כך הקצין בשנים האחרונות אצלכם, אבל בחייאת, כולה ספורט.

עידן. 9 באפריל 2014

ואגב, כל מיני רמיזות כאילו שמעון מזרחי הוא השופט בפועל או לפחות הוא ישפיע בדרך משוחתת על העונש שסופו יקבל, גם היא חלק מאותה רטוריקה שרק מלבה את היצרים.

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

תקרא את מה שאמרתי- יש פה בעיה נראותית כמו שהיא ארגונית.

שימון מזרחי הוא לא דמות ממלכתית – הוא מכביסט והוא עמוק בתוך הסיפור פה.

הוא לא מסוגל להיות נושא משרה של תפקידים כאלה.

אדם 9 באפריל 2014

יניב, לצערנו, מכביסטים לא מצליחים להבין למה יש פה דיסוננס שהוא אינו תקין, אולי עקב היותו של שימון שליח האל.

אדם 9 באפריל 2014

בהמשך למה שיואח כתב והתגובה ש"אוהדע הפועל שרו שתהיה שואה למכבי":
http://www.the7eye.org.il/104351

כבר כתבתי בפסוט הקודם שלך שההנהלה הצהובה מסיתה – אבל זה כבר גובל בפשע.

אריק האחר 9 באפריל 2014

יניב
מסכים לכול מילה .
אם זה ימשך זה ידרדר למקומות שאנחנו
לא רוצים לדמיין.
לא הולך כבר שנים למשחקי כדורגל בארץ.
כעת גם פחות לכדורסל.

דור 10 באפריל 2014

אני דווקא חושב שהיום משחקי הדרבי בכדורסל ובעיקר בהדר יוסף הרבה יותר אלימים ובעייתיים ממשחקי הכדורגל.

טרנטה 9 באפריל 2014

לצערי אין לאף אחד אינטרס אמיתי להפסיק את האורגיה הזאת.
בדיוק כמו בסכסוך הישראלי – פלסטיני. ומי שסובל הוא העם הפשוט או במקרה שלנו – האוהד הפשוט שרוצה לבוא להנות מספורט.

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

להיפך – לחלק מהגורמים יש אינטרס לשמר את המצב (ולא רק במכבי אם זה לא ברור)

טרנטה 9 באפריל 2014

לראשונה אנחנו מסכימים. יחד עם זאת אני שומר לעצמי את הזכות לפרובוקציות עתידיות.

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

מאושר .

MOBY (המביט מהצד) 9 באפריל 2014

אכתוב שוב את הפתרון שלי. אוהד חיפה וכדורסל בייחוד.
סופו- חייב להיקנס בסכום גבוה (5-10% משכרו השנתי).
סופו חייב להיות מורחק מ-3 משחקים ע"י מנהלת הליגה.
הפועל -חייבת להיקנס ע"י מנהלת הליגה, (השומר במקום להעיף את האוהד מהמנהרה תומך בו) על כך שאפשרה את האירוע (בסכום כפול מהקנס של סופו).
האוהד- חייב להיות מורחק מהמגרשים לכל החיים.
הקנסות של סופו והפועל ת"א ינוצלו למסע פירסום על החשיבות של אלימות מילולית ופיסית.

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

מובי. זה לא רלוונטי. אנחנו רואים את זה בכדורגל.
הענישה הזו לא משנה כלום.
מלבד הרחקה של אוהדים לכל החיים – הקנסות וההרחקות בין אם זה ל3 משחקים ובין אם זה עד הגמר חסרות ערך ברמת המאקרו.

יש 2 רמות של ענישה – מטלטלת או תקשורתית – עד היום זה היה בעיקר תקשורתי

סופו הוא כבר גיבור תרבות צהוב- הפועל ומכבי עמוק בתוך לופ של שנאה וקנס כספי וכך הלאה.

הכדורסל רקוב. רוצים לשנות יש דרכים.
ואפרופו ענישה – יש לאפשר גם דיון מסודר והגשת קובלנות וכל מה שקשור – כי ראיות יש כל הזמן (לדוגמא הסרטון מהבוקר)

MOBY 9 באפריל 2014

ולכן יש גם משפט סיכום: ענישה + חינוך+ מסע פירסום.
פרחי בר והכנרת מתייבשת הם הצלחות של הכתוב מעלה.
הענישה היא להרתעה ולהתנעה של מסע הפירסום קנס ללא מטרה באמת ל יועיל.(בו נראה את האוהד הבא נתלה ויורק כשהוא יודע שיש אפשרות שלא יגיע יותר למשחקים)
ואיזה סרטון (איפה) מהבוקר?

יניב פרנקו 9 באפריל 2014

כמובן שחינוך זה חשוב – אבל אנחנו צריכים פתרון למחר בבוקר.

צריך להגביר את מנגנון הביקורת – יותר משקיפים ויותר כלים דיגיטליים – בגדול שים מצלמה קבועה על קהלים וזה יעשה בעיני חלק מהעבודה.

כולל מנגנון קנסות והרחקות.

ואז ואני יודע שפה זה החלק הקשה – להיכנס לרפורמה כוללת על מבנה הכדורסל בישראל- אמרתי את זה גם אתמול- חלוץ, זריף, הדר יוסף- אלה הכל אינידקציות לבעיות שורש.

בלי קשר וזה קשור לחינוך – לפחות גוף תקשורת אחד יכול וצריך לקחת על זה אחריות וללוות את זה .

והדבר הכי חשוב – זה שזה יהיה ללא משוא פנים (ולכן לא יכול להיות מצב שבו אין הפרדת רשויות) ושזה יהיה עיקבי (לאורך כל העונה) ושמי שמסקר את זה יהיה אובייקטיבי ככל הניתן (ולא, פיני גרשון זה לא אופציה..).

אמיר 9 באפריל 2014

בתשובה שלך אתה מדבר כמו שמעון מזרחי יותר מאשר כאוהד כדורסל שצריך לחשוב על אנשים כמוהו ועל החשיבות שלהם במגרש הספורט.
סופו הוא שחקן כדורסל, מייצג הרבה יותר מאשר אותו אוהד אחד שסרח, סופו צריך להיות מורחק עד סוף העונה (וגם זה להיות בסדר איתו, בnba הוא לא היה רואה מגרש הרבה יותר), לקבל קנס בגובה של משכורת אחת לפחות (אתה מציע חצי משכורת).
הפועל מצידה לא אמורה להיות צד בעניין אם כל הכבוד, היא שילמה לאבטחה ולמשטרה הרבה כסף כדי שיעשו את עבודתם, אם המאבטחים שעומדים שם לא מסוגלים לחשוב ולבצע אז יש בעיה בחברת האבטחה.
אותו אוהד כן צריך להיות אולי מורחק מכמה משחקים, אבל זאת צריכה להיות אותה כמות אם לא פחות מהכמות של סופו, שהרי אם זה היה הפוך מה היית אומר (סופו אומר משהו לאוהד וזה יורד למגרש ורודף אחריו!!!!) תחשוב על זה…

משיח 9 באפריל 2014

עשר אחוז מהשכר של סופו כפול 2 = אין הפועל תא.

אר 9 באפריל 2014

יניב, למה אתה נופל לזה. כל מה שיש פה הוא:
בסיום משחק, שחקן רדף ליציע אחרי שאוהד שקילל אותו. זהו.
בנוסף – הקבוצה של השחקן משתמשת בכל מה שיש לה להקטין את העונש הצפוי כי היא במאבקי אליפות.
כל השאר זה קשקוש.
הקהל של הפועל הוא כמו כל קהל. יותר מאורגן, קצת יותר נבזי, קצת פחות אלים. אבל, זה הכל.
מכבי לא נורמלים, מאז שהפועל חזרו לליגה הם באטרף. והם עושים לעצמם נזקים בכל פעם שיש מפגש. כולה הפועל. קבוצת מתנ'ס עם אחד התקציבים הנמוכים בליגה.
אז חלאס לאכול את כל התעמולה המגעילה הזו.
רוצה לטפל בנפרד בקהל של הפועל. ללא קשר לכלום. נראה לי חשוב (באופן פנימי). כרגע זה לא רלוונטי.

שור מועד 9 באפריל 2014

קצת פחות אלים לעומת מי ?

שלו 2 9 באפריל 2014

זה אולי יפתיע אותך אבל הפיתרון הוא יחסית פשוט מאוד והוא דורש שיתוף פעולה של שלושה גורמים בלבד, ממשלה, משטרה ואיגוד הכדורסל. ואם להיות ספציפי אז העומדים בראשם, שרת התרבות והספורט לימור לבנת מפכ"ל המשטרה יוחהן דנינו, ויו"ר איגוד הכדורסל מישזהלאיהיה. זהו. שלושה אנשים בלבד. עכשיו, מה שצריך לעשות הוא כאמור פשוט, מעבירים החלטה שאין יותר קללות מעליבות ושלטים מעליבים. מה יחשב מעליב? זאת שאלה טובה אבל זה דיון שיכול להתעורר ברגע שחוק כזה יעבור, כרגע צריך להתרכז בלהעביר אותו. מה שיקרה בפועל זה לשים סדרנים (לא שוטרים) ביציעים שברגע שאוהד ספציפי עובר על תקנון המשמעת של הקללות הוא מוצע החוצה מידית מן האיצטדיון, פרטיו נלקחים יחד עם המנוי שלו להמשך העונה או למשך השנה הקרובה אוטומטית. כמובן שלפי חומרת העבירה הוא גם יוכל להיענש על פי חוק, שצריך לקבוע. מספר מצומצם של שוטרים יהיה בכל אולם/אצטדיון במידה והאוהדים יתנגדו לצאת. זהו. זה פשוט מאוד. ברור שלא תצליח למגר את כל האוהדים במשחק אחד, אבל לאט לאט זה אתה מוציא אחד ועוד אחד וזה יתחיל לחלחל. נניח אתה מוציא 10-20 למשחק אתה יכול להוציא מאות אוהדים כאלו בשנה ואולי יותר. פשוט צריך החלטה ואכיפה. זה הרבה יותר פשוט ממה שאנשים חושבים. לפעמים מקבלי ההחלטות צריכים לקבל החלטות, הרי בשביל זה משלמים להם.

הקורא האדוק 9 באפריל 2014

מה שאתם שוכחים, וזה עצוב, הוא שבכל אחת משתי הקבוצות האלה יש עכשיו שהיד.
למכבי יש את סופו, המסכן, שקיללו אותו, ירקו עליו, איימו לאנוס את ילדיו והשד יודע מה עוד, ולהפועל יש את יויו, שהיה חייב לנוס על נפשו פן יבולע לו, והילדים/מבוגרים שנפגעו מהשור הזועם.

מה שאתם לא מבינים, זה שהאירוע הזה ישפיע עלינו עוד הרבה זמן, כי כל צד מתבצר בהוויתו, ואף אחד מהצדדים (אני לא מדבר על אוהדים /פויים/אנשים מהצד) לא מוכן לבלוע את הצפרדע שנקראת אגו, ולהודות שיש פה בעיה, שקשורה גם אליו.

שמעון ימשיך להאשים את הקהל של הפועל, ורמי ימשיך להגיד ששמעון מושחת ומחזיק את כל האיגוד בב*צ*ם.

זה מה שעצוב, וזה מה שאתם לא מבינים.
אין לזה פתרון. אין לזה תשובה והכי גרוע – מפה זה כדור שלג למטה

אזי 9 באפריל 2014

יניב, עם הפוסט הזה אני מסכים איתך לגמרי.
יש פה שני סיפורים. הסיפורים לא קשורים אחד לשני למרות שקרו בסמיכות ולמרות שיש שיטענו שאחד הוביל לשני. זה לא משנה.
יש פה סיפור של קהל שמשתולל.
ויש פה סיפור של שחקן שניסה לתקוף אוהד במגרש כדורסל.
זה לא משנה מי זה מי ומי מהקבוצה של מי.

אני גם מסכים איתך שאין מי שיטפל בבעיות האלה, וזאת הבעיה האמיתית.
אני מסכים איתך שזה לא נראה טוב ששמעון מזרחי בתםקיד בכיר באיגוד ולמראית עין הוא אחראי על מי ששופט את סופו.
זה לא נראה טוב. למרות שלטעמי סופו קיבל עונש סביר לחומרת המעשה (אנחנו לא NBA, אל תצפו לעונה שלמה בחוץ).
ועדיין, למרות ששמעון מזרחי הוא בתפקיד בכיר (סלח לי שאני לא בקיא בפוליטיקת הכדורסל) השחקן קיבל את העונש שלו, אבל בקהלים אף אחד לא מטפל.
אז אני מסכים איתך שכל המבנה הפוליטי בכדורסל דפוק מהיסוד.
אבל לצורך העניין, כנראה שזה ששמעון מזרחי בתפקיד בכיר, לא עוזר יותר מדי למכבי, כי עובדה שהשחקן של מכבי נענש ולא הקהל של הפועל.

בכל מקרה, נגררתי לפוליטיקה שלא התכוונתי.
אלא שני סיפורים מגעלים וצריך למצוא איך לטפל בשניהם, ואולי עוד קודם, מי יטפל בשניהם.

אבל מי שאומר שהקהל של הפועל לא עשה שום דבר נורא – הוא חלק מהבעיה.
מי שאומר שלסופו מגיעות הקלות כי קיללו אותו – הוא חלק מהבעיה.

היו פה שני מקרים. צריך לטפל בשניהם בנפרד.

איציק 9 באפריל 2014

אזי,
כנראה פספסתי משהו. איזה עונש קיבל סופו?
הדיון הפנימי ביום ראשון.
ועדת משמעת של האיגוד בעשרים ומשהו.

אזי 9 באפריל 2014

לא קיבל 8 משחקים?
אם לא, אז טעות שלי. זה מה שהבנתי

גיסנו 10 באפריל 2014

האיגוד כרגע דרש 8 משחקים, והוא מושעה לפחות עד ה 24 לחודש שאז ייערך הדיון.

יואב 9 באפריל 2014

יניב,
רמי כהן ללא הכותרת השבועית על מכבי?
וואלה?
אז איך ידעו לבחור בו? או בכלל ידעו מי הוא?
שיטפל בחצר האחורית שלו לפני שהוא ״מעז״ לדבר על דוגמה רעה לילדים.
הצביעות, אין לה גבול.
מכבי מתאמנת בהדר יוסף מיום הקמתו אגב.

יניב פרנקו 10 באפריל 2014

יכול להיות – אבל בוא נלך לשיטתך – יש פה סיטואציה של מנהל קבוצה פרובוקטור עם קהל נוראי – אז בשביל מה ליצר עוד עימות – סגור אימון באולם אחר וגמרנו .
ולשיטתי אני בכלל לא בטוח ששוב הפועל הם הרעים פה הרי הם אמרו שמי שמתאם את הלוז זה האולם – אני כן יודע שזה לא מקובל להתאמן באולם של משחק חוץ.

עכשיו תראה – ההחלטה לא לבוא למשחק הראשון , האמירה על ארז במינוי לנבחרת , הסרטון המפורסם וזה – בשביל מה לשפוך נפט – שנה של שקט ברמת הנהלות תעשה הרבה .
אני אתן דוגמא מהצד של הפועל – מכבי מחוייבת להפריש עשרה אחוז מקיבולת הקהל לאורחים ומפרישה פחות – זה מרגיז אבל זו הסיטואציה – לא חייבים על זה גם להדליק את האש.

gedalia 9 באפריל 2014

סופו – 10 משחקים בחוץ
הפועל – 10 משחקים ללא קהל

עכו"ם 10 באפריל 2014

אני ממליץ לכולם לקרוא את הפוסט של שלמה מן בעין השביעית http://www.the7eye.org.il/104351
יניב האם תסכים איתי שנכון לתבוע על דבר כזה?
אותי זה מרגיז נורא ואני חושב שזה חוצה בקיצוניות כל קו אדום שראוי שיהיה לעוסקים בתקשורת.
גילוי נאות אני אוהד מכבי, חושב שקללות של אוהדים הן בלתי נסבלות ושלשחקנים אסור לעלות ליציע בשום מקרה (למעט תרחיש היפותטי שהימצאות על הפרקט היא מסכנת חיים מבחינתם והיציע הוא המקום היחידי שניתן להגיע עליו).

יניב פרנקו 10 באפריל 2014

זה מה שאמרתי – אין פה תחושה של סיקור הוגן וניטרלי.
אבל כבר התבטאתי בפרשה של פרימו – מקרבות בוץ ותביעות נגד גופי תקשורת ההפסד לקבוצה הוא עצום .

אדם 10 באפריל 2014

יניב, הסכמתי איתך אז אבל השאלה האם ההסתה הזו אינה גובלת בפשע?
אין הבדל בין שקרים למען פגיעה מקצועית במועדון לבין שקרים למען הסתה כנגד קהל אוהדים?
לא יודע, באמת שואל

יניב פרנקו 10 באפריל 2014

בידיים של עורך יש הרבה כוח – אם נכנסים לקרב כזה אין סיכוי לנצח – תראה מה קורה בימים האחרונים .
אוהד של מכבי שנה שעברה הרביץ לשחקן ביתר באמצע משחק – אם עורך רוצה להיכנס במועדון זה עכשיו חזק על המסך בהקשר הנוכחי .
ולנו יש הרבה חמאה על הראש .
סיטואציה מחורבנת

אדם 10 באפריל 2014

מסכים עם הסתייגות אחת. בשביל באמת לשנות משהו חייבים מידי פעם להיכנס לקרבות שאין סיכוי לנצח

zork 10 באפריל 2014

אני אעשה את העבודה חסרת ההנאה של הגנה על ערוץ הספורט, אבל לפי מה שהבנתי מאוחר יותר מגורמים בהפועל לא הייתה עריכה מכוונת מצד הערוץ אלא פשוט חוסר תשומת לב לכך שהפסקול לא תואם לוידאו.
זאת עדיין עבודה עיתונאית איומה, זאת רשלנות פוגעת שצריך לתת עליה את הדעת, אבל ככל הנראה זה לא היה במכוון.

יניב פרנקו 10 באפריל 2014

אם זה נכון – התנצלות היתה צריכה להגיע – גם ככה יש פה בעיה קשה של בעלות צולבת .

עכו"ם 10 באפריל 2014

ראיתי שאדם כבר הפנה לשם.
נו טוב, האמת שזה מצוין שקלונו של ערוץ הספורט (במידה ומדובר בעריכה) ייחשף שוב ושוב.

שלו 10 באפריל 2014

אבי מלר, אמר אתמול דבר יפה,
הייתה פה לשני המועדונים הזדמנות, לשנות,
וכאן אני אוסיף,
שני הצדדים בחרו להישאר עם הזבל שמסריח אותם.

פורנו-הוליק 10 באפריל 2014

1+

zork 10 באפריל 2014

מדהים איך אוהד הפועל יכול להוציא טקסט כזה מתחנחן ומתנצל, כאילו יש קשר בין איבוד העשתונות של סופו לבין קללות למוני פנאן או שמעון מזרחי. אולי הוא באמת ניעלב שמפריעים להמנון, אפשר לרתום אותו לקמפיין של אם תרצו.
אם הפועל מוענשת במקרה הזה צריך לסגור את הליגה. לא הגיוני שהקבוצה תיענש בגלל שאוהד קילל שחקן, מה שקורה בכל משחק בכל אולם ובכל ליגה. לא הגיוני שבגלל שסופו הוא חמום מוח הפועל תצטרך להיענש.
אגב, "החלקים האלו בקהל" דוחים אותך. ואולי הם דוחים גם אנשים קרובים לך בגיל, השכלה, מקום בחיים. אבל לקרוא לצד שלך "האוהדים השפויים" זה וואחד הרמה מוסרית.
הדבר המדהים באמת הוא שבחסות הגישה הטלוויזיונית קפיטליסטית של צריך למכור את המוצר לכמה שיותר אנשים, אמור לעניין אותי בתור אוהד הפועל מה השכנים חושבים עלינו כשהם רואים אותנו בחדשות הספורט. אז לא מעניין אותי, מעניין אותי שלקהל בהדר יוסף יהיה טוב. ודי טוב לו העונה מתצוגת העידוד. זה מה שחשוב. הפועל זה מועדון שנמצא בצמיחה אדירה, לא רגרסיה, ואפילו ההתעסקות האידיוטית הזאת בספינים של מזרחי לא תצליח לעצור את זה. בינתיים 90 אחוז מהמגיבים כאן מודים שהם לא באים לאירועי ספורט ישראלים. אז בחייאת, שחררו אותנו.

יניב פרנקו 10 באפריל 2014

תקרא שוב את מה שכתבתי – מכבי עובדת נכון תקשורתית כשהיא תוקפת את החלקים האלה בקהל של הפועל – תקשורתית זה מבריק .
התקשורת שבולטת את זה והופכת את כולנו לכאלה היא בעיה מבחינתי .

ואותי הם דוחים – אני יכול לנהל עד מחר דיונים על ההשחתה המוסרית שבפרשת פנאן ועל הטיוח שהיה שם -אבל כשראיתי את התמונות האלה רציתי להקיא

שלו 10 באפריל 2014

עצה בחר לך צד בדרבי של זגראב, עזוב זגראב לך על רומא,
כנס לאחת הקורבות (נורד או סוד) אל תדבר בטח לא עברית רק תשב ותהנה מהתרבות, מהשפה, מהרגישות.
אם אתה לא מבין איטלקית תצלם את הססמאות אתרגם לך אותם.
תרגיש בבית.
אחר-כך תשאל את עצמך, כמה זמן ייקח עד שהיציעים שלנו יראו כך.
לפני חודש אוהדי האולטרס של יובה במכתב תגובה לגברת שיראה,
כתבו שתחליף את שם המשפחה כי היא מביישת את זכרו,
למה?
כי היא ביקשה שאם הקריאות הגזעניות של האולטרס של יובה ימשיכו מהיציע שקרוי על שמו, היא רוצה שיחליפו את השם ליציע כי זה מחלל את זכרו…
אנשים שאין להם שום ערך וכבוד לקבוצה שלהם (ואני רחוק מלהיות אוהד יובה),
בצד האדום שחור של מילאנו שרקו בוז למלדיני במשחק הפרידה שלו,
כתבו לו כתובות שלעולם לא יהיה ברזי, האיש שכל חייו היה מילאן,
אותם אולטרס שהוא חשב שזה נכון לצאת נגד הסחיטות והאיומים שלהם,
השאלה מתי אוהדים בארץ ייקחו דמי חסות משחקנים שלהם היא כבר לא תאורטית.
עומד שחקן מאוד אינטליגנט כמו מתן נאור ולא מסוגל להסביר לאוהד למה הוא לא יכול להצדיע במועל, למה זה לא מועיל למערכת שעושים חיקויים של ההתאבדות של מוני פנאן.
ואתה לא מבין למה יניב רואה בזה פגיעה בו עצמו… למה הם דוחים אותו.
אז אולי באמת צריך לסגור הכל.

אנונימוס 10 באפריל 2014

ומהצד השני הנהלה שמוציאה חולצות שמפארות את השחקן, ושמה אותו על שער חוברת שמחולקת לאוהדים. מה באמת חמור ומשחית את הספורט? אוהד שקילל אמא של שחקן, או הנ"ל?

zork 11 באפריל 2014

זה באמת יהיה חמור מאוד אם מישהו יפריע לאדידאס, לנייק ולפפסי להמשיך בעסקי דמי החסות הרווחיים שלהם מול השחקנים ;)

מאשקה 10 באפריל 2014

אם למחרת משחק הדרבי הזה היו נפגשים שני ראשי המועדונים,
רמי כהן מהפועל עם שמעון מזרחי, פדרמן ורקנטי, והיו יוצאים בהודעה משותפת נגד אלימות, הם היו יוצאים גדולים מהחיים.
אבל, שני ראשי המועדונים האלה הם לא כאלה, ולכן כל השבוע מתעסקים בכל כלי התקשורת מי יותר אשם, מי יותר אלים וחוזר חלילה.
זה מקרה עצוב, עצוב מאוד ואפשר היה לנהוג אחרת מצד מנהלי הקבוצות, קצת תעצומה נפשית ואומץ ציבורי.
גם ארז אדלשטיין מאמן הפועל ת"א וגם המאמן הלאומי, השתפן בגלל הלאומיות כמאמן הנבחרת, במקום לנגר את תופעת האלימות כולל על בנו שלו, מצא מילים דיפלומטיות. חבל.

איש הפח 10 באפריל 2014

אי אפשר באמת לנהוג אחרת כי זאת הדינמיקה של ההתנהלות בין שתי הקבוצות, התנהלות שכל מטרתה למסיט את האש ממך באופן אינסופי כדי שחס וחלילה היריב שלך לא יקבל איזשהו יתרון מדומה.
בגלל זה רמי כהן לא יוצא נגד הקהל שלו ושימעון מזרחי לא חושב אפילו להגיד משהו שלילי על סופו.
הבעיה העיקרית היא שלאף אחד לא איכפת, גם ככה הספורט הקבוצתי בארץ רק מבריח ממנו כל שנה צופים במקום למשוך אותם.

Comments closed