סיכום עונה – חלק ב' החלטות

Hapoel_drawnכשמסתכלים אחורה זה הרבה יותר קל לנסות להבין את הטעויות ולנסות לתקן קדימה.

וכן. אני יודע שזה קיץ אחר אבל זה לא משנה. שיקול מוטעה הוא שיקול מוטעה. רק הווליום משתנה בגלל תקציב.

קביעת יעדים

היעדים שהוצבו לשנה הזו גם לא במבחן הבדיעבד הם הזויים – עלייה לשלב הבתים של הליגה האירופית והתמודדות על האליפות לקבוצה שסיימה עונה מסויטת זה הזוי בכל קנה מידה.

בסופו של דבר מי שהשיג את היעדים האלה בדיוק היה מי שקיבל ליד קבוצה אלופה, תקציב כפול, כרטיס חופשי לליגה האירופאית וגב ניהולי חזק.

יחי ההבדל הקטן.

אז מה צריך להיות היעד לשנה הבאה? קידום צעירים ומקום באירופה בסוף שנה, שלב בתים יהיה הצלחה מסחררת ומטרה נשאפת, אי העפלה אינו כישלון מהדהד.

מינוי מאמן

כשאתה קובע יעדים כאלה כל בחירה שתעשה היא לא רלוונטית. ביעדים שונים וריאליים אז כנראה שרב"ש לא היה צריך להיבחר לתפקיד אבל באקלים כזה כל מאמן היה כנראה נכשל.

ושנה הבאה? אם מה שכתבתי אכן מקובל אז לרב"ש סיכוי טוב יותר להשיג אותם מלכל מאמן אחר ולו בזכות ההמשכיות. זו לא שאלה של כישורים אלא שאלה של סיטואציה. רק סיטואציה.

ותחת ההנחות האלה ובלי רב"ש אז לאלי כהן רזומה טוב יותר בקידום צעירים ובחירת זרים בתקציב נמוך ולרוני לוי סיכוי טוב יותר להצליח באירופה ובליגה עם קבוצה טקטית והגנתית.

אני בעד השריף (עקשן!) אבל זה חוזר למה שאמרתי בתחילת שנה שעברה, אלה האופציות היחידות שיכולות לעשות משהו בהפועל בלי קשר לבעלים. אם רוצים פשוט להעביר עונה בלגדל צעירים ולצמצם גרעון אז אפשר לרדת קומה ולחפש מישהו צעיר יותר אבל מישהו כבר אמר פעם שהוא לא מספיק עשיר כדי לקנות בזול.

החלטה ראשונה – בונים את העסק מחדש

השלד שסיים את שנה שעברה היה חלש – אבל גם בו היו מספר שחקנים שהיה נכון לנסות להמשיך איתם עוד עונה – חנן ממן לדוגמא? מור שושן כבלם מחליף? להתעקש על אפולה אדל? להחליט שבונים יותר על עדן שרם וספורי הצעירים? להחליט שבונים יותר על הקשישים? מי צריך להיות לצד גורדנה בקישור אם בכלל? וכמובן 2 היהלומים דמארי ו-ורמוט.

זאת אומרת שהיה עם מה לעבוד והרצון לבנות הכל מחדש היה טעות. לפי ההתנהגות המופקרת בקיץ אני לא מקבל את הטיעון שחלק מהשחקנים שסיימו חוזה היו יקרים. כסף היה השיקול האחרון בקיץ האחרון.

בקיצור לפעמים צריך שיפוץ מדורג ולא פינוי בינוי.

החלטה שניה – לאיזה עמדות אתה מביא זרים?

הפועל פתחה את העונה עם ארבעה זרים בלבד – 2 בלמים ו-2 קשרים אחוריים.

צריך לקרוא את זה כדי להבין כמה זה בעייתי – בקבוצה שבונה סגל חדש לגמרי מפזרים את הרכש על מספר מוגבל של עמדות.

לא חכם ולא נכון.

החלטה שלישית – שכטר

לא בגלל הכסף או היכולת. פשוט בגלל שיש את דמארי.

וגם משום שליגיונר שחוזר אחרי שנתיים חלודות באירופה לא יכול להיות הקלף הסודי בקבוצה שקמה ונופלת על אירופה וצריכה להיות מוכנה לאתגר המרכזי ביולי.

בעצם גם בגלל הכסף שאין.

החלטה רביעית – מפלגת הגימלאים והצעירים

זה ברור למה בן שמעון לא רצה לבנות את השנה הראשונה שלו במועדון כזה על הצעירים של הפועל ולמה הוא בטח לא רצה את הקשישים. גם אני קורא לפעמים טוקבקים.

אבל זה גם מה שתקע לו את העסק.

מה שבטוח שהחלטות קשות עדיף לעשות בקיץ ולא להתעלם מהם. ברגע שהם בסגל הם בסגל. בסיכומו של דבר אנטבי היה המגן השמאלי הטוב השנה, אבוטבול נתן הרבה, טועמה היה מחליף נהדר ולא הכל זה שחור או לבן.

זה לקח שגם בנאדו בטח ייקח איתו לשנים הבאות.

החלטה חמישית – לא מוותרים על כרטיס לאירופה

זו החלטה נהדרת של ההנהלה (והקהל…), שירצקי ושחר בסיטואציה דומה משחררים בינואר כמה שיותר משקל, חוסכים כמה גרושים ומריצים שחקנים צעירים. חצי עונה פיננסית. בדרך לעוד אחת שלמה.

מקצועית זה יותר נכון אבל מורלית זה היה הורג את העסק להגיע לקיץ אחרי עוד כמה חודשים של הפסדים כואבים ואפטיות רוחבית זה מתכון רע להמשך.

בהסתכלות קדימה – אני לא אומר להתאבד תקציבית ואני בוודאי טוען שלא צריך להשאיר את ורמוט ודאמרי וכל מי שיש לו ביקוש גבוה כולל אנטבי אם מישהו יבקש.

אבל אני כן אומר ללמוד את הלקח. כי ברגע שאתה משחרר את החבל זה מדרון תלול וכמה שהפועל היא קבוצה כאוטית, אני מעדיף את זה על הדכדוך של בית"ר אצל קורנפיין וטביב.

החלטה שישית – ללכת על בטוח כדי להשיג יעד לא ריאלי

אולי אחת ההחלטות המרגיזות במבחן התוצאה היא ההחלטה של בן שמעון להיצמד לשחקנים שהוא מכיר. תעברו על הרשימה הזו לדוגמא – מאור בוזגלו, בן רייכרט, רועי קהת, פיראס מוגרבי, נוואקמה, קוראץ, רועי בקל, גל כהן ואם תרצו יש לי עוד. גם לכם.

למה הם לא באדום? כי בן שמעון הלך יותר מדי על בטוח. ולמה הוא עשה את זה? כי מישהו קבע לו יעד של בניית קבוצה בתוך חודשיים.

אני טוען שבמודל הנוכחי של הליגה הישראלית מחלקות הנוער אינן ערך מוסף כפי שניתן לחשוב, אבל ניהול סיכונים ברכש כן. מי שמוכן לקחת סיכון ימצא בשוק ההעברות לא רק טאלנטים ושחקני סגל טובים – אלא גם יהלומים של ממש.

אבל אין סיכוי בלי סיכון.

***

אני יודע מה עשינו בקיץ האחרון. נרדמנו.

מה שחשוב ללמוד זה לא ששחקנים מקריית שמונה מצליחים פחות בהפועל או שבלמים מקפריסין זה טעות. מה שחשוב ללמוד זה את תהליך קבלת ההחלטות ומערך השיקולים.

הכל מתחיל בהיגיון בריא. תמיד.

ומה עושים בשנה הבאה – פוסט שלישי בסדרה ואחרון בדרך.

גן העדן הוא המקום בו...
אמאלה, הסינים קונים אותי

44 Comments

תורג'י 22 במאי 2014

שכחת את סעיף "ממשכנים את מחלקת הנוער לעשר שנים בידי אייל ברקוביץ"

יניב פרנקו 22 במאי 2014

זה לא בטעויות השנה – אולי בסיכום עשור…

דווידקה 22 במאי 2014

חח..מצחיק אותי לראות את הקמפיינים שאתה מריץ לשריף כל השנה, בלי ביסוס הגיוני (שכן כבר שנים הוא לא בטוף- למרות עונה בינונית בבית"ר). אין לי בעיה עקרונית עם אלי כהן, הוא בחור נחמד וגם מאמן לא רע סך הכל בסיטואציות מסוימות (בעיקר בשנים עברו). יכול להיות שעדיין מגיע לו צ'אנס לאמן שוב בליגת העל, אבל מפה ועד לתלות את כל תקוותיך בו כאילו היה פפ או קלופ, נראה לי מוגזם.
באשר לסגל אני מסכים שהיו איתו בעיות מהתחלה ועד הסוף, ועדיין הוא היה סגל לא רע לליגה שלנו.
את אנטבי אני מאד אוהב עוד מהימים של קשטן, אבל להגיד שהוא היה המגן שמאלי הכי טוב שלנו העונה זה רק בגלל שלא היו לנו מגינים שמאלים טבעיים אחרים (ראה ליאור לוי) וזה לבטח תעודת עניות הרבה יותר ממחמאה לאנטבי, כי עם כל הכבוד הוא לא יכול להיות המגן הראשון שלך, הוא איטי מכדי לרוץ כל שבוע על הקו וממש לא חד כבעבר.
לדעתי רן צריך להישאר עוד עונה, במידה והמצב הכלכלי מאפשר זאת, ולא בגלל שהוא יביא אותנו לאליפות שנה הבאה, אלא בגלל שאני לא חושב שיש משהו טוב ממנו כיום בכדורגל שלנו, כמו שאמרת יש לו כבר פור של שנה בהיכרות עם המועדון והאנשים בו ויש לחשוב שהוא לא יחזור לפחות על חלק מהטעויות שכבר עשה. ובנוסף אתה מעביר מסר (בעיקר לשחקנים) שיש סדר בקבוצה, קצת המשכיות, והם צריכים לדעת שכדי להישאר בקבוצה הם צריכים להיות טובים לאורך זמן ולא לקבל כל שנה צוות מקצועי חדש שלוקח לו זמן לבנות את הסמכות שלו בקבוצה (במיוחד במצב של ההנהלה שלנו היום, שלא חסרים בלאגנים סביב הקבוצה. בנושא הזה,אגב, אני חושב שרב"ש עמד יפה והצליח להרחיק את רוב הבלאגן מהשחקנים כאשר הוא לוקח את תשומת הלב התקשורתית אליו ומרחיק אותה מהשחקנים. לא בטוח שמאמן צעיר יכול לעשות את זה).

יניב פרנקו 22 במאי 2014

לא אמרתי שאנטבי זה בחירה נכונה – אני הייתי מביא מגן שמאלי זר לפני בלם בתחילת העונה ולא בונה על הרוש ועליו – אבל בסופו של יום הוא היה הכי טוב שהיה .

אדם בן דוד 22 במאי 2014

1. אנטבי היה הרע במיעוטו. עדיף על לוי שלא יכל להגביה בשמאל וחתך כל הזמן לאמצע העמוס, עדיף על הרוש שנתן בעיטה אחת טובה כל השנה ונפצע בגללה. ועדיף על הניסיונות של מלכה שיש לו פוטנציאל אבל לא מסוגל לסגור בהגנה.
2. השריף לקח את הפועל מבירא עמיקתא לאיגרא רמה. בעונת השרוכים הוא לקח מועדון שהיה מפורק (ותודה לסיני ולמוני) והצליח לייצב אותו, על בסיס השלד היציב שלו בנה קשטן את קבוצת הדאבל. האיש שנים מצליח לקדם צעירים, לעשות סדר בבלאגן ולהביא זרים בינגו. אני אישית הייתי רוצה לראות שוב את שייע ותקווה מנסים (באו לתקופה קצרה, הצילו אותנו מירידה וקיבלו בעיטה). אבל השריף הוא המאמן הכי מתאים. מועדון כמו הפועל, עם הבלאגן של הבעלות לא מתאים לצעיר מוכשר כמו בלבול, דורה, בכר וכדומה.

אברם 22 במאי 2014

כל מילה בסלע. עם זאת יש לזכור שבסופו של יום הכסף ידבר ולא נראה לי שרמון יהיה מוכן שוב להסתבך עם ערבויות מופקעות שהוא העמיד לאור היכולות הפיננסיות היחסית דלות שלו.

Amir A 22 במאי 2014

יניב, אני מקווה שלא תתרגז על זה שבתגובה הראשונה אני גונב את הנושא של הטור שלך, אבל רציתי לאחל לאלפסי הרבה הצלחה עם הפרוייקט של נורדיה. הולכת להיות לו ולחברים שלו דרך ארוכה וקשה, אבל מי יודע, אולי זו השפיות תנצח.
ואולי זה שאני מאחל לו בהצלחה דווקא בטור של אוהד הפועל תל-אביב גם זה סמל לעתיד טוב יותר.

יניב פרנקו 22 במאי 2014

אני מאחל לו בדיוק כמוך – הצלחה גדולה ומצטרף לכל מילה

אדם בן דוד 22 במאי 2014

אם הם יצליחו להגיע ללאומית במהירות- הם יוכלו להחליף את בית"ר כמו שאנחנו החלפנו את הפועל של שאול- טביב בדרך לפרק שם הכל ולהמאיס עצמו על כולם.

צור שפי 22 במאי 2014

גם אני בעד השריף (אם רב"ש לא ממשיך) וחוץ מזה מאוד מקווה שהידיעה על ברקוביץ' תתברר כברווז. האופי של אנשים בגילו כבר לא משתנה ואת האופי הנוכחי שלו אני מאוד לא אוהב. לא רוצה אותו בהפועל.

יניב פרנקו 22 במאי 2014

צור הסיפור הוא לא ברקוביץ.

תחבר את הידיעות כולל אחת מהבוקר בידיעות אחרונות והפעולות שלא מתבצעות- יש כנראה סיבה שרמון דוחה את ההחלטות עוד כמה ימים.

אם ברקוביץ מגיע זה אומר שהקבוצה עוברת לחג'ג'.
אם לרמון יש שפן בכובע זה סיפור אחר.

לכאן או לכאן בימים הקרובים נהיה חכמים יותר.

עמית 22 במאי 2014

מה היה בידיעות הבוקר?

יניב פרנקו 22 במאי 2014

שיש שוב מגעים עם מישהו. אני לא בונה על זה

גיסנו 22 במאי 2014

כולם יודעים מה צריך לעשות ברמה המקצועית.

אם הפועל לא נסגרת על עצמה ברמה הכלכלית – ניהולית, זה לא שווה הרבה.

כל העונה דיברו על מה שווה מכבי בלי זהבי, אני חושב שהפועל בלי דמארי במצב קשה הרבה יותר. דמארי יעזוב הקיץ, ובניגוד למכבי כרגע אין להפועל כסף להביא מחליף ראוי. ואם גם ורמוט עוזב/מועזב – זה להפקיר שוב את הקבוצה בידיים של אבוטבול וטועמה. משהו בסגנון צעד אחד קדימה – 3 אחורה.

יניב פרנקו 22 במאי 2014

אני לא מסכים ואתייחס לזה בהרחבה בהמשך.
גם אם ורמוט יעזוב לצד דמארי יש עדיין כמה דילמות בהתנהלות המקצועית שיכולות ללכת לכמה כיוונים ואפילו מנוגדים.
תחזיות החורבן על ההשתלטות המסוכנת של אבוטבטול וטועמה נשמעו כבר כל כך הרבה שנים ועדיין זה לא משהו שצריך לייחס לו כל כך הרבה משמעויות- אני יודע שאבוטבול הוא לא כוס התה של רבים אבל מייחסים לכוחו יותר מדי.

גם לגביי התלות בדמארי – אתה יכול לקרוא את החלק הראשון שוב- מכבי השנה ללא זהבי היא קבוצה אחרת לגמרי-הדלתא בין השערים של דמארי השנה לשנה שעברה לא תרמה הרבה.
ליעדים שציינתי פה דמארי הוא בונוס אבל לא הכרח- ליעדים של מכבי בשנה הבאה בלי זהבי (אם זה יקרה) מכבי תתקשה להגיע.

אדם בן דוד 22 במאי 2014

לא בטוח שמייחסים פחות מדי.
עזוב את היכולת המקצועית הירודה (חוסר היכולת להגן מול שחקנים שהם לא יותר איטיים ממנו- הווה אומר כולם חוץ מהבלמים של הפועל…)
מבחינה חברתית, ובטח מאז שבאדיר עזב, הוא שולט.
הוא מקורב מאוד מאוד לחלק הרועש של האוהדים, והוא לא תמיד מנהיג חיובי.
העובדה שזהבי הגיע למכבי ולא להפועל קשורה גם ביחסים בינהם.
זהבי מספיק מאמין בעצמו כדי לדעת שלו הוא היה בא אלינו בינואר הקודם- יש מצב לאליפות.
מאז הריב המטופש מאוד שלו עם אבוטבול וטועמה- היה ברור שהוא איתם לא ימשיך.
כל עוד אבוטובול בקבוצה- יהיה קשה להתחיל מחדש.
(ואני לרגע לא מפקפק באהבה העצומה שלו למועדון).
מה גם שמקפטן הפועל הייתי מצפה שלא ירביץ לאוהד שסה"כ העיר שהוא קיבל אדום.
שלא לדבר על ההתנהגות המבזה שלו בדרבי כשניסה "להביא לקהל" את הרגל של זהבי.

יניב פרנקו 22 במאי 2014

עזוב את ההתנהגות.אני מבין למה לא מתים עליו. ובצדק.
אבל.
זהבי לא בהפועל כי זהבי חכם. בנקודת הזמן ההיא לא הייתה להפועל אפשרות להביא אותו. הוא לא רצה לבוא ובמכבי חיכה לו הרבה יותר.הוא צדק באלף אחוז.
מה שכן לזהבי יש רגשות חזקים נגד הפועל הרבה בגללו- אבל זה משהו אחר .

הוא שחקן סביר ומצד שני אם רב"ש היה פוגע השנה בקשר האחורי הוא לא היה רואה מגרש והכל היה עובר בשלום.
אבל מה לעשות שהוא היה טוב מהאופציות האחרות.

הוא רחוק שנות אור מנמני.ואין מאמן ברמה שדיברנו עליה שלא יכול להתמודד איתו. תביא את דומב והוא יעשה לו ביה"ס.

אדם בן דוד 22 במאי 2014

אם אני הייתי זהבי בוודאי שהייתי מעדיף לבוא למכבי.
לאור השנה וחצי האחרונות זה גם די ברור.
אבל-
בהפועל יכלו לגייס כסף (שבסופו של דבר יצא על הסיבוב הכושל מאוד של אלמוג כהן).
יכלו להציע לו חוזה לשנה וחצי או כזה עם סעיף יציאה מצחיק.
מבחינת כישרון הפועל לא הייתה רחוקה ממכבי והיה סיכוי לא רע לאליפות.
זהבי אוהד הפועל מגיל צעיר, היה מהגרעין של שער חמש.
היו לו הרבה חברים בהפועל והסכסוך שהיה כשעזב היה מול טביב.
אמנם אני חושב שזהבי הוא אחד מהשחקנים הרציונלים והנבונים שיש (בדומה לדמארי) אבל אני מאמין שללא אבוטבול וטועמה ניתן היה להחזיר אותו
הוא לא נימני כי הוא לא שחקן ברמתו.
מבחינת ההתנהלות (השליטה בצעירים, הקשר העמוק עם הקהל) הוא מזכיר אותו.
בכדי לחסוך למאמן הבא, והואיל והוא לא שחקן עד כדי כך טוב שאי אפשר לוותר עליו- הייתי משחרר אותו.

יניב פרנקו 22 במאי 2014

אני לא חושב, לפחות זה מה שאני רואה מהצד.
רמת הכעס והאמוציות שיצאה מזהבי כלפיי הפועל גדולה ממה שיכול לצאת רק כנגד אבוטבול וטועמה, הוא שרף את כל הגשרים מול כל העולם רק בגללם?
אתה שומע אותו מתראיין והוא רהוט ואם רק היה רוצה היה קונה לא רק את הקהל של מכבי אלא גם את זה של הפועל שהיה רואה בו סמל להתנהלות רקובה של הנהלה ושחקנים שנתנו לכזה שחקן ללכת בגלל שחקנים אחרים.

האמת היא שלפי מה שקראנו בדיעבד – מול זהבי ניהלו מו"מ אוהדים וכל מיני מתנדבים ובמכבי ישב מולו קרויף.
וכן. אחרי מה שטביב העביר אותו הוא ידע טוב שבהפועל אין כסף ובמכבי יש ויש תשתית.
ידע ובחר נכון.

אדם בן דוד 22 במאי 2014

אני לא טוען שהוא בחר נכון.
את הגשרים הוא שרף במודע. גם כי היו חלקים בקהל (וחלקם כנראה היו אותם אוהדים שהחליטו לנהל איתו מו"מ) שהתנהגו אליו בצורה מגעילה וחות גבולות (כולל חדירה נפשעת לפרטיות). אני ושב שזה היה מדרון שהתגלגל. בניגוד לשחקנים אחרים זהבי לא טרח להתחנף לאוהדים (אני זוכר ראיון איתו שנשאל מדוע יצחקי לא חגג מול אוהדי בית"ר והוא הקניט את אוהדי הפועל — הוא אמר "לו היו נותנים לי אותו כבוד הייתי מכבד בחזרה").
הוא לא הכין את הקרקע כמו שגילי עושה עכשיו.
אני לא בטוח שהוא תכנן לחזור ליותר מחצי עונהעונה וחצי מקסימום. ואם כך הפועל, שאיתו הייתה טובה יותר, יכלה להיות שוב במה ליציאה לאירופה.
החיבור שלו עם מכבי היה כל כך מוצלח לשני הצדדים ולכן נחתם החוזה החדש.
ובלי קשר אליו- אבוטבול חייב לעזוב. הוא יותר מזיק ממועיל.
ומה אתה אומר לגבי ידין? יש מצב שמחזרים אותו? (לא קשור אבל אין לי את מי לשאול ואתה מבחינתי אוטוריטה:))

גיסנו 22 במאי 2014

לא מסכים לגבי ההתנהלות של זהבי, למרות שקשה לקבוע בוודאות בלי להיות כל הזמן בחדר ההלבשה.
אני חושב שבחדר ההלבשה זהבי דמות חיובית הרבה יותר מנמני בזמנו, בהתנהלות מול צעירים ובהתנהלות מול שחקנים אחרים. ואם יביאו למכבי איזה בן בסט או חמד או זר שיפציץ – לא חשוב שזהבי ינסה לשים לו רגליים כמו שנמני עשה בזמנו לכל מי שאיים על ההגמוניה שלו.

זהבי אמנם בטופ המקצועי, והקהל אוהב אותו בעיקר בגלל זה, אבל לא חושב שהוא ינסה ו/או מישהו יתן לו להגיע למעמד שמעל המועדון כמו שנמני הגיע.

יניב פרנקו 22 במאי 2014

לאדם – אם אצל ידין אין פציעה לא ברורה ואפשר לקבל לזה סוג של ביטוח אז אין בכלל שאלה .
יש שם חוזה כבד אז קצת הייתי מוודא שיש דרך מילוט .

לגיסנו – זהבי היום עדיין רחוק מלהרגיש בבית כמו שחקן שגדל במועדון כמו קטן ונמני – ככה שכמובן שהוא לא ישים רגליים וישחק בפוליטיקות וגם יש מעליו מערכת אחרת לגמרי .
אבל הוא על המסלול להיות כזה (סטאר) שלך תדע לאן זה יכול להגיע . בטווח השנתיים אין בכלל חשש .מה עוד שאם כזה חוזה וכאלה ציפיות אני במקומו הייתי רק שמח מעוד כוכבים אחרים לידי . נראה לי שהוא מספיק חכם לקלוט את זה.לא אותה סיטואציה בכלל.

גיסנו 22 במאי 2014

יניב אני מסכים לגבי זהבי, פשוט התייחסתי לטענות של אדם ששמות את זהבי במעמד ובסיטואציה זהות לאלה של נמני למרות שיש מרחק גדול מאוד, גם מבחינת השחקן עצמו וגם מבחינת הקהל.

אדם בן דוד 22 במאי 2014

אני כתבתי לא ברור.
ההשוואה לנימני הייתה לגבי אבוטבול.
אני חושב שקטןנמניסיניאבוטבול- הווה אומר שחקני בית, קפטנים, שהופכים לעול על הקבוצה עקב הצל הגדול או האופי המחורבן.
זהבי, לפחות כרגע, הוא נכס חברתי למכבי.
הוא מארגן מסיבות בביתו, הוא מחבק צעירים ובעיקר מדביק את כולם בחוסר הפשרנות הווינרית שלו.

גיסנו 22 במאי 2014

אני לא בטוח שהבנת אותי נכון, והדיון סטה לגמרי ממה שדיברתי עליו בהתחלה.
לא התכוונתי לעשות תחרות איזה קבוצה תלויה בכוכב שלה יותר. מכבי בלי זהבי היא אחרת, זה נכון, אבל אני חושב (לא קיבלנו אסמכתות רציניות כי לא זהבי ולא דמארי החמיצו הרבה דקות העונה) שהפועל בלי דמארי מוגבלת יותר.

אבל הכוונה שלי הייתה להראות למה עניין ההנהלה והרוכש בהפועל חשובים מאוד.

במידה וזהבי עוזב זו מכה מקצועית ללא ספק, אבל למכבי תהיה היכולת לנסות לפצות על זה ככל האפשר בהבאה של שחקן או שניים בעמדה הזו, או שחקן התקפה נוסף שיוריד עומס מהקישור ההתקפי של מכבי.

להפועל, בלי ודאות כלכלית ובמיוחד לאחר ההרפתקה הכושלת עם שכטר (שלא תחזור בשום וריאציה עבור חלוץ עם שם גדול), לא תהיה אופציה להביא מישהו שיוכל למלא את החלל שדמארי ישאיר בעזיבה שלו. ואמנם פדידה ורן יצחק כבשו קצת בפלייאוף העליון כשהמשחקים כבר היו די לפרוטוקול (וה"מאבק" על המקום הרביעי זה לא באמת מאני טיים עם כל הכבוד) אבל זה רחוק מאוד מלהספיק.

ולגבי אבוטבול וטועמה, הם כמו קטן במכבי חיפה וכמו נמני בשנותיו האחרונות במכבי על המגרש ומחוצה לו – משקולת שמצמידה אותך אל העבר ולא מאפשרת לך לפתוח דף חדש אמיתי. לא אומר שצריך לזרוק אותם, אבל עד שהפועל לא תוריד מהדומיננטיות שלהם בחדר ההלבשה ואצל האוהדים היא לא תוכל לפתוח דף חדש אמיתי.

אריק האחר 22 במאי 2014

יניב
אני מסכים לגבי הניתוח המקצועי על כל מילה .
הבעיה של הפועל כפי שציין גיסינו היא ברמת ההנהלה.
אם זה יהיה כמו בעונה הקודמת הפועל תהיה בנסיגה מול מכבי ומול חיפה.
ואני כמובן לא אוהד הפועל.

עדי אבני 22 במאי 2014

ההרכב הפועל לשנה הבאה, לדעתי (בסוגריים מחליף ראשון)-
שוער: קליימן (ינקו)
מגן ימני: ליאור לוי, צ׳קול
מגן שמאלי: זר, אורי כהן
בלמים: דגני, זר (חיימוביץ׳)
קישור אחורי: סשה, ידין (אבוטבול, הערבי מהנוער שאני לא זוכר את שמו שמשחק בלם וקשר אחורי)
קישור קדמי: זגורי, ספורי, ורמוט (מלכה, פדידה, יחזקאל)
חלוצים: זר (קדוסי, רן יצחק)

לא קבוצה לאליפות, אבל גם לא קבוצה בכסף גדול מלבד ורמוט, ובהחלט כזאת שיכולה להתמודד על אירופה

יניב פרנקו 22 במאי 2014

אתה מתכוון לפיליפ חיאכ?
בכל מקרה ספרתי 3 זרים. אני בעד שחרור ורמוט תמורת 2 זרים ואולי כליבאת מחיפה.
את ינקו הייתי שולח לרעננה במסגרת טרייד שקר כלשהו. את קליימן גם.
ומתעקש על שוער זר.

עדי אבני 22 במאי 2014

התכוונתי לאבואלהידג׳א שמשחק בנבחרת הנוער.
בכל מקרה, שני זרים וכליבאת יעלו בשנה כמו ורמוט, ומה שבייל לימד אותנו השנה בטוטנהם זה שהכמותי לא בהכרח עדיף על האיכותי, בטח שמדובר בסמל סטטוס כמו ורמוט להפועל, שהשארה שלו אומרת ״אנחנו עדיין בית לשחקנים בפרופיל גבוה״.
כנ״ל לגבי השוערים, בהנחה שלא תמצא אניימה 2. אני לא בהכרח מסכים שאדל, תמורת ה400k לעונה שהוא קיבל, היה שוער טוב יותר מקליימן. הוא פשוט קיבל חבל ארוך מה שהרגיע אותו למרות לא מעט שערים לא מחוייבים שספג.
אני מעדיף את קליימן על עמוס בגלל החיבור לקהל ובגלל הגיל הצעיר יותר, אבל לא פוסל את עמוס. בכל מקרה, כל אחד מהם יהיה זול יותר, קל יותר לחיבור ולא פחות טוב משמעותית משוער זר על תקופת ההתאקלמות שלו. מה שכן, צריך להחליט על אחד ולהגיד שלום יפה לשני, ולתת לינקו ולאריאל טליאס את אפודות המשנה בגרושים שהם עולים.

יניב פרנקו 22 במאי 2014

אצל ורמוט יש גם פרמטר של תשלום לגרמנים- אבל יש בזה משהו.

לגביי השוערים – את קליימן לא הייתי משאיר- אני בעד טרייד מול בני יהודה על קליימן מול איינוגבה. בעיני הוא עדיף ואני לא נותן לחצי עונה הראשונה כזו משמעות. בכל מקרה את עמוס אני מעדיף על קליימן.
את חיימוביץ לא הייתי משאיר – גל כהן מבני יהודה עדיף. גם מור שושן.הפועל בכל מקרה חייבת בלם מחליף נורמלי.

ינקו לדעתי יהיה חלק מהטרייד ששירצקי מבשל מול רעננה על נוואקמה- יש להפועל עוד חובות פתוחים מולו.

אדם בן דוד 22 במאי 2014

חיימוביץ לא צריך להישאר בכל מקרה.
אני חלק מהקהל ואני מחובר לעמוס הרבה יותר מלקליימן.
איינוגבה בהחלט שוער מצויין- אין שום סיבה שישחק בלאומית.
מסכים שצריך להשאיר את ורמוט.
כמו כן, כפי שצויין בפוסטים קודמים של יניב, הפועל יכולה להיות אטרקטיבית עבור יוצאי מחלקות נוער מצוינות (מכבי ת"א וחיפה) שלא מקבלים הזדמנות.
החלטה מראש על מטרות שפויות, תקציב שנעמוד בו, שקט תעשייתי יכולה להוות בסיס לקבוצה שתבשיל תוך שנתיים שלוש.
עד אז או שהפריץ ימות או הכלב.

עדי אבני 22 במאי 2014

ולגבי המקום שנשאר לשני זרים נוספים-
שם בדיוק היתה הטעות השנה. צריך קודם לראות עם עולים לאירופה, אם יש תקציב ואיזה מקום ראוי לתקציב (בזמן אמת זה יותר קל לדעת מאשר מראש), ואז לחשוב אם להשתמש בסלוטים האלה. אם התקציב הוא מוגבל (והוא יהיה כנראה), עדיף לי שהוא ילך על שימור הטוב הישראלי הקיים (ורמוט, דגני שכרגע מושאל) מאשר על מיטב התוצרת של הליגה המקדונית

יניב פרנקו 22 במאי 2014

פה אנחנו חלוקים.
הכשרון הישראלי מוגבל- הוא יילך בשנה הקרובה לאירופה, אחרי זה למכבי וחיפה, אחרי זה לקרית שמונה ובאר שבע – בסוף יגיע אלינו כברירת מחדל.
בזרים יש לך סיכוי שווה כמו לאחרים.
בזרים אתה גם משלם פחות מס.

כדי להצליח אתה חייב לפגוע בזרים. ועדיף לפני אירופה.
ואתה צריך מאמן שיכול להביא זרים זולים – בגלל זה אני בעד השריף. אבל בן שמעון כבר הוכיח שהוא יודע לעשות את זה ופה אני מקווה שנראה שינוי מהיר.

לגביי ורמוט- הסיפור הגדול זו חיפה- יש שם הרבה כישרון לתת כולל דגני שבמעמד מושאל- אם יש עסקה טובה ל2 הצדדים וניתן לעשות כזו אני בעד לבצע. אני גם בעד מהלך דומה עם מכבי למרות הרעשים וקריאות השבר.

עדי אבני 22 במאי 2014

אני דיברתי על הטוב הישראלי הקיים, לא על כשרון ישראלי חדש, למרות שגם שם אני חלוק עליך.
לדעתי, השכר בישראל דווקא מתומחר כהלכה על כשרון לעומת המקבילות באירופה המערבית (בלגיה, שוויץ,אוסטריה שהן האקוויולנטיות שלנו פחות או יותר מבחינת איכות שחקנים). זאת הסיבה שכל ממן או רועי דיין מקבל שם סכומים כפולים מאלה שהוא מקבל בארץ. זה פחות כח השכנוע המאגי של דודו דהאן.
לכן, שחקן ישראלי ב150k די שווה ברמתו לליטאי ברמת השכר הזאת מינוס אפקט ההתאקלמות והסקאוטינג החסר.
אני אעדיף את גל כהן (או דן מורי) על מקבילו הזר בדרגת השכר (כולל 25% המס). ועוד יותר אעדיף את דגני על זר באותה רמת מחיר.

יניב פרנקו 22 במאי 2014

השחקן הישראלי לא מנהל נכון קריירה -הם בטוחים שבאירופה הכל אפשרי ושסיפור סינדרלה יכול לקרות להם – זו הסיבה שחנן ממן כזה בורח להזדמנות כמו קבוצת תחתית בלגית ולא מנצל את האפשרות להתפתח פה . עונה טובה של ממן השנה בהפועל הייתה מביאה לו יותר מחוזה אצל טביב .

אני מעדיף את פאס מסכנין על פני דגני ,גל כהן או כל אופציה ריאלית אחרת (מורי לא אופציה) וגם את קאסיו מקרית שמונה. ומעדיף את קוראץ מחיפה על פני רן יצחק – את צאם מרעננה כמגן שמאלי על כל מה שיש לנו וכך הלאה .
הליגה יודעת להביא יופי של זרים בכסף קטן וזה משהו שאיבדנו בשנים האחרונות .

גיא זהר 23 במאי 2014

רק הערה אחת לגבי ההגעה לבתים בשנה החולפת. סימון המטרה היה בהחלט ריאלי בניגוד למשל לבאר שבע שהסיכוי שלהם להגיע לבתים קלוש. מה שהיה הזוי זה שבנו על הכסף וברגע שנפלו נוצר בור תקציבי שאותו הפועל סחבה כל העונה.

יניב פרנקו 23 במאי 2014

גם השנה זה על גבול הריאלי – בוודאי שבשנה שעברה – הפועל של חציון ב שנה שעברה היתה קבוצה שבורה ולצפות שבתוך חודשיים תקום קבוצה ותשייט לשלב הבתים זה מוגזם .
דירוג לא מבטיח הרבה הוא רק עוזר – ובסופו של דבר הפועל עפה מול קבוצה טובה ממנה עם דירוג נמוך .
זה גם השנה יכול לקרות עם שוב היא תגיע עם סגל חדש

איתן מסוארי 23 במאי 2014

עכשיו תתרגמו את כל מה שכתוב למעלה באנגלית ותקריאו במבטא הולנדי (?). וזה יראה סופר מקצועי כמו במכבי.

הכי פשוט להשאיר את השמן ולתת לו לשבור את הראש.

גיא זהר 23 במאי 2014

קשה לדעת איזו הפועל תהיה בעוד חודש וחצי, סביר להניח שעל הנייר פחות טובה של העונה החולפת, מה שבטוח שלבנות תלי תילים על עלייה לשלב הבתים, זו טעות חמורה.

גיסנו 23 במאי 2014

אז יניב מה יש לך לומר על המינוי החדש שעידו חג׳ג׳ אירגן?

יניב פרנקו 24 במאי 2014

שאוהדי מכבי כל פעם מחדש מפתיעים אותי בכעס שלהם על התקשורת שממציאים סיפורים בלי לבדוק וכשיש ידיעה כזו על הפועל רצים לכיכר .
נחכה ונראה.

גיסנו 24 במאי 2014

כשידיעה מופיעה באתר בודד היא הרבה פעמים גחמה של כתב.
למיטב זכרוני ראיתי את הידיעה הזו בכמה מקומות שונים, אולי אני טועה.

וחוצמזה בניגוד למכבי יש עוד כל מיני מועדונים שעדין גורמים במועדון מדברים זה עם זה דרך מקורבים בתקשורת.

תורג׳י 24 במאי 2014

http://sports.walla.co.il/?w=/157/2749242

גם את זה שכחת…

אמיר 25 במאי 2014

בגלל שהפוסט מדבר על העונה שעברה נתייחס לזה בלי להסתכל על העתיד החשוך.
הטעויות העונה היו לא בציפיות, כיוון שנתנו לרב"ש מספיק כסף לעשות עונה גדולה בהרבה ממה שעשה. הבניה של הקבוצה היתה טעות
וכאן בגלל שלא היה בעל בית שמבין משהו ומנוסה, או מנהל מקצועי שיעצור את הטירוף אז רן נכשל ובגדול.
הוא הביא שחקנים שהאמין בהם ובכולם!! נכשל.
כל שחקני קרית שמונה המיותרים מעמוס דרך ליאור לוי וחרסיציץ' שהיה השיא, ותוספת של בחירת 2 בלמים זרים שלא ברור מה ראה בהם כצמד. רן נכשל בבנית הקבוצה ולכן אני לא מאמין שיצליח לבנות קבוצה טובה יותר השנה בכסף יותר קטן.
מה שכן עבד השנה היתה ההתקפה, הרבה בזכות שחקנים שכבר היו פה- דמארי וגילי, בתוספת של חזרה של שי לשחק לאחר שכבר נזרק כמה פעמים החוצה.
הרכש היחידי שהצליח השנה למרות הכל היה זגורי שנתן מספרים יפים והצליח הרבה יותר משחקנים דומים לו בקבוצות אחרות (חן עזרא לדוגמא). הוא אם כל האופי הבעייתי שלו היה השחקן המפתיע של העונה.
אם רן היה מצליח בתחילת העונה לפגוע בבלמים ולא להזניח את עמדות המגנים (זה שיגאל סיים כמצטיין ההגנה השנה זה בעיה עם כל האהבה אליו) אז הקבוצה היתה במקום אחר וכנראה שגם הוא.

לסיכום עם כל בעיות המקצועיות, עד שלא יהיה התבהרות בנושא הניהולי הקבוצה תדשדש גם העונה בין מקום 6-4.

Comments closed