תובנות מעונת קיץ סוערת 4

summerסמי עופר משנה את חוקי המשחק – חלק א'.

כוכב הקמפיין השיווקי של מכבי חיפה אינו המאמן החדש או הכוכב הישן אלא סמי עופר.

וזו בחירה נהדרת כי מכבי חיפה כמותג בנויה על תפישתה כמובילה וגם אם עשתה לא מעט פעולות בכיוון הנכון ברמה המקצועית הרי שאיבדה את המובילות התפישתית.

אבל בכל הקשור לאצטדיון – אין בכלל מה לדבר – שנות דור מהמתחרה המוביל.

שנים טוענים בחיפה כי זהו המועדון האהוד ביותר בישראל – השנה נדע עד כמה הטענה הזו ריאלית – אם כן ואם תמצא את הדרך להחזיר את מאסת הקהל ל ותדע להחזיק קבוצה תחרותית לאורך השנה – נוכל לדבר על שובה של מכבי חיפה.

מחירי הכרטיסים האפקטיביים למכבי חיפה יהיו השנה נמוכים משנים קודמות – מנוי ב660 שקל זה משהו שהתרגלנו לקבל בקבוצות אחרות בצפון וזה מגיע מתוך התובנה שסמי עופר מלא זה יתרון אסטרטגי – סמי עופר ריק זו בעיה שיכולה גם לפגוע בתוצאות המקצועיות.

הכוח עובר אם כך משחר לאוהדים – את מכבי חיפה של השנים הבאות יהיה בלתי אפשרי לנהל ללא מאסת קהל וקהל מגיע כדי לראות הישגים.

סמי עופר משנה את חוקי המשחק – חלק ב'.

יואב כץ צודק וטועה. הוא צודק בטענה שהאצטדיון הזה גדול על הפועל חיפה. אצטדיון גדול וקהל קטן זה עול תפעולי ומתכון לאיבוד תחושת הביתיות שדרושה כדאי לקחת נקודות בשנה קשה.

ויואב כץ טועה כי אין לו סיכוי בקרב על דעת הקהל.

אבל זה מעלה סוגיה מעניינת – מדוע מתעקשת ההתאחדות שלא לאפשר לקבוצה לבחור 2 אצטדיונים – אופציה א' ואופציית גיבוי.

אין סיבה שאת המשחקים מול הקהלים העצומים של ק"ש, רעננה ומכבי לוזון הפועל חיפה צריכה לארח באצטדיון של 30,000 מקומות ומצד שני את מכבי ת"א והדרבי החיפאי בעכו – הפערים פה גדולים מדי.

וזה פועל גם אצל הפועל ומכבי – המתקנים בארץ לא מספיק טובים וזו עובדה – המגוון בעייתי וקבוצות יכולות וצריכות למקסם את הצד הכמותי וההתייעלות הכספית – במידה ותהיה אפשרות להגדיר 2 איצטדיונים – ברדיוס הגיוני (אנחנו לא רוצים לראות את מכבי פ"ת מארחת את מכבי חיפה בסמי עופר) – תחת הגבלות והודעה מוקדמת – האפשרות הזו תקל על בעלי הקבוצות ותתרום בסופו של דבר לכניסת בעלי הון למשחק.

סמי עופר עצמו יכול להיות האופציה השנייה של ק"ש ועכו ויחד עם החיפאיות והנבחרת להגדיל את מספר הצופים הכולל – אכן, משנה את חוקי המשחק ותוך כעונה להערכתי ישנה את התקנות המיושנות.

קטש מגיע לאיינשטיין

קטש בהפועל כי אחרי 3 שנים עם ארז המערכת הייתה צריכה שינוי תדמיתי ותפישתי – תדמיתי כי קטש מביא איתו סט ערכים שונה – הנסיך הצהוב שמגיע לדרייב אין זה סיפור ענק עם מוסר השכל – זה גם סיפור שמוציא את העוקץ ממלחמת התל אביביות שכבר מזמן חצתה את הגבול.

תפישתי כי קטש הוכיח שהוא מאמן כדורסל טוב בזכות עצמו ויתרה מזו בעל יכולת בחירת זרים טובה יותר משל קודמו – כן, הפועל ת"א רוצה להיות מועדון ישראלי ותשמח לתת מקום גדול לכדורסלן הישראלי – אבל היא גם תשמח להגיע רחוק יותר בכל מפעל ובשביל זה היא צריכה מאמן עם אחוזי פגיעה טובים יותר בזרים.

הדרייב אין בדיוק כמו סמי עופר ובדיוק כמו הארנה בירושלים משנה את כללי המשחק – המתחרה המוביל פה לא פראייר כידוע ועדיין – גידול בהכנסות = קבוצה טובה יותר.

אוהדי הפועל הוכיחו שבכל מה שקשור למעורבות קהל קשה למצוא קהל טוב מהם – אבל בסוף מה שכולנו רוצים זו קבוצה טובה יותר.

אלישע יביא לנו תואר או ש…

כבר התייחסתי לבולמוס הליגיונרים של באר שבע – החזרת ליגיונר מחו"ל זו תמיד בעיה אבל לבאר שבע בשנה שעברה יש רקורד פנטסטי בנושא – אז הטרנד איתה.

בשקט בשקט הפך אלישע למאמן הישראלי הבכיר בליגה – הוא הוותיק ביותר מבין אלה שמאמנים היום והוא המאמן הישראלי שקיבל את התקציב הגדול ביותר ליד ובפערים עצומים – אין מאמן ישראלי שנהנה מכאלה תשתיות וזה אומר שנגמרו התירוצים וימי החסד – שנה שלישית בבאר שבע עם סגל נהדר שסיים את השנה ובאופן שכבר אי אפשר להצניע – פנקס צ'קים סופר נדיב.

היחס לבאר שבע בשנה שעברה היה כולו מפרגן – מהנקודה שממנה הרים אותה אלישע לאחוזי הצלחה חסרי תקדים ברוב העונה – ועדיין לאורך לא מעט מחזורים הייתה מעין תחושה שאין פה מאבק באמת, שבמשחקים הקובעים באר שבע תפשל – והיא אכן פישלה באופן יחסי וכמעט פספסה אפילו את המקום השלישי שלא לדבר על הגביע.

עונה אירופאית טובה ותואר זה היעד הריאלי שצריך להיות מוגדר השנה בבאר שבע – לא עונת בנייה ולא נעליים – מלחמה אמיתית על המובילות בכדורגל הישראלי ופריצת דרך בצד האירופאי.

נכון שגם התחרות מתגברת – אבל כשאתה עושה כאלה החתמות – חובת ההוכחה היא עליך.

דילמת דמארי

בהיעדר הוכחות למה שכולם חושבים על עסקת דמארי הראשונה ניתן להכתיר אותה כעסקה המטומטמת ביותר בכדורגל הישראלי בכל הזמנים – 7.5 מיליון שקל על 50% מכרטיס שחקן מבלי להשאיר אפילו מניית שליטה!

רק על זה טביב צריך לקבל עוד עבודות שירות.

נו שוין.

אבל דילמת דמארי בקיץ הקרוב תשפוך אור על יחסי הכוחות בכדורגל הישראלי – מי באמת מקבל את ההחלטות – הכדורגלן או בעל הכרטיס – הכרטיס בפועל שייך ללוזון – הוא זה שיקבע את המחיר והוא ורק הוא יקבע  את זהות הקונה (לא להאמין אבל זה הסטטוס המשפטי) .

לוזון מעדיף למכור עכשיו ורצוי לקונה ישראלי כדי להרוויח גם שחקנים חוץ מכסף ודמארי רוצה רק חו"ל – בגילו, לאחר עונה נהדרת שכזו, הוא בוודאי מבין שאם היום אין הצעות אז מפה העסק רק יסתבך.

ואכן העסק די פשוט – דמארי רוצה לאירופה – הפועל רוצה שיילך לאירופה ועמוס לוזון אמור ליהנות מהכסף שאין לו ריח.

ובתחילת יולי חודשיים לסיום החלון אין סיבה שלא ינסה למקסם את החוויה האירופאית – אלא שבינתיים עושה לוזון כמיטב יכולתו לסגור עסקה מוקדמת – ועסקה מוקדמת ניתן לעשות כנראה רק פה בליגת העל שלנו וכנראה רק עם שחקן אחד ריאלי.

עכשיו זה לוזון מול דמארי ונראה שמכבי ת"א בצד של לוזון – מאותתת או אפילו מעבר לאיתות שקונה ישראלי יש. רק צריך להביא את החתן ולחתום. גם אם החתן לא ממש רוצה. גם אם החתן עשה הכול כדי להבהיר שהוא לא רוצה.

תרבות כדורגל חדשה. לא ממש. אבל ככה זה בעסקים.

עסקת קליימן

אני אתחיל בהימור ואקבע שבית"ר תהיה קבוצה טובה מאוד בשנה הבאה.

אומנם הסגל מצומצם אבל יש בו כבר היום לא מעט יהלומים – הרכש עד עכשיו טוב ולידור כהן יכול להיות כוכב של ממש. גם קוראץ.

העיסקה של טביב וחג'ג' מסמלת דרך אגב את חזרתם לשולחן המו"מ של 2 המועדונים – שנמצאים דרך אגב בסיטואציות דומות ובעיני לא העסקה האחרונה בטווח הקרוב.

עסקה טובה שטובה לבית"ר שכן בשכר של הרוש היא מקבלת את קליימן פלוס כרטיס שכר ואופציה לדיבידנדים עתידיים ובוודאי טובה להפועל שכן עמוס מעט יותר מוכשר והחוב לאיזי זה משהו שאי אפשר להחביא.

וכל זה כאשר גם עמוס מקצץ לא מעט מהשכר – אם זה היה איזי שעושה מהלך כזה היינו מצדיעים.

ברקו טביב וקרויף בונים קבוצה

אחת הבעיות של שנה שעברה בהפועל היתה בעובדה שכדי להגיע מוכנים לאירופה רב"ש קלט 13-14 שחקנים עד פתיחת מחנה האימונים.

לחלון ההעברות של הקיץ יש דינמיקה ברורה – תחילתו של החלון שייכת לקבוצות העשירות וסופו לגדולות העניות – גם הרכש שהגיע בשנה שעברה ונחשב למוצלח יחסית הגיע מאוחר יחסית (ליאור לוי, עבדורחימי).

ככה שאם מנטרלים את המפעל האירופאי הפועל עובדת נכון למגבלותיה הרבות.

משחררים את החוזים הכבדים (איליץ), מקצצים בשכר (כולם חוץ מאבוטבול), קולטים שחקנים צעירים בשכר נמוך ומחפשים מציאות. לא משלמים על ההעברות וחוסכים בחשמל ועל הדרך מבצעים התאמות נדרשות בסגל.

הקבוצה ששיחקה לא רע בפלייאוף העליון אינה שונה מהסגל שנשאר כרגע בתמונה – היא זולה ממנה משמעותית אך אינה שונה ממנה ובהתאמות שעוד ניתן לבצע במהלך החודשיים הקרובים.

זהו בדיוק השיעור שלימד קרויף את הליגה כבר שנתיים – עבודה על בניית סגל נעשית לאורך כל החלון – סגל לא בונים כדי למכור מנויים אלא כדי למקסם את התקציב והסיטואציה באופן הנכון ביותר.

למעשה בדיוק כמו שהסגל הנוכחי במכבי צפוי להערכת כולנו להשתדרג בלפחות 2-3 שחקנים בכירים ויקרים כך גם הסגל בהפועל עוד יעבור שינויים.

ההתנהלות בשבוע האחרון כמה שהיא רצופה בכאבי בטן לאור הדרך שבה הדברים קורים מאוד נכונה – תכנית ההבראה בהפועל נכונה והחשיבה הגיונית.

וזה נכון גם אצל טביב וקרויף.

דווקא חיפה שסגרה כבר לא מעט חלקים מרכזיים בסגל וגם בתקציב מתנהלת במישור הזה מעט פחות טוב – אלא שכפי שציינתי – בחיפה לא בונים קבוצה – בחיפה משקמים יחסי מועדון וקהל.

אל תאמינו לזחיחות.

אני עדיין דבק בעמדה שההחתמה של דונטה סמית' לא משנה דבר בחוקי המשחק הנוכחיים – גם הנטישה ההמונית של העוגנים המרכזיים בהישג העצום של שנה שעברה.

מכבי תביא במקום שחקנים שחלקם יתגלו כנפילות כמו תמיד וחלקם לא – משום מה תמיד זוכרים בפוסטים של טל את ההצלחות ושוכחים את הנפילות שלמירב זכרוני היו ביחס גבוה יותר.

אבל משהו בסיסי השתנה הקיץ הזה – קבוצת הקולג'ים של אירופה אינה קיימת יותר משום שמנהל התכנית נטש והמאגר הישראלי מעולם לא היה דל יותר.

כבר הרבה שנים לא עמדה מכבי בצומת שכזה ולכן עם כל הכבוד לרוח המועדון ולתחושה שמה שהיה יהיה תמיד – את אגלי הזיעה גם המזגנים של אלקטרה לא יצננו.

הגדול מכולם

הפוסט של גיל על מסי היכה אותי שוב בתדהמה.

מה עוד צריך הארגנטינאי הצעיר לעשות כדי להוריד מעצמו את סימני השאלה – אחד הדברים שלא הבנתי בדיון זה מדוע נדרש ממנו להביא גביע עולמי כדי להיות הגדול מכולם.

הגדול מכולם זה משהו שקשה להסכים עליו – אני לדוגמא חושב שהגדול מכולם הוא זה שלקח בעשור אחד 3 אליפויות עם הפועל ואחת עם בני יהודה – תראו לי ברזילאי, ארגנטיאי או סתם אירופאי שישחזר כזה הישג ונתחיל לדבר.

וכל זה בלי לנשוך אף אחד ומקסימום לבשל גביע ביד ואליפות מנבדל.

משה פאקינג סיני!

תזכורת נעימה לימים שכל מה שהיה צריך כדי להחזיר את הפועל לחיים זה ילד אחד מוכשר מיפו.

# עוד_מעט_זה_נגמר_וחוזרים_לביצה_ שלנו

וזה לא חאמס
שכח מה זה להיות יהודי

61 Comments

אריק האדום 5 ביולי 2014

7 לב אדום…

אמיר 5 ביולי 2014

העונה למזלנו עונת המלפפונים יוצאת בזמן המונדיאל ולכן לא מקבלים כל יום פרסום ראשון או בלעדי שאחרי יומיים מתברר כשטות מחולטת.
עוד שבוע וקצת יגמר המונדיאל יגיעו הסיבובים הראשונים באירופה מה שיביא לתחילת הבאלגן האמיתי בפגרת הקיץ.

אני לא רואה כרגע את הפועל עוברת יותר מסיבוב אחד או שניים באירופה מה שיביא שוב לחוסר במזומנים ולמצב שלא יגיע חיזוק בסוף הקיץ. (בלי דמארי אין בכלל סיכוי שזה יקרה). לבנות קבוצה לאט זה טוב ויפה, אבל הפועל של העונה נראית כמו קבוצה עם 11 וחצי שחקנים במקרה הטוב. כל הצעירים האלו שברקו הביא אולי יהיו נחמדים, אבל בסופו של יום הפועל לא יכולה להיות עוד קבוצה בליגה, הפועל חייבת להיות קבוצה לגיטימית שלפחות נותנת פייט במשחקים עצמם אם לא לאורך זמן מול הגדולות האחרות שנראות השנה כמו 3 חזקות במיוחד (מכבי חיפה וב"ש).
אשמח אם ברקוביץ' ימצא שחקן או שניים שאותם יגדל בשביל למכור בהרבה כסף בעוד שנתיים שלוש (ספורי או שגיב יחזקאל לדוגמא), זאת צריכה להיות המטרה של מנהל מקצועי טוב.

יניב פרנקו 5 ביולי 2014

הפועל בלי הכסף מאירופה תהיה קבוצה בינונית מאוד אבל זה עדיף על פני הבנייה היהירה והבזבזנית של שנה שעברה.

אלון 5 ביולי 2014

אתה לא יכול לעשות איצטדיון א' ואיצטדיון ב', כי שאתה מוכר מנויים(אפילו שלקבוצות הקטנות אין הרבה) האוהד שקונה מצפה שכל שבת שהוא רוצה יש לו את המקום שלו באיצטדיון X כלשהו, שאתה מתחיל לבלבל עם משחק אחד פה משחק אחד שם אתה פוגע באוהדים. בדיוק אותו סיפור עם עונש הרדיוס המטומטם.

יניב פרנקו 5 ביולי 2014

תן לשוק החופשי להתמודד עם זה .
אני משוכנע שזה לא חסם אבל כרגע זה משהו שלא ניתן לבדיקה .

D! 6 ביולי 2014

בגדול אתה צודק. והאוהד של ק"ש, עד שמישהו קונה מנוי שם, בטח לא רוצה לנדוד לחיפה, גם אם יסדרו לו הסעה. שהאוהדים של קבוצות אחרות יסבלו – זה חלק מהיתרון של ק"ש. והוא לא רוצה נסיעה של שעה לפחות, לכל כיוון, למשחק בית.
אבל כשיודעים מראש אז זה משנה חלק מהתמונה.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

כמו שאמרתי- אני מניח שכל קבוצה תמצא לזה פיתרון יצירתי.
כולל הפסקת מכירת מנויים והחזר כספי למי שרוצה.

ברגע שזה עובר מתקנה חד משמעית לשיקול כלכלי הקבוצות ימצאו פתרונות.

משיח 6 ביולי 2014

שני אצטדיונים רעיון מעולה, הפועל חיפה למשל יכולה בתחילת העונה להודיע שהדרבים יערכו באצטדיון הגדול, בעלי מינויים יקבלו שדרוג לכרטיס למקום טוב באצטדיון הגדול ויהיו מרוצים. במהלך העונה אם הקבוצה רצה חזק ומושכת קהל ומגיע למשחק עם פוטנציאל להרבה קהל אפשר בשיתוף עם נציגי ההאוהדים להסכים על הזזת המשחק ושוב לשדרג מקומות למנויים + אוטובסים לא צריכה להיות בעיה (ק"ש לחיפה שעה וקצת נסיעה רק הפקק בנתניה יותר ארוך)

אסף 5 ביולי 2014

יניב אתייחס רק ל-2 נק' שתפסו אותי במיוחד בפוסט בתור אוהד
הפועל ת"א:
1.השילוב בין קטש להפועל כדורסל יכול להיות מרתק,כמו שאמרת קטש באמת יכול להביא רענון מבחינת בחירת הזרים למרות שאני מקווה שימשיך להעניק אשראי לישראלים בהפועל שאינם לימונד/נאור.
קידום של גוט ואולי גם צ'אנס אמיתי ראשון לרום גפן יחד עם הצעד ההכרחי של החתמה מחודשת של שולדבראנד יהיה נפלא בעיניי.
מעבר לכך קטש גם יכול להביא רענון מבחינת ההתנהלות שלו,פחות עצבים על הספסל ואולי גם קצת יותר חופש פעולה לשחקנים במגרש.
(וזה לא שאדלשטיין לא עשה עבודה מופלאה בעיניי בהפועל אבל הייתה בסוף הדרך תחושת מיצוי הדדית ולא אוסיף מילה על הסאגה סביב הפרידה מארז וההשתלחות הלא מוצדקת של שליחיו בתקשורת הספורט בהנהלת הפועל)
2.אשמח להתייחסות לתופעה הבזויה שקוראת בהפועל כדורגל שבה בשל הניהול הפיננסי הכושל של רמון ושות' שחקנים מחויבים לקצץ בחסר או שמאיימים עליהם בדרכים כאלה ואחרות(הושבה בצד,העברת קבוצה),
לא ברור לי פשר הדבר ובמה אשמים השחקנים שרמון ושות' חתמו חוזים מופרכים ונפלו בגלל תכנון כלכלי שגוי,הרי אף שחקן לא הכריח אותם לחתום על חוזה כזה או אחר מולם,חתמתם תעמדו בהסכמים ותפסיקו להציג את השחקנים כאשמים הבלעדיים במצב הכלכלי…
(כן יש להם חלק בגלל חוסר ההישגיות ועדין הם לא תכננו את האופק הכלכלי או ליתר דיוק חוסר התכנון הכלכלי)

יניב פרנקו 5 ביולי 2014

לחלק מהחוזים המקוצצים הוסיפו הארכת חוזה כמו לורמוט ותעודות ביטוח של בונוסים במקרה הישגים – ככה שזה במקרים האלה פחות קיצוץ ויותר שינוי במבנה .
לחלק האחר זה ניצול ציני של המצב – אבל בקיץ זה סביר – מה שעשו שנה שעברה כשלשחקן אין אופציה אחרת היה בעייתי יותר – ועדיין זה הענף וזה לא חריג בו .
אתה רואה את קבוצת המנודים בכל קבוצה וזה כנראה משהו שלא מייחד את הפועל – תכנית הבראה לעסק כושל תמיד תכלול אלמנט שכזה – והפועל היא עסק כושל כלכלית מה לעשות

אלכס 6 ביולי 2014

יניב, לא.

זה שכולם עוברים על החוקמתנהלים ללא אחריות לא הופך את הנורמה לבסדר או נכון. מהקבוצה שלי אני מצפה, בראש ובראשונה, ליושר. בעיניי חמור יותר מאי הצלחה מקצועית.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

אין שום דבר לא ישר במה שקורה עכשיו- אין גם הרבה הבדל בין לשלוח את אביחי ידין להתאמן בצד לבין מה שהפועל עושה.
להלין שכר ולעכב משכורות זה לא חוקי- זה לא המצב.

אולי אין פה פאסון והייתי כמוך רוצה שהדברים ייעשו טוב יותר ושהניהול יהיה איכותי- אבל מפה ועד חוסר יושר זה לא המצב.

סניור 5 ביולי 2014

צפויה לנו, לדעתי, עונה טובה.
במכבי בטוח מתבשלים דברים, חיפה עוד יצטרכו לעשות שינויים. ותמיד יש את הפועל, קרית שמונה, בית"ר ואולי גם סכנין.
אצלנו בבאר שבע, במידה והדיבורים מסוף השבוע (שלפיהם זה נראה קרוב מתמיד) אכן יתממשו, צפוי המשך קיץ עם הרבה קוצי בישבן.
כך או כך, כבר לא יכול לחכות!

צור שפי 5 ביולי 2014

למה הפועל ומכבי צריכות שני מגרשים? בלומפילד מספיק טוב.

יניב פרנקו 5 ביולי 2014

תחשוב על זה ככה צור – 4 משחקים בשנה שעוברים מבלומפילד לרמת גן – שווים עוד 50000 כרטיסים שבמחיר ממוצע של 100 שקל זה יותר מלהשאיר את דמארי פלוס העלאה .

אזי 6 ביולי 2014

מגרש מחורבן
אני מעדיף לארח בסמי עופר או בטדי

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

אני לא.
אבל זו לא הנקודה.

אנונימוס 6 ביולי 2014

2 הערות אדומות
1. נושא קטש – אין פה שום מוסר השכל ושום סיפור. גדולי המכביסטים בכל הזמנים כבר אימנו בהפועל. הפועל חיפשה מאמן טוב ומצאה. אין שום מוסר השכל חוץ מזה
2. לא מעט מהדברים שנעשים בהפועל כדורגל הם בשורה התחתונה נכונים. אבל הדרך, אוי הדרך…השכונה שם חוגגת ברמות שלא יאמנו. הבאת מקורבים, חג'ג' הסקאוט המנוסה מביא פתאום שחקנים מברזיל, שחקנים ותיקים יותר או פחות מגלים דרך התקשורת שהם עפים, מחירי מנויים שלא קשורים לכלום. הכל מצביע על שכונה אחת גדולה. אני מצטער, אין שום מצב שזה ייגמר טוב.
ועוד לא דיברנו על מכירת הכוכב הגדול ליריבה העירונית. אף מנהל שפוי לא עושה דבר כזה, ששורף אותך לחלוטין אצל האוהדים. לחלוטין. רק מצביע על הניתוק המוחלט של הנהלת הפועל מהמציאות.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

1. חלק לא קטן מהפעולות עושות שכל .
2. הבור מהשנתיים האחרונות עצום
3 חלק לא קטן אחר מהפעולות נעשות על ידי לא מעט קבוצות
4 החיבור לוואן מעצים את השכונה
5 הסיפור של דמארי הוא בעיקר בשליטת לוזון – הפועל לא מוכרת אותו לאף אחד – במכסימום היא לא מתנגדת .
6. קח את סיפור חגג בברזיל – זה נטו יחצ -הרי הוא לא באמת עשה סקאוטינג -אלא שהוא חבר לאיזה סוכן ושאם במקרה יתגלה פה דה סילבה אז חגג הוא המלך -שכונה בהחלט אבל בפרופורציה למה שעושה איזי ואשר אלון וזה גם מצליח לפעמים .

תחבר את הכל ביחד ותקבל שכונה ועתיד קודר – אני לא בטוח שהעסק כל כך מחורב .

אלכס 6 ביולי 2014

התעסקות במכירת משחקים ופלילים זה גם הרבה קבוצות עושות. גם עם זה אתה בסדר?

אני מצטער על הטרחנות, אבל זה באמת תמצית הישראליות הלא טובה בעיני – בצבא, בממשלה, בעסקים, בבית… בכל מקום שרק אפשר, אף פעם לא לעשות בדק בית או להוביל – רק כשנמצאים בפינה להצביע על מישהו שיותר גרוע ממך ולהגיד "למה לו אתה לא מציק?" ובכאילו להצדיק את מה שאתה עושה.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

לא הבנתי את ההשוואה- לפלילי אני בוודאי לא מסכים.

omer 6 ביולי 2014

אני לא מבין איך הבאת קליימן היא עסקה טובה.

מדובר באחד השוערים היותר גרועים שראיתי. זה לא שהרוש הוא אובארוב החדש, אבל קליימן לא שוער ברמה של ליגה מקצוענית, או אפילו ליגה חצי מקצוענית כמו הליגה שלנו.

ויקטור מורוז 6 ביולי 2014

דמארי למכבי זה ספין של ברקוביץ' + וואן + צנציפר. הרי אם מכבי היתה מוכנה לשלם 1.5 מיליון יורו על חלוץ, אז היא היתה עושה את זה על עדן בן בסט, שהוא חלוץ טוב יותר.

רועי 6 ביולי 2014

גם ספורט 5 פירסמו שמכבי פנו באופן רשמי להפועל.
אם זה ספין, אז זה חת'כת ספין כמו שאומרים…

ויקטור מורוז 6 ביולי 2014

הכל כחלק מתוכנית של הנהלת הפועל להראות שהיא מתאמצת להשאיר את דמארי ולא חס וחלילה לאבד אותו למכבי, כמו במקרה זהבי, ואז "להצליח" להשאיר אותו ולהיראות גיבורים.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

ויקטור יש מצב שאתה צודק…

רועי 6 ביולי 2014

יפה ויקטור, שיחקת אותה.

תולעת 6 ביולי 2014

נראה שכמו במעמד הקנייה, גם במעמד המכירה לוזון עושה בית ספר להפועל על הגב של דמארי.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

הפעם מישהו עשה שיעורי בית

תולעת 6 ביולי 2014

לוזון במצב של win win. אולי מעדיף שמכבי יקנו כי כנראה בעסקה יהיו מעורבים שחקנים צעירים ומוכשרים כמו בן-יאיר ואבו-זייד, אבל בסופו של דבר מכבי עשתה בשבילו את העבודה כששמה הצעה בסדר גודל כזה על השולחן.
מכבי תרוויח כמובן אם דמארי יעבור אליה אבל תשרוד גם בלעדיו. יש לה מקום לשני זרים נוספים, וחלוץ היא לא עמדה בעייתית (בניגוד לעמדות המגנים למשל).
מנהלי הפועל, כמו תמיד כשמעורבים החברים מושיק וחיים העבריין, עסוקים יותר בדעת הקהל (ע"ע העברת הדרבי לר"ג והלחץ על המשטרה להנפיק מכתב שקרי כדי לרמות את האוהדים) מבכל דבר אחר. לצורך העניין הפעם זה כנראה דעת הקהל "המממן החיצוני" ואלו שצריכים לקנות מנויים – באורח פלא הלחץ המטורף שמפעיל גולדהאר עם המשאבים העצומים מול הפועל הקטן והאמיץ הגיעו בסמוך לפרסום מחירי המנויים הגבוהים בליגה.
לדעתי דמארי ישאר בהפועל עם חוזה שיאפשר לו סעיף יציאה לאירופה פחות הזוי משני מיליון יורו שדורש לוזון ולכן הוא גם עשה הרבה מאמצים כדי שהנהלת הפועל לא תשחיר אותו מול האוהדים כמו שהיא נוהגת לעשות לשחקניה (טועמה, גרשון, זהבי).

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

הסיפור מאוד פשוט.
לדעתי הפועל ומשפחת דמארי מצאו פירצה בחוזה שמאפשרת להם לשין את הוטו על המהלכים של לוזון.
כמו שהערכתי דמארי רוצה רק אירופה ואם לא הקיץ אז בינואר.
ולא בסכומים שתוארו כאן.
הפועל גם מעדיפה את זה ככה – ובלי קשר לעבריינות – זה הכי הגיוני לשלוח את השחקן השני הכי טוב בליגה לאירופה ולא ליריבה העירונית ובוודאי באותו כסף.

מכבי שיחקו לידיים של לוזן וחבל- אבל היא אכן תשרוד.
המאמצים של מכבי להשיג שחקן שובר שיוויון שני לצד שמארי יימשכו- כשהארנק כזה גדול הם ייסתיימו בסוף בהצלחה.

אם דמארי לא יימכר בחודש הקרוב ללוזון יש בעיה תזרימית לא קלה.

גיסנו 6 ביולי 2014

המהלכים של הפועל ב"ש בהעברות מזכירים לי במשהו (עם מליון מליוני הבדלות) את המהלכים של ברצלונה.
לכולם ברור איפה הקבוצה הזאת צריכה להתחזק (מגן ימני, ולפחות שני קשרים חזקים באמצע) ועדיין נראה שקודם כל רוצים להביא שם שמות בהמון כסף. עם ברדה ובוזגלו זה עבד (למרות שאני עדיין טוען שבוזגלו על אף עונה גדולה נחנק ברגעי האמת), אבל אי אפשר לדעת אם ואיך זה יעבוד עם לגיונרים אחרים.

אני מוכרח לציין שלמרות מהלכים רבים שנעשים בהפועל, יוצא משם הרבה פחות רעש ממה שחשבתי. מצד שני אולי זה רק בגלל המונדיאל. מצד שלישי העיתונאים עדיין מצחיקים, כותרות מפוצצות על "החתמת ענק ראשונה של ברקוביץ'" מספרות על השחקן שנבחן מעירוני טבריה והרשים אז החתימו אותו….ולשם הבהרה זה ביקורת על העיתונות ולא על הפועל, מבחינת הקבוצה זה מהלך שאפשר רק להרוויח בו, וחוצמזה לאיזי שירצקי זה כבר עבד כמה פעמים.
אם יש דבר אחד שאני בכל זאת לא מבין, זה למה מהצד זה נראה שכל שחקן שעוזב את הפועל הקיץ – זה תמיד בפיצוץ.

ולגבי הכדורסל – אמנם אני פחות מעורב רגשית מאשר בכדורגל, אבל זו פעם ראשונה מזה לא יודע כמה שנים שיש לי חשש אמיתי ממה שיקרה למכבי שנה הבאה. יש לי הרגשה שהמעמד הזה עדיין גדול על גודס, ובכלל קבוצה שלא רק שהכוכבים הכי גדולים שלה עוזבים רגע אחרי זכייה באליפות אירופה, אלא גם המאמן שהגביע הזה רשום בעיקר על שמו – יותר מדי מרכיבים של מתכון להתרסקות.

עומר 6 ביולי 2014

קראתי שב"ש החתימו קשר 50/50 גרמני שעל פני נראה מרשים. לעמדת המגן הימני הם הביאו את דור מלול- לא משהו, אבל בהחלט לא אופציה נוראית (כמו אביתר אילוז למשל). בנוסף הם הביאו את ארבייטמן, שאני לא מחזיק ממנו אבל הוא בטוח עדיף על דובב גבאי/תומר סוויסה. אני חושב שסך הכל ב"ש היא הקבוצה שהכי התחזקה בחלון הזה (עד כה כמובן). אם הם באמת יביאו גם את מליקסון ומויאל אז בכלל.

תולעת 6 ביולי 2014

ב"ש בעיני התחזקה דווקא לא רע – בעמדת השוער המחליף שחשובה במיוחד בגלל אליפות אפריקה בינואר ובעמדת הבלם המחליף. ההחתמה של ארבייטמן היא בדיוק מזן החתמות "כשאפשר ולא רק כשצריך" בשל אי הבהירות במעמדו של פלט. לב"ש, כמו לחיפה, יש בעיה בעמדת הקישור האחורי והמצב כרגע הוא כזה ששתיהן יצטרכו לפגוע בול בזרים איכותיים כדי לחזק את העמדה הזו.

דילמוני חתם בק"ש אחרי שבכר ועוזריו הלכו לכמה וכמה משחקים – האם אתה מאמין שברקוביץ' צפה בהרבה משחקים של טבריה, יפו, אסי גלבוע והנוער של נתניה?

עומר 6 ביולי 2014

איזה שוער מחליף ב"ש הביאו?

תולעת 6 ביולי 2014

רובי לבקוביץ'

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

את ראית את ברק בכר במגרש עוקב אחרי דילמוני וגל מאיו או שאת מאמינה ליח"צ.
הפעולה היא אותה פעולה.
אני מקווה שגם התוצאה.

לגביי באר שבע- ההחתמות טובות – אבל הכיוון הכללי בעיני מעט שגוי- להתחרות במכבי ראש בראש עם חצי מהתקציב ורבע מפקטור המשיכה זה לא מתכון יציב לשנים.

יש בליגה כמה כישרונות צעירים בכסף סביר שהיה נכון להם לגייס.

תולעת 6 ביולי 2014

מאמינה לשחקן שאמר כך בעצמו בראיון שנערך איתו ונראה לא ערוך במיוחד:
http://www.haaretz.co.il/sport/tapina/.premium-1.2300230
בכל מה שנוגע לברקוביץ' אני באמת לא אאמין לשום דבר שלא אראה במו עיני, כי הוא בניגוד לדלמוני באמת עסוק ביח"צ וגייס לצורך כך שני אתרי ספורט מובילים.
אז הפעולה לא בדיוק אותה פעולה. גם אם התוצאה עם אחד מארבעת השחקנים תהיה דומה.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

אני חושב שבהרבה מקרים ההאדרה למפעל של שירצקי מוגזמת – קרית שמונה מנוהלת טוב ואפילו טוב מאוד אבל נופלת לא מעט בעסקאות כאלה.
אנחנו שוק קטן- לקבל מידעים על שחקנים טובים בליגות נמוכות לא קשה לקבל – ללכת גם לראות פיסית כמה משחקים זה בסדר וגם לראות את השחקן בכמה אימונים.
בעלויות האלה זה שולי- זה שברקוביץ מעורר אמוציות זה ברור אבל כרגע זה לא רלוונטי לסוגיה.
אם במבחן התוצאה מהצעירים האלה ייצא שחקן הרכב זה יהיה משמח מאוד.
אני אישית גם לא מאמין שרב"ש ישב על קלטות של צ'קול יותר מדי.
ושסטונייביץ באמת קיבל את ההחלטה על בוקולי ושחר הירש בעצמו.

D! 6 ביולי 2014

ולמי שלא משלם להארץ עבור הספורט האיכותי שלהם

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://www.haaretz.co.il/sport/tapina/.premium-1.2300230

תולעת 6 ביולי 2014

סתם מכניס לי מילים וטענות לפה. לא אמרתי כלום על המפעל של שרצקי. להציג את ההחתמות של ברקוביץ' ככל דבר שאינו הימור שגוי בעיני, גם אם ההימור לא גדול במיוחד כלכלית או ספורטיבית.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

אין לי בעיה עם ההצגה של רוב הדברים שקורים כשכונה- אבל את האמת אם כל קבוצה אחרת בליגה הייתה לוקחת כמה צעירים מליגות נמוכות להיות שחקני סגל בעלויות נמוכות זה היה מתקבל אחרת.

אני לא מאוהביו ולא רציתי את הדרך הזו- אבל הוא והפטרון שלו מתנהלים סביר ביחס לבור העצום שיש כרגע.

פעולה סבירה סה"כ – הימור אבל הימור מושכל ואם אכן זה יצליח ביחס של אחד ל…זה יהיה נהדר.

בקיץ הזה קרית שמונה החתימה חלוץ מטבריה ובלם מראשון לציון ושחררה בלם רציני לחיפה בגלל כסף – ההבדל הוא שלהם יש רקורד מוצלח אבל נחכה חצי שנה ונראה במבחן התוצאה.

7even 6 ביולי 2014

לדעתי ברקוביץ' פועל נכון.
מה שמפתיע אותי זו העובדה שלהפועל לא נמצא רוכש.
לתומי חשבתי שקבוצה בסדר גודל של הפועל תמצא רוכש די מהר.
בסוף שנות ה-90 עם תאומים זה קרה, והפעם לא? מה השתנה?

כדורסל.
קטש – קלאסה.
רק שימשיך בקלאסה.

אנונימוס 6 ביולי 2014

טוב שכונה שכונה, אבל בסוף מסתמן שהפועל+דמארי שעשו ללוזון ומכבי מהלך ואן חאלי בגאוניותו.

תולעת 6 ביולי 2014

לגמרי. בעיקר לשלוח זר פרחים לטביב על הכנסת הסעיף הזה בחוזה.

גיסנו 6 ביולי 2014

אני לא בטוח שעמוס לוזון עוד אמר את המילה האחרונה.

אני בטוח שמכבי התעניינה, כי דמארי באמת חלוץ ענק, אבל נראה לי שלוזון ו/או עיתונאים ו/או סוכנים הלחיצו את הפועל הרבה יותר ממה שקרה בפועל כדי שהפועל תמהר לרוץ ולחתום עם דמארי על חוזה שהוא נכון מקצועית אך עלול להתברר כהרסני כלכלית.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

דמארי לא ישחק בהפועל מעבר לינואר ואני נדיב – הוא רוצה אירופה ויגיע לשם בסוף .
הפועל הרוויחה בסהכ זמן איתו ואולי את המוקדמות וכמובן למנויים תחת מסר שהנהלה קשובה לקהל .
זה לא סיפור שכטר

גיסנו 6 ביולי 2014

זה אמנם לא מקרה שכטר, אבל העלאה בשכר פלוס אי קבלת כסף שגם עליו בנו – והעבודה שהקבוצה שוב עושה מתיחת פנים גם אם פחות דרמטית לעומת שנה שעברה מה ששוב עלול להביא להדחה מוקדמת מאירופה למרות הדירוג הטוב – עלולים להתגלות כקריטיים.

אני לא מודע אמנם לפרטי פרטים של העסקה המקורית, אבל למיטב הבנתי לעמוס לוזון אמורה להיות מילה די חזקה בעניין איפה הוא ישחק. אז אמנם אי אפשר להכריח אותו לעבור למכבי, אבל נראה לי מוזר שעמוס לוזון יוותר כ"כ מהר על סכומי המכירה שלו, כשלדעתי הסיכוי שהמחיר שלו יעלה בחצי שנה הקרובה נמוך מאוד.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

אני די בטוח שדמארי יעזוב עוד לפני תחילת העונה -מכסימום ינואר כפי שאמרתי .
אבל יש גבול לנאיביות -האנשים שמנהלים את הקבוצה כרגע מודעים למצב ולקחו החלטה סבירה – הישארות של דמארי מקצועית היא נהדרת אבל סביר להניח שכל הרעיון זה לדחות את העברה למועד ולקונה שנוח יותר .

עכו"ם 6 ביולי 2014

זמן זה כסף, הפעם הזמן עולה יותר כסף וכרגיל בקודש מסמן למקצצים שהם טובים פחות, למזלם הטובים פחות נשארים מעבר לינואר….
הכי טוב לתת לשחקנים את ההרגשה הזאת.
נ.ב מעניין אם תמכרו יותר מנויים עכשיו.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

הודאות שבה אוהדי מכבי מניחים שהכל זה שחזור קבוע ומה שהיה הוא שיהיה .
הפועל עשתה מהלך נכון נקודתי שלא נתנה לקרויף ולוזון לנהל לה את הסגל והחיים – זה שווה משהו – גם במנויים .

העונה הזו תתפתח אחרת וכנראה נעשה טעויות חדשות למכביר אבל עד ינואר יש עוד זמן – העובדה שלא התבצעה היום מכירה לא תהרוג את הפועל – שאר הפעולות אולי כן :)

עכו"ם 6 ביולי 2014

גילוי נאות הייתי שמח אם הוא היה מגיע למכבי. אחרי שזה נאמר, קשה לי לראות איך אפשר לטעון כבר כמה שנים שיש בעיה כלכלית קשה ולהמשיך לעשות החלטות הפוכות.
נקודתי ורמוט זה מצוין, נקודתי דמארי זה פנטסטי וכללי להפועל נגמר הכסף.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

דמארי יימכר ועוד הקיץ .רק לא למכבי .
וסביר להניח שבאותו סכום .

יש בעיה כלכלית אבל למכור אותו ליריבה הכי גדולה -בלי להיות בכלל חלק מהעסקה כשזה נעשה בדרך שקרויף ולוזון תפרו -יש גבול ובסוף הפועל זה מועדון עם עדיין מעט אגו .
כדורגל זה גם שיווק ואין דבר רע יותר למאמצי תכנית ההבראה ומכירת המנויים מלקום בבוקר ולראות את קרויף עם דמארי לבוש בצהוב בלי שזה בכלל עבר את הנהלת הפועל .
זה הכל חוכמת הבדיעבד אבל לדעתי אפשר היה לסגור את העסקה הזו כבר בינואר שעבר אלא שזה היה דורש ממכבי לבנות הצעה שהפועל יכולה לחיות איתה -כשאתה דוחק את המתחרה הכי גדול שלך לכזו פינה הרציונליות נעלמת .

ויקטור מורוז 7 ביולי 2014

אתה לא לוקח בחשבון שדמארי לא רוצה לשחק בכל קבוצה ובכל ליגה באירופה, אלא רק בליגה נחשבת. ואם הפועל לא תגיע לשלב הבתים בליגה האירופית, לא תהיה לדמארי חשיפה גדולה מדי כדי שהוא יקבל הצעות נחשבות מאירופה. ואז הוא ייאלץ להישאר.

עכו"ם 6 ביולי 2014

יריבה כן, מתחרה? לא. בטח לא הגדולה או העיקרית (בהינתן ולא יגיע גביר עשיר).
לגבי הסכום, אולי כן ואולי לא.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

תסכים איתי שהסכום לא היה פורץ דרך – אפילו באר שבע היו מוכנים – הצעה שאי אפשר לסרב לה לא הייתה פה .
ומתחרה על האליפות בוודאי לא – אבל הפועל מכבי זו יריבות גדולה מדי מכדי להתעלם מהאמוציות .

עכו"ם 6 ביולי 2014

הסכום כשלעצמו הוא לא פורץ דרך, בהחלט הגיוני שהם לא ירצו להעביר אותו למכבי ואולי באר שבע יקחו אותו עכשיו (בפחות?, אין תחרות…)
כל החלטה כשלעצמה ניתן להצדיק, זה בעיה כשבוחנים את זה כמכלול של החלטות, בחלקן סותרות ובחלקן מתעלמות מהבעיה.
קל לעשות שרירים על מאמן נוער כי אין כסף, קשה להגיד לקהל שאין כסף לכוכבים.

יניב פרנקו 6 ביולי 2014

אני לא מבין באמת מה הציפיה – שהנהלת הפועל תלך ותתנדב למכור את השחקן הכי טוב שלה ליריבה הכי גדולה במחיר שהיא מעריכה שתוכל לקבל במקום אחר .
אפשר לדבר עד מחר ואני מילאתי פוסטים על הצורך בהתנהלות כלכלית שפויה – אבל באמת שאני לא מבין את הטפת המוסר הזו – יש פה קיץ באמת לא בזבזני -שחקנים מקצצים , חוסכים בכל פרט ולא מצרפים חיזוק -אין פה שום דבר שמזכיר את שנה שעברה והקבוצה ככל הנראה תגיע לא מוכנה לאירופה בין היתר בגלל המצב הכלכלי.

ויש את דמארי שלהערכת כולם לא יישאר ובסוף יימכר -רק לא למכבי .

ואני חוזר על מה שאמרתי -בדיאלוג שמבין שיש פה גם שחקן וגם מועדון נוסף בתמונה אפשר היה לסגור עסקה .
קח מודל -אותו סכום כסף פלוס שחקנים לחיזוק (חסר למכבי?) -וסעיף שמאפשר לשחקן לצאת לאירופה להצעה שתגיע עד ה15 לאוגוסט – וכולם מרוצים -אבל בשיטה הקיימת שבה נבנתה העסקה שתפרו לוזון וקרויף באמת שקשה לי לבוא בטענות .

עכו"ם 6 ביולי 2014

לא מטיף מוסר, לא ממש אכפת לי. מכבי ניסתה לנצל סעיף (לא מבין מה ההתלהבות לקחת שחקן שלא רוצה לבוא).
את הסעיף לא ג'ורדי הכניס, בטענות ניתן לפנות למכה הנער…
אני מניח שמכבי לא מתה להיפרד משחקנים כשדמארי יכול לצאת תוך פחות מעונה. בנוסף הם טעו לחשוב שזה יצליח להם, בין אם חשבו שלהפועל אין ברירה לבין אם הניחו שגם אם יש ברירה היא כל כך גרועה שהם לא ילכו אליה.
עכשיו נשאר לראות אם הפועל מצאו פירצה גאונית או סתם בחרו בברירה לא רציונלית.

וולטר וויט 7 ביולי 2014

לגבי קטש, עד כה הוא לא הוכיח את עצמו במועדונים מרכזיים עם לחץ (חצי עונה במכבי, שנה וחצי בהפועל ירושלים) בהם הוא לא הצליח. לעומת מועדונים שרחוקים מהמרכז(גם גאוגרפית וגם מבחינת התקשורת וכו') גליל ואילת בהם כן הצליח. החתימה בהפועל תל אביב תהיה מבחן בשבילו ותוכיח האם הוא יכול לעמוד בלחץ של קבוצה יותר מרכזית ומסוקרת (אמנם לא כמו הלחץ במכבי אבל עדיין יותר מאילת וגליל…) או שהוא בנוי רק לקבוצות קטנות יותר.

אזי 7 ביולי 2014

לגלוש בימים האחרון בוואן נותן משמעות חדשה למונח "מועדון שיש לו אתר"
אז עכשיו שהערוץ הראשון משדר הכל חוץ מאת מכבי כדורסל
ווואן מקדיש מדור מיוחד לכמה הפועל של ברקוביץ' היא נפלאה
רק חסר שיראו את קטש יושב על פיצה עם שחקן של קבוצה אחרת
וזהו, תוכלו לרדת למכבי תל אביב מהגב.

Comments closed