ההחלטה המטופשת של המנהלת

מנהלתהבעיה בכדורסל הישראלי אינה מתחילה ונגמרת בשיטת המשחקים לקביעת האלופה – הפיינל פור היה אירוע מהנה כמו גם הדו קרב של שנה שעברה – אפשר רק לשער כמה עניין הייתה מביאה סדרה של הטוב מ-3 בשנה הקרובה.

הבעיה בכדורסל הישראלי מתחילה ונגמרת בפיל שבחדר – מה פיל? ממותה.

הליגה הישראלית תקועה בגלל סיטואציה יוצאת דופן שבה לקבוצה אחת יתרון מובנה ועצום – כי גם אם אני אקח את ההנחה הצהובה ביותר שהיתרון הזה נקבע אך ורק בזכות כישורי ניהול מופלאים מצד אחת וחדלות אישים של כל היתר – עדיין את המצב זה לא ישנה.

לא משנה איך נקלענו למצב הזה – אבל זה המצב.

דו קרב או סדרות, פיינל פור או הטלת מטבע – תהיה השיטה אשר תהיה – פתרון אמיתי אין פה.

אפילו לא התחלה של פתרון.

***

כדאי שפעם אחת קבוצות ליגת העל יבינו – חוקים ותקנות שמוחלים באופן גורף על כולם בצורה שווה פוגעים קודם כל בחלש. כן, ב-ח-ל-ש!

ואם זה לא ברור – אתם (אנחנו) החלש.

בדיוק כמו ההבדל בין המע"מ למס הכנסה – כי מע"מ פוגע יותר במי שמוציא את כל המשכורת הפנויה על צריכה שוטפת ומס הכנסה פוגע יותר במי שמרוויח יותר.

וככה נראה שוק הכדורסל בישראל – אין מס הכנסה בכלל – יש רק מע"מ ואם תרצו – המע"מ על המוצרים הבסיסיים כפול מרכבי היוקרה והסיגרים.

והקטע המצחיק פה שהחלשים בטוחים שדפקו את החזק.

***

החוק הרוסי אולי תוקע את מכבי באירופה (ממש, הם נראים לי הרוסים) ואולי לא, אבל הוא בוודאות תוקע את הקבוצות החלשות שמשלמות יותר על הישראלים שלהם ונשארות עם זרים חלשים יותר – דרבי הסל בשנה שעברה כשלימונד ונאור פצועים רק המחיש את האבסורד.

הגבלות על רישום זרים – כנ"ל.

חוק הצעירים – אחלה רעיון. תמשיכו. נדבר עוד חמש שנים בשביתה הבאה.

כי הבריון האמיתי פה הוא מי שהביא את החוק הרוסי והגבלות הזרים וכל ההמצאות האלה – אפשר לבחור להתמקד בשנים הקרובות בחיזוק הכדורסלן הישראלי או בחיזוק התחרותיות – יהיה בלתי אפשרי להשיג את שניהם.

***

הגיע הזמן שהאסימון ייפול – אם יש יכולת פוליטית או ארגונית לבנות תקנות המגבילות את מכבי באופן פרטני – תביאו אותם ותקבלו החלטה – בניגוד להפחדות, מכבי לא תנטוש את הליגה גם אם תהיה הגבלת שכר על השחקן ה-10 ומעלה בסגל או חס וחלילה איסור על החתמות והשאלות.

תקבלו החלטות או תכירו במציאות.

אחרי הכל יש המון מה לעשות בכדורסל – לנתק את הקשר בין מזרחי לאיגוד כי גם הנראות חשובה, לעודד שיתוף צעירים וישראלים באמצעים כלכליים, לשווק טוב יותר ובכלל להתחיל לנהל את העסק.

אפשר גם להתעקש יותר מול סיטואציות כמו זו של מכבי חיפה בקיץ האחרון.

***

אני כאוהד הפועל בוודאי לא חושב שהעסק בריא.

ואותי כאוהד הפועל מעניינת האופציה לזכות יום אחד באליפות – אחר כך שתהיה פה ליגה מעניינת – אשמח להצלחה של הנבחרת ולא מזיז לי בכלל מה קורה עם קבוצה ישראלית שהיא לא הפועל במפעלים כאלה ואחרים באירופה (טוב, תלוי מה התוצאה.. יש שנים שזה מעניין).

אבל זה העסק וזה המוצר והוא די משתפר בשנים האחרונות בלי קשר לתקנות השונות.

ואולי לעולם לא תצליחו להגביל את מכבי ואולי היא פשוט תלך ותיחלש.

עד אז אפשר להפסיק עם ההמצאות.

***

ואחרי שאמרתי את כל זה – אם מההחלטה הזו יגלו ראשי הקבוצות שהביחד שלהם שווה הרבה אז יאללה- שיהיה דו קרב.

האם זה ישנה ?
הגביע הזה בארצות הברית הוא שלנו

62 Comments

מאשקה 5 באוגוסט 2014

אתה צודק !!
תודה

oded 5 באוגוסט 2014

מסכים לגמרי שזו החלטה מטופשת (אחת מיני רבות)
לא הבנתי למה הפלת את זה על מכבי/שמעון – תוכל להסביר? (אני לא מכיר את הפוליטיקות מספיק טוב) אני דווקא הייתי חושב שזו החלטה שמכבי לא מרוצים ממנה

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2014

בוודאי שמכבי לא מרוצים מההחלטה -זו הסיבה היחידה שקיבלו אותה.
זו החלטה רעה לכולם שפשוט התקבלה כי מה שמכבי רצתה (סדרות) לא מקובל על כל השאר

oded 6 באוגוסט 2014

אז איך מכבי אשמים?

גל 5 באוגוסט 2014

יניב,אני מסכים לגבי מה שכתבת פה אבל ציפיתי לפוסט על הפועל

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2014

אל דאגה -יהיה

אזי 5 באוגוסט 2014

אני מקווה שלא איכפת לך ששיניתי כמה מילים :)

"סיטואציה יוצאת דופן שבה לקבוצה אחת יתרון מובנה ועצום – כי גם אם אני אקח את ההנחה הישראלית ביותר שהיתרון הזה נקבע אך ורק בזכות כישורי ניהול מופלאים מצד אחת וחדלות אישים של כל היתר – עדיין את המצב זה לא ישנה.

לא משנה איך נקלענו למצב הזה – אבל זה המצב.

הפסקת אש או המשך לחימה, ניתוק חד צדדי או שיחות – תהיה השיטה אשר תהיה – פתרון אמיתי אין פה.

אפילו לא התחלה של פתרון."

גל 5 באוגוסט 2014

גדול!

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2014

לייק

oded 6 באוגוסט 2014

יפה
מכניס קצת לפרופורציה

ניב 5 באוגוסט 2014

יניב יש לי פתרון שיניח את דעתם של כולם, באופן טבעי הוא עוסק בגמר.
הגמר צריך להיערך במתכונת הבאה.
משחק ראשון אם יריבת מכבי מנצחת,נגמר.
אם מכבי מנצחת, הטוב משתיים, אם היריבה מנצחת בהפרש סלים נגמר.
אם מכבי מנצחת עוברים למתכונת מוות פתאומי שנמשכת עד לרבע שהיריבה מנצחת.
אם עוברים ארבעה רבעים שמכבי מנצחת בכולם אז היריבה זוכה כי זה לא פייר שמכבי כל כך יותר טובה מהיריבה ואין תחרות.

כבר לא יודע 6 באוגוסט 2014

לפני זה אפשר גם להחליף טת החולצות בין השחקנים ואז בכל מקרה הקבוצה היריבה ניצחה

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2014

אפשר להכניס את גישת הקורבן לפרופורציה – זו מכבי ובספר התרגילים שלה יש מהלכים נועזים יותר מהתרגילים הילדותיים של המנהלת.

איציק 5 באוגוסט 2014

1. לא ברור לי הרצון לאופציה שהפועל תל-אביב תזכה באליפות ;) יש כבר מועמדת תל-אביבית אחת. חוץ מזה אני חושב ששנות השמונים שהפועל היתה רק אופציה בהחלט מספקת.
2. לעיניינינו… לא מבין למה מצרחי לא צריך להיות במנהלת או באיגוד. הוא נציג אחת הקבוצות!!! לא רוצים, אל תתנו לו להיות סגן, יותר מלגיטימי (אולי לא חכם אב לגיטימי), רק תצביעו להחלפתו.
3. גם לעיניינינו… מה זו השטות להגביל את מכבי… הפוך… תצ'אפר את האחרים. כתבתי כבר לא פעם, תן בונוסים לקבוצות אשר יזכו במקומות… אשר יתנו דקות לישראלים… צ'ופר דיפרנציאלי שכולם יהיו זכאים למספר שנים, פרט למכבי. זו אפלייה מתקנת, אשר לא לוקחת ממכבי כלום אך נותנת לאחרים.
4. מע"מ הרבה יותר הוגן ממס הכנסה. אם תבדוק, המאיון העליון כמעט ולא משלם מס הכנסה, כיוון שיועצי המס שלו דואגים שהכסף לא יגיע באמצעות משכורות, ומע"מ אין בררה, הוא נאלץ לשלם.
5. אליפות בבית חוץ, ממש מהסיבה שכתבת, דווקאות למכבי (אפילו טיוס לא מבסוט מזה)…
6. אני לא בטוח שהפער לא מצתמצם מעצמו. הנהלת מכבי פחות חדה מפעם, ועכשיו גם בלי בלאט; בהפועל ירושלים מתפתח משהו שנראה בכיוון חיובי; רוזן חושב שכל שנה יצליח לעשות קסם (בנתים הוא מוכיח את עצמו); להפועל תל-אביב יש בית (לפחות בקרוב), מה שמכבי חולמים עליו, דבר שיקפיץ אותה מדרגה. כלומר יש כיוון להקטנת האי-שיוויון בלי הגבלה אמיתי של מכבי כי אם בתהליכים נכונים של אחרים. נקודה למחשבה… אם אתה פועל נכון, לא צריך להגביל אחרים. איך לא חשבו על זה קודם…

גל 5 באוגוסט 2014

אהמ…

לא מדויק, המאיון העליון לא משלם מס כי רוב הכנסותיו הן מהון ולא עבודה, אין לזה שום קשר לעובדה שמס הכנסה הוא פרוגרסיבי ומע"מ הוא אחיד.

no propaganda 5 באוגוסט 2014

הסיבה שהמאיון העליןן, מרוויח מהון ולא ממשכורת היא שצריח לשלם מס הכנסה. אם מבטלים את מס ההכנסה אז מיד תראה שהמנכ"לים מקבלים משכורות במקום אופציותמניות ובעלי חברות פרטיות רושמים לעצמם צ'קים שמנים במשכורת.

איציק 5 באוגוסט 2014

אז מה לא נכון במה שכתבתי? תחזור לתגובה ותראה שחזרת על דברי. לכן העובדה שמס ההכנסה הוא דיפרנציאלי, בתאוריה זה הוגן, בפרקטיקה, אלו שיש להם כסף, פטורים, כיוון שדאגו לקבל אותו במסלולים אחרים, ומי שמשלם את המס הפרוגרסיבי זה מהעשירון התחתון ועד למעמד הביניים.

מתן גילור 5 באוגוסט 2014

איציק, אתה טועה בע-נ-ק.
העשירונים התחתונים כלל לא משלמים מ"ה, כי הזיכוי שלהם עולה בהרבה על חבות המס. לא הכל נקבע רק לפי האלפיון העליון (שפותח חברות ומזדכה גם על מס תשומות…). יש עוד כמה אלפיונים באמצע. מ"ה ביי-פאר יותר הוגן (לא רק הלכה, אלא הלכה למעשה) מאשר מע"מ. הסיבות שהמיסים על ההוצאה כ"כ גדולים ע"ח המיסים על ההכנסות נובעת בעיקר:
1. הרבה יותר קל וזול לגביה.
2. משום מה, אנשים לא אוהבים שלוקחים להם מההכנסה, אפילו אם בסוף החודש נשאר להם בדיוק אותו סכום בבנק.
מע"מ, בפועל, הוא פשע חברתי.

איציק 5 באוגוסט 2014

הענק שלך נראה לי קצת גדול מידי. הרי מדובר על מכבי מול כל השאר, כלומר מכבי נמצאת במקום שלא משלמים מס הכנסה, הפועל ירושלים דוקא תשלם מס שולי מקסימאלי, והיחידה שכנראה לא תשלם כלום זו נהריה. כל שאר הקבוצות תהינה באמצע. מה שיתקבל, פחות או יותר, שמכבי ונהריה יהנו משיטת המס הדיפרנציאלי וכל השאר תשלמנה בהתאם. לא עדיף לקחת מכולם את המע"מ ולנהריה ואולי עוד כמה קבוצות לתת החזרים?
אני מסכים עם התאוריה שלך בסעיף 2, ואולי גם חלקית לגבי הפשע במע"מ, אבל יש הבדל בין התאוריה לפרקטיקה. תוסיף לכך שמע"מ זו הכנסה גם מהתייר שבא לארץ וקונה בסופר או מזכרות אז זו הכנסה נוספת שלא מאלו שעובדים בארץ ויש הגיון מכך שגם המדינה תרויח מהזרים שמוציאים כאן כסף.
אבל אם לסכם, לו היתה מציעה שיטה בה כולם ישלמו מס דיפרנציאלי, כולל העשירונים הגדולים ביותר, היתי הולך איתך, אבל במודל הנוכחי אתה פוטר דווקא את מי שיש לו הכי הרבה, ומעמיס את הכל על השכירים. לדעתי גם זה לא הוגן.

חז 5 באוגוסט 2014

רק מזכיר שיש עוד כמה ליגות באירופה שקבוצה או שתיים גדולות מחזיקות בפי כמה מהאחרות (ספרד, יוון, רוסיה עד לפני כמה שנים).

ואם תגיד שפה יש רק אחת שדורסת את הליגה- גם אם היו לנו שתי מכבי תל אביב זה לא היה הופך את הליגה לטובה.

אגב, בכדורגל אנחנו רואים 4 מ-5 הליגות הגדולות (כמובן החמישית היא הליגה הטובה בעולם ביי פאר) שבהן אין יותר משתי קבוצות עשירות ששולטות בליגה, מהן חוץ מבספרד, בכל ליגה יש קבוצה אחת שהיא מעל הליגה. זה לא בדיוק פגע בפופולאריות, בצרפת ההתחזקות של פריז אפילו רק תרמה…

אני לא אוהד מכבי, רק רוצה בהצלחתה באירופה, אבל מפריעה לי העובדה שאנשים מבקרים את זה שיש לה תקציב עצום. הלו תביאו משקיעים.

ויקטור מורוז 5 באוגוסט 2014

למה להגביה את הרצפה אם אפשר להנמיך את התקרה? זה הרבה יותר קל.

אדם 5 באוגוסט 2014

למה שמשקיע יבוא?
הכסף נמצא בחוזי השידור של היורוליג ושם למכבי יש קביעות. בעצם, משקיע שמגיע צריך להחליט שהוא מוכן להפסיד הרבה כסף כמה שנים בתקווה שהיורוליג יסכימו לתת לו צ׳אנס יום אחד. המצב הזה לא מעודד השקעות.
יתרה מזאת, היורוליג לא ירצו את חולון או אילת כי איזה קהל יש להם?
המצב הזה יותר סיטואציה שלא בא משקיע כי קבוצה טובה לא מכניסה אותך לכסף הגדול ובכך גם מסרסת את אפשרות הגידול בכמות הקהל.

לדבר על להעלות את הרמה זה קל, אבל אין לכם שום הצעה פרקטית לעניין.

אדם 5 באוגוסט 2014

בשורה התחתונהמה שרציתי לומר הוא שהכדורגל יש לאן לשאוף, יש אפיק התקדמות ואפשר להציג חזון לקידום הקבוצה. בכדורסל הוא לא קיים

ויקטור מורוז 5 באוגוסט 2014

את רומא לא בנו ביום אחד. הרי אין משהו שקהל אוהב יותר מהצלחות. אתה לא יכול לצפות שתיקח קבוצה וישר תיכנס ליורוליג. תתחיל קודם בלהציב קבוצה בצמרת הליגה, תגיע באופן עקבי לגמר, תתחזק מדי שנה, תתחיל לקחת אליפויות ואז גם תגיע ליורוליג. הבעיה היא, שבישראל אין חשיבה לטווח ארוך וכולם רוצים עכשיו ומהר.

איציק 5 באוגוסט 2014

הפוך, הרי אין משהו שהקהל אוהב יותר מכישלונות… אין כמו שמחה לאיד ;)

אדם 5 באוגוסט 2014

ויקטור, הייתי מסכים איתך אם היה דבר כזה "להגיע ליורוליג". זה לא קיים. אתה צריך להיות חבר של בשביל להיכנס לשם. בגלל שהאפיק הזה פחות או יותר נעול, יש תקרת זכוכית מאוד נמוכה על ההכנסות האפשריות של קבוצה שרוצה לעלות למעלה. אי אפשר להתעלם מהמצב הזה ולטעון שכשתהיה קבוצה טובה אז נדבר. מי שבא להשקיע רוצה לדעת שיש לו למה לשאוף.

בני 5 באוגוסט 2014

הכסף שלה הוא לא ממשקיעים היא פחות או יותר מאוזנת.

חז 6 באוגוסט 2014

אבל מדובר בקבוצה שמנוהלת שנים בצורה מסוימת שהביאה אותה לאן שהביאה אותה. נכון, לפעמים טיימינג זה הכל בחיים ופעם היה קל יותר להגיע למקום גבוה ובשונה מהמון דברים אחרים בחיים, בספורט יותר קל להישאר גבוה כשיש לך את הבסיס מאשר להגיע לשם. אפשר לקחת את מנצ'סטר יונייטד ש"ידעה" להצליח בדיוק בזמן הביניים כשהתחילו להיפתח השווקים הבינלאומיים, משהו שלא היה לליברפול 10 שנים קודם, ועכשיו לך תדביק אותם.

אבל זו מגמה בעולם. כל הקבוצות שפתאום הפכו להיות קבוצות גדולות עשו את זה בגלל הכסף. מילאנו נעלמה ל-20 שנה בגלל שלא היה כסף. מה הייתה פ.ס.ז' בצרפת לפני הקטארים? מה הייתה צ'לסי ומה הייתה מנצ'סטר סיטי?
מכבי בישראל מזכירה לי את ברצלונה וריאל מדריד בספרד.

הפועל ירושלים מתחילה לעשות קולות של התנהלות נכונה. מכבי מתמידה כבר 50 שנה, תן לירושלים 5-10 שנים ואולי אפשר יהיה לראות פה באמת עוד קבוצה טובה.

דגש 5 באוגוסט 2014

הליגה הישראלית בכלל לא תקועה כי למכבי תל אביב יש יתרון מובנה. היא במצב יפה מאוד. מדובר באחת הליגות המצליחות באירופה, הרבה מעל לרמת הכדורסל של הישראלים (אם משווים בין היחס בין נבחרת ישראל לנבחרות אירופאיות אחרות ואת הליגה ביחס לליגות אירופאיות אחרות). לולא התערבויות מלאכותיות טפשיות היא גם הייתה פועלת כמו כל ליגת כדורסל נורמלית שבה הקבוצה הטובה ביותר מנצחת.

מטומטם לחלוטין לפגוע בסיכויים של קבוצה ישראלית שרושמת הישגים בינלאומיים מרשימים בספורט להתמודד תקציבית מול יריבותיה באירופה, כדוגמת ריאל מדריד, צסק"א, ברצלונה וכו'. ומכבי ממילא בנחיתות משמעותית מבחינה זו.

מי שמרגיש תקוע הם אוהדי הקבוצות שמפסידות לרוב בקרב על האליפות. אבל אין סיבה לומר שהליגה תקועה. הכדורסל בישראל הוא ענף משגשג יחסית לעניין של הציבור (שרובו המכריע חולה על כדורגל ומתעניין בכדורסל רק במכבי ת"א ביורוליג), ומצב הליגה הישראלית הוא מצוין ביחס לכסף שמושקע בו בהשוואה לליגות אחרות באירופה.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2014

הליגה הישראלית ממצה חלק קטן מהפוטנציאל שלה – יש לך דור מאמנים נהדר , אלופת אירופה , תנופת בניית היכלים, כניסת משקיעים חדשים , פריסה גיאוגרפית נכונה של הקבוצות , דור עתיד בכלל לא רע ומדינה דוברת אנגלית שמושכת אמריקאים ומתאזרחים ומה יוצא מזה – מוצר דלוח ולא מעניין שבו לא רק שהאלופה די קבועה מראש אלא שמרוב תקנות והגבלות חלק לא קטן מאבד עניין ומעקב .

פרנסי הענף (קלישאה גדולה) עושים פה הכל כדי להוציא עין לשכן במקום להתקדם – הפעם זה דווקא מגיע מכיוון בעלי הקבוצות נגד מכבי (ויש מספיק סיבובים שזה הפוך.

דגש 5 באוגוסט 2014

בעידן הטלוויזיה בכבלים וספורט בשידור חי מכל העולם, בשביל שענף הספורט המשני בישראל יעניין אנשים כספורט אתה צריך לעבוד קשה מאוד.

בכל מקרה אם תגביל את התקציב של מכבי, כבר לא תהיה לך אלופת אירופה. בלי שמעון מזרחי ומכבי, מצב הכדורסל היה זהה למצב הכדורעף. אבל בכל זאת יש פה משהו מעבר וזה מגיע ממכבי. העניין, הכסף (אם מכבי קונה את השחקנים הטובים בליגה במחירים מופרזים הרי שקבוצות מקבלות מחירים מופרזים עבור השחקנים שלהם).

הכדורגל הספרדי מתעב את השליטה של ריאל וברצלונה, אבל בלי ריאל וברצלונה אף אחד לא היה מתעניין בכדורגל הספרדי. אלה החיים.

לא צריך להתמקד בלהילחם במכבי, צריך לעשות ימים כלילות כדי לשכפל את מכבי, כדי לבנות קבוצה שתתחרה במכבי. נכון שיותר קל לנסות לפגוע במכבי מלבנות קבוצה שתילחם במכבי, אבל מכבי לא עושה חיים קלים למי שמנסה לפגוע בה. (ועדיין זה יותר קל. מלבנות קבוצת כדורסל בטופ האירופי.) הבעלים של ירושלים מנסה להילחם בצורה הנכונה. זו לא הפעם הראשונה, אבל ככה זה, לא קל לבנות קבוצת כדורסל איכותית צריך לדעת לעבור דרך ארוכה.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2014

צריך בהחלט להגביל את מכבי אבל אם לא מסוגלים אז צריך לתת לשוק החופשי לעבוד – במצב הנוכחי מגבילים את הפועל יותר מאת מכבי – זה הזוי .
ולגביי השיטה – הכי גרועה שאפשר .

איציק 5 באוגוסט 2014

יניב, אשמח אם תתייחס לתגובה שלי מלמעלה, כי היא בידיוק שואלת למה אתה כל הזמן חוזר על האמירה, בו נאמר מוזרה, שצריך להגביל את מכבי. למה לא לצ'אפר את האחרים באפלייה מתקנת. הגבלת מכבי תדרדר את כל המוצר למטה, חיזוק שאר הקבוצות ישדרג את כל המוצר. אני פשוט לא מצליח להבין את הגישה שלך, ושל רבים אחרים. אתה מציע לקחת ממכבי את החכה הגדולה ולהחליף בבינונית. אני מציע לקחת מכולם את החכות הקטנות ולהחליפם בבינונית. תשאירו את החכה הגדולה של מכבי, פשוט תגדילו לאחרים.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2014

אני אענה לך פה.
קודם כל צריך אכן לייצר מנגנון של חיזוק החלשים – לא אוטומטית אלא דרך סנכרון מטרות – אם קבוצה כמו נהריה תקבל צופר על שיתוף ישראליים וזה יעביר אותה לתקציב מאוזן יותר אני מניח שהיא תפעל בנושא וכולם ירוויחו .

עכשיו לגביי הגבלת מכבי – על מה מדובר ? על תקרת שכר של שחקן 10 ומעלה בסגל – לא משהו שיהרוס אותה או לדוגמא על איסור של השאלות כמו במקרה נעימי וגייק כהן -גם לא סיפור .
אז מכבי לא תוכל להחתים ללא הגבלה שחקנים ולנתב אותם לאן שנוח לה – גייק כהן כזה לא צריך להיות פיון של מכבי אלא שחקן חופשי – ייתכן ויגיע לנהריה וייתכן שישחק באיטליה .

אני לא בעד הגבלת שכר כוללת כי זה באמת יהיה בבחינת נזק אמיתי ואין סיבה וזה גם לא ממש ספורטיבי בעיניי – אבל תקנות מגבילות כמו שציינתי יכניסו שפיות לענף .
לדעתי עדיף למכבי ביטול כל התקנות של חוק רוסי ודומיו וחזרה לסדרות תחת הסדרה של תקנות כאלה .

עכשיו לנושא החכה הגדולה – בגלל מבנה היורוליג אני מניח שאת השריון אי אפשר לבטל והוא עובדה קיימת – אבל הוא יתרון מרכזי ככה שאם אתה מקבל מצב שכזה יש מקום לבחון תקנות כמו שציינתי .

איציק 5 באוגוסט 2014

התקנות שציינת זה השולים של השולים אבל אין בהם הגיון רב. למשל יש למכבי שחקן מבטיח בפנימיה. במקום שישב אצל מכבי (היא לא תמכור כי הוא פרוספקט מבטיח) היא תשאיל אותו. השחקן ירויח, הקבוצה שתקבל אותו תרויח, ואם יהיה תגמול על שיתוף צעירים או ישראלים בכלל אז הקבוצה אפילו תרויח יותר.
לעומת זאת, תגמול קבוצות המשחקות ומצליחות באירופה, פרט למכבי זו אפלייה מתקנת. תיגמול על ישראלים במקום חוק רוסי, ללא מכבי זו אפלייה מתקנת. תגמול על פתיחת פנימיית כדורסל לנוער וילדים ללא מכבי זו אפלייה מתקנת. אז אי אפשר להפלות בהכל כי אז באמת תהייה פגיע לא מידתית כנראה, אך אם בכל דבר מכבי תקבל רק חלק מהתגמול, או שההפלייה תהיה בשני נושאים בלבד, זה בהחלט סביר, במיוחד שזה בא בנושאים שהאיגוד מעוניין לקדם.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2014

אין בעיה לשיטתי לאפשר השאלות לשחקנים שגדלו במועדון והם מתחת לגיל מסוים – האינטרס של הכדורסל הישראלי הוא שקבוצות יטפחו אקדמיה .

אני מאמין בהגבלות שאתה מכנה שוליות -בכל מקרה לא מרכזיות – ביצירת חוקים שמאפשרים לקטנים להתחזק ובלי יצירת סימטריה לגדולים -כן סובסידיה לקטנים ולא אוטומטית .

בעיני גם אפשרות לארח ב2 היכלים כדי לעזור בהגדלת ההכנסות היא אופציה .

המצב הקיים בכל מקרה תוקע את כולם וכמו שכתבתי – זה פוגע קודם כל בחלש

איציק 5 באוגוסט 2014

בגלל זה אני מציע האדפה מתקנת כידי לתת לחלשים סיכוי גבוה יותר. אתה מחפש איך להגביל ואני מחפש איך להגדיל… זה ההבדל המהותי בין שנישנו. תן הטבות, תעודד השקעה בנוער, התשתיות, ביצוג בחול, ותראה שהדברים מתחילים להסתדר.

איציק 5 באוגוסט 2014

/העדפה/

אנונימוס 5 באוגוסט 2014

מי אמר שנושא השריון הוא בלתי הפיך?
בזמנו נדרשה הסכמת המנהלת לשריון. למי ששכח – מכבי הצביעה בעד (!) הפיינל פור בתמורה לקבלת השריון (עובדה שנוח להם מאד לשכוח היום כשהם דורשים את ביטול הפיינל פור).
מי אמר שבלתי אפשרי היום לפעול לביטול השריון?

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2014

היורוליג זו תעלומה בעיני – הם גמישים מספיק למצוא לכל מה שירצו פתרון .

דגש 6 באוגוסט 2014

יניב – אתה מתעלם: מכבי תל אביב לא מתחרה רק בהפועל תל אביב, היא מתחרה גם בריאל מדריד ובצסק"א. אם אתה מגביל אותה עוד יותר מהמגבלות הטבעיות שלה היא לא תוכל להתחרות ביורוליג. אז אולי בתור אוהד הפועל זה לא מעניין אותך, אבל העובדה היא שהספורט היחידי שמשודר באופן קבוע בערוץ מסחרי בישראל זה מכבי תל אביב ביורוליג, ולכן מי שבעד ההצלחה של הספורט הישראלי לא יכול להרשות דבר כזה.

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2014

דגש – ההגבלות שאני מדבר עליהם לא אמורות לפגוע במכבי באירופה -לא כל דבר יחרב למכבי את ימי חמישי וזה לא המטרה -ההגבלות הנוכחיות פוגעות בה יותר ופוגעות בהפועל בליגה -אז זה בסדר -לכולם מוציאים עין .

ולגביי צסקא -אז סתם שאלה -למה קוראים לחוק הרוסי חוק רוסי?

דגש 6 באוגוסט 2014

מה זאת אומרת לא יגבילו? "אם תהיה הגבלת שכר על השחקן ה-10 ומעלה בסגל או חס וחלילה איסור על החתמות והשאלות" זה יפגע. זו אולי

דגש 6 באוגוסט 2014

>>>הסיבה שדווקא החוק הרוסי הוא המגבלה. כי למכבי לא באמת אכפת לשתף עוד ישראלי אחד במשחקי הליגה. מגבלות על הרכש, המשכורות וכל מה שקשור לבניית הסגל כבר יהפוך לבעייה. אני מסכים שהחוק הרוסי הוא בעייתי לקבוצות שלא יכולות לשלם על המצרך הנדיר הזה – ישראלי טוב, אבל השחקנים של הפועל נורא דואגים לכדורסלן הישראלי, לא?

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2014

דגש הטענות שלך לא רלוונטיות.
הם לא רלוונטיות כי יש 11 בעלי קבוצות בליגה שעושים הכל כדי להגביל את מכבי. הבעיה שלי שהם פשוט לא טובים בזה.
יש אפשרות שגורם מקצועי ינהל את העסק ויקבל החלטות קרות- אולי זה יקרה.
יש אפשרות שמכבי תיזום מתווה של תן וקח אבל יהיה חייב להיות פה תן.
יש אפשרות שנמשיך את המצב הקיים
ויש אפשרות שמישהו ייקח מנהיגות ויציע מתווה אחר.

אבל עולם שבו מכבי מקבלת את כל מה שהיא רוצה במציאות הקיימת לא יקרה- ואת האמת. די בצדק.

אדם 5 באוגוסט 2014

דגש, בנוגע לעניין. אתה לא חושב שיש עשרות אלפי אזרחים בספרד ובאנגליה שהיו שמחים שרמת הכדורגל תרד קצת, ישלמו פחות לשחקנים ומכירי הכרטיסים יהיו שפויים יותר?
את זה אני כותב בנוגע לריאל ובארסה. מה איכפת לאוהדי סוסיאדד ולבנטה שרואים אותם בכל העולם בגלל ריאל ובארסה? הם רק סובלים מזה.

דגש 6 באוגוסט 2014

א. מספר האוהדים של ריאל וברצלונה גדול מאוד גם בספרד.
ב. אתה בוחר להזדהות עם האוהדים של לבאנטה, אבל אם יש כזה דבר שנקרא "הכדורגל הספרדי" (ויש) הרי שהוא מרוויח מזה.
ג. זה כל כך מתאים לאוהדי הפועל (לא יודע אם אתה כזה), לא חשוב רמת הספורט, העיקר שיהיה כיף לאוהדים. אבל רמת הספורט כן חשובה. ההישגים כן חשובים. ההצגה היא לא האוהדים והחוויות שלהם אלא המשחק עצמו. האוהדים זה התפאורה. כשאוהדים חושבים אחרת תמיד יש צרות.
ד. ברור ששוויוניות זה ערך, אבל אסור שהיא תבוא על חשבון הרמה. בטח אם יש לך שאיפות להצלחה במפעלים יבשתיים.

אדם 6 באוגוסט 2014

א. ברור שהוא גדול, לא ברור שהוא הרוב.
ב. הכדרוגל הספרדי היה מרוויח מזה אם חלוקת הכסף הייתה שוויונית כמו בפרמייר ליג – זה ממש לא המצב בספרד.
ג. זה נחמד לומר שהאוהדים זה התפאורה אבל הם צריכים להגיע. חוצמזה שאתה כנראה מסתכל על זה כמו הצגה ולא כמו משהו שקשור לקהילה מסוימת. אם אני צודק אז אין טעם להתדיין כי אנחנו לא מסכימים בנקודה הבסיסית.
ד. בהחלט לגיטימי ששוויוניות תבוא על חשבון הרמה. צריך להיות ביניהם סוג של טריידאוף. תראה לדוגמא את הליגות האמריקאיות – אם היה מגיע אוליגרך שיכול לשלם כמה שבא לו למי שבא לו אז הייתה קבוצה אחת שהייתה לוקחת אליפויות ברצף וזהו. לא מעניין. חוצמזה שאתה חייב למכור את האשליה שיש לך סיכוי בעתיד להיות למעלה אחרת הקבוצות מהדרג למטה מאבדות עניין = מאבדות כסף.
ה. בנוגע לסעיף הקודם – ברגע שהאוהדים הם לא סתם תפאורה והם חלק מהותי מהקבוצה כמו בליגות נמוכות באנלגיה אז אתה יכול לראות שבעצם ה"הצלחה" כבר לא ממש חשובה.

דגש 6 באוגוסט 2014

בסעיף ד' קרצתי לאמריקה. כשאתה הליגה הטובה בעולם, כשאתה בטוח שכל השחקנים הטובים בעולם ישחקו אצלך ואתה עשיר בכמה רמות יותר מכולם, לא אכפת לך לעשות מגבלת שכר. כי אם לברון מוגבל ל20 מיליון וקצת גם צסק"א לא תציע לו יותר. במכבי זה לא המצב. לאלופת אירופה אין כסף להחזיק את השחקנים שלה עצמה והם בורחים לה לקבוצות יורוקאפ. תגביל אותה עוד יותר וחיסלת את הסיכויים שלה למכור משהו ביורוליג.

שוב לגבי האוהדים: נכון, בליגות הנמוכות באנגליה האחווה יותר חשובה, בגלל זה הם בליגות הנמוכות. יש ספורט תחרותי והישגי ויש ספורט קהילתי. אם להפועל תל אביב לא חשובים ההישגים שתישאר בליגה השנייה ולא תחפור. אבל היא גם רוצה להצליח, היא גם רוצה להיכתב בדפי ההיסטוריה, היא רוצה לזכות בתארים ולהשאיר מורשת. לכן יש פה צביעות קלה.

"האוהדים צריכים להגיע?" העובדה היא שברחבי העולם הקבוצות שמביאות הכי הרבה קהל הם הקבוצות המצליחות ביותר. כשמילאן נראית כמו שהיא נראית היא מוכרת פחות מנויים ממכבי חיפה. כשקבוצה מצליחה היא גם מוכרת. וזה בדיוק העניין של ספורט תחרותי, ככל שאתה מנצח, ככל שאתה טוב יותר אתה מצליח יותר. הניסיון לפרק את המשוואה הבסיסית הזאת הוא אנטי ספורטיבי.

אדם 6 באוגוסט 2014

חושב שהבנת לא נכון את הצריכים להגיע. ברור שכשאתה טוב באים לראות אותך הכי הרבה אסל כשאתה יותר מידי טוב השים לא הולכים לראות מישהו אחר. יותר מידי טו הכוונה לדוגמא היא ריאל וובארסה בליגה. אתה מסתכל מנקודת המבט של הקבוצה ואני מנסה להסתכל מנקודתמבט של כל הקבוצת

חן הצהוב 5 באוגוסט 2014

אם אסכם את דבריך באופן הפופוליסטי ביותר: למה לנסות להתרומם מהביצה, אם אפשר למשוך חזרה פנימה את זה שהצליח לצאת.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2014

אם לא תאפשר גם לאחרים לצאת מהביצה הם יילחמו להכניס אותך פנימה -גם אם במאבק הם יטבעו יותר

חן הצהוב 6 באוגוסט 2014

משל הצפרדע והעקרב?

המלאך אומר לאדם שייתן לו מה שהוא רוצה, בתנאי שהשכן יקבל כפליים, אז הוא מבקש שיעשה אותו עיוור בעין אחת?

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2014

כן, בהחלט עבר לי בראש.
רק שפה העקרב לא יטבע .

בני 5 באוגוסט 2014

יניב לגבי החוק הרוסי אתה אולי צודק. מצד שני אוחיון פניני ולנסברג לא במכבי בלעדיו. זה נראה לך סביר?
מה שאותי מתסכל זה שבנבחרת אפשר לשתף רק מתאזרח אחד ובקבוצות בלי הגהלה. זה לא הגיוני..
הסיבה שישנה התקדמות כזו בכדורסל בשנים האחרונות (וש בכל התחומים עניין אוהדים משקיעים -אילת חיפה ירושלים) היא שיש סיכוי לקחת אליפות זה הצריך שינוי משמעותי של פיינל פור ובהדרגתיות עובר לסדרות.
השנה עם כל ההצלחה העצומה באירופה מכבי יכלה ליפול כמעט בכל משחק ליגה וזה אחרי שנה שהם איבדו את האליפות (פעם זה היה מטריף אותם לאכול את הליגה). אני חושב שאפשר להיות מרוצים ושהדברים מתאזנים לאט לאט.

oded 6 באוגוסט 2014

הגבלת מספר המתאזרחים בליגה נוגדת את חוק יסוד חופש העיסוק
לא יודע למה אנשים שוכחים את העובדה שמדובר באנשים מאחורי המילה המבוססת מתאזרחים, הם אזרחים כמו כל אחד אחר פה

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2014

אני לא חושב שמגבילים מתאזרחים- הם נספרים כמו ישראלים בכל תקנה.

oded 6 באוגוסט 2014

וטוב שכך
התייחסתי לבני שהציע להגביל…

קובי (מכביסט) 6 באוגוסט 2014

1.לא ברור לי איך אפשר "לקשור" למכבי את הידים והרגלים ולהרגיש "שוויון"?
2.לא ברור איך הורדת הרמה יכולה לתת תחושה של הישג?
3.אם קבוצות שבנויות על סגל של 7-8 שחקנים בלבד. לא נותנות לשחקנים הצעירים דקות משחק. למה מצפים מקבוצה כמו מכבי לתת להם? ואם זה כן הכרחי אז למה לא מחייבים את המאמן לתת ע"י קנס או משהו בסגנון???
4.החוק הרוסי + הגבלת הזרים = עידוד מתאזרחים!! כי החוק הרוסי מחייב 5 ישראלים (כולל שני צעירים). הגבלת הזרים מאפשרת 5 בלבד. ואז מה שנותר זה עוד שניים. אם תביא זרים תאלץ להשאיר שניים על הספסל בכל משחק. ואם תביא שני ישראלים תחליש את הסגל. אז מה כולם עושים? מתאזרחים!!! זר עם תעודת זהות ישראלית. וככה נוצר מצב שבליגת העל רבע מהשחקנים הם מתאזרחים!!!

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2014

אני מסכים איתך מאוד על עידוד המתאזרחים.
לגביי הצעירים אני אישית ממש לא מצפה ממכבי שתשתף צעירים.
זה תפקיד ששמור לקבוצות חלשות ומליגה שניה.
הייתי כן מצפ'ר קבוצות כאלה בתמרצים אבל לא מעבר לזה.

oded 6 באוגוסט 2014

וואוו כמה שינאת זרים
כן, הבעיה של הכדורסל הישראלי היא המתאזרחים… ברור, ורק זה
חוץ מאלה של מכבי אני לא יכול לספור עוד 3 אפילו, תוכל לעזור לי
חוץ מזה, ברודי, מרסר, סימס, דאוסן ועוד רבים לא התחילו כמתאזרחים? הם פגעו בליגה? אלו גיבורי ילדותי

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2014

שנאת זרים ? הגזמת .
אבל כשאתה מחייב מעסיק מסוים להעסיק סקטור מסוים אתה מעלה לו את השווי – החוק הרוסי מעלה את הערך של הישראלים והמתאזרחים נהנים מזה .

Comments closed