כמה מילים על מחירי הכרטיסים

ticket

 

אני חייב למר מתן גילור ארוחה כי לא האמנתי שחיפה תמכור כל כך הרבה מנויים וכרטיסים – אבל זה רק מוכיח כמה פוטנציאל יש פה – איך בקיץ אחד אפשר למכור כפול וכמה רעב יש פה.

אכלתי אותה ובסוף אני גם אשלם.

***

המחאה סביב מחירי כרטיסי המשחקים היא שלב נוסף וחשוב בדרך לניהול מסודר של הענף.

הסיפור אינו רק מחירי הכרטיסים שיחד עם הוצאות נלוות הפכו בילוי משפחתי לגיטימי למוצר יקר אלא בעיקר התפישה הבסיסית של ניהול הענף שבנוי על נדבנים.

הכתבה שהראיתי בפוסט הקודם מגלובס על יחס הוצאות להכנסות חשפה ענף מפסיד כמכלול, אך למעשה סיטואציה שבה כל הקבוצות בארץ מסיימות בגירעון- כולם מפסידים פה כסף – כל קבוצה והענף ביחד- סליחה לא כולם , ישנה קבוצת נותני שירותים שעושה אחלה כסף.

אבל בגדול זה ענף שבו האפשרות להרוויח כסף אינה חוקית- כן, לבעל קבוצת כדורגל בישראל מותר לאזן את ההכנסות אבל משיכת רווחים אינה חוקית- אז מה הפלא שאין תורים ארוכים כדי להיות פה בעל קבוצה.

מחירי האבטחה, תקנות ההתאחדות, מבנה התחרות ומצב המתקנים הם כולם בעיות המקשות על בעל קבוצה לבנות מודל עסקי ראוי.

תסתכלו על ליגת העל – רעננה, עכו, מכבי פ"ת, קריית שמונה אינם בנויות על הכנסות מהקהל האורגני שלהם- קצת השבחת שחקנים, קצת תמיכת בעלים, קצת הקצבות ומשחקים אחת לתקופה מול קבוצה "גדולה"- אז מה הפלא שחייבים לעשות קופה כשמכבי א' או ב' מגיעה לביקור.

באמת חייבים פה 14 קבוצות ? יש פה מספיק כישרון וקהל ל14 קבוצות? ומתקנים ל14 קבוצות ? אני לא בטוח אבל זו לא מהות הדיון כרגע.

***

תפקידה של המנהלת הוא לייצר לקבוצה עוד הכנסות- כרגע יש בעיה גדולה הדורשת פתרון מידי אבל בטווח הבינוני תפקיד המנהלת הוא להביא עוד כסף.

והפתרון הוא רק דרך הגדלה משמעותית של כמות הכרטיסים שאפשר למכור על חשבון מחיר הכרטיס.

התייחסתי לזה כבר בעבר – ההחלטה שלא לאפשר מעבר לאצטדיון גדול במשחקים גדולים היא מטופשת בעיני, יכול להיות שהיא 100% ספורטיבית אבל היא בעייתית- שכן במקום לתת למשחק גדול את הבמה הכי גדולה הוא מקבל במה קטנה יותר.

זו דוגמא בולטת באוסף של תקנות שמקטינות את היכולת הכמותית בשוק .

תנו לבעלי הקבוצות הזדמנויות להיות יותר יצירתיים בשיווק – לארגן הצגות כפולות, מיני מנויים, שיתופי פעולה וליהנות מביקושים כשאפשר – תנו להם ליזום ותגלו שלא רק שלמה ארצי יודע לעשות כסף מהופעות.

אי אפשר לבנות ענף על הכיס של בעליו – אי אפשר לשים עוד ועוד חסמים ולצפות לשינוי- יש יותר אבטחה ויותר עלויות ויותר הכל וזה כל הזמן בקו עליה– יש הגבלת זרים שמעלה את מחיר הישראלים לדוגמא – ואז אנחנו פוגשים איזו מאריבור או אסטנה ולא מבינים שהתקציב של הישראליות אומנם גבוה יותר אבל קונה פחות.

אסטרסומאריבור בדרך לרווחיות ואצלנו לוקחים 90 שקל לראות את מכבי בראש הזהב.

***

תפקיד המנהלת הוא להביא שיטה שמתעדפת את הקבוצות בעלות הקהל הגדול יותר – כן, זה לא הכי פופולרי להגיד אבל כדי שהענף יהיה חזק הוא צריך לחתור להגדלת הכנסות דרך הגדלת חשיפה והגדלת שימושים ובשביל זה צריך לבנות שיטה שמחזקת את הקבוצות עם הקהלים הגדולים- סורי, משפחת לוזון וגם לנציג של צפרירים חולון הגיע הזמן שיהיה פחות כוח.

תפקיד המנהלת הוא לארוז את המוצר הזה שנקרא כדורגל ישראלי, להביא יותר ספונסרים, יותר שיווק ולייצר פה ענף שיכול לחיות על הכנסותיו- והוא יכול- אבל לא ככה.

***

מעבר לים יש הרבה מודלים – אני לא מכיר ליגה אחת חזקה שיש בה הגבלת זרים כזו, חלוקה שיוויונית מלאה של ההכנסות מהטלוויזיה ובעיית מתקנים כזו – וכל זה עטוף בסביבה גיאופוליטית לא פשוטה.

כמובן שצריך לטפל בתשתיות אבל עד אז צריך למכסם את האצטדיונים הקיימים ואם יש "סמי עופר"אחד ו"טדי" אחד ו"רמת גן" אחד אז תנו להם לעבוד כמה שיותר.

וצריך לטפל במודל ההכנסות כדי למשוך לא רק את הנדבנים אלא גם את היזמים.

בשנה שעברה ראיתי בהפועל כמה וכמה משחקים נהדרים ביום שבת בצהריים – זה חלק מהפתרון – כי גביע הטוטו ביום שלישי באשדוד בשעה 20:00 במחיר של 50 שקל לכרטיס באצטדיון הי"א זה לא זה, זה פשוט לא זה.

עכשיו לכו תתכנו הפנינג משפחות להפועל רעננה .

לקבוצת כדורגל יש 18 משחקים- היא מוכרת מנוי לשנה מראש- בלי לדעת באיזה פלייאוף היא תשחק, באיזה מועדים, באיזה ימים –מה הפלא שהיא לא חושבת שיווק ורק מעלה מחירים כשהיא יכולה.

***

צריך לבנות מחדש את גביע הטוטו ואת גביע המדינה ולחשוב איך מטפלים בבעיות האבטחה ובשעות המשחקים ואיך בונים פה עונה של מכסימום אפשרויות להגדלת מקורות.

ובמקביל צריך לטפל במחירי הכרטיסים כי כרגע יש בעיה.

למרות שבעיני בשוק חופשי ומשוכלל, בשוק שנותן עוד ועוד אופציות לבעל קבוצה להרוויח מחירי הכרטיסים יירדו מעצמם- כי אם הדרבי יעבור מבלומפילד לרמת גן ויכניס עוד 20,000 כרטיסים אז הפונקציה של מחיר נמוך =גידול כמותי כבר תעשה את שלה.

הגיע הזמן.

 

 

 

 

יומן האליפות של הג'איינטס (2) - התחלה רעה לתפארת
יומן אליפות של הניינרס (הפרקים האפלים). בין ריי רייס לריי מקדונלד

82 Comments

dmc 9 בספטמבר 2014

מעולה, נהניתי לקרוא. ולא ידעתי שלבעל קבוצה אסור להכניס כסף. מה ההיגיון? מישהו מוכן להסביר איך זה הגיע למצב הזה?

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

מאחר וקבוצת כדורגל מקבלת כסף ציבורי – הרעיון היה לשמור על מסגרת – אבל זה הגיע למצב שאם קבוצת כדורגל מסיימת בפלוס קטן אסור לבעל הקבוצה למשוך דיבידנדים.

תומר חרוב 9 בספטמבר 2014

העניין של מחירי הכרטיסים פשוט מאוד. פיקוח ממסדי, מחיר אחיד של חמישים או 60-30, מה השאלה פה? אם נתניה מוכרת חמישים אחיד אז כל קבוצה יכולה.

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

נתניה לפי מה שהבנתי גובה דמי שימוש מוזלים בהשוואה לפתח תקוה בלומפילד או סמי עופר – מה גם שלא כל יציע בתוך אצטדיון נותן תמורה זהה – אני לא רואה איך מחיר מפוקח יעבוד.

תומר חרוב 10 בספטמבר 2014

יעבוד נהדר.
אני אמנם הייתי הולך לקיצוניות ומוכר בחמישים לכל המציעים והקודם זוכה בעניין הזה אבל לא צריך להיות קומוניסט כמוני יאפשר בהחלט לקבוע מינימום-מקסימום למגרשים מסוימים.
ואם דמי השימוש גבוהים אז גם בזה יש לטפל. אלו מתקנים ציבוריים, האזרח מימן אותם. אם בסופו של דבר הוא צריך לשלם את המחיר המופקע על אחזקתם אז משהו לא עובד.
וכן, כדורגל לא חייב להיות רווחי ואולי גם כדאי לנסות להכיל פה את הפייר פליי, שקבוצה לא תוציא מעבר להכנסות שלה ואז לא נראה כל מיני ברק יצחקי בשש מאות אלף יורו על המגרש כשאבא לא יכול להרשות לעצמו להביא איתו את הילד.

יניב פרנקו 10 בספטמבר 2014

זה יעבוד רק אם אתה מוכן לשלם את המחיר המלא של המהלך וזה באמת דיון אחר – אני דרך אגב חושב שאפשר לעשות מהלך כזה באופן חלקי ולהחיל אותו על הליגה הלאומית – להגביל שם את הזרים עוד יותר ולקבוע כרטיס במחיר גג של לא יותר מ30 שקל – לדעתי עם המנהלת תעבוד נכון במקומות האלה היא תייצר מנוף כולל לענף.

לגביי דמי שימוש – אצטדיון ציבורי לא יכול להיות בכל עירייה עול תפעולי – ואם אתה בונה מחר סמי עופר בתל אביב הוא יעלה הון בבניה ודמי השימוש שלו בהגדרה יהיו הגבוהים בארץ – תחת ההצעה שלך זה יהפוך את התפעול השוטף לבעיה ובעצם יחסום רעיון כזה – כל עיריה והשיקול שלה – צריך לזכור גם שיש עיריות שמכסף ציבורי משלמות את הצעצוע וגם פה תחת עולם מפוקח יש הרבה בעיות בהגדרת תחרות בין בני יהודה שזוכה לאפס תמיכה ודמי שימוש גבוהים לבין הפועל עכו שמקבלת גב ודמי שימוש ברצפה ולקבוע לשתיהן אותו מחיר באותה ליגה זו בעיה.

תומר חרוב 10 בספטמבר 2014

הבעיה היא בחמדנות של מוסדות ציבור בישראל שחושבים שהם בתי עסק. לא רואה למה את בלומפילד יקר יותר לתחזק מנתניה או עכו. מה גם שעל בלומפילד משלמות שלוש קבוצות בקביעות ולא אחת והוא משמש ליותר אירועים חיצוניים, אין באמת סיבה שבני יהודה תשלם יותר. ובני יהודה זו באמת דוגמא טובה כי גם היא גבתה 50 שח אחיד, בדיוק כמו נתניה. אז גם הפועל יכולה.

יניב פרנקו 10 בספטמבר 2014

אולי אין סיבה ואולי יש אבל כרגע זה המצב ויחד עם עלויות אבטחה גבוהות בהרבה צריך להבין שיש סיבה למה הפועל לא יכולה למכור כרטיסים במחירים של נתניה.

סקרן 9 בספטמבר 2014

מישהו יודע מה המחיר הממוצע למשחק כדורגל בליגות הבכירות באמריקה?
ברזיל, ארגנטינה ומקסיקו.

רן 9 בספטמבר 2014

ארגנטינה – 15 -30 ש"ח (לסופרקלאסיקו אין מכירה ויכול להרקיע בשוק שחור ל 300 ו 400 ש"ח)
ברזיל – 20- 30 ש"ח גם לדרביט גדול כמו בוטאפוגו פלמנגו (אבל זה במרקנה וגם במשחק כזה הוא לא מלא)

מקסיקו אין לי מושג

סקרן 9 בספטמבר 2014

מדהים איזה מחירים שפויים, ולפי מה שזכור לי הרמה באמריקה עולה על הרמה שלנו בכמה וכמה רמות, וגם המתקנים כמובן

shadow 9 בספטמבר 2014

לא באמת עשיתם עכשיו את ההשוואה השיטחית הזו.

Destiny 23 בנובמבר 2014

Great article but it didn't have evrhyteing-I didn't find the kitchen sink!

Maren 26 בנובמבר 2014

Okay I'm covcnnied. Let's put it to action.

עידו גבעון 9 בספטמבר 2014

וואו. שלום רן. אפשר לדעת מאיפה אתה קונה כרטיסים כל כך בזול?
אני מכיר רק את מחירי הכרטיסים למשחקים של ריבר פלייט האמת, אבל אתה ממש לא בכיוון.
להלן לינק מהאתר הרשמי של הקבוצה שמתאר את מחירי הכרטיסים למשחק בעוד כשבועיים מול אינדפנדיינטה:
http://www.cariverplate.com.ar/wp-content/uploads/2014/09/Precios-River-Independiente-Sep-2014-River-Independiente.pdf

עזרה עם הספרדית : socio זה חבר מועדון. ז"א תשלום שנתי שמאפשר בין היתר, הנחה ועדיפות בקניית כרטיסים. כמו שאתה רואה, מחיר לכרטיס למשחק הזה נע בין 150 פסו ארגנטינאי (עד לפני 5 שנים שווה לשקל, היום שליש ממנו כמעט – נגיד 65 שקל), ושים לב כמה מעט כאלה יש, לבין 600-700 פסו (300 שקל!) לכל אדם מהרחוב שרוצה לקנות כרטיס.
וזה עוד באצטדיון של 62000 מקומות.
וכן, ריבר ממלאת אותו, כמעט לגמרי, כמעט כל משחק.
גם לסופרקלאסיקו, אגב, יש כמובן מכירה (איך יהיה לאנשים כרטיסים אם לא ימכרו כרטיסים? לא ירדתי לסוף דעתך שם). היא פשוט בד"כ מסתכמת בעדיפות שמנצלים חברי המועדון והמקומות ששומר המועדון לתיירים שמגיעים למשחק הזה (חברות תיירות מקבלות נתח, הכוונה.)

ולא רק שמחירי הכרטיסים שם גבוהים מבישראל בהרבה – צריך לזכור שזו מדינה במשבר כלכלי, בה ההכנסה נמוכה מבישראל.
מצד שני יש שם תרבות ענפה של חברות במועדון. לריבר למשל יש מעל ל90,000 חברי מועדון.
עוד נתון שצריך לזכור – להם אין תחביבים ישראלים כמו מלחמה. זו מדינה שבה הכדורגל הוא המון ויש הרבה יותר אנשים שאוהבים את הקבוצה שלהם בצורה קיצונית.

לגבי ברזיל אין לי נתונים כה מדויקים, אבל קיבלתי את הרושם במונדיאל שביציעים היו אנשים בעלי צבע עור מסוים.
כשרואים משחקי קבוצות מקומיות שם זה כמובן נראה קצת אחרת. ועדיין, כנראה שאין הרבה משחקים אטרקטיביים, ועוד בליגה הראשונה, שעולים כה מעט.

רן 9 בספטמבר 2014

אחינו כמה דברים
קודם כל הספרדית שלי ברוך השם יום יום, מדבר שותף
דבר שני יכול לתת לך את המחירים ששילמתי לבוקה, אבל היי יכול להיות, שפשוט ריבר המליונרים לוקחים כאלה מחירים בונבונירה זול יותר (מאוד אתפלא בהתחשב בזה שריבר חזרה לליגה הראשונה שנה שעברה). אין מכירת כרטיסים = רק למנויים. דבר אחרון ברור שאין השוואה, המצב הכלכלי שם על הפני
אבל שאלו אז עניתי.
דבר אחרון כך בחשבון שבארגנטינה מחירי האינטרנט יכולים להיות פי 10 מהמציאות. לדוגמא למשחק של ארגנטינה ברזיל שהייתי באינטרנט רצו 500$ אני קניתי בקופות ב 100 פזו

מתן גילור 9 בספטמבר 2014

מרבית ארגוני הספורט בישראל (אולי כולם?) מאוגדים כמלכ"רים.
חוק העמותות (לעניין חלק נכבד מסעיפיו לרבות הסעיף להלן כפופות גם חל"צ), 34ג. (א) "עמותה אינה רשאית לבצע חלוקת רווחים לחבריה, במישרין או בעקיפין, לרבות למייסד העמותה, וכל חלוקת רווחים שבוצעה על ידה תיחשב לענין פרק זה כחלוקה אסורה."

לענ"ד, אם קבוצת כדורגל תתאגד כחברה בע"מ (רגילה ולא חל"צ), לא תהיה כל בעיה לחלק דיבידנדים. מצד שני היא תאלץ לשלם מע"מ על ההכנסות (כמובן שתוכל להזדכות על מע"מ תשומות, כיוון שתהיה עוסק מורשה לעניין מע"מ) מס הכנסה על הרווחים וככל הנראה לוותר על כספים ציבוריים (בטח שלא תוכל לקבל תרומות).
חשוב להדגיש שכספי זכויות שידור אינם ציבוריים, אלא הכנסות לכל דבר ועניין. אולי גם דמי שימוש בשם החברה במועצת ההימורים יכול להיחשב כהכנסה רגילה (מעט בעייתי).

לעניין הפוסט, אין לי זמן להגיב באריכות, אבל להוציא את המשחקים מאצטדיוני הבית בהתאם ליריבה זו מכה אנושה לענף שספורטיביות – לפחות למראית עין – היא בבת עינו.

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

זו כזו מכה לספורטיביות עם הפועל עכו תארח את מכבי תא בסמי עופר ולא באצטדיון בעכו מול 10000 צופים יותר?

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

במצב הקיים אני לא מניח שתהיה קבוצה שתוותר על כסף ציבורי כי כל המודל עקום – במצב חלופי אני בהחלט רואה בעל רשת סופרמרקטים שמכניס קבוצה כחלק מהמודל העסקי שלו ומנסה להרוויח כסף – רק שכרגע כל הענף בנוי עקום.

מתן גילור 9 בספטמבר 2014

אז עכשיו מכבי ת"א רצה לאליפות מול ק"ש, ק"ש תתארח בעכו ומכבי ת"א בחיפה – לא נראה לך טעם לפגם?

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

ואליפות שמוכרעת בפיינל פור במגרש הביתי של קבוצה מסוימת זה לא בעיה – אין סרט אידאלי אבל אי אפשר לבנות הכל על הגב של צד אחד יש פה ענף שצריך למצוא מהר מקורות הכנסה ולא על הכיס של אוהדים – אני בעד שקבוצה תגדיר אפילו מראש באיזה משחקים היא משחקת במגרש אחד ובאיזה היא מעבירה למגרש אחר ברדיוס הגיוני .

מתן גילור 9 בספטמבר 2014

טוב, אז אחרי הנאצים צריך לקבל את החמאס בפרחים ודבש. מה הקשר עכשיו למה שעושים בכדורסל? ראית פעם ליגת כדורגל שמוכרעת בסדרות?
יותר מזה, אם עכו יארחו את מכבי ת"א בחיפה, אז גם מכבי ירצו להתארח בחיפה. מתחיל להבין ת'בעיה?
ואיפה הפועל ת"א יארחו את מכבי חיפה? בלומפילד לא מספיק. ר"ג לא ראוי. נראה לך הגיוני לקיים משחק כזה בטדי?

גם לאותה קהילה של 500 אוהדי עכו שבאים למשחק הביתי יש זכויות גם אם הן לא מתיישרות עם האינטרס הכלכלי של הקבוצה.

כסף היא לא סיבה מספיק טובה להזיז מנוי מהמקום שלו ולגרום לו לנסוע עשרות קילומטרים. זה עונש קולקטיבי כמו רדיוס.

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

אם אתה מודיע מראש שלקבוצה יש 2 מגרשים – אחד איקס והשני למשחקים גדולים ונותן מראש את המידע אין פה שום עונש ושום דבר בעייתי – הכל על השולחן – למה רמת גן לא ראוי ? ראוי בהחלט

זה לא אידאלי אבל אם אתה רוצה כאוהד חיפה לבוא לשלם פחות על מחירי כרטיסים אז כסף זו סיבה מספיק טובה להתחיל להכניס אותו לשיקולים והכיס של אשר אלון הוא שיקול לא פחות משיקול אחר.

קפטן קוקי 9 בספטמבר 2014

+1 ליניב.
אף פעם לא הבנתי מה הבעיה אם יתנו לקבוצה לבחור שני אצטדיונים ביתיים לעונה אחד גדול ואחד קטן (במגבלת רדיוס). כלומר, עכו תוכל להגדיר את אצטדיון טוטו כאצטדיון הביתי שלה, ואת סמי עופר לצורך העניין כאצטדיון המשני, למספר משחקים גדולים.
זה לא פוגע יותר מדי בספורטיביות (בגלל שמדובר על אצטדיון קרוב), זה מאפשר הכנסות גבוהות ממשחקים "יוקרתיים" (שגם ככה המשטרה מתערבת בגלל הביקושים) ועצם ההגדרה בתחילת העונה נותנת שוויון הזדמנויות ושקיפות, ולא תגרור ויכוחים ואישור משטרה וכו'.
זה רעיון כל כך פשוט, לא ברור למה זה לא קרה עדיין.

קפטן קוקי 9 בספטמבר 2014

ומתן, לגבי מה שאמרת. כשיתחילו להיות כאן קבוצות קטנות שמביאות כמויות משמעותית של קהל יהיה על מה לדבר.
בינתיים, אם משחק בין עכו לבית"ר יכול להתנהל מול 4000 צופים (כש500 מהם אוהדי הקבוצה המקומית) או מול 10000 צופים (שוב אותם 500), אז לדעתי אין פה שאלה בכלל.
זה לא שהקבוצה המקומית מוותרת על הביתיות, כי היא לא היתה קיימת מלכתחילה.
קבוצות כמו עכו, אשדוד, רעננה ואחרות ממילא לא משחקות בשביל הקהל שלהן, אלא בשביל הכותרות בעיתון למחרת. זה לא כמו באנגליה שאצטדיון של 10,000 צופים באיזו עיירה שכוחת אל כמעט מתמלא רק מהאוהדים המקומיים.
לפחות שירוויחו כסף.

מתן גילור 9 בספטמבר 2014

אז בואו ניקח את סכנין. 7,000 אוהדי סכנין (במשחקים גדולים) ו-1,000 של היריבה זה אותו הדבר כמו 10,000 של סכנין ו-10,000 של היריבה? לא נראה לי…
גם מיקום האוהדים מאחורי השער/לצדי המגרש משמעותי מאד.
ולמה אתם מתעלמים ממידות המגרש? לא כל המגרשים שווים בגודלם וזה משפיע.
כמו"כ, נסיעה של קבוצה מת"א לק"ש יותר משמעותית גם לשחקנים מאשר לחיפה. ובכלל, נסיעה של אוהד מק"ש לחיפה זה משחק חוץ לכל דבר ועניין.
בקיצור, זו הטבה לקבוצות הקטנות שסמוכות לקבוצות הגדולות. למה עכו צריכה לקבל הטבה כלכלית שק"ש לא יכולה להינות ממנה?

ועוד דבר – אין לי בעיה לשבת שער 5 בבלומפילד. למה שאשב בשער 5 בר"ג (מה שבטח יקצו לאוהדי החוץ)? לא הגיוני. אולי אתם צריכים לשת בשער 5 בר"ג כדי להיזכר שאי אפשר לשחק באצטדיון הזה כדורגל.

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

אז לך לא בא לשבת ברמת גן ביציע אורחים ולי לא בא לשבת בוסרמיל -אין לזה גבול – השאלה אם הכרחתי אותך ? אם מכרתי לך בלומפילד וקיבלת רמת גן ואם תימחרתי את זה לא הגון – אם לא עשיתי את כל זה אז אני לא רואה בעיה ואם יש בעיה ועדיין אתה כאוהד לא רוצה רמת גן אז כוחות השוק יספרו את הסיפור .

אני לא הלכתי למשחקי החוץ בקרחת אליעזר כי זה היה חורבה ותומחר יקר ותקעו אותי ביציע שלא רואים ממנו כלום ולסמן עופר אני אבוא בשמחה .

ולגביי סכנין – זה שכל הליגה תשחק מולם עם ריאן וגדיר וחיפה לא ? זה יותר ספורטיבי? אין לזה גבול כאמור.

מתן גילור 9 בספטמבר 2014

אולי די כבר להכניס דברים שלא קשורים לדיון. שיטות בכדורסל, ריאן וגאדיר, מצב החסה בשטחים. לא נמאס?
כן, תתבכיין עכשיו על ריאן וגאדיר עד הרגע שהם יחמיצו בדקה ה-90 במשחק בחיפה ויקבעו גורל אליפות ואז תהיה הראשון לכתוב טור על כמה שאסור לשחקן מושאל לשחק נגד המשאילה כי זה ניגוד עניינים.

לא חייבים להמציא את הגלגל על כל שטות. אם מכבי ת"א רוצה לארח בר"ג שיבושם לה. שתהנה מיותר כרטיסים (נניח) ותסבול מקהל רחוק מהמגרש. לא מוכן שהם ייהנו כל העונה מאצטדיון סבבה ור"ג אני אצטרך משקפת.

האוהדים של מכבי חיפה הוכיחו שמשחק בחיפה שווה מינימום של 16,000 אוהדים. מעכשיו צריך לארח אותם רק בחיפה. אולי אפשר לחריג את מכבי ת"א שיארחו בר"ג ובית"ר י-ם בעונות טובות בטדי.

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

כל מה שאתה אומר זה שאתה כמי שכרגע נהנה מאיצטדיון מצוין מצפה שמה שעובד טוב עבורך יעבוד לכולם – אז מבחינתך רמת גן זה או כל העונה או לא וזו טעות בעיני כי בסוף אתה תבוא לבלומפילד ותיאבק על 1600 כרטיסים פנויים ותשלם 115 שקל או שהארגון אוהדים שלך יבקש שהמחיר יהיה מופחת כי זה יקר .

אין שום סיבה להעניש את אוהדי מכבי או הפועל כל השנה כולל במשחקים קטנים מאוד ברמת גן – ואין סיבה שלא לחפש את הפשרות שבסוף ישרתו את כולם .
יש מצב קיים של בעיה בתשתיות ומה לעשות שבתא כרגע לא הצליחו להרים סמי עופר ..

הדוגמאות של מושאלים זה בדיוק כמו פה – ברגע שחיפה אמרה יש לי מדיניות והיא תקפה לכולם בצורה שווה ומי שלא מתאים לו אז שלא יבקש להשאיל ככה גם פה – אם אתה מאפשר מראש את עיקרון ההודעה השקיפות אז גם אם זה לא מדויק על הקשקש זה תקין .

מתן גילור 9 בספטמבר 2014

אני הראשון שהמודל של משתלם לו. בבית יש לי את האצטדיון הכי טוב גם ככה. עכשיו אתה בא ואומר
אצל הפועל עכו וק"ש תתארח בחיפה.
אצל רמה"ש ואשדוד תתארח בבלומפילד.
מבחינתי מצוין. לספורט זה דרעק.
נראה לך שמכבי ת"א לא היתה מצליחה לנצח את אשדוד ב-3 מתוך 3 משחקים בשנתיים האחרונות אם המשחקים היו בר"ג? יש לך ספק שג'קי היה שמח להעביר לשם את המשחקים?

קפטן קוקי 9 בספטמבר 2014

מתן, אתה מתעלם מדבר אחד.
ההצעה הזאת לא מכריחה את ק"ש לשחק באצטדיון אחר במשחק גדול.
היא מציעה לה את האפשרות, וקבוצה שמתנהלת נכון תיקח את השיקול הנכון עבודה תוך התחשבות בחשבון הבנק, באוהדים ובתועלת המקצועית.
מאוד יכול להיות שזה יתאים לעכו אבל לא לסכנין, או לרעננה ולא לנתניה.

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

בלומפילד היה האצטדיון הביתי של 3 התל אביביות וזה נתן פחות או יותר את האפקט שאתה מתאר על סמי עופר – היה גם פליי אוף עליון ששוחק כמעט כולו בבית ובסוף זה מחיר שצריך לשלם .
נכון שכאוהד קבוצה גדולה תיהנה יותר כי תתארח במקומות הטובים יותר ותשלם פחות – אבל ברמת במאקרו תפגוש קבוצות חזקות יותר שכן ההשפעה של אירוח 3-4 משחקים בסמי עופר לקופה של עכו היא משמעותית מאוד – ככה שיש פה גם איזון ברמה הספורטיבית לדעתי ולא רק על הכיס שלך כאוהד.

לגביי הדוגמאות של אשדוד ומכבי תא – בלומפילד צהוב זה מבצר – אם הם יוצאים ממנו לארח ברמת גן אז שוב זה מתקזז. אני לא בטוח שברמת גן מול עשיריה ירוקה או צהובה שחורה או אדומה יהיה להם את אותו אפקט – הם יעשו את השיקול שלהם וככה בעצם כולם.

.מה גם שסביר להניח שלבן זקן יהיו גם שיקולי ביתיות במיוחד במפגשי גביע .

Steven 22 בנובמבר 2014

That's an expert answer to an inrenestitg question

מתן גילור 9 בספטמבר 2014

האם ק"ש תבחר האם להתארח באשדוד או נגד אשדוד בבלומפילד? אז ק"ש תידפק! היא תפסיד באשדוד בעוד שמכבי חיפה תנצח את אשדוד בבלומפילד.
כנראה שנסכים לא להסכים. אצלי הדברים האלה לא עוברים.

צור שפי 9 בספטמבר 2014

התשובה יניב היא כן. זו מכה אנושה לספורטיביות. אני לא מומחה אבל אינני מכיר במקומות אחרים תופעה שבה קבוצה משנה את הביתיות במשחקים מסויימים בהתאם לזהות היריבה. בגלל שאני לא מומחה נראה לי שצריך להימנע מלהמציא גלגלים ופשוט לבדוק ממודלים אחרים, שיכולים להתאים לנו, ולאמץ מה שנראה טוב עם התאמות שתמיד מתבקשות.  

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

בעיני זה לא נופל לקטגוריה של מכה אנושה – אלא פשוט לא אידאלי וכמו שכתבתי למתן צריך להכניס את זה למסגרת – זה דרך אגב שווה ערך לעונש הרדיוס בתוצאה הסופית .

אברם 9 בספטמבר 2014

הפועל העלתה שנה שעברה את מחיר המנוי ל 1200 כדי לממן את הבאת איתי שכטר. השנה התקציב נמוך משמעותית, אין שכטר אבל מחיר המנוי נשאר כשהיה. מישהו מופתע שמכירת המנויים כל כך נמוכה.
בלימודי כלכלה בשיעור הראשון מלדים את עקומת הביקוש ועקומת ההיצע שהנחת הבסיס היא שככל שהמחיר יורד כך הביקוש עולה ולהיפך. אני דוגמה קלאסית לאוהד שלא יחדש מנוי במחיר המוגזם הזה. כל הכבוד לחיפה שהחליטו לנצל את ההזדמנות של פתיחת האצטדיון החדש ובכך מראים לכולם מה הפוטנציאל.
אגב אצטדיון מלא יניב, אם יצליחו קבוצות נוספות למלא אצטדיון ולמשוך קהל רב אולי בכל זאת יש סיכוי לקושש כמה ג'ובות ממרנצ'נדייס.

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

דרך אגב בקולנוע כשהאולם מלא אז מרוויח בעל המקום מהפופקורן – גולדהאר ורמון לא רואים שקל מהמזנונים – שזה חוזר למסחור בדרך עקיפה כי באצטדיון מלא אפשר בהחלט למכור מזכרות ואוכל – אבל זה כרגע לא קורה .

קפטן קוקי 9 בספטמבר 2014

נקודה חשובה בעניין הזה: בלומפילד הוא האצטדיון היקר בארץ (מבחינת דמי שימוש לקבוצות) בפער ענק מהאחרים. כן, גם מסמי עופר הגדול והחדש יותר (אם אני לא טועה מדובר על עלות כפולה).
אני לא מכיר את המספרים, אבל ברור שאם חיפה מורידה מחירים הביקוש עולה עד כדי הכפלת מס' המנויים. צריך גם לזכור שזה בגלל מומנטום של התחדשות והתאוששות, ולא בטוח שזה היה קורה בעונה רגילה.
אם הפועל תוריד מחירים כמו חיפה (כמעט חצי מחיר) היא יכולה להגדיל את מס' המנויים בתסריט הכי אופטימי בחצי בערך (נגיד שהיום יש 7000 ויהיו 11 אלף).עוד לפני שמתייחסים לגמישות, זה פשוט בגלל שבלומפילד קטן יותר משמעותית.
מאחר שהוא גם יקר יותר, זה יהפוך להפסד (מבחינה כלכלית לפחות).

איציק 9 בספטמבר 2014

יש כמה פתרונות:
1. הנכון אך לא ישים – לסגור את הכדורגל הישראלי לאלתר.
2. פשרה אך לא ישים – לפרק הכל ולהתחיל מחדש עם נוהלים חדשים וברורים.
3. ישים והלוואי ויקרה – שביתת אוהדים, לא משהו כמו באים ו-20 דקות לא מעודדים. לא באים בכלל ולא רוכשים כרטיסים, עד שמישהו לא יזוז.
4. ישים – מה שהיה הוא שיהייה.
נ.ב.: מדהים לשמוע שמישהו מתלונן שהגבלת זרים מעלה את מחיר השחקן הישראלי. אני מכיר ענף ספורט אחר (די מוביל במדינה) שבו כל הזמן דורשים להגביל עוד ועוד זרים. משהו לא מסתדר, שם זה לא מעלה את מחיר השחקן הישראל???

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

חפש קצת אחורה בפוסטים שלי ותמצא טענות נגד החוקים והתקנות בכדורסל שמוחלות על כולם ופוגעות בחלש לפני החזק.

Luke 9 בספטמבר 2014

נכון, הרי צריכים תקנות שיפגעו ישירות במכבי תל אביב.

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

קרא מה שכתבתי אז – אני נגד המצאות הכדורסל ותקנות פרטניות רק במקרי קיצון . החוק הרוסי בעיני עשה רק נזק

איציק 9 בספטמבר 2014

יניב, מבין שונאי מכבי, אתה הצדיק בסדום…

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

לא כזה צדיק – אני פשוט חושב שהחוק הרוסי מעצבן את מכבי ומחליש את כל השאר – לצערי במקרה הזה בחרו גרוע.

גיסנו 9 בספטמבר 2014

הפתרון כנראה פשוט, עכשיו כשעופר עיני יהיה יו"ר ההתאחדות כל ארגון אוהדים צריך להכריז על עצמו כועד עובדים ואז אולי הוא ירגיש מחוייבות לדאוג גם לאינטרסים שלהם….

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

היינו שייכים להסתדרות והבאנו יושב ראש לשעבר – ניסינו הכל ובסוף אנחנו משלמים הכי הרבה בארץ כבר שנים..

גיסנו 9 בספטמבר 2014

ניסיתם להכריז על עצמכם כועד עובדים? או לפחות להתנהג כמו אחד – לדרוש המון, לעשות מעט ולפתוח בשביתות?

יניב פרנקו 9 בספטמבר 2014

מינינו את אבוטבול לקפטן…זו התחלה

עודד 9 בספטמבר 2014

קצת ספציפי מידי אבל משהו שאני פשוט חייב לפרוק- אבנר קופל משקר כבר כמה ימים במצח נחושה בכל כלי התקשורת, ואף אחד לא אומר כלום. זה ממש מרתיח אותי. הוא טען שהמחירים שבית"ר קבעה למשחק נגד מכבי חיפה תואמים למחירים שמכבי חיפה קבעה למשחק הביתי שלה נגד בית"ר. אז לא רק שהמחיר שמכבי חיפה קבעה הוא 90 ש"ח והמחיר שבית"ר קבעה הוא 100 ש"ח, בי"ם עוד צריך לשלם 15 ש"ח עמלה לקופת הכרטיסים בימות, בעוד מכבי חיפה משווקת בעצמה את הכרטיסים וקבעה עמלה של 5 ש"ח בלבד. 115>95, מ.ש.ל. איזה שקרן הוא..

עודד 9 בספטמבר 2014

וכשאני אומר "אף אחד לא אומר כלום" אני לא מתכוון לדיבורים על המחאה של אוהדי מכבי חיפה, אלא על זה שהוא פשוט מכפיש את מכבי חיפה ללא שום סיבה.

קפטן קוקי 9 בספטמבר 2014

+1

Mohmmead 21 בנובמבר 2014

I bow down humbly in the presence of such grnseteas.

Daniele 23 בנובמבר 2014

I told my greoamnthdr how you helped. She said, "bake them a cake!"

עידוקוליס ליפשיץ 9 בספטמבר 2014

אף אחד לא מגיב? אם תשאל אותי, אולי זה בגלל שכבר אף אחד לא לוקח את בית"ר ו/או מי מנציגיה ברצינות.

די כבר עם האלי טביב הזה, כמה שנים הוא יכול לנסות למרוח אנשים בלי להתבייש ובלי להסתיר כלום?

איציק 9 בספטמבר 2014

קופל גם כיושב ראש ביתר לא מאשר את בית"ר נורדיה. נכון זה לא שייך למחירים, אבל זה שייך להתנהלות של האיש. האם מישהו מופתע?

תומר חרוב 10 בספטמבר 2014

זה נכון ומה אפשר לצפות באמת מקופל אבל צריך גם להגיד ש90 שח זה גם מחיר מופקע ומוגזם לחלוטין.

יניב פרנקו 10 בספטמבר 2014

ההבדל בין חיפה לקופל הוא בשקיפות – חיפה הציגה כבר לפני שבועות את התכנית השיווקית שלה שבנויה במחירי מנויים על הבדלים בין יציעים ובמחירי כרטיסים על פילוחים של משחקים לפי שלוש קבוצות איכות ויציעים – הם הודיעו מראש שבמשחקים מסוימים הם יקחו 90 שקלים כולל הכל ודי הסבירו איזה משחקים -הכל על השולחן -אצל קופל וטביב זה הכל שיטת מצליח וערבוב עיתונאים – הפער בפועל כרגע לא גדול אבל יש סיבה למה חיפה מוכרת 16000 מנויים וטביב לא מתרומם כרגע – הרי ברור לכולנו שאם ביתר מתחילה טוב את השנה למשחקים מול הפועל ומכבי המחירים עוד יעלו בשיטת מצליח .

הבעיה שגם בנתון כל כך בסיסי ושקוף התקשורת נופלת מצליחה ליפול .
קופל פשוט יודע לשחק את המשחק.

תומר חרוב 10 בספטמבר 2014

נכון. ו עדיין זה הבדל סמנטי בשביל אותו אדם שנדרש לשלם 90 שח לכרטיס.

קפטן קוקי 10 בספטמבר 2014

כמו שאני רואה את זה, תקשורת הספורט מורכבת מ60-70% בעלי אינטרס, או 30% חאפרים שלא ממש מתעניינים בלשבור את הראש או שממילא מחושקים בטובה כזאת או אחרת, ועוד בודדים שבאמת מנסים לחשוף את "האמת".
אם קופל היה מחפש עבודה הייתי מציע לו לפתוח מכבסה של מילים, כי בזה הוא מתעסק כבר שנים. הוא המודל הטהור של עסקן הספורט הישראלי החדש, זה שלובש חליפות אבל ממשיך את אותה מסורת ישנה.
עולם הספורט שלנו בנוי על זה. מוכרים לאוהדים חצי מהאמת, בתכלס הכל נסגר בכל מיני ישיבות של בעלי אינטרס שלא ממש מעניין אותם מצב הכדורגל או להביא עוד קהל. והתקשורת, כאמור, נותנת למצב להתקיים (to say the least).

עופר פרוסנר 10 בספטמבר 2014

יניב – יש ליגה בעולם שעשתה את הדבר שאתה כותב עליו – ובעצם מכתיבה לקבוצות שלה את המגרש הביתי שלהן – ליגת האוסי רולז – ובה המון קבוצות מפרברים שונים של מלבורן ויתרו על האיצטדיונים הביתיים שלהן, ועברו לשחק באחד משני האיצטדיונים הגדולים שבעיר. הליגה מתרכזת בעיקר במלבורן וסביבותיה (יותר מחצי מהקבוצות משם).

יניב פרנקו 10 בספטמבר 2014

הליגה מכתיבה או שזה שיקול של הקבוצות ?

עופר פרוסנר 10 בספטמבר 2014

זה שילוב של השניים – הם גם עושים משחקים בערים בהן אין קבוצות – כך למשל סט. קילדה שיחקה משחק בוולינגטון, ניו זילנד, וקבוצות משחקות משחקים בקנברה, בטזמניה, ובנורת'רן טריטוריז.
לדעתי דבר כזה חייב לעבוד ביחד קבוצות וליגה – כי אמור להיות להן אינטרס משותף.

דיזידין 10 בספטמבר 2014

יציע משפחות!
עד שמשחק כדורגל לא יהפוך לאירוע תרבותי אין לו תקומה.

לפני כמה שנים פתאום נוסף למשפחתי בן בוגר ולקחתי אותו למשחק הכדורגל הראשון (והאחרון?) שלו. וזאת אחרי שאני לא ביקרתי במגרש בערך 20 שנה.
בחרתי משחק רגוע, לא בית"ר סכנין ולא הדרבי התל אביבי.
בסוף גם הילד וגם אני יצאנו מהמשחק הזה בטראומה. האלימות, הקללות (וגם התור, הלכלוך והשירותים) ערערו אותי, לא פחות.
ואני אחד שגדל בימק"א, ביציע העץ הנודע לשמצה, בתקופה הלא רגועה של שנות ה-70.

בקיצור, מאז אני מאמין שבכל מגרש חייבים "יציע משפחות", שלאט לאט יתרחב עד שבסוף יהיו כמעט אך ורק יציעי משפחות.
יציע שבו אסור לקלל ואסור לעמוד ואסור ללכלך, יציע שבו משפחה על בניה ובנותיה הקטנים יכולה להעביר שבת בכיף ובמחיר זול (!!).

זה עשוי להזניק את מספר הצופים ולשנות את תרבות הכדורגל בארץ.

אסף .ג. 10 בספטמבר 2014

יניב הבעיה שלא ברור על סמך מה נקבעים מחירי הכרטיסים…
למשל כשאתה חבר בקופת חולים יש פירוט על איזה שירותים אתה משלם לה והמחיר לפי סוג הביטוח הרפואי ,עלויות טיפולים וכו' ומתוך זה זכותך לבחור מה מתאים לך.
בכדורגל הישראלי זה לא קיים ויתרה מכך ברוב המקומות אפילו השירותים שאתה אמור לקבל במגרש כדורגל מחורבנים במקרה הטוב לרוב,תאי שירותים באיצטדיונים כמות וניקיון,מק' חנייה ביחס למספר צופים שמהגרש יכול להכיל,עלות שירותים נלווים כמו מזנונים באיצטדיון,נכון שאלו לא דברים שבאחריות ישירה של הקבוצות אבל אם האינטרס למשוך קהל הוא שלהם ואני מניח שחלק ממחיר הכרטיס גם נובע מהעלויות שהם משלמים לשירותים הנלווים עליהם להיות מעורבים גם בדאגה לכך לפחות בעיניי (ועוד לא דיברתי על רמת המשחקים).לא חושב שיש מישהו שיכול להסביר למה למשחק איקס לוקחים 100 ש"ח ולאחר 50,שלא לדבר על סמך מה נקבע מחיר מנוי (אם יש בידי מישהו פירוט בנושא שאחת הקבוצות הוציע אי-פעם אשמח לראות כזה) דווקא בכדורסל למשל הגבילו את זה בצורה טובה שקבעו מחירים שנעים בין 40 ל-70 ש"ח שזו אגב החלטה שהתקבלה בזמנו ע"י מנהלת הליגה שמשום מה זו של הכדורגל בוחרת לא להתערב בנושא בינתיים.

יניב פרנקו 11 בספטמבר 2014

השקיפות היא חשובה לקבוצה הביתית אבל אני לא בטוח שהיא מעניינת יותר מדי את הקהל האורח.

אסף .ג. 11 בספטמבר 2014

דעתנו חלוקות בנושא יניב,אני דווקא חושב שהשקיפות חשובה לכולם…
מעבר לכך המנהלת לשם שינוי התערבה בעניין רק לא ברור לי העניין הזה של חלוקה לקב' "קטנות" "וגדולות" תעשו מחיר אחיד לכולם וזהו.

יניב פרנקו 11 בספטמבר 2014

להפועל יש איקס הוצאות ובמה שנשאר היא משלמת שכר לשחקן כמו ורמוט- אותי זה עובר- את אוהד מכבי שמשלם פרמיה על הדרבי זה ממש לא מעניין.

זו הכוונה
כמובן שאם תהיה שקיפות אז הדיון יהיה ברמה אחרת.

קורא 10 בספטמבר 2014

אגב, משהו קטן ומנג'ז, לכדורגל בכמעט אף אחת מהליגות אין מודל עסקי אמיתי. מרבית הקבוצות בעולם מפסידות כסף, החל ממנצ'סטר סיטי וכלה בריאל וברצלונה.

אסף .ג. 10 בספטמבר 2014

חוזר בי על המשפט האחרון(ורק עליו) ראיתי שהמנהלת לשם שינוי התערבה היום בנושא

סניור 10 בספטמבר 2014

שני הסנט שלי בנושא יחד עם מספר רעיונות שחשבתי עליהם על מנת לנסות ולשפר את מצב בתחום כרטיסי הכדורגל, מצב שהפך כבר לקשה וכבד.
אשמח לשמוע את תגובותיכם בנושא.

1. להבנתי, קבוצות גדולות הן הקבוצות שמושכות קהל גדול למשחקיהן, בדגש על משחקי החוץ שלהן, מה שמעלה את עלויות האבטחה לקבוצה המארחת וכביכול "מצדיק" את עליית המחיר בעת אירוחן. אם המדד לגדולה היה אחר אז קרית שמונה למשל הייתה שם לפני באר שבע ולפני בית"ר, מכאן שהמדד עוסק במספר האוהדים.

2. צמצום עלויות האבטחה הוא נושא שחייב לבוא בגיבוי של מדיניות שלמה. קבוצה לא יכולה על דעת עצמה להחליט שאין שוטרים, זו צריכה להיות מדיניות שמובלת על ידי משרד הספורט וההתאחדויות השונות. אוהדי ספורט הם לא עבריינים בפוטנציה. כמו שבקולנוע, בתיאטרון, בהופעות וכו' אפשר להסתפק בסדרנים עם מעטפת חיצונית של שוטרים למקרה חירום, כך גם בכדורגל.

3. עמלות הרכישה הן נושא בעייתי. ללא עמלות רכישה אף משרד כרטיסים לא ימכור כרטיסים, זו פרנסתם. כך גם בקניה של כרטיסים למופעים וכדומה. כדי להתגבר על הסוגיה הזו ישנם שני פתרונות שאני רואה כאפשריים:
א. קבוצות יקחו על עצמן את מכירת הכרטיסים, יקימו פלטפורמות רכישה אינטרנטיות שכול המכירה תתבצע דרכן, ובמידה ונשארו כרטיסים תימשך המכירה ביום המשחק בקופות האצטדיון. אופציה שכרגע אני לא רואה אותה קורה.
ב. מעבר לשיטה הנהוגה בעולם, וגם בארץ ברכישות אינטרנטיות של דברים אחרים- הוזלה של המחירים לרוכשים באינטרנט מבעוד מועד. במידה ויהיה לוח משחקים מסודר (כמו בעולם המתוקן) שיראה כמה משחקים קדימה לכול הפחות (לא עונה שלמה חס וחלילה) כולל תאריך ושעה מדויקים אפשר יהיה להתחיל במכירה אינטרנטית גם שבועיים לפני וכך לאפשר תקופת רכישה מוזלת לקונים באינטרנט, הרי זה חוסך למשווק עלויות כמו קופאים וכדומה ולכן קניה באינטרנט כמעט תתמיד זולה מקניה בחנות (משרד כרטיסים לצורך העניין). כך למשל כרטיס שעולה 80 ש"ח יימכר ב- 60 ש"ח בשבוע הראשון וכך גם עם עמלה של 10% יהיה זול מהמחיר המקורי.

מימוש של שתי אפשרויות אלה עוד לא נראה לי שנמצא ממש מעבר לפינה נכון להיום, אבל אולי היערכות נכונה יותר של הקבוצות ושל המנהלת יאפשרו את זה בעתיד.

4. סוגיית כרטיסי הנוער, נשים, חיילים וכדומה היא סוגיה בעייתית בגלל האופי המיושן שבו עובדות מכירות הכרטיסים וגם בגלל שלבעלי הקבוצות אינטרס למכור מהם כמה שפחות. במידה ויעברו למכירה אלקטרונית- הדפסה במקום או מכירה מהאינטרנט כמו בקולנוע, ניתן יהיה להדפיס את כמות כרטיסי הנוער הרצויה, ולא להגביל לכמות שהודפסה מראש. כמובן שכדי ליישם זאת חשוב להקפיד על בדיקה קפדנית של תעודות בכניסה למגרשים על מנת למנוע זיופים.

אמיר 10 בספטמבר 2014

לגבי עלויות האבטחה והשוטרים, זה משהו שחשבנו שירד אחרי שהוציאו את השוטרים אבל בתחלס לא קרה. חייבת להגיע החלטת ממשלה שתסבסד את הנושא באופן קריטי, אחרת כל נושא הורדת מחירי הכרטיסים יפגע מאוד בקבוצות שבסוף השנה לא יעמדו בתקציב שלהן וכדור השלג לא יעצר.
לגבי המחירים עצמם אני בעד להוריד ל35-70 זה מחיר בגבול הגבוה אך לא יותר מידי. זה המחיר שצריך להיות לכל הקבוצות. ככה כולם ימשיכו לשרוד. את המחירים הנמוכים צריך לתת לילדים/נוער/חילים/סטודנטים ונשים כדי שאלו יבואו כמה שיותר למגרשים ובלי הגבלה על הכרטיסים האלו רק עם אכיפה יותר טובה בכניסה לאיצטדיון.

לגבי העמלות- במכבי חיפה השנה החליטו למכור את המנויים והכרטיסים דרך הקבוצה, מה שבעצם אומר שהם לוקחים על עצמם את העמלה.
אם ראשי הקבוצות באמת היו מתעניינים בקהל שלהם הם היו בונים מערך מכירה אחד לכל הליגה, אתר שממנו ניתן לקנות לכל המשחקים כרטיסים,עם אפשרות להדפיס כרטיסים עם ברקוד בבית. כל זה יחסוך מלא כסף לקהל הלקוחות ויביא יותר אנשים למגרשים.
אם רוצים אפשר לעשות הסכם עם משרד כלשהו אבל את העמלה לספוג ב80 אחוז לפחות.

כסיפוביץ 11 בספטמבר 2014

בוקר טוב אליהו.

צביקה 11 בספטמבר 2014

חברים, לדעתי הבכי על מחירי הכרטיסים לא הוגן. ראשית הקבוצות הגדולות מחוייבות להוצאות אבטחה אסטרונומיות (ככה זה שיש ניגוד עניינים מובנה שמ"י קובעת את הדרישות ונהנת ממהכנסות – משחקי הכדורגל מהווים מקור הכנסה נוספת לשוטרים). מזכיר לכם שבדרבי גביע הטוטו בלומפילד היה כמעט מלא והפועל לא הרוויחה מהמשחק. עד שעלויות האבטחה לא תמומנה עי המנ לת / משרד הספורט או כל גוף אחר אין סיכוי שהקבוצות הגדולות תורדנה מחירים.
נ.ב לא זכור לי שקמה זעקה על מחירי הסטנד-אפ שהם דומים לעלןת כרטיס למשחק כדורגל רק בהוצאות הרבה יותר נמוכות.
כמו כן, מרבית המתלוננים ישמחו לשלם מאות יורו למשחק באירופה בטיול הבר מצוה של הבן…

סניור 11 בספטמבר 2014

משחק באירופה הוא חווייה חד פעמית וכן, על טיול בחו"ל הרבה יותר כיף להוציא סכום גבוה לשם ההנאה מאשר על קניות בסופר למשל. מופעי סטנד אפ הם גם משהו שרובנו לא עושים כול שבת, כנ"ל לגבי הופעות של אמנים מחו"ל.
ברור שבעיית העלויות המופרזות היא לא בלעדית לכדורגל, אבל הדוגמאות שבחרת לדעתי אינן מתאימות.

יניב פרנקו 11 בספטמבר 2014

ממה שראיתי בהתאחדות מוכרים חבילה של 5 משחקים לנבחרת ב600 ש"ח…קצת בעייתי…

ההוא שם שהיה פעם זה 11 בספטמבר 2014

אף אחד לא מכריח אף אחד ללכת, תעשו את השיקול שלכם כמה בא לכם להוציא על כל משחק ואז תלכו או תשארו בבית. לאור הרמה של שחקנים, איכות רוב המתקנים, ןהאווירה הדוחה שיש במגרשים. אני חושב שהקבוצות צריכות לשלם לי 100 שקל מינימום פר משחק. לשלם על מוצר כל כך פגום כסף אמיתי? לא מקובל!

כסיפוביץ 11 בספטמבר 2014

אנשים זה משהו.
הם ירגישו שהם דופקים את המערכת אחרי הנחה של שקל ועשרים בקוטג' אבל יישבו במיחראה תחת מטר קללות בשביל לראות כדורגל ישראלי שנים עד שמישהו יגיד להם להפסיק.

עדר

ההוא שם שהיה פעם זה 13 בספטמבר 2014

+1 לגמרי
ואני לא מדבר על הכניסה שתמיד מזכירה בקר במשחטה.
לא הולך לכדורגל כבר 4 שנים, ואין שמח ממני.

אור 21 בספטמבר 2014

אני באופן אישי כן הייתי שם פיקוח.

Jester 23 בנובמבר 2014

That's an astute answer to a tricky quioetsn

Comments closed