מפסידים ב"סמי"

אין ספק שביחס שבין התפאורה האיכותית ביותר לרמת משחק זה היה המשחק הכי מוזר בישראל מזה שנים.

תפאורה מדהימה וכדורגל רע.

אז למה הפסדנו ?הרי בכדורגל רע אמור להיות לנו יתרון ? ועוד מובנה.

קודם כל כי זה כתוב – הפועל באה אחרי גל ניצחונות (במונחים שלנו) וחיפה בגל הפסדים (במונחים אבסולוטיים) ובאווירה הזו ובאצטדיון הזה – לא הייתה שום דרך אחרת – אפילו יונתן הללי פגע.

וגם בגלל הקטע עם גוזלן- בכלל אנחנו צריכים לחשוב שוב על מבנה של עסקאות כאלה, אני יכול להבין קבוצה שלוקחת מחיפה שחקן לתקופה בלתי מוגבלת ומשלמת "מחיר" על משחקים נקודתיים- אבל פה אנחנו מגדלים להם שחקן לתקופה קצרה ומוגבלת והסעיף הזה שהוא ללא ספק בעייתי – לא שווה לנו.

אבל הפסדנו בעיני מ-2 סיבות עיקריות :

זה היה משחק של גברים ושלחנו הרבה ילדים למגרש – 30,000 איש ביציעים, קבוצה אחת מוטרפת מדינמיקות קבוצתיות ואדרנלין שמכניס בניון למגרש וממולם כוכבי נבחרת הנוער (אל ה'יגה וספורי) ומלכה חסר הניסיון וגם אחד, סארי פאלח שבא עם הרבה אנרגיות להוכיח מה הוא שווה.

וגם כי בסוף היה פה מערך מוזר ללא חלוץ טבעי – אומר זאת ככה, אני חשבתי שספורי הוא החלוץ המתאים להחליף את גוזלן וטעיתי – אולי לא טעיתי בראיה רחבה וייתכן שבסוף צריך לקבל איתו החלטה – אבל בפועל אתמול להפועל לא היה חלוץ ובשורה התחתונה לאוחיון ואזולאי היה מקום בהרכב מתחילתו ובכלל במשחקים מול קבוצות מוכשרות יותר השלישייה באמצע היא הדבר הנכון – במיוחד שכמו שראינו אתמול- ההגנה שלנו אינה חסינה מטעויות.

וכמה נקודות אור:

אלמדון – כן , שיקום מי שחשב שהבחירה שלו כשוער שני היא מקצועית – בהחלט נראה אתמול לא רע בכלל ואף שער לא באשמתו.

פאלח- התרגש, זה בטוח, נמצא במערך הגנתי שבו הבלם השני אינו בלם והמגן השמאלי אינו שמאלי והימני צעיר מדי וכך הלאה  זה אחלה תירוץ– אבל כישרון יש שם.

פתאום נפל לי אסימון שמדובר ב2 חיפאים במקור – בטח צירוף מקרים.

***

לגביי סמי עופר – וואו (האמת שוב ראיתי בטלוויזיה, אני כבר אחכה לרדיוס שלנו כדי להגיע לשם עם המנוי שלי).

והקהל של חיפה – כבוד. הרבה.

והמאמן של מכבי חיפה – אלישע לוי סרבי – כאילו חיפשו בכל הגלובוס ובסוף מצאו את האחיין החורג והקצת היפר אקטיבי של אלישע – איש של אנשים, כזה שקל לחבב , אבל אחד שמאמין שתבנית משחק שבלונית ובהרבה חלוצים כפתרון להכל.

חיפה קבוצה כל כך לא מאומנת שזה לא ייאמן שהכל פה תוצרת חוץ.

***

ומה קדימה ? הרי תיכף ינואר כך שזה הזמן להכניס את ורמוט לשוק.

לי אין ספק שהפעם זה שונה- מפגש רחב של אינטרסים – ממכבי חיפה שצריכה שחקן כמוהן, דרך השחקן עצמו שרק רוצה קצת שקט ונגמר בהנהלת הפועל שהוא גם יקר לה וגם אולי הפתרון היחידי שלה לחיזוק מערכים אחרים.

דעתי היא כזו- אם זה נטו כדי לגמור את העונה פיננסית- אני בעד אבל ארגיש מאוד מרומה. שוב.

ואם זה כדי לבנות קבוצה מאוזנת יותר ובריאה יותר לעתיד אז אני חושב שבטרייד עם צעירי חיפה יש לנו הרבה מה להרוויח.

רק שבעיני זה צריך להיות בהעברות ולא בהשאלות -עסקת החלומות בעיני – גוזלן סופית אדום, כליבאת ואיעד חבשי.

בעיני זו עסקה נכונה ל2 המועדונים ומכסימום שיקבעו מחיר מוגדר מראש למקרה שיתברר שגוזלן הוא שוס כזה גדול וחיפה רוצה אותו חזרה.

אבל מה שראיתי אתמול זה קבוצה אחת עם סגל רחב מלא כישרון ללא סופרסטארים וקבוצה אחת עם שחקן מוביל וחוסר איזון בולט.

בכל מקרה אני בעד. דברו איתנו . לא בשבת (או שכן אבל לא לפרסום אצל רוכשים עתידיים).

***

איזו תפאורה.

ואיזה כדורגל שלא מתאים לה.

*

סיוע במימון 

 

 

יומן סיכום התקופה של קופלין בג'איינטס
השם: אצטדיון סמי עופר

51 Comments

בילבו באגינס 1 בדצמבר 2014

אני לא כל כך מסכים עם הקביעה שחיפה לא מאומנת . זה נכון שמשחק הקישור לא היה קיים אתמול ונכון שאיבדנו עשרות אלפי כדורים בלי שום סיבה (גם אתם) אבל ההגנה של חיפה דווקא תיפקדה יפה מאוד , בעטתם למסגרת פעמיים ואחד היה בפנדל , וגם ההתקפה הציגה משחק מעבר יפה מאוד
אם עמאשה היה מאפס את הרגל אלמדון הנחמד היה אוסף עוד שלוש כדורים.
ובכלל בעיית הסיומת של חיפה מרגיזה ביותר.
אם הייתי במועדון הייתי מכניס אימון של שעתיים ביום לחלוצים לסיים מול שוער.
ייתכן שסטנוייביץ' החליט לוותר מראש על מרכז המגרש בגלל יכולת נמוכה של קשרים ועבר למשחק קוסט טו קוסט שבו למהירות וכושר של חיפה יש יתרון מובהק. בכלל בהרבה משחקים אני שם לב ליתרון של חיפה בכושר הגופני.

עודד 1 בדצמבר 2014

לצערי אני מסכים איתך בכל מה שקשור למכבי חיפה. לגבי הטרייד שהצעת- גילי ורמוט הוא לא מה שחסר לנו כרגע. מכבי חיפה במצוקה משוועת של שחקני הגנה חכמים וחלוצים שיודעים להבקיע (מגוחך, נכון). שחקן כמו ורמוט הוא ממש לא העדיפות הראשונה שלנו כרגע. את גוזלן לא תקבלו בטוח. שחר חושב שהוא יעשה עליו מיליונים. את כליבאת תקחו בחינם.

יניב פרנקו 1 בדצמבר 2014

גוזלן לא בשל להיכנס בשנה וחצי הקרובה לרוטצית החלוצים של קבוצה כמו מכבי ת"א – זה צריך להיות הבנצ'מרק של שחר.
כמובן שבהשוואה לעמאשה או תורג'מן הוא רלוונטי- אבל זו בעיני לא ההשוואה הנכונה.

הוא מוכשר, הוא עובד קשה ובסיטואציה בהפועל הוא יכול לפרוח – הוא צריך דקות משחק וביטחון – בהפועל הוא משחק קבוע – בחיפה לא.
זו הדילמה איתו – הוא לא ייקח את חיפה למקומות שהיא רוצה להיות וכסף עושים גם מאירופה ומנויים והצלחות ולא רק מהשבחות.

בנוגע לורמוט – בעיני הוא תפור לסגל שלכם ולבעיות שאני רואה בכרמל- כמובן שאשמח שהוא יישאר אבל לדעתי זה לא הולך לשם.

אבל הדילמה של שחר יכולה להיות מחר שיר צדק תמורת גוזלן – זו אותה דילמה- אופציה אחת היא להמשיך להוציא כסף על רכש (ולקוות להשבחות) אופציה שניה היא לסחור בכשרונות הצעירים שיש אצלכם.
כשרונות שאני מודה שהיו הופכים מחר לשחקני הרכב בהפועל ואצלכם אין להם מקום – אלא אם כן מחר משנים אסטרטגיה – אבל גם את זה אני לא רואה.

גורביץ' 1 בדצמבר 2014

בשתי מילים – טוטו תמוז. זה מה שמכבי חיפה צריכה. בארץ הוא ברמה של זהבי.
גילי ורמוט גם יתקבל בברכה, יצירתיות זה הדבר השלישי שהכי חסר לקבוצה אחרי גולרים והגנה מתואמת.
אני לא יודע אבל איכשהוא האיצטדיון המדהים הזה גם עיקר את האלימות מהאנשים, זה נכון שאין איזה שנאה בין המחנות אוהדים, אבל גם אין אהבה גדולה, וכזאת הרמוניה לפני, במהלך ואחרי משחק כבר הרבה זמן לא ראיתי.

עודד 1 בדצמבר 2014

אין אהבה גדולה לאוהדי הפועל ת"א, אבל משחקי הבית של מכבי חיפה, גם בקרית אליעזר, אף פעם לא היוו סכנה לאוהדי החוץ שהגיעו.

צהוב תמיד 2 בדצמבר 2014

החוויה המאיימת והאלימה ביותר שחוויתי במשחק כדורגל הייתה בקרית אליעזר מאוהדים של מכבי חיפה. זה בנצחון 3-2 באליפות של 2003 ואחרי זשרקו מבול של סלעים מבחוץ אל תוך היציע אחרי המשחק גם ניסו לעשות בנו פוגרום בדרך לאוטו, ואי אפשר לחשוד בי או בחבריי שהתגרינו במישהו או תרמנו לזהבכל צורה שהיא

DeVito 3 בדצמבר 2014

נראה לי שזה היה בחצי גמר של אותה שנה, מפגש כפול וגם חיפה היו שם. הם ישבו צמוד ל11-12

ארז (דא יונג) 1 בדצמבר 2014

ביקשו פה יפה לקרוא לאצטדיון "אבי רן" ולא "סמי עופר", לא?

ניתאי 1 בדצמבר 2014

דומב לא עשה שיעורי בית. לבוא לשחק כל כך פתוח, עם ההגנה וההתקפה הבינוניות של הפועל מול ההתקפה היחסית מהירה של מכבי זו התאבדות.
לגבי סאלה – אני רחוק מלהאשים אותו. נכון שהקבוצה נראית חרא. אבל היא נראתה ככה גם עם שני המאמנים הקודמים. אז האחד ועוד אחד שלי מפנה אצבע לשחקנים. יותר מדי בינונים, בעיקר בשדרה המרכזית. וחסר מנהיג, אולי זה יהיה יוסי.

יניב פרנקו 1 בדצמבר 2014

זו גישת ״באנו לשחק את הכדורגל שלנו״…

עודד 1 בדצמבר 2014

ניתאי, מי הביא/השאיר את השחקנים האלו אם לא המאמן? בחירת שחקנים היא חלק מרכזי בכישלון שלו, בין שאר הדברים.

ניתאי 2 בדצמבר 2014

רב הסגל ממש לא נכון.

בלייק 3 בדצמבר 2014

מסכים עם עודד.
לא ראיתי עדיין מספיק מהכדורגל שלו כדי לגבש דיעה על סטנוייביץ' מבחינת מערכים וסגנון, וגם קצת לא הוגן לשפוט מאמן על צורת המשחק ותיאום אחרי 10 מחזורים בקבוצה שמחפשת את הדרך לחזור לאיים על אליפות כבר 4 שנים.
אבל, לפי דבריו (וגם דברי הבוסים שלו, לפחות את צ'יזיק שמעתי אומר את זה בקולו) הוא צפה בהמון שעות של משחקי מכבי חיפה מהעונה שעברה, וגם בשחקנים ששייכים למועדון ולא שיחקו בו בעונה שעברה (כמו כליבאת, גאדיר, ריאן, הירש וכו). איך מאמן ברמה גבוהה חשב שזה יספיק לרוץ לאליפות? אולי בנו על האיצטדיון ואין ספק שמבחינה מקצועית נפלו עם אידריסו ובניון, ועדיין – שינויים קוסמטים בלבד בהגנה (שהיתה חלשה מאוד בעונה שעברה), התקפה שמבוססת על תורג'מן, אבוחצירא ועמאשה, נפילה יחסית (מי יותר ומי פחות) עם כל שחקני הרכש (חוץ מסטויקוביץ').
אגב, יש גם אפשרות שחיפה היתה משחקת ב- 3-4 העונות האחרונות עם דקות משמעותיות לגוזלן (כמו בעונת בנאדו לפחות), ריאן, חבשי, ביטון, וייסמן וכו לצד הותיקים שגמרו את הסוס מבחינה מקצועית אבל יודעים משהו על קבוצות אלופות ושחקנים אלופים. כן, כנראה שחיפה לא היתה זוכה באליפות ב- 4 השנים האלה (הי, היא ממילא לא זכתה באליפות בשנים האלה). אבל בעונה הבאה היה לה שלד מצוין (שלא לדבר על זה שהשלד מורכב משחקני בית) ל- 5 שנים קדימה עם כמה מהכשרונות הגדולים ביותר בכדורגל שלנו (והתוצאות בנוער הראו את זה יפה).
אני לא בטוח שויתור מראש למעשה על 3-4 עונות מבחינת זכייה בתארים היה עובר בשקט בקבוצה שאפתנית והישגית כמו חיפה (למרות שבעבר שחר כבר הכניס את המושג "עונה פיננסית" והשתמש בזה לכמה עונות), אבל אפשר לדמיין איפה הקבוצה היתה היום במקרה כזה.

MOBY 1 בדצמבר 2014

קודם כל נעמדתי, קמתי ואני ניצב. את אלמדון ראיתי כנער ולכן גם כתבתי שהוא השוער השני הכי טוב שיש לשוק להציע (כן כולל הצהבת).
גוזלן יכול וצריך לקבל את הדקות שלו בחיפה. פעם היינו יצרני השחקנים שלנו, על פי מצב השוק ויכולת הקניה שלנו אנחנו חייבים לחזור לשיטה הישנה.
בסוף יתברר שהטעות שלנו הייתה בשחרור של קטן. עם הפציעות של יוסי והגב של קטן אפשר לארגן פה חילופים יחד עם הסרט. מה שיש אצלנו כרגע זה חוסר אופי מוחלט.
נ.ב
מישהו יודע לאן נעלם גולסה?

burro 1 בדצמבר 2014

בנוגע לנ.ב.

DeVito 3 בדצמבר 2014

בא למכבי בינואר או בשנה הבאה.
זה בדיוק מה שחסר לנו, עוד קשר אמצע.

קורא 1 בדצמבר 2014

לא הבנתי את האנשים שמתלוננים בתקשורת על אי שיתוף גוזלן. בעיניי זה רק הגיוני שמישהו שאתה משלם חלק מהמשכורת שלו לא ישחק נגדך.

יניב פרנקו 1 בדצמבר 2014

אני חושב שזה לא ספורטיבי וראוי שהפרצה הזו תתבטל – הכוונה המקורית היתה למנוע מצב שבו שחקן של חיפה לא יתאמץ מול חיפה -הושג בדיוק הפוך .
אבל כל עוד הפרצה קיימת אז מי שחתם על עסקה מסוימת שיעמוד מאחוריה -זו פשוט עסקה לא מספיק טובה במקרה הזה בעיני -הוא וחיפה מרוויחים לא פחות מדקות המשחק שלו בהפועל .

עודד 1 בדצמבר 2014

אין לי חיבה יתרה לסיפור הזה. אבל מה שבאמת מרתיח אותי זה שזה כל פעם עולה לכותרות רק במשחקים של מכבי חיפה..למה אף אחד לא אומר כלום על השחקנים שלא יכולים לשחק נגד מכבי ת"א? (הייתי נותן דוגמאות אבל אני לא באמת זוכר איך קוראים לשחקנים האלו)

יניב פרנקו 1 בדצמבר 2014

אני חושב שבין היתר זה נובע מהעובדה שאת הניצחונות היחידים שלה השנה עשתה חיפה מול סכנין ,פתח תקוה והפועל -ולכולם שחקני חיפה מרכזיים בהרכב – זה נראה פקטור די משמעותי

קורא 2 בדצמבר 2014

הקבוצות האלה מקבלות שחקנים במחיר זול יותר ממחירם האמיתי, וחלק מהעסקה הזו זה שהשחקן לא ישחק נגד חיפה. מבחינתי זו עסקה סופר לגיטימית. רוצים שישחק מול חיפה? בבקשה, שלמו את מלוא שכרו.

יניב פרנקו 2 בדצמבר 2014

כל עוד זו התקנה – אתה צודק.
כי העסקה ברורה בקיץ ומי שחותם עליה לא יכול לבוא בטענות.
לדעתי זה כשל שוק – סוג של פירצה שמאפשרת סיטואציה לא ספורטיבית – ובלי קשר צריך להיות פה טיפול אחר.
ספציפית לגוזלן – בעיני כמו שרשמתי – בסוף זו טעות – כי השחקן מתגלח על חשבון הקבוצה – יכול להיות שבסוף העונה במבחן התוצאה אני אטאה.
כרגע בעשרה משחקים התחושה שלי שהעסקה לא טובה.

מעיין אוהד מכבי 2 בדצמבר 2014

משחק מכריע בין חיפה להפועל על הכרטיס לאירופה.
גוזלן יודע שהוא חוזר לחיפה בעונה הבאה. האם אתה רוצה שהוא ישחק מול חיפה?

לא. תודה רבה, זה בדיוק העניין וכל היגיון ספורטיבי בסיסי צריך לתמוך באיסור של שחקן מושאל מול הקבוצה ממנה הושאל.
כך מקובל באנגליה, בספרד ובמקומות רבים, וזה גם הגיוני.

אני יודע שלפעמים אוהדי הפועל מתקשים לשלב בין היגיון לבין טובת קבוצתם, אבל תנסה להתעלות ותבין שזה הגיוני ואף מתבקש.

יניב פרנקו 2 בדצמבר 2014

משחק מכריע על העליה לאירופה בין חיפה להפועל – גוזלן לא משותף וחיפה נהנית מיתרון – זה ספורטיבי?
בעיני זה פחות ספורטיבי ממה שתיארת – עם תהיה מחר סיטואציה כזו אני חושב שהבחירה היתה צריכה להיות בידי הקבוצה- אם מישהו יחשוב שהשחקן לא עומד להתאמץ אז כנראה שהוא לא ישחק.

אני יודע שאוהדי מכבי מתקשים לשלב בין היגיון לבין המחשבה שכולם רודפים אותם – אבל נוצרה פה סיטואציה שבה לקבוצה מסוימת עשרות מושאלים – הם כבולים לקבוצות מכל מיני סיבות והדבר מעניק לקבוצות מסוימות כוח בלתי מוגבל.

נכון שהחוק הזה קורה בעוד מקומות- אבל שם אין הגבלה של 5 זרים – ברגע שיש כזו הגבלה – המשמעות של החזקה בעשרות מושאלים ישראליים מעניקה כוח משמעותי לקבוצה שיכולה להחזיק בכזו כמות.
באנגליה אין בעיה כזו – כי המבחר גדול בהרבה – לכן ההשוואה פסולה בעיני.

אם החוק הזה מחר יבוטל – אתה תראה שכמות המושאלים יורדת פלאים – אין לי ספק בכך .

אבל כמו שאמרתי- כל עוד החוק קיים- מי שחותם על עסקה כזו צריך לשאת בתוצאות- אני פשוט חושב שבמקרה של גוזלן זה מחיר גבוה מדי (אם מחר יציעו להפועל שחקן בשל יותר שמסוגל לתת תפוקה גבוהה יותר בשנת הההשאלה תמורת ה"מחיר" של אי שיתוף ותחת השתתפות בשכר שלו- זה כנראה יהיה שווה את ה"מחיר" ).

קורא 2 בדצמבר 2014

בעולם אידאלי אתה צודק, לקבוצות יש מספיק כסף לקנות כרטיסי שחקן כל הזמן ולא נוצר מצב של מושאלים שמקבלים שכר מקבוצת האם. מה לעשות שהמציאות נכנסת בחלום הזה ולהפועל אין כסף לשחקן כמו גוזלן ולכן היא מתפשרת.

כמו כל מערכת יחסים, גם הכדורגל הישראלי הוא משחק של פשרות.

יניב פרנקו 3 בדצמבר 2014

הפשרה צריכה להיות השאלה וטיפוח שחקן לקבוצה אחרת.
לא בויתור על שחקן למשחקים מסוימים.
אבל כמו שאמרתי במקביל- בעולם אידיאלי בו אין הגבלת זרים (כמו ברוב הליגות הגדולות באירופה) הדילמה הזו פחות רלוונטית.

בלייק 3 בדצמבר 2014

אתה רוצה להגיע ל"יתרון" של להחזיק עשרות מושאלים איכותיים? תשקיע במחלקת נוער. זה כל כך פשוט. זה גם אמור לעזור לך לא להזדקק להשאיל שחקנים מבחוץ. במקום לעודד טיפוח והשקעה בנוער, אומרים לשחר וגולדהאר שעדיף להם לייבש שחקנים על הספסל או ביציע.
בכל מקרה, לא הבנתי למה להגביל את זה תקנונית? לא מתאים – לא לוקחים. מי טיפח את השחקן לאורך שנים הצד המשאיל או השואל?

אגב, המקרה של גוזלן הוא לא מקרה מייצג. הוא מייצג את רוח המפקד של הפועל. ברקוביץ' הטיף נגד עסקאות כאלה כשהיה "עיתונאי". בתחילת השנה שאלו אותו (ברדיו, ב- 103) לגבי גוזלן, הוא אמר שיהיה בסדר. שאלו אותו מה זה אומר, והוא הרחיב שהיחסים שלו עם שחר טובים עכשיו והוא ידאג ששחר יאפשר לגוזלן לשחק. ומה אם לא? הוא אמר שהוא מסיים את המשחק במחזור שלפני ומתנחל לשחר במשרד עד שיסכים. בבוקר שאחרי המשחק נגד ב"ש ראיתי ידיעה בוואלה ספורט שבה מצוטט ברקוביץ' שהוא אפילו לא דיבר עם שחר כי אין סיכוי. אז מי "אשם" בסיפור של גוזלן? בעיני, קודם כל מי שחותם על עסקה כזאת. במיוחד שהוא מתנגד לסוג העסקאות האלה ועוד יותר שהוא עשה את זה במחשבה שקריצה תשנה את התמונה.

אדם 2 בדצמבר 2014

אתה רציני? למה נראה לך שהוא לא יתאמץ?
אם מישהו יחשוב שהוא שיחק ולא התאמץ כי זה נגד מכבי חיפה הוא לא יראה יותר דשא ומה הוא ירוויח מזה בדיוק?
זה לא הגיוני ולא מתבקש אבל ידוע שלפעמים אוהדי מכבי כושלים בלוגיקה פשוטה.

מעיין אוהד מכבי 2 בדצמבר 2014

אתה אמיתי? בשנה שעברה היו אייטמים מדי שבוע על כך שמכבי לא מאפשרת את שיתוף המושאלים.
הביאו את עו"ד אפרים ברק להצהיר שזה לא חוקי ולא מקובל (שקר מוחלט אגב, באנגליה זה מעוגן בתקנון מנהלת הליגה).

רועי 2 בדצמבר 2014

עודד,
בינתיים, מכבי ת"א (כדורסל) היא הקבוצה היחידה שאולצה לאפשר למושאל שלה (ג'ייק כהן) לשחק נגדה, אחרי פסטיבל תקשורתי מביך סביב סעיף בתקנון שאומר ש"הקבוצות ישחקו עם הסגלים הכי חזקים שלהם".

עודד 2 בדצמבר 2014

מעיין, לא יודע מה היה שנה שעברה, יכול להיות שאתה צודק. אני רואה שהשנה זה עולה רק בהקשר של מכבי חיפה.

שגיא 3 בדצמבר 2014

אומרים את זה במשחקים של מכבי. ביציע העיתונות דיברו על זה לא מעט פעמים בנוגע לשחקנים של מכבי.

פורד פרפקט 1 בדצמבר 2014

הפועל מפספסת את מה שעבד לה מצוין שנה שעברה.
ליאור לוי חייב לשחק בתור מגן ימני מה שיחזק את ההתקפה של הפועל כי הוא מתבזבז בצד שמאל ככה שהפועל לא מתקיפה לא בימין ולא בשמאל כי משם הוא לא מסוגל להרים כדור לרחבה מהשבימין בא לו בטבעיות.
עדיף שאבו אל היג'ה יעשה את ההגנה בשמאל ופחות יתמוך בהתקפה מאשר ששני הצדדים יאבדו את היכולת שלהם.
נקודה למחשבה

אדם 1 בדצמבר 2014

לא מסכים. את ליאור לוי כבר לא נהפוך למגן סביר, לאבו אל היג׳ה יש עוד עתיד. לא רואה סיבה להעסיף את לוי עליו בימין, בטח לא לאור היכולת הסבירה במשחקים האחרונים.

יניב פרנקו 2 בדצמבר 2014

אני מסכים עם אדם.
איפה שאפשר לגדל שחקן קדימה זה עדיף.
חבל שהגענו למצב שאין מגן שמאלי בסגל – בטח כשרק 2 זרים משחקים בהרכב.
אולי היה שווה להכניס בלם טבעי במקום איקנדה ולנסות אותו כמגן

עמית 2 בדצמבר 2014

היה מגן שמאלי טבעי (פרנסיס בנג'מין) שנראה לא רע בתחילת העונה.
מישהו יודע למה הדיחו אותו מהקבוצה?

אנונימוס 1 בדצמבר 2014

את המשחק הזה הפסיד דומב עם ההחלטה ההזויה לעלות עם מלכה וספורי כחלוץ. לא הבנתי את זה לפני, תוך כדי ואחרי המשחק. הזוי.

האצטדיון עצמו נחת מאירופה. לא רק מבחינה ארכיטקטונית. כל הארגון מסביב, כ"כ מתוקתק ומאורגן לא האמנתי שאני בישראל. מבין לגמרי למה באין כ"כ הרבה צופים כל משחק, אפילו שהקבוצה נותנת עונה גרועה. כשנותנים יחס, מקבלים יחס

אדם 1 בדצמבר 2014

תגיד, יש לך אחוזים בכרטיס של גילי? תפסיק למכור אותו!
מה שכן, במשחקים האחרונים נראה שהוא לא סומך על אף אחד ולכן מכדרר יותר מידי ובסוף מאבד. אולי זו רק הרגשה שלי אבל לי הוא נראה מתוסכל מאוד מהחברים.

יניב פרנקו 2 בדצמבר 2014

האמת שנמאס לי.
כבר שנה וחצי הקבוצה מחזיקה שחקנים שגדולים עליה תקציבית ולא מתכננת קדימה.
ושוב מגיעה לחלון העברות ומתחילות הזמירות הידועות.

תולעת 3 בדצמבר 2014

זה גורם לי לתהות אם קבוצה "גדולה" עם קהל מלחיץ (לא אומרת בקטע שיפוטי) ובלי כסף יכולה בכלל לתכנן קדימה או "לבנות".

תולעת 2 בדצמבר 2014

הפסדתם כי יש לכם קבוצה בינונית עם הגנה חלשה שלא מסוגלת לחבר שני פסים לרוחב, שלא לדבר על קדימה. פשוט מוזר בעיני איך דומב הבלם מפקיר את ההגנה החלשה הזו עם כל כך הרבה שטחים לפניה, ועם כדורגל של החזקת כדור "סבלנית". חיפה נתנה להפועל להכניס את עצמה למלכודות והרוויחה, זה בקלות יכל להיות הפוך – גם עם 30 אלף איש ביציעים וילדים על המגרש.
ההתבטאויות של ורמוט אחרי המשחק מעוררות רחמים (מצחיק שיצאה לו תדמית של "צנוע"). free vermouth

יואב 2 בדצמבר 2014

אני עוד יותר קיצוני ממך תולעת. בלי לפגוע באף אחד, הפועל זה מעט מאד. לא יודע מה יש לנתח שם. המאמן שלהם לא מסוגל לנתח את זה. כולם שם בהישרדות תחת כסות של תקציב נמוך בלה בלה בלה.
הפועל לא מעניינת אותם. שורדים.

שגיא 3 בדצמבר 2014

מה וורמוט אמר? אני נוטה להתעלם מראיונות קלישאתים אחרי משחק, אבל אם את ציינת את זה, אז זה כנראה מעניין….

תולעת 3 בדצמבר 2014

דווקא היה ממש לא קלישאה והכי כנה שיש, בגלל זה התעוררו רחמיי. בגדול אמר שאין לו עם מי לשחק בהפועל ושכל שחקן ספסל בחיפה הוא שחקן הרכב בהפועל.

טרנטה 2 בדצמבר 2014

זה היה המשחק הקל ביותר לניחוש בווינר מתחילת העונה. לי היה ברור שההגנה הנוראית של הפועל לא תצליח לעצור את חלוצי חיפה הגרועים.
ועד כמה הם גרועים ניתן לראות דווקא בשערים שכן נכבשו: הראשון והשני אחרי ריבאונד מהחטאה של גול בטוח ובשלישי הם הצליחו להכנס לנבדל (שלא נשרק) במצב של שניים על שוער. ההגנה של הפועל כל כך נוראית וזה ממש מעצבן לדעת שפואד גנב לנו 4 נקודות.
אני לא מבין מה אתה רואה בשובל גוזלן. נכון שהוא שחקן צעיר, אבל תכלס חוץ ממשחק ראש סביר (לחלוץ נמוך) לא זיהיתי בו כלום. כנ"ל לגבי פלאח (בלם חלש) ויתר צעירי הפועל: ספורי, מלכה ושות' לא הראו עוד כלום ובטח לא שאפשר לבנות עליהם.
הכי אני לא מבין למה אתה כל כך להוט למכור את גילי ורמוט לחיפה. בלעדיו אתם מועמדים חזקים לירידה גם בעונה שבה יש כבר שתי יורדות בטוחות (*קללת האצטדיון). לחיפה הוא לא באמת מה שחסר. הרבה יותר חסר להם איזה מהראן ראדי (שלא יקבלו רעיונות!) וחלוץ שהבקעת שער היא לא משימה לא הגיונית עבורו.
יש לי עוד שאלה (אמיתית ולא כפרובוקציה) – מה אתה חושב על אבדן העשתונות בהתאחדות? עונשי ה"פואד", הרדיוסים הרבים (גם לסכנין וביתר), ההרגשה הכללית שבית הדין מאבד שליטה, ושהחלטותיו לא ממש מרתיעות את החוליגנים או מונעות משהו.

יניב פרנקו 2 בדצמבר 2014

ההגנה הנוראית של הפועל ספגה פחות או יותר כמו מכבי – הבעיה היתה פה במערך.
מה שכן חלוצי חיפה הגיעו במשחק מול מכבי לדוגמא למצבים לא פחות טובים מאלו שהגיעו מול הפועל – לפעמים זה באמת השפיץ של הנעל.

לגביי גוזלן- הוא יהיה סקורר טוב בליגה שלנו בעוד זמן לא ארוך- אבל לא כרגע – גם ספורי יהיה שחקן ואבו אל ה'יגה – לגביי מלכה אני לא בטוח.
אבל צעירים צריך לגדל בתוך סביבה ייעודית- הם צריכים מאמן מתאים ואיזון ובעיקר שקט.

לגביי ורמוט הסברתי כבר בתגובות למעלה.

ולשאלה שלך – תסתכל על מגמה – הכדורגל הישראלי עובר תמורות נהדרות – תנופת הבנייה, מהפיכת המקצוענות של מכבי שמחלחלת לעוד מקומות, כמויות הקהל והנבחרת – בית הדין זה סרח עודף של ימים אחרים- זה יתוקן בהמשך והכל יסתדר.
לגביי החוליגניזם – גם פה אני חושב שהדברים יתכנסו למבנה נכון יותר – בהפוך על הפוך – איבוד השליטה של כמויות הרדיוסים יעשה טוב לכדורגל כי הוא מראה את הגיחוך ומכניס לתמונה תותחים כבדים – המנהלת תייצר פה שינוי – זה בערך אחד המקומות היחידים שהיא יכולה להצליח בטווח הקרוב.

יואח האדום 3 בדצמבר 2014

ההגנה קטסטרופלית . להשוות את כמות השערים שקיבלנו לכמות השערים שספגה מכבי זה שקר סטטיסטי .
כל קבוצה שמסוגלת לשחק חכם בהתקפה נגד הפועל תביס אותה . מתפלא על דומב ( בלם לשעבר ) איך הוא לא מטפל בליקויים כל כך יסודיים . הגול השני של חיפה ( ובמידה פחותה מעט גם הגולים האחרים שספגנו ) זה טעויות של הגנה שבילדים ג לא עושים .
היו לחיפה לפחות עוד שני מצבים של שערים בטוחים כך שהמשחק היה צריך להיגמר ב5 .
אם הדרבי לא היה מפוצץ היינו הולכים עד היום עם אפר על ראשינו .
מאמן ( ? ) בדיחה . עם אלי כהן או רוני לוי היה אפשר לעשות פי אלף עם הסגל הזה .
לא להתבשם מהמיקום וצבירת הנקודות – זו הפועל הכי גרועה ב25 שנה האחרונות .

MOBY 2 בדצמבר 2014

מחשבה נוספת בנוגע לגוזלן.
נגיד הילד משחק בסמי בורקס מול 30,000 צופים ונגיד שיש לו משחק נוראי (ילד מול קבוצת האם מול צופים , מתרגש…) ואולי הוא אפילו מחטיא 100 אחוז שער.
אתה רואה מצב שאתרי אינטרנט רדודים (למשל שלושת המובילים) ותוכניות צעקניות במיוחד לא צולבים אותו על משחק מכור? גומרים את הילד ואת המשחק?
אני לא רואה מצב כזה – שלא לדבר על להוסיף משחק על עליה למקום שני פלייאוף עליון או ירידה והגחלים יהפכו למדורה.

צור שפי 2 בדצמבר 2014

משונה אבל מזמן לא הייתי כל כך שווה נפש אחרי הפסד. קודם כל זה היה צפוי, כמו שכתבו כאן לפני. דבר שני – הפועל עד עכשיו הוציאה מעצמה יותר ממה שיש בה והסטטיסטיקה הזו היתה צריכה להתיישר כי זו דרכו של עולם וגם כדי למנוע לכל מיני סוגי נוזלים לעלות לראש. האמת שיש לי גם סימפטיה לחיפה ולאוהדים שלה, לא מצליח לגייס כלפיהם מיליונית מהאנטי לצהוב – השחצני ו/או הגזעני. כל הפסטיבל סביב גוזלן נוגע לי לקצה המה שמו – קודם כל זה הדיל וצריך לכבד אותו ושנית – אפשרר לחשוב שאנחנו מדברים על מסי. גם אתו אנחנו מפסידים את המשחק הזה. ואפילו הרווחנו שוער. בקיצור – אם כבר להפסיד אז שיהיה ככה. ורק שאלה – השלישי של חיפה לא היה אופסייד?

DeVito 3 בדצמבר 2014

תנו להם את ורמוט, קחו את דגני בחזרה :D
יש להם מנודה שיכול לבוא לכם טוב (אם יפתור את סוגיית השכר שלו) ועוד כמה צעירים.
בנוגע לראדי לחיפה, זה בדיוק מה שחשבתי והאמת לא מפריע לי, אם עד ינואר הוא לא מגשים את עצמו במכבי ומוצאים לו מקום במערכת, דרך צלחה.

Comments closed