מעשה בשני תלמידים – תשובה לבן יהודה

מעשה בשני תלמידים- תשובה לבן יהודה

את הפוסט הזה אני רוצה לפתוח בוידוי על הרגלי צריכת הספורט שלי – בכל הקשור לכדורגל תחומי העניין שלי רבים, יש את הפועל כמובן, אבל אני מכור לכל העניין הזה שנקרא כדורגל ישראלי, רואה את כל משחקי הנבחרת , כדורגל אנגלי, ליגת אלופות, מונדיאל, יורו – הכל. אבל כשזה מגיע לכדורסל אני נשאר ב2 תחומים עיקריים – הפועל שלי ומכבי שלהם – רואה את כל משחקי האדומים והצהובים, מייחל להצלחת האדומים ומעודד כל שבוע לפחות 2 קבוצות זרות לחלוטין, לנבא , יורוליג , נבחרת ישראל וכיוצ"ב אין לי זמן ועניין.

אבל בשנה האחרונה אני מרגיש שנכנס עוד משהו לחיי – הפועל י"ם היא הקבוצה הראשונה מזו שנים שמסקרנת אותי מחוץ למעגל המצומצם הרגיל- משהו בפרויקט שלהם עושה לי את זה ולראשונה מזה שנים אני מוצא את עצמי רואה הפועל י"ם מול איזו מכבי ראשון ונהנה.

***

הפוסט של בן יהודה מרגיז כי הוא לא מגיע מחלל ריק, הוא מגיע מאובססיה שאני מרגיש בשבועות האחרונים מצד חבריי הצהובים – "הנה הם יצאו לפני הסוף" או "איזה כישלון איום ונורא לעוף ככה מאירופה" וכמובן השיא בפוסט של היום שמשווה בין התלמיד המוצלח בצהוב לחברו מהכיתה הטיפולית באדום.

אבל ההשוואה האמיתית היא לא בין אורי אלון לשמעון מזרחי.

ההשוואה האמיתית היא בין אורי אלון למיטש גולדהאר.

***

בוא נראה מה עשה התלמיד מיטש גולדהאר בקדנציה שלו עד כה – הוא שפך טונה של כסף, השנתיים הראשונות שלו היו קטסטרופה אמיתית, בשנה השלישית מצא את המפתח וזכה באליפות, ברביעית נהנה מכרטיס חופשי בזירה אירופאית והגיע לשנת השיא שלו עד כה ובשנה החמישית מצא את עצמו שוב מודח מאירופה בכישלון מהדהד והוא נאבק ראש בראש בקבוצה עם תקציב שחקנים נמוך פי חמש משלו.

ובוא נראה מה עשה אורי אלון עד כה – ובכן אורי אלון נמצא בסך הכל באמצע העונה השנייה שלו, זוכר את בן יהודה זה פחות או יותר השלב שבו גולדהאר פיטר את נמני.

***

אבל יש הבדל עצום בין שני התלמידים שלנו, הקנדי חכם בהרבה בדרך ההתנהלות שלו, לא מצהיר על מטרות, תמיד פוליטיקלי קורקט ומעולם לא תתפשו אותו מצהיר שהמטרה שלו זה שמינית גמר ליגה אירופאית רק כדי למרוח אותו בביצה בתקשורת הישראלית כשאיזו מאריבור מדיחה אותו בבושת פנים.

אבל אורי אלון לא לומד מהקנדי – הוא מדבר על יורוליג, הוא שם יעדים בשמיים, הוא רוצה לחקות את מכבי ת"א כדורסל ואת המודל שלה, הוא מדבר על הדברים הטובים במכבי ועל זה שהוא רוצה ללמוד מהם ולנצח אותם.

הוא לא מדבר על רשות השידור ועל הפיצות – הוא רוצה לנצח את המכבי הנוכחית בלי לבכות על העבר.

אורי אלון הוא מכביסט אמיתי לפי מה שחבריי בצהוב מסבירים לי על מכביזם – הוא רוצה לנצח והוא רוצה לשבור תקרות זכוכית והוא מאמין בבלתי אפשרי.

גולדהאר שם לעצמו יעדים נמוכים ומשקיע הון כדי לעמוד בהם – אורי אלון שם לעצמו יעדים גבוהים מדי ונכשל בהשגתם.

זה ההבדל היחידי שאני רואה ביניהם.

***

הלוואי עליי בהפועל רגל איזה אורי אלון, הלוואי עליי בהפועל רגל איזה גולדהאר.

הלוואי על כולנו יותר אורי אלונים שרוצים ומאמינים שהכל אפשרי.

***

תלמידים טובים מקבלים ציונים טובים ויש הרבה תלמידים טובים בעולם אך למעט מאוד יש רזומה כזה

"אורי אלון גדל בירושלים. לאחר סיום שירותו בצה"ל עבר ללמוד מדעי המחשב באוסטרליה. הוא קיבל תואר ראשון ותואר שני באוניברסיטת מונש, ותואר דוקטור באוניברסיטת ניו-סאות'-ויילס (UNSW) בסידני. במסגרת עבודת הדוקטורט שלו פיתח את מנוע החיפוש "אוריון" – אשר מאתר קטעי טקסט רלוונטיים לשאילתת החיפוש באתרי אינטרנט ומציגם לגולש בדף אחד.‏[1]. בשנת 2006 נקנה האלגוריתם על ידי חברת גוגל, שגייסה את אלון לשורותיה.‏[2][3] בשנת 2009 הודיעה גוגל כי בעקבות עבודתו של אלון נוספה אפשרות להציג "חיפושים קשורים" לגולש במנוע החיפוש שלה.‏[4]

בשנת 2010 הקים את חברת ההזנק ג'ולפן (Julpan) שפיתחה מנוע חיפוש לרשתות חברתיות. בשנת 2011 נרכשה החברה בידי חברת טוויטר, תמורת כארבעים מיליון דולר. עם המכירה הצטרף אלון לטוויטר וניהל את מרכז הפיתוח שלה בניו יורק.

בשנת 2012 הקים את חברת אורבן קומפאס (Urban Compass), לשירותם של מחפשי דירות. ביולי 2014 גייסה החברה 40 מיליון דולר לפי שווי של 360 מיליון דולר.‏[5]

בשנת 2013 הקים קרן השקעות בשם אלון ונצ'רס, המשקיעה בחברות הזנק"

***

הפועל ירושלים עושה יותר מדי טעויות – אבל בדיוק כמו המקבילה האמיתית שלה – מכבי רגל – הכשלונות של השנתיים הראשונות יהיו הבסיס להצלחות – מי שרוצה להסתכל רק על הציונים של הסמסטר הזה טועה.

וזה לא ייקח שנים רבות והתלמיד הזה עוד יעלה על רבו.

 

 

 

 

הסיפור המוזר של שני תלמידים דומים
#מכביבול: חג המכבים – נר שלישי

46 Comments

רועי 18 בדצמבר 2014

לא הבנתי מה אתה רוצה להגיד. אתה סותר את עצמך.
אתה כותב בעצמך שדרך ההתנהלות של אורי אלון וגולדהאר שונה לחלוטין.
אוקיי, אז שניהם נכשלו בשנתיים הראשונות (הדבר היחיד שניתן להשוות ביניהם), אבל אם דרך ההתנהלות של גולדהאר הביאה את מכבי לאן שהביאה אותה כרגע, ואורי אלון מתנהל בצורה שונה, על סמך מה אתה חושב שיגיע לאותם הישגים ?

יניב פרנקו 18 בדצמבר 2014

הכוונה להתנהלות התקשורתית – לא לפעולות.
לשניהם יש תוכניות גדולות ושניהם מצאו ארגונים במצב גרוע אך עם פוטנציאל גדול.
ההבדל ביניהם הוא רק תקשורתי

רועי 18 בדצמבר 2014

לא מסכים.
ההתנהלות התקשורתית היא חלק מההתנהלות הכללית, ההצהרות המפוצצות של אורי אלון על יורוליג וכו' לא מנותקות מצורת ההתנהלות המקצועית של המועדון.

אביעד 18 בדצמבר 2014

מודה. עכשיו אני יותר מפחד. הצלחת לעורר בי אימה בתור אוהד מכבי.
אבל אקח את התגובה שלי מהפוסט של טל בן יהודה, בוא נמשיך למעט את האנלוגיה בין מכבי רגל לירושלים סל ונשווה את הלפרין/אליהו לנימני.
כל עוד הם שם, הם תמיד יחנקו שהכסף יהיה על השולחן. שום דבר טוב לא יצמח שם… בסוף הוא עוד יעלה על זה.

יניב פרנקו 18 בדצמבר 2014

הלפרין ואליהו בעיני הם לא נמני- נמני חנק את מכבי – שי אבוטבול הוא נמני.
הלפרין ואליהו הם אלברמן ושירן ייני לפני הספרדים – שחקנים שרק מערכת מסודרת הצליחה להוציא את הפוטנציאל.

אביעד 18 בדצמבר 2014

קנית אותי בהשוואה לשי אבוטבול.
המערכת המסודרת הייתה טאו ויטוריה ולובליאנה… זה כבר ממש ממזמן.

יניב פרנקו 18 בדצמבר 2014

לירושלים חסר סנטר ורכז – אם מחר יהיו שם לדוגמא במקום 2 מהזרים סנטר ורכז חזקים -הקבוצה תהיה חזקה עוד יותר -במצב הזה ההסתכלות על הלפרין ואליהו -2 מהישראלים הטובים ביותר תהיה אחרת לגמרי .
זה בדיוק מה שקרה לייני ואלברמן לדוגמא .
בסופו של דבר ההתאמה בין הסגל הישראלי שהוא די נתון ואין הרבה אופציות לזרים צריכה להיות שם טובה יותר.

החוק הרוסי דרך אגב תוקע את ירושלים אפילו יותר ממכבי – בלו,טיוס , לנדסברג -כולם מתאזרחים שמכבי ליקטה לאורך שנים – ייתכן והטעות הגדולה ביותר של ירושלים העונה היא דאור פישר – ייתכן וירושלים היו צריכים ללכת בכל הכוח על פישר והשארת דאנקן גם במחיר של דונטה סמית ושאר הזרים ( למעט רייט),
למכבי בזכות טיוס ולנדסברג השנה ושנה שעברה בלו היה קל יותר לעשות את המעברים מהשיטה באירופה לארץ – לירושלים יש קושי אמיתי פה -היא לא מספיק טובה באירופה בין היתר בגלל החוק הרוסי.
בראייה קדימה התחרות על ישראלי טוב -צבר או מתאזרח תגדל – מכבי היתה טובה כל השנים וגדולה על הליגה כי היא היתה נבחרת ישראל מחוזקת .

יקרו להערכתי אחד משני דברים – או שהחוק הרוסי ייעלם מחיינו יחד עם הפיינל פור -לירושלים יש אינטרס זהה למכבי פה או שתתחיל תחרות גדולה עוד יותר על הישראלים .
וגם פה הדמיון למכבי של גולדהאר עצום -נמני החתים למכבי ישראלים טובים אבל רק קרויף הבין את המשמעות האמיתית של הנושא – ברגע שמכבי שמה יד על זהבי לדוגמא כל העסק תפש כיוון אחר – במובן הזה הנוכחות של כל הסגל הישראלי של ירושלים למעט גרין שכבר לא רלוונטי .

יניב פרנקו 18 בדצמבר 2014

הכוונה לשורה האחרונה היא שבמובן הזה הסגל הישראלי של ירושלים הוא מצוין הסגל תומך לזרים סבירים ולישראלי בכיר – רק תחשוב על הסגל הזה פלוס דיוויד בלו או טיוס ומקבץ זרים סביר כמו שרוב הליגה מביאה .

אביעד 18 בדצמבר 2014

זו הסתכלות מאד נקודתית שאי לאו דווקא נכונה. אני מסכים שמכבי הבינה משהו שבירושלים עוד לא הבינו, מתאזרחים משפרים את הקבוצה(ואני לא נכנס פה עדיין לנושא של האם זה מסריח או לא, אבל זה עובד).
ברור שחסר לירושלים שחקנים טובים, אחרת היא לא הייתה מביכה את הפרקט ביורוקאפ, אבל גם למכבי חסרים שחקנים, זו בנייה רעה שבגללה מגיע לקבוצה לעוף, מכבי מצליחה למרות הבעיות עד השלב שבו תגיע קבוצה שתבהיר לה כמה היא נבנתה רע, לירושלים זה פשוט קרה יותר מוקדם לא ניתן לנתק את הבנייה הרעה, ברור שאם היו להם שחקנים יותר טובים הם לא היו עפים(תנסה שניה לדמיין איך מקל היה משדרג את הקו האחורי של מכבי). לגבי החוק הרוסי הנושא מדובר כבר שנים, הוא משום מה עוד לא נכחד, הוא רק גורם לאינפלציה במחיר או במקרה של מכבי זה גורם לחיפוש אחר מתאזרחים(בלו לדעתי נחשב לאחת המציאות הגדולות בהיסטוריה של מכבי). הלפרין ואליהו היו שחקנים שגם במכבי לא הובילו להישגים, ישנה תקרת זכוכית שאותה הם לא עוברים גם אם תשים אותם על יד כוכבים גדולים, בסוף הבלוף מתגלה, לצערי(פה אני מעוניין לפאר מעט את גל מקל, ספורטאי שבאמת עובד ומנסה לשפר את המשחק שלו כל פעם מחדש בניגוד לאליהו שלא שינה כלום כבר כמעט עשור).
נקודה אחרונה, זה נכון שזהבי היה השדרוג הגדול, הדובדבן שעשה את מכבי ליותר טובה, אבל אני באמת חושב שדווקא הבינגו של קרויף עם ראדי לא פחות משמעותי. לפחות בעונה הראשונה שלו הוא היה השחקן הכי יציב והכי טוב במכבי(ואז עוד הצטרפו אליו זהבי ופריצה).
אההה ואני לא מוכן להחמיא לנימני בשום צורה. אין סיכוי שתצא ממני מילה טובה, הוא בנה שלד ישראלי במחיר מוגזם.

אביעד 18 בדצמבר 2014

חח למה לא ניתן לערוך שגיאות כתיב או ניסוח אחרי שליחה?
טוב נו… נשאיר משהו לעדכון הבא של האתר….

יניב פרנקו 18 בדצמבר 2014

לא נמני בנה שלד ישראלי טוב במחיר מוגזם – זה ניסוח לא מלא .
נמני תחת ניהולו של אנגלידיס ובבעלות גולדהאר הוציאו יותר מדי כסף ובנו שלד ישראלי טוב שהיה הבסיס להצלחות שבאו לאחר מכן – אלברמן , עטר, יצחקי ועוד ועוד.

אביעד 18 בדצמבר 2014

אלברמן, עטר, יצחקי – כן.
קולאוטי, סטרול, זיו – לא.
אין לקחת את האשמה גם מהקודקוד שכשל… אבל האדם על ההגה היה הסמכות המקצועית שהטעתה.
ותודה לג׳ורדי!
ותודה לברקוביץ׳(סליחה)

אזי 18 בדצמבר 2014

האמת, אהבתי את ההשוואה.

וכן, אתה צודק. אנחנו מצויים באובססיה.
שנים אוהדי הפועל ירושלים יורדים עלינו. ומה אתה יודע – הפוסל במומו פוסל.
הם יוצאים לפני הזמן, הם שורקים בוז, הם לא מצליחים למרות תקציב אסטרונומי.
אפשר לראות את זה גם בכדורגל כשאני שומע יותר ויותר את המשפט "מכביסטים בוכים? חשבתי שזה שמור להפועל"

אוהדים שבוכים על כולם ובטוחים שהם מלאכי שרת, גורמים לאוהדים אחרים להנות מכל רגע שבוכים עליהם חזרה.

כסיפוביץ 18 בדצמבר 2014

הפוסט של בן יהודה [לא רק] מרגיז בגלל שאין לו שום קשר לספורט, או ניתוח מקצועי רהוט כמו שאתה מצפה מאתר זה.
מרמת הרפיקה ועד רמת הנימוקים הכל ילדותי, ומשחק בלמי יש יותר גדול ומה היה אם היינו יותר מלכי העולם מעכשיו.

אני מכיר המון אוהדי מכבי [40+] ולא ילדים שמשוועים לליגה יותר טובה, וקבוצות יותר טובות ברמה של מכבי. מקצועית וספורטיבית.

הציור של שמעון מזרחי גדול והשני קטן הוא לא יותר מרמה של גן בוגרים.
בדיוק כמו שמאבחנים ציור של הילדה שלי.

אורי אלון הוא נכס לספורט הישראלי קצת יותר ממזרחי ושות'.

אשר 18 בדצמבר 2014

אז אל תקרא אותו. אני הפסקתי מזמן.
ואני אוהד מכבי.

כסיפוביץ 18 בדצמבר 2014

עדין אופטימי..כי אני לא שונא אף אחד ;-)

כסיפוביץ 18 בדצמבר 2014

רפיקה=גרפיקה

טל בן יהודה 18 בדצמבר 2014

אני מרגיש שהנקודה העיקרית של הטור שלי פוספסה קצת (זו כנראה אשמתי שאני נוהג להחביא פואנטות בתוך 1500 מילה).

למעשה, אני לא יודע אם אני חולק על משהו שכתבת כאן בטור תגובה. מעבר לכך, אם אחפש ואצלם צילומי מסך שך הצ'טים שלי עם חברים, לא פעם התפעלתי מהרקע המרשים ביותר (וזו אחושילינג לשון המעטה) של אורי אלון. אני לא יודע כמה אנשים בעולם מכרו חברה גם לגוגל וגם לטוויטר. זה פאקינג לא יאומן!!!

אבל אם תחזור שוב לטור שלי, ותנסה לקרוא אותו כאילו לא כתב אותו איזה מכביסט מגעיל, אתה לא ממש תמצא הרבה ביקורות כלפי הפועל ירושלים (למעט העקיצות המסורתיות שאני מחויב לשים. זה בחוזה שלי כאן מול דורפן). אני אפילו מציין בפירוש שהדברים שאני כותב שם נכונים גם לפני שהפועל ירושלים נפלו לארבעה הפסדים רצופים ולא קשורים ל"משבר" הנוכחי שלהם.

הנקודה של הטור, כמו גם הדוגמא של התלמידים, היא ההתלהבות מסביב מקבוצה אחת והקטילה של קבוצה שנייה, כששתיהן די דומות. הכיצד אחת זוכה לסיקור יותר אוהד מהשנייה כשהן למעשה מציגות פחות או יותר את אותה עונה (שוב, עד לפני שבועיים. בנקודה זו, גם זה כבר לא נכון, מכבי נראית הרבה יותר טוב כרגע). אני אפילו ממליץ בצורה חברית לאוהדים המגעילים הירושלמים להיאזר בסבלנות ולא לנהוג כמו הפרוות הורולקסים שאנחנו!!!

לסיום, אני חוזר בי ממשפט הפתיחה שלי כאן, כשאני כן חולק על דבר אחד שכתבת, וזה המשפט האחרון שלך בטור.
מצטער, התלמיד לא יעלה על רבו. רבים ניסו זאת ב-45 השנים האחרונות, אין לי שום סיבה להאמין שהפעם זה יקרה
בהצלחה הערב עם מלאגה :)

גיל שלי 18 בדצמבר 2014

התלמיד לא יעלה על רבו, מאחר ורבו של אורי אלון הוא ממש לא שמעון מזרחי. לא יהיה עוד שמעון מזרחי, העניין הוא שגם במכבי

יניב פרנקו 18 בדצמבר 2014

אפשר גם לבוא בטענות לתקשורת הפוליטית שמסקרת את ה20 מנדטים הצפויים של בוזי בהתלהבות ואת ה20 של ביבי כאכזבה – בסופו של דבר יש מה שנקרא הגנת ינוקא – היא מונח משפטי ועסקי אבל תקפה גם פה -התקשורת מעבר לחלק האינטרסנטי שבה רואים את נקודת הפתיחה של אורי אלון ואת מכלול הפעולות ושופטות את התוצאות שלו אחרת ממה שהם שופטות את הדור הצעיר במכבי – נקודות הפתיחה השונות הם ההבדל פה ולא התוצאות האבסולוטיות .

טל בן יהודה 18 בדצמבר 2014

מוזר. מיץ׳ גולדהאר ומכבי ת״א לא קיבלו את ההגנת ינוקא הזה בשום שלב.

יניב פרנקו 18 בדצמבר 2014

כי הסיטואציה שונה לחלוטין – מיטש בשנתיים הראשונות התחרה בקבוצות אימתניות כמו קרית שמונה של איזי, הפועל של עונת הבמבי ועוד – מהרגע הראשון הוא היה בעל התקציב הגדול בליגה ושפך המון כסף המון כסף – הוא לא בדיוק נכנס בשקט לשוק אלא היה אחראי על כמה מההעברות והחוזים הגדולים בהיסטוריה של הענף – ברק יצחקי לדוגמא .
אורי אלון כמו שמתן כתב נכנס לשוק שבו יש את אלופת אירופה שמחזיקה בטריליון אליפויות ובתקציב שגדול גם היום פי שלושה ממנו ועם שריון בטוח ביורוליג .

רק כדי לסבר את האוזן – מיטש קיבל את קהל האוהדים הגדול במדינה ,סגל מלא כל טוב , קבוצת נוער שהיתה שנתיים הדאבליסטית והיום כבר אפשר לראות שזה היה אחד הדורות הגדולים בתולדות המועדון -נקודת הפתיחה שלו הייתה טובה משל אורי אלון שקיבל מועדון מרוסק בלי אף שחקן שכרגע בסגל ומכונס נכסים .

בלייק 18 בדצמבר 2014

לא חושב שההשוואה בין גולדהאר לאורי אלון רלוונטית. אם כן (והרי כל השוואה היא רלוונטית, אפילו כדי להגיד ששני דברים הם שונים לחלוטין), אז אני בוחר להשוות בין אורי אלון לפרוספר אזגי. כבר שמתי אותם ביחד כשאחד מהווה את נקודת ההתיחסות לשני.
ענף הכדורגל וענף הכדורסל שונים לחלוטין. היכולת של קבוצת כדורסל בינונית להבליח היא אדירה, ראה מקרה מכבי תל אביב שזכתה ביורוליג בעונה שעברה. להפועל ירושלים יש זר כמו דונטה סמית שמוביל את היורוקאפ במדד. התקציב של הפועל ירושלים הוא בינוני פלוס ביחס לקבוצות אירופאיות שמשחקות במפעילם השונים. הפועל ירושלים חתמה תמורת לא מעט כסף עם שני שחקנים מקומיים שבאופן קבוע משחקים בנבחרת שמשחקת באופן קבוע באליפויות אירופה פעם בשנתיים.
ועכשיו לנון-השוואה עם גולדהאר – איזה מבחר מקומי ברמה אירופאית יש לו בדיוק? מה אחוז הזרים בעשיריה או ה- 12 של הפועל ים וכמה של מכבי רגל? איזה זרים יכולים להגיע לקבוצת כדורגל ישראלית לעומת קבוצת כדורסל ישראלית? איזה מסורת הצלחות אירופאית יש לקבוצות ישראליות בכדורגל? לנבחרת? ובכדורסל?
כשגולדהאר קנה את הקבוצה משניידר (כפי שציינת – הוא לא התחיל מאפס) – בכמה גדל תקציב הקבוצה (אם ב- 80 מיליון ש"ח תקציב הקבוצה היתה בינונית, אז 25% יותר אמורים להפוך אותה לקבוצה מצוינת?)? לעומת זאת, אורי אלון קנה אותה מכונס נכסים. נו, אז? היא היתה בכינוס בגלל הבלגן עם אגייאר ומלחמות הירושה, לא בדיוק קבוצה ששנים נסמכת על תקציבי מינימום וקיבוץ נדבות… בכמה התקציב גדל? פי 2?
בנושא היעדים – מי אמר לך שגולדהאר הציב יעדים נמוכים? מה זה יעד נמוך בכלל? מה בכלל היעד של גולדהאר? עד עכשיו, לפחות באופן פומבי, כל מה ששמעתי ממנו מבחינת יעדים היה בנושאי תרבות ספורט, תרבות עידוד וחתירה למצוינות. זה יעדים די כלליים אבל בטח שלא נמוכים. ונניח שהיעד לקרויף הוא הגעה לליגת האלופות. למכבי היו שתי הזדמנויות עד עכשיו לעשות את זה (לפחות בתקופת קרויף). פעם אחת היא הודחה על ידי קבוצה עם תקציב משולש ומסורת מכובדת אחרי קמפיין מוצלח בליגה האירופית, ובפעם השניה היא הודחה בלי ביתיות. הפועל ירושלים הודחה מהמוקדמות, ואחר כך שיחקה, עם ביתיות, בשיטת ליגה והודחה (למרות שהשיטה של 4 עולות הופכת את ההדחה למשימה מורכבת מאוד) מהמפעל המשני כשקבוצות ללא מסורת ועם תקציבים נמוכים משמעותית מזה של ירושלים עברו אותה. 4 פעמים קבוצות ישראליות שיחקו בליגת האלופות, אף קבוצה לא עברה את שלב הבתים. כמה פעמים קבוצות ישראליות שיחקו ביורוליג? מכבי 9000, וגם ירושלים פעם אחת (אם אני זוכר נכון), כמה פעמים עברה הקבוצה את שלב הבתים? כנראה ש- 9000.
את ירושלים משווים למכבי בכדורסל כי הן מתחרות באותה ליגה על אותם תארים ועל אותו מאגר שחקנים מקומי מצומצם. ברור שלמכבי יתרון עצום במסורת, במבנה הניהולי (פשוט כי הם כבר ניסו הרבה ומצאו נוסחה מנצחת מבחינתם), בהכנסות וכו.
וכל זה נכתב לא כדי לרדת על אורי אלון. הלוואי והוא יישאר וימשיך להשקיע ולהשתפר לטווח ארוך. ברור שזה יעשה טוב לליגה ולכדורסל הישראלי. אגב, זה כנראה לא ישנה יותר מידי לכדרוגל הישראלי.

יניב פרנקו 18 בדצמבר 2014

רק דבר אחד – יכול להיות שהיעדים הפנימיים במכבי מאוד שאפתניים – אבל תקשורתית אנחנו לא מכירים אותם כי אף אחד לא אומר שום דבר מלבד מסרים כלליים .
אם אורי אלון היו מתנהג דומה היינו מחמיאים לו על ההצלחה בליגה והניצחונות על מכבי .

גיל שלי 18 בדצמבר 2014

השוואה נכונה מאוד, לדעתי לאורי אלון יש תכנית מסודרת. הפוסט של טל לא אמור להרגיז בכלל, אני עדין חושב שהפועל ירושלים הם המועמדים עם הסיכויים הגבוהים יותר לקחת אליפות כבר השנה.

מתן גילור 18 בדצמבר 2014

ההבדל בנסיבות בין גולדהאר לאלון הוא עצום. גולדהאר נכנס לריק. הוא גדול יותר מבחינת יכולת פיננסית שמובילה גם לעליונות ניהולית ומקצועית. אלון נכנס לשוק שכולל תחרות מול אחד המועדונים הגדולים באירופה שיצר פער עצום משך עשרות שנים.
הציפייה מאלון לעמוד בלו"ז של גולדהאר לא מציאותית. הוא צריך הרבה יותר זמן והרבה יותר סבלנות.
ד"א, טב"י די צודק (על אף הדרך שבה הוא בחר להציג את הדברים :) ). אם ניקח את עונת האליפות של ק"ש, מכבי חיפה ספגה הרבה יותר ביקורת ממכבי ת"א, למרות שסיימה מעליה. זה הגיוני שציפיות ממי שלקחה אליפות בעונה שעברה יהיו גדולות יותר מזו שלא לקחה 9 שנים וההתייחסות תהיה בהתאם. בכדורסל הפער גדול פי כמה וכמה.

איתמר 18 בדצמבר 2014

אני לא מבין את הרצון של חלק מאוהדי הפועל בתואם גולדהאר.
אם יגיע להפועל תואם גולדהאר אז מה יהיה ההבדל בין הפועל למכבי ?
תואם גולדהאר יבזבז, כמו גולדהאר, סכומי כסף עצומים ומופרזים על בניית קבוצה של שכירי חרב ויקנה, כמו גולדהאר, אליפויות בכסף.
אני אסתפק בבעלים נורמלי, נטול הרשעות פליליות, שיעמיד מדי קיץ תקציב של 35-40 מיליון שקל.
ולא הייתי מחליף בכדורסל את רמי לוי ודרכו באורי אלון וכספו.

רועי 18 בדצמבר 2014

אני משוכנע שזה לא הפריע לך לחגוג כשבעל ההרשעות הפליליות הביא את שכירי החרב שלו מכפ"ס והביא לכם דאבל בכסף ועל גבי קבוצה שהוא פירק.

יואב 18 בדצמבר 2014

יניב,
מה זאת אומרת מתמודד על האליפות עם קבוצה בחמישית תקציב?
זה רק הסיבוב הראשון.אתה עוד לא יודע מי מהן תתמודד ואיך זה יגמר.
הוא לא אחראי על התוצאות של היריבות.
בשנתיים האחרונות הוא לקח בדו ספרתי כאשר בעונה שעברה הוא שבר את השיא של חיפה בהפרש מהמקום השני.
לא מחליף את מיטש באף אחד. בטח לא בישראלים.

יואב 18 בדצמבר 2014

נ.ב
מיטש עשה הרבה יותר ממה שתארת.
הוא יצר ויוצר מועדון על כל מרכיביו ומחלקותיו.
הוא פורץ למעגלים הרחוקים יותר בכל הקשור לקהל.
בלומפילד כבר קטן עליו-וזה ההישג הגדול ביותר שלו.
והכי חשוב-הוא לא עובד עם ישראלים/שקרנים/תחמנים.

יניב פרנקו 18 בדצמבר 2014

אני לא חושב שאתה צודק או טועה – מיטש השיג הרבה כבר עכשיו אבל הוא לא התחיל מאפס -הוא ירש את מכבי משניידר -אורי אלון ירש אותה מכונס נכסים .
הטענה שלי שמיטש עם כל היכולות שלו היה צריך לעבור שנתיים קשות ואורי אלון עדיין בתוך השנתיים האלה .
ירושלים מכרו השנה פי 4 יותר מנויים מכל שנה אחרת בהיסטוריה שלהם -קורה שם משהו תשתיתי אדיר .

יואב 18 בדצמבר 2014

צודק. קורה שם משהו.
והאולם זה משנה משחק אמיתי.

יניב פרנקו 18 בדצמבר 2014

האולם הזה הוא משנה משחק אמיתי -אבל בדיוק כמו בכדורגל ההסתגלות בשנה הראשונה אינה פשוטה – אני די בטוח שירושלים מנצחת לפחות עוד 2 משחקים צמודים באירופה כמו שהיו לה במלחה עם הקהל .
וחוץ מזה חג שמח ( אני חוגג אותו בדיוק כמו כולם…).

יואב 18 בדצמבר 2014

חג שמח יניב(:

מתן גילור 18 בדצמבר 2014

יואב, שמע, ידעתי שאתה מעריך אותו מאד, אבל לא הנחתי שזה עד כדי שינוי חוקי המתמטיקה ;)

יואב 18 בדצמבר 2014

מתן,
טעיתי? 16 הפרש של העונה שעברה לא משווה את השיא שלכם?

יואב 18 בדצמבר 2014

צודק. הוא רק השווה(:

מתן גילור 18 בדצמבר 2014

אכן משווה. כתבת "שבר". עזוב, זו סתם היה עקיצה. מבחינתי תכתוב "ריסק לאלפי חתיכות". חג שמח ף)

יואב 18 בדצמבר 2014

חג שמח מתן

דור 18 בדצמבר 2014

באמת שקשה לי להבין את הטענות לגבי גולדהאר. השקעת הבעלים בקבוצה הבוגרת בשלוש השנים האחרונות לא עולה על השקעות הבעלים במכבי חיפה או בב"ש. מה היה לנו כאן? ראדי ב-30 אלף דולר, פריצה בהעברה חופשית, זהבי בסכום מצחיק של 200 אלף יורו משכורת (העברה חופשית כמובן), כמה זרים שלא הצליחו להשפיע (לכולם היו סעיפי שחרור בחוזה, גורי היה שחקן מצוין), עמב"ה מנתניה, איינבינדר מק"ש, רייכרט מרמה"ש, שפונגין מקפריסין, בן בסט ואיגבור – אחרי עונה של הכנסות שיא. כל הזמן מציירים את מכבי ככזאת שמסתערת על כל הישראלים הטובים בשוק – איזו צרות עין! זה נכון שמכבי משקיע המון בצוות המאמנים, בקבוצת הנוער ובתשתיות. לומר שמכבי רודפת אחרי הישראלים הכי טובים?? מנותק מהמציאות. אם מכבי תיקח 3 אליפויות ברציפות מדובר בהישג משמעותי. שמעתי כבר את אוהדי הפועל ת"א וחיפה מבלבלים את המוח וטוענים – כל עוד לא עשיתם דברים באירופה זה לא נחשב. ואני שואל – מה אתם כבר עשיתם באירופה?!?!? מקום שלישי אחרי ניצחון על ההרכב השמיני של מנצ'סטר? פוקסים נגד בנפיקה? מי ישמע הגיעו כאן לחצאי ורבעי גמרים כל שני וחמישי. מכבי עשתה מסע מאוד יפה שנה שעברה, והשנה סבלה מחוסר מזל ורכות בהגנה, אבל למען האמת – לאן כבר יכולנו להגיע? אולי אולי שמינית גמר האירופית, וזה לא יהיה שונה בשום קבוצה ישראלית כאשר יש מגבלה של 5 זרים – הישראלים לא מספיק טובים בשביל להצליח באירופה, לא הייתה עדיין הצלחה ישראלית אמתית באירופה. 3 אליפויות ברצף יהיו הישג מדהים, הניסיון להקטין אותו הוא מגוחך.

מתן גילור 18 בדצמבר 2014

תגיד, גארי נוויל, ריו פרדיננד, ג'ון אושיי, מייקל סילבסטרה, פיל נוייל, פול סקולס ואולה גונאר סולשייר יודעים שהם הרכב שמיני של שמנצ'סטר יונייטד?

אורן השני 18 בדצמבר 2014

כל המילים האלה ובסוף אתה נופל לאותו בלבול מוח ומקטין את ההישגים של הקבוצות האחרות…

אני למשל לא טוען שזה לא נחשב. אולי אתה צריך לשמור את האנרגיות לוויכוחים יותר ענייניים מרמת הילדים ב-One.

בכלל, מה הטעם של אוהדים להתווכח על "הקבוצה שלי מצליחה יותר"?? כאילו שיש למישהו פה השפעה על זה.

דור 18 בדצמבר 2014

הכי נח לטעון להקטנת הישגים מחד, ולעשות בדיוק את אותו הדבר מאידך. הדומיננטיות של מכבי ת"א בליגה היא הישג בלתי מבוטל, הניסיון להקטין אותו באמצעות הטענה ש'לא עשינו כלום באירופה' מגוחך. אבל עזוב, רק ההישגים של חיפה והפועל באירופה משמעותיים, עד היום מפחדים לקבל את השמות של הקבוצות הישראליות בהגרלות.

איציק 18 בדצמבר 2014

אני חושב שאם בשלב זה גם אלון יפטר את נימני (ואין לי מושג איך), זה יהיה ענק…
:-)

ששון 19 בדצמבר 2014

יניב, עצה חינם. אל תתחיל אפילו להתייחס למה שכותב הליצן הזה. אתה לא תצא מזה.
לתת לו לכתוב פה זה כמו לתת לבני סלע לכתוב טור בעיתון על יחסים וזוגיות.

Comments closed