זה לא כריסמס בלי סנטה

כדי להבין מה קורה כרגע בהפועל צריך שנייה אבל רק לשנייה להתעלם מהשכונה.

הסיפור בהפועל הוא סיפורם של מנכ"לים רבים בישראל ובעולם, רוב המנכ"לים נדרשים בחייהם לנהל את השוטף, מעטים הם אלה שיוצרים ערך אמיתי וחלקם של המנהלים נדרשים לבצע שיקום לעסקים לאחר קדנציות רעות.

ברקוביץ הגיע להפועל על תקן זה שאמור לייצר ערך אמיתי, לעשות את מה ששירצקי עושה בקרית שמונה – שירצקי יודע ליצור ערך ממשאבים מועטים כאשר לעומתו קרויף יודע לנהל מערכת גדולה – אף אחד לא חשב שלברקו בהפועל יהיו התנאים של קרויף והחלום היה שיתנהג כמו שירצקי.

ברקו החליט שהכי נכון עבורו זה להיות המנכ"ל המשקם – זה שהולך וחותך בשומנים שזו הפוזיציה הקלה ביותר בעולם הניהול – בבלוג הזה נכתב לא פעם על הצורך להעביר את הפועל למצב צבירה של שפיות יחסית – לחזור לתקציב מבוסס הכנסות ולהסתמך על מאמן מוביל וחבורת צעירים.

אבל אין קדנציה שלמה שמבוססת רק על חיתוך בהוצאות – החיתוך בהוצאות הוא החלק הקל, לאחריו חייב לבוא משהו בונה ואחר ובכלל – אם חותכים בהוצאות אז עד הסוף – אין סיבה לפטר את מחלקת התה ולקנות מכונת קפה יקרה במקביל.

***

ברקו עשה רק חלק מהתהליך, הוא זיהה בזמן את הקשר החברי בין חג'ג' לאסי דומב והחליט לייצר כלפיי חוץ תפישת שופוני של גיבוי לאסי. בפועל אסי היה הנחתה ולרוב אוהדי הספורט בישראל היה ברור שמרקו בלבול החבר יהיה מועמד מתאים יותר מדומב חסר הניסיון.

מהון להון בחר ברקו לנהל את תקציב השחקנים הרביעי בליגה בצורה מסוימת – הוא אומנם נתקע עם חוזים מסוימים כמו עמוס וקולין אבל עדיין הייתה לו גמישות מסוימת – בפועל לקח את קונספציית ורמוט לקצה ובנה סגל סביר בכסף סביר.

פרק הזמן הקצר שבו נכנס לתפקיד באמצע קייטנת הילדים גזרה עליו לקבל החלטות מהירות- את מה שעושה ברק בכר כבר שנים ניסה לעשות ביומיים של מבחנים לשחקני ליגות נמוכות ואת השאר בחר לעשות בטרייד לא ברור לחלוטין מול שחר- לא הייתה לו שום היכרות עם הצעירים של הפועל ולכן בין היתר שגיב יחזקאל לא קיבל את הקרדיט שקיבל גוזלן.

כל זה אמור היה להיות מתוקן תוך כדי תנועה – חצי שנה של עבודה הייתה אמורה להביא את ברקו לינואר עם רשימת קניות ברורה יותר של אלמוניים וצעירים, הבנה של סטטוס הטאלנטים במחלקת הנוער הייתה אמורה לעזור לו לבנות מחדש את הפועל החדשה.

טרייד נכון על ורמוט עכשיו או בקיץ ויחד עם השתחררות מחוזים היה יכול להיות חלק מהשיקום – הפועל יכלה לסיים על הגחון עונה בינונית וללכת לקיץ של שיקום מחדש.

אולי היא עוד יכולה.

תמיד יש זמן כדי לבחור בפתרון הנכון.

***

רק שברקו התאהב בתפקיד המשקם ולא בתפקיד הבונה, הדרך שבה פוצץ ונכנס לעימות כל בעלי המניות שאינם חיים רמון היא מביכה- נראה שהוא לא מאמין ביכולת שלו ליצור ערך ונראה שפוזיציית המשקם תחזיק מעמד רק עוד זמן קצר.

בכלל נדמה שברקוביץ פשוט לא הפנים את מה שקרה עם חג'ג' בקיץ – האיש לא הלך לשום מקום, רק זז הצידה ונשאר מאחורי הקלעים דמות משמעותית- את מה שדומב הבין נהדר, ברקו לא קלט או שפשוט לא רצה לקלוט.

***

השכונה בהפועל אינה דומה לשכונה במכבי נתניה למשל – הערבויות שניתנו בהפועל ככל הנראה מספיק חזקות כדי להמשיך את ההתנהלות הליצנית של היום עוד תקופה.

הפועל עוד לא מספיק חלשה פיננסית כדי לבקש לעצמה את הפתרון השפוי פיננסי – את מה שרואים כל אוהדי הכדורגל בארץ כהתנהגות לא ראציונלית מזהים האנשים שמחזיקים במושכות כדרך פעולה לגיטימית.

נכון לעכשיו הציר של ברקוביץ ורמון חלש יותר מהציר של עידו חג'ג' ואסי דומב – שזה די מדהים שיחס למשקל של ברקוביץ מול דומב ול50% של רמון מול ה5% של עידו חג'ג' שרק בקיץ רצה ללכת.

עידו חג'ג' הוא זה שדחף בעונה של בן שמעון לתקציב ענק והוא זה שהלך למהלך איל ברקוביץ והוא זה שנותן את הטון בהפועל כבר תקופה ארוכה רק שצריך להיות הוגנים עם חג'ג' – הוא דחף לבן שמעון ושכטר וציפה לתפוקות שלא הגיעו, הוא לא ביקש תהליך ודרך אלא תוצאות .

אחר כך כשהבין את הפער הלך וחיפש קוסם שיידע לעשות בחצי מהכסף את מה שעשה בן שמעון ושוב, לא חיפש מנכ"ל תפעולי אלא קוסם מקצועי, חג'ג' עקבי לאורך כל הדרך- זה הטאלנטים שהוא מביא שמסרבים להבין את מה שהוא רוצה.

כל עוד רמון משועבד לחג'ג' הפועל תעבוד לפי מה שחג'ג' רוצה מהשכירים שלו – תוצאות  ולא תהליכים.

אבל זה עידו חג'ג' והוא לא רוצה להיות הבעלים של הפועל – נוח לו להיות "האיש החזק".

אתם יודעים מה – אם נותנים לו אז זה שיקול לגיטימי.

***

אבל זה חג'ג' – ומה אגיד על אסי דומב.

אגיד לו בקצרה – שאפו.

ההתנהלות של דומב היא בית ספר עד כה להישרדות – הקרדיט הגדול לאבוטבול קונה לו "שקט" בחדר הלבשה ומונע ממנו עימות גדול, ברקוביץ שומר עליו בתקשורת והקרדיט לבניית הקבוצה כולו שייך לברקוביץ (בנג'מין פרנסיס שהגיע בתחילת העונה לדוגמא היה אמור להיות הפתרון בעמדת המגן השמאלי – רכש שנראה היה כמציאה בתחילת הדרך הפך אצל דומב למוקצה ושוחרר, איקנדה שיכל להיות פתרון טוב בהרבה מאבוטבול בעמדת הקשר בדרך החוצה גם – אני כרגע לא בטוח שהכל מקצועי)

בכלל דומב לא אשם בכלום ובניגוד לברקוביץ שמסתמך בעיקר על רמון, דומב סגר לעצמו פטרון חזק יותר.

דומב כרגע עסוק בלשרוד רק כדי לשבת בסוף העונה ולספר בגאווה איך הצליח למרות הבלגן להגיע לפלייאוף העליון או פשוט להישאר בליגה.

ומי שלא רצה אותו כמאמן עוד יקבל אותו כמאמן.

***

ואיזה מסכנים האוהדים שאוכלים להם ת'לב.

 

 

#מכביבול: חג המכבים – נר שמיני
הלאה הדטרמיניזם! (או למה מכבי חיפה באמת נכשלת)

25 Comments

ניב 23 בדצמבר 2014

מצטער בשבילכם, כמות הספינים שרצה בתקשורת סביבכם היא מטורפת.
חבורה של אנשים שכבר מזמן לא דואגים לקבוצה אלא רק לשמם וכבודם (ואני מדבר על השימוש של כל אחד מהם בתקשורת ולא למעשיהם שכבר מזמן אי אפשר לשחזר מרוב גרסאות).

אדם 23 בדצמבר 2014

ויש לא מעט שחקנים צעירים ומוכשרים שצריכים הכוונה והולכים לטבוע בכל הבלאגן הזה. אבו אל היג׳ה, שגיב יחזקאל, רמזי ספורי. כולם צריכים יד מכוונת, מועדון שמסוגל לתת להם את הגב המקצועי והנפשי להתקדם ולהשתפר. במקום זה מה הם מקבלים? ספינים, מקורבים, צעקות, עלבונות ושי אבוטבול אחד. כמה חבל.

אדם 24 בדצמבר 2014

והדבר הכי גרוע בכל הסיפור הזה הוא שהפכתי להיות בעד ברקוביץ׳.

יואב 24 בדצמבר 2014

וגם פה, מזל טוב יניב.
ניסיתי לרמוז לך בעדינות בחודשים האחרונים שלנסות לנתח תהליכים בהפועל, זה נחמד אבל לא קשור למציאות. אתה אוהד וזה לגמרי מובן מצידי. הייתי בצד הזה שנים. לא רציתי את מאור בוזגלו או את עזרן. רציתי ניהול. וכל עונה רציתי לחשוב שעכשיו זה שונה. ולמדתי שלא.
קשה לנתח משהו כל כך שקרני, גחמני, שנוררי, חסר כל עמוד שדרה שמבוסס על תרומות, אגו נעלב, מעטפות שעוברות בדרך, קבוצה כפלטפורמה לקידום אישי.
אתה נעלב שאני כותב דנא אבל אני מתכוון היסטורית. ולא מתכוון להעליב. אבל יש קו ברור בין מכבי והפועל באספקט הזה.
לא יודע למה זה התחלק ככה אבל כך זה התחלק. תמיד זה מסריח אצלכם איכשהוא. גם אצלנו טעו אבל גם הפסידו טונה כסף בדרך.
לוני הבין שטעה עם מאנה. הראל הכניס את טביב בראבק.
וזאת רק דוגמה אחת. יש עשרות. בשני הענפים.
לא אתלה לאילן הגבוה של אהבה אבל נראה שלצד אחד אכפת יותר. והוא לעולם לא יהיה יתום.
אני לא פוחד מהיום של אחרי מיטשענק. הוא ישאיר מועדון מתוקתק ומתפקד. עזוב דנא, אחריות ואנושיות. אי אפשר לטעות בזה כשפוגשים את זה.
כשתיגמר המהומה, תוכל לתת מסקנות. כרגע נראה שאפילו לרמון אין תשובה ברורה.

יניב פרנקו 24 בדצמבר 2014

אני עדיין רואה פה תהליך במאקרו ואפילו מאוד חיובי – לצערי במיקרו נעשות המון טעויות שאת חלקם אפשר למנוע גם בלי ניהול מתקדם – אבל לטווח ארוך מה שקורה פה זה מצוין .
הפועל כדורסל מתחתית שאול אייזנברג צמחה למשהו יציב ובריא , ירושלים סל מכונס נכסים עברה לידיים יציבות וגם מכבי משנים נוראיות צמחה – הפועל של העשרים שנה האחרונות עברה מיד ליד אחרי הפרידה מההסתדרות והיו לה שנים נפלאות לצד שנים רעות -התנודתיות הייתה תמיד -הפעם השבר גדול יותר ולכן לדעתי ממנו יצמח משהו בריא יותר .
לכן שמחתי השנה שהלכו לשנה שפויה יותר ביחס לשנה שעברה -יכלו ללכת לשנה שפויה אמיתית אבל הכול יחסי – השנה הבאה תהיה בריאה יותר להערכתי .
הפועל כמו ביתר שבאו מרקעים פוליטיים נבנו ביסודות רעים יחסית למכבי תא וחיפה שצמחו בידיים של ניהול מההתחלה -אבל במאקרו כמו בכל העולם מועדונים כאלה בסופו של דבר נוחתים בידיים הנכונות – להפועל מתוך הכאוס הנוכחי כמה שזה מוזר ייתכן ויהיה קל יותר להשתקם מלדוגמא ביתר של טביב או מכבי נתניה ששוב תעבור ידיים לראשון שיסכים .

ותודה על המזל טוב , עכשיו אתה יודע את הסוד הנורא שנולדתי בחג המכבים.

גיסנו 24 בדצמבר 2014

אני בכלל לא בטוח שהשנה של הפועל שפויה יותר.
באמת שציפיתי ממועדון שיש בו אחוז בעלות לא מבוטל של אוהדים שתהיה שמץ של שקיפות, אבל אף אחד לא יודע מי מחליט מה ורצים מליוני ספינים בתקשורת שלך תדע למי להאמין. מודיעים על סיכום עם שחקן ושעתיים אחרי זה מבטלים את ההודעה וכולם רבים עם כולם – ושוב לך תדע על מי לסמוך, לך תנסה להבין מי אשכרה רוצה להציל את המועדון ומי רק רוצה לדאוג לתחת של עצמו.

ואני מצטער, אבל אין שום דבר שפוי בעובדה שלמועדון שכורע תחת חובות (ומתישהו בהתנהלות הזאת החובות יתפחו למימדים בעייתיים מדי) מחפשים נדבות כדי להביא לגיונר עם שכר של לפחות 300 אלף יורו לעונה אחרי קיצוץ. גם אם זה רק ברמת הספין – משהו פה עקום.

כנראה שבסופו של דבר יגיע איזה רוכש והפועל תצא לדרך חדשה, השאלה כמה נזק ייגרם למועדון עד אז.

יניב פרנקו 24 בדצמבר 2014

המועדון לא כורע תחת חובות – הוא עומד בכל התחייבויותיו, המשכורות משולמות בזמן והוא אף מתחזק כל חלון, בניגוד לעצותייי הוא גם שומר גם מכוכביו.
למה זה קורה?
כי את כל הסאגה של התשלום לטביב זה לא המועדון אלא חיים רמון בגיבוי מני ויצמן- יקרה מה שיקרה אף אחד יש לזה כיסוי ובכל מקרה למועדון זה לא נוגע.

שאר הכספים מחולקים ל2 – יש כספים שמוגדרים כהלוואות בעלים למקרה שיום אחד יגיע רוכש – אבל אלה כולם אנשי עסקים שיכולים לחיות עם העיכובים או חוסר תשלום- בכל מקרה הלוואה שנתן בעלים במקרה שלא תוחזר לא דומה לכל הלוואה אחרת.

מה שיש כרגע הוא פער בין הכנסות להוצאות – פער סביר, אם זה היה עסק שלי הייתי מוכר נכסים כדי לכסות אותו- לאנשים שנותנים ערבויות כרגע יש עוד שיקולים – זה בסוף כסף שלהם.

הנזק שנגרם עד כה גדול מאוד- אבל ראינו את זה פעם אחר פעם- ברגע שתגיע הנהלה חדשה ייקח לה זמן קצר למנות מאמן ולבנות סגל חדש – זה לא ייקח עשור…

גיסנו 25 בדצמבר 2014

אולי מה שכתבתי היה נראה חמור מדי אבל אני חושב שמה שאתה כותב ורוד מדי.

חובות של רמון הם גם חובות של הפועל. רמון כרגע נראה כמו היחיד שמזרים כספים לניהול שוטף, שאר אנשי העסקים נותנים נדבות נקודתיות שנראות טוב עיתונות – לממן שחקן רכש כזה או אחר, לקנות 1000 כרטיסים לשער 8 כדי שלא יעבירו אותו לאוהדי מכבי בדרבי. אף אחד לא יגיד "היי, יש פה חובות רוחביים מצטברים של כ 2 מליון ש"ח, שאמנם יש להם גיבוי אבל זה לקחת ממאגרי החירום והערבויות – אז במקום לשים משכורת של אלירן עטר אני אסגור את החובות" – זה לא מספיק סקסי, אז רק רמון עושה את זה ויש לו הרבה פחות יכולות מלאנשים כמו חג'ג' למשל.

גם הקהל שקונה מנויים ומגיע למשחקים הולך ומצטמצם. תמיד יישארו איפושהו בין 3000-5000 כאלה שיקנו מנוי ויבואו תמיד, אבל העוד 5000 שהיו באים בתקופות היפות יפסיקו לבוא, כי ככה זה בקבוצות כדורגל פחות מצליחות בארץ – זה קרה למכבי ת"א, לבית"ר, למכבי חיפה (ואני מאמין שכשתרד ההתרגשות מהאצטדיון החדש – כמות הקהל שם תרד ביחס לעכשיו אם לא יהיה שיפור מקצועי אמיתי).

אני אומר את זה כמעט כל פוסט שלך, אבל הפועל כיום תקציבית היא הרבה יותר מכבי פ"ת מאשר מכבי ת"א/חיפה ואפילו לא הפועל ב"ש, ולא נראה שממש רוצים להבין את זה שם. בשנים האחרונות משנה לשנה המצב הכלכלי של המועדון יורד. אז יש שם מספיק משאבים בשביל לא להתרסק טוטאלית, כל עוד מישהו שם יעצור את הטירוף בזמן. היות ולא נראה שזה יקרה בקרוב, זה לא בשמיים שמישהו יכניס את המועדון להרפתקה כלכלית שעלולה להיות צעד אחד יותר מדי.

יניב פרנקו 25 בדצמבר 2014

אין לי ויכוח איתך שלקבוצה פחות טובה יהיו פחות צופים.
אבל הפועל השנה מכרה יותר מנויים מבית"ר ובאר שבע – שיש להם קהלים גדולים ולאחת יש מגרש עצום ולשנייה קבוצה נהדרת.

לגביי החוב של רמון לטביב זה נטו רמון לטביב.
רמון כרגע לא מזרים כלום למועדון- הוא שם ערבויות אישיות בבקרה על סכום מסוים ואם יאבד את הערבויות האלה אני אישית אהיה עצוב בשבילו – אבל בראייה עסקית מאוד קרה זה לא דומה לערבויות ששם אלי שגב בבקרה שאי אפשר לחלט אותם (ושוב אני אהיה עצוב מאוד אם מישהו יאבד את ביתו בגלל הפועל).

לגביי הצורך בלהיות עוד יותר זהירים כלכלית אין לך שום ויכוח איתי – אני הייתי מוכר את כל מי שיש לו ביקוש, שם בקבוצת המנודים את מי שיש לו חוזה יקר ללא ביקוש והולך להתמודד עם מה שיש.
אבל אני רק כותב פה.

גיסנו 25 בדצמבר 2014

נראה לי שהבעיה הכי גדולה שלך ברמה האישית היא שאתה מנסה לנתח את מה שקורה בהפועל בכלים רציונליים.
זה בערך כמו לנתח אמונות של חרדים,אהדת ספורט קיצונית או מכתבים של אורן זריף בכלים רציונליים…

תורג'י 24 בדצמבר 2014

ברקוביץ' אמנם קיצץ בשומנים אבל זה לא מפריע לו להרוויח יותר מחצי מיליון שקל בעונה.

יניב פרנקו 24 בדצמבר 2014

אתה רואה את זה בעסקים כל הזמן -מנהלים יקרים שבאים לנהל תוכנית ״הבראה״ וחותכים בכל דבר לוקחים ברמה האישית משכורות גבוהות .
לעניין השכר של ברקוביץ חצי מיליון כשהוא מוציא חשבוניות זה בתחום הנורמה – עלות השכר של דומב וברקוביץ ביחד היא חצי מרבש של שנה שעברה – דעתי ידועה שבכסף הזה הייתי רוצה לראות מאמן ישראלי מנוסה אבל מבחינת הוצאה זה סביר.
אני רק מקווה שדומב לא ימכור לחגג שבכסף של ברקו אפשר להביא 2 ישראלים צעירים …

גיל ז. 24 בדצמבר 2014

אני דווקא חושב שהמצב בהפועל מאד פשוט.
חיים רמון שם ערבויות והוציא כסף מכיסו, כרגע כל מה שמעניין אותו זה לעזוב את הפועל עם נזק כלכלי קטן ככל האפשר.
בוואקום שנוצר מתאפשר לחגג' להתנהג כגביר תואם טביב שמחזיק בבעלות אישית על כרטיסי שחקן ולא לקבוצה.
בעניין הזה ברקוביץ הוא היחיד שמונע מכירה של וורמוט שכן חיים רמון כבר מזמן היה סוגר את העסקה ומוריד סכום כזה או אחר מהערבויות.
לכן, כל עוד רמון חשוף כלכלית, הוא לא ילך למצב אמיתי של הבראה אליו אתה מטיף, אלא ינסה בכל כוחו למכור את הקבוצה, ולא משנה מי ישים כסף.
ברגע שחיים רמון יחשוב שהחשיפה הכלכלית שלו הסתיימה, אם ברוכש ואם בנס של עלייה לפליאוף העליון, הוא יתנדף מהפועל.
וכל זאת מבלי לשכוח שעדיין ברקע עומד חוב כבד לאלי טביב.
בקטע הזה, אי אפשר שלא לכבד את דומב שהבין מזמן לאן הרוח נושבת ונדבק יפה מאד לבעל הממון.
מי שמרוויחה מכל הסיפור זו אופירע שהיא חברה אישית של חגג' וברקוביץ אשר גורמת לכאוס המתמשך, תוך ניצול ציני של הספינים שהיא מעוררת.
מי שמפתיע אותי לטובה עד לאחרונה היה הקהל שלכם, אבל לאחרונה גם הוא מתעורר, ויכול להביא בתוך זמן קצר לקריסה מוחלטת.

יניב פרנקו 24 בדצמבר 2014

הבעיה של רמון היא לא הערבויות – אלא התשלום של 50% הנותרים לטביב – מדובר על 6 מיליון + 5 מיליון מחולקים לכל שנה – זו מחויבות אישית של רמון לטביב בלי קשר להפועל .
רמון יכול לעזוב את הפועל רק כאשר הוא ימצא מחליף שייקח ממנו את החלק הזה.
זו גם הסיבה שהפועל לא תלך לפירוק כי אז המפסיד העיקרי יהיו רמון ושאר בעלי המניות

עמית 24 בדצמבר 2014

יניב – יהיה פוסט שבו לא תמכור את ורמוט?
תשאיר לנו אותו בבקשה, הוא הקש היחיד שאפשר עוד להיאחז בו.

יניב פרנקו 24 בדצמבר 2014

אני אוהד אותו כמוך.
אבל הוא סמל בעיני לניהול לא נכון.

גם אם יש כסף למשכורת שלו – הוא סמל בעיני למה שאפשר לעשות עם תקציב שכר השחקנים הזה וההוצאה על צוות מקצועי.

תן לכל מאמן מוביל את השכר של ברקו ודומב ואתה מסודר – תן לאותו מאמן את תקציב שכר השחקנים הזה ואנחנו חזק במאבק לאירופה ומתנהלים בריא יותר.

אבל עד שנמכור את ורמוט, מכבי כבר ימכרו את זהבי וילמדו אותנו שניהול נכון שווה יותר מכל כוכב.

צור שפי 24 בדצמבר 2014

הפוסט מבלבל (אולי בגלל שהמציאות מבלבלת) – שורה אחת של ניתוח והבנה ומיד אחריה שורה צינית ששמה סימן שאלה גם על מה שכתוב לפניה. אני שואב את המידע שלי על מה שקורה במועדון האהוב והאומלל שלי כמעט רק ממך ככה שנחסכים ממני הספינים אבל איכשהו תמונת המציאות לא מתבהרת.

יניב פרנקו 24 בדצמבר 2014

המציאות לא מבלבלת היא מבאסת .
למי שלא בקי בפרטים המציאות בהפועל נראית ככה
חובות עצומים, רמון נשאר לבד, אוהדים נוראיים שכולם מפחדים מהם ומשבר מקצועי.
ברקוביץ הפרשן האמין לכל זה.

המציאות בפועל היא שונה
החובות לא כאלה גדולים – לרובם יש כיסוי
ההכנסות הצפויות לא גדולות לכן היה צורך להתייעל
ניתן לעבוד ולגייס כסף וצריך לבצע את זה באופן שוטף
הקהל הנורא הזה קונה מנויים ובא גם בשנה קשה ויודע להעריך עבודה איכותית
המשבר המקצועי הוא בכל הליגה ולכן גם בשנה קשה פלייאוף עליון ריאלי.

ברקוביץ לא הבין את כל – לא טרח לעבוד ולשמור על קשר עין עם שאר בעלי המניות, לא חשב שיש כסף ולכן הלך על חיזוק דל ובעיקר הרגיש שהוא שולט במצב כי רמון לא רוצה להתעסק בשוטף.
זה מה שקרה כרגע
בעלי המניות מעבירים לו מסר כפול – אנחנו כאן ואפשר לגייס אותנו ועל הזלזול בנו אתה תשלם.
דומב העביר לו מסר נוסף שהראה לו שיש לו כוח

ינקה אקהויז המזויף 24 בדצמבר 2014

היי יניב, הדבר הכי טוב כרגע זה לשים את הפועל תל אביב על השולחן, העונה הזאת ישברו כל השיאים….יש שם חבורת כלום ומלא אגו. מי יודע לאיפה הקבוצה הזאת תידרדר, אין שום הגיון ושום טובת הקבוצה.

Asaf 24 בדצמבר 2014

לגבי חג׳ג׳ האיש מחזיק 5% ממניות המועדון,רבע מהמניות שבבעלות העמותה שלא לדבר על החלק הקטן ביחס לרמון ובפועל הוא מתנהל כמו גביר והדמות הדומיננטית בו והתחושה היא שעושה בו כרצונו…רק אני מרגיש שמשהו בזה לא תקין והבדיחה על חשבוננו האוהדים???
בקשר לברקוביץ׳ לפחות לטעמי עד אירועי השבוע האחרון הוא היחיד שהתנהג כמבוגר האחראי בקב׳, נכון שהוא בהחלט לא חף מטעויות בצד המקצועי אבל בהתאם למציאות התקציבית והזמן הוא בנה קבוצה סבירה וחתך לא רע בהוצאות כמו שציינת יניב ובעיקר התנהל מהשכל ופחות מהלב והרגש.
אותי באופן אישי הוא הפתיע לטובה ,בתור אחד שחשב שהאיש יהיה קרקס מהלך כמו שהיה בתקופתו הקצרה בנתניה בזמנו

אריק האחר 24 בדצמבר 2014

יניב
ראשית מזל טוב תמיד הרגשתי שמשהו יסודי בך חיובי היום
סוף סוף מתבררת האמת .
כל זמן שרמון יהיה בהפועל שום דבר טוב לא יצמח שם
ואני כותב את זה לא בציניות אלא ברצינות .
האיש לכול אורך הקרירה שלו רק הרס.
תכניס לסיר אותו ואת ברקוביץ פלוס טביב מהעבר
וכל הבוחשים מסביב תקבל פיצוץ.
נותר לרחם על האהודים השפויים ( הרוב ) של הפועל.
ועדין לא הגעתם לתחתית.

ינקה אקהויז המזויף 25 בדצמבר 2014

+1 תוסיף גם את האולטראס ובכלל. כאוהד אני אשמח עם הקבוצה הזאת תרד ליגה או תפורק.

Asaf 24 בדצמבר 2014

נ.ב-מזל שיש כדורסל שם ההתנהלות היא ההפך הגמור מהכדורגל…מנוי לדרייב אין כבר רכשת יניב???

יניב פרנקו 24 בדצמבר 2014

יש מנוי ויש חברות בעמותה.
וגם התרגשות גדולה ופוסט מיוחד בקרוב

asaf 25 בדצמבר 2014

קדימה מחכים לפוסט וכמובן למשחק הבית הראשון (בכל זאת מחזיק חברות בעמותה מיום היווסדה ומנוי מהליגה השנייה),
אגב אם אתה יכול באופן שוטף יותר לכתוב על קב' הכדורסל מדי פעם זה יהיה נחמד…

Comments closed