הדרייב אין חוזר לחיים

2005 תפשה אותי בשלב די טוב בקריירה שהלכה והתגבשה, באותה תקופה כבר הייתי סמנכ"ל לקוחות בחברת הקד"מ שעבדתי בה והייתה (ונשארה גם בלעדיי) החברה הגדולה בארץ לקידום מכירות ואירועים שיווקים.

באותה תקופה הטרנד של קיום אירועים שיווקים ענקיים היה בשיאו ומאחר וטיפלתי בחברת הלווין יס זה היה בלתי נמנע משנציע להם את מה שישב אצלינו במגירה תקופה ארוכה והוא הרעיון להחזיר לחיים את הדרייב אין המיתולוגי של תל אביב.

עכשיו, אני לא אשקר לכם, יס לא היו הראשונים שראו אותי נכנס לחדר ישיבות ומציע כי מותג פלוני ייקח על עצמו את המשימה הזו, אלא שבשיווק כנראה שצריך יותר מגימיק ורק כאשר נוצרה הסיטואציה המתאימה לחברה המתאימה זה קרה – אלא שזה קרה כמו תמיד חצי בהפתעה ולי היה יחד עם צוות ההפקה של החברה משהו כמו חודש וחצי להרים את הפרויקט.

***

התחלנו בסיור שטח שם ראינו כי את הדרייב אין כיסו עשבים וקוצים, זה היה החלק הקל שבו לאחר יומיים העסק היה מצוחצח, אז גם ראיתי כמה מהקסמים של המקום שנבנה בשיפוע כלפיי המקום שבעבר היה מסך ובכל שורה נבנה שיפוע מקביל שיועד להעמדת הרכב ב45 מעלות.

אפשר להקים בית קולנוע שכזה בהרבה מקומות אבל הכי נכון לעבוד ככה.

את המקרין המיתולוגי של הדרייב אין המיתולוגי איתרנו די מהר והוא שלח אותנו לייבא את דגם ספציפי של מקרן מארה"ב שהיה מעל התקציב שתכננו וכל השאר היה פשוט יחסית – להרים מסך גדול ולבנות דיינר היה משהו שלחברת הפקה כמונו היה קל, תוך כמעט חודש כבר היה נראה שהעסק עובד.

אבל הסאונד היה בעיה.

בדרייב אין של פעם לצד כל מכונית מוקמו רמקולים שעמדו במעין צינורות לצד החלונות – מזגנים לא היו ברכבים ואנשים לא ציפו ליותר מדי – פה זה היה ברור שזה לא יעבוד – אנשים לא יוותרו על המזגן ואת האמת לבנות תשתית רמקולים שכזו לפרויקט של חודש היה יקר מדי.

הפתרון שנמצא היה גאוני למדי אך הגיע בשלב שבו כבר הייתי די מרוט עצבים מכל הפרטים הקטנים ומהצורך להעמיד פנים לחבר'ה מיס שהכול בסדר – החלטנו לשדר את הסאונד בתדר ייעודי למכשירי הרדיו ברכבים ומצאנו את פריק הטכנולוגיה שהפך את זה לפשוט -זה עבד מעולה חוץ מפעם אחד שעיצבנו את האנשים הטובים בשירות התעופה או משהו כזה.

***

הדרייב אין הלך ותפש צורה, כתבו על זה בכל מקום ,ציון נאנוס עשה עלינו כתבה לערוץ 2 והביא את מועדון החמש לאייטם ארוך של 5 דקות בחדשות שישי, ההתרגשות הייתה בשיאה.

במהלך חודש החזרנו את הדרייב אין של פעם, הותיקים שזכו להיות שם באמיתי אמרו שזה היה שחזור די מדויק וזה באמת הרגיש כמו בסיפורים של פעם.

מה שכן גורם המשיכה איכשהו הלך לאיבוד בעיני רוב הצרכנים, אולי לא היו לנו סרטים ממש טובים ואולי בעידן של מערכת קולנוע ביתית בכל בית הוא כבר לא היה ממש רלוונטי.

לי ולכל מי שהיה שם זה לא שינה כלום, זה היה קסם אחד ארוך שנמשך חודש שלם ובהקרנה של 22:00 היינו מסובבים את הרכב ונשכבים על המנוע, פותחים איזה בקבוק בירה ומשתמשים בקופונים שלי לנקניקיות לדיינר הגדול ופשוט נהנים ממשהו שהיה ברור לנו שהוא חד פעמי.

כשהפרויקט התחיל להגיע לסופו כבר היה ברור ששיווקית עשינו את העבודה – כמות היח"צ הייתה גדולה ועמדנו כמעט בכל היעדים שנקבעו, אבל היה גם ברור שזה לא חוזר לסיבוב שני.

אני עוד ניסיתי לשכנע אבל זה היה די ברור שלא יהיה "יס דרייב אין 2".

קיפלנו את העסק, פירקנו את המסך הגדול ושלחנו את המקרנה חזרה לארה"ב.

זו הייתה הפעם האחרונה שהקרינו שם סרטים.

***

לקח לי כמעט עשור אבל ביום א' אני חוזר לשם.

לא יהיו סרטים אבל יהיה מלא אקשן ודרמות וגם נצחק פה ושם ולא יהיה לי דיינר משלי אבל שמעתי שיהיו נקניקיות.

אולי גם יחליטו שלאחד מכוכבי הקולנוע הגדולים שלנו מגיע להיות מונצח באולם שהולך להיות האולם של הקבוצה שכה אהב. אולי. הלוואי.

תל אביב כבר לא צריכה דרייב אין – ומצד שני הפועל הייתה צריכה בית  ובשבילי זו עסקה נהדרת.

***

התרגשות.

יס דרייב אין 2

 

יס דרייב אין

 

יס דרייב אין 1

 

יס דרייב אין 4

יס דרייב אין 6

ג'רארד יש רק אחד
#מכביבול – פודקאסט 022

43 Comments

אנונימוס 2 בינואר 2015

רק בשביל האירוע שהיה שם היום היה שווה להקים את האולם.

גיא זהר 2 בינואר 2015

בשנות השמונים כשהרחיבו את איילון צפונה מי שהיה עובר אחרי 12 היה רואה אברי מין עצומים מה שגרם להמון כמעט תאונות. עכשיו כשיש להפועל בית הגיע הזמן להוריד מהיציע את השלט פושעי אונס קין

גיא זהר 2 בינואר 2015

חחח פושעי אושסקין לדין. אני באופן אישי, במיוחד כשמדובר באולם עירוני מעדיף את הנצחתו של יהושע רוזין שאומנם היה סמל של מכבי, אבל אימן בסוף ימיו ילדים בהפועל.

Amir A 2 בינואר 2015

כמו גיא זהר, גם אני לא מבין איך בשנות ה-80 לא נהרגו על איילון אנשים כל ערב אחרי חצות.

דורפן 2 בינואר 2015

אני חושב שבימי הזוהר של הפורנוגרפיה שם, איילון עוד לא היה קיים. ויש לציין שהייתה אופציה לצפות מהגבעה בלי רמקולים

קורא 2 בינואר 2015

איך אני יודע שהזדקנתי? אני קורא את התגובה של דורפן ומיד נזכר בזה שהיינו יושבים בסטלה מאריס מעל קריית אליעזר עם משקפות בשבת ורואים את מכבי חיפה.

יניב פרנקו 2 בינואר 2015

כדי להשיג את המסרטה שסיפרתי בפוסט. הגענו למקרין שעבד שנים רבות בדרייב אין שסיפר לנו שהיה לו תפקיד נוסף בדרייב אין לצד ההקרנות וזה למכור קונדומים כשהוא עובר בין הרכבים .
את החלק הזה בשחזור לא עשינו..

Amir A 3 בינואר 2015

איילון נפתח בתחילת שנות ה-80 אם אני לא טועה. בכל מקרה, בין אם איילון ובין אם הדרכים הישנות, ההגיון של להקרין סרטי סקס באוויר הפתוח על מול ציר תנועה ראשי ראוי לציון.

גיא זהר 3 בינואר 2015

איילון נפתח בתחילת שנות השמונים והורחב מעבר לגני התערוכה בסופן. הצפייה מהגבעה הסמוכה לאוניברסיטה אכן היתה אלטרנטיבה ראויה.

אריאל גרייזס 3 בינואר 2015

היה רק זמן קצר יחסית שבו הם היו קיימים במקביל. אכן, לא ברור איך לא היו יותר תאונות.
היום, דרך אגב, אין מצב לתאונות. לא כי אין דרייב אין אלא כי פשוט באיילון אין מצב לנהוג ביותר מ-10 קמ"ש ברוב שעות היממה

No One 4 בינואר 2015

ימי שישי ב 12 בלילה , על הגבעה של שייחמונס , אם אני זוכר נכון הגן הזואולוגי של האוניברסיטה היה ממש צמוד
הייתי שם כמה פעמים , היו על הגבעה משהו כמו 20 מכוניות והרבה בני נוער משועממים שעדיין לא היה אינטרנט לראות סרטי סקס

שלו 2 בינואר 2015

גדל כאן דור ואולי כבקר דור שני,
שלא יבינו לעולם מהו דרייב אין,
מהו פטפון.
מהי חרדת קודש בהנחת תקליט,
ואיך רואים סרט בדרייב אין.
הרי לא יצאנו לדרייב אין בגלל איכות הסאונד.
זה היה טקס התבגרות, לצאת פעם ראשונה עם האוטו של אבא.
לצאת עם בחורה פעם ראשונה לסרט לבד.
להביא אותה הביתה ולהשמיע מוזיקה ולדעת שיש בערך 23 דקות לצד תקליט…

פתאום זה מרגיש מאוד זקן.
נפל לי האסימון (עוד ביטוי שלא קיים יותר….)

איציק 3 בינואר 2015

שלו,
אתה כנראה מפספס משהו באקטואליה, הפאטפונים חזרו להיות אין. לבן שלי יש אחד כזה בחדר והוא גם רוכש תקליטים. שוב יוצאים תקליטי ונילה למכירה במהדורות חדשות :-) יש כאלו שאפילו מוציאים את יצירותיהם בהוצאת תקליט ללא הוצאת דיסק, ברברה סטריסנד הודיע שהבא בתור יהיה כזה. ההיסטוריה חוזרת, רק שלא תחזור כפארסה.

שלו 3 בינואר 2015

אז תסדר בבקשה שיחזור גביע אירופה לאלופות, גביע אופ"א וגביע המחזיקות ותבוטל התחרות הבזויה שנקראת ליגת האלופות…
אומרים שהיה פה שמח….

איציק 3 בינואר 2015

אתה מבקש ממני משהו מאוד רציני, אבל אני כרגע מאוד עסוק ולא יכול לעשות זאת בהנף יד. אם תמתין, אעשה זאת עבורך מיד כשאתפנה…

דניאל 4 בינואר 2015

ויש דור שלם של אנשים מזדקנים שלא מצליחים להבין את הקוספט של סמארטפון

איציק 3 בינואר 2015

איך קבוצה זניחה כזו מקבלת בית, קבוצה עם עבר מושחט והווה בעייתי של קפטן שלא מבין הרבה דברים בסיסים. לעומת זאת, הקבוצה של המדינה, שהביאה הרבה כבוד וערכים עדין ללא בית. פשוט בושה לעירית תל-אביב, לאיגוד הכדורסל ולכל מי שמעורב איכשהו בפרויקט זה. איזה סדר עדיפויות קלוקל וערכים מעוותים. קשה להאמין.
בקיצור, מברוק גדול על האולם, גם אם אני לא אוהב אתכם, מגיע לכם, רק תנסו לתת לו שם ראוי, ולא איזה נוקיה, פולגת או בולשיט אחר. תנו כבוד למשהו שראוי לו.

אנונימוס 3 בינואר 2015

לאגודת מכבי ת"א יש זכות על שטח לאולם בגוש הגדול. משום מה למרות שהם כ"כ חייבים אולם, הם בכלל לא מעוניינים לבנות אותו ומקדמים אפשרות לנצל את השטח לבנות עליו בניינים. מעניין.
אגב הכל התחיל בזה שמכבי, בניגוד להפועל, קיבלה מהעיירה שטח לבנות אולם משלה אחרי שנהרס מגרש מכבי הישן. רק שהיה יד אליהו ובניגוד להפועל לא היה לה דחוף לבנות אולם, וממילא היה ברור שגם אם ייבנה זה יהיה אולם לאימונים ומשחקים קטנים. אז גם במכבי וגם בעירייה נמרחו עם זה. השטח שהוקצה בסוף היה צמוד לשכונה, ונפל בועדה המקומית. רק אחרי כמובן שהעירייה פיצתה את מכבי ב10 מיליון דולר (!) על עוגמת הנפש הנוראית שנגרמה לה, מהלך שבית משפט אמר עליו "מעלה חשש כבד כי שיקולים זרים עמדו, גם הם, בפני הועדה המקומית". ועדיין כאמור – יש להם את הנ"ל. מסכנים במכבי הם לא. בלשון המעטה

איציק 3 בינואר 2015

נראה לי שקצת פספסת (או אני) את ההומור הציני.
למרות היותי אוהד מכבי, אני באמת מברך את הפועל על האולם. טוב שיהיה להם בית איפה לשחק, ובכלל כל מתקן ראוי שיקום אני בעד. אני באר-שבעי וגר מרחק הליכה קצר מהכונכיה ומגרש הכדורגל החדש שבבנייה (שמטומטם כלשהו החליט לקרוא לו "ע"ש יעקוב טרנר" בעודו בחיים. אם רוצים לעשות זאת שלפחות יורידו את ה-ע"ש). זה באז רציני שנותן גאווה להרבה אנשים, גם בכדורסל הבאר-שבע שמקוים למנף אותו לעליה תוך מספר שנים לליגת העל (הלוואי). ולמרות שאני ממש מברך על האולם, כאוהד מכבי, קשה לי לברך בלי לעקוץ טיפה, ולכן מאד אהבתי את התגובה של אורן מתחתיך.

אנונימוס 3 בינואר 2015

החמצתי את הציניות :)

גיא זהר 3 בינואר 2015

גם אצטדיון טדי נקרא כך כשטדי קולק היה עוד בחיים. הקונכיה אחלה אולם. אם לא יטפלו בגישה אליו ואל האצטדיון החדש, נתניה יהיה סיפור קטן לעומת ההגעה אליו.

איציק 3 בינואר 2015

השאלה האם קראו לו איצטדיון "טדי" שזה לאנשים שעדיים בחיים, או איצטדיון ע"ש טדי, שזה מקובל לאנשים שהלכו לעולמם.

יניב פרנקו 3 בינואר 2015

בעיני עצם העובדה שעיריית באר שבע החליטה מספיק זמן מראש לפני גזירת הסרט איך יקראו לאצטדיון שלה ועשתה את זה בלי לגרור רגליים כמו במקרים אחרים היא מה שחשובה פה.
אפשר להחליט על ספונסר/פילנתרופ/ כוכב עבר או ראש עיר -העיקר להחליט.

איציק 3 בינואר 2015

אני לא מתנגד לטרנר. אני מתנגד לתוספת ע"ש כי זה עבור אנשים שהלכו לעולמם והוא, אם תרצו או לא, עדיין בחיים. אם רצו, יכלו לקרוא לו איצטדיון עירוני "יעקוב טרנר" ולא "ע"ש יעקוב טרנר".

אורן 3 בינואר 2015

"קבוצה עם עבר מושחט והווה בעייתי של קפטן שלא מבין הרבה דברים בסיסים"-ככה אתה מדבר על מכבי,איציק?לא יפה.

איציק 3 בינואר 2015

;)

יאיר 3 בינואר 2015

גדול! אני בדיוק חזרתי מטיול ובניתי את הדיינר. כבר עברו 10 שנים???

יניב פרנקו 3 בינואר 2015

9….:)

gil - zimbabwe 3 בינואר 2015

הדרייב אין ייזכר לעד…
ביום שלישי סרט בקולנוע קיץ של הקיבוץ (מאיר אריאל לא סתם כתב את "יש ערימה של חברה…")
וביום ששי היינו נוסעים שעתיים מהקיבוץ בג'יפ של הפלחה לנשק בחורה בדרייב אין, והיום….

טל בן יהודה 3 בינואר 2015

נהדר.

בהצלחה ביום ראשון (למרות שהפסד במשחק הפתיחה שלכם זה משהו שמאד קוסם לי, הפסד ליגה חמישי ברציפות ליריבה שלכם קוסם לי קצת יותר הפעם).

איציק 3 בינואר 2015

אולי תסתפק בתיקו, עם בלגאן ושבירת כסאות…..
למרות שאני צופה איחוד כוחות של שתי קבוצות האוהדים ושירה אדירה. משהו לגבי מזרחי…

קובי (מכביסט) 3 בינואר 2015

פרנקו תגיד עכשיו אוהדי הפועל ירדו מהעניין של "אוסישקין"? או שהמטרה האמיתית זה להתבכיין ולא משנה אם באמת יש סיבה או לא? כי ראיתי שגם בחנוכת "הדרייב אין" היו אוהדים של הפועל שעוד המשיכו לקטר…. ואגב מעניין מה היה קורה אם לא היו הורסים את אוסישקין. או שהפועל הייתה ממשיכה לדשדש בליגות הנמוכות. או שאוהדי הפועל היו מקטרים למה לכל הקבוצות יש אולם גדול וחדש ורק אותנו מזניחים….? סתם קוטרים מעצבנים!

אלעד 3 בינואר 2015

לדעתי, במקביל לקיטורים גם נעשו פעולות, לא? לא עולים כל כך מהר מהליגה האחרונה לפלייאוף ליגת העל רק אם יושבים ומקטרים, נכון? אז סתם קוטרים זה לא האישיו פה

יניב פרנקו 3 בינואר 2015

תכלס קובי די קיטרת פה .

קובי (מכביסט) 3 בינואר 2015

עזוב פרנקו ממך ציפיתי לתשובה יותר רצינית. כל עוד האולם החדש שלכם היה רק על הנייר אני מבין את החששות והקיטורים. אבל לעזאזל לקטר באמצע החנוכת בית??? זה סתם כפיות טובה! אוסישקין היה אחלה בית להפועל אבל גם אולם ענתיקה קטן מוזנח שעבר זמנו. בדיוק כמו מלחה הפחים הקופסל ועוד. ואם לא היו הורסים אותו אין מצב שהיו בונים להפועל אולם חדש אלא היו נותנים לכם לסחוב איתו…

אנונימוס 4 בינואר 2015

לא היתה לנו שום בעיה להמשיך לסחוב איתו בזמנו. הפועל רצתה להאריך את הסכם החכירה של האולם, והעיריה היא זו שסירבה (אחרי שחולדאי התכחש להבטחה בע"פ של רוני מילוא).
אף אחד לא בא באף דרישה לחולדאי מלבד דבר פשוט – שאם הוא הורס אולם, שידאג קודם שיהיה לו תחליף ראוי.

איציק 4 בינואר 2015

אוסישקין אולי היה בית אך המגרש היה זועה. אני לא יודע למה קראו לריצפה פרקט, אבל פרקט זה לא היה. שיחקתי בו פעם אחת בתחילת ה-90, בהרבה מקומות הפרקט היה חלול והכדור לא קפץ. רק מומחה ל"פרקט" זה יכל להסתדר בו. זו רק דוגמה קטנה למצב אוסישקין, וגם כל השאר נראה רע. הוא נתן אוירה מדהימה של תמיכה לקבוצה אך לא היה ראוי לבית לקבוצה מליגת על. טוב שפורק וטוב שיש בית חדש.

יניב פרנקו 4 בינואר 2015

מצטרף לתשובה של אנונימוס – דיברו פה בתגובות על המושבה,סמי עופר והאצטדיון בבאר שבע ואני אזכיר גם את נתניה -בכולם נבנו מגרשים חדשים -הקבוצות עברו מהישן לחדש בלי להפסיד משחק אחד .
שבע שנים זה המון זמן שבמסגרתו הפועל שיחקה בהדר יוסף ובבית מכבי בראשון ומפה הכעס ולדעתי הוא מוצדק.

מה גם שבמקום אוסישקין לא נבנה איזה אתר שהיה דחוף למישהו לפרק את העסק .
העיריה בתא לא משקיעה בקבוצות הספורט שלה והדרייב אין זה האולם הראשון שהיא בנתה מזה עשרות שנים -יחסית לקופת העיריה ולתרומה של הספורט לעיר (מצד כל הקבוצות) זה ציון בלתי מספיק .
אז באמת כל הכבוד למי שבנה ועשה ואין לי ספק שהדרייב אין טוב להפועל מאוסישקין -אבל הדרך היתה מביישת.

איציק 4 בינואר 2015

מסכים איתך לגבי ההליך, אבל אוסישקין היה בית מביש והיה חובה להחליפו. חבל שנעשה באופן זה, אבל טוב שהוחלף.

קובי (מכביסט) 5 בינואר 2015

קצת הבנת הנקרא :

1.כתבתי שעיקר האכזבה שלי היא על המחאה תוך כדי חנוכת הבית החדש!

2.כתבתי שלמרות כל ההיסטוריה המכובדת לאולם כזה ישן ומוזנח פג התוקף 7 שנים לפחות קודם הריסתו!

3.כתבתי שרוב הסיכויים שלא היו בונים חדש אם לא היו הורסים קודם את הישן. ומי שחושב שהיו בונים תוך כדי לא חי את המציאות בארצנו!

4.אם אני זוכר נכון באותה תקופה הפועל הייתה מפורקת מקצועית וכלכלית וכמעט נעלמה. דווקא ההריסה של אוסישקין היא זאת שיצרה גרעין מחודש שהרים את הכל מהתחלה…

5.במכבי כבר העבירו לעירייה תרשימים ומצגת של חניון גדול יותר "הסטופ אין"!!!

אלון רייכמן 4 בינואר 2015

אחלה פוסט.
יהיה מעניין לעקוב אחר שוברי הקופות החדשים שיופיעו בדרייב אין…

יעקב המכביסט 4 בינואר 2015

אל דאגה חכה לדרבי ותראה איך נשבור לכם את הקופה על הראש!

מתן 4 בינואר 2015

כבר ראינו איך נתתם לנו בראש לפני חודש ביד ושם. תמשיכו לקנות שכירי חרב בעשרות מיליונים ואנחנו נמשיך לבואצנועים ולתת לכם בראש.
שתהיה שואה למכב*

Comments closed