חיים חדשים

צעדים קטנים.

קוראי הבלוג הותיקים כבר יודעים את דעתי בנושא ורמוט – אם היה משלים שלוש עונות מלאות הייתה מגיעה עלות ההרפתקה הזו לכ-10 מיליון שקלים (כולל התשלום לקבוצתו הקודמת) -גובה ההתחייבות העתידית דומה – סה"כ מדובר בסכומים פנטסטיים.

האם ורמוט שווה את הסכומים האלה ? למכבי בוודאי, לחיפה לדעתי כן ולהפועל לא, כך שעסקת מכירתו מקזזת כמעט חצי מהעלות הזאת ובמובן הזה קרויף שלח להפועל חבל הצלה עצום וכמובן שאפשר היה מצד שני לעשות את זה קצת אחרת, אבל רמון חשב רק על הישרדותו ועל הצורך בלייצר אקט משפיל במיוחד כדי לזרז את יציאתו החוצה.

***

"בחיים של ספורטאי מקצועני יש לפעמים נקודות שבהם צריך לבצע בחירות כואבות, הפועל הייתה לי בית חם ואהוב במשך 8 שנים ותמיד הייתה בשבילי הבחירה הראשונה.

מאז שחזרתי מגרמניה אני עושה את המכסימום כדי להיות שחקן של המועדון ובין היתר ויתרתי על סכומי כסף ועשיתי כל מה שדרוש כדי לתמוך בקבוצה, לאורך השנים האלה התמודדתי עם גל שמועות על מעברים לקבוצות אחרות ותמיד עשיתי הכל כדי להמשיך וללבוש את המדים האדומים – אני מרגיש כבר תקופה שהמחיר שהקבוצה ואני משלמים על זה הוא גדול.

אני עוזב היום בלב כבד ומאמין שזה הדבר הנכון למועדון ועבורי – תמיד אוהב אתכם ואדום עולה"

 

*מתוך הפוסט שלא היה וחבל שלא היה*

אנחנו חיים בעידן של תקשורת ישירה ומנהיג אמיתי היה צריך ללכת ולתקשר ישירות עם הקהל שאהב אותו, במובן הזה הניסיון של חלק מאוהדי מכבי להטיף מוסר לכל העולם ולהסביר שורמוט היה בסה"כ שחקן רכש הוא מיותר- ורמוט היה אהוב ואהוד בעיני קהל גדול ונהנה מכך.

זו עסקה טובה להפועל, טובה למכבי ונכונה גם לגילי, אבל בסופו של דבר הוא ישלם מחיר מסוים על כך שבחר לא לדבר- במהלך השבוע הזה היו לי פלאשבקים לשמעון גרשון שניסה להניף לבדו גביע ולשכנע את אוהדי הפועל שהמעבר לבית"ר הוא באשמת ההנהלה הקודמת – גרשון היה יוצא גדול בהרבה אילו פשוט היה אומר את האמת בזמן אמת.

***

הקללות לבן רייכרט הם בעיקר קללות להנהלה, זו שלא הצליחה להבין לרגע אחד בשלוש השנים האחרונות את תפקיד ההנהלה בקשר שבין אוהד לקבוצה ומחיאות הכפיים שבאו לאחר כל שריקת בוז הם קודם כל לשחקן שבא והתעלם ונתן יופי של משחק ובסופו של דבר מתפתח ויתפתח פה לשחקן מרכזי.

לאילו שמדברים על השבחה למכבי צריך להזכיר שרייכרט כבר היום הוא לא שובל גוזלן שבא להתגלח על חשבוננו, הוא כבר היום השחקן הטוב בהפועל ובטח זה שנמצא בכושר הטוב ביותר (מדהים היה לראות אותו מדקה 70 ואת החבר שלו למרכז השדה…)

אז מכבי משלמת היום את המשכורת לשחקן שיעזור להפועל להעביר את החודשים הבאים עד שתוכל להגיע לקיץ ולנסות לבנות את עצמה מחדש- קבצנים לא יכולים להיות בררנים.

***

בשקט בשקט בתוך כחודש מינתה הקבוצה יושב ראש ראוי, נפרדה מגורם רעשני כמו ברקוביץ ,החליפה מאמן טירון במנוסה וצמצמה את הגרעון הנוכחי וההתחייבויות לשנה הבאה.

ואם כל זה לא מספיק אז המהלך הגדול הוא כמובן הפרידה מחיים רמון והמשמעות המרכזית של המעבר מחיים רמון, זה שמסר את זכויות הניהול לברקוביץ רק כי לא רצה לנהל עוד את השוטף, זה שמכר את ורמוט בלי ליידע איש וזה שנאם בכל בלוג ועיתון על רצונו ללכת הביתה- זה שהסביר שמכירת הקבוצה אינה אפשרית, שהכל זה פואד ושהוא ניהל בצורה מופתית את הפועל (מי ששמע אותו מסביר איך ביחס עלות תועלת הביא הישגים כבירים הבין עד כמה האיש לא קשור לענף), בכל אופן, השלומיאל כבר לא גר פה.

רמון היה חייב ללכת ובהזדמנות זאת מקבל בארי את האפשרות להוביל את מכירת הקבוצה כשהלוואת הבעלים מחוץ לתחום (תנאי מרכזי) ומחיר הרכישה נתון לשיקולו הבלעדי- המכירה הינה הכרחית לעתיד המועדון – אבל לראשונה בחיי המועדון זה צריך להיות תהליך מנוהל, לא עוד מסירה בחינם אלא תהליך שבמסגרתו באופן השקוף ביותר יגיע רוכש ראוי.

האם בארי יכול להיות הבושינסקי שלנו? ימים יגידו, אבל הוא הקרוב ביותר לזה שהיה לנו מזה זמן רב.

***

עד סוף העונה המטרות של הפועל צנועות, להשתדל לא להיקלע למאבק תחתית אכזרי (לא קריטי פלייאוף עליון), לנסות להריץ שלד לשנה הבאה ובעיקר לנסות לראשונה מזה שנים לפתוח את העונה אם המאמן שסיים את העונה הקודמת- בניית הקבוצה הנוכחית של בית"ר ממחישה עד כמה רחוק אפשר ללכת בקיץ אחד ובן רייכרט כמו שלומי אזולאי או רועי קהת מוכיחים כמה מציאות יש בכדורגל הישראלי- עד אז, השפיות צריכה לחזור לבלומפילד.

***

לא כייף היה להיות אוהד הפועל השבוע, הבדיחות ברשת (מצרי מתעצבן על חיים רמון אדיר) ותחושת האין אונים מול הסיטואציה.

אבל בראייה ארוכת טווח ייתכן וזה היה רגע המפנה.

***

אז תודה על הכל גילי וברוך הבא בן*

 

*(ולך הביתה שי, לא שמעת? נגמר עידן הסמלים).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ליגת שוקי ההון - הקשר בין המצב ביוון והתגובה של משגב לורמוט
זה שוב הוא

40 Comments

אריק האחר 8 בפברואר 2015

מדויק לחלוטין
השיקום של הפועל התחיל רמון בחוץ
ורק טוב יכול לצמוח כעת בהפועל.

גיל שלי 8 בפברואר 2015

להפרד מרמון לפני שירדתם ליגה זה סוג של נס

יניב פרנקו 8 בפברואר 2015

תן חיבוק גדול לבן שלך ותגיד לו שיהיה בסדר.

גיל שלי 8 בפברואר 2015

אני שמח בשבילך ובשביל אחי, הבן שלי קיבל חיבוקים בדרבי אחרי שני הגולים

יניב פרנקו 8 בפברואר 2015

:)

איתמר 8 בפברואר 2015

העסקה רעה לורמוט כי אצל פאקו נטול הסנטימנטים (בניגוד לגוטמן בנבחרת) עוד עלול להתברר שורמוט הוא לא יותר משחקן כדורגל סביר שחי (כמו שכטר) על זכרונות עונת הדאבל.
יש אפשרות שורמוט יהפוך במכבי לשחקן הספסל היקר בתולדות הכדורגל הישראלי.
שתי פעולות מיידיות שבארי בן זאב נדרש לבצע : מינויו של שלום תקווה למנהל מקצועי ודרישה מג׳ורדי קרויף להכריע בסוגיה של רייכרט – מכירה במסגרת עסקת ורמוט או השבתו המיידית למכבי.
הפועל איננה קבצנית ורייכרט לא יהיה הגורם שיכריע אם הפועל תשרוד בליגת העל.

יניב פרנקו 8 בפברואר 2015

צעדים קטנים איתמר .
בארי צריך להכין תשתית לניהול עצמאי של הקבוצה – המצב לא פשוט – דילמה במצב כזה האם שלום תקוה שווה משכורת נוספת או שהשריף יכול לעבוד לבד אבל זקוק לעוזר מאמן ( משרה שאין כרגע במערכת…) .
במקביל או צריך לעבוד על מציאת רוכש והכנה של המערכת לרכישה – זה הליך מורכב – לפני שהולכים למהלכים פופוליסטיים הוא צריך לבנות את העסק צעד צעד .

אריק האדום 8 בפברואר 2015

הפרק של שי בהפועל חייב להתסיים בקיץ.
מספיק. לא צריך לפרט.
והוא גם לא סמל.
הסמל היחידי הוא הפטיש והמגל (ומתן נאור)

אריאל גרייזס 8 בפברואר 2015

סך הכל יפה. אני חושב שורמוט לא היה יכול לפרסם סוג של מכתב כזה כי גם ככה היחסים שלו עם האוהדים של הקבוצה החדשה שלו הם בעייתים והוא לא יכול להרשות לעצמו להתחיל אותם ברגל שמאל. אתה לא אומר אדום עולה שניה לפני שאתה עולה על צהוב

איציק 8 בפברואר 2015

לקחת לי את הפילים מהמה…

יניב פרנקו 8 בפברואר 2015

הניסוח לא קריטי אבל זה שבחר בשתיקה שיחק לידיים של רמון – בעוד כמה שבועות היחצ של מכבי יושיבו אותו לראיון כצהוב אבל אז זה יהיה מאוחר מדי .
תדמיתית הוא ספג פה מכה ובעיני לא באשמתו -רמון בישל לו את הדייסה , אז כן , מכתב פרידה היה מהלך נכון מבחינתו ולדעתי הרוב במכבי היה מבין את זה -החלק שלא היה מבין את זה זה החלק שיקלל אותו בזכות כל מיני תמונות וקטעי וידאו שלו שכבר רצים ברשת….

איציק 8 בפברואר 2015

זה העיניין, הניסוח מאוד קריטי וכמו שניסחת הוא מאוד לא טוב. מכתב לאוהדים לדעתי היה דבר ראוי, אבל ממש רחוק מהאופן שבו כתבת. ממה שכתבת ניתן להבין שהוא לא רוצה לשחק במכבי אך הוא הובל לשם למרות רצונו (לא כתבת אבל זה מה שמצטייר). זה היה הופך אותו מייד לפרסונה נונ-גראטה עוד לפני שעלה לאימון הראשון.

אזי 9 בפברואר 2015

אין שום ניסוח שיהיה מכבד מספיק כלפי אוהדי הפועל ועדיין יתקבל על ידי אוהדי מכבי.
מישהו צריך לוותר, ורמוט החליט שהאוהדים הקודמים שלו הם אלו שיוותרו.

יניב פרנקו 9 בפברואר 2015

אני חולק עליכם- אבל כל אחד משלם על הבחירות שלו.
ואני חולק לא בגישה שהיה צריך להתחנף לאוהדי הפועל על חשבון מישהו אחר – אלא במובן שהיה צריך להגיד דברים ברורים – כי האיש הרע פה זה נטו רמון ולא הוא

גל ד 9 בפברואר 2015

די, נו.

גם מי שלא עוקב אחרי כדורגל כבר הבין מזמן שהעסקה הזו היתה טובה לשלושת הצדדים, ובעיקר להפועל. דיון עם האוהדים שלא הבינו את זה נראה לי חסר תוחלת לחלוטין.

Just Ran 8 בפברואר 2015

הייתי אתמול במשחק, ואני אוהד מכבי (let that shit sink in for a while).
דבר אחד מאוד הפריע לי בפוסט שלך וזה הטיעון ששמעתי לא מעט אתמול כאילו רייכרט באמת לא אשם אבל זאת הדרך שלנו להפגין נגד ההנהלה.
לדעתי הדרך להפגין נגד ההנהלה היא, ובכן, להפגין נגד ההנהלה. הסיפור הזה הוא עוד צורה ליחצ"ן ולשווק את אוהדי הפועל כמסכנים שעול רמון/טביב/ההסתדרות/העזיבה של סיני לבני-יהודה/הכנס אירוע טראומטי שקרה לכל קבוצה בליגת העל יושב עליהם, בזמן שהם מתנהגים כמו זבלים לשחקנים עם חולצת המועדון.
הרבה אוהדים שאלו את אבא שלי אתמול בשער 7 "אז אם הוא משחק אצלנו מה ההבדל בינינו לבין כולם? איפה האופי של הפועל?". צודקים, זה האופי של הפועל, להתאבד על מזבח העקרונות אבל באותה נשימה להגיד "אסור לרדת ליגה". תחליטו, או שמשחקים את המשחק שג'ורדי החל פה, שבו היריבויות הללו אולי חשובות למכירת כרטיסים אבל הן ממש לא קובעות מדיניות, או שנשארים עם העקרונות ועם כל מה שהן טומנות בחובן. מה יקרה אם רייכרט יבקיע את השער שבמקרה ישאיר את הפועל ליגה? לאולטראס הפתרונים.

כסיפוביץ 8 בפברואר 2015

כתבתי את זה אצל שדמי ואני אחזור על זה גם כאן שתבין מעט את גודל הבועה שאתם חיים בה.
אני יודע ממקור ישיר על כמות הכרטיסים שמחולקים כל משחק לסתם מקורבים.
במקום לחלק 50 כמו שכתוב בספר, העסקונה מפרקת על הגב שלכם כבר שנים על גבי שנים עשרות אלפים כל שנה.
וזאת בידיעה שהקבוצה בגירעון מתקדם.
בחישוב פשוט עשר שנים אחורה ורמוט זה כסף כיס פחות או יותר.

בכח מקרה אני מאחל לכם רק טוב אחרי מה ששרץ אצלכם שם במשרדים.
אמאלה….

איציק 8 בפברואר 2015

אני מניח שאתה טועה. אם לא היו מחולקים הכרטיסים, העסכונה לא היתה באה בכלל (לא שצריך אותם).
כיוון שהאיצטדיון גם ככה לא מלא, אז זה לא שהם לקחו מקומות של כאלו שיכלו לשלם עליהם. אולי בשולים של משחקים גדולים היה אפשר לעשות עוד כמה לירות.

יניב פרנקו 8 בפברואר 2015

בואו נגיד שזו בעיה – אבל במאקרו הקבוצה ששיחקה הכי פעמים בשלב בתים , שגובה את מחירי הכרטיסים הגבוהים ביותר , שמכרה הכי הרבה שחקנים בתקופה האחרונה ועוד ועוד – היא הקבוצה שבעליה השקיעו בה הכי מעט ולקחו ממנה הכי הרבה .

איציק 8 בפברואר 2015

אני לא מדבר על זה. אני גם חושב שחלוקת הכרטיסים למקורבים איננה תקינה לחלוטין. אני רק טוען שחוסר התקינות הוא לא מהסיבה הכלכלית (שזה זניח) כי אם מהסיבה המוסרית.

כסיפוביץ 8 בפברואר 2015

גם וגם איציק.
זו מנטליות שרצה שנים ובסוף מגיעה בהפוכה.
דווקא היום שאתה בוחן דברים אז חלק כזה זה 20 מליון שקל גירעון תוך עשר שנים.
גם אם זה זניח או לא בוא נחשוב מה קורה להנהלה שכזו.
היא גובה מחירים מופקעים כדי לכסות כל משחק על הגירעון שנוצר [עזוב זנק בלתי סביר לכל אוהד ממוצע ואחותו] והכל על חשבון הלקוח העיקרי.
זה שמספיק אוהב את הקבוצה לחזור ולשים כל שבוע עוד ועוד כסף על החברה האלה והניהול החובבני שלהם.

מי שציפה למוסריות מהאנשים כמו רמון וטביב באמת נחת מהירח.

איציק 8 בפברואר 2015

חותם על כל תו (אות, רווח, סימן פיסוק) במשפט האחרון.

שרון לוינסון 8 בפברואר 2015

אני חייב לציין שהיה יפה לראות את אבוטבול בתחילת המשחק אתמול כשהשחקנים התאספו , לוקח לצידו את בן רייכרט ושון גולדברג . זה היה יפה.

צור שפי 8 בפברואר 2015

יניב, האם אתה רואה רווח בין "לא להיקלע למאבק תחתית אכזרי" ובין "לא קריטי פלייאוף עליון"? אני לא מזהה רווח כזה, זה או-או. פלייאוף עליון ריאלי כרגע בדיוק כמו ירידה, דודו ביטון צדק כשאמר שחוץ משלוש המובילות הרמה בסך הכל די שווה (אני לא מצטט אותו, זו היתה רוח הדברים). מה עדיף – לנוח במקום השישי עם עוד שני דרבים על הראש או להתחבר למכונת הנשמה עד סוף הליגה. חתיכת דילמה.

יניב פרנקו 8 בפברואר 2015

אין אופציה שלישית ?
בכל מקרה עדיף עליון אבל אני לא חושב שנהיה שם

אזי 9 בפברואר 2015

כשהפער בין מקום רביעי לאחרון הוא שתי נקודות ושליש, אין אופציה שלישית.
אם הייתם יכולים לסיים מקום 7 בפער של 10 נקודות מהקו האדום, אז היתה אופציה שלישית. זה לא אפשרי מתמטית.

אמיר 8 בפברואר 2015

כמה מהלכים שחייב בארי לעשות אם הוא רוצה להכין תשתית למכירה:
1- לנקות את המערכת בלי שום התחשבות בוותק של האנשים בה. גורמים כמו ליובין, המנכ"ל (סליחי/סיחי או איך שלא קוראים לגיס של חג'ג'), מורדי דדון ובנוסף אליהם כל ה"מקורבים" וה"בכירים". כל אלו לא צריכים להיות אתמול במערכת.
צריך להביא מנכ"ל אחד רציני (אמיר ענבר למשל) שיעשה שינוי ויביא שקט.
2- למצוא נוסחה שתביא לפחות לאופציה לרכישה של כל שחקן מושאל ממכבי (עסקת רמון מסריחה וגרועה כמעט כמו זו של טביב על טב"ח והראל על דמארי). אם אין אופציה כזו ואי אפשר לקבל כזו, צריך לוותר על כל השחקנים בעסקה בסוף העונה.
3- הכנת השטח למציאת רוכש מבחינה כלכלית, מאמין שבזה בארי יודע את העבודה יותר טוב מכל אחד אחר.
4- הכנת השטח לעונה הבאה למקרה שלא יהיה רוכש, מבחינה של שדרה ניהולית ומקצועית.

5- והכי חשוב: להפסיק לדבר בתקשורת ולהוציא בכלל את התקשורת ממתחם חודרוב עד לסוף העונה!!!!!

יניב פרנקו 9 בפברואר 2015

מסכים אבל צריך סדר עדיפויות – סעיפים 3-4 הם החשובים – סעיף 2 הרבה פחות ..

יואח האדום 9 בפברואר 2015

כל מה שכתבת נכון ומדויק למעט אחד .
ההסבר השגוי של רמון ל״השגי הפועל ״ ביחס לעלות לא נובע מבורות – אלא מגניבת דעת .
הבן אדם שקרן פתולוגי .
איזו אכזבה לגלות שקופמן צדק במה שאמר עליו איך שהגיע להפועל .

אזי 9 בפברואר 2015

בקשר למה שאמרת על רייכרט, אני חייב לשתף פה את התמונה הזאת של קובי אליהו מהטור של יוסיפוביץ' בוואלה
http://msc.wcdn.co.il/w/w-635/1851511-18.jpg

ברור שיכול להיות שהתמונה הזאת הוצאה מהקשרה,
אבל השחקנים שהיו בהפועל עד אותו יום עומדים בשפת גוף של "שיגמר כבר המשחק הזה" ובן רייכרט באמצע החימום הכי רציני שהוא עשה בחיים. קופץ גבוה מעל כולם.
שוב, יכול להיות שהיא פשוט צולמה ברגע הנכון, אבל התמונה הזאת הרגישה לי שזה ההבדל בין מכבי להפועל.
מקצוענות מול שכונה.

אזי 9 בפברואר 2015

שתי אליפויות עם מכבי אחרי עשור
שתי אליפויות עם חיפה אחרי עשור
הביא את צ'לסי פעם ראשונה לגמר הצ'מפיונס
הביא את גאנה לגמר אליפות אפריקה
וגם לקח איפשהו באמצע אליפות עם פרטיזן

רק בארץ איכשהו מצליחים לטעון שהוא לא מאמן… מדהים…

אזי 9 בפברואר 2015

אני בפוסט הלא נכון…

יניב פרנקו 9 בפברואר 2015

זה פסוט על גונב דעת אחר…

(סתם.סתם. גרנט זה משהו מיוחד…)

איציק 9 בפברואר 2015

מזה בכלל קשור… גראנט הוא מאמן אפס!!!
אתה לא מקשיב/קורא שלמה שרף???
מה לא ברור פה ;)

7even 9 בפברואר 2015

יופי של פוסט יניב. נקווה לדרך חדשה:)

בן רייכרט היה מצויין, והוא לא אשם כמובן בסיטואציה.
בקהל של הפועל, כמו בהרבה קהלים יש אוהדים חסרי מוח, השכלה זה לא הצד החזק שלהם.
אני מכיר הרבה כאלה בהרבה קבוצות. אין מה לעשות כרגע. מתעלמים מהם וממשיכים הלאה.

אם לרמון היה שכל הוא היה מנצל את הרדיפה של מכבי אחרי ורמוט ומקבל על בן רייכרט אופציית רכישה.

עידן הסמלים תם ונשלם מזמן.
גם מיקי ברקוביץ', ה-סמל של הצהובים, שהרגיש קצת לא נוח במכבי עבר ל…הפועל. והשאר היסטוריה.

גיסנו 9 בפברואר 2015

כל עוד בהפועל יתעסקו בהצהרות כגון "אנחנו לא מכבי, הכוחנות מאיתנו והלאה, קבוצה ישראלית לא צריכה 100 מליון שקל" הם ימשיכו להתבוסס בתוך הבוץ. מעבר לזה שזה נע על הקו הדק שבין שקר גס לחוסר מודעות עצמית, רק ביום שהפועל יתחילו אשכרה להתעסק בעצמם ולהציב לעצמם מטרות שלא בהכרח קשורות לדרבי הם אולי יתחילו לטפס חזרה למקום פחות נמוך.

ירוק מתוסכל ותוהה 9 בפברואר 2015

למה כל כך דחוף לכל כך הרבה אוהדי מכבי לומר את דעתם על הקורה בהפועל?
השמחה לאיד היא השמחה היחידה?

בלייק 9 בפברואר 2015

בתור אוהד מכבי שדווקא לא היה לו דחוף ולא הגיב עניינית לפוסט, אני יכול להגיד שאני מגיב לטורים של פרנקו מפעם לפעם כי מעניין לי לקרוא ולעיתים מתפתחים דיונים מעניינים. לא רואה כאן הרבה שמחה לאיד בתגובות לפוסט הזה, תנסה לבדוק כמה שמחה לאיד יש בתגובות לפוסטים של טב״י, וזה עוד פוסט של אוהד האלופה בכדורגל ואלופת אירופה בכדורסל.
אגב, הפוסט על הפועל של אחרי רמון, קשור באופן ברור לעזיבת ורמוט והגעת רייכרט וגולדברג, ככה שבמקרה נפלת על פוסט רלוונטי גם לאוהדי מכבי.
בקיצור, רצית לעקוץ? באת על סיפוקך?

גיסנו 9 בפברואר 2015

אוהד חיפה שבא להרצות לאוהדי מכבי על שמחה לאיד? "ויקום הגזר ויכה את הגנן" כמו שאומרים…

מעבר לזה, מה שבלייק אמר.

מיכאל 2 9 בפברואר 2015

כדי שתדגיש שזה השלומי אזולאי של ביתר ולא הנגר שהיה בהפועל בתחילת העונה

Comments closed