מה זה היה?

אין לי אוויר. עדיין.

תמונה ראשונה – כמה דקות לפני פתיחת המשחק נכנסת קבוצת הנוער למגרש בדרך לשער 8 – הכרוז כורז והקהל כולו מוחא כפיים, ברגעים האלה אני קולט שאני ממש לא היחיד שעבר להתעניין בליגה לנוער ולא שאני חושב ששם מסתתרות כל התשובות, אלא שהדרך שהילדים האלה עשו בשבועות האחרונים מכניסה קצת גאווה ללחיים האדומות, לזה שיושב לידי אני אומר שהלוואי והבוגרת יילחמו כמוהם.

תמונה שנייה – פתיחת המחצית השניה – שי אבוטבול יורד ומשה אוחיון עולה – מחיאות הכפיים של הקהל מבהירות בדיוק מה הם חושבים על החילוף הזה – אבוטבול רחוק מלהיות נמני, נמני גם בסוף הקריירה היה שחקן טוב לצד אישיות בעייתית, שי כבר מזמן לא שחקן טוב והקהל יודע את זה.טוב לראות שהקהל באמת יודע את זה.

תמונה שלישית – סארי פלאח שם כפפות. מפה בערך אין לי אוויר.

תמונה רביעית – גול!!!!!

תמונה חמישית – מלחמה מטורפת על כל כדור, סארי מציל איזו בעיטה, נותן כמה בעיטות שוער, איך זה שלבלם יש כזה משחק רגל בעייתי. לא משנה.

תמונה שישית – עוד אחד!!!!

תמונות מטושטשות – ישששש, משחק כזה לא ראיתי, חבורת גברים באדום מתחבקת, בלומפילד רוקד, כייף,אולי מפה ישתנה משהו בקארמה של העונה הזו.

***

אין לי אוויר. עדיין.

אבל ראבאק, בשביל זה אנחנו אוהדים כדורגל.

***

נ.ב

שבוע הבא מול הרב"ש . המשך הסרט.

עוד סיבה לחצי מקצוענות
פשטות - אריאל בר חיים

85 Comments

DeVito 7 במרץ 2015

ניצחתם בפוקס, אחרי היום מגיע לאשדוד לרדת.
רק היכולת של זגורי היום יכולה להתחרות בתצוגת נפל כזו של אשדוד.

יואב 7 במרץ 2015

זה יכול לקרות רק לאשדוד. קבוצת אוויר ריקה מתוכן ומאמן אפור ופחדן.
מה כבר ישתנה בקארמה של העונה הזאת? אליפות הפליאוף העליון?
זה לא כזה משנה מה האחרות עושות כל עוד פתח תקווה בכזה קצב צבירת נקודות נמוך.

צור שפי 7 במרץ 2015

מה שנשאר זה הטריוויאלי, לנסות להבטיח הישארות כמה שיותר מוקדם ובעיקר לנסות ולא להפסיד יותר העונה לעכו והפועל פתח תקווה.

אריק האדום 8 במרץ 2015

חזרנו לשמחת עניים, לא נרשם בשלילה…

Asaf 8 במרץ 2015

מה שנקרא בחזרה לתחילת שנות התשעים העליזות, לא יודע להסביר את זה בשום דרך רציונאלית אבל משחקים כאלה גורמים לי לצאת מהבית ולבוא למגרש( זה קורה מעט מאוד בכדורגל) הרבה יותר ממשחקי עונה על תואר למיניהם….. ניצחון של הרבה לחימה,ניצול נאיביות ומעט מאוד כדורגל כיאה לקב׳ תחתית ,נראה שהשחקנים החלו להפנים את מצב הקב׳ ולא רק האוהדים

אריק האדום 8 במרץ 2015

זה ה-1:0 הקטן החדש. במקום "בנבדל/עם היד/פנדל בטעות שיפוט בדקה ה-90" אימרו "בעשרה שחקנים, עם שחקן שדה בשער, שתי קטנות בסוף".
נקווה ששבוע הבא לא יעלו שוב עם מנטאליות של אלופת אירופה…
אם דורטמונד עשתה את הסוויץ גם אנחנו צריכים.

איתמר 8 במרץ 2015

כשוער, סארי פלאח נתן את המשחק הכי טוב שלו במדי הפועל – אפס טעויות.
וממש בעניין הזה : הגיע הזמן לשינוי מתבקש בחוקת הכדורגל – שוער פצוע יוחלף בשוער המשנה גם אם הקבוצה ביצעה את שלושת החילופים. הגימיק הזה של שחקן שדה שנכנס לעמדת השוער מיצה את עצמו.

יניב פרנקו 8 במרץ 2015

אני גם חשבתי על זה .

DeVito 8 במרץ 2015

חייב לומר שהמחשבה חלפה גם בראשי, המצב כך אינו ספורטיבי לטעמי.

D! פה 8 במרץ 2015

אם ככה, וכדי לפשט, שלושה חילופים + 1.

איתמר 8 במרץ 2015

הייתי מוסיף שגם במקרה של הרחקת שוער לאחר שבוצעו שלושה חילופים עדיין יש לאפשר את כניסתו של השוער המחליף והוצאתו של שחקן שדה.
זה צריך להיות כלל ברזל – תמיד חייב לעמוד שוער בשער.

D! פה ועכשיו 8 במרץ 2015

טוב אבל בסך הכל אין באמת קשר בין פיפ"א להגינות
אז אין סיכוי

matipool 8 במרץ 2015

ברור .
אני כבר שנים אומר את זה .

בלייק 8 במרץ 2015

רק רוצה להזכיר שכבר היינו בסרט של 2 חילופים + חילוף שלישי רק לעמדת השוער. בהמשך זה שונה לשולשה חילופים באופן חופשי. מאמנים שלא רוצים לקחת סיכון יכולים תמיד להחליף רק שני שחקנים ולחכות לסוף המשחק כדי לשמור אופציה להחליף שוער.
בעיני, החלק הכי גרוע במשחק, בתור צופה, אלו בזבוזי הזמן. לא מצאו לתופעה הזאת פתרונות הולמים, וככה משחק נמשך ברוטו 90-95 דקות, משוחק נטו 40-60 דקות, ואף אחד לא יודע כמה זמן נטו באמת נשאר לסוף המשחק. אחת הדרכים "יצירתיות" למשוך זמן הוא כמובן באמצעות החילוף. ספורטאי על, בעלי כושר של רצי מרתון מפעם מוחלפים אחרי 60 דקות (40 נטו) ופתאום לוקח להם 2 דקות לצאת, עם כל סיבובי הדאווין. מעניין שבפיגור הם רצים את הספרינטים הכי מהירים שלהם בחילוף. אני נגד כל שינוי שיוסיף את חוסר הבהירות בנושא זמן ומשך המשחק.
וכאן אתם עוד מדברים על חילוף של שוער. אני מציע שתחשבו איזה כיף זה לראות שוער קושר שרוכים. כי לפעמים אנחנו רואים את זה במשך 2-3 דקות באמצע משחק. אני מעדיף להסתכל על הדשא גדל לידו. חילוף לא מתוכנן של שוער משמעותו 5 דקות שוער שוכב בשער כשסביבו מעסה עם ספריי ורופא חמור סבר, כשתוך כדי כל הספסל מסמן לשחקנים להגיד לרופא ולשוער שיישאר למטה. בנתיים, השוער המחליף עולה בעצלתיים. לחימום. טוב, זה הרי לא בטיחותי להעלות שחקן בלי חימום. אחרי 7-8 דקות נערך חילוף. שופטים שמקפידים יוסיפו 5 דקות בסוף המשחק, וזה כולל את בזבוזי הזמן הרגילים והחילופים (שכבר הגיעו ל- 7 במשחק הזה).
עד שלא יקחו זמנים בנטו (כמו בכדורסל למשל) או עד שחילוף לא ידרוש עצירת משחק ו"ניהול" על ידי השופט הראשי (כמו בכדוריד) אני לא הייתי נותן למאמנים עוד הזדמנויות להרוס משחקים על שטויות (כמו שחקן שהולך לקצה הכי רחוק מנקודת החילוף עם הגב לספסל, כדי שגם ייקח לו 20 שניות להבין שהוא הוחלף).
אגב, אם מדיניות החילופים היתה כפי שהצעתם לא היינו רואים דרמות כמו זאת משבת. כמה פעמים כבר קורה ששוער נפצע (או מורחק) אחרי שלושת החילופים?

D! פה ועכשיו 8 במרץ 2015

טוב, אז ארבעה חילופים!

ערן 8 במרץ 2015

אני בטוח שעל זה לא תהיה מחלוקת: חילוף רביעי מקרה הארכה (3 דק' = חילוף). ועל אותו משקל בכדורסל עוד עבירה אישית לתת בהארכה.
ומשהו שעליו כן תהיה מחלוקת: צ'אלאנג' במונדיאל/יורו/ליגת אלופות. 3 צ'אלנג'ים על מקרים דרמטיים פנדל אדום וכיו"ב)- תמורת חילוף במקרה והמאמן טעה.

צור שפי 8 במרץ 2015

לא מסכים. במצב כזה היינו מפסידים את כל הריגוש והרומנטיקה של אתמול. מה כבר נשאר לנו?

מעיין אוהד מכבי 8 במרץ 2015

האם קיים אוהד הפועל שעדיין טוען שיורדי לא עשה עימכם חסד כשלקח את ורמוט והשאיל לכם עד סוף העונה את גולדברג ובעיקר את רייכרט?
אשדוד קבוצה מביכה ולא אצטער אם יירדו. קבוצה של שחקנים שמתעניינים רק בעצמם וביציאה לחו"ל.

אדם 8 במרץ 2015

סתם ככה, גולדברג כמעט עלה לנו בהפסד היום והוא לא יותר טוב מליאור לוי או כל אחד אחר. לפחות לא כרגע.
רייכרט השחקן הכי טוב בהפועל, זה מאוד עצוב.

יניב פרנקו 8 במרץ 2015

חסד ?? שימוש מוגזם במילה – זו הייתה עיסקה מצוינת להפועל והייתי בעדה אבל חסד ??.
בכל מקרה העובדה שרייכרט היום הוא הטוב בהפועל רק מדגישה כמה הפערים בנושא הכושר הגופני גדולים במהפכה של מכבי – רואים את זה כרגע גם במה שקורה לקרית שמונה ולדרך שבה באר שבע נופלת מהרגליים (לא פלא שזה קורה להם במקביל לגביע ).
יותר מדי שחקנים בהפועל לא שיחקו העונה / באו מקבוצת מנודים /עשו הכנה שערורייתית בהפועל עצמה -רייכרט שבא מקצה הספסל במכבי מראה כמה ההבדל פה גדול .
וכן זה די עצוב .

דגש 9 במרץ 2015

גולדברג הרבה הרבה יותר טוב מהמגנים האחרים שיש לכם. מה שאתה קורא "הטעות שלו" רחוקה מלייצג, אם היו ארבע כאלה אולי הייתה בעיה, בינתיים זה לא מעיד. בכל מקרה לדעתי האשמה באותה תקרית הייתה יותר של פלאח, הוא ראה את הסיטואציה כשגולדברג נלחץ אחורה, הוא היה צריך לדעת איפה אבו ענזה עומד באותו רגע ולא להשאיר את הכדור כי נראה לו שזה לא מיועד אליו.

צור שפי 8 במרץ 2015

טוב, ידוע שההולנדים חסידי אומות העולם מקדמת דנא ולמעשה סיינט ג׳ורדי הוא מעריץ נסתר של אנה פרנק ואריק איינשטיין.

צור שפי 8 במרץ 2015

למעיין, בחיוך.

בלייק 8 במרץ 2015

ג'ורדי לא עושה חסדים לאחרים. הוא מנהל טוב, אבל הוא מנהל את מכבי תל אביב.
אגב, אני רואה שהאג'נדה האנטי-ג'ורדית בהובלת ארי שמאי ואחרים תופס גם כאן (בצחוק כמובן).
והשאלה היא כמה שנים הוא יצטרך לנהל את מכבי לפני שיתחילו הקריאות "ג'ורדי קרויף תתאבד".
יש כאן מישהו אנטי-ג'ורדי שיכול להסברי לי למה.
אני מבין שיש אנשים שתופסים אותו כמנהל כושל (נכשל באירופה, נכשל בזרים, נכשל ביציבות צוות האימון), אבל אם הוא כזה כושל מה יש לשנוא אותו? אתם לא אמורים לשיר לו משהו כמו תישאר, תהרוס אותם יותר (אגב, אני אשמח מאוד אם הוא יישאר ויהרוס אותנו יותר)?

אורן 8 במרץ 2015

נראה לי שיש קצת בעיה עם מנהל מקצועי שפונה לשחקנים תוך כדי חוזה,במיוחד עם זה היריבה העיקרית שלך(מבחינת שנאה ספורטיבית).
מאמין שאם קרויף היה אדום והיה עושה לכם את מה שהוא עושה לנו-גם אתם לא הייתם מתים אליו.
פשוט תעצום את העיניים ותדמיין. מאמין שלא היית מת עליו כל כך.

אורן 8 במרץ 2015

אגב, שיישאר בכיף.
בסופו של דבר ,בתקציב כזה,המטרה היא ליגת אלופות.
בשלוש שנים פה קרויף לא הצליח לעשות מה שעשו גוטמן,אלישע לוי ופאקינג ניר קלינגר.
אז שיהיה לו בהצלחה אחר המעקב המתמיד שלו אחרי שחקני הפועל(אחלה סקאוטינג ארופאי),אבל
בוא נראה אותו מצליח לעבור קבוצות מאמפריות כמו סלובניה.

בלייק 8 במרץ 2015

אתה מתכוון לורמוט? אולי לבן חיים? למה אתה אומר שהוא פנה אליהם שלא באישורו של רמון (או לוזון במקרה טב"ח), האיש מולו לשחקן יש חוזה. כשדודו ביטון הגיע להפועל הוא לא היה תחת חוזה? מה לגבי רייכרט? הרי כל פניה לרכישת שחקן (שלא סיים חוזה) היא פניה לשחקן תחת חוזה, אז מנטרות פרימואיות לא יתקבלו אצלי בהבנה.
כשאתה אומר שאם קרויף היה עושה לנו מה שהוא עושה/עשה לכם למה אתה מתכוון בדיוק? שוב לגבי פניה לשחקנים? אולי בגלל שהוא הביא 5-6 "סמלים" של הפועל (למרות שרק שניים הגיעו בהעברה ישירה, אחד היה חתום אצל לוזון בידיעת הפועל, ואחד הגיע "כדי להציל את התקציב")? בגלל שהוא מצליח בליגה ובדרבים?
ולגבי התגובה השניה שלך – מי הגדיר את המטרה (בתקציב הזה כמובן)? אתה? איינשטיין? בכל ריאיון עם אנגלידיס וקרויף (אולי גם ביין, לא זוכר ששמעתי אותו מתראיין) זה בכלל לא הוזכר בנושא המטרות. אז ברור שיש להם אינטרס להקטין את הציפיות כדי לשדר הצלחה, אבל מאיפה אתה מביא את המטרות שלך? אולי המטרה היא לבנות קבוצה מנצחת, שהיא סוג של נבחרת ישראל מחוזקת ואחרי 5 שנים להגיע לליגת האלופות? אולי המטרה היא חצי גמר ליגה אירופה?
בשלוש שנים פה קרויף לא התליח לעשות מה שגוטמן עשה פעם אחת ב- 20 שנות אימון, אלישע לוי ב- 30 שנות אימון ופאקינג ניר קלינגר שגם לו 20 שנות אימון. לקרויף, אגב, 0 שנות אימון. זה בכלל לא התפקיד שלו. ופתאום צץ לי זיכרון של גוטמן עם 120 מיליון שקל תקציב (שווה ערך היום ל- 150 מיליון), מנצח בקושי 1:0, נמצא במקום השני ומפוטר בבושת פנים כשכל (טוב נו, רוב) הקהל נגדו. לא זוכר גם שהוא הגיע לליגת האלופות עם התקציב המטורף של רובי שפירא.
אתה רוצה לראות אותו עובר קבוצות מאמפריות כמו סלובניה? היית רק צריך להסתכל בעונה שעברה. היית רואה אותו עובר קבוצות מאימפריות כמו צרפת, למשל, ובעונה שלפני מיוון למשל. מספיק טוב בנתיים?

יניב פרנקו 8 במרץ 2015

אני חייב להגיד שאני לא שם.
בעיני גולדהאר לא שנוא בקהל של הפועל – בטח לא במימדים של הכדורסל – לדעתי הוא מוערך ומכובד יחסית – הוא משחק בגדול מאוד פייר ואף אחד לא מתעלם מהמהפיכה הארגונית במכבי.
קרויף נמצא באזור חיוג הזה – מה שכן קרויף כבר 3 שנים בארץ, רוקן להפועל את מאגר הסמלים, בוחש (זה תפקידו) בקלחת ונכנס גם לעימותים כמו בדרבי – אתה לא יכול להיות בתפקיד כזה 3 שנים בלי להיכנס לאמוציות כלשהן.
לגביי עסקת ורמוט – ההתרשמות שלי שמדובר בעסקה מצוינת ל2 הצדדים – ככה שפטתי אותה מהתחלה – ורמוט נקנה בסכום סביר לחלוטין יחסית לעסקאות של מכבי בשנה וחצי האחרונות והפועל קיבלה שחקן לחצי עונה ועוד חומר גלם לא ברור – אני ממש לא רואה פה "חסד" – למעשה מנהל טיפה יותר מוכשר היה מוציא מקרויף הרבה יותר.

בלייק 8 במרץ 2015

אני מסכים איתך בנושא ה"חסד" (וגם כתבתי את זה קודם). אפילו יותר מזה, כהיו דיבורים על החסדים שיענקל'ה עושה עם קבוצות כמו בית"ר ירושלים, נתניה וסכנין, בזה שהוא קונה שחקנים בהרבה כסף, היה לי ברור שזה לא מגיע מטוב ליבו. וזה גם לא צריך להיות ככה. בהמשך הוא כבר ניצל את ה"חוב" והיו ציטוטים ממכבי חיפה שהתבכיינו איך יענקל'ה עזר להם אז ולמה עכשיו הם מערימים קשיים (עסקאות מוגרבי ועזרא מול נתניה למשל, כשבסוף רק עזרא עבר).
גולדהאר אולי לא שנוא על ידי הקהל, אבל זכורים לי לא מעט ציטוטים פוגעניים כלפיו מטעם בעלי תפקידים במועדון כמו לובין ופינס (שייח קנדי למשל). התחושה שלי היא שהתחיל תהליך התרת דמו של ג'ורדי בתקשורת וזה אומץ בחום על ידי חלק מהקהלים בארץ. "מדבר עם שחקנים תחת חוזה" זה משהו שכל הזמן שומעים. וכמו שכתבתי למעלה אין העברת שחקן בכסף בלי שהשחקן תחת חוזה (למעט השבחה וכאלה). עטר סיכם עם חיפה למרות שהיה תחת חוזה בריימס, ביטון הגיע להפועל למרות שהיה תחת חוזה בסלובניה (או שזה סטנדארד), מליקסון סגר בב"ש למרות שהיה תחת חוזה בולנסיין וכו.
קרויף לא רוקן להפועל את מאגר הסמלים, הוא הביא שני שחקנים בהעברות ישירות. אחת בעסקה טובה לשני הצדדים, כפי שניסחת, והשניה זה שחקן צעיר ומבטיח שגדל בפ"ת והיה מחוייב חוזית לפ"ת. מי שרוקן להפועל את מאגר הסמלים זה קודם כל טביב ואח"כ רמון, ממש לא קרויף.
לא הבנתי את "בוחש בקלחת". אתה מתכוון מבחינת הפוליטיקה של הכדרוגל המקומי?
הנקודה האחרונה שהעלת היא העימות בדרבי. יכול להיות שהוא קצת הגזים שם, אבל מי לא? ביחס לתמונה הגדולה, החלק שלו באירועי הדרבי לא היה גדול, אם בכלל. בשנה השלישית, אחרי שתי אליפויות, אני חושב שגם לג'ורדי מותר להגיד פה ושם מה הוא חושב, לא?

אדם 8 במרץ 2015

ג׳ורדי בעיקר יצא מאוד מאוד קטן באירועי הדרבי שלא הוריד את הקבוצה מהמגרש בעצמו אבל עשה ככל יכולתו שהמשחק יפוצץ

בלייק 8 במרץ 2015

"יצא קטן שלא הוריד את הקבוצה בעצמו"?!? אחרי התקיפה של פואד? ממה שניתן היה להבין הוא ירד לדשא כדי להוריד את הקבוצה. בסוף, ובלחץ של הברקו ("You are not man"), הוא ניצל את נוכחותו כדי ללוות את זהבי לחדרי ההלבשה, מורחק ומושפל על ידי ביריונים. כלומר, למרות העוול הדי ברור שנעשה למכבי וזהבי עד השלב הזה, הוא עדיין היה בעד קיום המשחק, אפילו ב- 10 שחקנים מול 11, כשברור בשלב הזה שמכבי מקופחת בגדול.
ואיך "הוא עשה ככל יכולתו שהמשחק יפוצץ"?!? הוא הוריד את האוהדים מהיציע? הוא אמר לשופט לשרוק להפסקת המשחק? הדבר היחיד שהוא עשה זה שהוא וברקוביץ' ביחד אמרו לשופט שאין טעם להמשיך מבחינתם. זה עשה ככל יכולתו?

אדם 8 במרץ 2015

מצטער, לא התכוונתי לפתוח את זה. בוא נסכים כבר עכשיו שלא להסכים :)

אורן 8 במרץ 2015

מה שקרויף עושה הוא בהחלט בתחום האפור,אולי חוקי אבל לגמרי בחישה.
אתה לא יכול לבוא ולאמר לקבוצה הנבחשת שתכבד אותו על זה.ברור מה היתה התגובה אם זה היה הפוך,וזה גם היה לגיטימי.
עכשיו בלייק,
בחייאת,למכבי יש את התקציב הכי גדול בפער משאר הליגה(למרות שחיפה מתחילה לקזז את זה).
הליגה שלנו בשנים האחרונות זוועתית(אנחנו כלום,ביתר כלום,חיפה שערורייתית,חצי גמר עם עפולה ואחי נצרת).
אז נכון,קרויף הפך את מכבי למועדון מסוגר ומסודר,שמתוקתק לגמרי.זה לגמרי לזכותו.
אתה יכול להנמיך ציפיות ולאמר שליגת אלופות זאת לא המטרה.אני לא קונה את זה.זאת דעתי בלבד ואתה,כמובן,יכול לא לקבל את זה.
לגבי גביע אופ"א,ההתייחסות של הקבוצות האירופאיות למפעל הזה דומה לגביע הטוטו,במיוחד בשנים האחרונות.גם הפועל נהנתה מזה.לסיכום,אין ספק שמכבי קבוצה מוכשרת מאד,ברמה מעל הכדורגל שלנו-אבל הם לא מפיקים מעצמם את מה שהם אמורים להפיק.דברים שמאמנים אחרים(אפילו שהם ישראלים)עשו כבר.

בלייק 8 במרץ 2015

אתה נכנס לדיון מקצועי (מעניין לכשעצמו), מכבי מספיק טובה או לא, מממשת את הפוטנציאל או לא. במקומות כאלה, אני מקבל ומכבד את דעתך (ואפילו התיחסתי בזה בתגובה הראשונה, עוד לפני שהגבת לי).
מבחינת "בוחש", אני מבין מה זה בוחש בפרימואיזם (קיבלתי ידיעה מצחיקה בווטסאפ ממקור לא מוכר, סקופ!), אבל למה אתה מתכוון? מה זה בוחש? מדבר עם שחקנים שאישרו לו לדבר איתם? אני עדיין מחכה שגולסה יחתום במכבי, הרי יענקל'ה אמר שהוא יודע שגולסה סגור במכבי…
האם יענקל'ה בחש בעסקת עטר? שכטר? האם רמון (או השד יודע מי) בחש בעסקת דודו ביטון?

ברור לי שלקרויף יש כלים טובים יותר מאשר בכל קבוצה אחרת בארץ כיום. תמיד לקבוצה אחת היה יותר, אבל קרויף לקח את הכסף, ובנה תשתית מדהימה (ביחס למקובל כאן) של קבוצת כדורגל רצינית.
אבל הדיון לגבי הצלחתו של קרויף לא נראה לי קשור ל"התרת דמו". לדעתי, זה קודם כל שנאת זרים, אבל תהיתי אם יש כאן מגיבים שיכולים לשפוך על זה עוד אור.

אורן 8 במרץ 2015

בלייק,
ראשית סבבה שאתה מכבד(בכיף,בדיוק בשביל זה יש את דה באזר).
שנית-לקרויף יש הרבה אוהדים ומעריכים.אוהדי מכבי ,מן הסתם,מעריכים אותו.ויש המון שמעריכים את הסגנון הזה,גם מאוהדי קבוצות אחרות.מצד שני,יש הרבה אנשים,כמוני,שלא מתחברים לסגנון,שכן חושבים שהוא בוחש.
לא שמתי שיר ששרו כנגדו,מקללים אותו שורקים לו בוז כמו שאוהדים שורקים ומקללים כל מאמן יריב.
בתקשורת יש כאלו שנמסים ממנו(אפק),ויש כאלה שלא(פרימו).אף אחד לא "מתיר את דמו"(וגם לא שרים לו תתאבד).
ואגב,מהצד שלי רואים הרבה יותר הערצת זרים מאשר שנאת זרים,אבל זה מהצד שלי.

בלייק 8 במרץ 2015

אצל אוהדי מכבי הבעיה (אני אגדיר את זה ככה) היא הפוכה. קרויף קודם תוך שנתיים למעמד של "לא יכול לטעות בכלום".
לתחושתי המאוד סובייקטיבית, ועם כל הקושי שבדבר (מישהו אמר בשנות ה- 60 או ה- 70 שיצעקו למזרחי להתאבד במילניום הבא?), יש ניצנים ראשונים, דווקא הרבה יותר מאנשים בתקשורת (פרימו, שמאי), אבל גם מהקהל של הפיכת קרויף לדמות מאגית (לכן ניסיתי להתעקש להבין למה אתה מתכוון כשאתה אומר שהוא בוחש). בהמשך יכול להיות גם שיסמנו אותו ויקללו אותו במיוחד (כמו שעושים לשמעון מזרחי, למשל).
לא שרין נגדו כמו ששרים נגד מאמנים אחרים כי: 1. הוא לא מאמן. 2. הוא לא מבין עברית. 3. כל עוד זהבי בקבוצה יש "סמל" לקלל.
אגב, יש גם פרשנים שנמסים משמעון מזרחי (נראה לי שזה עדיין רוב העיתונאים, גם אם זאת לא אותה עטיפת צמר גפן מפעם), ויש שחושבים שהוא שיא הרוע. ההקבלה בעיני היא הדמוניזציה (אצל קרויף זה עוד מאוד קטן). כשאני שומע את ארי שמאי (הייתי חולה וצריך את הכסף) קוטל את קרויף בלי לנמק (סליחה, בגלל שההולנדים לא עזרו מספיק ליהודים בשואה), והקטילה היא לא מקצועית על הבאת מאמנים או שחקן כזה או אחר, אלא על זה שהוא נתפס כמי שמייצג תרבות אירופאית, מתנשאת.

יניב פרנקו 8 במרץ 2015

העובדה שקרויף וגולדהאר מחלקים ביניהם את הסמכויות עוזרת להם במישור הזה – איפה ששמעון מזרחי ובקטנה יותר יענקלה שחר היו – פה יש שניים – קרויף מצד אחד אחראי על הפעולות אבל הכוח אצל גולדהאר והפוך – 3 שנים זה מעט מדי זמן כדי להפוך לדמות מאגית באמת – אם קרויף יישאר פה ויוציא לפועל את תכנית האב שבסופו תהיה פה באזל ישראלית הוא יהיה דמות גדולה מהחיים בעיני הקהל של מכבי ויהיה מקור ללא מעט רטינה ספורטיבית בשאר הקהלים.

תקשורתית יש לא מעט מקומות שממש מתרפסים מולו – הוא נתפש כתמצית כל המקצוענות שהכדורגל הישראלי הוא לא – ככה שעל כל פרימו יש איזה צנציפר שנהנה להסביר למה רמון זה לא קרויף.

ארי שמאי בקהל של הפועל הוא הערת שוליים – אז תקשורתית לא הייתי מתייחס יותר מדי – פרימו לעומת זה הוא סמגנט שלם – אני אמרתי בזמן אמת שהתביעה נגד פרימו היא טעות, פה יש בעיה שטופלה לא נכון.

בשורה התחתונה קרויף וגולדהאר רחוקים מלהיות שמעון מזרחי – לא בהישגים ולא בפעולות בדרך אליהם – זו סביבה אחרת – דברים שעברו בשנות ה70 ו80 לא היו עוברים היום.

וזה חוזר למה שאמרתי על "החסד" – לא הייתה פה פעולה של מסכנים ולא פעולה שמקורה בטעות והוסוותה כחסד (כמו שציינו את עסקאות חן עזריאל) – גם לא היה פה סיפור לבאן מרסר וסיפורי שמעון מזרחי.
פשוט עסקה שטובה לשני הצדדים ואם המצב יימשך ככה בשנים הבאות גם לא העסקה האחרונה.

קבוצה עשירה קונה שחקן מקבוצה ענייה – קורה מאתיים פעם בחודש בעולם הכדורגל.

אורן 8 במרץ 2015

ובלייק,
אל תקח את הקללות לקטע האישי.על כל "שימון תתאבד" יש "טועמה מחבל", "חליאלה מת" ו"אמסלם ההומו".
אני בטוח שאתה נגד זה,אבל תבין זה ספורט.תמיד היו קללות נגד מי שסימלו את היריבה.אגב,משנות ה80-כל שחקן שנפצע שרו לו-"הוא מת" וכו.לא כיף ,לא מגניב,אבל לא חוצה גבול(כמו קריאות שואה לדוגמא).
שנאה ספורטיבית (רק עם גבולות ברורים כמובן)היא חלק מהדבר שמשמר את יצר הספורט והתחרות(תבין,אני ממשפחה של מכביסטים).

אורן 8 במרץ 2015

ושמאי-לא מייצג את אוהדי הפועל(לפחות לא את רובם).

אדם 8 במרץ 2015

בדוגמאות של גוטמן איבדת את זה. אתה לא יכול להשוות את השיטה של ליגת האלופות אז להיום. יתרה מזאת, בבית״ר, גוטמן העמיד קבוצה מצוינת שהקהל שרף. אם היה לו את השקט סביר להניח שהם היו לוקחים אליפות בהליכה. היא הייתה חזקה ועליונה משמעותית מהקבוצה של פאקו השנה לדוגמא

בלייק 8 במרץ 2015

אני לא ערכתי השוואה בין השיטות, רק בין ההישגים (כתגובה לאורן). אם אתה כבר מדבר על שיטות, אז אי אפשר כמובן להתעלם מההגרלות. את מי חיפה עברה בדרך לליגת האלופות? את מי מכבי? את מי הפועל? ממש עברו את הטופ האירופי בשיטה קשה ונוראה! יותר ניצלו הגרלות קלות כדי להשתחל לליגת האלופות שהיתה גדולה עליהם בכמה וכמה מידות (באופן די מובן).
לגבי הספקולציות וה"אם" – יכול להיות, ואפשר לדון גם על זה, אבל בפועל הוא עזב בבושת פנים, כשהוא אפילו לא במקום הראשון בליגה המקומית.

אדם 8 במרץ 2015

דווקא שטורם גראץ הייתה קבוצת ליגת אלופות רגילה באותה תקופה, מכבי חיפה עברה אותה כי היא פשוט הייתה קבוצה מצויינת. בכלל, לומר שליגת האלופות הייתה גדולה על הקבוצה ההיא של מכבי חיפה זה קצת מצחיק כי הם היו מאוד מאוד קרובים להעפיל לשמינית…
כשהקהל התחיל להתנקל לו (והוא לא עמד בזה) בית״ר עוד היה ראשונים, כנראה שהסיטואציה ההיא הייתה גדולה עליו אבל העובדה שהוא עזב כשהם במקום השני היא סתם אנקדוטה.

אני טוען שאתה לא יכול לערוך השוואות בין הישגים של לפני שינוי השיטה ואחריה כי הסיכוי של קבוצה להעפיל השתנה בצורה דרמטית. אז נכון, צריך קצת מזל, ועדיין, הסיכוי היום קיים, פעם הוא לא היה ממש.

מעיין אוהד מכבי 8 במרץ 2015

למען הסר ספק – יורדי הוא אחד הדברים הכי טובים והכי משמעותיים בתולדות מועדון הכדורגל. אני אומר אמן לכל מהלך שלו.
הדברים שלי נכתבו לא כביקורת על יורדי חלילה אלא כתשובה לתגובות אוהדי הפועל.

בתכל'ס, הכסף שהפועל קיבלו על ורמוט בתוספת רייכרט מחזיקים את המועדון הזה מעל המים (לא שאני חושב שהפועל היו יורדים בלי זה, אבל מצבם לבטח היה קשה יותר).

מעיין אוהד מכבי 8 במרץ 2015

ואולי השימוש במילה "חסד" לא היה נכון (ברור שמכבי קיבלו הרבה יותר מהעסקה, אם אכן ורמוט ישתלב ורייכרט וגולדברג יחזרו מחושלים יותר), אבל בואו נגיד שכמו שפרנקו טוען – שני הצדדים יצאו נשכרים מהעסקה הזאת.

אדם 8 במרץ 2015

זגורי במשחק הכי גרוע שלו העונה, וזה קשה. כל עוד אבוטבול באמצע גם רוח הלחימה של הקבוצה נפגעת, זה כבר גדול עליו באינסוף מידות.
היה לנו המון מזל עם השער העצמי.

ולבסוף, שום דבר לא משנה, ניצחון כזה זה אושר מופלא. כנראה שלפעמים להיות ממש גרוע מספק הנאות אחרות ומזוכיסיות. בדיוק כמו שאנחנו אוהבים

סחבק 8 במרץ 2015

ומה עם איזה מברק תודה ליאיא פטי שסידר לכם שלושה שערים משומקום?
לא אתפלא אם זה בתאום עם הבעלים שלו, ההוא שלא הימר מעולם אבל זכה 3 פעמים בפרס הראשון בטוטו.

ירח אדום 8 במרץ 2015

יניב-כרגיל מסכים איתך בכל מילה
רק אוהד צהוב טיפוסי יכול לכתוב משפט כמו:"עשה איתכם חסד…" וכו'.על זה נאמר -כסף כסף כסף אדוני היקר.
אתמול הייתי במגרש אחרי שלוש שנים שלא הייתי במשחק ליגה.
זה היה ניצחון בשיניים כמו פעם.יותר רצון מאשר יכולת.
לגבי אשדוד-במחצית הראשונה הם כמעט עקצו במתפרצות.מיכאל אוחנה שחקן עם המון פוטנציאל לדעתי ואשמח אם יעבור אלינו
בשבוע הבא במושבה הבנויה.

אזי 8 במרץ 2015

בקשר למה שאמרת על פלאח,
הדבר שאני הכי זוכר מהמשחק של ייני בשער, זה בעיטות השוער המדוייקות שלו.
בתור מגן, אף פעם לא החזקתי מהמסירות שלו, בתור שוער ממש נדהמתי.

גיסנו 8 במרץ 2015

אתמול עשיתי קצת סדר בבית ונתקלתי בעיתוני הספורט ששמרתי בשנתיים האחרונות מהיום שאחרי הכרזת האליפות של מכבי.
הסיבה שאני מזכיר את זה היא שנזכרתי פתאום לפני שנתיים במחזורי הסיום – מכבי פ"ת הדי אומללה של לפני שנתיים לפתע דופקת חמישייה ללא מענה לאשדוד.
ואז היה את המשחק אתמול.

הלוואי הלוואי הלוואי שהקבוצה הזו תרד כבר ליגה, יש כ"כ הרבה סיבות…

אורן 8 במרץ 2015

גיסנו,סוף סוף אנחנו מסכימים.
עוד מהתקופה שהפועל וחיפה רצו ראש בראש וכל משחק של אשדוד נגד חיפה היה תמיד נראה כמשהו מוזר(כל מיני חילופים הזויים של אשדוד לקראת הסוף).משהו שם לא נראה מקצועני.

גיסנו 8 במרץ 2015

זה לא רק נגד חיפה, או נגד הפועל, זה באופן כללי.
קבוצה בלי אופי, נשמה ואוהדים, עם אחד האצטדיונים הגרועים בעולם נראה לי, שתמיד יש סביבה תחושה מפוקפקת שגובלת בפלילים. תמיד איכשהו נצחון הירואי גורר תבוסה מחפירה, שמיים וארץ בין משחקי בית לחוץ, ולא משנה מי המאמן/סגל תמיד התוצאות כמעט זהות אבל איכשהו מייצאים שחקנים לסלטיק. וכמובן מגיע להם עונש קוסמי על הגישה המסריחה במחאת המחירים.

יהיה חבל אם מועדון כמו הפועל פ"ת שנמצא בתהליך הבראה, מכבי נתניה המתאוששת ואפילו הפועל שאני מתעב אבל מעדיף שתהיה בליגת העל ולו בשביל כמות הקהל שהם מביאים – ימצאו את עצמם בליגה השניה בשביל שמועדון רקוב כמו אשדוד יישאר למעלה.

מילא רעננה, אין להם קהל אבל יש להם כדורגל. לאשדוד גם את זה אין.

אדם 8 במרץ 2015

ד״א, הקימו עכשיו מחדש את הפועל אשדוד כקבוצת אוהדים, אולי זה סמל לעתיד וממעשהו שוב יהיה דרבי בין האשדודיות בליגה השנייה.

אורן 8 במרץ 2015

גיסנו,כל מלה.

ניב 8 במרץ 2015

יניב, ברכות.

אורן 8 במרץ 2015

כמה מילים על סארי פלאח. יש לו שנה נוראית עם המון טעויות. אומרים ליו שהוא שחצן וכו, אבל אחרי כל זה
הוא אשכרה לא מפחד מכלום.הוא אחד מהשחקנים הבודדים בהפועל שלא משותקים ומנסים לעשות משהו.
לפעמים זה גובל בפזיזות ובגלל זה יש לו המון טעויות,אבל עדיין ,לזכותו יאמר שהוא לא מפסיק לנסות ולהיות אקטיבי.
ולאיפה נעלם אבו אל הג'א??

יניב פרנקו 8 במרץ 2015

הסיפור שלו מזכיר לי את דני עמוס וחיימוביץ – שניהם לא שחקנים שנחשבים היום בטופ 5 של הליגה כל אחד בתפקיד שלו – אבל הם בסיס מספיק טובים להיות חלק מהגנה טובה – אבל כששי אבוטבול הוא העוגן שלך במרכז השדה ושהבלם השני זה איקנדה רוב השנה – אתה עושה גם טעויות שנובעות מלחץ וחוסר שקט/ ניסיון לכפר על האחרים .
הדוגמא של חיימוביץ היא הפוכה – ברגע שקלאודמיר וארסו נותנים כזו עונה – חיימוביץ לידם נראה טוב בהרבה.
ועל זה תוסיף את ההבדל בין דומב כל השנה לקורצקי שיודע לבנות הגנה .

תומאס נוימן 8 במרץ 2015

שי אבוטבול משחק ברמה של ליגה א'. לא ברור לי איך הוא רואה הרכב. הפועל ב-10 שחקנים (בלי אבוטבול) נראתה טוב יותר, הגנתית והתקפית, מאשר היא נראתה ב-11 שחקנים (עם אבוטבול).

יניב – אני מחזיק מהשריף מאמן – איך אתה מסביר את זה שהוא מרכיב אותו עד עכשיו ומספסל את אוחיון (לא קשר מדהים, אבל 10 רמות מעל אבוטבול הנוכחי)?

יניב פרנקו 8 במרץ 2015

השערה שלי :
1. הנחת עבודה מוטעית שהבעיה של אבוטבול נעוצה במערך ואת זה הוא יוכל לתקן.
2. החוזה הקצר שלו שמחייב אותו ללכת על ביצים ומזה אין לו רצון לפתוח חזית איתו
3. אמונה שבמצב הזה לניסיון של אבוטבול יש ערך.

אני מקווה שעכשיו שסאשה חזר ושהקהל תומך בגלוי באוחיון על פני אבוטבול האסימון ייפול.

אבוטבול דרך אגב במצבו הנוכחי עדיין רלוונטי בעיני כשחקן שעולה במשחקים מסוימים בדקה ה70 – אבל לא מעבר לזה.

תומאס נוימן 8 במרץ 2015

אבוטבול לא רלוונטי אפילו לדקת משחק אחת. כי הוא לא רץ. אין מקום על הדשא לשחקן כדורגל שאיננו רץ (אם הוא לא השוער).

אדם 8 במרץ 2015

ממה שראיתי היום זה המערך. זה נראה שמבחינת אלי כהן, סשה ואוחיון הם על אותה עמדה ולא אוחיון ואבוטבול. אני מקווה שאחרי אתמול הוא יבין שאמנם כשבשנ מאחורה אתה מאבד את התנועה שלו לעומק קצת אבל זה עדיין הרבה יותר טוב מאשר להישאר עם אבוטבול.

אורן 8 במרץ 2015

נוימן,
זה האכזבה הראשית מהשריף(וגם השילוב של גולדברג בהרכב).
נדמה ששי אבוטבול חזק מכל דבר בהפועל ,ופעם עוד נקבל הסבר לזה.

אורן 8 במרץ 2015

פרנקו,
אם כל הכבוד לחיימוביץ ,הוא שחקן אחראי אמנם אבל איטי בטירוף.
פלאח הפוך ממנו.מהיר אך חסר אחריות או כמו שאני רואה את זה-ם בטחון יתר.
עדיין-מעדיף אחד כמוהו ,שהתקרה שלו גבוהה הרבה יותר,ולזכותו יאמר שהוא לא מפחד(גם זה מתבטא ביהירות מרגיזה).
גיסנו,
אז נכון שבראיונות בודדים מתקבל הרושם שהוא שחצן.ועדיין ,אז מה?
אפשר לאמר עליו שיש לו תקופה חרא,אבל אי אפשר לא לראות שיש לו פוטנציאל.
אולי דווקא האופי היהיר הזה ייתן לו בטחון.ואולי לא באמת.

גיסנו 8 במרץ 2015

יש הבדל בין בטחון לשחצנות, גם אם הוא דק יחסית.

ניקח את שיר צדק כמשל –
אחרי שני שערים עצמיים נגד בית"ר, הוא לקח את זה בקלות יחסית, יודע מה הוא שווה וחזר לכושר טוב. עד שהוא פרסם את הסטטוס השחצני שבו הוא לכאורה אוכל את זהבי לארוחת צהריים – וקיבל בראש 3 חתיכות מרוב היבריס.

בטחון זה לדעת מה אתה שווה ולנסות לשפר את מה שאתה פחות טוב בו – כי אף אחד לא מושלם. בטח לא בליגה הישראלית.
שחצנות זה להיות בטוח שאתה מושלם, וכל מי שמעביר עליך ביקורת סתם קנאי שלא מבין מהחיים שלו.

אז סארי פלאח הוא ממש מהסוג השני. וכל עוד הוא כזה הוא לא יממש עשירית מהפוטנציאל שלכאורה יש לו.

יניב פרנקו 8 במרץ 2015

אני לא בטוח שהתדמית של פלאח ושיר צדק נכונה במאה אחוז.
בכלל פלאח נראה לי שחקן שאיזי היה עושה ממנו שיר צדק

גיסנו 8 במרץ 2015

אני פשוט מתבסס על ראיונות שנערכו עם כל אחד מהם בשבועות האחרונים.

יכול להיות שבק"ש היו מסדרים לפלאח את הראש, זה לא סותר את זה שכרגע הראש שלו ממש לא במקום וכל עוד הוא כזה לא יצא ממנו כלום.

גיסנו 8 במרץ 2015

ולפני שתקפצו עלי – תאמינו לי שאמרתי את המשפט הנ"ל עשרות פעמים על טל בן חיים.

אורן 8 במרץ 2015

השחקן הכי טוב בארץ הוא שחצן או בעל בטחון עצמי רב(צהוב שהיה פעם אדום ,וזה לא ורמוט).
אותו שחקן,עוד כשהיה אדום,העיד על עצמו שרק הוא צריך לבעוט את הכדורים החופשיים.
ראינו לאן הוא הגיע(הכי טוב בארץ,לצערי).כלומר ,לפעמים בטחון עצמי רב בעצמך יכול להוביל אותך רחוק.לפעמים ההיפך.

גיסנו 8 במרץ 2015

השחקן הכי טוב בארץ אולי שחצן אבל הביא קבלות גם אז, ובטח ובטח מאז שחזר לארץ. הוא לא מפסיק לנסות לגדול ולהשתפר. הוא גם הרבה פחות שחצן היום. מזל גדול שבהפועל בחרו את אבוטבול וטועמה על פניו…

גם זלטאן (אלף אלפי הבדלות) שחצן ענק, אבל ממשיך להמציא את המשחק מחדש. ולספק עוד ועוד ועוד קבלות.

אם ה"קבלה" היחידה של פלאח עד עכשיו בהפועל זה 10 דקות בתור שוער, מה זה אומר על שחצנות שלו?

תומאס נוימן 8 במרץ 2015

בשחזור לאחור, העונה הראשונה של "השחקן הכי טוב בארץ", בבוגרים אצל גוטמן (לאחר הגלות ברמת השרון) היתה מופת של חוצפה ושל "לא רואה ממטר".
הבן אדם היה ילד, שלא היה כזה סופרסטאר בנוער, וסה"כ הבקיע כמה שערים בליגה הלאומית. אבל כשהכדור היה מגיע אליו, 25 מטר מהשער, הוא לא ראה אף אחד – הוא בעט. והוא היה כועס על אחרים שלא מוסרים לו כשהוא עושה תנועה. הוא היה בן 20 אם אני לא טועה, ללא כל יכולת מוכחת באותו גיל (כלומר – לא מקרה ברקוביץ, אוחנה, מלמיליאן שכולם ראו כבר בגיל 18 שהם כישרונות-על).

אורן 8 במרץ 2015

המשחק הראשון של זהבי בהפועל היה נגד ק"ש בגביע הטוטו.
אף אחד לא הבין מה לעזאזל שחקן לא מוכר כזה עושה בהרכב.
הוא בעט איזה פעמיים מ35 מטר מעל השער והקהל התעצבן על החוצפה.
שש שנים אחר כך-הוא השחקן הכי טוב בארץ.
אפשר לאמר עליו שחצן והכל(וזה מה שאני ושאר האדומים אומרים עליו)-אבל היכולת שלו להתנתק מהכל-מעוררת השראה.
עליו נאמר-"קרח זורם בעורקיו".

גיסנו 8 במרץ 2015

אני אחדד כי נראה לי שההגדרה שלי לשחצן קיבלה טוויסט בעלילה.

זהבי היה שחצן ולא ספר אף אחד – אבל הוא התמתן, ולא הפסיק להשתפר. יש לו עדיין דרייב אדיר להצלחה ושיפור וזה מתבטא בתוצאות.
גם ברקוביץ' היה שחצן עם דרייב אדיר – והוא המשיך להשתפר ולטפס כל זמן שהשקיע. כשנקנה ע"י סלטיק היה בטוח שהגיע לפסגת העולם ושהיחיד שברמה שלו זה זידאן (לדבריו, לא לדברי) – ואז הקריירה שלו החלה להתרסק.

ייתכן כי סרי פלאח עוד לא מצא את הדרייב להשתפר, מרוב שהוא בטוח (לדבריו) שיש לו עונה מופלאה וכל מי שמבקר אותו זה רק אינטרסנטים מהתקשורת (שאמנם כולם בתקשורת אינטרסנטים, אבל כנראה שכמות הפרשנים והאוהדים האיטרסנטים ספציפית נגדו ממש אסטרונומית).

אפשר להתלות גם על האילנות הגבוהים ביותר – גם מסי ורונאלדו, ללא ספק שני השחקנים הטובים בעולם – שחצנים לא קטנים אבל לא מפסיקים לחפש להשתפר. מסי כבש בצרורות אבל רק בשמאל ומתוך הרחבה – אז הוא השתפר בימין, ושיפר את הבעיטות החופשיות. אמרו שרונאלדו יודע רק לרוץ על הקו? אז הוא התחיל לספק מספרים גם כחלוץ מרכזי לעת מצוא.

שחקן שלא חושב שהוא צריך להשתפר, בטח ובטח בליגה הישראלית, לא יגיע לכלום לעולם וגם לא מגיע לו להתקדם.

אורן 8 במרץ 2015

גיסנו,
הנה שכנעת אותי,בחיי.מה יהיה הסוף?
מתגעגע לימים של החוסר הסכמות.

גיסנו 9 במרץ 2015

אני גאה שגרמתי לך לגלות את ההגיון הפשוט :)

תזהר, בסוף עוד אני אהפוך אותך למכביסט ;)

גיסנו 8 במרץ 2015

הבעיה של פלאח היא שמבחינתו הוא תותח על, משחק נהדר, שום דבר לא באשמתו והוא עשה אולי טעות אחת מתחילת העונה, ורק התקשורת מחפשת אותו.
צר לי, משחקן כזה לא יצא כלום, ולא משנה אם הוא באמת מוכשר או לא.

אדם 8 במרץ 2015

בעיקרון אני מסכים איתך אבל לפעמים גיל וסיטואציה משנים דברים. תראה את גאדיר, היה פרחח שחצן והיום חלוץ מצוין שיודע את מקומו ומשחק כדורגל מאוד נכון. תענוג לראות אותו השנה

יניב פרנקו 8 במרץ 2015

אני לא מסכים כל כך.
קודם כל כשאתה במצב של הפועל – אלה בדיוק השחקנים שאתה לוקח – כי פיסיות קשה ללמד – פלאח מבחינת נתונים של מהירות וכוח הוא מהטופ ובכל הקשור לקבלת החלטות..זה משהו שהוא יכול להשתפר בו…

הייתי שמח לראות אותו נשאר תחת ההנחה שמי שמשאיר אותו מבין מה צריך למקם לידו

אורן 8 במרץ 2015

אגב,
מתן אוחיון כבלם זה אחלה פתרון,בטח ברמה של הפועל היום.
הוא מאד מהיר ויש לו כדורגל.תמיד הזכיר לי את הגרסה הצברית של דה סילבה(מופרך כמו שזה נשמע).

7even 8 במרץ 2015

ותדוה לאדל על אחלה הצלה:)
משה אוחיון פשוט אחלה של שחקן. רק שימשיך ככה.
חייבים להפסיק לטעות ככה כל משחק בהגנה. מה יהיה עם זה?

רייכרט היה טוב, אבל נתן עוד בישול. יופי בן.
מספיק עם הקשקושים לגביו. אחלה שחקן, עוזר לנו וזהמה שחשוב כרגע.
היום כבר אף אחד בעולם לא משחק בשביל הסמל. גם מיקי ברקוביץ ה-סמל הצהוב לא היסס פעמיים לפני שחתם בהפועל.
גם עדי גורדון היה משחק במכבי ת"א עם הצעה מתאימה.

אם יהיה מספיק כסף אז בן הוא בהחלט הוא שחקן ששווה להשאיר.

רק שהשחקנים ימשיכו להילחם ככה, הם עושים לכולםטוב על הלב:)
וקצת יותר דיוק במסירות

גיסנו 8 במרץ 2015

שנקל על התקציר (כי לא ראיתי את המשחק):
– הגול של אשדוד נבע מההתקפה המתרפצת האיטית בתולדות הכדורגל הישראלי.
– חוסר האכפתיות בהגנה של אשדוד בשני הגולים המאוחרים הוא עוד הוכחה חותכת למה שכתבתי עליהם קצת יותר למעלה.
– אוי לנו אם השוער הלאומי שלנו נראה ככה 3 שבועות לפני צמד משחקים גורלי במיוחד. מצד שני אני לא רואה לו אלטרנטיבה כרגע, וגם לפני המשחקים הקודמים הרימו גבה כששמעו שהוא בהרכב – אז אולי זו באמת ההשפעה של המועדון הרקוב שלו.

תומאס נוימן 8 במרץ 2015

"חוסר אכפתיות"? זה נראה על גבול המכירה, בעיקר מצד יא-יא פטי. מילא העצמי, הליווי האיטי שהוא נתן ליחזקאל בגול השני…. מה זה?

בלייק 8 במרץ 2015

מה עם חיימוב?

יואב 8 במרץ 2015

תומאס,
לגמרי.
תראה איך הוא כאילו נלחם בגול השלישי ומלווה בריצה קלה את האיבוד שלו.
והגול השני? הוא לא משתדל להפריע.

יואח האדום 8 במרץ 2015

זה הזכיר את הדרבי של ה3:1 עם פאביו גוניור ורואבן עובד .
וגם את ה2:1 נגד לוקומוטיב בבית – כמה מוזר שמי שהבקיע לנו אז בדקה ה90(אחרי שגרשון הספיק להחמיץ פנדל) היה מי שבגללו אנחנו אוכלים כזה קש היום ….

יעקב נקש 8 במרץ 2015

מאחל לכם כל החיים להתרגש מנצחונות כאלה ולהישאר בתחתית…
אני במיוחד בעד שאגודת האוהדים שלכם באמת תשתלט על המועדון ואז תתפרקו סופית. אין לכם מקום בשום מסגרת ואתם בעיניי לפחות מייצגים אלימות, קנאה, גזענות ותרבות נמוכה…

דגש 9 במרץ 2015

דודו ביטון, שגיב יחזקאל, שון גולדברג. אני חושב שאתם צריכים לדאוג שמחלקת הנוער הראשית שמספקת לכם שחקנים הפסידה שני דרבים בשבוע.

Comments closed