סוף מעשה במחשבה תחילה

הבוקר נחשפתי ליוזמה שמובילה אלונה ברקת וזוכה דאליבא ידיעות לתמיכת כל הקבוצות בליגת העל שאינם מכבי ת"א או חיפה והיוזמה מדברת על ביטול האיסור המופעל על מושאלים לשחק מול קבוצות האם שלהם- אפילו היה לזה כותרת מרשימה "מהפכת המושאלים"!.

וואלה! הגיע הזמן.

ואני הולך להגיד בגדול שבעוד מספר שנים אנחנו לדעתי גם לא נראה את שוק ההשאלות מתנהל כפי שמתנהל השוק הנוכחי – עקרונית מדובר בעיני בעיוות גדול ובפגיעה בחופש העיסוק – מבחינתי אם שחקן רוצה לשחק בהפועל פתח תקוה והפועל פתח תקווה רוצה שהוא ישחק אצלה וקבוצת האם שלו לא רוצה שישחק אצלה- אני לא מבין למה הוא לא יכול ללכת ופשוט לשחק אצלה.

אז תראו, יש פה את הנושא של האקדמיות ומחלקות הנוער- ולכן אני חושב שיש גיל מסוים שזה לגיטימי לשלוח שחקן להשאלה – אבל צריך לשים פה גבול ובעיני זה גיל 24 – מספיק שנים לבוגר מחלקת נוער כדי שקבוצת האם תחליט מה דעתה עליו ויש עוד סייג שבו שחקן המחזיק בחוזה ואינו מעוניין לוותר על החוזה אכן יושאל לקבוצה אחרת שמוכנה לקחת את החוזה או את חלקו – זה לגיטימי שבמקרה הזה השחקן יושאל ולקבוצת האם תהיה איזשהו חזקה על הכסף שהיא משלמת.

אבל שוק המושאלים גדול מזה ומעוות מזה ויחד עם 2 עיוותים נוספים כגון תופעת ה"מנודים" וחריגי גיל הנוער שמשאירים בקבוצות הנוער גברים ולא נערים הם מהעיוותים שמונעים את הצמיחה האיכותית בכדורגל הישראלי.

***

מעשית אני חושב ששינוי תקנוני כמו שמדובר כרגע יניע כמה תהליכים – הראשון הוא קבוצות הבת – אין לי ספק שלמכביות כבר יש תוכניות בעניין אבל בעיני זה לא ייגמר בזה (הפועל ת"א ב' היא למעשה לא רק תוכנית טיפוח צעירים טובה אלא גם בסיס ושלד בורסאי למקרה שהפועל ת"א א' תלך לפירוק…) קבוצות בת זה דבר נכון. אם כבר לשלוח את הילדים למועדון אחר למה לא במועדון תחת פיקוח מקצועי אחיד. לשלוח דור של שחקנים עם מאמן הנוער שלהם לקבוצת בת. תהליך פיתוח צעירים אדיר לעומת המצב הנוכחי.

משהו שעוד יקרה זה שיותר מושאלים יילכו לליגה הלאומית – כי הגדולות לא יהיו מוכנות לפגוש את כל המושאלים בקרבות מולם והדבר האחרון שאני חושב שיקרה ופה אני מאוד מקווה שאני צודק זה שהשוק ישתנה ולמה אני מתכוון – היום יש למכבי חיפה אינטרס להפוך את בני סכנין לקבוצת בת – לי אישית יצא די לצחוק כשקראתי שסכנין "מוכנה" להאריך לאברהם פאס את השהות במכבי חיפה לעוד שנה – מישהו באמת חושב שלסכנין יש בכלל שיקול דעת להגיד לא למכבי חיפה שמחזיקה כל כך הרבה מושאלים בסכנין – הרי אם תוציא מסכנין את המושאלים מחיפה ומה קיבלתם ? נכון, הפועל עכו.

אני חושב שנראה פחות השאלות ויותר עסקאות שבהם קבוצה מעבירה שחקן לקבוצה אחרת תחת התניה כפולה – אחת שנקבע מחיר מיוחד לקבוצה המעבירה במידה ותרצה את השחקן בחזרה ומצד שני הקבוצות יוכלו להתחלק במקרה של מכירת השחקן – כך יעבור השוק תהליך אבולוציוני מהשאלות לעסקאות – תהליך נכון יותר לכולם.

בסופו של יום למכבי ת"א אין אינטרס להחזיק בהפועל פ"ת ארבעה מושאלים אם היא יכולה לפגוש פעמיים עד שש פעמים בשנה (כולל גביע) את עמרי אלטמן וחבריו – יש לה אינטרס שהפועל פ"ת תהיה חזקה ותיקח כמה שיותר נקודות למתחרים שלה אבל כשזה רלוונטי למפגשים מולה היא תעדיף את המצב הנוכחי- אבל אם החוק ישתנה – דרך הפעולה תשתנה.

***

אז מה יהיה לנו אם התקנה תצא לדרך ?

קודם כל קבוצות בת חזקות בהרבה מחלק לא קטן מקבוצות ליגת העל ואחר כך נקבל את זה שיש פחות השאלות גם בלי קבוצות הבת ואז שרוב הליגה תבין שהיא העבירה תיקון שהיא לא חשבה עליו עד הסוף – היא תלך ותחוקק עוד תיקון לשוק ההשאלות ואולי גם תחליט לעשות משהו נגד הקבוצות בת המנוולות האלה שהרגו את התחרות בליגה הלאומית.

הפועל פתח תקוה וסכנין וכל מי שחי היום על טאלנטים נהדרים בשכר חיילים יקומו עוד שנתיים שלוש ולא יבינו למה הם חלשות עוד יותר – אבל אז יכול להיות שיהיה כבר מאוחר מדי לתקן.

אז נכון שהייתי בעד, אבל אני בעד לתקן את כל השוק ולא לחוקק עוד טלאי.

***

וזו אולי הטענה המרכזית פה בפוסט – לא חושבים פה על הענף, לוקחים נושא בכותרות ועושים ממנו רעש, עושים מהר מהר ולא חושבים עד הסוף ואז מתקנים שוב ומנצחים את המלחמה הקודמת.

אז יגידו לי ומה אתה היית עושה – אני? אני הייתי מפסיק להעביר לידיים של הטביבים של העולם כספי ציבור ומחליט שכספי ציבור יילכו למחלקות נוער בלבד – מי שרוצה לנהל קבוצת כדורגל שישלם מכיסו (או שייקח הלוואות על חשבון הפראייר הבא..) – אבל כספי ציבור צריכים ללכת למחלקות נוער- ואם לכולם יהיו מחלקות נוער טובות אז כולם יגדלו את השחקנים שלהם בעצמם ולא יצטרכו להשאיל ומי שכבר ישאיל שחקן אחד או שניים לא יעשה רעש כזה גדול מאי שיתוף במשחק פעם בסיבוב.

אבל זה עסק מורכב וזה דורש מברקת וחבריה לוותר על כספים שמגיעים להם.

אז יאללה, שתהיה מהפכת המושאלים.

 

הסרט של מרטין
כל הדברים הרעים - יוחאי שטנצלר

36 Comments

אורי 12 במרץ 2015

הכל טוב ויפה אבל כל הרפורמה תלך לפח ברגע שמושאל ממכבי חיפה לסכנין יגרום לפנדל במשחק בינהן. הכדרוגל שלנו רווי שחיתויות גם כך.

בלי קשר להשאלות, רעיון קבוצות הבת מצוין.

אבישי הרמתגני 12 במרץ 2015

לדעתי זה ייצור מצב של הפסקת השאלות או העלאת מחיר ההשאלה, דבר שייפגע גם בקבוצות וגם בשחקנים.

אבל יותר חמור זה שמתחילים לחוקק פה חוקי כדורסל כדי לפגוע הגדולות. חשבתי שתתיחס לזה.

יניב פרנקו 12 במרץ 2015

אני לא חושב שהמוטיבציה זה לדפוק את הגדולות – כי זה לא באמת דופק אותם – זה ניסיון של הקטנות ליהנות מכל העולמות – אם קבוצה מחזיקה 1-3 מושאלים ממספר קבוצות המצב הנוכחי לא מפריע לה באמת – אם אתה בונה סגל של 7-9 מושאלים ולא ממש משלם על ההשאלות וגם לא ממש משלם את המשכורות כי מדובר בשכר נמוך וגם מבקש פטור כזה אז לטווח הבינוני החגיגה תיעצר .
זה לא דומה לכדורסל .

אבישי הרמתגני 12 במרץ 2015

לדעתי כן. בדיוק כמו שציינת: הרבה מההשאלות הן בחינם וגם המשכורת היא על חשבון קבוצת האם. מאיפה החזירות גם להכתיב תנאים?
ואל תשכח שהיוזמה באה מאלונה ברקת, לא מהקטנות.

יניב פרנקו 12 במרץ 2015

אני בדיעה שהליגה תחוקק פה וזה לא רחוק תקנות כמו החזרת הקיזוז או תקרת שכר או רעיונות אחרים כדי להתמודד עם מצב שבו יש חשש ללכת לכיוון הכדורסל – אבל לא פה – בכלל לשחר שהוא גורם המפתח אין עדיין אינטרס ללכת נגד המצב הנוכחי -מכבי חיפה חזקה תהנה מהמצב הנוכחי ואין לה סיבה לקרוא לתקנות כאלה – לפחות לא עכשיו .
ביום ששחר ירגיש שהוא לא מסוגל להתמודד עם גולדהאר הוא יילך למהלך שידחוק את מיטש לפינה – אבל כרגע הוא עוד חושב לדעתי שהבעיה בשוק היא ההתנהלות של חיפה ושמכבי נהנית מהטעויות שלו – אז עוד לא – ולשחר יש הרבה מה להפסיד משינוי מבני קבוע .

ולמרות שנכון שלבאר שבע יש אינטרס שהיא תפגוש בדיוק את אותם יריבות שפוגשות המתחרות שלה לצמרת -אבל לדעתי המעורבות של אלונה פה היא פופוליסטית בעיקר .

אבישי הרמתגני 12 במרץ 2015

לא הבנתי. לא דיברתי על שחר בכלל. זה מהלך נגדו, למה שהוא ייזום אותו?
זה מהלך שרשום על אלונה.

יניב פרנקו 12 במרץ 2015

כל עוד האינטרס של שחר עולה בקנה עם האינטרס של מכבי תא לא יחוקקו פה חוקים סטייל הכדורסל – שניהם ביחד כוח מרכזי מדי בכדורגל .

חז 12 במרץ 2015

פגיעה בחופש העיסוק? מלכתחילה החתימה של כל שחקן על חוזה היא בגדר חופש העיסוק. בד"כ הקבוצה האם של השחקן גם משלמת לו יותר כסף ממה שהיה מרוויח בקבוצה השואלת.
כל עוד מאופשרת התניות בחוזה שאסור לשחק מול הקבוצה האם, אני לא אוהב לראות את כל הבכיינויות האלה (בראשן- אתלטיקו בשנה שעברה). חתמת על חוזה כשאתה יודע מלכתחילה שהשחקן לא ישחק מול הקבוצה האם? התחייבת, מה לעשות.
אני מסכים לגמרי לחשיבה שילכו לקבוצות בת בלאומית, בכדורסל מכבי ת"א כבר הוציאה את זה לדרך.

ובכל זאת, יש גם חריגים מזעזעים: מקרה בן בן יאיר שהיום משחק בהפועל פ"ת, מקרה מדהים, הוא מושאל ממכבי ת"א ולא שיחק בדרבי מול מכבי פ"ת למה? כי בחצי העונה הראשונה היה מושאל למכבי פ"ת. מזעזע שמכבי ת"א הכניסו להפועל פ"ת כזו תניה בחוזה. סיימת השאלה במכבי פ"ת? מה היא קשורה להשאלה הבאה שלך?!

יניב פרנקו 12 במרץ 2015

בן בן יאיר זה מקרה חריג במיוחד -אבל הוא לא מעיד על השיטה .

אריאל גרייזס 13 במרץ 2015

בן בן יאיר זה בעיקר מקרה של שם ביזארי במיוחד שהיו צריכים לזרוק את ההורים שלו לקלבוש על הדבר הזה

משה 13 במרץ 2015

שמעתי באיזה תכנית ספורט שיש גם שחקן שקוראים לו בן בן שושן (ואני לא צוחק ).

יניב פרנקו 13 במרץ 2015

אני עדיין חושב שחנן ממן זו בעיה גדולה יותר

משה 13 במרץ 2015

חנן ממן, ממן חנן, שתל בגינה זרע קטן…

wazza 13 במרץ 2015

גם צ'יקו בן דוד קרא לבן שלו – בן (אבא גנוב)

מעיין אוהד מכבי 13 במרץ 2015

מכבי פתח תקווה הכניסו את התנייה הזאת, וכמובן בדרך שונה ממה שמכבי (ת"א) עושה.
מכבי (ת"א) מכתיבה את התנאי של אי שיתוף מולה לקבוצה אליה היא משאילה את השחקן, אשר בתמורה מקבלת שחקנים צעירים ומוכשרים במחיר מופחת ועם "סיכון" נמוך יותר (בשונה מרכישה, עסקת השאלה לא גוררת איתה עלויות מעבר לשכר, אשר גם הוא מופחת לעיתים).
מכבי פתח תקווה כפו על בן בן יאיר לחתום (אישית) על סעיף שמחייב אותו לשלם 50 אלף ש"ח אם ישחק בדרבי מולם, כתנאי לקבלת שחרור. עכשיו, הפועל פ"ת פעלו לא נכון כי אם היו פונים מבעוד מועד לבתי הדין של ההתאחדות וממצים שם את ההליכים (ללא הצלחה כמובן כי זה גוף רקוב), הייתה להם אפשרות לערער על ההחלטה הזאת בבית המשפט לעניינים מנהליים ואני כמעט בטוח שהיו מוצאים את הסעיף של מכבי פ"ת כפגיעה לא מידתית בחופש העיסוק.

פרנקו – ההצעה שלך מנותקת מכל מה שקורה בעולם. באנגליה לא רק שאסור לשתף מושאלים, אלא שזה חל על כל הקבוצות, ללא יוצא מהכלל. כלומר, אי אפשר בכלל לעשות השאלה בה השחקן המושאל ישחק נגד קבוצת האם שלו.
השיקול, אגב, הוא שמירה על טוהר מידות ספורטיבי.

תאר לך את הסיטואציה הבאה – דרבי גורלי. מכבי מנצחת והיא אלופה, הפסד של הפועל ואין להם אירופה. בדקה ה-89, רייכרט מאבד כדור, שחקן של מכבי מגביה לרחבה וגולדברג גורם לפנדל או כובש עצמי (לא בכוונה). איך היית מגיב? מה הכותרות היו זועקות?

ההיגיון מאחורי הסעיף הזה הוא משהו שכל מישהו שלמד טיפה כלכלה יסביר לך. למנוע תמריץ לפעול לטובת הקבוצה הבאה שלך. אם אני מושאל ויודע שאני חוזר למכבי בסוף העונה, האינטרס של מכבי גובר על האינטרס שלי בהצלחת הקבוצה הנוכחית שלי (לפחות פסיכולוגית/רעיונית). הסעיף הזה מונע התנגשות אינטרסים.

יניב פרנקו 13 במרץ 2015

סיטואציות מוזרות בכדורגל יש כל הזמן – ואי אפשר לחוקק תקנות לפי דוגמאות קיצון .
המצב באנגליה שתיארת אכן נכון אבל כנראה שזה מה שהוביל את צלסי להשאיל את השוער לאתלטיקו ואז התקנה שיצאה מאופא מאוד ברורה .
לכן כל ההסברים האלה על טובת הספורט וחוקי תמריץ בסיסיים בעיני לא תופשים פה – ככל ששוק ההשאלות יהיה פחות דרקוני -הכדורגל כענף ירוויח .
אבל כמו שכתבתי בפוסט -זה צריך לבוא מתיקון שורש בענף שיש בו הרבה בעיות ולא בגלל ש2 קבוצות מחזיקות ברוב המושאלים ולשתים עשרה אחרות יש אינטרס לדפוק את השתיים האלה – שזה מה שקורה עכשיו .

עידו 12 במרץ 2015

לדעתי, מי שבסוף ייפגע זה גם הקבוצות הקטנות וגם השחקנים עצמם, מכבי חיפה לא תרצה לחזק את סכנין בחמישה שחקנים, שיכולים לעלות מולם במוטיבציית שיא חמש פעמים בשנה, אז הם ישלחו אותם לליגה הלאומית או ישאירו אותם על הספסל/יציע.
קבוצות בת? יכול להיות שעדיף למכבי חיפה להפוך את הפועל עפולה לקבוצת בת, השאלה האם זה עדיף לשחקנים שלהם, מאשר ללכת לשחק בסכנין או עכו. ובתכלס, כמה קבוצות בארץ באמת יכולות להחזיק מערכת מסודרת של קבוצת בת, אפילו את הקבוצה הראשונה בקושי מצליחים פה להחזיק.
מעבר לכך, ממה שאני יודע, בכל אירופה זאת נורמה ידועה, אז אני לא מבין מה הזעזוע פה מהדבר הזה, לדעתי זה לגמרי לגיטימי ששחקן לא ישחק נגד הקבוצה שמשאילה אותו ובהרבה מקרים גם משלמת לו את החוזה. אני לא חושב שיש כאן איזשהי פגיעה חמורה בחופש-העיסוק. מדובר בחוזה ואין כאן פגיעה בחופש העיסוק, הוא בסה״כ לא ישחק מספר משחקים בודדים.
ובנוגע לתגובה של חז, מקרה בן-בן יאיר מזעזע, כי מכבי פ״ת התנו את החתימה על טופס השאלת המשנה בשנייה האחרונה של מועד ההעברות בכך שהוא יחתום על זה שהוא לא משחק נגדם, ואם הוא ישחק, הוא צריך לפצותם ב-100 אלף ש״ח. שים לב כמה המצב שם אבסורדי, הוא הושאל בחינם ממכבי ת״א למכבי פ״ת, ומשום מה, הפועל פ״ת החליטה לשלם עליו למכבי פ״ת 50 אלף שקל על חצי שנה. ההשאלה של בן-בן יאיר לא נעשתה ממכבי ת״א להפועל פ״ת, אלא ממכבי פ״ת להפועל פ״ת, כי זאת השאלת משנה. זה נשמע הזוי על גבול המסריח.

סניור 12 במרץ 2015

לדעתי ה"זעזוע" נובע מהמצב האבסורדי אצלנו בליגה. יש כאן בעיקר 2 קבוצות שמשאילות שחקנים ומס' קבוצות שואלות שמבוססות כמעט לחלוטין על שחני קבוצה מסויימת.
מצב זה יותר סיטואציה שבה לדוגמה הפועל באר שבע וקרית שמונה משחקות נגד הפועל פתח תקווה בעוד מכבי תל אביב משחקת נגד הפועל פתח תקווה מינוס חצי הרכב . נכון, כול קבוצה שרוצה להנות מפריבילגיות כאלה צריכה להשקיע בנוער, להצמיח שחקנים טובים וככה תוכל להשאיל שחקנים לקבוצות אחרות, או לחלופין תימנע משאילת שחקנים שמחלישה אותה במספר משחקי ליגה. אבל בפועל ישנו מצב חצי אבסורדי שבו קבוצות מסוימות נהות מהאפשרות לשחק מול קבוצות אחרות (ספציפיות) כשהן חלשות באופן מובהק מאשר הקבוצה מולן משחקות יריבותיה, בין אם לצמרת או לתחתית.

עידו 12 במרץ 2015

מסכים שזה לא פייר על פניו. אבל מכבי ת״א וחיפה נהנות מפירות ההשקעה שלהן, בין אם זה בהשקעה בנוער ובין אם זה רכישה של חן עזריאל בגיל 25. הקבוצות האלו בסה״כ מרוויחות ממשהו שהן השקיעו בו. אני לא חושב שמכבי ת״א שוקלת בקיץ ״טוב נשאיל את אלטמן להפועל פתח תקווה, כדי שיהיה לק״ש קשה יותר״. אמנם זה פועל יוצא, אבל זה לא שיש בתופעה הזאת כדי להשפיע מהותית על התוצאות, וזה לא שזה הפך לדפוס פעולה של חיזוק קבוצות בשביל שהן יקשו על ב״ש למשל. אני באמת חושב שרוב השיקולים בהשאלות בארץ הם של טובת התפתחות השחקן. ד״א, מכבי ת״א השאילה השנה שחקן לק״ש עד לינואר (דור ג׳אן).

סניור 12 במרץ 2015

ראשית, אני מסכים אתך לחלוטין.
אבל עם זאת, אצלנו, כדרכנו, המצב הוא קיצוני כיוון שיש שתי קבוצות משאילות ומספר קבוצות שבנויות על מושאלים אלו כמעט לחלוטין.

עידו 12 במרץ 2015

לגמרי, ואני גם לא אוהב את המצב הזה, אני אוהד הפועל פ״ת, אז אי אפשר להגיד שאני משוחד.
מצד שני, אתה חושב שצריך לאסור על ההתנייה הזאת בחוזה? לדעתי, הנזק של מהלך כזה מבחינת השחקן והקבוצות הקטנות יעלה על התועלת.

סניור 12 במרץ 2015

אני מודה, לא לגמרי יודע מה אני חושב. מצד אחד זה בעייתי, מצד שני תמיד יהיו דיבורים ושאלות סביב כשרותם של מהלכים במהלך המשחק (למשל המקרה של אאיאקס עם השוער מלפני כחודש).

עודד 12 במרץ 2015

השימוש המוגזם הזה בחופש העיסוק…לא כל דבר שעושים מהווה פגיעה כל כך קשה בחופש העיסוק. לפעמים אפשר גם להתחשב בחופש ההתקשרות.

עידו 12 במרץ 2015

מסכים. וזאת גם הבעיה הכי קטנה בכדורגל של חופש העיסוק של השחקנים, הרי העובדה שקבוצות יכולות לייבש שחקנים ביציע במשך עונה שלמה היא פגיעה הרבה יותר חמורה מזה שהוא לא ישחק שלושה משחקים נגדה בעונה. או שתשאלו את דן רומן ודומיו מה סאסי ויונה עשו להם בהפועל ירושלים, הרבה פעמים שחקני כדורגל בארץ מוחזקים כרכוש לכל דבר של בעלי הקבוצות, אז הפגיעה כאן בחופש העיסוק היא הבעיה הקטנה ביותר שלהם.

יניב פרנקו 13 במרץ 2015

ראיתי לפני כמה חודשים כתבה על אורי שיטרית המגן שהוא עוד מעט בן 30 ומאחר שמעולם לא נרכש או שולמו בגינו דמי השבחה או עדיין חלק מרשימת המושאלים של מכבי ותלוי בהם – זו סיטואציה הזויה ולדברים האלה צריך לשים סוף .

אבישי הרמתגני 13 במרץ 2015

לא ברור לי כ"כ למה הסיטואציה הזו הזויה ולמה צריך לשים לזה סוף.
אתה מעדיף שהוא יהיה כשאר שחקני נתניה? רעב למשכורתו ומקבל במרץ את משכורת דצמבר?
הלנת השכר (על כל צורותיה, כולל מנודים) היא המצב ההזוי ועל זה ראוי לדבר הרבה לפני "עיוותים" בשוק ההשאלות.

יניב פרנקו 13 במרץ 2015

מה עוזר לשחקן שמושאל למכבי נתניה שהוא במקור שייך למכבי ? כולם שם לא מקבלים שכר והוא אחד מהם.

קפטן קוקי 13 במרץ 2015

בניגוד למשאילים אחרים מכבי תל אביב לא קובעת לאורי שטרית איפה ישחק והיא לא עושה עליו כסף. אם היה רוצה להשתחרר אני בטוח שהיתה נמצאת הדרך לזה.
כששחקן משועבד לקבוצה – כמו דן רומן בזמנו – שמרוויחה עליו כסף, זאת סיטואציה הזויה.

יניב פרנקו 13 במרץ 2015

לפי מה שהוא תיאר בכתבה זה לא המצב – אני אחפש אותה – הוא נשמע מעוד מתוסכל .
אבל בכל מקרה יש גיל לדעתי שדמי השבחה אינם תקפים עוד .

אבישי הרמתגני 13 במרץ 2015

למיטב הבנתי שכר המושאלים מגיע מקבוצת האם, הקבוצה השואלת מתחשבנת איתה.
לגבי דמי ההשבחה אני מסכים.

יניב פרנקו 14 במרץ 2015

זה לא חד משמעית – יש מקרים ששכר המושאל מגיע מקבוצת האם אך ברוב המקרים זה על הקבוצה המשאילה – במקרה של רפי שהן ששיחק כמושאל בבני יהודה הוא לדוגמא שיחק עם הביטוח הנמוך של בני יהודה וכלפי מכבי אין לו יכולת לתבוע דבר – המושאל לא נהנה מכל העולמות

אבישי הרמתגני 14 במרץ 2015

אתה מערבב. השכר שלו כן הגיע מקבוצת האם.
מצד שני הביטוח לא יכול להיות של קבוצת האם. אף חברת ביטוח לא תסכים לזה. זה כמו שאני אחרי העבודה הרגילה שלי אלך לעבוד בערב כמלצר במסעדה, אפצע שם ואתבע את הביטוח של מקום העבודה הרגיל.

יניב פרנקו 14 במרץ 2015

קודם כל בוודאי שאפשר לתת פיתרון לנושא הביטוח – קבוצת האם יכולה לדרוש לבטח שחקן מושאל בתנאים שהיא רוצה – אני מניח שהמקרה הזה ישנה דברים בנושא .
זה לא משנה את המהות -לא כל מושאל מקבל שכר מקבוצת האם

תורג'י 13 במרץ 2015

רק אצלנו מחפשים ללמד את העולם איך להתנהל.
צריך לבוא בטענות לקבוצות השואלות ולא למשאילות.
הרי אם הפועל פתח תקווה הייתה יכולה לעמיד קבוצה נורמלית ללא מושאלים לא היינו מדברים על זה בכלל.

יניב פרנקו 13 במרץ 2015

הפיתרון לזה הוא בתקציב מינימום גבוה יותר והגבלת כספי הציבור שמגיעים לציבור מהטוטו ועוד (ההגבלה צריכה להיות לא בסכומים אלא בשימושים ) – היום אפשר להעמיד קבוצה בליגת העל בלי להוציא כסף מהכיס וזה מייצר תופעות של קבוצות המושאלים השונות – לטווח הקצר זו בעיה אך בטווח הארוך זה יבריא חלק מהבעיות .

גיסנו 15 במרץ 2015

כשברחבי הליגה לכדורסל שיחקו שחקנים שחלק ממשכורתם שולמה ע"י מכבי ת"א, כולם הזדעקו שככה היא שמה "מושתלים" בכל הקבוצות כדי שלא יתאמצו מולה.
עכשיו כשמכבי ת"א רגל ומכבי חיפה מכניסות סעיף כמקובל בעולם שמונע בדיוק את זה – באים בטענות.

היוזמה של אלונה היא בדיוק כמו היוזמה של שחר לקיזוז וזה דרך לנסות "לתקוע" שחקנים חזקים יותר בשוק. זה הכל.

אם מוסד ההשאלות לא היה מצב של win-win באזור ה 95% מהמשחקים (בהנחה שלרוב קבוצות ששוות פלייאוף עליון לא לוקחות מושאלים ו/או קבוצות שרוצות לרוץ בצמרת לא יחזקו יריבות ישירות) – הוא מזמן היה נמוג. היות ורוב הקבוצות שלוקחות מושאלים כמו הפועל פ"ת וסכנין, לא מהוות איום בטבלה על קבוצות שמספקות מושאלים כמו מכבי ת"א ומכבי חיפה – ולרוב משחקים ביניהן נתפסים כהפסד מראש לחלשה יותר גם מבחינת הקבוצה עצמה – זה לא באמת מטריד אף אחד.

קבוצות בת זה נחמד על הנייר, זה ייגמר כנראה אפילו יותר גרוע מליגת המילואים.

Comments closed