מה שקורה בחיפה – לא נשאר רק בחיפה

כמו פרק של "משחקי הכס" כך הגיע אתמול הטוויסט בעלילה של אלונה ברקת בבאר שבע.

ואם לפני המשחק היה מקובל לראות בבאר שבע בעיקר את הצדדים האופטימיים של הפרויקט – קהל ענק ורעב, מכירת מנויים גדולה, אצטדיון חדש, סגל טוב ובעלים בעל יכולות , אז כל הדברים האלה עדיין נכונים. אבל. ויש פה וואחד אבל.

והאבל זה בכלל לא מהמקום של "פרשת ברק בכר" – כי דווקא לאחר "הקריסה" אפשר לראות שיש לא מעט בעיות טקטיות בבאר שבע של אלישע ובעיקר שהיא עדיין לא למדה להתנהל מול מכבי מחוץ לוסרמיל.

הסיפור הוא שפרשת ברק בכר חשפה אולי את הצד "הנושך" של אלונה ולדעתי חשפה אותו מוקדם מדי והצד "הנושך" מתחבר לציוצים בטוויטר נגד השיפוט במשחק הקודם מול מכבי ולחוק המושאלים ובכלל לתחושה שבאר שבע של אלונה רוצה "לריב" ו"להתעמת" עם זכר האלפא הנוכחי של הכדורגל הישראלי.

מי שיתעקש לראות את הסיפור בהקשר של "פרשת ברק בכר" עושה בעיני קצת טעות, במיוחד שאני חושב שאלונה צדקה במהות ואם לא הייתה לה שליטה על העיתוי אז זה מחיר שאפשר לשלם, התבוסה וההתפרקות הזאת מול הרכב חסר של מכבי לא צריכים לקרות בשום תסריט.

והתובנה שאני מסיק מזה היא שאלונה קצת התבלבלה בכיוון ,שכל מה שקורה בכדורגל הישראלי קצת בלבל אותה,כי נהוג לדבר על "ארבעת הגדולות" ועל כניסה של באר שבע למועדון "חמשת הגדולות" ובתחושה שלי בעיניים של אלונה יש היום בעיקר 2-3 גדולות בישראל וזה חברים קצת מוקדם, הרבה מאוד מוקדם.

***

יש לי הרבה מה להגיד על ההתנהגות של שירצקי אבל אצלו יש תמיד נרטיב ברור של הקבוצה הממזרית שיודעת לעקוץ את כולם בזכות חוכמת הרחוב של בעל הבית . ושירצקי שמאשים שופט בזה שגנב לו את האליפות הוא כבר מזמן אייקון עם קבלות בכדורגל הישראלי, אלונה עוד לא שם, איזי יש לזכור כבר הביא למועדון קטן יותר, בתקציב קטן יותר, אליפות וגביע.

ואין ספק שנרטיב של "פרויקט" בהתהוות היה משרת את האינטרסים שלה טוב יותר, שאולי היה נכון להמשיך עם גישת "הלבוא קטנים" ושייתכן שהיא הייתה צריכה לחשוב על זה קודם.

כל זה לא משנה – כי לאחר הסטירה אתמול , באר שבע היא לא "פרויקט" – באר שבע היא ארגון שאולי שנה או שנתיים מוקדם מדי פוגש את המבחן הגדול ביותר שלו ועוד לא אמרתי מילה על אירופה בשנה הבאה והאתגר של אצטדיון חדש ולך תדע מה רוני לוי יעשה בחיפה.

וזו המשמעות האסטרטגית של אתמול – ההיסטוריה נכתבת על ידי המנצחים אומר בן יהודה וההיסטוריה תזכור טרבל שנחתם במשחק היסטורי של ממש ומצד שני באר שבע מחקה שנה לא רעה בכלל ב90 דקות של קריסת מערכות.

רצית להנהיג.

קיבלת.

***

מה שכן, שמעתי קולות בזמן "הפרשה" שברק בכר נכנס לסיטואציה בלתי אפשרית שכן אם שולחים מאמן שהביא סגנות וגמר גביע הביתה אז מה יעשו לו אם לא יביא יותר מזה (פאקו נקרע פה מצחוק..), אז ברק בכר נכנס היום למועדון במשבר, אבל מבחינת סגל שחקנים ולמרות התצוגה המזעזעת מאתמול זה סגל טוב ושווה בפוטנציאל למכבי חיפה ומצבת המושאלים שלה, ועל סגל כזה עם אלונה תחליט להשקיע (ואין לי ספק שהאגו ידחוף אותה קדימה), אז מהסיטואציה הזו הוא יכול לצאת טוב, בכר התמודד בשנתיים האחרונות טוב יותר מול מכבי מאלישע, תמיד העמיד קבוצות "קשות" וחזקות מנטליות.

הוא כבר לא זה ששולח/ חותר תחת מאמן מצליח וקורבן, אלא זה שבא לשקם וזו סיטואציה נוחה יותר.

מה שכן.רצית מועדון גדול, עם לחץ של מועדון גדול והרפתקאות של מועדון גדול.

קיבלת.

לא צריך אחרים
הגנות מטומטמות

66 Comments

יואב 21 במאי 2015

ההתנהלות הזאת של אלונה לא חדשה ולא מפתיעה. נאמר בזהירות שיש לה הרבה דרך לעשות והתנהגותה לעובדיה, לא ממש השתפרה מלפני שנתיים ושלוש.

לאלופה אמיתית יש גישה של אלופה. זה פחות משנה מי משחק.
אחרי המחצית השניה מול קש ביום ראשון יצאתי מאד מעודד.

ומשפט נוסף בקשר לאלונה, היא מתמודדת מול מיטש. זה לא רק כסף מול כסף, זאת כנראה ליגה אחרת של קבלת החלטות ויכולת ניהולית ולמידה מוכחת. זה פאקינג קשה.

גיא זהר 21 במאי 2015

בהמשך לדברי יואב, הניסיון הניהולי של אלונה לפני באר שבע שווה לניסיון הניהולי של יהיר לפיד לפני האוצר היינו אפס. לצערי גם היהירות בהרבה נושאים דומה. חוזר בפעם המיועד כמה על התנהלות בעייתית במחלקת הנוער, שדרה ניהולית קטנה מדי ולא מספיק מקצועית ( בזה דווקא יש שיפור), והקשבה לכל מיני יועצים, בצרוף מאמן מוכשר אבל חסר ניסיון שצריך לתמרן עם סגל לא קטן ומלא. אגואים וקהל שאחרי התצוגה המבישה בעל עצבים חשופים, וקיבלנו מתכון לעונת בלהות

ניב 21 במאי 2015

גיא תעודד, לא סביר שתהיה לכם עונת בלהות, לא שסביר שתהיו המועמדים הבכירים לאליפות אבל גם לא סביר שתחלשו.

גיא זהר 21 במאי 2015

לא אמרתי בהכרח, אבל מכבי חיפה שהיא מקום הרבה יותר מסודר, עוברת כבר מספר עונות מזעזעות. אצלנו עונה מזעזת לא תסתיים במקום רביעי…

יניב פרנקו 21 במאי 2015

תשמע , זה פשוט עלה מדרגה אתמול – החברים הבאר שבעים שלי שבורים ברמות אחרות , מי שקורא את הטכסט של גיל שלי שידמיין את זה הפוך ואיך זה לקחת ילד למשחק כזה ולקבל כזו סטירה , אפשר כמובן להפסיד ולקבל תבוסות אבל פה היה נראה לי שמישהו פשוט מכר פה לעיר שלמה שהארגון עלה מדרגה ושהוא מוכן להיאבק ושהוא התבגר ואז לקבל משחק כזה.

משהו באמון שנשבר אתמול יצטרך להיבנות מחדש בהרבה עבודה קשה , זה כבר לא מספיק להחתים את מליקסון או כל שחקן אחר, זה ללכת ולבדוק שכל העסק עולה מדרגה ולהתחיל לנהל פה את התחרות מחדש .

גיא זהר 22 במאי 2015

ועוד דבר. שמת את הסמל של קבוצת הכדורסל, חחח.

ברק מורג 22 במאי 2015

בדיוק כך יניב, סטירה מצלצלת.
אני מסתובב כבר 36 שעות עם מחנק בגרון. בשיא הרצינות.
אני לא רוצה לדמיין מה עור על הילדים.

רפאל 22 במאי 2015

היה משחק מאכזב לבאר שבע ובטח הנסיעה חזרה הייתה קשה.
המרחק בין רמת הציפיות לעומת התוצאה והדרך היו כמעט בלתי נתנים לתפיסה.
אולם חייבים לזכור שזה קורה בספורט, אין קבוצות גדולות שלא קיבלו על הראש.
יש הרבה מאוד קבוצות שלא יוצא להם להשתתף במעמדים גדולים, בטח לא בליגה.
באר שבע כבר שנתיים ברציפות עולה כל משחק במטרה לקחת 3 נקודות עם שאיפה להתמודד על האליפות
וכנ"ל בגביע.
התוצאה היתה קשה לעיכול, אבל המועדון מוכיח שיש לו את הסבלנות והכלים להשתפר ולכוון גבוה יותר מידי שנה.
חלק מתהליך הלימוד הזה יצטרך לכלול גם התמודדות עם מצבים לא נעימים.
מה לעשות- כשמכוונים גבוה, גם חשופים לאי עמידה ביעדים ושיברון לב.
תאמינו לי, אוהדי ב"ש-
עדיף להפסיד כך בגביע אחרי שבוע אומלל, אבל להיות בעמדה שסופרים אותך והמשחקים שלך חשובים במהלך העונה מאשר אפילו לקחת את הגביע, אבל בעונה אתה לא משחק על כלום ואף אחד לא מצפה ממך לשום דבר.
ברור שאם כבר מגיעים לבאר, רוצים לשתות.
מה שחשוב הוא שבליגה מתייחסים לבאר שבע ברצינות והם מתחילים עונה שלישית כמועמדת להתמודד על תואר האליפות.
איך שהליגה מתנהלת עם הכרעה על יציבות ולאורך זמן, זה הישג אדיר שבכלל מזכירים אותך באותה נשימה כמו מכבי ת"א ומכבי חיפה.

גיא זהר 22 במאי 2015

התחושה היא מעבר ללקבל על הראש. זה לא עוד יום בהיסטוריה של מנצ׳סטר ( אחרי התבוסה שברקוביץ האכיל אותם) או חזרנו מחיפה עם הראש בין הידיים ( אחרי החמש אפס שחיפה האכילה את מכבי) אלא יותר מזכיר את העשר אפס נגד רודה. גם כי זו תוצאה היסטורית ( אפרופו נראה שגם השיא של אלישע בצמפיונס לא הולך להישבר בקרוב ) וגם כי אנחנו לא מנצ׳סטר או מכבי אלא קבוצה עם אופי פריך. הלוואי שאתבדה.

סחבק 23 במאי 2015

למיטב זכרוני עוד יום בהיסטוריה של מנצ'סטר יוניטד נאמר לאחר הפסד 5:0 לניוקאסל שהובילה את הטבלה בשעתו, כשבסוף העונה שוב יוניטד הניפה צלחת (מה שבדיעבד נתן משנה תוקף לאמרה הזו)

רפאל 25 במאי 2015

הייתי יותר מודאג אם אוהדי ב"ש לא היו לוקחים קשה את הגמר או את ההפסדים בליגה.
לקבוצה יש כסף, שחקנים, אצטדיון חדש בדרך ויש כבר שנתיים של השגיות מרשימה ובעלים שלא מוכן לוותר.
והכי חשוב- הבנה שמכבי היא יריבה מצוינת ברמה אירופית ושאם רוצים להשתוות לה, חייבים לעבוד מסודר, קשה ובסבלנות.
לא יכול לדעת מה יהיה, אבל בהרבה מובנים העונה האחרונה היתה לא פחות טובה מזו של אשתקד.
אז הקבוצה עוד לא נתפסה בעיני הציבור כיריבים העיקריים, גם כשלא הפסיקו לנצח.
העונה, לעומת זאת- כל הפסד נקודות נתפס כאכזבה מצד קבוצה שמאמינה כי היא צריכה לרוץ לאליפות.
אכזבה אבל זה חלק מתהליך ההתקדמות ושינוי התפיסה בנוגע לבאר שבע.

טרנטה 21 במאי 2015

ניתוח מעניין ונכון לדעתי.
באופן אישי אני חושב שאתה שוגה בהערכת יתר לסגל של ב״ש (כנראה שגם אתה הקשבת יותר מדי לפרימואים שכבר קבעו מזמן שהסגל של ב״ש עולה על זה של מכבי). בעונה ״רגילה״ הסגל הזה שווה התמודדות על הפלייאוף העליון וזה מה שאני חושב שתראה בשנה הבאה אם מכבי חיפה תיראה קצת יותר טוב ואתם גם.

גיא זהר 21 במאי 2015

אני חושב, אפילו אחרי אתמול, שארבעת מחמשת שחקני ההגנה של בש, שני הקשרים ובוזגלו יכולים להשתלב בהרכב של מכבי. אם זה לא סגל ששווה לפחות מקום שלישי אני לא יודע מה כן.

יניב פרנקו 21 במאי 2015

לדעתי אתמול בפעם המי יודע כמה קיבלנו את ההוכחה עד כמה מערך 3 הקשרים האחוריים שולט בכדורגל הישראלי ואין ל4-4-2 סיכוי מולו.
לאור זה אני מניח שאם במקום אג'ידה ופאיוביץ יגיעו כזרים קשר אחורי נוסף (הובאן ואוגו מצוינים ועם מכבי תשחרר לדוגמא את מיטרוביץ שרצו בבאר שבע אז בכלל…) ועוד חלוץ (מדברים על נוואקמה) – יחד עם שיר צדק שכבר בדרך והשמועות על מרציאנו – זה סגל מעולה.
מה שכן טקטית כאמור הגיע הזמן לעבור מערך ולהוריד את ברדה לתפקיד "השלום תקוה".

Lord Anthony 21 במאי 2015

אוגו והובאן הם שחקנים טובים אבל לגבי היתר מקום שלישי זה כנראה המקסימום.
בייחוד בוזגלו שלמרות כל הכישרון שלו הוא שחקן של קבוצות קטנות, וככל שבבאר שבע יבינו את זה יותר מוקדם כך יהיה מצבם יותר טוב.

טרנטה 21 במאי 2015

נסכים שלא להסכים. היחיד בב"ש שיש לו מקום במכבי הוא הובאן (לא בטוח שבהרכב). כל האחרים נופלים משמעותית מהשחקנים בעמדות המקבילות במכבי.

שגיא 21 במאי 2015

הובאן ואולי אוגו. זהו. ברדה יכול להיות מחליף טוב, כמו בדש.
בוזגלו כבר שיחק במכבי והיה כשלון חרוץ.
בן ביטון אולי במקום ייני, אבל שפונגין בעונה נטולת פציעות מותיר אותו על הספסל.
סוארז פחות טוב מגרסיה ומטיבי.

גיא זהר 22 במאי 2015

בוזגלו לא היה כשלון, היה פצוע. גם דודזדה ואג'ידה יכולים לשחק במכבי. שים אותם שם ותראה איך משתלבים. לארגון יש משמעות.

ערן 21 במאי 2015

מאז שחתכה אותי בצורה ממש מעצבנת של שדרות רגר אני מייחל לכשלון שלה.
קטנוניות, אבל זו המציאות.
שתמשיך להכשל מבחינתי

מאירי 21 במאי 2015

הא?

מכביסט שמאלני 21 במאי 2015

מה בעצם אלונה רוצה?? לא הבנתי כבר כמה שנים מה היא מנסה לעשות , אין לה דרך , אין לה שיטה , ואין לה שום יכולת מקצועית להגיע להחלטות נכונות.

גיא זהר 21 במאי 2015

וגם אתה עם הטרבל? זה כמו שבעונת דאבל בחאווה שלכם הוצג כדורגל שלא נראה כמותו.

יניב פרנקו 21 במאי 2015

בואו נגיד שעונות מרובות תארים דורשות את אלישע כמאמן המתנגד .

ירוק 21 במאי 2015

וגם איזה קיזוז לא יזיק, אה? :)

שגיא 21 במאי 2015

לא. אנחנו מסתדרים טוב מאד גם בלי קיזוז.

יניב פרנקו 21 במאי 2015

מישהו קולט מה עובר על רפאלוב גם השנה ? האיש נדפק מקיזוז לקיזוז

עדי אבני 21 במאי 2015

בעונת הדאבל בחאווה שלנו באמת הוצג כדורגל מצויין. גם שלנו וגם של חיפה. ותודה לאלוהי הקיזוז

גיא זהר 21 במאי 2015

מסכים. אבל לא הכדורגל הכי גדול שהוצג כאן כפי שמנסים לצייר.

גיסנו 23 במאי 2015

זה בא מאותו מקום שבו בוחרים את ג׳רארד לשחקן הגדול בתולדות ליברפול ואת רמזור לסדרה האהובה ביותר בתולדות הטלויזיה הישראלית ושמסי ללא ספק הכדורגלן הטוב בהסטוריה. הזכרון קצר ומי שנותן את הטון הוא מי שרואה את כל זה עכשיו.

זה לא בא לגרוע מהאיכות של מי מהמוזכרים כאן – אבל קצת קשה להכניס את זה לפרספקטיבה הסטורית שכזאת.

אריק האחר 21 במאי 2015

באר שבע עשתה קפיצת מדרגה גדולה מאד מאז שאלונה הגיעה בכול התחומים
בסגל בניהול באצטדיון וכמובן הקהל.
יתכן שרף הצפיות מוגזם ונוצרו טעויות אבל הדרך ודאי נכונה
סגנות וגמר מראים שאתה בדרך הנכונה ביחוד שיש רצף.
להילחם במכבי בתקציב זאת התאבדות.
אני בטוח שבבאר שבע ילמדו מהטעויות .

שלומי 21 במאי 2015

באיצטדיון? באמת? כאילו שאלונה החליטה על ההקמה שלו.
בחייאת, רק העירייה והטוטו אחראים על ההקמה של האצטדיון. אולי התייעצו עם אלונה ונעזרו בה בעניינים מאוד ספיציפיים, אבל לא מגיע לה כל הקרדיט.
בנוגע לשאר מסכים מאוד, יש קפיצת מדרגה בב"ש. ועדיין, מצופה ממנה ליותר.

שגיא 21 במאי 2015

בכר עוד לא חתם בב"ש ואני לא חושב שהוא גם יוחתם שם בסוף.
הוא לא מאמן מספיק מנוסה שיוכל לקחת מועדון כזה גדול, משפל כזה גדול, להצלחה כלשהי בעונה הבאה.

גיא זהר 21 במאי 2015

אני גם מקווה שיתעשתו בקבוצה ולא יחתימו את בכר. בשלב הזה נראה שהעסק גדול עליו. הופתע אם יצליח

אריאל גרייזס 21 במאי 2015

אשכרה חתונה אדומה מה שעשו מכבי לבאר שבע אתמול. כמו רוב סטארק, אלונה חשבה שהיא יכולה לטעון לכתר אבל חסרה את כל הניסיון הדרוש לזה.

ערן (המקורי) 21 במאי 2015

ענק.
ירון הכרחי:
מכבי לא לאניסטר, בטח לא בולטון.
דרקונים יורקי אש- זה אנחנו.

ערן (המקורי) 21 במאי 2015

ירון=תיקון

גיא זהר 21 במאי 2015

לאלונה יש את החלק שלה בכל מה שקרה סביב הגמר, אבל האשמה היא קודם כל על הראש של אלישע (מערך וניהול משחק שערורייתי) והשחקנים (אדישות, פיק ברכיים של חלק). מכבי שיחקו טוב, לא מעולה ועדיין קרעו לגזרים.

יניב פרנקו 21 במאי 2015

לגמרי אלישע – בקבוצה הבאה שלו הוא חייב לחשוב כמו פיני גרשון בקדנציה הראשונה במכבי -חייב למצוא עוזר מאמן שישלים אותו וזה צריך להיות מישהו ברמה מאוד גבוהה .

Amir A 21 במאי 2015

אם מכבי זורקים את פאקו יש סיכוי שאלונה לוקחת אותו?

קפטן קוקי 21 במאי 2015

מבחינת רכש – אלונה הלכה על מה שהיה מתחת לפנס. בעיקר מנסה להביא שחקנים מוכחים יותר או פחות מהליגה הישראלית (מיטרוביץ, שיר צדק, נוואקמה, מרציאנו) או כאלה שיש להם קשר ברור לב"ש (מליקסון, ברדה, בניון). בשנים האחרונות יש כמה שיחוקים יפים – בוזגלו (שבא בעקבות ברדה), אוגו והובאן וזהו פחות או יותר.

גיא זהר 22 במאי 2015

יש שמועות שרצות ברשת. הלוואי.

אורי 23 במאי 2015

באיזה סרט פאקו ירצה לאמן בקבוצת חובבים?

קפטן קוקי 21 במאי 2015

אלונה מנסה לבנות מועדון גדול, והיא עושה עבודה יפה מאוד בסה"כ.
בב"ש יש תשתית נפלאה – קבוצה עם מסורת, גיבורים וסיפורים יפים ובעיקר עיר שלמה מאחוריה.
ההחלטה להיפרד מאלישע גם היתה נכונה, אין בזה ספק, וחשוב גם לציין שזה לא נאמר אחרי הגמר אלא במהלך העונה הזאת והקודמת. אלישע מאמן טוב שיודע לחבר קבוצות ולהוציא הרבה מאוד מהסגלים שלו, אבל גם נופל בקרבות טקטיים. זה יכול להספיק לאליפות במקרים מסוימים (מכבי חיפה) אבל יש תקרת זכוכית מסוימת. בסופו של דבר אלישע היה טוב ונכון לב"ש בשלב הזה אבל בשביל עליית מדרגה צריך מאמן יותר טוב.
לא אכנס לעניין ברק בכר, רק אומר שלדעתי הוא לא האיש הנכון בשלב הזה.
כמו שכתב יניב, אלונה התעסקה הרבה מאוד בשנתיים האחרונות בתקיפת המוביל. בנסיון לקרוא תיגר על זכר האלפא. השנה זה בצעדים מעשיים יותר כמו הציוץ לפני המשחק וחוק המושאלים לדוגמה, אבל גם בשנה שעברה ראינו הרבה מאוד טענות (לא ישירות מצידה, אבל מצד המערכת) לקיפוח שופטים במשחקים מול מכבי בעיקר. כאילו מנסה לומר – אנחנו שווים לכם אם רק לא היו מתייחסים אלינו כמו הדפוקים מהפריפריה.
בשלב הזה, מדובר בצעד שגוי. זה חשוב מאוד להרים ראש ולהראות שלא מתכוונים להסתפק במקום 2, אבל מי שמתקרב מהר מדי לשמש בסוף עלול לצלול למטה.
אם אלונה רוצה להצטרף באמת למועדון הגדולות היא צריכה להתחיל להשקיע בטווח הארוך. בעלים שחושבת על הטווח הארוך, לא יוזמת את חוק המושאלים או הולכת על מאמן שיש לו אפס נסיון בעמידה בראש מערכת מקצועית גדולה (מבריק ככל שיהיה).
זה טוב ויפה לאותת שמתכוונים ללכת על שחקני רכש בולטים, ולהראות שאתה משחק עם הדגים הגדולים, או שאתה מבין את חוקי המשחק בהתאחדות, אבל בסופו של דבר זה יקח אותך עד הגמר, לא יביא לך את הגביע. לאלונה יש הרבה מאוד קלאס, אבל אין לה פאסון.

מכביסט שמאלני 21 במאי 2015

אין לה שום קלאס , השופטים נותנים הרבה שריקות לבאר שבע שקבוצות אחרות בחיים לא היו מקבלות. ממש דוחה אותי כל הקטע של טענה לקיפוח כי הם דרומיים ומכבי זה המרכז .

Eyal 21 במאי 2015

לא יודע איך אפשר להגיד מילה רעה על אלונה, מבחינתי זה כמו לקלל את גולדהאר על הדברים שהוא עשה במכבי. אלונה שווה כתף אל כתף עם שחר, שירצקי וכל בעלים אחר בליגה (להוציא את מכבי כמובן) היא הרימה קבוצה שהולכת ראש בראש עם כל מועדון אחר רק מה לעשות שהיא הגיעה לזה בתקופה שגולדהאר שינה את חוקי המשחק. היא מקבלת החלטות, מביאה קהל , דחפה לאיצטדיון (שאולי לא החליטה אבל היה לה הרבה כוח בשה שהיא בנתה קבוצה ראויה לאיצטדיון חדש), מביאה שחקנים מהטופ הישראלי ומנסה לשפר את המוצר הפועל באר שבע כל הזמן. גם אם זה היה השיא של באר שבע עדיין מגיע לה כל הכבוד

Eyal 21 במאי 2015

וחשוב לציין שהעובדה שהיא התחילה מאפס רק צריכה לחזק את הערכה כלפיה. להבדיל משאר הבעלים שמתחכחים בכדורגל שנים, מכירים אנשים, קשרים, מערכות פנימיות ושאר ירקות היא הגיעה, השקיעה זמן, למדה התפתחה ובתכלס עקפה אותם בסיבוב

Leonidas 21 במאי 2015

עם כל הכבוד לכסף הרב שמשפחת ברקת(בלי אישור של בעלה אין כלום) משקיעה בב״ש,קשה להשתחרר מהרושם שהיא עדיין תקועה באותו המקום בו היתה בהתחלה בדיוק כמו גולדהאר בהתחלה.
ההבדל הוא שנתוני הפתיחה והפוטנציאל של מכבי ת״א הם גבוהים משמעותית.

אם הייתי שוביניסט בוטה הייתי אומר שהיא סובלת מסימפטום האישה שמגיעה למוסך:
המוסכניק-הסוכנים ,השחקנים וכ״ו יודעים שהם הולכים לעשות עליה קופה.
היא לא מבינה כלום מתרשמת מיחס מתחנף והקפה שמכינים לה ובסוף משלמת 450 ₪ על החלפת נורה.

חתיכת צעצוע יקר בשביל להעסיק אגו של רעיה.. רפאלוב יצא בזול רק חנות …

shadow 22 במאי 2015

1000-

למה אם? אתה שוביניסט ובוטה.

וגם לא אינטלגנט כמו שנראה לך

shadow 22 במאי 2015

לא קשור לכתבה ברכות על התוספת בצד של תגובות אחרונות.

הצעות לשיפור בשביל להקל על השימוש:

1. אם אפשר לדאוג שהרשימה תתקדם עם הגלילה של הדף ככה שבכל רגע נתון ניתן לראות אותה ללא צורך לגלול עד למעלה. יש לכם טורים עם הרבה תגובות ולפעמים זה מסורבל.

2. למספר את הרשימה ככה שכשעוברים מתגובה לתגובה לפעמים קשה לעקוב איזו תגובה לא נקראה בעיקר כשיש מגיב שמגיב ברצף

ושוב כל הכבוד על התוספת

יורם קליין 22 במאי 2015

הייתי בסמי ביציע הצהוב. הנטישה של כל הקהל האדום 20 דק׳ לסיום היתה עצובה וכואבת גם לי. מעולם לא ראיתי דבר כזה. המשחק הראה שהטבלה בליגה משקרת. משקרת בענק. הפער של מכבי מהליגה גדול בהרבה מהפער בנקודות. דברי ההבל של פרשני הספורט שלנו על מכבי ערב המשחק (הבנתי ששלמה גם במשחק כיכב) קיבלו סטירה מצלצלת. לפרשנים שצפו ניצחון של ב״ש אין בעייה להסביר שאלונה אשמה כי החליפה מאמן. מכבי ברחה לליגה וגם אם פרימו יאמן עם שרף את הקבוצה של אלונה התוצאה תהיה זהה. אוסקר גארסיה בראיון לוואלה סיפר השבוע שלפני שהוא הגיע למכבי הכוכב של הקבוצה התאמן רק פעמיים בשבוע. הנה כל ההסבר למה מכבי ברחה לליגה. יוסי ובוזגלו כנראה ממשיכים להתאמן פעמיים בשבוע. גם אצל גוטמן הגרמני (אם הוא גרמני אני נפאלי) הכוכב מתאמן פעמיים בשבוע. בייל כנראה מתאמן כל יום ולכן צחק על הגרמני הגאון שלנו. ההחתמה של בכר אצל אלונה שווה להחתמה של הללי במכבי חיפה. שניהם יצליחו במידה זהה מול הצוות הזר של מכבי. המאמנים הישראלים כולם שווים ברמתם לפרשנים הישראלים.
ג׳ורדי אירופאי מנומס אבל בבית הוא בטח צוחק מול המראה – כוכבים ישראלים שמתאמנים רק פעמיים בשבוע מנסים לדגדג את מכבי.
גם הצוות שהרכיב במשך 45 דקות במה לטכס ההנפה התאמן, התאמן פעם בשנה. גם ההתאחדות לכדורגל מתאמנת רק פעם בשנה. צוות מאומן היה מרכיב את הבמה בארבע דקות.
יאללה מכבי

ניב 22 במאי 2015

יורם שני דברים, הראשון – גדול! השני – אתה לא חושב שמייחסים קצת יותר מידי חשיבות למשחק אחד?

יורם קליין 22 במאי 2015

ניב
ראשית תודה. המשחק היה ארבעה ימים אחרי הזכייה באליפות שלישית. נכון וברור שבאר שבע תפשה יום שחור משחור והושפלה. בהפסד של מכבי בווסרמיל היה הדבר שבגללו אנחנו אוהבים את המשחק. מכבי נתנה הצגה ובמקום להביס נוצחה ע״י ברדה הניפלא. בבלומפילד מכבי פירקה את באר שבע שהיתה דווקא ביום טוב.
הפער האמיתי בין מכבי לב״ש יותר גדול מפער הנקודות בינהם בטבלה אבל ודאי לא הפער שהיה בסמי.
מכבי פשוט בורחת לליגה ובכל שנה מגדילה אותו.

נחמדון 22 במאי 2015

שתוק או שתראה מצוץ ממשהו אחר

יורם קליין 22 במאי 2015

לא לא הסיפור אמיתי. הכוונה של אוסקר היא לא לרכל על כוכב כזה או אחר של מכבי. אוסקר רמז שהמאמנים הישראלים נכנעים לכוכבים שלהם.
יוסי בניון השנה – כל השבוע מדווחים שהוא פצוע, לא מתאמן או עורך אימון חלקי ובמשחק פותח.
לא צריך הסבר ליכולת החלשה והפנים החיוורות של יוסי במשחקים – הוא פשוט לא מתאמן.

גיא זהר 22 במאי 2015

ממש לא מסכים. העובדה שהנבחרת שהשלד שלה מורכב ממכבי (ברור שמתאמנת פעמיים, זה מספר ימי האימונים) + רפאלוב + חמד/דמארי שבטח לא מתאמנים פעמיים, מוכיחה שמכבי אולי גדולה על הליגה, ולא רק בגלל הרצועות ששמים מתחת לחולצה (לא מזלזל אבל שים לב שבעולם לא משחקים איתן, רק באימונים), אבל הכדורגל הישראלי הוא כלום ושום דבר.

יורם קליין 22 במאי 2015

גיא
הכדורגל הישראלי היא כלום כי המאמנים שלו הם כלום.
ככה פשוט ולעניין. יוסי כל השבוע פצוע, לא מתאמן (״ערך אימון חלקי״) ובשבת פותח. בוזגלו מבלה במספרות ובשבת פותח. מאמן זה מקצוע אבל לא אצלנו.
אם הקבוצות הגדולות יאמצו את מודל צוותי אימון זרים הכל ישתנה.

גיא זהר 22 במאי 2015

אני חושב שזה ממש לא הוגן לקחת את עניין התספורת של בוזגלו כדוגמא. אפשר להפיל עליו הכל ( אבא, חוסר עמידה בלחצים) אבל הבחור באמת מקצוען, אתה יכול לשאול מאמנים שלו בכל הקבוצות. זה כמו שתגיד שהקעקוע החדש שמסי עשה משפיע עליו או הג׳ל של כריסטיאנו פוגע ברמה שלו. אל תהיה שרף.

יורם קליין 22 במאי 2015

מקצוען כמו כל הפועל ב״ש – בדקה 60 ניגמר להם האויר. בבלומפילד בדקה 60 ואילך הם נפלו אחד אחרי השני. אין מאמני כושר ראויים ישראלים. גם רונלדו בעניין מספרות אבל כושר גופני עילאי יש גם יש.
עזוב את שרף כי אני לא רוצה להתבטא בחריפות על התופעה של הפרשן

גיא זהר 22 במאי 2015

אוקיי. תאשים את מאמן הכושר לא את בוזגלו. זו בעיה אחרת. לקשר בין תסרוקת ליכולת לא רציני.

יניב פרנקו 22 במאי 2015

גיא – אני מחפש מישהו שיכתוב פוסט על מה באר שבע צריכה לעשות לקראת העונה הבאה – אם מעניין צור קשר ל francoyaniv@gmail.com
אני מחפש כותב גם למכבי וקרית שמונה אם יש מתנדבים:)

יורם קליין 22 במאי 2015

גיא
אני לא מאשים. אני טוען שהכדורגל הישראלי נחות כי צוותי האימון שלו הישראלים נחותים. צוותי אימון זה חבילה : מנהל מקצועי, מאמנים, מאמני כושר, תזונאים , סקאוטרים. פסיכולוגים.
אין לבאר שבע שום סיכוי להתמודדות שווה מול הצוות הגדול של מכבי שרובו מורכב מספרדים בעלי ידע שאין בארץ.
תוסיף לזה את הצוות הניהולי במשרדים ותראה שעכבר נלחם בפיל.
אנא בדוק באתרי האינטרנט והשווה בין בעלי התפקידים בשתי הקבוצות.
אלונה היקרה, באמת יקרה, משקיעה את כל כספה בשחקנים ומאמן ולא בבניית מועדון.
גדלתי בבאר שבע ואני מאד אוהב את העיר והקבוצה. האוהדים האדומים בסמי היו מדהימים והתרוקנות היציע צבטה לי וצובטת לי בלב עד עכשיו.
הלוואי וההפסד בסמי יביא לשינוי אמיתי בבאר שבע ולתחרות אמיתית עם מכבי.
החלפת בכר באלישע היא החלפת גרב ימין בשמאל.
חג שבועות שמח

יניב פרנקו 22 במאי 2015

הידע שיש לספרדים אינו בבחינת טכנולוגיה נדירה ועילאית – זה ידע שברובו קיים פה אצל אנשי המקצוע הישראליים וכמובן שהפער בניסיון קיים אך ניתן לסגירה – מה שמייצר את הפער זו התקינה של צוות אימון ישראלי ממוצע מול הצוות הזר שדורש לעבוד בצוות רחב בהרבה – רוצה לומר שלרוני לוי או לגוטמן אין בעיה של ידע -השאלה האם יתנו להם לעבוד בצוות רחב כמו המקבילות מקרית שלום – ופה המפתח של אלונה , לא מספיק מליקסונים , דרושה תקינה של מועדון מתקדם .

גיא זהר 23 במאי 2015

על זה אני חותם בשתי ידיים ואולי ארחיב בהמשך.

ברק מורג 22 במאי 2015

כולם שוכחים דבר אחד- מדובר בבחור צעיר שחי לבד בארץ זרה. בניגוד לאחרים שחוזרים לנשים והילדים בבית, הוא חוזר אל עצמו. זכותו המלאה לשבת עם חבר לבירה. גם אני רציתי לשבת על בירה ולפרוק את התסכול אחרי המשחק הזה.

חיים שדמי 22 במאי 2015

אחלה טקסט

יניב פרנקו 22 במאי 2015

תודה!

Comments closed