עונת המלפפונים – בית"ר ירושלים – "ירושלמי" aka רועי חי

הצרה עם אלי טביב היא שהוא מבין כדורגל.

ההבנה שלו את הכדורגל הישראלי נשענת על תפישה די מזלזלת בכדורגלן הישראלי, טביב לא מבין את המשכורות הגבוהות ולא חושב שהפערים בין קבוצה א' לקבוצה ב' גבוהים – העונה האחרונה שלו הוכיחה שהוא זיהה (שוב) נכון את נקודת התורפה של הליגה המקומית – ישראלים צעירים שניתן להשביח (דסה, אצילי ,אזולאי , קריאף) לצד הבנה כי את הכסף שיש כדאי לשים על הזרים (ולשלם מס מופחת) – התפישה הזו מזכירה מאוד את מה שקורה בכדורסל הישראלי ובמבחן התוצאה היא עובדת.

הבעיה פה שאת נפש הצרכן הישראלי – האוהד – הוא לעולם לא יתפוש – את היכולת לתת שקט ויציבות למועדון הוא לעולם לא ייצר – טביב להזכירכם קיבל את בית"ר ירושלים בחינם לאחר כמעט שנה של בדיקת מסך – הוא ידע בדיוק מה הוא קונה ועל הדרך קיבל גם מתנה בדמות מענק חוזר ממס הכנסה.

אין שום סיבה למשחקי התחזיקו אותי שהוא מנהל כרגע – לו היה בעל הבית שהוא מתיימר להיות היה מחליט או על מכירת שחקנים (דסה ואזולאי) או על המשך התחזקות לקראת אירופה – כך או כך, היה מקבל יד חופשית מהקהל שהבין שיש יד מכוונת – בפועל הוא מנסה לסחוט את ראש העיר ופוגע במאמצי ההתקדמות – בית"ר שלו יכולה להיות קבוצת צמרת ואף ריווחית אם יידע לשלב את יכולת המנג'ר שלו עם מינימום של אינטיליגנציה רגשית.

אבל זה טביב ובסוף עוד נגלה שהוציא משהו מקופת העירייה, שיש עוד חצי מענק ממס ההכנסה, שעשה טרייד טוב עם מכבי (וקיבל הרבה כסף) ואיזו הגרלה נוחה והוא שוב יצחק על כולם.

***

להיות אלי טביב/ "ירושלמי"

צעד קדימה שניים אחורה, שלושה הצידה, צעד קדימה שניים אחורה, שלושה הצידה.

כמו סייף בראבוסי מיומן, גם אלי טביב מומחה במהלכי רקדן הבלט בסגנון "שמישהו יחזיק אותי",

האקסיומה המובילה אותו ברורה. טביב עושה מה שטוב לטביב ולעסקיו, וכל עוד בית"ר משרתת מטרה זו כל הצדדים מרוצים ומפגינים בגרות נפלאה. הכל נעשה בהסכמה.

לתחושתי טביב לא יעזוב כרגע, הוא רוצה עוד כסף מהעירייה ואיומי העזיבה משמשים כמנוף ללחץ על ברקת. כן, גם אני שמעתי את אלי אוחנה מתחייב שהפעם זה אמיתי והלחץ מצד המשפחה כבד ולכן טביב שוקל זאת ממש אבל ממש ברצינות. אבל מצד שני, כולנו ראינו איך זה נגמר בפעם האחרונה שאוחנה התחייב למשהו. לכן מכאן והלאה, בואו נצא מנקודת הנחה שטביב אכן נשאר.

העונה החולפת הסתיימה הרבה מעבר לרף הציפיות שנקבע בתחילת הדרך. עלייה לפלייאוף העליון הייתה מטרה קשה אך ריאלית, ורוב הסיכויים שזה היה נשאר בגדר מטרה לולא עבר חתול שחור בין טביב לקורצקי, או יותר נכון להגדיר זאת בסגנון "מה עבר לקורצקי בראש" כשהחליט לצאת בפומבי נגד טביב בנוגע לחוסר מדיניות הרכש לקראת חלון ההעברות. הרי טביב הוא כמו פוטין או קים ג'ונג און למתחילים אם תרצו – כשהוא מגבה אותך זה רק עניין של זמן עד שתמצא את עצמך בחוץ.

מהנקודה הזאת והלאה אני נותן לטביב ציון מעולה. ההחתמה של גיא לוי הייתה במקום ושחקני חיזוק לא רעים הגיעו, נוצר שקט בקבוצה, יחסי הגומלין בין הבעלים למאמן התאימו לשני הצדדים והשינוי המתבקש שהוכח כמוצלח והסתיים במקום רביעי ובכרטיס לאירופה הגיע בעיקר בגלל שתי סיבות מרכזיות התלויות זו בזו.

הראשונה היא הואקום שנוצר בליגה (ובהזדמנות זו, תודה לך מכבי חיפה!). לסיים במקום הרביעי עם כרטיס לאירופה בעונה כזו משול לעונת האליפות של ק"ש כשמכבי של ג'ורדי עוד בחיתוליה. היה מספיק לחבר שניים-שלושה ניצחונות בעונה הסדירה כדי להתייצב בחלק העליון של הטבלה ולביתר היה את המזל לעשות את זה בדיוק בזמן. בסופו של דבר ניצחנו איפה שהיה צריך, וכשלא ניצחנו חיפה דאגה להפסיד איפה שצריך (תודה לחיפה כבר אמרתי?).

הסיבה השנייה שבזכותה העונה הסתיימה בהצלחה היא פשוטה, לביתר באמת יש סגל טוב של שחקנים צעירים מלאי פוטנציאל שרק היו צריכים שמישהו יגיד להם שיתרכזו פחות בהגנה ופחות בלהרוס את המשחק של היריבה (אמנם טדי דומה במעט לקיו ארינה אבל פה זה לא פלייאוף המזרח) ושיתרכזו בלרוץ קדימה בלי לפחד מחילוף. את החופש הזה לרוץ קדימה ולעשות שטויות גם אם לעיתים זה נראה כמו משחק ילדים בשכונה במובן הטוב של המילה, את זה גיא לוי יודע לאפשר.

אז מה עושים עם הסגל לקראת העונה הבאה?

קליימן הוכיח שהוא שוער ליגה טוב עם פוטנציאל נבחרת, הוא צריך ללמוד לשחרר כדורים בזמן ולתת לגיל ולנסיון לעשות את שלהם. כשארסו נוכח (מעשית על המגרש) מדובר באחת ההגנות הטובות בליגה, שם לא הייתי נוגע יותר מידי בהנחה שהוא מוחתם לעונה נוספת. רוטציה של ארסו וחיימוביץ' ביחד עם כחילה תספיק בהחלט לליגה הישראלית ואפילו לליגה האירופית (לא מאמין בנאחס), ורק אל תזלזלו בכחילה ואל תשכחו איפה שמעתם בפעם הראשונה שמדובר בפוטנציאל לנבחרת. הוא מהזן של פויול ומסצ'רנו, כחילה כמוהם, לא לוקח שבויים. אפילו קריאף שהיה עם רגל וחצי בחוץ המציא את עצמו מחדש בתפקיד הבלם ויכול להישאר עם חוזה לא מוגזם. לגבי דסה, אמנם מדובר בשחקן השני הכי טוב העונה בקבוצה ויהיה חבל מאוד לאבד אותו למכבי (בכל זאת, מגן העתיד של ישראל ויסלח לי טוואטחה) אבל תומר ירוחם יכול בהחלט להשתלט על העמדה (לרוע מזלו הוא שיחק עם דסה על אותה עמדה עד עכשיו). מטוביץ' נשאר בתור הבוגר האחראי והקפטן. בכל מקרה הייתי מחזק במגן נוסף נייד וזריז מאחר ואין את דסה שירוץ בלי הפסקה, יסתום חורים בהגנה ויעשה התקפה בדקה ה-85 כשכולם נופלים מהרגליים.

במרכז הקישור, הפרס הראשי הולך ללא ספק לקלאודמיר פריירה שיכול בקלות לקטוף את תואר צ'אבי אלונסו של הליגה הישראלית. גם הוא חייב להישאר. יחסיי לשלומי אזולאי אמביוולנטיים. אמנם יש לא מעט בטענה שהוא תגלית העונה (4 שערים 3 בישולים ושליטה במרכז השדה בעלות השאלה של 20,000 ש"ח, שזה בערך כמו פלקאו ביונייטד – רק הפוך), נכון שמסירות רוחב ועומק מלוות בבעיטות אדירות יש לו בשפע (למד באקדמיה ע"ש ערן לוי), אבל כל עוד הוא לא ישפר את הכושר הגופני הוא לא שייך לרמות הגבוהות ובדיוק בגלל זה אני אהיה מאוד שמח בשבילו אם הוא יגיע למכבי ויפסיק לתפוס את המותן בדקה ה-65, הרי ידוע שצעקות בספרדית וגוזיות משפרות את הכושר. בהנחה והוא נמכר, אם אני טביב, אני מנסה קודם כל להחזיר את אבי ריקן מציריך ואז אני רואה את תג המחיר תופס את הראש חוזר אחורה בזמן ודורש לכלול את מיטרוביץ' בעסקה עם מכבי. הייתי אפילו פוזל לכיוונם של ספרדים זולים, קשרי אמצע קלאסיים שירדו ליגה (סטייל דרק בואטנג שירד עם אייבר)  ויודעים כמה מילים בעברית ועובדות בסיסיות על ישראל בזכות תומר חמד ואחרי שיחת עידוד מארסו. וחומוס. הם חייבים לאהוב חומוס.

בקישור ההתקפי אני נשאר עם עומר אצילי, לידור כהן וליביו אנטל. הראשון מעט אוברייטד לטעמי. זה לא שהפוטנציאל והיכולת לא שם, אלא שהוא צריך בעיקר לשמור על יציבות (במהלך המשחק), לדעת מתי נכון לעשות את הפעולות המפתיעות כדי לעבור שחקנים ומתי להירגע לשחק בטוח ובנוסף גם להופיע למשחקים שהם לא נגד מכבי ת"א. אם גיא לוי יצליח לעזור לאצילי להתבגר ולהשתפשף אין לי ספק שאנחנו הולכים ליהנות מאצילי בעונה אדירה בטרם יעבור לחיפה או למכבי. אז אולי עדיף שייתן עונה סבירה במקום עונה מעולה ויישאר אצלנו לעוד שנה. לידור כהן רק התחיל את העונה בסיום הסיבוב השני. המשימה של גיא לוי היא לא להפריע לו בגדילה ולתת לו ביטחון בידיעה שהוא שחקן הרכב, בניגוד לתקופה עם קורצקי בה הוא היה החילוף הראשון. חנן ממן חייב ללכת. מדובר בכישלון היחסי הגדול ביותר שנשאר עד סוף העונה, במיוחד בשכר הגבוה יחסית שהוא מקבל ככוכב. אם הוא נשאר ולא מקבל הרכב (כי לא מגיע לו) הוא רק ירעיל את חדר ההלבשה.

עמדת החלוץ הייתה העקב אכילס של העונה האחרונה, ואם חלוץ אמיתי היה מאייש את העמדה היינו יכולים לקרוא תיגר גם על המקום השלישי. זה התחיל כמובן עם קוראץ' שהוכיח שהוא בהחלט חלוץ מעולה לטעמי (בפנדלים). המשיך עם איציק כהן שהיתרון הגדול שלו הוא שאתה יודע בדיוק מה אתה לא הולך לקבל ממנו (הרבה כיבושים), והסתיים עם לידור כהן שהוכיח שהוא בהחלט מסוגל לעשות בלאגן מול הגנות ברמת תיאום של קבוצות תחתית (הפרחים ליואב זיו, שפונגין, דור פרץ ועמרי בן הרוש). לכן המטרה החשובה ביותר היא להביא חלוץ אמיתי, מהיר וזריז כדי שיידע לעבוד עם השלישיה הקדמית, עם יתרון לאחד שמכיר את הליגה (לאיפה הלכת קאיודה?) ושהוא לא עדן בן בסט.

במחלקת המחליפים דרוש שיפור רציני. אבישי כהן, שמוליק מלול, עומר נחמני ובן מלכה הם בעיקר שמות שקל לכתוב וקשה לצפות בהם משחקים, בפועל התרומה שלהם אפסית. אולי מאבישי כהן עוד ייצא משהו בעתיד (בכנות, לא ראיתי אותו כמעט משחק אבל הוא מאלה שאומרים עליהם שהם טובים) אז שייצא לעונת התחשלות בלאומית. אבל אם רוצים להשתפר זה הזמן לעבות את האופציות ולכוון לרוטציה (יושב לו עכשיו ג'ורדי בכיסא העור וחושב לעצמו: תראו את אלה, למדו מילה חדשה, רוטציה) במיוחד אם טביב רואה הצלחה באירופה כמטרה. ייתכן והייתי מכליל את יצחקי בעסקה עם מכבי (להיות האליניב ברדה של ביתר עם 20 משחקים בעונה חלקם כמחליף הוא בהחלט יכול). גם להחזיר את ערן לוי שרוצה לעזוב את נתניה זה רעיון לא רע, אני יודע שהקהל יקבל את פניו בזרועות פתוחות עליהן יונפו מגשי בקלאווה וכנאפה. אני גם סומך על טביב שיידע לחפש מציאות משמעותיות מהסגלים המתפרקים של הפועל ושתי היורדות.

 

אני לא דני רופ אבל זו התחזית שלי לעונה הקרובה –

האופטימית: בכסף ממכירת שלומי אזולאי ודסה, טביב מנחית חלוץ וקשר אמצע בקליבר רציני, ביתר עולה לשלב הבתים של הליגה האירופית, מוגרלת ומושפלת מול בילבאו במה שייזכר כדרבי "הקבוצות הטהורות" ומסיימת  את העונה מקום אחד למעלה, מתחת למכבי וב"ש (מוקדם מדי להודות לחיפה בקרדיט על העונה הבאה?).

הריאלית: מלחמה בקיץ (הימור לשם: קיר הבטון). אף זר רציני לא רוצה להגיע. ארסו בורח לחו"ל. טביב מביא חלוץ בינוני (אלון תורג'מן). מחזיר את שי חדד פלוס שאריות ממכירת החיסול באשדוד. ביתר מודחת בסיבוב הראשון ע"י קבוצה לא מוכרת מסלובקיה אחרי שמארחים משחק אחד בקפריסין, ומסיימים את העונה במקום החמישי\שישי.

הפסימית: טביב עוזב. קורנפיין חוזר ביחד עם השריף. הרוש נותן עונה טובה בהפועל ומנצח בטדי. היציע המזרחי לא שותק. מכות. בלגאן. כיסאות שבורים. רדיוסים. מינוס 5 ואף אחד לא רוצה לקנות את הקבוצה שנאבקת על החיים עד הרגע האחרון.

הבורד ימליץ ויאשר - עמית פרוסנר
#מכביבול הפודקאסט 042 - סיכום הטרבל

31 Comments

יניב פרנקו 4 ביוני 2015

נמשכים החיפושים אחר כותבים – בעיקר קבוצות שעדיין לא פורסמו פה (דרך אגב ההיענות יפה ויש עוד כמה פוסטים בקנה, היאזרו בסבלנות)
לפרטים francoyaniv@gmail.com

איציק 4 ביוני 2015

לא ידעתי שבין אוהדי בית"ר יש כאלו שמוכנים להתנסח יפה ;)
יותר ברצינות, ליניב – בעל הלוג, או ל"ירושלמי" – בעל הפוסט, אם אפשר להציג בקצרה מי מתחבה מאחורי השם הספרותי? דובר לה פמיליה… אוהד בית"ר עוד מהבננות של מלמיליאן… דני נוימן בכבודו ובעצמו… נהוג להציג במשפט או שתים לאלו שאינם מכירים את הכותב.
לגבי הפוסט, אתייחס דווקא להתחלה. למרות סלידתי הגדולה מטביב "טביב לא מבין את המשכורות הגבוהות ולא חושב שהפערים בין קבוצה א' לקבוצה ב' גבוהים" נכון מאוד. הרמה שרוב השחקנים הישראלים מציגים שווים משהו בסביבות שכר מינימום. מי שמשלם יותר, פרייר. אין לי מושג לגבי מחלקת הנוער של בית"ר אבל אם ההשקעה הגדולה שלה שם, ומשם היא תוציא כל שנה שני צעירים לבוגרת, עם חיזוק נכון מחו"ל היא בהחלט יכולה להשאר בפלא-אוף עליון הרבה שנים. מתקן יש, והוא אפילו איכותי ודי גדול. אוהדים, גם אם לא הכי נחמדים, יש, ואם הקבוצה תצליח וקצת תשנה את דרכה, אז עוד יגדל. נשיא מדינה, שלהם. כל מה שצריך על-מנת להצליח, יש.
נ. ב.: הגישה הכללית שבעל מועדון כדורג צריך להיות פילנטרופ ולא לנסות לעשות כסף מכדורגל לא נראת לי כאקסיומה. מבחינה זו אני גם עם טביב. הוא רוצה להרויח מבית"ר וזה בסדר גמור. הדרך לא משהו, אבל הרציונאל לדעתי נכון (גם אם לא מעשי).

D! פה ועכשיו 4 ביוני 2015

איציק, אהבתי – "שמוכנים".

ירושלמי 4 ביוני 2015

איציק בשבילך אני מוכן.
רועי, בן 29, מיושבי היציע המערבי, למרות שהשנה מרוב רדיוסים זה כבר לא כ"כ רלוונטי.

לגבי מחלקת הנוער, היום זה לא מה שהיה פעם.
לפני 8-10 שנים זכינו בדאבל והיו כמה שנים טובות כשילדים כמו הרוש, ריקן קובי מויאל, חן עזריאל ושי חדד הובילו את הקבוצה.
אבל כיום הקבוצה מדשדשת בפאתי הליגה העליונה ולא נראה שהולכים לצאת משם שמות גדולים.
ובאופן כללי נראה לי שבעלים שבאים לעשות סיבוב ומעוניינים לקצור הצלחות בטווח הקצר, או שמשך שהותם כבעלים אינו יודע, לא רואים בהשקעה בקבוצת הנוער כחלק אינטגרלי מהתפקיד והרצונות שלהם. זו נטו החלטה עסקית.
לכן השיטה של טביב היא להוציא פחות כסף על הטווח הרחוק ולנסות לאתר כוכבים צעירים מקבוצות אחרות במחירים שפויים.

אף אחד לא חושב שטביב מעוניין להיות פילנתרופ, הוא איש עסקים מצויין מבחינת קבלת החלטות עסקיות שרק צריך לשפר את יחסי האנוש וההתנהלות עם הסובבים ולדעת איך לעזוב קבוצה.

איציק 4 ביוני 2015

תודה

יניב פרנקו 4 ביוני 2015

אף אחד לא טוען שבעל קבוצה צריך להיות נדבן – אבל איש לא עומד עם אקדח ומכריח אנשים להיכנס לענף שרמת הסיכון בו גבוהה ומי שכבר נמצא 20 שנה בענף כמו טביב מבין את זה מצוין.
תבנה קבוצה טובה – יבואו יותר קהל – תקבל מענקי מיקום טובים – תקרוץ לספונסרים ותוכל גם להשביח שחקנים (ואולי גם אירופה) – תבנה קבוצה פחות טובה – תצטרך להתמודד.
זה הסיכון וטביב מתנהל כאילו הסיכון זר לא.

למה הדבר דומה ? למפיק מופעי מוסיקה מחו"ל שרוצה לקבל ערבויות מכולם שהמופע שיביא מחו"ל יצליח – זה לא עובד ככה.

איציק 4 ביוני 2015

תאורטית אתה צודק, מעשית הוא עובר מקבוצה לקבוצה וזה עובד לו כי תמיד יש מי שמוכר/נותן לו קבוצה. לכן זה בסדר גמור שהוא מתנהל ככה. אם זה מצליח לו, למה לא? הרי קבוצת כדורגל לא באמת מעניינת אותו.

בלאנקו 4 ביוני 2015

כתוב מעולה ומעניין.

התחושה שלי מהכדורגל הישראלי שאינו מכבי-ק"ש-ב"ש זה שהכל מקרי. יש שחקנים שנותנים עונות טובות אבל אז אין שום סיכוי שהם ימשיכו לתת עונה טובה לאחר מכן. לדעתי בית"ר תסבול מזה מאוד.
גיא לוי לא נתן עונה מלאה טובה מימיו.
אצילי, אזולאי, לידור כהן ודסה יחזרו למימדים אמיתיים, ככל שיישארו… ולמרות העונה הנפלאה קפיצת מדרגה לא תהיה פה.

התרחיש הריאלי שלך הוא בינגו (מקווה שבלי המלחמה בהתחלה).

אבי ערך מוסף 4 ביוני 2015

סתם שאני מסתכל על איציק כהן החלוץ – כאילו לקחו את ערן לוי למעבדה, השילו ממנו כמה ק"ג, הוסיפו לו מהירות, כושר גופני ומוסר עבודה, אבל בסוף הטכניקה, ראיית המשחק, והעוצמות נפגמו בייצור ונותרנו עם "ערן לוי לעניים".

ניינר 4 ביוני 2015

נזכר בפוסט ענק שעלה כאן לפני כמה שנים שעסק באם אפשר לעשות כסף מכדורגל בישראל-הסיום היה "ואלי טביב יושב וצוחק" או משהו כזה.
לא קונה את כל הבכיות והאיומים שלו ובכלל אשמח אם ילך כדי שהקבוצה הגזענית אותה אהדתי בעבר תתפרק (בכל מקרה חס וחלילה שישחקו באירופה). לצערי סומך על טביב שהכל הצגה והוא בדיוק יודע מה הוא עושה

martzianno 4 ביוני 2015

יפה. אחלה כתיבה. תודה.

יונתן 4 ביוני 2015

יפה כתבת אבל שום מילה על הפיל הגדול והגזעני באמצע החדר?

ירושלמי 4 ביוני 2015

האמת היא שכבר התחלתי לכתוב על הנושא אבל יצא ממש עמוס ולא רציתי להכביד.
זה דורש פוסט שלם. בהזדמנות…

גיא זהר 4 ביוני 2015

הכתיבה בהחלט מתחרה ביכולת של בית״ר שתחת גיא לוי שיחקה בהחלט יפה. אין סרט שבית״ר עולה לשלב הבתים. נהפכו, אירופה זהו ואחד מוקש, להתחיל עונה בתחילת יולי זה הזוי. גיא לוי פלוס טביב פלוס לה פמיליה זה שישו ושימחו. לצערי אלונה בזבזה כסף על מתן אוחיון אבל אם נשארו לה כמה גרושים הייתי יותר משמח להביא לבאר שבע את קריאף שסיים חוזה. רק שימשיך להתבטא בעד הצ׳צ׳נים ולה פמיליה יגרשו אותו סופית.

גדגדון 5 ביוני 2015

מתי קריאף התבטא בעד הצ'צ'נים? הוא ילד לה פמיליה מוצהר.
בלי קשר, קריאף לא משדרג אותנו בשום עמדה. אם הוא רוצה להיות מחליף של אוגו והובאן בקישור המרכזי אין לי בעיה, אבל אני לא חושב שהוא יזרום. מאז הגול נגד אנגליה בצעירות הוא חושב שהוא כוכב

גיא זהר 5 ביוני 2015

"ברור שאגיב בחיוב אם יגיע שחקן ערבי. הצ'צ'נים באו כל שישי לאכול קובה אצל סבתא שלי. הם באו וישבו ואכלו, זה ספורט, אלה בני אדם, לא משנה דת או גזע". נכון שהיתה לו הבעת תמיכה בלה פמיליה. אשמח אם הוא ישחק לצד הובאן, לפחות בחלק מהמשחקים, ואוגו יעלה יותר למעלה.

ברק 5 ביוני 2015

יוכל רק ללמוד ממנו, בשיא הרצינות.

ran 4 ביוני 2015

מדויק ומנתח יפה את הקבוצה.

רק הערה – טביב לא יעזוב כל עוד לא החזיר את ההשקעה
ובנוסף, טביב מתנהל בספרה עסקית אחרת. הוא מזכיר את הסוחרים הפרסים של פעם – אף פעם אתה לא יודע בדיוק מה באמת מעניין אותו, הוא ידבר על א'… וקצת על ב'… כאשר בפועל הוא מכוון ל ג'.
תומר ירוחם מחליף סביר לדסה ובמקום שלומי אזולאי אני סומך על טביב שיביא זר טוב יותר, לכן מכירתם היא עניין של לכל היותר חודשיים.

עובר אורח 4 ביוני 2015

כתוב מעולה, מחזיק אותך עד הסוף, שאפו.

יואב 4 ביוני 2015

ירושלמי,
מאד יפה כתבת.
וריקן זאת הפנטזיה שלי(אני אוהד מכבי) כבר שלוש שנים(:

ירושלמי 4 ביוני 2015

מה בדיוק? להביא את דסה?

יואב 4 ביוני 2015

מה לא היה ברור במה שכתבתי?
ריקן הוא השחקן הורסטילי ביותר בכדורגל שלנו, יחד עם ערן. רוצה אותו מאז שיורדי במכבי. להערכתי גם יורדי בעניין.

בלייק 4 ביוני 2015

אני קורא ושומע שנוצרה איזו הסכמה גורפת שטביב "מבין בכדורגל" או "יודע לבנות קבוצה". מאוהביו של טביב (אלי אוחנה סטייל) אני לא מצפה ליותר מידי, אבל הגישה חלחלה גם למבקריו, ויש הרבה כאלה. כאילו שכדי לא לאהוב את סגנון הניהול שלו ולא להיתפס גזען (כי בהפועל גרשו את טביב על תימניות יתר) חייבים להחמיא למשהו, אז למה לא ליכולת הבניה המופלאה שלו? להגיד שהוא סוחר ממולח ממילא נשמע כמו עוד תכונה מגונה של טביב הקמצן, ה- in it for the money.
טביב הספיק לרסק שתי קבוצות. זה אומר שהוא מנהל טוב? סוחר ממולח? מבין בכדורגל?
כן, ב- 20 שנות בעלות הוא הצליח להחתים כמה שחקנים טובים. הוא גם החתים כמה גרועים. הוא הצליח להסתכסך עם לא מעט שחקנים טובים ולהיכשל עם המחליפים שלהם.
לעניין בית"ר, טביב החליף את כל הקבוצה. כולה. לא הגיוני שהוא יפגע עם שחקן אחד או שניים (או שבעה)? הקבוצה שנבנתה בהפועל אחרי הדאבל היתה צל של הקבוצה ההיא. לפעמים כשמחליפים את כל השחקנים מצליחים יותר ולפעמים פחות. העונה הוא הצליח יותר, בעונה שעברה פחות. הרבה פחות. כמה מאמנים עברו בבית"ר בשנתיים האחרונות? יכול להיות שהוא גאון כדורגל, אבל הקבלות שלו לא הרבה יותר טובות משל אריאל שיימן או אשר אלון. מזל שיש לו את הדאבל עם הפועל. מי יודע איפה הוא היה אז בלי הראל? כולנו. זה קרה בעונה השניה.
לגבי העונה הקרובה של בית"ר – מאוד קשה לנחש מה יקרה שם. טביב נשאר או לא? אם כן, האם ימשיך עם מכירות החיסול וחיפושי מציאות? אם לא, האם הקבוצה תיאלץ למכור כל שחקן שיקבל הצעה סבירה?
הקבוצה הנוכחית, עם חיזוק משמעותי בשפיץ ועוד בלם איכותי, יכולה להמשיך לרוץ בצמרת ולהגיע לאירופה. לא יותר, אבל גם זאת הצלחה לא קטנה.

השותף 4 ביוני 2015

ל"ירושלמי"..
אולי כדאי שתפסיק להשקיע את הזמן בלכתוב שטויות ותעשה משהו עם עצמך… כמו לשטוף כלים לדוגמא.

בלייק 4 ביוני 2015

אחד היישומים המוצלחים יותר שראיתי לדה באזר!

גיסנו 4 ביוני 2015

ענק

אביאל 4 ביוני 2015

כתיבה מעולה, למרות שאני חושב שמעל לכל השילוב של פריירה-אזולאי-ממן הוא המנצח של בית״ר העונה, המעבר המהיר קדימה הוא בעיקר בגללם וזה היה הסוד של בית״ר מאז הגעתו של גיא לוי שעלה על העניין, שימו לב כמה מהר בית״ר מגיעה קדימה – בטח בהשוואה לעונות הקודמות.

בכל מקרה, הצורך הכי גדול הוא חלוץ חוד רציני.

מעיין אוהד מכבי 5 ביוני 2015

כתבה מעניינת מאוד ומדויקת מאוד.
אשמח מאוד אם ברקת יחשוף את משחק ה"צ'יקן" של טביב, למרות שזה עשוי להביא על בית"ר חורבן (ראינו כבר בכפ"ס שטביב לא מהסס לפני מכירת כל הנכסים המהותיים של קבוצה והפקרתה לחובות ולנושים, ובבית"ר הנוכחית זה יהיה פשוט מאוד – דסה, אזולאי וגם קלאודימיר הם סחורה מבוקשת שאפשר למכור למרבה במחיר).

דבר אחד שהוזכר בטור ואני מאוד מסכים איתו הוא הבסיס שנבנה בבית"ר. אהבתי מאוד את הבסיס הזה, וכאן בהחלט מגיע קרדיט לטביב על יכולתו לזהות שחקנים בעלי אופי ואיכות. ההגנה של בית"ר יכולה להישאר ברמתה (תחתית פלייאוף עליון) וזה יספיק מול רוב קבוצות הליגה, קלאודימיר הוא נכס ושחקן נפלא (בלי כושר ולמען האמת בלי יותר מדי עזרה מהקישור למעט אזולאי), ואני מעריך שאם אזולאי יעזוב אז ממן או קריאף או שחקן רכש חדש יתפוס את עמדתו (לא מבין את התלהבות אוהדי היריבות שלנו ממיטרוביץ'). מעבר לזה, אני גם מסכים עם הצורך שלכם בחלוץ (אני דווקא מחבב את איציק כהן וחושב שיש לו פוטנציאל אבל הוא לא מה שבית"ר צריכה מבחינת סגנון משחק) ובעיקר עם הצורך בעיבוי הסגל.

בסך הכל, זאת הייתה עונה מעניינת וחיובית של בית"ר. מעניין שלא התייחסת לעניין הקהל. זה יכול לקחת את בית"ר למעלה או למטה.

משה 5 ביוני 2015

אני לא מבין למה אוהדי מכבי כ"כ לא מחזיקים ממיטרוביץ' אבל סביר להניח שראיתם אותו הרבה יותר ממני. לתחושתי כאוהד אובייקטיבי הוא היה מהמצטיינים של מכבי העונה.
הפוטנציאל של איציק כהן בעיני מתמצה ביכולת להביא מס' שווארמיות לפשיטת רגל.

מעיין אוהד מכבי 6 ביוני 2015

לליגה הישראלית הוא מספיק ואפילו טוב על גבול טוב מאוד. הבעיה היא שאין לו יכולת להתמודד עם לחץ ושעל כל צ'יפ או מסירת מפתח הוא מאבד שלושה או ארבעה כדורים שלפחות אחד מהם הופך להתקפה מסוכנת בצד השני. מעבר לזה, הוא חלש בכל הקשור לחילוצי כדור ולצד ההגנתי.

ערן לוי 5 ביוני 2015

קשה לי להבין את האביונות שמרחפות כאן בינות לתגובות. אלי טביב הרס שתי קבוצות כדורגל, בבית"ר הוא נמצא זמן קצר יחסית, ההרס עתיד להגיע בשנה-שנתיים הקרובות. הזכרון הישראלי קצר כל כך, שוכח מהר. חורבן בית"ר בפתח, זו רק שאלה של זמן.

Comments closed