עונת המלפפונים – הפועל (1923) ת"א – עדי אבני

התלבטתי אם לכתוב משהו על סיפור רייכרט , כי בסוף כמו תמיד במלחמות הפועל- מכבי קשה להכניס היגיון (ובתכל'ס הם אשמים בהכל הרשעים)- אבל בסוף מצאתי את האשם המרכזי וזה מתחבר יופי למה שעדי מנסה להגיד פה.

אז האשם המרכזי חברים ותחזיקו חזק – זה רק חיים רמון. הוא האשם המרכזי. ולא רק על חלקו בעסקת ורמוט. כי את זהבי אי אפשר היה להחתים , את ורמוט וטב"ח אי אפשר היה להחזיק והגורל של דמארי היה לשחק בחו"ל או במכבי – את כל אלה אי אפשר היה לשמר ולא היה צריך להביא – אבל רייכרט ? זה שלפני שנתיים שיחק ברמה"ש, אוהד מושבע שמחזיק ב50% מהכרטיס שלו – שחקן שכבר לפני שנתיים היה בטופ של שכבת הגיל שלו – אותו פספסת חיים? רק על זה מגיע לכולנו המאבק המטופש הזה – רק כדאי שנדע להבא מה צריך לעשות (ושמכבי ילמדו לחפור יותר בכרטיסי פייסבוק).

ולכן מה שקורה הקיץ מחזק את נפשי האופטימית – התובנה שאולי את רייכרט פספסנו (ואם יגיע אז לאחר מאבק גדול והרבה כסף) אבל את עומרי שקל ואיאד אבו עביד אולי הרווחנו בגדול – כי הקריירה שלהם הולכת בדיוק במקומות של רייכרט, קהת , אצילי ושלומי אזולאי – ושלא תחשבו שאני לגמרי מבסוט הקיץ, אני עוקב אחרי כל התהליך ומרגיש שיש עוד ה-מ-ו-ן עבודה – אבל הכיוון נכון. לגמרי נכון.

ובסוף גם צריך להיכנס לפרופורציה – השחקן שמכבי הייתה מחזיקה על תקן מחליף שני לשלישית הקישור הוא פוטנציאל לקפטן ושחקן הרכב בטוח אצלינו – אלה פערי הרמות (אני גם לא בטוח שרייכרט פותח בבאר שבע). אז קצת יותר על הכיון הנכון ופחות על הטלנובלה התל אביבית פרק 4731 – בשביל זה, הבאתי את עדי לסיבוב נוסף.

ושאלה לחברים באדום – מנוי כבר עשיתם ?

***

זהירות מהמרווח – עדי אבני

אז זה כנראה סוף סוף קורה. אחרי שנים של תלאי על תלאי, של הבטחות ריקות, של העדפת הפתרונות קצרי הטווח על זה שאולי יגרור בהתחלה אי נוחות אבל כולם יודעים שלטווח הארוך הוא הנכון, בסוף הגיע מישהו ולקח את ההחלטה הנכונה.

אני שמח כמובן על הבנייה של הרכבת הקלה, אבל אני מדבר על הפועל ת"א. זאת שבמשך שנים הייתה הנגטיב לאליפויות הקיץ הצהובות. זאת שפרנסיה היו מבלים כל קיץ בקיטור על כמה אין לנו כסף רק בכדי להנחית ברגע האחרון של חלון ההעברות חצי קבוצה . זאת שמאז תחילת עידן טביב ועד השנה החולפת הייתה עסוקה בלהביא הכול מלבד שקט למתחם וולפסון.

ומשהו זז שם. משהו מהותי. זה לא רק הרכש, שתיכף אכנס אליו בפרוטרוט. זה שינוי פונדמנטליסטי. כשערכתי את הפוסט הקודם על הפועל, העליתי בדעתי שני תסריטים- הראשון הוא מציאת רוכש בעל כיסים מאוד תפוחים, והשני מצב מעבר עד שיבוא אותו רוכש. לא העליתי על דעתי שקיימת אופציה שלישית, אבל מסתבר שהיא קיימת: הבנה עמוקה של מי אנחנו, לאן אנחנו יכולים להגיע, ומה הדרך הנכונה להגיע לשם. אנשים ישבו וחשבו את הקבוצה שנבנית פה. זה כמובן אינו מבטיח דבר, אבל זאת נראית לי הפעם הראשונה שדבר כזה קורה בהפועל של תרבות הסמוך והאלתורים, שמועדון כדורגל אדום ותל אביבי חושב על עצמו בכזאת יסודיות.

והשינוי הזה מתחיל בפירוק כל מה שהיה פה עד עתה. שינוי מוחלט של הצוות הניהולי, האדמיניסטרטיבי, הרפואי והמקצועי. זה אומר למנות אנשי מקצוע איפה שמקודם היו מקורבים, והבנה עמוקה יותר בניהול, בשיווק ובסטריליות ארגונית. כך קיבלנו מנכ"ל שהוא בעל תואר מאופ"א במקום גיסו של אחד הפילנתרופים, בעל תואר שני במקום המקורב שניהל את הקבוצה, מומחה עולמי לרפואת ספורט במקום הסתמכות על טוב ליבם של רופאים אוהדים ומנהל מותג איפה שהייתה שממה. השינוי הוא גם במחשבה הוליסטית לגבי צוות האימון- להביא למאמן החדש עוזר ומאמן כושר מספרד כבחירתו,שישדרגו אותנו במקום שפיגרנו בו בעבר, במקביל לא לשכוח את החיבור לערכים ולעבר במינוי באדיר כעוזר מאמן, וחיבור של הכול בעזרת מאמן השוערים דובר הספרדית שהיה פה בעידן אניימה וגוטמן. אבל יותר מהכול, זה אומר גם הסקת מסקנות לגבי מי אנחנו בשוק הכדורגל הישראלי וכי יש לבנות את הסגל מאפס אם אנחנו רוצים להיות קבוצת פלייאוף עליון לטווח הארוך, לא רק עד לבואו של גודו, ובגלל הבנייה הזאת מאפס,  יש לבנות את הסגל מוקדם ככל האפשר בכדי שיהפוך לקבוצה עד תחילת הליגה.

ואת המסקנות ניתן היה להבין בין דבריו של המאמן החדש בראיון המוזמן והסטרילי שערכו לו השבוע, כשהשווה את הפועל לאתלטיקו וסיביליה: הפועל לא יכולה ולא צריכה כרגע להתחרות בכסף הגדול שנשפך מעבר לכביש, בחיפה ובבאר שבע, ומנגד לא צריכה להיות מציאון לשחקני ליגה שניה, כפי שהוכיחו קרית שמונה ובית"ר של השנה שעברה. בתקציבים שלה, הפועל אמנם לא יכולה לבנות אולסטאר ישראלי, אבל כן יכולה להביא שחקנים צעירים מוכשרים, לטבל בשחקנים שלא קיבלו מספיק דקות מהסגלים העמוקים מדי של המכביות, ולהוסיף מספר שחקנים ותיקים יותר בכדי לאזן את הסגל. מעבר לכך, נראה שיש דגש ברור על העדפת הנעורים על פני הניסיון, אולי במחשבה קדימה (שחקנים שניתן יהיה אולי להרוויח מהם בעתיד). למעשה, הפועל של מדיונדו הלכה עם זה רחוק, כשקנתה את רוב השלד של הנבחרת האולימפית, כשאל ספורי, אבו אל היג'א ושגיב יחזקאל מצטרפים אלטמן ואבו עביד (ואולי רייכרט). אם נוסיף לאלו את שלושת השחקנים הצעירים שעולים מהנוער (רז נחמיאס, חדידה ורוי מליקה, הבן של) , נקבל מאסה של כשרון צעיר. יש שיאמרו אולי יותר מדי ממנו.

***

בפוסט הקודם כבר היה איזשהו מושג איך תיראה ההגנה האדומה בשנה הבאה, אבל מאז היה רצף החתמות שדרכו כבר ניתן להבין איך תיראה הפועל של השנה הבאה. נראה לי שהמאמן מתלבט בין שתי שיטות משחק, 4:2:3:1 ו- 3:5:1:1, כשבכל שיטה הדגש שלו הוא על שחקנים חזקים ומהירים בחלק האחורי, ושחקנים טכניים וזריזים מקדימה- פחות הנעת כדור סטייל ברצלונה ויותר קבוצה "מוריניואית".

לפי השיטה הראשונה, הפועל אמורה לשחק עם שני מגנים יחסית דפנסיביים (שיימן ואבו עביד, שיחד עם גוטליב והבלם הזר שיוחתם ישלימו הגנה גבוהה ומהירה בסטנדרטים מקומיים. בקישור האחורי אמורים להיות פנטילי ולינגנה, ולפניהם שלושה קשרים התקפיים שמשנים מקום ( שלושה מבין בומבה, אנטאל, אלטמן ואסולין). בחוד אמור להגיע עוד חלוץ 9 שישחק לפני דודו ביטון, בתקווה שזה יהיה בן שהר
השיטה השנייה היא שיטה שלפי הבנתי היא השיטה המועדפת על המאמן הספרדי, וזאת אולי הסיבה לכמות הבלמים המרשימה שהוא מחתים. אם אני מבין את מה שהוא עשה עד כה, הוא מתכוון לשחק עם אבו עביד, גוטליב ובלם זר לפני הרוש, כשהאגפים מורכבים משיימן מצד שמאל ומשחקן התקפי (אלטמן או ספורי) על הכנף הנגדית. במרכז המגרש אמורים להיות פנטילי כשחקן האחורי, כשלפניו לינגנה ואנטאל, ועם בומבה כקשר התקפי מתחת לחלוץ החוד.

בכל שיטה שיבחר, נראה שלקבוצה ייקח זמן להתחבר, ולו מעצם העובדה שהן הקבוצה והן צוות האימון חדשים לגמרי. אבל עם תקווה כזאת, שלא נחוותה בוולפסון אולי מאז הגעת חבורת תאומים, לאוהדים (אלה שאני מכיר, לפחות) יש אורך רוח וחבל לשחרר, כשגם אם ניכשל,בדיוק כמו הפקקים שתחווה תל אביב בשנים הבאות,  זה יקרה מתוך מחשבה וניסיון לבנות סופסוף משהו עם הגיון, לא מתוך אלתור שכשל כמו בשנות רמון.

סטוונגר: טופלוב זוכה
אוהד הצלחות - רן עצמון

97 Comments

יואב 28 ביוני 2015

חג׳ג פיספס את רייכרט בהצעה נמוכה, כמה חודשים לפני שמכבי נכנסה לתמונה.

יניב פרנקו 28 ביוני 2015

לא מדויק.
בן שמעון רצה את רייכרט בקיץ כשהגיע (הקיץ של שכטר) – זה נפל על שטויות ואז בינואר וזה נפל על הצעה נמוכה מדי, בקיץ שאחרי כבר היה בהפועל כאוס מוחלט.

יואב 28 ביוני 2015

ועדיין, חג׳ג הציע נמוך מידי, לא רמון.

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

אוקי – בכל מקרה כוונת הפוסט היא שיש גבול לכמה "מציאות" ניתן למצוא בחלון העברות אחד.
הסגל של היום היה יכול להיות עם 3-4 שחקנים באיכות של רייכרט – יש את השחקנים האלה בליגה ובזרים שהליגה יודעת להביא .

Asaf 29 ביוני 2015

בכל הפוסט והניתוח המקצועי הנפלא עולות לי 3 שאלות שבעיניי קריטיות ונוגעות בצד הניהולי:
1.מי הולך להיות בעל המניות העיקרי בתוך שדרת הניהול של הקבוצה?
2.מי לוקח על עצמו את כיסוי הגרעונות הקיימים ואיך בכלל עם קיומם מתקיים מסע רכש עצום במקביל?
3. מה המשמעות ומידת ההשפעה של עמותת האוהדים והוועד המנהל שלה בתוך כל הבליל הזה? (נניח ביחס לאחות מהכדורסל)

אזי 28 ביוני 2015

עוד לא קראתי את הטור של עדי אבני, אבל תאר לך פרנקו מה רבה הפתעתי שאתה מרוצה מהתהליך שיש עכשיו בהפועל :)
אני נשבע שאתה האדם הכי אופטימי ששמעתי עליו מימי.

רועי 29 ביוני 2015

ומהכישרון שלו להפיל את החרא שלהם תמיד על מי שכבר לא נמצא שם לא הפתיע אותך ?
תמיד זה שכבר לא במועדון הוא האשם, והוא לא מייצג את הפועל.

אדם 28 ביוני 2015

אולי כאן מישהו יצליח להסביר מאיפה הכסף? בתודה מראש, אוהד מפוחד.

יניב פרנקו 28 ביוני 2015

הי אדם – ככה אני קורא את הסיטואציה (המאוד מורכבת).
יש אדם שקוראים לו מני ויצמן ויש אחד שקוראים לו כבירי – ביחד ככל הנראה שיש מאחוריהם הון סביר (לא ברמת הגולדאר ושחר) שמוכנים לשלב כוחות ביחד .
הגרעון העצום שתקופת רמון הכניסה את הפועל מחולק בגדול לשלוש :
הכסף שרמון היה חייב לטביב – מדובר על יתרת 50% מהמניות שלאחר הבוררות נקבע להם סכום ולסכום הזה היה ערב מני ויצמן לאורך כל הדרך – לפי מה שאני קורא – מני ויצמן משלם את הכסף לטביב.
הלוואות הבעלים של חג'ג' וחבריו – מדובר היה בסכום עצום של כמעט 10 מיליון שקלים – חג'ג' וחבריו הסכימו לבקשת בארי להפוך את הכסף הזה מהלוואות בעלים לשטרי הון – בקצרה , מהלוואות חיות שמנוגדות לחוקי הפייר פליי זה הפך להיות שטר הון שישולם רק במקרה שהפועל תחלק דיבידנדים או במכירה .
הלוואת ענק לבנק דיסקונט – השמועות מדברות של כ12 מיליון של הלוואה אחת שמרכזת כמה פעולות.

זאת אומרת שלאף אחד מבעלי ההון בהפועל טרום כבירי לא היה אינטרס להביא את הקבוצה לפירוק – לא למני ויצמן שככל הנראה הוא אוהד אמיתי ולא לאחרים שפירוק היה מוביל אותם למחיקת הלוואות הבעלים ולמצב שבו בנק דיסקונט היה פונה לערבים ודורש מהם לעמוד בהתחייבות.
הפועל של רמון לא הלינה שכר וכמעט שלא חייבת לספקים – את הכסף שהיא חייבת היא חייבת בעיקר לבעלי הבית שלה ולבנקים (שבעלי הבית ערבים להם).

מפה אני יכול להבין את הקואליציה שגובשה – מני ויצמן ובארי אחראים על מבנה החוב הישן – כבירי על העתיד (בתמיכת ויצמן וככל הנראה אותם אנשים שתרמו בעבר) .
האם לכבירי יש את הסכומים להשלים בין הכנסות שוטפות לתקציב של כ30 מיליון – הוא עושה רושם שכן אבל לך תדע.
האם הפעולות שלו עושות היגיון כלכלי – כן בהחלט – הפועל שמוכרת 7-8 אלף מנויים , משחקת בפלייאוף עליון ומשביחה שחקנים יכולה להיות קבוצה שמכניסה יותר – למעשה עד תקופת רמון זה היה המודל של הפועל (אם מינימום תמיכת בעלים) השבחת שחקנים + אירופה + קהל (שאולי הוא לא הכי גדול אבל משלם יקר ונאמן).

לכן לדעתי כבירי יעצור ב50% מהבעלות ואחזקת זכויות הניהול – אין לו סיבה לרכוש את החלק של חג'ג ולהחזיר לו את הלוואות הבעלים – הוא צריך להתמקד בהשבחת המועדון והחזרתו למסלול – אם הוא שווה כמו שהוא טוען (וזה התהליך שנבדק כרגע) בניהול נכון הוא מסודר תוך שנתיים שלוש לחזור למסלול – זה פחות או יותר ולא יפה להודות בזה – מה שטביב עושה בבית"ר הנוכחית.

אדם 28 ביוני 2015

מה במבנה שאתה מתאר מבטיח שלא נהיה נתניה? אני לא יודע מה הוא הונו של כבירי אבל אם הפועל בעונה הקרובה לא מעפילה לפלייאוף העליון, האם יש גב כלכלי לכל ההחתמות והחוזים?

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

לזה אין לי תשובה טובה יותר – אבל בגדול ההתאחדות עושה לכבירי תהליך בדיקה ואני מבין שגם הבקרה תהיה ברורה יותר.
ככה שאני מאמין שלא נגיע למקרה נתניה .

האם קיים תסריט שבו בין ההכנסות להוצאות ישנו פער לא מתוכנן (שבונים על הצלחה ספורטיבית) ואז חלק מהתוכניות היפות לא יוצא לפועל (לדוגמא מוכרים שחקנים) ? – אין בכלל ספק.

מכביסט שמאלני 28 ביוני 2015

בהתחלה כבירי הצהיר על הון של 88 מיליון דולר , היום בוועדה הצהיר על הון של 200 מיליון דולר , משהו מאוד מסריח הולך פה , כנראה שהפועל בונים על שלב בתים בליגה האירופאית , אחרת אין שום הסבר לתקציב הזה .

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

זה הרבה ציטוטים מוואן חבר.
בכל מקרה – יש תהליך בדיקה במסגרתו מגיש בעלים מיועד דו"ח עושר – במידה והוא מצליח להגיש דו"ח שכזה שמבוסס על ערימה של בדיות זו בעיה גדולה לכל המערכת (כולל מחוץ להפועל) – אני מקווה שהתהליך הפנימי (בראשות בארי) והחיצוני מבצע איזשהו בקרה.

בלייק 28 ביוני 2015

אני מסכים עם מה שכתבת, זה נראה כאילו מישהו חושב וחושב נכון. הבעיות יכולות להגיע מסגל צעיר מאוד וחסר ניסיון, בניית קבוצה מאפס והייתי מוסיף גם אורך רוח מהקהל (שבאופן מסורתי ניחן בהרבה אורך רוח ביחס לקהל של מועדון גדול) וההנהלה (זה היא עוד תצטרך אולי להוכיח) בזמנים הפחות טובים מבחינה מקצועית.
לגבי רייכרט, אני חושב שכל הצדדים (שלושתם, כן?) לא יוצאים טוב. מהזוית שלי כאוהד מכבי, לא חושב שקרויף ניהל את המצב (משבר?) נכון מבחינת האינטרס של מכבי, אולי הטיפול הכי גרוע באיזושהי סיטואציה איתה התמודד במכבי עד היום.

גיא זהר 29 ביוני 2015

לטעמי גם מסיבת העיתונאים הבהולה בנוגע לעזיבת פארן היתה מוזרה

צור שפי 28 ביוני 2015

1. לגבי השאלה על המנוי – התשובה חיובית כמובן.
2. רייכרט – אם לחלק את אחוזי האשמה/אחריות לבלגן אז 60 אחוז זה השחקן עצמו שכנראה לא מבין מה המשמעות של חוזה, 35 אחוז זה הפועל שכנראה שלחו לו איתותים שלא נכון לשלוח, במיוחד אם מדברים על שינוי דפוסי התנהלות וכו׳ וחמישה אחוז אני משאיר לג׳ורדי שהיה יכול להתנהל באופן קצת פחות ישראלי.
3. לגבי כל השאר – מקווה שהאופטימיות במקומה. פוחד פחד מוות (אדום, לא?)

עדי אבני 29 ביוני 2015

אני דווקא מטיל הרבה יותר אחוזי אשמה על יורדי. החטא הקדמון היה לשלוח שחקן שנרדף על ידי הקהל שלך להשאלה במקום שבגללו הקללות הללו הגיעו. הפועל ממש לא תמימים בהתנהלות, וגם רייכרט מוכיח חוסר בגרות, אבל בלי הצעד הזה של ההולנדי כלום לא יכול היה לקרות.

רועי 29 ביוני 2015

יפה, אז הצליח להפועל.
אם יש מישהו שחושב שהקהל כאן זה הסיפור, או שהוא תמים, או שהוא אוהד הפועל שעושה את עצמו.

דור 29 ביוני 2015

רייכרט לא באמת נרדף ע"י הקהל של מכבי, די לדבר שטויות שלקוחות מספורט 5. אמנם היו כמה קיצוניים בשער 11 שקיללו אותו בתחילת העונה, אבל בינואר כשהוא עבר רוב הקהל התלהב מהשחקן ומהיכולות שלו, ולא הבין למה הוא לא מקבל יותר דקות. הפועל עשו פה תרגיל מסריח מאוד, שזכה כמובן לשיתוף פעולה מלא ע"י השחקן. כמובן שמבחינה משפטית תהיה נפקות רצינית לבדיות של "הוא הרגיש מאויים ע"י הקהל" ואני בטוח שזה יהיה הקו המרכזי של רייכרט, אבל בתור מישהו שמריח את רחשי הקהל מבפנים – לא דובים ולא יער, סתם ניסיון לנקמה.

בלייק 29 ביוני 2015

אני זוכר שדווקא לאימון שלו בהפועל הגיעו עבריינים ואיימו על חייו.
כל מה שיוצא כרגע מרייכרט או מסביבתו עובר מכבסה של עו"ד לקראת הסוף הבלתי נמנע של דיון משפטי כלשהו, כנראה בוררות.
אם ייפסק סכום גבוה כפיצוי לשחרורו, והפועל לא תהיה מוכנה לשלם אותו, נזכה לתופעה חדשה בכדורגל הישראלי – של קבוצה מנודה.

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

אני מחלק את זה ל40 אחוז הפועל ו40 אחוז מכבי ודווקא פחות על השחקן – השחקן בסופו של דבר הוא ילד בן 21 .

בלאנקו 29 ביוני 2015

לא שהשאלה מי אשם באמת מעניינת, ובכל זאת אין לי שום ספק שאם זו הייתה סיטואציה הפוכה שהגביר העשיר מקנדה מנסה לשאוב שחקן צעיר בעל פוטנציאל גבוה (נגיד שגיב יחזקאל) תוך פיזור הבטחות רבות לשחקן המבולבל, חלוקת האחריות שלך הייתה בערך 90 (מכבי)- 10 (השחקן). ולעניין זה ההשאלה היא לחלוטין לא רלוונטית.

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

אמרתי מלכתחילה שהיכולת להגיע במלחמות הפועל מכבי להסכמות היא נמוכה – אני חושב שהייתי שופט מעט שונה ממה שתיארת אבל לך תדע.
כולנו בוחרים את הצד של המועדון שלנו.

ניב 29 ביוני 2015

במה מכבי אשמים?

גיא זהר 29 ביוני 2015

מכבי אשמים בזה שהעבירו שחקן אוהד מכבי דווקא לקבוצה האהודה עליו לזמן מוגבל אחרי ששחקנים אחרים סירבו להיות חלק מהדיל הזה. לא צעד שהוריד את הלהבות. אין צדיקים בסיפור הזה.

דודי קופל 29 ביוני 2015

אתה צודק, אבל צריך להזכיר שהם גם העלו לשחקן הצעיר (אוהד הפועל) את שכרו בתמורה להסכמתו

thomas 29 ביוני 2015

"מכבי" אולי לא, אבל יורדי כן. באחוזים לא הרבה, אבל היה יכול לחשוב לעומק יותר על סאגת ההשאלה המקורית, כאשר כולם ראו את הכתובת על הקיר.
ועדיין, ילד בן 21, אמנם, אבל "האשמה" בעיקר בו

ירושלמי 28 ביוני 2015

בינתיים ה"מציאון שחקני ליגה שניה" של ביתר וק"ש לקח אותם לאירופה וראינו איפה הפועל או קבוצות עשירות יותר (חיפה) סיימו.
קצת צניעות.

עדי אבני 29 ביוני 2015

אני מאוד בעד המציאון, אבל יש לזכור שני דברים:
א. זה לקח שנתיים שהשחקנים
ב. כרגע נראה שאין לזה המשכיות.
תאר לך כזה עם המשכיות ועם שחקן שניים בוגרים ומנהיגים. זה חזון של הפועל

תולעת 29 ביוני 2015

אם יקחו תואר זה שם יפה לסרט: "אספן אמנות במציאון ליגה שניה"

ארז 29 ביוני 2015

גדול.
איה, אם וכאשר אני אוסף אותך לפרמיירה.

סולי 29 ביוני 2015

1- כמובן שיש מנוי
2- אני בחיים לא יוכל להיות אופטימי כמוך כאוהד הפועל-במיוחד בשנים האחרונות, אבל אני חושב שכולנו נסכים שבהינתן הבטחה שהכל כשיר אצל ההנהלה החדשה ולכל הכספים והחוזים יש באמת כיסוי, אז כל שיפור שנראה יהיה טוב ממה שהלך אצלנו בשנים האחרונות.
יש הרבה החתמות חדשות ושחקנים צעירים,שזה יפה על נייר, אך אסור לשכוח שמעל הרבה שחקנים מרחפים סימני שאלה- רוצה להגיד שייתכן מאד שההתחלה תיהיה קשה עד קשה מאד עם כל כך הרבה שחקנים חדשים וצעירים- בר שאני קונה דרך אגב בשתי ידיים כל עוד יש עבודה וניסיון להתקדם, אין קיצורי דרך.
אני ממש מקווה שבכל מצב ייתנו לצוות המקצועי לסיים את השנה הראשונה לכל הפחות בלי זעזועים והחלפות מיותרות- בחרו בצוות חדש,שייתנו לו לעבוד, גם אם התוצאות לא מיידיות.
3- בקשר לרייכרט, שלשות הצדדים: הפועל (=רמון) מכבי (=ג'ורדי) והשחקן עצמו (=הסוכן שלו) יצאו רע מאד מהעניין, אבל בעיקר במעמד הטרייד בשנה שעברה, זה היה חומר נפץ להעביר שחקן כזה להפועל בתנאים שסוכמו בין הקבוצות והשחקן עצמו (לא מאמין שמכבי באמת הכריחו אותו- לחצו כן, הכריחו לא) ועכשיו זה התפוצץ לכולם בפנים.
באופן פרטי, אני כאוהד הפועל הייתי מרוצה שבן הגיע אלינו בשנה שעברה, בעיקר כי הוא שחקן טוב עם הרה פוטנציאל וסגנון משחק שאני אוהב שתרם לנו במאבק בשנה שעברה הרבה יותר ממה שגילי יכל לתרום לנו, ואשמח מאד אם ישחק אצלנו גם העונה- הרווח יהיה כולו שלנו (פחות לבעלים שיצטרכו לשלם למכבי לא מעט על המהלך)

רועי 29 ביוני 2015

מקרה רייכרט מנקודת מבטי –
יש כאן שחקן, ילד, שחתם במכבי, לאחר זמן מה הוא הבין שהוא צריך להילחם על דקות המשחק שלו בקישור של מכבי.
מצד שני יש את הפועל, שהבטיחו לו השד יודע מה (לשחקן תחת חוזה כן ?), והוא חושב ששם הוא ישחק 90 דקות כל העונה, ומעדיף לשחק שם (זכותו המלאה לחשוב ולהעדיף ככה). המועדון הנפלא הזה החליט שהשחקן הזה קצת יקר לו (ולכן גם לא ניצל את האופציה לרכוש 25% מכרטיסו), אז הוא פתח במופע דה לגיטמציה שלא זכור לי כמותו לחוזה של שחקן, להציגו כעבד נרצע, כאחד שעובר התעללות ע"י הקהל של מכבי (מספר האנשים שלא רוצים אותו במכבי לדעתי מאוד דומה לאותו מספר בהפועל), לייעץ לו לא להגיע לאימונים של הקבוצה שיש לו חוזה איתה, לייעץ לו לא לטוס למחנה האימונים של הקבוצה, כל זאת על מנת לגרור את הסיפור הזה לבוררות לצורך הפחתת הסכום אותו הפועל תצטרך לשלם על מנת לרכוש אותו.
הטעות של ג'ורדי לדעתי בהשאלה בעונה שעברה היתה לא בעצם ההשאלה וכביכול "לשרוף" אותו מבחינת חלק מאוהדי מכבי, זה קשקוש מוחלט, הטעות בהשאלה היא שזה נתן דלק לטינופות.
מועדון של טינופות הייתם ומועדון של טינופות נשארתם.

אדום כהה 29 ביוני 2015

אתה חמוד רועי… הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו.
ג'ורדי קיבל בדיוק מה שמגיע לו. כאילו כל המדינה לא ידעה שהוא מדבר עם ורמוט לפני שהוא עבר למכבי. כאילו כל המדינה לא ידעה שורמוט יעבור למכבי אחרי דרבי שהפועל הפסידו בו ושורמוט לבש את סרט הקפטן באותו משחק !! זה מעניין כי מסופר שחצי שעה אחרי אותו דרבי כבר דברו עם רייכרט שיעבור בהשאלה למכבי. כאילו הוא לא דיבר איתו במשך כל העונה אבל פתאום בחצי שעה (ועוד אחרי משחק ! ) כבר סגרו איתו חוזה והכל.
יאללה יה קוזקים נגזלים. פתאטים.

דור 29 ביוני 2015

ג'ורדי אכן דיבר עם ורמוט, באישור ובעידוד רמון, תלונות כרגיל – לחיים.
ג'ורדי כנראה גם לא כל כך רצה להעביר את רייכרט, הוא נתקל בסרוב תקיף של אייבינדר ולא היה לו קשר אחר בנמצא, אז הוא הגדיל לו את השכר וחשב שזה יעשה את העבודה. כמובן שזה היה מספיק אם ממול לא היה עומד המועדון המלוכלך ביותר בארץ. אז אייבינדר כבר לא (מי יודע, אולי זו סגירת מעגל על הסרוב), וכנראה שגם רייכרט, סתם חבל על שחקן שלדעתי כן יכול היה להשתלב יפה מאוד במכבי.

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

כולם מדברים עם כולם כל הזמן – ואם לא ישירות אז דרך הסוכן ואם דרך הסוכן אז דרך החבר לנבחרת.
זה הכדורגל וככה זה עובד (ובתכלס ברוב הענפים זה ככה) – אם כבר אתית יש הבדל בין לדבר עם שחקן ערב משחק גמר או דרבי ולדבר עם שחקן בעונת קיץ.

אני מאוד מקווה בשביל הפועל שלא תצוץ קלטת שבעל תפקיד מדבר עם השחקן על זה – אבל תקשורת מתבצעת בכל מיני דברים.

בלייק 29 ביוני 2015

ההוכחה לזה שהפועל מדברת עם רייכרט או נציגיו קיבלנו בהדלפות, שאחר כך קיבלו גושפנקא רשמית עם דברים של בארי בן זאב, וואליד באדיר ש"רייכרט לא רוצה לשחק במכבי". איך יודעים בהפועל מה רייכרט רוצה? בואו לא נהיה תמימים, קרויף כנראה לא גילה להם.

לגבי ורמוט – ג'ורדי דיבר איתו באישורו של רמון, שמאוד רצה להשתחרר מהחוזה. מכבי כבר סגרה הכל מול ורמוט בתחילת השנה, אבל אז הגיע ברקוביץ', הטיל וטו על שחרור של ורמוט והסיפור ירד. בחלון ההעברות העסקה שוב דגדגה לרמון. הוא התעקש שורמוט ישוחרר רק אחרי הדרבי (כדי לסחוט את הלימון עד הסוף), מכבי סגרה הכל מול ורמוט בדקה וחצי בלילה שאחרי הדרבי (אפילו לא שעתיים כמו שלפעמים כותבים בהתרסה, כאילו זה מבצע בלתי אפשרי) כי הכל כבר היה סגור עוד בקיץ. ורמוט לא ידע שרמון וג'ורדי עומדים לסגור בזמן ששיחק בדרבי. זאת היתה הגרסה הרשמית כפי שעו"ד גאייר שייצג את ורמוט סיפר, וזה הולם גם את הדברים של רמון.
מה הבעיה עם הגרסה הזאת? ובהנחה שהיא נכונה, מה מכבי/ורמוט עשו בניגוד לתקנון או בניגוד לאתיקה רגילה בין שני מועדוני כדורגל?

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

איזה הוכחה – זה שיורם ארבל לוחץ את באדיר בראיון עד שמוציא ממנו גמגום .
עוד פעם – אני מאוד מקווה שאין הוכחה שבעל תפקיד רשמי הגיש הצעה מסודרת לשחקן – אבל שיחות אוף רקורד עם הדוד או החבר זה משהו שכלה ענף עושה – אתה חושב שמכבי לא ביררה עם דסה לדוגמא מה החוזה שיספק אותו לפניש היא סוגרת עם טביב?

בלייק 29 ביוני 2015

לא התכוונתי הוכחה לבית משפט, אבל אתה כאן נותן פרשנות מאוד צרה: "הגיש הצעה מסודרת לשחק", ברור שזה אסור, אבל לא, אסור לנהל שיחות לגבי מעבר קבוצה, לא איתו ולא עם נציגיו. לא יודע אם דוד מוגדר כנציג, אבל אחרי הסיפור של החרמת האימון על סמך מה שהדוד אומר (ובניגוד לעצת סוכנו) מרמז שהדוד מהווה נציג של בן רייכרט. ואני שוב אשאל, איך באדיר או כל אחד בהנהלת הפועל יודע בכלל מה רייכרט רוצה? קראתי המון ציטוטים מתוך ההנהלה (בעילום שם כמובן) שרייכרט לא רוצה מכבי. איך הם יודעים את זה? אפשר להתיחס להכל כשמועות ושקרים של התקשורת, אבל הקו יציב, כל הדוברים הרשמיים גויסו (אני מתכוון ללרנרים, לא לבעלי תפקיד במועדון), ועכשיו גם בעלי תפקיד מדברים על זה. אם זה נראה כמו, נשמע כמו ומרגיש כמו…..
לגבי דסה – יש מו"מ מול טביב. יכול להיות שהוא אישר למכבי לדבר כבר עם דאסה, לא יודע. בכל אופו, כתבתי באחת התגובות
שכן, אני בטוח שגם מכבי עוברת על התקנון הזה פה ושם, קשה לקיים אותו במציאות הנוכחית.

ואם כבר הכנסת את דאסה – בוא נגיד שמחר דאסה ואזולאי מחרימים את אימון בית"ר. לא מוכנים יותר להיות עבדים, הם רוצים מכבי. מי היה יותא רע מהסיפור הזה – בית"ר, מכבי או השחקנים עצמם? נראה לי שאפשר להניח שהסיפור היה מקבל תהודה אחרת לגמרי. במקרה כזה, מכבי היתה יוצאת הביריון הגדול שעושה מה שבא לו בכדורגל הישראלי, השחקנים היו יוצאים מפונקים וגולד דיגרים, ובית"ר? המועדון המסכן שלוקחים לו שחקנים בכוח.
הביקורת שלי כאן היא בעיקר לתקשורת. הסיקור שלה ברובו מוטה וסנסציוני, והיה מקבל טיפול אחר לגמרי אם מכבי היתה בצד של הפועל. אבל מה חדש?

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

דסה לא צריך להחרים אימון – בכלל כל סיטואציה תהיה מעט שונה מהשניה- אבל הוא לא משחק כרגע במשחק הראשון באירופה – אתה יכול להוכיח שהוא לא קיבל מסרים ממכבי שהם רוצים ועושים את מה שצריך מול טביב – אתה חושב שזה לא יושב לו בראש שאם הוא משחק עם בית"ר הוא לא יוכל לשחק באירופה עם מכבי ושזה אולי יפיל את העסקה – אתה לא חושב שמישהו כבר תיאר לו איך ייראה מתווה החוזה שלו במכבי.

אז ברור שאם זה ייצא מחר – מכבי תחטוף ודסה יחטוף וגם בית"ר של טביב תחטוף.

לגביי הסיקור התקשורתי – אם אתה חושב שמכבי לא מסוקרת נכון אז אתה מסכים איתי שמשהו בניהול המשבר שלהם בעייתי – להערכתי ברגע ששישבו במסיבת עיתונאים ואמרו שהכל בסדר והתקשורת מגלה שממש לא – זה שם אותם בבעיה.

בלייק 29 ביוני 2015

שמעתי שדסה טס ואמור לשחק דווקא. אזולאי פצוע ולכן לא יצא. בכל אופן, בניגוד למקרה רייכרט מכבי מדברת ישירות עם טביב ונכנסה איתו למו"מ. ברור שמקרה רייכרט קצת שונה, אבל בעיקר במטענים האמוציונליים שלו. בסופו של דבר, זה שחקן תחת חוזה. לא רק שהוא חתם על חוזה מול מכבי, אלא הוא אפילו חתם על עוד אחד כשעבר בהשאלה.
אני לא צריך להוכיח שדסה קיבל או לא קיבל מסרים ממכבי. כתבתי שגם מכבי עושה את זה, אבל אם כל יום בכל אתר היה כתוב שגורמים במכבי טוענים שדסה לא רוצה להיות בבית"ר ולא היה להם אישור מטביב לדבר איתו, אז כן – היתה בזה בעייתיות גדולה.
בית"ר תחטוף מעט מאוד, דסה יצוייר כסוג של בוגד ומכבי כביריון שעושה מה שבא לו ורומס בדרך תקנונים וקבוצות עם פחות כסף (הרי גם ככה מציגים ככה את מכבי, גם כשהיא מחתימה רק שחקן אחד מאנגליה היא הורסת את הכדורגל ואת התחרות). במקרה של רייכרט, הוא בכלל שבוי פוליטי מסכן, הפועל רק רוצה להציל נפש בישראל (שלא לומר שבוי סטייל גלעד שליט) ומכבי חושבת שעם הכסף היא תשיג שתיקה ותקנה את שונאיה, והנה ההוכחה שלא את כולם אפשר לקנות.
בוודאי שאני מסכים איתך לגבי ניהול המשבר של מכבי. הייתי אפילו ספציפי, וכתבתי שזה ניהול הסיטואציה הגרוע ביותר של קרויף עד היום במכבי. כתבתי גם מפורשות בתגובה למטה (של ניתאי) שאני מסכים איתך שלמכבי אחריות גדולה, בעיקר לאיך שהמשבר הזה התפתח.

Lord Anthony 29 ביוני 2015

יש הבדל של שמים וארץ בין מה שאתה מנסה לתאר למה שהפועל מנסים לעשות.
זביר להניח שמתקיים מו"מ בין בית"ר למכבי בעניין דסה, ובהתאם השחקן גם מודע לזה. אין פה שום עניין של מסרים לשחקן, כמו שדסה יודע שאם ישחק עם בית"ר באירופה הוא לא יוכל לשחק עם מכבי באירופה גם טביב מודע לזה, והוא בוודאי מודע לכך שמהלך כזה יוריד את הערך שלו בעיני מכבי, ככה שזה עובד לשני הצדדים.
לגבי רייכרט הפועל לא מוכנים לשלם את המחיר אז הם מנסים בדרכים לא חוקיות ליצור מצב שיהיה בלתי אפשרי גם לרייכרט וגם למכבי להמשיך את ההתקשרות בינהם וככה להוריד את המחיר למינימום.

לגבי הסיקור התקשורתי: קצרה היריעה מלדבר עליו אבל ברור למדי שהרכלנים שכותבים במדורי הספורט מוזנים מהדלפות של אנשי הפועל ואולי גם מנקמנות למכבי שסגרה את הקבוצה לתקשורת מלבד בערוצים הרשמיים.

סולי 29 ביוני 2015

מצחיק שכולם אומרים פה עובדות כאילו הם היו שם:
"מכבי סגרה עם ורמוט בדקה וחצי בלילה.." ג'ורדי לא רצה להעביר את רייכרט, רק אחרי שאייבינדר סירב ולא הייתה לו ברירה.."(אתם אמיתם???)
הפועל לא נקייה בסיפור הזה, זה ברור לי גם בתור אוהד הפועל, אבל עצם זה שאתם חושבים שג'ורדי הוא איזה תמים וקדוש מעונה זה מגוחך, ורק בגלל שאתם אוהדי מכבי אז אין מצב שמשהו בהתנהלות שלהם יכול להיות לא תקין זה כבר מעורר רחמים.

Lord Anthony 29 ביוני 2015

כל אחד רואה את העולם דרך המשקפיים שלו.
אוהדי הפועל לא סתם בטוחים שכולם מושחתים ורמאים, ככה הם רגילים לחשוב ולהתנהג.

בלייק 29 ביוני 2015

זה לא עניין שג׳ורדי לא יכול לטעות (אם כי יש לו המון מניות בהצלחה של מכבי בתקופתו). כתבתי שג׳ורדי ניהל את הסיטואציה סביב בן רייכרט באופן די כושל.
לגבי ורמוט – ״העובדות״ הן הגרסה הרשמית כפי שעו״ד גאייר (ייצג את ורמוט בעסקה) וחיים רמון טענו. שאר הפרטים, שעליהם חוזרים אוהדי הפועל כאילו ורמוט ידע שהוא עוזב בזמן ששיחק בדרבי, או שהחתימה בלילה שאחרי מעידה על זה ששיקרו את אוהדי הפועל (ורמוט ורמון), לא מגיעה משום מקור פנימי או עובדה כלשהי, זה הכל ספקולציות שממחישות כביכול איך שוב דפקו את האוהדים האדומים המסכנים והנאמנים. אין לזה אחיזה במציאות, לפחות עד שמישהו יביא עדות או עובדה שיפריכו את הגרסה הרשמית.

אורן 29 ביוני 2015

בלייק,
עזוב את ורמוט.קח את טב"ח החלוץ.
כמובן שקרויף פעל לפי החוק ופנה ללוזון בלי ליידע את הפועל.
אולי חוקי אבל דוחה.

בלייק 29 ביוני 2015

בגלל שההחתמה של טב״ח כנראה במסגרת התקנון, מבחינת פניה למחזיק כרטיס השחקן של שחקן מסיים חוזה, זה נופל בתחום האפור.
לא יודע אם דוחה זאת המילה שהייתי בוחר, אבל בטח לא אתי.

אורן 29 ביוני 2015

בלייק,
זה לא היה סיום חוזה.בכל מקרה זה היה חוקי בגלל ההסכם העקום בין רמון ללוזון.
אבל עדיין קרויף פנה לשחקן וללוזון מאחורי הגב של הפועל בזמן שהתאמן בקבוצה.
קרויף כמובן הכחיש יום לפני המעבר שהוא בכלל פנה אבל הסוף ידוע.
אני חושב שהפועל מתנהגת בצורה מאד לא אתית בעניין רייכרט,אבל קרויף האחרון שיכול להתלונן בנושא.
יותר מדי sms לידין(שבסוף הפועל לא הדימו שיגיע למכבי),לדמארי,שכטר וורמוט(כמובן שקרויף טוען עד היום שרק אחרי הדרבי דיברו על העברה).

בלייק 30 ביוני 2015

קרויף פנה לשחקן מאחורי הגב של הפועל כשזה היה מותר, כלומר מי שטעה זה קודם כל מי שסגר על כזה חוזה מול לוזון. קרויף עשה כביכול את הדבר המקובל – פנה למחזיקי הכרטיס של השחקן, או בשפה של הפועל – פנה למחזיקי זכויות הניהול על השחקן. בגלל הסיטואציה הייחודית סביב החוזה של טב"ח, הסכמתי שזה לא היה אתי לא לדבר גם עם הפועל. לגבי ההכחשה של קרויף – אין לי עם זה בעיה. זאת מדיניות המועדון – לא מדברים עם התקשורת לפני שהכל סגור. זאת גישה מצוינת מבחינתי, ומצידי שיכחיש הכל, כולל אחרי שהעסקאות נסגרות. בכמכבי יש אתר, שאוהדי הקבוצה יודעים ששם יש את העדכונים היחידים הנכונים, אם בכלל. אני לפחות, חי עם זה מצוין.
לגבי ידין, דמארי וורמוט – ברור שקרויף דיבר איתם. אבל הכל היה בהסכמת הפועל. את ידין הפועל ניסו לדחוף החוצה, אישרו לו לדבר עם מכבי, אבל התחרטו כשראו שזה על סף סיכום. השחקן וההנהלה העדיפו שילך לחיפה, וזה מה שנסגר. את דמארי וורמוט רמון רצה למכור. רצה מאוד. אני לא בטח אפילו מי פנה למי (מכבי לרמון או רמון למכבי). לקרויף היה אישור לדבר איתם, לא דבר חריג במסגרת שוק ההעברות. לא ממש הבנתי מה הטענות שלך במקרים האלה. זה שבהפועל היה ניהול שכל יומיים משנה החלטות לפי לחץ הקהל או אחד מהבעלים לא אומר שקרויף פעל בצורה לא אתית. הגעתו של ברקוביץ' סתמה את הגולל על העברת דמארי וורמוט. עד שהוא עזב. בינואר חזרו לסיכומים מהקיץ וכל מה שהיה חסר זה חתימה. שוב, חוץ מספקולציות, שמועות ושנאת זרים, מה קרויף עשה לא בסדר?
(שכטר אני שם בצד. אתה באמת מאשים את קרויף בזה שהוא ניסה להחתים שחקן ליגיונר, למרות שגם חיפה רצתה? שתי הקבוצות התחרו על שירותי שחקן. עד שהוא חותם מותר לדבר איתו. שחר לימד אותנו את זה כבר מזמן. בכל אופן, לא רואה הבדל בין זה לבין אבו עביד למשל, שאתם וחיפה רציתם ובסוף חתם אצלכם, אם אני מבין נכון).

אורן 30 ביוני 2015

לידין היה חוזה בהפועל.שירזי חשב בהתחלה לוותר עליו ואחר כך הוחלט להשאירו.
הsms שנשלחו לידין ולרונן קצב מקרויף לא היתה מעטה.הוא הסית אותו נגד הפועל ,פחות או יותר כמו שאתם חושדים שהפועל עושה עכשיו עם רייכרט.וקרויף לא עשה דבר מקובל עם טב"ח.אני מאד לא מסכים איתך בזה.

בלייק 30 ביוני 2015

לגבי טב"ח – אני פחות או יותר מסכים איתך. כתבתי מקובל במובן של פניה לבעל הזכויות על כרטיס השחקן. מעבר לזה, זה היה מהלך בעייתי ולא אתי.
לידין היה חוזה בהפועל, אבל הפועל רצתה להיפטר מהחוזה ואפשרה לשחקן לדבר עם קבוצות (זה מה שאני זוכר לפחות).
לגבי הסמסים – אתה באמת חושב שרונן קצב צריך שקרויף יגיד לו מי זאת הפועל ומה זאת הפועל? הוא צריך שיסיתו אותו נגד הפועל? הוא מכיר את המועדון יותר זמן ויותר טוב מקרויף. בנתיים, אני שומע מקצב עצמו כמה הוא וג'ורדי חברים, מלאי הערכה הדדית (בריאיונות שנתן בעבר). אז באמת נראה לך הגיוני שתעבור תכתובת סמסים כזאת?
הסמסים של קרויף זה עוד סיפור שהתחיל מגרעין של אמת ונופח למימדי מפלצת. לא רוצה להאשים אף אחד, אבל אם קרויף באמת הציק והסית בסמסים שחקנים כמו ורמוט, דמארי, שכטר, ידין, עטר, גולאסה ועוד, רובם לא הגיעו למכבי בסופו של דבר, איך אף אחד לא פרסם סמס כזה?
בכל מקרה, גם אם יש לך הסבר לזה, עד שלא נראה את זה ונקרא מה בדיוק נאמר שם, וכל עוד הפניות הן לשחקנים חופשיים או כאלה שקיבלו אישור לדבר עם מכבי (ובכלל), זאת עוד שטות של פרימואים שחלק מאוהדי הפועל, חיפה ושות משתמשים בה כדי כביכול להקניט, אבל היא לא מגובה בעובדות או בידיעה. סתם השמצה.
בדיוק כמו הסיפור שהודלף כבר כמה פעמים, כאילו קרויף מדבר עם סוכנים כדי לחבל להפועל בהחתמות. כמובן שאין אחד שיזדהה בשמו ויגיד את זה, כי הוא יהיה חשוף לתביעת דיבה ולשון הרע. אבל כולנו יודעים שלא צריך הרבה כדי שיפרסמו דברים בתקשורת, אז בואו נוציא עוד ספין בלי צורך לבסס כלום (תוך ניצול תקשורת רופסת וחלשה).
בוא נגיד ככה, הסמסים של קרויף לא יותר גרועים מהסמסים של כבירי. כשתביא את שניהם, אני אשמח להשוות ביניהם. עד אז, זה ברווז צולע מאוד.

אורן 30 ביוני 2015

אגב,
גם אני חושב שהסיפור עם הרומנים לא היה ולא נברא.

ניתאי 29 ביוני 2015

יניב – לא עקבתי אחרי הסיפור הזה מקרוב, אבל איך בדיוק מכבי אשמה בסיפור עם רייכרט?

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

בוודאי שהיא אשמה חלקית – היא מעורבת פה – מקבלת החלטות (שחלקן מוטעות) ומוציאה לתקשורת מסרים כאלה ואחרים (שמתבררים כלא נכונים).
תשאל את עצמך אחרת – בסיפור איזי – אלונה – ברק בכר – יש מישהו שיוצא חלק ?

מכביסט שמאלני 29 ביוני 2015

בדבר היחידי שמכבי אשמה זה שלא נתנתה טביעת ענק לתקשורת על כל הרפש והשקרים שהם מוציאים על מכבי .

והפועל יצאו קבוצה קטנה ומסריחה של עלק לוחמי צדק וחופש כאשר בפועל זו קבוצה שלא יודעת לכבד חוזים וכל שחקן שעוזב תובע את הקבוצה.

ניתאי 29 ביוני 2015

שם לא היה מדובר במאמן/שחקן תחת חוזה, אלא רק אחד שסוכם איתו על חוזה. זה פרט משמעותי.
ולא ענית – מה היא אשמה? במה היא לא בסדר (לא יותר חכמה, שזה גם חשוב)?

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

1. ההשאלה שלו בינואר להפועל – לקח למכבי חצי שנה להרגיע את העסק ואז לשלוח אותו בדיוק לסיטואציה הכי בעייתית – רק להשוואה הפועל ומכבי רצו את אייבנדר גם – אלא שאייבנדר הודיע שהמצפון הבית"רי שלו לא מאפשר לו וירדו מזה.
2. ההודעות הלא נכונות לתקשורת (הסיפור סגור וכיוצ"ב)

הטיפול הנכון מבחינת מכבי לפני כמה ימים:
אם עדיין רוצים אותו כשחקן במערכת – הודעה שהיא מצפה ממנו לקיים את החוזה שלו ושהיא לא מתכוונת למכור את השחקן.
אם הבינו שמדובר במשבר – הודעה שהיא רואה בחומרה את ההתנהלות – לעלות את השחקן ליציע או לקבוצת הנוער ולהצמיד תג מחיר.

כיום לדעתי רק האופציה השניה ריאלית (אבל הסיפור הזה עוד יפתיע).
מכבי עשו פה הרבה טעויות – חלקם בהתנהלות וחלקם תקשורתיות – אי אפשר להתעלם מחלקם פה.

עידן. 29 ביוני 2015

אני ממש לא אוהד מכבי בכדורגל וגם אני לא ממש עקבתי אחרי הסיפור הזה, אבל לפי ההודעות שלך ושל אחרים כאן אני מבין שהאחריות של מכבי נעוצה בטעויות שונות ולא מכוונות שהיא עשתה ומנגד האחריות של הפועל היא בהתנהלות בלתי אתית, בלתי ספורטיבית ואולי בלתי חוקית (מבחינת חוקי הכדורגל).

בנסיבות כאלו, אין מקום להשוות בין האשמה של שתי הקבוצות ולחלק אותה שווה בשווה.

אני גם לא מסכים להוריד מאחריות של השחקן כי הוא ילד בן 21. הוא בנאדם מבוגר שחתם על חוזה ומרוויח כסף טוב. שיטת ה"אני יודע שחתמתי על חוזה אבל עכשיו לא בא לי" לא יכולה להתקבל. באופן אישי, כשאני שומע על סיפור כזה אני מקווה שהבעלים העשיר של מכבי פשוט ישלח אותו ליציע לשלוש שנים וילמד אותו את הלקח המגיע לו.

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

זה רק אם אתה מקבל את הנחת העבודה שהפועל ורק הפועל מפעילה את השחקן – נכון לעכשיו הוכחה כזו אין.
כלומר בהחלט ייתכן שהפועל לא משחקת פה פייר מהבחינה האתית (אני חושב שהסיכוי לזה מאוד גבוה) – אני מצד שני לא רואה עדיין הוכחה לפעילות בלתי חוקית .
סביר להניח שיש פה מקרה "פיצה" בגרסא כזו או אחרת.

ניתאי 29 ביוני 2015

אני לא חושב שרק הפועל מפעילה, אני חושב שהיא גם (אתמול באדיר אמר ברדיו ש"הנושא בטיפול", אז היא אפילו לא מכחישה).
ולכן מה שעידן. אמר נכון, פשוט אין מקום להשוואה. מבחינתי ששתי הקבוצות יוציאו אחת לשנייה כמה שיותר עיניים כמובן, אבל באמת שמכבי ת"א היא הקורבן פה.

שמע, כשאני רואה את ריאל בוחשת בשחקנים ואז הם פתאום מתחילים ללחוץ ש"זה חלום חייהם" וכו' וכו' זה מגעיל. פה זה אותו דבר. וגם לא חוקי כנראה.

בלייק 29 ביוני 2015

אני אוהד מכבי ואני מסכים דווקא עם יניב. זה לא עניין מבחינתי של הפועל עוברים על התקנון אז הם יותר אשמים. אני בטוח שגם במכבי עוברים על התקנון הזה פה ושם.
ניהול הסיטואציה על ידי ג'ורדי בסופו של דבר לא עזר, אלא השיג תוצאות הפוכות. אני מבין מה הוא ניסה לעשות – לשדר עסקים כרגיל, להרגיע את השחקן עם הבטחה להיות שחקן משמעותי, מילים מפרגנות בתקשורת וכמובן החוזה המדהים שקיבל בתמורה להשאלה להפועל. ג'ורדי כבר הראה שהוא יודע לנטרל אמוציות בקבלת החלטות, ועושה את זה טוב, אבל בסיטואציה הנוכחית הוא לא ידע להעריך או להתמודד עם רמת האמוציות בסיפור הזה.
אם רייכרט כזה כישרון גדול – איך איבדת אותו? אם הוא לא, למה כל הדברים הדביקים רק כדי להתחנף לשחקן צעיר ואולי לגרום לו להישאר במועדון בעל כורחו?
במקום להצהיר שמכבי גדולה יותר מכל שחקן (כולל זהבי), שהמועדון והקהל כבר הוכיח שהוא יודע לקבל שחקנים שגדלו באדום (כולל זהבי), שאם יש קבוצה שרוצה אותו – שתפנה למכבי, ושכל עוד השחקן ממלא את חובותיו כלפי המועדון אין למכבי שום בעיה.
כרגע מכבי נגררת לרפש, וג'ורדי יוצא לא אמין ומנותק.

מכביסט טירון 29 ביוני 2015

אתה טועה, מכבי פעלה מצוין לפי שני התרחישים. אם היא עדיין חושבת שרייכרט יהיה שחקן מכבי השנה אז כמובן שהיא הייתה צריכה לפעול כפי שפעלה ולהודיע שמבחינתה החוזה תקף ואין מה לדבר. אבל גם אם ג׳ורדי סבור שהמצב הפך לבלתי אפשרי ורייכרט יצטרך להימכר, פעולות כמו הושבת השחקן ביציע, הורדה לקבוצת הנוער או כל פעולה אחרת שתסמן שרייכרט לא נמצא בתוכנית של מכבי רק תטה את הבוררות, במידה ותהיה, לצד שלו. הרי כל הקמפיין הזה על כמה רייכרט אומלל ומסכן נועד ללחוץ על מכבי למכור אותו, ושאם היא תסרב אז בבוררות יצמידו לו תג מחיר נמוך. אם מכבי תראה שמבחינתה בן עדיין חלק אינטגרלי מהתכניות תג המחיר הזה יגדל, או שאולי אפילו יפסק שהשחקן מוכרח להמשיך עד תום החוזה, משום שכרגע היחידי שהפר חוזה הוא רייכרט.

בלייק 29 ביוני 2015

מסכים איתך לגמרי, שני הצדדים כבר מזמן מכינים את הקרקע (בדבריהם ובמעשיהם) לקראת ההתדינות המשפטית הבלתי נמנעת כנראה.

חיים הצהוב 29 ביוני 2015

הפועל בונים קבוצה טובה אבל הקבוצה הזו צריכה הרבה סבלנות וזמן, הבנייה של הקבוצה היא קצת לא מאוזנת, חסר להפועל שחקנים שיכולים להחזיק את האמצע.
בומבה עושה קולות של שחקן טוב אבל לא אחד שיכול לשחק כקשר אחורי, חוץ מרייכרט אין בשוק שחקנים ישראלים טובים בעמדה הזו, כלומר הפועל מסתמכת על זרים שיחזיקו לה את האמצע וזה הימור גדול מדי לדעתי, מה שגם במקרה של פציעה אין לה באמת אלטרנטיבה מהספסל וזה יורגש לאורך העונה.

לגביי רייכרט, יש לי הרגשה שההתנהלות של גורדי היא בעצם הכנה לתביעה שמכבי מכינים כנגד הפועל על פנייה לשחקן תחת חוזה, מכבי יותר מדי נחמדים ויותר מדי הולכים לפי הספר, אם הייתי עוסק עדיין בעריכת דין זה מה שהייתי ממליץ ללקוח שלי לעשות ויש למכבי קייס מאוד טוב ואם זה יגיע לאופא אז הפועל יהיו בבעיה רצינית, במיוחד לאחר ההתבטאות של באדיר אתמול, רק חיכיתי שיהיה בעל תפקיד בהפועל שיתראיין בנושא.

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

אין לי ספק ששלושת הצדדים נערכים לאפשרות של תביעה משפטית.

ירח אדום 29 ביוני 2015

אני בניגוד אליך נשאר בפסימיות הטבעית שלי :) אני בהחלט מרוצה צמההתנהלות של כבירי אבל זוכר כל הזמן שהתסבוכת המשפטית לא נגמרה: רמון-טביב בעלות (מקווה שעד מחר זה באמת יגמר אבל באמת שאין לדעת…)

בנוגע לרייכרט- אני רוצה להזכיר לאוהדים הצהובים שלפי ההסכם עם גורדי האופציה הראשונה לרכישתו של בן היתה של הפועל .יש לציין שהאופציה פגה ב30/5 כך שהטרוניות על דיבורים תחת חוזה הם קשקוש.

חיים הצהוב 29 ביוני 2015

זה ממש לא קשקוש, גם אם הייתה לכם אופציה לרכישה זה עדיין לא מקנה לכם את הזכות לדבר עם השחקן מה שגם הפועל לא מימשה את האופציה והמשיכה לדבר עם רייכרט מה שמראה על חוסר תום לב במשא ומתן שהפועל מנהלת, האופציה שהייתה להפועל לא נותנת לה לעשות מה שהיא רוצה.

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

האופציה של ה25% היא הקשקוש וטוב שנדחתה.
אין דבר כזה היום כרטיסי שחקן – יש אחוז על בעלות במקרה של מכירה – אבל כל עוד יש חוזה וחוזה ל4 עונות לאחוזים אין שממעות.
לכן הפועל לא רכשה את האחוז הפיקטיבי הזה ואם היא מנהלת מו"מ (מה שדורש הוכחה כמובן) זו עבירה.

אדון פפינו 29 ביוני 2015

אלוהים נותן אגוזים למי שאין שיניים

הרכש הכי טוב של הפועל עד עכשיו הוא בכלל לא על הדשא , אלא במתחם האימונים

קוראים לו מרק ורטהיים

הפועל אומנם תהנה ממנו קצת , אבל לא תוכל לממש ולנצל את כל הידע הניסיון והיכולות שלו על מנת להרים מיזם התפתחות מעבדתי מקצועני – אקדמיה ( אלא אם כן יבוא טדי שגיא מהשמיים וינחת בוולפסון )

אני מעריך דבר כזה בהערכה גסה , סביבות ה – 20 מיליון שקל שנתי , תקציב התחלתי

במקום שההולנדי המעופף יביא אותו ויפתח איתו ועם חברים שלו מגרמניה , מתחם התפתחותי ( אקדמיה ) רציני ומקצועני , הוא ממשיך בלעופף ולתת למזל וליחסי הציבור לעשות את שלהם

שלא לדבר על בחירת וראיית השחקנים שלו … והצעות החוזים שלו , שרוב הסיכויים שיתפוצצו לקנדי התמים בפרצוף

טוב הוא צריך רק העפלה אחת לשלב הבתים לליגת האלופות והוא כבר עם המזוודות בדרך ליעד משובח מביצת הפראים במזרח התיכון , אז למה לחשוב על איך לקדם את המועדון לטווח ארוך ? גם ככה הכסף של הקנדי התמים דופק כמו שעון , וגם אם אין העפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות זה עניין של זמן קצר עד שהוא עף מהליגה החובבנית הזאת

חיים הצהוב 29 ביוני 2015

אז זה הקטע עכשיו? סתם לומר דברים בלי כל בסיס?
הדבר הראשון בערך שגולדהאר עשה במכבי עוד לפני גורדי זה שיפור מתקן האימונים שלא לדבר על כך שהוא העביר את כל ההנהלה ממתחם האימונים למתחם משרדים נפרד.
התפקיד של גורדי הוא בקבוצה הבוגרת, ניר לוין אחראי על מחלקת הנוער ועושה עבודה מצוינת, הוא נסע לכל האקדמיות המובילות באירופה ויישם הרבה דברים שראה בקרית שלום, זה בא לידי ביטוי במשטחים ומגרשים שונים שיש בקרית שלום שמיועדים לפיתוח השחקן ואין אותם בשום מקום אחר בארץ.
בנושא האקדמיה, מכבי השנה תפעיל לראשונה אקדמיה לגילאי 15 16 שישנו במקווה ישראל שסמוך לקרית שלום והעניין רק ימשיך להתקדם ולהתפתח.
ראדי, זהבי וטיבי ממשיכים להתפוצץ בפנים של הקנדי התמים…

אדון פפינו 29 ביוני 2015

צודק , שיפרו את מתחם האימונים ממעברה בגינאה המשוונית לשכונת עמיגור שנות ה-60

כל אחד והשאיפות שלו …

התפקיד של יורדי הוא מגוון ורב תכליתי

בחירת שחקנים , תנאי חוזים , יעדי עבודה ומטרות , בניית תקציב על שלל סעיפיו , דרכי התנהלות על כר הדשא ומחוצה לו , הקניית ערכים והטמעתם לכל המחלקות במועדון , חשיבה לטווח ארוך לקידום רמת המועדון כמועדון ולא רק כקבוצה

דבר שלישי , ניר לוין הוא בסך הכל מקבל תכתיבים מיורדי ומיישם , לא יותר מזה

אין לשחצן הזה את הרשות לפעול לבד ( וטוב שכך ) וגם אם הייתה לו הרשות והסמכות ליזום לבד , אין לשחצן הזה את הידע והכלים כדי להרים את המבנה המקצועני שאני מדבר עליו

כמה סיבובי השתלמויות בסגנון טיול בר מצווה לקמפ נואו או לאמסטרדם ארנה , עדיין לא מקנים את מה שיש לאחד כמו מרק ורטהיים בציפורניים …

אין לך מושג על מה אני מדבר , לך למשרדים של מכבי תל אביב ותדרוש מהם את הרשמים שהיו להם אחרי הביקור בפרנקפורט ותבין עד כמה הם רחוקים מלהיות מועדון אירופאי בדרגה 3

כדי לראות את דרג 1 ו – 2 אני ממליץ על המשך טיולי בר מצווה ואנחות רווחה תוך כדי מחשבות פנימיות על " למה זה לא יכול להיות אצלנו " תוך כדי המשך רביצה מחשבתית ומעשית בביצה החובבנית

ולגבי החוזים , ברכות … הצלחת להעמיד את החוזה של זהבי באותו קנה עם החוזים של ראדי וטיבי

כנראה תגובה ישירה בעקבות צריכת יתר של יח"צ של ההולנדי המעופף

חיים הצהוב 29 ביוני 2015

זה ממש לא מדויק, קודם כל לגורדי לא היה שום חלק במגרשים החדשים שהוקמו, זה היה החלטה של ניר לוין ומחלקת הנוער.
מכבי מוציאים את המיטב ממה שאפשר לעשות בשטח, מה לעשות שכל שינוי מחייב אישור של העירייה והעירייה לא מאפשרת שום בנייה בשטח, לכביש הגישה הקטן שנבנה שם לקח כמשהו כמו 10 שנים עד שקיבל אישור מהעירייה.
גולדהאר (בניגוד לגאידמק) משקיע במה שכן אפשר, ההשקעה באה לידי ביטוי בציוד מתקדם ויקר וצוות מאמנים רחב ככה שהסר דאגה מלבך לרמת האימון של מכבי

בלייק 29 ביוני 2015

אגב, גם לפי דבריו של ג'ורדי וגם לפי דבריו של גולדהאר, ג'ורדי הובא אך ורק כדי לנהל את הקבוצה הבוגרת מבחינה מקצועית. אין לו סמכויות בכלל בנוגע לקבוצת הנוער של המועדון.

אדון פפינו 29 ביוני 2015

מי אמר שחייב להישאר בקריית שלום ? שיעופו מקן הצרעות הזה וימשכו את השטיח מתחת לרגליי העירייה מהמקום המגעיל הזה

חסרים שטחים פתוחים באיזור המרכז כולו ? יש כמה וכמה עיריות שיעמדו בתור כדי שיבנה אצלהם מתחם שלם של עשרות דונמים מרובעים ויכניס להם קצת ( הרבה ) ארנונה …

אבל לפי מה שהבנתי התיכנון הוא להישאר במקום המגעיל הזה ולשפץ את הצריפונים המביישים האלה .. ועל זה אני מדבר , אין מחשבה קדימה לעבר מקצוענות שלמה מהחצי מקצוענות שהם נמצאים בה עכשיו

אותו דבר לגבי מחלקות הנוער והילדים , מעסיקים אנשי אימון שאין להם שום הכשרה ניסיון וידע מקצועי ברמה מקצוענית , ועל זה מוסיפים מהלך שיווקי חסר כל יומרה בדמות הבאת שחקני סוג ז מהעבר ( אפילו לא כאלו שמזוהים עם המועדון , חוץ מגדי ברומר השם ינקום גיד אכילסו )

התאהבו באליפות הליגה החצי מקצוענית פה וזהו

אני ממש לא מודאג , אני לא שם אפילו שקל … מי שצריך להיות מודאג זה הקנדי התמים ששופך המון כסף רק כדי לראות איך אנשי המועדון משתכרים להם מריח הסרדינים המקומיים במקום ללכת לעבר הטונות והאינטיאסים

שיבואו הכשלונות ( מתישהו הן יבואו , כי זה ספורט ובמיוחד כדורגל ) ואיתן יצוצו להם ( כפטריות אחרי הגשם ) הבבונים של הסוכן מהעולם התחתון מלך הבריתות הבר מצוות והחתונות במתחם המגעיל והלא מקצועני הזה , אז הקנדי התמים יבין שהיה לו חלון הזדמנויות והוא פיספס אותו , תוסיף לזה הפסדים כספיים מתמשכים וגדלים , תשקורת שחיה על דם , והופ …
עוד עשיר שיוצא לו עם הזנב בין הרגליים
ומועדון שהייתה לו הזדמנות אמיתית להתקדם לעבר מקצוענות , חוזר למצולות והחולצות השחורות

* הלוואי והמזל ישחק לקנדי ויתן לו קצת נחת בדמות שלב הבתים של ליגת האלופות , והרבה אורך רוח וסגולות כדי שימשיך במיזם היפה והגדול הזה הלאה לצעדים הבאים

כרגע רוב אחוזי הכסף שהוא זורק , נמצאים בסיכון גבוה ולא מספיק מחושב הלאה לצעדים הבאים קדימה הנידרשים כדי להיות מועדון באמת מקצועני

גיסנו 30 ביוני 2015

וואו, מצאנו את הג'וני החדש

אדם 29 ביוני 2015

במצב שנוצר עם רייכרט כל כך קל להפועל לבחוש בלי לנהל איתו מו״מ כך שלעבור על החוק מבחינתם יהיה מעשה מאוד דבילי. הרי כל מה שהם צריכים לעשות זה מישהו שאינו חלק מהמועדון ילחש לו באוזן שכדאי לו הפועל, שהוא ישחק הרבה שם, יהיה סמל ועוד כל מיני קישקושים. אם הם באמת מנהלים איתו מו״מ הם פשוט מטומטמים.
זה מסריח וזה מגעיל אבל קשה לי לסבור שזה לא חוקי.

ran 29 ביוני 2015

גוטליב מזכיר לי בגוף את קינן ומהיר הוא לא.
לגבי אסולין, כולי תקווה שיגיע ויתנו לו לשחק. בפעם היחידה שראיתי אותו משחק,
באותו משחק מפורסם של הנבחרת של קשטן עם הופעתו הראשונה, בילד היה קסם, מסוג הקסם שיש לשחקנים גדולים.
ברור לי שקיים סיכוי שהקסם אבד ולא יחזור אבל הסיכוי הקלוש שיעוררו אותו שוב שווה כל מאמץ.
ו"המציאון" הוא בפועל ההזדמנות היחידה לשחקנים צעירים בארץ לשחק, להתחיל בקבוצות קטנות ולהתפתח ומהן לעבור לגדולות. כי בשנים האחרונות שחקנים צעירים לא משחקים בגדולות וזוכים להזדמנות אמיתית להשתלב. מלבד דור מיכה, האחרון היה גולסה וראינו מה נגמר איתו. לפחות הדבר היחיד הטוב שיצא ממנו שהוא גרם לרפאלוב להזכר שצריך להתאמץ כדי להצליח.

אדון פפינו 29 ביוני 2015

צודק , שיפרו את מתחם האימונים ממעברה בגינאה המשוונית לשכונת עמיגור שנות ה-60

כל אחד והשאיפות שלו …

התפקיד של יורדי הוא מגוון ורב תכליתי

בחירת שחקנים , תנאי חוזים , יעדי עבודה ומטרות , בניית תקציב על שלל סעיפיו , דרכי התנהלות על כר הדשא ומחוצה לו , הקניית ערכים והטמעתם לכל המחלקות במועדון , חשיבה לטווח ארוך לקידום רמת המועדון כמועדון ולא רק כקבוצה

דבר שלישי , ניר לוין הוא בסך הכל מקבל תכתיבים מיורדי ומיישם , לא יותר מזה

אין לשחצן הזה את הרשות לפעול לבד ( וטוב שכך ) וגם אם הייתה לו הרשות והסמכות ליזום לבד , אין לשחצן הזה את הידע והכלים כדי להרים את המבנה המקצועני שאני מדבר עליו

כמה סיבובי השתלמויות בסגנון טיול בר מצווה לקמפ נואו או לאמסטרדם ארנה , עדיין לא מקנים את מה שיש לאחד כמו מרק ורטהיים בציפורניים …

אין לך מושג על מה אני מדבר , לך למשרדים של מכבי תל אביב ותדרוש מהם את הרשמים שהיו להם אחרי הביקור בפרנקפורט ותבין עד כמה הם רחוקים מלהיות מועדון אירופאי בדרגה 3

כדי לראות את דרג 1 ו – 2 אני ממליץ על המשך טיולי בר מצווה ואנחות רווחה תוך כדי מחשבות פנימיות על " למה זה לא יכול להיות אצלנו " תוך כדי המשך רביצה מחשבתית ומעשית בביצה החובבנית

ולגבי החוזים , ברכות … הצלחת להעמיד את החוזה של זהבי באותו קנה עם החוזים של ראדי וטיבי

כנראה תגובה ישירה בעקבות צריכת יתר של יח"צ של ההולנדי המעופף

7even 29 ביוני 2015

הפועל עובדים נכון, ביסודיות ובשקט. ככה צריך. סופסוף.
מקווה שסוגיית רייכרט תיפתר לשביעות שני הצדדים.

יש עוד לא מעט דברים לעשות, אבל אי אפשר שהכל יהיה במכה.
לאט לאט. יש סבלנות.

תולעת 29 ביוני 2015

שתי השאלות המרכזיות לגבי הפועל בעיני הן לא מקצועיות כרגע – ממילא איש לא יודע איך המאמן שיחק בעבר וכמה הוא מקובע על סגנון ושיטה, וגם לא ברורה רמת המעורבות שלו בבחירת השחקנים (הניחוש שלי – נמוכה למדי):
1. האם הפועל "בונה" קבוצה או אוגרת נכסים. מחד מסע רכש באמת די מרשים של שחקנים יחסית צעירים שמעיד על כוונות "לבנות" (כמה שאפשר בכדורגל הישראלי ובמעמדה של הפועל כיום), מאידך מהמעט שיצא לתקשורת לגבי החוזים נדמה שהשחקנים נקנים למעשה מכספי מכירה עתידית שלהם כשסכום הקנייה נפרס לזמן רב (למשל גוטליב) או שהגיעו תודות לסעיף שחרור נמוך יחסית (למשל אלטמן).

2. האם כבירי יצליח באחד מהמקומות בהם רמון נכשל – "יישור" הקהל לציפיות ריאליות מהקבוצה והבנה של מה כרוך בזה, לרבות התמודדות עם הפסדים. וזו תהיה התמודדות לא פשוטה כשהסגל צעיר וחסר ניסיון.

אדם 29 ביוני 2015

בנוגע ל-2 גם לשחקנים יהיה חלק בזה. אם הם יראו כמו בשנים האחרונות, חסרי חשק ואכפתיות, לא יעזרו הגדרות של בני וכיוצא בזה, הקהל יפגין. אם מצד שני השחקנים יראו שהם משקיעים אין סיבה שלא יקבלו גב, כמו בעונת הבולגרים.

תולעת 29 ביוני 2015

כמו אצל כולם, "חשק ואכפתיות" הם פונקציה של תוצאות

אדם 29 ביוני 2015

טוב, פה אנחנו לא נסכים כנראה. זה נכון אולי בשיכבה העליונה של עולם הכדורגל, זה ממש לא נכון מתחתיה. יתרה מכך, לשחקן צעיר שרוצה לצאת מסיטואציה רעה, קרי קבוצה לא מצליחה, יש את כל הסיבות בעולם להשקיע גם כשלא הולך בשביל לצאת מהסיטואציה הזו ולהגדיל את הסיכוי שהמשך הקריירה שלו יהיה מוצלח.

Lord Anthony 29 ביוני 2015

זה הכל טוב ויפה תיאורטית. באופן עקרוני לכל שחקן יש אינטרס להשקיע את המקסימום כדי להתקדם בקריירה, להגיע למועדון גדול יותר, להרוויח יותר כסף. בפועל זה לא תמיד קורה, בייחוד בארץ. לאווירה בקבוצה יש חלק לא קטן בזה.

תולעת 29 ביוני 2015

התכוונתי שזו פונקציה לקהל, אין לי ספק שהשחקנים "יתנו הכל". בטח כשהם צעירים וזו הזדמנות אדירה בשבילם לשחק בקבוצה שמשחקת מול אלפי אוהדים ומשודרת כל שבוע

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

הערכה שלי -לסעיף 2 כן, סעיף 1 מאוד לא ברור – החשש שלי כלפיי סעיף 1 שהמהלך נעשה בעיתוי לא אידיאלי – לדוגמא שנה שעברה הייתה פשוטה יותר לקבוצה כמו בית"ר לפרוץ – השנה אני מאמין שחיפה ובאר שבע יהיו טובות עוד יותר – עדיף לבנות קבוצה בליגה כמו של שנה שעברה – אם הליגה חזקה זה יהיה יותר

תולעת 29 ביוני 2015

התגובה הזו הייתה שורדת מכונת זמן ל-29.6.14.
ק"ש ופ"ת לא התחזקו ואולי אפילו נחלשו עם העזיבות של שחקנים מרכזיים כמו קהת וקבהא, אלה שני מקומות בפלייאוף העליון ומקום אחד באירופה שנפתחו לתחרות. להפועל לא יהיה יותר קשה מלבית"ר.

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

פ"ת אני מסכים – בית"ר וק"ש אני צריך לראות לאן הקיץ יילך.
ק"ש איבדה את השחקן הכי טוב שלה אבל עשו רכש לא רע בכלל והשלד טוב – בית"ר מוקדם לדעת.
חיפה של רוני לוי ובאר שבע של בכר (והרכש החזק) יוצרות בעיני שלישיה חזקה ובפער גדול על כל השאר.

תורג׳י 29 ביוני 2015

אפשר בקשה יניב?
תואיל בטובך לצרף לפוסט הבא על הפועל את השיר האלמותי ״אנחנו לא שכירי חרב״?

יניב פרנקו 29 ביוני 2015

לא מכיר.

רפאל 29 ביוני 2015

מעניין, אופטימי, מבוסס על מציאות הקורמת עור וגידים. עדיין לא משכנע אותי.
באמת בלי כוונה להגיב על הפוסט המצוין.
בגדול, אלו דיבורים על מקום שלישי-רביעי כמטרה ויחסית לעונות האחרונות זה יהיה נהדר, אבל
יש לי בעיה עם כך שקבוצה חייבת להיות במקום הראשון בליגה בשביל להתחרות על אליפות.
מידי שנה יש לך קבוצות בתהליכים של בנייה ובסופו של הפרויקט מבינים שאפילו לרגע אחד לא איימו או כיוונו באופן ריאלי
על הזכות להתמודד, על אף השיפור המתמיד ביכולת ובתוצאות.

ברור שכולנו לגמרי בעד הרעיון של התקדמות הדרגתית, עבודה יסודית ולא לחפש קיצורי דרך.
אבל כשעונה של 70 אחוזי הצלחה לא מספיקה כי יש מי שיכול 80 אחוז, אז קשה להאמין שיש עוד הרבה לעשות מלבד לשפוך יותר כסף ואם אין… אז לחכות פעם בעשרים שנה ( במידה ועובדים כמו שצריך, אם לא אז אף פעם כמובן ).
האליפות עצמה לא משנה כ"כ כמו היכולת להתמןדד בעצמך על התואר, בלי להיות תלוי ב'טובות' וקיום של מספר תרחישים רב במקביל.
נזכיר שכל קבוצה גדולה בכדורגל הישראלי יודעת למצוא מהר מאוד את דרכה חזרה עם קצת שקט וסדר. קבוצות אחרות נותנות עונות של 60 אחוז כשציפו מהם בקושי ל 35 אחוז ומלבד מחמאות סתמיות וכמה כתבות להעביר איתם את הזמן בתקשורת, לא מרגישים אותם ובטח לא נבנה משהו הדרגתי שיכול לאיים על קבוצה עשירה.
הפועל קבוצה גדולה, יפה שהם מתחילים להתנהל כמו אחת.
תהיה עונה צפויה, רוויה באלימות וכותרות ענק על כלום ושום דבר.
כשתסתיים נבין מיד שהיינו בסרט הזה אינספור פעמים ואיך לא- נחזור על אותו סיפור בעונה הבאה.
ככה זה כשמתנגדים ללמוד לקחים.

שלו 29 ביוני 2015

רק נראה לי שרייכרט יגמור בקבוצה קטנה ויסתכל על התקופה הזאת כפספוס גדול.
הוא מבין שלטובת הקריירה שלו הוא צריך להיות במכבי, הוא רוצה להיות בהפועל.
ויסלחו לי פה האוהדים, הוא מתנהג בטיפשות.
הוא שחקן כדורגל וצריך לקבל החלטות מהראש מה יהיה טוב לקריירה שלו.
לנו אוהדי הכדורגל יש את הפרווילגיה לחשוב מהבטן. אנחנו היינו קודם ונהיה אח"כ.
הקריירה שלו מצטמצמת ל 10-12 שנה.
אין לו זמן לשטויות.
אם חיפה הייתה על הגל כדאי לולשחק בחיפה.
כנ"ל לגבי בית"ר / הפועל.
י. אבוקסיס מיקסם את זה.
כל שאר השטויות של האוהדים זה נחמד בשיח ביננו, הוא צריך להיות מחוץ לזה,
אחת יגמור כמו מוטי בננה.

אורן 29 ביוני 2015

שלו,
בחיי שבלי קשר לאהדה להפועל,הרבה יותר טוב לו להיות בהפועל
בהפועל הוא יהיה הקפטן,הסמל שאמר לא למכבי,מקום קבוע בהרכב בקבוצה עם שאיפות למעלה(אין מה לדבר על אליפות בשנתיים הקרובות).
יכול להיות שהפועל תתחיל רע,אבל נכון לעכשיו יש אווירה טובה בהפועל.

רועי 29 ביוני 2015

שיזהר לא לגמור כמו ה"סמל" סלים טועמה.

שלו 30 ביוני 2015

אין לי ויכוח איתך,
רוצה לשחק בהפועל, יופי.
כנס למשא ומתן עם מכבי על שיחרור,
תשלם כסף על הכרטיס וצא בהצלחה.
ברמת ההתנהלות שלו מול מכבי צריך להיות בלי רגשות טיפשיים של אוהדים.
הם אנשי עסקים אתה מקצוען, נקודה.
זו גם זכותו להחליט שהוא רוצה למנף את הקריירה שלו כקפטן היסטורי בהפועל ת"א.
יש לזה מחיר.
כמו שאני נגד זה שקבוצות שולחות שחקן ליציע או להתאמן עם הנוער.
גם שחקן צריך להתנהג כמקצוען (ונראה לי שבסה"כ הוא כן מתנהג ככה) כל עוד אתה במכבי תעשה מה שאומרים לך במקביל תנהל משא ומתן על שחרור.
כל העניין הטיפשי אני אוהד הפועל וכו' לא רלוונטי.

אורן 30 ביוני 2015

שלו,
לרגע לא אמרתי אם מה שהוא עושה נכון או לא נכון.
הגבתי רק משום שכתבת שאתה לא מבין מה ייצא לו מלבוא להפועל או להישאר במכבי.
מבחינתו להגיע היום להפועל זה יותר טוב בשבילו.
מסכים איתך שהדרך שלו מעוותת.

גיסנו 30 ביוני 2015

במקרה רייכרט – מכבי אשמה בטפשות, הפועל אשמה בתרגילים מלוכלכים. הבדל משמעותי.
האם זה אומר שמכבי מאז ומעולם נקייה וטהורה? לא. אבל במקרה הזה, מצטער, מבחינת התנהלות חוזית/חוקית/אתית מול השחקן מכבי פעלה 100% בסדר. כמו שאמרו מעלי – רייכרט עצמו חתם לפני מס' חודשים על חוזה חדש. ומאוד נדיב לשחקן בוותק והמעמד שלו. לא מוצא חן בעיניו? שימצא מי שישלם את דמי ההעברה שלו ושלום על ישראל. הנסיונות שנעשים מצד מקורביו וגורמים רשמיים יותר או פחות בהפועל ת"א לצייר אותו כקרבן בסיטואציה הזו – הזויים. לא מדובר פה על מקרה כמו המנודים של חיפה, שהקבוצה מנסה לגרום להם לעזוב בכוח – מדובר על שחקן שפתאום לכאורה לא בא לו לשחק בקבוצה X איתה חתם על חוזה והוא מנסה לצאת ממנו בדרך עקומה.

לי נראה שלנמני עדיף שרייכרט יישאר במכבי, נטו מבחינת הקופונים שיוכל לגזור בהמשך. מה גם שנאמר שהוא החליט להחרים אימונים (מעניין באיזה עוד תעשיה עובד שיתחיל בשביתה איטלקית יהיה מחוזר ע"י המתחרים…) בניגוד לעצתו של נמני לא יותר בשל עצות של קרובים ומקורבים. השחקן עצמו לא מדבר – וזה גרם לי לחשוב שאולי הוא בכלל הפך לבובה של גורמים אחרים , אולי אלו שאיימו עליו ועל משפחתו בעבר ועכשיו מסיבה זו או אחרת עדיף להם שישחק בהפועל.

אני ממש בספק שמשהו מכל הסיפור הזה קשור איכשהו לאהדה של רייכרט בעבר (ואולי בהווה) להפועל. אני יודע שאתם נורא אוהבים להמציא סמלים ולשייך רגשנות בכח, אבל העולם האמיתי הוא הרבה יותר ציני – אין לי ספק שיש פה אינטרס אחר לגמרי, אולי תמים (רצון לדקות משחק ולהיות שחקן מוביל) ואולי לא.

Comments closed