כגודל המכה – כך גודל ההשקעה

האם התבאסתי מסיפור בן שהר ? – בוודאי , האוהד שבי רצה אותו מאוד והתחושה שלי שבליגה שלנו הוא ייתן מספרים יפים מאוד , האוהד הראציונלי שבי חלוק בדעתו – מצד אחד אני בטוח שהניהול הנוכחי שונה מעידן רמון אך הבטן התכווצה כששמעתי את המספרים על שחקן שהסיכוי להשביח אותו הוא נמוך.

לא נורא. בדודו ביטון ננוחם.

***

בכל מקרה את מה שעושה באר שבע הקיץ אפשר לשייך לערב אחד – גמר הגביע כמובן.

בעוד שבבאר שבע את סיפור גמר הגביע אי אפשר היה להחביא – תסכול עצום שפרץ במכה אחת – לא רק על ההפסד אלא כמובן על הדרך והרצון המאוד ברור ואנושי של הבעלים להחזיר ולפצות את הקהל.

האם באר שבע צריכה את הסגל המאוד עשיר שמתגבש שם ? לא בטוח, האם נכון לבאר שבע ללכת ולהגדיל ככה את התקציב – אני משוכנע שלא ואני בכלל חושב שבאר שבע צריכה קונספט קצת שונה של מועדון – כן, הייתי מחלק את ההשקעות באופן אחר ואני חושב שברקת לוקחת סיכונים כבדים מאוד עם חוזים גבוהים מאוד.

אבל זה לא משנה.

כי ברמה הבסיסית ביותר של יחס אוהד לבעלים ברקת עושה פה משהו מאוד יפה. היא משדרת אמירה ברורה על הרצון שלה להמשיך ולהתקדם ועל המחויבות שלה למועדון ולתהליך.

כן, כולנו אוהדי הכדורגל ילדים קטנים – פגעו בנו בגן ועכשיו אנחנו שמחים עם צעצועים חדשים וציפיות ורודות – מה רע בזה?

מכבי סל עושה פחות או יותר אותו דבר – אורי אלון והפסד האליפות נתנו למערכת הצהובה מכה כבדה מזו שהם מוכנים להגיד לה (כמובן שקשה להשוות בין הפינוק של אוהדי מכבי לרעב העצום של אוהדי באר שבע לתארים. ועדיין.) – אם קוראים את חלק מהתגובות של אוהדי מכבי פה ב"דה באזר" אפשר להתרשם מגישת ה"מכה קטנה בכנף" אך הפעולות של ההנהלה משדרות אחרת לגמרי – אותה הנהלה שלא מצאה כסף להשאיר את טייריס רייס וריקי היקמן רק לפני שנה – אותה הנהלה מוצאת היום סכומים די זהים לשחקנים אחרים שבמבט ראשון נראים פחות טובים.

***

בחיים האמיתיים כמו גם בניהול עסקי ספורט – הצלחה מכפרת על הרבה מאוד בעיות – כשמצליחים והכל ורוד וניתן "לאנוס" טעויות ניהוליות טקטיות ל"אסטרטגיה" – כשמצליחים ולוקחים גביע אירופה או ששוברים תקרת זכוכית או שגם לוקחים דאבל בשנייה האחרונה אפשר לשווק את הכל ל"דרך" – "רוח" או פשוט “DNA”

אבל אם האסטרטגיה משתנה בגלל צירוף מקרים (פציעות, משחק בודד) – יש משהו בעייתי מאוד בניהול .

למועדון ספורט לא חייבת להיות "אסטרטגיה" – לפעמים צריך לזכור שאנחנו עוסקים בתחום שהוא מאוד חד ממדי – עושים הכל לנצח בטווח הקצר ומנסים לעשות גם כמה פעולות לטווח הבינוני – כאוהד של כמה מהקבוצות החלשות ביותר בתחום "האסטרטגיה ותורת הניהול" אני בוודאי שמתחבר לזה – אם זאת ראוי לזכור בויכוחים כאלה ואחרים – שבסוף כמו שאומר אחד הבלוגרים האדומים פה  "ההיסטוריה נכתבת על ידי המנצחים" – רוצה להיות אסטרטג גדול ומנהל פורץ דרך ? תוודא שאתה מנצח קודם.

***

אז האם התבאסתי מסיפור בן שהר – כן, מאוד (חכה שתעבור במכס חבוב).

ומה עשה האוהד הראציונלי שבי בתגובה – כתב פוסט.

דו"ח גרדרובה - סיכום ביניים
הבנזונה והבן שלו

67 Comments

רינוס מיכלס 9 ביולי 2015

בן שהר לא כל כך חלוץ מטרה במלוא מובן המילה

ועם חוזה כמו שהציעו לו , עדיף להפועל להביא חלוץ זר צעיר עם כישרון

לגבי ה – " טווח ארוך " ו – " טווח קצר " שכתבת , זה כל כך נכון …
ראה מכבי תל אביב בכדורגל שיש לה מנהל מקצועי שבחירת השחקנים שלו , טביעת העין שלו לגביהם , והחוזים שהוא מפזר עליהם היא הזויה ,
אבל ההצלחות ( עקב כסף ענק , מעבר הקבוצה מחובבנית לחצי מקצוענית , מזל , חולשה מאוד מתוזמנת של ה – " גדולות " ) טורפות את הכל

למעט האנשים שתמיד מסתכלים על הדרך , בין אם בימים של כשלונות ובין אם בימים של הצלחות

Gil - Zimbabwe 9 ביולי 2015

אמרת….

גיסנו 9 ביולי 2015

אחת התגובות הטובות
צחקתי בקול

אריק האדום 9 ביולי 2015

מכבי תל אביב מצליחה בליגה מסיבה מאוד פשוט. כושר גופני.
גם ביתר של גאידמק עברה להצלחות ברגע שהשחקנים שם הצליחו לגמור 90 דקות בלי לאבד ריאה בדרך.
בהפועל תל אביב זה לא היה טביב, גוטמן, רמון או במבי. ברגע שפיטרו את ציבלין הפועל הידרדרה.
גם בני יהודה של אבוקסיס לפני שנתיים ירדה ליגה לא בגלל נאחס של לקבל גולים בדקות האחרונות אלא בכלל שמהדקה ה-70 לאף אחד לא היה שם אוויר.
העליונות של מכבי תל אביב על הליגה זה קודם כל ולפני הכל כושר גופני נהדר.

רינוס מיכלס 9 ביולי 2015

הוא שכתבתי …

מעבר הקבוצה ( והמועדון ) מחובבנות לחצי מקצוענות
בתוספת כמובן של התקציב הגדול ביותר בפער משמעותי מהמתחרות בצמרת , וחולשה מתוזמנת של שלושת המועדונים ה – " מסורתיים " ,
וגם מזל שאף פעם לא מזיק , אבל המזל הוא משהו שאפשר לכתוב על כמעט כל אלופה

אלכס 9 ביולי 2015

+1

שנים התלוננתי על הפציעות במכבי חיפה (וארסנל, אבוי לי) החל מינואר. זה גם סממן מובהק למאמן כושר.
עם כמה שצחקו על פאקו "מאמן הכושר", תביא מאמן כושר רציני לכל קבוצה ומיד יש לך קבוצת צמרת.

וכמה אחד כזה עולה?! כמו רבע שחקן? בכסף ששופכים פה על "כוכבים", תחסוך אחד מהם, תביא מאמן, עוזר, מאמן כושר, איש וידאו ופיזיוטרפיסטי ספורט, ואת השאר אתה יכול להשקיע בנוער – כי חסחת צורך בחצי מ"מחליפי הפצועים" . מדהים.

רפאל 9 ביולי 2015

אריק האדום,
קבוצות עם סגלים טובים ורחבים יותר מהיריבות בדרך כלל ייהנו מ'כושר עדיף' ולא רק מסיבות של אימונים אינטנסיביים/נכונים יותר או השקעה רבה על המגרש לעומת המתחרים, אלא גם ובעיקר מכך שהם שולטים בכדור יותר זמן ועם פערים כאלה ביכולת, כמעט תמיד הקבוצה מנגד תשקיע הרבה מעבר למה שהם רגילים רק בשביל להישאר במשחק ואי לכך עולה הסבירות שלקראת סיום אף 'תיפול מהרגליים'.
נבחרת ישראל שיפרה משמעותית את סוגיות הכושר במשחקים הבינלאומיים ועדיין איני רואה אותנו מעפילים לטורנירים ומידי פעם חוטפים הפסדים גדולים.
הדבר נכון גם במשחקים של נציגותינו באירופה מול יריבות עדיפות… מה, שחקני יובה ובאיירן פשוט טובים יותר בכושר ולכן שווים פי 10 מהשחקנים במכבי?
זה נשמע כאילו שם עובדים ומי שמפסיד לא עובד נכון או מתאמץ.
בקיצור, אמירתך נכונה במידה מסוימת, אבל התמונה מורכבת הרבה יותר ולמרות שמגיע מחמאות למי שטוב, האינטונציה העידה על זלזול שלא לצורך ולגמרי לא בצדק במקצועיות והרצינות של המתחרות, הגם שיש מקום להתקדמות.

בלייק 9 ביולי 2015

באר שבע עוברת תהליך מיתוג מחדש. כשממתגים מחדש הרבה פעמים נדרשים להשקעות גדולות.
למה שאני כצרכן ספורט אאמין למיתוג הזה? צריך לספק לי סיבות כדי להאמין במיתוג (RTB) כדי לשנות את התפיסות שיש לי לגבי המועדון.
אחת הדרכים היא על ידי החזרת ליגיונרים. למה שנאמין שב"ש היא קונטדרית אמיתית ויכולה להוות אלטרנטיבה למכבי? כי ליגיונרים זה סמל נוצץ לאיכות (גם אם בפועל זה לא בדיוק ככה, לא תמיד לפחות), גם אם כולם משחקים על אותן 3 משבצות. אז יש ברדה, בוזגלו, מליקסון, ארבייטמן, שהר ודודו גורש. האם זה יספיק מקצועית? לא בטוח. עניין ניהול הסגל הופך לקריטי, והכל "נופל" על ברק בכר. אין בב"ש עדיין ג'ורדי קרויף. גם אין תחלופה של מאמנים עונתית, שגורמת לכל שחקן בסגל (אלא אם הוא אולטראס מפונק ולא מקצוען של קבוצה אחרת) להאמין שגם אם הוא לא קיבל הרבה דקות העונה – בעונה הבאה הכל יכול להשתנות.
לבכר אין ניסיון בניהול סגל כל כך עמוק וכל כך נוצץ, ויש לו מבחן גדול העונה. בעיני, החלק האחורי של ב"ש השתפר עם ההגעה של צדק (גורש זה הימור). אבל יש עדיין בעיות בעמדות המגנים (במיוחד השמאלי) ואין עומק ברמה גבוהה במרכז ההגנה ובקישור האחורי. צריך לזכור ששהר הוא לא הרכש האחרון של ב"ש העונה.
בכל מקרה שהר כחלוץ יחיד זה לא יותר טוב מארביטמן כחלוץ יחיד. אם שניהם יפתחו זה ישאיר שני מקומות בהרכב לברדה/בוזגלו/מליקסון/וואקמה/נאסר? כשגם גורדנה יכול לשחק באחת העמדות האלה.

גיא זהר 9 ביולי 2015

דווקא העומק בהגנה חוזק עם הגעתו של מתן אוחיון שיכול לשחק גם כבלם (יחד עם טאה יש ארבעה בלמים) והן כמגן ימני (אם יהיה כמו בשנה שעברה פחות טוב ממלול, אם יהיה כמו לפני שנתיים, ברמה של ביטון) ובן תורג'מן שבהחלט מגן ליגה סולידי ואם דודזדה ימשיך ביכולת הירודה שלו, יכול להחליפו ללא חשש. נכון שיש עומס בקישור קדמי/התקפה ודלילות בקישור אחורי וששהר לא תשע קלאסי. בשלב הזה עזבו אג'ידה, פיוביץ', גבאי, מלול וכנראה גם נסאר והגיעו גורש, צדק, וואקמה, אוחיון ושהר (תורג'מן על חוזה אז לא נחשב) ונפטרו מהחוזה של סויסה. אם נכניס בחישוב גם את ההפרש בין החוזים של אלישע לעומת בכר, תבינו שבאר שבע שרמת ההכנסה שלה עלתה באופן דרמטי, הגדילה את התקציב שלה באופן שולי. אל תבלבלו מהספינים.

אורליוס 9 ביולי 2015

לפעמים הומור טוב זה פשוט

רפאל 9 ביולי 2015

בעולם הכדורגל ( בין אם זה הליגה הנוכחית או פלייאוף ), יותר מהזכייה בתואר חשובה ההכרה שהקבוצה אכן מתמודדת עליו ויש לה היכולת, המשאבים, השאיפות וההבנה ההדדית של השחקנים, ההנהלה, הקהל והיריבות שזה באמת המצב.
בפורמט הקיים ( שהוא כמובן טוב מ 2 סיבובים וזהו ), האפשרות שקבוצה לא עשירה במיוחד תציג את עצמה כמועמדת בליגה הנמתחת ומוכרעת לאורך זמן היא כמעט ואפסית. אולי עונה אחת, שתיים במקרה הטוב והלא סביר( ק.שמונה כדוגמה וגם הם אף פעם לא מועמדים לפני מחזור הפתיחה ). התהליך בליגה הוא לא של תוכנית מסודרת בשלבים, התקדמות הדרגתית ועבודה יסודית מהבסיס וכו'. זה הדברים שישר עולים לראש כשמשתמשים במושג הזה ( לכן גם עושים זאת )
למעשה, הרבה יותר מהרעיון הנ"ל ה'תהליך' הוא בעצם התקדמות הדרגתית לקיבוע הסטטוס קוו בו המועדונים המבוססים ( יהיו הסיבות לכך באשר הם ) תמיד נמצאים בראש הפירמידה ( אפילו אם לא יהיו ראשונים בטבלה ) מכיוון שיש להם יתרון משמעותי במשאבים לעומת האחרות בליגה.

גם בפורמט אחר ( נניח של הכרעה ישירה בסדרות בסיום העונה ), היתרון המשאבי יישאר ואף יכול לגדול מבחינה כמותית, אולם תשומת הלב תופנה אל התחרות בליגה ככלל, ולא רק במסעם של העשירות להעפיל אחת על חשבון האחרת למקום הראשון בטבלה שכאמור משקפת לאורך זמן את הבדלי הכוחות לאור פערי התקציבים הברורים.

עצם כך שבאר שבע מוזכרת בנשימה אחת עם מכבי חיפה ומכבי ת"א ( למרות עונה לא מרשימה ותבוסה בגמר הגביע ), זה כבר צעד ענק. מצפים מהם לעשות משהו בעונה, בניגוד גמור ליתר 11-12 הקבוצות בליגה שבעיקר אמורים לתת לנו סיפורים עסיסיים לגליצ'ים.

שוב, מבנה הליגה הנוכחי לא קשור לתחרות, לא לשאיפה להתקדם ברמה, לא לרוח ספורטיביות,כבוד הדדי ובטח לא קשור אלינו האוהדים- העם.
זה מבנה שמשמר ומגדיל את העוצמה והדומיננטיות של מי שיש לו משאבים על חשבון מי שאין לו.
וחבל שרובנו, שכל החיים נאבקים בשביל לשרוד במציאות בה כל אחד מנסה לדרוך אחד על השני, לא רק שלא מתנגדים לכך, אלא נותנים לכך תמיכה בכך שאיננו מבינים את ההבדל בין ספורט לפוליטיקה ודורסנות.

כל אחד ישאל את עצמו למה הוא אוהב את המשחק ולמה הוא מחוייב-
לתארים על חשבון מהות ותחרות.
או למגוון ושפע של הזדמנויות והתלהבות בכל הארץ כאשר המסע לאליפות כולל הרבה קבוצות שתמיד שואפות לנצח בכל שלב של העונה ולהתעלות מול היריבות הישירות שהאמינו בעצמם עד לרגע שעפו.

Dr. jones, it's time to ask yourself what you believe… : )

Lord Anthony 9 ביולי 2015

צריך להפנות לפוסט את כל מי שטוען שמכבי צריכה להביא מאמן ישראלי.

Lord Anthony 9 ביולי 2015

טעות בפוסט

ניב 9 ביולי 2015

הקטע עם המכס טוב במיוחד…
בנוגע למכבי המכה זה אולקר..
בארץ ירושלים היא הקבוצה הרביעית שלוקחת ממכבי אליפות בעשור האחרון, ביג דיל.

7even 9 ביולי 2015

למה "לוקחת למכבי"?
למה לא פשוט – לוקח אליפות?

ניב 9 ביולי 2015

זה סתם, גם ככה זאת סתם תגובה פרובוקטיבית ומתנשאת שמטרתה להכעיס (אבל אל תגלה).

גיסנו 9 ביולי 2015

ההחתמה של שהר מראה שברקת בכל זאת לא באמת מפיקה לקחים, והיא ממשיכה ללכת יותר ב"שיטת שחר" הקודמת – להביא המון שמות בהמון כסף כמעט אך ורק להתקפה (כן, הגיעו שיר צדק ודודו גורש – אבל שניהם החליפו זרים שעזבו ולא עיבו את הסגל הקיים. מתן אוחיון זה מחליף סביר אבל לא גיים צ'יינג'ר בכלל). בכר זה עדיין סימן שאלה אפילו עוד יותר אחרי ההחתמה של שהר – כמות האגו שמתחלקת כעת על 3-4 עמדות היא עצומה (כולם מניחים שלברדה לא תהיה בעיה להפוך לשחקן ספסל קבוע אבל אני בכלל לא בטוח שזה המצב) ואני לא בטוח ששדרת הניהול והסגל המקצועי של ב"ש בנויים להתמודד עם זה, בניגוד למכבי ת"א. מה גם שהסיכוי של ב"ש להגיע לשלב הבתים הליגה האירופית לדעתי לא גבוה מאוד, עקב דירוג וחוסר נסיון.

לגבי מכבי סל אני מעריך שההחלטה לפתוח ככה את הכיס התקבעה עוד אחרי ההדחה מול אולקר כמו שאמרו מעלי, ואבדן האליפות היה רק עוד קצת מלח לפצע – מצד שני איכשהו נתפס בתודעה שאם כבר הלכה האליפות – עדיף להפסיד לקבוצה שהיחס אליה נייטרלי ואפילו מעוררת קצת סימפטיה כמו אילת, מאשר להפסיד בקרב ישיר לירושלים. ועדיין, ברגע שהיורוליג דחתה את ירושלים למרות שנציגי מכבי הצביעו בעדה – מכבי בכל זאת יצאה מהעונה הגרועה הזאת עם סוג של נצחון.

אלכס 9 ביולי 2015

+1 על "שיטת שחר". עדיין נכון. עצוב.

גיא זהר 9 ביולי 2015

סמוך על הפציעות שיפתרו את הבעיות שם ע"ע מאור חרסינה מליקסון. והסיכוי של ב"ש להגיע לשלב הבתים אפסי. למכבי סיכוי יותר גבוה לסיים שלישית בבתים באלופות אם תעלה.

סולי 10 ביולי 2015

למכבי סל יש עומס על עמדות באופן דומה לב"ש כדורגל
רוצ'סטי, פארמר, אוחיון הם כולם רכזים דומיננטים שצריכים את הכדור ביד, בתוספת יבזורי זה כבר נותן לנו שניים וחצי גארדים שבקושי שומרים (גם לנדסברג לא מהעמודי הטחח של ההגנה).
בפני גודס עומדת משימה לא פשוטה בכלל, תיהיה לו כנראה קבוצה שבכל ערב נתון תוכל להפציץ בהתקפה ולשחוט את היריבות אם ייתנו לה לרוץ, אך המשימה שלו תיהיה לגבש להם שיטת הגנה שתתאים להן (אולי למד מבלאט), וליצור הירכייה כשמעורב לא מעט אגו (בדומה לב"ש..)

אריק האדום 9 ביולי 2015

לא מצליח להבין את ההתלהבות משחקן שהשיא של הקריירה שלו זה שיש חוק על שמו ו/או שצ'לסי קנתה אותו בגיל צעיר.
תכלס? הוא לא עשה כלום. הגרסה היותר מוצלחת של גיא אסולין שרוב ה"הצלחה" שלו קשור ליחסי ציבור טובים ואימא שעושה הרבה רעש.
בן סהר, שער, שהר או מה שזה לא יהיה… טוב שהלך למקום אחר.

יניב פרנקו 9 ביולי 2015

הייתי שם אתמול – זה יעבור לך עד מחר – שלב ראשון כעס – שלב ג' השלמה (או משהו כזה).

אריק האדום 9 ביולי 2015

לא. באמת חושב שהוא סתם שחקן

גיסנו 9 ביולי 2015

phase 1 – collect underpants
phase 2
phase 3 – profit

אריק י. 9 ביולי 2015

איזה כעס ואיזה השלמה ואיזה בטיח, בחייאת דינק פרנקו. אתה מדבר כאילו זה היה ערן זהבי, מדובר פה על שחקן מאוד בינוני.

רועי ויינברג 9 ביולי 2015

צודק, שחקן שעבר 12 קבוצות ב-9 שנים ולא הותיר חותם של ממש באף אחת

7even 9 ביולי 2015

הוא שחקן שעדיין לא ממש עשה משהו בקריירה שלו למעט מעבר קבוצות.
הוא הבקיע 16 שערים בהפועל בעונה עם – זהבי, וורמוט, תמוז, שכטר, ומי לא (ואוו איזו קבוצה היתה להפועל אז).
מה שכן, רבע מהמשחקים באותה עונה היו גמורים בערך בדקה 60. הישגש? לוידע.

בן שהר לא שווה כמעט 2 מיליון שקל בעונה. סורי.

no propaganda 9 ביולי 2015

אבל איזה תותח הוא במעבר קבוצות :)

7even 9 ביולי 2015

חופשי!

גלעד בלום 9 ביולי 2015

ממש לא כואב לי יניב, קיוויתי שיילך לבאר שבע, מעדיף את טוטו תמוז ששווה 20 גולים בליגת העל, ואם לא אז חלוץ זר, סהר לא ממש שחקן, אין לו משהו מיוחד, לא ממש מהיר, לא עם שליטה טובה, לא עם בעיטה או ראיית משחק, הכל בינוני, אירופאי מדרג ג׳ שיהיה כנראה חלוץ סביר בליגה המקומית אבל הפועל צודקים שלא שילמו, הסכום עליו מגוחך, מה בדיוק כואב? שהוא שיחק חדשיים בנוער שלנו?

יניב פרנקו 9 ביולי 2015

הקטע הנוסטלגי הוא לא הסיפור – וגם אני מעדיף את תמוז – אלא ששהר יכול לשחק גם כ9 וגם באגף והוא שווה לא מעט שערים בליגה שלנו – במחיר ששולם זה לא שווה אבל קיוויתי שנצליח בסוף לשים יד על אחד מחלוצי נבחרת ישראל .

גיא זהר 9 ביולי 2015

מה שצריך לכאוב לכם זה שבפניו עמדו ככל הנראה הצעות זהות והוא העדיף (בצדק מבחינתו לדעתי) את באר שבע. ירדתם בסולם המזון.

יניב פרנקו 10 ביולי 2015

הוא קיבל הצעה טובה יותר מבאר שבע וסיטואציה שבה הוא לא חייב להיות האלפא דוג – זה הסיפור פה .

גיא זהר 10 ביולי 2015

מי אמר שקיבל הצעה טובה יותר? אני ראיתי פירסומים דווקא מהצד של הפועל שבהלם מזה שהלך לבאר שבע למרות שקיבל הצעה טובה יותר מהם. לא יודע מה האמת, אבל נראה לי שהיו שחקנים מעדיפים את ב"ש על פני הפועל, ובצדק (מועדון מסודר והישגי יותר).

יניב פרנקו 10 ביולי 2015

הישגי יותר ? לא באמת .
מסודר יותר כרגע בהחלט .

גיא זהר 10 ביולי 2015

בשנתיים האחרונות באר שבע סיימה שנייה ושלישית והגיעה לחצי וגמר הגביע בהתאמה. הפועל לא התקרבה להישגים הללו. הסגל של באר שבע טוב מזה של הפועל. שני הדברים הללו והוודאות הברורה יותר הכריעו את הכף ולא עניין השכר בהכרח

סולי 10 ביולי 2015

אין ספק, אני אוהד הפועל ולא צריך להתביש בזה, כרגע ב"ש קורצת יותר לשחקנים בכירים מכיוון שהיא מכוונת גבוה יותר, משתתפת באירופה ומחזיקה בסגל חזק יותר שמאיים יותר על התארים המקומיים
עם זאת, לא הייתי לוקח את העניין באופן קשה מדי, הפועל זה עדיין מועדון עם "שם" ומסורת גדולה יותר בכדורגל הישראלי, ותספיק שנה אחת טובה באמת (הישגית או הגעה לאירופה) או הזרמת כספים רצינית כדי שהעניין יחזור לקדמותו.
להזכירכם, עד שגולדהאר הגיע למכבי (ואפילו בתחילת תקופתו) שחקנים כבר לא יתפתו כל כך להגיע למכבי בגלל העשור הלא טוב שהיא עברה,שנה אחת הספיקה כדי שכל העניין הזה יגמר.

יניב פרנקו 10 ביולי 2015

זה לא הישגים (הישגים זה תארים ואירופה) ולאור העובדה שגם אתה מאמין שהסיכוי של באר שבע לשחק בבתים הוא נמוך אני חושב שגם עצם הכרטיס האירופאי לא היה פה פקטור מכריע.
באר שבע משלמת יותר כמכלול לשחקני הסגל שלה מהפועל ת"א – ככל הנראה כפול – הייתה לו כנראה הצעה טובה יותר מאלונה ובשיקלול של הסדר והשקט הניהולי שאלונה הוכיחה זה שווה את ההבדל.
ביום שבהפועל יהיה שקט ויציבות כמו שאלונה מספקת ושחקן יעדיף ללכת לבאר שבע בהצעה פחות טובה מהפועל זה יהיה הרגע שאפשר יהיה לדבר על שרשרת המזון.

לאלירן עטר הייתה בינואר הצעה בהפועל שטובה ממה שחיפה הציעה – והוא בחר בשקט של שחר (ובחר נכון לדעתי).
לגורם המשלם יש משמעות לא פחות מגובה ההצעה – הפועל של כבירי עוד לא הוכיחה שהיא ארגון מסודר ויציב.

גיא זהר 11 ביולי 2015

יניב אתה מתעקש שההצעה של אלונה לשהר את גבוה מזו של הפועל בעוד שהגורמים בהפועל טוענים הפוך. אף אחד חוץ מהשחקן-מועדון (שים לב שבתקשורת השכר שלו נע בין 350 ל450 אלף, אני נוטה לסכום הנמוך) לא יודע מה האמת אבל מכל האמור לעיל לא בטוח שהעדיף דווקא הצעה גבוהה יותר.

יניב פרנקו 11 ביולי 2015

אני חושב שגם בתסריט שההצעות שוות – השיקול העיקרי לבחירה בבאר שבע על הפועל הוא ניהולי – לא השתנו פה סדרי עולם – באר שבע מציעה ארגון יציב בהרבה יותר מהפועל .
הדוגמא של ראדי היא גם מאותו עולם .

מה שכן – אם באר שבע לא תילחם באמת על האליפות – אבל באמת תילחם – זה כישלון – נבנה שם סגל יקר יקר ומוכשר מאוד .

גיא זהר 11 ביולי 2015

השתנו סדרי עולם בכך שלפני שלוש שנים אותו ראדי הבריז, והבריז גם פאקינג ריף מסיקה (נכון שראדי לא באותו מעמד היום, אבל גם מכבי לפני שלוש שנים לא היתה מי יודע כמה). התקציב של ב"ש עלה אני מעריך באולי חמישה מליון שקלים (ההכנסות עקב המעבר לאצטדיון החדש יעלו בסדר גודל של 7-8 מליון שקל), ונכון שהוא השלישי בגודלו בליגה אבל עדיין חצי מזה של מכבי למרות שכרגע ג'ורדי נם את חופשת הקיץ וקטן בשליש משל חיפה. בכר יבחן בשליטה על חדר הלבשה שיבעבע אין לי ספק ובקבוצה שתשחק כדורגל מסודר, אטרקטיבי בתקווה ובשמירה על הקיים. האליפות לצערי עדיין תלויה במכבי (מסכים שבסגל הקיים של מכבי, ללא חיזוק, באר שבע יכולה לתת פייט).

דור 9 ביולי 2015

בן שהר הוא שחקן ישראלי בכיר עם מהירות קטלנית ויכולת לפרק הגנות בליגה שלנו. להפועל, על הנייר, אין שחקן ברמתו (אולי בומבה?). בכל מקרה הפועל הייתה צריכה את שהר הרבה יותר מב"ש, שמעמיסה על החלק הקדמי שלה, בכך נוצרה קבוצה לא מאוזנת בעליל. שווה את הכסף או לא? אם יש מישהו שמוכן לשלם (וכנראה יותר מאחד) אז כנראה שהוא שווה את הכסף, כל השאר אלה תחושות בטן. כמה מהמזלזלים בשהר ראו משחק שלו העונה? הוא השתדרג המון בקבוצה ההולנדית ונתן עונה יפה מאוד.

אורן 9 ביולי 2015

סהר אולי לא בנוי להיות הצלחה ארופאית,אבל מצד שני יש לו הכל-מהירות,פיזיות וסיומת טובה.
אני מניח שאין לו את הרוע של זהבי שהופך אותו לסטאר כזה.
מבאס שהוא לא הגיע אלינו ולליגה שלנו הוא יהיה מצויין פלוס.

צור שפי 9 ביולי 2015

כמו שכתבת – חבל, אבל לא יותר מדי. באיזה מקום מנחם לדעת שיש גם גבולות ומערכות שיקולים של "עד כאן ולא יותר". גורם לי לישון יותר בשקט. ואם ב"ש תיקח אליפות בזכות הבן של בתיה אשמח ואפרגן. ממילא הפועל לא מועמדת.

יניב פרנקו 9 ביולי 2015

בתיה סהר ויעקב בוזגלו – ועד ההורים המסובך ביותר בכדורגל הישראלי .

Asaf 9 ביולי 2015

בן סהר זו מבחינתי האישית עד כה אחת האכזבות הכי גדולות בכדורגל הישראלי, מיצוי נמוך מאוד של פוטנציאל עצוב, בינתיים החותם העיקרי שהשאיר עליי הוא של ״הנוסע המתמיד״ עם כמות מעברי הקבוצות הביזארי שלו.
אולי המדבר יעשה לו טוב ובעיקר מקווה עבורו שיהפוך למקום שיישאר בו יותר משנה.

Asaf 9 ביולי 2015

בעצם זה שהר ולא סהר???

no propaganda 9 ביולי 2015

הוא החליף את זה מסהר לשהר כי איזה רב אמר לו שזה מסתדר יותר טוב מבחינת קבלה. יש יותר פיגור מזה? :)

shadow 10 ביולי 2015

לצערנו יש.
כת היהדות מלאה בהזיות כאלה. חלקן מנהלות את המדינה.

מעיין אוהד מכבי 9 ביולי 2015

החתמה שמוכיחה עד כמה חסרה לבאר שבע יד מכוונת.
זה בולט במיוחד לאור הפוסטים של גיא זהר. זה אחלה להראות לקהל שמכוונים גבוה ורוצים להילחם על האליפות. בפועל, יש תלות אדירה בנכונות וביכולת של ברדה להפוך לשלום תקווה שלהם, במליקסון כקשר אמצע ובשילוב של בוגלו ו-וואקאמה באגפים לצד חלוץ חוד, כשאין באמת חלוץ חוד "קלאסי" בסגל למערך כזה (לא ארבייטמן ולא שהר הם כאלה).

בכלל, הסכומים שנשפכים על ליגיונרים חצי-מוכחים הם מופרכים (וכן, זה תקף גם לגבי עדן בן בסט).

אריק י. 9 ביולי 2015

הוא כבר היה אצלכם, מה הוא עשה בדיוק?

יניב פרנקו 10 ביולי 2015

היתה עונה לא רעה איתו …

אריק י. 10 ביולי 2015

אוקי זורם אתך, נעשה משחק קטן.
מבין כל שחקני ההרכב של הפועל באותה עונה – באיזה מקום היית מדרג את בן שהר מבחינת רמת היכולת האישית והחשיבות הקבוצתית שלו להפועל באותה עונה ?

אריק י. 9 ביולי 2015

החסרים של ב"ש הם בקישור ההגנתי ומטה, לא מבין מה האובססיה הזו שלהם עם חלוצים.

יורם קליין 9 ביולי 2015

בעדינות ובאמת בלי רצון לפגוע עם בן שהר באר שבע תפסיד בגמר הגביע הבא 6-3.
אין לבאר שבע משחק הגנה ראוי. כמו מכבי חיפה. שתיהן משחקות כדורגל רך וילדותי באספקט ההגנתי.
באר שבע גם לוקה בתסמונת צומת קסטינה – גיבורים בדרום ולוזרים בצפון.
באר שבע צריכה לעבוד קשה על משחק ההגנה ועוד יותר קשה על הפאן המנטלי.

גיא זהר 9 ביולי 2015

אני חושב שהתגובה שלך לא מסתמכת על כלום. לפני שנתיים באר שבע היתה הקבוצה הכי חזקה מנטאלית בליגה שעם סגל בינוני עשתה מקום שני+ חצי גמר ומלא מהפכים כשההגנה בהרכב מלא היתה מצוינת. השנה היתה עונה בינונית פלוס יחסית לפוטנציאל עם נפילה מביכה בגמר הגביע. להסיק מסקנות על חולשה מנטלית כללית זו הסחפות קשה.

יואב 9 ביולי 2015

גיא,
אתה מגזים. לפני שנתיים מכבי לקחה דו ספרתי ולא נזקקה כמעט למהפכים. זאת עוצמה מנטלית.

גיא זהר 10 ביולי 2015

הסגל של מכבי של לפני שנתיים עלה בארבע דרגות על זה של באר שבע, שלא לדבר על המאמן. זה שבאר שבע התמודדה עם מכבי עד כמעט סוף הסיבוב השני מראה על חוסן מנטאלי.

יורם קליין 10 ביולי 2015

גיא
הייתי בגמר בסמי. תאמין לי ראיתי חולשה מנטלית קשה וקהל נוטש את הקבוצה. גם לקהל של ב״ש יש חולשה. השחקנים נטשו על הדשא והקהל נטש ביציע.

גיא זהר 10 ביולי 2015

מינכן קיבלו השנה בראש מבארסה, אז הם קבוצה חלשה מנטאלית? הגמר היה תצוגה חד פעמית של חדלון, להסיק מזה מסקנות ארוכות טווח זה לא לעניין. ולגבי נטישת האוהדים, אין אוהדים של אף קבוצה בעולם (אולי הפועל ים סל) שהיו נשארים במצב של 6:2 בדקה 60. לא מאחל לך מצב שתעמוד בפני סיטואציה דומה.

מישהו 11 ביולי 2015

למה לא?? מאחל, באבואה מאחל

גיא זהר 11 ביולי 2015

לקבוצה יכול לאחל, לאוהד כאינדיבדואל אולי פרט לכמה מlf לא יכול לאחל.

אריק י. 9 ביולי 2015

+1 לגמרי. הליקויים בהגנה שלהם זועקים לשמיים, לא מבין איך אף אחד לא מדבר על זה.

ערן (המקורי) 9 ביולי 2015

לראות את החיוך המדושן עונג וזחיחות של הסוכן/פרשן, אשר לקוחותיו בעקביות עושים חיים "קלים" למכבי (דאבור עזב, רייכרט בדרך), ולקוות שהפעם אלונה היא שנעקצה.

פאקו 11 ביולי 2015

מסכים עם הספקנים מעליי. נראה לי שהקבוצה היחידה בה הנ"ל הותיר רושם היא דה חראפשחאפ.

סחבק 11 ביולי 2015

לא משנה אם גורש יתן עונה של שראנוב או של סטויקוביץ', לפחות אוסטין "לא מכרתי" אג'ידה עזב בשעה טובה מבחינת ב"ש.

עדי אבני 11 ביולי 2015

אני חושב שכבירי עובר ערגע תהליך שכל בעלים חדש של קבוצה עתירת פרופיל עובר- שלב השיכרון. ההיי. התחושה של: "נו, מילא, נחרוג בעוד קצת מהתקציב ונמצא איך להתאזן אחר כך". למזלו, שהר עזר לו בבחירה בבאר שבע על פנינו, כי שהר הוא לחלוטין לא מה שהסגל של הפועל צריך. הוא לא מנהיג התקפי, לא 9 טבעי ולא סקורר. הוא כן, כמובן, שחקן מוכשר יותר מאשר כל שחקני הסגל הנוכחי של הפועל, אבל לא מתאים לו כחלק ממכונה.
למרות הדברים האלה, כאוהד אני כמובן מאוכזב מכך שהעדיף את באר שבע עלינו, גם בגלל ענייני אגו, גם בגלל שהוא באמת מוכשר בקנה מידה מקומי, וגם כי הכסף לא יוצא מכיסי, אבל בשורה התחתונה, להבנתי, להפועל עדיף להביא את תמוז או חלוץ 9 זר על פני שהר בהרכב השחקנים הנוכחי

Comments closed