עונת המלפפונים – בית"ר שרלואה – רוי חי

דרך האבנים הצהובות

שרלרואה היא לא קבוצת כדורגל גדולה בלשון המעטה (בינינו, היא גם לא גדולה בכדורסל, למי שזוכר אותה מכמה הבלחות ותבוסות נגד מכבי ביורוליג). כמו העיר עצמה, המהווה בעיקר סמל וולוני עתיק וחשוב, אך עדיין אינה משתווה לבירה הצרפתית הלא רשמית של בליגה – בריסל.

אם שרלרואה עומדת בצד אחד של הסכסוך הפנימי ארוך השנים, אחותה הקטנה והלא רשמית של בריסל (נציגות הצד הצרפתי של הסכסוך, אם כי בריסל מבחינה פורמאלית נחשבת כניטרלית ועצמאית), מהעבר השני עומדת מכלן, אחותה הקטנה של אנטוורפן, בירת הפלמים (פלנדרס) מתעבי הצרפתים. נדרשים חיים שלמים כדי להבין את מהות הסכסוך והפער שנוצר בין שני המגזרים, אבל על קצה המזלג, הפלמים הם סוג של הולנדים החשים עצמם עליונים יותר ובזים לוולנים צאצי הצרפתים (והמהגרים, בעיקר המוסלמים), אותם ניתן למצוא ברחבי פלנדריה בעיקר כמנקי רחובות ושוטפי כלים במסעדות, כשבבריסל אותם צרפתים-מוסלמים ממלאים את השכונות הסובבות את מרכז העיר שוקק החיים והפלורליסטי. מי שיילך באותן סמטאות (לא מומלץ, בטח שלא לבד אם אינכם בעלי חזות מזרחית) המרוחקות כהוא זה ממשכנו של בית המלוכה הבלגי (כן, יש דבר כזה. וכן, זה מיותר גם בעיני הבלגים ותקוע להם כמו עצם בגרון כמו משכן הנשיאות בישראל, אך בבלגיה זה לא מנומס להגיד זאת) ומהבנק הראשי של הגוש האירופי ומרכזי התקינה שלו, לא יכול שלא לחוש מיד באווירה הצרפתו-מוסלמית, באנשים לבושי הגלביות והתלבושות המסורתיות והמבטים הנעוצים בגבם של התיירים המבהירים להם ללא ספק – אינכם שייכים לפה. ואז מגיעים למרכז העיר, רואים פסל של ילד משתין, עוצרים בככיר המרכזית ואוכלים וופל בלגי שיורד טוב עם בירת ג'ופילר זולה וצוננת ושבים בחזרה ללב החוויה האירופית והליברלית.

בחזרה לכדורגל. למרות ששתי הערים, מכלן ושרלרואה, נמצאות בצדדים השונים של הסקאלה בסכסוך הבלגי, מבחינת הכדורגל מדובר באחיות זהות. שתי הקבוצות בעיקר מדשדשות בשנים האחרונות ובעצם ברוב השנים, הקהל שלהן אינו גדול, האיצטדיונים שלהן קטים ופרובינציאלים (13-14 אלף צופים) ובעיקר חסרי הילה. אם בנסיעה לטדי, סמי עופר ובלומפילד ניתן לחוש באווירה שמשרה האצטדיון על האזור בו הוא ממוקם וההילה נפרשת על גבי הרחובות הסמוכים כך שלא ניתן לפספס זאת (עם כל המילים הרעות על הולילנד, אני מתרה בכם לעלות ולתצפת משם על טדי ומלחה בערב משחק, לא תתחרטו), כאשר תגיעו למכלן ותעברו ברחוב הראשי היוצא ממרכז העיר לכיוון הפרברים ותעמדו בכניסה לאצטדיון תחשבו שאת עומדים בפני שער של מוסך גדול או מגרש מכוניות. כמו קופסת ברזל חסרת סקסל אפיל שלא השתנתה במשך שנים, כשרק היציע הבולט מעט מעבר לשער מכריז על כך שמדובר באצטדיון ולא בכניסה למפעל לייצור קופסאות שימורים (תמיד כשהייתי עובר שם היה לי חשק לתפוס איזה בלגי מחוץ לאצטדיון ולשאול אותו האם הוא יודע מי זה אלי אוחנה, מפני שבעיר עצמה אף אחד לא יודע את התשובה). כך הערים הישנות האלה חיות בקצב האיטי שלהן, כשהכדורגל הוא אך ורק פורקן חסר משמעות או בעל הגדרה ממשית בחייהם של הבלגים. אנסח זאת במילים אחרות, הבלגים אינם מתאבדים על כדורגל כמונו. הם בטח לא חולים על כדורגל. הבלגים בעיקר מייצרים שחקני כדורגל, משחקים כדורגל על המגרש וצופים בו לעיתים. אם תשאלו בלגי טיפוסי האם הוא אוהב או צופה בספורט, סביר להניח שהוא יגיד שהוא אוהב סקי, או טניס. למרות שמאז פרישתה של ז'וסטין הנין הבלגים הרבה פחות מתעניינים בטניס. כך שחשיבות המשחק מול בית"ר וההתעניינות בו, ברמה הלאומית וכן ברמת העיר שרלרואה עצמה היא בעיקר פחותה עד בלתי קיימת.

ביתר הגיעה לשלב בו היא צריכה לשאול את עצמה: איזה מין קבוצת כדורגל אנחנו? או אפילו, איזה מין קבוצת כדורגל אנחנו רוצים או שואפים להיות? עד עכשיו התחושה הייתה כי בית"ר של השנה וחצי האחרונות הינה קבוצה קלה לאימון. יש את בסיס השחקנים הקבוע שמקומו בהרכב נכון לעכשיו כמעט ואינו מוטל בספק (קליימן, דסה עד שיימכר אם וכאשר, מטוביץ', פריירה, צעירי, אצילי ודובב גבאי), פלוס 4-6 שחקנים המרכיבים את הרוטציה (כשבראשם לידור כהן, כחילה שצריך להמשיך לפתוח, אסקלינג, דני פרדה, נחמני ותומר ירוחם). סה"כ עבודה לא קשה כשדרושה מעט הסתכלות וטביעת עין סבירה באימון שלפני המשחק כדי לדען את מי מבין שחקני הרוטציה כדאי להעדיף ביום נתון. כל זה היה נכון עד לתאריך בו הצטרף ניסו קפילוטו. סליחה, התכוונתי לפאבלו דה לוקאס. הדרך למציאת והגדרת הזהות של הקבוצה עוברת בהחתמתו של השחקן שלמיטב הבנתי אמור וצריך את אופיה של הקבוצה בה הוא משחק. ובבית"ר אוהבים ויותר חשוב יודעים איך להתנהל עם שחקנים כאלה על המגרש וגם ביציע. כמו אבוקסיס לפני המעבר, ברוכיאן לפני בעיות ההימורים (לכאורה) ודריו פרננדז לפני שרב עם אלי כהן וסולק מהקבוצה. אני מעריך שדה לוקאס יכנס מהר לעניינים ויקח מפריירה את המפתחות לניהול מרכז השדה ויהיה אחראי בעיקר על משחק המעבר בין ההגנה להתקפה שהיה חסר מהירות וניצוץ למרות המצאותם של שחקנים מהירים וזריזים בחוד ההתקפה. חבל רק שההחתמה מגיעה באיחור של שבוע, כי זה בדיוק המפתח להוצאת תיקו או הפסד מינימלי מול הבלגים. משחק הגנה מבוקר ויציאה מהירה להתקפה באמצעות שליחת כדורים מדוייקים לשחקני הכנף ולדובב גבאי שיפתח כחלוץ האמצע. הנחת היסוד היא שאם בית"ר תחלץ תוצאה סבירה במשחק הראשון, אז במשחק השני עם גב של 20,000 בטדי ויתרון פסיכולוגי הכל יכול לקרות.

 

סיפור קצר ולא קשור.

אחת בלילה.
מונית מבריסל לשרלרואה אחרי בילוי לילי בעיר עם שני עמיתים מהעבודה.
נסיעה מייאשת של מספר שעות.
ברדיו מתנגנים שירי ראפ בערבית-צרפתית.
אני שואל את הנהג איזה תחנה זאת כדי לוודא עירנות והוא אומר שזה דיסק.
השיר מתחלף ואני שומע מהרמקולים בעברית: "ועכשיו, די ג'יי אילון מתנה…"
ומתחיל איזה מיקס של איי סה צ'י פגו, הלהיט מלפני 4 שנים.
עולם קטן.

תובנות מהפועל מודל קיץ 2015
מסיבת פרידה/מסיבת פתיחה

38 Comments

אהד 16 ביולי 2015

מה זה אומר אם אתה כותב יפה יותר על ביתר מאשר על הפועל תא?

ניב 16 ביולי 2015

שזה לא הוא, כלומר זה הוא אבל הוא אחר..

אלכס 16 ביולי 2015

זה מה שאני רוצה לקרוא על ביתר, וזה מה שכל כך חסר לי בשיח שסובב את הרבוצה הזו.
תענוג.
בהצלחה.

ירושלמי 17 ביולי 2015

תודה.

ובלי קשר לתגובה שלך אלכס, אני מתנצל שלא יצא לי להגיב פה אתמול לאנשים מפאת קוצר בזמן.

אני רק אוסיף משפט אחד לגבי המשחק שנערך אתמול.
כולי תקווה שאופ"א לא רק תעניש את הקבוצה ע"י עונש כספי או סנקציות כאלה ואחרות, אלא גם תכריח את כל הגורמים האחראים מהצד הישראלי (משטרה, התאחדות, בתי משפט, בעלים) לטפל בבעיה עצמה מהשורש ושיכניסו כבר את מי שצריך לכלא.

רפאל 16 ביולי 2015

טוב ששרלרואה היא היריבה ולא סטנדרד לייז'…
היינו מקבלים פוסט דומה אבל לישראלית היתה משוכה הרבה יותר קשה : ).
ישראלים מרגישים בבית בבלגיה כי יש אווירה שלכל אחד סיפור קצת שונה ויש איזה מישהו שהוא שונא, גם אם זה את עצמו.
הבירה הלא רשמית היא כמובן הג'ופילר, הספונסר של הליגה… נמכרת כמו מים בבנלוקס, לא משאירה הרבה מעבר לרושם שזה היה הולך טוב עם ראנץ' ( הלוגו של השור ). אם אתה באמת רוצה ליהנות שם, רד על באגט עם צ'יפס כמו שצריך ובירה בלגית אמיתית. מהר מאוד תמצא את עצמך כמו הילד ההוא מוקף באנשים התמהים למעשיך… ( אחד הסמלים הכי אובר רייטד, אחרי יאו מינג ).

מבחינת כדורגל- מעבר לפס הייצור שכל העולם כבר מכיר, גם הליגה המקומית בפריחה מחודשת.
זה אולי לא פופולארי לומר, כי אנשים אוהבים להרגיש טוב עם עצמם ולדבר על תהליכים, אבל במחי החלטה של הקטנת הליגה ומעבר לפורמט קיזוז ( שאני תומך בו חלקית, אבל לא בכל הסעיפים בו ), התחרות נהייתה פי כמה יותר אינטנסיבית וכמעט מידי עונה עכשיו רצות 3-4 קבוצות חזק עד המחזורים האחרונים שכמובן מלאים במשחקים אחת מול השניה כשהמרחק ביניהם בטבלה מינימלי.

לבית העליון ( טופ 6 ) נכנסה שרלרואה במחזור האחרון והיתה למעשה עד המחזור ה 35 חזק בתמונת האליפות הריאלית, פעם ראשונה בעשרים/שלושים השנים האחרונות. שני ההפסדים המינימליים לברוז' בחוץ ( אחד במחזור ה 29 והאחר במחזור ה 35 ) סגרו פחות או יותר את החלומות הפרועים לתואר, אבל שם נמשך החלום האירופי הקרוב מתמיד. אותו היא השיגה גם כן בדרך הקשה, אחרי אינספור משחקים מול יריבות ישירות על מטרות זהות ( אליפות/אירופה ).

כמה קווים מפתיעים מקבילים לבית"ר- שתיהן הקבוצות היחידות בליגות שלהן מתוך הטופ 6 שסיימו במאזן עונתי חיובי מול האלופה ( בית"ר מול מכבי ת:"א ושרלרואה מול גנט ).
שתיהן התחילו את העונה עם מאזנים דומים אחרי 15 מחזורים והשתפרו משמעותית ככל שהעונה התקדמה.
הליגה הבלגית היא יותר קשה מאשר ממש טובה ( כמו שאומרם על הליגה האיטלקית לעומת הבכירות האחרות ).
עם זאת, הקושי שבה עושה אותה ברמה גבוהה יותר בשנים האחרונות והמגמה ממשיכה.

לגבי מכלן והקבוצות האחרות-
אלי אוחנה טוען שאנשים בעיר כן מזהים אותו ונותנים לו כבוד מלכים.
לא יפתיע אותי אם זה באמת נכון במידה רבה.
המקומות האלה שאליפות היא לא משהו שרגילים להתחרות עליו, זוכרים כל פרט ופרט לגבי הפעם האחרונה.
השחקנים שהובילו אותם לשם נתפסים בגדר של משיחים ואם מראדונה לא היה נעלב כנראה גם היו מקימים על שמם כנסייה…
עם השינוי בפורמט הליגה, יותר ויותר קבוצות מוסיפות יציעים חדשים או מגישים תוכניות לאצטדיונים חדשים.
יכול להיות שמכלן היא אחת מהן…
בכל מקרה, האוהדים שלהם ידועים בכל המדינה כנאמנים, צבעוניים ושמחים בחלקם.

באמת, אם לסכם במשפט אחד-
אני חושב שלא נתנו לקונספט הקיזוז צ'אנס מספק בישראל.
חבל מאוד שזה בא יחד עם הגדלת הליגה ומי שהחליט על כך לא ידע להסביר למה זה טוב.
פספוס לטעמי.

בילבו באגינס 16 ביולי 2015

הקיזוז זה הדבר הכי רע שמישהו אי פעם המציא לנסות לברוא תחרות יש מאין . זה פשוט מסריח ורקוב .
ביתר קבוצה נחמדה וכיפית עם הרבה צעירים אבל פה זה נגמר . הליגה הבלגית הרבה רמות מעלינו, זה ייגמר בהפסד כפול.

אין לביתר מה להציע באירופה. חבל שחיפה לא סיימה רביעית , היינו יכולים לקבל עוד נציגה באירופה .
גם אם יקרה נס וביתר יעברו לליגה האירופית הם לא יעלו. וכמובן שגם ב"ש לא תעבור את תון

רפאל 16 ביולי 2015

שקבוצות מביאות 100 מיליון שקל תקציב לעומת 20 מיליון של קבוצות אחרות והתחרות היא מי תשיג יותר נקודות לאורך זמן.. זה לא מלאכותי, לא מיותר, לא צפוי ומאוד ספורטיבי ודרמתי.

שיש לך בתחילת העונה 3 מועמדות לאליפות וכל היתר משוכות… וכל השנה מבלבלים לך את המוח על עניין כי הפער עוד לא 10 נקודות בטבלה מול עשירה אחרת שדורסת את הקטנות האחרות, זה ממש טבעי ויפהפה.

הקיזוז לא מושלם, ברור. הוא בטוח לא פחות גרוע מהמצב בלעדיו. וכנראה יותר טוב.

בילבו באגינס 16 ביולי 2015

שטויות במיץ , אין הגבלת תקציב ומי שזה לא מתאים לו שיחפש ליגה אחרת .
האליפות בשונה מגביע הולכת לקבוצה ששיחקה הכי טוב לאורך השנה בשיטת הקיזוז זה לא קורה ולכן זה שיטה רעה .
בדיוק כמו הפיינל פור .

רפאל 16 ביולי 2015

סבבה. אז תעשה סדרות פלייאוף במקום הקיזוז אם אתה מעדיף בדרך הזו.
אם ליגה סדירה- שהתנאים יהיו שווים.
אותו תקציב, אותם שידורים בטלוויזיה, אותם הזדמנויות להחתים שחקנים וכו'.
אם זה שוק פתוח, אז צריך חוקים בהתאם, ע"מ שיהיה עניין ספורטיבי ולא רק על הנייר. בינתיים כל תשומת הלב מופנית לעשירים ונשארנו עם פארסה אחת גדולה.
ברור שלא ריאלי או רצוי לעבוד בדרך של ההגבלות בעידן הנוכחי.
אבל פתרון חייבים, כי מה שקורה היום זה כוחניות בשם הספורט כביכול וזה דבר שלא צריך להיות מקובל עלינו.

בילבו באגינס 16 ביולי 2015

הכדורגל קיים כבר 100 שנים בערך בלי הגבלות תקציב והפופולריות שלו רק עולה . if its not broken dont fix it

אדם 16 ביולי 2015

איך אתה יכול לומר שהוא לא שבור? יש היום שלוש קבוצות באירופה שמסוגלות לקחת את ליגת האלופות וכל השאר שלוש דרגות מתחת. והמצב הזה נכון לכל ליגה בלי שום יכולת לשינוי מעמדות. זו בדיוק האשליה האמריקאית שמוכרים לנו ופעם במיליון שנה מגיע סיפור סינדרלה כמו אתלטיקו ואז אומרים תראו איזה יופי. תכלס, עובדים עלינו בעיניים ואנחנו מעדיפים את זה ככה מאשר להתמודד עם האמת.
אני לא מאמין בפלייאוף וכדומה אבל כן הגבלת תקציב והגבלת משכורות וביטול סכומי ההעברות המשוגעים. כמו כן להכריח קבוצות לשחק עם שישה שחקני בית או לפחות שחקנים מקומיים. הרמה היא פרט שולי בכל הסיפור.

רפאל 16 ביולי 2015

אדם,
תומך ברוח הדברים. לא יודע אם הקטע האמריקאי קשור לזה כ"כ…
אם יש הבדל בגישות שלנו היא שאני מאמין שפלייאוף כמו שצריך ( סדרות הטוב מחמש למשל ) מעבר לכך שיכול להביא להגברת התחרותיות והעניין הספורטיבי, גם יכשיר את הקרקע להעלות את הסוגיות הכלכליות, גם אם לא לכדי כל השינויים שהצעת, אבל לפחות יהיו דיונים וירגישו שזה על השולחן.

ברור שזה לא דבר אחד או שניים שהכדורגל צריך לעשות עליו דין וחשבון.
השאלה אם ואיך אנשים עם כל מיני הצעות יכולים לעבוד ביחד ולהחליט על סוג של מצע משותף
ובכך להציב אלטרנטיבה אמיתית שעם הזמן תהיה גורם משמעותי שיצטרכו לקחת אותו בחשבון.

אדם 16 ביולי 2015

תראה, הסיבה היא שאני נגד פלייאוף היא המיאוס. גם עכשיו, כשיש ארבעה משחקים בשנה נגד אותה קבוצה אני מתחיל להתעצבן. את הקלאסיקו כבר לא באמת מעניין לראות כי הוא קורה שש או שבע פעמים בשנה. אני לא בטוח מאיפה מגיע ההבדל הזה שאני מרגיש בין כדורסל לכדורגל אבל הוא מאוד מוחשי אצלי, אני צריך לחשוב על הסבר מספק.

רפאל 18 ביולי 2015

אדם,
באמת שאני מבין את התופעה האפשרית של ירידת מתח.
זה קורה גם בסדרות הפלייאוף בכל ענף ספורט כשיש איזה שיא במשחק מס' 7 דרמטי מול הנמסיס בסדרה קודמת
ואז יומיים לאחר מכן מתחילה סדרה חדשה ואפשר לכאורה להרשות לעצמך עוד הפסד.
לכן, את 'תוספת' המפגשים צריך לתכנן ולערוך בחכמה ובטוב טעם כך שחשיבות המשחקים תעלה ככל שהעונה מתקדמת ולא נראה מצבים בהם המפגשים הקודמים היו למעשה יותר מעניינים ועכשיו זה עוד משחק בעיקר לפרוטוקול.
למשל, הדרבי שפתח את הבית העליון בעונת סוזה ( 66 נק' לעומת 39 של הפועל ) שבוע לאחר אותו משחק דרמטי נתפס כאנטי קליימקס.
בוא לא נשכח שהיה לכך סיבה- היריבה של מכבי בטבלה היתה באר שבע במרחק 7 נקודות, לא היריבה העירונית.
זה לא היה משחק חשוב יותר מבחינת העונה עצמה מאשר לפני שבוע ונדמה היה לכולם שכבר מחכים למאצ' אפ בשבוע לאחר מכן מול הגמלים.
גם 'ה' התמודדות עם הקאמבק המופלא הייתה על תקן משחק משמעותי למכבי בלבד, הזדמנות להפועל להצר את צעדיה של האלופה שבדרך ואולי לאפשר לבאר שבע לחלום על מאבק על אליפות.
מבחינתה, הפועל כבר סיימה מזמן את העונה והשמחה ב 2-1 הייתה בעיקר מהמחשבה של להחזיר את הכבוד ולבאס את הצהובים, כפי שחגגו עליהם למשל ב 2010, כשסחטו תיקו נטול שערים ודן מרגלית בירך שהחיינו על הדרבי בעונה שמכבי נראתה כמו שהיתה ב 15 השנים שקדמו לאליפויות האחרונות.

מה שניסיתי לומר ( מלבד העקיצות ההדדיות ששתי הקבוצות הרוויחו בכבוד ) הוא שפורמט אפקטיבי ימצא איך למנף את המשחקים הנוספים האפשריים ולא שייראו כאילו כבר מיצינו אותם, בדיוק כפי שקורה היום כשהעונה מתארכת וסיפור האליפות גמור עוד לפני המפגשים האחרונים בין מוליכות הטבלה.
במצב כזה טבעי שיימאס כבר, אולם בסיטואציה של עונה סדירה, סיבוב שלישי וסדרות פלייאוף אם יתרון למי שסיימה טוב יותר את העונה- לא רואה מצב שבו משעמם לרגע אחד.

בילבו באגינס 16 ביולי 2015

פורטו-ליוורפול -ברצלונה -מילאן – מנצ'סטר יונייטד-ברצלונה -אינטר -ברסה -צ'לסי -באיירן -ריאל -ברסה

ספרתי פה קצת יותר משלוש …

אדם 16 ביולי 2015

האם אתה מוכן לשים את הכסף על מישהי מחוץ למשולש של באיירן בארסה ריאל? אני לא. אם תחלק את העוגה לאחוזים אני נותן 90% לשלוש האלו ו-10% לכל השאר. אתה באמת חושב שיש קבוצה אחרת ברשימה שנתת שהיא ברמה שלהן?

תום 16 ביולי 2015

זה לא בגלל שאין קבוצות אחרות עם אותן יכולות כספיות. אין מה לעשות שהן מנוהלות הרבה פחות טוב.

אדם 16 ביולי 2015

לא. זה בגלל שהעיר מנצ׳סטר לא יכולה להתחרות בברצלונה ומדריד ולצ׳לסי מסיבה כלשהי עדיין אין יכולת משיכה מספיקה. המצב היום הוא שכל שחקן שברצלונה או ריאל רוצות הן לוקחות, אם היו הגבלות המצב הזה לא יכול היה לקרות. מסי ניימאר וסוארז לא היו באותה קבוצה. זה לא רק עניין של ניהול, יש פה עוד מלא דברים מסביב כמו מה העיר יכולה להציע והמוניטין שיש לכל קבוצה. ובכלל, אתה באמת חושב שברצלונה או ריאל מנוהלות יותר טוב מכל מועדון אחר? יש סיכוי שהן מנוהלות הרבה יותר גרוע משאר המועדונים אבל בגלל המצב הקיים זה ממש לא משנה.

בילבו באגינס 16 ביולי 2015

הבעיה היא שאין היום שחקנים כמו ג'ראד שמוכנים להישאר באותה קבוצה אם השכר הוא לא המקסימלי שמוצע להם,
לשום שחקן אין שום נאמנות לשום קבוצה , הם כמובן יגידו שהם תמיד חלמו לשחק במועדון בו הם חתמו,
אבל שנה אחרי זה הם יגידו את זה במועדון הבא שלהם .
הדבר היחיד שאכפת לשחקנים הוא חשבון הבנק שלהם אין כמעט שום שחקן שנלחם בשביל הקבוצה שלו .

אנחנו פשוט יושבים ומעודדים חבורה של שכירי חרב שלא שמה עלינו קצוץ

בילבו באגינס 16 ביולי 2015

מביך קבוצה מקום 4 בישראל מול מקום 6 בבלגיה וזה נראה כמו בארסה נגד אלמריה . ביתר בקושי מחליפה שתי מסירות רצופות וכמובן מר דסה
התרגש מהמעמד הרס לקבוצה שלו. מי שעוד לא מבין שליגת ה"על" זה ליגה חצי חובבנית חייב להתעורר . יש איצטדיונים יש אוהדים אין שחקנים.
תת רמה .

רפאל 18 ביולי 2015

יש משהו בצהובים מירושלים שלא נעים להם להתעלות על ההישגים של קודמיהם.
אם האלופות הגדולות חטפו חמישיות, אז יתכבדו נא גם הם.
שרלרואה, אגב, סיימה במקום החמישי והגיעה לאירופה לאחר עונה קשה ותחרותית במיוחד בבלגיה.
למי שלא שמע- הליגה עם מספר המשחקים הגבוה ביותר במפגשים ישירים בין מועמדות ריאליות לאליפות.
יותר מהמספר שנקבל אם נחבר את 20 הליגות הבכירות בכל אירופה.
אבל יש שם קיזוז, אז לא שווה כלום. זה מלאכותי.
אז מה אם הרבה יותר קבוצות האמינו שיש להם על מה לשחק,
אז מה אם גנט לקחו אליפות אחרי שהתחילו את העונה ב 50 אחוזי הצלחה בלבד עד המחזור ה 20.
מביך לדעתי שאנו מקובעים כ"כ בדעתנו על פורמט הענקת חצי הנקודות בתחילת הבית העליון.

תום 16 ביולי 2015

אפשר כבר לפרק את בית"ר? האם באמת כדאי לחכות עד שאופ"א יטילו עליהם סנקציות על מדיניות הגזע שלהם?

בילבו באגינס 16 ביולי 2015

נראה לי שפירקו אותם מספיק הערב.
ועכשיו ברצינות אם אתה נוסע עד לבלגיה כדי לראות את הקבוצה שלך כנראה את אוהב אותה .
ואם אתה זורק אבוקות במשחק רשמי באירופה אתה כנראה ממש שונא את הקבוצה שלך ורוצה שידפקו אותה חזק.

זה בקיצור למה אני כל כך מתעב את האוהדים של הקבוצה הזאת . אנשים נעדרי בינה

איתן 17 ביולי 2015

התביישתי להיות ישראלי כאשר דגל ישראל מונף מאחורי האוהדים חיות אדם האלה-חיות עוד פועלות לפי אינסטינקט והאנשים בספק הללו טיפת בינה לא קיימת בהם.

הרסו לבית"ר את השם. ההפסד הזה יותר גרוע מההפסד לקבוצת הדייגים מאיי פארו B36.

ובתור ביתרי לשעבר התביישתי שחבורת הקיצוניים האלה של "כהנה צדק" הורסת היסטוריה של מועדון עם שחקני עבר כמו אוחנה שאלוי חרזי מלמיליאן זוהר, ורגעי הקסם שסיפקו—מהרגע שיגידו ביתר יהיה מיתוג לגזענות ערסיות ובהמיות.

בכלל עדיף לסגור את הכדורגל בארץ הרמה מתחת לכל בקורת,רוב המשחקים לא ראויים לשידור.

בתחילת המשחק הייתי בטוח שזה מתואם עם האוהדים,השלכת האבוקות, כדי שהשחקנים של ביתר לא יתפסו את המותניים ויתנשפו כבר אחרי 3 דקות, אבל האבוקות נזרקו מטר מקליימן,שגם יכלו לפגוע בו.

האוהדים דרעק, יורקים לבאר ממנה הם שותים, הצליחו לגרש את טביב עוד לפני שהצליח למכור ולעשות קופה מהקבוצה-כמו שידע בכפר סבא והפ תא.

עוד שאלה: איך הצליחו להבריח אמל"ח במטוס, ואם לא במטוס אז איך הצליחו להכניס כמות כזאת למגרש?

איך המשטרה והרשויות לא מצליחות להשתלט על תופעות כמו האוהד שתקף את זהבי ,ופרשיות כאלו בחו"ל ,הרי מצלמים את האספסוף הזה בכל משחק ליגה-צריך למנוע מהם לצאת עם הקבוצה לחו"ל…או לחליפין למנוע תקצוב כספי מיסים לקבוצות ספורט בבעלות פרטית–>לא רוצה לשלם כאשר אוהדים וקבוצה כזאתי מייצגת אותי כישראלי בחו"ל!!!

איתמר 16 ביולי 2015

זה לא עוד ערב בהיסטוריה של בית״ר.
זה ערב גורלי שייזכר עוד שנים רבות.
בית״ר היתה על הכוונת של אופ״א והיא צפויה לספוג עונש חמור במיוחד (אולי אפילו הרחקה ממפעלים אירופיים לכמה שנים).
יותר מתמיד נדרשת הכרעה בעניין של כנופיית לה פמיליה וזו הזדמנות, חד פעמית ויוצאת דופן, לטביב ולקהל השפוי והנורמלי של בית״ר לעשות מעשה.

צור שפי 16 ביולי 2015

ב-1932 כתב זאב ז׳בוטינסקי את אחד ממאמריו הנודעים שכותרתו היתה ״יה ברעכען״. בתרגום מיידיש זה ״כן לשבור״ והמאמר דיבר על הצורך לשבור את המונופול של ההסתדרות. אם ז׳בוטינסקי היה יכול לחזות הערב ב״ביצועי״ המועדון, שחקנים ואוהדים, או אולי ״שחקנים״ ו״אוהדים״, המזוהים בטעות עם מורשתו (האיש היה דמוקרט וליברל דגול, ההפך הגמור מערימת הגזענות המחליאה הזו) סביר להניח שהוא היה מאשר להשתמש באותה כותרת גם לגביהם. מהמקום שנקרא בית״ר ירושלים כבר לא יצמח שום דבר טוב: יה ברעכען. כן לשבור, לפרק ולהתחיל הכל מחדש.

ערן (המקורי) 17 ביולי 2015

+ מיליון

יואלזיניו 17 ביולי 2015

יה ברעכען. נורדיה.

בילבו באגינס 16 ביולי 2015

להרחיק אותם ממפעלים אירופאים? ואוו איזה עונש אכזרי כמו להרחיק את עירוני כפר קאסם מליגת העל , שניהם לא יגיעו לשם לבד בחיים.

נדבושקה 17 ביולי 2015

בליגה שלנו, לכל קבוצה יש סיכוי להגיע לאירופה מהמקום ה4 גם עם סגל חלש.

כך שהסיכוי קיים גם השנה

מעיין אוהד מכבי 17 ביולי 2015

בין הגזענים והמופרעים של בית"ר לבין שירי השואה והורדת הדגלים של הפועל דרך ההפסד של מכבי במלטה והתיקו של באר שבע – השבוע הזה לא הוסיף הרבה כבוד לכדורגל הישראלי, אבל היי, העיקר שאנחנו מארחים את יורו עד 19 לנערות.

פאקו 17 ביולי 2015

יש הבדל ענק בין הכשלונות הספורטיביים של באר שבע ומכבי (עדיין לכאורה כי זה לפני הגומלין) לבין הבזיון שהתרחש אמש בבלגיה – שוב, לא הספורטיבי.

מעיין אוהד מכבי 17 ביולי 2015

כל אחד מהכשלונות האלה הוא ביטוי כזה או אחר של הזנחה וחוסר ניהול.

יואלזיניו 17 ביולי 2015

כשאמרנו שלטביבית"ר אין תקומה ושזאת פצצת זמן מתקתקת שהולכת להשמיד את עצמה, התייחסו אלינו, אוהדי נורדיה, כאל חבורת הזויים שמשחקים בצעצוע בליגה גימל.
הדיון היה אם לשחרר את דסה למכבי ת"א או להשאיר.

אני מנחש שממחר זה הולך להשתנות. אני מודה שזה קרה יותר מהר ממה שחשבנו.

לא משמח, אפילו מעציב, אבל בטח לא מפתיע.

גלן 17 ביולי 2015

סליחה על הטרחנות. ביתר חטפה אתמול חמישיה במשחק רישמי. חברים זה כבר עונת לא מלפפונים. יש לשנות את הכותרת.
עונת מלפפונים זה שאתה חושב שהקבוצה שלך זה מינימום ברצלונה. עכשיו אנחנו בשלב שאוהד בית"רכבר חושב שהוא אוהד בית"ר ששורף את בלומפילד. זה הדבר האמיתי (אמנם נכון שזה מרגיש כמו מלפפון שדחפו לת..)

פאקו 17 ביולי 2015

החמישיה זה ממש לא הסיפור

גלן 17 ביולי 2015

אין בכלל סיפור מסעיר מדי. חמישיות היו ויהיו. קבוצות של חוליגנים היו ויהיו. עונשים יבואו וילכו.

אדם 17 ביולי 2015

במקרה הזה החוליגנים סימנו לטביב שהוא צריך להתחיל לשרוף את המועדון, כמו שהוא אוהב. ועכשיו גם אף אחד לא יבוא להציל אותם.

Comments closed