*אוכל פופקורן*

אין לי מושג איך תיגמר העונה האירופאית של מכבי – אני גם לא חושב שהכול אבוד להם לקראת הגומלין. להיפך, בסיטואציה כזו סביר להניח שיתפתח משחק די משוגע שבו לקבוצה עם כישרון התקפי כמו מכבי יכול להיות יתרון.

אבל אני כן רואה את מה שמתחולל מאתמול בערב ברשתות החברתיות ובתקשורת – סיר לחץ גדול ומבעבע שאם התוצאות הספורטיביות לא ישתפרו ואם הציפיות לא יפגשו את המציאות יילך ויגבר.

מכבי הייתה מודל בשלוש שנים ליכולת "לסגור" את המועדון בפני סיר הלחץ הזה – רבים ממגיבי דה באזר ייחסו זאת למדיניות התקשורתית, לחסימת ההדלפות ולניהול המדויק – הם לא בהכרח טועים , יש לזה הרבה מאוד משקל. אבל מכבי הייתה ארגון מצליח בשלוש השנים האחרונות – ארגון שסיפק לצרכנים שלו את כל מה שחלמו עליו שנים , ההצלחה ייצרה את השקט – השקט ייצר עוד הצלחה.

אם לא תהיה הצלחה בזירה האירופאית – יהיה שם עוד הרבה יותר לחץ. באחריות. ולא משנה כמה יסגרו את קריית שלום בפני צנציפר ופרימו.

בסוף את כל מה שכותב פרימו מתרגמים לספרדית.

***

ואנחנו היינו עד לפני ההצלחה של מכבי ארגון די מוצלח – היו לנו שנים שסיפקו את כל מה שחלמנו עליו והיינו מרוצים באופן יחסי .

ושיהיה ברור – אף פעם לא היינו ארגון סטרילי ושקט – הפועל שיחקה בליגת האלופות בהצלחה יחסית כשהבעלים כמעט מגיעים לאלימות פיסית מול השחקנים ערב אחד המשחקים. ועדיין היה יחסית רגוע להפועל והייתה הצלחה כבירה.

ואז הפסקנו להצליח והם התחילו להצליח והלחץ התחיל לדבר וכל הרעות החולות התחילו לעבוד – הלחץ ייצר כישלונות, הכישלונות ייצרו עוד לחץ, הלחץ גרם לטעויות ניהוליות , הטעויות הובילו לגרעון, הגרעון ניהל את הקבוצה , הגרעון ניהל את רמון.

ככה הפכנו בתוך כמה שנים מהארגון הכי מצליח בכדורגל בישראלי בזירה האירופאית לזה שמוכר את הקפטן שלו ליריבה העירונית יומיים לפני דרבי ועוד מעלה אותו בהרכב – שיא שלילי של שפל שיושב לי בבטן כל השבוע.

***

ואני יכול לכתוב את אותו טכסט בשינוי כזה או אחר על מכבי חיפה של שחר וצ'יזיק וגם על אלונה ואלישע.

דווקא על קריית שמונה קשה להגיד את זה – שם אין לחץ בכלל ותראו לאן זה מביא אותם.

***

והמסר הוא פשוט – מנהלים זה חשוב , ניהול זה חשוב , כסף זה נורא חשוב , גם מאמנים טובים ושחקנים מוכשרים – מנהל מקצועי כמו קרויף זה מאוד חשוב,הכל חשוב אבל בפרופורציה.

במציאות של הכדורגל הישראלי ואתם מוזמנים לקרוא את דורפן והדיון שמתפתח שם – כשהכישרון כל כך מוגבל,מה שבאמת חשוב זה לנהל את הציפיות נכון וזו הבעיה הכי גדולה של הכדורגל הישראלי – ניהול הציפיות – החל מהנבחרת , ממשיך בקבוצות ונגמר בציפיות מכל ליגיונר שיקרע את הליגה הבלגית כי מי הם בכלל.

***

הסיפור הגדול הוא לא למצוא את מי שמדליף – הסיפור הגדול נעוץ בשקיפות ודיאלוג ברור בין אוהדים לקבוצה – שקיפות לא ברמה החשבונאית – אלא בפתיחות ואמירה ברורה של מה היכולות האמתיות ולאן אפשר להגיע.

אתמול ראיתי בטוויטר ציוץ של אחד מהכתבים האהובים עליי – שאמר שמרוב השקעה בניו מדיה – הקבוצות שכחו את מה שהם באמת – כשכל מושאל בהפועל עכו מקבל וולקאם סטייל ריאל מדריד זה משבש לכולנו את חוט המחשבה – האריזה יפה בהרבה מהמוצר.

לדעתי גם במכבי נפלו פה – האריזה השיווקית מהממת , המוצר עוד לא שם.

***

וחליפות עם עניבה אדומה זה נחמד, התנהלות תקשורתית נקייה בפייסבוק זה בסדר, גם פדיחה עם חלוקת המנויים זה נסלח לאור העובדה שאנחנו רואים את כל המערכת מתאמצת כל כך לתקן – וזה ייקח הרבה זמן לתקן , את האריזה אפשר לשפר במהירות – לבנות מחדש את בסיס הכישרון במועדון ולחזור למקום שהיינו פה לפני כמה שנים, זה יותר מורכב.

אז יאללה הפועל, הציפיה היחידה שלי ממך השנה זה לראות 11 שחקנים באדום עושים את הכי טוב שהם יכולים – כבר הרבה זמן שגם את זה לא נתת לי.

נ.ב. כי בסוף חייבים משהו ליד הפופקורן.

לחברים מפלזן – עלו והגשימו, אתם כמו מאריבור, אסטנה, גראסהופרס, ואסטרס, אתם המודל שאנחנו בהפועל צריכים לחקות.

 

 

 

 

 

 

 

ביאנקי ותרומת איברים
לא נצחנו, וכרגע נראה שגם התהליך תקוע

38 Comments

אריאל גרייזס 29 ביולי 2015

יפה

Asaf 29 ביולי 2015

רף ציפיות הגיוני בספורט הישראלי????67 שנה עוד לא הגענו לזה צריך עוד קצת ״כשלונות״ בשביל להפנים את זה

רועי 29 ביולי 2015

דווקא להבדיל מנבחרת ישראל, ההנהלה של מכבי כן משדרת יומם וליל שהמטרה העיקרית היא לקחת אליפות בליגה, ושאירופה זה חלום.
מה לעשות, יש מקרים שאתה לא יכול לנהל את הציפיות, כמה שלא יחזרו על זה, האוהדים רוצים אירופה.

יניב פרנקו 29 ביולי 2015

אל תשכח שגולדהאר אמר את זה בעצמו – ייתכן והיה צריך להגדיר את זה מדויק יותר

פורד פרפקט 29 ביולי 2015

מכבי משדרת וזהבי בראשה שעדיף להיות ראש לשועלים מאשר זנב לאריות. זה מה שראינו ממנו אתמול ובכלל מאז שיצא לסיבוב הנסיון הראשון להרגיש את אירופה שם נפצע מוקדם מדי ושם החליט להקל על עצמו במקום לנסות להתקדם הלך הרבה אחורה. יצחקי שידר שאפשר, שיש רוח לחימה. ריקן לא מספיק מכיר ומשולב עם שאר השחקנים אבל יש לו את זה. לכל
השאר זה נראה מטרד וזה מה ששווה הליגה שלנו. אין רצון להתקדם (מכבי) אלא להחליש את הקבוצות שמתמודדות מולה בליגה. כשאתה בא מול האריות (פלזן) גם אם הם גורים עדיין, זה לא מספיק.

איציק 29 ביולי 2015

אתה כבר מזמן טועה. האריזה היא הכל!!!
מה הנוער קונה, מה שנוצץ, מה מוכרים הוט ויס אם לא פרסומות מושקעות וכנ"ל חברות ביטוח, חברות משקפיים ועוד. תראה איזה יופי של קליפים עושים שחקני ליגת העל בכדורסל וראה איזו רמה. אז מכבי תל-אביב כדורגל מוכרת קודם כל אריזה. היא נוצצת, היא יפה, היא נותנת רצון להשתייך. אחר-כך הקונים מתאכזבים, לא נורא, ליצר אריזה חדשה נוצצת זה לא יקר מידי, שנה הבאה ירכשו שוב את החדשה. בינתיים הם מביאים אליפויות ורמה ככה ככה, אז הלקוח ימשיך לרכוש. אין אריזה נוצצת יותר עם תוכן טוב יותר בכול מקרה.
אין לי מושג, אך אני מנחש שהתשובה היא לא. אבל בכול זאת, אולי במקביל לאריזה מכבי בונה את דור העתיד בצורה נכונה, ועוד חמש שנים נניח, תהיה לאריזה גם תוכן משופר ועוד תוצרת בית. אם זה ככה, אז שווה לרוכשים להמשיך עם המוצר הקיים ולהנות מאריזה איכותית.

חנוך 30 ביולי 2015

איציק אתה בטוח שמכבי בונה את דור העתיד? האמת שבמחשבה שניה אתה צודק, היא באמת בונה את דור העתיד רק לא את העתיד שלה. מכבי כבר מזמן סיימה לשדרג את מחלקת הנוער ויוצאים משם כשרונות ללא הפסקה רק שהם נפלטים מהמערכת לקבוצות אחרות…

גדגדון 29 ביולי 2015

ניהול הציפיות הזה הוא הכרחי. זה בא לידי ביטוי בהדחה של באר שבע נגד קבוצה שסיימה מקום רביעי בשוויץ. זה הוגדר בכמה כלי תקשורת כ"הדחה בבושת פנים". לי כאוהד באר שבע היא קצת עצובה אבל ממש לא קריטית לעומת המאבק בליגה. גם שם, אני מבין שעם מאמן חדש וצעיר הציפייה צריכה להיות הנחלת שיטת משחק, והגעה לשיא לקראת מרץ-אפריל, שם בשנים האחרונות הקבוצה התחילה ליפול.
במכבי, לעומת זאת, רצוי להתחיל לחשוב אירופה אם רוצים להתקדם. ההשתלטות על הליגה הושלמה. לא אומר שלב הבתים של הצמפיונס, אבל להגדיר את שלב הבתים של האירופית כיעד זה הגיוני. זו גם הפלטפורמה שתעלה את הדירוג של המועדון לקראת ההגרלות הבאות. שמענו אלף פעם מאז שג'ורדי הגיע שאת הכסף הוא משקיע בישראלים. אבל למה לא לבנות מערכת סקאוטינג שתביא לפה זרים טובים? למה אם ביתר פוגעת בזרים מכבי לא יכולה? הליגה הרומנית פושטת רגל ומכבי לא יכולה למצוא שם זר או שניים מעולים במחיר סביר? אלו שאלות שאוהדי מכבי בהחלט יכולים לשאול.

יניב פרנקו 29 ביולי 2015

אם מחר אלונה מוציאה פוסט קצר בפייסבוק ומגדירה שבשלוש שנים הקרובות היא מצפה לזכות בתואר אחד , להיות פעם בשלב בתים ובעיקר להמשיך ולהתפתח כמועדון (אצטדיון, כמות מנויים ועוד) – האם יש אוהד באר שבע אחד שיבוא בטענות ? ואם כן אז מה.
אבל כל עוד זה באוויר זה מייצר לחץ לא בריא למערכת שבירה.

תומאס נוימן 29 ביולי 2015

מסכים לחלוטין

צור שפי 29 ביולי 2015

יניב, ובכל זאת, פטור בלא כלום אי אפשר – לראות 11 שחקנים באדום עושים את הכי טוב שהם יכולים – זה נראה לי קצת בריחה, אתה כאוהד אולי יכול לומר דבר כזה אבל מהנהלה רצינית לא הייתי מקבל ניהול ציפיות כזה.

יניב פרנקו 29 ביולי 2015

הגדר מטרות לעונה הקרובה

צור שפי 29 ביולי 2015

זה בדיוק מה שציפיתי לשמוע. אם אתה שואל אותי – הכי קונקרטי זה מקום 3-4. מעבר לזה יש דברים שיותר קשה לכמת כמו (לפי סדר עדיפות) סילוק החוליגנים (אפס סובלנות לאלימות ולשירי שואה) וכדורגל שמח.

צור שפי 29 ביולי 2015

אה, וכמובן לנצח דרבי אחד.

יניב פרנקו 29 ביולי 2015

ייצא פוסט ארוך יותר אבל :
מקומות 5-7 זה המקום הריאלי.
סידור המבנה הניהולי – כבירי , עמותה ומי עוד ?
לראות שמנדיונדו נשאר שנה מלאה וממשיך לעוד אחת (* אם גוטמן יחליף אותו אז…)
המשך השיקום של מחלקת הנוער.
התחזקות נקודתית בינואר והתחזקות נקודתית בקיץ הבא – אם זה יקרה אדע שהשלד הנוכחי תפש ואפשר לדבר על המשך.

המטרה לשנה הבאה – מקום באירופה
המטרה לעוד שנתיים – חזרה לשלב הבתים .

אלה המטרות הריאליות – זה ייקח שנתיים לפחות להחזיר את הפועל למקומות 1-4 וכרטיס באירופה.

צור שפי 29 ביולי 2015

7 זה פלייאוף תחתון לא? נראה לי שהעליון הוא מאסט בהגדרת היעדים לעונה הקרובה.

יניב פרנקו 29 ביולי 2015

מה בגדול ההבדל – בין להיות מקום אחרון בפלייאוף העליון לבין לשייט בביטחה בתחתון.
אם זו עונת בנייה ואין אירופה אז אין הבדל.

כמובן שאם העונה תתפתח כך שמקום רביעי שווה אירופה והקרבות צמודים אז כמובן שהמטרות מתעדכנות – נכון לנקודת הזמן הנוכחית – עונת בנייה .

חנוך 30 ביולי 2015

הסתכלתי עכשיו על הקבוצות בליגה ולדעתי מקום 5 יהיה הצלחה כביר(י)ה.
אין ספק שיש 4 קבוצות הרבה יותר טובות: מכבי, באר שבע, חיפה וקרית שמונה. כאן מגיעות לדעתי 3 קבוצות שיתחרו על מקום 5-7 שהן הפועל, מכבי פתח תקווה ובני סכנין…

בלאנקו 29 ביולי 2015

קראתי איפשהו אתמול שגם אוהדי הפועל, חיפה וכו' היו אמורים להיות בעד מכבי אתמול. אני מבין שלא השתכנעת :)

יניב פרנקו 29 ביולי 2015

אומר זאת כך – מאחל למכבי לנצח 1:0 את פלזן בחוץ ובכך לעזור לכדורגל הישראל להשיג עוד כמה נקודות דירוג חשובות.

D! פה ועכשיו 29 ביולי 2015

דווקא אחרי אתמול לא הייתי ממהר בקבוצות אחרות לבנות על סיר לחץ וצרות במכבי.

יואב 29 ביולי 2015

הלחץ הזה לא מטריד כלל ולא ממש נוגע בקבוצה עצמה. הקבוצה צריכה להמשיך בדיוק את מה שהיא עושה-לנהל נהדר, להתפתח בשאר המחלקות, להוסיף ידע מיכשור לקריית שלום(אכן נעשה הקיץ) ולהשביח את הדור הבא.
״הבעיה״ היא קהל היעד. מפונק, קיצוני, כפוי טובה, מאמין בקיצורי דרך. לא רק של מכבי אלא בכלל קהל הכדורגל כאן. תרבות ספורט של להכיל הפסדים או סבלנות לתהליכים-זרה לכמעט כולם כאן ולכן ראית לחץ ברשתות החברתיות. זה שטויות. זה לא יזיז במילימטר את התוכניות העתידיות ולא ישבש שום דבר. אנחנו מדברים על אדם שפיטר את נמני בטלפון על מנת להגשים את האני מאמין שלו.
כבר כתבתי כאן, נראה שיורדי פה המון זמן אבל ברמת האירגון-אלו רק שלוש שנים. אי אפשר להספיק הכל. זה אפילו לא הקילומטר העשירי במרתון.
תיהיה אחלה שנה. אני ממש מרגיש את זה.

תומאס נוימן 29 ביולי 2015

קול שפוי

אלכס 29 ביולי 2015

+1

גיל שלי 29 ביולי 2015

אני לגמרי מסכים איתך יואב, אך נדמה לי שפרט להרהורים שפרטתי בפוסט שלי, אני מוצא התרופפות בקודים שג'ורדי הצליח להנחיל לשחקני מכבי. מאוד לא מצא חן בעיני לקרוא ציטוטים מקרב שחקני מכבי המטילים אחריות על שחקנים ספציפיים, וכן שחקנים שמדליפים מתוך ההכנות למשחקים. בשתי העונות הראשונות ג'ורדי טיפל בכך ביד רמה, לקראת אמצע השנה שעברה חלה התרופפות מה, והשנה נדמה שהסכר כמעט ונפרץ. כדאי שגם פה ג'ורדי יתפוס את המושכות וישיב את המצב לקדמותו.

יניב פרנקו 29 ביולי 2015

יואב, אתה נוטה לשים את הכל על הניהול של מיטש וזה אפילו מסתדר לוגית.
לא ייתכן שהצלחה כבירה (ליגת האלופות) , הצלחה (ליגה אירופית) וכישלון (הדחה שניה ברציפות מאירופה) = אותה תוצאה.

ארגון הוא אוסף של אנשים שסיטואציה של כשלון משפיעה עליהם באופנים שונים.

יואב 29 ביולי 2015

אם אני מבין את מיטש נכון(ועד עכשיו במשך חמש שנותיו אני מבין נכון), אלו עדיין שנות ההתייצבות. אפתיע אותך אולי אבל אני חושב שהאליפות הראשונה תפסה את כולם בהפתעה. זה קרה מוקדם מהמצופה. ומכאן זה נוסע.
הציפיות צריכות גם להיות ריאליות. ליגה אירופאית השנה-זה מאסט. אני לא בורח מזה. ואם ניכשל בזה? יופקו לקחים. אני לא מודאג מזה. כשאני בבלומפילד אני הרבה יותר מודאג מקהל היעד מאשר עתידה של מכבי. תרבות ״אתם חייבים לי״ היא פשוט דוחה. למזלי, מיטש מרחף מעל זה בקלות.
החזון האמיתי הוא האיצטדיון כך שברור באיזה קילומטר אנחנו נמצאים.

שלומי 29 ביולי 2015

מסכים, אבל קח בחשבון שצנציפר ופשכצקי לא נחשבים עיתונאים. הם המיץ של הזבל וממציאים ציטוטים על ימין ועל שמאל.
אם תחפש בפורומים של מכבי, תמצא המוני ציטוטים מפוברקים על ידם שסותרים אחד את השני וכל זה בהפרש של כמה ימים אחד מן השני.

שלו 29 ביולי 2015

הערה אחת,
כפי שאני זוכר את הדרבי האחרון של הקפטן שלכם,
הוא היה השחקן הכי טוב אצלכם על המגרש.
אני לא חושב שהוא לא נתן 100% מעצמו.
ואני כן חושב שהוא היה נשאר אם היה יכול, יחסית לעובדה שהוא לא באמת שחקן בית או "קפטן".
הוא בסה"כ החליף את הקפטן הקבוע שלכם כי לא היה בהרכב (נדמה לי,
שוב אני לא אוהד הפועל, אז יכול להיות שאני לא מדייק בפרטים)
אישית,
הייתי מעדיף שלא היה מגיע למכבי, בגלל כל הסיפור מסביב.
אבל עושים ממנו יותר חשוב ממה שהוא באמת.
וכן הייתי מעדיף שלא מכבי היא זו שנתנה להפועל את האוויר לסיים את העונה.
או שיתנו פשוט כסף, "צדקה".

אנונימוס 29 ביולי 2015

ואף מילה על ההתעלמות של כל העולם ואשתו מסיפור ורמוט? תמיד כשנדמה לך שראית הכל, הספורט הישראלי עדיין יפתיע אותך. לא רק שלא עושים כלום לגבי זה, אפילו לא מדברים על זה. שקט מוחלט. שיעשו מנהלת סופר דופר על לליגה, מה זה עוזר אם דברים כאלה קורים ואין ציוץ. בדיחה

בלייק 30 ביולי 2015

למה אף מילה? אתה כותב את זה בכל פוסט….
מכיוון שכנראה לא נעברה שום עבירה תקנונית (שום דבר עובדתי שיוכיח את זה), אני אשמח אם תגיד מה כל כך הפריע לך בהעברה הזאת?
אני מבין כעס על רמון. למה הוא שחרר את ורמוט (יש לא מעט אוהדי הפועל שחושבים שזה היה מהלך נכון)? למה למכבי (כדי למקסם את הרווח) ? למה הוא סגר את זה לפני הדרבי (אם ורמוט לא ידעף מה זה משנה?)?
כעס על ורמוט? אם הוא לא ידע מה קורה לפני הדרבי, אז מה הבעיה כאן?
כעס על מכבי? פנו לקבוצה של שחקן, קיבלו אישור לדבר איתו וסגרו איתו חוזה. לא שונה מהעברות אחרות שמתרחשות בינואר.
באופן כללי, החוק ששחקן חצי עונה לפני תום חוזה יכול לדבר עם כל קבוצה, כבר הביא לכך שפעמים לא מעטות שחקנים משחקים נגד קבוצות אליהם הם עתידים לעבור. לא יודע אם זה בריא, זה המצב.
או שאתה טוען שורמוט ידע שהוא עובר לפני הדרבי ושיקר לאוהדים או סתם התנהג באופן לא אתי? זאת כבר תאוריה שמבוססת על תחושות (תקן אותי אם אני טועה, ותציג את העובדות כפי שאתה תופס אותן). היא בוודאי לא אוששה בבוררות (כן, למרות שכתבו על זה באינטרנט), שם מכבי כתבה שהיא סגרה מול הפועל את המעבר.

יניב פרנקו 30 ביולי 2015

צריך להיות סופר נאיבי או מתחסד לחשוב שמכבי סגרה עם רמון עסקה ורק שיתפה את ורמוט בבוקר הדרבי.
אני כועס בעיקר על רמון וכתבתי פה כמעט שנה לפני שצריך לשחרר את החוזה שלו מהקבוצה -ועדיין, מה שנעשה פה לא נשאר רק בגזרת רמון.

בלייק 30 ביולי 2015

מה צריך להיות אם אתה חושב שמכבי שיתפה את ורמוט רק בלילה שאחרי הדרבי?
כבר כתבתי את זה כאן בעבר, אבל לפי הגרסה "הרשמית" כפי שמסרו רמון וגאייר (שהיה עורך הדין של ורמוט בזמן העסקה) הכל נסגר מול ורמוט כבר בקיץ, אבל אז הגיע ברקוביץ' ושם וטו. בינואר רמון סגר את העסקה מול מכבי, ובסיום הדרבי הציגו את הדברים לשחקן, עם אותו חוזה שנסגר בקיץ. גם הקו של מכבי (שלא שמעתי התיחסות מלאה לעניין מצידם) תומך בזה. אולי אני מאיבי (או מתחסד) אבל אני לא אשתכנע שהיה כאן משהו מסריח עד שאשמע עדות או אראה הוכחה שמשהו אחר קרה.

וגם אם הסיפור הוא כמו שאתם חושבים או חושדים, אז רמון וורמוט שיקרו לאוהדים ואולי פעלו באופן לא אתי. מכבי עשתה מה שביקשו ממנה (הרי קרויף היה מעדיף לסגור עם ורמוט כמה שיותר מוקדם, ובטח לא להסתכן בפציעה שלו). וגם במקרה בו ורמוט שיחק נגד קבוצה אליה הוא אמור לעבור, אז הבעיה היא חוסר השקיפות, אבל כמו שכתבתי למעלה – זה קורה כל הזמן, אם כי לא בסמיכות כזאת.

ואחרי כל זה, הפועל קיבלה 700 אלף יורו וכנראה גם "אופציה" על רייכרט, או לפחות אישור לשטוף לו את המוח.
מכבי קיבלה בובל. איפה האתיקה שלכם??

אנונימוס 31 ביולי 2015

אין לי מושג אם יש סעיף בתקנון או לא. באמת צריך אבל סעיף בתקנון בשביל להבין שזה מסריח עד השמיים? שזה צריך לספוג גינויים מקיר לקיר? ששתי הקבוצות והשחקן צריכים להיענש ולחטוף על זה באבי-אביהם כדי שזה לא יחזור?. זה שאפילו לא מדברים על הנושא זה כ"כ עצוב שזה מצחיק כבר

תורג׳י 30 ביולי 2015

מאז שטביב הלך אתה מעלה רק פוסטים אופטימים ואף אחד מהם לא מתממש.
עלה והצלח!

״לחברים מפלזן – עלו והגשימו, אתם כמו מאריבור, אסטנה, גראסהופרס, ואסטרס, אתם המודל שאנחנו בהפועל צריכים לחקות״
אסטנה לא הביסה את הפועל? אני מתבלבל?

יניב פרנקו 30 ביולי 2015

למה לא מתממש – הקבוצה שלפי חלק מהמגיבים פה כבר הייתה בפירוק הולכת למקומות טובים בהרבה.
בכל מקרה – אסטנה אכן הדיחה אותנו, אבל השנה גם הדיחה את מאריבור והיא מודל לקבוצה חכמה שכדאי שנאמץ.
אפשר ורצוי לחקות אותם.
ועם הצ'כים יעברו את מכבי ויעשו עוד עונה אירופאית טובה זה בהחלט מקום שכדאי להסתכל עליו כמודל – בטח כל עוד אין לנו בעלים עשיר כמו גולדהאר

Lord Anthony 31 ביולי 2015

פלזן לא יכולים להיות מודל לאף קבוצה בארץ. שם מטפחים כישרונות מקומיים.

עופר כהן 1 באוגוסט 2015

אז רגע לא הבנתי יניב, אתה אוכל עכשיו פופקורן?
או שתסביר לנו איך ההפסד הזה בדרבי הוא בדיוק חלק מתהליך ההשלמה
של הפועל עם המרקם הקהילתי בעל הנשמה שנוצר כמתווה קסם
במתחם וולפסון המקסים, המורכב משחקנים שנבחרו על ידי
ניהול שמבין מה הוא רוצה מעצמו ומוכן לצעוד לדרך חדשה
באופטימיות זהירה ומזהירה?

Comments closed