פוסט תיאום ציפיות לעונה החדשה

אם יראיינו אותי פעם לערוץ ההיסטוריה האדומה לשאול על השנים האחרונות ולתקוף שוב על גישתי האופטימית (למה אתה לא מעלה עוד פוסטים על הגרעון יניב? רוצים עוד קצת חומר על גרעון ?!) – אז בטח ירצו לדעת איך קרה שהפועל תל אביב של ליגת האלופות הצליחה להגיע לאן שהגיעה תוך כמה שנים בלבד.

מעבר לתשובה האוטומטית של טביב – אני אשים את האצבע על הצלחת פרויקט הכדורסל, שכן לטעמי הרגע שבו הבינו גורמים מובילים בקהילה האדומה שהכדורסל עשה את הבלתי ייאמן והצליח לגבור על "מורשת שאול" – היה הרגע שבו נבט הרעיון שאפשר לעשות את זה בכדורגל והרי בכדורגל את מרבית הכנסותיה הצליחה הפועל לייצר בעצמה – שכן הראל וטביב לא השקיעו את מה שהשקיעו שחר וגולדהאר – וההצלחות באירופה נתנו תחושה שהפועל רגל מסוגל לממן את עצמה.

אוקי, לא עבד כמו בכדורסל.

השנים של רמון הוכיחו שהחשיבות של בעלים אמיד בקבוצה אינם רק ביכולת לקנות כשרון – אלא בעיקר לתת גב כשתוכנית א' נופלת.

שמעתי השבוע את העו"ד של מכבי מתראיין על נושא ורמוט ומסביר שהכל היה כשר וחוקי – הוא כנראה צודק אלא שברמה הבסיסית אי אפשר היה להשתחרר מהתחושה שמכבי ניצלה מצוקה של בעלים כושל וחסר יכולת כספית – לא רמון ניהל את הפועל מאז ההדחה מול פנדורי – ניהלו אותה מקורבים וניהל אותה הגרעון.

המקורבים מינו את דומב ובחרו זרים וסירבו לשחרר שחקנים גם כשהיה ברור שצריך והגרעון ניהל את הקבוצה ביום יום.

***

איש המפתח לשנה הבאה הוא אמיר כבירי – אם כבירי יוכיח שהוא הבעלים שחלמנו עליו שנים רבות – איש אמיד מצד אחד, אוהד שרוף מצד שני, אם כבירי יוכל להחזיק מספיק זמן כדי לרפא את המועדון – נוכל לקפוץ לשלב הבא בכדורגל וגם בסל – ניהול משולב של עמותת אוהדים במבנה כזה או אחר לצד בעלים ראוי וחזק.

וכדי להתחרות ולחזור להיות גורם ראוי בכדורגל הישראלי , כדי לחזור להיות הקבוצה ששוברת תקרות זכוכית באירופה , מייצאת הרבה כישרון לחו"ל וזוכה בתארים בארץ – כדי לעשות את כל זה – אנחנו צריכים את כבירי במיטבו- לכן לפני השחקנים ומנדיונדו – כבירי הוא איש המפתח.

לצד כבירי איש המפתח השני הוא בארי בן זאב – מסוג האנשים שהרבה שנים לא חווינו בהפועל – איש עסקים מוביל במשק, עם קשרים וידע פיננסי שמוביל כרגע את המאמצים לסדר את הבלגן של השנים האחרונות ולדאוג לעתיד ראוי, ולכן השאיפה המרכזית של השנה הבאה היא קודם כל לבנות תשתיות ניהוליות וארגוניות במועדון – הפועל הייתה קבוצת כדורגל נהדרת גם כשהבלגן היה במיטבו – אך כרגע, היא לא תוכל לחזור לימים של פעם – משהו משתנה בכדורגל הישראלי והפועל צריכה (ועושה) להשתנות.

***

אז קחו, גזרו ותזרקו לי בפנים בעוד שנה – אלה היעדים שאני מציב לשנה הקרובה :

מבנה ניהולי – לסיים סופית את סאגת המניות בנאמנות – השאיפה שלי היא לראות קבוצת ניהול של כבירי + עמותה + שחקן שלישי חזק .

מני ויצמן כמשל – לבנות סביב קבוצת הניהול את הכוורת של אנשי העסקים שרוצים להשקיע בצורה מסודרת – ממה שאני רואה מהצד יש חבורה שמוכנה לתרום אך לא רוצה לנהל ב100% – הייתי שמח לראות את כבירי משתלט על הפוטנציאל הזה – אני רואה שנעשים מהלכים נכונים מול הקהילה העסקית.

לסדר סופית את מבנה החוב של שנות רמון – נעשו בחצי שנה האחרונה צעדים משמעותיים בנושא, צריך לראות שזה ממשיך ומסתדר.

לבנות את הכוורת הניהולית – הכניסה של ניר ענבר, אחד שכבר עשה כמה צעדים בהפועל ובכדורגל הישראלי היא חשובה ביותר – הפועל בונה את עצמה כמעט מאפס – בניית החנות החדשה, השקת האתר החדש , שיפוץ מתחם האימונים וגיוס הספונסרים – מועדון זה 360 ולא רק קבוצת בוגרים.

אז עד כה – תשתית.

מקצועית אלה היעדים הבסיסיים:

השנה – מקומות 5-7 בליגה והצגת כדורגל ראוי – אין לי בעיה לגמור במרכז הטבלה, אני רוצה להרגיש שהקבוצה משחקת כדורגל ולא את מה ששיחקה לדוגמא בשנה האחרונה.

שנה הבאה – כרטיס לאירופה – זה הסדר – אם נסיים במקום 7 אך תיבנה תשתית להסתערות בשנה הבאה , מעולה, אם נסיים במקום 7 ונבנה הכל מחדש – לא עשינו כלום.

סגל שחקנים – השנה עם רכישה שתגיע לכ-20 שחקנים חדשים לא יכולה להיות מודל קבוע – אם מהסגל הזה ייבנה שלד לשנה הבאה – הרווחנו בענק.היום בנבחרת הצעירה יש לנו את הנציגות הגדולה ביותר – הזדמנות גדולה לבנות את הפועל החדשה וגם להכניס כסף לקופה בשנים הבאות מהשבחת שחקנים – הסגל הנוכחי חייב להיות התשתית לשנים הבאות – נמאס להחליף ככה שחקנים וליבי עם מחברי השירים ביציעים.

מאמן – פשוט מאוד – הצלחה שווה המשך לשנה הבאה – מאז גוטמן לא ראיתי מאמן שעושה קדנציה ארוכה בהפועל, אולי במכבי זה עובד, אצלנו צריך המשכיות.

קבוצת הנוער – נעשו מהלכים מאוד טובים לקבוצה שהתחילה נורא את שנה שעברה וסיימה עם גביע – להפועל סגל טוב עם נציגים בנבחרות הנוער ולאחרי הצירוף של רז יצחק ורוי רונן (שחקני הרכב במכבי) הקבוצה הנוכחית מסוגלת לתת פייט בנוער ובעיקר להמשיך להזרים שחקנים לבוגרת – שימו לב , השנה בסגל הנוכחי כ6-7 שחקנים שעלו בשנתיים האחרונות מהנוער והם הולכים להיות גורם משמעותי בסגל – אם נמשיך את המגמה הזו ניתן יהיה למצב את הפועל כקבוצה הגדולה היחידה שבה לנוער יש הזדמנות לפרוח – זה גלגל שיכול להביא טאלנטים צעירים למחלקה הנכונה בעיר.

***

מקצועית, אני לא מצפה להרבה השנה – תקציבית אנחנו רחוקים גם ממכבי חיפה ובאר שבע ובקבוצת השווים הנוכחית לקרית שמונה ובית"ר יש סגל מגובש יותר – קשה לצפות מקבוצה כה לחוצה עם כל כך הרבה שחקנים חדשים להיבנות בן לילה .

אבל זו כן עונה עם פוטנציאל ענק להיות עונת מפתח לשנים קדימה – אם מנדיונדו ינחיל מקצוענות בשוטף וכבירי ימשיך לבנות את התשתית הניהולית – נרוויח בענק.

***

מילה על בן רייכרט כמשל – ההימור שלי שבן ישחק אצלנו בשנה הבאה תמורת סכום כבד של כסף, אבל את זה נדע עוד שבוע בערך.

הסיפור של בן רייכרט כמשל ומטפורה הוא הסיפור של הפועל החדשה – את הכישרונות האלה בשנים הבאות אסור לנו לפספס – את הצעירים בני ה19-20 שרוצים לפרוץ וניתן להביא בכסף קטן – בן רייכרט כבר לא יהיה תגלית שפורחת בהפועל – מכסימום שחקן עם תג העברה כבד על הכתפיים, אבל את הרייכרטים הבאים אנחנו צריכים לדעת לזהות טוב יותר.

האופטימיות שלי מהשנה הקרובה נובעת משלפי כל הסימנים – מישהו הבין את הנושא הזה מצוין.

***

נ.ב

אשמח לקבל פוסטים דומים מאוהדים מכל הצבעים – המייל בתגובות .

 

 

סוף עונת המלפפונים - אופיר איינהורן
פאניקה! אחרי מגן הקהילה

58 Comments

יניב פרנקו 1 באוגוסט 2015

המייל לפוסטים דומים – francoyaniv@gmail.com

רינוס מיכלס 1 באוגוסט 2015

מה התפקיד של העמותה אמור להיות ? ועדת קישוט ?

אם היא אמורה לקבל את ההחלטות הניהוליות במועדון , אז למה שבעל הון גדול יכנס למועדון ? כדי לתת להם אותו במתנה ?

זאת אותה החשיבה של חלק לא מבוטל מהקיבוצניקים שהעדיפו לטמון את הראש בחול ולא הכינו את עצמם לקראת ההפרטה והמציאות

או שאין לך יומרות לשאוף להיות מועדון מוביל , ואז אפשר לרוץ במבנה הניהולי שכתבת – בעל הון אישי לא גדול + עמותת אוהדים שמעורבת בקבלת ההחלטות

או שיש שאיפות להיות מועדון מוביל , ואז שם המשחק הוא בראש ובראשונה כמה שיותר כסף ( ורק אחרי זה קבלת ההחלטות שלו כנשיא ) ,
ובעל הון אישי גדול לא יבוא לשרוף את הכסף שלו במועדון שיחליטו בשבילו או לכל הפחות יהיו מעורבים באיך ועל מה הוא ישרוף את הכסף שלו

חוץ מזה , אני חושב שרוב הסיכויים שהפועל יהיו בין מקומות 4 – 6 השנה , אתם פשוט מורידים ציפיות ( וזה מובן ) וגם יותר מדי מעריכים את הליגה העלובה הזאת

אדם 1 באוגוסט 2015

תגיד את זה לכל המועדונים בבונדסליגה של האוהדים תמיד מחזיקים ב-51ֿֿ% ממניות הקבוצה

רינוס מיכלס 1 באוגוסט 2015

התגובה שלי לא עוברת משום מה …

רינוס מיכלס 1 באוגוסט 2015

אדם אתה קצת מתבלבל …

אתה משווה בין המקום שיש לכדורגל בחיי העם והקהילה בגרמניה לבין המקום שתופס לו ה – " כדורגל " הישראלי בחיי העם והקהילה ?

הבדל של שמיים וארץ

וכתוצאה מזה יש מערכתיות מנהלתית ומתקנית לכמעט כל מועדון כדורגל באשר הוא ( גם אם הוא בליגה שנייה או שלישית ) שאפילו המועדונים הכי בכירים ( מכבי חיפה ומכבי תל אביב ) פה לא קרובים לרמות המבניות האלה ,

כך שהמקצוענות המיבנית בכדורגל בגרמניה היא כבר מובנית ומושרשת ( עקב מקומו של הכדורגל בחיי העם והקהילה במשך עשרות שנים ) וכדי להיות מועדון מקצועני הם לא צריכים את אאוודי , פולקסווגן , ב-מ-ו או אדידס בתור נשיאים , המועדון שלהן מספיק חזק כלכלית ומבנית/מערכתית כדי להתגלגל בעצמו , בלי נשיא עם הון גדול שישלוט במועדון

כך שאלה שכן יש להם הון עצום ובאים להוציא כסף על מועדון כדורגל , כבר באים למבנה מערכתי מקצועני , מסודר אירגונית/כלכלית , בולט בחיי התרבות של העם והקהילה כך שהם גם מרוויחים ( לאו דווקא כלכלית ) מהחיבור למועדונים הגדולים ומהתיוג שלהם כתרומה/עזרה לחיי התרבות והקהילה ,

בניגוד ל – " כדורגל " העלוב ( והלא כלכלי / לא מאורגן / לא מושרש תרבותית בחיי הקהילה והעם ) שיש פה בארץ

Asaf 1 באוגוסט 2015

זו שאלת השאלות בכדורגל, בכדורסל המבנה הניהולי מאוד ברור,
בכדורגל בשל השילוב בין כמה גורמים נראה שהעמותה והסמכויות שלה מאוד מצומצמות ומועטות השפעה( כמתבונן מהצד בלבד,
אני חבר רק בכדורסל). אשמח מאוד עם כבירי ובן זאב ייגשו לשוחח קצת עם רמי כהן והחבורה שמסביבו על איך לשקם ולנהל קבוצת ספורט.

יניב פרנקו 1 באוגוסט 2015

אני גם חבר רק בסל – אבל לדעתי בן זאב יעשה גם בעמותה סדר וימצא את תפקידה .
מצד שני גם בסל אני מצפה לשינוי מחשבתי ומציאת עוד אנשי עסקים שישדרגו את העסק .

Asaf 1 באוגוסט 2015

מסכים איתך כל עוד השליטה נשמרת בידי העמותה

יואב 1 באוגוסט 2015

הפתטיות של הפייסבוק של הקבוצה, שמעוות את הסמל של היריבה לקראת משחק רשמי, הוולקאמים הצינים והחוגגים של החתמת שני שחקני נוער ממכבי, הניסיון לקבל את רייכרט בחינם, מדברים גבוה יותר מכל הפעולות שנעשו בקיץ. ומביכות.
הרדיפה אחרי מכבי ללא תשתיות נכונות תוך פיזור כספים-אני זוכר איך זה נגמר בכדורסל ופה מדובר בכסף גדול הרבה יותר.
ואני שמח על הפוסט הזה. סטטיטיסטית.

קפטן קוקי 1 באוגוסט 2015

צודק!
בפוסט סיכום המשחק היום בחשבון הרשמי של הפועל נכתב:
"הפועל מפסידה בבלומפילד 3-1
כבשו להפועל: איאד אבו עביד
שותפו בהפועל:…"
עם כל זה שזה לגיטימי להתעסק אך ורק בהפועל, מהנהלה מצופה התנהלות אחרת מאשר אוהדים. אני מצרף לזה את הטעויות המביכות בשמות של השחקנים בדף ההרכבים (נוסאי אינגבור? באמת? הרי אתם יודעים בדיוק איך קוראים לו).
זה מעיד על רצון הרבה יותר מדי חזק להפוך את מגמת ההתרפסות של רמון, ששיאה בעסקת ורמוט.
אני מאוד מבין את הרצון של ההנהלה להתחנף לאוהדים, אבל הנהלה של מועדון כדורגל צריכה לשמור לפחות על פאסון מסוים כלפי חוץ. לא יכולים להוריד את הרמה ככה. זה עלוב ונמוך, וזה מוביל לזה שג'ורדי קרויף צריך שמירה של המשטרה לפני המשחק.
כדאי שהחברה האלה יתחילו לקחת את עצמם קצת יותר ברצינות ויבינו שאולי הם ישבו פעם בשער 5, אבל אם הם ימשיכו לחשוב ולהתנהג כמו אוהדים לא יצמח מזה שום דבר טוב.

עדי אבני 1 באוגוסט 2015

מסכים לגבי החלק הראשון, וביחוד לגבי התפקיד החשוב של בארי בבנייה.
לגבי החלק השני, אני חושב שהמאמן ההולנדי האגדי מהתגובה לפניי צודק. המטרה היא פלייאוף עליון, וההבדל בין 6 ל7 הוא משמעותי, גם מבחינה תקציבית (עוד דרבי, חיפה וכנראה בית"ר בבית), גם מבחינה הצהרתית (מקומנו שם) וגם כי, כמו שהוכיחה השנה ביתר, לפעמים הדינמיקה הזאת יכולה להסתיים בטעות עם כרטיס לאירופה.

יניב פרנקו 1 באוגוסט 2015

מאחר וזו שנת בנייה ומאחר ואני לא רואה הרבה סיכוי בהשגת הכרטיס לאירופה – אני לא רואה הבדל בין 6 ל7 – אם אתה לוקח את מכבי , חיפה של רוני לוי ובאר שבע למקומות 1-3 – אז בין 4 ל7 יש הרבה משתנים בדרך – בסוף הרבה תלוי בביתר ירושלים – אם טביב אכן ימכור את דסה ואזולאי ייתכן ומקום בפלייאוף העליון הוא פשוט ברירת מחדל לאלה שיפשלו פחות .

אדם 1 באוגוסט 2015

אני רואה הבדל גדול בין 6 ל-7 – פחות שני דרבים. אין ספק שהשנה עדיף מקום 7.
כנראה שהמקום השישי באמת יהיה למי שישפל הכי פחות כי אני חושב שהחמישייה הראשונה די בטוחה.

D! פה ועכשיו 1 באוגוסט 2015

וככה בקלות ביטלת את ק"ש?

יניב פרנקו 1 באוגוסט 2015

ק"ש נחלשה והאחרות התחזקו – אני לא רואה אותה מסיימת בשלישיה הראשונה – אבל בהחלט רואה בה יריבה מאוד קשה למקום 4 – ולכן ההערכה שלי ש5-7 זה הריאלי להפועל – בתוך המנעד הזה יש עוד הרבה נסתר על הגלוי

D! פה ועכשיו 1 באוגוסט 2015

עד כמה היא נחלשה ועד כמה האחרות התחזקו נגלה בערך באמצי העונה.

אדם 1 באוגוסט 2015

לדעתי הדבר הכי חשוב הוא לייצר המשכיות וזה גם משהו שבצד השני של העיר פשוט מתעלמים ממנו. ביום שהם יבינו שצריך להישאר עם אותו מאמן יותר משנה אחת באמת יהיה להם סיכוי להתקדם באירופה, כל עוד זה לא קורה הם שמים לעצמם רגל. וזה די מדהים אותי שלא מדברים על זה.
המטרות השנה לדעתי הן לשמור על תקציב מאוזן, לפתח שלושה ארבעה שחקנים צעירים ולחשוב בכל צעד איך ממשיכים מכאן לשנה הבאה.

גיסנו 1 באוגוסט 2015

מתוך 3 מאמנים שעזבו אחרי שהביאו אליפות, רק לאחד מהם זו הייתה ככל הנראה החלטה הדדית (כחלק מקיץ שמתברר שיש בו לא מעט החלטות שנויות במחלוקת) והוא גם היחיד שלא השתדרג בתחנה הבאה. שניים עזבו מרצונם בלבד, כי היו להם הצעות קורצות יותר. אחד מהם גם הגיע בינתיים לקבוצת צמרת איטלקית.

יניב פרנקו 1 באוגוסט 2015

בזכות היציבות הניהולית , המעטפת של קרויף והסגל שנשאר יציב למכבי יכולת לספוג חילופי מאמנים בקלות יחסית בכל הקשור לליגה – אך אין ספק שהיא משלמת מחיר בזירה האירופאית.
בהפועל יציבות של מאמן זה מפתח להצלחה – מאחר והפועל תמיד הייתה ארגון קשה למאמנים – אם מנדיונדו ימשיך לעונה נוספת הרי שעשה חלק גדול בתהליך.

אדם 1 באוגוסט 2015

אלה תירוצים נחמדים. בסופו של יום אני חושב שאם מכבי רוצה להתקדם היא צריכה לגעת בנושא הזה ולא נראה שמישהו שם בכלל חושב בכיוון ואף אחד לא מבקר אותם על כך. אם החסרון של מאמן אירופאי הוא שהוא עוזב אחרי שנה אז מכבי הגיעו לתקרת הזכוכית שלהם במתווה הזה, זו דעתי.

יואב 1 באוגוסט 2015

מה חשוב אם יבקרו אותם או אם היא לא חושבת בכיוון?
זה לא עינינו של אף אחד מלבד מקבלי ההחלטות במועדון.

אדם 1 באוגוסט 2015

מה זה חשוב? זה אומר שאף אחד לא מעריך את תפקיד המאמן כנראה, גם בתוך המועדון וגם מחוצה לו. יותר מזה, גם כותבים פה כבר אמרו שהחלפת המאמן כל השנה שומרת את השחקנים דרוכים או משהו בסגנון. לי זה חורה.

יואב 1 באוגוסט 2015

אני סבור שמאד מעריכים. ומרוב שמעריכים, אחד הלך לליגה האנגלית השניה והשני לשוויץ-איטליה. זה המחיר על מאמנים זרים מוצלחים ואני מוכן לשלם את המחיר הזה בכל יום נתון.
אתה לא באמת יכול לעצור את הטובים והמוצלחים ובשביל אוסקר וסוזה זאת בוודאי היתה תחנת ביניים, ירידה לצורך עליה.
לוקח את הסידור הזה על פני כל מאמן ישראלי פנוי. זאת פשוט ליגה אחרת של פרסונות ויותר מזה-מדובר בענפי ספורט שונים.

גיסנו 1 באוגוסט 2015

אני עם יואב כאן.
המאמנים הזרים נותנים המון גם אם הם באים רק לשנה. האם זה הגורם היחיד לכך שמכבי לא מתרוממת מספיק באירופה? בטוח שלא. אני לא יודע אם מכבי הגיעה לתקרת הזכוכית שלה, לא בטוח בכלל שאם פאקו היה נשאר העונה מכבי עוברת את פלזן, פשוט כי פלזן טובים. אני די בטוח שאם סוזה נשאר מכבי עוברת את מאריבור, אבל זה כי זה סוזה.
המשפט על זה שהחלפת מאמן שומרת את השחקנים דרוכים לא נאמר כמטרה – אלא כמציאת יתרון במצב שמודעים לכך שאינו אידיאלי אך שאין כ"כ מה לעשות נגדו.

משהו שבמכבי אמרו מלכתחילה, זה שכשמישהו במערכת רוצה להתקדם ומבקש לעזוב בצורה מכובדת, לא יעמדו בדרכו (לתשומת לב הקורא בן…)

יניב פרנקו 1 באוגוסט 2015

אתם קצת עושים אידיאולוגיה מהטרגדיה – אם המחיר של מאמנים מוצלחים זה שיש להם ביקוש בחוץ אז בסדר גמור – זה שווה את המחיר כי הפער מול המצאי הישראלי גדול – אבל הן באוסקר ב' והן בפאקו זה לא היה המקרה – זה לא בריא לקבוצת כדורגל ובסוף המודלים האירופאים הכי מוצלחים הם של המשכיות .

סטיב 2 באוגוסט 2015

תנוח דעתכם.
כשגוטמן יגיע למכבי אתם תראו יציבות בעמדה הזו.

יואב 2 באוגוסט 2015

הטרגדיה היחידה היא מעבר לכביש. מועדון שלא יכול למנף את השנים הטובות שלו ליותר ממה שיורדי עשה בשלוש שנים. קל ודו ספרתי. להפועל זה לוקח שלוש עשורים. וגם אז, זה הירואי ומקוזז.
יורדי עשה את זה -ק ל
וזה לא ישתנה בלייפ טיים שלנו למרות המומחה מבנק הפועלים(((((:

אלון 2 באוגוסט 2015

גם האובססיה שלך היא טרגדיה. תעשה בחיים האובססיביים שלך רבע ממה שעשה המומחה מבנק הפועלים ותגיע לעשירית ממה שהוא הגיע בחיים שלו ואז תדבר

גיסנו 2 באוגוסט 2015

אני חשבתי שהסיבוב השני של אוסקר היה טעות מההתחלה אבל אי אפשר היה לחזות את המלחמה ואיך שהיא תשפיע עליו, ומה זה יעשה לקבוצה.

פאקו גם אם היה קשה אפילו לנו כאוהדים – אני עדיין לוקח אותו הרבה לפני כל מאמן ישראלי אחר. כולל בכר ורוני לוי.
אין פה שום טרגדיה. האידיאולוגיה היא לקחת מאמנים זרים, צעירים ומבטיחים יחסית בתחילת דרכם, תחת הסיכון שמכבי תהיה קרש קפיצה מהיר מאוד בשבילם. היות ואני חושב שיש עוד הרבה בעיות מעבר להמשכיות בעמדת המאמן שמונעות ממכבי ושאר הקבוצות הישראליות להצליח באירופה, אני כן חושב שהיתרונות של המודל הזה עדיין עולים על החסרונות.

אדם 2 באוגוסט 2015

יש את הסיבה שנקראת ״השחקן הישראלי״ אבל כולם שוכחים שבהרכב של הפועל תל אביב בליגת האלופות היו שני זרים. הסיבה היחידה לדעתי שהפועל הצליחה לנצל את הסגל שלה ולהעפיל לליגת האלופות היא ההמשכיות, ההיכרות של המאמן עם הסגל שמאפשרת לו להכין את הקבוצה כמו שהוא רוצה כבר בשלבים מוקדמים של העונה.

יואב 2 באוגוסט 2015

אדם,
וגם לניקוד שלכם היתה משמעות גדולה.
וכן, גם להמשכיות עם מאמן. רציתי שפאקו ימשיך.

גיסנו 2 באוגוסט 2015

אף אחד לא אומר שלהמשכיות אין ערך.
מה שכן אומרים זה שאם צריך לבחור המשכיות עם מאמן ישראלי כלשהו, זרוק איזה שם שתרצה כולל גוטמן, או להמשיך להביא מאמנים מהסוג שהיו במכבי ב 3 השנים האחרונות – אני הולך על האופציה השניה.

הפועל ההיא היא היוצא מהכלל שממש לא מעיד על הכלל (בקטע של שני זרים לא של ההמשכיות)

אדם 2 באוגוסט 2015

נורא קל להתשמש במשפט הזה אבל בוא תסביר לי למה הוא לא מעיד על הכלל?
תסתכל על ההרכב ההוא. היו שם בן דיין, באדיר, אבוטבול, ורמוט, שכטר, תמוז, ידין וקנדה (או בונדר). כולנו יכולים להסכים שהם לא שונים מהותית מאבלרמן, טיבי, שפונגין, ורמוט, בן חיים, בן בסט וכו׳. אז למה אף אחד לא שואל איך החבורה ההיא הסתדרה יפה והשאר לא יכולים? זה לא שהם יותר מוכשרים או בעלי מוסר עבודה יותר גבוהה, חייב להיות פה הסבר אחר.

אם אתה מעדיף מאמן זר שעוזב כל שנה אז לדעתי אתה מקבל את העובדה שלהתקדמות שלכם יש תקרת זכוכית מאוד מוגדרת. אם טוב לך עם זה אז הכל אחלה אבל זה אומר שאתה לא באמת יכול להתלונן שאתם לא מצליחים להתקדם מעבר לה.

יואב 2 באוגוסט 2015

בכל הקשור לניהול ואימון-רק זרים!

בלייק 2 באוגוסט 2015

אדם – קודם כל, הפועל בליגת האלופות לא שיתפה רק שני זרים בהרכב. אפשר להגיד 3, או 3 וחצי. חוץ מדה סילבה ואניימה, פרנסמן פתח בעוד 3 משחקים (ושותף בשניים כמחליף, אחד מהם כחילוף עוד במחצית הראשונה). אם נוסיף את רוקי שפתח בעוד שני משחקים, אז אפשר לסגור על 3 זרים בהרכב.
אגב, גם מכבי בליגת האלופות התחילה עם 4 זרים בהרכב, אבל בסיבוב השני 3 או 3 פתחו בכל משחק.
מה שאני רוצה להגיד זה שזה לא נדיר ליפול עם 2-3 זרים…

אתה משווה את מכבי של השנה להפועל של אז. זה כמובן נשמע נכון ומתבקש, לבדוק את המקרים בהם קבוצות ישראליות הצליחו ולנסות להבין מה עבד אז ומה אפשר ללמוד מזה. אגב, הקמפיין הטוב ביותר בליגת האלופות היה עם מאמן, שום (יצחק), שהגיע לקבוצה שבנה גרנט (נטולת בניון) בקיץ.

עוד בעיה היא שבדרך לליגת האלופות, שזה ההישג האמיתי בשביל קבוצה ישראלית, אף קבוצה ישראלית לא עברה קבוצה טובה (תקציב, סגל, מסורת) בדרך לליגת האלופות. קבוצות אוסטריות סבירות ולא יותר. הפועל של גוטמן לא עברה קבוצה בסדר גודל של באזל, אלא רד בול זלצבורג. של התקופה ההיא, קבוצה עם תקציב, שנופלת כל שנה. לא משוכה פשוטה עבור קבוצה ישראלית, אין ספק, אבל לא יותר. כלומר, להגרלה יש משמעות גדולה מאוד. מה אפשר להסיק מהטלות מטבע?

החלק הכי חשוב הוא שהפועל מודל 2011 זאת לא מכבי מודל 2015. לא בקטע של יותר טוב או פחות טוב, אלא סיטואציה שונה לחלוטין. מכבי ניסתה במשך שנים להביא מאמנים טובים, בכירים או צעירים מבטיחים, קשורים למועדון או יבוא, מאמנים מקצועיים וטון קאנן. כלום לא עבד. מאמנים לא עמדו בלחץ, כל המועדון היה סיר לחץ, שום כבוד לסמכות ואוטוריטה, השפעה עצומה של הקהל ושל התקשורת. אחת הסיבות לזה היא הצוות הזר. כרגע, נראה לי שאנחנו בשלב כזה בו גולדהאר וקרויף מעדיפים להמשיך אם מה שעובד. אני מניח שמתישהו לאורך הדרך הם ינסו את אופציית המאמן הישראלי. אולי כשהם יהיו בטוחים בחוסן של הקבוצה להתמודד עם ההשפעות השליליות מפעם. כרגע המאמנים הזרים שמכבי הביאה, מאמנים בפרופיל לא נמוך בכלל שרואים בעונה בקבוצה כמקפצה טובה למקום טוב יותר, זה הטוב ביותר. הניהול מחפה, עד כמה שאפשר, על חילופי המאמנים.
כשמאמן ישראלי יוכל לקחת את מכבי לאליפות, אני מניח שהוא יישאר יותר משנה אחת.

בלייק 2 באוגוסט 2015

* 2 או 3

אדם 2 באוגוסט 2015

אני לא יודע מה ההבדלים ברמות בין פלזן ומאריבור לזלצלבורג, קצת קשה לי להשוות. ברור שלהגרלה יש חלק משמעותי אבל אני לא חושב שההבדלים במקרה הזה גדולים מאוד (בטח במקרה של מאריבור).
תראה, בשום שלב לא טענתי שמכבי צריכה מאמן ישראלי אבל מה עם להחתים מאמן לשנתיים ללא אפשרות יציאה למאמן. משמע, המטרה שלך היא לא רק אליפות אלא ליגת אלופות שנה אח״כ ואחרי זה אתה חופשי, וזה סתם בתור דוגמא.
מצטער, פרנסמן לא היה שחקן הרכב אמיתי בהפועל – האמת, אני לא זוכר למה הוא עלה אבל באדיר היה לפניו ברוטציה. אבל הנקודה המהותית שלי בכלל הייתה שהישראלים שהיו אז בהפועל ממש לא שונים ממה שיש היום, זה ממש אותו דבר, אפשר להשוות אחד לאחד אז בעצם לא סביר שהבעיה היא ״בישראלים״ כמו שאוהבים לכתוב כאן.

המקרה של מכבי חיפה שונה מהותית כי שם באמת היה להם סגל זרים שהיו ב-4 דרגות מעל כל השאר.

בלייק 2 באוגוסט 2015

זה כמובן לא אחד לאחד, אבל מאריבור נראית לי יותר באזור. אל תשכח שמכבי שהפסידה למאריבור, לא היתה עולה במקרה של ניצחון, אלא רק לפלייאוף לקראת מפגש עם יריבה חזקה יותר, כנראה.
כשלונות מול יריבות בסדר גודל כזה נפוצים בכדורגל שלנו, מכבי נכשלה מספיק פעמים נגד קבוצות חלשולת בהרבה. אבל כל ההעפלות לליגת האלופות בכדורגל שלנו היו נגד יריבות בינוניות מינוס, כלומר עם הרבה מזל.
למכבי היו מאמנים חתומים לשנתיים, לאחד לא היתה אופציה להשתחרר (אוסקר). הוא לא רצה להישאר (בזמנו דובר על סיבות אישיות של קרבה למשפחה), אתה חושב שמכבי היתה צריכה להכריח אותו להישאר ולאמן בלי רצון?
הישראלים דומים, אבל האירופאיים רק מתקדמים, ככה שיוצא שהלכנו אחורה. אותם ישראלים שהצליחו בליגת האלופות בהפועל (וזה נכון גם לגבי הסגלים הטובים של חיפה בליגת האלופות, במיוחד בפעם הראשונה, ובטח הסגל החלש של מכבי בליגת האלופות), אם הם היו כל כך גדולים, כנראה שהם היו משחזרים את ההישג. אף קבוצה ישראלית לא הצליחה בזה (העפלה עם אותו סגל פחות או יותר לליגת האלופות יותר מפעם אחת). לא נראה לי שזה מקרי. זה גם קצת ממחיש את הנקודה שלך שלא התחבר אז סגל חד פעמי שאי אפשר לשחזר את היכולות שהפגין (לפחות האינדיבידואליות).

יואב 2 באוגוסט 2015

גילי וירמוט. סמול טיים. תמיד היתה. ד נ א.

שלו 2 באוגוסט 2015

תופעת הזנב שמכשכש בכלב.
רק כשקבוצות משתחררות ממנו יש להן סיכוי לעתיד טוב יותר.

Lord Anthony 2 באוגוסט 2015

אני לא יודע כמה אתה באמת יכול להיות אופטימי, אבל לפחות בדבר אחד קבוצת הכדורגל סוגרת במהירות את הפערים מהכדורסל: קהל של חוליגנים שמקבל לגיטימציה מההנהלה.
כל עוד בהפועל ת"א לא ישכילו לטפל בגרעין של החוליגינים שהשתלט על הקהל הקבוצה הזאת לא תתקדם לשום מקום. בינתיים עושה רושם שהמודל של הפועל ת"א הוא דווקא בית"ר ירושלים. ברגע שיתחילו לזרוק כסף על קנסות ומשחקי רדיוס אני לא בטוח כמה המוטיבציה של כבירי לזרוק כסף על הפועל תימשך.

צור שפי 2 באוגוסט 2015

לצערי אני מסכים לגמרי עם הלורד. לפני כל דבר אחר חייבים לעקור מהשורש את האלימות הזו. על זה הפרוייקט יקום או יפול.

אלון 2 באוגוסט 2015

אין קשר
כל עוד ירידת השחקנים היא מתחת לשער 5 תמיד יהיה מישהו שיזרוק איזה ארטיק שמספיק כדי להכניס גדוד יס״מ ליציעים.
אפשר לחשוב שאוהדי מכבי לא היו זורקים מכל הבא ליד אם טועמה, אחרי שהתגרה בהם כשכבש שער, היה יורד לחדר ההלבשה מתחת לשער 11

Lord Anthony 2 באוגוסט 2015

בטח שאין קשר. גם היס"מ נכנס לשער 11 באותה התדירות שהוא נכנס לשער 5. תמיד אוהדי הפועל הם הכי בסדר ורק כל העולם משום מה נטפל אליהם.

אלון 2 באוגוסט 2015

כן, שמעתי אלף פעם את ה״יותר טובים מבית״ר״ הזה. בגלל זה אוהד מכבי יכול. ללכת עם חולצה צהובה מאחורי שער 5 בצורה חופשית בלי שום חשש, ממש כמו שהולכים בטדי.
כן, מה לעשות, מישהו תמיד יזרוק שקיל גרעינים. היס״מ נכנס לחמש כי הוא מעל בעליית שחקנים וכי משום מה מסרבים כמו בכל מקום נורמלי לעשות מנהרת שחקנים. מה לעשות, 10,000 איש, יהיה מי שיזרוק את שקית הגרעינים (איזה אסון!). מי שמצפה מהקבוצה לשלוט בו הוא תמים

צור שפי 2 באוגוסט 2015

אלון התגובה שלך רעה מאוד. תעזוב את מה היה קורה אם טועמה…זה ממש לא הנושא ואוהדי מכבי לא מעניינים אותי ולא צריכים לעניין אותך. בוא נתעסק בבעיות שלנו. אל תקל ראש. גם לזרוק ארטיק זה לא בסדר מה עוד שהמרחק מארטיק למצת או לאבן הוא אפסי. תמיד יהיה מישהו שיזרוק? מה פתאום? זה כח טבע? האחריות של ההנהלה ושל האוהדים השפויים היא להביא למצב שאף אחד לא יזרוק. כל זמן שאנחנו עושים לעצמנו הנחות אנחנו לא טובים בכלום מבית״ר ירושלים.

7even 2 באוגוסט 2015

אבל במהות של מה שאלון אומר הוא צודק.
הסיכוי של הקבוצה לשלוט על מישהו שזורק חפץ קטן הוא אפס אחוז. ולא אלפית אחוז יותר.
ושנינו יודעים שאוהדים לא באמת מורחקים מהמגרשים.

אם לחשוב כמה אוהדים הורחקו פה בשנתיים האחרונות, מכל קבוצות הכדורגל בישראל…
משום מה קשה לי להאמין שאלף אוהדי כדורגל בישראל חותמים מדי שבת בתחנת המשטרה.
למשטרה אין זמן וכוח לאכוף את זה בכלל…

אוהדים מפגרים?
כן.
אשמת הקבוצה? לא.

הקבוצה משלמת למשטרה או למי שזה לא היהי ותפקידו לעשות סדר.
אם מחר תופיע פה מאריה קרי ויזרקו חפץ לקהל זו לא אשמת מארגני המופע, זו אשמת המשטרה.

סיים שיט.

גיסנו 2 באוגוסט 2015

אבל הקבוצה גם תוקפת את המשטרה בכל פעם שהיא עושה את העבודה שלה, יש פה קצת פרדוקס.

אלון 2 באוגוסט 2015

המשטרה מסכנת את שלום הציבור
פעולות המשטרה רק גורמות ליותר סכנה לפציעות ופגיעות לאזרחים במקרים כמו אמש. איך היא עושה את עבודתה אתה יודע

חן הצהוב 2 באוגוסט 2015

בקיצור – כולם לא בסדר חוץ מהקהל של הפועל.

אלון 2 באוגוסט 2015

בינתיים מי שנעצרו בגלל קטטה אמש (אפילו אתה תסכים שקטטה מחוץ לאיצטדיון זה ״קצת״ יותר חמור מאשר שקיות גרעינים מעופפות). אבל זה בסדר, התקשורת, זאת שאתם טוענים חדשות לבקרים שהיא אדומה, לא תספר לכם על זה. הרי זה לא סקסי ומצטלם יפה כמו ארטיק נוחת על הדשא ליד טל בן חיים.

אגב, עד לפני כמה שנים, אם היה דבר שהיה מאחד את האוהדים, אפילו של הפועל ומכבי, זה ההבנה שהמשטרה יוצרת בלאגן ואלימות במגרשים. היתה אחידות נגד פעילות המשטרה במגרשים. היום, בעידן השנאה והפייסבוק, גם זה כבר נגמר ואנשים נהנים לראות את היס״מ מפרק ללא רחמים את אוהדי היריבה. עצוב

אלון 2 באוגוסט 2015

התכוונתי לכתוב שמי שנעצרו בגלל קטטה אלה אוהדי מכבי ולא הפועל. אז מי היה יותר אלים אתמול?

גיסנו 2 באוגוסט 2015

ניצחת בקרב הפיפי קקי בחומוס. מרוצה? הקהל של מכבי הכי גרוע בעולם!
אלימים וגזענים ומגעילים ונוראים!!!!!!!
מישהו עוד יאחל להם שואה חס וחלילה.

המשטרה חארות, בזה אין לי ספק, אבל לתלות רק בהם את כל מה שהולך ביציע? נו באמת.
מה גם שיש שיפור מסוים, כבר הרבה שנים למשל לא נתקלתי בשוטרים על פרשים שדוהרים לתוך ההמון המנסה להכנס למגרש. הרבה זמן לא ראיתי סוסי משטרה האמת.

וברצינות, פשוט נמאס לי כבר מהצדקנות הזאת.
תמיד הפועל בסדר, תמיד כשאוהדי הפועל (במקצתם או בהמוניהם) עושים משהו רע אז זה סתם יוצא מפרופורציות, אז מה אם הוא פרץ למגרש ותקף שחקן, הוא היה שיכור ולא שלט בעצמו והוא בכלל פגע בכדור קודם, ובכלל זה השחקן שהתגרה בו. והקריאות לשמעון מזרחי ורגב פנאן זה בגלל שאנשים קצו בשחיתות שלטונית והם מביעים מחאה. והמוטות שזרקו אז בדרבי ההוא זה לא אלימות, זה בגלל שהשופט התנכל להפועל, וחוצמזה זה מוטות פיברגלאס ולא מתכת אז איזה נזק זה בכלל עושה?

אין בכם שום דבר מיוחד, אתם לא יותר טובים מקהלים אחרים, ואם לא הייתה הצדקנות המאוסה והצבועה הזו – כנראה שגם לא יותר גרועים.
you're the all singing, all dancing crap of the world
כמו כל קהל אחר.

בלייק 2 באוגוסט 2015

אלון – כתבו על זה בכל אתר…. בוואלה יש הפניה מדף הבית (לא של מדור הספורט, דף הבית של האתר) ובה נכתב על שירים גזעניים ודוחים ביציעי מכבי בדרבי. בכתבה עצמה מצוין שגם אוהדי הפועל שרו "שתהיה שואה למכבי". בקטנה.

אף אחד כאן לא מצפה שאתה אישית תפתור את כל הבעיות בעולם או אפילו בשער 5.

יש כאן ציפיה שאולי אם הקהל השפוי של הפועל יכיר בבעיה ויתמודד איתה (בעיה שלא שונה במהותה מבעיות דומות ביציעים של מכבי, בית"ר וקבוצות נוספות), שלא לדבר על ההנהלה, זה יעזור במיגור התופעה.
כל מה שאנחנו שומעים זה שאחרים גרועים יותר. כן, "מישהו תמיד יזרוק שקית גרעינים", אבל לא קרה בהרבה מגרשים שמאות מוטות הושלכו למגרש במטרה לפגוע בשופט ושחקנים, לא קרה בהרבה מגרשים שאוהד ייכנס למגרש במטרה לתקוף שחקן יריב ולא קורה בהרבה מגרשים שמונפים שלטים שמאחלים שואה ליריבים ספורטיביים. אגב, לא זוכר דרבי ליגה אחד בשנים האחרונות שלא נגמר בהשלכה של עשרות חפצים (מטבעות, מציתים, גרעינים או ארטיקים) לעבר שחקני מכבי בירידה דרך שער 5 (מה יהיה עם המנהרה?!?).

אז כן, יש בעיה. היא בטח לא נמצאת רק בהפועל. אבל אם אתה חושב שהודעה כמו שהוציאה העמותה שכולה גינויים למשטרה וחנופה לקהל (וכרגיל, אף מילת גינוי לחלק האלים בקהל), תורמת למלחמה באלימות ובגזענות במגרשים אתה כנראה טועה.

Lord Anthony 2 באוגוסט 2015

כשאוהד אחד זורק חבילת גרעינים זאת בעיה פרטנית שהקבוצה לא יכולה לטפל בה. כשיציע שלם זורק חפצים על השחקנים של הקבוצה היריבה זאת בעיה מערכתית שהקבוצה צריכה לטפל בה.
ליס"מ יש כבר מנוי בשער 5 לא בגלל מקרים ספוראדיים של מישהו שזורק מקל של ארטיק מהיציע.

ארז 2 באוגוסט 2015

http://sports.walla.co.il/item/2878095
תציצו בזה בבקשה.

עכשו תראו, כבר היינו שם. בעיניי המשחקי פיפי-קקי כאן בין אוהדי מכבי להפועל ולהיפך מחמיצים את המהות והייחודיות של הפלפורמה הזאת.
אבל סבבה, שכל אחד יגיד מה שבוער לו.

עם זאת, מי שלא מכיר את המצב במגרשים ויקרא רק דה-באזר, יהיה בטוח שאוהדי הפועל הם צאצאי הפאדאיון ואוהדי מכבי רק מעבירים באצטדיון את הזמן בין קונצרט אחד של הפילהרמונית לבין משנהו. כל הזמן מספרים לנו על איך ניכשו במכבי את כל העשבים השוטים ואיך שער 5 הוא הגרסה המשונמכת של לה פמיליה.
אז שיהיה ברור – את החלאות המתפרעים של הפועל צריך לזמבר. בכל הכוח.
אבל גם ולכם יש המון חלאות – קראו בלינק וראו את הסרטון. לא קומץ ולא בטיח. רבים-רבים מהצהובים שנכחו בדרבי.
אז חלאס עם ההטפות ותפיסת התחת.

ובחייאת ראבאק, בואו נגמור כבר עם ההטפות והויכוחים הדביליים ומלחמות של בני אור בחושך ונתחיל לנהל ויכוחים/דיונים קצת יותר אינטליגנטיים.
זה שמגיבים בשפה רהוטה אבל עם תכנים של one זה פשוט בזבוז בעיניי.
וגם ככה אף צהוב לא יהפוך פה לאדום ולהיפך.

ניב 2 באוגוסט 2015

אבל זאת בדיוק הטענה, לכל קבוצה יש את האוהדים המטומטמים והמזיקים להפליא שלה, כמו שאמרת אין טעם להצדיק או לגונן על התופעות הבזויות האלה. תאמין לי שכל אחד מהמגיבים פה שאוהד מכבי מכיר את התופעה הזאת ומשקץ את האוהדים האלה.
הטענה שנאמרה פה היא שההנהלה של מכבי יוצאת באופן ברור תקופה ארוכה נגד התופעות האלה ובניגוד לזה ההנהלה של הפועל פועלת לשחרר את האוהד שנעצר על סמך מודיעין משטרתי (לפי אתרי ספורט, אין לי מושג אם זה נכון), שעמותת האוהדים שהיא מבעלי הפועל כזכור, מאשימים את המשטרה בניפוח אירוע מינורי במקום להגיד שזה לא מקובל עליהם וכדומה…
למכבי יש אוהדים מבחילים, כך גם להפועל, בוא נפסיק לשחק בפיפי קקי ונלחם בתופעה הזאת.

Gil - Zimbabwe 2 באוגוסט 2015

מה שכן אחרי אתמול אני מקווה שיניב יעריך בדבר אחד את טביב, הוא לפחות מגיע ליציע ומנסה להרגיע ולא מפחד מהם להבדיל "מהתקווה החדשה" של הפועל.

Comments closed