מה המטרה חברים?

אני מוצא את עצמי מעיין בהרבה מאוד ויכוחים פייסבוקים בנושא אוהדי מכבי חיפה והמחאה (הלגיטימית מאוד) שלהם מול שחר והתחושה שלי היא שאני מבין מאוד את התסכול אבל לא מבין את המטרות.

הרי רכישה של מועדון בסדר גודל של מכבי חיפה היא עסקה מאוד מורכבת ויקרה במונחי הכדורגל הישראלי – אני שומע קולות שטוענים ששחר צריך לשים את הקבוצה על המדף ואף לנקוב במספר – זה כמובן לא הטקטיקה הנכונה במו"מ שכזה ואם זו מטרת המחאה היא לא רלוונטית בעיני.

אם שחר לא רוצה למכור,יהיה כמעט בלתי אפשרי לשכנע אותו למכור ואם שחר רוצה למכור אז סביר להניח שכשיבוא הקונה הנכון , תהיה עסקה.

מכבי חיפה מצד אחד הוא מועדון ענק בסדר גודל ישראלי כשיש לו את התשתית התפעולית והתשתיתית (אצטדיון ומתקני אימונים) הכי טובים כרגע בכדורגל הישראלי – אבל חיפה הוא גם מועדון שכבול להרבה מאוד עסקאות גרועות במונחי חוזי שחקנים ולכן כל רוכש עתידי שיגיע יצטרך לשלם הרבה מאוד כסף על המועדון ולקחת על עצמו את ההתחייבויות הכבדות – וזה הרבה.

***

אני שומע טענה אחת חוזרת שבבסיסה כמות המנויים הגדולה של חיפה שאומרת שאת מכבי חיפה אפשר לנהל גם בלי "להוציא כסף מהכיס" – יש מנויים, יש הכנסות טבעיות, שחר משתמש בחברה כספונסר בלי לשלם (כאילו מכבי ת"א לדוגמא השיגה ספונסר ראשי משלה) ובאופן כללי לא צריך להשקיע הרבה.

זו כמובן טעות אדירה – לשחר על מגרעותיו הנוכחיות יש יכולות לעמוד בכל מה שקשור להתחייבות חוזית – אין שום סיבה לצאת ולהחליף אותו במשהו פחות טוב כלכלית.

יש לדעתי 3 אפשרויות ריאליות ואם אוהדי חיפה כגוף רוצים להתקדם וללמוד מניסיון של אחרים אלה הם :

חפשו בושינסקי – חפשו את האדם שיודע לחבר בין אנשי הון "כבדים" לבין רכישות שכאלה , עבור סדר הגודל של גולדהאר ושניידר , רכישה של מועדון כמו חיפה היא פשוטה יחסית במונחי עלות ולקיחת אחריות על ההתחייבויות, אבל למצוא את האנשים האלה זה מאוד לא פשוט.

עמותת אוהדים – זו אפשרות ריאלית ועמותה של 30,000 משלמי דמי חבר יכולה אולי להוביל מהלך השתלטות (מורכב מאוד) , בכל מקרה אני מאוד ממליץ שלא לעשות את מה שעשה רמון וזה קודם כל להתחייב ואז להקים עמותה – בסוף כשצריך לשלם דמי חבר והצטרפות, המספרים על הנייר נראים טוב בהרבה ממה שקורה.

חפשו שירצקי – כל איש עסקים שקנה מועדון כדורגל שילם מחיר כבד בדמות שכר לימוד של כמה שנים , ייתכן והדבר הנכון זה למצוא את האיש (רמז בשם הסעיף) שיכול לחסוך מעצמו את שכר הלימוד הזה – מאחר וחיפה כבר 5 שנים מדשדשת , מוחקת נכסים כמו הדירוג האירופאי ותהליך רכישה ושכר לימוד יכול לקחת שנים (תראו מה קרה בהפועל בשנות המדבר האלה) , ייתכן ואיש כזה (לא טביב) יהיה הדבר הנכון , השאלה אם יש כזה בכלל ? אם יש מישהו (או קבוצת ניהול) שמסוגלת להרכיב נבחרת חלומות שמשלבת תקציבים ותובנות .

***

כל סעיף שהעליתי הוא מורכב ביותר , אבל מחאה כמחאה אינה מטרה , למחאה צריכה להיות מטרה מוגדרת , פרוסנר אמר לי שאוהדי חיפה רוצים לשמוע משחר שהוא מוכן למכור – ואני שואל ? נגיד שזה יקרה , מה זה יעשה לתדמית המועדון, לאטרקטיביות שלו בשוק ההעברות  , לשיקול של טאלנט צעיר בן 16 שהיום בוחר בחיפה ללא היסוס ומחר ההורה שלו יגיד שבאי וודאות עדיף לו ללכת למקום אחר.

האם לשים את המועדון על המדף לתקופה בלתי מוגבלת זה הדבר הנכון לעתיד המועדון ?

ונגיד שיגיד שהוא מוכן למכור וכולם יחכו לקונה , האם הציפיה שלכם שימשיך להשקיע עד שיבוא קונה, ואולי עד שיבוא קונה יוותר סופית ויחל "בעונות פיננסיות".

אני לא בטוח שיש פה פתרון בית ספר פשוט

***

אני מבין את התסכול, אני חי אותו שנים בעצמי.

ברור לי שהניהול הנוכחי בחיפה בעייתי , שיש פה שילוב של מספר בעיות שורש שיהיה קשה לפתור, חיפה של היום הוא מועדון חלש עם בעיות של מועדון גדול.

אבל חוץ מתסכול ? מה הפתרונות ?

 

 

 

 

 

ג'קי רובינסון מיפו
אני בכלל עושה לכם טובה, אז שבו בשקט

72 Comments

גיל שלי 1 בספטמבר 2015

לדעתי המטרה היא ששחר יקח מנהל מקצועי אמיתי, ויפסיק להתייחס לחיפה כאל צעצוע פרטי שלו, מטרה הגיונית לחלוטין בעיני

בלאנקו 1 בספטמבר 2015

מנהל מקצועי זה אולי הפתרון לבעיה, אבל זה בטוח לא המטרה של המוחים.
המטרה שלהם היא להחליף את שחר מתוך תקווה שיגיע מישהו טוב יותר ואני מסכים עם יניב שזאת טעות קשה.

רועי 1 בספטמבר 2015

אתם בעצם מדברים על אותו דבר,
תחת שחר לא יהיה מנהל מקצועי, הוא רואה את עצמו ככזה, ואין סיכוי שהוא יתן למישהו אחר לנהל את הקבוצה תחתיו תוך כדי הורדת רמת המעורבות שלו.
לכן המסקנה המתבקשת היא שהוא צריך למכור את הקבוצה.

yaron 1 בספטמבר 2015

מסכים לחלוטין ומזכיר לכולם שהכסף של גולדהר (שנשפך) לא עזר למכבי תל אביב עד שהוא לא החליף את רוב הצוות המקצועי.

עידוקוליס ליפשיץ 1 בספטמבר 2015

בגדול אני מסכים איתך שמטרת האוהדים צריכה להיות מוגדרת. אבל כיוון ש"האוהדים" זה פשוט המון (במובן של ערב רב, לא של כמות) ולא מפלגה עם מנהיג – כנראה שזה לא יהיה.
יהיו כאלה שישתתפו במחאה ויחשבו שמטרתם א ואחרים שישתתפו באותה מחאה, אם אכן תקום ותתרחש, שיחשבו שמטרת כל הסובבים אותם היא ב.

דבר שני, כשאתה ממליץ לחפש בושינסקי, אתה בעצם ממליץ ל… ציבור טוקבקיסטים בפייסבוק ליצור קשר עם אדם רציני (מאוד). חכם בלילה.

לגבי עמותת אוהדים – לא תודה. לא מספיק שכל אוהד שרכש מנוי (אפילו אם רכש ב3 מ5 השנים האחרונות, ועכשיו אינו מנוי כמובן) מרגיש את אותה שייכות כמו יעקב שחר בעצמו? עכשיו לאגד את כל האנשים האלה למפלגה ולנפח להם עוד יותר את האגו….
כאילו, כשיתקבלו החלטות, ויהיה שם למעלה "נציג אוהדים" זה הרי ברור שהוא לא מייצג את כל האוהדים אלא רק את דעתו.

אני בעד שאוהדים בארץ ידבקו בעידוד בלתי פוסק ללא תנאי. זה בטח הרבה יותר טוב מלבזבז את הזמן שלהם כדי לצעוק עם לירן חולצה אפורה סיסמאות ריקות מתוכן ("הוא צהוב…" – זה לא הפריע לכם כשהוא הביא אליפויות צהובות בדרכים צהובות נכון? צבועים. וכן, אני ידוע שהיו שם אולי 200 מתלהמים. גג).

מתן גילור 1 בספטמבר 2015

המטרה היא שמכבי תהיה במקום שלדעת אותם אוהדים היא צריכה להיות (בהינתן כמות הצופים במשחקים. מתקנים, מחלקת נוער וכיו"ב).
כל השאר זה כבר ויכוח על הדרך ועל הכלים.
לגבי בעלות אוהדים – זה עובד בגרמניה וספרד…היי, זה אפילו עובד (הרע במיעוטו) בשלטון של מדינות העולם המערבי. לא אומר שזה התרחיש האולטימטיבי, אבל הוא בהחלט אפשרי.
לגבי נציגי ציבור בדירקטוריון של המועדונים- לדעתי זה ברמת ההזוי שזה לא קיים בשנת 2015, בדיוק כפי שזה קיים בכל חברה ציבורית.

יידישקייט 1 בספטמבר 2015

דירקטורים נציגי הציבור מאיזה טעם? כספי ציבור או אוהדים פרטיים?

יידישקייט 1 בספטמבר 2015

אוהדים פרטיים, דהיינו רוכשי מנויים, כרטיסים, צעיפים, חולצות או סתם רואים בבית ומשלמים אגרה ולצ'רלטון או דרך צפיות ישירות וכו'?

מתן גילור 1 בספטמבר 2015

תאגיד שיכיל את כל מי שישלם דמי חבר ויקבע באופן דמוקרטי את מנוי הנציגים (יכולים להיות גם משקפים בלבד).

יניב פרנקו 1 בספטמבר 2015

אני מאוד בעד שיהיה גוף שמייצג אוהדים ויוכל להשפיע על נושאים מסוימים – ברמת המחרה , קשר עם הקהילה והחלטות שונות.
אבל את הרמה המקצועית זה לא ישנה – אם שחר לא רוצה מנהל מקצועי ולא רוצה לאמץ דפוסי ניהול מסוימים זו תמיד תהיה זכותו המלאה.
אני חושב שהתסכול של אוהדי מכבי חיפה נובע מזה שאין להם בעלים שמוכן להתחרות בגולדהאר ואת זה אי אפשר יהיה להשיג בפורמט המדובר.

מתן גילור 1 בספטמבר 2015

אין קשר למכבי חיפה. אני מדבר על כל הקבוצות בישראל שלדעתי יש להכריחן לאפשר למשקיעים מטעם האוהדים להיות נוכחים בישיבות דירקטוריון, לעניין במסמכים וכיו"ב.

יניב פרנקו 1 בספטמבר 2015

אין לי ויכוח פה

ירושלמי 1 בספטמבר 2015

בוא נעשה תרגיל מתמטי פשוט.
30,000 אוהדים שכל אחד מהם משלם 1,000 ש"ח כדמי חבר שנתיים = 30,000,000 וזה הסצנריו האופטימי.
בהנחה שלא יצליחו לגייס כמות כזו גדולה של אוהדים שיהיו מוכנים לשלם, ובהנחה שרוב האוהדים שיגוסיו הם כאלה שלא יוכלו לשלם סכום כזה גדול בנוסף למנוי השנתי (סטודנטים, ילדים, מעמד בינוני-נמוך), ובידיעה שבמצב זה אין בעלים שמכניס כסף באופן שוטף, הדלתא שתיווצר בין התקציב הנוכחי של חיפה (הכנסות מספונסרים+כסף מההתאחדות והטוטו כ-45 מליון + כסף מהבעלים כ-40 מליון = 85 מליון ש"ח השנה) לבין התקציב החדש תחת בעלות אוהדים תהיה גבוהה מידיי.
מדובר בירידה של לפחות 20 מליון שח במיידי.
האם ככה חיפה תצליח להתרומם?

מתן גילור 1 בספטמבר 2015

כפי שכבר נכתב – "לא אומר שזה התרחיש האולטימטיבי, אבל הוא בהחלט אפשרי."

יניב פרנקו 1 בספטמבר 2015

אלה דמי חבר גבוהים באופן לא ריאלי.
להערכתי 10,000 אוהדים שמשלמים 300 ש"ח שנתי יהיה הישג.

yaron 1 בספטמבר 2015

משהו לא מסתדר לי בתקציב השנתי שלך – איפה לפחות 20,000,000 ממנויים וכרטיסים?
האם הם חלק מהסכום שרשמת כ-כסף מהבעלים או כ-כסף מספונסרים והתאחדות?

מישהו 2 בספטמבר 2015

45 מליון זה לא מספיק לבנות קבוצה ללא כספי הבעלים??
ב"ש של שנה שעברה הייתה פחות מזה והשנה נעה סביב הסכום הנ"ל, אולי קצת יותר.
אפילו קח בחשבון הכנסות טבעיות גדולות יותר, סביב 50 מל.
אפשר לחיות היטב ללא בעלים ועם ניהול מקצועי ונכון.

בילבו באגינס 1 בספטמבר 2015

אני רק שאלה . יעקב שחר משקיע בשנים האחרונות פחות כסף ? כי לא נראה לי שעטר שכטר ובניון באו בחינם.
הבעיה היא של התנהלות ולא של כסף כי התקציב של חיפה שני רק לצהובים.

ולכן אני לא רואה מה יעזור החלפת בעלים.

מחאה לגיטימית בעיניי היא לדרוש משחר להיות מעורב הרבה יותר כמו בשנים הקודמות שבהם חיפה הובילה את הכדורגל בארץ.
באופן כללי הבעיה שלנו והאמת גם של הפועל תל אביב היא שלא הפנמנו את המצב שלנו האוהדים ובינהם אני כל תחילת שנה חולמים על אליפות לא פחות וכגודל הציפיה גודל האכזבה . חיפה מתרסקת אחרי מחזור או שניים וכולם מחפשים אשמים.
לעומת זאת ביתר ירושלים זאת קבוצה שהפנימה שהיא מרכז טבלה , הציפיות בביתר הן סביב המקום ה-4 או פלייאוף עליון ולכן היא גם לא מתרגשת מכמה תוצאות לא טובות.
אני מצפה משחר שייכנס מסיבת עיתונאים ויגיד בקול רם : אנחנו לא קבוצה לאליפות אין לנו כלים להתמודד מול הצהובים ( גם לא מול ב"ש).
אנחנו נכנסים לכמה שנים של בניה שבהם ננסה לשלב כמה שיותר צעירים שגדלו במועדון , כמו כן נבנה בשנים הקרובות עמוד שדרה של סגל שלא יוחלף אחרי הפסד .דבר נוסף הוא שרוני לוי ימשיך איתנו לפחות שלוש עונות .
בהתחלה המון אנשים יכעסו וישאלו איפה רוח המועדון מכביזם וכו.. אבל בטווח הארוך זה ירגיע את המועדון, והפלא ופלא חיפה גם תתמודד על המקום הריאלי שלה שזה מקום שלישי פלוס אירופה אולי

שי 1 בספטמבר 2015

אם השאיפות המוצהרות של מכבי חיפה יהיו לסיים בפלייאוף עליון ולא להעז לדבר על אליפות למשך כמה שנים, הרי שאפשר לסגור את המועדון.
עם כל הכבוד (ואין יותר מדי), זאת לא הפועל חיפה…

בילבו באגינס 1 בספטמבר 2015

אני רק שאלה . יעקב שחר משקיע בשנים האחרונות פחות כסף ? כי לא נראה לי שעטר שכטר ובניון באו בחינם.
הבעיה היא של התנהלות ולא של כסף כי התקציב של חיפה שני רק לצהובים.

ולכן אני לא רואה מה יעזור החלפת בעלים.

מחאה לגיטימית בעיניי היא לדרוש משחר להיות מעורב הרבה יותר כמו בשנים הקודמות שבהם חיפה הובילה את הכדורגל בארץ.
באופן כללי הבעיה שלנו והאמת גם של הפועל תל אביב היא שלא הפנמנו את המצב שלנו האוהדים ובינהם אני כל תחילת שנה חולמים על אליפות לא פחות וכגודל הציפיה גודל האכזבה . חיפה מתרסקת אחרי מחזור או שניים וכולם מחפשים אשמים.
לעומת זאת ביתר ירושלים זאת קבוצה שהפנימה שהיא מרכז טבלה , הציפיות בביתר הן סביב המקום ה-4 או פלייאוף עליון ולכן היא גם לא מתרגשת מכמה תוצאות לא טובות.
אני מצפה משחר שייכנס מסיבת עיתונאים ויגיד בקול רם : אנחנו לא קבוצה לאליפות אין לנו כלים להתמודד מול הצהובים ( גם לא מול ב"ש).
אנחנו נכנסים לכמה שנים של בניה שבהם ננסה לשלב כמה שיותר צעירים שגדלו במועדון , כמו כן נבנה בשנים הקרובות עמוד שדרה של סגל שלא יוחלף אחרי הפסד .דבר נוסף הוא שרוני לוי ימשיך איתנו לפחות שלוש עונות .
בהתחלה המון אנשים יכעסו וישאלו איפה רוח המועדון מכביזם וכו.. אבל בטווח הארוך זה ירגיע את המועדון, והפלא ופלא חיפה גם תתמודד על המקום הריאלי שלה שזה מקום שלישי פלוס אירופה אולי

הופמן 1 בספטמבר 2015

הבעיה הכי גדולה שאני רואה היא שבאתרי ועיתוני הספורט, וגם פה, נכתב שוב ושוב "האוהדים רוצים ששחר יעזוב" או "אוהדי מכבי חיפה קוראים לשחר למכור את הקבוצה", ואילו העובדות הפשוטות הן שאנחנו יודעים על כ 50-100 אוהדים שקראו לשחר לעזוב אחרי המשחק בכפ"ס, ועל כ 2000 (תקנו אותי אם אני טועה, אין לי פייסבוק) חברים בקבוצת הפייסבוק "יעקב שחר לך הביתה", שסביר שחלק נכבד מהם רק רוצים לעקוב אחרי הנעשה שם (גם אני עשיתי לייק לקבוצות שאני לא מסכים איתן רק כדי להיות מעודכן), וחלק נכבד מאלה הם בכלל עיתונאים (:

למעשה למכבי חיפה יש עשרות אלפי אוהדים רק בחיפה עצמה, אם לא מאות. אמנם העשרות/ מאות שקוראים לשחר ללכת בשטח ובאינטרנט עושים הרבה רעש, ואת אלה שרוצים שהוא יישאר אי אפשר לשמוע כי הם לא מפגינים נגדו, אבל זה עדיין (לדעתי) מיעוט זעיר מאוהדי הקבוצה.

שחר הוא לדעתי הבעלים הכי טוב בארץ, וגם הכי אהוב בארץ. אני לא יכול להוכיח את זה, אבל אם יעשו סקר מקיף ומייצג בקרב האוהדים, יהיו לשחר להערכתי אחוזי תמיכה של 80% מהאוהדים. אני יודע את זה, שחר יודע את זה (ולכן לא מתרגש מה"קריאות לעזיבתו"), אני חושב שגם רוב האוהדים יודעים את זה. בהחלט ייתכן שגם אנשי התקשורת יודעים את זה, אבל הם צריכים משהו למלא את המקום בין הפרסומות בעיתונים, ולגרום לגולשים להקליק עליו באתרים.
אז לא צריך להתרגש. בניצחון הראשון כבר לא תשמעו את ה"מחאות", ובניצחון השלישי כבר תשמעו רק מחיאות.

*מצד שני, גם באירוע אחרי המשחק בשבת לא היה שום דבר בעייתי, ולכל אחד בארץ מותר למחות נגד מי שהוא רוצה כמה שהוא רוצה. הקשקושים ברדיו על "אלימות" היו מביכים והעידו בעיקר על רמת התקשורת. הנה מה שכתבתי על זה באותו ערב: http://bit.ly/1hLi3Yl

holden 1 בספטמבר 2015

אין לי חשק או כח לסתור אותך,
רק ארמוז ששחר אכן חביב כי הוא כמו הסבא מהפרסוצת של הסוכריות:ורטר'ס אורגינל,
מין לם לם-לא מועיל לא מזיק, סבא חביב וקשיש שעבר זמנו

הופמן 1 בספטמבר 2015

תודה על הרמז. אני מהמר על פרופסור שזיפי, עם מפתח צינורות, באולם הנשפים

holden 1 בספטמבר 2015

על פי מה קבעת ששחר הבעלים הטוב בארץ?
שחר מתייחס לאוהדים כמו שהיו עבדים שלו בשדות הכותנה, הוא אדם יהיר ועיקש בעל חשיבה מיושנת.
בתחילת הדרך עשה פה ושם כמה דברים מועילים, ככל שהזדקן הוא התחיל במדרון של טעויות, כבר שהם עלו לקמפיין הראשוני בצמפיונס ליג הוא התקמצן ולא רכש רכש ראוי לקבוצה מובילה, אייל ברקוביץ צדק שתמיד קרא לו: קמצן.

אם שחר היה בעלים הכי טוב בארץ מכבי חיפה היו כבר עם 10 אליפויות ברצף, הוא לקח את חיפה כבר כאלופה , אמנם העלה אותו לפסגות אבל אז במקום להמשיך ולטפס לעוד פסגה הוא נח, נח והשקיף בשאננות על שאר הקבוצות , הוא היה שאנן, חשב שהוא הכי הכי חכם,
היום מאותה הפסגה הוא שם את חיפה במגרש הגרוטאות.
רוב אוהדי חיפה לא רוצים אותו בקבוצה

הופמן 1 בספטמבר 2015

הרוב רוצים או לא רוצים, לא אני ולא אתה יודעים. אני יודע שכשהכרוז קרא בשמו בטקס לבוקולי, היו מחיאות כפיים מקיר לקיר ומתוך 30 אלף איש שמעתי אולי 5-10 אנשים צועקים בוז – שזה הדבר הכי קל לעשות בשביל להראות שאתה לא תומך במישהו. אם הרוב היו נגדו הן היו מראים את זה. שאל את יונה יהב או פוליטיקאים אחרים שהגיעו לאבי רן. ויש את המספרים שהצגתי קודם – כמה עשרות (מתוך אלפים) בכפ"ס, אלף אנשים (בדקתי) בעמוד הפייסבוק, מתוכם אנשים שאני יודע אישית שהם לא אוהדי מכבי. מיעוט זעיר. זערורי. אבל הרבה רעש.
לגבי הדברים האחרים שאמרת, שיהיה לך לבריאות. נוגש עבדים? אני יודע שהאוהדים מתקשרים אליו והוא מדבר איתם בסבלנות ועונה להם לכל שאלה. חפש ביוטיוב. לא בדיוק התנהגות של אדון לעבדים שלו.
קמצן? ברצינות? איזה עוד בעלים השקיע כל כך הרבה כסף כל כך הרבה שנים הקבוצה בישראל? תעשה לי טובה. אני מתאר לעצמי שאם אתה היית בעלים היית זורק את הכסף שלך על הקבוצה בלי חשבון, אה? קל מאוד לפזר כסף שאין לך.
ההתנהלות ה"מיושנת" שלו הביאה למכבי הרבה הצלחה ובעיקר יציבות של שנים בצמרת הליגה. רוב האוהדים בליגה מקנאים בנו והיו מתים לבעלים כאלה. הם שנים מחכים בפינה לתקופה פחות טובה של המועדון, חבל שאצלנו לא יודעים להעריך את מה שנפל בחלקנו ומשתפים איתם פעולה.

ירוק 2 בספטמבר 2015

הופמן – אני מבין ששינית מ"הכי טוב" ל"רוב". עכשיו זה הגיוני. להגיד ששחר (כרגע. לא לפני 6 שנים. כרגע) הוא הבעלים הכי טובים בארץ זה מופרך בואכה הזוי. בכל הכבוד.

דגש 2 בספטמבר 2015

כרגע שחר הוא הבעלים השני הכי טוב (אחרי גולדהאר).
זה שלא מצליח לו לא אומר שהוא פחות טוב מאלונה או איזי. לא בטוח שהם היו מצליחים יותר במכבי חיפה. כנראה שפחות. בכל מקרה הם מביאים מכיסם פחות.
זה שלא מצליח לשחר זה לא עניין של בעלים אלא של הנהלה (ואם תסתכלו על מכבי תל אביב תבינו שמדובר בתפקידים נפרדים לגמרי, המטרה שלכם צריכה לייצר את ההפרדה הזאת גם במכבי חיפה).
לעומת זאת אם צריך לבחור את הבעלים הכי טוב בכדורגל הישראלי <> – אין לי ספק ששחר היה הבעלים הכי טוב. לגולדהאר יש עוד דרך לעבור בשביל לעקוף את מה ששחר עשה בשביל מכבי חיפה. לזכותו של גולדהאר ייאמר שהוא הולך בדרך הזו בנחישות.

הופמן 2 בספטמבר 2015

ירוק – אז כשגאידמק היה, הוא היה הכי טוב. עובדה, הוא שם הכי הרבה כסף, הוא לקח אליפויות, אף לא יכל עליו.
הקריטריונים שלי שונים. יציבות ועקביות הן שתיים מהן. שחר פה שלושים שנה. כשגולדהאר ישלים פה עשור, תזכיר לי ואעניק לו בשמחה את המקום הראשון שלי.

יואב 2 בספטמבר 2015

הופמן,
מיטש התחיל את עונתו השישית כרגע ועם הפרס הגדול ביותר שיש על גבו של טראבל. כשנסכם את העשור אני בטוח שהוא יהיה בצד הזכות.

צור שפי 1 בספטמבר 2015

אני חושב שהאופצייה הריאלית היחידה היא מה שהגדרת "בושינסקי". זה מה שהצליח במכבי ת"א וחשוב שהיא לא תישאר לבד כדי לייצר תחרות ולקדם את הכדורגל שלנו. כמובן שהייתי מאוד שמח אם זה היה קורה גם בהפועל אבל רצוי שזה יקרה בכמה שיותר מועדונים ולמכבי חיפה יש כיום נתוני פתיחה הרבה יותר טובים ממה שהיו למכבי ת"א כאשר גולדהאר קנה אותה.

חיים הצהוב 1 בספטמבר 2015

נכון אבל תקח בחשבון כשגולדהאר קנה את מכבי משניידר התקציב שלה היה 30 מליון שקל וכמעט ללא התחייבויות עתידיות, התקציב של חיפה היום הוא באזור ה80 90 מיליון ועם המון התחייבויות ככה שאמנם מכבי הייתה במצב קשה יותר אבל היא הייתה ללא חובות ועם תקציב נמוך אז גם היה הרבה יותר קל לשווק אותה כלכלית מאשר את חיפה, קשה לי לראות הרבה אנשים שיסכימו לקחת על עצמם התחייבות שכזו גם אם הם ברמה של גולדהאר.

בלייק 1 בספטמבר 2015

נראה לי שהאוהדים מחפשים (אם נחפש מכנה משותף, כי כמו שצויין כבר לפני – יש אוהדים שונים עם אג'נדות שונות) accountability.
הם רוצים ששחר לא יטמון את הראש בחול ("עברנו את גידאמק, נעבור גם את גולדהאר"), לא יסתור את עצמו עם סיסמאות מנופחות שאבד עליהן הכלח ("אף שחקן ישראלי לא שווה יותר מ- 150,000 דולר לעונה ולא יקבל סכומים כאלה בחיפה" או "רפאלוב לא יימכר גם תמורת 5 מיליון יורו" יום לפני שרפאלוב נמכר ב- 2.5 מיליון יורו), יראה שהוא מבין את המצב הלא פשוט בו נמצאת מכבי חיפה וינסה לפתור אותו.
כרגע, שחר יוצא מנותק, אפילו תלוש ולא רלוונטי. הוא טוען שהוא הצליח כמנהל מקצועי לא מעט שנים. ב- 5 השנים האחרונות (ולא רק בהן) הוא נכשל כמנהל מקצועי, וזה הוביל לרכש בזבזני ולא נכון, לתופעת המנודים וגם לחילופי מאמנים באמצע עונה. והוא עדיין בשלו, מתנהג כאילו הכל כרגיל. מבחינת הקהל, הם מגיעים בהמוניהם, קונים מנויים, מכניסים הרה יותר כסף למועדון, אבל הוא עוד תקוע עם קונספציה שלא מביאה תוצאות.

שחר מתעקש להיות גם בעלים וגם מנהל מקצועי, אז הוא לא יכול להתלונן כשהקהל דורש את ראשו כשהקבוצה לא מצליחה מקצועית. אם לשחר היה מנהל מקצועי והוא היה מביא את התוצאות של שחר ב- 5 השנים האחרונות (רכבת השחקנים הבינוניים, חילופי המאמנים, מיקום בליגה ותוצאות בגביע ובאירופה) הוא לא היה מחליף אותו?
לפי ההתנהגות שלו עם המאמנים הוא היה מחליף אותו הרבה קודם. את עצמו הוא לא מוכן להחליף (כמנהל מקצועי, אני לא מדבר בכלל על בעלות). האוהדים לא מבינים למה. זאת אומרת שמבינים שזה מסיבות בסגנון: כיף לו, זה שלו, שכולם יקפצו, אבל לא רואים שום היגיון מקצועי.
אולי הערבוב בין תפקידיו זה מה שמגן עליו עכשיו, ולא מוביל להפגנות גדולות יותר. יש אוהדים שפוחדים שיענק'לה יעזוב גם כבעלים, אז מפחדים להפגין נגד שחר המנהל המקצועי.

יניב פרנקו 1 בספטמבר 2015

אם הטענה כלפיי בעלים היא על הניהול הגרוע שלו (לטענת הצרכנים) אז אין הרבה מה לעשות חוץ מלרטון .

yaron 1 בספטמבר 2015

לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר
"לפי ההתנהגות שלו עם המאמנים הוא היה מחליף אותו הרבה קודם. את עצמו הוא לא מוכן להחליף (כמנהל מקצועי, אני לא מדבר בכלל על בעלות)."

סתם דוגמא קטנה – האם הורגש איזה שינוי תפיסתי/אסטרטגי מאז סמי עופר? איך ייתכן שקבוצה עוברת לכזה אצטדיון אבל ההתנהלות והתוכניות לא מושפעות?

אני באופן אישי חושב שהבלגן התחיל כששחר החליט להשאיר את אלישע לעוד עונה אחרי האליפות האחרונה.
אתה לא משאיר מאמן לעוד שנה בתור פרס. אתה משאיר אותו כי אתה חושב שהוא המאמן הכי טוב והכי מתאים לקבוצה לעונה הבאה!
לדעתי זה השפיע על כל המערכת מהמאמן ומטה, ומשם כדור השלג המשיך להתגלגל.

הבאתי בעבר קישורים שמאמתים את הטענה שאני הולך להעלות עכשיו ואם יהיה צורך אחפש שוב.

"בגלל" האליפות הזאת שחר לא יכל להביא את עטר שאתו כבר סיכם.
בסוף השנה כשרן בן שמעון היה פנוי ומעוניין, שחר כבר היה "חייב" לעטר שלו הבטיח את התפקיד ורק ביקש שיחכה עוד שנה.
אחרי עטר כשבנאדו הציל את העונה הוא היה "חייב" לו צ'אנס ונתן לו לאמן עוד עונה למרות שהיה ברור (לדעתי וכך צפיתי) שהתפקיד גדול על בנאדו בטח כשהכוונה היא להתמודד גם באירופה וגם בליגה וכאשר היה כבר ברור שהפרוייקט של גולדהר את קרויף לא רק שלא הולך להיעלם אלא ממשיך בתנופה.

זה על קצה המזלג רק על מאמנים.
אפשר לכתוב גם על שחקנים, מנודים וכו'

יידישקייט 1 בספטמבר 2015

מסכים. כל זאת לעומת איך שיורדי פעל עם השוערים. אין חייב ואין מגיע, יש מי שהכי טוב וזמין.

yaron 1 בספטמבר 2015

יניב,
אני לא מאמין ששחר באמת מוכן למכור במחיר סביר (גבוה אבל סביר).
מכבי חיפה היא המועדון עם פוטנציאל הרווח הגדול בישראל. כמות האוהדים, האצטדיון, מיעוט התחרות בצפון וה- proof of concept
שביצעו גולדהר וקרויף במכבי, הופכים את המועדון לבעל פוטנציאל אדיר.
שוב,כמובן שמדובר במחיר גבוה אבל סביר ולא כמו ששחר בדר"כ מתמחר – כלומר מצד אחד אין אף שחקן ישראלי ששוה מיליון יורו, ומצד שני הוא לא מוכן למכור את טוואטחה במליון וחצי.

בנוסף – ברגע ששחר יבצע את אחד משני המהלכים הבאים (1.מכירה של 70% לפחות והישארות כנשיא כבוד, ו/או 2. החלפת כל הצוות המקצועי מהמנכ"ל ומטה ואי התערבות שלו עצמו) – הפערים מול מכבי תל אביב ייסגרו/ ייעלמו בתוך שנתיים שלוש.

MOBY 1 בספטמבר 2015

הטענה היחידה שלי (שלי) לשחר היא פשוט הכשלון בעונות האחרונות.
אני לא מבין למה לא הצלחנו לגדל שחקן מוביל בכדורגל הישראלי אחרי קטן.
טוואטחה הוא אחלה שחקן, אבל חסר אופי של שחקן מוביל או שהמערכת מעקרת את היכולת שלו (חמד ורפאלוב לא הובילו את חיפה, ולא נשארו מספיק).
חיפה תמיד נבנתה על שחקני בית+ חיזוק (ויש את היוצא מן הכלל של עונות היוסי, אבל אז קטן היה ובנאדו ועטר לסירוגין) .
הנבחרת היתה בנויה על חיפה והלגיונרים שלה. הימים האלו חלפו.
לא חושב שיש לנו כשרונות פחות טובים מהקרח שמחבק את זהבי כל הזמ או בוזגלו או ברדה.
המערכת/מאמנים/הנהלה לא מצליחים להפוך את השחקנים הנפלאים של הנוער לשחקני אופי מובילים (לא שקטן כצעיר היה כזה אבל הוא נבנה להיות כזה).
יביא מאמן (לא, רוני לוי הוא לא מאמן טוב לטעמי). יתן לו חוזה ארוך ויבחן אותו על שחקני הנוער בבוגרים.
תגידו שזה לא מתאים לחיפה? אענה לכם שאם לפני 5 שנים היה עושה זאת, אז היה לנו מנהיג מחליף לקטן ולגב שלו. (לא יוסי הוא לא מנהיג חיפאי).
אבל מה אני מבין.

בלייק 1 בספטמבר 2015

זהבי לא מתקרר מהקרח שכל הזמן מחבק אותו?

MOBY 1 בספטמבר 2015

לא, רק מתחמם לצערי.

דגש 1 בספטמבר 2015

המחאה הזאת לא מובילה לשום מקום, כי שחר במשך שנים של ניהול נכון יצר מערכת יחסים שבה האוהדים אוהדים את השחקנים, את הקבוצה, את הסמל ואת הבעלים. להגיע למעמד כזה, ולוקח קצת פחות (כנראה) כדי לאבד אותו. גם במכבי של גולדהאר עדיין זה לא המצב.

אבל אם אוהדי מכבי חיפה יסתכלו מסביב הם יראו שקשה מאוד למצוא בעלים טוב (כמו שהראית, בתור אוהד הפועל שמסתכל מסביב כבר שנים), ואולי המטרה שלהם לא צריכה להיות להחליף את שחר או לאיים עליו אלא להשפיע עליו ולשכנע אותו. אולי הם צריכים לנסות להתאגד ולייצר עמותה שתייצג אותם ותבקש בקשות ברורות ותציע בתמורה תמיכה ושקט.

לוותר על שחר זה ממש לא כדאי להם. אני לא חושב ששרצקי מוכשר יותר משחר והוא בטח לא משקיע יותר ממנו. קשה מאוד למצוא גולדהאר (אני שמעתי רק על אחד, אבל לא עברתי בעיון על רשימת 1000 העשירים בעולם של פורבס).

אוהדי מכבי חיפה (בהכללה, על חסרונותיה ויתרונותיה של הכללה) לא מבינים עד הסוף עד כמה היתרונות של שחר הם נדירים: בעלים עשיר שנותן עשרות מיליונים בעונה, רוצה להיות בצמרת, יציב ונשאר לאורך טווח. אז גם אם הגישה שלו ריכוזית, סגורה ועוינת כלפי שינויים, הוא ממש לא משהו שכדאי לזרוק כשקשה.

דגש 1 בספטמבר 2015

לגבי הנהלה מבוססת אוהדים – זה לא נראה לי הסגנון של מכבי חיפה. למרות שבטח עופר פרוסנר רוצה.

מאיר (חדש בשכונה) 1 בספטמבר 2015

אוהדי חיפה, אף אם מקצתם, פועלים כעת מתוך תסכול ולא מבינים שהם עלולים להשמיט את הקרקע היציבה עליה עומדת קבוצתם. בעלים עשיר נלקח על ידם פורגרנטד, ולא היא. הם גם לא מבינים שבספורט יש תקופות, אולי כי חלק גדול מהם נולדו לתקופת האליפויות ולא הכירו דבר אחר. נסו להעיף את שחר, ואני כאוהד מכבי תל אביב אומר לכם, הצלחתכם, הצלחתנו.

עופר פרוסנר 2 בספטמבר 2015

ממש ממש לא רוצה. אני רוצה את אותה הנהלה מבחינת ניהול, ושיהיה מנהל מקצועי בנפרד – עם חירות מקצועית מוחלטת. אני לא רוצה לנהל את הקבוצה שאני אוהד

צהוב כחול 47 1 בספטמבר 2015

אוהד מכבי ת"א 40 שנה
מכבי חיפה אימפריה אמיתית שנייה רק למכבי ת"א
כמי שהיה שם בשנות ה80 השחורות של מכבי ת"א התהליך שעובר כעת על חיפה זהה לחלוטין
שחקנים שהם כוכבי תקשורת וכלום ושום דבר עם מנטליות של בובות ברבי [איוניר,אלון נתן ,חי קרייס ורבים אחרים]
אם חיפה תשרוד את השנים השחורות [למכבי זה לקח 13 שנה] היא תחזור להיות האימפריה מספר 2
אם לא תהפוך להיות סוג של הפועל פ"ת
לגבי שחר ,נתחיל בזה שתקראו לו מר שחר
חלק מאוהדי חיפה שכחו או שאינם יודעים מה היתה חיפה לפני שחר

עודד 1 בספטמבר 2015

למיטב זכרוני (ואני זוכר לא רע בכלל) מכבי חיפה הייתה קבוצה שלקחה ארבע אליפויות ושני גביעים עוד לפני שחר ומילאה אצטדיונים עוד לפני האליפות הראשונה.

דגש 1 בספטמבר 2015

עודד, כרגע מה שמשנה זה לא מה היה לפני שחר. לפני שחר לא היתה בעלות פרטית בכדורגל הישראלי. היתה אגודה של עסקנים שלא ממש הזרימה מיליונים בשנה. אתם לא באמת רוצים או יכולים לחזור לזה כרגע.

במצב הקיים אין לכם שום אלטרנטיבה יותר טובה משחר. מכבי ת"א עברה דרך ארוכה עד שהגיעה לגולדהאר ואני ממש לא בטוח שיש לאוהדים של חיפה סבלנות וכוונה ללכת בה. וגם אם תנסו – למכבי היה גם הרבה מזל שלא בטוח שיהיה לכם (תראו את הפועל).

אתם צריכים להפסיק עם מלחמת האגו המטומטמת הזאת של מי שולט ומי יגיד למי ומי הבוס ומה זכותו של מי לעשות. אם אתם חושבים שזה מה שיעזור תדרשו מנהל ספורטיבי ומערכת סקאוטינג רצינית לקבוצה. לזה יש סיכוי ששחר יגיד כן. אם תגידו לו לעוף לא תגיעו לשום מקום.
הבעיה שלכם היא לא שהבעלים לא משקיע, שהוא לא רוצה, וחברים – עם כל הכבוד לסבל שלכם בשנים האחרונות – בעלים שנותן כסף ורוצה לקחת אליפויות זה הדבר הכי חשוב. אל תהיו טיפשים. או שתהיו, זו מכבי חיפה שלכם.

עודד 1 בספטמבר 2015

הי דגש. דבר ראשון אל תתיימר לחשוב שאתה יודע מה אוהדי מכבי חיפה רוצים. יש הרבה מאד אוהדים וסביר להניח שכל אחד רוצה משהו קצת אחר. אתה בנית תילי תילים של תיאוריות על סמך משפט אחד שעניתי לבחור מבוגר וקצת יהיר.
אני לא יודע למה קיבלת רושם אחר, אבל הרבה מאד אוהדים היו שמחים ששחר יישאר בתנאי שהוא ירפה מהמושכות וינהל את הקבוצה כמו קבוצה מקצוענית ב2015. אבל, ומהיכרות רבת שנים עם האיש, זה לא הולך לקרות. במצב הדברים הנוכחי כמובן שהכי טוב לקבוצה שהוא ימכור אותה. גם בלי יענקלה שחר הקבוצה יכולה להעמיד תקציב של מקום חמישי בליגה ("ההישג" הקבוע שלנו בשנים האחרונות), ואני מאמין גדול ביכולתה של הקבוצה למצוא רוכש רציני. אגב- אני גם מאמין גדול בכך ששחר יעביר את אחריותו במועדון רק למישהו שיכול לעמוד במחויבות- אני לא חושב ששחר שונא את מכבי חיפה.
אגב, אני קצת לא מבין את הטענה שעל אוהדי מכבי חיפה לעשות הכל על מנת ששחר יישאר. הבן אדם בן 72. הוא לא יהיה בעלי הקבוצה לעד. אז למה לא להקדים את מה שיקרה גם ככה עוד כמה שנים?

דגש 1 בספטמבר 2015

1. אני חושב שיש לכם סיכוי יותר טוב אם תתאחדו כדי לומר לו להביא מנהל ספורטיבי ומערכת סקאוטינג מאשר אם תאמרו לו לפרוש.
2. אתה אומר "אני מאמין גדול ביכולתה של הקבוצה למצוא רוכש רציני", על סמך מה? מכבי ת"א עברה 14 שנים של טלטלות לפני שמצאה את גולדהאר, בית"ר מנסה להיפטר מטביב ומגאידמק, והפועל… אתם לא רוצים להיות הפועל. אם היה רוכש על הפרק שגם מוכן להשקיע 10-20 מיליון מכיסו כל שנה הדברים היו נראים אחרת, אבל אנשים כאלה הם נדירים מאוד.
3. אני חושב שהכי טוב יהיה עבורכם להשאיר את שחר כבעלים ואת הונדה כספונסרית (ואם יחליט לפרוש שיעביר לבנו או למי שסומך עליו). מה שאתם כן צריכים לעשות לדעתי, זה לדרוש משחר מנהל ספורטיבי ומחלקת סקאוטינג רצינית. זו בקשה לא פשוטה עבורו, אבל אני חושב שהיא יותר ישימה מאשר לדרוש ממנו למכור אותה. אם תתאחדו סביב זה תוכלו להחזיר את מכבי חיפה להיות קבוצה תחרותית. אם סתם תנסו לגרש את שחר את עלולים למצוא את עצמכם במצב של בית"ר והפועל. אתם בטוחים בעצמכם, לא ברור לי למה.

עודד 1 בספטמבר 2015

14 שנים? קצת הפרזת…וזה אחרי שנים של מחאת חיתולים, חולצות שחורות ובסיס כלכלי (אצטדיון קטן יותר וממוצע קהל קטן יותר) חלש יותר משל מכבי חיפה. יש סיבות להיות אופטימים דגש.
עוד פעם, יש לא מעט אנשים שהיו קונים את שחר (או הבן שלו) כבעלים אם הם היו מוכנים לעזוב את המושכות להנהלה מקצועית (לא, לא איתמר צ'יזיק העייף). אבל אני מרשה לעצמי להניח שאני מכיר את שחר קצת יותר טוב ממך, והוא לא הולך לעשות את זה (והוא כבר היה עושה את זה לפני חמש שנים אם זו הייתה הכוונה שלו).

דגש 1 בספטמבר 2015

זו לא הכוונה שלו, אתם צריכים לגרום לו להתפשר. להבין שזה מה שמעניין אתכם. לא בניונים ולא עטר.

אנשים לא רוכשים קבוצה בגלל שהקהל מרגש אותם. אנשים קונים קבוצה כי הם אוהבים כדורגל, כי הם אוהבים את ישראל, כי הם רוצים עוד פרויקט בחיים שלהם. הקהל זו אחרונת הסיבות. אם היה אחד כזה בית"ר, הפועל או נתניה היו משיגים אותו.

אגב, אתה מתרברב במספר הצופים, אבל הוא קשור הדוקות גם לשחר ולמאמצים שלו להקים אצטדיון מעולה. בקרית אליעזר היה לכם 6000 מנויים.

דגש 1 בספטמבר 2015

אה, ומכבי ת"א היא מותג יותר חזק ובינלאומי ממכבי חיפה בזכות קבוצת הכדורסל. זה שיקול משמעותי בשביל רוכש, יותר מקהל.

עודד 1 בספטמבר 2015

קבוצת הכדורגל של מכבי חיפה עדיין מותג יותר חזק מקבוצת הכדורגל של מכבי תל אביב באירופה (ולצערי זה בתהליכי שינוי מהירים).

יניב פרנקו 1 בספטמבר 2015

לחיפה יש מכלול מצוין עבור רוכש איכותי – אבל העלות שלה תהיה גבוהה בהרבה .
אם זה יהיה מישהו ישראלי לחיבור הריגשי יש משקל – אם זה מישהו מבחוץ אז אני מניח שבסוף זה יהיה עלות תועלת .

יואב 2 בספטמבר 2015

ממש לא. מכבי, זאת השנה השניה ברציפות נכנסה למועדון מותגי העל בישראל(בכל התחומים). קבוצת הכדורגל הראשונה לעשות זאת. מיותר לציין שקבוצת הסל של המועדון חברת קבע שם.

עודד 1 בספטמבר 2015

הכוונה שלי במספר הצופים הוא השוואה בין מכבי תל אביב לפני רכישת גולדהאר לבין מכבי חיפה הנוכחית. לגבי כל השאר, אני מבין שאתה פשוט לא יורד לסוף דעתי.

דגש 1 בספטמבר 2015

ייתכן שאני לא יורד לסוף דעתך, ייתכן שאתה רואה במציאת רוכש הולם משימה קלה ממה שהיא באמת ולכן ממהר לוותר על הבעלים הנוכחי.

הופמן 1 בספטמבר 2015

דגש – כאוהד מכבי חיפה אני מסכים עם כל מלה שלך.
ואני מסכים עם פרנקו שהאוהדים שלנו בעיקר מתוסכלים מכך שמערך הכוחות השתנה. צריך להפנים את המצב ולהגדיר את הציפיות מחדש. כשזה יקרה, נבין שקבוצה תחרותית עם בעלים יציב שמשקיע בקבוצה בכל שנה מחדש זה מה שאנחנו צריכים ורוצים.

יניב פרנקו 1 בספטמבר 2015

הפועל בתקופת המחאה הייתה הקבוצה הכי ריווחית שהייתה פה במונחי הוצאות הכנסות – היא הוציאה כמו חיפה של היום והכניסה כמו מכבי של היום – התחושה הייתה שהפועל מייצרת כסף קבוע ולא צריכה בעלים .
ולקח שנה וחצי מהמחאה ועד פנדורי עד שהגיעה לגרעון .
מנויים זה על הנייר , אירופה זה על הנייר – שחר שם כסף אמיתי .
מצד שני אני לא חושב ששחר יכול להשתנות – אז אם שואלים אותי המצב בעייתי .
אוהדי מכבי חיפה חייבים לקחת בחשבון מצב שבו במשך שנים הם ילכו במדבר – אני לא בטוח שהרוב לוקח את זה בחשבון – הציפייה שיש כמה גולדהארים שרק רוצים לבוא היא נאיבית מדי , התחושה שאפשר לעשות את זה על סך הכנסות טבעיות נאיבית לא פחות .
וחוץ מזה גם לגולדאר ואלונה לקח כמה שנים לשלם שכר לימוד שכל בעלים חדש ישלם .

המצב בחיפה מאוד מסובך – אני בכלל לא בטוח שרק מנהל מקצועי יפתור הכל .

Devito 1 בספטמבר 2015

לא נשמע הגיוני שהפועל אז הכניסה כמו מכבי היום.
סך המענקים עלה מאז לפי מה שידוע לי.

יניב פרנקו 2 בספטמבר 2015

הפועל מכרה הרבה מאוד שחקנים לחו"ל – זהבי, דה סילבה, שכטר , ורמוט

מאיר (חדש בשכונה) 1 בספטמבר 2015

נכון, חיפה לקחה 4 אליפויות בשנים שלפני שחר. עם זאת, בשנות השבעים ותחילת השמונים היתה קבוצה בשם מכבי נתניה שלקחה 5 אליפויות. זה לא הבטיח לה דבר כאשר הגיע העידן בו כל ההעברות החלו להיות חופשיות והבעלות הפכה להיות פרטית. אם שחר לא נכנס אליכם אז כבעלים, ונותן את התנופה הנדרשת לקבוצה שגדל בה דור מצויין, אחרי הדור הזה היא היתה מתחלפת עם קבוצה אחרת, אבל בא שחר בשנת 93, קנה בקיץ אחד את אלון מזרחי, אלון חזן, אלון חרזי, רפי כהן, משה גלאם, שי הולצמן ועוד כמה זרים מעולים ובהרכב לראשונה היו 2 עד 3 שחקני בית. זו היתה מהפכה שאיימה לקבור את התחרותיות בליגה. מכבי עוד הצליחו להתנגד מספר שנים בשארית הכוחות, אבל הזרמה בלתי נפסקת של שחר בכמה שנים יצרה את העשור הראשון של שנות האלפיים בו לא היתה לכם תחרות. בלי שחר זה לא היה קורה. עם היציבות שלו אתם עוד יכולים לחזור, אפילו העונה, חלילה.
ואגב, לא מצאתי כל יהירות בדברי צהוב כחול 47, המבוגר כדבריך.

יואב 2 בספטמבר 2015

מאיר,
לגמרי. גם הפועל פתח תקווה וביתר היו על המפה אז. אפילו הפועל רמת גן. לנופף בהיסטוריה לפני שחר זה נחמד, אבל המציאות מראה שזה לא החזיק מים בשום מקום בסדרי הגודל האלה.

holden 1 בספטמבר 2015

גם שמכבי חפה שיחקה בליגה הארצית היו בקרית אליעזר צופים לא פחות מבלומפילד אם לא יותר, חיפה עיר של כדורגל, עם שחר או בלי שחר,
אני מעדיף את חיפה בלי שחר,
גם אחרי עידן יעקב שחר השמש תמשיך לזרוח וישחקו כדורגל בחיפה, שחר הוא לא שמש העמים, מספיק עם ההתרפסות הזו.
הוא אפילו לא חיפאי,

למכבי חיפה תמיד היה ויהיה גרעין קשה של אוהדי כדורגל,מחלקת הנוער של חיפה תמיד היתה מהמובילות בארץ, כן, גם לפני הגעתו של מר יעקב שחר,
כנראה שנגזר עלינו להתחתן חתונה קתולית עם יעקב שחר, עם כזה חתן עדיף להתגרש,
אם כבר עסקינן בחתונות הרי יעקב שחר הפיק רווחים נאים ממכבי חיפה ועבורו זה נישואי תועלת, למטבע יש שני צדדים ואדון שחר לא פועל רק לשם שמיים.

דגש 1 בספטמבר 2015

אז מה אתה כן רוצה?
להתגרש משחר ושהקבוצה תישאר בלי בעלים?
תראה את הפועל מתרפסת שנים לבעלים. עוברת מצרה אחת לצרה אחרת. מטביב לרמון כמו משחק.
אתם מזלזלים בהשקעה של שחר, אבל כסף זה דבר חשוב בכדורגל.
וגם אם אתם מסתפקים בתקציב של 60 מיליון (העונה, וזה רק יפחת כשיפחתו ההישגים). מי כן יהיה הנשיא? אתה?
דיבורי ה"אנחנו לא צריכים אחד שמתנהג אלינו ככה" הם מנותקים. אתם צריכים ועוד איך אחד שמתנהג אליכם ככה. לא את ההתעלמות מהקהל, אבל כן את ההשקעה הכספית, את ההתעקשות לנסות מדי עונה (גם אם ללא הצלחה) להוביל את הקבוצה להצלחות, וכן – גם את התארים שהוא כן הביא לכם. את האליפויות, פעמיים ליגת אלופות.
אז יש בעיה, אבל מי אמר שפרידה תועיל למכבי חיפה? אני אומר שלא.
יש פתרונות אחרים.

יניב פרנקו 1 בספטמבר 2015

עזוב הפועל – תראה את ביתר עם קהל ענק ואצטדיון גדול

holden 1 בספטמבר 2015

ככה וככה אין לחיפה סיכוי לקחת אליפות בעידן שחר, מה יקרה אחרי ששחר לא יהיה? קודם שיעזוב ואחרי זה נסתדר,
לא פוסל ירידת ליגה ושיתוף מסיבי של שחקני נוער המקומיים,
איך אומרים: שתישרף ירושלים.
עם שחר זה כבר לא הולך-בוא ננסה בלעדיו.
הושמעה פה טענה שבקרית אליעזר היו רק 6000 מינויים, אני יודע שבחיפה הטרום עידן שחר היו באים כל משחק כ 8000 -9000 קבוע, כולל למשחקים בליגה הארצית, אז ביחס לסטנדרט של אז הקהל בחיפה תמיד היה הגדול או בין הגדולים בארץ ללא קשר להישגים, הווה אומר יחס חופף בין קהילה לגאווה העירונית לקבוצתה, היום זה נעלם ,
מה שווה ה 30 אלף ללא כדורגל ?

שחר שבוי של שחקנים: היה שבוי של יניב קטן, שבוי של יוסי בניון(ילד שלי מוצלח)
הרי ברגע שרוני לוי התעמת עם יוסי שחר היה חייב לגבות את המאמן, כעת מה? הוא סתם יצר מישמש והחליט שלא להחליט,
שחר זה הדמות מהשיר של אריק אינשטיין: רגל פה ורגל שם.
שחר מתקמצן איפה שצריך להשקיע ומשקיע איפה שלא צריך,
הייתי אומר במונחים של מנהל ובעלים של קבוצה שהוא דמנזי משהו,
הביתה שחר וכמה שיותר מהר, לא נתגעגע

holden 1 בספטמבר 2015

ששחר יעזוב , הוא מתבקש לקחת עימו גם את הסנשו פנשו שלו

דגש 1 בספטמבר 2015

די, "אין לחיפה סיכוי לקחת אליפות בעידן שחר"???
היא לקחה אליפויות רבות בעידן שחר. עכשיו יש תקופה קשה, יש בעיות, אבל צריך לפתור אותם.

זה בעצם שיח כדורגל חסר סבלנות טיפוסי. כששחר מצליח הוא אל, המהות של מכבי חיפה מקור כוחה וזה שעושה אותה בת אלמוות. כששחר לא מצליח הוא חסר תקווה דמנזי.

יש למכבי חיפה בעיה בשני מוקדים:
1. רכש וחזון מקצועי (איזה סגנון, איך שואפים שהקבוצה תראה)
2. טיפול בלחץ ובבלאגן סביב השחקנים והמאמנים

שחר לא רוצה לטפל בזה. אם האוהדים של חיפה רוצים שהבעיות האלה יטופלו הם צריכים ללחוץ עליו לטפל בהן. מה היה פעם? לא רלוונטי. עכשיו זה קורה וצריך טיפול.

אבל לבוא ולהילחם ולגרש בעלים שאפתני, עם קשרים, שבונה ובנה, ומשקיע ונותן חסות וקשור לקבוצה זה פשוט חסר אחריות וטיפשי.

holden 1 בספטמבר 2015

בעידן שחר הנוכחי.
כבר מספר שנים הטעויות חוזרות על עצמן, מה שהיה בשנה שעברה זה מה שיהיה השנה ובשנה הבאה כל עוד שחר במועדון,
בזמנו שחר התלהב, היה נלהב ומרוגש, כיום הוא איבד את החדות, כיום הוא נח על הגשר שמעל המים הצהובים,
הוא נח על העבר ומתרפק עליו,
אחוזת הכרמל .
הוא בגילו כבר לא ישתנה, מי שמאמין שנכונו לחיפה ימים יפים איתו שוגה באשליות,
ההיפך הוא הנכון, הטעויות ילכו ויתעצמו ,
עם כל הכבוד, תודה רבה לך על כל מה שנתת, שלום ולא להתראות.
איזה קשרים בדיוק? עם פיני זהבי?
ראינו מה יצא מהקשר הזה.
שיקח איתו את סנשו פנשו

דגש 1 בספטמבר 2015

אני מסכים שהוא לא יכול להמשיך בדרך הנוכחית.
יש בעיות בניהול, בעיקר בהקשר המקצועי-ספורטיבי, ניהול השחקנים והסגל.
אבל בעלים זה לא רק ניהול השחקנים והסגל. הוא יכול להיות מנותק מניהול השחקנים והסגל ולמנות אדם לשם כך.
יש תחומים ניהוליים שבהם המצב של חיפה מעולה יחסית לארצנו, ואף עולה על מכבי ת"א כמו אצטדיון. יש למכבי חיפה תקציב מצוין. יש להם כסף בזמן. ויש לו קשרים (גם בהתאחדות, אבל גם עם סוכנים זה לא רע). זה דברים מועילים.

אני מצטער, אבל זה כנראה עבר לידכם כשאוהדים של קבוצה אחרת הרגישו את התסכול של קבוצה שמתה למצוא בעלים טוב ועשיר, והיא עוברת מבין רע, לאדם מושחת, לפושע (סוחר נשק, תוקף קטינים וכו') לאדם שרק רוצה להרוויח כסף מהקבוצה שהוא הבעלים שלה (ולא כבוד ופרסומת כמו שאתם מייחסים לשחר. כסף.) אם תרגישו את זה במשך 5-6 שנים תתגעגעו לשחר.
לכן כדאי לכם לנסות הכל כדי לתקן לפני שמתייאשים.
מהמקום שלי נראה שיותר קל לתקן מאשר להחליף.
בכל מקרה כדאי לנסות.

טרנטה 1 בספטמבר 2015

שחר רחוק מלהיות פילנטרופ כמו שהוא וכתבי החצר שלו נהנים להציגו. העובדה שכל אדם בישראל יודע מיהו יעקב שחר תרמה לא מעט להצלחתו העסקית שלעניות דעתי שווה לו הרבה יותר מאשר כל הכסף שהוא השקיע במצטבר בכל שנותיו בחיפה. אני גם חושב שאת רוב הכסף הוא לא שם מכיסו הפרטי. בעבר היתה לו את ההזדמנות לייצר הגמוניה מקומית והצלחה אירופאית קבועה סטייל פאנאתינייקוס / אולימפיאקוס וכדומה אבל היעדר החזון / רצון גרם לו להשאר במקום ואז גם ללכת אחורה. הקהל של חיפה עדיין חושב שקבוצתו היא האלפא דוג ולכן מחאותיו. הניחוש שלי הוא שהמחאות יימשכו, כי מקצועית חיפה לא באזור החיוג של ב״ש אפילו והצלחה לא נראית באופק.
אני מסכים שחיפה היא פוטנציאל לרוכש. אצטדיון מודרני, מסורת יפה, קהל נאמן וכל מה שרשמו כאן. ועדיין להניח שהיא פרוספקט גדול ממכבי זו אשליה. למעשה פרט לאצטדיון אין לחיפה שום יתרון על מכבי ולאור הפעולות של גולדהאר אני יכול לקוות שגם זה בטיפול.

דגש 1 בספטמבר 2015

נראה לי שאוהדי בית"ר לא ממש מרוצים עם טביב. להשיג בשבילך את המספר שלו? הוא לא רוצה לקבל פרסום מהכדורגל. רווח של 5-6 מיליון שקל מספיק לו. ימכור אתכם בעוד שלוש שנים.

Comments closed