הפועל ת"א – סטטוס

כמו שאמרתי בפוסט הקודם, את החגים העברתי בחופי מכסיקו ובחנויות ניו יורק והיה די כייף (סתם, היה ממש כייף), יצאתי לדרך כאשר להפועל היו 2 נקודות מ3 משחקים וחזרתי עם עוד 7 מ3 משחקים נוספים – האמת אם לכבירי יש שכל הוא שולח אותי לעוד כמה מסעות כאלה, מבטיח שזה יהיה משתלם ובתכ'לס כמה זה כבר ישפיע על הגרעון. בכל מקרה הבטחתי לצור שפי דו"ח מצב הפועל מסודר ואם כל מה שקורה מסביב לקבוצה כרגע, זה אולי הדבר הכי חשוב, להתעסק קצת בכדורגל, אז הנה. מתחילים.

בפינת התירוצים : האמת שחששתי מכל הסיבוב הראשון מ-2 סיבות עיקריות – הראשונה היא 22 שחקני רכש שמגיעים לקבוצה , אני לא זוכר כאלה מהפכות בכדורגל הישראלי וזה מהלך מסוכן מאוד ברמה העקרונית, בכלל היכולת למצוא בחלון העברות אחד בתקציב מוגבל כל כך הרבה פתרונות היא מוגבלת, אבל מנקודת המוצא של הקבוצה היה לא פשוט לצאת לדרך, הסיבה השנייה לחששות שלי הייתה העובדה שכמה שחקני מפתח עשו הכנה רעה לעונה – וינטרה ואנטל הגיעו מאוחר,רייכרט היה בבוררות כל הקיץ,השחרור הבינלאומי של פינטלי גרם לו להחמיץ חלק ממשחקי ההכנה וכיוצ"ב .

מה שלא תכננתי זה שבעצם כל ההכנה די נזרקה לפח עם ההחלפה של מניונדו – ככה שבעצם הסיטואציה כרגע רחוקה מלהיות מקצועית – מעשית, קצב צבירת הנקודות מנחם קצת אבל צריך להודות שההגרלה מאוד נוחה עד כה. אז תירוצים יש. ולא מעט.

באזור של פינת מה חסר : בגדול כרגע יש לנו בעיה "רק" בעמדות השוער, הקשר אחורי "גרזן" והחלוץ – שאלה עמדות סופר חשובות להיות בהם בבעיה , לגביי השוער, פציעות זה חלק מהמשחק ואני מקווה שאף אחד לא ידע שזה המצב הבריאותי עם הרוש והלך לעונה כזו מאתגרת עם צליל חתוכה כגיבוי , מה שכן, הרוש בהעברה חופשית זה פתרון לשנים, אין הרבה אופציות בשוק הישראלי ואני לא חושב שכדאי במצב של הפועל לבזבז פה עמדת זר, אז ניחא , נקווה שיחזור עוד העונה,לגביי הקשר האחורי אני מכה פה על חטא השחרור של סאשה, חבל מאוד וחסר מאוד, אבל הבעיה הכי גדולה היא עמדת החלוץ – ופה היה לדעתי הרבה חוסר ניסיון של מערכת, חיכו לבן שהר, דיברו עם תמוז, שמו את הביצים של הזרים בסלים אחרים ונשארנו עם דודו ביטון שעליו נדבר תיכף.

נצטרך כבר בינואר לשפר.

כמה מילים על הזרים : אם תרשו לי להיות בן יהודה לרגע ולהתלונן שאין מספיק זרים ושחמישה לא מספיק, כן, לא מספיק. התחזית שלי שנוצרה בכדורגל הישראלי נקודת מפגש אינטרסים שבה לרוב הקבוצות יש אינטרס מהותי להגדיל את מספר הזרים – עבור קבוצה כמו הפועל החשיבות של "לפגוע בזרים" היא קריטית שכן הטובים והבשלים היום בכדורגל הישראלי יוצאים לאירופה או הולכים למכבי ת"א, השאר נשארים למספר קבוצות מועט ועד שהפועל של כבירי לא תשנה את המיתוג המבורדק שלה מהשנים האחרונות תהיה לה בעיה גם מול ב"ש וחיפה – אז ככה שלקבוצה כמו הפועל ליגה של 7 זרים בסגל ו-6 על המגרש תתאים יופי. איפה מצביעים פה ?. תודה.

עד אז, ברמה החיובית אפשר להגיד שיש לו 5 שחקני כדורגל בתור זרים, שזה הרבה הרבה מעל מה שהיה בשנים האחרונות , בקטע הפחות חיובי אפשר להגיד שבעמדת הבלם (וינטרה) ובקשר האמצע (לינגאנה) הייתי שמח להחליף אותם בקשר אחורי כמו סאשה וחלוץ כמו סליחי (סתם, דוגמאות) – בשורה התחתונה נראה שפגעו בזרים, לא בטוח שבעמדות הנכונות.

נקודות אור – גוטליב נראה כמו בלם, אבו עביד מלבד נשמה ולחימה מראה יכולות פיסיות מצוינות ולמרות שהוא לא מגן טבעי (ויותר בלם ככל הנראה) הוא נותן מימד של פיסיות שחסר לנו מאוד, בכלל נראה שבקטע הפיסי אנחנו בהחלט בנויים טוב, אלטמן הרבה בדקות מסוימות כשרון גדול והעובדה שלהפועל יש את הייצוג הגדול ביותר בנבחרת הצעירה יכולה לתת קצת אופטימיות לעתיד.

עוד נקודות אור, בומבה שחקן, גם אנטל, גם פינטלי, בכלל רומנים זה טוב לאדומים (בתור אזרח חדש וגאה אני מדבר פה).

ומה עם רייכרט – אחד הדברים שאני שומע הרבה בטוויטר הזה שלכם זה שאוהדי מכבי סופרים לבן את הדקות ובכלל מקווים לראות אותו נופל סופית על התחת, ההצלחה של דור פרץ גורמת לאושר כפול בצד הצהוב בהקשר הזה.אבל די ברור שמה שקורה לרייכרט כרגע מגיע בעיקר מההכנה הלקויה לעונה, לא שהוא כזה נורא, כן, אבל הוא לא טוב כמו שהיה לפני חצי שנה כשהגיע. והאמת שכרגע הסכום ששולם עליו נראה מטורף לגמרי (לא שבקיץ זה היה נראה שפוי), עקרונית לבן רייכרט עדיף לשחק כמה שיותר בגיל הזה, ואם אוהדי מכבי מאמינים שהיה משחק יותר על חשבון דור פרץ שמשחק מצוין כרגע אז אני שמח שלהפועל יש שחקן צעיר ברמה הזו, נחכה עוד כמה מחזורים ואני מאמין שנהנה.

שיטת משחק : מניונדו התעסק בעיקר ברעיון ה4-3-3 , אלא שיש כמה דרכים לשחק את השיטה הזו והאפקטיבית יותר היא עם 3 חלוצים , הדרך שבה מניונדו שיחק הביא לאימפוטנטיות כללית בהתקפה (כולל משחקי ההכנה וגביע הטוטו), אז אחד הדברים שבאדיר עשה טוב זה לחזור לבסיס של ה4-2-3-1 המאוס שכל הליגה משחקת בורסיה כזו או אחרת . נכון לעכשיו ההרכב האידיאלי של הפועל הוא בשיטה שתיארתי עם אלטמן ואנטל בכנפיים ובומבה מתחת לחלוץ (שזה שינוי חשוב שבאדיר עשה מהתפקוד של בומבה באגף) .גם המעבר ל4 קלאסי בהגנה עם גוטליב (אלגברלי לפניו ? באמת?) ועם עביד ושיימן כמגנים הוא סביר. אבל! כתובנה מול הקטנות צריך להעז יותר ומול המסוכנות לדעתי שווה יהיה לשקול לעבור ל-3 בלמים ולהוסיף את ורטה בצד ימין על חשבון אחד הקשרים או דודו ביטון (כן, מה שמניונדו עשה מול בית"ר בחלק הקדמי).

ומה עושים עם דודו ביטון –אין מה לעשות הוא החלוץ הכי טוב כרגעוזה רק מראה כמה הבור גדול. וזה מה שישי לפחות עד ינואר, מה שכן, כשיש לצידו את המבנה של אלטמן – בומבה- אנטל זה אמור לתת לו יותר מקום לבלוט – אבל זו בעיה וההחמצה מול כפ"ס. אלוהים ישמור, בן אדם מחפש וויפיי בכל מקום וכשמוצא, מה שהוא מקבל זה ההחמצה הנוראית הזו. שער עצמי היה שם את זה בעיניים עצומות.

נוער – הכניסה של מחמיד לסגל היא הפתעה מרעננת, שחקן בן 17.5 , אומנם כזה שבא עם באזז לא קטן, אבל בכל זאת ינוקא, מגיע ומשתלב בסגל, אתה שומע דיווחים של התפעלות מהאימונים ובנקודות ששולב במשחקים הכי ממש לא רע, כתפישה ברור שהוא לא הפתרון, הוא צריך להמשיך לשחק בנוער ומדי פעם לקפוץ לטבילה בבוגרים, אבל כרעיון , שחקנים בני 18-19 יכולים בהחלט להיזרק למים, אני עוקב לא מעט אחרי המחלקה הזו בשנה וחצי האחרונות ויש שם הרבה אופטימיות לעתיד, במצב הנוכחי , כדאי להעז יותר ולשלב השנה את מחמיד, רז נחמיאס , גיא חדידה ועוד.

הנהלה – כבירי תופש יותר ויותר נפח , רואים את זה גם עכשיו בפרשה האחרונה, הבוקר בכנס האוהדים היה נעים לראות הנהלה מסודרת שבאה ומדברת בגילוי לב על התוכניות שלה והמצב, בכלל הפועל של כבירי עושה המון בהרבה חזיתות במקביל, זה לא עובד חלק, אבל זה נראה שעובדים עם תובנות מגובשות , שימשיכו ככה.

מאמן – חשוב למצוא.

עוזר מאמן – סוכר יא סוכר, בסבוסה.

*

ומילה על הנבחרת , כמה שצובט לראות השתלטות צהובה על ההרכב, זו עדיין הנבחרת של כולנו ואחרי הכל וזה טיזר קטן לפוסטים של אחרי המשחק – אם מנצחים מחר זה ההרכב של מכבי ואם מפסידים זה המאמן האדום ההוא.

 

 

 

 

 

בונדסמאניה - שבוע 41
אינתיפאדת הפייסבוק

35 Comments

עופר כהן 10 באוקטובר 2015

האם הדרישות הצפויות מהמאמן החדש זה להביא את הפועל לאירופה? (שזו כמובן דרישה מוזרה כי הפועל צריכה להתייצב כקבוצה לפני שמתחילים הרפתקאות כאלו). אם התשובה היא לא- מדוע לא להשאיר את באדיר? האם זה כדי שהמאמן החדש יכיר את הקבוצה כבר העונה ויבוא מאורגן על עצמו לעונה הבאה? מעניין אותי לראות את קבלת ההחלטות של הפועל העונה.

רק לדעת- אלו מושאלים או שחקני מכבי לשעבר חוזרים למכבי (משל אלטמן)?

עדי אבני 10 באוקטובר 2015

הדרישה מהמאמן- קודם כל לגבש קבוצה ומקסם את היכולות של הסגל הנוכחי (+חלוץ שיגיע בינואר). אם אתה רוצה מבחן תוצאה- עליה לפלייאוף העליון. לא יותר. למה לא באדיר אם כך? כי באדיר לא רוצה, לא בשל ואסור לו פורמלית לאמן יותר מחודש כמי שחסר תעודת פרו.
לגבי חוזרים למכבי- לא בטוח שהבנתי את השאלה. אם השאלה מתייחסת לשחקנים שמשחקים כרגע בהפועל אז אין דבר כזה. רייכרט ואלטמן עברו עם כרטיס השחקן. רייכרט בתשלום (מופרז) ואלטמן בחינם עם כרטיס ביד. אם הכוונה לנסות ולצוד עוד שחקנים שמושאלים ממכבי למקומות אחרים- לא בטוח שיש כאלה ששווים מעקב, אולי מלבד צמד הזרים הצעירים שלהם, וגם זה בספק הן בהשוואה לאופציות אחרות בשוק הזרים, והן בגלל שזה אומר רפורמה בעמדות הזרים שלנו

יניב פרנקו 10 באוקטובר 2015

אם לא עושים אירופה – אין משמעות למקום 5 או אפילו 8 אין הבדל ביניהם מלבד קצת אגו – בתחילת העונה הערכתי שארבעת הכרטיסים לאירופה ילכו בקלות למכבי, חיפה, באר שבע בקלות והרביעי לק"ש בעדיפות – אבל כרגע הכל בבלגן, אז אי אפשר לדעת כלום על יחסי הכוחות.
לדעתי אם בסוף העונה נראה שלד שאליו צריך להוסיף רק 5-6 שחקנים (אני מניח שיהיו גם כאלה שיימכרו כמו בומבה ) ולעלות אליו עוד 3-4 מהנוער זה אומר שנוצרה פה תשתית לקבוצה – ואם זה יהיה עם מאמן שירוץ עם הקבוצה השנה 20 משחקים בערך ויבחר בעצמו את השחקנים האלה שחסר לו זה יהיה מעולה.

באדיר לא שם לדעתי ויהיה חבל אם באדיר רק יחזיק את השנה ובקיץ שוב יגיע מאמן חדש ויתחיל מהפכה בסגל – זו מכבי חיפה של השנים האחרונות וזה לא עובד מי יודע מה.

מאיר (חדש בשכונה) 10 באוקטובר 2015

הערכתך לגבי אירופה, לפחות לגבי 3 הראשונות נכונה גם כעת, למרות מה שחיפה מראה עד עתה, הפוטנציאל שלה, ללא כל ספק מקום שני עד שלישי, בוודאי כשאנו בתחילת העונה יהיו עוד תהפוכות כאלה שמי שיש לו תקציב גדול יכול לשרוד ולחיפה יש. לגבי הרביעי, הכל יכול להיות, אבל להפועל יש חסרון אחד מהותי שמדובר בקבוצה חדשה לגמרי, שזו אגב הבעייה האמיתית שלה בהבקעה, חוסר התיאום שגורם לחוסר מחץ.
לגבי ההנהלה, נראית פה התעקשות, חיובית אגב, ללכת בכיוון של בניית מועדון ופעולה במקביל במספר כיוונים. שתי אפשרויות להצלחה יכולות להיות להנהלה השנה, הטובה ביותר היא מציאת רוכש רציני, שייקח על עצמו את הקבוצה, או במינימום, הגעה לאירופה והצלחה שם בשנה הבאה. כל תסריט אחר עלול לגרום לבעיות כספיות וחזרה אחורה.
השאלה הגדולה הנוספת היא איך תתמודד ההנהלה עם הפלג הקיצוני של אוהדי הפועל, לאור המקרה בשבוע שעבר. אם היא תראה מנהיגות ושליטה, זה יוסיף לה כח, אם לא, היא לא תצליח לבנות מועדון רציני

יניב פרנקו 10 באוקטובר 2015

אתה יוצא מנקודת הנחה שכלכלית קבוצת כבירי היא קבוצת רמון – כלומר במידה ואין רוכש ואין אירופה תהיה קריסה כלכלית.
אני לא חושב שזה המצב – הציר של כבירי ומני ויצמן הוא לא אידיאלי אבל יש לו מרחב נשימה ארוך יותר – ולדעתי אירופה יכולה להגיע גם בעוד שנה.
מה שכן מבחינת דירוג עדיף להגיע כבר השנה – אבל יש רצוי ויש מצוי.

עדי אבני 10 באוקטובר 2015

מצויין יניב. 2 הסנט שלי:
א. הפגיעה באבו עביד ובגוטליב מייתרות את הצורך בוינטרה. ייתכן והנוכחות שלו שם מראש גורמת להם להיראות טוב יותר, וללא ספק מדובר באבחנה בדיעבדית, אבל יתכן שלעתיד אפשר יהיה לוותר עליו בכדי להביא חלוץ זר.
ב. אני מאמין קטן מאוד בשיטת 3 הבלמים. גם בזירה הבינלאומית אנחנו רואים יותר ויותר חזרה לשיטת ה"ליברו" (ברצלונה עם מסצ'רנו, ואן חאל עם בלינט וכו'). את יתרונות השיטה אפשר לפתור בעזרת מגנים תוקפים וקשר אחורי בעל תפיסה מרחבית טובה. את השינויים בין משחקים מול יריבות הייתי ממקד כרגע בשתי עמדות אלה: בעמדת המגן הימני לפתוח מול קבוצות חלשות יותר עם ורטה (או אבו אל היג'א שנעלם בעקבות ההצטיינות של אבו עביד וגוטליב), ומול חזקות יותר עם אבו עביד. בקישור האחורי הייתי משחק מול קבוצות חזקות יותר עם לינגנה ורייכרט ביחד, בצוותא עם פינטילי, ומול קבוצות חלשות יותר לוותר על אחד מהשניים לטובת אלטמן (או ביטון, כמו שכתבת בצדק).

גיא זהר 10 באוקטובר 2015

אני אתייחס רק לעניין הזרים. כרגע רק מכבי פומבית בעד ולא במקרה כי זה משרת רק את האינטרסים הישירים שלה. אין לי אלא להסתכל על מקור ההשוואה היחידי בארץ שהוא הכדורסל ושם העובדות מדברות בעד עצמן: רמת העניין ירדה באופן משמעותי משנות ה-80 עד היום ורמת הכדורסלן הישראלי ברמת הביניים (ברמת יורוליג תמיד היו שלושה-ארבעה במחזור, אני מדבר על הרמה מתחת) ירדה פלאים. שלא נתבלבל, כמות הקהל עלתה בגלל סמי בורקס וטרנר ופוטנציאל הקהל הבלתי ממומש של הקבוצות שמשחקות שם (לא ראיתי שלמושבה ולנתניה מגיע יותר קהל מלקופסא ולארווה) ולא בגלל העלייה ברמה.

יניב פרנקו 10 באוקטובר 2015

יש הבדל קטן בין סגל כדורגל של 20 שחקנים שיש פה כרגע רק 5 זרים לבין סגל כדורסל של 10 שחקנים שיש בו 5-6 זרים ועוד 2-3 מתאזרחים – סיטואציות שונות לחלוטין .
מה גם שלכדורגלן הישראלי יש ביקוש בחו"ל (יחסי כמובן) אל מול מקבילו בסל – אז אתה שולח כ-20 ליגיונרים החוצה ומכניס כ-70 זרים פנימה – בסל אתה שולח כרגע בקושי 5 החוצה ומכניס את אותו מספר בערך.

ולגביי הקבוצות – טביב יצביע בעד , שחר יצביע בעד , הפועל תצביע בעד (לדעתי) וכך הלאה – זה מאוד נכון להם ומה שהצעתי זה 7 בסגל ועוד אחד בהרכב – זה לא מהפכה נוראית ואפשר מול זה לחוקק כמה חוקים לטובת השחקן הישראלי (לדוגמא ביטול חריגי נוער, חוק המושאלים, קבוצות בת וכיוצ"ב).

עדי אבני 10 באוקטובר 2015

חייב לומר שאני אמביוולנטי לגבי מספר הזרים.
מצד אחד אני מסכים עם הסיבות שמנה פרנקו. ניתן להוסיף אליהן גם את ההשאוואה לקבוצות האירופאיות שאנו משחקים מולן, שנהנות מחוק בוסמן או מחוקים כמו שבליגה הקפריסאית, שבהחלט תרמו לעליית קרנן של הקבוצות מקפריסין ביבשת.
מהצד השני, גיא צודק לגבי רמת ההזדהות עם הקבוצות והליגה שיורדת ככל שמספר הזרים עולה, ועל זה אוסיף עוד מספר דברים:
א. הפגיעה הבלתי נמנעת בנבחרת, כמו שאותה קפריסין מדגימה, אחרי שירדה לדרג האירופי החמישי אחרי שנים בדרג 3-4
ב. חוסר היכולת כבר היום, בסכומים הקיימים, להביא שחקנים שישפרו את הקבוצות. מכבי ת"א היא דוגמה מתבקשת לאי השפעת הזרים על הקבוצה, כשלמרות העדיפות הכלכלית, אין לה זרים שמרימים אותה למעלה, ואפילו לא כאלה שעולים ברמתם על הליגה. היחידים הם השוער שאולי עוד יהיה ואיגייבור שהיה עוד בהפועל של שירזי. אבל לא רק מכבי- ב"ש בהחלט פגעה עם הובאן, אוגו וסוארז הוותיק, חיפה פגעו עם סטויאנוביץ', הפועל עם בומבה ועוד, אבל אתה רואה בכל אחת מהקבוצות הללו גם זרים נחותים מהישראלים שבה. ואם זה נכון עם חמישה זרים, קל וחומר שזה יהיה נכון עם 7 או עשרה.
ג. הפגיעה בשחקן הישראלי. יותר זרים אומר בהכרח פחות ישראלים, פחות שחקני נוער שמקבלים הזדמנויות ופחות שחקני ליגה שניה שמקבלים הזדמנות להוכיח שמגיע להם.

משה 10 באוקטובר 2015

הקבוצה האחרונה שהביאה 5 זרים ופגעה בכולם הייתה אולי מכבי חיפה של ליגת האלופות הראשונה. מכבי ת"א שמחזיקה על הספסל את גרסיה, יש לה חלוץ שאף אחד חוץ מהאוהדים שלה לא ראה ולא יודע איך קוראים לו ומיטרוביץ' שאוהדי מכבי לא בטוחים באיכות שלו אחרי 2 עונות פלוס לא יכולה לבוא בטענות שכמות הזרים לא מאפשרת לה להתקדם, בטח ובטח הפועל.

יניב פרנקו 10 באוקטובר 2015

דווקא הדוגמא של מכבי הנוכחית ברגל מחלישה את טיעון 5 הזרים – המחוקק התכוון שהוא לא רוצה לתת יותר מ450 דקות לזרים מתוך ה990 דקות שיש לחלק במשחק כדורגל – בפועל הממוצע בליגה לדעתי לא עובר את ה300 דקות – ככה שתוספת של זר על המגרש ועוד אחד בסגל לא תשנה את התמונה מהותית.
בכדורסל מתוך 200 דקות לחלק מכבי נותנת ביורולויג לדעתי כ150 דקות לזרים – זה יחס שאם יישמר בליגה ואם יגלוש לכל הליגה באמת יפגע בשחקן הישראלי.
לא חייבים לפגוע בכל הזרים – דווקא בליגה של 7 זרים בסגל אתה יכול להרשות לעצמך להביא שוער זר גיבוי לישראלי או לטפח צעירים וגם להכניס כסף לקופה – זה לא אומר השתלטות של הזרים על מכסת הדקות של הישראלים.

קפטן קוקי 10 באוקטובר 2015

לגבי הזרים – בעיני, אם תועלה מכסת הזרים בלי שיבטלו את הטבות המס בעניין הזה, זה יהיה הרסני מאוד לכדורגל שלנו.
נניח שחוץ ממכבי, הפועל, חיפה ואולי ק"ש תהיה עוד קבוצה או שתיים שיביאו זרים שיתנו שיפור אמיתי ברמה, ונניח שזה גם יתרום לשיפור ההישגים באירופה. אחלה.
אבל זה פחות מחצי ליגה, כשהחצי השני כנראה יתנהל בדיוק כמו בכדורסל – מביאים זרים בשקל תשעים לפי משקל, ואם לא טוב מחליפים. אפשר להביא שבעה להחליף במהלך העונה עוד איזה שניים-שלושה במקרה הטוב ואם הצלחת לפגוע בשני זרים עשית את העונה שלך.
זה יפחית מאוד את העניין סביב הכדורגל הישראלי, וגם יפגע דווקא במחלקות הנוער של הקבוצות הגדולות – לשחקנים האלה לא יהיה לאן ללכת.

יניב פרנקו 10 באוקטובר 2015

אני מאוד מסכים על הטבת המס – הקבוצות ישלמו אולי מס מלא על 7 זרים במקום מס מופחת על 5 זרים (כלומר ההוצאה על זרים תעלה) – אבל ישלמו פחות על הישראלים שמתומחרים בפרמיה – בסוף סך ההוצאה יישאר די זהה אבל בריכת הכישרון תגדל.

בכדורסל גם נותנים להחליף זרים לאורך כל העונה כמעט. זה רע ולא הייתי מאמץ התנהלות כזו.

לגביי מחלקות הנוער – הייתי מבטל את חוק חריגי הגיל בתמורה לאישור להקים קבוצות בת (שאסור להם לעלות ליגה ואסור להם להיות מוגרלות נגד קבוצות האם במפעלי גביע) ומוריד את מספר הזרים בלאומית – זה יאפשר לפתח שחקנים צעירים טוב יותר וייתן תמריץ לאקדמיות – ששחקן בן 18 יילך לשחק בהפועל ת"א ב' בלאומית זה יותר טוב ממה שיש היום.

עדי אבני 10 באוקטובר 2015

קבוצת בת זה לא רלבנטי לרוב הליגה מלבד חיפה ומכבי. עזוב את עכו רגע, מי ישחק בקבוצת הבת של הפועל? אין ולא צריך להיות בסגל של קבוצה בארץ יותר מ25-27 שחקנים, כולל שחקני נוער ומנודים, וכמות שכזאת לא מצדיקה קבוצת בת.

יניב פרנקו 10 באוקטובר 2015

בדקתי – להפועל 9 מושאלים לפי אתר ההתאחדות (למכבי 20 ולחיפה 16) – יחד עם שחקנים שכרגע לא רואים מקום בסגל הבוגרים, תוספת של 2 זרים בפיתוח וחריגי גיל בנוער – יש לך סגל בסיסי כבר היום (וקבוצת בת מאפשרת לך לרכוש ולצרף שחקנים בגילאים מתאימים ולהרחיב את הפירמידה שלך).
בכלל למכבי ת"א וחיפה יש אולי יותר שחקנים היום לקבוצת בת – אבל הם בסופו של דבר ילכו תמיד עם הבוגרים והבשלים יותר – אם האסטרטגיה של כבירי זה לחפש את הכשרונות הגולמיים והצעירים יותר – וזה לידי ביטוי בסגל הנוכחי ובהשקעה בנוער, זה מהלך די מתבקש.

מה גם שהוא יתרון על פני לא מעט קבוצות אחרות באזור גוש דן – הידיעה שלהפועל יש אסטרטגיה לשלב יותר צעירים במסגרות בוגרים שונות תביא יותר ויותר הורים להעביר כשרונות להפועל על פני קבוצות אחרות – שילוב של דקות משחק ומועדון גדול זו הבטחה מצוינת לקהל הזה.

צור שפי 10 באוקטובר 2015

תודה יניב וסחתיין שזכרת אחרי כל הטקילות…בסך הכל המשחקים בניהול של בדיר מראים שיפור למרות שהחצי השני נגד בני יהודה היה יותר טוב מהמשחק בכפר סבא. אולי צריך לתת על זה ״קרדיט״ לאינוגבה אבל מעבר לטעויות שלו היה שם איזה שטף במשחק שלנו שהיה חסר בשאר המשחקים. לגבי הזרים הנוכחיים אני חושב שהשלישייה הרומנית זה שיחוק וכדי למקסם אותו יכול להיות שגם את המאמן צריך לחפש שם. גם וינטרה נראה לי שמביא ערך מוסף בהגנה והיחיד שעד עכשיו לא בא מספיק לידי ביטוי זה לינגאנה.

יניב פרנקו 10 באוקטובר 2015

ל30 הדקות הטובות מול בני יהודה (הטובות העונה, וגם זה כמו שציינת מול פקטור איינגובה) היה את אלטמן שנכנס מהספסל ונתן תנופה כאשר הוא ואנטל שיחקו בצדדים ובומבה מתחת לחלוץ (דרך אגב ספורי ולא ביטון באותם דקות) – אלטמן שהיה פצוע מול כפר סבא בהחלט היה חסר.
בכלל את ספורי באגף אני לא אוהב – הוא חלוץ לדעתי (במבנה של 2 או אחד אבל חלוץ) .

לגביי מאמן רומני – השאלה היא ביצה ותרנגולת, בהחלט יש היגיון לזהות שוק שבו יש לך יתרון כלכלי והרבה הזדמנויות ואם ללכת על מרכיב של מאמן רומני ושחקנים משם אז יש לזה הגיון – אבל בדברים האלה עושים הרבה פעמים אידיאולוגיה מהטרגדיה, קרי מי מבטיח לך שתמצא את המאמן הרומני הנכון ושבשנה הבאה יהיו לך שוב הזדמנויות כאלה שם.
ובכלל אם לחמישה זרים נכון להביא מאמן רומני- לא עדיף לשאר ה15 שחקנים בסגל להביא מאמן ישראלי ?

צור שפי 10 באוקטובר 2015

לשאלה האחרונה – התשובה שנתנה מכבי היא שעדיף זר.

יניב פרנקו 10 באוקטובר 2015

בהחלט. אבל מכבי מביאה זר ושחקנים בלי קשר אחד לשני (למרות שעכשיו יוקאנוביץ קצת עוזר להם עם השוק הסרבי).

ניתאי 10 באוקטובר 2015

מאמן – מתי משחקי הפלייאוף ליורו והאם אפשר למשוך עם באדיר עד לשם?

זהבי לך לטוטנהאם 11 באוקטובר 2015

רק דיברת…

עידוקוליס ליפשיץ 10 באוקטובר 2015

מה כיף בהפועל ת"א מפורקת וחסרת תקווה, אם האוהדים שלה (או לפחות אחד קולני ובעל במה) נהנים מכל רגע, חושבים שהם בדרך הנכונה לצ'מפיונס ובטוחים שכל מהלך של כל גורם (מאמן, הנהלה, שחקנים..) בקבוצה הוא מעולה והטוב ביותר שאפשר לקחת ברגע נתון

יניב פרנקו 10 באוקטובר 2015

זו הפועל ידידי.
דאבל פעם בעשור, שנים רעות כמספר השנים הטובות ואמונה בצדקת הדרך.

עידוקוליס ליפשיץ 10 באוקטובר 2015

לפי התיאור הזה, צריך להיות להפועל לפי ספירה שעשיתי כבר לפחות 6 דאבלים

יניב פרנקו 10 באוקטובר 2015

לא. רק 4.

עידוקוליס ליפשיץ 10 באוקטובר 2015

1. היו יותר מ4 עשורים מאז שהוקמה המדינה.
2. אם אתה סופר יחד עם שנות ה30, שהרי 2 מהדאבלים היו בשנות השלושים, אני מגיע כבר ל8-9 עשורים.

יניב פרנקו 10 באוקטובר 2015

האופטימיסט שבי מאמין שבעתיד נזכה בכל כך הרבה דאבלים שבממוצע נדביק את הסטטיסטיקה.
זה ממש מעבר לפינה.

עידוקוליס ליפשיץ 10 באוקטובר 2015

אתה רוצה להגיד לי שיש גרסה עוד יותר אופטימית שלך שעוד לא נחשפנו אליה?!
does it get any more optmistic?

אוריה 10 באוקטובר 2015

הי יניב
לא מזמן הייתה סדרת כתבות בוואלה ספורט על איפה נמצאים היום כוכבי הנבחרות הצעירות של ישראל בעשור האחרון (פלוס מינוס). בוא נאמר שבעקבות הכתבות הייתי מנסח קצת אחרת את "נקודות האור" שלך…

גיסנו 10 באוקטובר 2015

היה נראה היום כאילו גוטמן כבר מדמיין את הספסלים של בלומפילד ועשה הכל כדי להגיע לשם כמה שיותר מהר

נלסון מנסה 11 באוקטובר 2015

לגבי לוקאס סאשה, לא מסכים בכלל.
בשנתיים שהוא היה פה אני חושב שראינו הכל חוץ מקשר אחורי "גרזן". הייתה המון מחויבות וריצה בלתי פוסקת, דבר שגרם לו במהרה לעלות בדירוג השחקנים האהובים ע"י הקהל (לא שהייתה שם תחרות גדולה מדי, בינינו), אבל מעבר לכך מעט מדי חילוצים, טכניקה לוקה בחסר ותחושה כללית שכדי להשתפר ולהיות קבוצה מובילה- הוא לא האיש הנכון.
יש הרבה נקודות אור בקבוצה הנוכחית – הגנה שמשתפרת ממשחק למשחק, פינטילי נהדר לפי דעתי, בומבה כשרוני בטירוף, ואנטל מסתמן כשחקן שיקבל הכי הרבה עצבים מהיציע במהלך המשחק ואז ישתיק את כולם עם שער ניצחון. אלטמן נראה שחקן טוב מאוד, חזק, פעלתן וגם מאוד מוכשר.
הבעיה כפי שציינת טמונה בשני צידי המגרש, שוער חסר ביטחון ולא מספיק טוב, וחלוץ שכמעט ולא קיים, הדקות היחידות שהיו טובות באמת השנה היו מול בני יהודה כשביטון יצא, ובעצם פינה את כל האמצע לשחקנים שאשכרה עושים תנועה ללא הפסקה.
אני אופטימי לקראת המשך השנה (מקומות 4-6 הן שאיפה ריאלית), ובשנה הבאה תחת מאמן קבוע (גוטמן???) ובצירוף של מספר שחקנים יחד עם החיבור שיבנה במשך השנה, אפשר גם לשאוף גבוה טיפה יותר.

7even 11 באוקטובר 2015

לוידע למה זה מה שאתה רושם לגבי וינטרה. הוא יופי של שחקן שמשרה נינוחות עלההגנה הם הביטחון והניסיון שלו.

סולי 11 באוקטובר 2015

כמה דברים מאחד שראה את כל המשחקים מ"קרוב" בזמן שרבצת להנאתך על חופים "זהובים" (שלא נגיד "צהובים" ינהנתן…):
בקשר לזרים- אני גם בדעה שפגענו ברוב הזרים- לא הייתי ממהר להכריז על וינטרה כזר שהיה שווה לוותר עליו, סך הכל אחרי זמן לא רב שהוא נמצא איתנו הוא די מראה יכולת טובה ומאמין שהוא מביא המון ניסיון להגנה צעירה שהתחלפה כולה וזה חשוב (כן,לא בלם מושלם ומעט איטי- מול כפ"ס זה בלט שנכנס איקנדה החלוץ האתלט והחזק)
על לינגאנה היינו יכולים לוותר לטובת זר אחר (חלוץץץ), לא בגלל שהוא כזה רע אלא כי הוא לא טוב כל כך וזאת משבצת שיש לנו שחקנים בה

בשום קונסטלציה שקיימת כיום ביטון לא יכול לפתוח, אם כל הצער שבדבר. אני לא מאלה שחותכים שחקנים אבל אי אפשר להעלים עין- זה לא רק העובדה שהוא לא כובש ומחמיץ מהזדמנויות שכל חלוץ היה חולם עליהם, הוא תוקע את כל המשחק, לא לוחץ תבלמים, לא משתמש בגוף (הגבוה) שלו כפיווט בהתקפה שיכול לעצור כדרים ולחכות להצטרפות, פשוט כלום. במצב הזה עדיף לעלות עם חלוץ צעיר (לא יודע מה עם יחזקאל, אבל אפילו אניס הצעיר יכול לעלות כאפשרות), ובמקרה הגרוע לשחק עם אלטמן כחלוץ. כן,אולי הוא לא נחשב על הנייר כחלוץ וכולנו היינו רוצים חלוץ טבעי, אך במצב הנוכחי זה בהחלט שיפור מאופציית ביטון, וראו את זה טוב במשחק מול בני היודה, כשהוא נכנס לפחות יש לחץ בחלק הקדמי ואתה מוסיף יצירתיות לשלישיית קישור שהיא טובה גם כך (בומבה,אנטל,ספורי ואלטמן זה יופי של שילוב של יכולת וחילופי מקום בהתקפה)

לבסוף, באשר לשיטה, כמו שאמרת מול 90 אחוז מקבוצות הליגה ניתן לשחק כך שבומבה הוא הקשר שמשחק מאחורי החלוץ פרט למשחקים מול ב"ש ומכבי, ששם נצטרך אמצע חק ואז באמת נצטרך שלישיית קשרים חזקה שתתמודד על האמצע (רייכרט, פנטילי וליננגאנה או קשר אמצע צעיר אחר)

אפריים 11 באוקטובר 2015

המאמן האדום הארור ההוא!
איך הרס לשחקנינו הנפלאים…

יונתן 11 באוקטובר 2015

פוסט מצוין.
רע הערה קטנה לגבי ה ״אם תרשו לי להיות לרגע טל בן יהודה״: אז לא. אפילו לא לדקה. תודה.

Comments closed