אני צריך תחביבים חדשים

 

מה עושים בעונה שכזו.

הפועל רגל וסל לא עושות לנו את החיים קלים השנה, במקרה של הרגל אני סלחן יותר, יש פה בהחלט שכר לימוד ואני מקווה שנלמד את הלקח, תיכף אתייחס.

בסל אני הרבה יותר מודאג, התובנה שלי על הסל זה שנגמרו למועדון המטרות – הפועל הייתה מתודלקת בשנים האחרונות במשימות ברורות , לעלות ליגה ועוד ליגה, לנצח את הדרבי הראשון והשני, להגיע לבית החדש.

זה היה ברור והייתה גם חולצה לסיפור הזה. והעובדה שהמשימות היו ברורות הביאו את המערכת לדריכות, אני מסתכל היום ולא מבין מה המטרה החדשה? היא כמובן צריכה להיות תואר אלא שהפערים הגדולים מדי בתקציבים משחקים לרעת המערכת.

אני דווקא חושב שהייתה צריכה להיות מטרה פשוטה יותר – והיא אירופה באחד המפעלים הזוטרים שלה והעובדה שאנחנו לא שם משחקת לרעתנו. בכלל אני חושב שהניסיון להיות קצת יותר צדיקים מהאפיפיור בנושא כמות הזרים,המתאזרחים ועוד משחקת נגדנו – יש שלב שבו צריך לעשות הכל כדי להתחרות.

והפועל סל בונה סגלים כבר שנה שניה במטרה שלא להתחרות.

אז אני מודאג בסל.

*

ברגל אני לא מודאג. אני פשוט מבואס. כי האוהד שבי רוצה שהתהליכים יקרו טוב יותר.

"תהליך" זה לא דבר רע, בשיח סביב מכבי הוא מקבל קצת ציניות, אבל במכבי יש תהליך , אפשר להתווכח על המטרה שלו, אבל רואים מערכת לומדת, אם היינו יודעים מה באמת מיטש רוצה היינו יכולים לשפוט, אבל שוב, רואים מערכת שמנהלת תהליך.

מוגזם לזלזל בתהליכים, למרות שרובם נכשלים. בהפועל עוד לא רואים מערכת לומדת, כי בסופו של דבר כבירי עדיין נמצא בתוך מרחב הטעות של בעלים חדש, וכבעלים חדש עשה כמה טעויות ונפל לכמה מלכודות.

הקבוצה לא מאומנת וזה ברור כי לא היה פה מאמן .ויש לה בעיה בשער וזה קצת ביש מזל ויש לה בעיה בהתקפה וזה לא מתקבל שכן מי שבנה את הקבוצה קנה יותר מדי קשרים ושכח את החלוצים.

השאלה הגדולה תתבהר בעוד כמה חודשים – האם יש תהליך, או עוד שלב הישרדותי.

אז אני מבואס ברגל.

*

אז מה עושים בעונה כזו בסל . מורידים את הראש. ואז מרימים אותו. מקווים שהפצועים יחזרו (לימונד) ואני מקווה שיש כסף לחיזוק.ומקווים שהעונה הזו תסתיים בלי נזק משמעותי.

אני אישית הייתי יורד מהעץ ומביא זר חמישי , בכל מקרה מבנה הליגה המצחיק בסל נותן קצת אוויר והאופטימי שבי מקווה שאברהמי וקצת חיזוק ולימונד יעזרו להעביר את העונה.

אבל את העונה הבאה צריך לתכנן אחרת.וכן, אני חושב שצריך פה בדק בית רציני על כל הפרויקט .

בטח אכתוב על זה בהמשך.

כרגע אני בעיקר מודאג ממה שקורה ומנסה להבין יותר.

*

ומה עושים ברגל ? פה העסק בעיני די ברור, כבירי לומד את העסק תוך כדי תנועה, מבין את גובה ההוצאות ואת נומך ההכנסות ויצטרך להתאים את עצמו.

מה שרואים מהיציע זה לא מה שרואים מהפרקטיקה.

אם הקונספט הוא צעירים אז השאלה איך לומדים לעבוד בתקציב מוגבל, מי המאמן הנכון (מקווה שגיא לוי יוכיח) ומי בסגל הקיים ובנוער רלוונטי קדימה.

ואם הקונספט התקציבי מאפשר חיזוק אז ברור שהבעיה היא בהתקפה ופה השמועות מדברות על חלוץ זר וקצת פליטי מכבי חיפה, בהם לא הייתי נוגע, אבל חלוץ זר (סליחי?) זה רעיון טוב.

בכלל חיזוק זה רעיון טוב. השאלה אם יש כרגע יכולת כספית לקנות ויכולת מקצועית לדעת איך לקנות.

מקצועית הפועל בבעיה גדולה בשער, רואים את חוסר הביטחון שצליל חתוכה משרה על כל החלק האחורי וזו בעיה – אם הרוש יחזור עד ינואר זה אחלה, אם לא, צריך פה חיזוק, ואם אין כסף, זו בעיה.

את העונה הזו צריך להקדיש לבניית העונה הבאה – לסדר היררכיות , מקרה בוריס קליימן ועומר אצילי מוכיח שהסבלנות משתלמת, בהפועל של רמון לא הייתה סבלנות, לי יש סבלנות, מקווה שלכבירי גם.

המפתחות אצל כבירי (והמפתח הרזרבי מתחת לשטיח אצל מני).

*

עד אז אני אשאר קצת מודאג, קצת מבואס, קצת אופטימי.

אוהד הפועל.

מה חדש ?

מיומנו של מיץ'
התיקו האיום נגד איינדהובן

54 Comments

ישי 25 בנובמבר 2015

למה הפועל כבר לא בבלקנית?
מבחירה של הפועל או של הבלקנית?
אדלשטיין אמר כל הזמן שצריך שני משחקים בשבוע.

כסיפוביץ 25 בנובמבר 2015

לא צריך לחפש תחביבם חדשים
פשוט להבין שלאהוד קבוצת כדורגל זה בערך כמו למצוץ אצבע או לחפש שמיכי גם בגיל 40
לפעמים יש נחת אבל רוב הזמן זה די אינפנטילי

S&M 25 בנובמבר 2015

חחח… אשכרה תגובת השנה. :)

omer 25 בנובמבר 2015

לו הייתי אוהד הפועל אני דווקא הייתי הרבה יותר מודאג מהכדורגל. כרגע, מקומכם בליגה הראשונה בעונה הבאה מוטל בספק.

בנוגע לכדורסל אני מסכים איתך. הפועל, כמו רוב קבוצות ליגת העל, די חסרות מטרה. מפעל אירופי בהחלט לעזור לקבוצה ובעיקר לצעירים שבה להשתפר.

אודי 25 בנובמבר 2015

מה בדיוק התהליך של הפועל בכדורגל? מהצד זה נראה כמו שליפות רנדומליות שרובן מתרסקות, ואתה ממשיך להגן על רובן (חוץ מפארסת בחירת המאמן) בתור השכר לימוד כביכול שכבירי משלם. אני יודע שאתה אופטימי בנוגע לקבוצת כדורגל הזו כמעט תמיד, אבל לפעמים זה על גבול העיוורון/הכחשה של מציאות.

יואב 25 בנובמבר 2015

כבירי צריך להיות מוערך על ידי אוהדי הפועל בשל התעוזה. אבל הוא לא תחילת פיתרון לטווח קצר וארוך.
הפועל כרגע היא אחד המשחקים הקלים בליגה(חיפה כדוגמא). היא תשרוד את זה אני מאמין אבל תישאר תקועה עם חוזים ארוכים לשחקנים לא ראויים(לא כולם) והאוברדראפט גודל. ובשביל לא להסתבך, היא תגדיל את האובר.

אורן 25 בנובמבר 2015

לצערי,
+1

איציק 25 בנובמבר 2015

הפועל כדורסל היא סתם קבוצה לא כל-כך טובה. כדורגל זה נראה כמו דרך ללא מוצא. מדברים על כבירי שיביא משהו חדש. מה רואים בינתים? קבוצה על הפנים ותשלום חובות נוסח שאול איזנברג. מה יהיה איתכם? אתם רוצים שאופ?א תפרק אותכם או אולי פיפ"א? הבטחות צריך לקיים.

מתן גילור 25 בנובמבר 2015

סל:
לקיים מועדון ספורט לשם עיסוק בספורט. להכשיר ולחנך ילדים ונוער ועל הדרך להרחיק אותם מהרחוב. ליצור גוף של הקהילה למען הקהילה אליו הקהילה יכולה להתחבר ולרגיש שייכות במקום לחפש אותה בסיינטולוגיה ושאר מרעין בישין. לפרנס משפחות בישראל. כל אלה מטרות נעלות משל עצמן. למועדון כמו הפועל ת"א הצלחה מקצועית לא צריכה להיות חזות הכל. מטרת העל שלה צריכה להיות פשוט להתקיים.

רגל:
לדבר שאני אציע עוד מעט יש חיסרון מהותי אחד – הפועל ת"א תפסיק למספר שנים להיאבק על אוהדים בגוש דן באופן משמעותי (ברוב ישראל היא כבר לא פקטור – עובר מאב לבן או מי שזה מתחבר לו לתפיסת עולם מסוימת). בליגה אפשר לשרוד גם עם 20M ש"ח בלי קושי רב, קל וחמר עם כזו מחלקת נוער. מאמין ש-20M-25M ש"ח מסוגלים לייצר גם בעונות פחות טובות (שוב, כולל מכירות מהנוער). צריכים ללכת לתכנית חומש של 80M-90M ש"ח שתוביל לצמצום הגרעון באופן טבעי בכמה עשרות מיליונים ולקוות שבעלי המניות יראו את תכנית ההבראה ויפתחו את הלב והכיס.
כל ניסיון של הפועל ת"א להיות תחרותיים מעבר לכך בשנים הקרובות יוביל אותם לעברי פי פחת – חדלות פרעון והסדר נושים או התפרקות מנכסים שתעלה בליגה שניה.
כן, המצב הכלכלי עד כדי כך קשה.

רינוס מיכלס 26 בנובמבר 2015

מתן , יש לך קשר משפחתי לשמעון גילור ?

מתן גילור 26 בנובמבר 2015

אבא שלי.

רינוס מיכלס 26 בנובמבר 2015

בוא הנה מתן , אבא שלך זה משהו נדיר !

אני שומע אותו בתוכנית הרדיו – ' יציע ג ' , וזה מאוד קשה להאמין שהוא יודע את כל נתוני העבר של מכבי חיפה בעל פה ושולף אותם תוך שניות בלי שיכינו אותו

תמסור לו בבקשה , שבן אדם ( תרתי משמע , גם בגלל נועם הדיבור שלו ) כמוהו , גורם אפילו לאוהד מכבי תל אביב לשמוע בכיף את התוכנית הירוקה שהוא משתתף בה

פנדה 26 בנובמבר 2015

ואני רק רוצה להוסיף כל מה שאמרת על הכדורסל גם לכדורגל.
ואוי אפילו שיתוף פעולה עם קביליו יפו בתור קבוצת מילואים/הפועל ב' כדי לשלוח לשם שחקנים ממחלקות הנוער.

איתמר 25 בנובמבר 2015

כמה הערות על הכדורסל :
1) ויתור על עקרונות וערכים שבשמם קמה הפועל אוסישקין תרחיק אוהדים רבים מהעמותה. זה לא עניין של להיות יותר צדיקים מהאפיפיור אלא לזכור ולא לשכוח את השנים של שאול שבהן האופורטוניזם שלט בהפועל ולא הביא אותנו לשום מקום. קבוצה שחרטה על דגלה את צמצום מספר הזרים לא יכולה ברגע משברי לשנות את דרכה.
2) יתכן שרמי כהן, אדם אהוב ויקר ובעל זכויות רבות, הגיע לקצה גבול היכולת שלו לקדם את הפרויקט ולהקפיץ אותו אל השלב הבא. הוא אחראי לסדרת טעויות שהחלה בפרידה מאדלשטיין (אילו ההחלטה היתה עומדת להצבעה בקרב חברי העמותה רוב מוחץ היה תומך בהישארות של אדלשטיין), דרך ההתעקשות להשאיר את קטש לעוד עונה וההתערבות בבניית הסגל (קטש רצה, בצדק מבחינה מקצועית, להשאיר את שולדבראנד ולוותר על נאור אבל רמי כהן הכריע בעד נאור).
3) האולם החדש וסדרי הישיבה בו הפכו אותו לאולם לא ביתי. במשחקים מסוימים נראה שהוא גדול על הפועל (מזל שחולדאי לא בנה אולם של 5000-6000 שבו הפועל היתה הולכת לאיבוד).
4) להיות עוד קבוצה בליגת העל זה מאכזב אבל היו שנים רבות שבהן זו היתה פסגת השאיפות.

הערה על הכדורגל :
כבירי הוא ללא ספק הבעלים הגרוע בתולדות המועדון.

Oded 25 בנובמבר 2015

וואוו, אמירה קיצונית מאוהד הפועל
תוכל לפרט על הכדורגל?

יניב פרנקו 26 בנובמבר 2015

מתגעגע לרמון וטביב ושאול ?

אדם 26 בנובמבר 2015

הערות 1 ו-2 שלך לא מסתדרות לי ביחד. מתן נאור הוא היום השחקן היחידי שבאמת קשור למועדון ומסמל משהו, בדומה למה שאמרת על אדלשטיין, אם היו מעמידים להצבעה, מתן או יונתן, האוהדים היו הולכים עם מתן. מתן צריך לפרוש בסוף השנה, זה הכל, הבעיה שבלעדיו ילך חלק לא קטן מההזדהות ונצטרך להמציא לו מחליף ראוי.
אני לא בטוח כמה האולם לא ביתי אבל אני בהחלט מסכים, ואמרתי זאת מההתחלה, שאולם להפועל של היום לא יכול להיות עם 5000 מקומות, זה גדול מידי.

קפטן קוקי 26 בנובמבר 2015

פה בדיוק קבור הכלב.
אני מאמין שאפשר לנהל קבוצת ספורט שהיא גורם דומיננטי בליגה גם אם היא לא קבוצת צמרת או תחתית, כלומר – בלי דרמות מדי שנה.
הספורט עצמו הוא דרמה, כל משחק בפני עצמו. יש כאלה שלא יסכימו איתי.
הבעיה (1) שהליגה שלנו משעממת כי היא ממילא זניחה ו(2) בסופו של דבר יש פיינל פור, אז אין משמעות לדרך, משנה רק מה קורה בסוף.
להפועל יש יתרון של היסטוריה מרשימה ומעגל אוהדים דומיננטי, היא יכולה לשמר את זה בזכות חיבור לקהילה והרבה מלחמה במגרש, שיחפו על היעדר הישגים, אולי זה יעבוד.

מתן 25 בנובמבר 2015

המצב של הסל גרוע, הכי גרוע מאז הקימה לתחיה, אבל אני עדיין לא מסכים עם מה שכתבת.
לא צריך לוותר על הערכים שלנו רק כי זה לא הכי נח, גם כי חשוב שתהיה סיבה אמיתית להזדהות עם הקבוצה וגם כי תכלס חמישה זרים זה לא מה שיביא לנו דאבל.
מקווה ומאמין שעם מאמן טוב ובניית סגל נכונה נוכל לחזור בעונה הבאה לצמרת, כי בסה"כ שחקנים רוצים לבוא אלינו וזה היתרון שלנו על פני הקבוצות האחרות בליגה (השתיים ההן לא נחשבות באותה ליגה).
איך שלא תסתכל על זה, המטרות שלנו בעתיד הנראה לעין הן לסיים במקומות 3-4, להגיע לחצי גמר פלייאוף ואולי עם איזה נס מופרע לקחת גביע וכמובן ששמעון יתאבד כבר. אין סיכוי אמיתי להתחרות על אליפות בליגה הזאת. הדבר ה"חיובי" הוא שבמשך עשרות שנים זאת הייתה ליגה של קבוצה דורסנית אחת וכיום מספר המתחרות הוכפל. ללא ספק קצב התקדמות מרשים בתחרותיות. ותודה לפרנקל וחבריו למנהלת

יניב פרנקו 26 בנובמבר 2015

זה הפוסט שיבוא בהמשך.
דיון על העקרונות. כי בעיני הויכוח הוא על 4 זרים בכל הליגה. אבל אם הליגה משחקת ב5 אז גם אנחנו צריכים לשחק עם 5

אדם 26 בנובמבר 2015

אבל פה נעוץ ההבדל בין עקרון לבין דיעה. אם אתה חושב שזה עקרוני שיהיו בכל הליגה ארבעה זרים אתה מחויב ללכת עם זה גם כשזה לא נח, אחרת זו כבר סתם דיעה.

ישי 26 בנובמבר 2015

יניב
כשמישהו אומר לך "ששמעון יתאבד כבר" מבחינתך זה לגיטימי? כלומר זה חלק מהשיח של אוהדי הפועל שאתה מקבל?
אני מבין את הטענות שלא צריך להעניש על זה וכו', אבל ככה מבחינתך זה עובר בשיחה?!

the bird 26 בנובמבר 2015

איזה יופי זה תגובות מאוהדי הפועל
בין לבין מכניסים שורות "מחץ" מגעילות.
איכסה עליכם !

Gil - Zimbabwe 26 בנובמבר 2015

אולי מספיק כבר עם "הברכות"? זה לא מכבד לא את כותב התגובה ולא את המועדון. מעבר להכל שזה פשוט לא אנושי.

אדם 26 בנובמבר 2015

לדעתי כבר היו פה לא מעט ויכוחים על זה ולכתוב את זה סתם ככה בתגובה זה מעל הכל אינפנטילי. אבל, לשיר את זה באולם זה ראוי ולו רק בגלל העובדה שזה נראה למישהו לגיטימי להעניש על זה, ורק על זה.

מתן 26 בנובמבר 2015

העניין של "שמעון מזרחי תתאבד כבר" הפך למהותי ברגע שהפכו את השיר ללא חוקי. כשהמנהלת החליטה ששירי שואה הם לא חוקיים, קיבלתי את זהמ(למרות שאני ממש לא מסכים עם זה) ומאז לא שרתי את השיר הנ"ל, אבל החוק על מזרחי עובר כל גבול ושבר כל שיא של חוסר אובייקטיביות ודמוקרטיה של המנהלת הבזויה הזאת. זה לא הגיוני בשום צורה לאסור שיר שבו סה"כ מבקשים ממישהו (וחשוב לציין, מישהו מאוד ספציפי) שיתאבד, אבל להתיר איחולי מוות/סרטן/שריפה של אנשים בעודם בחיים ועוד המון דברים יותר גרועים מזה לאנשים ספציפיים או קהלים שלמים. אני מוכן שיאסרו על קללות ושירים פוגעניים כלפי אנשים/קהלים (ושוב, אני ממש לא מסכים עם זה ואני בעד חופש ביטוי), אבל שיהיה באופן הוגן וכולל ולא לאדם אחד שיש לו את התפקיד והחברים הנכונים

Gil - Zimbabwe 26 בנובמבר 2015

מתן מספיק, אם אתה לא מבין מה לא בסדר בצורת התבטאות כזו ולאו דווקא כלפי מזרחי כלפי כל אדם ומנמק בשם חופש הביטוי אז כניראה שמי שהיה צריך להסביר לך נכשל.

צור שפי 26 בנובמבר 2015

גיל – מה בדיוק ההבדל העקרוני בין "מזרחי תתאבד" לבין "טועמה מחבל" או "הפועל חיזבאללה"?

Gil - Zimbabwe 26 בנובמבר 2015

צור, אין הבדל. שניהם דוחים!!
יכול להיות שאני מצפה מקוראי דה באזר לקצת יותר איפוק ותרבות דיון ולא להביא את כל הגועל נפש מהיציע לכאן.
עוד פעם, אני לא בא לחנך. צורם לי מאד שבאתר ששנינו מאד מעריכים ומכבדים אנחנו צריכים לדון ולדבר על "ברכות" (ושוב זה לא משנה את מי מקללים) ולא על מה שנכתב בפוסט.

צור שפי 26 בנובמבר 2015

גיל, אנחנו מסכימים שאין הבדל ושניהם דוחים. מכאן עלתה להבנתי השאלה של מתן – למה אחד הוכרז כלא חוקי והשני לא? אני לא מקבל את הטיעון שלו ש"מזרחי תתאבד" צריך להיות מוגן על ידי חופש הביטוי אבל כן את טענת האפליה.

אדם בן דוד 26 בנובמבר 2015

אני ממש שמח ששימון לא התאבד. גם לא הייתי רוצהנ שיתאבד.
בכלל, מאז שהפכתי לאב, אני נהייתי הרבה יותר רגיש לשירים מגעילים.
והשיר הזה לא נעים.
עם זאת, עצם העובדה שאפשר לשיר "גיל מזימבבווה תשכב עם עיזה\תמות יא חרא" וזה יהיה בסדר
או השיר המאוד מאוד ותיק"X זונה X מוצצת לכל השוכנה" – גם הוא לא יגרור עונש –

אבל את הפריץ ירום הודו אסור.
מותר לקלל לגדף להכפיש ולטנף על כל אחד אבל לא על שימון.
זה לא הגיוני. זה מטורף. זה הזוי.
(במאמר מוסגר אני מזמן טענתי שכדאי שישירו "שימון מזרחי ט ד ד ד דם" ונראה אם יתבעו על זה
ואם גם זה יהיה לא חוקי שיפיצו לפני המשחק שכששרים "האמיני יום יבוא" הכוונה היא שימון מזרחי הלוואי שתתאבד.
ואז ישירו את זה- והוא ידע שלזה הכוונה, וכולם ידעו שזאת הכוונה אבל לך תתבע מישהו ששר האמיני יום יבוא.

זה מזכיר לי את הסרט של סאות' פארק שדורג עשרות פעמים טרם יציאתו כי היוצרים כל פעם שינו מילה כדי להראות את הטימטום שבצנזורה אקראית שכזאת.

אז בשם הדמוקרטיה, האחווה והשיויון, וכנגד ההגיון המוסרי הפרטי שלי, בברכת גיל מזימבבוואה תאכל חומוס ושימון מזרחי תתאבד כבר
שלום.

בלייק 26 בנובמבר 2015

לא כל כך מבין את הטיעונים שלכם. מישהו בדה באזר אסר על קריאות ספציפיות נגד שמעון מזרחי?
את המלחמות במנהלת אתם הרי יכולים להשאיר לאירועים בחסות המנהלת כמו משחקי ליגה או גביע, אבל חשוב למי מכם גם להקרוא לו להתאבד בדה באזר בשם חופש הביטוי או חופש ההתרסה (נניח).
אולי כל אחד צריך לחתום את התגובה שלו בקריאת התאבדות לאדם שהוא הכי חושב שצריך למות, בשם חופש הביטוי כמובן, זה יהיה מאוד נחמד.

מתן 26 בנובמבר 2015

התגובה של אדם די ממצה את מה שאני חושב, אבל אנסה להסביר את עצמי שוב:
אני לא מתווכח עם העובדה שהשיר הזה דוחה/מגעיל/נורא, מהסיבה הפשוטה שזה לא העניין. הבעיה היא שמותר להגיד דברים נוראים וקללות שגם לי לא נעים לשמוע, ואסור לקרוא למישהו להתאבד כי הוא פאקינג שמעון מזרחי והוא חצי אלוהים (או בעצם, אלוהים הוא חצי שמעון). אתם יכולים להיות בטוחים שלפני שאסרו את השיר הזה לא כתבתי את זה בשום מקום וגם לא התלהבתי ממנו במיוחד, מה שמטריף אותי זה האיסור לשיר אותו בגלל שהוא על מישהו מאוד מסוים. מוזמנים לקרוא לי ילדותי, אבל ברגע שאסרו אותו, מבחינתי זה נהיה עניין חשוב דווקא כן לשיר אותו

בלייק 26 בנובמבר 2015

הכל ברור, אבל איך זה שייך לכאן, לדה באזר?
ככל הידוע לי לא הוצאה כאן מעולם תקנה שמפלה שירים נגד שמעון מזרחי לעומת שירים נגד אנשים אחרים.
זה נראה לך מועיל אם כל אוהדי מכבי שכותבים כאן ישלבו בכל פוסט סלים טועמה מחבל בשם חופש הביטוי?

עידן. 26 בנובמבר 2015

אדם- מצטער לומר, אבל טענותיך הן קישקוש מוחלט. הרי השיר הזה נאסר כי שרו אותו ולא להיפך, אז זה ביצה ותרנגולת.

בסופו של דבר כל אדם צריך להסתכל על עצמו ולהחליט מה ראוי שייצא מפיו, בלי לברוח למחוזות אחרים. אני למשל אוהד מכבי ולא יכול אפילו לחשוב לאחל מוות לסלים טועמה או לכל שחקן אחר, בשם שום עיקרון מקודש ככל שיהיה.

סתם למחשבה, סיפרת שאתה אב טרי. כיצד היית מרגיש אם הייתי מסיים את התגובה, בשם עיקרון חופש הביטוי הנעלה, באיחולי סיום חיים לבתך/בנך, כפי שאתה סיימת את התגובה שלך?

אדם 26 בנובמבר 2015

עידן, מי שהתחיל לשיר את השיר הזה עשה זאת מסיבה כלשהי (במקרה זה פשוט נשמע לו טוב באוזן ומספיק מעצבן). עכשיוֿ נניח ובחרתי לא לשיר אותו אבל פתאום הוא הפך לאסור. באותו הרגע אני שר אותו במלוא הגרון. בדיוק כמו שאני לא שר בית שלם באחד השירים החדשים כי אני חושב שהוא מגעיל ואני לא שר את השיר שמתחיל ״בתאונת מטוס״. אבל אני כן מרגיש בסדר לשיר על הבנק של מוני ועל כל האירועים ההם.

לסיכום, זה ממש לא ביצה ותרנגולת. יש המון שירים מגעילים, את חלקם מותר לשיר אבל מגעיל ואת חלקם אסור (שירים גזעניים ותתאבד אחד). כל אחד בוחר מה יוצא לו מהפה אבל לא יתכן שיש רק שיר אחד מגעיל שהוא אסור. וכן, לכתוב את זה פה זה טיפשי וחסר טעם.

ישי 26 בנובמבר 2015

אדם
כדבריך. אני מבין את האידאולוגיה לעשות דווקא באולם. אבל לכתוב את זה כאן?! בשביל מה?
אני חושב שמן הראוי שאוהדי הפועל יעירו לחבריהם על דברים כאלה. אם אוהד מכבי יכתוב כאן טועמה מחבל כל אוהדי מכבי כאן יקפצו עליו.

אדם 26 בנובמבר 2015

אבל הרי כתבתי שמי שכותב את זה כן, סתם ככה, עושה מעשה ילדותי. מה אני עוד אמור לעשות, לבקש את הטלפון של הבחור בשביל שאוכל להתקשר ולהסביר לו מה דעתי בעניין?
זה בעקרון מגעיל בדיוק כמו בן זונה או אפס או ירידה לפסים אישיים בויכוחים שמידי פעמים מתרחשים כאן (לדעתי). אין ספק שזה הרבה פחות מגעיל וצורם מקריאה גזענית, או לפחות אני רוצה להאמין שאתה תסכים איתי בעניין.

ישי 26 בנובמבר 2015

טועמה מחבל זה גם מגעיל וגם גזעני, אז זה בהחלט נראה לי יותר גרוע משימון תתאבד.
העניין היה שלדברים של מתן הגיבו רק לא אוהדי הפועל. אני ציפיתי שאוהדי הפועל נורמליים שגולשים פה יעירו לו על זה.

אדם 26 בנובמבר 2015

אני מבין מאיפה אתה מגיע אבל אין לי כל כוונה להעיר לכל מי שלדעתי מתנהג באופן ילדותי. יתרה מזאת, אני באמת לא חושב שבמקרה הזה משהו שאכתוב ישנה את המצב בגלל זכות הקיום של המשפט הזה (לדעתנו, כן?) במגרש.

ישי 26 בנובמבר 2015

השאלה היא באמת אם אתה יכול לשנות. נראה לי שכן. ההיגיון שמנחה את מתן הוא שזה מאבק עקרוני על חופש הדיבור, אבל זה ממש לא קשור לדה-באזר. די ברור לי שהערה מאוהד הפועל תועיל יותר מהערה מאוהד מכבי.
אגב, אני מסכים איתך לגמרי בקשר לזכות הקיום של המשפט הזה במגרש. אני רק לא מסכים לקיום שלו. לדעתי, אין לאסור את המשפט הזה במגרש וכמובן גם לא להעניש עליו. מצד שני, המשפט הזה לא אמור להיות בכלל במגרש. אני מצפה מאנשים להיות תרבותיים (באופן מינימלי) גם בלי שיכריחו אותם. העובדה שהמשפט הזה הגיע מלמדת לדעתי משהו על אוהדי הפועל. העובדה שהוא נאמר מלמדת משהו על התנהלות האיגוד.

מתן 27 בנובמבר 2015

אתה לא חושב שלהגיד שזה מלמד "משהו" על אוהדי הפועל זאת קצת התממות? לכל קבוצה בארץ (לפחות אלו שיש להן אוהדים) יש שירים הרבה יותר גרועים ופוגעניים מזה (אגב, גם לנו). ההתעכבות על השיר הספציפי הזה מאוד סובייקטיבית וקרתה בגלל מושא השיר בלבד

אדם בן דוד 27 בנובמבר 2015

לכתוב את זה בדה באזר בלי קשר לכלום זה מגעיל
אני, ככל הזכור לי, מעולם לא כתבתי משהו כזה.
אני מקווה שהבן שלי יהיה אדם ישר והגון, ולא דורסני- אז אני מקווה שאף אחד לא יקרא לו להתאבד אבל גם מקווה לא פחות שלא יהיה חסר גבולות כמו עו"ד מזרחי. המטרה אינה מקשדשת תמיד את האמצעים.
התגובה שלי נגעה לעוולה שבאסירת השיר הזה ספציפית.
זה מגעיל אותי להאחז בקריאה שכזאת אבל ברגע שנותנים לי אולטימטום ההכרח של ללכת נגדו גדול יותר.
אמרתי ואנסה לומר זאת שוב- אני הייתי מאוד מקווה שאוהדי הפועל יחלו לשיר "שימון מזרחי תסתפר כבר"
וזאת כדי להראות את הגיחוך שבמצב.
אני מבין את הבעתיות שבביזוי האכסניה המאוד מכובדת ומאוד אהובה של דה באזר ולכן מתנצל המטרה הייתה להבהיר נקודה ולא לפגוע.
אני לוקח את הסיומת הקודמת בחזרה
אני מתנצל על השפה הבוטה ומבין שהיא הסיטה את תשומת הלב מהטיעון.

Freddy Wr.Up 26 בנובמבר 2015

משהו מועיל משהו גברי – אולי איזה קורס לאחיות או משהו כזה?

אסף The kop 26 בנובמבר 2015

תטפח גינת ירק.
אחלה תחביב.

צור שפי 26 בנובמבר 2015

הבעיה עם גינת ירק היא שזה ירוק. האמת היא שאני די מתבייש איך על סף גיל 60 הביצועים של שתי חבורות הלא-יוצלחים האלה עדיין מצליחים להכניס אותי לדיכאון.

Gil - Zimbabwe 26 בנובמבר 2015

כל כך מזדהה איתך רק מהצד השני של הכביש.

אורי 26 בנובמבר 2015

מה עושים?
פותחים מפה ולומדים את הדרך ליבנה, נצרת ועפולה

יניב פרנקו 26 בנובמבר 2015

בליגה הלאומית אין וויז?

צור שפי 26 בנובמבר 2015

אם לואוטק אז עד הסוף.

צור שפי 26 בנובמבר 2015

הסוף המר.

אנונימוס 26 בנובמבר 2015

הפתרון מתחת לאף, תעבור למחלקה המצליחה היחידה השנה במועדון ותתחיל לבוא לכדוריד. הם אפילו בליגה בלי מכבי, כך שבכלל זה כיף

יניב פרנקו 26 בנובמבר 2015

לא רוצה לנחס

רפאל 27 בנובמבר 2015

תחביבים חדשים-
ברגל ובסל לעבוד יחד עם אוהדי המשחק מכל הקבוצות לשיפור התחרות והצדק בליגות.
על הדרך בכדורסל להחרים את מכבי בליגה ( הבעיה שלי עם זה היא שמהר מאוד זה יתפתח לשנאה ואין לי כוח או רצון לזה ) בגלל שהיא חתומה ביורוליג שבמתכונתה הנוכחית היא ליגה שלמה בפני עצמה.

בכדורגל לפעול יחד עם אוהדי כדורגל מכל הקבוצות למען ליגה תחרותית יותר שתיתן יותר הזדמנויות לכולם לעבוד על מה שהם צריכים בדרך שתרצה אותנו ( הקהל ) על הדרך.
בכל מקרה, השאיפה שלנו צריכה להיות להחזיר את המשחק לערכים הבסיסיים שלו ולמי שצורך אותו- הקהל והאוהדים.
הפוליטיקאים צריכים לשרת את האינטרסים שלנו ולא להיפך כמו שקורה היום.

Comments closed