הפועל באר שבע נערכת לינואר – גיא זהר

הפועל באר שבע – חיזוקים קוסמטיים / גיא זהר

לקראת פתיחת חלון העברות בינואר ובערך חצי עונה (כולל האפיזודה האירופאית הקצרה) שמאחורינו, ברצוני לבחון בעיקר את תרומתם של שחקני הרכש והמאמן שהגיעו במהלך הקיץ לקבוצה, ולהביע את דעתי הצנועה באשר לחיזוק אותו צריכה לעשות באר-שבע בינואר.

במהלך הקיץ האחרון הצטרפו לקבוצה שישה שחקני רכש (+ מושאל שחזר) + מאמן ובמקביל עזבו אותה ארבעה ( + שחקן שיצא להשאלה ושחקן שפרש) + מאמן. המגמה כפי שגם ראינו בשתיים הקודמות מתבטאת בשני אופנים: 1. החלפת שחקנים שעזבו. 2. עיבוי הסגל

להלן סקירה קצרה על תרומת השחקנים (והמאמן) שהגיעו:

דודו גורש – הגיע כברירת מחדל אחרי שהמו"מ מול מרציאנו נפל. שוער ליגה טוב ואמין בסך הכל. אין ניצוצות ובדרך כלל אין נפילות. יש לו חלק בשיפור ההגנה.

שיר צדק – החל את דרכו בקבוצה ברגל שמאל עם אדום מטופש במשחק החוץ נגד תון. מאז, בקו עלייה מתמיד. הבלם הכי טוב בארץ כיום. מיקום, שליטה בכדור. חלק נכבד בשיפור משחק ההגנה. רכש מצוין.

מתן אוחיון – הגיע כגיבוי לעמדת הבלם והמגן הימני. החליף את בן ביטון בתור מגן במשך חודש. בינוני מאוד ולא שביטון נותן עונה שיש על מה לספר עליה. אם כבר לטעמי מתאים לשחק בתור בלם מחליף.

משפט על בן תורג'מן שחזר מהשאלה כגיבוי לדודזאדה  (אוהדת של הקבוצה העירה את תשומת ליבי שכל פעם שיש לו חברה חדשה הוא נפצע): שדרוג לעומת דודי טויטו. סביר. הגיע לשיאו דווקא מול מכבי.

מהארן ראדי – הפאזל החסר במערך שלושת הקשרים. למרות גילו, לא מפסיק לרוץ. מספרים מצוינים שקצת מרמים. הוא טוב אבל לא מצוין.

טוני וואקמה – הגיע לקבוצה כשסוחב פציעה. התחיל את העונה על הספסל וכשנכנס לא היה משהו והתחילו להישמע רטינות מצד מקורבים ואז בוזגלו נפצע והדברים השתנו ב180 מעלות. שחקן מצוין לליגה שלנו. משלב פיזיות וטכניקה. יכול לשחק במגוון תפקידים בהתקפה. בעיניי באנקר בהרכב.

בן שהר – למרות שנכנס לתפקיד שלא כל כך מתאים לו כחלוץ יחיד הבקיע שלושה שערים בארבעת המשחקים הראשונים אבל מאז מושבת. קשה עדיין לחוות עליו דעה.

ברק בכר – התחיל את העונה בצורה בינונית עם ההדחה המרגיזה מול תון וכבר בהתחלה התחיל באאז לא טוב על רקע שיקוליו בבחירת ההרכב, במיוחד הצבתו של דן ביטון (בבחינה הכוללת מגיע לו הרבה פרגון שנתן קרדיט לביטון שיש לו כבר שני בישולים) בהרכב בהפסד המביך מול עכו.  רגע לפני הפיצוץ שהר ובוזגלו הושבתו ולמעשה הוציאו לו את הערמונים מהאש (מאז הקבוצה ניצחה תשעה מעשרה משחקים).

בכר משחק בדרך כלל 4:3:3 כשהרבה פעמים עובר במהלך המשחק ל4:4:2 או וריאציות אחרות.  הקבוצה משחקת כדורגל מאורגן שבדרך כלל (המשחק מול מכבי יוצא דופן) מתבסס על פוזישן ובמקביל על הטכניקה והמהירות של וואקמה ומליקסון, אבל למרות התוצאות המצוינות והשערים בדקות האחרונות, מעטים המשחקים שהמשחק שטף לאורך דקות רבות (נכון שאלמנט המקריות ששלט במשחק בשנתיים הקודמות פחת). במקביל נראה שהשדרוג  מסביב לקבוצה עושה את שלו ושהכושר הגופני עלה.

דבר אחד שמפריע לי אצל בכר הוא הראיונות שלו, במיוחד אחרי משחק: יש לו נטיה ליפות דברים ואם להיות בוטה לפעמים להגיד חצאי אמיתות ("מכבי לא הגיעו לשום מצב"). חבל, לא מכבד.

לקראת פתיחת חלון העברות פורסם שבאר-שבע מחפשת שחקנים בשתי עמדות: חלוץ וקשר מרכזי. החיפוש, במיוחד בעמדת הקשר, הגיוני מכיוון ששם אין עומק וכבר במשחקים הקרובים כשאוגו יעדר, בכר בבעייה. בשלב הזה מדובר בשחקנים שיגבו את שתי העמדות. אם באמת לוטם זינו החליט לחזור לארץ, הייתי הולך עליו בכל הכוח (הצעה לחוזה ארוך טווח והבטחה שהוא הולך להיות הפנים של הקבוצה תוך הבנה מצדו שיתכן שבהתחלה ישב קצת בחוץ. יסלח לי פרנקו אבל אני לא רואה סרט כלשהו שזינו מעדיף את הפועל על ב"ש) ואולי אפילו מוותר על החלוץ, במיוחד ששהר חוזר לכשירות. באופן עקרוני הייתי שמח לראות חלוץ 9 אמיתי לטווח ארוך בקבוצה אבל אני לא רואה גם את תמוז (שמתאים יותר) וגם את גאדיר (שמתאים פחות מבחינת אופי המשחק שלו) יושבים בסבלנות על הספסל אולי אפילו חצי עונה כשלפחות בהתחלה ברדה (ואולי גם שהר) לפניהם. אם מדברים על חיזוק נקודתי לחצי שנה אולי הייתי יוצא מהקופסא ומביא את פריצה. אם לא, אולי שווה לחכות לקיץ ולא לחולל שריפות בגזרת ברדה.

במקביל החזרה של בוזגלו יוצרת חתיכת כאב ראש לבכר. אני לא רואה מצב, פרט לכמה דקות, שמליקסון ובוזגלו משחקים ביחד ולכן יכולה להיווצר תסיסה מצד האחרון עוד חודש-חודשיים כשיחזור לכושר מלא, במיוחד שלקבוצה עומדים אתגרים לא פשוטים, ויתכן שקצב צבירת הנקודות ירגע.

בקיצור, יהיה מעניין.

ספורט - 2 רומנטיקה - 0
מסיבת עיתונאים קיטבג

48 Comments

omer 11 בינואר 2016

אני לא מבין למה ב"ש מחפשת חלוץ. ברדה, שהר וארבייטמן זה יותר ממספיק עבור הליגה, בטח שבכנפיים נמצאים 3 שחקנים שיודעים להבקיע ולבשל (בוזגלו, וואקמה ומליקסון).
כשמשחקים רק פעם אחת בשבוע, הוספת שחקן יכולה לייצר יותר נזק מתועלת.
ששחקנים ישראלים "בכירים" שנשארים על הספסל=מרמור והדלפות.

אלון 11 בינואר 2016

ארבייטמן הוא הכישלון הגדול בגזרת הרכש. כשאומרים כישלון ישר מחפשים אשמים אבל כאן אין לי מושג אם זו אשמת המאמן שלא נותן לו צ'אנסים, אשמתו שהוא לא לוקח או אשמת הפציעות שעוצרות אותו. ארבייטמן לא משתלב טוב בהפועל ב"ש ואם יש קבוצה שרוצה אותו אני חושב שצריכים לשחרר אותו כל עוד הוא סחורה יחסית חמה, לפני שהוא הופך לסוס מת סטייל שכטר או בן בסט.

לגבי זינו מלבד העובדה שגדל בהפועל ב"ש אין שום סיבה ללכת עליו בכל הכוח. הוא לא איזה עילוי ולא שום דבר מיוחד ומתאים הרבה יותר להפועל הבינונית ת"א מאשר להפועל שואפת לאליפות באר שבע.

באופן כללי ב"ש נראית טוב ובמיקום טוב ולכן אין צורך להביא חיזוק אלא אם כן מדובר ב:
1. שחקן שכבר עכשיו יכול לשדרג משמעותית את הקבוצה (סיכוי נמוך מאוד להביא אחד כזה להערכתי)
2. שחקן ברמה סבירה+ שמבין שהוא מגיע לקבוצה שרצה טוב והוא יקבל מעט יזדמנויות ויצטרך להיות טוב מאוד בהן כדי לא לקלקל את המרוץ לכתר.

ולדודו גורש מגיע לפחות מידת הקרדיט שמגיעה לשיר צדק.
אוחיון זה כנראה במקום מלול.. חייבים אחד כזה בסגל משום מה.

גיא זהר 12 בינואר 2016

ארביטמן נרכש עוד בשנה שעברה ולמיטב ידיעתי לקבוצה יש אופציית יציאה בסוף העונה הזו, כך שבן בסט או שכטר ( שארביטמן כבש יותר משניהם יחד 12+1), הוא לא יהיה. אוחיון כמו מלול גיבוי. וגורש אחלה אבל שיר צדק בעיניי הוא זה שעושה את ההבדל.

ניר 12 בינואר 2016

ארבייטמן עשה עונה אחת טובה בקריירה שלו במכבי חיפה, מהספסל, ועל זה הוא מתבסס כבר חמש שנים. באופן כללי זו נוסחה שניתן לייחס ללא מעט פלופים בליגה הישראלית ביניהם איתי שכטר, גילי ורמוט, אביחי ידין ועוד ועוד.

yaron 11 בינואר 2016

הכל נכון א ב ל,
מספיק לליגה זאת אמירה כללית, השאלה היא עם זה מספיק לאליפות בהנחה שמכבי גם תתחזק בינואר.
בנוסף, לא נראה כרגע שב"ש בונה קבוצה שיכולה להעפיל לליגה האירופאית ולשחק בשתי המסגרות במקביל. ב"ש לא השכילה לנצל את העומס הרב ששחקני מכבי סבלו ממנו (נבחרת + אירופה), ולא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין איך הטבלה היתה נראית אם היתה עולה לאירופאית ושולחת יותר שחקנים (הרכב) לנבחרת.
בצד החיובי – עושה רושם שהקבוצה יותר ווינרית והנצחונות במשחקים בינוניים ובדקות סיום מוכיחים זאת.
בשורה התחתונה – נראה שגם האליפות השנה תלויה יותר במכבי מאשר בב"ש. אם שתי הקבוצות ימצו את יכולתן מכבי לוקחת.

גדי 11 בינואר 2016

אם זהבי שומר על בריאותו אז סביר להניח שמכבי תהיה אלופה.

חבר אמת 11 בינואר 2016

עד עכשיו הקבוצות בארץ ששיחקו בליגת האלופות ואיבדו את האליפות בארץ לא איבדו אותה בזמן ששיחקו במקביל(למעט מכבי ת"א של קלינגר שהגיעה בפוקס והיתה חלשה בליגה) מכבי חיפה של שום, הפועל של גוטמן ובמיוחד חיפה של אלישע שדרסה את הליגה (עד הפלייאוף השיגה את אחוזי ההצלחה הכי גבוהים בכל הזמנים) הפסידו את האליפות לקראת סוף העונה(חיפה של שום במחזור האחרון בהפרש שערים, חיפה של אלישע גם ואחרי קיזוז….) . לדעתי אם לא החלפת המאמן מכבי בוודאות מאבדת את האליפות העונה(היתה נופלת בסוף העונה) וגם עכשיו אני מאמין שהסיכוי הוא 50-50 בינם לבין ב"ש שהשנה עמוקה יותר חזקה יותר ועם יותר שחקני הכרעה מאשר מכבי.

יניב פרנקו 12 בינואר 2016

צריך לזכור שאומנם אף קבוצה ששיחקה בליגת האלופות לא זכתה באליפות – אבל הם היו קרובות מאוד – חיפה של שום הפסידה על הפרש שערים, חיפה של אלישע על משחק אחרון והפועל של גוטמן בכאוס ניהולי עצום של מחאת טביב סיימה שניה – למכבי הנוכחית יש את הניהול שיידע להתחזק בינואר ואת המערכת החזקה ככה שהפקטור של ליגת האלופות פחות משפיע עליה.

כדי לזכות באליפות באר שבע תצטרך לתת חצי שנה עצום.

איציק 11 בינואר 2016

אני מאמין שגם בלי חיזוק באר-שבע מסוגלת לסיים במקום שני. אני בטוח שגם אם חיזוק היא לא תיקח אליפות. אז למה לבצע חיזוק שאף אחד לא בטוח שיצליח?

גדי 11 בינואר 2016

איציק ידידי, כל מה שאתה כותב מתעלם אם יורשה לי מרוח הספורט.
אתה שולל כל אפשרות שבאר שבע תהיה אלופה?

תן קצת כבוד על עונה מעולה עד כאן. 13 נצחונות, שלוש תוצאות תיקו ושני הפסדים.

אתה מציע פשוט לוותר? למה?

אגב, לא הייתי מהמר על באר שבע אלופה אבל אני חושב שזה מציאותי לרצות ואף להשקיע.

איציק 11 בינואר 2016

ממש לא מוותר על רוח הספורט (בא בימי שישי למקיף א' תראה איזה רוח ספורט עצבנית יש לי), אני פשוט ריאלי. לפעמים צריך לדעת להיות הגיוני. אני חושב שבמקום להשקיע את הכסף השנה על חלום בילתי אפשרי, עדיף להשקיע יותר בקייץ וללכת שנה הבאה על אליפות עם קבוצה הרבה יותר מחושלת ובוגרת.
כל הנאמר נכון אם באר-שבע לא תתרסק מנטאלית בפלאי-אוף כמו שהיה בעבר, אחרת לא היתי משקיע בשחקנים גם בשנה הבאה כי אם בפסיכולוג ספורט.

גיא זהר 12 בינואר 2016

איציק, בעיני בדיוק להיפך. העונה היא לדעתי הצ'אנס הגדול יותר. בעונה הבאה מכבי תהיה חזקה יותר. ויש יועץ מנטלי לקבוצה אז אולי לא יתרסקו.

ברק 12 בינואר 2016

איציק, צר לי לומר אבל זו חשיבה מוטעית ובנוס תבוסתנית.
השנה זו ה-הזדמנות. מכבי החלשה ביותר בשנים האחרונות ותלויה לחלוטין בשחקן אחד. הם הולכים להתחזק בינואר, אבל ספק אם יגיעו שחקנים שיכולים להשפיע באופן מיידי, בטח אם יגיעו 3-4 כמו שמדווחים בתקשורת. שינויים כאלה, בנוס על החלת המאמן, דורשים הסתגלות ולוקחים זמן.
זה לא שאנחנו טובים יותר משמעותית, אבל יש לנו הזדמנות פז. אליפות נוספת של מכבי, לדעתי, לא רק שלא תאפשר לזכות בקלות בשנה הבאה כמו שאמרת, אלא עשויה לחסל לחלוטין את הכדורגל כאן. כבר עכשיו מדברים על רכש ינואר בסכומים ששווים לתקציב של חלק מהקבוצות, הזדמנות נוסת להגיע לליגת האלופות תגדיל את הסכומים האלו.
בקיצור, זה אנחנו נגד העולם!

איציק 12 בינואר 2016

אין שום תבוסתנות, קבוצה שבאה משום מקום ורצה לאליפות של סינדרלות קורת פעם עהמון זמן. במקום כמו שלנו צריך לבנות תשתית. התשתית עוד לא מוכנה, לפחות לפי מה שראינו בשנה הבאה (תשתית זה משהו שיחזיק שנים ולא אליפות ולמחסן חלקים מפרוק). לכן שנה בישול עם סיכוי לאליפות מעמדה של כח (ואני לא מסכים שעוד אליפות של מכבי תסגור סיפור), ולא אינסטנט מהשקעה תוך תקווה למזל (ומזל עסוקה כרגע בדברים אחרים), זה לא שיקול תבוסתני כי אם שקול תוך מטרה להיות מתמודדת ראויה להרבה שנים. אני לא יכול להבטיח שזה יעבוד, אבל יש לזה יותר סיכוי מהמרדף הלא שפוי השנה. צריך לנסות, אבל אפשר לנסות עם מה שיש או אם יפול משהו נקודתי ובמחיר סביר.

ברק 12 בינואר 2016

העניין הוא שככל שיעברו השנים, המרד יהיה פחות ופחות שפוי. השנה קנו שוער ב 3 מיליון יורו, עוד אליפות וסיכוי לליגת האליפות ויביאו קשרים ב 5 ו 6. הפער הכלכלי לא יצטמצם עם עוד אליפויות אלא רק יגדל.
ולגבי הבשלות? שנתיים של כאילו התמודדות, זו הכנה ראויה להתמודדות אמיתית. בטח עם הסגל הקיים, הקהל, המאמן והווייב.

איציק 12 בינואר 2016

ראשית, אני לא נגד אליפות, נהפוך הוא, רק שלא יהרסו לי את הבית משמחה ;)
שנית, אני לא חושב שמכבי תתחיל להתפרע בסכומים כאלו, גם אם יזכו השנה.
שלישית, כסף הוא לא המדד המוחלט להצלחה, ראינו אצל אחותה מהכדורסל.
רביעית, השנתיים האחרונות הראו שבאר-שבע ממש לא בשלה.
חמישית, "הפועל, הפועל, הפועל באר-שבע, הי קדימה למקום ראשון בליגה" :-) אתה זוכר/מכיר את זה?

ברק 12 בינואר 2016

מכיר כן, זוכר לא, לא חייתי אז.
לגבי הכסף, הוא בהחלט מדד להצלחה, אבל כמובן שלא בלעדי. בכדורסל מכבי נשארה מאחורי אריות אירופה תקציבית, איפה היא ספורטיבית?
השנתיים האחרונות הראו שהקבוצה בהחלט לא בשלה, אבל ככה זה תהליך ההבשלה. לא מראים בשלות שתבשיל לכדי בשלות אמיתית בעתיד. הקבוצה התבשלה, למדה, התחשלה, התנסתה במשחקי צמרת ועשתה התאמות נחוצות.
ינואר זו הזדמנות פז להתחזק נקודתית איפה שצריך- גיבוי איכותי (ששווה גם הרכב) לקישור המרכזי וחלוץ שיכול לשנות משחק מהספסל (אני מאוד אוהב את ארבייטמן אבל הוא הראה שאין לו את זה, לפחות לא בשיטת המשחק הנוכחית). זו הזדמנות פז.

גדי 12 בינואר 2016

אם כל הכבוד לדייויד בואי אז מילותיו של יגאל פלג בקולו של יוסף מוסטקי זוהי ליגה אחרת.

עניינית. השנה יש סיכוי ממשי. בחירת שחקנים רעה של מכבי יחד עם בלאגן בצוות המקצועי זה דבר שלא יחזור.

מצד שני ברדה, מליקסון, הובאן, ראדי, סוארס וגורש עברו את גיל 30 חלקם גם את 34 ו35 ומצד שני ערן זהבי נהיה יותר צעיר עם כל שנה שעוברת. הכוכבים הסתדרו תרתי משמע. הברזל עכשיו לוהט. המומנטום עם האיצטדיון החדש לא יהיה יותר טוב. אחרי 40 שנה של סבל. חיים שלמים אז מעוז להגיד שזה הפעם או לעולם לו.

אגב אני רק שאלה : מתי פעם אחרונה הייתה לערן זהבי נזלת? אולי איזה גירוד בנעל?

חייב להגיד. אני קורא לא מעט על אוהדי מכבי תל אביב ששונאים את ברדה או בוזגלו. אין בי שום שינה לזהבי. הוא שחקן ענק ונראה גם שיש לו אישיות מאוזנת. לאלו שיקפצו ויגידו שברדה פרובוקטור או מדבר הרבה עם שופטים אז את זה עושה גם זהבי.
אני כל פעם בבלומפילד כאשר השחקנים יורדים לחדרי ההלבשה לאחר המשחק מקפיד למחוא כפיים לזהבי משער 5. מגיע לו.

איציק 12 בינואר 2016

ברק:
דיברתי על מכבי סל יחסית לליגה הישראלית. נפילה גדולה כבר יותר משנתיים, אך פעם עוד היה את בלאט לאזן.
גדי:
"…ומצד שני ערן זהבי נהיה יותר צעיר עם כל שנה שעוברת." 1+, אהבתי :-)
לשניכם:
כיוון שהכסף לא שלי, אז יאללה שיתפרעו, מה איכפת לי, אם תהייה אליפות אני איתכם.

בלייק 12 בינואר 2016

רוב אוהדי מכבי לא שונאים את ברדה. יש אוהדים במכבי שמתעצבנים על ברדה של השנתיים האחרונות, בגלל עניינים כמו העמידה ליד הכדור בכדורים החופשיים במשחק העונה האחרון. אני אגב לא אחד מהם. מאוד מעריך אותו, גם מבחינת האישיות והמנהיגות וזאת תהיה סגירת מעגל יפה אם הוא יפרוש אחרי אליפות בב"ש.
לבוזגלו יש חשבון עם אוהדי מכבי עוד מסיום התקופה שלו במכבי, ובמיוחד מהציטוטים של אבא שלו. גם פה אני לא מבין את החלק בקהל ששורק לו בוז. מבחינתי, הזכרונות שלי מבוזגלו במכבי די טובים. זאת היתה תקופה אחרת וגרועה של המועדון, והוא היה היחיד בערך שכשקיבל את הכדור היתה השתאות כזאת בקהל ש"משהו יכול לקרות". הוא גם תמיד דיבר בסדר (למרות ואולי בגלל חוזה שכלל סנקציות במידה והוא או אבא שלו מדברים נגד הקבוצה), ובסך הכל נקלע לסיטואציה שבגילו אז היתה גדולה עליו (להוביל מכבי בינונית אחרי שנים של כשלונות).

מאיר (חדש בשכונה) 12 בינואר 2016

ברדה היה מבחינתי אחד השחקנים היותר הוגנים, ברמת ההגינות והקונצנזוס שהיתה לאלון חרזי. יכול להיות שהמשקולת של המנהיגות גרמה לו למטמורפוזה והוא נהיה עידן טל או אבוקסיס מודרני. הבנאדם פשוט לא עוזב את השופטים בכל משחק וזה נעשה מגעיל. זהבי לא עושה את זה.

ארז 11 בינואר 2016

גיא, מהמעט שאני רואה וקולט בהקשר שלכם, אני חושב שבפן המנטלי, פנימה והחוצה, בכר משדר משהו מאוד חזק, נחוש, מאמין. לא מתבטל. קצת ההיפך מקודמו. ולצד זה יש שיפור איכותי ואסתטי במשחק. אתה לא חושב?

גדי 11 בינואר 2016

מסכים לחלוטין.
אצל אלישע נצחון היה "משחק מצויין " והפסד היה "בד לאק"

בכר לא מפחד לבקר את הקבוצה כשצריך.

גיא זהר 12 בינואר 2016

לגמרי. יש שיפור עצום בשני האלמנטים. עדיין מפריע לי לעיתים יפוי המציאות של בכר כפי שהבאתי דוגמא בפוסט.

ארז 12 בינואר 2016

זה אכן מעצבן קצת.
מצד שני, תראה את ההשלכות של היושר והדוגרי של יוקאנוביץ' ומה שחקנים אמרו עליו (רוב אוהדי מכבי כאן הצדיקו את זה בהתחלה בתוקף ואמרו איזה אקט מנהיגותי זה ואיזה גבר הוא ואיך הוא דורש מהשחקנים יותר). כבר בהתחלה ראו את ההלם של השחקנים מהאמירות הללו ולקראת סוף התקופה ואחריה דלף מלא מעט כיוונים שזה יוצר תחושת מיאוס במערכת, ולא רק אצל השחקנים.
אז בתור חובב ספורט אני מסכים איתך. בתור אוהד, אני חושב שזה משרת את האינטרס של המועדון.

גם האמירות הברורות על יעדים, על לכוון גבוה, על לא להיבהל ממכבי (שמקבלות גיבוי במעשים ותוצאות; אני לא רואה בצורת המשחק מול מכבי בבלומפילד פחדנות אלא חוכמה) חכמות ונכונות ויוצרות עליית מדרגה מנטלית ומקצועית למועדון.
קח לדוגמא את איציק ותגובותיו כאן (אהלן איציק). תראה את ההבדל בין הציפיות והגישה של איציק כשמדובר על מכבי סל לבין אלו של איציק כשמדובר על ב"ש רגל (מעבר לעובדה שזה שעטנז בלתי נסלח :)).
השלב הבא לאחר תקופת אלישע היה לגרום למועדון להעלות ציפיות בציפיות, בגישה, במנטליות ולגבות את זה בתוצאות בשטח. זהו כמובן הליך של היזון חוזר, שלאורך זמן אמור לשדרג את תדמית המועדון הן מול עצמו והן כלפי חוץ ולהשתקף בתגובות של איציק ודומיו ביחס לב"ש.
ועל זה אני מצדיע לבכר. לפחות למה שראיתי ממנו עד כה.

כפיר 11 בינואר 2016

לא יודע מתי הטור נכתב אבל משחק מול עכו בכר שיחק עם מליקסון ובוזגלו (שכתוב שלא יכולים לשחק ביחד) ושניהם היו טובים (אם בוזגלו חד היה מסיים עם שלושער) ולדעתי מול רוב הליגה(למעט מכבי ת"א ואולי בית"ר) אפשר לשחק במערך ההתקפי הזה (מליקסון במרכז השדה במקום הובאן/ראדי, בוזגלו וואקמה בכנפיים וברדה/שהר בחוד) זה מערך שידרוס את כל הקבוצות החלשות. מול מכבי ואולי בית"ר יש מקום לשלושה גרזנים באמצע כדי לשלוט במרכז השדה במידת הצורך.
מה שיפה בקבוצה העונה שהיא ממש לא תלויה בשחקן כזה או אחר בניגוד למכבי שבלי זהבי היא היום היום עם 5-10 נק' פחות לפחות. לשתי הקבוצות אין תחליף ראוי לקשר האחורי אם בב"ש אוגו ובמכבי אלברמן- משחקים בהם הם לא ישחקו זו ההזדמנות לעקוץ.

גיא זהר 12 בינואר 2016

כפיר, נכתב מזמן. המשחק מול עכו מבחינת היכולת של המאורים לשחק ביחד היה הפתעה מבחינתי. חשבתי שהשילוב שלהם יגרום למשחק הרבה יותר שכונתי. יכול להיות שיש מקום לשקול שילוב שלהם ביחד בחלק מהמשחקים. אל תזלזל בקבוצה כמו פתח תקווה למשל שעשו לנו הרבה צרות והתוצאה בסיום מרמה. גם הפועל המשודרגת יכולה לעשות צרות ובטח בבית תהיה מאוד אגרסיבית. בקיצור, לא הייתי מוותר כל כך מהר על השלושה פיזיים יותר באמצע.

גדי 12 בינואר 2016

יותר מידי פעמים העונה הכרענו את המשחקים מאוד מאוחר.
רעננה, הפועל תל אביב, הפועל חיפה, כפר סבא, קש, רעננה בית, עכו.

אז נכון שזה גם עניין של כושר גופני אבל לא לעולם חוסן וזה גם שוחק מנטלית.

העוצמה של מליקסון, בוזי, טוני וברדה יכולה להכריע משחקים יותר מהר מה גם שאין פה פשרה ברמה של השחקנים. אני גם לא מזלזל בעזרה של מליקסון בקו הראשון באמצע ולחץ על הכדור.

אגב פתח תקווה – שוב מוקש. הם ישחקו קרוב לוודאי עם שלושה בלמים. במצב כזה צריכים את המאורים שיעשו קסמים.

גיא זהר 12 בינואר 2016

עכו והפועל בית היו גולים בתחילת מחצית שנייה, לא מאוחר.

גדי 12 בינואר 2016

טוב זה עניין יחסי.
מבחינתי מחצית שנייה זה כבר מאוחר. הנפילות של שחקני יריב מתגברות וגם כל הוצאת כדור של שוער הופכת לטקס. זה מורט עצבים של כולם כולל עצבים בחדר הלבשה בהפסקה.

חסר לי משחקים כמו בית"ר חוץ, רעננה חוץ, פתח תקווה בית.

בכלל חסרים לי משחקים שהורגים אותם לפני הישורת האחרונה. במרוץ צמוד כל כך צריך לדעת להרוג משחקים. להבקיע שער שני נגד עכו דקה 75 זה דבר בעייתי. זה מרגיש שוחק מידי.

כפיר 13 בינואר 2016

גדי לעניין הכרעה מאוחרת, אני לא מסכים שים לב באתר וואלה ספורט יש סטטיסטיקות של השערים של הקבוצה בהתפלגות לפי דקות והמצב של ב"ש יחסית מאוזן(9,5,5,6,5,4) בחלוקה ל15 דקות וזה אחרי המשחק מול עכו שהוסיף 2 שערים לרבע שעה האחרונה (לפני זה זה היה עוד יותר מאוזן עם 7) לעומת זאת החלוקה במכבי היא(12,10,4,4,3,3) ששם הרוב המכריע של השערים נכבש בחצי שעה האחרונה. מה שכן הוא שצריך לפתוח משחקים בבליץ ולהלחיץ את היריבה וגם לתת משחק אחד של דריסה כדי ליצור יותר הרתעה. העונה ההזדמנות של ב"ש יותר גבוהה כי היא ממעטת לאבד נק' לקבוצות קטנות (בניגוד לשנים קודמות) ואילו מכבי כן מאבדת נק' לקבוצות קטנות(גם בניגוד לשנים קודמות) וכפי שראינו בסוף האליפות מוכרעת במשחקים הקטנים. שנה שעברה מכבי בעןונה הסדירה לא ניצחה את ב"ש ק"ש ובית"ר אבל מול כל היתר היא לא איבדה נק' וסיימה את העונה הסדירה בפער 5 ואחרי ניצחון על ב"ש בבלומפילד יכלה לקרר שמפניות.

אורי 12 בינואר 2016

עכו זה לא דוגמא לכלום
מכבי הביאה להם 5 ואפילו חיפה האימפוטנטית 4 אז לא הייתי משליך מההרכב והשילוב ביניהם לקראת המשחקים מול 11 הקבוצות שטובות מעכו

גדי 12 בינואר 2016

זה נכון אובייקטיבית.

סובייקטיבית היה משחק מהנה שלנו עם אין ספור מהלכים נפלאים.

מבחן ההמשכיות הוא שבת נגד הייטבים. רוצה לעשות מפגן עצמה קודם כל בשבילנו והביטחון שלנו.

תולעת 12 בינואר 2016

זינו כבר חתום בהפועל ופריצה בפ"ת.
השיפור במשחק של ב"ש מאז הגעת בכר ניכר מאד. בניגוד לשנתיים הקודמות כל משחק (כמעט) תלוי לגמרי בה ויש הרבה מאד כלים התקפיים מגוונים – למרות שלקח זמן מול עכו, ומול חיפה זה לא הגיע, אפשר היה לראות את כל הגיוון הזה, מדריבלים עם כח פריצה של טנק מהצד של וואקמה, דרך הגאונות של מליקסון שנותן עונה אדירה, והאיום מרחוק של ראדי והובאן (פחות מדויק אבל הבעיטות שלו עוזרות לרווח את ההגנה).
מה שכן, בכר משתמש ברוטציה קצרה יחסית: שיתף רק 20 שחקנים (רק 2 קבוצות שיתפו פחות, והן לא שיחקו באירופה ולא מצפות לקמפיין גביע משמעותי), מתוכם רק 17 ליותר מ-10% מהדקות (נכון למחזור ה-17). גם בק"ש, אולי מטעמים אחרים, השתמש ברוטציה יחסית קצרה – בסופו של דבר הקבוצה התעייפה ואחרי שהגיעה לשיא בדצמבר-ינואר (צברה 18 נקודות מתוך 27 אפשריות) הייתה נפילה משמעותית בפברואר-מרץ (5/24).
לברקת, בניגוד לשרצקי, יש אספירציות לצמרת ולכן לדעתי תתחזק בעמדות נחוצות: בלם – במיוחד כשסוארז בחוץ לחודש בערך, קשר מרכזי (ראינו את ההבדלים בין מכבי עם אלברמן שמבטלת את חיפה באמצע, לעומת ב"ש שחסרה את אוגו ונפלה למלכודות של לביא-עטאא-בניון כשגורדנה לא נותן ערך מוסף, לא בהנעת כדור ולא באגרסיביות) וחלוץ, כי נראה לי שארבייטמן לא ממש מסתדר עם הדרך של בכר וברדה לא יחזיק את העמדה הזו לבד כל העונה. שהר פחות מתאים להיות חלוץ שפיץ בקבוצה דומיננטית ומתאים יותר לשחק באגף.

גדי 12 בינואר 2016

אני מניח שהשלושה ששיחקו פחות מ10 אחוזים הם דן ביטון, חביביאן ובן שהר.

אכן רוטציה קצרה והיא הורגשה היטב כאשר המחליפים העיקריים גורדנה וארביטמן כמעט ולא השפיעו על המשחקים. רק מחזק את זה ששני שחקנים חייבים להגיע ואכן יגיעו.

גיא זהר 12 בינואר 2016

לגבי זינו ופריצה ברור. הטור נכתב כשהסטאטוס שלהם לא היה ברור. השאלה המרכזית, במיוחד כשחזרו שהר ובוזגלו, זה איך להתחזק מצד אחד ולא לקלקל מה שעובד מצד שני. במקביל הקבוצה מבוגרת, האם חושבים על העתיד או הולכים בכל הכוח על השנה. בלם לטעמי לא צריך
טאהה תחליף מצוין ואוחיון שבלם הןא תפקידו המקורי גם גיבוי לא רע. קשר באמצע זו חובה. במחשבה שנייה ואם הבחור מלודוגורץ טוב, הייתי שם הרבה עליו גם כשחקן הרכב שיכול להכנס במידת הצורך במקום הובאן/ראדי. לגבי חלוץ אין לנו בכלל תשע אמיתי וגם ברדה הוא סותם חורים. השאלה היא איך מביאים מישהו, כנראה ישראלי, שידע את מעמדו מצד אחד ויכול לשנות משחקים מצד שני. לי אין פתרון טוב לזה

תולעת 12 בינואר 2016

לטאהא אין יכולות גבוהות בהנעת כדור בעיני ובסיבוב הקודם (נדמה לי מול פ"ת) זה גרם לטעויות שבלם בקבוצה דומיננטית לא יכול לעשות. יכול להיות שבכושר ששיר צדק נמצא בו כרגע (כרגע הישראלי הטוב בליגה בעמדה הזו) זה לא משמעותי אבל לאורך זמן – וסוארז להבנתי בחוץ לחמישה משחקים – זה יכול להיות בעייתי.
שאלת המעמדות וההיררכיה בקבוצה מעניינת אבל לדעתי לא תהיה משמעותית העונה, כשעל הכף אליפות היסטורית. כולם יתגייסו ויתיישרו גם במחיר דקות משחק – ותחרות באימונים תמיד משפרת שחקנים. כרגע לחצי הרכב אין כמעט תחרות.

ברק 12 בינואר 2016

דווקא טאה, בכל פעם שמשחק, מפתיע מחדש ביכולת הטכנית שלו (לאו דווקא ההגנתית, שגם בה הוא תמיד טוב). מכדרר, מוסר, משחק בהמון ביטחון ונראה שהוא לומד המון משיר צדק. תענוג לראות את שניהם רגועים עם הכדור ברגל, לא מעיפים אלא מחפשים את המסירה הנכונה, ואם אין לא מתביישים לכדרר אל עבר החצי של היריב.

גדי 12 בינואר 2016

טהא השתפר מאוד במיוחד בהחזקת הכדור. הדבר שמדאיג מאוד אותי זה הפריכות שלו. הוא נפצע המון.

לדעתי סוארס כשיחזור יוכל לתפקד גם כקשר אחורי כאשר לואי יהיה בלם.
בדיעבד זה היה יכול לעשות הבדל נגד מכבי חיפה.
סוארס בקישור במקום גורדנה זה שמיים וארץ.

קפטן קוקי 12 בינואר 2016

הדבר המשמח היחיד בלראות את פריצה חוזר לארץ לא למכבי הוא המחשבה על הקרבות המחודשים שלו עם שיר צדק. זה משחק שאני ארצה לראות. לא חושב שיש ביניהם טינה, אבל תמיד יצאו משם ניצוצות.

יניב פרנקו 12 בינואר 2016

מילה על ברק בכר – הילד בן 36 , הוא ינוקא של ממש, עונה ראשונה מחוץ לחממה של שירצקי, ההתנהלות שלו עד כה מרשימה ביותר.
עומד בלחץ מנטלי , הקבוצה נראית מאוד מאומנת וכמות הכוכבים והאגו בקבוצה יכולה לרסק מאמנים בוגרים יותר ופה זה לא קורה כרגע.

מאוד מרשים עד עכשיו.

גדי 12 בינואר 2016

לגמרי.
שייך לדור מאמני היי טק יחד עם כריזמה וביצים גדולות. סדרת החינוך שהוא עשה לברדה כולל סיפסול שלו במשחק הראשון לטרנר היו יכולים לסדר לו מונית בכיוון אחד דרך דרך המילוט מטרנר בואך כביש 40.
נמצא כל יום במועדון מעל 12 שעות. המון ניתוחי נתונים ווידאו יחד עם צוות צעיר מסביבו.

איציק 12 בינואר 2016

שששששששש, גם על דן שמיר מדברים כמאמן לאפטופ, וזה כבר כמה שנים עם מעבד שלא כל כך זז, ואולי התקשורת האל-חוטית דפוקה.

בילבו באגינס 12 בינואר 2016

חברים עם כל הסימפטיה שיש לי אילכם , אליפות לא תיקחו , מכבי רמה מעל הליגה כולל מעליכם. מכבי רעבה מידי מסודרת מידי עשירה מידי מאורגנת מידי. מכבי זה כבר מועדון סמי מקצועני שאפשר להשוות אותו לבאזל שחטאר וסלטיק. (לא מבחינת המסורת כמובן). אתם עוד לא שם.
צר לי. אבל אם הייתי במקום אלונה הייתי מביא פליימקר ברמה גבוהה , אתם קבוצה בסך הכול די טובה אבל מאוד לא יצירתית.

אדם 12 בינואר 2016

לדעתי למכבי יש בדיוק ארבעה שחקנים שנכנסים להרכב של ב״ש אז לא ברורה לי הטענה שמכבי רמה מעליהם. וזה מתחזק כשרואים את שתי הקבוצות משחקות, הן מאוד שקולות השנה.

טרנטה 12 בינואר 2016

הפוך גוטה הפוך…נאווקאמה, ראדי, צדק ואולי הובאן מתלבשים במכבי (ולא פותחים).

קפטן קוקי 12 בינואר 2016

בקבוצת כדורגל יש כל כך הרבה יותר מאשר מי נכנס להרכב של מי. בוודאי כאשר מדובר על עונה שלמה ועליות וירידות בכושר. יש עוד לא מעט משחקים שבהן כל אחת מהקבוצות יכולה ליפול ובוודאי לא מצ'-אפ בין קשר לקשר יהיה מה שיכריע.
בכל מקרה אני גם בדעה שהקבוצות מאוד שקולות, אבל בכל זאת מאמין שגורמים כמו ניסיון וזה שחובת ההוכחה על ב"ש עומדים לטובת מכבי.

מאיר (חדש בשכונה) 12 בינואר 2016

מאוד מתחבר למה שאומר קפטן קוקי. כדורגל זה משחק קבוצתי. יתכן מצב שאחד עשר שחקנים של קבוצה אחת יהיו טובים כל אחד באופן פרטני מאלה של הקבוצה השנייה ובהרבה, ועדיין אם הטובים יותר משחקים יחד רק שבועיים והטובים פחות משחקים יחד שנתיים, לקבוצה עם השחקנים הפחות טובים יש סיכוי לא רע לנצח. ליברפול של שנות השמונים נבנתה מהרבה שחקנים שאם העברת אותם לקבוצה אחרת הם היו נעלמים שם אבל היתה הקבוצה הטובה בעולם.
רוצה לומר, למכבי יש יתרון מובנה בשלד שמתחיל בגרסיה, אלברמן, מיכה, בן חיים וזהבי.
והיציבות הניהולית….
אבל, כאוהד מכבי, אני לא בטוח שניקח השנה אליפות, אני מאמין שמכבי בשלה יותר, מתואמת יותר, אבל באר שבע קבוצה טובה עם כלים טובים בעיקר בהתקפה, בית שהוא די מבצר. האליפות תוכרע במשחקים נגד הקבוצות האחרות, מי תפסיד פחות נקודות כי משחקי העונה יהיו צמודים ולא תהיה קבוצה שתיקח בהם את כל שש הנקודות.

Comments closed