שינוי מסלול מחדש ?

הגדולות באירופה רוצות יורוליג - זה עוד ייגמר בפיינל פור

תסריט הקיצון שבו הכדורגל האירופאי מתכנס למודל הכדורסל האירופאי מתקרב.

כחובב ספורט זו תקלה גדולה מבחינתי – המודל בסל הוא נוראי ומשמר מצב קיים, חוסם כוחות חדשים , מעקר את התחרות המקומית ומנציח סיטואציה.

תסתכלו על אורי אלון לדוגמא שבנה מערכת חזקה במישור המקומי שאין לה אפילו את האפשרות לשבור את המונופול של מכבי – ענף ספורטיבי או עסקי במצב שכזה הוא ענף שבו מתרחש כשל שוק.

*

תרחיש הקיצון המאיים על כל אוהד רגל שאינו חלק "מהאומה הצהובה" אומר את הדבר הבא – מכבי משתלטת על הליגה המקומית וזוכה ברוב האליפויות המקומיות – משתחלת אחת לעונה כן עונה לא לליגת האלופות בזכות דירוג מתאים , מקימה אצטדיון חדש ומייצרת הון בזכות זה – ההון הזה בשילוב עם גולדהאר הוא תקרת זכוכית לא ניתנת לשבירה (אלא אם מכבי חיפה או בית"ר מגייסות בעלים בסדר הגודל הזה) ומפה נוצר כדור שלג שלא יהיה אפשרי לסגור.

*

כאשר מוציאים מהמשוואה את היכולת להגיע לליגת האלופות ונשארים עם ליגה אירופאית בלבד (במודלים שונים ואולי מעט משודרגים מהיום) נוצרת בעצם סיטואציה שבה הן הכרח לזכות באליפות – למעשה אם אתם זוכרים בעשור הקודם כשמכבי חיפה זכתה ב7 אליפויות , הפועל ת"א הייתה הנציגה האירופאית המובילה ובנתה מודל של מספר 2 חזק ומאושר עם אינספור רגעים מרגשים – אך מעולם לא מכבי חיפה ובטח לא הפועל לא הגיעו למצב שבו תרחיש קיצון כמו שתיארתי הטריד את אוהדי שאר הקבוצות .

למה זה קורה במכבי ? כי יש לנו את המודל של הסל מול העיניים וגם כי בואו נודה בעובדה ש"התהליך" במכבי מנוהל בכמה דרגות ממה שראינו אצל שחר בשנים הטובות שלו.

*

אין לי את היכולת לדמיין את צורת החשיבה של מיליארדר בסדר של מיטש ומערכת השיקולים שלו – האם הוא ראה בעיניו מודל ראציונלי שבו השקעה של כעשור תבטיח לו קבוצת על מקומית שאותה לא יצטרך לממן (כמו שהפדרמנים לא צריכים כבר לתמוך בגדול בסל) או שלחילופין נוצרה פה סיטואציה שבה מערכת ריגשית מניעה את האיש וליגת האלופות היא בסך הכל בונוס נחמד.

אני חושב שמדובר באדם ראציונלי – אבל אני לא מתיימר להבין אותו.

*

אבל אם ייצא לפועל התרחיש שבו ליגת האלופות תיחסם מעשית בפני קבוצה ישראלית – המודל התחרותי בענף משתנה – מכבי חיפה שלה כבר יש אצטדיון גם אם תזכה בסגנויות תוכל לבנות מערכת הכנסות זהה למכבי ת"א עם תארים מקומיים – כדור השלג שפירטתי בו לא יוכל לצאת לדרך – הסכנה להשתלטות על הענף תרד מהפרק ומה שיישאר זו תחרות מקומית בכלים יחסית שווים .

זה נכון גם לשאר הקבוצות – שכן בהינתן שהכישרון המקומי הוא מוגבל ובליגה של 5 זרים קבוצה אחת לא יכולה לפתוח את הפער הבלתי ניתן לסגירה.

אלונה גם אם לא תזכה השנה בתואר הוכיחה שניתן לסגור פערים של כסף גדול בכסף בינוני.

*

ומה ייעשה מיטש אם יידע שזכיה באליפות אינה מפתח לשיפור פיננסי ? האם ישקיע הון ביצירת פער או שיהיה מוכן לבנות סגלים זולים יותר ולהסתפק בקצב זכיית תארים נמוך יותר ? זה בפירוש אופציה – האם במקום תרחיש הקיצון הזה ייבנה תרחיש חלופי – שבו מכבי רגל תבנה קבוצה מבוססת על טאלנטים צעירים ומערכת מקצועית תומכת ובתוספת אצטדיון תבנה לעצמה מערכת הישגית חזקה אך לא "מפלצתית" – למעשה שימו את זה בדילמת ערן זהבי – האם יהיה למכבי שווה להשאיר כוכבי על ישראליים בסכומים כבירים רק כדי להבטיח יתרון מאסיבי בזירה המקומית וסיכוי בזירה האירופאית או שכמו שחר בעבר תצטרך להציב תקרת זכוכית ולמכור את נכסיה לחזקים ממנה בשרשרת המזון.

*

ואולי זה בכלל לא יקרה.

אבל אם כן – האם לא נראה בכך את צחוק הגורל שבה המודל הרע בסל שמנציח יתרון לא הוגן בענף אחד זוכה "להציל" את התחרותיות ברגל.

*

וברשותכם אחזור לקרבות התחתית ולמאבק האימתני מול עכו בשבוע הבא על הזכות להיות חלק מליגת העל גם בשנה הבא.

המתח בין הטווח הארוך לטווח הקצר, הפתרון הישראלי
קרויף

39 Comments

-גיסנו- 24 במרץ 2016

האמת שהפוסט שלך מתכתב עם זה של גיל שלי ולא בגלל ההתייחסות לגולדהאר.
מסתבר שלא רק בישראל יודעים לחשוב לטווח הקצר מאוד בלבד…..

מתן גילור 24 במרץ 2016

זה בדיוק, אבל בדיוק, מה שחשבתי היום. שהמודל הזה של הכדורסל – שאולי בדרך להרוס לא מעט ליגות בכדורגל – ישפר משמעותית את התחרותיות בכדורגל שלנו. זה בעצם אומר שאליפות בכדורגל שווה די שוות ערך באליפות בכדורסל – תואר שאתה ממש רוצה לזכות בו, אבל לא נותן לך שום יתרון בזירה האירופאית על פני מקומות 2-3. אולי איזה סיבוב מוקדמות או משהו כזה – לא אקוטי. כלומר, הקמפיין האירופאי יהיה חשוב משמעותית מהתואר המקומי, כיוון שהוא יסייע יותר בבניית המשכיות.
יודגש כי אין באמור לעיל כל הבעת דעה בעד/נגד המהלך.

yaron 24 במרץ 2016

הבעיה היא שעד היום קבוצות לא מבינות כמה חשוב להשתתף האירופאית בשביל החוסן המקצועי והכלכלי של המועדון.
ב"ש ויתרה מראש כי רצתה להתרכז האליפות המדינה (מקובל)
שאר הקבוצות לא ממש יודעות איך לאכול את המפעל הזה ולפעמים נראה שמתייחסות אליו כמו לאינטרטוטו…
אפילו השנה מועדון כמו מכבי חיפה לא ממש (אבל ממש) נלחם על הכרטיס וזה דיי הזוי.
אם בלי "חלום האלופות" קבוצות (או בעלים) יאבדו עניין באליפות מקומית אז מראש אין לנו תקנה ויכול להיות שגולדהר מלכתחילה לא במקום הנכון.

Shai 24 במרץ 2016

Sorry, off topic:Johan Cruijff has died this afternoon

אלי 24 במרץ 2016

לא נראה לי שמי שקרא את הפוסט יכול היה לפספס את זה גם אם לא היית מודיע.

אדם 24 במרץ 2016

כרגיל אף אחד לא רוצה להתמודד עם הבעיה האמיתית שהיא שלושת קבוצות העל שנוצרו שמייצרות חוסר עניין ומנסים לשים פלסטר על רגל קטועה

Eyal 25 במרץ 2016

לא מסכים איתך, בכל מקום בין אם בתעשייה, הייטק או ספורט יש לך את החזקים שמגיעים לטופ על בסיס קבוע ואת המצטרפים שבאים לביקור ועוזבים. גם בליגות הבכירות יש שלושה (אולי ארבעה) קבוצות שמתחרות על האליפות ועוד שניים שמנסות להפריע בכל שנה נתונה. אין שום סיבה שבישראל זה יהיה שונה. קבוצות חזקות מרימות את שאר הליגה, קבוצות חלשות עושות ניסויים ומפתחות מודלים שונים במטרה להתחרות איתן

עידוקוליס ליפשיץ 24 במרץ 2016

אתה באמת לא זוכר דיבורים על השתלטות ירוקה מוחלטת על הענף בארץ? ב2003 עם הגעה לצ׳מפיונס ו10 נצחונות רצופים, או שנה אח״כ עם אליפות שהוכרעה מהר מאוד?

יניב פרנקו 24 במרץ 2016

לא בעוצמות האלה ולא לאורך הזמן הנוכחי.
ובפועל זה לא קרה.

yaron 24 במרץ 2016

האמת היא שאני לא ממש זוכר…
הסיבה העיקרית היא שליריבות היו אפשרויות זהות לזכות. למכבי ת"א היה תקציב דיי זהה ולכולם היה ברור שאין כאן "השתלטות ירוקה" אלא ניהול מקצועי של חיפה וניהול כושל של מכבי. חבל שהיום רבים מאוהדי חיפה מאשימים את התקציב של מכבי במקום להתרכז בכשלים הניהוליים של הקבוצה שלהם.

אלי 24 במרץ 2016

הבדל קטן מהכדורסל, אם יהיו רק 16 קבוצות בצ'מפיונס אז הקבוצות שישחקו בליגה האירופאית יהיו חזקות הרבה יותר מאשר היום ולכן יהיה יותר עניין.
לעומת זאת בכדורסל המפעל השני הוא ממש לא ברמה.

yaron 24 במרץ 2016

מסכים ומאמין שגם התגמול הכספי יגדל בהתאם.

גיסנו 24 במרץ 2016

לא בטוח בכלל. ליגת 16 כזו תרכז אליה את רוב העניין ועקב כך המשאבים, ואז כדרכו של עולם העשירות יהפכו ליותר עשירות והשאר יסתפקו בפירורים.

גיא זהר 24 במרץ 2016

לפי הבנתי לא מדובר לפחות תיאורטית במועדון סגור נוסח היורוליג. מן הסתם יהיו מוקדמות ולקבוצות כמו באזל למשל יהיה סיכוי להעפיל לבתים. זה נכון שלקבוצות הישראליות יהיה סיכוי קלוש. אבל בתכלס לחובב הכדורגל הניטראלי הפורמט של 32, כמו אליפות אירופה של 24 הוא ממש לא אטרקטיבי.

יניב פרנקו 24 במרץ 2016

הניחוש שלי שיהיו 10 מקומות מובטחים לגדולות – נגיד מקום ראשון שני ושלישי בספרד ואנגליה פלוס מקום ראשון ושני באיטליה ומקום ראשון בצרפת ופורטוגל.
ועוד 6 מקומות לכולם כולל כרטיסים למקומות ארבע באנגליה וספרד.
אז באזל כזו תתקשה להגיע .
ועל קבוצה ישראלית….

שלו 24 במרץ 2016

מה עם גרמניה?

גיא זהר 24 במרץ 2016

משריינים מדינות, לא קבוצות. אני לא מאמין שיהיה אותו פורמט כמו עכשיו כשמספר הקבוצות מקוצץ בחצי. בכל מקרה הסיכוי של באזל להגיע לשלב הבתים כמו הסיכוי שלהם להגיע לשמינית גמר, יצטרכו בשלב האחרון לעבור קבוצה במקום שלישי מאנגליה/ספרד לדוגמא. פעם בכמה שנים יצליחו. ולגבי מכבי על תפול רוחך גם אפועל ניקוסיה הצליחו לעשות רבע גמר. אם ימשיכו במגמת ההשתפרות אולי יכנסו פעם בעשור.

יניב פרנקו 24 במרץ 2016

הופעה מקרית זה הופעה מקרית.
וכמובן ששכחתי את הגרמניות אבל לשם זה הולך.
כלומר בניגוד ליורוליג זהות הקבוצות לא תהיה קבועה – אבל המקורות כן

yaron 24 במרץ 2016

השאלה הגדולה ביותר היא אם יהיה מדובר במועדון סגור של 16 קבוצות או שיהיו סיבובי מוקדמות יותר מעניינים כשלכל קבוצה סיכוי (תיאורטי לפחות) להשתחל פנימה.
המודל בכדורסל הוא כשל שוק ענק מכיוון שהשמשתתפת הקבועה היא מכביזם ת"א ולא אלופת המדינה. אם לישראל היה כרטיס אחד שהולך לאלופה המודל הזה היה מתקבל על הדעת.
לאלופת ישראל בכדורגל אין באמת מה לחפש בליגת האלופות חוץ מהרבה (מאוד) כסף. יכול להיות שמודל שמלכתחילה מבוסס על השתתפות באירופאית (שלבטח תהפוך למעניינת יותר) הוא מודל שיותר מתאים לנו לטווח ארוך.

גיא זהר 26 במרץ 2016

מדובר על צימצום הקבוצות במפעל ולא על מפעל חדש, לכן ברור שלא יהיו שריונים לקבוצות

ניק 24 במרץ 2016

האמת שההיבט של הליגה המקומית לא מעניין אותי אישית בכלל. אותי רק מעניין מה זה יעשה לליגת האלופות עצמה.
אגב יכול להיות שמדובר במלחמה קרה בין אופא לקבוצות האנגליות אחרי הפגישה והרעיון שלהן להקמת סופר ליגה.

שלו 24 במרץ 2016

מה תהיה חלוקת הקבוצות בליגת אלופות כזו?
כמה נציגות לאיטליה, פורטוגל וצרפת?
נראה לי שאם יתממש זה יהיה רק כשלב בתים שני,
אף אחד לא יסכים שיקצצו לו נציגות בסוף פשרת ההסתדרות תהיה הגדלת השלב הראשון המוקדם,
עליה אוטומטית של האלופות הבכירות לשלב הבתים השני והגדלת כמות הנציגות לצרפת איטליה ופורטוגל (כלומר מקומות 4-6).
אם ששת האלופות של המדינות המדורגות ראשונות ישורינו,
בשילוב עם הגדלת כמות הנציגות של הליגות המדורגות 4-6 יש סיכוי לשלב בתים מוקדם…
כל דרך אחרת לא נראית לי הגיונית.

yaron 24 במרץ 2016

זה בעייתי כי אף אחד לא רוצה להקטין את כמות המשחקים לגדולות…
מדובר על שני בתים של 8 עם 14 מחזורים. אתה לא יכול לעשות את זה כשלב שני.
השאלה האמיתית היא באמת כמה מקומות תקבל כל ליגה בכירה ואפילו יותר חשוב – כמה מקומות ישארו פתוחים (לפחות תיאורטית) לכל אלופה מאירופה (מכבי ת"א לדוגמא :-))

גיסנו 24 במרץ 2016

המטרה היחידה של שינוי הפורמט הזה הוא יותר משחקים בין קבוצות גדולות עם מליוני אוהדים ברחבי העולם. שיביא לעוד רייטינג ועוד כסף. זה בכלל לא שאלה של מדינות אלא של קבוצות. הרי צ'לסי למשל, גם בעונה חלשה שכזו, תמשוך יותר רייטינג בעולם מכל פורטו/בנפיקה/רומא/זניט/וולפסבורג וכו', מהלך שכזה שם גם ככה את הספורטיביות ושוויון ההזדמנויות במקום שני או שלישי בסדר העדיפויות.
ההבדל הגדול מהיורוליג, הוא שכרגע אין כח חוץ אירופי שמושך אליו את התותחים הכבדים באמת כמו שהנבא פתח את שעריו ושאב אליו את רוב שחקני העילית של היבשת. בכדורגל, לארה"ב וקטאר מגיעים כוכבים אחרי השיא, ולסין בינתיים הולכים בעיקר דרום אמריקאיים מבטיחים יותר או פחות, שבשבילם גם ככה ברור שהכסף הוא השיקול העיקרי (הכוונה לדוגמה לאלה שנתקעים ברוסיה/אוקראינה שנים).

השמן 24 במרץ 2016

השאלה שלך עלתה בצורה די דומה באיזה פוסט של דורפן בתחילת השנה שם נכתב משהו כמו שהרמה של מכבי הנוכחית לא שווה את הרס הליגה הישראלית או משהו כזה.
לא מבין אתכם. נניח שגולדהאר רק בונה איצטדיון שמתמלא כל שבוע בעשרים אלף צהובים נלהבים. מכבי רצה כל שנה לאליפות ומנהלת קמפיינים מוצלחים יותר או פחות בליגה האירופית כל שנה. מה רע בזה? למה בכלל שיהיה ספק אם להשאיר שחקן כמו זהבי או לא?
בכל ריאיון הוא אומר: בין שלושים לארבעים המועדונים הטובים באירופה. גם לי כאוהד מכבי זה נשמע כמשהו רחוק מאוד, אבל היעד הזה ממש לא מחייב כרטיס קבוע לליגת האלופות.
אני לא מבין את גישת הבסך הכול עוד אליפות של ליגה פח. אם מכבי "בסך הכול" תיהיה דומיננטית מאוד בליגה הישראלית ותיהפך למועדון בריא יותר מבחינת השקעת בעלים זה יהיה נפלא לנו כאוהדים ובוודאי גם לגולדהאר.

עופר כהן 25 במרץ 2016

הטיעון שמכבי תהרוס את הליגה הישראלית, לצד התשבוחות לטביב ושירצקי על איך הם "מראים ליורדי מאיפה משתין הדג" בכל הנוגע לניהול, מראה שבאמת אין לאף צהוב על מה להצטער.
קבוצות שאוסידון, טביב, שירצקי ואגו-מנייאק-שחר מנהלים אותם, שלא יבכו אחר כך שמכבי תשלוט פה.

וזה לא שמכבי קונה כל מה שזז, זו גניבת הדעת של העשור הנוכחי. השחקן היחידי שנחשב שחקן ליגה מצוין ולא רואה דקות זה אזולאי, וזה רק בגלל שהוא לא מתאים לרוטציה המאוד מצומצמת של בוס (ואם מדוניאנין נפצע ויש עומס מהגביע חובה לתת לאזולאי דקות).

לא מעט מהתקציב המושקע של גולדהאר הולך על המסביב, והמשכורות הגבוהות הולכות אינן פרופורציונאליות לתרומת השחקנים בכוונה (כלומר השחקנים הללו לא מקבלים דקות מהחלטת מאמן) כמו בן בסט, יצחקי, טל בן חיים הבלם.

זאת אומרת שקבוצות יכולות עם קצת דרך ומקצוענות לקחת 30 מיליון תקציב ולרוץ איתם לטופ 4. תראו את סילבס, שאפתן, טקטיקן שעם קצת רכש נכון מוביל קבוצה בדרך הבטוחה לאירופה (אלא אם סכנין/חיפה ייקחו את הגביע). אליפות דורשת באמת את הטופ ברכש, אבל הרמה של הליגה אינה נגזרת של האלופה שלה, אלא נגזרת של הקבוצות בליגה. קומון סנס.

קפטן קוקי 27 במרץ 2016

מאוד אהבתי את המשפט האחרון.

7even 24 במרץ 2016

מכבי קבוצת על כי?
בלי זהבי זו קבוצת שמתחרה על כניסה לפלייאוף העליון

עופר כהן 25 במרץ 2016

נביא של ממש אתה, באותה נשימה מי תיקח תצ'פיונס? מה שתגיד אני שם עליו 500 שקל. נביא שובב שכמותך!

ניב 25 במרץ 2016

הישארות בליגה

ניר 24 במרץ 2016

השאלה היא אם במצב כזה בכלל גולדהאר יישאר בכדורגל והאם לזכות בעשרים אליפויות ברצף בישראל כשאין להן שום משמעות אירופית יספק אותו.

אזי 26 במרץ 2016

אני לא בטוח שהבנתי.
אתה טוען שרק ליגת האלופות תהפוך את מכבי לקבוצת על?
הרי העונה, לא מעט אנשים טענו שאולי עדיף היה למכבי להגיע לליגה האירופית ולא לליגת האלופות, שם יכולה ליצג את עצמה קצת יותר בכבוד.
אני לא יודע את המשמעויות הכלכליות,
אבל אני לא חושב שלעלות משלב הבתים באירופית, נופל מלעשות 0 נקודות בשביל הבתים בליגת האלופות.

גיא זהר 26 במרץ 2016

רחוק מאוד. עלייה לשלב הבתים בליגת אלופות 12.4 מליון. עליה לליגה האירופאית 2.4. כל ניצחון שם 360 אלף ותיקו 160 כמדומני. עלייה לשמינית הגמר אולי תתן חצי מההכנסות בצ'מפיונס.

רועי 26 במרץ 2016

השאלה היא אם הפורמט של המפעל המשני יעבור שינוי גם עקב הקטנת ליגת האלופות, האם גם המענקים יעברו לשינוי ויגדלו.

רועי 26 במרץ 2016

יעברו שינוי*

יניב פרנקו 26 במרץ 2016

אזי – הופעה בליגת האלופות שווה פי כמה מהצלחה בליגה האירופאית – וגם לאחר שינוי הפורמט זה יהיה ככה – מה גם שכנראה יהיה קשה להצליח לאחר שינוי הפורמט כי בעצם עוד 16 קבוצות חזקות מליגת האלופות יגיעו לליגה האירופאית ועם התגמולים יגדלו היחס ישתנה.

הטענה שלי היא פשוטה – איש עסקים ראציונלי מבין שזכיה באליפות = סיכוי לכסף הגדול (והכבוד) של ליגת האלופות ולכן משקיע יותר כדי להבטיח את הסיכוי.
איש עסקים ראציונלי שמבין שמקום 1 בליגה הישראלית = למקום 3 בליגה הישראלית משקיע פחות.

עכשיו השאלה כמה מיטש ראציונלי בהקשר הזה.

גיסנו 26 במרץ 2016

אני ממש בספק שהתגמולים יגדלו ואני גם לא כזה בטוח שנוכחות של יותר קבוצות צ'מפיונס במפעל המשני ישנה הרבה. בסופו של דבר אלו יהיו הקבוצות שגם ככה נושרות אל המפעל אחרי שלב הבתים. לא יודע עד כמה יותר נוכחות של קבוצות מהסוג של ולנסיה/לברקוזן/מארסיי או בלגיות/רוסיות/אוקראיניות תשפיע, ופה ושם תתפלק איזה אנגליה עם שם גדול ויכולת קטנה כמו יונייטד השנה ולא הרבה מעבר.
המטרה היחידה של המהלך הזה הוא ליצור כמה שיותר מפגשים בין קבוצות עילית כי זה מה שמביא רייטינג וכסף, המפעל המשני יישאר לא אטרקטיבי לרוב הצופים הנייטרליים ויש מצב שבליגת האלופות יתגלגל אפילו יותר כסף.

אחרי כל זה אני חושב שאין מה לנחש את צעדיו של גולדהאר כי אנחנו לא מודעים לכל השינויים שייעשו ובאיזה מישורים. אני כן חושב שכך או כך הוא לא יברח מפה עקב שעמום וגם אם יקטין את ההשקעה והתקציב הוא עדיין ישאיר אותו מספיק גבוה כדי להשאר בטופ הישראלי ולהיות חלק אינטגרלי מהכדורגל האירופי. לא עושים השקעה כזו מסיבית בכל תשתיות וארגון המועדון רק בגלל הסיכוי להגיע לצ'מפיונס.

גיא זהר 26 במרץ 2016

יניב אני לא חושב שאנשי העסקים שנכנסים לכדורגל האירופאי (בניגוד לספורט אמריקאי למשל) ממניעים ראציונליים. הרי אברמוביץ' שההון שלו גדול משל מיץ' נגיד פי שש-שבע השקיע בצ'לסי אולי פי 40 ממנו. אנשים מסוג זה (ולא נראה לי שמיץ' יוצא דופן אחרת לא היה איש עסקים מצליח) מחפשים כוח, מעמד, הכרה וכיוצא בזה. אני לא יודע עם התאווה הזו באה על סיפוקה כל כך מהר. לפעמים נמאס להם מכל מיני סיבות אחרות, נראה לי שתחושת המיצוי היא לא אחת מהן.

גיא זהר 26 במרץ 2016

מעריך שעל מנת לזרוק עצמות למדינות הקטנות זה יקרה, אבל עדיין לדעתי ישמר הפער בין המפעלים. ודרך אגב אני לא בטוח שהקבוצות הגדולות ישמחו לשני בתים של שמונה קבוצות. מדובר בכל זאת בעוד שישה משחקים כשיש מצב שכבר אחרי המחזור שביעי שמיני חלק מהקבוצות (אלו שבמקומות 1-2 ואלו שבמקומות 7-8) יאבדו עניין מה שיהפוך את העניין לפארסה.

Comments closed