הלקח מהמודל הישראלי של באר שבע – תשובה לאלפסי

הרגע שבו הבנתי שמשהו עומד להשתנות במציאות של הכדורגל הישראלי היה בראיון של אנגלידיס אצל רון קופמן לפני ההגעה של קרויף.

אנגלידיס ישב באופן מסודר וקר מול קופמן שהסביר לו כמה הכל פה רקוב ופרט לו משנה מסודרת ומנותחת על התוכניות של מכבי , הקוף לא קיבל אף הערה, תקף בחזרה ואפילו נראה שאיבד את שלוות הנפש מול האירופאי הקר שהתעקש להסביר לו את הראציונל. והיה ראציונל.

*

השנה הראשונה של קרויף טובה משמעותית מכל שנה שתבוא לאחריה – קרויף החיצון לכדורגל הישראלי ידע לעמוד ולנתח כל בעיה במועדון הצהוב, המועדון הכי לחיץ ורגיש לשכונה הישראלית. הוא נעל את המועדון בפני זרים וביצע שורה של החלטות קרות ומבריקות – להביא את זהבי האדום , להביא את ראדי החצי אלמוני , לשלוח את ברק יצחקי השכונתי לקפריסין וכך הלאה.

ככל שהפך קרויף ליותר ישראלי, כך הפכו ההחלטות שלו לפחות טובות.

אין לי הוכחה אלא רק תחושה שפרשות ורמוט ובן רייכרט היו מהולות בקורטוב ייצרי של מאבק הפועל ומכבי ולא רק החלטות נקיות וקרות.

 

*

הישראליות היא וירוס למועדון כמו מכבי , מועדון שלא חסין בפני הכאוס כמו לדוגמא הפועל ת"א , בהפועל הכאוס הוא מובנה בתכנית ההפעלה , במכבי הכאוס הוא וירוס.

הישראליות פירקה את מכבי בשנה האחרונה, כשלברק יצחקי יש חיבור ריגשי למנהל כמו קרויף הוא מקבל חוזה לעוד שנתיים, הסאגה של החודשים האחרונים באירועי סכנין היא דוגמא מצוינת.

עו"ד מורן המאירי הוא אולי עו"ד מבריק והמאבק של מכבי היה נכון עקרונית בחלקו , אבל מכבי נלחמה בישראליות במקום לסגור את עצמה בפניה.

הוירוס נכנס פנימה.

הוירוס אפשר למכבי לעלות נרפית למשחק מול רעננה.

הוירוס ביטל את היתרון היחסי שלה על באר שבע.

*

לכן, אלפסי טועה ולכן צור שפי תוהה.

המודל הישראלי עבור הפועל ת"א או באר שבע יכול לעבוד, בעיקר כי אין באמת יכולת לשלם את הכספים שדורש המודל האירופאי.

אבל אם מכבי תאמץ את הישראליות ואת מה שקרה אתמול כמודל עבודה. הסיפור הזה גמור.

*

כאוהד הפועל, אני מעדיף עוד שנה של קרויף על פני מינוי חדש.

 

 

 

"אני גאה בבחורים שלי"
ליגת שוקי ההון - המשותף לאלונה ברקת ומלינדה גייטס

101 Comments

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

לא בטוח איך אפשר להגיד את זה כשמכבי נתנה עונה אדירה, טובה הרבה יותר מקודמתה, וזה בעונה של ליגת אלופות עם החלפה של מאמן באמצע העונה. כן, היו להם משחקים חלשים לקראת הסוף שעלו להם באליפות אבל נראה לי שמים יותר מדי משקל על החלק המנטאלי כשמה שהכריע היו כמה שבועות חלשים של זהבי. החטאה פה ושם שלו שנכנסת ואנחנו מדברים אחרת לגמרי

יניב פרנקו 22 במאי 2016

זה נכון גם לגביי ליגת האלופות – התעלות נקודתית שצבעה קיץ רצוף החלטות כושלות.
זו הייתה המכבי הכי שכונתית בארבע שנים האחרונות.

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

לא יודע, אני רואה עונת התעלות של באר שבע, כשמכבי עשתה בדיוק את מה שהיא עשתה בשנים קודמות. שכונתית? החלטות כושלות? בשנים קודמות היו החלטות כושלות לא פחות, רק שהשנה היתה להם יריבה. הם לא שילמו הון עתק על כל מיני שחקנים שלא נתנו תרומה? לא הביאו זרים כושלים? לא עזבו להם מאמנים?
האם הניהול של ג'ורדי הוא גאוני כמו שכמה אומרים? אני לא חושב. יש לו את הכסף כדי לעשות טעויות. כמובן שבהשוואה לקודמיו בתפקיד הוא הרבה יותר טוב. אבל אני לא חושב שהוא עשה הרבה יותר טעויות השנה מאשר שנים קודמות

צור שפי 22 במאי 2016

מסכים עם אריאל. מכבי בסך הכל המשיכה בשלה עם מעידה עקרונית אחת רצינית שלא קשורה לווירוס הישראליות ואחת יותר נקודתית שכן קשורה: הראשונה היא הכשלון המתמשך בבחירת הזרים והשניה ההתנהלות סביב ארועי סכנין. בשורה התחתונה מכבי ממשיכה להוות דוגמא לאופן שבו הדברים צריכים להתנהל ולא נראה לי שהיא הותקפה באמת על ידי וירוס הישראליות. מה שכן – העניין הזה של חמישה מאמנים בארבע שנים (שישה אם מתקטננים וסופרים את אוסקר פעמיים) גם הוא לדעתי דורש תיקון. עד עכשיו הדיון בנושא הזה התקיים אבל במידה ידועה הושתק בגלל השורות התחתונות – אליפויות בשרשרת, טרבל, צ׳מפיונס וכו׳ – אבל נדמה לי שדי ברור שלאורך זמן זה לא מתכון להצלחה.
שני דברים מרשימים אותי במיוחד אצל אלונה: האחד לא שייך לכדורגל והשני כן. מה שהיא עשתה עם הקהל והתרבות שמסביב למשחק זה פשוט יוצא מהכלל, רק על זה מגיע להסיר בפניה את הכובע. ולגבי הדבר השני, אני, בין רבים אחרים, אחרי שהסרתי את הכובע צריך לאכול אותו. הייתי בין אלה שביקרו אותה אחרי פיטורי אלישע והחתמת בכר. בהתבסס על התוצאה ברור שהיה כאן מהלך מבריק של מוח כדורגל מבריק.
כל זה עדיין לא מפוגג את התהייה שרק הזמן יענה עליה – האם אפשר להצליח כאן לאורך זמן בהתנהלות שונה מאשר תוצרת לא כחול-לבן של מכבי.

מאיר 22 במאי 2016

התחרות הייתה כל כך צמודה, שאפשר גם להגיד שאם שער אחד של זהבי היה לא נכנס מכבי הייתה אלופה היום, וזה השער ב3-2 על ביתר. משם התחילה ירידה משמעותית ביכולת של מכבי

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

לא אומר שלא היתה ירידה ביכולת של מכבי. אולי הם הרגישו שזה שלהם, אולי זהבי נחלש, אולי היריבות התאמצו יותר מולם אבל להגיד שמכבי התפרקה? קצת מוגזם לטעמי.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

תבודד את הפלייאוף והפרשות סביבו ותשפוט.
במונחים שלה זו קריסה.
הם בנו בהמון כסף מערכת שגם בתקופה קשה גדולה על הליגה אבל את התואר והרבה פאסון איבדו בגלל מה שתיארתי.

מכביסט שמאלני 22 במאי 2016

מי שעשה את הפרשות זו התקשורת ועוד כל מיני גורמים בכדורגל הישראלי.

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

גם ברצלונה קרסה באיזה שלושה שבועות, למזלה היה יתרון מספיק גדול כדי שזה לא ימנע ממנה לקחת אליפות (אבל כן עלה לה באליפות אירופה) – אף אחד לא חושב שזה יותר מאשר עייפות. זהבי שיחק כל דקה בליגה העונה, הגיע עייף לישורת האחרונה, פה היא נפלה, לא בשום דבר אחר

אורי 22 במאי 2016

למיטב ידיעתי בטבלה של הפליאוף נטו, מכבי ראשונה
ממש התפרקות…

רועי 22 במאי 2016

"הישראליות פירקה את מכבי בשנה האחרונה"
אכן מספרים של קבוצה מפורקת.

עופר כהן 22 במאי 2016

עזוב נו, אחרי טור שהוא משווה את מכבי לליכוד בהיבט השמאלני של העניין, כבר לא נשאר מה לצפות מיניב פרנקו. וחבל ממש נהניתי ממנו עד אותה בדיחה עצובה.

ערן (המקורי) 22 במאי 2016

גם אני.
להשוות אותנו לביבי היה מגוחך בדיוק כמו לטעון שפרנקו הוא ימני קיצוני, בשר מבשרה של הליכוד, בגלל שיש לו שם משפחה של גנרליסמו ספרדי פשיסט. מגוחך.

תולעת 22 במאי 2016

מול רעננה היה צריך להיגמר 5:0 למכבי. רעננה בעטה בערך פעמיים לשער (אחת מהן אחרי נבדל) והבקיעה, מכבי עמדה בארבעה מצבים של 1X1 והחמיצה (בעיקר זהבי). לא ראיתי נרפות, ראיתי עייפות וחוסר חדות. ואם העונה של מכבי תלויה ביכולת של זהבי להבקיע במצבים כאלה אז נראה לי שבשבע מתוך 10 עונות ניקח אליפות.
אפשר היה להתנהל נכון יותר (כתבתי בעבר על האכזבה שלי משתיקתם של גולדהאר, ביין וקרויף בכל עניין העימותים עם סכנין), ונכון שבסוף הכל נמדד בתארים ובמספרים. אבל מכבי עשתה עונה טובה, שחקנים השתפרו והתקדמו והיה תהליך מקצועי נכון. לא ראיתי התפרקות בשום שלב של העונה, גם לא בחילופי מאמנים ולא אחרי נפילת המתח המובנת מליגת האלופות. ושני אלה ביטלו את היתרונות של מכבי על ב"ש (שמצידה נתנה עונה יוצאת דופן).

ארז 22 במאי 2016

מסכים.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

איזה שחקנים עשו השנה קפיצת מדרגה במכבי ?

עופר כהן 22 במאי 2016

אליאל פרץ, דור פרץ, ראיקוביץ, דסה….

יניב פרנקו 22 במאי 2016

אליאל פרץ ? על בסיס איזו קבוצת בקרה ? 2 משחקים ?
דסה של מכבי טוב מדסה של ביתר ? טוב מייני ?
דור פרץ של השנה טוב מדור פרץ של שנה שעברה ?

תולעת 22 במאי 2016

כתבתי השתפרו, לא עשו קפיצת מדרגה. קשה בקבוצה עשירה שרצה לאליפות לעשות ממש "קפיצת מדרגה", כי כולם היו מוכשרים גם קודם ושחקנים מצוינים (אחרת מלכתחילה לא היו במכבי). טב"ח, דור מיכה, דסה, אלברמן. כולם השתפרו במהלך העונה הזו ושדרגו את המשחק שלהם גם במהלך העונה וגם ביחס לעונה שעברה מכל מיני בחינות. גם ראייקו השתפר מאד מתחילת העונה אבל לא ראיתי אותו בליגה הסרבית אז לא יודעת כמה מזה לייחס לצוות של מכבי וכמה לכישרון שלו (נגיד הדחיפה את אבוקסיס, ישר על התחת. כישרון טבעי).

ארז 22 במאי 2016

זה לא הוא, זה אבידור.
ואם הוא נפל על התחת אז זה סימן שאבידור רצה שייפול על הפנים.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

נוסא השתפר ? לא.
בן בסט השתפר ? לא.
אלברמן השתפר ? לא.
קרלוס גארסיה השתפר ? לא.
טיבי השתפר ? לא.
וכך הלאה.

לגביי הצעירים – בהחלט נדרשת מהם קפיצת מדרגה בארגון כמו מכבי – מי שרק עומד במקום מוצא את עצמו כמושאל במכבי נתניה.

חלק לא קטן מהסגל נהנה ממספרים של מערכת חזקה שנהנתה מעונה היסטורית של שחקן היסטורי.

תולעת 22 במאי 2016

נו, אז היו שחקנים שהשתפרו והיו כאלה שלא. מה זה מעיד על התהליך של הקבוצה? מה העמידה במקום של נוסא מספרת על ההתקדמות של מיכה?
מעבר לזה שהפסקנות שלך מוטעית, קרלוס וטיבי בהחלט השתפרו במהלך העונה, ואלברמן טוב יותר העונה מבעונה שעברה, יש הבדל בין כושר משחק שמשתנה לבין שיפור בהבנת המשחק, ביכולות פיסיות ובפעולות טקטיות.

קפטן קוקי 22 במאי 2016

כשאני עובר על רשימת השחקנים שכתבת, אני רק מבין עד כמה מכבי בנתה מועדון חזק.
נוסא היה פצוע המון, עב"ב גמר את הסיפור במכבי בעונה שעברה, בן הרוש היה פצוע למשך חלקים ארוכים של העונה, אזולאי גם לא הצליח לפתח רצף של משחקים.
אלברמן השתפר מאוד, אפילו ביחס לעצמו. קרלוס היה נהדר העונה, למרות כמה נפילות פה ושם, וכך גם טיבי.

-גיסנו- 22 במאי 2016

היה נראה שכשקרלוס כבש את שער הנצחון בדרבי הראשון העונה, השתחרר לו הפקק בראש שהוציא אותו מפוקוס מאז שניסו להלביש עליו את כל האשמה בסיפור של פואד.
נתן חצי עונה שני מצויין שהזכיר קצת את העונה של אוסקר.

בלייק 22 במאי 2016

נוסא לא השתפר? הוא הצליח להיות יותר פצוע העונה וככה עזר לקבוצה, שלא לדבר על הפציעה/בזבוז זמן המשונים נגד באזל, שבלעדיהם כנראה לא היה שיויון בדקה 96.

אורי 22 במאי 2016

בן בסט עשה הרבה פחות פרצופי תחת השנה
זה בהחלט שיפור

שגיא 22 במאי 2016

בן בסט, אלברמן וגרסיה בני 30+. אתה באמת מצפה מהם להשתפר? אגב, אלברמן נתן עונה מצוינת. מהטובות שלו בקריירה. אז אולי בעצם הוא כן השתפר.
נוסא היה פצוע רוב העונה וטיבי גם כבר מעבר לשיא שלו.

פרט לכך, מכבי יותר בעניין של לזכות בתארים מאשר לשפר שחקנים. את זה אנחנו משאירים לכל מיני בעלים שממציאים מושגים כמו "עונות פיננסיות" ו"מהפכת צעירים" באמצע העונה כשכל הותיקים מפשלים.

עופר כהן 22 במאי 2016

חחח זה מדהים שעם כל הדיבורים על ההגנה- מכבי וב"ש ספגו אותו דבר, וכמות הפעמים שבאר שבע נכנסה לפיגור גדולה מכמות הפעמים שמכבי נכנסה לפיגור.
אבל עזבו עובדות…

אזי 22 במאי 2016

אני מסכים עם מה שאתה אומר, שהוירוס הישראלי יכול לפרק את מכבי, והוירוס הישראלי הוא גם מה שפירק את מכבי העונה.
אבל הוירוס לא היה איתנו כל העונה.
יצחקי וורמוט זה לא הוירוס שגמר לנו את העונה.
הוירוס נכנס בתקופה שהאנטי וירוס לא היה פעיל. בתקופה שהאנטי וירוס היה עסוק בלהתאבל על אבא שלו.

עם השורה התחתונה אני גם מסכים איתך.
"אני מעדיף עוד שנה של קרויף על פני מינוי חדש"
(רק שילמד מכישלונות הרכש המפוארים שלו)

יניב פרנקו 22 במאי 2016

לדעתי כארגון מכבי תרוויח הרבה יותר מדם חדש (זר) מאשר עוד שנה של קרויף.
הוא היה הרבה יותר חד כשעבד נקי ועם כסף קטן.
השנתיים האחרונות שלו ברכש לא מבריקות

גיל שלי 22 במאי 2016

אני מסכים עם ורד שפירא. השנה האחרונה שלו היתה חלשה בשחקנים שהביא (למרות שמדוניאנין וראיקוביץ' הם הצלחות אדירות בעיני, אלי דסה הצלחה והשאר לא בינתיים), אבל המועדון נבחן השנה בצורה קיצונית, ועמד יפה בעצמה, להגיע בשנה כזאת עם הרכב בינוני יחסית למחזור האחרון, לגמר, לשלב הבתים, הצלחה גדולה של המבנה של ג'ורדי

יניב פרנקו 22 במאי 2016

המבנה של מכבי שייך לגורדי אבל בנקודת הזמן הזו הוא קיים – מה ששלו שלו – השאלה אם כרגע הוא מסוגל להרים את זה קדימה – אני לא מזהה את זה.
אני מזהה מנהל שמאוהב בתבניות שלו , שמחובר ריגשית למועדון ושמגן על חלק מהחלטותיו באופן מעט בעייתי.

גיל שלי 22 במאי 2016

אני מסכים שבקיץ הנוכחי הוא חייב לצאת מאזור הנוחות שלו, בעיקר בתחום הסיכונים

yaron 22 במאי 2016

אם אני גולדהר, ככה אני מסתכל על הדברים:
ג'ורדי הוכיח לי שהוא מסוגל להביא שלוש אליפויות בארבע שנים.
גביע (אינשאללה שניים) בארבע שנים.
מעבר של שלב הבתים באירופאית.
העפלה לליגת האלופות.
אמרו לי שזה לא מספיק כדי לשחק ב א מ ת בליגת האלופות.
אמרו לי שזה לא מספיק בשביל לקחת אליפות רביעית רצוף בעונת אלופות.
סביר להניח שאני אמכור השנה שחקנים ב-5-10 מיליון יורו!
אם זה תלוי בי, ג'ורדי לא הולך לשום מקום!!!

קפטן קוקי 22 במאי 2016

יש כל כך הרבה משתנים לא מוסברים ולא ידועים בסיפור של מכבי העונה (למשל הקיץ המוזר – יש לי תחושה שאם זה היה תלוי רק בג'ורדי זה היה נראה אחרת).
מציע לא לפסוק בצורה כל כך נחרצת.

גיל שלי 22 במאי 2016

אם נבחן את הפלייאוף בעיניים קרות, נראה שלמרות טעויות שנעשו בהתמודדות עם הרעש התקשורתי, טעויות שבעיקר מצאו ביטוי לאחר המשחק מול סכנין בסכנין, הוירוס הישראלי לא נכנס למערכת.
לעניין ברק יצחקי, מעניין שהיחסים הקרובים לא גרמו לג'ורדי להשאיר אותו בישראל כשהגיע. החוזה שברק יצחקי קיבל לאחר שקרע את הרצועה הצולבת הוא שיקול שג'ורדי הפעיל גם כאשר החתים את קרלוס גרסיה. אם היה מושפע משיקולים אישיים, ג'ורדי בחיים לא היה מעיף את החבר הכי טוב שלו במועדון, חואן פאבלו, לפני הארץ המובטחת. יש ערך רב בהצגת נאמנות של המועדון לשחקן שעבר פציעה, ורבים שכחו אבל לברק יצחקי היתה עונה מצוינת עד שקרע את הרצועה בסיינט ג'ייקובס. יצחקי גם כבש שער חשוב מול פלזן, וכשחקן מחליף הוא הרים את תרומתו, לא משוכנע שכאן ג'ורדי נפל בהעדפות על רקע אישי.
סיפור ראיקוביץ' הוא הצלחה אדירה של המועדון. ברור שהמועדון היה כאן פיקח ולא חכם, אך ההתמודדות עם המצב היתה מוצלחת מאוד בכל קנה מידה. ראיקוביץ' לא פספס אף משחק, נכון בזכות מורן מאירי והאידיוטים בהסתדרות הכדורגל, אך לא רק שהוא שיחק מצוין, לא היתה שום התפרקות בחדר ההלבשה תחת עומס כבד מנשוא.
ג'ורדי הוא מנהל עם כשרונות וחולשות, הוא לא קוסם, אך נראה לי קצת מצחיק להאשים אותו בכניעה לישראליות על בסיס שמועות, אישית לא ראיתי כניעה כזאת.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

האם גורדי של השנה הראשונה היה נותן בקיץ האחרון לברק יצחקי הנוכחי חוזה של שנתיים.

עופר כהן 22 במאי 2016

ג'ורדי עשה את זה כדי להראות שלא נוטשים פצועים בשדה הקרב. ואני חושב שזה נאמר בזמנו.
מה שבטוח שברק יצחקי בכושר זה משהו שמכבי לא יכולה לוותר עליו.

קפטן קוקי 22 במאי 2016

לא מבין מה רוצים מיצחקי. אפשר לחשוב שבגללו מכבי לא לקחה אליפות.
להחזיק שחקן עם הרקורד שלו, עם הנוכחות שלו ועם הקסם שלו – במחיר שלו – זאת פריבילגיה עצומה לכל קבוצה בליגת העל.
מה לעשות שעדן בן בסט הוא פלופ אדיר שאי אפשר להיפטר ממנו, ושהקבוצה שיחקה בלי חלוץ מרכזי רוב העונה (ראדוניץ', סה).
להפוך את יצחקי לסמל ה"כשלון" במכבי העונה זה מגוחך וצרות עין. אין לי שום ספק שג'ורדי לא "נתן לו חוזה" רק כי הוא מחבב אותו, אלא כי הוא מעריך אותו. זה דיון כל כך מטופש.

עופר כהן 22 במאי 2016

קוקי 100+
את הכסף מוציא גולדהאר והוא לא טמבל, כאילו מישהו חושב שג'ורדי בא לו בקטע של "שמע תוציא עליו כמה מיליונים כי הוא אחלה גבר"…

שלומי 22 במאי 2016

מעבר לכל מה שהצהובים הצדיקים מצבא הצייצנים אמרו, מכבי סיימה במקום הראשון בטבלה הפנימית של הפלייאוף. לקחה יותר נקודות מב"ש!
הקריסה היא יחסית בלבד למועדון שהציב רף כל כך גבוה.
מי שמנסה לצבוע את העונה הזו ככישלון של המועדון וג'ורדי בראשו, רק מציב לנו רף יותר גבוה.
היו כאן טעויות לא מעטות, ההתנהלות נפגמה אחרי מותו של יוהאן, אבל זה עדיין המועדון שמתנהל בצורה הכי מקצועית וישרה בארץ.

עופר כהן 22 במאי 2016

כן אתה יודע, רק האבא המוערץ של המוח המקצועי של המועדון מת, סתם ככה משהו שולי כשזה קורה בזמן קריטי למאבק האליפות.
גם במוות של אבא שלו ג'ורדי אשם…

רן 22 במאי 2016

אני חושב דןךווקא ששלב א בתוכנית של מכבי עבר בצורה טובה.
שלב ההשתלטות על השוק הישראלי.
השלב הבא יהייה בזרים ראה ראיקו ואורלנדו.
השנה מכבי הגיעה לסוף העונה עייפה ועם סגל חסר מאוד, (טעות של קרוייף שלא הבין שיצחקי ובן בסט לא באמת שחקני ספסל ולא יכולים לעשות.שינוי) 50שחקנים חדשים ושלום לצמד בן יצחקי וחוזרים

יניב פרנקו 22 במאי 2016

שלח לי את המצגת של השלבים. חומר מעניין

רן 22 במאי 2016

אם תוריד את הציניות תראה שזה די ברור.
שנתיים ראשונות שכל ישראלי חצי נורמלי נקנה עי מכבי עם השקעה של 0 בזרים (כאלו שלא עלו כסף ) בשנה שנתיים האחרונות התחילו להשקיע כסף על זרים ראיקו ואייגבור נגנו בהרבה כסף.
אורלנדו זה שחקן עם משכורת גבוהה.
נראה שזו הדרך , אם אתה לא רואה את זה אז סבבה יכול להיות.שאני ממציא.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

ההשקעה ברכש ישראלים במכבי בשנתיים האחרונות גבוהה פי כמה מהשנתיים הראשונות – אפשר להוציא את אותה מסקנה שהוצאת גם פה.
בשנתיים הראשונות הוא לא היה מקבל כזה סכום לקנות את שלומי אזולאי.
מה שקרה זה פשוט.
המערכת הצליחה – וגולדהאר פשוט שיחרר יותר כסף לרכש .
ואז מה שקרה זה שאת הצלחות המערכת ניתן לייחס בעיקר לשחקנים שהגיעו בשנתיים הראשונות.

עופר כהן 22 במאי 2016

וואלה לא ידעתי שבוזגלו, ברדה, שהר , דוויזאדה, גאדיר, מליקסון וצדק הם שחקני מכבי, חיי הינם שקר.

maorbe 22 במאי 2016

אתה רק מחזק את טענתו.

עופר כהן 22 במאי 2016

לא מסכים עם הטור:
1) כשמביאים את זהבי "האדום" זה מהלך גאוני וכמביאים את ורמוט "האדום" זה מהלך שמעיד על הווירוס הישראלי?
2) יכול להיות שג'ורדי נותן ליצחקי המלצות על שווארמיות, אבל לדעתי הלכת רחוק מדי עם זה, ראה מה שגיל רשם על חואן פאבלו.
3) לדעתי בכלל אתה מבלבל בין חוסר יכולות/חולשה לווירוס ישראלי. ג'ורדי כנראה לא מספיק טוב עם רכש, וגם עם זה אני לא ממש מסכים אבל זו דעתי הצנועה.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

קרא פוסטים ישנים שלי מהתקופה שעוד חיבבת אותי על גילי ורמוט. הוא היה כבר מעבר לשיא. לדעתי הצנועה לו היה לובש צבע אחר לא היה מגיע למכבי בסכום הזה.

לגבי קרויף. מקומו כגדול הרפורמטורים בתקופה המודרנית בכדורגל הישראלי מובטח – אבל כפי שרשמתי לגיל – האם נדרשת רפורמה חדשה במכבי ? (לדעתי לא) ולכן למנהל חיצוני יש פוטנציאל טוב יותר להצליח מה גם שממנהל מקצועי נדרש קודם כל להבריק ברכש לפני הכל.

yaron 22 במאי 2016

וורמוט הובא לפני שזהבי האריך חוזה וכשהיה סיכוי סביר שהוא עובר לאירופה.
אין ספק שזאת היתה טעות אבל היה הגיון בשגעון.
גם בן-בסט בזמן אמת נראה כמו רכש מצויין.
דסה רכש מעולה.
מדוניאנין מעולה.
איגיבור פצוע…
טב"ח 1 נפילה.
ראדוניץ' נפילה.
ראיקוביץ' הצלחה כבירה.
ריקן, סביר פלוס.
אזולאי, ימים יגידו.
סה, ימים יגידו.

Lord Anthony 22 במאי 2016

ורמוט ובן חיים הם שני השחקנים היחידים שניתן היה לבוא לג'ורדי בטענות כלפיהם, ושאפשר לטעון שהכישלון שלהם היה ידוע מראש, כל השאר היו החתמות לגיטימיות לזמנן, ורובן גם מוצלחות למדי.
בנו על גורי ומאנה תזה כאילו ג'ורדי לא יודע לבחור זרים, אבל אם מסתכלים על הרכש במכבי לאורך הקדנציה של ג'ורדי עד עכשיו יש לו אחוזי הצלחה מהטובים בארץ.

עופר כהן 22 במאי 2016

אבל גורי עזב מסיבות אישיות, והוא גם היה יותר טוב מייני בזמנו

רניב 22 במאי 2016

נראה לי שג'ורדי לא רואה קלטות וחושב שהוא יותר חכם מכולם אלא מביא שחקנים על סמך רזומה: שחקן הרכב בנבחרת ישראל – החלום הרטוב. שחקן סגל נבחרת ישראל – טוב. שחקן בנבחרת הצעירה – שיהיה.

את בן בסט הביא אחרי שהיה בנקר בחוד בנבחרת של גוטמן בקדנציה הראשונה ואת ורמוט (לפני שנה וחצי) אחרי ה- 3:0 נגד סרביה.

עם השניים האלה הוא לא פגע.

עם דסה פגע בינגו (שחקן הרכב גם במכבי וגם בנבחרת) ולגבי אזולאי נראה שנה הבאה.

עופר כהן 22 במאי 2016

רניב- אולי הם שחקני נבחרת כי הם פשוט הישראלים הכי טובים בתפקידם שהיו זמינים?
אני חושב שזה לא הוגן לשפוט את ג'ורדי על סמך ספקולציות קלושות.

Lord Anthony 22 במאי 2016

ד"א, גם לדבר על "המודל הישראלי" של ב"ש, זה לא לגמרי מדוייק.
ב"ש במידה רבה אימצה את הסטנדרטים המקצועיים שהציבה מכבי, רק שבגלל ההבדלים התקציביים את התפקידים ממלאים אנשי מקצוע ישראלים ולא זרים.
כשמדברים על התנהלות ישראלית, רק צריך להסתכל על מכבי חיפה, כדי להבין את המרחק של ב"ש מהמקום הזה. לא במקרה הסגל של ב"ש מתבסס על זרים וליגיונרים שחזרו.
איך שלא תסתכל על זה ב"ש, מבחינת ההתנהלות המקצועית, היא יותר מכבי תל אביב ממכבי חיפה.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

אני מסכים.
אבל זה עובד רק חד כיווני.
באר שבע יכולה לעשות מכבי בעברית. מכבי לא.

Lord Anthony 22 במאי 2016

אין לא יכול, יש לא רוצה.

צור שפי 22 במאי 2016

אני עם הלורד, איזו סיבה הגיונית יש למכבי לרצות לעשות מכבי בעברית כשמה שהיא עושה בהולנדית-קטלונית כל כך מצליח. אם אלונה תצליח לעשות מכבי בעברית לאורך זמן אשמח מאוד אבל אני לא אופטימי.

yaron 22 במאי 2016

עברית או אנגלית זה לא משנה, לעשות מכבי בעברית עולה לפחות 60-80 מיליון שקל בשנה.
ואני לא מדבר על שלוש אליפויות רצןף…
עם כל הכבוד לאליפות (ויש המון), לעשות מכבי בעברית אומר לייצר הרבה יותר הכנסות.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

יותר הכנסות והרבה יותר הוצאות

yaron 23 במאי 2016

זה מודל???

השמן 22 במאי 2016

כמה דברים:
1. כמו שכתבו כבר. שום קריסה לא הייתה. הפסדנו את האליפות על חדות ברגעים הקריטיים, עייפות, עמידה בלחצים, לא חושב שכשזהבי יצחקי וסה החמיצו איש איש בתורו את ההזדמנות להביא אליפות הם חשבו על סכנין, הוצאות חוץ וראיקוביץ'. המועדון איבד את הפאסון קצת וברור שהמותג ספג נזק אבל זה שטויות ולא באמת עלה באליפות
2. חבל שאחרי שפירגנת כל כך אתמול לב"ש אתה מזלזל בהם. לא הפסדנו שום אליפות. הם היו חזקים, יציבים וחדים יותר ברגעים המכריעים. שום קריסה של מכבי לא הביאה להם אליפות. היתרון שהיה לנו עליהם התבטל ברגע שהם הפסיקו ליפול מול הקטנות ולעשות במכנסיים בבלומפילד. הכול עבודה שלהם תן קצת קרדיט. האם ג'ורדי נרדם טיפה בכך שהוא לא צפה את מה שבש יעשו השנה? אולי.. אבל אני חושב שאיש לא ציפה מהם לשידרוג ברמה של יותר משמונים נקודות. גם לא חושב שמיץ' היה משחרר לו כספים לפני העליה לשלב הבתים על בסיס התחזקות של קבוצה שהרגע הבסנו בגמר הגביע בהרכב משני.
3. בעונה הראשונה המופתית של ג'ורדי הוא הביא את גונסלו גרסיה, איגנסיו פידלף, סטיב גורי זל, החלוץ הוולשי שברח לי השם שלו וחסן אבו זייד. כולם כשלונות מפוארים שחלקם עלו הרבה כסף. ג'ורדי לא תמיד פוגע. אולי יש יותר טובים ממנו, יש גם פחות. להגיד שאתה שמח שהוא נשאר זו סתם יהירות. כמו שגיל כתב לך המשמעות של האיש היא הרבה יותר מסקאוטינג
4. לא הבנת כלל המסר המרכזי של אותו ריאיון. המסר של אנגלידיס היה שאין כזה דבר וירוס ישראלי. הוא אמר איך במדינה כל כך מרובת הישגים כמו ישראל, שמסוגלת לשיתוף פעולה בינלאומי וללמידה מגורמי חוץ, בהייטק, בצבא, בתעשייה, בתרבות למה רק בכדורגל הישראלים לא יוכלו ללמוד מבחוץ? וזה בדיוק מה שכל אנשי גולדהאר חוזרים עליו בכל ריאיון. אין הכרח לצוות זר יש הכרח לאנשי מקצוע טובים. מקצועות הניהול והאימון דורשים ידע תיאורטי ויכולת ליישם אותו באופן עקבי. בכדורגל בארץ יש מעט כאלה שבאמת יודעים את התיאוריה על בוריה ועוד פחות שיודעים ליישם אותה. אני שמח שבש מצאה לעצמה צוות ישראלי כזה שלפחות העונה סיפק את הסחורה מעל ומעבר. כן יירבו. אתה עדיין חושב שגוטמן או רוני לוי הם סחורה ברמה של בוס, סוזה או בכר?

יניב פרנקו 22 במאי 2016

קראת את כל מה שכתבתי ואז כתבת את השורה האחרונה ?
אבל רק לעניין גוטמן – לוקח אותו לפני ברק בכר כל יום בשבוע.

ר.בקצה 22 במאי 2016

למה גוטמן ולא בכר?

יניב פרנקו 22 במאי 2016

מאמן טוב יותר בעיני. מנוסה בהרבה.

צור שפי 22 במאי 2016

בפוסט של דורפן מתקיים הדיון על מוריניו מול מישהו צעיר. שמחתי שגוטמן הגיע כי היתה סכנת ירידה ממשית והיה צורך באוטוריטה. כמובן שכולנו עדיין זוכרים לו לטובה את עונת הדאבל והצ׳מפיונס והליגה האירופית. מצד שני אני בכלל לא בטוח שהוא היה לוקח השנה אליפות עם באר-שבע. די ברור לי שגם בשנה הבאה, כל עוד הוא על הקווים, אפשר להיות רגועים שקטסטרופות לא יקרו. אחרי השנה זה אולי מספיק טוב לנו אבל לטווח היותר רחוק אני לא בטוח.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

גוטמן עשה מסלול דומה לבכר – הביא להפועל חיפה אליפות היסטורית בסיטואציה דומה.
ויש לו עוד 20 שנה ניסיון + דוקטורנט למדעי הפועל ת"א.

היום אם אני צריך לבחור להפועל מאמן הוא לפני בכר.

אבל בכר נראה לי מהחומר הנכון – הרבה יותר מרב"ש לדוגמא.
ועשה השנה עונה מדהימה.
שלא יתפרש מדבריי אחרת.

השמן 22 במאי 2016

קראתי את כל מה שכתבת. ואני אחדד. לדעתי ולפי דעתי גם לדעת גולדהאר, אין מודל ישראלי ומודל זר שמתאים יותר או פחות לקבוצה זו או אחרת. יש מודל של אנשי מקצוע טובים שקיימים ממש מעט מהם בכדורגל הישראלי ולכן יש צורך באנשי מקצוע זרים שגם ניתן ללמוד מהם הרבה, כמו שבש ובכר עשו ועושים לדעתי.
לגבי גוטמן ובכר אתה זכאי לדעתך כמובן.
אגב, אתה קראת את כל מה שכתבתי? הגבת רק לחלק קטן מאוד. הייתי שמח לעוד התייחסות

יניב פרנקו 22 במאי 2016

לגבי סעיף 1 ו2 – אין ספק שב"ש נתנו השנה פייט שמכבי לא נתקלה בו בשנים האחרונות – עקרונית גולדהאר משקיע הון כדי לייצר יתרון תחרותי שאמור להכריע גם מתמודד עיקש, אבל זה ספורט וזה מורכב בהרבה.
העניין הוא איכותני – מכבי השנה הייתה הרבה יותר "ישראלית" – הרבה יותר פרוצה תקשורתית, הרבה יותר שערוריות , בלגן משנים קודמות – אי אפשר להסתכל רק על מספרים – למערכת קרה משהו.
קח את המאמנים – נכון שבמבחן התוצאה זה עבד – אבל אתה חושב שגולדהאר לא חושב שיש פה בעיה שכל חצי שנה מתחלף מאמן ?
אז מה שאני חושב זה ככה.
גולדהאר רצה מערכת 100% אירופאית – שתגדר את עצמה בפני השכונה הישראלית.
3 שנים זה עבד טוב.
בשנה האחרונה הישראליות פרצה פנימה – אני בטוחש גולדהאר מבין שבספורט אין בטוח – אבל אני גם בטוח שהוא לא חושב שהכל זה השפעות חיצוניות.

השמן 22 במאי 2016

לא כל כך מסכים.
גולדהאר לא מחפש לגדר שום דבר. הוא מחפש אנשי מקצוע טובים. הכדורגל שלנו בפיגור עמוק בנושא הזה.
אין ספק שהיה הרבה יותר רעש השנה במכבי, המילה קריסה מוגזמת לחלוטין, וכמו שכתבתי הקשר של הרעש הזה לאובדן האליפות הוא רופף עד לא קיים בעיני

yaron 22 במאי 2016

יניב, אין ספק שגולדהר לא רוצה מאמנים לחצי שנה והשנה באמת היה יותר בלאגן מהצפוי.
אין גם ספק שמכבי נתנה לביקורות ולהלחצות בליגת האלופות להשפיע מה שלא היה צריך לקרות (ההשפעה).
אבל הראיה שלך מאוד צרה כשאתה אומר שזאת עונה "מאוד ישראלית", גולדהר הוא איש עסקים שמסתכל על התמונה הרחבה ובראש ובראשונה גם על המאזנים. העפלה לליגת האלופות ו-20 מיליון ש"ח זה לא "ישראלי" בלי קשר לזה שעשו את זה לפנינו ויעשו אחרינו.
מכבי מכרה שיא של כרטיסים ומרצ' נדייז.
אחוזי הצפייה עולים וכך גם ההכנסות מזכויות שידור.
לדעתי אנחנו נמכור בקיץ שחקנים ב- 5-10 מיליון ש"ח, זה ישראלי?
בקיצור, אם אני גולדהר, דווקא העונה הזאת הוכיחה לי שיש התכנות כלכלית במכבי. בהיתכנות הכוונה היא איזון או ידיעה ברורה כמה אתה רחוק מאיזון ושיש סכום קבוע שאתה מוציא אבל שזה לא בור ללא תחתית.

רן 22 במאי 2016

מאיפה הבאת שחלקם בהרבה כסף, כולם היו בהעברות חופשיות עם אפשרות יציאה, הם כולם היו הימור.
הנפילות היו וורמוט ובן בסט.
רייכרא הצלחה אדירה .
חוץ מזה משהו קטן שלי נמאס כבר לשמוע.
אייגבור אחד הזרים הטובים שהיו פה, הוא לא גולר אבל הוא מחלץ כדורים הוא,זוכה בכל כדור גובה הוא פעזע.
אם הוא לא היה אפס מול השער הוא לא היה משחק בישראל

יוני 22 במאי 2016

להגיד על ג׳ורדי שהוא לא פוגע ברכש אחרי הביא למכבי את:
ראדי
זהבי
פריצה
ראיקו
דסה
מדוניאנין
אורלנדו
והכי חשוב: 4 מאמנים שגדולים על הליגה שלנו בכמה וכמה מספרים (כולל בוס שהפסיד אליפות אבל לא הפסיד משחק ליגה)
זה פשוט לראות רק חלק מהאמת.

נכון, רשימת הכישלונות ברכש תהיה ארוכה יותר, אבל מי שמניתי הביא להצלחה האדירה שהיתה בשנים האחרונות. כל אחד מהם היה ערך מוסף משמעותי ביחס ליריבות וביחס למכבי עצמה.
כשמאמן בליגה הישראלית עולה מדרגה לבאזל/ולנסיה/ווטפורד וכו, זה חלום שמתגשם, וזו הקרקע שתביא לכאן אנשי מקצוע מעולים, כמו שרק ג׳ורדי הצליח להנחית כאן.

אורן 22 במאי 2016

איזה פגיעה זה אורלנדו?

שגיא 22 במאי 2016

חכה…

רועי 22 במאי 2016

גם אני, אוהד מכבי, במתח :)

יוני 22 במאי 2016

אורלנדו שחקן עם יכולות מעולות שעוד לא זכינו לראות. אני אומר את זה אחרי צפייה ב״קלטת״ שלו (אורי קופר היטיב לערוך/להביא לפרסום).
ואחרי שנשחרר את הספקולציה על אורלנדו, הוא פשוט עוד דוגמא לחלוץ זר, עם רקורד מוגבל בסטנדרט אירופי, אבל בפרספקטיבה של הליגה הישראלית, הוא יכול לספק מספרים יפים. פחות או יותר כמו פריצה, שאני בספק אם עכברי כדורגל ישראלים הכירו לפני שנחת כאן. פריצה ואוהדי מכבי צריכים להודות על זה שאת הפציעה שלו הוא ״בזבז״ בסוף הקדנציה ולא בתחילתה. אחרת לא היה את השער ההוא מול בני יהודה שאיפשר את הלוגסי.
שורה תחתונה – ההתנהלות של קרויף הביאה לכאן אנשי כדורגל ברמה שלא היתה כאן לפני כן: מאמנים, כושר, סקאוטינג, ניהול. וגם כמה שחקנים.

רועי 23 במאי 2016

אין לי בעיה עם זה שהוא לא שחקן מוכר, יש לי בעיה עם זה שהוא לא סיפק את הסחורה.
אני גם לא מבין על סמך מה אפשר להניח שהוא כן יספק אותה בעונה הבאה.
מקווה שאתבדה.

שגיא 23 במאי 2016

אל תשכח שלא פשוט לחלוץ חדש להגיע לקבוצה עם סקורר מטורף כמו זהבי ולהתחיל להבקיע בצרורות.
הקבוצה כבר נבנתה והתרגלה לשחק בשביל זהבי, לא בשביל חלוץ אחר.

-גיסנו- 22 במאי 2016

אני חושב שקצת הגזמת כרגע, גם אם יש אמת במה שאתה אומר – מהשורה התחתונה שלך אפשר לחשוב שג'ורדי איבד את זה לגמרי ושעוד עונה איתו תתחיל לדרדר את מכבי אל עבר התהום…כשלכולנו ברור שזה לא המצב.

בעונה שבה לא רק (שוב, ככל הנראה) עוזב מאמן – עוזב מנכ"ל, מנהל העל של המחלקות הצעירות עבר לנבחרת, מאמן הנוער עבר/נשלח לא מזמן לאמן את בית"ר ת"א/רמלה – קרויף בעצם כמעט היחיד שנשאר מהשדרה הניהולית-מקצועית.
אלא אם הוא מחליט שהוא עוזב מרצונו ועושה רושם שלא זה המצב כרגע – אין שום סיבה להחליף אותו במהלך יזום של מכבי בקיץ שכזה.

מעבר לכך, אתה עצמך הודית שקרויף מנהל טוב שיודע להתגמש ולהתאים את עצמו למציאות. כבר בינואר ראינו שינוי גישה מסויים, אני מאמין שבקיץ הנוכחי הוא ימשיך לעשות התאמות כדי להוסיף למכבי את המעט שהיה חסר לה העונה על מנת לזכות באליפות, ושהוא ידע להוביל תיקונים נחוצים גם מבחינת סגל השחקנים וגם מבחינת התנהלות המועדון.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

לא אמרתי "איבד את זה לגמרי" – אלא שאחרי 4 שנים בארץ הוא הרבה יותר מכביסט וישראלי ומחובר ריגשית.
ובתפקידו ובסיטאוציה זה לאוו דווקא יתרון.

איציק 22 במאי 2016

מהראיונות איתו דווקא הוא נראה לי מאד מרוחק, אחד שבא להדפיס כרטיס כיוון שפה משלמים לו. מעוניין להוכיח את עצמו ולעשות את עבודתו בצורה הכי מיקצועית. מה שלא הרגשתי כלל זה מעורבות ריגשית. זה אפילו עיצבן אותי, כי איך אפשר בלי לערב רגשות בספורט. זה לא אומר שצריך לבצע דברים מהבטן ולא מהראש, אך עדיין, לא מרגיש הזדהות עם הקבוצה אלה נאמנות לבוס ולמקום העבודה.

שגיא 22 במאי 2016

הישראליות פירקה את מכבי ? אתה רוצה להגיד שגם אתה חושב שמכבי נכשלה העונה? מכבי נתנה עונה מדהימה בכל קנה מידה. חסר ששני כדורים יזוזו 5 ס"מ שמאלה ומכבי אלופה כבר מלפני שני מחזורים. עלתה לליגת האלופות. הגיע לגמר הגביע. כבשה והשיגה יותר נקודות מעונה שעברה בליגה.
אז השנה היתה עוד קבוצה מעולה במאבק. קבוצה שגם נתנה עונה מדהימה שכנראה לעולם לא תחזור.
זה הופך את העונה של מכבי לכישלון..? מצחיק.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

אני מת על ההגדרה 2 כדורים יזוזו 2 ס"מ והכל בסדר – מכבי של השנים האחרונות חייבת המון לכדורים שזזו ימינה ונכנסו.
מספיק שפאוק לא עושה פדיחות ואין ליגה אירופאית.
מספיק שזהבי לא נוגח למסגרת ואין צמפיונס.
ועוד ועוד ניסים בליגה המקומית

זה לא חד כיווני.

רועי 22 במאי 2016

אני חושב שמה שאנשים מתכוונים ברוב הביקורת שלהם אליך בפוסט הזה, זה שהאליפות הזו יכלה בקלות ללכת לכאן או לכאן, שתי הקבוצות נתנו עונה אדירה.
שלושת האליפויות האחרונות של מכבי הוכרעו בהפרש דו ספרתי מהמקום השני אם אני לא טועה, אז קצת קשה להגיד שהן באו בזכות ניסים.
נכון, גם הכדור של זהבי נגד באזל יכל לא להיכנס ומכבי לא היתה בליגת האלופות, גם במקרה כזה זה לא היה מוגדר כהתפרקות של מכבי או כישלון.
לא תמיד הכל שחור ולבן, הצלחה או כישלון.
אליפות היורוליג האחרונה של מכבי היתה הצלחה אדירה, אם חרייפה לא מאבד את הכדור, אז זה היה הופך את עונת היורוליג לכישלון והתפרקות ? בוודאי שלא.

אני חושב שמיציתי את שתי המילים האלה.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

ומה שאני טענתי ורוב התגובות הדי אוטומטיות הם שמכבי השנה הייתה הכי ישראלית שהייתה מזה 4 שנים.
למבחן התוצאה יכולים להיות הסברים רבים בעולם הספורט – אבל התנהלותית ואיכותנית אני חושב ועומד מאחורי הטענה בפוסט.

רועי 22 במאי 2016

אז בוא נדייק,
אתה טענת בנוסף, שההתנהלות הזו הובילה להתפרקות. ועל זה רוב הביקורת.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

זו אכן התפרקות בעיני.
מכבי של החודשיים האחרונים הייתה "קרקס".

גיל שלי 22 במאי 2016

אני חושב שהקיץ הקרוב ירמז לנו אם אתה צודק או לא. נראה לי שמכבי הולכת לשידוד מערכות רציני בגזרת השחקנים, ואם הוא יתנהל בחשאי, ללא ידיעה אמיתית של העיתונאים, ויסתכם בהבאת זרים באיכות גבוהה הרבה יותר, נדע שלא מדובר בוירוס הישראליות. הקצב שלי למשל יודע שפרט למדוניאנין לא ישאר פה אף זר (אין לי מושג אם הוא יודע על אורלנדו סה), העיתונאים עדיין לא יודעים את זה.

יניב פרנקו 22 במאי 2016

העיתונאים ידעו כבר תקופה שפטר בוס הולך לאיאקס.
הם ידעו שמדוניאינן בדרך.
הם למעשה ידעו השנה הרבה מאוד דברים שקרו.
הרבה מעבר לשנים הראשונות.

גיל שלי 22 במאי 2016

אני מסכים שהשנה היתה נסיגה בעניין

נולי 22 במאי 2016

עם כל הכבוד לבונקר התקשורתי של ג'ורדי, מכבי לא יכולה לעצור פרסומים בתקשורת הזרה :)

-גיסנו- 22 במאי 2016

הם ידעו על בוס מהתקשורת ההולנדית בעיקר (אשכרה נכנסתי לאתר של הטלחראאף כמה פעמים ובעזרת קצת הגיון וקצת גוגל טרנסלייט, ראיתי שהיו על זה המון כותרות).
התגובה ממכבי תמיד הייתה זהה.
אבל כן ראיתי אצל טוכמן או צנציפר (היינו הך מבחינתי, אותו זבל) טפיחה עצמית על השכם בסגנון "יש לזכור שלמרות שאין אישור רשמי ממכבי או מאייאקס, עד עכשיו כל מאמן מכבי שפורסם בתקשורת שיעזוב אכן עזב בסופו של דבר".

yaron 22 במאי 2016

אין ספק שהקיץ הקרוב יהיה מאתגר מאוד.
כמו שכתבתי בעבר אני מאמין שיש סיכוי סביר שנפרד מזהבי, טב"ח2 וראיקוביץ' (אולי רק שניים מהם) ולפחות מעוד 2-3 שחקנים.

איציק 22 במאי 2016

למה לא לבצע היפרדות יזומה מטב"ח1? הוא די נזק. האמת שאני לא כל-כך מעריך את שני הטב"חים וחושב שמוטב לכם להחליף את שניהם.

yaron 23 במאי 2016

טב"ח2 יימכר לדעתי בסכום יפה.

אריק י. 22 במאי 2016

עונה בינונית של מכבי, עונה ענקית של זהבי.

yaron 22 במאי 2016

סיכמת את זה :-)

מכביסט טירון 22 במאי 2016

לא בטוח שאני מסכים. מבחינת הישגים סופיים כלומר תארים – קמפיין לא טוב בליגת האלופות, מקום שני ובמידה ויהיה גם גביע זה לדעתי יותר מבינוני אבל אני אני רואה איך אפשר לחלוק על דעתי. מבחינת יכולת, להשיג 81 נקודות זו עונה מצויינת של מכבי. מה לעשות שנתקלנו בעונה מצויינת באותה המידה מצד הפועל ב"ש. הבעיה של מכבי הייתה שהיא לא השכילה לבנות פער איכות מספיק גדול על ב"ש שבו ליד המקרה לא תהיה השפעה, אך לזכותה יאמר שקשה מאוד לבנות פער שכזה על 77% הצלחה ועל כך כל המחמאות לגמלים.
הצד החיובי הוא שהתחרות הזאת תדחוף אותנו גבוה יותר ואני מאמין ששנה הבאה עם קצת מזל (או יותר נכון העדרו של חוסר מזל) נזכה לראות קמפיין אירופי טוב יותר, בסגנון של העונה של סוזה ומעלה, בתוספת לאליפות כמובן :)

תומר 23 במאי 2016

עונה גדולה של מכבי בשילוב עם צמפיונס ליג.
81 נקודות. טור מיותר.

Comments closed