בלאט בטורקיה

איש העבודה החרוץ ביותר בספורט הישראלי

האמת שהרעיון לפוסט הזה התחיל אצלי עם רניירי, והרי היינו קרובים לזכור אחרת לגמרי את האיש והקריירה שלו , אלא ששנה אחת קסומה בגיל מבוגר יחסית הפכה את הכל.

והלקח שלי מרניירי היה שבכל שלב בקריירה ובחיים אפשר להמציא את עצמך מחדש, שאין סיבה לסגור מוקדם את הבסטה כמאמר המטפורות ושלפעמים חלומות מתגשמים ולפעמים לו – אבל חלומות לא מתגשמים אם לא מנסים.

אני שומע מאז אתמול הרבה לעג על ההשמה האחרונה של בלאט, בדיחות בנוסח גרנט (שגם הוא ראוי בעיני להרבה הערכה) ובכלל אכזבה כללית מהאיש שהיה אמור בעיני רבים לקרוע את הנבא והלך ל…לאן ?.

למה מי זו הדרושאפקה הזו ?

*

אבל בלאט הוא איש עבודה, הוא היה איש עבודה כשירד לעמדת עוזר המאמן במה שרוב אנשי המקצוע בישראל היו מכנים צעד משפיל (ומסרבים לו), הוא עבד בעונה הרגילה ובעונת הקיץ, הוא חטף זובור די משפיל בסיפור הנבחרת המקומית ועשה את זה בגדול ברוסיה, הוא עבד קשה ובסוף הגיע בצירוף מקרים לא נורמלי למה שככל הנראה לא ישוחזר על ידי איש מקצוע ישראלי.

ועכשיו הוא הולך לאמן קבוצת יורוליג בכירה עם שכר עצום ותקציב שחקנים גבוה.

כי בלאט וזה המסר כאן, הוא איש עבודה.

ואנשי עבודה הולכים לעבוד ולעשות.

ובקריירה ארוכה יש עליות ומורדות ואין מקום לסיסמאות ולעקשנות .

*

וזה מסר נהדר שהספורט יכול להעביר.

הד סטרט
ההגנה הכושלת על התואר (5) - עליה

104 Comments

אדם 1 ביוני 2016

המסר שבלאט מעביר זה שלא משנה כמה מנוול תהיה, אם תצליח ישכחו לך את זה ועוד יעשו ממך מודל לחיקוי, כמו ג׳ורדן בלפורט.

אמוץ כהן-פז 1 ביוני 2016

על מה זכה בלאט בכינוי ׳מנוול׳?

אדם 2 ביוני 2016

על המעשה שהביא אותו למכבי ת״א ונשכח אצל רוב האנשים. בערך אחד הדברים הכי דוחים שנעשו כאן, בגידה בכל הקולגות שלו. בן-אדם דוחה.

Martin 2 ביוני 2016

הסבר?

אדם 2 ביוני 2016

פרשת פסקי הזמן בעונת הפיצה, שנת 99 בה מר בלאט, מאמן גליל עליון דאז, מעביר את תוכן פסקי הזמן של ירושלים למאמן מכבי ת״א, פנחס גרשון, לאחר שהכניסו מיקורפונים לספסל לשידור פסקי הזמן בשידור חי.

Trailblazer 2 ביוני 2016

להשוות את בלאט לטינופת כמו ג'ורדן בלפורט זה "קצת" מוגזם

אריאל גרייזס 1 ביוני 2016

אין בי שום לעג לבלאט. אפילו לא שמחה לאיד (כמו מקרה גרנט). בסופו של דבר, היה לו סיכוי ב-NBA והוא פספס אותו. לא בגלל התוצאות בקליבלנד אלא בגלל הדרך. כשהייתי מפקד צעיר בצבא הגעתי לפלוגה ותיקה והדבר הראשון שעשו איתי זה לזרוק אותי לפקד על צוות שמירה עם חבר'ה ותיקים. הייתי מפקד צעיר והם היו ותיקים ולא רציתי להתעמת איתם. אז חיפפתי בבדיקת כוננות, בתדריכים וכו'. והם כמובן מתחו את זה ועשו לי מבחן. כמו שקורה הרבה במקרים כאלו, הסמחט הגיע לבקר ומאותו הרגע איבדתי לגמרי את הכבוד של מפקד הפלוגה. היתה לי הזדמנות אחת ופספסתי אותה.
זה אותו דבר עם בלאט, בקנה מידה אחר. הוא הגיע לפלוגה של ותיקים וחיפף. נתן ללברון לנהל את ההצגה ולא התעמת איתו. ב-NBA כולם מכירים את כולם. הסיכוי של בלאט אחרי זה לקבל ג'וב כמאמן ראשי היה קלוש. אם אין לשחקנים כבוד אליך, אין לך סיכוי בג'וב הזה. אני מניח שהוא היה יכול לקבל משרת עוזר מאמן אם היה רוצה אבל אחרי שמשהו כמו שמונה ג'ובים של מאמן ראשי התפנו ובאף אחד מהם הוא לא היה מועמד רציני (אולי אולי ניו יורק, וגם שם זאת היתה פארסה) אז הוא הבין שאין לו יותר מדי סיכוי בהמשך. להיות עוזר מאמן ב-NBA זה קשה מאוד. זה יותר מחצי שנה שאתה חי על מזוודות ובעצם היכולת שלך לאמן באמת היא קלושה.
אז הוא העדיף לחזור למקום שבו הוא יוכל לאמן באמת. אין בזה שום בושה.
מה שבטוח, אני אשמח השנה בסדרת הגמר להגיע לעבודה ולא לשמוע אנשים שלא יודעים איך נראה סטף קארי מספרים לי מה הקבוצה של בלאט עשתה בלילה

יניב פרנקו 1 ביוני 2016

אתה יודע מה ? אני לא בטוח שזה סוף הסיפור שלו בנבא.
לך תדע אם מחר מיליארדר טורקי לא קונה קבוצה בנבא והוא חוזר לשם .

אריאל גרייזס 1 ביוני 2016

בסדר, זה כמו שרומן הביא את גרנט. אבל מבחינה מקצועית נטו, רוב הסיכויים שהסיפור שלו סגור. לא נורא, זה עדיין יותר ממה שמרבית המוחלטת של המאמנים יכול להגיד. תראה את מסינה, מסתובב בתור עוזר מאמן כבר כמה שנים ויש לו לא פחות קרדיט מאשר בלאט (לרעתו עומד שהוא לא אמריקאי) ועדיין לא קיבל משרת מאמן ראשי. בקונסטלציה אחרת של נסיבות, בעיקר לברון לא חותם בקליבלנד, ואנחנו מדברים אחרת לגמרי על בלאט, לדעתי

איציק 1 ביוני 2016

אני מסכים עם מה שכתבת, בלאט היה צריך להראות את השיניים שלו מההתחלה ולהעמיד את לברון במקום. הוא לא עשה ונכבה, אבל לדעתי לא נשרף. יש הרבה מאד שמעריכים את מה שהוא עשה מעבר לזה. הסיפור שלו בהחלט יכול להיות כמו של מייק דנטוני שהיה ב-NBA, חזר לאירופה ושוב בגיע כמאמן NBA. אני לא חושב שבלאט פחות טוב מדנטוני, ולכן גם לו יתכן ויש צ'אנס.
ועכשיו תחשוב, אתה באה לעבודה ומשהו שאין לו מושג איך סטף קרי נראה מספר לך מה בלאט עושה בליגה התורקית. זה טוב יותר?

אריאל גרייזס 1 ביוני 2016

אף ישראלי לא מעניין אותו הליגה הטורקית. אלא אם בלאט יקח אליפות או יורוליג, ואז כמובן שאנשים פה יהיו אוהדים של דראשופקה עוד מהילדות

צביקה 1 ביוני 2016

מהילדות של דראשופקה או שלהם?

מגיח לפעמים 1 ביוני 2016

רק לתקן, להגיד שבלאט היה צריך לחשוף שיניים מההתחלה זו חוכמה בדיעבד, והאמת, אפילו לא זה.
אם בלאט היה חושף שיניים ו"מעמיד את לברון במקום" הסיפור שלו בקליבלנד היה נגמר ה-ר-ב-ה יותר מהר.
הוא היה בסיטואציה בלתי אפשרית וניסה למשוך אותה למקסימום מבחינתו ובזה הוא הצליח. הוא הבין שאם היה מתעמת עם לברון הוא היה נשרף הרבה יותר מהר והיה מקבל הרבה פחות כבוד שם ממה שהוא מקבל עכשיו. שמעתי הרבה מאמנים ואנשי מקצוע שמעריכים אותו מאוד על העבודה שעשה שם.
אני גם לא בטוח בכלל שהסיפור שלו שם גמור. הגלגל מסתובב כל הזמן ועצם העובדה שהוא היה שם פעם אחת במעמדים הכי גדולים מקנה לו לא מעט נקודות זכות (כמובן שרק בעיני אלו האמריקאים הפחות "סנובים" שמבינים שיש גם כדורסל במקומות אחרים)

איציק 1 ביוני 2016

אני חושב שהוא עשה עבודה מדהימה, וכמוך, לא בטוח שהסיפור נגמר. ודאי ששיניים זה בדיעבד, הוא לא ציפה לחרה כזה. אבל, אחרי שהבין עם מי יש לו עסק, הליקוקים בתקשורת ובכל מקום אפשרי בעונה השנייה היו מגעילים ומיתרים ולא כיבדו אותו. לא חושב שהיה צריך ללכלך (זה בטח היה מזיק לו ולא באופי של בלאט) אך גם לא להשתפך שזה תענוג לאמן את השחקן הכי טוב בעולם והטובים בהיסטוריה, לברון הביא אותנו עד כאן, ועוד, ועוד, ועוד. זה היה מיותר וגרם לנפילה חזקה ומהירה יותר. להערכתי בצורה זו בשנה השנייה הוא לגמרי איבד את חדר ההלבשה.

אריאל גרייזס 1 ביוני 2016

ברור שזו חוכמה בדיעבד. אבל מכל הסיפורים שעולים, נראה שכנראה זה היה הדבר הנכון לעשות. ובעיקר, שהרושם שנוצר אצל מנהלים ב-NBA זה שהוא לא מסוגל להסתדר עם כוכבים. נראה מה יקרה

פאקו 1 ביוני 2016

בעניין הדרך לא ממש הייתה לו יותר מדי ברירה. כשאתה רוכב על גב של נמר, אם הנמר זורק אותך ימינה, אף אחד לא יכול לבוא אליך בטענות על זה שלא נשענת שמאלה.

אריאל גרייזס 1 ביוני 2016

תשמע, זה היה הדבר הנוח לעשות. אני מניח שכמו שאומרים שבבית כלא, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות זה למצוא את האסיר הכי גדול ולתת לו אגרוף, ככה גם ב-NBA. תקרא את הסיפורים על טיירון לו, שכבר בפגישה הראשונה או השניה הוא צרח על לברון ג'יימס וככה השיג את הכבוד של חדר ההלבשה. לפי הסיפורים, בלאט נמנע לחלוטין מלבקר את לברון וככה הוא איבד את האמון של שאר השחקנים וגם לברון עצמו לא כיבד אותו. קשה להגיד שהוא יכל לנהוג אחרת, אני מניח שרובנו היינו נוהגים ככה, אבל זה לא משנה את העובדה שברגע שהוא התחיל ככה, הסיכויים שלו להצליח באמת היו לא גדולים

Lord Anthony 1 ביוני 2016

אתה מפשט את הסיטואציה יותר מדי. לו באופן טבעי הוא במצב יותר טוב מבלאט כי כשמפטרים מאמן זה גם מסר לשחקנים שהם הבאים בתור ללכת.
בלאט לא התחיל לאמן אתמול והוא היה בסיטואציות האלו לא אחת, גם בקבוצות וגם בנבחרת רוסיה, לצמצם את זה לכך שבלאט פחד להתעמת עם הכוכבים שלו, נראה לי שזה מרדד את הסיטואציה יותר מדי. הרי מתחילת הדרך לברון לא רצה את בלאט בקליבלנד, בלי קשר להתנהלות שלו.
בסופו של דבר זה לא שקליבלנד של לו נראית יותר טוב משמעותית, או מצליחה משמעותית יותר מזו של בלאט. כרגע הכל נראה טוב, אבל אם וכאשר קליבלנד תחטוף תבוסות נגד ג"ס אולי נשמע דברים דומים גם בנוגע ללו.
בשורה התחתונה בלאט הוא אאוטסיידר, וככזה יותר קשה לו למצוא עבודה ב NBA, זה לא שאתה רואה את הרזומה המדהים של שאר המאמנים שהועדפו על פני בלאט, אבל הם פשוט חלק מהמערכת.

איציק 1 ביוני 2016

זה לא מדוייק, היו שחקנים שיצאו להגנת בלאט, כך שהוא לא איבד את אמונם של כולם. היו כאלו שמאד החזיקו ממנו כמו האוסטראלי וג'י. אר. סמית, אבל מה זה חשוב כשהנמר עצמו מת לזרוק אותך. הצורה שהבלאט דיבר והתחנף ללברון היא שבסוף גם דפקה אותו. כנראה ההתחנפות היתה לא רק בראיונות בסוף משחק ובעיתונים אלה גם בתו מסגרת הקבוצה. זה אסור שיהיה, הוא חשב שכך הוא ירכוש את אמונו, אבל רכש רק בוז. חבל, כי כדורסל הוא יודע, והראה זאת בכול מקום. ב-NBA כנראה צריך תחילה להראות את השיניים ואחר-כך ידע, במיוחד אם ה-GM שלך לא עושה את עבודתו כפי שהיה מצופה ממנו.

גיל 1 ביוני 2016

אם בלאט היה צועק על לברון ישר בהתחלה אז היו קוטלים אותו שמי הוא שיבקר את לברון וזה היה מוביל לפיצוץ מוקדם. הוא עשה מה שיכל בסיטואציה בלתי אפשרית מבחינתו.

ישי 1 ביוני 2016

בהחלט ייתכן שאם הוא היה צועק על לברון ברגע הראשון הוא היה מאבד את המשרה מהר יותר, ואז היית מסביר לנו למה הוא טעה. אין מתכון בטוח בסיטואציות כאלה ואפילו בדיעבד קשה לדעת מה היה קורה אילו.

גיל 1 ביוני 2016

למה אתה חושב שהסיפור שלו בנבא סגור? זה רחוק מאוד מזה. הוא עדיין יחסית צעיר ואם יוכיח שוב שהוא המאמן הטוב באירופה אז יחזרו אחריו שוב. לא רואה שום דרך אחרת שהוא יכל להתנהל עם לברון. אם היה נכנס לעימות איתו אז היה מפוטר הרבה קודם. הוא היה במצב בלתי אפשרי.

פרילי 1 ביוני 2016

אבל לברון זו בדיוק הבעיה, ראש העיר משתחווה אליו, הבעלים רועד מכל פיפס שהוא אומר, אז מה הוא היה צריך לעשות נגד שחקן שכבר משווים אותו להכי גדולים.
בדיעבד לא היה לו שום סיכוי נגד שחקן שמכניס לעיר הכנסות של חצי מילארד דולר

shohat 1 ביוני 2016

כן, בדיוק. בלאט צריך היה להיכנס לחדר ההלבשה ולשחק אותה Gunnery Seargeant Hartman. שאר הקבוצות היו עומדות אצלו בתור היום.
בלאט נכנס לסיטואציה מורכבת, נדרש להסתגל – יש דברים שעשה נכון ואפילו מצוין, יש דברים שבהם טעה, ובסה"כ נראה שהכוח החזק ביותר בתולדות האן.בי.איי לא כל כך חיפש סיבות להתאהב בו (והרצון של הברון הוא חלק כל כך משמעותי מהעניין, ע"ע טיירון).
בסוף הוא נשפט לחומרה, לפי כל קנה מידה.

ועדיין, הוא חווה את החוויה, לטוב ולרע. הוא לא יחיה את חייו במחשבה: "מה היה אילו", אלא בידיעה קודם כל שהוא הלך על זה ושנית, שהוא הוביל קבוצה פצועה וחבולה להופעה מכובדת בגמר האן.בי.איי וגם שאת העקרונות שלו המשיכו ליישם גם אחרי שפוטר. הוא גם לא יחיה את שארית חייו בצפייה לטלפון שאולי יבוא או אולי לא יבוא.

הלאה לאתגר הבא. הוא יחזור להיות מאמן מוביל באירופה. ומה שצריך לקרות יקרה.

אולי הוא עף קרוב מדי לשמש, ומהר מדי. עדיף מלשחק בונקר ולהעיף כדורים ליציע.

shohat 1 ביוני 2016

Sergeant

Oded 1 ביוני 2016

בול

Ljos 1 ביוני 2016

בקשר לסיפור שלך מהצבא – אף פעם לא הבנתי את זה. בכל מקום שהייתי בו, אדם חדש שהיה נכנס ומנסה לשחק משחקי שליטה ומהלכי כוח היה הראשון בעיניי שמאבד כבוד והראשון שהייתי עושה לו את המוות. אלו שהיו מתייחסים בכבוד לאחרים (כבוד אמיתי, לא הדואלי שבמשפט הצבאי הידוע "תן לי כבוד ואתייחס אליך בכבוד"), הייתי עושה בשבילם מה שהיו צריכים.

טרוצקי 1 ביוני 2016

טוב שהפסיק את ההתבזות והמועמדויות והלך לאמן איפה שרוצים אותו,דרושפאקה הביאה ג'נרל מנג'ר חדש ודומיננטי, מעניין אם בלאט יזרום איתו

גיל 1 ביוני 2016

מה בדיוק מבזה להתראיין למשרות מאמן בנבא?

פרילי 1 ביוני 2016

חחחח גיל חזק

7even 1 ביוני 2016

ממש לא ברור לי העניין של בלאט. היה לו חלום NBA והוא הגיע אליו ועושה רושם שוויתר מאד מהר, דווקא אחרי שהצליח בליגה.
כ"כ הרבה משרות עוזר התפנו השנה, ובקבוצות לא קטנות בכלל. גולדן, מיאמי, אולי אפילו הספרס ועוד ועוד ועוד.
זו בושה להיות עוזר? הרי ממבט מהיר על חלק מספסלי הקבוצותבליגה רואים מאמנים מצויינים, עם עבר עשיר ב NBA כמאמנים, יושבים כעוזרים.
אז בלאט שאימן שנה וחצי בליגה לא יכול להיות עוזר?

ומעניין אותי מה עכשיו…נגיד שהוא עושה משהו אדיר וזוכה ביורוליג השנה או שנה הבאה…מה הוא אומר אז? שהוא הולך להגשים את החלום שוב?
כבר היית שם, יש לך מאה מיליון דולר בבנק מקליבלנד. ה-2 מיליון יורו האלה מדרושאפקה? זה מה שייעשה לך טוב?

אריאל גרייזס 1 ביוני 2016

לדעתי זה לא עניין של בושה אלא עניין של קושי. הוא לא איש צעיר, להיות עוזר מאמן זה להטרטר ברחבי ארה"ב כמו משוגע, לוז קשה מאוד ואם הסיכויים שלך אחרי זה לחזור להיות מאמן ראשי הם קטנים אז בשביל מה?
וחוץ מזה, אני באמת חושב שבלאט אוהב לאמן. בתור עוזר מאמן ההשפעה שלך קטנה מאוד

אל 1 ביוני 2016

בתור עוזר אתה נוגע הרבה יותר השחקנים ועוזר להם להשתפר.
חוץ מזה בלאט מנהל משחק בינוני מאוד הקסם שלו הוא בבניית הקבוצה לאורך זמן.

אריאל גרייזס 1 ביוני 2016

אני מניח שהוא ראה מה עוזר מאמן עושה בליגה והחליט שזה פחות מתאים לו. וכמו שאמרתי, יש פה עניין של קושי פיזי לא קטן (וגם משכורת נמוכה יותר, אני מניח). ואולי באמת גם אגו נכנס לחשבון, לא יודע

ירושלמי 1 ביוני 2016

אבל הרי לפני שנה וחצי זה מה שהוא הסכים לעשות! ובדיוק בשביל המשרה הזאת הוא עזב את אירופה לטובת הNBA.
אם הכל היה מתקתק כפי שהוא תכנו בהתחלה, עכשיו הוא עדיין היה במשרת עוזר מאמן בג"ס כשאולי בקיץ או עוד שנה עמדת המאמן הראשי הייתה עומדת על הפרק.
נכון שזה הרבה יותר קשה לחזור אחורה לעמדת העוזר אחרי שכבר היה מאמן ראשי בסדרת גמר, אבל לחזור לעמדת עוזר המאמן בNBA זה צעד אחד אחורה מאשר להתמנות למאמן ראשי בקבוצה באירופה, כמובן שבמידה והמטרה היא עדיין לאמן בNBA בהמשך הקריירה.

אריאל גרייזס 1 ביוני 2016

לפני שנה וחצי הוא היה במקום אחר, מה לעשות

Eyal 1 ביוני 2016

לפי דעתי דווקא הקבוצות לא רוצות אותו בתור עוזר. איזה מאמן רוצה מישהו כמו בלאט שהמון אנשים אומרים שהוא פוטר בצורה לא צודקת (וסביר להניח שבלאט יהיה עם מאזן הפסדים מול ניצחונות טוב יותר ממנו) יושב לו מאחורי העורף ובכל פאשלה של המאמן יתחילו רחשים של חילוף בניהם. זאת.ליגה מספיק מלחיצה גם בלי זה

7even 1 ביוני 2016

אריאל – כמו ש-שאל ציין לפניי, לעוזר מאמן יש לפעמים גישה לשחקנים יותר מהמאמן עצמו.
ומה זה להיטרטר כמו משוגע? למה מאמנים עם רזומה של 10 שנות אימון יכולים להיטרטר, והוא לא?
כל שנה מפוטרים המון מאמנים…את ההצ'אנס שלו הוא היה מקבל בסוף.
להיות עוזר מאמן 5 שנים אחרי אימון של שנה וחצי לא רק שלא היה גורע ממנו היה נותן לו אפילו מקודת מבט יותר טובה.

אתה זה שתמיד אומר שק"ב צרי לשבת קצת בצד שנתיים-שלוש לפני שזורקים אותו למים העמוקים(תראה את רודג'רס),
בדיוק אותו דבר עם מאמנים.
בלאט הגיע מאירופה למנטליות שונה לחלוטיןואופן אימון ושחקנים שונה לחלוטין, ולא רק הגיע אלא ישר לתוך מועמדת לאליפות עם שחקן סופר דומיננטי.
4-5 שנים בצד היו עושים לו רק טוב.

אני פשוט חושב שהוא וויתר מהר מדי.

אריאל גרייזס 1 ביוני 2016

לא הבעתי דיעה על האם זה היה טוב לו או לא. רק הצגתי איך אני מניח שהוא רואה את זה מהצד שלו. הוא כבר השיג כמעט כל מה שמאמן יכול לחלום עליו. אליפות אירופה עם קבוצה, אליפות אירופה עם נבחרת, אימון בגמר ה-NBA. להפוך עכשיו לעוזר מאמן ולעבוד קשה בצורה יומיומית זה לא משהו קורץ בשלב הזה. אני שוב אחזור לדוגמא מחיי הצבא שלי – אחרי שנתיים בתור מפקד הציעו לי לצאת לקורס קצינים. וזה לא שלא רציתי להיות קצין, אבל אחרי שכבר נהניתי מחיי המפקד, המחשבה על לחזור להיות קורסיסט במשך חצי שנה פשוט היתה מספיק כדי להוריד אותי מזה (ובדיעבד, טוב שכך).

7even 1 ביוני 2016

לך תדע, עוד היית מסיים כקצין שלישות ראשי:)

אריאל גרייזס 1 ביוני 2016

הייתי מסיים עם 40 יום מילואים בשריון בשנה. לא תודה

איציק 1 ביוני 2016

ואולי גם לאחד השיריונרים המוערכים בתקופתך…

אריאל גרייזס 1 ביוני 2016

אני די בספק..

משעמם בעבודה 1 ביוני 2016

השיריונר הטוב בעולם לגילו…

מאיר 1 ביוני 2016

וכדאי להוסיף גם מדליית ארד באולימפיאדה. (ועוד אחת באליפות אירופה)

גיל 1 ביוני 2016

אני לא חושב שזה בושה אלא פשוט פחות מעניין אותו. הוא רוצה להיות בעל הבית.

ערן (המקורי) 1 ביוני 2016

אני מאמין שלא נסגרה הדלת על תפקיד מאמן ראשי בעתיד ב NBA. זה כבר מופיע ב CV, כולל סדרת גמר יותר ממכובדת (וללא קיירי + לאב) נגד קבוצה שקיבלה השנה הכרה מוחשית כהיסטורית. זה לא יימחק.
אני מאמין שסדרת הגמר שתתחיל עכשיו תשפיע מאד על הדרך בה בלאט ייזכר ויוערך, מאחר וההשוואה בין שתי סדרות הגמר תבוצע בלי סוף.
זכייה של קליבלנד- ולא יעזרו ההסברים/תירוצים לגבי בלאט (היעדר שחקני מפתח וכו').
הפסד 4:2 – ובלאט יחזור להיות מועמד לגיטימי.
כשלון של טיירון לו בסדרה – ובלאט יהיה בין המועמדים המובילים המוזכרים כל אימת שכסא מאמן ראשי יתנדנד בשנה הקרובה.

פרילי 1 ביוני 2016

2 שחקני מפתח חסרים זה כן תירוץ וזו גם עובדה, ועדיין הוא ניצח 2 משחקים, בלי קליי ג"ס עפים בשישי השנה.
אני חושב ששם פחות מתעסקים בהשוואות, אחרי עונה שלמה כל קבוצה משתנה וג"ס בטוח השתנו לטובה אז זה מתאזן.

גיל שלי 1 ביוני 2016

אני לא בטוח בכלל שבלאט ויתר על תפקיד העוזר. נראה לי יותר שבלאט היה די בטוח שיש לו סיכוי טוב לקבל משרת מאמן ראשי. הוא התמקד בחיפוש משרת מאמן ראשי, והסוכן שלו לא פנה למאמנים אחרים והציע את בלאט כעוזר. כאשר בלאט הבין שלא ימצא משרת מאמן ראשי הקיץ, גם הצוותים של המאמנים כבר היו די סגורים, ובלאט כנראה לא רצה להמר שתתפנה משרה בגולדן סטייט או אוקלהומה.

אריאל גרייזס 1 ביוני 2016

לגבי החלק הראשון אני מסכים איתך לגמרי. לא לגבי החלק השני – זה לא שיש הגבלה על כמויות עוזרי מאמן ותמיד יש כאלו משרות פתוחות. כל מאמן חדש כמעט מביא איתו צוות אימון חדש לגמרי. ובוא נזכור – בגולדן סטייט בטוח מתפנה משרה (וולטון עובר ללייקרס). אני חושב שהוא פשוט לא רצה את זה

גיל שלי 1 ביוני 2016

לא יודע, יתכן והבין שאין לו סיכוי לחזור לאמן בדלת הראשית גם מעמדת העוזר, אבל יש מצב שהבין מהגישושים של הסוכן שלו שאין מאמנים שרוצים אותו כעוזר

יניב פרנקו 1 ביוני 2016

אני חושב שהמנגנון החלטות שלו עובד אחרת – הוא באמת מאמין שאין דלת שסגורה בפניו בעתיד.
ושוק העבודה גם בספורט וגם בכללי מתגמל אנשים כאלה לטווח ארוך.
בעוד שנה, שנתיים, בסיטואציה אחרת לגמרי יכול לעשות הכל.

Yavor 1 ביוני 2016

לגבי ג"ס – אני זוכר שדיברו על כך עם סטיב קר, והוא ציין שהפעם הסיטואציה שונה ושום דבר לא בטוח ושצריך לשקול את כל האופציות.
או בקיצור – אנחנו כנראה לא רוצים את בלאט בתור עוזר, ואנחנו לא מוכנים להגיד למה.

בני תבורי 1 ביוני 2016

פוסט מצוין.
אף אחד מאיתנו לא באמת יודע למה הועדפו אחרים על פני בלאט בשמונה קבוצות. גם אני לא, אבל אין לי ספק שאי הבנת המשחק על פרטיו הזעירים ביותר לא הייתה בכלל גורם שנשקל. את מה שבלאט יודע על כדורסל אי אפשר למחוק בהחלטה פרסונלית של בעלים או GM כזה או אחר.
מגוחך בעיני הניסיון לבאר את "אי ההצלחה" שלו בקליבלנד בחוסר הרצון שלו להתמודד עם לברון. אף אחד לא באמת מכיר את הניואנסים הדקיקים של מערכות יחסים של בעלים ומאמנים עם המשאב הכי יקר אצלם ולדעתי התמודדות ראש בראש הייתה מוצאת רק ראש אחד מנצח, לא זה של בלאט. את מה שנהוג במחוזותינו להגדיר כאי הצלחה של בלאט, מגדירים במקומות קצת פחות יהירים כהישג מעולה למאמן רוקי, גמר ליגת הנ.ב.א. אבל אנחנו, אנחנו כבר הראינו לוותיקים בפלוגה מאיפה משתין המ"מ.
טיירון לו בשלב זה עשה הישג מופלא ולקח את אליפות המזרח וזכה בכרטיס לריקוד הגדול. זה אפילו במילימטר אחד לא יותר ממה שעשה בלאט, בלי לאב, בלי אירווינג ולמרות לברון. אני ממליץ ללמוד מבלאט קצת צניעות.
וניחוש שלי: השנה בקליבלנד לא הייתה האחרונה של בלאט כמאמן ראשי ב נ.ב.א.

בני תבורי 1 ביוני 2016

שאלה: יש ב נ.ב.א תקדימים של מאמנים ראשיים שהלכו להיות עוזרים בשנה העוקבת לזו בה לקחו אליפות טריטוריאלית והגיעו לגמר הליגה?

omer 1 ביוני 2016

לפי המשפט שלך ניתן להבין שבלאט היה בעונה הקודמת מאמן מצליח/בולט בליגה ולכן לא הגיוני שיירד לעמדת העוזר. בפועל, הוא היה מאמן חסר השפעה (לאו דווקא באשמתו) בקבוצה חסרת השראה. "ההישג" של בלאט בהגעה לגמר הוא בסה"כ המינימום שמצופה מקבוצה שבשורותיה משחק לברון במזרח האנמי.

7-8 קבוצות חיפשו מאמן חדש ואם בלאט היה כ"כ טוב כנראה שהיה מקבל מינוי. אנו נוטים לחשוב שאנחנו הכי חכמים בעולם, אבל האמריקאים מבינים כדורסל לא פחות טוב מאיתנו…

בNBA לא חסרים עוזרי מאמנים עם רזומה מפואר משל בלאט וגם יש לא מעט עוזרים שהיו מאמנים ראשיים בעבר

גיל 1 ביוני 2016

עזוב עונה קודמת, בעונה הנוכחית הוא היה המאמן עם המאזן הכי טוב אי פעם שפוטר.

בני תבורי 1 ביוני 2016

omer,
לפי איזה משפט?

אל 1 ביוני 2016

לא שנה עוקבת לא שנה אחרי.
אם אתה מסתכל על הקריירה של Alvin Gentry הוא עבר הרבה פעמים בין עוזר מאמן למאמן ראשי, וזאת אחרי שהייתה לו עונה מדהימה בפיניקס והגעה לגמר המערב (אם נהיה כנים זה יותר קשה מהמזרח במיוחד עם לברון).
חוץ מזה, לברון הגיע לפיינלס 7 פעמים ב-10 שנים האחרונות, אז זה כנראה לא השיג כזה גדול כשאתה מאמן אותו וכולם יודעים את זה….

גיל שלי 1 ביוני 2016

המאמן האחרון שפוטר למרות שזכה באליפות ממש היה פול ווסטהד מהלייקרס, הקריירה שלו לאחר מכן לא תשמש מקדם מכירות טוב לבלאט

גיא זהר 1 ביוני 2016

בלאט לא רוצה להיות אלוף wnba?

גיל 1 ביוני 2016

למה לא? קיבל שתי הזדמנויות בנבא ויצר אימפריה ממכללה זניחה. וזה עוד בלי לדבר על WNBA.

גיל 1 ביוני 2016

כל פעם שזלזלו בבלאט והוא לקח עבודה נחותה יותר כביכול, הוא עשה ממנה משהו מיוחד ויצא עם הצעות עבודה טובות יותר. אם הוא מצליח בתורכיה אני לא רואה שום סיבה למה לא יחזרו לחזר אחריו בנבא. מה שדופק אותו זה בעיקר השמרנות של GM ובעלים, אבל אני עדיין חושב שיהיה מישהו שיקח אותו. בסך הכל זה לא ממש רע עבורו. ללכת לקבוצה בלי עתיד בנבא יכל לקבור אותו סופית.

פישמן דוד 1 ביוני 2016

כולם בסגנון לך תדע נו באמת הכל מזל ?
כל פעילות בחיים מתחילה מעבודה קשה.99 אחוז ממנה.לא יעזור לאף אחד מכם.שאלו מפקד בצה"ל (לא מ"כ ) איזה חייל
הוא רוצה מוכשר או אחד שאוהב לעבוד מוטיבציה וכ"ו.ברור לכולכם מה תהיינה 100 אחוז מהתשובות.
כנ"ל בלאט.איש עבודה אדיר שאפילו הכפופים לו שלא כל כך אהבו לעבוד או לעשות שנסו מתניים ועבדו כמו שצריך
אני יכול מעכשיו להגיד לכם מה יהיה בתורכיה. מאמן כמוהו הם עוד לא ראו. מועמד מספר אחד למקומות 1/2 !
מיליון אחוז שיש לו גם סעיף יציאה לליגה האמריקאית.לא לדאוג הוא לא יברח אחרי שבועיים.
נ.ב. מה יהיה אם אדון ג'יימס יפסיד ?אגיד לכם בבירור ב ל א ט י צ א ע ו ד י ו ת ר גדול וג ר י פ י ן י צ א ק ט ן ק ט ן

צור שפי 1 ביוני 2016

פוסט טוב אריאל. עד כמה שההבנה המוגבלת שלי ב-NBA מגעת, נדמה לי שכאשר בלאט חתם בקליבלנד זו היתה קבוצה של חברה צעירים וממושמעים, כאלה שבלאט, עם סט היכולות המקצועיות והאישיות שלו, יכול היה להוות עבורם סמכות. מרגע שלברון נכנס לתמונה היא כמובן השתנתה לגמרי, מבחינת הסיטואציה ורמת הציפיות וכמובן שאז צריך מאמן עם סט תכונות אחר או לפחות אחד כזה שיוכל להתגמש בהתאם לשינוי. העניין הוא שלכולנו יש אישיות נתונה וליכולת שלנו להגמיש את עצמנו יש גבול.

צור שפי 1 ביוני 2016

יניב כמובן

איציק 1 ביוני 2016

יתכן והמרויח הגדול מכל המהלך יהיה בכלל גיא גודס.

זינק 1 ביוני 2016

אני מעריך שהסיכויים שלו לחזור לאמן בנבא, אחרי כל מה שקרה והרפש שזרקו עליו, אינם גדולים.
מצד שני, הסיכוי שלו מראש לקבל קבוצה בנבא, ישירות ממשרת אימון באירופה, לא היה גדול ועדיין… :-)
אגב, העובדה שהוא הקפיד להגיב בצורה מאוד דיפלומטית ומכבדת, גם אחרי כל הרפש שנזרק עליו (מוצדק או לא אין לי שמץ של מושג), תעמוד כנראה לזכותו.
כפי שהוא מצטייר, האיש הוא חיית אימון ולכן לחזור מבחינתו לאמן דה הדבר הנכון לשעות.
דרושפקה היא אומנם לא מאריות היבשת, אבל בלאט מגיע לשם כאלוהים ומקבל כנראה יד חופשית לבנות עם תקציב ענק מה שירצה.

אסור להתעלם גם מההיבט הכספי בסיפור הזה.
בסופו של דבר כסף הוא גורם מכריע כמעט אצל כולם.
בלאט הולך להרוויח בשנה הבאה סכום משני החוזים שלו יחד, שלא מבייש את עילית המאמנים בכל ענפי הספורט.

Amir A 1 ביוני 2016

מסקרנת אותי העובדה שהוא לא קיבל עבודה באף אחת מהקבוצות שחיפשו לאייש את משרת המאמן בקיץ. האם משרת האימון ב-NBA היא קליקה סגורה שרק בדרך נס בלאט הצליח להשתחל אליה? האם המועמדויות עליהן שמענו היו פיקציה פרובינציאלית של עיתונאות הספורט בישראל? האם חסר לבלאט גרוש ללירה מבחינת מערך הכישורים שמאמן ב-NBA צריך?

אמיתי 1 ביוני 2016

כן

רומן 1 ביוני 2016

אני מאוד שמח מזה,
הכל נגמר כשהוא לא העמיד אולטימטום של או אני או לברון אחרי שהאחרון דחף אותו בפסק זמן והתייחס אליו כמו סמרטוט.
מאמן אמיתי (לא סחבה) היה אומר לו באותו רגע: "אתה אצלי סיימת קח את דברים שלך וחפש לך קבוצה אחרת" וזה בכלל לא משנה מה היה קורה אחרי זה.
יש דברים שמאמן פשוט חייב לעשות ברגע שהוא לא עושה אותם הוא לא ראוי להקרא מאמן.

איציק 1 ביוני 2016

ואתה אומר את זה כי:
1. אתה רץ מאה מטר ב-11.4
2. אתה למדת בטכניון
3. יש לך רזומה עשיר באימון בטופ העולמי
4. כל התשובות נכונות
מה שאתה אומר, קל מאד להגיד. אני מסכים שהוא היה צריך לעשות משהו (ואולי עשה ואנחנו לא יודעים), אבל לעשות את מה שאתה אומר זה ללטף לעצמך את האגו בלי שכל.

אלכס דוקורסקי 1 ביוני 2016

הלוואי עליי 11.4 (שהיא משולה ל-11.60, בערך, במדידה אלקטרונית) במאה מטר.
קשה גם לרוץ למרחקים ארוכים כשהמהירות חלשה.

רומן 2 ביוני 2016

מה הצרך לזלזל ב 11.4? זה לא איזה תוצאה לספר לילדים, אני מכיר מישהו מהטכניון עם 10.7, זה תוצאה.
מה קשור פה בכלל טכניון וההעלבות הסתמיות והפופוליסטיות שלך?
אמרתי את זה כבר לפני שנה, שמאמן שמתנהג כמו סחבה אין לו זכות להקרא לאמן וחזיתי שהוא לא יאמן יותר בנבא וכך קרה.
להתנהג כמו סמרטוט זה לפעמים משתלם לטווח הקצר ורק לטווח הקצר.

אריק 1 ביוני 2016

אין לי כלום נגד בלאט, לא משתגע עליו במיוחד אבל לא לשום כיוון.
אבל אני שמח שהNBA חזר להיות נחלת חובבי הזאנר.
לשמוע כמה דיויד שלנו מצליח למרות שלברון הורס לו, זה פשוט היה יותר מדי בשבילי.

בני תבורי 1 ביוני 2016

המשפט האחרון שלך בהחלט הוכיח שאין לך שום דבר נגד בלאט.

טל 12 1 ביוני 2016

צעד נכון מבחינתו.אני חושב שהוא פשוט כבר רוצה לחזור לעבודה.

אני מניח שהוא נמצא ברשימות של לא מעט קבוצות בנבא כאופציה,אחרי שהוא כבר אימן שם.לדעתי, גם אם היה נכשל עדיין היה לו סיכוי טוב יותר מבעבר לאמן והוא עוד יוכל לחזור בעתיד.הוא לא נכשל,פשוט לא הצליח להסתדר עם הכוכב הגדול של הקבוצה.

ZORK 1 ביוני 2016

ההצלחה של טיירון לו בקליבלנד היא כמו עצם בגרון לכל התיאורטיקנים הגדולים בדבר חוסר הסיכוי של בלאט עם לברון. זה לא חוסר סיכוי, זה כישלון של בלאט. והמעבר לדרושפאקה, קבוצת יורוליג בינונית, הוא לא יותר מצעד אחורה מתבקש. ואגב אין משמעות אמיתית לעובדה שהיא ביולוריג, מעבר לעובדה שהיא מגיעה מהמדינה שמממנת את המפעל. באותה מידה יכלו לשלוח גם את מכבי אילת.

גיל 1 ביוני 2016

אין פה שום כישלון של בלאט. כשהכוכב של הקבוצה מסרב לקבל את המרות של המאמן אין לו מה לעשות. לו בינתיים לא מצליח יותר מבלאט אבל ללא ספק האווירה בקבוצה טובה יותר אבל זה לא קשור למאמן.

יואב דובינסקי 1 ביוני 2016

לא לעג, אכזבה. הוא רוצה NBA, אז אם אין ג'וב פנוי כמאמן ראשי שיחזור כעוזר. אירופה תמיד תחכה לו.

גיל 1 ביוני 2016

למה אכזבה? האיש אוהב לאמן והוא עושה את הדבר שהוא הכי אוהב ועוד מקבל על זה טון של כסף, מה רע?

יואב דובינסקי 1 ביוני 2016

קיוויתי שיעשה את זה בNBA.
לפני כמה שנים הייתי במשחק של הלייקרס בטורונטו כשמסינה היה בצוות האימון של לוס אנג'לס. כרגע הוא עוזר מאמן בכיר של פופוביץ', אבל בלייקרס הוא היה נמוך יותר בהיררכיה. הוא אמר לי שאחרי 20 שנה כמאמן ראשי, זאת הסתגלות ושחסר לו להיות מאמן ראשי. בסוף אותה עונה הוא חזר לאירופה לתקופה.

סער 1 ביוני 2016

אולי זה קשור למשפחה?יש הבדל בין להקריב את חיי המשפחה בשביל להיות מאמן ראשי לבין להיות עוזר מאמן. את החלום הוא כבר הגשים. אם היו אומרים לו לפני 30 שנה כשהגיע למכביה שהוא יהיה מאמן ראשי בסדרת גמר ב nba הוא היה צוחק.

ניינר / ווריור 1 ביוני 2016

אני מלא הערכה לאיש שלא צריך לעבוד כי הוא מסודר מבחינה כלכלית ובכל זאת הולך לאמן ועוד בטורקיה. לו אני הייתי מקבל חמישה מיליון דולר לשנה ווט סו אבר הייתי הולך לדוג ובטח לא מחפש עוד ג'וב

duncan 1 ביוני 2016

כלכלית הוא מסודר. לא על זה הפוסט

איציק 1 ביוני 2016

אולי בלאט לא יודע לדוג?

אמוץ כהן-פז 1 ביוני 2016

שיקח שעורים, כסף יש לו.

Matipool 1 ביוני 2016

אילו אני הייתי מקבל חמישה מיליון דולר פעם אחת בחיי ( נניח היום ) , זה היה היום האחרון שלי בעבודה . גם שני מיליון היו מספיקים .

איציק 1 ביוני 2016

אם לא היתה יוצא לעבודה זו היתה הפרת חוזה והיו לוקחים לך את המיליונים שאין.

duncan 1 ביוני 2016

לדעתי הסיפור שלו נגמר והוא הבין את זה.
היו פאקינג 12 משרות פתוחות והוא לא קיבל שום הצעה. היו לא מעט עוזרי מאמנים שקיבלו תפקיד ראשי (מקמילן שכבר אימן שנים, פיצ'ג'רלד לממפיס).
בלאט איבד את הקבוצה בקאבס. אין לו כבוד בליגה. כולם יודעים את זה.
יש מלא מוחות כדורסל בליגה. מלא עוזרי מאמנים. כל יום שומעים שם חדש. חלקם מהספרס, חלקם עוזרים של מאמנים טובים (ג'יי לרנגה יהיה מאמן ראשי עוד שנה שנתיים).

בלאט לא מפגר. הוא מבין את זה וחוזר לאירופה. עונה עם קבוצה טורקית ואחרי זה בטח קבוצה גדולה מיוון.

גיל 1 ביוני 2016

אם לא היה לו כבוד בליגה אז איך זה שהוא התראיין לפחות לשני מקומות? סתם ראיינו אותו? יש כל מיני סיבות למה הוא לא קיבל אבל חוסר כבוד הוא לא אחד מהם. כולם יודעים מי זה לברון. כל מאמן שעבר תחתיו הוא לא נתן לאמן אותו כך שהבעייה היא בטח לא בלאט.

duncan 1 ביוני 2016

אין לי מושג מדוע ראיינו אותו. לא ממש מבין את רעיון הראיון. כאילו מה שואלים אותו "יש לך סיטואציה: שחקן יורד לספסל זועף. איך תגיב?"
כולם ראו איך הוא איבד את הקבוצה. ישבתי ישר שורות ממנו. מסמן תרגיל, קיירי עושה משהו אחר, בלאט עשה פרצוף זועף של "הוא לא מקשיב לי".

שורה תחתונה – 12 משרות. אפס הצעות.

גיל 1 ביוני 2016

רוצים לדעת את פילוסופיית המשחק שלו, להתרשם ממנו באופן אישי וללמוד עליו בצורה ישירה. ושוב, זה לא הוא איבד את הקבוצה אלא הכוכב הגדול שהוא הפרימדונה הכי גדולה בליגה לא הקשיב לו כמו שלא הקשיב לכמעט כל מי שאימן אותו. לא משהו שמעיד על בלאט.

אז נכון, בשורה התחתונה הוא לא קיבל הפעם הצעה אבל מכאן ועד לומר שהוא לעולם לא יאמן בנבא רחוקה הדרך.

duncan 1 ביוני 2016

עוד יותר גרוע אז

שרמותין 1 ביוני 2016

אבל למה טורקיה למה

איציק 1 ביוני 2016

קל"ב, בסיס פתוח, לא צריך לסדר מגורים, כל יום בבית.

אבי 1 ביוני 2016

אז שילך ליוון
אבל שיבושם לו אם הוא לא מפחד מפוגרומים של התורכים "הנחמדים"

פורד פרפקט 1 ביוני 2016

ברגע שכתבת "שאפשר להמציא את עצמך מחדש בכל שלב בקריירה כמו שראניירי עשה" השם היחיד שעלה לי בראש הוא מוריניו. כולם יודעים שהוא מעולה גג לשנתיים שלוש אבל מהעונה האחרונה הוא ברח /הבריח את עצמו /סולק בבושת פנים . נעלם דרך פיר האשפה וחזר לאחת המשרות המבוקשות ביותר בעולם הכדורגל מהדלת הראשית. כמה זמן יחזיק שם?

חכם בדיעבד 1 ביוני 2016

אני הייתי מאוד שמח בשביל דיוויד בלאט כאשר קיבל את משרת המאמן בקליבלנד
שמח בשבילו גם עכשיו שהגימיק הזה גמר.
באמת נראה שניסו בכל הכח לסדר לו משהו אבל כנראה שה- נ.ב.א זה לא הליגה הבלגית בכדורגל.

אביטל 2 ביוני 2016

מסכים עם מה שכתבת. נהדר. דיוויד זה איש עבודה אדיר וראו זאת במכבי בקדנציית 4 השנים.

מה שכן אני ממש לא מסכים להשוואה לגרנט. איש עבודה זה ממש לא אברם גרנט

מאנו 2 ביוני 2016

יש מצב שלהיות מאמן בנ.ב.א זה לא מציאה כזאת גדולה? שאין לך השפעה על המשחק ועל השחקנים ועל ההתנהלות המקצועית כמו באירופה, ושאתה בעיקר צריך להתמודד עם אגואי ענק, אתה לא מעביר כמעט אימונים, ואתה בעיקר טס מעיר לעיר? כאילו, נכון שהרמה באירופה נמוכה יותר, אבל נראה לי שמי באמת אוהב להיות מאמן כדורסל, ולהיות דומיננטי מבחינה מקצועית, יעדיף בסופו של דבר את אירופה מהבחינה הזאת. לא יודע מה מניע את בלאט, אבל נראה לי שהתפקיד שלו נטו באירופה יהיה משמעותי ומקצועי יותר מבחינתו.

יואב 2 ביוני 2016

יש מצב שאתה צודק. לא בציניות.

גיל 2 ביוני 2016

ההשפעה הכי גדולה זה להיות מאמן ילדים.

Martin 2 ביוני 2016

אתה צודק לגמרי. מי שזוכר את הסדרה בין מכבי תא לפנאתינייקוס ב2011/12 זה היה פשוט משחק שחמט מדהים בין בלאט לאובראדוביץ.

Comments closed