אסטרטגיות מזויפות

מה הדרך הכי קצרה וטובה לבנות אלופה ?

אני בטוח שהאוהדים של בנק יהב יקבלו את זה הרבה יותר טוב מהחפרנים בחיפה שעד היום "לא מאמינים לזה שהאלופה לא זכתה בהכי הרבה נקודות בעונה ומבחינתם שדדו אותם וגם אמרו את זה בכלבו אז זה בטח נכון".

ובנק יהב הייתה הקבוצה הכי טובה העונה ויש להם על מה לבכות אבל בשבועות במיוחד לא בוכים על חלב שנשפך.

לפיינל פור יש תפקיד והוא לדפוק את מכבי וזה עבד מצוין עד היום על מכבי א' ואתמול על מכבי ב'.

*

אורי אלון הוא מהבעלים שהיית רוצה לקבוצה שלך, צעיר, חצוף , מוכשר בטירוף, שחצן והכי חשוב עם ארנק כבד, הכי חשוב ארנק כבד.

אבל אורי אלון הוא מהדור הזה של החבר'ה הצעירים שחושבים שאפשר לתת למקינזי לבנות מועדון , שחשוב שתהיה אסטרטגיה , דרך, תכנית חומש של חמש שנים וכל מה שתאגיד גדול צריך, אבל קבוצת כדורסל ורגל זה לא תאגיד.

ומתפישת מקינזי הזו נבנה הרעיון של "הישראלים הכי טובים" – מישהו ישב ובנה באיזו סדנת חשיבה , אולי אפילו סדנת חשיבה משולבת משימות אאוטדור , תכנית SWOT  וניתח את השוק ואת נקודות החולשה והחוזקות ואז ישב וחשב איך הוא מוצא את השפיץ, את הבידול, אני יכול לדמיין את מנחה הסדנא לוחץ את אורי אלון בז'קט העור למצוא את הusp  של ירושלים, את הבידול, את המשהו הזה שמייחד אותו, במה ירושלים שלך תהיה יותר טובה מכולם  אורי? בישראלים!.

אז אורי אלון החליט שהישראלים הכי טובים צריכים להיות בירושלים , ושפך הון על יותם הלפרין שמעטים השחקנים שאותרגו ככה בדה באזר לדורותיו , על פישר שהיתרון היחידי שהיה לו בקיץ זו ת"ז, ושכר אקסטרה לבר טימור שבשלב הזה היה צריך לקבל חצי בתל אביב ועוד, ועטף את זה יפה.

ולירושלים לא רק שאין את הסגל הישראלי הכי טוב בליגה , יש לפחות כ-10 ישראלים שהיו פותחים/ שחקנים משמעותיים בירושלים ולמעשה בלי דונטה סמית' הפרויקט הזה נראה אחרת.

אבל עזבו, הבעיה הכי גדולה של הענף זה הפיינל פור, ולא החוק הרוסי .

*

ואורי אלון לא לבד – כבירי נפל בפח של אסטרגיית "הצעירים הכי טובים " והפועל סל מלקקת את פצעי רותבארט , ומכבי בנתה את אסטרטגיית "טמטום ייענה בטמטום" ושפכה הון על פארמר ורוצסטי ויבזורי וגם מכבי רגל לא טובה בזרים ושילמה על זה מחיר השנה.

*

כי אם כל הכבוד לכולם , מועדונים נבנים מקהילה, מהיסטוריה, מאוסף עצום של אנשים ששותפים לדרך.

אז תעזבו את זה בצד, את "בניית המועדון", ואני לא מזלזל לרגע בעבודה תשתיתית שמטפלת באצטדיון, מתחם אימונים, מחלקת נוער ואתר אינטרנט, להיפך, הם מאוד חשובים אבל אני שנייה רוצה לדבר על בניית סגל ועל ההבדל בין מי שרוצה לבנות קבוצה מנצחת לבין מי שבונה משהו לטווח ארוך.

ובסופו של דבר אין מקום ליותר מדי משחקי חשיבה בבניית סגל של קבוצה – אתה צריך שהוא יהיה מאוזן, מאומן ולקנות את הכי הרבה כישרון שהתקציב שלך (או מימון חיצוני) יכול לקנות.

אם אני צריך לבנות מחר סגל של קבוצת כדורסל ישראלית ולא משנה לי השיטה אני שם 75% משכר השחקנים על הזרים , במה שיישאר אקנה את מה שיישאר.

*

ומילה אחת לסיום – לזרוק את דני פרנקו שעה לאחר משחק, לאחר השנתיים הכי טובות של המועדון זה נמוך.

(מותר להחליף מאמן ואני מסכים שהוא מיצה אבל הדרך לא מכובדת).

ותזכרו שאמרתי נמוך, ולא נגיד מעשה נבלה כמו שאמרו על הפועל בערוץ של רקאנטי לאחר שסיימה את החוזה עם הילד מעפולה ולא האריכה אותו הלאה.

 

הפסד במשחק האליפות - אחרי.
אין אליפות

56 Comments

אורי 10 ביוני 2016

יותר או פחות נמוך ממנדיונדו? מבאדיר? מלוי?

יניב פרנקו 10 ביוני 2016

מנדיונדו הביא אליפות וסגנות ?

אורי 10 ביוני 2016

הוא גם לא הודח בבושת פנים מארופה בבתים מוקדמים של מפעל משני בעודו מאמן קבוצה שמשוכנעת שמקומה ביורוליג

יניב פרנקו 10 ביוני 2016

עזוב. הוא מיצה. זה לא הדיון. אבל הדרך לא מכבדת.
הוא בכל זאת עשה היסטוריה עם אליפות ראשונה במועדון שידע הרבה קשיים.

אורי 10 ביוני 2016

אם אני לא טועה (ויש מצב שכן, הייתי עסוק מדי בשמחה לאיד אתמול בלילה), אף גורם רשמי בי-ם לא הודיע כלום, הכל ספקולציות
להבדיל, נניח מהגועל נפש של שירצקי ביחס לדורה

יניב פרנקו 10 ביוני 2016

טוב. שירצקי זה ליגה בפניי עצמה.

גיא זהר 10 ביוני 2016

גם אצל מכבי פוקס לא יצאה הודעה רשמית על פרידה מטבק לפני שאדלשטיין מונה. אני לא בטוח שיצאה הודעה רשמית בכלל

גיא זהר 10 ביוני 2016

עבר לי מתחת לראדר אולי בגלל שבאתרים השונים פטרו אותו כבר בשני בערב ולא נכנס לאתר של מכבי. טעות שלא וידאתי.

רועי 10 ביוני 2016

הבעיה היא שלא דיווחו על זה באף אתר, כנראה בגלל זה לא ידעת

גיא זהר 10 ביוני 2016

ברור. עבודה עיתונאית מעולה כרגיל. שוב מחדד את זה שצריך להצליב עם האתרים הרשמיים

עזי 10 ביוני 2016

+1

גיסנו 10 ביוני 2016

אני באמת לא מבין למה אתה מתרגש מזה שערוץ הברברת זורק כותרות מגעילות ולא מאוזנות, אפשר לחשוב שהרגילו אותך למשהו אחר בשנים האחרונות

ישי 10 ביוני 2016

אין ספק שזו עונה מאוד מוצלחת לירושלים:
1. מכבי לא לקחו אליפות
2. מכבי הגיעו רק למקום 2 (וירושלים למקום 1)
3. מכבי עפו כבר בחצי הגמר (וירושלים לגמר).
4. מכבי עפו מהשלב הראשון ביורוליג ואז מהשלב השני ביורוקאפ (שזה כמו ירושלים).
5. מכבי לא לקחו אליפות.

על אף שאני אוהד מכבי, זה עושה לי רע לראות את הניהול של ירושלים בשנתיים האחרונות. קודם כול זה מתבטא בהתנהגות של אורי אלון כמו אוהד בן 17. דבר שני זה חוסר ההבנה שההתקדמות של הקבוצה יכולה להיעשות רק באירופה ולא בזירה המקומית. הפיטורין של גרינברג הדגימו את זה מצוין, וגם אי הפויטורין של פרנקו בשנה שעברה, ועניין הישראלים הכי טובים הוא חלק מזה. אם היו מכוונים לאירופה אז סביר מאוד שלירושלים לא היה את תואר האליפות היחיד בטווח הקצר, אבל בטווח הארוך אם ירושלים הייתה הופכת לקבוצת טופ יורוקאפ (שרבע גמר היורוקאפ בשבילה הוא כמו רבע גמר יורוליג למכבי), וזה היה גם מגדיל את היכולת שלה לקחת תארים מקומיים. אפשר עוד לשנות כיוון – לומר שהאליפות של שנה שעברה הייתה הורדת קוף מהגב, שתוכל לתת שקט להתקדמות באירופה אפילו אם יפסידו למכבי 8 פעמים בעונה אחת (בווינר, בליגה, בגביע ובפלייאוף). אם הניהול ימשיך בצורה הזו, אני מניח שתוך כמה זמן יימאס לחלק מהאוהדים לבוא למשחקים ויימס לחלק מהבעלים להכניס את היד לכיס.

אדם 10 ביוני 2016

די עם האגדה של אירופה. כל עוד יש רק מקום אחד במפעל עם הכסף ואין דרך להיכנס אז אין טעם לדבר על זה. לבנות מועדון ״לאירופה״ שברור שלא יכול להצטרף לטופ של אירופה זה מיותר.
כל עוד יש את ליגת העשירים לקבוצות שמשחקות בה אין מקום בליגות המקומיות, זו תחרות לא הוגנת

גיסנו 10 ביוני 2016

מועדון עם אולם וקהל כמו של ירושלים, ועם בעל בית שיכול להעלות את התקציב אם ירגיש צורך, יכול דרך הצלחות ביורוקאפ בטווח הארוך להכנס גם ליורוליג.
הכל זה כסף, הסיבה שמכבי קיבלה שריון היא כי האולם שלה מלא כל פעם והאוהדים שלה מגיעים למשחקי חות בדגש על פיינל פור. יש קבוצות עתירות תקציב ו/או קנל שקיבלו שריון למרות שרשימת ההישגים שלהם באירופה דלה יותר מזו של ירושלים.

אלון 10 ביוני 2016

עזוב, אם שימון רוצה לישראל יש עוד נציגה ביורוליג. לטורקיה יש 4 נציגות

חן הצהוב 10 ביוני 2016

עזוב, נתעלם מהעובדה שהטורקים הם הספונסרים של היורוליג.

אדם 10 ביוני 2016

זה מה שנקרא wishful thinking, אין שום דרך להבטיח שזה מה שיקרה. כמה שנים אפשר להחזיק ככה עד שמוכיחים למישהו שאפשר להיכנס (בהנחה שמעמידים תקציב גדול בשביל ״להצליח״ באירופה), שלוש שנים? חמש?
העובדה שאתם דורשים ממישהו להוכיח משהו למרות שהוא מביא ממון ועושה קבוצה שתיקח או לא תיקח אליפות להראות שהוא לחכות עד שמישהו בעולם יתרצה ויחשוב שהוא שווה משהו בשביל לקבל את הסיכוי להתמודד עם מועדון אחר באותה רמה היא מגוחכת.

זינק 10 ביוני 2016

מסכים לחלוטין בנוגע לישראלים.
במכבי וירושלים משחקים שישה מעשרת הישראלים הבכירים ועוד כמה מתאזרחים, כשבסופו של דבר בשיטה הנוכחית מספיק שקבוצה פוגעת בינגו בשני זרים, כדי ״שיתרון״ הישראלים ימחק.

לא שאני מת על שיטת הפיינלפור, אבל אני דווקא חושב שהחוק הרוסי הוא בעיתי הרבה יותר. הדבר היחיד שהחוק הזה משרת זה ניפוח השכר של הישראלים ותו לא.
החוק לא הביא שיפור ברמת הישראלים (יש שיגידו שאף פגע ברמה).
זה הזוי בעיני שמאמן לא יכול לעלות למשחק עם השחקנים הכי טובים שעומדים לרשותו. כל שיטת בניית הקבוצה וניהול המשחק עקומה.
כל הדיבורים על כך שהקהל רוצה לראות ישראלים, זה בלוף של אינטרסנטים. זה נכון שהקהל היה מעדיף לראות ישראלים, אבל ראינו כמה אושר חוו אוהדי מכבי העונה לראות צברים מוכים וחבולים על המגרש.
בעיני החוק הרוסי אף גרוע מהפיינלפור. הסיבות לקיום שיטת הפיינלפור לפחות מובנות ואמורות לשרת את הליגה (כן, על חשבון מכבי וירושלים). מה בדיוק משרת החוק הרוסי?…

איתמר 10 ביוני 2016

מי שמתנגד לחוק הרוסי צריך להבהיר מדוע הוא תומך בהגבלת מספר הזרים.
אם החוק הרוסי גורם נזק, מדוע שהקבוצות לא יוכלו להחתים ולשתף רק שחקנים זרים ?
אני תומך בחוק הרוסי והעונה שהסתיימה הוכיחה שיש כאן הרבה שחקנים צעירים שאלמלא החוק לא היו זוכים לקבל דקות משמעותיות בליגת העל.
כאוהד הפועל אני מעדיף לראות על המגרש שחקנים כמו תמיר בלאט, צוף בן משה ודניאל איידן מאשר זר (בינוני במקרה הטוב) חמישי/שישי ברוטציה.

הטעות הגדולה של אורי אלון היתה ההימנעות מפיטוריו של דני פרנקו לאחר הכישלון המהדהד באירופה.

Lord Anthony 10 ביוני 2016

אין גם שום צורך אמיתי להגביל את כמות הזרים.
מי שמספיק טוב ישחק, ויתחרה גם עם הזרים שבאים לפה. כשעוד גדלו שחקני כדורסל בארץ הם נתנו פייט יפה לכל הזרים שהגיעו לפה, כשלא גדלים שחקנים אז מחפשים תירוצים.
המחסום היחידי להסרת המגבלה על הזרים הוא המיסוי, ברגע שיושוו תנאי המיסוי של הישראלים והזרים אין שום צורך בהגבלת מספר הזרים.

אריאל גרייזס 10 ביוני 2016

באותה תקופה היה מותר רק שני זרים בכלל – היה הרבה יותר קל לשחקן הישראלי. לא יודע אם יש קשר בין הדברים ולא תומך בחוק הרוסי אבל בטח שאין דרך להשוות בין היום לפעם. שחקנים כמו חן ליפין בכלל לא היו מקבלים הזדמנות במכבי בתנאים של היום

Lord Anthony 10 ביוני 2016

זה גם היה כשהיו בארץ גם ארבעה וחמישה זרים. כדוגמא אחת הנפלד בורשטיין שהיו מתחילים עונה מהספסל ומסיימים בחמישייה.
הכדורסל הישראלי ידע להוציא שחקני יורוליג לגיטמיים, ואני לא מדבר רק על קטש ושפר, גם רביב לימונד שיחק עם לה-מנש ביורוליג ואפיק ניסים לקח אליפות בצרפת כאשר בגמר הוא שיחק נגד הקבוצה של טפירו.
שחקנים טובים לא צריכים את ההגבלה הרגולטורית, שמחייבת לשתף אותם, תמיד ימצא להם מקום, אם לא בליגה הישראלית אז בליגות ברמה דומה באירופה.
היו שנים, וזה לא היה לפני הרבה זמן, ששחקנים ישראלים בכירים שלא רצו שלחק במכבי (או להיפך) עברו לקבוצות מהדרג השני והשלישי באירופה, היום נראה לך שמשהו כזה יכול להתרחש?
המטרה היחידה של החוק הרוסי הוא להכריח את הקבוצות לקנות מוצר גרוע במחיר מופקע (ואם אפשר על הדרך לדפוק את מכבי אז עוד יותר טוב), אם היו רוצים לקדם את הכדורסלן הישראלי היו דואגים ללמד אותו לשחק כדורסל כמו שצריך.

shadow 11 ביוני 2016

מעולה

זינק 10 ביוני 2016

המטרה המוצהרת של החוק הרוסי הייתה מתן מספר דקות גדול יותר לישראלים, כדי שנצליח לפתח יותר שחקנים מקומיים לרמה גבוה יותר.
אמנם אין לי נתונים מספריים וקצת קשה לכמת איכות, אבל נראה לי שלא יהיה מופרך לומר שזה לא קרה.
בנוסף, החוק הרוסי יוצר בעייתיות נוראית בעמדות. מספר הישראלים הסבירים בעמדות 4-5 מצומצם להחריד. ככה שקבוצות מוגבלות בבניית הסגל, בטח בהתאמה שלו למסגרת האירופאית.

התנגדות לחוק הרוסי אינה נובעת מחוסר רצון לראות ישראלים על המגרש. רק הרצון לראות את הקבוצה בונה סגל הכי איכותי שהיא מסוגלת להעמיד במגבלות התקציב.
אני משוכנע שכל הקהלים היו יותר משמחים, לראות חברה ישראלים שורפים את הפרקטים באירופה. אבל מה לעשות, אין מספיק כאלה (וואחד אנדרסטייטמנט).

גיא זהר 10 ביוני 2016

החוק הרוסי, מעבר לניר אלון ודומיו, הוא פשרה בין מכבי וירושלים שרוצות להחזיק בסגל לפחות שישה זרים ולבין שאר הליגה שלא מסוגלות להחזיק יותר מארבעה (ובתכלס בדרך כלל רק שלושה אפקטיביים).

יניב פרנקו 10 ביוני 2016

במציאות של החוק הרוסי 40% מזמן המשחק מוקדש לישראלים ואני מניח שבגלל כמות הכישרון המוגבלת כ50% מהשכר.
במציאות של 5 זרים ככל הנראה הישראלים היו יורדים ל25% מזמן המשחק ולכ-20% גג מהשכר.
מאחר והעוגה של כמות השחקנים ככל הנראה לא תשתנה בגלל כמות הישראלים המוגבלת – אפשר לומר די בוודאות שהשחקן המקומי מקבל כפול בממוצע בגלל החוק הרוסי.

החוק הרוסי גורם לכך שמביאים לפה זרים פחות טובים (ואז בוכים שהזרים גרועים ולמה להביא) , מוריד את רמת המשחק (כי איך אפשר לנהל משחק בשטף ככה) ומוריד את המוטיבציה של השחקן המקומי להשתפר ולהילחם על מקומו.

אבל בואו נבכה על סדרות.

גיא זהר 10 ביוני 2016

יש חמישה זרים רק שאסור להם לשחק באותו הזמן. במכבי, וים הישראלים לא מקבלים 50 אחוז מהשכר. אני לא רוצה לראות ליגה אמריקאית לחלוטין. לכן הפתרון בעיניי ארבעה זרים ללא חוק רוסי וצמצום הליגה לעשר קבוצות. מי שרוצה להחזיק יותר זרים לאירופה או שקר כלשהו אחר שיהיה לו לבריאות. שיחליף בין משחק למשחק

shadow 11 ביוני 2016

הפיתרון הוא כמו שכבר אמרו פה.

ללמד ילדים כדורסל ואז שיגדלו אולי יהפכו לשחקני כדורסל.

אריאל גרייזס 10 ביוני 2016

מעולה, יניב. מרוב דיבורים על תהליכים ואסטרטגיות ובניה לטווח ארוך שכחו שצריך פשוט להביא שחקנים ומאמן טובים

שלו 10 ביוני 2016

מה שמדהים לשיטת הפיינל פור,
שהרבה פעמים עד כה הזוכה הייה כל כך ראויה שכנראה הייתה לוקחת גם סידרה…

גיא זהר 10 ביוני 2016

זה נכון. חוץ מגליל גלבוע של קטש ואולי חיפה של גרינברג שאר האלופות במידת סבירות גבוהה היו לוקחים אליפות

גיא זהר 10 ביוני 2016

ועל הדרך הפועל זורקים כבר עכשיו את העונה הבאה שלהם לפח. ברכות, פרנקו.

יניב פרנקו 10 ביוני 2016

על מה ?

גיא זהר 10 ביוני 2016

אברהמי

יניב פרנקו 10 ביוני 2016

תשמע מה אני אומר לך – שנתיים מהיום אברהמי במכבי ומטנף חופשי עלינו בחמישיות.

גיא זהר 10 ביוני 2016

אדלשטיין על כל מגבלותיו לפחןת נחשב מאמן טוב, אברהמי אולי מאמן נוער/לאומית טוב

יניב פרנקו 10 ביוני 2016

הגזמת.
אני מעדיף את הדר/פרנקו/ שיבק/גינזבורג כל יום בשבוע.
אבל לאיש יש ניסיון ורעב. והוא נתן סיום עונה לא רע שאולי נותן תקווה.
ואולי מגיע לו צאנס לבנות סגל.
ומילה בשביל השכנוע העצמי – גם לרמי הדר ולמאמן החדש במכבי חיפה לא היה מי יודע מה ניסיון.

אנונימוס 10 ביוני 2016

ורמי הדר עד היום לא בנה קבוצה. סה"כ נתן עונה וחצי טובות בליגת העל, כשגם בהן מישהו אחר בנה לו את הסגל

גיא זהר 10 ביוני 2016

אם ג'ף יואב כץ רוזן הוא המודל שלך לבריאות. ומי אמר שהדר הצלחה כזו גדולה? למגרש יש שני צדדים. ועוד מדברים על להשאיר את סימונס. מישהו שתה אצלכם משהו

יניב פרנקו 10 ביוני 2016

אני סתם משכנע את עצמי.
סימונס. לא יודע. אבל אולי זו עסקת חבילה לקבל את נייט באפריל.
ודרך אגב סימונס בהפועל בהמלצה חמה של גינזבורג….אז אולי….עזוב….

רועי 10 ביוני 2016

סימונס שחקן טוב, זה שאברהמי איפשר את ההשתוללות לו בסדרה נגד ירושלים זה משהו אחר.
אולי הוא גם הרגיש נוח כי הוא זה שהביא את נייט.

גיא זהר 10 ביוני 2016

סימונס השתולל מאז שהגיע להפועל. אחוזים כמו של קובי

MOBY 10 ביוני 2016

המון נושאים מצוינים. ארוכה תהיה התגובה.
חוק רוסי.
שים שלושה עד ארבעה זרים בסגל ולא צריך חוק רוסי. שיאפשרו להחתים גם 12 זרים מי שרוצה.
מאמן.
הדר מאמן מקווה שחימי למד משהו, אני בחששות אפילו פרנויה.
ישראלים.
יבזורי הוא התשובה לכל מהנהני ביטול החוק הרוסי. הוא שחקן טוב, ישראלי בכיר שמקבל יותר מדי כסף כדי לא לשחק. הוא לא ראה פרקט למרות חולשה של קבוצה בשלשות. ותרגילים בשבילו ובשביל הילד ברחבה פשוט אין…..
ירושלים רצו את הישראלים הטובים, הם לא בחרו נכון, מנקו היה טוב והגיע לו יותר דקות מאשר ל"בכירים".
חפרתי

עודד 10 ביוני 2016

אני באמת מנסה ולא מצליח להבין איזו תרומה לטור קיבלת מהמשפט הראשון שכתבת.

אדם 10 ביוני 2016

מניח שזו עקיצה במסגרת שבוע הכוכביות בדה באזר

יניב פרנקו 10 ביוני 2016

מאז שזכינו ביושר, בצדק על פי דין וגם במבחן הכדורגל היפה באליפות ההיא לא פסקו אוהדי חיפה מלשים כוכביות – אפילו השבוע קראתי ראיון עם יענקלה שחר שמבחינתו הוא הזוכה באותו עונה .
והדיבורים אתמול פה ושם הזכירו לי את מסע הברברת הזה.
אליפות היא אליפות היא אליפות – יש חוקים ומסגרת לכל תחרות ומי שעומד בהם הוא האלוף.

עודד 10 ביוני 2016

לי זה היה נראה כמו ניסיון למרק את המצפון שלך על כך שאתם מופיעים בספרי ההיסטוריה כאלופי אותה עונה במקרה הטוב. במקרה הרע זה סתם ניסיון לעצבן את אוהדי מכבי חיפה. אגב כדורגל יפה זה המדד לזכייה בצדק באליפות? מה לגבי ההגנה הטובה בהיסטוריה של הליגה ואחוזי ההצלחה הגבוהים בהיסטוריה? שני שיאים ששברה מכבי חיפה של עונת 09-10 למקרה שתהית.

עודד 10 ביוני 2016

אבל עזוב אותך, העיקר שתרגיש שלם עם האליפות הזאת שלכם.

יניב פרנקו 10 ביוני 2016

למה שלא ארגיש שלם ?

עודד 10 ביוני 2016

תרגיש שלם, אני מפציר בך! (;

יניב פרנקו 10 ביוני 2016

אבל רק כי ביקשת :)

אלכס 10 ביוני 2016

יש איפשהו ארון עם hardware.
כמכביסט אני יודע שאין הרגשה שלמה מזו.

אדם 10 ביוני 2016

אנחנו מסכימים, אני בצד שלך

ירוק 10 ביוני 2016

מעולה יניב. בתור יועץ (לא מקינזי) הרגת אותי עם התיאור..

Comments closed