ניהול מול כסף – תפישת טביב

בית"ר מצליחה, זה לגמרי אוכל אותי, אבל מחדד את המחשבות

גילוי נאות – למרות כל מה שייכתב פה , תחושת הבטן שלי כלפיי האיש אינה טובה (בלשון המעטה) ואני מוכן ללכת גם לשנים רעות במדבר מתוך יכולת להיבנות מחדש בלעדיו , ייתכן וניאלץ .

*

מחאת טביב – בראיה לאחור / בשורה תחתונה – כישלון מוחלט.

מחאת טביב הוצתה בעקבות חן עזרא , אותו חן עזרא שהגיע עכשיו בהעברה חופשית היה כבר סגור בהפועל ביום ההעברות האחרון , אך תפישת "אלי במיאמי" הובילה לאיחור בהרשמה שנתפש בעיני רבים מאוהדי הפועל כספין מכוון ורצון מלחזק את הקבוצה למרות שהקופה הייתה מלאה.

אבל בראייה לאחור המחאה הובילה מועדון שנשלט בידי אדם אמיד , שקופתו מלאה , שהסגל שלו היה מלא בכשרון (דמארי, איגיבור , ידין, תמוז ועוד) , שהחזיק בדירוג אירופאי גבוה ושהיה חבר קבוע בשלב הבתים של הליגה האירופאית (מה שהיום נחשב להישג עצום) – השנים בלי טביב הם שנים ללא תארים , דירוג שהדרדר, קופה שנכנסה לגרעון גדול (גם עם חלקו שייך לבעליו השונים) ואיבוד נכסים רב. גם תדמיתיים.

אם טביב היה נשאר כנראה שהיה מוכר את הכישרונות שהיו למכבי או לאירופה , ומחזיק את העסק על בסיס היכולת שלו לזהות כישרונות , לנהל את מאמניו ויחד עם קהל קוני המנויים בהפועל (בניגוד לבית"ר) ולדירוג האירופאי כנראה שהיה עושה עוד הרבה כסף בהפועל – כאוהדים היינו חווים צמרת ללא תארים, קבוצה תחרותית יותר , מנצחים יותר דרבים לדוגמא וגם נוסעים לראות את הפועל באירופה מדי פעם.

בסוף היה מוכר את הקבוצה לבעלים שהיה מוכן לשלם עבורה כשהיא נקייה מחובות ועם נכס בדמות דירוג אירופאי חזק, ייתכן והיה מרסק גם מחלקת הנוער סופית כפי שעשה בבית"ר , האיש אינו שה תמים ועדיין.

האם המצב הנוכחי טוב יותר, בנקודת הזמן הזו לא. אבל אולי בעתיד, אנחנו אנשים מאמינים.

*

ניהול מול תארים- גישת טביב

בהמשך לפוסט הקודם שלי ולדיון הבלתי נגמר על תפישת הניהול בכדורגל הישראלי, טביב הוא ביי פאר המנהל המוצלח בשנים האחרונות , בעיתונות הכלכלית היו מחמיאים למי שקיבל בחינם וימכור בעתיד בכסף גדול, למי שלקח ארגון בגרעון וסגר אותו לאט לאט בשורה של עסקאות חכמות.

זה בעיני ההבדל והמהות של דיון כסף מול ניהול, קשה לי להחמיא למי שקיבל כסף גדול והביא תוצאות מקצועיות על ניהול מקצועי פורץ דרך, מצד שני קשה לי להחמיא למי שלוקח את "השכונה" למקום שהוא אידיאל, שמבטל את מעמד המאמן לגמרי, שמוכן כל שנה לבנות סגל חדש לגמרי , שלא נותן לאוהדים להתחבר ריגשית לשחקנים ולמועדון וכל כולו עסוק בהשבחה.

זוהי הקיצונות שמלווה את הכדורגל הישראלי כבר שנים ארוכות , מצד אחד בעלי ההון שמוכנים להשכיב סכומי כסף עצומים כדי להוביל מועדונים להצלחות מקצועיות, לחבר את הקהל ולגרום הרבה אושר ומצד שני אותם "שירצקים" ו"טביבים" ששוחים בענף , בעלי עין מצוינת לכישרונות ומצאו את הדרך להרוויח כסף מכדורגל.

הבלבול שאוחז רבים מאתנו הוא באנומליות של האליפות של קרית שמונה והכישלונות של מכבי חיפה מצד שני – פתאום אנחנו רואים כישלון מקצועי גם בכסף גדול והצלחה מקצועית גם בכסף קטן, זה מייצר רידוד של השיח, תחושה שניתן גם וגם, אי אפשר באמת והבשורה לטווח הארוך שזה רק יחמיר.

במציאות של הכדורגל הישראלי הייתה רק קבוצה אחת הישגית שייצרה כסף לאורך יותר משנה שנתיים (הפועל שלנו) אבל זו סטיית תקן, לא הנורמה.

במודל ההכנסות של הכדורגל הישראלי לא ניתן לייצר לאורך זמן הכנסות שיחזיקו בקבוצה הישגית על בסיס הכנסותיה – את מה ששחר למד מזמן, ילמדו הכוכבים של הענף מחר, תמיד יהיה כוכב חדש שימשוך את הענף קדימה ברמת ההוצאות ומה שהיה טוב אתמול לא יספיק מחר.

*

טביב בבית"ר – אולי הקרוב ביותר לנקודת האיזון.

העובדה שבית"ר רשמה אתמול את נקודת השיא שלה במפעלים האירופאים (תודות גם להגרלה מפנקת) והיכולת שלה לסיים במקום השלישי בעונה שעברה היא מרשימה, אי אפשר להחביא את זה, כמה שקשה לאוהד הפועל ממורמר שכמוני להודות, טביב הפגין רצף של בחירות ברכש ,מקבץ מרשים של עבודת ניהול מקצועי שמאפשרים לבית"ר גם לרוץ יפה בליגה ואולי גם באירופה וגם למכור כל שנה כוכבים חדשים (מי אמר אצילי ?).

הכניסה של דמאיו לניהול השוטף בבית"ר , הצלחה במגרש האירופאי ואולי תיאבון שייפתח אצלו מסוגלת לקחת את בית"ר אפילו שלב אחד קדימה, אני לא רואה מצב של תארים כל עוד יש גולדהאר ואלונה (ואולי גם שחר שמתעורר), אבל למדתי שאצל טביב אסור לזלזל.

*

מעמד המאמן הישראלי

כששירצקי הוציא את זעמו על רב"ש ובכר הוא ניסה להקטין אותם , טען שקבע להם את ההרכב ,שבחר להם את השחקנים ובלעדיו הם שווים פחות, אצל רב"ש תקופת פוסט איזי לא הייתה קלה, בלעדיי איזי הוא לא שיחזר את ההצלחה (למרות שבכל קבוצה שהיה ניסה לקחת חלק משחקני אותה עונת קסם) ואילו אצל ברק בכר השהות ללא איזי אך תחת הכסף הגדול של אלונה מאפשרת לו התפתחות מקצועית עצומה.

העובדה שרב"ש מצא את עצמו שוב תחת בעלים שנוקט בטקטיקה דומה היא אולי ההפנמה שזהו הכי טוב שניתן להשיג – האם לדוגמא סילבס שווה בלי אשר אלון ? ומה שווים כל המאמנים שעברו אצל טביב בלעדיו.

את טביב זה לא מעניין , הוא לא יקריב את עצמו כדי להעצים מאמן.

זו הסיבה שאני חושב על כמה קשה לנסות להיות איש מקצוע מוביל בענף הזה, מצד אחד הבון טון שנשען על המודל הצהוב של צוותים זרים, שמקבלים את הכלים הטובים ביותר להצלחה ומתחרים במקביליהם הישראלים שנאלצים לא רק להסתדר עם כלים נחותים אלא גם עם בעלי בית שמתפקדים על תקן מנהלים מקצועיים.

זו גם הסיבה שאני מאמין שאנחנו שופטים לחומרה את המאמן הישראלי כמכלול, הוא באמת עובד בתנאים לא אפשריים.

*

למה הגם וגם לא עובד ?

שיווקית תפישת האמצע קורסת , אנחנו רוצים את הכי זול או הכי טוב , לא כולם, אבל האמצע זה המקום הכי קשה היום , תראו את זה בענף הקמעונאות – או הכי זול, או הכי שירותי , מי שמציע גם וגם לא באמת יכול להיות טוב באמת באף פרמטר.

זו מציאות שחיה היום ברוב התחומים הצרכניים וכדורגל בסוף הוא ענף בידורי צרכני.

*

איפה זה פוגש אותנו (וחברינו הירוקים).

בבעיה גדולה , אנחנו באמצע, לא הכי חזקים כלכלית (למעשה די חלשים) ומצד שני לא יעילים מספיק , שחר וכבירי יצטרכו למצוא את המודל שלהם בהקדם, אבל הם יושבים לגמרי באמצע, מציבים תקציבי ביניים , מנסים גם לתת כוח לצוות המקצועי אבל לא מסוגלים (שחר יותר, כבירי הרבה פחות) להתחרות בגודלהאר ואלונה (בשביל לסגור היום את הפער של שחר מול אלונה נדרשת השקעה מאוד כבדה, זה נכון שהתקציבים דומים, אבל בדרום נעשו הרבה החלטות טובות ובצפון לא).

הכדורגל הישראלי בורח לקצוות , אין באמת נוסחת פלא של גם ניהול מופלא וגם יעילות כלכלית וגם הצלחה מקצועית.

שכונת פשע
מכבי, כדורגל ישראלי, תמונת מצב אופטימית

75 Comments

גיא זהר 5 באוגוסט 2016

לטביב ושירצקי אתה יכול להוסיף את אשר אלון שבמכירה של קנאגווה ווואקמה החזיר את ההשקעה שלו וגם העפיל איתה פעמיים לפלייאוף העליון. עלייה לבתים באלופות מחזירה לאלונה לפחות מחצית מההשקעה שלה בכל שנות פעילותה. גם עלייה לליגה אירופאית הופכת את העונה הנוכחית לרווחית ואם יצליחו להעפיל משלב הבתים, סיכוי טוב שתהפוך את הקבוצה למדורגת בליגה האירופאית, מה שיכול ליצור המשכיות של רווחיות. לצערי ההשקעה של אלונה בנוער קרובה יותר למודל האביבי מאשר לחיפה/מכבי

מתן גילור 5 באוגוסט 2016

"עלייה לבתים באלופות מחזירה לאלונה לפחות מחצית מההשקעה שלה בכל שנות פעילותה." מודה שלא ממש הבנתי את המשפט. הרי לאלונה אין עסקים פרטיים שהיא מסנה לקדם ושהעפלה לשלב זה או אחר יתרמו בשווי כסף באמצעות פרסום שווי רב. בתכלס, היא לא מחזירה כלום. הרי אין לה אפשרות למשוך את הכסף חזרה לכיס הפרטי. אפשר לטעון שזה יצמצם את ההשקעה העתידית, אבל אין שום החזר השקעה על העבר.

איציק 5 באוגוסט 2016

סתם להבנה, למה טביב יכול להחזיר השקעות ואלונה לא? הרי טביב אף פעם לא מפסיד כסף במאזן הסופי.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2016

איציק. מתן ישר כמו סרגל.
אבל החוק היבש הוא שבעלים לא יכול למשוך הון חזרה מהקבוצה חוץ בתנאים מסוימים.
אבל לכאורה הוא …
יכול למכור לקבוצה ארוחות מהקייטרינג שלו…לתת לביתו תפקיד בשכר איקס…למכור שחקן תמורת הטבה בעסק אחר ועוד יצירתיות מהסוג הזה.

אביאל 5 באוגוסט 2016

יניב – כן ? למה ? מה הבעיה שבעלים ימשוך כסף מהקבוצה ? אם הקבוצה רווחית ? אני חושב שבאנגליה זה דיי נפוץ. זה איזה סעיף של ההתאחדות ?

מתן גילור 5 באוגוסט 2016

כן. זה אסור לפי התקנון (תקנון יסוד, אאל"ט).

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2016

אביאל – בעיני זה סעיף ארכאי – כלומר כל עוד הבקרה מתפקדת ויש ערבויות להתחייבויות זה לא צריך להיות ככה וזה יוצר חסם די רציני עבור יזמים שרוצים לבוא ולהשקיע מתוך כוונה להרוויח – זו בעיה שמצד אחד רוצים למשוך לענף אנשים רציניים אבל המודל הוא שרווח זה מילה גסה.

שחר צ. 5 באוגוסט 2016

כל מועדטני הספורט (אולי למעט מכבי ת"א כדורגל וכדורסל) מאוגדים כעמותות וחברות לתועלת הציבור. זה מה שמאפשר להם לקבל תמיכות ממשלתיות / עירוניות. אבל הקושי הוא שלא ניתן למשוך רווחים.
אבל יש מספיק דרכים יצירתיות להתגבר על המכשול – הלוואת בעלים

מתן גילור 5 באוגוסט 2016

ממש לא נכון. כל הקבוצות הגדולות בכדורגל מאוגדות כתאגיד עסקי לכל דבר ועניין. דה עקא, שהן מוגדרות כמלכ"ר מבחינת רשויות המס. ההגבלה עבור החברות העסקיות נובעת הכוח תקנון. ודאי שההגבלה על רוב הקבוצות (שהן אכן מלכ"ר, אך כאמור לא הגדולות) מכוח חוק.

דור 5 באוגוסט 2016

מכבי ת"א ומכבי חיפה כבר אינן מוגדרות כמלכ"ר מבחינת רשויות המס.

מתן גילור 5 באוגוסט 2016

לדעתי מכבי ת"א כדורסל היחידה שלא. יש עוד בדרך, אבל התהליך טרם הושלם. בכל מקרה, ודאי שלא כולן מאוגדות כמלכ"ר.

מתן גילור 5 באוגוסט 2016

כמו כן, טביב עושה רווח מהמימוש של הקבוצה בעת המכירה. ספק אם אלונה מתעתדת למכור ולעבור לתאגיד הבא בזמן הקרוב.

איציק 5 באוגוסט 2016

הכנסות מכרטיסים, מנוים, חנויות מרצ'נדייס, זה לא מהרוחים שהבעלים רשאי לממש?
חנות מרצ'נדייס יכולה בכללה להיות בבעלות פרטית ולא של הקבוצה.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2016

לפי התקנון – כרטיסים ומנויים חד משמעי לא (כלומר הכנסה בתוך הקבוצה) – מסחור זה נראה לי יותר פרוץ – אפשר תמיד לתת זיכיון לספק משנה ולקחת ממנו את הבקשיש.

מתן גילור 5 באוגוסט 2016

אם אלונה רוצה היא יכולה לפתוח משרד כרטיסים ואז להרוויח עמלה של 5-10 ש"ח לכרטיס (עבור אצטדיון שכמעט כולו מנויים ומשחקי חוץ, כלומר לא הרבה).

מתן גילור 5 באוגוסט 2016

הכוונה לכרטיס שנכמר במכירה מוקדמת בלבד.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2016

זה הרווח הבאמת גדול של טביב מהפועל (מעבר לכל הלכאורה) – האיש קיבל 50% תמורת שחקנים ועוד 50% תמורת 6 מיליון למוני ומכר ב17.

yaron 5 באוגוסט 2016

17 מיליון זה בדיחה בשביל מועדון כמו הפועל.
אם היו נותנים לו לעבוד כמה שנים כמו שצריך היה מוכר ב- 50-70 למשקיע רציני.
דרך אגב, גם את בית"ר הוא קנה במחיר בדיחה (בדיחה שעולה לו 10 מליון בשנה) אבל הוא היחיד שהיה מוכן לקחת את הקבוצה.
בניגוד לאוהדי הפועל ללה פמיליה אין תקנה והם לעולם לא יאפשרו לו לעלות מדרגה.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2016

50-70 מיליון על הפועל שלנו ? אדוני הוזה

yaron 5 באוגוסט 2016

אם הייתם מתנהלים נכון ווהופכים לחברה קבועה בפלייאוף העליון ובאירופה, לפחות!
הפוטנציאל הכלכלי של הפועל אדיר.

יואב 5 באוגוסט 2016

ירון,
הפוטינציאל של הפועל הוא הרביעי בליגה. אולי שלישי(קהל יותר נאמן וקונה מנויים).
אם מכבי נמכרה לשניידר לפני שמונה שנים בקרוב לשמונים, זאת בהחלט תקרת הזכוכית של הכדורגל פה. בספק אם רכישות קבוצה יעברו את החצי של זה בכלל.

yaron 5 באוגוסט 2016

יואב,
זאת היסטוריה. לדעתי היום מכבי "שווה" הרבה יותר מ-80.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2016

אין באמת מחיר ירון. אם יגיע מחר האוליגרך התורן ויחפש קבוצה (שהרי לאוליגרכים אין ציבור רגשי) – קבוצה תל אביבית עם פוטנציאל קהל לא רע ואצטדיון כמו בלומפילד משופץ (ואולי בת ים…) היא תהיה שווה את הסכום שירצה לשלם. כל מספר אפשרי.

אבל אם נחזור אחורה בזמן – טביב לא פראייר. אם חשב שהפוטנציאל שנה אחרי שניידר הוא כזה גדול הוא לא היה מגיע למקומות האלה והיה מחסל בעזרת דובריו ואתר וואן את המחאה הזו.

גיא זהר 5 באוגוסט 2016

מתן, צודק. התכוונתי ייתר השקעה שלה בלפחות ארבע עונות. לכאורה מדובר במעגל סגור אך כרואה חשבון ברור לך שאף אחד לא משקיע עשרות מליונים (המספר מאה מליון נראה לי מוגזם מאוד) רק מתוך פילנטרופיה גרידא במיוחד שהיא לא גולדהאר. אני עוד מחפש את הלוז

גיל ז. 5 באוגוסט 2016

אתה צודק לעניין הסעיף שאומר שבעלים לא יכול למשוך כסף בחזרה מהקבוצה,זה נכון לגבי אלונה, שחר, גולדהאר כמעט כולם, למעט אלי טביב.
אלי טביב עוקף את השיטה, השחקנים שלו לא חתומים על הסכם עם בית"ר ירושלים, הם לא נחשבים בדוחות רכוש של בית"ר.
הם חתומים על חוזים אישיים מול אדון טביב, ומכך לרכושו הפרטי, לכן הכסף ממכירתם נכנס לאותה חברה פרטית שבו הוא עושה כרצונו.
כך היה בכפר סבא, שלפתע שלושה שחקנים הכיעו עם טביב להפועל.
הבן אדם עושה מה שהוא רוצה, וההתאחדות לא תעשה כלום נגד זה.
לכן הוא היחיד שמרוויח אישית מהכדורגל.
המלחמה עם אצילי כרגע היא בגלל שהוא מבין שהירושה שהוא קיבל בדמות שייכות הכרטיס לבית"ר ולא אישית לו, מעבירה אותו על דעתו, אם הכרטיס היה אישי שלו, מזמן אצילי היה בקבוצה אחרת. (ראה דסה ואזולאי).

ישרון 5 באוגוסט 2016

אני לא מבין איך זה מסתדר דסה היה בבית"ר לפני טביב ככה שנראה לי שהוא שייך למועדון לעומת אצילי ואזולאי שנקנו ע"י טביב ולכן יותר הגיוני שהכרטיס שלהם שייך לטביב

m.t 5 באוגוסט 2016

גיל אלו חוזים לא חוקיים בכדורגל שלנו, לדעתי או שהמצאת את זה או שמישהו פשוט עבד האכיל אותך שקרים.

ישי 5 באוגוסט 2016

אני מבין שחזרת בך ממה שכתבת לי בפוסט הקודם (על זה שקבוצה אחת הגיעה קבוע לשלב הבתים עם הניהול הכי גרוע)

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2016

לא באמת. תראה הפועל יודעת לחיות עם כאוס מצוין.

איציק אלפסי 5 באוגוסט 2016

טביב הוא מנהל מסוג של בעל בסטה. בדיוק כמו רמי לוי. שניהם עושים את מה שהם טובים בו מצוין ולכן הם מצליחים.
לבעל באסטה אין קשר רגשי ללקוחות שלו או לעובדים. הוא לא משקיע באסטרטגיה לטווח ארוך. הוא עובד רק לפי עיקרון פשוט אחד: לקנות בזול ולמכור ברווח.
אם הלך לקוח אחד יבואו עשרה אחרים.
ולבית"ר זה מאוד מתאים. לקהל של בית""ר אף פעם לא היה אכפת ממחלקת נוער או מהערך של המותג. הם רגילים לחיות מהיד לפה. בגלל זה הם גם לא קונים מנויים.
ועל כל אוהד בית"ר שזה מפריע לו והוא נשאר בבית או עבר לנורדיה יש עשרה שהצלחה מקצועית והאווירה ביציע המזרחי גורמת להם לבוא.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2016

בהחלט. לכן כל פעם שהוא מצליח אני נקרע בדיון פנימי. שכן בתקופה שהיה בעלים שנאתי את צורת הניהול המבזה הזו יותר מהכל. שנאתי את זה הרבה יותר משאני מקבל את הלנת השכר הנוכחית (אני יודע שזה לא נשמע טוב) – ועדיין הבעל בסטה הזה מצליח לקחת מועדון בגרעון ולשקם אותו כשהבסטה הקודמת שלו עושה את הכיוון ההפוך.

צור שפי 5 באוגוסט 2016

את הניהול המבזה שנאתי מהבטן. את הלנת השכר אני שונא מהראש. ואין ספק – הלנת השכר יותר גרועה.

ישרון 5 באוגוסט 2016

+1

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2016

אני אגיד לך צור איפה אני רואה כרגע את ההבדל (כרגע כי עם זה יחזור זה ביזיון) – אני יכול לחיות עם מנהל שניסה וכשל ועכשיו מתקן ומתנצל – אני לא יכול לחיות עם מנוול שזו דרכו וכיבוד הסכמים הוא לא מקובל עליו בהגדרה.

אביאל 5 באוגוסט 2016

איציק – בדיוק כמו אתמול, אף אחד לא קונה כרטיסים מראש, באים לשערים, מאחרים למשחק בעשרים דקות וחלק נשארים בחוץ כי המערבי והמזרחי התמלאו ואז פותחים את הצפון מזרחי במהירות אבל לאנשים אין כבר סבלנות, באמת תופעה לא ברורה.

yaron 5 באוגוסט 2016

כמו שכתבתי למטה.
אם אוהדי בית"ר רוצים עליית מדרגה שיואילו בטובם לקנות מנויים ויפסיקו לקנוס את הקבוצה בסכומי עתק כל עונה.

ד"ר רזי הופמן 5 באוגוסט 2016

למה עליית דרגה?
צריך עצבים בשביל לשרוף תמוע'דון…

yaron 5 באוגוסט 2016

נכון מאוד.
יש לי ידיד טוב מלה פמליה (לא בעצורים :-) ואחלה בחור )
והם באמת חושבים שהמועדון שלהם שותפקיד הבעלים הוא להזרים כסף ולעשות מה שהם רוצים…

גורביץ' 5 באוגוסט 2016

ירון, ומה יקרה כשמיץ' יפסיק להזרים כסף ולחשוב על להפסיק להפסיד כסף על מכבי ?
עדיין תתמכו בו ?

yaron 5 באוגוסט 2016

אם הקהל של מכבי יהפוך ללה פמיליה אני חושב שמיץ' לא יפסיק להזרים כסף הוא פשוט ייקח את עצמו ויקנה קבוצת הוקי בקנדה.
וכן, אם זה היה קורה הייתי תומך בו וגם לוקח את עצמי לליגת הכדוריד או משהו :-)
אני אגיד לך יותר מזה. למרות שזה היה קל כי גרתי בניו יורק, "בתקופת נמני" דיי התנתקתי.

ישרון 6 באוגוסט 2016

אני לא בטוח שהוא יכול להרשות לעצמו (מבחינת חשיבה עסקית כסף נראה לי שיש לו מספיק בשביל הקטנות לפחות) זה קבוצות מאוד יקרות וגם הכי מוצלחות בהוקי, מת"א היא צעצוע הרבה יותר זול.

גיא זהר 5 באוגוסט 2016

עם טביב לא עולים מדרגות, מקסימום במקום דרוך. אבל עם ביתר זה שידוך משמיים, מצא מין את מינו

ד"ר רזי הופמן 5 באוגוסט 2016

בדיוק! +100

הוא יגיד אני עוזב
הם יגידו לך זד@@
הוא יגיד, טוב, אני נשאר:)
מה שטוב לביזנס.

יוני (המקורי, מפעם) 5 באוגוסט 2016

איציק, לא פגשת בעל בסטה שדואג לעובדים שלו? בחייאת. ההבדל פה שהוא שהעובדים הם גם סחורה. האנומליה שבספורט.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 5 באוגוסט 2016

יש להבדיל מההצלחה של הפועל תל אביב, שבנתה קבוצה מיוחדת ברמה הישראלית, לבין בית"ר, שהיא גירסאת שנות ה2010 למכבי פ"ת של שנות ה2000, הקבוצה הטובה ביותר מבין הגרועות.
הפועל ת"א נכשלת בדיוק בגלל שמנסה לשחזר את ההישגים של הקדנציה הקודמת של גוטמן, תוך כדי דילוג על השלבים שהובילו לשם מלכתחילה. מה שהיה אצל גוטמן זה שילוב חד פעמי של מספר שחקנים שהגיעו לשיא הקריירה באותו הזמן, זה לא מצב שאפשר להניח שהיה חוזר.
ההבדל הוא שהניהול של טביב מאפשר לקבוצה להתאושש מהשקעות גרועות כי הן פשוט נמוכות יותר ומתאימות למצב הכלכלי של המועודן.

ניר 5 באוגוסט 2016

מה שמדהים זה שאני מסתכל על הסגל של ביתר מול הסגל של מכבי חיפה והוא נראה הרבה יותר טוב. למעשה, אלה שחקנים שעלו פי 3 כשהיו במכבי חיפה או בקבוצת צמרת וטבעב משלם על אותם שחקנים הרבה פחות. וזה אולי הסוד שלו, הוא יודע לתפוס שחקנים ברגע הנכון ובמחיר הנכון.

ד"ר רזי הופמן 5 באוגוסט 2016

זה סוחר. קונה בזול אצל הסיטונאי ומוכר ביוקר לוולמארט:)

רועי 5 באוגוסט 2016

מחאת טביב…
מעניין מה אוהדי הפועל היו עושים עכשיו לו אמיר כבירי היה תימני.

אלון 5 באוגוסט 2016

מה שעשו לשאול אייזנברג

גיא זהר 5 באוגוסט 2016

זו בדיוק הטענה של טביב והיא מחזיקה מים בדיוק כמו שאר נטענות שלו. כשכבירי יעלים את הכספים ולא ישקיע עשרות מליונים ימחו נגדו

רועי 5 באוגוסט 2016

כבירי לא יכול להעלים כספים שאין.

צור שפי 5 באוגוסט 2016

רועי, אתה הדובר של מירי רגב או של אמנון לוי?

רועי 5 באוגוסט 2016

לא, אני צופה מהצד.
ככה זה נראה.

ארז 5 באוגוסט 2016

חבל על האנרגיה צור.

היסטוריון של ספורט 5 באוגוסט 2016

מסכים בהכל .
הפועל תל אביב הפסידה בסיפור מול טביב.
אני כאוהד בית"ר קיבלתי בתקופת טביב קבוצה מצליחה אך עם מחיר שאיני מוכן לשלם יותר.
אני מעדיף קבוצה שנאבקת בתחתית אך בלי הציניות שלו.
מסכים גם עם עניין האמצע.
מעניין אותי האם יהיה מסוגל לבוא שינוי בקרוב בעיקר מצד שחר בהשתדרגות או מכירת הקבוצה.

yaron 5 באוגוסט 2016

בשעה טובה יניב :-)
עד שלא תפנימו ותודו שטביב מכניס כל שנה לפחות 10 מיליון לבית"ר ושהוא לא עושה ממנה אגורה (הדרך היחידה לעשות כסף היא רק אם וכאשר יימכור) אתם תמשיכו להתפלא.
אם אוהדי בית"ר רוצים לעלות מדרגה שיואילו בטובם לקנות 10,000 מנויים בשנה ויפסיקו לקנוס אותו בסכומי עתק (רדיוסים, קנסות ושביתות) בכל עונה.
עד אז טביב ימשיך להעמיד תקציב של איזור ה-35 שאמור להספיק לפלייאוף עליון ומדי פעם אירופה.
מה זה אומר? פחות השקעה בנוער (פשע!), וכן, מכירת כוכבים כשיש הצעות טובות.
חבל שזה כך אבל אם אני טביב אני לא עושה שום צעד לכיוון האוהדים לפני שהם מחליפים דיסקט.
לגבי הפועל, לדעתי עשיתם שטות אבל זה היה בלתי נמנע. בחיים לא הייתם מקבלים ומפרגנים לו כמו שצריך.
את מה שהוא נתן וזרקתם אתם תיקחו עכשיו בכיף מכבירי.

יניב פרנקו 5 באוגוסט 2016

אתה איש ההוכחות זורק ככה מספרים ? טביב להערכתי לא שם כסף החל מהעונה שעברה מאז שמכר את דסה ואזולאי

yaron 5 באוגוסט 2016

אתה גורר אותי בכוח…
התקציב של בית"ר בסביבות 30-35 מיליון.
איך שלא תהפוך את זה הוא מכניס 10 ובטח ובטח שלא לוקח אגורה שחוקה.
אין לי הוכחות :-)

yaron 5 באוגוסט 2016

קצת מספרים :-)
תקציב של 40 מיליון שקל, מאיפה נראה לך שבא הכסף?
http://m.one.co.il/Mobile/Article/16-17/1,1,2,0/274921.html

אחד מהעם 5 באוגוסט 2016

טביב מעדיף שלא יקנו מנויים, הוא עושה הרבה יותר כסף ממכירת כרטיסים.

גיא זהר 5 באוגוסט 2016

ירון מתפלא עליך שאתה מביא את וואן, הדוברים של טביב, בתור אסמכתא לגודל תקציב. מעריך שהתקציב של ביתר לא עובר את ה30. אם טביב שם חמישה מליון אני אופתע.

ישרון 5 באוגוסט 2016

מבחינתי זה לא משנה אם הוא לא ישים שקל ועדיין המועדון מצליח מקצועית אז הכל טוב, וכמו שירון כתב הקהל שלנו דיי חרא לא קונים מנויים (הכנסה מובטחת שאפשר לבנות עליה) ומצד שני גורם לקנסות והפסדים. אז כן במצב של המועדון כרגע טביב הוא the best out of a bad situation

גיא זהר 5 באוגוסט 2016

הקהל שלכם חרא. נקודה. לצערי. ועדיין טביב מצליח בערבון מוגבל. זה לא שמעניינים אותו באמת הישגים אלא רק מקסום כספי.

ישרון 6 באוגוסט 2016

מסכים השאלה זה מה עדיף התקופה של קורנפיין או טביב?
לדעתי מבחינת הקבוצה הבוגרת טביב, כל שאר ההיבטים לא.

yaron 6 באוגוסט 2016

מה זה מביא את וואן? זה מה שהגישו לבקרה.
אתה אומר שוואן סתם מיפחו את המספר?
סבבה, נחפש עוד אימותים לזה.
בלי קשר, הנה אתה כבר מסכים שייתכן שהוא שם חמישה מליון :-)

ד"ר רזי הופמן 5 באוגוסט 2016

שמתם לב שטביב לא יורד מהכותרות מאז קנה את ביתר?
הוא מקבל כל השנה פרסומת ששווה מליונים, מאזן את הקבוצה ויודע שיום אחד ימצא קונה שיתן לו המון כסף….
הוא איש עסקים ממולח אבל צריך להבין שמדובר בבני אדם, ראו מקרה אצילי. דומני שנשארה לו חצי שנה לפני שהחוזה של אצילי נגמר. אחרי זה הוא לא ירוויח ממנו גרוש. לא מבין איך הוא לא קלט שהוא יכול להפסיד פה המון כסף? עדיף היה לו לתת לעומר חוזה חדש על 400K כפול שלוש שנים ולמכור אותו לגולדהר ב 2 מליון בסוף השנה. לא חושב שהבורר יקבע כזה סכום עכשיו כך שמבחינת טביב זה יום בסל.

צהבי 5 באוגוסט 2016

אם לא הייתם מעיפים אותו הייתם במצב כל כך הרבה יותר טוב עם הישגים גדולים
עשיתם טעות קשה שאתם משלמים עליה עד היום שאחד כמו גולדהאר יגיע אליכם

השמן 5 באוגוסט 2016

טור מעולה. סחטיין פרנקו על זה שאתה מקדם את הדיון הזה למחוזות מעניינים הרבה יותר מדו קרב צהוב-אדום טפשי וחסר תועלת. אם הגזמתי קצת בדיון בינינו עקב הפוסט הקודם שלך, אני מתנצל. אני קורא נאמן שלך, ופשוט חבל לי על טורים כמו הקודם שקשה שלא להרגיש שהם באים מפוזיציה של אנטי מכבי, כשיש לך יכולת לכתוב טורים כמו זה. אני מניח אבל שהגזמתי.
ולעניין הפוסט:
א. מסכים לחלוטין עם הקביעה שלך שאין מודל אפשרי כרגע של קבוצה הישגית לחלוטין וגם יעילה כלכלית. אנחנו אפילו רחוקים מזה כמה עשרות מליוני שקלים בשנה. אפשר רק לצמצם נזקים
ב. מבין את ההערכה לטביב על עבודתו בבית"ר, אבל סולד לחלוטין מההגדרה שלו של המנהל המוצלח ביותר. בעיני מעשיו במקרים רבים נוגדים את רוח הספורט. הסיבוב השלישי של בית"ר עונה שעברה היה לא ספורטיבי בעליל ורק בשביל להשביח את הנכס של הבוס. וזה בדיוק הבעיה שלי איתו. בלי להניד עפעף הוא יעדיף אינטרס כלכלי (פרטי) על אינטרס ספורטיבי. אני מבין אתכם לגמרי שזרקתם אותו. יש הבדל בין חוסר נכונות לשים את הסכום הנדרש סטייל שחר, לבין לפרק את הקבוצה שלך מבפנים בשביל זה.
ג. שירצקי הוא סיפור אחר. מגיע לו פרס ישראל על הפילנתרופיה שלו בקריית שמונה, אבל גם הוא מעדיף אינטרסים של אגו על פני אינטרסים ספורטיביים. בעונה של פרנקו ניצחון של קריית שמונה עלינו בלומפילד היה מעמיד אותם במינוס שתיים מחזור אחד לסוף, כשמכבי על אדים. הוא עלה למשחק הזה עם בני בן זקן על הספסל, בלתי נסלח.
ד. בסופו של דבר, כמובן שיש שיקולי תקציב וכו', אך המטרה העיקרית היא הצלחה ספורטיבית וזה האיזון שצריך למצוא. טביב נראה עכשיו על הגל. אבל שבוע הבא, אצילי יכול להיות משוחרר, או ביציע, אני בספק אם הם יתגברו על זה מקצועית, ואז נשאלת השאלה כיצד מאבדים ככהנרץ הנכס הטוב ביותר שלך
ה. עוד נקודה לגבי האיזון של טביב בבית"ר. זה לא יחזיק לאורך זמן ולא אפשרי בקבוצה גדולה ליותר משנתיים שלוש. הקהל מקבל את זה באהבה לאחר השנים הקשות, ובקרוב יתחיל לדרוש תארים. מסכים לגמרי עם גיל, טביב עוד יפרק את בית"ר.
ו. מסכים לחלוטין לגבי הדעה שלך על הפועל וחיפה. אבל חשוב להבין שבמקרה של שחר זו נטו בחירה. הוא מודה שהמשחק הכלכלי השתנה, אבל לא מודה שזה שם אותו במקום גרוע מאוד מבחינת הסיכוי שלו לקחת האליפות ולכן מלהג על "זרים בפינצטה" ו"רוני לוי הוא הרכש הכי טוב שיש". אולי הקיץ הוא יתחיל לזוז

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2016

התכוונתי לניהול ברמה הכלכלית לגמרי – ספורטיבית הוא ציני על גבול האנטי ספורט.

ד"ר רזי הופמן 6 באוגוסט 2016

טביב לא יפרק את ביתר הוא יאזן ואז ימכור ברווח. יש לו זמן….
ואז יעבור לצעצוע הבא. זו דרכו עד היום.

yaron 6 באוגוסט 2016

וזה כ"כ רע?
היחיד שהסכים לקחת קבוצה בעייתית על סף פירוק, הפך אותה לקבוצת צמרת ויאזן אותה עם תקציב של 30+

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2016

ירון. קל לך. מעולם לא עברת את טיפול טביב בקבוצה שלך. אז קצת צניעות.
אין רע בבעלים שמחפש להרוויח כסף מכדורגל. בעולם זה עובד.
לטביב יש שיטות רעות לנהל עסק. הבוררויות בתקופתו זה משהו שחורג מכל נורמה , שחקן שסר חינו יטופל בכל דרך שתאפשר להיפטר ממנו וכך הלאה.
לטביב יש 2 מטרות :
להחזיק את הקבוצות שלו בפלוס ולמכור את הנכס בשווי רב. מטרות לגיטימיות לאיש עסקים אבל לאוהד אין חלום שיגיע.
טביב לקח את ביתר בחינם בגלל הפוטנציאל ועושה את זה מצוין.
והפוסט מדבר על זה שהמחאה נגדו נכשלה במבחן התוצאה שכן הקבוצה הפסידה הרבה יותר ממנו – במאבקים כאלה לקבוצה תמיד יש מה להפסיד יותר.

אבל תאמין למי שעובר את הטיפול שלו. תענוג גדול זה ממש לא.

yaron 6 באוגוסט 2016

ברור שקל לי להגיד, הכי גרוע שעברתי זה "סאגת נמני". גם ברור שלא הייתי רוצה את טביב במכבי.
אבל, טביב לקח קבוצה על סף פירוק שאף אחד לא רצה לגעת בה…
הכניס לפחות 20 מיליון (מתפשר אתכם על 5 בשנה) ייצב אותה, הפך לקבוצת פלייאוף עליון/אירופה.
כל מה שאני אומר זה שלושה דברים:
1. יש פה גם חצי כוס מלאה.
2. אם הקהל רוצנ יותר שייתן יותר.
3. אם הוא יוכל למכור למשקיע רציני (אני בספק שמישהו ייגע בביתר) ולעשות קצת כסף זה לא כ" כ נורא.

ד"ר רזי הופמן 6 באוגוסט 2016

לא רע?

תלוי למי? מבחינתו זה לא יהיה רע, אולי גם מבחינת ביתר אם אין חובות סמויים.
אם אני בלה פאמיליה הייתי מנשק לטביב את הידיים לתמיד. אנשי לה פמיליה חושבים כנראה אחרת. עובדה הם לא קונים מנוי וגורמים לביתר נזקים כלכליים כמעט בכל משחק עם ההתנהגות הברבריו-ברוטלית די קבועה.

yaron 6 באוגוסט 2016

אז מה אתה בעצם אומר, שלכולם זה טוב חוץ מלה פמליה?
שיבקשו מהצל לקנות אותם :-)

Comments closed