הכל תלוי בגוטמן

התחזית : נערבב אותם 1:0 קטן

בגדול, הייתה לי אחלה פגרה , יורו, אולימפיאדה, עברנו בבקרה וזהבי בסין, לא יכולתי לבקש יותר וכל החזרה לליגה ממש מבאסת, במיוחד לאור זה שעשינו בפגרה הישגים משמעותיים כמו לנצח את כל קבוצות המילואים מולם התמודדנו ואף להעפיל שלב בגביע הטוטו. אז מה ליגה עכשיו ? מה ? ועוד מחכה לנו הרצף משחקים הכי קשה שאפשר לקבל לפתיחה, מדרבי טוטו לדרבי אמיתי ב6 משחקים שכל אחד מהם זה מפגש נגד כבשה שחורה בעבר, בהווה ובעתיד.

בגדול לא הולך להיות כייף להיות אני בתקופה הקרובה.

התחזית שלי לעונה הקרובה די פסימית – אני מאוד מוטרד ממכונת ההתקפה שבונה שוטא במכבי, לדעתי ואני הולך להתייחס לזה פה בהמשך הפוסט , לאחר השנים האחרונות שהתאפיינו באמצע חזק וזהבי, מכבי הולכת פשוט להתפוצץ התקפית על הליגה ואם באמת יגיעו גם אצילי וחלוץ והפור שנתן ג'ורדי לליגה עם יצחקי ובן בסט יתמסמס אז אני ממש פסימי, אני גם חושב שבחיפה יש הרבה פוטנציאל התקפי ושתור עובד על הליקויים מאחורה ובאר שבע למרות הסטירה מסלטיק (מזכיר שהפעם הקודמת שסלטיק פגשה ישראלית זה נגמר לגמרי אחרת) היא מאוד מאוד חזקה ועמוקה.

ואם אני מוסיף את בית"ר שנראתה טוב באירופה (ואני זוכר את האריות שפגשה) ואת הקיץ הלא רע שעשו לדעתי בבני יהודה וקריית שמונה – אני רואה הרבה בעיות לקבוצה הבכירה של פתח תקוה.

*

אבל הכל מתחיל בעיני מהאסטרטגיה הגוטמנית ופה אני רוצה שנייה לחזור אחורה לקבוצה הגדולה ההיא, שהייתה באמת קבוצת פלא ובראייה לאחור שיחקו בה כמה שחקנים היסטוריים, ברוח התקופה ההיא ה4-4-2 היה המערך הפופולרי והיריב הקשה ביותר של גוטמן בליגה היה אלישע מלך ה-4-4-2 (ואמן שיטת "בואו נזרוק 4 חלוצים אם העסק מסתבך ויהיה בסדר") – הפועל של גוטמן הייתה קבוצה שהלכה אול אין על התקפה עם כישרון התקפי עצום (גם למכבי של קרויף לא היה בשום עונה כזה ארסנל התקפי) ורק העובדה שנהנתה מאניימה,דה סילבה ובאדיר חיפתה על הרבה מאוד מצבים לא נעימים שאין ספק שהרוש וחבריו לא יוכלו להציל.

אין לי ספק שברוח הימים הנוכחיים גוטמן היה מוסיף קשר 50-50 להרכב ומסתפק "רק" בזהבי, ורמוט ונגיד טוטו תמוז.

אין לי ספק שבלי העוגנים ההגנתיים המופלאים ההם לא הייתה הפועל ההיא, אין לי ספק שאין כאלה היום.

*

הפועל הגדולה של גוטמן נבנתה בזכותו של מאמן עקשן, מנוסה, טקטיקן וגם כמו הדגם היחידי של מאמן שיכול להצליח בהפועל, דיקטטור גדול עם עור של פיל. בהפועל אין ולא הייתה מעולם מערכת תומכת, רק כאוס וכאוס, ורק המנוסים, הקשים והעקשנים הצליחו לשרוד בה, קשטן זה המודל, דוביד זו מורשת הקרב, השריף לפרקים וגוטמן.

אבל לגוטמן בניגוד לקשטן היה גם מזל ליפול על דור נדיר של שחקנים – קחו את תינוקות קשטן ב2000, כפיר אודי שנילסן למעשה גילה לו שהוא חלוץ (ולמספר שבועות היה הדבר הכי נפלא שיש) , בלילי הנגר ואפק הבלוף וטועמה – ומביניהם היחיד עם כישרון על באמת היה טועמה – תשוו את זה לתינוקות של גוטמן ולילדים החטופים של טביב מכפר סבא –השוותם? איך הצלחתם הרי אי אפשר להשוות , אפילו גיא לוזון הכושל בקדנציה שלו בהפועל הביא לגוטמן את אניימה (שדרך אגב בא להפועל כי הגאונים של גאידמק רצו את קאלה).

אני עדיין לגמרי בצבא של אלי – אני עדיין חושב שהקבוצה ההיא הייתה נפלאה ושהישגיה (במיוחד האירופאים) לו היו מושגים בצהוב או ירוק היו מוציאים בדה באזר פוסטים מזילי ריר – אבל גוטמן קיבל אז את הליגה במצב הרבה יותר נוח ודור שחקנים שמגיע פעם בדור- היום לצערי יש שוטא וברק בכר והעוזר של פרגוסון ולא אלישע ואיווניר ונמני.

*

ופה הפחד שלי.

כי אנשים חוזרים לתבניות שהצליחו להם פעם. ואם גוטמן יחזור לתבניות של פעם, של הנעת כדור והנעת כדור והנעת כדור, של אמצע מופקר ושל חשיבה שבזכות תרגול אובססיבי אפשר לפתור הכל אז נהיה בבעיה קשה ואני כן מוכן לחזור על חלק מהעקרונות – על סדר ושיטה , על חשיבה מחוץ לקופסא (באדיר בלם ? אולי ידין בלם ?) ומקווה שאחוז הפגיעה המוצלח לאורך הקריירה בזרים יישאר.

אבל אני רוצה לראות השנה את אלי "הגרמני" – זה מהפועל חיפה וזה שנזרק מבית"ר כי לא שיחק את הכדורגל שרצו ממנו,אני רוצה ומוכן לראות את שיש ורייכרט ולקס וכל מיני נגרים מהסוג הזה,את אלה שבאו בחינם ואת אלה שבאו במיליון יורו, הפועל חייבת לחזור למקורות הקשטנים, השוויצרים, השריפים, למודלים שתמיד הצליחו כדי לבנות את הקבוצות ההישגיות בתולדות המועדון, והרי בלי קוקוס אין משה סיני ובלי אבקסיס והולמאי אין מסע באירופה ותינוקות– אם אני חולם על חזרה לגדולה אני רואה אותה עוברת רק דרך עבודה קשה, כדורגל מגעיל ו1:0 קטנים , הסמבה של הקדנציה הקודמת, מענגת ונפלאה כמו שהייתה היא פשוט לא אופציה ריאלית.

*

ולכן אני מקווה שפגע בזרים אבל נראה לי שהתמכר לניקוליצ'ים,הממזרים הקטנים שמניעים כדור, בעוד שנקום ונחיה על הנגרים, אני מקווה שלא נראה את המודלים המתחכמים מדי, שעומרי אלטמן ייראה בעיקר ספסל, שיבין שהדרבי טוטו הזה כמה שהיה שולי ככה היה רלוונטי, שורטה זה אולי קנדה של הקדנציה הקודמת אבל קנדה בלי אניימה ודה סילבה זה פשוט לא אופציה וכך גם שיימן ובן דיין (מגן התקפי נפלא וחור הגנתי) ועוד ועוד.

*

ההרכב שלי לעונה הזו

שוער – הרוש (ברירת מחדל שהיה צריך לשרוף בעמדה שלו "זר")

מגן ימני – דגני – (עוד ברירת מחדל במיוחד כמגן)

בלמים – סימיץ וגוטליב (אבל תכ'לס אם צריך לאלתר עם ידין הייתי שוקל)

מגן שמאלי – שיש (אבל בעד השבוע שבוע עם שיימן)

קשר אחורי – לקס או ידין (נוטה ללקס)

קשרים 50-50 – גוריבסוב ניקוליץ ושובשיץ (פשוט לא מכיר אותם מספיק)

שלישיה קדמית – עזרא, יחזקאל ושוינפלד (ותחזיקו חזק, בחלק מהמשחקים אני רוצה שם את רייכרט).

*

כן, יש עוד מקום לעוד זר וכן אולי אני מבוהל מדי, אבל אני רוצה להרגיש שגוטמן מבין זה משחק אחר לגמרי.

אז שיהיה לנו בהצלחה אלי, אתה צריך להוכיח עכשיו שאתה חבר במועדון סגור של הקשטנים והשוויצרים , גנוב לנו את הדעה חופשי, ערבב אותנו בכייף, תפעיל את מי שאתה רוצה בתקשורת, אבל על הדשא אני רוצה לראות את הפועל חיפה שלך יותר מניסיונות פתטיים לחזור להפועל ת"א שלך.

***

רגע, מסתבר שעדי אבני חולק עליי בהכל… (עדכון פוסט)

*

נתחיל עם חוסר ההסכמה שלי לגבי מורשת גוטמן, גם זאת הכללית וגם הספציפית בהפועל.

שלא כמו דרור קשטן או אלישע, גוטמן לאורך הקריירה ממש לא היה איש של 4:4:2. גם בבאר שבע וגם בהפועל חיפה הוא שיחק וריאציות של 4:3:3, או כמו שכונה אז 4:5:1, עם מרכז שדה מעובה, מגנים תוקפים, חלוץ חוד אחד ושני קשרים התקפיים עם חופש פעולה. האליפות של הפועל חיפה הייתה קודם כל של אוליאנוב וזיתוני באמצע, כשקדימה היה לו בסך הכול את רוסו, אורן ניסים ולירון בסיס, כשהשניים האחרונים הם לחלוטין המצאה של גוטמן, ולא התקרבו ליכולתם בעונה זאת בשום מקום אחר.

גם בהפועל שלנו גוטמן רצה לשחק את ה4:5:1 שלו, אבל נכנע, לדבריו הוא, לעובדה שהסגל שלו מורכב מיותר מדי שחקנים התקפיים. בכדי לפשר על ההבדל בין מצוי לרצוי, הוא בנה (הרבה בעזרת אבוקסיס) מערך שמשחק 4:5:1 בהגנה, ועובר ל4:4:2 בהתקפה, כאשר הוא מנצל את הוורסטיליות של שחקני הסגל: לאלה החלוץ תופקד בהגנה על קו שמאל, בשמירה על המגן הימני של היריבה. במעבר להתקפה, לאלה היה נכנס מצד שמאל למרכז, כשערן זהבי, שהיה בשלישיית הקישור האמצעי, נכנס שמאלה לעמדת שחקן הקו. ובזמן שלאלה נכנס קדימה, שכטר זז מעט אחורה לעמדת החלוץ השני, וורמוט מהאגף הימני היה נכנס למרכז ומפנה את הקו לקנדה. ממש לא 4:4:2 קשטני.

 הערת הבלוג- לא מסכים ממש , זה היה 4-4-2 קלאסי.

ועכשיו להנחת יסוד נוספת שאני לא מסכים איתה, הסגל החד פעמי של גוטמן-  לא שאני לא מסכים שזה היה הסגל המהנה ביותר שראיתי כאוהד הפועל. הטענה שלי הוא שהסגל לא היה מוכשר כמו שגוטמן הפיק ממנו את מלוא הפוטנציאל שבו.

בוא נחשוב לרגע מי היה בסגל הזה: היו שם השלישיה שהביא טביב מהיורדת הפועל כפר סבא: סמואל יבואה, שאמנם כבש יפה בעונתו הראשונה אבל לא חזר עד היום מהלוויית אמו ועזב באמצע העונה, ואיתו ידין ודה סילבה, שני שחקנים מוכשרים אולי, אבל בסך הכל שחקני הגנה של הקבוצה שספגה הכי הרבה בעונה קודם וירדה ליגה. לכל אלה הוא צירף את עמרי קנדה ואת מהארן לאלה מהליגה השנייה, את דדי בן דיין שנכשל במכבי ובבאר שבע של אז והגיע מהליגה האמריקאית, את ורמוט שנכשל בצורה מוחלטת בליגה הבלגית ואת איתי שכטר, שמאמנו בעונה הקודמת טען שלאירופה יגיע רק כתייר ושמכבי תל אביב, כמו תמיד עם יתרון כספי עלינו העדיפה את יובל אבידור על פניו. וכן, היה גם את אניימה שהיה שיחוק ממוזל, וגם כמה שחקני בית מוכשרים- נאתכו שעזב גם הוא באמצע העונה, זהבי שחזר מרמת השרון ודני בונדר שנלחם עם קנדה על האגף הימני בהגנה.

כמעט אף אחד מחברי הסגל הבכירים לא הצליח לשחזר את היכולות שלו מאותה העונה בשום מקום אחר- לא שכטר, לא יבואה, לא דה סילבה, לא ידין, לא בן דיין, לא קנדה ולא ורמוט. בעיניי זאת עדות לכך שיותר משהם היו כאלה מוכשרים, גוטמן ניצל את כישוריהם בצורה אופטימלית. יוצאי הדופן הם אניימה, נאתכו שעזב באמצע העונה וזהבי שהתפתח למשהו אחר לגמרי ממה שיעד לו גוטמן. אבל מבין אלה רק אניימה היה באמת אבן יסוד בעונת הדאבל.

הערת הבלוג – כל סגל שיש פה את אניימה ודה סילבה, נאתכו וזהבי הוא סגל פנומלי שממנו ניתן לבנות שושלת , אני כן מסכים שגוטמן בזכות תרגולים חוזרים ונשנים וסדר הוציא משחקנים מסוימים את המיטב – שכטר הגיע להפועל רק כי מכבי ניצחה בקרב על אבידור, אני מאמין שאם זה היה שונה , הקריירות שלהם היו נראות אחרת לגמרי. 

אם אסכם את טיעוניי עד כה, גוטמן לא מכור ל4:4:2, ולא קיבל בעונת הדאבל סגל מדהים שגרם לו להיראות טוב אלא יותר הפך סגל פוטנציאלי ליוצא דופן. מה זה אומר לקראת השנה הבאה? לא יותר מדי.  גוטמן, כמו גוטמן ימשיך לבסס את המשחק של הקבוצה על משחק מסירות וחילופי מקום, עם אמצע דומיננטי, חלוץ בכיר אחד ושניים או שלושה שחקנים יצירתיים מאחוריו. השאלה לגבי גוטמן היא לא האם הוא יכול להצליח ב4:4:2 אלא האם משחק המסירות שלו רלבנטי לליגה של היום, שנשלטת על ידי באר שבע שמשחקת במופגן ההפך: מהירות ומסירות ארוכות מועדפים על הנעת כדור סבלנית, כשהנזק ליריבות בא מהאגפים, ולא מהמרכז כמו אצל גוטמן.

לעניות דעתי, גוטמן והפועל כן יכולים להצליח בליגה הזאת. לא לקחת אליפות, כמובן. הכישרון שלה נחות בהרבה מאלו של באר שבע, מכבי וחיפה. אבל בהחלט יכולה להפוך למתמודדת על כרטיס לאירופה עם יבשילו התנאים ושחקני הסגל. וכך אני רואה את ההרכב שלנו לעונה הבאה:

הרוש כברירת מחדל בשער, עם חתוכה כמחליף סביר ובכייה לדורות על שחרורו של קליימן.

המגנים יהיו שיימן האנדרייטד לדעתי באגף שמאל עם שיש גיבוי הגנתי טוב, ועופר ורטה המעט אנמי מימין, כשדגני מתחרה עימו על העמדה וכנראה פותח בעמדה זאת במשחקים מול הגדולות על חשבונו.

במרכז ההגנה יהיו סימיץ' שלפי הרזומה שלו אמור להיות שחקן מצוין ודגני, שלדעתי טוב יותר כבלם ובתקווה שלא יחזור להרגל של טעות קריטית אחת במשחק (בטח יתקן את הממוצע בדרבי ויטעה פעמיים- לא שכחתי ולא סלחתי). על הספסל ימתין גוטליב, שחסר כרגע את ההבנה הטקטית בכדי להפוך לבלם מהשורה הראשונה, כשידין יכול, כפי שאמרת גם הוא לשמש כבלם בשעת צורך.

במרכז השדה גם ישנו גודש. ולדעתי גוטמן יחליף בין שתי שיטות שונות. מול הקבוצות הגדולות הוא יעדיף, לדעתי, להסתמך על שני הגרזנים שלו בסגל- ידין וגורובסוב, כאשר מלפניהם ישחק ניקוליץ'. מול קבוצות מתגוננות יותר הוא יעדיף, לדעתי, לוותר על אחד מהגרזנים (כנראה על ידין) וישחק עם אחורי אחד ושני קשרי 50/50- ניקוליץ ושובשיץ'. בכל מקרה, על הספסל ימתינו ילד מיליון היורו רייכרט וניר לקס שהראה בפרה-סיזן שהוא שחקן ליגה לגיטימי.

הבעיה הגדולה הייתה ונשארה החלק ההתקפי. עזרא, שאמור לקחת את התפקיד בצד השמאלי של הקישור ההתקפי אמור לפתור לפחות שם את הבעיה, אבל מלבדו יש הרבה סימני שאלה: אני מעריך שמול הקבוצות הגדולות, שובשיץ', שלפי משחק וקצת נראה שיחוק, ישחק מימין, ושוינפלד כחלוץ חוד, ומול הקבוצות הקטנות יותר ירד שובשיץ' עמדה אחורה ובאגף ימין ישחק יחזקאל.

הבעיה הגדולה היא מחסור בשחקני התקפה מעבר לאלה. יש את אלטמן שנראה תמיד "כמעט" ומאחוריו מדבר- אף חלוץ מחליף לשוינפלד מלבד אנס מחמיד הצעיר מדי, אף שחקו שייתן גיוון או טוויסט אחר למשחק ההתקפה, כמו שנתנו ווצ'יצ'ביץ' ודה-רידר בעונת הדאבל. ולכל זה ניתן להוסיף את שוינפלד הפותח, שלדעתי הוא מעט אוברייטד, והוא חלוץ די מוגבל בסך הכול.

לדעתי, לא יהיה מנוס, עכשיו או בחלון של ינואר, להביא חלוץ מחליף לקבוצה, כזה שיכול לשמש כמחליף לאמריקאי אבל גם לשחק על הקו בשעת צורך. מי שיתאים מאוד לתפקיד הוא מוחא גאדיר שמתייבש על הספסל בבאר שבע, אבל גם חלוץ זר בהחלט בא בחשבון, וזה בתאי שיצליחו להיפטר מהחוזה של בומבה ו/או מהאספרציות שהוא כן יכול לתרום להפועל.

התחזית שלי היא מקומות 4-6. זה יכול להתקדם אפילו ל3 במידה שיבוא השחקן הנכון, אבל גם ככה יש קבוצה טובה יותר מזאת שהיתה פה בשנה שעברה, וכזאת שאי עלייה לפלייאוף העליון תהווה כשלון בשבילה. מצד שני, מה אני מבין? תמיד אופטימי מדי

בגרמנית קוראים לזה 'זֵהנְזוּכט'
חידון מספר 514. מסכמים את ריו

35 Comments

צור שפי 19 באוגוסט 2016

ההתרגשויות האלה כבר לא לגילי. אחרי הזוועות של העונות האחרונות אני רוצה עונה משעממת, אם נשייט באיזור המקום 5-6 אהיה רגוע ושקט. לא צל"ש, לא טר"ש. והכי חשוב – שהמשכורות יגיעו בזמן.

Gil - Zimbabwe 19 באוגוסט 2016

אני חייב…לפחות כושר גופני יהיה לכם.

יניב פרנקו 19 באוגוסט 2016

תמסור לו ד"ש חם וטוב שחזר

Gil - Zimbabwe 19 באוגוסט 2016

אמסור

אלי 19 באוגוסט 2016

קודם נראה שהם יקבלו משכורות ורק אחרי זה אפשר יהיה לדבר על כדורגל.
נראה לי שזה יהיה נושא השיחה העיקרי העונה.

yaron 19 באוגוסט 2016

עדיין לא יבש הדיו מאישור הבקרה ועושה רושם שהם כבר מאחרים עם משכורות יולי.

יניב פרנקו 19 באוגוסט 2016

מרשים במיוחד לאור זה שביולי בגדול לא משלמים משכורות

אריק ב 19 באוגוסט 2016

לשחקנים אולי לא. מה עם עובדי המועדון?

לוזון 19 באוגוסט 2016

מעניין אם הוא גם ישתמש בטקטיקה המצויינת של הקיזוז

ארז 19 באוגוסט 2016

כן. פיתוח מקורי שלו. תכנון מבריק ומתוזמן היטב

7even 19 באוגוסט 2016

בהצלחה:)

ארז טיקולסקר 19 באוגוסט 2016

תרשום – שובשיץ. אומנם על בסיס מחצית וחצי וקצת וידאו, אבל אני אומר שמדובר בשחקן. ואם טעיתי, אז הוא לא שחקן ואקח אחריות, כמקובל.

יניב פרנקו 19 באוגוסט 2016

אז יתכבד כבודו וישפוט את גורובסוב וסימיץ שהרי שיחקו יותר ממחצית.

ארז טיקולסקר 19 באוגוסט 2016

מודה שפחות שמתי לב לפרטים אצלם. הגעתי לדרבי מתוך איזו מטרה מטופשת לעקוב אחר שובשיץ (משהו בתוכי אמר שלעקוב אחר לוח התוצאות יהיה פחות מהנה). מצד שני, גילוי נאות, במשחקים הראשונים של רייכרט גם חשבתי שמדובר בשחקן טוב.

אלון 19 באוגוסט 2016

אם אתה פסימי, מה יגידו אזובי הקיר?

יניב פרנקו 19 באוגוסט 2016

תרשום חביבי – הפועל לא תרד!

yaron 19 באוגוסט 2016

לא חושב ששוטא ובכר צריכים להדאיג אותך בשלב הזה…
מי שצריך להדאיג אותך וגם זה רק במידה ותהיה לכם קבוצה אמיתית זה מכבי חיפה ובית"ר.
אתם כנראה תסיימו בפליאוף העליון ואם במקביל תשלמו משכורות בזמן זה הישג יפה מאוד.
אירופה=סנסציה.
מקום 7-8 ללא סכנת ירידה לאורך העונה – אכזבה.
פחות מזה – כשלון וחזרה לאופצית המפרק…

תולעת 19 באוגוסט 2016

רייכרט שיחק בשלישייה הקדמית אצל פאקו, אז זה לא ממש מופרך. יש לו תנועה טובה ופיזיות ואפשר להחביא שם קצת יותר טוב את הפזיזות ויכולת מסירה בינונית.

yaron 19 באוגוסט 2016

זה יהיה אחד המבחנים של גוטמן, להפוך שחקנים לטובים יותר.

יניב פרנקו 19 באוגוסט 2016

זו המומחיות שלו

ניב 19 באוגוסט 2016

זה נקודת חוזק שלו, המומחיות שלו היא זמר דרכים ואגדות ילדים, מגדולי מספרי הסיפורים שראה המשחק.

פראליה 19 באוגוסט 2016

גוטמן מאמן טוב ברמה של הליגה בארץ ,
יסודי, שיטתי, יודע לחשוב כדורגל , משקיען ,
בעיה אחת יש לו ,
בעצם שתיים ,
מתקשה לצאת ממערבל הבטון , שבוי בשקרים של עצמו , שנוא על שחקניו ,
הוא גוטמן .

יואב 19 באוגוסט 2016

חג פתיחת עונה שמח((:
רק אסייג בקצת- מכבי של ינואר אוסקר עד ינואר סוזה, לא נפלה בכישרון ההתקפי שלה מאף אחת שאני זוכר מהעשור האחרון(זהבי, פריצה, דאבור, מיכה, יצחקי/עטר, גונזאלו/טבח, קולאוטי).

יניב פרנקו 19 באוגוסט 2016

זה קצת לא פייר לחצות עונה ל2 שכן הסגל כפול – אבל עדיין קשה לי לחשוב על קבוצה ישראלית עם – נאתכו ,דה רידר , זהבי , ורמוט , שכטר , לאלא (ריכוז כישרון מופלא) וגם צמד מגינים תוקפים כמו קנדה ובן דיין שנתנו יותר מייני וזיו במישור ההתקפי.
אם משווים עונה רגילה לעונה רגילה כמות הכישרון הייתה אדירה.

אפילו הפועל של עונת אוסקר (עם אבקסיס) לא נפלה משמעותית מהקבוצה של אוסקר עם – טב"ח , דמארי ורמוט ותמוז (לא שזה עזר..).

יואב 19 באוגוסט 2016

ראדי טוב יותר התקפית מכל קשר שתביא.
הפועל של אבוקסיס, היתה מפסידה את הדרבים כבר בחימום. עזוב את השמות. זה כלל לא רלוונטי. היו לי שמות אדירים גם בשנים קודמות. לא עזר במיוחד.
צודק בקשר לעונה קלנדרית ולכן כתבתי שחקנים מסויימים עם התחליפים שלהם.
יכולתי להסתפק בזהבי, ראדי, מיכה, פריצה, עטר, דאבור וקןלאוטי(וגונזלו). זה לפחות מביט להפועל בעיניים. באנדרסטייטמנט(:

מתן גילור 19 באוגוסט 2016

יואב, עשית לי חשק לעונה השניה של גרנט: ז'וטא, פראליה, רוסו, בניון, קטן, יעקובו :)

גיא זהר 19 באוגוסט 2016

רק שהקבוצה ההיא של חיפה, שהיתה מצוינת, לא מהעשור האחרון

מתן גילור 19 באוגוסט 2016

טוב, אז הוא לא עשה לי חשק להיזכר בה כי היא לא מהעשור האחרון.

ניב 19 באוגוסט 2016

חחח

עדי אבני 20 באוגוסט 2016

LOL

יואב 19 באוגוסט 2016

מעולה מתן. מהטובות שהיו ובעיני עשו את את הקאמפיין הארופאי הטוב ביותר של קבוצה ישראלית.

אלון 20 באוגוסט 2016

הרבע אופ״א היה קמפיין טוב יותר

אלון 20 באוגוסט 2016

יש לך 12 שחקנים בהרכב

סחבק 20 באוגוסט 2016

לידין היה רצף משחקים כבלם בקדנציה של בלבול בחיפה, וזו הייתה הפעם היחידה שראו ממנו כדורגל במדים הירוקים בכל העונות שלו בכרמל. כקשר אחורי נגמרה לו הקריירה מזמן.

נדבושקה 21 באוגוסט 2016

מדהים מה נהיה מבן רייכרט ביחס לקרקס התקשורתי שהיה סביבו.

איכשהו יש לי הרגשה שאם היה נשאר במכבי היה מצליח להוציא מעצמו הרבה יותר נכון לנקודת זמן הזו.
הן מבחינה מקצועית והן מבחינה התנהגותית.

ממליץ לו שידסקס על הנושא עם בניון (אמנם אני עדיין קצת מסוייג כי זו רק פתיחת עונה אבל עדיין לא שמענו שום רעש תקשורתי מכיוון בניון למרות שהוא לא בהרכב)

Comments closed