מסיבת העיתונאים של אתמול

זה מה יש ואם זה ננצח (או שלא)

"אם לא אקח החלטות רציוניליות אין לי זכות לשבת על כסא הבעלים. בשנים האחרונות היו אנשים שלקחו החלטות ולא עמדו מאחוריהן. השנה אנחנו מיישמים את המסקנות שנבעו מההתנהלות בשנים האחרונות. כל החלטה שאנחנו לוקחים – צריך שיהיה לה כיסוי. לא יתקבלו יותר החלטות מהבטן".

אל מסיבת העיתונאים נכנס אתמול אמיר כבירי הבעלים, אמיר כבירי האוהד אינו קיים , האיש מפורום שדים, זה שידע בדיוק כמוני מה צריך לעשות, זה שמהיציע חשב שהוא מבין איך לתקן את העסק , כבר לא קיים עוד.

זה עלה לו הרבה כסף, זה עלה לו בהרבה אגו, החלטות כושלות, תסכולים, שנה כבעלים זה כמו בשנים של כלב , אבל האוהד כבירי אינו אתנו יותר.

*

"פנינו למנהלות הליגה בבקשה להעתיק את הדרבי לחיפה. ברור לכולם שאם בלומפילד היה על הפרק, מעבר כזה לא היה קורה. התפקיד שלי הוא לפעול באחריות כלכלית וזה מה שאני עושה. אני מבין את הכאב של האוהדים ואת המשמעויות. הגעתי מהיציע ואם אני לוקח החלטה כזו, זה אומר שהיא חשובה. לפעמים יהיו החלטות שהאוהדים לא יישרו קו איתי, אבל אני פה בשביל לייצג אותם ולדאוג שהמועדון יתקיים".

האוהד כבירי אינו מוכן לעסקאות עם מכבי, להעברת הדרבי לחיפה, לויתור על שנים הישגיות, לרצון להיות טובים גם בבוגרים וגם ובנוער.

האוהד כבירי אינו אתנו יותר ולכן כל מה שהוא טאבו עבור האוהד אינו מהווה שיקול מכריע עבור איש העסקים.

*

איש העסקים כבירי ושותפו לדרך מני ויצמן נלחמים כרגע להגן על ההשקעה – הם בעלי העניין הגדול בגרעון העצום, במצב של פירוק יהיו הראשונים לאבד את ההשקעה, אחריהם יבואו "הסנטה קלאוסים" , אלה שחילצו פה ושם, קנו אחוזים ונתנו חמצן זמני, גם להם עניין גדול שלא ללכת לפירוק , אחריהם יגיעו הנושים, התובעים, הספקים הגדולים והקטנים – כל אלה במקרה של פירוק יראו חלק קטן אם בכלל מההשקעה.

כל אלה עומדים מאחוריי איש העסקים כבירי ויתפללו להצלחתו.

*

המשמעות במקרה של פירוק היא שנתיים אולי שלוש קשות – אבל בסופם סביר להניח שהקבוצה תחזור לליגת העל, בעוד שלוש שנים יש בלומפילד חדש , הפועל ת"א נקייה מחובות, עם קהל גדול, בעיר המרכזית בישראל ובאצטדיון כמו בלומפילד המשופץ יכולה בתיאוריה למשוך בעלי בית חזקים.

האוהד כבירי , האוהד פרנקו, כבר מהרהרים באפשרות הזאת, נרד השנה ליגה, נחזור בעוד שנה, גג שנתיים, עברנו את זה בסל, זה לא כזה נורא, יבוא מפרק, ימכור כמה שחקנים מהבוגרת, כמה מהנוער, והכל יימחק, שנה בלאומית זה לא כזה נורא, נבנה קצת בטחון עצמי ונחזור. כמו בסל. כמו נתניה, כמו הפועל ירושלים של אורי אלון.

*

לאיש העסקים כבירי יש תכנית – רמי כהן ינהל את השיקום, מו"מ עם בעלי העניין, עדיף לקבל עכשיו חלק גדול יותר מאשר כלום בעתיד, עדיף לקבל שחקן ביד מאשר את החוב על רייכרט מקוזז בעתיד, עדיף ללאן לפרוס תשלומים, למנהלת לעזור, לעמותה לוותר על חלקה וכך הלאה – כל אחד יקבל קריאה ויצטרך להחליט על מה הוא מהמר, אף אחד לא יוכל לקבל הכל.

ניר ענבר יילך למלחמות בבתי משפט, עם מניונדו, עם טביב, עם דוס סנטוס, עם כל שאר הנושים, גם הם יבינו את המסר – עדיף להתפשר עכשיו , לקבל חלק גדול יותר מכלום בעתיד.

גוטמן יצטרך לעשות קסמים, להשביח שחקנים כדי שאפשר יהיה מה למכור בינואר ובקיץ , לזהות זרים זולים, להמר על שחקנים כמו עמאשה , למכור את כל מי שיצטיין ולמצוא פתרונות, וגם לנסות לבנות קבוצה תחרותית, אולי גם לחזור לאירופה , לא בטוח שגוטמן שנלחם על שוינפלד וניקוליץ וסימיץ' מבין את זה, אבל זו הציפיה ממנו.

ומני ויצמן וכבירי יצטרכו לתת את הגב הפיננסי, התזרימי, לנסות לקדם את הדיל הסיני, הבת ימי.

*

כדי שזה יעבוד כולם יצטרכו להצטיין, זה לא טריוויאלי, לא פשוט, הסיכויים נגדם.

אבל מה שכבירי אמר אתמול זה שאת הפועל יצילו מפירוק אנשי מקצוע ומה שיקבע את מידת ההצלחה זוהי מיומנות הניהול שלהם ולא עד כמה הם אוהבים את הקבוצה.

תגידו שכולם הבינו את זה הרבה לפנינו , תגידו שלא קראנו את הכתובת שהייתה ברורה לכולם , תגידו ובמידה רבה של צדק.

מצד שני , את הבור הזה לא חפר כבירי, ולא את כולו חפר רמון , הבור הזה התחיל לפני המון זמן, במבנה בעלות עקום שהלך והסתבך והלך והסתבך.

*

ואם לא , אז הכל אפשרי.

התיקו המיותר מול ביתר
נו האדל - סיכום מחזור ראשון

39 Comments

Yavor 12 בספטמבר 2016

"ועם זה ננצח" – לא כפי שנכתב

יניב פרנקו 12 בספטמבר 2016

ואם זה בכוונה – זה בכלל לא בטוח שעם זה ננצח

אברם 12 בספטמבר 2016

יניב, אתה מגזים עם הפסימיות. אכן ישנו בור גדול אך לא כזה שלא ניתן להתמודד איתו. צריך לצמצם מעט את הבור ובמקביל להגדיל את התקציב באופן מדוד. הצלחות מביאות הכנסות, בין אם אירופה, זכויות שידור, השבחת שחקנים וכולי. לא צריך למכור את הנשמה לשטן אלא רק לא לעשות טעויות טיפשיות נוספות. רוב הצרות של מרבית הקבוצות נובעות משינויים גדולים בסגל וצוות האימון על פני תקופות קצרות, מצד אחד אתה רוצה להחתים שחקן לטווח ארוך ולהיות בטוח שהוא שלך גם במקרה של הצלחה, מאידך אם הוא כישלון אתה תקוע עם חוזה יקר. המפתח למניעת טעויות כאלו הוא להשלים עם חוסר הצלחה ולחיות עם סגל פחות מצליח מתוך הבנה שעם הזמן החוזים קטנים והצרות פוחתות. מפתח זה נמצא בידיו של המנג'ר (כהגדרת עצמו במסיבת העיתונאים). אם הוא ידע להוציא את המקסימום מהסגל ולא יחליף 80% מהקבוצה כל קיץ (השנה סוף סוף ישנה יציבות בסגל) הכל יהיה בסדר (אם שמת לב הם רמזו על תוכנית לחסל את הגירעון תוך 8 שנים – הדרגתי בדומה לאיך שהסברתי מעלה, או במקרה של הצלחה אירופאית – כרטיס פיס – תוך 3-4 שנים).

יניב פרנקו 12 בספטמבר 2016

אני לא פסימי. דווקא יצאתי מעודד אתמול.
אני חושב שהיות ולבעלים יש הכי הרבה מה להפסיד מפירוק הם יילחמו חזק.
אבל הבור גדול.

תני 12 בספטמבר 2016

בקיצור, מתכננים תספורת.

אנונימוס 12 בספטמבר 2016

"בשנים האחרונות היו אנשים שלקחו החלטות ולא עמדו מאחוריהן". מה שמצחיק במשפט הזה, זה שהוא משמש כדי להצדיק בדיוק את ההיפך מזה. כבירי, לא אתה יניב ולא אף אחד מ9000 המנויים שנה שעברה, לא קיבל את סדרת ההחלטות בשנה שעברה שהגדילה את הגרעון ב10 מיליון.
אבל הוא לא "יעמוד מאחורי ההחלטה" ויאמר – לא היה לי מושג, מיניתי אנשים שאין להם מושג, עליתי לנו בימבה כסף, אני אכסה את זה ונמשיך להתנהל הלאה, כמו שהיינו צריכים לעשות לפני שנה.
במקום זה הוא מסביר לנו שאנחנו צריכים לחשוב "עסקית", ולהבין שאנחנו בעצם לא אוהדים של קבוצת ספורט שיש להם נאמנות לאצטדיון, לשחקנים, לאתוס, יריבות ספורטיבית. אנחנו בסה"כ בעלי מניות במפעל מפסיד, והוא מבקש שניתן בו אמון בזמן שהוא מוכר כל מה שלא מחובר לרצפה, כדי שתוכנית ההבראה תצליח. בעצם הוא מבקש שאנחנו נוותר על רוב מה שאכפת לנו ממנו כאוהדים, כדי לכסות (בין השאר) את השטויות שהוא עשה.

מבחינתי לפחות הוא איבד את רוב הקרדיט שהיה לו אצלי. וזה לא קשור לכן דרבי בחיפה או לא (שלי אישית לא אכפת מזה בכלל אגב). זה קשור לכך שהוא לא מכיר באחריות שלו למצב ובמשמעויות של האחריות הזאת, ובמקום זה מגלגל אותה לאוהדים, תוך רמיזה עבה שמי שלא מקבל את זה חושב מהבטן ולא מהראש.

ישי 12 בספטמבר 2016

אוי, זה כל כך אוהד הפועל.
כשהוא התנהל גרוע, הכול היה נסלח כי הוא אוהד, אבל כשהוא רוצה להתחיל להתנהל בהיגיון, האוהדים יקפצו עליו שהוא מבזה את הסמל.
בקצב הזה אני לא חושב שתחזרו לליגת העל אחרי הפירוק.

Ljos 12 בספטמבר 2016

לא אוהד הפועל, אבל מסכים עם כל מילה.

Lord Anthony 12 בספטמבר 2016

במקום כל המסיבות עיתונאים האלו שילכו לסכנין ולרעננה וילמדו איך מנהלים קבוצה מצליחה (יחסית) בתקציב מינימום.
החובות של הפועל אינם גזירת גורל ועל מנת להיחלץ מהם לא צריך נס, רק צריך להתנהל כמו שצריך.
עדיף לדבר פחות ולעשות יותר

D! in Leipzig 12 בספטמבר 2016

נא לא לקלקל את הכיף

אנונימוס 12 בספטמבר 2016

די נו. נתחיל מזה שסכנין כבר עמדה כמה פעמים על סף פירוק וברגע האחרון העירייה הצילה אותם. ובכלליות ההשוואה הזאת לא במקומה. רעננה קבוצה בלי קהל, שיכולה להתפרק מחר ולאף אחד לא יהיה אכפת. אין שם ציפיות, אין אף אחד שיעמוד על הגדרות ויפגין אם ירדו ליגה, ואין אף אחד שידרוש תקציב גדול אם יהיה סיכוי לאירופה. ההתנהלות במצב כזה שונה לחלוטין. סכנין קבוצה עם קצת קהל, אבל תכלס גם שם הציפיות הן פחות או יותר להישאר בליגה. כל דבר מעבר לזה זה בונוס. וגם שם במרבית המשחקים לא באים יותר מאלף איש.

Lord Anthony 12 בספטמבר 2016

מה הקשר?
בהפועל, לאור המצב הכלכלי וסגל השחקנים, אין סיכוי לאירופה בזמן הקרוב, וכל מי שטוען אחרת הוא גנב דעת. הכי הרבה שאפשר לצפות מהקבוצה זה להתברג בפליאוף העליון אחת לכמה שנים – וזה בדיוק המצב של רעננה וסכנין.
אתה טוען שהלחץ של הקהל לא יאפשר להחזיק קבוצה בתקציב מינימום, אז שהקהל יתחיל להתרגל למשחקים בימי שישי ושני, כי לשם התפישה הזאת מובילה

יניב פרנקו 12 בספטמבר 2016

מה זאת אומרת אין סיכוי לאירופה – לקח לטביב עונה אחת ממצב גרוע יותר להביא את הקבוצה לאירופה.

Lord Anthony 12 בספטמבר 2016

מה אתה מדבר?! טביב קיבל את הקבוצה במצב הרבה יותר טוב.
טביב קיבל את בית"ר ללא חובות או התחייבויות ועם צפי להחזרים של כמה מליוני שקלים ממס הכנסה. יש להפועל עוד כמה שנים עד שהם יגיעו למצב הזה.
וטביב גם, מסתבר, יודע איך לנהל קבוצת כדורגל.

יניב פרנקו 12 בספטמבר 2016

לא מדויק, היו לבית"ר הרבה מאוד חובות.
אבל אני מתייחס לקטע המקצועי , זו לגמרי משימה שניתן לעמוד בה.

Lord Anthony 12 בספטמבר 2016

הקטע המקצועי לא רלוונטי, טביב הצליח בשנה הראשונה למחוק את כל החובות של המועדון, חלק עם השקעת בעלים והחלק המרכזי עם החזרים ממס הכנסה. כשבהפועל יוכלו לראות את האור בקצה המנהרה נוכל לדבר על שנה של בנייה כדי להגיע לאירופה.
מה גם שלדעתי לפחות מבחינה מקצועית הסגל שטביב קיבל בבית"ר לא נופל משמעותית מזה שיש בהפועל כיום.

גיא זהר 12 בספטמבר 2016

אולי הוא יודע להיות ג'נרל מנג'ר אבל הוא מנהל מנוול (לכאורה). וגם כבירי כזה שגוזל מהאחרונים בשרשרת המזון את כבשת הרש שלהם.

Lord Anthony 12 בספטמבר 2016

הוא מנוול גדול, אבל הוא יודע בדיוק מה הוא עושה, בניגוד למי שמנהל את הפועל (שגם הוא ככל הנראה מנוול לא פחות קטן לכאורה).

אנונימוס 12 בספטמבר 2016

לא טענתי אחרת. ההבדל הוא בדיוק זה – ציפיות הקהל. כשיש לך אלפי מנויים, ואתה קבוצה סופר מתוקשרת, הרבה יותר קשה לך להתנהל כמו רעננה. וזה אכן מה שכבירי רוצה בגדול לעשות עכשיו. וזה באמת מעורר הרבה התנגדות והוא אוכל על זה הרבה תקשורת שלילית שרעננה בחיים לא תקבל. אם רעננה תעביר משחק לחיפה אף אחד לא ימצמץ לצורך העניין.

צור שפי 12 בספטמבר 2016

יניב, איך אתה מעריך את הסיכויים ללכת לפירוק? ואם הולכים לשם – מתי?

עדי אבני 12 בספטמבר 2016

הסיכוי לפירוק רק במעט גבוה יותר מהסיכוי לאליפות השנה.

יניב פרנקו 12 בספטמבר 2016

לדעתי 40% אבל זה הכל מבוסס על הרבה מידע שלא קיים.
כל עוד יש אפשרות שהמתווה הסיני ובת הימי יקרה – כבירי ו-ויצמן יחזיקו את העסק – אם הסכומים נכונים הרי שרק החסות הסינית מכסה את כל הגרעון.
במאמר מוסגר אני מניח שמה שכבירי ינסה לעשות עכשיו זה להשיג שליטה ולסיים כמה שיותר פרשיות לפני שהסינים נכנסים סופית – שכן יעלה הרבה כסף להוציא את העמותה החוצה עם ה20% שלהם כשיש סינים והרבה פחות כשיש גרעון כזה וככה עם כל שאר התסבוכת.

במידה והסינים נופל , מספיקות כמה בעיות שלא ניתן להשתלט עליהם והסיפור גמור (מניונדו כזה , חוסר הסכמה של חלק מבעלי הבית לוותר על החלקים שלהם וכיוצ"ב).

יניב פרנקו 12 בספטמבר 2016

עדי/ צור
לדעתי הסיטואציה שבה לכבירי 30% (ומניות שליטה) בקבוצה עם גרעון גבוה שרק הוא הגורם המממן לא יכולה לעבוד.
לדעתי הוא יגיד משהו כזה לשותפים שלו וככה אני קראתי את הזימון לישיבת דירקטוריון שהתבטלה בסוף :

ההסכם של בת ים – הוא של כבירי וחברה חיצונית – לא של הפועל
ההסכם עם הסינים מותנה בהסכם עם בת ים.
לכן בלי כבירי אין סינים.

לכבירי ומני ויצמן יש כסף(מוגבל) להשקיע – לאחרים אין (או רצון).
אז הוא יגיד שאו שמעבירים לו את הכל – ואז הוא מוציא את הקבוצה ממעמד של מלכ"ר – מה שיאפשר לו להתנהל עסקית יותר בחופשיות – יעמיד תכנית הבראה מבוססת הסינים וההון שלו – ודרך התייעלות והקטנת חלק מהגרעון (סוג של תספורת) להציב תכנית הבראה.

יסכימו ויסכימו הסינים – יש אור בקצה המנהרה – לא יסכימו – הוא יכול להרים ידיים ואז הדרך לפירוק מאוד מהירה.

צור שפי 12 בספטמבר 2016

תודה יניב. זה טריוויאלי להגיד אבל אני לא אופטימי.

אזי 12 בספטמבר 2016

אתה בעצם אומר שהפועל רוצה תספורת.
לקחו חובות גדולים מדי, עכשיו הם לא יכולים והם רוצים להחזיר פחות.
אני מבין את ההגיון בזה. עם זאת, אני טיפוס קפילטיסטי.

מעניין אותי איך אוהדי הפועל, אוהדי הפטיש והמגל, עמותת הפועלים, יוצאי מפא"י ומעוז הסוציאליזם, איך הם מקבלים את התספורות של יצחק תשובה ושל אמיר כבירי.

סער 12 בספטמבר 2016

מתגעגעים לבית ברנר..

יניב פרנקו 12 בספטמבר 2016

מעבר לתמהון שלי על רוח הסבנטיז מדבריך – אני לא חושב שמדובר בתספורת – הגרעון כפי שהוא מתבטא גם בדו"חות לוקח בחשבון תביעות ובוררות – תביעה ובוררות לא חייבת להסתיים בכל מה שמבקש התובע – זו פשרה עסקית ועדיף להתפשר ולקבל כסף מגוף חי מלקחת סיכון. בעיני זו לא תספורת – מנדיונדו זו לא תספורת אלא פשוט סכסוך עסקי וכך לא מעט תביעות וחוזים עתידיים – אין שונה הפועל שרוצה לזרוק את החוזה של ישראל זגורי ממכבי שרוצה לסיים את סאגת אורלנדו סה.
מעבר לזה שחלק גדול מהגרעון זה כסף שבעלי שליטה הלוו לקבוצה – נתת כסף כבעלים ורשמת את זה כהלוואה למקרה שיום אחד יגיע איזה גולדהאר ויחזיר לך – וואלה ,לא קרה וכנראה שלא יקרה.

אזי 12 בספטמבר 2016

אתה קורא לזה תביעה, אבל התביעה היא על כסף שהפועל תל אביב חייבת למישהו.
אתה קורה לזה פשרה אבל זה כסף שמישהו היה צריך לקבל, והוא לא יקבל אותו.

זה שיש שחקנים שמשחקים בהפועל, ולא מקבלים משכורת, זה כאילו הפועל תל אביב לקחה מהם הלוואה בסכום השכר שלהם.
זה שבסוף הם יקבלו חצי מהשכר שלהם, זו תספורת.

הבעיה האמיתית פה, היא שכל אותם שחקנים, עובדים, נותני שירות וספקים, שנתנו את ההלוואה להפועל – לא התכוונו לתת הלוואה, הם התכוונו לקבל את הכסף בזמן.

יניב פרנקו 12 בספטמבר 2016

נו. לקחת משהו אחד ועשית ממנו סלט.
יש תביעות – ינסו להגיע לפשרות , תביעה אינה חד משמעית , אפילו אתה יכול להבין שלא כל תביעה מוגשת בסכום הנכון , גם לא כל תביעה צודקת.
יש ספק שנתן שירות ויש עובד שיש לו חוזה לשנים קדימה – כל מקרה לגופו.
אני מניח שעובד על משכורת עבר יקבל את מה שמגיע – זה גם מה שקרה עד עכשיו -גם אם באיחור – עובד שלא מקבל שכר שמגיע לו זו הלנת שכר – אבל דין עובד שעבד כדין עובד עם חוזה קדימה (שגם יכול לקבל פיצוי ולעבוד במקום אחר ) – בקיצור , לא כל מי שמצוי בסכסוך משפטי דינו כמי שמלווה כסף לחברה ולא כל אחד שמצוי בסכסוך הוא צדיק טהור (כמו בעלי הבית של הקבוצה או לאן ).

S&M 12 בספטמבר 2016

אצטדיון חדש, נקיה מחובות… סוף סוף תהיו ארסנל.

איאן ראש נטול שפם 12 בספטמבר 2016

אולי כדאי שנרים טלפון להסתדרות?

איתמר 12 בספטמבר 2016

אפשר כבר לומר בביטחון שגוטמן לא למד דבר מהכישלון שלו בנבחרת.
אותו כדורגל משמים, אותה שיטת משחקת מיושנת ולא מתאימה לסגל השחקנים ואותן הצהרות עבשות שאין בינן ובין המציאות ולא כלום.
הפועל כרגע היא אחת הקבוצות החלשות בליגה ומועמדת לירידה.
הכדורגל המודרני דורש שחקנים טכניים ומהירים ומאמנים שמסוגלים לשנות שיטה ומערך תוך כדי משחק.
להפועל אין את השחקנים המתאימים לכך וגם לא את המאמן המתאים.
כפי שהדברים נראים כרגע הפועל לא תבקיע יותר מעשרים-עשרים וחמישה שערים העונה.
זה מתכון בטוח לירידה.

yaron 13 בספטמבר 2016

"הכדורגל שאנחנו משחקים הוא טוב. אנחנו פשוט לא מגיעים מספיק למצבי הבקעה…"

אודי 13 בספטמבר 2016

לאף אחד מאוהדי הפועל אין תחושה שהבן אדם חסר כל מושג? רוב מה שקרה בשנה האחרונה מצביע על זה. איך מועדון עם כל כך הרבה חובות מרכיב קבוצה עם תקציב כל כך גדול (לא חשוב שהם נראים זוועה כרגע)? כבירי כל פעם עושה שטויות הזויות, ואז נותן איזה ראיון כדי לזרות חול בעיני המעריצים. הבראה, אחריות, קשקוש. רק רע קורה מכל הבעלים-אוהדים האלה.

Ollie Williams 13 בספטמבר 2016

זה סתם כי היום הרבה יותר חשוב מה אתה אומר מאשר מה אתה עושה בפועל.
אם זה עובד מצויין ל 120 חברי כנסת, למה שלאיעבוד לבעלים של קבוצת כדורגל?

איאן ראש נטול שפם 13 בספטמבר 2016

אחרי הפרסומים הבוקר על עוד חוב גדול, נראה לי Wobi יעלו על הגל ויפתחו מסלול חדש שאם תזינו את תעודת הזהות, תגלו אם הפועל חייבת לכם כסף.

גיל ז. 13 בספטמבר 2016

תגיד יניב, מנשה משיח הוא שופט ב- CAS?

BadBoy 13 בספטמבר 2016

לא אוהד הפועל.
בלי קשר – אמיר כבירי נראה לי הבנאדם הכי לא רציני בכדורגל
בזבזן ללא תקנה, נראה לא אמין וגם עפ"י הקשבה לאיש
לא נראה לי הכי אינטיליגנט למרות עסקיו הרבים.
לו הייתי אוהד הפועל לא הייתי מעודד כל כך

Comments closed