צור היקר, זה המצב

החלטתי לנסות להסביר לצור שפי את המצב, יצאתי די בדיכאון

צור היקר.

מאחר ואתה מוטרד (כמוני) מהמצב , אני מקדיש לך את הפוסט הנ"ל.

מה משמעות הפירוק ?

תראה, להפועל יש 2 סוגים של בורות פיננסיים , הראשון הוא הון שרשום בספרים כהלוואות בעלים (שטרי הון) ועומד על כ59 מיליון ₪ , זה בור לא נורא (אבל מבהיל בסכומים)  , שכן זה כסף ששמו אנשים שלא יכולים לבוא בתביעה מיידית לשלם אותו, למעשה אם מחר הפועל תמצא באר נפט בוולפסון , הם יראו את הכסף, סביר להניח שלעולם לא יראו אותו, אני רק מניח שבקבוצות אחרות, יש סיטואציה דומה, אל תיבהל, זה לא מטריד איש, אנשים רצו להיות בעלים של קבוצת כדורגל, זה המחיר.

הבור השני הוא הגרעון – פה מדובר על שורה של גופים שהפועל ככל הנראה חייבת להם משהו כמו 45 מיליון שקל, תלוי את מי שואלים ומתי.

במקרה של פירוק – ימונה לקבוצה נאמן, תפקיד הנאמן הוא להחזיר לנושים כמה שיותר כסף מתוך ה45 מיליון, מה שיקרה במצב של פירוק זה שכל מי שמחזיק היום במניות של הפועל ייאבד אותם מיידית ולתמיד – לנאמן יש רק 2 דרכים להחזיר כסף לקופת הנושים – אחת היא מכירת שחקנים והשנייה היא מכירת זכויות הניהול – ולנאמן תהיה דילמה, אם ימכור שחקנים, ישיג פחות הון על הקבוצה , אבל סביר להניח שקודם יילך ויממש נכסים, הקבוצה הבוגרת לא מחזיקה ביותר מדי אסים ויש גם בנוער כמה טאלנטים באופן מוגבל – הערכה גסה שלי שנאמן כזה ישיג לנושים עד 10 מיליון שקלים, זה כסף שיילך בעיקר לעובדים ולספקים.

עכשיו – האם כל ה45 מיליון יאבדו לנושים ? להערכתי לא . סביר להניח לדוגמא שהבנקים לקוח ערבויות אישיות, סביר להניח שמכבי מחזיקה בכזו ערבות על רייכרט וכך גם גופים אחרים.

אז הנאמן יעשה כמיטב יכולתו, יחלוב את הפרה המדולדלת ויעביר את הקבוצה נקייה מחובות לידי איש עסקים חדש , יש כמובן בעיה מקצועית שכן קנס של מינוס 9 נקודות וכאוס שווה לפחות שלוש שנים רעות – שנת ירידה, שנה לאומית עם מינוס 9 ושנת עליה במקרה הטוב – סביר להניח שרוכש ינסה לרדת משלוש לשנתיים (כמו שמנסים בנתניה) – סביר להניח שדווקא מקצועית שנים כאלה הם לא דבר רע, מועדון יכול לשקם את עצמו בנחת ואז לחזור לליגת העל, עם בלומפילד חדש ורוח חדשה.

מצוין! אז למה שלא יילכו לפירוק ?

לדעתי בעיקר בגלל הערבויות האישיות , כבירי ששם הון על הקבוצה עד כה (וגם ויצמן) ומחויב ככל הנראה לבנקים ועוד גופים ייאבד הון עצום במצב הזה – כלומר, המפסיד העיקרי יהיה בעל השליטה , כל עוד יש דרך עסקית לנסות להציל את ההשקעה הפירוק יידחה.

אם כבירי יגיע לחדלות פרעון, כמו אלי שגב, ברגע שכבר לא יכול למכור בעצמו שחקנים, ברגע שלא יהיה לו הון וברגע שיחשוב שהכסף העתידי שהוא צריך להשקיע גדול משמעותית מהכסף שיפסיד – אז כל איש עסקים יילך לפירוק.

הערכת בעל הבלוג – זה לפחות סיפור של שנה עד שכבירי יוותר – אם בכלל, אבל אף אחד באמת לא יודע ואף אחד לא יכול לחזות התנהגות במצב שכזה.

האם ניתן עסקית לשקם את המצב ?

כן, חלק מהגרעון ניתן למחוק דרך מו"מ , פשרות בבית משפט לדוגמא , חלק מהגרעון ניתן לצמצם דרך מכירת שחקנים , חלק מהגרעון הוא לטווח ארוך יותר וחלק מהגרעון הוא פתיר משפטית (אך סבוך).

כלומר להערכתי ניתן בהתנהלות עסקית קרה מאוד , לצמצם את הגרעון בצורה שניתן יהיה למכור את העסק יום אחד לאדם חזק כלכלית שיהיה מוכן לקחת על עצמו התחייבויות עתידיות.

האם זה קרה בעבר ?

מעבר לכביש, לוני היה במצב דומה , שניידר לקח ממנו את הקבוצה לאחר בדיקת נאותות ארוכה, ושילם לו הון גדול (משניידר ללוני ישירות) מצד אחד ושילם חלק גדול מהחובות מצד שני .

למעשה שניידר שם על מכבי בקניה סכום מפלצתי, גולדהאר שנה לאחר מכן לקח קבוצה במצב טוב יותר בהרבה בחינם (כן, בחינם) – שניידר היה מוכן לאבד את כל ההשקעה רק כדי שגולדהאר ייקח על עצמו את ההתחייבויות העתידיות.

שניידר הציל את מכבי, לא בטוח שנשיג כזה שניידר בקלות, אבל לחלום תמיד מותר.

אז מה אתה אומר עד פה ?

שיש לנו מקרה שבו איש עסקים צריך לנסות להגן על נכס ככל האפשר כדי לנסות למכור אותו במחיר גבוה ככל האפשר בעתיד וייתכן שלכבירי יש יכולת פיננסית לבצע את זה. וייתכן ולא.

"וביום נתון מודי, הכל יכול לקרות".

מה זה הסיפור הזה של "חוב מתקופת טביב"

בעל שליטה לוקח על עצמו הכל, כולל גרעונות ותביעות ישנות, אבל לרמון וטביב היה הסכם, רמון קנה את המועדון בסכום מסוים – וסוכם שכל תביעה ישנה תרד מטביב או מסכום הרכישה, רמון ניסה לדחות חלק מהתשלום עד שיתבהרו התביעות – טביב הלך על זה לבוררות וזכה – הוא זכה בזכות לקבל קודם כל תשלום ורק אחר כך להתמודד עם תביעות.

להערכתי יש לקבוצה פה קייס, זה יהיה קרב משפטי לא פשוט, אבל ההיגיון המשפטי הבסיסי לטובתינו.

מה שכן, את אופ"א זה לא מעניין וטביב ימשוך זמן כמו סכנין בחצי גמר עם יתרון של שער.

המהלך ה"בת ימי" – זה בכלל ריאלי ?

דווקא במהלך הזה כבירי הפגין חשיבה מעניינת , אם עיריית בת ים תאפשר לו, יש לו ביד תכנית עסקית לא רעה, הסינים ייכנסו לבעלות וייתנו חסות, הסינים גם ייבנו את האצטדיון וייתנו מימון וכבירי ירוויח מ-2 הצדדים.

לדעתי האישית, כל עוד בת ים ריאלי, אז יש סינים וכל עוד יש סיכוי, זה רק דוחה את הפירוק או בכלל את החשיבה על ויתור.

שוב, צריך להיות לא ראציונאלי כדי לוותר על תכנית עסקית שיכולה להחזיר חלק עצום מההשקעה ועל כל הנכס, רק כדי ללכת לפירוק כרגע.

אבל מאוד יכול להיות שאם בת ים תסתבך, זה יאיץ את רעיון הפירוק.

מה לדעתי האישית תכנית כבירי ?

לדעתי זו התכנית של כבירי בשלבים הבאים :

  • מיפוי כל הגרעון באופן מלא.
  • הוצאת כל "השותפים" מהתמונה – כל אותם מחזיקי אחוזים שלא שמים כסף בשוטף – כבירי יכול להציב בפניהם עובדה – או שהולכים לפירוק או שאתם מוותרים על החלק שלכם – לדעתי לשם הוא מכוון.
  • מיצוי המהלך הבת ימי – הרחבתי.
  • השבחה מקצועית – תיכף נדבר.
  • מכירת נכסים – פה לדעתי אין ברירה, כל שחקן שתהיה לו הצעה במצב הנוכחי, יימכר, זה לא קל לאוהד, אבל אין באמת ברירה.
  • הזרמת הון – פה בעיני יש קטע, יכול להיות שאין לכבירי את ההון יותר, אבל בעיני בסיטואציה הנוכחית, יש לו אינטרס להפסיק להזרים גם אם יש לו , כל עוד הוא מזרים, אין לו סיכוי להוציא את ה"סיימון כצים" מהתמונה ואין סיכוי להשיג במו"מ עם נושים דילים טובים.
  • תשלום תביעות רק כשחייבים– איפה שתהיה בעיה עם אופ"א, להערכתי לא תהיה שאלה, יגררו רגליים אבל בסוף ישלמו, לכל האחרים, ינסו להשיג דחייה, בדיוק כמו שעשו עם מכבי בסיפור יחזקאל, צריך לזכור שלחלק מהנושים יש אינטרס להשאיר את העסק חי וניתן לחיות עם חלק לא קטן של גרעון שנים רבות.

השבחה מקצועית .

פה בעיני צפה בעיה חדשה, גוטמן היה אמור להיות הגורם שמכניס כסף לקופה, זה שמאתר שחקנים ומשביח אותם, זה שמביא את הקבוצה לאירופה חזרה וכיוצ"ב.

כרגע מסתמנת בעיה שכן לפי החוקה, קבוצה שלא כובשת ואף סופגת מדי פעם, לא מגיעה רחוק בענף המוזר הזה שנקרא כדורגל, אני צופה בעיה שלא צפיתי לפני כמה שבועות – כבירי חייב גוטמן מוצלח, החבל לגוטמן כמה שנראה מאוד מאוד חזק, הוא לא כזה פשוט.

סכם לי את זה בכמה משפטים.

המצב קשה, אפילו מאוד , אבל עדיין לא חדל פרעון פיננסי, מהבחינה המקצועית אני לא פחות שבוז.

אין איזו מילה של אופטימיות ?

אנחנו הפועל, זה בDNA  חביבי.

נ.ב

הקדשתי פוסט לצור, אז אין איזו מילה לתומר חרוב – חכה, חכה, חביבי, חכה.

שני השחקנים השנואים ביותר בעולם
מה המשותף לג'ורדי קרויף ולנשיא אובמה

61 Comments

חיים הצהוב 14 בספטמבר 2016

מכבי לקחו במסגרת עסקת יחזקאל ערבות אישית ממני ויצמן על התשלום רייכרט בתמורה לדחייה

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2016

הגיוני

זיו 14 בספטמבר 2016

מה בדיוק רוצה כבירי מטביב ?
כבירי קנה את המניות בקבוצת "הראל" שהיא הבעלים של הפועל מחיים רמון. ההסכם שלו הוא עם רמון ולא עם טביב.
זו ההודעה שהוציאו בזמנו מהועדה להעברת זכויות "לאחר שהמשקיע המציא כתב התחייבות בו נטל את כל חובות והתחייבויות הקבוצה, ולאחר שמולאו דרישות הוועדה והוראות התקנון בדבר העברת המניות, החליטה הוועדה לאשר את העברת המניות", כך נרשם בהחלטת הוועדה בראשותם של השופטת בדימוס שרה ברוש, ד"ר רחל אדון, עו"ד ברוך כצמן, מנכ"ל ההתאחדות רתם קמר ויו"ר הרשות לבקרה התקציבית עופר אורליצקי.
כבר כמה שנים הפועל נמצאת במצב הזה שאין בעלים ועוד לא הגיע אף "רוטשילד" שרוצה לקחת את הצרה הזו.
אפילו בשנים הכי טובות לא היו כל כך הרבה קופצים.
נניח שמישהו רוצה לקחת את הקבוצה – הרי הכי זול יהיה לו לקנות מהמפרק בגרושים נכס נקי מחובות לפי החוק. כמו שבמקום לקנות את הדירה שנמצאת בכינוס מהחייב אני קונה ב – 30% פחות מהמפרק.
ועל עיסקת בת-ים –
שאלה : יש בכלל להפועל קשר או אחוזים במגרש ? בעיסקה ? אם אני מבין נכון הם פשוט היזם/מתווך אז בעצם מי צריך אותם בעסק ולמה שעיריית בת ים תיכנס לזה ? אלא אם הכוונה היא לקרוא לקבוצה מעכשיו הפועל בת-ים.

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2016

מול טביב העסק יחסית די ברור.
כל התביעות הישנות וגם נכסים (נגיד שמחר מקבלים דמי סולידריות על שחקן) שייכות לבן אדם והוא כבירי.
מי שחייב לשלם לדוס סנטוס והברזילאי השני זה רק כבירי – אבל בהסכם הרכישה (ויש מניות בנאמנות) בין כבירי לרמון ובשיפוי של רמון מול טביב – יש הסכמה ברורה שכל תביעה שתחול על המועדון תקוזז בכסף ישירות בין הבעלים.
כלומר :
כבירי אומר לטביב – אני אשלם את דוס סנטוס מקופת המועדון – אתה טביב צריך לשלם לי מכיסך לכיסי את הסכום – זה מהות ההסכם ביניהם.
תזכורת – רמון קנה את הפועל ב17 מיליון שקל מינוס סכום התביעות.
מכל הבלגן במועדון – זו החזית הכי שפויה שיש לכבירי.

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2016

עסקת בת ים היא כזו – אין לה קשר למועדון.

העיריה מוכנה לתת קרקע בחינם (קרקע לשימוש כאצטדיון ושטח מסחרי) ליזם שישיג התחייבות מקבוצת כדורגל (הפועל) לשחק במגרש – היזם צריך לבנות את האצטדיון מכיסו – היזם מקבל אותו ל25 שנה בלבד.
למועדון אין אחוזים במגרש בכלל – אבל כבירי הבטיח לעמותה שהוא לא יגבה מהקבוצה דמי שימוש וכיוצ"ב.
עקרונית על הנייר – זו בוננזה.

מתן גילור 14 בספטמבר 2016

לפי הדוחות הכספיים, טביב חייב *להפועל ת"א עצמה* בין תביעות מתקופתו שיאלצו לשלם. כבירי האדם הפרטי אינו צד לעניין.

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2016

זה לא מדויק מתן – זו היתה "קומבינת חיים רמון" – הוא התחייב לשלם לטביב 17 מיליון בכמה פעימות והניח שהתביעות יקזזו את הסכום שיצטרך להוציא מהכיס על הקבוצה – תיאורטית המחשבה אז הייתה שאם לקבוצה יהיו נגיד 8 מיליון שקל תביעות – אז רמון ישלם 9 והקבוצה תשלם מקופתה את ה8 – תיאורטית אז היו נכסים (וכמובן שבנו על אירופה).
זה חלק גדול מהבור הניהולי.

אני מניח שבדו"חות הם הגדירו את הכסף מהתביעות ככסף שיגיע מטביב – אני יכול להניח שכבירי התחייב שלא לקחת את הכסף הזה לכיסו אלא להזרימו אוטומטית לקבוצה.

מתן גילור 14 בספטמבר 2016

יש שתי אפשרויות:
1. שאתה טועה.
2. שהדוחות הכספיים אינם נותנים גילוי נאות.
אם 2 נכון, אז, לכאורה, יש אנשים שעלולים לשאת בסנקציות לא פשוטות.

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2016

אל תפסול את 2 האופציות מראש

מתן גילור 14 בספטמבר 2016

הסתכלתי שוב. כתוב "בעל מניות לשעבר" בלי ציון שמו, אז ייתכן שהכוונה לרמון (ואני מקווה בשביל הפועל ת"א שזה לא המצב, כי להכיר בנכס שנקרא "חיים רמון" זה לא עומד במבחן האדם הסביר). אבל בכל מקרה החבות היא כלפי הקבוצה ולא כלפי בעלי המניות.

רוח 14 בספטמבר 2016

הדוחות הכספיים נראים כנותנים גילוי נאות, ואת זה אפשר להבין בעיקר מחוות הדעת שמתייחסת ישירות ליתרת החוב המופיעה בדוח. חוב בעל המניות לשעבר, רמון או טביב, הוא הסכום שאותו חושבת ההנהלה הנוכחית שתוכל לחייב אותם בגין תביעות ש"שייכות" לתקופתם. רואי החשבון מסתייגים מההצגה הזו. החוב הוא אכן של בעל המניות לחברה ללא קשר לכבירי.

מתן גילור 14 בספטמבר 2016

יש הבדל בין טביב לרמון. אני לא חושב שבמבחן האדם הסביר ההנהלה והדירקטוריון יוכלו להגן על סכום בר השבה של למעלה מ-11 מיליוני ש"ח אם מדובר על חיים רמון. הרי ברור להדיוט שקצת מתעניין שבשום תרחיש סביר רמון לא מצליח לגייס כזה סכום. גם לא לשעורין. זה שרו"ח מסתייג רק מחשיד את עניין הגילוי הנאות.

ישי 14 בספטמבר 2016

למדת מטלב"י לראיין את עצמך?
בכל דבר צריך לחקות את מכבי?

no propaganda 14 בספטמבר 2016

"מיפוי כל הגרעון באופן מלא."
אתה טוען שהוא אפילו לא יודע למי הוא חייב כמה ?:)

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2016

בגדול כן. בעיקר בגלל התביעות.

Gil - Zimbabwe 14 בספטמבר 2016

כמה נצחונות ברצף והכל מתהפך…

עומר 14 בספטמבר 2016

זכייה באליפות ובכלל הכל נשכח ונסלח…

צור שפי 14 בספטמבר 2016

כמה נצחונות ברצף זה מדע בדיוני וזכיה באליפות זה מדע בדיוני פולני.

שלו 14 בספטמבר 2016

אם הפירוק קורה עכשיו חוסכים כמה שנים,
בינואר ג'ורג'יניו של סכנין יכול לחתום חוזה כי יהפוך בסוף העונה לשחקן חופשי.
בעלי קבוצה חכמים ינהלו משא ומתן מון סכנין ושיינפלד וינסו להוריד מחיר על שיינפלד.
אני מניח שיש יותר משתי קבוצות שרוצות את ג'ורג'יניו אם נוציא את מכבי ת"א מהמשוואה,
אז הכתובת היא שחר, להערכתי, ידע לתמרן את הפועל ולהוריד את המחיר של שיינפלד.
רק שחר יכול לשלם מחיר גבוה (ויהיה נמוך ממה שמכבי הציע בקיץ) ובזה די נגמרו הנכסים של הפועל.
את רייכרט לא ימכרו בסכום שיכסה את קנייתו, למכבי לא יחזור, גם לחיפה וב"ש לא נראה לי שיש בו עניין או צורך.

לגבי בת-ים לא יהיה.
זה חור שם לא יצמח כלום, אף אחד לא יבוא.
זה לבנות ארמונות בחול.

Lord Anthony 14 בספטמבר 2016

מה רצים פה כל כך מהר לפירוק?!
להפועל יש תזרים מזומנים יחסית סביר, שיאפשר לה לגרור את עצמה עוד מספיק שנים. קצת ידחו חובות, קצת ילינו שכר, קצת יקצצו בתקציבים וקצת יתנו לשחקנים לרדוף אחריהם בבתי משפט כדי לקבל את מה שמגיע להם, ולאט לאט יצליחו לצאת מהמשבר הנוכחי.
אלא אם כן יקרה משהו יוצא דופן והפועל תגיע למצב של מכבי נתניה בעונות האחרונות, קרי לא ישלמו שם משכורות לשחקנים במשך כמה חודשים, אין שום סיכוי שהקבוצה תגיע לפירוק.
הפועל תל אביב היא לא הקבוצה הראשונה שמתנהלת שנים עם חובות עבר, בכדורגל הישראלי כל עוד לא משתינים מהמקפצה כמעט הכל עובר.

תומר חרוב 14 בספטמבר 2016

הם כבר הגיעו למצב הזה מזמן.

צור שפי 14 בספטמבר 2016

יניב יקר, אני כמובן מודה על ההסברים ומוחמא מההקדשה ומהמחשבה למרות שבזמן הקריאה חלפה בראשי המחשבה שזה קצת כאילו מישהו יקדיש לי את השיר "באב אל וואד" (שלד הברזל שותק…) – כלומר אתה מקדיש לי סוג של הספד. אבל, כמו שכתבת זה אצלנו ב-DNA. אז שוב, תודה.

סער 14 בספטמבר 2016

לאיפה נעלמו כל עשרות המליונים רווחים מהליגה האירופית וליגות האלופות?

עדי אבני 14 בספטמבר 2016

או, הנה מישהו שלא הבין על מה המחאה מול טביב

עומר 14 בספטמבר 2016

העניין של פירוק…
כשתשובה ודנקנר הולכים לפירוק כל המדינה יורדת עליהם שאין להם מוסר ובלה בלה בלה.
עכשיו אנשים חושבים מה עדיף מקצועית להפועל… אז אולי עדיף ללכת לפירוק.
אז מה אם חייבים לאנשים כסף ויש ספקים ועובדים שהכסף הזה הוא הלחם שהם שמים לילדים שלהם על השולחן…
עדיף ללכת לפירוק, ככה נתחיל הכל מחדש ונבנה קבוצה לאליפות – זאת מנטרה שאולי אנשים לא מבינים, אבל זה הפתרון הכי פחות מוסרי מבחינת כולם.
מי שלא מבין את המשמעות, עכשיו הסברתי.
מי שמבין, חבל שדרכה המקצועית של הפועל תל אביב חשובה יותר ממצבם הכספי של אנשים שכל חטאם היה זה לתת לכם אשראי.

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2016

אני מסכים איתך, בתוך הכאוס הזה , הפירוק הוא הבחירה המוסרית פחות, אני חושב גם בהמשך לפוסט של תומר חרוב אתמול "שרקד על דמנו" וחגג את הדרך החדשה בנתניה .
שניק הפירוק מוצג בתקשורת כמשהו אופטימי שמאפשר התחדשות, יש בו חוסר הוגנות רחב ומועדון שמגיע לפירוק חייב להגיע לשם לאחר שמוצו כל האפשרויות.
אני חושב שהפועל עוד רחוקה משם, אבל אם תגיע לשם, קשה כאוהד שלא לראות גם את הטוב בדבר – הפועל סוחבת עוד פרשיות מעשור אחורה – פירוק יאפשר באמת התחלה חדשה. לכן חלק מהאנשים נאחזים בו.
אבל הסיטואציה הסבוכה בהפועל עוד לא שם.

צור שפי 14 בספטמבר 2016

גם אני מסכים שפירוק פוגע בנושים אלא שבניגוד לטייקונים שעומר הזכיר במקרה הזה עיקר הנזק ייגרם, כמו שכתבת, לכבירי וויצמן. זה הבדל משמעותי אבל כמובן שעדיין הדבר המוסרי הוא לעשות מאמץ כדי לא לפגוע ב״קטנים״.

yaron 14 בספטמבר 2016

אני חושב שהפועל מאוד מאוד קרובה לשם.
אם לא יקרה נס בת ים / סין ממש בקרוב אני חושש שהקבוצה תתקשה לסיים את העונה.

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2016

אלא אם נשכנע את קרויף שדודו ביטון הוא סמל אדום ואסור שייקח לנו אותו . אסור!

גורביץ' 14 בספטמבר 2016

על הדרך תשכנעו את ג'ורדי גם לגבי דגני.
הפטיש הלא ברור של שחר אליו יחזיר אותו שנה הבאה ישירות להרכב של חיפה בעמדת הכלבויניק בהגנה שכל משחק עושה טעות של גול

yaron 14 בספטמבר 2016

אני (אוהד מכבי) חושש ואותך זה מצחיק?
יאללה נזרום :-)

גיל ז. 14 בספטמבר 2016

כמה דברים בקשר לטור:
"אם כבירי יגיע לחדלות פרעון, כמו אלי שגב, ברגע שכבר לא יכול למכור בעצמו שחקנים, ברגע שלא יהיה לו הון וברגע שיחשוב שהכסף העתידי שהוא צריך להשקיע גדול משמעותית מהכסף שיפסיד – אז כל איש עסקים יילך לפירוק".
התרעתי על כך בעבר, כבירי הצהיר על הון עצמי מסויים עם רכישת הקבוצה, עכשיו ברור לכולם שהוא לא ביצע בדיקת נאותות, או כל בדיקה אחרת לעניין חובות הקבוצה. הוא פותח ברז ומגלה דליפה ברמה שמורידה את מפלס הכינרת, אז, במקום לעצור הוא משחרר עוד ועוד ועוד, ופתאום למעלה מרבע מההון העצמי המדווח שלו התאייד (או שכבר הושקע או שהוא חתום על ערבויות)- אז להגדיר אותו כאיש עסקים זה קצת מנותק מהמציאות, אגב, הוא עצמו לא מגדיר את עצמו כך אלא כאוהד שצמח מתוך שער 4.
קשה לי להאמין שאם כבירי לא בדק את חובות הקבוצה, הוא גם לא בדק את החוזים שנחתמו בין רמון/טביב/הראל וכיוצ"ב. לכן, הייתי לוקח בעירבון מוגבל מאד את כל ההדלפות בעניין הזה. ביום שניתן יהיה לעניין בהסכמים האלו, נוכל לחוות דעה משפטית רצינית ולא משאלות לב.
יש לי הרגשה שאם שמים על המאזניים התנהלות עיסקית רצינית טביב לוקח בגדול, ולכן בסופו של דבר הישועה לא תגיע מכיוון טביב.
אני גם לא מבין מדוע כבירי נכנס כבעל שליטה וכמממן היחידי מבלי שמראש הוא לא הוציא את כל מחזיקי שאריות מהמניות החוצה – גם זה לא מלמד על היותו איש עסקים (להבדיל-גולדהאר דאג שמרכז מכבי לא יחזיק בכלום כאשר הקבוצה עברה לידיו – הוא מחזיק בהכל )
גם מקרה מנדיונדו – רצית לפטר מצויין – שב עם הבן אדם וסגור עניין, למה לחכות בכלל לפסק דין ?
יש הבדל בין להתפשר עם ספקים ושחקנים שיש להם איזה שהוא רצון שהגלגל ימשיך להתגלגל ואולי יום אחד הם יצאו בכסוד, לעומת אנשים שמחזיקים בפסקי דין ואין להם סנטימנטים למותג שנקרא הפועל ת"א. (אגב, אני לא בטוח שבפירוק פסקי הדין האלו יעלמו מתחת לאבני המפרק, שכן בעתיד הפועל ת"א תרצה לשחק באירופה והעניין הזה לא יעבור מתחת לראדר (שוב, לא בטוח במאה אחוז מה המשמעות באופ"א, אלא אם כן השם לא יהיה הפועל ת"א). מה גם, שאי תשלום פסקי הדין יביא להפחתת נקודות והורדת ליגה על ידי אופ"א ואז הסטירה שכבירי יספוג לערך המותג שלו יהיה כואב מאד.
כל עוד עומד אוהד בראש של קבוצה (זה גם לתומר חרוב) ההתנהלות שלו תהייה חשודה, במקרה של הפועל ת"א ההתנהלות פשוט מטורפת בעליבותה.

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2016

מסכים עם לא מעט – אבל יש איזה ניגון בדה באזר שאוהד לא יכול לנהל קבוצה, זה שונה מאדם לאדם, במכבי סל לא ראיתי ששנים של ניהול מתוך רגש הרסו את העסק, את האמת גם בהפועל סל.

אנונימוס 14 בספטמבר 2016

אין פה בכלל עניין של אוהד לא אוהד. יש פה עניין של אדם שלא מבין כלום בניהול קבוצת כדורגל, ונתן לאנשים שמבינים כמוהו אם לא פחות לנהל את הקבוצה בשנה שעברה.
השנה נראה שיפור קל

גיל ז. 14 בספטמבר 2016

יחי ההבדל הקטן, ליד שמעון מזרחי היו בזמנו שמלוק, ברנוביץ, ועוד חבורה שלמה שהבינו מהר מאד מה צריך לעשות כדי שהכסף שמושקע מכיסם בקבוצה יביא לתשואה הגבוהה ביותר לחבורה הזו, הן מבחינת שליטה בליגה והן מבחינת הכבוד האישי והקשרים האישיים שהניבו להם גם לא מעט כסף ממכבי.
הם גם הבינו בזמן אמת את השינויים המבניים בשוק הכדורסל האירופאי, והפכו עם כניסת פדרמן ורקנאטי לחברה של ממש.
כיום, הניסיון להעביר את הבמה המרכזית לבני ההמשך, שניסיונם בשוק נמוך, התוצאות היכו חזק מאד.

yaron 14 בספטמבר 2016

כשראיתי את הראיון עם כבירי חשבתי שאוקיי, זה היה להציל את המועדון עכשיו או להתחיל בדיקת נאותות שתארך שנה ועד שתסתיים החולה ימות.
הבעיה הגדולה שלי היא מה שכבירי עשה מרגע שקיבל שליטה.
העונה שעברה היתה בדיוק הזמן לבדוק מה באמת המצב ולעשות תוכנית רצינית וכבירי ביזבז אותה על רייכארט, רכש ברומניה, החלפת מאמנים והגדיל את הבור בצורה משמעותית.
התנהגת כאוהד כי רצית להציל את הקבוצה, בסדר, ניתן להבין אבל המשכת להתהג כאוהד גם כשקיבלת שליטה ודירדרת את המועדון… את זה הרבה יותר קשה לקבל.

תומר חרוב 14 בספטמבר 2016

לגבי החובות מול אופא, הם נשארים גם אחרי פירוק/הקפאת הליכים.
לגבי אוהד בתור בעלים, אני עם פרנקו, זה לא חייב להיות לכאן או לכאן. מההיכרות שלי ומה שקורה עד עכשיו, האוהד אצלנו עושה את זה כמו שצריך.

גיל ז. 14 בספטמבר 2016

לא אמרתי שיש דרך אחת ואני מסכים שיש דרך לכאן ולכאן. מה שאמרתי שצריך לנהוג בחשדנות.
דבר שני, קל מאד לקבל קבוצה לאחר פירוק ובליגה השנייה, מה יקרה כאשר השאיפות שלכם כאוהדים יהיו שונות מהשאיפות של הבעלים ?
עוד חזון למועד.

אריאל גרייזס 14 בספטמבר 2016

אז מה שאתה אומר זה שיש שתי אופציות:
– הולכים לפירוק, מוכרים נכסים, יורדים ללאומית ובונים מחדש עם בעלים חדש
– לא הולכים לפירוק, מוכרים נכסים, יורדים ללאומית כי אין שחקנים בקבוצה, בונים מחדש עם בעלים חדש

אני טועה?

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2016

אני אומר שהמצב מורכב אבל בכיוון אחד או שניים בסוף נתאושש , נזקוף קומה ונחזור להפשיט קבוצות נחמדות מהשרון מנכסיהם.

תומר חרוב 14 בספטמבר 2016

בוא עם כל מה שיש לך. אחרי אוסידון, מני ויצמן והחבר שלכם מהמנהלת אני לא דואג מכלום.

מה שקורה בהפועל זה בדיוק מה שקרה בנתניה אבל יותר בגדול עם הרבה יותר נכלוליות כלפי חוץ, הרבה יותר הנחות מהתקשורת והגופים האחראים ובעיקר הרבה יותר עצימת עיניים מצד האוהדים.
בהפועל תל אביב יש עמותה שמחזיקה באחוזים ולא רק שאין לה שום סיי בניהול, היא גם רואה מה קורה ולא אומרת כלום. האוהדים של הפועל, הקהל הכי מאורגן בליגה, כזה שמסוגל להרים מהיום למחר הפגנה של 1500-2000 אנשים, שותק בזמן שמפרקים לו את הקבוצה (ועל הדרך גם מתערבים בקבוצות אחרות) ומדברים על אצטדיונים בבת ים.
השתלטה לכם על המועדון חבורה נכלולית ושקרנית שמי יודע מי עומד מאחוריה (והיא לא שונה בכלום מטביב) והאוהדים שותקים.
מה יקרה עכשיו זה לא הסיפור. השאלה שיותר מעניינת זה איך הגעתם למצב הזה, ובעיני זה די ברור: השתכרתם מהמחאה המוצלחת נגד טביב (שבינינו גם לא הייתה כזו מוצלחת, הוא יצא מהמועדון כמו שהוא רצה לצאת ממנו) וחשבתם שאם נפטרתם ממנו אז הכל בסדר עכשיו. לכן קל לזרוק עליו האשמות ולהפיל עליו חובות עבר, כי הם יודעים שהאוהדים יאכלו את זה (וגם אם יש לכך קייס, זה לא שאלו החובות המרכזיים שלכם).
סיבה שניה זה העניין עם מכבי. מכבי מצליחה אז אפשר לשתוק על הכל כל עוד מנסים לדפוק אותה ולהילחם בה. אז למי אכפת מהתנהלות אם לוקחים להם את רייכרט ואומרים שלא יעשו איתם עסקים. שנתיים התעסקתם בערן זהבי (וערן לוי עדי כמה אני מתעב אותו) ולא שמתם לב שלקחו לכם את המועדון. זה לא שלכם וזה לא בשבילכם ואני לא מדבר פה על דברים כמו מבנה בעלות אלא במובן עמוק יותר. ואתם עצמתם עיניים ושכנעתם את עצמכם שכבירי אוהד, שכבירי מליונר, שכבירי מלך כי הוא העיף את מורדי דדון ונשארתם בלי כלום. כשבנתניה הלינו שכר יצאנו למחאות מול הבקרה והתרמנו כספים לעובדים של מחלקת הנוער.
לי אין שום רגשות אשם בקשר להקפאת ההליכים כי אני נלחמתי על הלנות השכר האלו בזמן אמת ואני לא אחראי להן. שילכו לדפוק אצל שגב ואוסידון בבית.
ושום דבר לא ישתנה אצלכם עד שלא תתעוררו ותבינו שאוכלים לכם את המועדון ותקחו קצת אחריות.

אריק ב 14 בספטמבר 2016

כל מילה תומר!

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2016

תומר – אתה לא קורא את הקהל שלנו נכון , זה קהל שגייס 2.4 מיליון שקל לקנות 20 אחוז מסביב , כמה אתם גייסתם ? זה קהל שבנה את הטרנד של קבוצות האוהדים וזה קהל שגירש את טביב.
אם כל הכבוד למחאונת פה ושם בנתניה – בזמן שאצלכם העסק הסריח מקילומטרים (ואייל סגל היה אצלכם מני ויצמן בזמן הזה ) – יש לכם דרך לעבור לפני הטפות מוסר.

הקהל בהפועל מותש , אין כוחות לעוד הפועל אוסישקין זה כל הסיפור.
אולי עדיף באמת כמו בנתניה ללכת לפירוק – לשים בצד את העסקאות עם פיירברג , שנים של הלנות שכר חמורות ומחיקת חובות חדשים.
ואולי עוד לא הגיע הזמן לזה.

תומר חרוב 14 בספטמבר 2016

אני לא מטיף מוסר ואני לא בא לעשות השוואות מי קהל יותר טוב, את זה אני משאיר לאוהדי מכבי חיפה לעשות, i call it as i see it. כשקרה לנו מה שקרה כתבתי שהכל מגיע לנו וגם לכם מגיע. גירשתם את טביב? גם אנחנו גירשנו את אשר אלון הרבה לפני וגם אצלנו אנשים חשבו שזהו, הם סיימו בזה את העבודה.
העשרים אחוז שלכם לא שווים כלום ואת זה ראשי העמותה אומרים. אתם לא מותשים, אתם פשוט לא קוראים נכון את המפה ומוכנים לקבל הכל בתמורה לאיזו הבטחה שתחזיקו את הראש מעל המים עד שיבוא הגולדהאר שלכם. אתה כתבת על היגיון ותכניות הבראה, על הימורים מושכלים. וזה בסדר לטעות וזה סבבה לחלום ולהאמין שיהיה בסדר אבל מה אתם צריכים יותר מזה? ואתה אומר בדיוק מה שאני אומר, אתם מותשים ונותנים לאנשים לסובב לכם את הראש.

יניב פרנקו 15 בספטמבר 2016

העשרים אחוז שווים כלום.
אבל אוהדי הפועל גייסו 2.4 כדי לקנות חלק בקבוצה – אייל סגל שם 1.5 וקיבל את כל נתניה.
אם באמת הייתם כקהל מעורבים אחרי השנים האחרונות ולאור כל המודלים של קבוצות האוהדים הייתם לוקחים את הקבוצה.
אבל בתכל'ס ישבתם על הגדר בשנים נוראיות של קומבינה אחר קומבינה – והיום כמה שבועות אחרי כניסה של בעלים חדש כשעוד מוקדם בכלל להבין מה ולמה אתם מתלהבים מזה שהוא מקשיב לכם על הנייר ומכמה צעדים פופוליסטים.
וואלה -לא מבין מה אתה מצפה שנלמד מפה כרגע.

יניב פרנקו 15 בספטמבר 2016

דרך אגב – סתם כדי לדעת , כשגייסתם כסף למשכורות -כמה גויס ?

תומר חרוב 15 בספטמבר 2016

מה זה משנה כמה כסף? מה אתה חושב? שאני לא יודע שהקהל של הפועל מסוגל להרבה יותר מהקהל של נתניה? זה בדיוק מה שאני אומר. אני באופן אישי הייתי חלק מניסיון להרים מבנה של קבוצת אוהדים, יותר מפעם אחת וגם נפגשנו עם חברה מהעמותה של הפועל להתייעצות. זה לא הבשיל מכמה סיבות וברור לי שהקהל שלנו יותר פאסיבי (ולכן קשה יותר לצאת למחאות ולעשות מהלכים). תוציא מראש שאני בתחרות למי יש יותר גדול. אתם פשוט מעלימים עין כי אתם מאמינים ב'כוונות" כשכל מהלך שנעשה מלמד אתכם אחרת לגמרי.
אגב, גייסתם 2.4 מליון חד פעמי, כמה כל שנה מאז?

יניב פרנקו 15 בספטמבר 2016

זה משנה כמה כסף – כי יש הבדל בין כמה חבר'ה ניסו לעשות משהו טוב לבין מהלך אוהדים.
אבל אני מכיר את הטיעונים האלה – "אצלנו התרמנו לעובדים " כמעין טיעון מוסרי עליון יותר – בפועל אני חוזר שלא ראיתי בנתניה מודל השראיתי ואני גם לא רואה כרגע.

נ.ב.
אני חבר עמותה בסל מאז ההקמה אבל ברגל לא שמתי שקל – למה ? כי אני מבין שכדורגל בסכומים שרצים בענף זה לא ריאלי.
בזמן הזה (השנתיים האחרןנות) קמה גם מחלקה מרשימה בכדוריד של אוהדים – העשייה הקהילתית בהפועל גבוהה בהרבה מנתניה ומפגש אוהדים פה ושם בפייסבוק זה נחמד אבל במקומות שניתן להרים מהלכים הקהל של הפועל מתגייס.
היום ברגל זה פשוט לא ישים ובטח אחרי השנים האחרונות והתחושות של ההתשה שהם הביאו.

תומר חרוב 15 בספטמבר 2016

מאיפה הכנסת מוסריות לעניין? מי דיבר על מוסר? ושוב אתה נכנס להשוואות, אזאני אומר לך, בהפועל הקהל יותר טוב, הכי טוב, היחיד בדורו ומאכילים אתכם לקרדה.

יניב פרנקו 15 בספטמבר 2016

זה היה נתפש לי כמו טיעון צדקני. לא משנה.
אני לא מבין את הקביעה החד משמעית על הלקרדה. יכול להיות. אבל זו הפועל רגל שאני מכיר מגיל ילדות. מבורדקת ניהולית. אולי כבירי יצליח. אולי הוא נוכל. אולי הוא כושל בן כושל שיביא את הקבוצה לפירוק. כך או כך או כך. אנחנו קרובים לרגע הכרעה.
אם היו שואלים אותי ואני הרי רק אחד. אז הייתי אומר לקהל. שבו בשקט. תנו להנהלה הנוכחית להתרסק או להינצל.
אם נתרסק. אולי מפה יבוא שיקום אמיתי. אם לא. אז לא נורא.

עדי אבני 14 בספטמבר 2016

מה שקורה בהפועל רחוק מרחק רב ממה שקרה בנתניה. קודם כל בגלל שהקבוצה חיה. היא העבירה בבקרה תקציב מכובד מאוד, ויש לה, או אמור להיות לה מה להציע מבחינת כדורגל אבל חשוב יותר- יש בה אדם שלוקח אחריות על החובות. אין ריק כמו שהיה אצלכם אחרי שגב. והתשלומים כן משולמים בסופו של דבר.
אני לא אומר שהכל בסדר. ההפך הוא הנכון. אבל יש לנו עוד כברת דרך, שאני מאוד מקווה שלא נעשה עד שנגיע למצב שלכם לפני שנתיים.
אתה טוען שאנחנו מקבלים הנחות מהתקשורת, כשההפך הוא הנכון: כל עיסקה, כל עיכוב במשכורת, כל תביעה מקבלות כותרות ראשיות. ואני לא מתפלא- הסחלה של הקבוצות הגדולות מעניין יותר מאשר זה של ה"סימפטיות". אבל זה לא אומר שהוא מסריח יותר.
ועוד טענה שלך, בנוגע למחאה כנגד טביב- אם עוד לא הבנת, שם נעלמו העתודות שהיו אמורות לשמש בשנים רעות. 60 מיליון שקל עודף שנעלמו בספרי החשבון של טביב בלי שאיש יבין לאן. על זה בדיוק היתה המחאה. לא על שום דבר אחר. שם התחיל הבור, והוא נעשה בזדון. לרמון וכבירי סולחים ונותנים חבל לא משום שהם מנהלים גדולים. ההפך הוא הנכון. הם מנהלים נוראיים. גם לא משום צבע עדתם של רמון הבולגרי או של כבירי התימני. אפילו לא בגלל אהדתם להפועל. גם שאול אייזנברג היה אוהד הפועל וגורש. סולחים להם, וביחוד לכבירי כי רואים שאין להם כוונת זדון. כי הוא כן פותח את כיסו. כי הוא כן לוקח אחריות על הדברים. כי בסופו של דבר הוא כן מנסה לפתור את הבעיות שאת רובן הוא ירש.

תומר חרוב 15 בספטמבר 2016

גם אצלנו הקבוצה עברה כל שנה בבקרה. גם בעונה שעבר, אחרי שגב, כשאמרו לנו שהכל נקי. אולי אם לא היינו מקבלים את ההנחה הזו מהבקרה אז אנשים היו מקבלים את הכספים שלהם

עדי אבני 15 בספטמבר 2016

עברה, אבל על תקציב מינימום. לא על 45 מיליון כמו הפועל של השנה. אבל עזוב, זאת לא הנקודה. בסופו של דבר כבירי כן שילם את רוב החובות המידיים. נכון, באיחור, נכון, זה לא בסדר. ונכון, כולנו היינו מעדיפים שישלמו הכל ובזמן. אבל אם חושבים על אותם בעלי חוב- בהנחה שלא מתדפק איזה רוטשילד בדלת, הסיכוי הגדול ביותר שיש להם לקבל את חובם זה מכבירי. כי הוא ערב לחובות האלה, כי הוא הראה בשנה שעברה שהוא משלם אותם (גם אם בקשיים ואחרי סחבת) ובייחוד כי הוא מראה אקאונטביליטי להם, שזה הרבה יותר ממה שהיה בנתניה

Lord Anthony 15 בספטמבר 2016

הטענה שכבירי משלם את החובות, או לחילופין מראה איזושהי אחריות עדין נתונה הוכחה.
בינתיים, לפי הצהרת המועדון, הגירעון גדל בעונה הקודמת ב 10 מליון ש"ח, וזה תוך כדי הלנת שכר של העובדים והשחקנים במועדון, כמו גם אי תשלום כספים (חלקם לא בסכומים משמעותיים) עבור מהלכים שבוצעו בתקופתו.
האחריות שכבירי כביכול מראה זה כמו מאמן שאומר אחרי הפסד שכל האחריות עליו וממשיך להתנהל כאילו לא קרה כלום.
לאור ההתנהגות של כבירי בשנה וקצת האחרונות, אם הפועל היתה חייבת לי כסף הייתי מאוד מאוד מודאג.

יניב פרנקו 15 בספטמבר 2016

אם גם לי כבירי היה חייב כסף הייתי מודאג.
גם לא בטוח שהייתי מספק שירות או הולך לעבוד אצלו בסיטואציה הזו.
ועדיין המערכת עובדת וספקים מספקים וכנראה שחלקם לא כסילים מוחלטים.

Lord Anthony 15 בספטמבר 2016

העובדה שהמערכת עובדת כרגע, היא לא אינדיקציה לכך שהיא תמשיך לתפקד גם בעתיד.
כל החברות שפשטו רגל עבדו עד שהם פשטו רגל ואז הן הפסיקו לתפקד.
אני לא יודע כמה הפועל קרובה לפשיטת רגל ואם בכלל, אני רק מצביע על העובדה שבתור מועדון שמצוי בחובות האסטרטגיה שננקטה בעונה שעברה – הגדלת חובות המועדון, היא כנראה לא המתאימה ביותר בשבילו. בייחוד לאור העובדה שמאחורי הפועל לא עומד אדם שמסוכל לכסות את חובות המועדון, כפי שניתן לראות מארועים כמו אי תשלום החוב לת'ון, חוב שלאור התקציב של הפועל הוא זניח.

יניב פרנקו 15 בספטמבר 2016

אתה כמובן צודק. ופירטתי בפוסט את דעתי.
מצד שני אין מערכת שפושטת רגל בלי שתעורר תחילה שורה של תמרורים – בענף הזה יש בקרה (השאמורה לקחת ערבויות), סוכנים, ספקים רציניים – כל אלה מספקים לקבוצה חמצן ולכן עד להודעה חדשה, העסק עובד ואני כאוהד מתכוון להתעסק בעיקר באכזבתי מהיכולת על הדשא.
אם וכאשר תגיע הקבוצה לפשיטת רגל ואם וכאשר תיווצר סיטואציה למעורבות במודל הסל או כל מודל אחר – אני אחשוב איפה אני רוצה להיות (ולדעתי זה יהיה במכסימום כחבר משלם בעמותה כזו או אחרת).
מצד שני אני עדיין מקווה שלאנשים שמנהלים את זה כרגע יש תמונה רחבה יותר על המצב הפיננסי של הקבוצה ושלהם ואיפה דבר פוגש דבר.

אנונימוס 15 בספטמבר 2016

גם להפועל תחת שאול אייזנברג היו עד הרגע האחרון אנשים שנתנו שירותים ובאו לשחק.

השום של בז׳ה 14 בספטמבר 2016

כפי שאמרתי, הפועל תל אביב מתה, כביריהו הוא זה שיגמור סופית את הקבוצה, וטוב שכך. היסודות היו רקובים מאז מעולם, אין לקבוצה הזאת צידוק וכבירי הוא בדיחה במקרה הטוב או בובה במקרה הרע, צריך להגיד שלום יפה ולזרוק את זה לפח. היה טוב וטוב שהיה, יאללה הפסולת לפח וחסל.

עומרי (ירוק) 15 בספטמבר 2016

אין לקבוצה הזו צידוק? נו באמת..

השום של בז׳ה 15 בספטמבר 2016

הבט
החובות רק גדלים, ובעל בית לא עשיר במיוחד ולא מבין כלום בניהול. קהל אלים שעושה בעיות, לא משלמים כסף לעובדים, נשמע לי כמו אירגון גוסס.

Comments closed