בשביל הסיכוי שזה לא בלוף

יש שחקנים בהפועל שצריכים להתחיל להוכיח, לעצמם, למערכת, בשביל הקריירה שלהם, לא שלנו.

אני כבר השלמתי עם הרעיון של הפירוק , ואני הייתי מגדולי המתנגדים, עסק כושל, כל עוד מצליח להחזיק מעט את האוויר מעל המים, סיכוייו להצליח בטווח הארוך קיימים, גם אם ההווה שחור.

הדרבי סימן לי משהו אחר , שאולי כדאי להרפות, שיילכו לפירוק, שנה שנתיים ונחזור, מה רע, נופש קטן בלאומית והפועל זו לא מכבי נתניה, שלאף אחד לא באמת אכפת , יעלו , יירדו, יעלו שוב ויירדו שוב ,הפועל זה סיפור אחר וכולם מחכים לזה, עוקבים "בדאגה" אחרי הלנת השכר לחן עזרא ודגני , מנטרים כל חשבונית שחוזרת ומצלמים משל היו לסטר פרימן כל תביעת בוררות .

ופירוק של הפועל תהיה מסיבת שונאים גדולה מאוד – איך כתבו בוואלה "המהלך שיכול לשקם את כל (כל!) הכדורגל הישראלי" – וואלה ? וואלה!.

אבל השלמתי. יהיה יותר קשה מהטיול של נתניה, שטויות.

*

ועכשיו מה זה הדיל הזה עם הסינים ? חתימה על הסכם, נראה רציני, בעוד כמה שבועות בפרלמנט הסיני, אופציה לבעלות ואיך אומרת שירי אלג'ם "וחשוב לזכור מירי שהכסף עוד לא בקופה של הפועל.

הראש כבר מפנטז, על "האורנים הגדולה" – אצטדיון חדש, סינים בתמונה, כבירי ומני לבד , אולי מושכים פנימה עוד גורם רציני שאומר לעצמו שחיבור עם ממשלת סין זה לא דבר רע לעסקים, סגל סביר, קצת חיזוק, סוגרים את התביעות, מורידים את הלהבות, מסדרים טיפה את העסק ויאללה, יש דאבל לקחת כמו תמיד בשנה הראשונה של כל עשור, וזה ממש תיכף.

ומצד שני הלב אומר להרגיע, וששירי אלג'ם צודקת .

*

אבל בסגל של הפועל יש כמה שחקנים שלא צריכים לדאוג באמת, אם הפועל תתרסק, או תגיע לקשיים תזרימיים חמורים עוד יותר, הם ימצאו בקלות את התחנה הבאה, אולי גם תחנה טובה יותר מהקיים, אולי זה מה שגורם להם לתת את המינימום, מה יש לאלטמן כזה לדאוג ? לשחקני נבחרות , לשוינפלד. ייסתדרו בכל תסריט.

אבל העופר ורטות צריכים להסתכל במראה ולשאול  את עצמם האם הם מוכנים לקחת את הסיכון, אם הם מבינים שכל מי "שדואג" להם היום , שכל מי "שמבין" שהיכולת זה בגלל "השכונה" שמוריד מהם אחריות, עושה להם שירות רע, האם שיימן חושב שזה הכי טוב שהוא יכול, שגל שיש מבין את גודל הבעיה, שאביחי ידין מבין את מה שהבין גל אלברמן לפני חמש שנים כשמכבי שלחו את הסמל להתאמן עם הנוער ? שיש לו עוד כמה שנים טובות לעשות כסף טוב ושככה יהיה לו קשה.

שחקני הפועל צריכים להבין – אם זה יילך לקיצון הפירוק הם בבעיה ואם זה יילך לקיצון השני – הם יכולים להצטער בגדול שלא נתנו את כל מה שיש להם, שלא גרמו למערכת להשאיר אותם, זו הפועל חבר'ה, להביא סגל חדש לגמרי בחלון העברות אחד זה משהו שעושים פה לפעמים.

*

וזה מתחיל היום מול אשדוד, בעוד כמה חודשים נבין מה הסיפור הסיני הזה אומר.

אבל בשביל הסיכוי שזה אמיתי , הורטות צריכים להתחיל להתעורר.

 

 

מ-3-1 לניצחון
אחרי אשקלון ולפני הדרבי. המשחק הכי חשוב של העונה

39 Comments

משה 5 בנובמבר 2016

מאחר ועופר ורטה גדל באשדוד אני מקווה שיבין שמצבם קשה וישחק כמו ששיחק עד היום בהפועל. מעבר לכך, כמות הקבוצות החלשות בליגה כל כך גדולה, הוא ימצא קבוצה בקלות גם ביכולת הזו.

יניב פרנקו 5 בנובמבר 2016

בשכר של הפועל ? לא חושב.
שיסתכל על ליאור לוי כדוגמא

משה 5 בנובמבר 2016

אני לא יודע כמה הוא מרוויח אבל אני מתאר לעצמי שאתה צודק.

עודד 5 בנובמבר 2016

איזה שכר יש בהפועל? עם כמה שמ.ס. אשדוד קבוצה מבאסת, לפחות הוא יקבל שם את השכר בזמן.

יניב פרנקו 5 בנובמבר 2016

זה כמובן לא עומד במבחן המציאות. השחקנים מקבלים את השכר במבחן התוצאה וגם העיכובים שיש (ויש) שווים לחלקם את הפרמיה המאוד גבוהה של החלופות.
זו גם הסיבה שבקיץ חתמו בקבוצה לא מעט שחקנים "בכירים" למרות שידעו בדיוק מה מוסר התשלומים.

גיא זהר 5 בנובמבר 2016

למה שחקנים די בכירים כמו אייבנדר וורד חותמים בבית"ר שגם שם לא ממש משלמים בזמן? לקבוצות הללו יש עדיין משיכה ולא חשוב כמה הן מצליחות

יניב פרנקו 5 בנובמבר 2016

זה יותר ממשיכה.
הם מעדיפים 100 שקל באיחור על פני 60 שקל בזמן (לפעמים גם ה60 בעיכוב)
המשיכה ואור הזרקורים זה רק בונוס.

גיא זהר 5 בנובמבר 2016

לא תמיד הם מקבלים יותר כסף בביתר מאשר בקש או בני יהודה לדוגמה. דוגמה קצת יותר קיצונית אבל יובל שבתאי הודה שהציעו לו ברעננה חוזה טוב יותר מבש והעדיף את בש בגלל האתגר

מאיר (חדש בשכונה) 5 בנובמבר 2016

כאוהד מכבי שלא מגדיר עצמו כשונא הפועל, נדמה לי שאתה רומז באנדרסטייטמנט שהבעיות של הפועל מתחילות ברצון של השחקנים. לא נראה לי שהם אפטיים, בטח לא אצל לוזון. הבעייה היא עדיין חיבור וחוסר בטחון שנובע מהכשלונות בפתיחה.

גיא זהר 5 בנובמבר 2016

מסכים עם מאיר, קשה לי להאמין שרוב השחקנים לא מתאמצים. זה לא שמדובר כאן בטאלנטים יוצאי דופן עם כל הכבוד לזה שאלטמן הקטן כיכב מול הנבחרות הצעירות של יוון ואלבניה. אלברמן הוא מקרה יוצא דופן שהקריירה שלו קמה לתחייה, שידין ישחק חמישה משחקים ברציפות, נדבר (הבן אדם גמור פיזית). אומנם להפועל בסיס אוהדים גדול משל נתניה (או פ"ת) שלקחה לא הרבה פחות אליפויות מקום המדינה, אבל כמות המינויים (והצופים בהתאמה) קפצה בעקבות הקדנציה הראשונה של גוטמן. עוד כמה שנים כאלו ותחזרו לימי 4000 איש בבלומפילד (והרבה בגלל הכאוס – מעגל קסמים שמפחדים לאבד קהל ואז משקיעים כספים מופרזים בקבוצה ובעצם בפועל בונים קבוצה גרועה ומאבדים קהל).

יניב פרנקו 5 בנובמבר 2016

אני חושב שזו סיטואציה מורכבת, בוודאי שהשחקנים לא "אשמים" – אבל זה לא באמת משנה, שחקן בשנת חוזה תמיד נותן יותר (כהנחת עבודה) – שחקן או עובד במערכת מפורקת נותן פחות – עכשיו השחקנים של הפועל צריכים לחשוב שייתכן והמערכת והיום יום שהם חווים אולי תשתנה, אולי תשתפר – שלא ייקחו אותה כמובן מאליו.

בסוף כל אחד אחראי על הקריירה שלו , אולי הם מאוכזבים מעצמם שחתמו בהפועל, זה לא משנה, הם כרגע פה, שיעשו את הכי טוב בשבילם.

סמובר 5 בנובמבר 2016

הסינית האדומה? כל ישיבה שם מרגישה כמו מסע במנהרת הזמן.. אחלה פאד תאי

שלו 5 בנובמבר 2016

אני לא הבנתי,
בהסכם שנחתם, מה הסינים מקבלים?

אנונימוס 5 בנובמבר 2016

את הזכות להשביח שחקנים למכבי

יריב ס. 5 בנובמבר 2016

100+

אמיתי 5 בנובמבר 2016

לפי מה שאני מבין את החוזה לבניית האצטדיון בבת ים. הם סוג של חברת בנייה לא?
תעלת בלאומילך אול אובר אגיין

שלו 5 בנובמבר 2016

לפי העיתונות כל הדיונים והחוזים לגבי האצטדיון זה למשא ומתן עתידי, גם אחוזי בעלויות.
לי זה נראה כמו פירמידה.
לא נראה לי שיש סינים או כסף רק נסיון לקנות זמן.

yaron 5 בנובמבר 2016

ממה שאני הבנתי בשלב א' הם נותנים 50 מיליון בחמש שנים והם רק ספונסרים. סוג של "דמי רצינות".
ברגע שזה נחתם מתחילים לדבר על הרבה יותר כסף תמורת איצטדיון ובעלות.

אודי 5 בנובמבר 2016

בזמן ש-GRRM מתעכב לו עם הספר השישי של A Song of Ice and Fire, אני נהנה לקבל את מנת הפנטזיה שלי בפוסטים שלך.

יואב 5 בנובמבר 2016

רק הערה בקשר לאלברמן- לכן מאור החוכמה מוטי איוניר יחזור שוב לעמדת הפרשן. אם הקשר הטוב בארץ לא התאים לו לפני חמש שנים(ולוגאסי כן), אז כנראה שהוא מבין אחרת את המשחק. זה אנחנו הטיפשים.

גיא זהר 5 בנובמבר 2016

אני מבקש, יש לנו מונופול על השם מאור. לגבי איווניר הוא מאמן בינוני מינוס, אבל מעדיף אותו על המהלך המדויק בכל מצב. לגבי אלברמן, הקשר האחורי הטוב בליגה הישראלית בשנים 13-15. מתחילת העונה הנוכחית ירידה מאוד גדולה (גם לאוגו דרך אגב). כרגע נטע לביט משאיר לו ולאחרים אבק.

השמן 5 בנובמבר 2016

מסכים איתך לגבי אלברמן. אבל לשים אותו ואת ידין באותו משפט זו הגזמה פראית. מילא בנושא יכולת כללית, אבל המרחק ביניהם בנושאי מקצוענות/מוטיבציה ואופי הוא עצום

יואב 5 בנובמבר 2016

גיא,
ממש לא מסכים איתך(לא מחליף את גל בטעם החודש החדש), אבל זה לא האישיו בכלל. גל מדהים הרבה יותר שנים ממה שציינת אבל הפרשן חשב שהוא לא מתאים. הוא וכרמלי הגאון השני. ולכן הוא כנראה יחזור להאיר אותנו בתובנות של- מה המאמן צריך לעשות.

גיא זהר 5 בנובמבר 2016

אני חושב שמוסכם על שנינו שאיווניר מאמן לא משהו בלשון המעטה ושהוא טעה לגבי אלברמן (ארבע שנים מצוינות וגם כמה טובות בפ"ת בבית"ר ובחו"ל – האם הקשר הכי טוב בארץ – לא בטוח, לצורך העניין בעונה של סוזה זהבי שיחק בקישור). דרך אגב הקטע ששחקן נשלח להתאמן עם הנוער הזוי. עדיין מעדיף את איווניר כפרשן על כמעט כל אלטרנטיבה אחרת בארץ (ולא שהוא משהו שאפשר להתגאות ו גם בתחום הזה פשוט כל דרדר במדבר פרח).

יואב 5 בנובמבר 2016

מסכים

משה 5 בנובמבר 2016

איווניר פרשן גרוע בעיני, מתעסק בשופטים ובהסברים תוצאתיים. כועס על שירצקי שהחזיר לנו אותו.

Ollie Williams 5 בנובמבר 2016

מקרה גארי נוויל מלמד שמאמן גרוע עדיין יכול להיות פרשן טוב.
האבסורד הוא שבניגוד לנוויל, כשאיווניר מפרשן הוא תמיד מסביר למה המאמן טועה ואיך הוא היה מציל את המצב. חבל רק שהעובדות מלמדות את ההיפך הגמור

שלו 5 בנובמבר 2016

לדעתי לאלברמן תמיד יש ירידה בשלב זה של השנה (גם מיכה מתחיל כל שנה לאט).
גם למכבי וגם לב"ש מה שחשוב מתחיל בפברואר מרץ.
עד אז יש זמן לשחקנים להיכנס לכושר ולא להיפצע.

בלייק 6 בנובמבר 2016

אני כבר לא זוכר את כל הפרטים, אבל הספסול, ייצוע וניעור של אלברמן לא היו מסיבות מקצועיות, לא רק לפחות. הימים היו ימי האכזבה הגדולה מהקבוצה היקרה שבנה אבי נמני, וניסיון להיפטר או לפחות לצמצם חוזים כבדים. קולאוטי ואלברמן היו עם חוזים יקרים מאוד אחרי שחזרו לארץ מגרמניה. איווניר טען וטוען עד היום שהוא קיבל הוראה לא לשתף את אלברמן כניסיון ללחוץ עליו לקצץ משמעותית בשכרו או למצוא קבוצה שתיקח עליה את החוזה.
כמובן שאין לי את העובדות המדויקות, אבל היו שני נראטיבים מאחורי הייבוש של אלברמן, וחשבתי שכדאי להזכיר גם את השני.

איאן ראש נטול שפם 5 בנובמבר 2016

ואולי זה הכל סיפור של השתלטות עוינת?

הסינים באו לבנות פה איצטדיון וגורדי שחקים בשלושה חודשים. אפילו כחלון מרוצה מכבירי.

אבל לענייניו – ורטה כמשל תפור להיות ליאור לוי ודומיו

נכון ג'קי תמיד יחזיר אותו הביתה, המחיר יהיה בצורות אחרות. לאו דווקא בדמות משכורת נמוכה יותר בזמן, אבל היי הוא יהיה קרוב לאימא.

צור שפי 6 בנובמבר 2016

קריאה רצופה של הפוסט שלך ושל פרוסנר זה חתיכת מנת יתר של wishful thinking. הבעיה שאצלך אני גם מושקע ריגשית.

תומר חרוב 6 בנובמבר 2016

זה מתחיל להזכיר את משה דדש בניינטיז שכל קיץ סיפר גוזמאות על רוכשים שיבואו לקנות את ביתר…

רק משהו קטן 6 בנובמבר 2016

אני יכול להשבע שאתה האוד הפועל הכי אופטימי בגלקסיה אתה גורם לגיל שלי ופרוסנר להראות כמו נביאי זעם . בין כל התבוסתנות שנקראת אהדת הפועל זה מרענן נחמד ודי משעשע לראות את זה ( בלי אף טיפה של ציניות) . אני מקווה בשביל ובשביל הליגה בארץ שזה יקרה. עד אז נתענג מהצד

Lord Anthony 6 בנובמבר 2016

לי זה מתחיל להראות כמו תרגיל עוקץ.
אני מקווה שזה לא, אבל במקרה שכן זה יכול להיות בסיס מעולה לסרט.

yaron 6 בנובמבר 2016

אני חושב שזה החשש הגדול (והמודחק) של אוהדי הפועל.
בא בעלים עתיר נכסים (כביכול) ובתוך שנה הקבוצה על סף פירוק ומדברים על מכירת הקבוצה לסינים.

Lord Anthony 6 בנובמבר 2016

מכירת הקבוצה לסינים זה החלום הרטוב שלהם, ככה מושכים את האוהדים כדי שלא יעשו רעש, כי ממש עוד מעט מגיעים הסינים ושופכים מלא כסף על הקבוצה.
לדעתי אלא אם יתגלו הוכחות נוספות צריך להתייחס לכל הנושא זה בחשדנות יתרה, יותר מדי נורות אדומות כבר נדלקו בסיפור הזה.

yaron 6 בנובמבר 2016

אני לא יודע…
יניב, מכירה לסינים זה חלום מבחינתך?

יניב פרנקו 6 בנובמבר 2016

מגן ימני פורץ באגף ומרים לחלוץ שממוקם היטב זה חלום עבורי.
אבל.
כן, בהחלט, בתסריט של הסינים יש אופציות ורודות בעיני.

עמי ג 6 בנובמבר 2016

אתמול פיניתי 50 דקות כדי לראות קצת את הפועל תל אביב קבוצה שאני נחשב לאוהד ותיק שלה (גם אם לא פעיל) וזוכר לה חסד נעורים.
ראיתי את המחצית השניה נגד אשדוד.
רשמי:
1. זה מזעזע.
2. זה נראה נורא.
3. זה לא כדורגל.
4. הקבוצה מעוררת רחמים.
5. הם לא אמורים לשחק באדום?

Comments closed