סוד ההצלחה של באר שבע

שום דבר חכם או חדש, אבל כשמסתכלים על התמונה המלאה זה מעט מחדד את הסיטואציה

כמה דברים על "סוד ההצלחה" של באר שבע – במיוחד על ההשוואה מול מכבי.

 

דילמת השוער – באר שבע הלכה על שוער ישראלי במקום שוער זר, תיכף ארחיב בנושא, אבל מאחוריי ההחלטה הזו יש היגיון – שוער זר טוב ככל שיהיה בהינתן העובדה שישחק בקבוצה שתוקפת (יעמוד בפחות אתגרים) והגנה טובה יהיה שווה כמה שערים פחות משוער זר מוצלח ככל שיהיה – העובדה שלבאר שבע התפנה מקום של זר היא משמעותית.

כמות זרים – ברגע שמכבי ת"א הלכה על שוער זר ולא ניצלה את התקן המלא – נוצר לבאר שבע יתרון של 6 שחקני שדה זרים מול 4 – באירופה היא מנצלת בחלק מהמשחקים את כל המכסה, בארץ זה מקנה לה יתרון משמעותי בסעיף הבא, בנוסף אין בכלל ספק שבאר שבע פשוט פגעה בזרים והם חלק משמעותי בהצלחה שלה – בהשוואה למכבי ת"א וחיפה זה יתרון משמעותי.

פיסיות – שימו לב לזרים של באר שבע , כמה הם חזקים פיסית מהישראלי הממוצע וגם בהשוואה למצבת זרים ממוצעת, זה נראה די מכוון, זה נראה גם כשיום אחד יביאו להובאן מחליף זה כנראה יהיה זר פיסי יותר (לא סתם יש דיבורים על איגיבור) – אבל זה לא רק בזרים, לבאר שבע יש כמה ישראלים מאוד פיסיים כמו בן שהר, צדק וראדי – זה היה חלק משמעותי מההצלחה של מכבי עד לרגע שבאר שבע סגרה את הפער, למעשה התחושה שלי שבהרכב אופטימלי קבוצה נגד קבוצה לבאר שבע יתרון קל בנושא הזה, אי אפשר בכלל להשוות את זה למצב בתחילת עידן ג'ורדי.

אין צעירים – למעשה אם אני מסתכל למעט מיכאל אוחנה, באר שבע לא מתיימרת לגדל צעירים תוך כדי תנועה, נראה שהם פיצחו משהו מאוד נכון במובן הזה, שחקני הסגל שלה הם בעיקר מנוסים ונמצאים בפיק של הקריירה, הם לא מתיימרים לגדל שחקנים בעצמם ומעדיפים לשלם סכומי העברה לא קטנים על רכש איכותי שמגיע בזמן נכון לקריירה, אני לא חושב שזו נקודת בעיה במכבי אבל דור ואליאל פרץ ושגיב יחזקאל

המשכיות בעמדת המאמן – הדיון של ישראלי מול זר הוא לא הדיון הנכון, באר שבע עשתה שלוש שנים עם אלישע ונכנסת לשנה שנייה עם ברק בכר (שנראית כמו רומן ארוך ) – מכבי ת"א החליפה בזמן הזה הרבה מאוד מאמנים – זה מחדד בעיני את הדיון על מכבי חיפה ות"א והמודל הזר – זה לא משנה איכות המאמן (כלומר, זה בוודאי משנה) כמו ההמשכיות בעמדה הזו והיכולת לשמר ידע.

אפקט טרנר – משמעותי מאוד עבורה, אי אפשר לנטרל את זה מהמשוואה, במיוחד מול מכבי ת"א – באר שבע משחקת באצטדיון הכי ביתי בארץ היום (יותר מסמי עופר) , למכבי יש בעיה בנתניה, גם כשהאצטדיון מלא , אוהדיה באים למסיבה בעוד שהתלונות על הפקקים והאווירה נשמעות ברחבי הטוויטר ללא הפסק.

אלונה – אלונה פה, בכל משחק, מעורבת, שמחה ונהנית מהסיטואציה, לעומת המצב של מיטש וג'ורדי והיעדר המנכ"ל – גם פה ניתן לראות שהצוות הניהולי בבאר שבע עובד ונוכח לעומת הצוות במכבי שנעדר – אם מסתכלים גם על מכבי חיפה רואים שהעובדה שהחליפו מנכ"ל (אסף בן דב ) והביאו מנהל מקצועי שנראה רעב עוזרת להם מאוד – אי אפשר לנתק את זה מהסיטואציה.

החלון האחרון (לפני הקיץ) – בינואר האחרון באר שבע קנו את שבתאי, בראון וגדיר, שלושה שחקני רוטציה טובים ואגו נמוך (יחסית) – מכבי קנו את מדוניאנין (רכישה טובה) וסה (נפילה בהרבה כסף) , באר שבע נבנית חלון אחרי חלון, היכולת לפתור בחלון אחד את כל הבעיות היא מאוד מוגבלת (כל חלון וההזדמנות שלו).

 

ויש שם קארמה טובה ו"תחת" של מנצחים.

*

זה נראה כאילו מישהו קרא את כללי המשחק נכון יותר וזה מאוד מפתיע שכן זה היה אמור להיות היתרון הגדול של המערכת במכבי.

וכשמסתכלים לגביי ינואר וקדימה – הבעיה של מכבי היא בסיסית יותר (למרות שכסף והסגל הנוכחי זה כוח) – למכבי יש בעיה בצוות הניהולי שצריכה פתרון קבע, אין אצטדיון בית בעתיד הנראה לעין, יש סגל עם הרבה מאוד החלפות שצריכות להתבצע ויש שאלה לגביי המאמן ואופי ההתנהלות.

קריסת הקונספציה
נו האדל - סיכום מחזור 12 / עידו גילרי

70 Comments

יואב 28 בנובמבר 2016

מסכים עם רוב הפוסט. אחלה פוסט יניב.
מעניין איך מכבי תתרומם ומתי…
בלומפילד היה מקור אנרגיה בלתי רגיל. אתה בוודאי יודע למה אני מתכוון. סיטואציות כמו זניט או לחילופין אינטר ובש, שהן סיטואציות מעצבות עונה ודינמיקה, יכלו ללכת למקומות ההפוכים.
למכבי אבד מקור האנרגיה הזה בזמן הכי לא נכון מבחינתה.
בעיה.

shadow 28 בנובמבר 2016

מסכים עם החלק של האיצטדיון.

קבוצה כמו מכבי לא יכולה להרשות לעצמה להתחרות עם יריבה (בשיא כוחה היום) ללא איצטדיון ביתי ועוד בשנה שאין לה את זהבי.

כל השאר ה ניתוח נסיבתי שבעוד שנה יכול להזרק לפח ואולי גם עוד השנה.

אף אחד לא מתייחס לעובדה שלדעתי באר-שבע מגיעה/הגיעה לשיא מוקדם מדי.

העונה עוד ארוכה מאוד ויש פליאוף עליון. עוד לא עברנו את ינואר והחלון ששם יש דברים משמעותיים שיכולים להשתנות ואני בכלל לא מדבר על פציעות.

shadow 28 בנובמבר 2016

ה = הוא

גיא זהר 28 בנובמבר 2016

ניתוח יפה יניב. חלק מהשחקנים (גורש, ראדי, הובאן, ברדה) מעבר לשיא אפילו. shadow הקטע שבאר שבע, במיוחד בליגה ברוב המשחקים אפילו לא משחקת בפול גז. היא לא בשיא שלה. מה שנכון זה שעל שחקנים כמו ביטון, אוגו, צדק, ויטור, וואקמה וקורהוט יש עומס גדול.

Shadow 29 בנובמבר 2016

אני לא חושב שבסגל הקיים באר שבע מסוגלת לשחק הרבה יותר טוב. אני חושב שהם בשיא או ממש קרוב לשם.

לדעתי השיא מוקדם. נחיה ונראה.

על גולדן אמרו אותו הדבר שנה שעברה ובסוף הם הפסידו אליפות.

נכון שהיו שם גם פציעות והרחקות אבל אף אחד לא מבטיח לבאר שבע שזה לא יקרה גם לה.

שורה תחתונה העונה עוד ארוכה. מאוד ארוכה.

אביעד 29 בנובמבר 2016

כן אבל כאן זה ליגה שם זה פלייאוף, באר שבע ומכבי לא ייפגשו לסידרה ראש-בראש. גם אם באר שבע תאבד קצת מהיכולת, וגם אם מכבי תתאושש, הפער האיכותי של באר שבע משאר הליגה הוא כזה גדול שקשה מאוד לראות אותם מתחילים לאבד נקודות בקצב.

גיא זהר 29 בנובמבר 2016

Shadow אני רחוק מלמהר לחגוג, נהפוכו. יתרה מכך, אני מסכים שאת הכבדות נרגיש בעיקר באפריל מאי. עם זאת, מכבי התחילה את העונה עוד מוקדם מב"ש (גם חיפה התחילה מוקדם אבל שיחקה עשרה משחקים לפחות פחות ולכן טרייה יותר). עם זאת, אתה מוזמן להסתכל על משחקי ב"ש בדרך כלל לוקח להם כמה דקות בשביל לפרק יריבות בארץ. אפילו נגד אינטר בבית (גם בגלל אינטר כמובן) הייתה רק מחצית אחת מעולה. אני (ולדעתי גם בכר) חושב שהם יכולים לשחק אפילו טוב יותר. האם זה יקרה בפועל? לא בטוח.

אריאל גרייזס 28 בנובמבר 2016

ניתוח יפה ופשוט. כמובן שצריך לזכור שבספורט תמיד יש מעגליות. קשה מאוד להישאר בטופ לתקופה מאוד ארוכה לאורך זמן. אפילו יונייטד של פרגוסון הפסידה אליפות מדי פעם. השאלה במכבי אם ההנהלה שם מרוצה מהמקום שבו הם נמצאים עם ג'ורדי, שברור שלא במיטבו (היי, אפילו גיל שלי אומר את זה!) או שהם הולכים לאיזה שהוא שידוד מערכות.
יכול להיות שהגיע הזמן שבמכבי ישנו את קונספציית המאמן. להחליף מאמן כל שנה (במקרה הטוב) בסופו של דבר פוגע בך.

זינק 28 בנובמבר 2016

מסכים בנושא המעגליות.
לפני מספר שבועות מכבי נראתה קבוצה חזקה מאוד.
ברוב טורי הפרשנות ושלל הפוסטים, דובר על כמה העזיבה של זהבי גרמה ליתר השחקנים להתעלות.
רצף של תוצאות לא טובות (חייבים להודות שבחלק מההפסדים מכבי שיחקה הרבה יותר טוב מהיריבה) וכולם כבר קוברים את אלו שהללו עד לפני חודש.
כסף לא חסר שם להביא שחקנים בינואר. הם עדיין חזקים משמעותית מול יתר הליגה מלבד ב״ש.
אולי המומנטום יתהפך ואולי לא.
אני חושב שהנושא הזה אפילו משמעותי יותר בכדורגל, שהוא משחק עם שונות גדולה, בין הנתונים הסטטיסטים לבין התוצאה.

גורביץ' 28 בנובמבר 2016

אז זהו שהיא לא שיחקה הרבה יותר טוב מהיריבה, כשקבוצה סופגת גול מחצית ראשונה, ברור שהיא תחזיק בכדור יותר אחרי.
אם היו מכירים באשלייה הזאת לפני, יש מצב שלא היו נכנסים לבור של הכמה משחקים האלה, שביחד עם יריבה חזקה כמו ב"ש שלא מאבדת נקודות מלחיץ עוד יותר את המערכת במכבי. כשכולם חשבו שהשלב הבא זה לשחק טוב ולהבקיע, שכחו שש עוד אופציה וזה לשחק לא טוב ועדיין לא להבקיע.
אחד החסרונות בלהביא מאמן לחצי עונה או עונה במקרה הטוב, זה שלמאמן לוקח זמן להבין את הפרנציפ של הליגה הישראלית שהוא די פשוט –
אתה חייב להבקיע ראשון ורצוי ללכת על זה בכל הכוח מחצית ראשונה (כולל ד"א סחיטת עבירות ורצוי ברחבה). אולי לשתיים וחצי קבוצות בליגה יש יכולת לחזור מפיגור נגד קבוצה כמו מכבי ת"א.
אין מקום לטקטיקה יותר מדי / קישור מעובה / שלושה בלמים / אחר, רק צריך לתת לטב"ח את הכדור באגף ולזוז הצידה. שוטה עדיין לא הבין את זה

יואב בורוביץ' 28 בנובמבר 2016

ספר שבספורט תמיד יש מעגליות לנמושות של עשרות שנים בספורט האמריקאי..או לקבוצות שהן אימפריות במשך זמן רב כל כך (למשל, סן אנטוניו או הפטריוטס)

איציק 28 בנובמבר 2016

גם לנמושות וגם לאימפריות יש מעגלים, רק המעגלים זרים אחד לשני. כל אחד מסתובב במעגל שלו.

טל בן יהודה 28 בנובמבר 2016

מסכים עם כמעט הכל חוץ מ-2 נקודות:

תחלופת מאמנים + אלונה\מיץ': לא נראה ששלוש מאמנים בשלוש שנים + היעדרות ממשוכת של הבעלים משפיע במאומה בשלוש השנים הראשונות.
מעבר לכך, בעונה הרביעית, כשהוספנו עוד 2 מאמנים למשוואה (חמש סך הכל), מכבי העפילה לצ'מפיונס ובמחזור האחרון הייתה אלופה תיאורטית ל-10 דקות. לומר שפתאום יש לשני הדברים האלה השפעה רק כשדברים לא הולכים… לא נראה לי.

לגבי המנכ"ל, מסכים לגמרי וגם צייצתי הבוקר שזה הבעיה הגדולה ביותר מבחינתי העונה.

השמן 28 בנובמבר 2016

טל,
אתה מתעלם מהשינוי שחל בזירה מאז שבכר הגיע לב"ש. בש עשתה דרך עצומה מאז השישייה בגמר גביע, פרנקו פירט יפה את ההתקדמות. גם חיפה נראית לגמרי בכיוון, להתעלם מזה להתנהג כמו יעקב שחר שאמר "כבר לקחתי פה אליפויות בלי ספרדים"

טל בן יהודה 28 בנובמבר 2016

אני לא חושב שאני מתעלם ממשהו.
פרנקו מסביר את ההצלחה של ב"ש, אבל בשניים מהמקרים הנתונים היו זהים בשלוש השנים שמכבי עשתה בית ספר, בין השאר לב"ש. זה הכל. בשאר אני נוטה להסכים עימו

השמן 28 בנובמבר 2016

מה שהשתנה זה ב"ש. זו יריבה ברמה אחרת לגמרי מבש של אלישע לוי, בדיוק כפי שמציין הפוסט.
השינוי שבש עברה משפיע על מכבי, אי אפשר פשוט להתעלם ממנו ולהסתכל רק על עצמינו. הרף הוגבה וחשוב שהמועדון יבין זאת

יניב פרנקו 28 בנובמבר 2016

בשנים שמכבי עשתה ביהס היא עבדה בתוך אסטרטגיה סדורה – זה עזר לה להתגבר על התחלופה בעמדת המאמן שהיא דבר לא בריא למועדון ספורט. אני לא חושב שברק בכר הוא קאפלו – אבל הוא מכיר את הליגה והמועדון וזה יתרון גדול. מזכיר לך שסוזה מול באזל הוציא את זהבי…אלה דברים קטנים שההמשכיות מייצרת.

לגביי אלונה ומיטש – ברור לי שמיטש מביא איתו הרבה מאוד עוצמות – אבל במכבי יש בור ניהולי כרגע – בבאר שבע אין.
וזה נראה מהצד שבבאר שבע כבר יודעים מה הם רוצים להשיג בחלון של ינואר. לא בטוח שגורדי מקבל את עבודת הצוות הזו.

גיא זהר 28 בנובמבר 2016

באר שבע של אלישע בשנה הראשונה עם גל אראל/לוטם זינו, פיוביץ', בן אלגרבלי כבלם מחליף, אביתר אילוז ודובב גבאי נתנה פייט למכבי של סוזה עד תחילת הפלייאוף. זו לגמרי באר שבע אחרת לגמרי.

גיא זהר 28 בנובמבר 2016

צ"ל ב"ש בשנה השנייה של אלישע

איציק 28 בנובמבר 2016

בגדול ניתוח יפה. שלוש הערות בכול זאת:
1. אם באר-שבע פגע בזרים, אז הם צריכים לרצות לעזוב, ואנחנו דווקא רואים שהם מבסוטים בקבוצה. איכשהו לא מסתדר עם התאוריה. בכול מקרה, לפגוע בזרים לא משפר את מצב הקבוצה.
2. הדיון הזה שלבאר שבע זרים טובים, או שפעם אמרו שלשירצקי וטביב יש טביעת עיין, זה דיון קצת מופרז. מכבי פיספסה עם הזרים בשנה האחרונה, ולפני זה היו לה טובים ותאימים כמו כפפה ליד. כנראה שבעתיד הקרוב והרחוק יהיו שוב הצלחות ועוד נפילות. כנראה שגם לבאר שבע יהיו נפילות, בתקווה שלא הרבה ולא במינון גבוה. אז כמו שאריאל כתב בתגובה 2, יש מעגלים ועכשיו כשמכבי קצת למטה אז פתאום הכל שחור, היא עדיין במקום שני ואם אפשרות סבירה לחזור למרוץ עם רכש מוצלח בינואר.
3. הבעיה הכי גדולה לדעתי של מכבי זה שהם לא הזרימו דם חדש, רעב (אפילו אם טיפה פחות מוכשר), שמוכן לקרוע את הנעלים והדשה על כל דקת משחק שיתנו לו. השובע שמגיע באופן טיבעי לא טופל כנידרש וזה הדבר שהכי פוגע להערכתי.

גיא זהר 28 בנובמבר 2016

איציק פגעה עם הזרים זה לא אומר שבהכרח יהיה להם ביקוש. אוגו מקרה ראש לא פשוט, הובאן מבוגר ולוסיו לגמרי שחקן רוטציה. וואקמה, שהגיע מהליגה שלנו, ובמיוחד ויטור שהגיע בהעברה חופשית, זה וואחד שיחוק. כפיים לדודו עזריה.

איציק 28 בנובמבר 2016

חשבתי שסקאוטינג זה רק אבי אבן.

ניר 29 בנובמבר 2016

צריך לזכור שגם לזרים וגם לישראלים הרבה יותר קל להשתלב בקבוצה שרצה טוב ושיש לה מומנטום חיובי. לזר יותר קשה להשתלב כשהמומנטום שלילי וגם למיכאל אוחנה.

אם מיכאל אוחנה היה מגיע למכבי חיפה בעונה שעברה למשל, שום דבר לא היה מציל אותו.

איציק 29 בנובמבר 2016

רבים הגיעו לבאר שבע כשהמצב היה רע והוציאו את העגלה מהבוץ. כדי ששחקנים יגיעו לקבוצה שרצה טוב, צריך תחילה שחקנים שיגרמו לקבוצה לרוץ טוב.

עומרי (ירוק) 29 בנובמבר 2016

רק אני הבנתי שבסעיף 1 איציק היה ציני? אולי אני מתחיל להזות.. איציק לטיפולך.

אגב גיא, וואקמה זה לא כזה "שיחוק" לדעתי, היה די ברור שהוא שחקן מעולה. פשוט נלחמו עליו והביאו אותו, וזה הלך. אנחנו גם גיששנו לגביו מתישהו, אבל כרגיל (לפחות בגרסה הישנה שלנו) לא רצינו מספיק.

איציק 29 בנובמבר 2016

אני חושש שהבנת נכון.
אני לא בטוח שאתה היחיד, כי רבים פשוט לא הגיבו, ויתכן שחלקם גם הבינו זאת.
כל אלו שלא הגיבו מוזמנים להגיב לעומרי (ירוק).

השמן 28 בנובמבר 2016

מצויין.
אוסיף ואומר שהעובדה שהפער נסגר ואף הושג יתרון על ידי היריבים שלך, כשגם חיפה נראית בדרך הזו, מחייבת את מיטש לחשוב טוב כיצד לנצל את הכיס העמוק כדי לחזור להובלה

אנונימוס 28 בנובמבר 2016

בסופו של דבר הם מועדון עם הרבה כסף יחסית למרבית הקבוצות ובעלים שלא מתערב מקצועית וחושב שהוא מבין בכדורגל יותר מהמאמנים שלו. זה כל הסיפור. מתישהו ההצלחה הייתה צריכה להגיע, ובסוף היא הגיעה באמת.

גיא זהר 28 בנובמבר 2016

דווקא נגעת בנקודה בה יניב לא נגע. לפני כחמש שנים אלונה החליטה לבנות קבוצה צעירה בב"ש עם קלינגר על הקווים כשאני מעריך שמבחינת תקציב הוא היה אולי השישי-שביעי בגובהו בליגה (מעריך שלק"ש שזכתה באליפות באותה עונה היה תקציב לפחות בסדר גודל דומה). הקבוצה התרסקה בתחילת העונה, קלינגר התפטר ונשארה במחזור האחרון. עונה אחרי הובא אלישע אבל התקציב לא גדל במיוחד ושוב הקבוצה ניצלה ברגע האחרון. בשנה שאחרי הגיעו ברדה ובוזגלו (ואח"כ גם פלט) ואז באמת התקציב קפץ אבל היה אולי חצי מהיום ואז גם התחילו ההצלחות. מעבר לכל מה שיניב מנה מדובר בראש ובראשונה בהגברת ההשקעה באופן משמעותי. אין חוכמות, אי אפשר להצליח בהשקעה נמוכה (נכון שאפשר להיכשל בהשקעה גבוהה).

גורביץ' 28 בנובמבר 2016

יהיה מעניין לקבל רפרנס לתקציב האמיתי של ב"ש (ושאר הקבוצות) בשנים האחרונות. חבל שאין גישה למידע כזה בארץ

גיא זהר 28 בנובמבר 2016

זה לא חבל, זו שערוריה. הערכה שהתקציב של בש סביב 60 מליון (המספר 13 מליון יורו נזרק במפגש של אנשי בש עם אנשי אינטר)

יניב פרנקו 28 בנובמבר 2016

את נושא הכסף אפשר לראות בהתייחסות לצעירים שציינתי – במכבי חיפה קבוצה עם תקציב לא פחות גדול יש לך גוזלן ולביא וסאן מנחם ועמית זנטי בועט פנדל מכריע.
בבאר שבע יש כסף לקנות בשלות.

dk 28 בנובמבר 2016

אז בעצם אנחנו מדברים על שני מועדונים עם תקציב זהה פחות או יותר, באחד יש צעירים ובשני אין… אתה יכול להסביר למה התכוונת?

גיא זהר 29 בנובמבר 2016

וגם גלזר וריאן. עניין הזהות המקומית צורם לי כאוהד בש וכמקומי. למכבי חיפה תמיד היה חשוב שיהיו 2-3 מקומיים בהרכב אבל נטע לביא הוא יותר מקרה מכוונת מכוון. השאר הם שחקני רוטציה שבעיקר מבטאים סגל לא מספיק עמוק ואיכותי בהשוואה לבש

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

זו לא הנקודה גיא – למכבי וחיפה יש מחלקת נוער מעולה ומצבת מושאלים רחבה – הם תמיד ירגישו צורך להשתמש בזה – מה שקורה בבאר שבע שהחיסרון הפך ליתרון – אין לחץ להכניס את "הילד" .
ולעניין הזהות אני חושב שהוא שולי – לבאר שבע יש בשנים האחרונות שחקנים שגם אם לא גדלו במועדון הם חלק מהDNA.
נטע לביא זה כייף, אבל אני מניח שאוהדי באר שבע ירגישו בסדר גמור גם עם קלטינס יגיע.

גיא זהר 29 בנובמבר 2016

יניב, אני לא משוכנע לגבי שתי הנקודות. אם ניקח את מכבי חיפה משנות ה90 והלאה התקופה היחידה שאני זוכר שימוש בשחקני נוער כהצהרה היא של אלישע. אצל שפיגל וגרנט/שום ממש לא. רוני לוי לא זוכר. ברור שבש לא כרגע במקום של מחויבות אבל קיימת באסה (קלה)

ז'וטא 29 בנובמבר 2016

בקבוצה של שפיגל היו ברקוביץ' ועטר, שני כוכבי הקבוצה היו שחקני בית. גם בלבול ואהרוני עוד היו שם.
בקבוצה של גרנט היו בנאדו, דוידוביץ', חרזי (אמנם לא שחקן בית אבל מגיל צעיר במועדון ומאוד מזוהה איתו).
הקבוצה של שום היתה כמעט זהה לקבוצה של גרנט (יוסי הלך ובא איגביני שאולי לא שחקן בית אבל הגיע מהנוער)וגם ינינ קטן תפס מקום של כבוד בסגל הקבוצה.
בקבוצה של רוני לוי היו עדיין ניר, אריק יניב ואלון חרזי. מה גם שרוני העלה איתו ממחלקת הנוער את רפאלוב חמד ודקל.

בכל הקבוצות של מכבי חיפה תמיד היה גרעין מרכזי של שחקני בית ולא רק אצל אלישע.

גיא זהר 29 בנובמבר 2016

שים לב, התכוונתי לשחקני נוער כחלק אינטגרלי מרכזי מהקבוצה. לגבי שחקני בית ציינתי את המחויבות ל2-3 בהרכב

אנונימוס 29 בנובמבר 2016

בגלל זה אמרתי יניב שיש להם בעלים שלא חושב שהוא מבין יותר מאנשי מקצוע. אתה נכנס לפרטים של מה ואיך עשו בחיפה. זה במיקרו. במאקרו יש שם בעלים שחושב שיודע יותר מהצוות המקצועי, ובגלל זה הם ממשיכים בגדול לדשדש כבר תקופה ארוכה.
בבאר שבע יש בשלות של הבעלים להבין שככל הנראה היא לא יודעת יותר טוב מצוות מקצועי רציני שהובא בהרבה כסף. אז מתישהו ההצלחה הייתה צריכה להגיע יחד עם הכסף. כמו שהגיעה במכבי למשל.

אריק י. 29 בנובמבר 2016

כמה פשוט ככה נכון. +111 אנונימוס

מיכאל 28 בנובמבר 2016

התלות בזהבי סירסה אותם.
גם השחקנים האחרים חשבו שהם טובים יותר מהם.

מיכאל 28 בנובמבר 2016

ממה שהם באמת

S&M 28 בנובמבר 2016

סוד ההצלחה של באר שבע הוא ערן זהבי. כל היתר זה סתם מילים.

גיא זהר 28 בנובמבר 2016

אכן ערן זהבי ניצח השנה את אולימפיקוס, סלטיק ופעמיים את אינטר…

איציק 28 בנובמבר 2016

אם להיות הוגנים, זהבי לא שיחק נגד סאות'המפטון וספארטה פראג, ולא כבשנו.

גיא זהר 28 בנובמבר 2016

יש מצב שאיתו היינו כובשים ע"ע פלזן. אפילו ברק שווארמה יצחקי כבש נגדם.

S&M 29 בנובמבר 2016

כל כך משעשעים שניכם. חכו, תנו לקום מהרצפה.
אולימפיאקוס, אינטר וסלטיק הן קבוצות פח. היוונית משחקת בליגה מחוקה ומפורקת, ושולטת בה עשרות שנים. סלטיק כנ"ל, ואחרי שראיתי אותם בלייב נקרעתי מצחוק איך הם בכלל באלופות. ואינטר, מרכז טבלה באיטליה, כשרק השם הולך לפניה.

תעשו לעצמכם טובה, ואל תתרשמו משמות.

איציק 29 בנובמבר 2016

נכון, מרכז טבלה באיטליה זו חרה של קבוצה. כל יורדת אצלנו קורעת אותה.
אף קבוצה בארץ לא מחזיקה שנה בליגה האיטלקית, בטח שלא נימצאת במרכז טבלה. לכן ניצחון כפול על קבוצה כזו ללא קשר לשמות זה ניצחון גדול. גם בליגה הסקוטית האלופה הישראלית לא מסוגלת להתברג בצמרת.

מאיר (חדש בשכונה) 28 בנובמבר 2016

מסכים עם שניים עד שלושה גורמים בפוסט. העקרונות הם פשוטים והם פיזיות, טרנר, כדורגל פשוט ומצבים נייחים ומשהו שעבד לטובת מכבי בשנים קודמות שהוא יריבות חלשות מאוד למעט, מכבי, חיפה וביתר, כל השאר מסתכלות מלמטה למעלה בחיל ורעדה. כשמסתכלים קדימה, לא רואה מול מי בש תפסיד נקודות בזמן הקרוב כי גם כשהיא משחקת לא טוב, העוצמה הפיזית והמצבים הנייחים ינצחו כל מתנגד למעט שלושת הקבוצות שהזכרתי. מולן, מספיק שיוציאו חצי מהנקודות וזה יספיק.

ששון 28 בנובמבר 2016

ניתוח מצוין.

dk 28 בנובמבר 2016

שני סנט על דילמת השוער, מכבי תל אביב מכוונת לאירופה, שם היא לא בהכרח (ואפילו בהכרח לא) קבוצה תוקפת וההבדל בין שוער ישראלי לשוער זר יקר (למרות שכסף לא תמיד משקף איכות) יכול להיות משמעותי על אחת כמה וכמה עם היצע השוערים הישראלים הקיים בשוק (מכבי חיפה הייתה באותה דילמה אחרי סטויקוביץ והחליטה שלויטה הוא טוב בערך כמו כל שוער ישראלי אחר – וצדקה לדעתי)

רוצה לומר, לשפוט את מכבי תל אביב על ההכנה לליגה כשהיא בכלל כיוונה לאירופה זה לא הוגן ולא נכון לדעתי

גיא זהר 29 בנובמבר 2016

באר שבע בהחלט כוונה לאירופה השנה (למרות שעברה במזל רב את שריף הנער הדרוזי, את זה כולם שוכחים) ולכן הביאה עוד שוער בכיר וגם עיבתה את הסגל

dk 29 בנובמבר 2016

אני לא מדבר על כלל הסגל אלא על עמדת השוער. כשמכוונים לאירופה סגנון המשחק משתנה (שוער בקבוצה שרוב הזמן תוקפת/מתגוננת) ושיש תקרת יכולת לשוער ישראלי שלא קיימת עבור שוער זר.

גיא זהר 29 בנובמבר 2016

לטעמי ההבאה של ראיקוביץ הייתה הרבה בשביל הנסיון לגזור קופון וגם כתוצאה מהייפ לא מוצדק סביבו כרגע. אני לא בטוח שראיקוביץ טוב יותר לאירופה בגלל החוויות שחווה בליגה הסרבית משוער ישראלי.

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

החשיבה מאחורי אירופה היא נכונה – למרות שאני חושב שמכבי הייתה צריכה לעבור את שלב הבתים הנוכחי גם אם שוער ישראלי.
הדיון הוא שאלת הפיזיות – ושוער פחות רלוונטי במימד הזה – בפועל באר שבע משחקת באירופה עם 6 שחקני שדה זרים ומכבי עם 4.
זה גם שוחק את הסגל הישראלי וגם נראה שעובד פחות טוב.
אין פה נוסחת פלא – אבל כן יש פה תובנה.

ערן (המקורי) 28 בנובמבר 2016

ניתוח תמציתי, חד ואובייקטיבי (ראוי להערכה, כשמדובר בכותב אדום…)

אלכס 29 בנובמבר 2016

חוכמה בדיעבד. כל נקודה ונקודה שהעלת ילכה לשמש כהסבר ללמה ב"ש לא טובה ולא מצליחה לרדוף אחרי מת"א.
שלא תבין לא נכון, אני באמת מסכים עם הרבה ממה שכתבת, אבל באותה מידה הטיעונים האלה עובדים בדיוק לצד השני.

משהו טוב קורה בבאר שבע, ומגיע להם. את מה בדיוק ואיך בדיוק נדע עוד 5 שנים לפחות. אם בכלל.

yaron 29 בנובמבר 2016

פוסט מדוייק ומצויין.
כמה נקודות בכל זאת,
1. מגרש – להגיד שאתה לא יכול לשחק בנתניה לא רציני, בלומפילד בשיפוצים, האופציה היחידה היתה פ"ת, זה לא היה משנה הרבה.
2. מאמן – הרבה יתרונות בגישה של ב"ש אבל אם זה פתאום לא עובד עם בכר או אם הוא מקבל הצעה שאי אפשר לסרב לה אין לאלונה אופציות לתקן והיא תיאלץ לעבור למודל של מאמן זר.
3. שוער – דיי דומה לנקודה 2, ההחלטה מתבררת כמוצלחת אבל יש כאן גם מזל.

גיא זהר 29 בנובמבר 2016

ירון לגבי נקודה 2 אני לא בטוח. נכון שההימור על בכר השתלם בגדול ועל כך מגיע שאפו ענק לאלונה והאנשים סביבה, אבל אני חושב שיש גם מאמנים ישראלים מוכשרים, למשל חיים סילבס. נכון שהסיטואציה שאליה הוא יגיע שונה לגמרי.

גורביץ' 29 בנובמבר 2016

חיים סילבס בונקריסט, שסוגר משחק נגד קבוצה קטנה או גדולה העיקר לא לספוג. זה לא יכול לעבוד בקבוצה עם יומרות, כפי שרואים עם רב"ש בכל פעם שהוא מגיע לאמן בקבוצה עם יותר מ 500 אוהדים.

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

אני דווקא חושב שסילבס יהיה אופציה ריאלית – אבל זה לא משנה ולא כוונתי בפוסט – הדיון הוא לא זר או ישראלי – אלא המשכיות .
אני משוכנע שיש דרך לקבל מאמן זר שיבוא לשלוש שנים – זה סט שיקולים אחר בבחירת מאמן.
ואחרי שאמרתי את זה אני מניח שבבאר שבע יהיה מאמן ישראלי

yaron 29 בנובמבר 2016

כשדברים עובדים הם עובדים על זה כולנו מסכימים :-)
מכבי לקחה שלוש אליפויות רצופות עם שלושה מאמנים שונים וזרים ובשנה הרביעית העפילה לאלופות עם מאמן רביעי ונלחמה על האליפות עד המחזור האחרון עם החמישי. אפשר להוסיף לכך גם כמה שבועות בפגרה עם גרסייה בקדנציה שניה לפני פאקו.
לחשוב שאם בכר עובר לאירופה בסוף השנה אז נביא את סילבס (או כל מאמן ישראלי אחר) ושהמערכת מספיק חזקה ונוכל להמשיך כרגיל זה לחזור על הטעות של מכבי.
תראה לי אוהד ב"ש אחד כאן שיגיד שאם תחליף את בכר בסילבס הכל סבבה.

גיא זהר 29 בנובמבר 2016

ותגיד לי אחד שחשב שההבאה של בכר היא שיחוק? (על ההחלפה של אלישע אין ויכוח). אני לא יודע מה יהיה, אין לי דיבור עם אלונה, אני רק אומר שלא צריך לפסול על הסף מאמן ישראלי. לגבי בונקריסט, גם על בכר בק"ש ובב"ש בשנה שעברה אמרו אותו הדבר ויש אוהדי מכבי שהתלוננו על צורת המשחק מולם השנה. הכל עניין שלי שימוש בכלים. ואת רבש לא דופקת היכולת אלא האישיות

yaron 29 בנובמבר 2016

אין בינינו וויכוח, ברור שאף אחד לא ידע שזה שיחוק כולל אלה שחשבו שזה מינוי נכון וטוב (כמוני למשל).
אני גם ממש לא פוסל מאמן ישראלי על הסף רק טוען שכל החלפת מאמן טומנת בחובה סיכונים ושאין בארץ מספיק מאמנים טובים שהיית נותן להם את המושכות אם בכר הולך.
שאלה – אם בכר עוזב תהיה בעד מאמן ישראלי אחר בצורה גורפת?
לגבי מכבי – ברגע שחשבו שפיצחו את השיטה ושאפשר להחליף מאמנים כמו גרביים, להתנהל בלי מנכ"ל, לאפשר לגורדי לעבוד בחצי משרה, להיפרד מהכוכב הגדול ומעמוד השדרה המנהיגותי בקבוצה ושזה לא ישפיע על הקבוצה הביאו את המערכת לקצה גבול היכולת.
למותר לציין שכל התהליך הזה נעשה בזמן שב"ש הולכת ומתחזקת…

גיא זהר 29 בנובמבר 2016

לשאלתך זה תלוי נסיבות. עקרונית אני חושב שבאר שבע בנויה יותר למאמן ישראלי, אבל כמות המאמנים הישראלים הטובים מצומצמת (מאוד). סילבס נראית לי אופציה לא רעה.

אלכס 29 בנובמבר 2016

אם אני מבין את גיא נכון, הטיעון הוא שזה שאין הרבה מאמנים שהאוהדים יהיו בעדם לא משנה הרבה (ראה ערך בכר). מה שחשוב שההנהלה בקבוצה תדע להפריד את המוץ מהתבן.
וגם לי סילבס נראה כמו מישהו עם יכולת.

גורביץ' 29 בנובמבר 2016

מסכים לחלוטין לגבי המשכיות מאמן.
ולהגיד שמכבי לקחה שלוש אליפויות עם שלושה מאמנים שונים זה סמן להצלחה, זה גניבת דעת כי באמת ובלי להקניט לא הייתה תחרות באותם שלוש שנים. זה כמו להגיד שרוני לוי הוא מאמן גדול בגלל השלוש אליפויות שלקח מול אין-ליגה.

עידן. 29 בנובמבר 2016

אני לא עוקב יותר מידי אבל להתרשמותי, אם עוברים על השמות, אין לשחקני באר שבע שקחנים טובים יותר משחקני מכבי. איגיבור למשל לא פחות טוב מאוגו, החלוץ הזר של מכבי בטח שלא נופל מזה של באר שבע וכן הלאה. מה שכן, אפשר לזהות במכבי שתי בעיות עיקריות שגורמות להם להיראות לא טוב.

הראשונה זה הלחץ. שחקנים במכבי נראים כאילו משקל כל העולם על הגב שלהם וששחקני כדורגל מתחילים לחשוב יותר מידי לפני כל מהלך זה לא סימן טוב. הבעיה הזאת היא באחריות המאמן בעיקר וניתנת לתיקון באופן פשוט יחסית.

הבעיה השניה והחמורה בהרבה היא חוסר איזון. למכבי עומס של הרבה שחקנים מהקישור ההתקפי וקדימה. מנגד, לא יכול להיות שקבוצה עם תקציב כל כך גדול (במונחים ישראלים) תתבסס על הגנה שכוללת את בן הרוש ובן חיים שאין להם מקום בהרכב של קבוצה רצינית (גם טיבי ודסה הם לא בדיוק שחקני איכוות). הדברים אפילו חמורים יותר בקישור האחורי שבו למכבי יש פחות או יותר שחקן אחד (אלברמן), שגם הוא כבר מזמן בצד הלא נכון של ההר. זו כבר בעיה הרבה יותר חמורה והיא נופלת כמובן לפתחו של המנהל המקצועי.

ד"ר רזי הופמן 29 בנובמבר 2016

כפי שאמרתי בעבר, בת"א יש עייפות חומר.
הגיע הזמן לשנות ולבנות מחדש.

זיו 29 בנובמבר 2016

נושא האצטדיון הוא קריטי – לשתי התל אביביות.
היות שלמיטב הבנתי בבלומפילד עוד לא פרקו אפילו כסא אחד והסיכוי שהוא יחזור לתפקוד לפני 2020 נראה לי קלוש לא הגיע הזמן שבמקום לקשקש על הסינים והאצטדיון בבת ים ישבו ההנהלות של מכבי והפועל ויחליטו לשפץ שיפוץ סביר ומינימלי (חדרי שירותים, החלפת כסאות בחלק מהיציאים) את רמת גן שהרי משחקים שם כל שבוע.
אני בטוח שגם אוהדי הפועל יעדיפו להגיע לרמת גן ולא לטייל רחוק יותר.

Comments closed