באר שבע כאן כדי להישאר – מה החלופות של גולדהאר

פוסט המשך

בהמשך לפוסט של אתמול, עולה השאלה איך ייבחר גולדהאר להחזיר תשובה למה שקורה בבאר שבע.

עקרונית המצב פה די ברור, מתחרה אחד פתח פער עצום על השוק בזכות יכולת פיננסית גדולה וכישורי ניהול, לאחר כמה שנים השוק למד את העולם החדש, לקח מהמתחרה המוביל חלק לא קטן של תובנות ויישם אותם במודל שונה.

מפה קרה מה שקורה בהרבה מאוד ענפים תחרותיים, המתחרה המוביל "נרדם" מעט ונתקל בסט מובנה של בעיות (האצטדיון לדוגמא) בעוד שהמתחרה השני ניצל את זה ופתח פער (קטן) מולו.

לאור העובדה שלא מעט מהמתחרים בעצם למדו את מכבי (לדוגמא מכבי חיפה) – זה ברור שגולדהאר חייב להגיב ולהביא משהו חדש למשחק.

מאחר וגולדהאר הוא השחקן הדומיננטי בכל תסריט – הבחירות שלו ישפיעו על כולם (אחרי שסיימת את הפוסט נשטפתי זיעה קרה).

ולכן לדעתי הדיון במכבי אינו רק פרסונלי, אלא שנראה שבדיוק כמו לפני ההגעה של קרויף, מישהו בוחן היטב את האופציות שלו.

 

אז מה האופציות שלו ?

 

לבחור באסטרטגיית יתרון לגודל.

גולדהאר יכול לשנות מחדש את חוקי המשחק ולפתוח פערים משמעותיים בתקציבים מול באר שבע וחיפה, נהוג לומר שבכדורגל יש מדרגות מסוימות, תקציב של 70 יכול להתחרות בקלות ב100 אבל ב200 קשה לו (התייחסו לאינדקסים בבקשה).

הוא בהחלט יכול להגיע למסקנה שכדאי להבטיח מובילות הוא צריך לפתוח פער תקציבי בלתי מעורער על השוק מחדש ולהסתער על כל טאלנט מקומי.

עם עד עכשיו לא ראינו מעברים ממכבי חיפה ובאר שבע למכבי, החלטה כזו יכולה לטרוף את הכללים, מספיק להיזכר בקיץ האחרון שאלירן עטר לא הגיע למכבי בגלל דרישה גבוהה של שחר או במעבר של ראדי לבאר שבע .

היתרון לגודל לא אמור בהכרח להביא לפה זרים ברמה אחרת – אבל הוא בהחלט יכול לסדר את הסגל הישראלי .

השראה – מחלקת הכדורסל של מכבי לאורך שנים רבות.

אפשרויות בשוק היום : בוזגלו ? עטר ? בן שהר ? דמארי ? ליגיונרים בכירים ? זרים בכירים ?

 

לבחור באסטרטגיית צמצום תקציבים

בניגוד למה שחושבים, צמצום השקעה אינו מעיד על הקטנת מעורבות, אלא שבשוק מוגבל (חוק 6 זרים) ומצאי הישראלים הבאמת טובים, התשואה על הגדלת השקעה פועלת לפי חוק עלות שולית פוחתת , זאת אומרת שבהינתן העובדה שמכבי צברה דירוג אירופאי גבוה יחד עם העובדה שבכל סנריו הוא ישיג כרטיס לאירופה, יכולה להוביל לשינוי מדיניות, הקטנת תקציב רכש, רף משכורות נמוך יותר ושימוש יתר במחלקת הנוער וקבוצת הבת מרמלה, מכבי יכולה לחזור לשנה הראשונה של אוסקר עם סגל צעיר ורעב.

לשיטה הזו יתרון גדול שכן היא תוריד מהמערכת המאוד לחוצה של מכבי עומס פסיכולוגי כבד ומצד שני סביר להניח שכל המתחרים הישירים יבצעו התאמה, רף המחירים בשוק יירד והוא עדיין יישאר בעל התקציב הגדול.

צריך לזכור לאן הגיע קרויף בתחילת הדרך עם העברות חופשיות ומה קרה לו כשהחל לרכוש בכסף עצום (במונחים שלנו) שחקנים שבעים.

בניגוד למה שחושבים אני לא ממש מת על האופציה הזו , היא מאוד מסוכנת בעיני והיא יכולה לייצר פה באמת את ה"באזל" המקומית – רק שבמקום ליגת האלופות זו תהיה ליגה אירופאית , אבל במונחי שליטה בליגה דרך התמקדות בפלח הצעירים המוכשר ורמת ניהול ואימון גבוהה אפשר להגיע רחוק יחסית.

להשתלט על מחלקת הסל ולבנות מערכת רבת מחלקות

זה כיוון מאיים מאוד מבחינתי, אבל יש בו היגיון עסקי ותפעולי, איחוד מטות יכול לחסוך הון , למחלקת הסל יש הכנסות בטוחות ויכולת גיוס ספונסרים טובה בהרבה ממה שיש לרגל, מהלך שכזה פותח עבורו את האפשרות לבנות את מכבי כמותג גדול מאוד, להציע באנדלים מפתים מרמת האוהד ועד השת"פ העסקי.

הרי ברמת האוהד הצהוב (למעט מקרים חריגים כמו גיל שלי) – אין היגיון באחזקת 2 רשתות מרציינדיז וברמת השת"פ העסקי במצב שבו יש בלומפילד משופץ בעוד שנתיים האפשרות להציע לחברה לקבל תא VIp  ב2 המחלקות היא הגיונית יותר.

בנוסף העובדה שמדובר באדם שהוא חובב ספורט ולאוו דווקא כדורגל יכולה להיות עבורו מאוד מעניינת גם ברמה האישית.

לקנות קבוצה בליגה אחרת.

אני מניח שהמודל של רד בול מוכר לו היטב, היכולת לבנות היום קבוצות של קבוצות הופכת להיות משהו מאוד אטרקטיבי, החזקת קבוצה נוספת פותחת עבורו שורה של אופציות, מהשבחת שחקנים צעירים (לשלוח לשנתיים בוגרי רמלה לקפריסין) דרך השבחת זרים.

אני אזרוק פה בלון קונספירטיבי לגמרי אבל האם אני יכול לראות סנריו שהוא וקרויף רוכשים יחדיו קבוצה בקפריסין, ליגה ללא הגבלת זרים ומייצרים למכבי יתרון עצום בשוק ההעברות מול המתחרים בישראל.

וואלה מפחיד.

בנוסף אני מניח שהשינויים במבנה הליגות באירופה מאוד מטרידים אותו, היכולת להגיע עם קבוצה ישראלית לליגת האלופות תהפוך להיות קשה יותר, אולי דווקא פה נעוץ הפתרון שלו.

לעבור לניהול ישראלי – מורן המאירי מנכ"ל.

בשיטה שבה כל הצוות הוא זר ומתחלף גולדהאר מאבד כמה רגליים קריטיות בישראל, ראשית כל את היכולת לשנות את הרגולציה הכובלת כאן, מנכ"ל כמו מורן המאירי היה יכול לעשות פלאים במנהלת (בדומה למהלך שמנסה מכבי סל) לעשות ולהשיג עבורו הישגים רבים (קבוצת בת אמיתית, יותר זרים, חלוקת תקציבים אחרת) , בנוסף למנכ"ל ישראלי יותר קל לגייס ספונסרים ושת"פים, מנכ"ל ישראלי מכיר את השוק וכנראה יימנע מליפול בעסקאות יקרות עם הטביבים והשירצקים.

והחשוב מכל, מנכ"ל ישראלי מסוגל לתת לו את היציבות שכל כך חסרה לו.

בכוונה ציינתי שם כמו מורן המאירי כי ברור שאצל גולדהאר יש חשד טבעי כלפיי ישראלים.

להכניס שותף אסטרטגי

אפשר לצחוק עד מחר על הניסיונות של הפועל בשוק הסיני, אבל תסתכלו רגע על הנועזות שברעיון, הכנסת שותף אסטרטגי בליגה הזו יכולה להביא לגולדהאר הרבה מאוד ערך, גם תוספת הון משמעותית וגם אפשרות להגיע לאצטדיון משלו.

המודל של אצטדיון פרטי והכנסות מלאות ממסחר משולב זה משהו שמוכר מאוד בעולם שממנו הוא מגיע, וניהול מרכזים מסחריים זו המומחיות שלו.

להגיד די, מספיק, מה אני עושה פה.

זו כמובן האופציה המועדפת עליי, ואני לא מאמין באמת שהיא קיימת, אבל בלוגר יכול לקוות.

 

*

אני חושב שזה מסכם בעיני את הסיטואציה, בעוד שכל אתרי הספורט והרשתות החברתיות עסוקות בשאלה מי יחליף את ארבלדזה ובכמה יירכש שוינפלד , אני מניח שאצל גולדהאר נבחנות אופציות מהותיות הרבה יותר .

כמובן שקיימת אפשרות של שילוב בין מספר תרחישים .

בקיצור, שאלוהים יעזור לנו.

נו האדל - סיכום מחזור 12 / עידו גילרי
רון היל - "אם יש מרתוניסט"/ יורם אהרוני

115 Comments

אוריה 29 בנובמבר 2016

ניתוח יפה מאוד!
לדעתי בטווח הקצר הפתרון הנכון הוא שילוב של מנכ"ל ישראל+ צמצום תקציבים. כפי שכתבת, זה עדיין ימקם את מכבי בטופ 3 ברוב מוחלט של העונות, ויחד עם השתתפות קבועה במסגרת אירופאית יווצר תזרים קבוע. פעם בכמה עונות "יתפלק" לו יתרון לגודל והוא יוציא כמה מליונים על טאלנטים, רצוי צעירים וזרים.
בטווח הארוך העלית כמה רעיונות שאפילו לא חשבתי עליהם. לדעתך רקנטי ופדרמן ימכרו?

ד"ר רזי הופמן 30 בנובמבר 2016

מתחבר לצמצום.
העונה כרגע נראית דיי גמורה ואם לא נצליח לעבור את שלב הבתים בליגת האירופית אין הרבה טעם להשקיע.
רואים גם עייפות חומר בקבוצה וגם אצל קרוייף. טב"ח הבת ילך לסין ואם ייכנס הרבה כסף אפשר יהיה להשקיע חלק במגן שמאלי טוב ואולי להביא את אצילי בשנה הבאה.
גולדהר ישקיע השנה אם יהיה סיכוי להחזיר את ההשקעה. כך פועל איש עסקים טוב.
אני חושב שקרוייף לא ימשיך ויצטרכו למצוא בוס חדש בארץ ואיתו מנהל לשנה הבאה. עצם זה שמכבי לא סגרה עם מנהל במקום זה שעזב מראה שגולדהר לא שש לבזבז כשהתוצאות מראות שהאליפות ברחה. נשארו הגביע וגביע הטוטו?
אני חושב שאת קרוייף שוב יחליף בוס מחו"ל כי גולדהר מאמין בניהול אירופי שהוכיח את עצמו בעבר.

ניב 29 בנובמבר 2016

מעניין, תודה.

רועי 29 בנובמבר 2016

אין שום סיכוי שפדרמן ימכור את העסק הרווחי היחיד שלו.

גיא זהר 29 בנובמבר 2016

+1

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

בלי קשר לגולדהאר – ביום שיהיה משקיע מאוד רציני על הפרק אני לא רואה את פדרמן מצליח להחזיק בנכס הזה.

יואב 29 בנובמבר 2016

יניב,
לא בטוח שאין.

רועי 29 בנובמבר 2016

מה הכוונה לא רואה את פדרמן מצליח להחזיק בנכס ?

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

לא עומד בלחץ הקהל, לא עומד בפיתוי למכור , לא מצליח לגבש את יתר השותפים שלא למכור.
ובסוף שילוב של הכל.

רועי 29 בנובמבר 2016

אוקיי, לא רואה את זה קורה.

גיל שלי 29 בנובמבר 2016

יניב, מידיעה, יש משקיעים שמאוד מעוניינים, פדרמן לא רוצה להפרד מהצעצוע בשום מחיר

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

במצב העסקים של פדרמן זו לא יכולה להיות אקסיומה חד חד משמעית

גורביץ' 29 בנובמבר 2016

פוסט מושקע יניב.
הכי הגיוני לעשות זה אופציה שתיים שכמו שכתבת סביר להניח תגרום לשאר הקבוצות ליישר קו בשמחה עם מספרים נמוכים יותר, והפקטור המשתנה שיסגור עסקה עם שחקן מבוקש יהיה גורם המשיכה של הקבוצה.
הכי ריאלי שיקרה – אופציה אחת. כבר עכשיו מדברים על מירוץ חימוש חדש של מכבי ת"א בינואר בשוק החופשי כדי למזער נזקים מהעונה. סביר להניח שהם ישברו השנה שיא התקציב (של עצמם).
איחוד עם הכדורסל ולקנות קבוצה בליגה אחרת זה טו מאץ' פנטזיונרי לדעתי ולא באמת ישפיע על תפקוד הקבוצה בטווח של שלוש שנים לפחות.
להכניס שותף אסטרטגי / להגיד די – קשה לי להאמין שאחרי ההשקעה העצומה עד כה והבסיס הכלכלי היציב של מיץ' הוא יפרוש או יכניס שותף שיקצור רווחים עתידיים מההשקעות שלו.

ארז 29 בנובמבר 2016

מצוין פרנקו.
אופציה נוספת: לעשות ויפסאנה, לראות את האור, לעשות על החזה קעקוע ענק של "גם אני הפועל", להעביר להפועל ללא תמורה את כל מי שהפועל רוצה תוך מימון מלא של השכר שלו ולהשתמש במכבי בתור קבוצת בת (ועל הדרך להעביר מסר למי ששר שירי אונס על בנות).

צור שפי 29 בנובמבר 2016

לא

איציק 29 בנובמבר 2016

איכשהו נראה לי שברגע שמיץ' מאפשר להפועל לקחת מה שהם רוצים, הם יקחו את בן-בסט ויצחקי.

אוריה 29 בנובמבר 2016

+1

ארז 29 בנובמבר 2016

עצוב כמה שזה נכון. בחוזה רב-שנתי ובשכר מופרז (שלא ישולם).

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

תצחקו. אבל אני רואה את בן בסט בבאר שבע שנה הבאה. בחצי מחיר ופורח.

איציק 29 בנובמבר 2016

על המשבצת של מי הוא יהיה, שהר, בוזגלו, גדיר? את מי תושיב כדי לתת לו לשחק? לבאר-שבע יש חוד די טוב, וכדי להשקיע בו עוד לא שווה להשקיע בספסל כי אם להביא אולי תותח שאין ספק שכדאי להילחם עליו (לא, לא התכוונתי זהבי, אבל את חמד היתי שמח לקבל).

יואב 29 בנובמבר 2016

אני מעריך שיהיו שינויים פרסונליים אבל לא אסטרטגים. בסך הכל ישנה פלטפורמה יציבה. השקעות גדולות בשוק השחקנים ימשיכו להיות בהתאם לצרכים המשתנים של הקבוצה.
ניתן כבר עכשיו לנסות לייצר סגל רעב יותר לפחות בשוליים שלו. זאת אפשרות שאני תומך בה. יונתן כהן ושגיב יחזקאל טובים לי יותר מיצחקי ובן בסט. וזאת רק דוגמה אחת.
במקביל, השקעה כלכלית ואנושית גוברת במחלקת הנוער(שכבר החלה בקיץ), ומיצוי עניין האיצטדיון וקומפלקס האימונים. האיצטדיון זה הגיים צ'נג'ר האמיתי מבחינתו. משול לכמה וכמה אליפויות. זאת המורשת הפיזית של מיטש. זה ההולי גרייל שלו.

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

תאגידים גדולים בסיטואציה דומה אף פעם לא מסתפקים בגורם האנושי כיתרון התחרותי.
הם מחפשים את הדרך לייצר שוברי שיוויון על בסיס קבוע.
מה שקורה כרגע זה שחיפה ובבאר שבע מאתגרים את המודל כולו – בשוק שבו חלוץ ב100,000 יורו יכול לתת תפוקה כמו חלוץ ב3 מיליון אתה לא משאיר את הדברים רק על בסיס פרסונלי.

יואב 29 בנובמבר 2016

בהינתן הכסף, הון אנושי וידע הוא מצרך חשוב וכזה שעזר למיטש לפתח יתרון. כמו שאני מכיר את היסודיות של האיש, לא תיהיה ירידה בפרמטר הזה.

yaron 29 בנובמבר 2016

למה אתה מתכוון שהם מאתגרים את המודל שלו? לדעתי הם מאששים את המודל שלו.
כל אחד רוצה לזכות בכל התארים כל שנה אבל אני בטוח שגם מיטש ישמח מאוד אם תהיה כאן ליגה עם שלוש גדולות ושלוש בינוניות (אמיתיות, כמו שהפועל ובית"ר יכולות וצריכות להיות).
יותר תחרות = יותר כסף

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

למה שישמח ? תחרות שווה פחות הצלחה ויותר כסף כדי להשיג אותה.
אני לא מכיר תאגידים גדולים שבאמת מחבקים תחרות.

גיל שלי 29 בנובמבר 2016

יניב, אני דוגמה לבעל עסק שמחבק תחרות. תחרות בכדורגל תביא ליותר הכנסות, לשיפור המוצר, להתמודדות טובה יותר באירופה ולאפשרות להביא שחקנים זרים טובים יותר לארץ, ששוב יביא יותר הכנסות, וכך הלאה. מי שמסתכל על זה כעסק, חייב לאהוב תחרות

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

אני באמת לא חושב שזו ההסתכלות.

גיל שלי 29 בנובמבר 2016

באמריקה זו ההסתכלות של כל בעלי הקבוצות, אני די משוכנע שזו גם ההסתכלות של מיטש

יוני (המקורי, מפעם) 29 בנובמבר 2016

מאיפה יותר כסף אם תהיה תחרות? כספי הטלויזיה בשמיים, איצטדיון קטן סולד אאוט. נשאר מרצ'נדייז ואירופה. תחרות תגרום להוצאות על מנת להבטיח הכנסה מאירופה.

גיא זהר 29 בנובמבר 2016

6. אחלה. הערה קטנה. למיטב הבנתי השינוי במבנה ליגת האלופות לא אמור להשפיע על הקטנות אלא על הבינוניות (צרפת, פורטוגל, רוסיה). לקטנות מובטחות חמש נציגות

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

אבל השאלה ולדעתי זה לא סגור זה איך נבחרות 5 הנציגות האלה – האם במסלול אלופות הוא בהגרלה חופשית.
כך או כך, על כל 3 אליפות שישיג יש לו סיכוי (במקרה הטוב) להגיע לליגת האלופות – אם הוא יחשוב שבחמש שנים הוא יוכל לדוגמא להשיג פעם אחת ליגת האלופות במקרה הטוב זה לא משנה אסטרטגית כלום בהתנהלות.
אם היה חושב שיש לו דרך (ואני בטוח שהוא מכוון לשם) לזכות ביותר אליפויות ואז ביותר סיכויים זה בונה מערכת אחרת לגמרי.

yaron 29 בנובמבר 2016

רק בארבעת הליגות הבכירות עברנו ממצב של 11 מקומות מובטחים ועוד 3 מקומות בפלייאוף למצב של 16 מקומות מובטחים.
הזוכה באירופאית (זאת לא תהיה מכבי או ב"ש…) גם נכנסת אוטומאטית בניגוד למצב הנוכחי שהיא אוטומאטית בפלייאוף.
לדעתי הליגות הבינוניות לא יקבלו פחות מקומות או אם לדייק, המספרים לא יתקזזו בהתאם.
הערכה שלי – יהיו פחות מקומות פנויים לקבוצות קטנות.
היתרון היחידי שאפשר לחשוב עליו זה שלא יהיו נציגות מארבע הליגות הבכירות בפלייאוף.

אורי 29 בנובמבר 2016

אני לא כ"כ בטוח שב"ש כאן כדי להשאר
יצא להם סופר בינגו מטורף עם אוגו, וואקמה, ויטור ובכר
מוקדם מדי להעריך אם זה סקאוטינג מדהים שימשיך להביא זרים מעולים או פוקס
ואם זה פוקס, ובהנחה שלפחות 3 מה-4 לא כאן בעונה הבאה, אז תבחן ההמשכיות שלהם

איציק 29 בנובמבר 2016

תגדיר להישאר. האם זה לקחת אליפות כל שנה, או להתמודד בצמרת. אם זה ראשון, אז בטוח שלא. אם זה השני, אם אלונה תשאר, ותשאר צנועה ועיניינית, יש יותר מסיכוי טוב שבאר-שבע תישאר.
אפילו פסימיסט משודרג כמוני רואה קצת אור עם אלונה במיטבה.

מאיר (חדש בשכונה) 29 בנובמבר 2016

באר שבע פה בשביל להישאר וטוב שכך עבור הכדורגל הישראלי ועבור הביזור במדינתנו. אלונה, האיצטדיון, 15 אלף מנויים, קבוצה טובה לפחות לשנתיים שלוש הקרובות ייבנו מסורת כמו של חיפה שהתחילה לצבור תארים באמצע שנות השמונים. זה כמובן לא אומר אליפות כל שנה כמו שצפו אנשים למכבי עד לפני שנה, אבל להיות בסביבה, בוודאי כן, ואני צופה זאת כאוהד מכבי.

אנונימוס 29 בנובמבר 2016

יש גם אפשרות שמשלבת שתיים – קבוצה בליגה אחרת + יתרון לגודל. היום יש למכבי בעיה של מגבלת זרים, שנובעת ממנה מגבלת ישראלים – חצי מההרכב צריך להיות ישראלי. יש גבול לכמה שחקנים ישראלים בכירים אפשר לשים על הספסל, והשאר ילכו לקבוצות אחרות.
אם הוא קונה קבוצה בחו"ל, הוא יכול להעביר אליה בכל עונה את הישראלים הבכירים שאין להם מקום בסגל שלו. כך הם גם יקבלו את המשכורת הגבוהה, גם לא יישבו על הספסל ויתבאסו, וגם יקבלו ניסיון בחו"ל (שאיפה של כמעט כל ישראלי בכיר). ואולי הוא אפילו יעשה מזה כסף.

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

מחשבתית קבוצה נוספת פותרת לו המון בעיות – תחשוב על מסלול של נוער – רמלה – שנתיים בקפריסין.
לאוו דווקא לישראלים בכירים.
בנוסף הוא יכול לקנות זרים בלי הגבלה, להריץ אותם ולקחת לישראל את הטובים שבהם.
הוא רואה היום שכל הטביבים קונים בשקל ומוכרים לו במיליון – זה לא משהו שקל לו אני מניח.

אנונימוס 29 בנובמבר 2016

כן, אבל המגבלה האמיתית היא שאין לו מספיק מקום על הספסל לישראלים בכירים. כל עוד יש רק 11 מקומות בהרכב + 3 חילופים בכירים – יש שכבה שלמה של שחקנים ישראלים בכירים (ראדי, עטר, בוזגלו וכו') שילכו ליריבות.
אם הוא רוצה לחסל את האפשרות הזאת, הוא צריך לתת להם אופציה אטרקטיבית. לשלוח אותם לקבוצה בחו"ל נשמע הגיוני מאד, וגם יאפשר לו להביא חזרה את הישראלים הבכירים (אחרי שיתחשלו קצת בעצמם בחו"ל שזה גם טוב בשבילו)

Gil - Zimbabwe 29 בנובמבר 2016

הייתי רוצה להיות נוכח פעם אחת בקירבה של גולדהאר שהוא מדבר על עתיד ואיך שהוא רואה את מכבי בטווח הרחוק.
בכל מיקרה כתבת יפה מושקע….(לא מצליח לעשות סמייל)

איציק 29 בנובמבר 2016

ישנה עוד אופציה, והיא לדעתי גם ריאלית, ראינו אותה במכבי סל, וחיפה רגל. אופציה של סטגנציה, אנחנו יודעים הכי טוב מה טוב, פשוט לא הלך לנו רגעית ותיכף הכל יסתדר. זה כמובן יביא לירידה חדה בביצועים והתאוששות כואבת אם תקרה, או מכירה. אני לא חושב שזה מה שיקרה, אך ממבט על שתי אימפריות עבר, זה גם תסריט אפשרי.

קפה טוב 29 בנובמבר 2016

הפוסט הזה, כמו דומים לו באתר, מסתכל על הכדורגל כמאבק בין מועדונים ולא בין קבוצות. אני מתכוון למועדונים מבחינה כלכלית וניהולית, לא היסטורית. מעין נייק נגד אדידס כזה. אני אישית פחות אוהב את זה וגם חושב שהסתכלות כזו מפספסת את המרכיב האנושי. אם נוציא מחשבון את מועדוני העל אז לכל מועדון יש שנים בהם נבנה סגל טוב שנדבק ביחד, עובר חוויות ונוחל ניצחונות יחד. במועדוני צמרת, סגלים כאלה לוקחים גם אליפות. למכבי ת"א היה סגל כזה ועכשיו חלקו התפזר ובחלקו תש כוחו. זה לא מצריך חשיבה מחודשת על המועדון. כל האופציות שמנית נמצאות בפני גולדהאר כל קיץ. כל שנה הוא יכול, על הנייר, לרוץ לאליפות ולמצוא עצמו בשנה שאחרי בליגת האלופות. המשימה של מכבי עכשיו זה לבנות את הסגל המצליח הבא. זו הייתה אחת הגדולות של פרגוסון, שידע עם מי להמשיך ואת מי לשחרר וכך במשך עשרים שנה ליונייטד היו מספר סגלים חזקים ששמרו על רצף.
לגבי היריב, יש פה עוד נקודה שקשורה לשני הפוסטים שלך- עד השנה שעברה, המשחק הכי גדול של באר שבע היה מול מכבי. הם חשבו עליו חודש מראש. השנה ב"ש כבר התמודדה תשע פעמים מול מועדונים גדולים יותר ממכבי והצליחה לא רע בכלל והדבר הזה לבד העניק לשחקנים ולקבוצה המון ניסיון וביטחון לרמות האלה. מה שמכבי ת"א איבדה העונה מול באר שבע זה קודם כל את העליונות. עכשיו באר שבע מתנהגת ונתפסת כקבוצה הבכירה וזה מה שגם מקל עליה לחלק חמישיות. לדוגמא, אם אשדוד תחטוף 3:0 בטרנר השבוע אז זה ייחשב כלגיטימי.
בבאר שבע יש בבירור סגל חזק שנוחל הישגים ביחד וכל עוד הוא לא יתפרק, יהיה למכבי ת"א קשה לקחת אליפות, גם אם גולדהאר יעלה את התקציב ל-130 מיליון. להערכתי, באר שבע מועמדת לקחת גם את האליפות השלישית ואז השאלה אם בכר יתגלה כמי שיודע לבנות רצף שהוא מעבר להישגים של סגל אחד מוצלח מאד

orimor2212 29 בנובמבר 2016

איחוד מחלקות זו הפנטזיה הכי גדולה של כל אוהד מכבי, אפילו בבעלות משותפת של הקיימים. לא רק כדורגל-כדורסל, אלא ממש המודל של ברצלונה לצורך העניין (יש להם אפילו הוקי שדה למיטב ידיעתי).

yaron 29 בנובמבר 2016

הנה אוהד מכבי (רגל) אחד שאיחוד מחלקות זה ממש לא הפנטזיה שלו ;-)

השמן 29 בנובמבר 2016

הנה עוד אחד. זה חלום בלהות.

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

הפתעתם אותי.
אצלי כאדום זה מאוד נשאף.

רועי 29 בנובמבר 2016

הקץ למונח "מכבי פוקס"….

רועי 29 בנובמבר 2016

מאיזו בחינה חלום בלהות ?

השמן 29 בנובמבר 2016

במובן האישי שלי. לא סובל את מכבי פוקס, לא רוצה קשר איתם

אחד העם 29 בנובמבר 2016

החזון של גודהאר (ע"פ ראיונות עבר שלו, אנגלידיס , ביין וג'ורדי ובהסתמך על פעולותיו), הוא לבנות קבוצה שזוכה ברוב האליפויות בכל עשור, שמתמודדת דרך קבע באירופה ושמרוויחה כסף.
מקורות הרווח הם המקורות הרגילים (טוטו, כרטיסים וכו'), הכנסות מאירופה, מסחור וקמעונאות, מכירת שחקנים לחו"ל.
הפעולות שנעשו: פיתוח תשתית מסחרית, בניית "קבוצת בת" על הסיס ביתר ת"א -רמלה כדי לגשר על פער האיכות בין הליגה לנוער לליגת העל, הבאת מאמן מנוסה בטיפול בנוער, פתיחת 2 אקדמיות- בצפון ובדרום בנוסף לאחת הקיימת במקווה ישראל . חניכה מקצועית צמודה למאמני הנוער, הנחלת שיטת משחק אחידה לכל הגילאים, חיפוש מאסיבי אחרי איטדיון ביתי קבוע במרחב ת"א רבתי, בשאיפה בבעלות.
זה החזון לעתיד.
עד להגשמתו משקיעים ברכש של שחקני העל הישראלים. מהיות השוק מצומצם, המחירים בשמיים.
כיום אנו חווים תוצאה של חוסר רענון מספיק בקבוצה בשנתיים האחרונות, שאולי יפתר בינואר ואולי לא.
ב"ש תחווה אותו בשנה הבאה (ברדה, ראדי, הובאן, מליקסון, גורש, יהיו רובם במחצית השניה של העשור הרביעי לחייהם)

yaron 29 בנובמבר 2016

ב"ש כאן כדי להישאר ויש מצב (ותקווה) שגם חיפה תצטרף למועדון. מה זה אומר לגולדהר? שתהיה ליגה תחרותית ומעניינת יותר, שיהיו יותר הכנסות, וכן, שלא ניקח אליפות כל שנה.
ליגת האלופות לדעתי מפסיקה להיות פקטור לעניין תכנון פיננסי ותהפוך לבונוס אחת לכמה שנים (לכל האלופות לא רק מכבי).
תקציב – מכבי מוגבלת ע"י חוקי הפייר פליי ולמיטב ידיעתי דיי קרובה למגבלה. אפשר להגדיל ל-150 אבל אני לא בטוח שאפשר להגיע ל-200 גם אם ירצה.
מה נשאר? להתעורר, להבין שהדרך נכונה ומוצלחת אבל שבשביל המשכיות צריך מנכ"ל ומנהל מקצועי במשרה מלאה ואפילו בעלים קצת יותר מעורב.

יואב 29 בנובמבר 2016

מיטש מאד מאד מעורב.
אל תתרשם מחוסר ההגעה כאשר במקביל, איש מקצוע הולנדי מוחתם למחלקת הנוער לשלוש שנים על מנת להרים את האקדמיה ואת המחלקה כוחה.
שום דבר מהותי לא השתנה. מיטש משלם כסף טוב לאנשי מקצוע מעולים שיתפעלו את הדבר הזה שנקרא מכבי. וזה עובד.

גיל שלי 29 בנובמבר 2016

מיטש מעורב בדיוק במידה בה בעלים אמור להיות מעורב, לא מבין למה זה חשוב שיגיע לאצטדיון, בעלים אמור להתוות דרך ולתת לאחרים ללכת בה, זה בדיוק מה שהוא עושה

yaron 29 בנובמבר 2016

אין ספק שהוא מאוד מאוד מעורב אבל לדעתי גם להגעה שלו בתדירות יותר גבוהה יש חשיבות. כולנו מסתירים את הפייסבוק כשהבוס נכנס למשרד :-)

יואב 29 בנובמבר 2016

חחחח

גיל שלי 29 בנובמבר 2016

אחלה פוסט, רק שאני חושב שגולדהאר לא מתיחס לבאר שבע או לחיפה כאשר הוא מתכנן את העתיד של מכבי. באופן כללי כשאתה החזק, החכמה היא לא לחשוב על התחרות, אלא לחשוב איך להתחדש כדי שהתחרות לא תגיע אליך.
למעשה מיטש נמצא בצומת שנקראת צומת ג'ורדי, הצומת הזאת הסתבכה לו כאשר מרטין ביין הפתיע ועזב בסוף שנה שעברה. מיטש כבר בנה את המערכת, החלטות התקציב הן חשובות אבל לא ההחלטות המהותיות ביותר, יואב צודק שההחלטות הגדולות יותר קשורות להשקעה האדירה במחלקת הנוער, שאלת האצטדיון ועוד.
לכן יואב גם צודק כאשר הוא קובע שההחלטות שמיטש עכשיו מקבל הן פרסונליות. שאלת המנכ"ל יותר מהותית משאלת התקציב, ואני מנחש שמיטש עדיין מתלבט אם להביא תואם מרטין ביין, או לנסות שוב לסמוך על דמות ישראלית (לא נראה לי שמורן מאירי מעוניין, לא מתוך הכרות אישית איתו, אבל מדובר בעורך דין רציני ומשגשג בתחומו, למה שיבחר פתאום בתפקיד שמביא אותו למבוי סתום בסיומו, אחרי שיעזוב את מכבי, לאיפה מורן מאירי ילך בדיוק?).
העובדה שמיטש לוקח את הזמן בהחלטה על המנכ"ל מעידה עד כמה ההחלטה הזאת קריטית עבורו. למעשה ההחלטה על התקציב תהיה ההחלטה של המנכ"ל הבא, לא פחות משהיא תהיה ההחלטה של מיטש. אני מנחש שהמנכ"ל הבא גם יבחר את המחליף של ג'ורדי ביחד עם מיטש.

יואב 29 בנובמבר 2016

"העובדה שמיטש לוקח את הזמן בהחלטה על המנכ"ל מעידה עד כמה ההחלטה הזאת קריטית עבורו. למעשה ההחלטה על התקציב תהיה ההחלטה של המנכ"ל הבא, לא פחות משהיא תהיה ההחלטה של מיטש. אני מנחש שהמנכ"ל הבא גם יבחר את המחליף של ג'ורדי ביחד עם מיטש"

מדוייק כל כך. וכך היה תמיד. גם מינוי ביין התמהמה.

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

לא פוסל את מה שאתם אומרים.
וגם השאלה הפרסונלית של המאירי היא אנקדוטה.
אבל בהחלט יכול להיות שמינוי המנכל ואופיו צריך להתאים לאסטרטגיה שתיבחר. ובהחלט לדעתי הוא כרגע בוחן את האסטרטגיה.
יכול גם שייבחר פרסונלית אדם שיוכל לממש מספר אסטרטגיות שונות

עומר 29 בנובמבר 2016

אני לא מזלזל במה שרשמת, או בחשיבות של ניהול ודרך כאמצעי להצלחה מקצועית, אבל לדעתי יותר מידי אנשים מנתחים את המצב לעומק מידי, כשמבחינתי תמונת המצב די ברורה.
מה שקורה זאת המחזוריות של קבוצת כדורגל ישראלית, ואין צורך ביותר מידי ניתוחי בדיעבד כדי להבין את זה.
אחרי שושלת באה הנפילה ומאפייניה הם תמיד דומים.
מכבי נתנה כמה שנים טובות – כמו מכבי חיפה של שנות ה-2000, הפועל ת"א ומכבי חיפה של תחילת העשור, ובית"ר של סוף העשור הקודם.
אחרי הצלחה, ובעיקר הצלחה באירופה, שחקנים עוזבים. אין מה לעשות, פתאום ליגות גדולות באירופה מציעות הצעות שאי אפשר לסרב להן, השחקן מרגיש מיצוי, ורוצה לעזוב למקום שבו יוכל להתקדם מקצועית ו/או כלכלית.
השחקנים שנשארו בדרך כלל שבעים וחסרי מוטיבציה בניגוד למתחרה החדשה שבאה רעבה.
השחקנים שנשארו הם גם זקנים ב-3-4 שנים מהאליפות הראשונה, מה שמשפיע בצורה ישירה על היכולת.
ולא ניתן להביא מחליפים ראויים לאלה שעזבו, לא חשוב כמה כסף תשפוך וכמה תשקיע בסקאוט (זהבי, יעקובו, שכטר, ורמוט, רפאלוב, ז'אוטאוטאס, ובעתיד זה יהיה וואקמה/בוזגלו/הוגו/ויטור).

במכבי אנו רואים אותה תופעה בדיוק. 3 אליפויות ברצף, עוד שנה של ליגת אלופות וכמעט אליפות… אין מה לעשות, אין דרך מילוט משנה-שנתיים קשות לאחר מכן.
הכוכב הגדול עזב (זהבי), אלברמן התבגר, הזרים שונים לגמרי מהאליפות הראשונה, הקפטן ייני עזב, ומי שנשאר כבר כבוי ביחס למה שהוא היה בתחילת השושלת.
אתם באמת חושבים שעם ב"ש זה יהיה שונה? מה אתם חדשים בכדורגל? עכשיו הם בעלייה, אבל ככל שהם יהיו טובים יותר, כך הנפילה תבוא מהר יותר.
נוואקמה לא יוכל להישאר זמן רב בישראל כשהוא משחק ככה, לבוזגלו נגמר החוזה ומי יודע אם ישאר… מליקסון וברדה יתבגרו וכך עוד כמה שחקנים שאינם ילדים בסגל (גורש, ראדי, הובן וכו').
הסגל ישתנה לגמרי תוך שנה-שנתיים, הסגל שישאר והמאמן אפילו יגלו פתאום שובע והדברים יתהפכו. דרכו של עולם.
אם ג'ורדי אחרי שושלת כזאת יצליח להשאיר את מכבי במקום שני יחד עם הופעה מכובדת באירופה בעונות הביניים האלה, מבחינתי זאת הצלחה.
תזכרו שגם פרגוסון בין כל האליפויות היו לו שנים של החלפת משמרות. היו שנים קשות שכבר בחצי העונה יונייטד איבדה את המאבק לאליפות. צריך לדעת לנהל גם עונות כאלה.
אני לא חושב שמשהו מבחינת ההתנהלות השתנה מהותית בין השנה לבין שנה שעברה, אלו הנסיבות שמקשות על ג'ורדי כרגע.
מי שהיום מסביר למה ג'ורדי נכשל ואלונה הצליחה, יצטרך להסביר למה עוד שנתיים אלונה נכשלה וג'ורדי/יענקלה הצליחו. אל תאנסו את התאוריות שלכם על המציאות, פשוט תבינו שככה עובד המשחק וקבוצה ישראלית יכולה להיות קבוצה גדולה רק באופן זמני, ואז באה נפילה, ומישהי אחרת לוקחת את הכתר.

עומר 29 בנובמבר 2016

התגובה אולי רלוונטית יותר לפוסט הקודם, ובעיקר מתייחסת לכל השיח סביב מכבי-ב"ש ולאו דווקא ספציפית לפוסט הזה. (כלומר אני לא טוען שאתה טועה בניתוח שלך, אך אני טוען שמרוב ניתוחים כבר לא רואים יער).

Dr.van nordstrand 29 בנובמבר 2016

Whatever he said

ברלה 29 בנובמבר 2016

קול ההיגיון. מדהים כמה הזיכרון שלנו קצר

אברום 29 בנובמבר 2016

בדיוק בדיוק זה התהליך שעובר על מכבי ,זה נורמלי זה טבעי .זה לא משבר אלה תקופה פחות טובה .תבוא התחדשות רענון שורות ומכבי תחזור לעצמה .(תופעה ידועה בעולם הכדורגל )

ZORK 29 בנובמבר 2016

למה אתה מניח שלמכבי יש השתתפות מובטחת באירופה כשהיא עלתה בקושי רב לשלב הבתים של האירופית עם הסגל הנוצץ שלה השנה

יניב פרנקו 29 בנובמבר 2016

כרטיס בארץ הכוונה.

אריאל גרייזס 29 בנובמבר 2016

מעניין איך ההסתכלות של מכבי השתנתה תוך שנה. לפני שנה בדיוק, אחרי שהעפילו לליגת האלופות, אוהדי מכבי דיברו על זה שכל המטרה של גולדהאר כרגע היא אירופה והצלחה שם לאורך זמן, לכן גם שיטת הרכישות השתנתה פתאום, במקום לקנות את הישראלים הכי טובים הם עברו לקנות שוער זר צעיר בהרבה כסף וכדומה. היום כמעט אף אוהד מכבי לא מדבר על כיבוש אירופה. מעניין אם גם אצל גולדהאר השתנתה החשיבה

יואב 29 בנובמבר 2016

כיבוש אירופה? כנראה בראש שלך.
מי אנחנו בכלל?
דיברנו(אני בכל אופן) על השתתפות בתדירות גבוהה במפעל בתים כלשהוא. ועברה שנה ואנחנו שוב בשלב בתים. לא יותר ולא פחות.

אריאל גרייזס 29 בנובמבר 2016

זה לא הדיבור שאני שמעתי. ברור שהכוונה לא היתה לקחת אליפות אירופה אבל כן דיברו חלק נכבד מאוהדי מכבי על זה שהמטרה של גולדהאר היא הצלחה באירופה. היה דיבור על הופעה קבועה בשלב הבתים של ליגת האלופות.

השמן 29 בנובמבר 2016

לא מבין מה אתה מנסה להגיד.
המטרות לא השתנו, מה לעשות שכרגע הקבוצה לא משחקת טוב. לא חושב שמישהו, גולדהאר או האוהדים שינה את דעתו. השתנה המבנה של ליגת האלופות והשתנתה הקבוצה שאיבדה שחקנים מרכזיים ונכשלה בינתיים בלמצוא להם מחליפים.

יואב 29 בנובמבר 2016

הצלחה באירופה לקבוצה ישראלית זה צבירת ניקוד והשתתפות בתדירות קבועה בבתים. בהחלט עומדים ביעד.
כל השאר אלו הזיות לא רלבנטיות.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2016

אני מסכים ואמרתי את זה כבר אז, אבל בזמנו היו דיבורים על הפיכה של מכבי לבאזל הישראלית. היו אנשים שחששו מהשתלטות על הליגה הישראלית סטייל מכבי כדורסל.

yaron 30 בנובמבר 2016

הבעיה עם כל "הדיבורים" האלה היא שאף אחד לא יודע ממי ומתי הם באו. שאיפה להעפיל לליגת האלופות ברור שיש וטוב שיש אבל ברגע שמישהו הופך עליה לאלופות כל שנה למנטרה שכביכול יצאה מהמועדון זה במקרה הטוב לא מדוייק. קרויף בעצמו טען שהליגה האירופית יותר מתאימה למכבי ולקבוצות ישראליות. שוב, זה לא אומר שכל אלופה ישראלית לא תנסה להגשים את החלום רק שהציפיות צריכות להיות ריאליות.
[דרך אגב, אותה תופעה קיימת בנוגע לראיקוביץ. אני לא יודע מי הם אותם "גורמים במועדון" שסיפרו שהבאנו את "השוער הטוב בעולם לגילו" אבל כשאני קראתי ראיונות עם קרויף הוא דיבר על אחד השוערים הטובים באירופה לגילו ואני לא מתייחס כרגע לכשלון של המערכת להפוך אותו לשוער טוב יותר.]
מכבי בעידן קרויף העפילה שלוש פעמים למפעל אירופאי ולדעתי זה הישג כביר. האם אני מרוצה מהרמה שהיא מפגינה בפעמיים האחרונות? בוודאי שלא אבל הדרך הכי טובה להשתפר היא קודם כל להשתתף. זה שמכבי של השנה עדיין עם סיכוי סביר להגיע לפלייאוף מבחינתי זה הישג.
להפוך לבאזל הישראלית זאת גם מטרה טובה ונכונה אבל צריך להדגיש את ה"ישראלית". קבוצה שמשתתפת בקביעות במפעלים אירופאים ומצליחה להשביח שחקנים ולשלוח אותם לליגות בכירות.
וזה דרך אגב אחד הכשולות של קרויף, אנחנו לא מצליחים באמת להשביח שחקנים. מצחיק, אבל השחקן היחידי שמכבי באמת שיפרה הוא ערן זהבי…

ילדיסקו 29 בנובמבר 2016

תודה על הפוסט

ו..למרות שאיני חושב שמכבי קורסת כפי שהתקשורת נהנית לשוח,
התקופה הזו צריכה להיות דגל שחור לגולדהאר שהוא לא יכול לתפור פאצ'ים יותר, חייב לתקן את הבאגים הקריטים, ועכשיו!!
חייב למנות מנכ'ל במישרה מלאה וכמו כן להתחיל לתכנן את היום אחרי קרויף שאומנם רק מתקרב אך מאוד מורגש.

כולי תקווה שמיץ' מקבל תרגום של כתבות מעניינות מ דה באזר
כי הפוסט הזה מעלה מחשבות (לגבי העתיד) ששוות את שולחן העבודה של הקנדי. ועוד מחשבות של אדום :-)

אישית חושב ששילוב בין : אסטרטגיית צימצום ו ניהול ישראלי הוא הראיה הנכונה לעתיד

אלכס 29 בנובמבר 2016

למה שמיטץ יקנה קבוצה בחול וישמור על מכבי? כי הוא ציוני גדול?

מיטץ רוצה רווח. איך שאני רואה את זה, מיטש רואה ליגה שניתן להגיע ממנה לאירופה (כסף) כל שנה גם אם לא זוכים באליפות, ולכן יחבק תחרות (מתחרה אחת או שניים, לא יותר מזה) כמשהו שמגביר את החיבור למותג וייצר כסף. יש לו מהלכים אסטרטגיים שחשובים לו בדמות אצטדיון גדול יותר, תאי VIP, העברה של מכבי להיות חברה בע"מ ולא מלכר ומחלקת נוער. כל המסביב (ג'ורדי, מנכל, וכו) זה אמצעים להשיג את המטרה. לא רואה אותו ממשיך לשפוך עוד כסף אלא אם זה הולך על משהו שמספק יתרון קונקרטי לאורך שנים. דעתי היא שההוצאות ההתחלתיות היו כדי לבסס את הקבוצה בטופ והתכנית היא להוריד את הרגל מהגז לאט לאט.

מה שהיה מפחיד אותי אם הייתי אוהד של מת"א, זה אם המנהלת והישראליות דופקים לו את המלכ"ר והאצטדיון או הדרך לאירופה הופכת להיות בלתי אפשרית. אז כל התוכנית שלו הרבה פחות רווחית. אז הוא יכול (1) למכור, (2) לראות מה הוא בכל זאת יכול להפיק מזה בדמות רווח על צעירים ואירופה בתקציב מאוזן, (3) לעשות קומבינות (לא מתאים לו לדעתי) עם סוכנים, מאמנים, שחקנים ומקורבים כדי לפחות להתחיל להחזיר את ההשקעה או (4) לעשות יאמר ולזנוח. זה התסריט השחור.

יואב 29 בנובמבר 2016

מיטש לא כאן בשביל רווח אם כי הוא ישמח להוציא פחות. מיטש חפץ באירגון כמו שהוא מבין אותו והתמזל מזלם של אוהדי מכבי שזאת הקבוצה שלהם.

אלכס 30 בנובמבר 2016

לדעתי זה קצת wishful thinking, אבל את יודע איך זה עם דעות… לכל אחד יש לפחות אחת. :)

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2016

לא חושב שיש משקיע בליגה הישראלית עם טיפה שכל בקודקוד שחושב שאפשר גם להצליח בה וגם להרוויח. אתה יכול להיות טביב, בלי שאיפות, או להיות בצמרת ולהפסיד כסף. אני בטוח שגולדהאר מבין את זה. כמובן, אפשר להפסיד בענק סטייל גאיידמק ואפשר לצמצם את ההפסדים או להרוויח יותר ופה גולדהאר עושה עבודה לא רעה

אלכס 30 בנובמבר 2016

לא מסכים עם הקביעה הזו. מכבי חיפה הייתה רווחית כל שנה בה שלב בתים כלשהו התקיים בשבילה. כל כך רווחית שהיא כיסתה על גרעונות משנים קודמות (בממוצע אלופות = 4 שנים אחורה, אירופית = 1.5). בשנים אחרות היא לא גרעונית יותר מידי, אפילו היום.
נכון לפעם, חיפה בתקציב לא קטן בכלל גם הצליחה, גם הייתה כמעט מאוזנת ואפילו רווחית. תוריד את המצליחה וזה נכון גם להיום.

כל זה כדי לומר שלא קשה לראות איך אדם המאמין ביכולות הניהול של עצמו יביא אנשים ברמה ויקבל קבוצה מאוזנת, ללא אירופה. תוסיף על זה אירופה ויש לך פרה חולבת. ואני אפילו לא מדבר על הקלות מס.

Ollie Williams 30 בנובמבר 2016

יעקב שחר מדבר על כך שהוא מזריק למועדון 30 מליון ש"ח בעונה, ומזה מס' שנים אין הכנסות משלב בתים כזה או אחר באירופה. בהנחה שהכוונה ב"מאוזן" הוא שלא יהיה צורך בכזו תמיכה ישירה של הבעלים, כך שאני לא ממש רוא איך זה קורה בשנים האחרונות.

אלכס 30 בנובמבר 2016

דיבורים מפוזיציה. הספרים (מקור שני), מנכ"ל (קודם), ואנשים מההנהלה של המועדון מציירים תמונה שונה לגמרי.

yaron 30 בנובמבר 2016

אני לא חושב שגולדהר מצפה להיות רווחי, המטרה היא איזון כלכלי. אם מכבי תוכל להעמיד תקציב שנתי של +/- 150 מיליון ולהיות מאוזנת זאת הצלחה כבירה.

דוד 29 בנובמבר 2016

לדעתי מי שחושב שבאר שבע לא פה כדי להישאר טועה.
בכל העולם יש את הז'אנר של קבוצות שאינן בדיוק מהפריפריה אבל לא מהיר הגדולה (מנצ'סטר, ליברפול, איינדהובן, פורטו, ליון ועוד) שהצליחו לשלוט במשך תקופה בארצן. אחת הסיבות היא שהן וקהלן יותר רעבים להצלחה ולהכרה. מבלי להכיר אני מניח שהמקום שתופסת איינדהובן בחייו של אוהד ממוצע שלה גדול מהמקום שתופסת איאקס, כי אמסטרדם הרבה יותר מעניינת והתודעה שם אחרת.
גם בארץ זה ככה. המועדון שלקח הכי הרבה אליפויות ב-40 שנים האחרונות בא מחיפה. זה גם המועדון שמביא הכי הרבה קהל. בכלל, בעונה שעברה עם בלומפילד מכבי ת"א הביאו פחות קהל בממוצע גם מבאר שבע. ואם בית"ר תרוץ חזק אז מכבי ת"א תרד למקום הרביעי.
פוטנציאלית, למכבי ת"א יש אולי יותר אוהדים, אבל המחויבות שלהם לבוא לכל משחק קטנה יותר. למשל, היה פוסט של גיל שלי בו סיפר כי בזמן המשחק של זניט הוא היה בהופעה של תמוז. עכשיו תדמיינו את זניט בטרנר. אף אוהד בדרגת האהדה של שלי לא יפספס. מה שיותר אדום יותר עמוק. וזו לא ביקורת. זה הגיוני. לאוהד מכבי ת"א יש עוד דברים חוץ מהקבוצה. לאוהד הבאר שבעי פחות. בגלל זה האוהדים שם כ"כ משקיעים בעידוד ובכרזות ענק. והדבר הזה נותן כוח. באר שבע כעיר נמצאת בשלב בו היא כבר לא פריפריה, אבל עדיין מרוחקת. היא צומחת, מתפתחת והפועל ב"ש היא אחד מהסמלים של התהליך. אין זיבה שזה לא ימשיך

בלייק 30 בנובמבר 2016

ניתוח ממוצעי הקהל קצת מוזר, בהתחשב בזה שמכבי שיחקה באיצטדיון קטן בהרבה מזה של חיפה או של בית"ר, וגם טרנט עולה על בלומפילד. במכבי כל המנויים סולד אאוט. כשיחזרו לבלומפילד אחרי השיפוץ נראה אם יגיעו כמו בחיפה, אבל הממוצע יהיה גבוה מזה של ב"ש ברוב העונות רק כי בלומפילד יהיה גדול יותר מטרנר ביותר מ- 10,000 מקומות.

השמן 29 בנובמבר 2016

לא מקבל את הטענות של "תהליך טבעי" או "גם לפרגוסון היו עונות גרועות". וזאת משלוש סיבות עיקריות:
1. לפרגוסון לא היה תקציב גדול כל כך משמעותית מהיריבות שלו (לפחות לא לאורך כל התקופה שלו, אולי עכברי הפרימייר ליג יתקנו אותי), אי אפשר להתעלם מזה שקבוצה בחצי תקציב עושה לנו בית ספר.
2. לא צריך שנתיים כדי לבנות קבוצה. קונטה עשה את זה תוך קיץ אחד. הבעייה היא שלא ניסו לבנות קבוצה, ניסו לסתום חורים
3. יכולתי להבין את הזחיחות בתום עונת הדאבל. לא מבין איך אפשר היה להישאר בה אחרי תום העונה שעברה. בש סגרה את הפער באספקטים המרכזיים של כושר גופני, מקצוענות ואיכות שחקנים. חיפה מינתה מנהל מקצועי זר. היה ברור שצריך להיערך לעונה הזו אחרת

אריק ב 30 בנובמבר 2016

אני לא בטוח שתקציב השחקנים של מכבי גדול בהרבה משל ב"ש. התקציב הכולל גדול בהרבה, אבל חלק לא מבוטל ממנו הולך לנוער, לבעלי תפקיד וכו'.

מאיר (חדש בשכונה) 30 בנובמבר 2016

בדרך כלל אני מסכים עם דבריך. הפעם אנו חלוקים. באר שבע לקחה אליפות בשנה שעברה כשכל אחת מהשתיים יכלו לקחת והשנה היא אמנם נראית כעת חזקה בהרבה, אבל היא בשיאה ומכבי בשפל, כך שלא ניתן לומר עושה בית ספר.
לגבי קונטה ולעשות קבוצה בשנה, ממש לא מסכים כי הוא הוסיף שני שחקנים שאינם כוכבים בכנפיים-מוזס ואלונסו והשתמש בחומר האנושי המצויין שהיה כבר קודם כך שזאת לא ניתן כעת לעשות במכבי שם חלק מהשחקנים כבר שבעים וחלקם מבוגרים.

תומר חרוב 30 בנובמבר 2016

מכבי עושה הכל נכון (ומה שלא, כמו המעבר לנתניה פחות בשליטתה) חוץ מדבר אחד: בחירת מאמן.
אני לא מכיר מועדונים מצליחים שמחליפים מאמן בכל עונה ולפעמים גם שניים בעונה. זו לא רק פגיעה ביציבות וברצף, זה גם יותר חוסר יכולת להבין את הנפילה העונה. הם חושבים שהבעיה היא פרבונלית, שוטה לא מתאים אבל הבעיה היא בקונספט בו הציפייה שכל מאמן שיגיע יוכל בתוך שלושה חודשים להיות המוציא לפועל של התכנית של ג'ורדי. מה גם שברגע שאין את ראדי, אין את ייני ואין את זהבי, התכנית המקצועית שעבדה שלוש שנים כבר פחות ברורה וצריכה להתגבש מחדש וחוסר היציבות לא מסייע לדבר הזה.

תומר חרוב 30 בנובמבר 2016

צ.ל: הם חושבים שהבעיה היא פרסונלית, "שוטה לא מתאים" אבל….

yaron 30 בנובמבר 2016

מסכים, זאת לא בעיה פרסונלית.
כשמכבי מחליפה מאמן אבל יש מנכ"ל דומיננטי, מנהל מקצועי דומיננטי ובמשרה מלאה המעבר יכול לעבור יחסית בקלות. כשהמשוואה משתנה ואין יציבות בשאר המערכת החלפות מאמנים מוצלחות הופכות להרבה יותר קשות.

ערן (המקורי) 30 בנובמבר 2016

פרנקו, פוסט יפה, אבי לדעתי חישוב ההסתברויות שלך לוקה בחסר.
האפשרות האחרונה שציינת, לפיה מיטש איבד עניין, שהינה כמובן מפחידה ביותר עבורי כאוהד מכבי, איננה תאורטית בלבד:
– מיטש לא ביקר בישראל תקופה ארוכה מאד (נעדר ממשחק הההכרעה נגד באר שבע דנה שעברה ונגמר הגביע מוח חיפה)
– היעדר יוזמה בנוגע לאצטדיון, אי מינוי מנכל במקום ביין
– הקטנה משמעותית של ההוצאה מהכיס (יחסית לקופון הענק מאופא בעקבות שלב הבתים בצ׳מפיונס שנה שעברה, וכן במכירת זהבי)
– לא המגיע את קולו במסר מרגיע / מחזק / מבטיח / נוזף / מאיים או כל דרך שמביעה עניין מתמשך ואכפתיות
אני כמובן מקווה שהחששות שלי יתפוגגו במהרה, ושנגלה שאין אובדן עניין. כרגע אני מאד לא רגוע.
[אגב, ההסתברות של התעניינות שלו במכבי סל, הינה 0 לדעתי. וזה עוד לפני שנלקח בחשבון את התקציב הגבוה שלה ואת המורכבות והבעייתיות שם]

yaron 30 בנובמבר 2016

בהחלט מחשבה מטרידה.
אני מקווה ומאמין שגולדהר לא מפחד מאתגרים וקשיים, הוא לא היה מגיע לאן שהגיע אם היה נשבר ממשברים קטנים כאלה.

ערן (המקורי) 30 בנובמבר 2016

ברור.
מה שמפחיד אותי כאן לגמרי ממש איננו רתיעה של מיטש מאתגרים. ברור שזה לא המקרה, מדוברב באיש עסקים מנוסה שרגיל לשאת ולתת עם הגוף
העסקי הקשוח ביותר בעולם (חברת וול מארט)..
החשש שלי הוא שאיבד עניין. הוא אמר בעבר בראיונות שיישאר כל עוד ייהנה. אני לא בטוח שעדיין הוא נהנה.
אולי בגלל הגזענות של חלק מסוים בקהל,
אולי בגלל שהבין שישראל היא עולם שלישי ולא אירופה.
אולי בגלל שיותר מדי אנשים ניסו לנצל ולעשות עליו סיבוב.
אלה דברים נכלוליים שבוודאות הוא לא חווה בקנדה.

יואב 30 בנובמבר 2016

כל האינדיקציות מראות ההפך. אבל לך תדע…

אופיר 30 בנובמבר 2016

ערן, נעשה שימוש ליברלי מדי במונח "עולם שלישי". ישראל היא מדינת עולם ראשון מובהקת (עם נורמות התנהגותיות מתקופות טובות פחות).

לא חושב שגולדהאר נתקל בישראל במשהו שהפתיע אותו לרעה במישור העסקי – היה סמוך ובטוח שגם בקנדה נתקל במספיק נוכלים ושרלטנים, גם אם מעונבים יותר.

ערן (המקורי) 30 בנובמבר 2016

וואוו, אתה אופטימי.
כן, ישראל נמדדת על מגינות עולם ראשון, לאור תמ״ג וסיבות אחרות זה מתבקש.
אבל- אם ניקח דוגמה מכדורגל- ישראל משתרכת בתחתית ליגת העל, ואם ביוני אודות בסוף השנה, היינו עפים לעולם השלישי.
פערים צומחים בין עשירים לעניים, ירידה בחינוך (מתמטיקה ומדעים), פערים ענקיים בין תלמידים מאזורים מבוססים לאחרים, ועוד מחקרים המתפרסמים על בסיס קבוע, מראים שהיבטים רבים אנחנו דומים למכסיקו, טורקיה, הרבה יותר מאדר למדינות עולם ראשון.
דבר נוסף: עבדתי בקנדה. אין בכלל להשוות את כמות הקומבינות, הנסיונות לתחמן, ובשנים האחרונות, גם שחיתות מובנית, בישראל לעומת קנדה. זה יכול להיות טראומטי כאן, כמעט לכל קנדי.

אופיר 1 בדצמבר 2016

ערן, אני לא אופטימי, אני חי בצפון אמריקה.
הבעיות שמנית כאן קיימות בכל מקום: רמת המתמטיקה והמדעים בתיכונים בקנדה מביכה, ועל פערים בין עשירים ועניים בארה"ב אין צורך לפרט. בסופו של דבר אני מעדיף לחיות כאן משלל שיקולים, אבל צריך להיות הוגנים.

גיל שלי 30 בנובמבר 2016

חשבתי על מהלך נוסף שאפשר לבצע, להציע לברק בכר חוזה גדול במכבי לשנה הבאה

איציק 30 בנובמבר 2016

תחילה תדאג לו לדרכון זר.
חוץ מזה ברק מתחבר לקבוצות קטנות, מכבי גדולה עליו.

גיא זהר 30 בנובמבר 2016

יכול להציע לו, רק שזה תלוי באלונה כי לבכר יש חוזה לעוד שנתיים בב"ש…

גיל שלי 30 בנובמבר 2016

נדמה לי שברק בכר יכול להתפטר

איציק 30 בנובמבר 2016

הוא יכול גם לתת ראיון טלביזיה מיד אחרי המשחק, ממש כמו יוסי אבוקסיס.

yaron 30 בנובמבר 2016

אבוקסיס יכול להגיד בראיונות מה שהוא רוצה אבל היום הוא נפגש עם סכנין במטרה שיתירו את החוזה וגם אברמוב אמר שיחתים אותו רק אחרי שיעזוב.

איציק 30 בנובמבר 2016

זה ברור, אבל אחרי ראיון כזה, אני מאד אופתע אם מישהו ירצה אותו שם.

איציק 30 בנובמבר 2016

הפתעה, המטומטמים השאירו אותו. אחרי ההופעה שלו היה צריך להעיף אותו מכל המדרגות, חוצפן.

yaron 30 בנובמבר 2016

אתה באמת מופתע?

איציק 30 בנובמבר 2016

כן, אלא אם זה לעשות לו דווקא ואז להעיף אותו כשלבני יהודה יהיה מאמן.

ארז 30 בנובמבר 2016

אני מניח שאמורה להיות סנקציה משמעותית במקרה כזה.
לא יכול להיות שבעלים שמפטר משלם עד סוף השנה או אפילו עד סוף החוזה, ומאמן יוצא פטור.

yaron 30 בנובמבר 2016

אם בכר תחת חוזה אין לו שום דרך פשוט לבוא ולהתפטר.
גם מאמנים של מכבי שעזבו עשו את זה אחרי שמכבי אישרה וקיבלה פיצוי יפה.

Ollie Williams 30 בנובמבר 2016

הוא יכול להתפטר ולשלם את הפיצוי למעסיק בעצמו.

איציק 30 בנובמבר 2016

במקרה של אבוקסיס הפיצוי זה שהוא הולך. טיפוס מגעיל, ולא לראשונה, שלא יודע למה מישהו לוקח אותו בכלל.

גיא זהר 30 בנובמבר 2016

לגמרי ירון, במיוחד שבכר יצא בעור שיניו כשעבר לב"ש וגם בנושא שבתאי. לא נראה לי שבכר רוצה את משפחת ברקת על הראש שלו, זה לא איזי

קשקשן בקומקום 30 בנובמבר 2016

לא רואה שום יתרון באיחוד מחלקות.
אני מעריך שמתוך 100 מיליון ש"ח התקציב של G&A ושיווק (כ"א) שאלה הדברים היחידים הרלוונטיים לסינרגיות – הוא אולי 1-2 מיליון. לא משמעותי.
בניהול מקצועי אין שום קשר.
במתקנים אין שום קשר.
בסגל כמובן שאין שום קשר.
בנסיעות אין שום קשר.

קיצר – לא ייתן כלום, רק יוריד את הפוקוס.

מצד שאני שיוריד את הפוקוס שני המועדונים מעצבים

קשקשן בקומקום 30 בנובמבר 2016

"שיוריד, שני המועדונים מעצבנים"

Comments closed