יומן פירוק – פרק 15

השלישיה נגד הניסנובים

דמיינו שני עסקים דומים, אחד ליד השני, דוכן פלאפל או מינימרקט, מוצרים דומים , תנועת קונים די זהה, עסק אחד מרוויח והשני מפסיד. איך זה קורה?

העסק המרוויח מבין שזה עולם של אגורות, שצריך להילחם על כל דבר, על מחיר השכירות, על מחירי הסחורות, על מבצעים נכונים, על תפעול יעיל ככל האפשר וכך הלאה.

וכך עסק אחד יכול להרוויח מעט והשני יכול להפסיד מעט, רק על בחירות והתנהלות, אחד קם בבוקר למלחמה והשני הולך כל בוקר לעבודה, אחד נוסע במרצדס בשבת והשני לא.

*

מאז שכבירי הלך להקפאת ההליכים, יש 2 סיפורים חוזרים (שמתחילים קצת להתיש) בנושא הפועל ת"א – הם קורים בדה באזר בדיוק כפי שהם קורים גם בתקשורת – סיפור אחד הוא על "המועדון" והסיפור השני הוא על המצב המשפטי ויישויות כמו "הראל החזקות" שנכנסו לחיינו.

לעומרי אלטמן היה חוזה מסוים במועדון הפועל ת"א , אבל המועדון הפועל ת"א הרי כבר עבר תהליך משפטי ברור שבו דברים שקרו במועדון תחת בעלות אחת אינם רלוונטיים ליישות האחרת – האם המועדון הפועל ת"א נהג כשורה עם עומרי אלטמן, התשובה לא.

לא שילמו לו את המגיע לו וגם העמידו אותו בסכנה כאשר הגישו לכאורה חוזה כפול לבקרה, לעומרי אלטמן יש הרבה סיבות לכעוס ממש על המועדון.

גם לגוטליב וגם לשוינפלד, כל אחד בעצימות שונה, אבל כל אחד מהם זכאי לרגשות רעים כלפיי המועדון.

המועדון הפועל ת"א לא היה הוגן אם אף אחד מהם.

אבל החיים מורכבים בהרבה, ולכן אלטמן, גוטליב ושוינפלד, חייבים כבר להבין, או מי שמייעץ להם חייב להפנים, שזה לא רלוונטי כרגע, כי הדיון המוסרי הוא שונה לגמרי מהמצב המשפטי.

לשלושת השחקנים האלה הייתה יכולה להיות בעיה גדולה יותר – אם הניסנובים היו מבקשים לקנות את המועדון בלעדיהם, הם היו הופכים לנושים מצד אחד ומצד שני היו הופכים לנכסים בידי המפרקים, מצבם המשפטי היה בעייתי בהרבה.

אז הם בחרו להיות חלק מקבוצת השחקנים שניהלה כמכלול מו"מ עם הניסנובים שבו הוחלט כי כל שחקן שהמועדון ירצה – יישאר, כל שחקן שהמועדון לא ירצה יקבל שחרור בחינם וכל שחקן שהמועדון ירצה בשכר נמוך יקבל את האופציה לבחור איפה הוא רוצה לשחק.

מאחר ושלושתם מוגדרים כנכסים. הם קיבלו הצעות להישאר.

בעיה.

כרגע שלהם.

*

עומרי אלטמן כמשל, ספג במשך שנה וחצי מאמיר כבירי הפרת חוזה חמורה, לא שילמו לא את מענק החתימה והוא לא החרים אימון אחד, התייצב למשחקים ועשה הכל במקביל למה שהבנתי ניסיונות לקבל את מה שמגיע לו.

שוינפלד גם. הוא תבע אבל הגיע לכל אימון ומשחק, גוטליב בכלל לא תבע.

הניסיונות שלהם כרגע לגרור את המועדון לקרבות במוסדות בוררות ודיונים בבית המשפט מובנים לחלוטין – יש להם גם זעם רגשי עצום על המועדון וגם רצון לקום וללכת ולעבוד במקום עבודה אחר שמציע להם יותר. יותר כסף ? אולי, אבל בטוח שיותר ברמת המכלול המקצועי והאישי.

כל אחד מאתנו היה רוצה ללכת במקרה הזה.

*

נחזור שנייה לדוגמאות – ניסנוב יכול להיות בעל המינימרקט ההפסדי או המצליח, הוא חייב להתמודד במקביל עם עשרות בעיות ולנסות בכל אחת מהדילמות להוציא את המכסימום – הוא יכול לוותר לשלושתם , להיפטר מחוזים כבדים, להוריד מעצמו לחץ תקשורי ויח"צ גרוע ממש, לנקות את הסגל מרעשים, שהרי שחקן פגוע לא ייתן תפוקה טובה ולהתקדם קדימה.

או שניסנוב יכול להחליט שהוא נלחם על כל שקל, כי הגיוני שאפשר למכור אותם, לקבל אולי כסף לא רע ושחקנים ולשדר לכל הסביבה שהוא לא לחיץ.

והרי מה עשו הניסנובים מאז שלקחו את המועדון – הם קיצצו בשכר של לא מעט שחקנים. וספגו ביקורת. שיחררו שחקנים יקרים. וספגו ביקורת. נפרדו מהמאמן המוביל (בין היתר בטענה שהוא מאוכזב מהשחרורים) והעמידו מאמן זול ופחות מוצלח (על הנייר), החתימו המון שחקנים במקום, אבל בשכר מאוד נמוך, כל מה שהם עשו לוו בלעג, רעש וצקצוקי לשון, סופרים להם החתמות ומנפחים כל דבר.

הניסנובים לא מתייחסים כרגע לביקורת, משום שהם מבינים את מה שמבין בעל הפלאפל, שאם הוא לא יריב על מחיר הפיתה ושכר הדירה היום, הוא מקבע לשנים קדימה מבנה הוצאות בעייתי.

*

כלומר לניסנובים היו כמה אופציות כשלקחו את הקבוצה :

  • להילחם בכל הכוח על הישארות בליגה – להשאיר את הסגל כולו פלוס חיזוק – אבל פה יכלו להיכנס לגרעון עצום, שכנראה אין להם ומי בכלל מבטיח שזה היה עובד (דרך אגב, זה ברור שזה מה שכבירי ורמון היו עושים).
  • לוותר על השנה – לשחרר עוד ועוד ועוד שחקנים ולרדת עם שלד של שחקני נוער וליגה לאומית – אבל אז היו מאבדים את הקהל ובטוח יורדים (מילא הירידה, אבל הויתור היה משדר משהו רע מאוד)
  • לבחור להילחם על כל החלטה– מהלך שאולי ישאיר את הקבוצה בליגה, יהיה גרעוני עד גבול האיזון אבל מכניס אותם לאינספור יח"צ גרוע ורעש בלתי פוסק.

*

בקיצור, כמו שגיל שלי אמר לי, הם משחקים פוקר, גיל חושב שהם שחקנים גרועים, אני חושב שאנחנו עוד לא יודעים, על הנייר הם עוד יכולים לצאת מורווחים, מצד שני הם יכולים לאבד לא מעט.

מבחן ראשון בנושא הזה – יום חמישי סוף חלון ההעברות בדגש על שוינפלד.

התיקו עם צ'לסי (סופו של ינואר הנורא)
ה-0-0 עם האל

106 Comments

השמן 1 בפברואר 2017

השאלה היא לא הניסנובים, אלא איך בית משפט אישר את ההפרדה הזו בין מענק חתימה לחוזה, ובנוסף מה המעמד המשפטי של סעיף השחרור של אלטמן. אלה שני הדברים שלא ברורים לי

yaron 1 בפברואר 2017

זה בדיוק העניין, איך בית המשפט מאשר הסכם מחורר כמסננת ואיך ההתאחדות לא מבקשת הבהרות ברורות לפני שהיא מעבירה בעלות.
לפני שבועיים היתה ישיבה ראשונה בוועדה להעברת בעלות שהתפוצצה וכל התקשורת שותקת ולא מנסה לברר מה המצב לאשורו.
חמור מכך, כל קבוצה שהעבירה שחקנים בחלון העברות מייד מחוייבת להעביר אותם בבקרה, האם הפועל קיבלה פטור מהבקרה התקציבית???
שוב, ברור לי לחלוטין שניסנוב עושים כל מאמץ ונלחמים על כל שקל, ברור לי שהמטרה היחדיה שלהם צריכה להיות הצלת העסק הכושל שקיבלו בין אם זה ייגמר בהישארות בליגת העל ובין אם בירידה בסוף השנה, מה שבכלל לא ברור זה איך בית המשפט וההתאחדות מתנהלים.

גיל שלי 1 בפברואר 2017

בית המשפט לא מתעניין בהוגנות. הפתרון שהוצע היה הטוב ביותר לנושים של חברת הראל אחזקות, לכן בית המשפט קיבל את הפתרון. ההתאחדות חיה מצוין עם העובדה שהפועל תגמור את העונה, אז למה הם אמורים להתנגד לזה?

רועי 1 בפברואר 2017

חסר לי מידע, איך הפתרון הזה הוא הטוב ביותר לנושים ?

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

ההסכם לא מחורר כמסננת, ואפשר לקבל את העובדה שבית משפט זה לא מוסד של ההתאחדות.
אלו החוקים במקרים שכאלה, לכן כל סכום שהיה צריך להיות משולם עד למועד ההכרזה על חדלות הפרעון מבחינת בית המשפט הוא חוב לקופת הפירוק וקדימה באחריות הניסנובים.

הטענה השנייה שלך ירון, גם היא לא מדויקת, הם עברו את הישיבה הנשייה, קיבלו אישור, כל הנושא ממתין לניירת הרשמית של הקמת התאגיד החדש.

yaron 1 בפברואר 2017

לא אמרתי שהם צריכים להתנגד לזה, שאלתי שתי שאלות:
1. האם הפועל תל אביב קיבלה פטור מהבקרה התקציבית?
אני קורא על קבוצות שונות שהחתימו שחקנים ומייד מעבירות בבקרה אבל לא שמעתי על שחקן אחד שהפועל העבירה בבקרה.
חשוב מכך, האם הפועל החדשה לא מחוייבת לעבור בקרה על החוזים שהחליטה לכבד ועל חוזים חדשים שחתמה עם שחקנים???
2. האם ההתאחדות קיבלה את כל הנדרש כדי להעביר בעלות?
ניסנוב התחייבו לקחת על עצמם את כל חובות אופ"א, האם ההתאחדות בדקה שהם מסוגלים? במידה והם לא יעמדו בהתחייבות האם יהיו לכך השלכות על ההתאחדות בנוסף להפועל?

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

אז אתה קורא את הכתבות הלא נכונות, כל שחקן שמגיע עובר בבקרה, זה שהבקרה פה לא רצינית, מה לעשות, אבל עובר.
לגביי ההתאחדות – אתה מריץ את הסיפור הזה כבר תקופה, הסיכוי שההתאחדות תיענש פה הוא אפסי, בטח כשהיא פירטה בפני אופ"א את המצב וקיבלה אישור לדחייה מסודרת והכל.
אם הניסנובים לא ישלמו את מה שהם התחייבו המועדון יחטוף וחזק.

yaron 1 בפברואר 2017

שלח קישור על שחקן אחד שניסנוב העבירו בבקרה (חדש או ישן).
לגבי אופ"א אני לא בטוח, ההתאחדות שלחה הבהרות, אופ"א קיבלו (בינתיים) אבל לדעתי אם ניסנוב לא ישלמו אופ"א יבואו בטענות להתאחדות שאישרה העברת בעלות. ימים יגידו :-)

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

"הנאמן עו”ד קוטלר העביר לבקרה התקציבית סך של מיליון שקלים אותם הפקידה כערבות קבוצת ניסנוב כאשר הגישה הצעה לרכישת הקבוצה. הכסף ישמש כערבות לבקרה, כאשר יהיה עליהם להשלים את הסכום בעוד 400 אלף שקל, לסך של 1.4 מיליון שקל.

הקבוצה הגישה תקציב על סך של כ-9 מיליון שקלים שיצטרך עוד לעבור אישור. החוזה של הרכש אור אוסטוינד עבר בבקרה, ואם לוזון יחליט הוא יוכל להרכיב אותו במשחק האחרון שלו כמאמן הפועל ת”א.

yaron 1 בפברואר 2017

תודה!

גיא זהר 2 בפברואר 2017

+1 גיל. אנשים לא מבינים שאין מה לחפש צדק בבתי משפט. המוסד הזה פוסק לפי החוק ולא לפי הצדק.

השמן 1 בפברואר 2017

הבנתי פרנקו. היה חסר לי את הפרט של עמידה בחוזה קדימה. חשבתי שמדובר בעמידה בחוזה בכללותו, ואז לא הבנתי איך מענר החתימה מופרד.
מה לגבי סעיף השחרור לחול של אלטמן? כיצד יש עליו מחלוקת?

עדי אבני 1 בפברואר 2017

לגבי הסעיף של אלטמן, מתוך תמלול של וואלה מהעתירה של אלטמן לבית המשפט, ממש לפני יומיים:
-עו"ד חבר (העו"ד של אלטמן): אנחנו רוצים למצות את ההסכם ואת האפשרות לצאת לחו"ל על פי ההסכם. אם נגיע לבוררות, האפשרות הזאת תתעכב.
– השופט אורנשטיין: …החלון של ינואר לא רלוונטי. אם אני אדרש לתת הכרעה היא תהיה כנגד הטענות שלכם

yaron 2 בפברואר 2017

בדיוק על הדברים האלה אני מדבר כשאני אומר הסכם מחורר כמסננת ושופט שלא מעניין אותו לעשות סדר בדברים.
אם ניסנוב לוקחים על עצמם את החוזה למה סעיף אחד מתוכו לא רלוונטי?
מה זה משנה אם זה חלון ינואר?
שיגיד הם לוקחים את כל החוזים אבל שזה לא כולל מענקי חתימה ולא סעיפי שחרור. לא נראה לי שזה לפי החוק אבל גם לא נראה לי שלשופט ממש אכפת…

יניב פרנקו 2 בפברואר 2017

כתב לך גיל למטה. אלה 2 חוזים נפרדים. בעיה בפניי עצמה.

yaron 2 בפברואר 2017

אני מבין והייתי מצפה מהשופט שיעשה סדר.
ניסנוב מחוייבים למשכורת אבל לא להסכם הרכישה?
על סמך מה אלטמן שייך להם?
אני לא מדבר על החוב, אני מדבר על הרכישה עצמה ועל סעיף השחרור.

יניב פרנקו 2 בפברואר 2017

השופט מצפה ממך שתלמד את המטריה.
תראה, נניח שכבירי קנה שולחן משרדי באופיס דיפו והבטיח לבוא לשלם בהמשך – השולחן שייך היום לניסנוב.
לכן הסכם הרכישה לא רלוונטי במצב הזה, לשחקן יש חוזה במועדון ואת החוזה הזה מכבדים וצריכים לכבד 2 הצדדים – הצד שמעסיק והצד שמועסק.

אז על סמך מה אלטמן שייך למועדון, על סמך הדבר הזה שקוראים לו תקנון , חוזה וחוק.

זה קייס משפטי די ברור ופשוט – אלטמן "מכר" את עצמו למועדון בחוזה אחד, החוזה בטל ובחוזה אחר חתם על הסכם העסקה – ברגע שהמועדון הכיר בחוזה העסקה העסק די ברור משפטית, אז מה אתה רוצה מהשופט.
אבל יותר מזה – ברגע שהניסנובים הסכימו ללכת לבוררות עם השחקן, מה השחקן רוצה ? שיתנו לו לחתום ביוון בלי קשר לבוררות.

yaron 2 בפברואר 2017

יניב, אתה סתם מתגונן / מתנגח…
אין לי שום בעיה עם הניסנובים, ברור שמטרתם היחידה היא להציל את הפועל. הם לא הגיעו כדי לכסות את חובות כבירי/ויצמן/הראל. כמו שאתה גם זוכר אני מלכתחילה חשבתי שהמסלול הנכון הוא הפעלה רזה גם אם זה ייגמר בלאומית ולא פירוק ןהתחלה בליגה ג'
אני לא בקיא במטריה כמו השופט ואני שואל שאלה פשוטה בתקווה שאתה או מישהו מהחברים יוכל לענות לי.
ברור לי שהחוב (מענק החתימה) מסיבה זאת או אחרת לא שייך לניסנובים ולכן אני יכול להבין את טענתם שמענק החתימה הוא לא בעיה שלהם.
מה שלא ברור לי זה אם כל חוזה הרכישה מבוטל / לא קיים.
אם אני מבין את טענתך נכון, אתה בעצם טוען שכל הסכם הרכישה לא בתוקף / סעיף אחד בתוכו לא בתוקף ?

יניב פרנקו 2 בפברואר 2017

אבל אתה מנסח את השאלה כאילו השופט עושה משהו לא תקין "מצפה שיעשה סדר" – זה רמיזה למשהו לא כשר. צא מנקודת הנחה שהשופט עובד לפי החוק.
לדעתי חוזה הרכישה לא תקף – הוא בניסוח אחר – הוא תקף כמו כל חוב אחר.
אבל מאחר והולכים לבוררות וזה משהו שהניסנובים הסכמו אליו – אז ייתכן שהבורר יפסוק אחרת ואז הניסנובים יהיו מחויבים לשלם את זה – אבל ברגע שהניסנובים הסכימו להליך כזה, הציפיה של אלטמן כשטס ליוון היתה קצת הזויה.

yaron 2 בפברואר 2017

אני לא טענתי שהוא עושה משהו לא כשר, טענתי שהוא לא עושה סדר בדברים וגורם לכל הצדדים לצאת מהדיונים מבולבלים כשכל אחד מבין מה שהוא רוצה.
שוב, אני בכלל לא מדבר על מענק החתימה, אני יכול להבין את הטענה (שתתקבל או שלא) שמענק החתימה הוא לא באחריותם. אני מדבר על סעיף השחרור ומנסה בסך הכל להבין אם הוא בתוקף.

yaron 2 בפברואר 2017

שאלה נוספת, אם אתה טוען שהסכם הרכישה כשלעצמו (לא החוה) לא תקף, אז על בסיס מה הוא בכלל שייך להפועל?

יניב פרנקו 2 בפברואר 2017

הוא שייך לקבוצה כי יש לו הסכם בקבוצה. בדיוק כמו טל בן חיים במכבי.
אין דבר כזה יותר "כרטיסי שחקן" – שחקן חתם בקבוצה – עד שלא מסתיים חוזהו, הוא שייך אליה.

אלטמן לא לבד פה, גם בן רייכרט (שזה סיפור מעט שונה כי מכבי היו חכמים לקחת ערבות אישית) שייך להפועל ת"א של ניסנוב, למרות שהופעל ת"א של כבירי לא שילמה את כל הכסף עבורו.

yaron 2 בפברואר 2017

יניב, אני לא מדבר על החוב של מיליון ש"ח, אני מדבר על סעיף השחרור.

יניב פרנקו 2 בפברואר 2017

פה אני לא סגור לגמרי.
אם סעיף הרכישה הוא חלק מהסכם הרכישה – הרי שההסכם כולו מבוטל (כמו כל הסכם של הראל החזקות שאינו חוזה העסקה ) והסעיף לא רלוונטי.
אם הסעיף הוא חלק מהחוזה שלו, הרי שלפי מה שפרסמו (ופרסמו רק את הסעיף, הרי כידוע חוזה מרכיבים לא מעט סעיפים) אז הוא קצת עמום ופה יש מקום לבוררות.
בכל מקרה כך או כך.
שחקן לא יכול לקום ולחתום בקבוצה אחרת בלי שקיבל שחרור מהקבוצה המשחררת, אלטמן החליט חד צדדית שהוא נפרד מהקבוצה, נסע ליוון והתנהג כמו שחקן חופשי, והוא לא.
היוונים לדוגמא הבינו שהשחקן לא מסוגל לתת להם בטוחה מספיקה – קלאודיו בומבה לדוגמא קם ונטש בלי שחרור תוך שהוא שכנע את הקבוצה הקולטת שלו שהוא ינצח בקרב משפטי.
אז מה שאורנשטיין אמר בגדול זה – חוזה הרכישה מבוטל מבחינתו, חוזה השחקן (וזה הציטוט של אורנשטיין) הוא דיון משפטי שיכול לקחת זמן והציע להגיע לפשרה, הניסנובים בדיון אמרו שהם מוכנים לבוררות, ואז אלטמן החליט שזה אחלה אבל נסע לנופש ביוון.
זה לא עניין של "לעשות סדר" – זה פשוט לא עובד.

yaron 2 בפברואר 2017

אני לא בטוח אבל הבנתי שהסעיף הוא חלק מהחוזה.
לא יודע מה זה מאפשר לאלטמן ומה לא.

יניב פרנקו 2 בפברואר 2017

כרגע זה מאפשר לו להתאמן בהפועל , לקוות שמכבי חיפה תיקח אותו בהסכם מתואם בהפועל או לחזור לסגל ולחכות לבוררות.

אזי 1 בפברואר 2017

אני כבר סיימתי את מכסת המוח שלי להבין את המצב המשפטי בהפועל
אבל, למען ההגינות, אני כן אכתוב את זה-
לא משנה כמה לא הוגן המצב של שלושת השחקנים (וברורה עמדתי שכל מה שקרה בהליך הזה הוא בדיחה), אם כרגע המצב המשפטי של שלושתם הוא שהם שחקנים של הפועל תל אביב והפועל תל אביב לא חייבת להם כסף – הפועל צריכה לכל הפחות לקנוס אותם על ההתנהלות שלהם.
השלושה שחקנים חתומים על חוזה וכמו שהפועל לא יכלה להתעלם מהחוזה (וכשהתעלמה, שויינפלד הלך לבוררות ובסוף הפועל התפרקה), גם הם לא יכולים להתעלם מהחוזה שלהם.

אם כן הפועל חורגת ולו בשקל אחד מהחוזה שלהם, בית ההמשפט חייב להתערב בצורה בוטה יותר מאשר במועדונים שלא פורקו לפני 15 שניות

yaron 1 בפברואר 2017

בית המשפט לא מספק אמירה ברורה לגבי המצב המשפטי וכאן מתחילה ונגמרת הבעיה.
הוא לא קבע מה זה אומר שהפועל מחוייבת לעמוד בחוזים, האם זה משכורת בלבד או משכורת ומענק חתימה.
גם כשכבר מגיעים לדיון הוא שולח את הצדדים לנסות להגיע לפשרה אבל לא מבהיר מה המצב המשפטי.
או השחקן או המועדון היו צריכים להיזרק מכל המדרגות.

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

אני חושב שהוא מספק אמירה מאוד ברורה.

אזי 1 בפברואר 2017

שמישהו כבר יזרוק מישהו!
כבר חודשיים אני עומד בתחתית המדרגות ומחכה

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

זו הטעות שלך, אתה עומד מתחת למדרגות כשזורקים אותם מהחלון.

עדי אבני 1 בפברואר 2017

לגבי הסעיף של אלטמן, מתוך תמלול של וואלה מהעתירה של אלטמן לבית המשפט, ממש לפני יומיים:
-עו"ד חבר (העו"ד של אלטמן): אנחנו רוצים למצות את ההסכם ואת האפשרות לצאת לחו"ל על פי ההסכם. אם נגיע לבוררות, האפשרות הזאת תתעכב.
– השופט אורנשטיין: …החלון של ינואר לא רלוונטי. אם אני אדרש לתת הכרעה היא תהיה כנגד הטענות שלכם.

גיל שלי 1 בפברואר 2017

תגיד, נניח שהניסנובים הם אך עוד פסאדה של האדון מגרמניה, זה משנה לך משהו?

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

לא כרגע.
אבל גם פה כדאי להבין מה זו הפסאדה של מני ויצמן, הרי גם רמון וכבירי היו כאלה, על הנייר.
בפועל הם עשו מה שהם רוצים (כולל המון שטויות) ובפועל הם הטביעו לויצמן הרבה מאוד כסף.
הסיפור של ויצמן הוא לא שהוא מפעיל מישהו כבובה, אלא שהוא עושה עסקאות רעות עם בעלי הבית – זה כנראה הכייף שלו בחיים והדרך שלו להיות מעורב.
אישיות חלשה נכנעת לדבש שויצמן מפזר, אישיות חזקה יודעת לקחת ממנו – לא גיבשתי עוד החלטה בנושא על הניסנובים.

רועי 1 בפברואר 2017

ושוב פוסט שמתעלם לחלוטין מהעובדה שהניסנובים היו חלק מהבעלים בקבוצה שהתפרקה.
ועכשיו אתה תענה לי שהשופט אישר את העברת הבעלות.
אחלה.

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

אתה עונה לעצמך. אין מה להתעלם מהעובדה. היא ידועה. היו לא אחוזי מיעוט וללא השפעה. דוסקס כבר בהרחבה, עבר את האישורים של כל העולם (דרך אגב כולל אישור רשמי כבר בהתאחדות).

רועי 1 בפברואר 2017

אהה עבר אישור רשמי של ההתאחדות… ובטח גם של הבקרה התקציבית נכון ? אז הכל בסדר. הלאה.

ישי 1 בפברואר 2017

נו, איזה קשקוש.
זה כמו שאני שותף בטבע.

צור שפי 1 בפברואר 2017

אם אתה שותף בטבע – תנחומי.

ישי 1 בפברואר 2017

גם אתה שותף בטבע…

רועי 1 בפברואר 2017

יש לך 14% בטבע ?

ישי 1 בפברואר 2017

מה זה משנה אם 14% או 0.0014%?
במיוחד כשיש מישהו שיש לו מעל 50%.

ישי 1 בפברואר 2017

(כמובן שצריך עוד כמה אפסים…)

תני 1 בפברואר 2017

ואז אתה מעלה פוסט נוזף לגבי התנהלות מכבי סל בעניין ווימס.

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

תראה איזה עולם.

ניב 1 בפברואר 2017

חחח

עידן. 1 בפברואר 2017

ההבדל הוא שבעוד רוב אוהדי מכבי אומרים שמה שהיא עשתה היה מסריח וחבל שהיא נהגה כך, פרנקו ואוהדי הפועל רבים אומרים שמה שהפועל עושה מסריח וטוב שהיא נוהגת כך.

ניב 1 בפברואר 2017

די כבר עם הספירת ראשים הזאת.

אורי 1 בפברואר 2017

אתה אומר "אז הם בחרו להיות חלק מקבוצת השחקנים שניהלה כמכלול מו"מ עם הניסנובים שבו הוחלט כי כל שחקן שהמועדון ירצה – יישאר"
האם זה לא היה תחת תנאי ההסכם המקורי?
האם זה לא אומר שכל טענותייהם מוצדקות (לכאורה)
שוינפלד – אי תשלום בזמן מבטל את החוזה
אלטמן – תשלום דמי חתימה
גוטליב – לא יודע מה הסיפור אצלו

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

לא. פשוט וקל לא.
ההסכם מול רועי רוזן אמר בצורה ברורה. מי שהקבוצה מכירה בתנאים שלו קדימה (קדימה ורק קדימה) אין לו זכות טענה.
הבעלים החדשים הכירו בזה קדימה.
סוף דיון.

yaron 1 בפברואר 2017

לא מדוייק, לאלטמן סעיף יציאה נמוך והפועל טוענת שהיא לא מחוייבת לו.
אני לא מדבר על מענק החתימה שעליו עוד אפשר להתווכח אם זה קדימה או אחורה, אני מדבר על חלק מהחוזה שניסנוב התחייבו לכבד (קדימה) ושכולל שחרור ברור (ונמוך) לחו"ל.

ארז 1 בפברואר 2017

כנראה שהסעיף לא כזה פשוט וחד-משמעי.
או שלאלטמן לא היה ביקוש בחו"ל.
או שגם וגם.
לפי מה שצוטט בנושא מבית המשפט, עושה רושם שהסעיף לא חד-משמעי (ואם היה – הזמירות מסביבתו של אלטמן היו כנראה חדות יותר).

רועי 1 בפברואר 2017

יניב,
הדיונים בפוסטים האלה מתחילים לחזור על עצמם,
לא ממקום של לעקוץ –
אתה עצמת עיניים 3-4 שנים, האמנת שהכל יבוא על מקומו בשלום, והנה הגיעו למצב הנוכחי.
מה שקורה עכשיו נראה לי בדיוק אותו סוג של עצימת עיניים.
משהו בכל הסיפור הזה של הבעלות החדשה מריח לא טוב, זה שהכל לגיטימי ויש אישור של כל העולם ואשתו (בית משפט, התאחדות, בקרה), לא אומר שלא יגיעו לשוקת שבורה. גם לכבירי היו אישורים של כל העולם.

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

זה גם לא אומר שזה מה שיקרה.

רועי 1 בפברואר 2017

נכון,
אבל אתה מתעלם לגמרי מנורות האזהרה.

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

לגמרי לא, נורות האזהרה ברורים, אבל זו הסיטואציה, עדיף לפרשן אותה כמות שהיא כרגע.
ישי – הארגון הזה צבר חובות בהיקף של 100 מיליון עד שהגיע לחדלות פרעון, תן לו את הקרדיט :)

רועי 1 בפברואר 2017

זה לא הארגון הזה, זה הראל אחזקות, אין להם שום קשר למועדון :)

ישי 1 בפברואר 2017

מה שרועי אמר…
אני מתרשם שניסנוב לא בעניין של לגלגל חובות ולשעבד פסלים. יש להם כסף מסוים שהם מוכנים להוציא. כשלא יהיה להם, הם ילכו הביתה.

ישי 1 בפברואר 2017

מסכים.
אני משער שהפועל ת"א תעבור עוד פירוק או הפסקת פעילות.
הניסנובים מנסים החזיק את הקבוצה כעסק חי במינימום הוצאות עד שיצליחו למכור, אבל אף אחד לא יקנה, וכשיגיע הזמן לשלם חובות לחו"ל, העסק יתפרק.

Amir A 1 בפברואר 2017

שמישהו בבקשה יסביר לי את הפטור מהבקרה.

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

אין דבר כזה "פטור מהבקרה".
יש הליך והוא כזה :

ביהמ"ש אישר למכור את המועדון לקבוצת ניסנוב.
קבוצת ניסנוב הייתה צריכה לעבור הליך אישור בהתאחדות.
התקיים דיון ראשון ואז דיון שני .
http://www.one.co.il/Article/16-17/1,1,5,0/285423.html?ref=hp
הם מקימים לטובת זה תאגיד חלופי – בדיוק במתכונת "הראל החזקות" – בטח יקראו לו "ניסנוב השקעות".

עד להקמת התאגיד – מי שמעביר את השחקנים בבקרה זה הנאמן.
הנאמן ערב לסכומים רשמית.
הנאמן קיבל סכום כסף ראשוני ויחד עם התקבולים הצפויים עד סוף השנה – זה התקציב שמה שאתה רואה מאושר בבקרה.
הבקרה (לצער כולם) לא לוקחת ערבות מלאה – אלא פשוט לוקחת ערבות חלקית ומאשרת מתווה כלכלי – מעין בדיקת היתכנות.

אלה הליכים שלוקחים זמן טכני, הקמת חברה, בירוקרטיה וכיוצ"ב.

Amir A 1 בפברואר 2017

"לא לוקחת ערבות מלאה – אלא פשוט לוקחת ערבות חלקית ומאשרת מתווה כלכלי – מעין בדיקת היתכנות". אתה יכול להסביר את זה? האם זה לוקח בחשבון את התביעות שיגיעו מאופ"א (או איך שלא קוראים להם)?

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

הבקרה אחראית אך ורק על תשלום החוזים לשחקנים – לכן היא לא לוקחת ערבויות על ספקים או על תביעות עתידיות.
יש בחור, קוראים לו ניסנוב, שהתחייב בבית משפט אזרחי שהוא לוקח אחריות על החובות האלה – אם הוא לא עומד בזה – אפשר להפעיל נגדו סנקציות כאלה ואחרות, מעבר לסנקציות שאופ"א תטיל.

עכשיו אתה צריך להבין איך עובדת "הבקרה".

היא מסתכלת על מועדון ורואה שהוא בנה תקציב נגיד של 30 מיליון שקל מתוכם 20 מיליון שכר שחקנים.
היא שואלת כמה תקבולים מובטחים יש (חיצוניים) , כמה מוערכים (מכירת שחקנים) וכמה הכנסות נוספות או תמיכת בעלים – אם היא רואה פער בין הכנסות להוצאות – היא דורשת ערבויות.
אבל היא מסתכלת אך ורק על התקבולים של השנה הקרובה ואם לשחקן יש חוזה ל5 שנים, עקרונית הוא מכוסה אך ורק על השנה קדימה.

זאת אומרת שאם ליאו מסי מוכן לחתום באשקלון על חוזה חייל בשנה הראשונה ועל חוזה כביר בהמשך הדרך, בשנה הראושנה הוא "עובר בקרה" באשקלון.

Amir A 1 בפברואר 2017

קטונתי מלהבין את ההגיון של כל המשתתפים בקרקס הזה שנקרא כדורגל ישראלי.
לא מבין את המנהלים של הכדורגל שמקימים גוף שכביכול אמור לבקר את ההתנהלות הכלכלית של הקבוצות, אבל ברור כבר לכולם שהוא לא מסוגל ולא רוצה לעשות את זה.
לא מבין את בעלי הקבוצות, אלו שבאמת עושים את פעולתם מתוך אהבת הקבוצות, שנכנסים לברוכים כלכליים שאפילו הלן קלר היתה רואה אותם מקילומטרים.
לא מבין את הספקים שמוכנים לעבוד אפילו חצי שניה עם קבוצות מבלי לקבל את הכסף ועכשיו.
לא מבין את השחקנים שמוכנים לחתום על חוזים בקבוצות כאשר ברור לכולם שאין לקבוצה את הכוונה או היכולת לעמוד בחוזים.
לא מבין את העיריות אשר משקיעות כספי ארנונה בקבוצות כושלות, ולא מבין את האזרחים שלא מעיפים ראשי עיר שמשקיעים אפילו חצי אגורה בקבוצות הכדורגל.
לא מבין את הקהל שמוכן לאכול את הדיסה הקרה והתפלה הזו שבת אחרי שבת ולומר שכזה פילה מניון הוא לא אכל בחיים.

דיזידין 1 בפברואר 2017

שכחת מה זה המוח היהודי?
עכשיו למשל נסעתי בהיי וןיי חדש שנגמר בצומת טי ומעגל תנועה. צומת קדרים, רק בישראל.

Amir A 1 בפברואר 2017

ולמה לא בראמפות שיובילו ישר לכביש שהולך ב- T?

דיזידין 2 בפברואר 2017

זה לא טריוויאלי, לא פשוט להקים רמפות כאלה לכל כיוון. נדמה לי שצריך גשר מעל גשר.
אז עשו מעגל בעל נתיב אחד.
אולי המוביל טנקים שעקפתי בבוקר עדיין מנסה לקחת את הסיבוב.

ישרון 2 בפברואר 2017

לגביי הספקים: חברת האבטחה לדוגמא שהיא עסק קטן ובלתי יציב לא יכולה להרשות לעצמה לאבד חוזה שמן רק כי התשלום לא במזומן, זה לא שהיא מחזיקה פרויקטים גדולים של משרד הביטחון יותר ברמה של סלקטורים בנמל.

ישי 1 בפברואר 2017

מי אמר שיש פטור כזה?

דודיק 1 בפברואר 2017

יניב, אולי תוכל לפרט מה מצבו של אנס מחאמיד? לכאורה, הניסנובים היו צריכים לעשות כל מאמץ כדי להשאירו, ככשרון צעיר בעל חוזה לא גבוה

יניב פרנקו 1 בפברואר 2017

החוזה של מחמיד לא כזה נמוך…חוזה של שחקן בוגרים בקבוצה אחרת.
מעמדו כמו של חן עזרו וישראל זגורי, הקבוצה למעשה ויתרה עליו והוא שחקן חופשי.
ויש מצב שנבכה על זה

גיל ז. 1 בפברואר 2017

אני מגיב לאור השאלות שנשאלו כאן על המצב המשפטי של השחקנים.
אלטמן-נחתמו איתו שתי חוזים, האחד חוזה רכישה בו הוא היה צריך לקבל מליון ש"ח בגין הכרטיס (חוזה שלא הוגש לבקרה וזה עניין נפרד), וחוזה שכר.
קבוצת הרוכשים קיבלו את חוזה השכר ומתנערים מחוזה הרכישה כאשר לא ברור איפה מופיע סעיף השחרור לחו"ל בחינם (להערכתי בחוזה הרכישה אחרת אלטמן היה עובר בוודאות ולא חוזר). לכן, נוצר מצב בו הקבוצה והרוכשים מחזיקים בנכס שלא שילמו עליו, אבל חוזה ההתקשרות והשכר תקפים.
כיוון שבמצב בו נמכרות הזכויות הם נמכרות "נקיות" הרי שהיה על אלטמן להודיע טרם הרכישה על החוזה בו התחייבה "הראל אחזקות" לשלם לו מליון ש"ח ולהתנות את הסכמתו בקיום ההסכם הראשון. אין ספק שנעשתה כאן טעות משפטית מצד אלטמן ועכשיו הוא משלם עליה, ואני לא רוצה להכנס למוסריות בו פועלים הרוכשים כעת, אין לזה משמעות משפטית. אגב, בזה שהרוכשים הסכימו לבוררות מול אלטמן הם למעשה ביטלו חלק מהטענות שלהם לגבי תקפות ההסכם הראשון כיוון שעכשיו הדיון יהיה אם אלטמן זכאי לשחרור עקב הפרת ההסכם, קצת מוזר לי שהם הסכימו לזה.
שוינפלד – אצלו היה בהסכם מענק שעליו הוא הלך לבוררות, המענק שולם לפני הכניסה לבורררות ועדיין הוגש הבוררות עקב סעיפים בהסכם שאפשרו לו להשתחרר. אם הסכום לא היה משולם לו אזי הרוכשים היו מחוייבים לשלם כי הם קיבלו את ההסכם במלואו. אבל כיוון שהוא קיבל הרי שהוא היה צריך לעמוד על כך שהמכירה לרוכשים החדשים לא תפגע בזכותו להמשיך ולברר את טענותיו בבוררות, שוב גם כאן נעשתה טעות משפטית שלא עמדו על כך ולכן המצב שלהם בעייתי מבחינה משפטית.
השופט גם דאג להזכיר בדיון כי אם שוינפלד לא היה מקבל את כספו המצב היה שונה לחלוטין.
מבחינה משפטית

שלו 1 בפברואר 2017

מדהים יכולת ההבחנה והניתוח האובייקטיביים, כשזה הפועל.
האמת,
כשהבעיה הגדולה ביותר שלך היא שייני הוא המגן השמאלי עם רגל ימין.
אז אפשר להסתכל על מה שקורה מעבר לכביש בסלחנות.

נניח לעניין החוזה הכפול, שהרי הניסנובים צריכים לכבד רק את החוזה שהוצג לבקרה.
– אז מה אם הם היו חלק מההנהלה הישנה שחתמה על החוזה הכפול.
וכן אם היה משהו אחר שמתפעל את הפועל הייתה לו חזקת החפות.
ולא הם לא סתם אוהדים שנתנו כסף תמורת שבריר בעלות.
וכן מה שהם מנסים באמת זה להציל חלק מההשקעה שלהם.

אוהד הפועל שלא מבין ששלושת המוסקיטרים זכו להכרה בחוזים שלהם,
רק בגלל שלתפיסת המתפעלים אפשר עדיין לחלוב את הפרה הזאת.
הם תמימים או טיפשים.
זה דומה לילדיו של שרון שהחזיקו אותו בחיים כל עוד המשכורת נכנסת.
למרות שכבר היה גופה מחוברת למכשירים.
הפועל קונה שחקנים זולים מסיבה זו להחזיק את הקבוצה בחיים,
ולומר את האמת עם כפ"ס ואשקלון בליגה, צריך קבוצה המורכבת משחקני ליגה לאומית סבירים כדי לשרוד.
ואז הסיכוי להחזיר בעונה הבאה את חלק מההשקעה הוא סביר (10 מיליון ש"ח?)

אבל הי, הדון מתנהג כמו מאפיונר (כאילו מה חדש?).

ישי 1 בפברואר 2017

הם לא היו חלק מההנהלה, הם היו חלק מהבעלים עם אחזקת מיעוט ללא שום יכולת השפעה.
אני מאוד אשמח שהפועל תתפרק אבל לא צריך להמציא בשביל זה קשקושים.

שלו 1 בפברואר 2017

לא אמרתי שהייתה להם יכולת החלטה.
לו לי היו 14% בעלות הייתי יודע על מענק חתימה של מיליון ושזה חוזה כפול.

ישי 1 בפברואר 2017

אמרת שהם היו חלק מההנהלה. הם לא.
ואם היו לך 14% בכלל לא בטוח שהיית יודע וגם אם היית יודע לא היה לך מה לעשות.
בכל אופן גם הטענה שאם היו לך 14% לא קשורה כאן, אי למיטב הבנתי אין כאן אף אחד שהיו לו 14% (אלא אם אני טועה ורק אחד מהקבוצה הנוכחית היה שותף)

Lord Anthony 2 בפברואר 2017

כולם היו שותפים בסך כולל של 14%

אנונימוס 3 בפברואר 2017

לא רק זה, לא הייתהת להם גם למיטב ידיעתי שום זכות חתימה. למעשה אחת הטענות החוזרות ונשנות של עמותת האדומים, סיימון כץ ושאר הבעלים שעמדת מיעוט הייתה שהם ממודרים לחלוטין מכל תהליך קבלת ההחלטות וגישה לספרים ומסמכים.

אורי 1 בפברואר 2017

ועכשיו (לכאורה כמובן…) הגנבים מנסים למנוע מנתניה את האחוזים שלהם ממכירת שוינפלד
פשוט להקיא

עדי אבני 1 בפברואר 2017

נתניה גם התפרקה כזכור.
למה האחוזים של נתניה ולא של המפרק, אם כבר?

תומר חרוב 2 בפברואר 2017

הם כן של המפרקת, זה עדיין לא אומר שהפועל לא גונבת.

אוריה 2 בפברואר 2017

תומר, חשבתי עליך שראיתי את הידיעה הזאת בוואלה…
זה באמת השיא

תומר חרוב 2 בפברואר 2017

ואנשים שוכחים ששוינפלד היה צריך להגיע בעונה שעברה למכבי שהציעה 800 אלף יורו אבל אוסידון העדיף להעביר אותו ואת שחקן הנוער פאדי נאג'ר (כישרון גדול שכבר הספיק לעבור למכבי) להפועל תמורת פחות כסף. מה יצא לו מזה? רק הוא ומני ויצמן יודעים.
והכסף על שוינפלד בכלל לא שולם. החברה שמיעתה את הצ'ק היא עכשיו נושה שלה הפועל. זה כל כך מופרך מהיסוד.
אני מבין את ההצדקה המשפטית ואני יודע שגם קל להם להצביע על נתניה ולהגיד שזה אותו דבר. אבל וואלה, אני חושב שפרנקו ודומיו קצת משקרים את עצמם. לא הכל בחיים ובטח שלא בכדורגל זו הצדקה משפטית, אני הייתי מקיא מההתנהלות הזו. גם מול אלטמן וגוטליב.
אבל כשהם יפלו שוב, והם יפלו שוב למרות שהם ישארו ליגה ועוד יחשבו שזה הירואי, הם כבר לא יוכלו להגיד שהם לא ידעו.

תומר חרוב 2 בפברואר 2017

צ"ל: החברה שמיעתה את הצ'ק.

תומר חרוב 2 בפברואר 2017

שניכתה סעמק

יניב פרנקו 2 בפברואר 2017

זה כי תומר חרוב וחבריו חושבים שמה שקרה בהפועל זה נורא והיום אבל בנתניה בונים משהו חדש ביחד.
אני יכול להתמודד עם הרבה טיעונים בנושא הפועל, אבל על מה שקרה בנתניה אין לי גרם של בעיה.

יואח האדום 1 בפברואר 2017

לא מבין יניב למה אתה משחית מילים ומשקיע אנרגיות לענות לכל המתלהמים שלא ממש רוצים תשןבות ענייניות אלא רק מונעים משנאת הפועל

Amir A 2 בפברואר 2017

ברור שמשנאת הפועל. הרי לא יכול להיות שמישהו מהתלהמים עושה את זה בגלל שמעצבן אותו איך הספקים הקטנים והעובדים הפשוטים חטפו את כל הצינור.
דרך אגב, מישהו יודע כמה כסף מהמכירה של שוינפלד הולך לנושים?

שלו 2 בפברואר 2017

ואני חשבתי שהפוסט על פרשת הסימום היה מתוך דאגה כנה לאי הפללה,
ולא מתוך התחשבנות עם הדון על מעלליו לאורך השנים.

ניב 2 בפברואר 2017

הוא כותב על זה כי בא לו, הוא כתב על זה כי בא לו.

Lord Anthony 1 בפברואר 2017

ההיסטוריה חוזרת על עצמה פעמיים, פעם כטרגדיה ופעם כפארסה.
גירשתם את טביב רק כדי לקבל אותו חזרה בדמותם של ארבעה אנשים שונים.

אלעד טורונטו 2 בפברואר 2017

הפול תא תתפרק רק שכדור הארץ יתפוצץ

גיא זהר 2 בפברואר 2017

יומני הפירוק מרתקים ומאירי עיניים. ועדיין, ודווקא בתור אחד שמחבב את הפועל תל אביב קשה לי להבין את עצימת העיניים של רבים מהאוהדים. הרי עם שאוליקו היה עושה רבע מכל הטריקים הללו הייתם מתנתקים מהקבוצה, הרי לא באמת חגגתם את אליפות המקום השני. בסופו של דבר מדובר בספורט שהוא אומנם גדול מענייני חיים ומוות, ובכל זאת. אומנם ב"ש אף פעם לא הייתה בתסבוכת כזו, אבל ראבק היינו מבחינות ספורטיביות במצב גרוע יותר. לפעמים צריך להרוס עד היסוד בשביל לבנות משהו בריא ויותר חשוב לא מסריח. פשוט דוחה וסתימת האף מעוררת תהיות.

יניב פרנקו 2 בפברואר 2017

אני אסביר לך מה ההיגיון שלי – ראשית כל החלטתי לכתוב את היומנים, דווקא מהמקום של הגועל נפש, למרות שכל פוסט גורר לא מעט תגובות אוטומטיות ולמרות שאני מרגיש שחלק מהמגיבים למרות שכבר קיבלו אינספור הבהרות ממשיכים לזרוק אי אמיתות באוויר, אני חושב שזה חלק מ"הניקיון", לפחות האישי שלי בסיפור, אני חושב שזה עדיף על לרדת למחתרת לכמה חודשים ואז לבוא "נקיים" ולשים הכל מאחורה, אז כל הגועל נפש בחוץ.

לגביי שאול ולהרוס הכל, אני לא בעד, הייתי שם, אני יודע כמה זה קשה, זה מיותר מבחינתי, זה לא ימחוק לאף נושה את הבעיה, אבל זה יכול לקבור מועדון עשורים קדימה – הפועל ירושלים קמה בקיץ אחד מפירוק (בנסיבות אחרות לגמרי, אלף אלפי הבדלות), הפועל ת"א הייתה יכולה לחכות לאורי אלון שלה, אז לא חיכינו, אבל עשור אחרי הפירוק ההוא, המועדון עוד לא במקום היציב שהוא יכול להיות, מה גם שבנייה שכזו מנתבת אותך למקום אחר.

אז נתמודד עם החרא הזה, עם מסלול הבושה, ונקווה שייבנה משהו ומהמשהו הזה בעתיד משהו טוב יותר.

אני כן חושב , שהסיפור של הפועל מראה להרבה אנשים כמה העסק פה רעוע, כמה זה מורכב ואם עד היום אנשים ראו את נתניה לדוגמא קמה מפירוק ולא הבינו מה זה אומר ומה המשמעות אז דרך העיניים של הפועל הם מבינים כמה מורכב, אני יודע שהרבה אנשים בקהל של הפועל ראו את הפירוק כאופציה נקייה של נמחוק נקודות תמורת חובות ויאללה קדימה, זה לא ככה, זה מורכב כאמור ובסוף זה חלק מתהליך השיקום.

אמיתי 2 בפברואר 2017

וואלה יניב בתור אוהד בקושי כורסא (גם זה לא..) אין לי באמת מושג
מה צריך לעשות וכמה ליגות הפועל צריכה לרדת ואיך אבל מאד מכבד
את הבחירה שלך גם בקשר למה שקורה במועדון ובייחוד לזה שאתה
ממשיך וכותב ומגיב לאנשים פה. לא קל לא פשוט וגם בטח לא כייפ
אבל תמשיך

Amir A 2 בפברואר 2017

אני מניח שאני אחד מאלו ש"למרות שכבר קיבלו אינספור הבהרות ממשיכים לזרוק אי אמיתות באוויר". אז אסתפק רק בלצטט את המגיב Ollie Williams מאחת התגובות לפוסט האחרון של ארז טיקולסקר:
"איך לדעתך מרגיש אדם שעבד אצל הפועל ת"א כשהוא רואה את כל ההחתמות האלה, אבל כשהוא מבקש לקבל את השכר שחייבים לו שולחים אותו לחפש חברה אחרת שלפי החוק היא זו שחייבת לו את הכסף הזה?"
התחושה הכללית שעולה מהיומן והתגובות הוא שחלק מאוהדי הפועל באמת אומרים שזה לא יפה ולא נחמד מה שקרה עם הפועל, אבל שזה קורה עם כולם ואלו הכללים אז אין מה לעשות וזה מה שיש. אז נכון, הכל בסדר והכל לפי הכללים ואין מה לעשות וזה מה שיש. רק אל תתלוננו יותר כנגד כל מיני טייקונים, וחיבור של הון שלטון, ושמעון ולא יודע מה. גם שם זה לפי הכללים ואין מה לעשות וזה מה שיש.

יניב פרנקו 2 בפברואר 2017

חדלות פרעון היא הליך נוראי, הוא פוגע בהרבה גורמים וכמובן שהוא משאיר הרבה צלקות, כך שאין ביכולתי לבוא בטענה לשחקן או עובד שנפגע מהפרשה הזו ורואה את המועדון ממשיך הלאה, גם אין בכוונתי להתעלם מזה ואני מבין את רוב התגובות, בגלל זה אני ממשיך.
מצד שני הפרשה גם ככה היא אירוע מורכב ופה אתה, כמו חלק מהמגיבים, חוזרים על לא מעט טענות שהם פשוט לא נכונות, אם זה קשה לנהל דיון מושכל, אפשר להגיד שזה גורם לך לשנוא את הפועל, אפילו עוד יותר, לא חייבים לנמק, אבל אם נכנסת לדיון מושכל, אפשר לנסות להשתמש בטיעונים מושכלים.

הגישה שלי לנושא ודרך כלל היא סובייקטיבית לחלוטין, שבחרתי להישאר אוהד של המועדון, בחרתי להכיל את "הגועל נפש" ולא להתנתק, אני לא מייצג 1005 שכן יש אוהדים שזה ירחיק אותם, אולי לזמן קצר, אולי לטווח הארוך, זה מחיר שהמועדון ישלם, אני בחרתי להישאר אוהד, אני לא רוצה לרדת לליגה ג', אני לא רוצה לפתוח קבוצת אוהדים, אני לא רוצה שנרד גם השנה ליגה – אבל אני אהיה שם כאוהד גם אם כל זה יקרה.

יתרה מזאת, אני לא חושב שזה נותן עכשיו כרטיס פתוח לכל עוולה שהיא, אני גם לא חושב שחלק מהפרשנות שלי בזמן אמת לתהליכים שקרו בהפועל פוסלת אותי מעדות, אם מחר שמעון מזרחי יפעל בשיטת ,כשר אבל מסריח" זה ירתיח אותי, אם מחר במכבי יפעל "בנק שוק אפור" זה בטח לא ימנע ממני להתרגז.
ופה כן נכנסת התחשוה שלי שחלק מהמגיבים האוטומטיים נהנים מהסיטואציה ויותר משהם לוקחים ללב עוולות כלפיי שחקן מסוים הם נהנים מלהוריד את הנודניקים הצדקניים מהפועל מהעץ הגבוה שלהם.

Amir A 2 בפברואר 2017

קודם כל ולפני הכל אני חייב להחמיא לך על הכנות ועל הסבלנות. בלי טיפת ציניות.
אני גם מכבד את הגישה של "בחרתי להיות אוהד". זו לא אשמתך שהפועל התנהלה כמו שהיא התנהלה, ולבקש שאתה בתור אוהד תיפול על חרבך כדי להראות לכולנו שבאמת הפועל תל-אביב בזויה בהתנהלותה זו לא הכוונה, לפחות לא שלי.
הדבר היחידי שאני לא מסכים איתך זה "כרטיס היציאה מהכלא" שאתה נותן לעצמך בנוגע להתנהלות מסריחה (אבל כשרה) של קבוצות אחרות, אבל זה לא צריך להדיר שינה מעינייך או מעיניי (זה שאני לא מסכים איתך).

יניב פרנקו 2 בפברואר 2017

תודה, מעריך.

יואב 2 בפברואר 2017

יניב,
בלי לעקוץ כי באמת שאין כאן עניין אישי,
העניין עם כבירי היה כל כך ברור לי(כבר שנה בערך) ולא כאחד שאוהד אתכם. למה המשכת עם האופטימיות? הוא רב נוכל שאם היית קונה ממנו בית, היית חי ברחוב עכשיו. למה? כי הוא אוהד הפועל כמוך? תסביר לי. כל האורות האדומים דולקים המון זמן ואתה חשבת שיש לו תוכנית.
מה הופך אותו עם תוכנית? אהדתו? אם כבר זה הפוך.
תוכניות זה מעבר לכביש, כבר מעל מאה שנה.

יניב פרנקו 2 בפברואר 2017

ליקוי מאורות גדול. נפלתי פה.

יואב 2 בפברואר 2017

תודה על הכנות ובכלל(:

גיא זהר 2 בפברואר 2017

על כבירי כתב האוהד יהלי סובול את השיר איש קש

ישי 2 בפברואר 2017

לכבוד סוף החלון:
אתה יכול להעריך מה היה סך המשכורות לשחקנים לפני הפירוק ומהו עכשיו?

יניב פרנקו 3 בפברואר 2017

לפני הפירוק דיברו על אזור משכורות (כולל עלות מעביד) של למעלה מ2 מיליון שקל לחודש ועוד 0.3 מיליון לצוות המקצועי – במהלך ההקפאה כבר ירד הסכום ל1.5 כולל מקצועי ואני מניח שהוא עומד כרגע אחרי כל ההתאמות סביב המיליון.

דן 3 בפברואר 2017

כולל כל השחקנים החדשים? (עשרה אם ספרתי נכון)

Comments closed