יומן פירוק – חלק 19

האבן האחרונה שעל הצוואר

 

לפני כשבוע הגישו המפרקים דו"ח ביניים לביה"מש שהחלק המרתק ביותר בו היה רשימת "החובות" של הפועל למועדונים ושחקנים זרים, תביעות שנידנות בקאס ובפיפ"א.

צריך להבין שלארגון כמו פיפ"א אין יכולת להכריח את הפועל החדשה לשלם – אבל יש לו יכולת קשה מאוד להפעיל סנקציות על המועדונים.

סנקציות שאין לגוף כמו ההתאחדות המקומית להפעיל על תביעות ישנות פה בארץ. אני חושב שכל אוהד ספורט בסיסי בישראל כבר מבין את זה. אבל זה חשוב לדיון.

הכותרות באתרי הספורט דיברו על "רשימת החובות המלאה" והסכום הכולל של 4.6 מיליון יורו. בעיני שוב חלק משיח רדוד ומטעה.

הסיבה שהפוסט התעכב הייתה ניסיון שלי להבין לעומק יותר – אבל אני מודה שהניסיון להבין את הלוגיקה בפיפ"א ובקאס והמשמעויות היא קשה ביותר.

לכן זה פוסט עם הרבה כוכביות.

*

התובנה המאוד בסיסית שליוותה את יומן הפירוק הייתה "שזמן שווה כסף" – זו התובנה שתלווה גם את נושא החובות לחו"ל, גם פה בתגובות רבות ליומן הפירוק נשמעה הטענה שבקיץ יצטרכו הניסנובים לשלם 30 מיליון שקל וזה ימוטט את כל מגדל הקלפים שלהם. אני אתחיל בזה. זה לא המצב לדעתי.

"זמן שווה כסף" אומר שכל עוד הניסנובים לא ייצרו בורות חדשים (נקווה שיעמדו בזה) וכל עוד המועדון עומד על הרגליים (נקווה שבליגה הבכירה) וכל עוד מחודש לחודש תמונת המצב המשפטית ובדיקת הנאותות יהיו ברורים יותר- הסיכוי להסדרה סופית של המצב עולה.

זה יכול להיות כי הניסנובים ישביחו את העסק מבפנים (מכירה וקניה של שחקנים לדוגמא) או אטרקטיביות לרוכש אחר או שפשוט יצליחו הניסנובים להשתלט על השוטף, זה גם יכול להיות בשיטת חיים רמון שבה לוקחים הלוואות מהעתיד (לאן, בנקים) כדי לשלם את התביעות שחייבים לשלם – בסופו של דבר ראינו שבהתנהלות מופרעת המועדון הזה משך ככה 5 שנים, על הנייר, אפשר למשוך גם יותר (לא שאני בעד).

אבל כשהחלופה היא פירוק מוחלט וסופי – צריך להבין את הסיטואציה – אני חושב שפה נעוץ חלק גדול בהבדל בין המשפטנים והמפרקים שהיו מוכרחים להגדיר את גובה הסיכון המכסימלי לבין אנשי עסקים שמבינים שהפרקטיקה היא אחרת ומוכנים לקחת סיכון.

אבל אין ספק שכל עוד יש "עננה" ובוודאי שהתקשורת לא עוזרת בדרך שבה היא מגישה את הדברים – היכולת להגיע להסדרה יורדת.

*

לפי הבנתי המועדון כרגע, מלווה בצוות המפרקים ובגיבוי ההתאחדות פועל מול פיפ"א כדי לשכנע שההליך שעברה הקבוצה (והענישה) בוצע על פי כל חוקי מדינת ישראל ותקנוני ההתאחדות – זה חשוב ומשמעותי שכן פיפ"א יכולה (או לא) לקחת את זה בחשבון – לא מצאתי אחד שיעריך את הסיכוי – אבל כן שמעתי קולות שייתכן ויתנו לרוכשים פרק זמן נוסף (פריסת תשלומים לדוגמא) שכן יש היגיון עסקי מאחוריי הצעדים האלה – פיפ"א אם תצלול לתמונה תבין שהענשה קשה מדי יכולה לבוא לרעת הנושים.

במקביל אני מניח וזה מה שרשמו המפרקים בקצרה בדו"ח – שמול כל נושה מתנהל סוג של מו"מ – אני מניח שעד הקיץ גם פה נשמע אולי על פשרות כאלה ואחרות.

*

בואו נצלול "לרשימת החובות" – בכוונה לא הפרדתי בין הקאס לפיפ"א למרות שיש לא מעט חוות דעת שטוענות שהתביעות לקאס לא יקבלו מפיפ"א את היחס של תביעה פיפ"א עצמה וכי ביה"מש אזרחי בישראל יצטרך לטפל בפסקי דין חלוטים בקאס- לטענה זו יש סימוכין שכן מניונדו לדוגמא לא מופיע ברשימה האחרונה ולמירב זכרוני והבנתי נציגו היה חלק מהדיונים את אורנשטיין והוא חלק מרשימת נושי "הראל החזקות".

 

עוד נקודה חשובה לגביי זמן שווה כסף – זוכרים את דוס סנטוס, ההוא מתקופת הראל שעבר לטביב שהעביר לרמון שמשך לכבירי- זו תביעה מ2007. לתביעות בוודאי בפיפ"א יש מנגנון זמן ארוך, חשוב לזכור שמתביעה ועד להחלטה ומשם לערעור ומשם לתשלום עובר זמן.

פסקי דין חלוטים – כלומר תביעות שכבר הסתיים גם שלב הערעור – אלה התביעות שבמקרה הקיצון יצטרכו הניסנובים לשלם בקיץ הקרוב (כולל פסק דין חלוט אחד בקאס) – סה"כ כ3 מיליון ₪.

תביעות תלויות – כלומר תביעות שכרגע מתנהלות (ושוב, אני מזכיר את זכות הערעור) ואת האפשרות שהתובע לא יקבל פסק דין של 100% לטובתו (לכו תדעו, אולי עשו משהו בסדר) – סה"כ כ10 מיליון

דרישה לפני תביעה – שלב מאוד מקדים, שלב שידוע בהגשת דרישות גבוהות במיוחד כדי להגיע למו"מ ופשרה – סה"כ כ5.5 מליון ₪.

זה מה שפירטו המפרקים בביה"מש- הם ציינו שייתכן ושחקנים זרים נוספים יצוצו עם תביעות נוספות – אבל שוב, בהבנת הפרקטיקה של החיים, אם עד עכשיו לא הגיעה דרישה ובהתחשב במצב המשפטי הסבוך, זו דאגה פחות משמעותית.

*

בהבנה שזה המצב, הכל חוזר לקבוצת ניסנוב, אם גיבשו קבוצה חזקה, הם מסוגלים להתנהל משפטית בתוך הסבך הזה תקופה לא קצרה, ובסיומם לצאת עם שולחן נקי (כמובן שיצטרכו לשלם), אני אגיד את זה בצורה לא נעימה לאוזניים אדומות- אלי טביב בסיטואציה כזו, בשנתיים שלוש של התשה משפטית לצד השבחה ומכירה של שחקנים מנקה שולחן ומוכר את המועדון בהמשך בלא מעט כסף.

התבוסה הצפויה בדרבי
קראוס בנה את השושלת בשיקאגו? (פחחחחח)

73 Comments

אוריה 21 במרץ 2017

הי יניב,
ההבדל המרכזי הוא שפיפא יכולה לתת "רק" עונש ספורטיבי, כגון הוראה להתאחדות להוריד ליגה או משהו כזה, בעוד שהקאס הוא בית משפט שלהחלטות שלו יש משמעות משפטית. למשל תביעה בבית משפט ישראלי של שחקן עבר שניצח בקאס לא תתברר מחדש אלא בית המשפט יורה לבצע את פסק הדין במלואו, לא?
כלומר לאחד השפעה כספית בעקיפין (הורדת ליגה, קיטון זכויות שידור וכדו') ואחד השפעה כספית ישירה
זה באמת מסובך הסיפור הזה…

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

הקאס להבנתי הוא מוסד לבוררות ובוררות היא תחליף לבית משפט – העניין הוא שמה שלא ברור זה האם פיפ"א לוקחת אחריות מלאה על הקאס – כלומר אם שחקן ניצח בבוררות ומגיע לו סכום מסוים – אז ניתן לפנות לבית משפט ישראלי ולתבוע את התשלום – אלא שלמירב הבנתי בית משפט ישראלי במקרה של חדלות פרעון יכיר בנושה כאחד משרשרת הנושים.
לדעתי מבחינת פיפא זה מה עשה השחקן עם פסק הבורר – אם פנה לבית משפט אזרחי – שיטפל בית המשפט האזרחי – אם פנה אליה במטרה שתפעיל את הכח שלה אז היא תיקח אחריות ותפעיל את המנופים שלה.
ההבדל הוא משמעותי בלוחות זמנים – בתי משפט אזרחיים כנראה מטפלים מהר מאוד במקרה כזה שהוא שחור ולבן (פסק בורר מחייב ).
אני חושב (לא בטוח לגמרי) שמה שקרה עם מניונדו זה שהוא פנה לבית משפט ישראלי לפני הפשיטת רגל ולכן נכנס מבחינת אורנשטיין לרשימת נושי הראל החזקות – ייתכן ונגיד במקרה של אנטאל שתובע בקאס זה שאם יהיה לו פסק דין לטובתו הוא יכול ללכת לפיפא ולתבוע דרכה – סביר להניח שלא ינסה לגבות את זה מהגופה שנקראת הראל החזקות.

עדי אבני 22 במרץ 2017

העניין הוא אחר. גם פיפ"א וגם הקאס לא יוכלו לראות את הכסף מאף בית משפט כי החוב הוא של העמותה המפורקת. אלא שפיפ"א יכולה להעניש ספורטיבית את המועדון בשל החובות של הבעלים הקודמים, בעוד שהקאס, שאין לו קשר לארגון הליגות, אין את האופציה הזאת. ולחלוטין לא ברור אם פיפ"א תעניש ספורטיבית קבוצה על בוררות שלא נקבעה אצלה.

yaron 22 במרץ 2017

למיטב ידיעתי ניסנוב התחייב לכל חובות פיפ"א / קאס כחלק מהסכם הרכישה.
הם לא הולכים להימחק. או תשלום או פירוק.

yaron 22 במרץ 2017

מסייג – ניסנוב לקחו על עצמם את כל החובות הקיימים והעתידיים לפיפ"א. אני מנחש שזה לא כולל פסיקות קאס שכבר הוגשו לבית המשפט בישראל אבל כן כולל פסיקות קאס שהוגשו או יוגשו לפיפ"א בעתיד כמו שיניב פירט בתגובה למעלה.
מי שכבר הגיש לבית משפט ישראלי יכול להיות שאכל אותה אבל מי שתביעתו עדיין מתבררת יגיש לפיפ"א ויקבל את כספו (או חלק מכספו אם יסכים לפשרה).

יניב פרנקו 22 במרץ 2017

כל חוב ברשימת החובות כרגע במידה ולא ישולם יביא על המועדון ענישה. הניסנובים חייבים יהיו לשלם. או מכסימום לנסות להשיג דחייה ומישהו אחר ישלם.

איציק 21 במרץ 2017

למיטב הבנתי, כדאי לוואלה לתת לך קרדיט ולינק לא על פוסט זה כי לכל הסדרה. זה לא משנה אם אני מסכים עם הכל, או חלק, או בכלל לא. אני לא מכיר הרבה עיתונאים שהיו מוכנים להשקיע כזה זמן ורצינות כדי לעשות דבר כזה בעינייני ספורט.
זו אולי הסיבה שתוכנות קוד פתוח במיקרים רבים טובות מתוכנות סגורות. זה נעשה בראש ובראשונה מתוך איכפאתיות. האם יש פה הטייה או אין, פחות חשוב, כולם יודעים שאתה מוטה לטובת הפועל וזה סבבה, רק שיתנו קרדיט ;)

עדי אבני 22 במרץ 2017

לא יקרה, היות וזה טור של אוהד :)

Kirma der faux 21 במרץ 2017

בתור אחד שהולן שכרו בעבר (באלפי שקלים, אבל תאמין לי שזה כאב מאוד) הפוסט הזה עושה לי בחילה.
איך אתה יכול לאהוד את הדבר הזה?
לייחל לדחיית תשלום ארוכה ככל האפשר?

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

תשלום של מה ? אני לדוגמא חושב שהתביעה של קלאודיו בומבה ב800,000 יורו על פיצוי היא מופרכת, חשבתי גם שהתביעה של מניודנו היא לחלוטין לא הוגנת – אני גם חושב שפיפא תורמת להעדפת נושים שפוגעת בנושים קטנים.
לא כל תביעה היא מוצדקת.
אבל מה קרה פה – הרבה תביעות – סיכון גבוה לקונה – הבריחו קונים – מכרו את המוניטין של הפועל בחינם – קופת הנושים המקומית קיבלה הרבה פחות.

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

וכמובן שלא כל תביעה היא אוטומטית זוכה.

בורדו פאפי 21 במרץ 2017

הוא אוהד וזהו. והקבוצה נאבקת על חייה. הוא לא בחר את ההנהלה של הקבוצה ולא היה מעורב בחתימת חוזים מצד הקבוצה. הוא לא הלין שכר של אף אחד ולא עשה שום דבר רע חוץ מזה שהוא בחר לאהוד את הפועל ת"א. מה אתה רוצה שהוא יגיד ? שהקבוצה צריכה להימחק מעל פני האדמה ? לרדת ?
לא שאני משווה, אבל כשם שכל הורה מתגייס להגן על הילד שלו, גם אם הוא סרח (ע"ע מש' אזריה) כך פרנקו רוצה מאוד שהקבוצה שבה הוא השקיע כל כך הרבה אנרגיה לא תימחק מעל פני האדמה. נכון, אני אדום כמוהו ולכן דעתי מוטה, אבל נראה לי שבנסיבות העניין הוא כותב בצורה מאוד מפוכחת והגונה. אני אפילו מוכן לסלוח לו על האופטימיות הלא סבירה.

Amir A 21 במרץ 2017

לגבי ההשוואה שלך להורים שמגינים על הילד שלהם – במקרים כאלו כולנו אומרים "אפשר להבין אותם, הם ההורים שלו", ובאותה נשימה אנחנו אומרים "אין צורך להתייחס למה שהם אומרים כי הם ההורים שלו, אין להם יכולת שיפוט". אני מניח שזה מה שאנחנו צריכים לעשות עם הטענות והסקירות של פרנקו?

איציק 21 במרץ 2017

אני לא מסכים עם הרבה דברים שיניב כותב, אך צריך לזכור שגם הורים יכולים להיות צודקים למרות שהם מגנים על ילדם.

תומר הוותיק 21 במרץ 2017

יניב, בהמשך לדיון שהתנהל על האתיקה העיתונאית והזווית שלך…
בדיון הנוכחי אתה כל הזמן מדגיש את "הפרקטיקה של החיים" (עם כל הציניות שמלווה לזה) ובמקביל אתה מתהפך על כך שוואלה מעלים תוכן שנוצר ע"י מי שהם לא עיתונאים בכדי לעשות כסף (ואגב, עשו זאת בצורה שקופה באישור של בעל התוכן גיל… יענו לא גנבו ולא הלינו מאף אחד כלום).

דבר נוסף, בתור יזם , אני מבין מאוד את הרעיון שעומד מאחורי התאגדויות של חברות בע"מ והעידוד שהם מייצרות ליזמים מכל הסוגים, לקחת "סיכון" של הקמת עסק, בלי להיות "מוטרדים"/"חשופים" לתביעות על כך שהעסק לא הצליח.

ודווקא בגלל זה, התנהלות של אנשי העסקים הציניים האלה (שישראל משופעת בהם לצערי) מטרידה אותי מאוד, יש הבדל גדול בעיניי בין חברה/עסק שנקלע לקשיים שהוא לא צפה לבין גופים/אנשי עסקים שמנצלים את החוק בכדי לעקוץ את כולם.

הפחד שלי הוא שיבוא יום ועוד ישנו את החוק בגללם, עליהם צריכה להתבצע הרמת מסך ולהבין שנייה מה קרה פה, ויש לי תחושה שזה לא יקרה.

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

הדיון וההשוואה למגזר העסקי לא נכונים פה – בסוף מה שכתבת יקרה בגלל הפישמנים.
לגביי דרכי מניעה איך לגרום למנגנונים של ההתאחדות להיות יותר אפקיטיביים – אני מבטיח סדרת פוסטים בהמשך. אני בהחלט חושב שהפרצות גדולות מדי. בסוף אם הפרצות היו קטנות בהרבה, זה היה שומר על הפועל.

אלי 21 במרץ 2017

החוק לא ישתנה, לא בגלל פישמן ולא בגלל אף אחד אחר, כי פשוט אין דרך אחרת לנהל עסקים.
דווקא בישראל זה אחד המקומות שבהם מצאו דרך לעקוף את החברה בע"מ ע"י ערבות אישית, שזה בעצם מה שהפיל את פישמן ודומיו.
מניסיוני, זה לא מה שמקובל בשאר העולם המערבי.

תומר הוותיק 21 במרץ 2017

לא אמרתי שצריך לשנות את החוק. אמרתי שאני מפחד שבגלל כמות האנשים/גופים שמנצלים לרעה את המנגנון הזה, בסוף תקום זעקה ציבורית שתשפוך את התינוק עם המים.

אני מכיר עסקים חברות שפשטו את הרגל (מי בגלל ניהול רשלני ומי פחות) והשאירו חובות, אבל ברוב המקרים העסקים באמת נסגרו וכולם עברו הלאה (כאשר הסנקציה היא שבעל החברה בע"מ מנוע מלהקים חברה בע"מ נוספת לאיקס שנים).

אבל במקרה של הפועל, העסק ממשיך לרוץ בכייף שלו, ושנים הם לא משלמים לשחקנים? למה? לא בשביל זה יש את הערבויות האישיות?

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

תומר – מה ההבדל בין מועדון כדורגל לעיתון כלכלי או לרשת קמעונאית ?.
בחדלות פרעון אם מדובר בניהול כושל אז העסק שנמכר ממשיך לפעול תחת בעל שליטה חדש ואם מדובר בניהול פושע אז לביהמש יש סמכות לבוא בדין עם בעלי השליטה הישנים.

yaron 22 במרץ 2017

תומר, שום זעקה לא תשנה את חוקי המסחר ותמנע הקמת חברות בע"מ.
אני מסכים שיש טעם לפגם במצב בו אין קשר בין הפועל תל אביב להראל אחזקות. "לכאורה"…
יניב צודק בטענתו שבגדול אין הבדל בין מועדון ספורט לעסק כלכלי אבל מתעלם מהמצב המיוחד שבו מצד אחד הראל פושטת רגל ומצד שני הפועל ממשיכה כרגיל.

יניב פרנקו 22 במרץ 2017

זה רק לא מצב מיוחד. השבוע קניתי במגה בעיר. רשת שפשטה רגל לפני שנתיים.

yaron 22 במרץ 2017

הפועל תל אביב פשטו רגל בדיוק כמו מגה ואין לי שום בעיה שיימכרו וימשיכו לפעול אבל רק לאחר שיתחילו בליגה ג'.
לא חושב שצריכה להיות הפרדה בינם לבין הראל בדיוק כמו שבפיפ"א לא מקבלים מצב שהפועל תמשיך להתקיים כרגיל והחובות (לפיפ"א) לא ישולמו.

יניב פרנקו 22 במרץ 2017

במצב הזה – פשיטת רגל מוחלטת – אף אחד לא היה מקבל כלום, לא שחקנים בחו"ל, לא קופת הפירוק, הליגה הייתה מאבדת מועדון מוביל לתקופה ארוכה וכך הלאה, מועדוני הנוער והביה"ס לכדורגל היו נסגרים, ועשרות עובדים שמתפרנסים מהפועל היום היו מאבדים את מקום עבודתם.
אז אני לא יודע כמה זה "נכון" – מה שאתה מתאר דרך אגב זו סיטואציה בכדורגל הישראלי שבו גם נתניה וגם הפועל ת"א משחקות בליגה ג' – לא להיט לכדורגל.
אני גם לא יודע כמה זה היה נכון אם מכה כזו הייתה מונחת על עובדי מגה והמשמעות על הצרכן ומחיקת שחקן כזה מתחרות.
אבל זה לא משנה – כי כאמור אין דין אחד להפועל ואחד לנתניה.
*
אני יודע בסבירות גבוהה להגיד שאם כזו חרב הייתה מונחת על הצוואר היו מתנהלים אחרת, במשנה זהירות ואולי לא היו מגיעים למקום הזה- לכן נכון אולי לתקן תקנות אחרות, כפי שכבר נכתב, בעבר לא הייתה ענישה בכלל (בית"ר, בני יהודה) ואז תיקננו תקנה ש9 נקודות נחשבה לסנקציה קשה, עכשיו אולי מבינים שגם זה לא משהו, אבל בסוף יש חלופות ואין שחור ולבן.

yaron 22 במרץ 2017

אני ממש לא בעד דין אחד להפועל ודין אחר לנתניה ואני גם לא טוען שנעשה כאן משהו לא חוקי לטובת הפועל. הטענה שלי היא שהמצב הזה לא תקין ומצריך תיקון.
בדיוק כמו שפיפ"א לא מקבלת מצב בו הראל פשטה רגל והפועל ממשיכה כרגיל נקייה מחובות כך צריכה לנהוג גם ההתאחדות.
הדגש הוא כמובן על מצב בו הקבוצה לא משלמת לשחקנים, מאמנים, וכל מי שרשום בהתאחדות (בלי לזלזל בשאר העובדים אבל הם לא קשורים לעניין הפועל וההתאחדות).

יניב פרנקו 22 במרץ 2017

המצב תקין, יש ענישה על חדלות פרעון, אבל הענישה הספורטיבית אינה חמורה דיה לטענת רבים (גם לדעתי) – החלופה של מחיקה כללית בעיני קשה מדי, לא לטובת הענף וגם לא לטובת העובד הפשוט בענף.
אני חושב שצריך להחמיר אותה – הורדת ליגה אחת אוטומטית (נתניה הייתה יורדת לליגה א', הפועל ללאומית) והחלת 9 נקודות בשנה הראשונה בליגה החדשה.
בעיני זו ענישה מספיק חמורה "שתוקעת" מועדון לפחות לזמן כפול ומצד שני לא "מחסלת" אותו סופית וגם לא מביאה למחיקה מלאה של החובות ומשאירה לרוכש אינסטנטיב סביר לרכוש ולכונס הנכסים אפשרות להוציא משהו לטובת הנושים.
ייתכן וגם צריך להשאיר מקום לגודל הקריסה להיות שיקול (למרות שעל דייני ליגת העל לא הייתי סומך).

ישי 22 במרץ 2017

צריך בכלל להבין מה עניין הענישה.
מי שהיה לא בסדר צריך להיענש אבל השאלה מי זה. והתשובה היא לא קבוצת הכדורגל הפועל ת"א אלא חברת הראל אחזקות בע"מ והמנהלים שלה. הראל אחזקות נענשה בזה שהיא מפסיקה להתקיים וההנהלה שלה תיענש אם יתגלה שהם היו ממש לא בסדר (זה החוק).
אם הפועל ת"א תורד לליגה ג' זה בכלל לא יהיה אכפת להראל אחזקות, לא לטביב לא לכבירי ולא לרמון (אולי קצת). הרעיון להעניש את המותג של חברה שפשטה את הרגל הוא מטופש.
הסנקציה של ההתאחדות על הפועל ת"א לא באה כעונש והיא לא תרתיע קבוצות לקחת סיכונים (כי הקבוצות לא מנוהלות על ידי אוהדים). היא באה לתקן מצב לא הוגן שבו קבוצה השיגה יתרון בעזרת אמצעים שלא היו לה. השאלה היא בעצם אם הפועל לא הייתה עושה שטויות בקיץ הקודם איפה היא הייתה היום. אפשר לטעון שהסנקציה של הפחתת 9 נקודות לא מספיקה וצריך להוריד ליגה. אבל אין שום היגיון במחיקת הקבוצה.
ולגבי העונש של פיפא שירון הזכיר – גם כאן הוא לא בא להרתיע מישהו מכניסה להרפתקה כלכלית. המטרה של פיפא היא ליצור העדפת נושים כלפי שחקנים ומאמנים

yaron 23 במרץ 2017

יניב, למה אתה חושב שצריך להיות הבדל בין הגישה של פיפ"א לגישת ההתאחדות?
שחקנים ישראלים מקופחים לעומת זרים ובסופו של דבר הגוף מולו מתנהלת ההתאחדות הוא הפועל תל אביב ולא הראל.

יניב פרנקו 23 במרץ 2017

הגישה של פיפ"א נגועה בשיקולים בעייתים בכל הקשור לדיני פירוק חברות ופשיטות רגל – היא מתעדפת נושים ונושים עתידיים,גישת ההתאחדות שמיישרת קו עם דיני פירוק חברות היא טובה יותר, שכן הפועל ת"א לא פורקה בקומבינה של עסקנים ישראליים אלא פורקה בצו בית משפט ובעליה צפויים לענישה פלילית במידה ומדובר בפעולות שהם מעבר לניהול כושל.
ניהול כושל הוא חלק מהחיים העסקיים.
אני אתן לך דוגמא היפוטתית :
מועדון כדורגל א' פשט רגל והשאיר אחריו 10 מליון ש"ח חובות לשחקנים (נניח זרים) – פיפא תקום עליו במלוא העוצמה שלה.
מועדון כדורגל ב' פשט רגל והשאיר אחריו 50 מליון ש"ח חובות אבל בתמהיל של ספקים, עובדי קבלן, גופים ממשלתיים (נניח היכלי הספורט, ארנונה, מס הכנסה, ביטוח לאומי, חברת אבטחה ומשרד כרטיסים) – פיפ"א לא תיגע בו.
זו גישה נוראית בעיני.
יתרה מזו – קלאודיו בומבה לדוגמא (וניקוליץ, סימיץ, אנטאל, מניונדו) תובעים את הפועל ת"א בעיקר על תשלומים עתידיים (קרי, החוזה השלם שלהם )- פיפא מתעדפת תשלום עתידי על פני חוב מהותי שסיפק ספק שירותים – החוק בדיני פירוק מבדיל בין חוזה שמבוטל במהלך פשיטת רגל (מתוך היגיון אמיתי ובריא) – פיפ"א לא.

קח לדוגמא את מקרה גומא אגייאר ורובי שפירא – מדובר בבעלים של מועדונים שטרגדיה אישית פקדה אותם והביאה את המועדון שתלוי בהם לפשטית רגל – האם צריך למחוק מועדון בסיטואציה כזו ? פיפא מסוגלת להביא מועדון כזה לסיטואציה כזו.

בעיני הגישה הנוכחית היא נכונה יותר (גם אם כואבת) – חברה עסקית, במקרה זה מועדון כדורגל, פשט רגל, בעליו איבדו את הנכס, הרשויות המקומיות צריכות לבוא בדין וחשבון עם הבעלים ולמועדון כמו נכס אחר במקרה של פשיטת רגל עומדת האפשרות לעבור לבעלים אחר.
הייתי מעדיף שפיפא תבוא בדין וחשבון עם ההתאחדות המקומית שאפשרה ולא מנעה את הסיטואציה – אם זה היה המצב – התאחדות כמו ההתאחדות בישראל הייתה מפעילה מנגנונים כבדים יותר בפיקוח, זו בעיני ההגנה שפיפא צריכה לספק לשחקן שמשחק במועדון כדורגל.

ישי 21 במרץ 2017

איפה אפשר לראות את הדוח?

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

הדו"ח המלא אצלי – אבל לא פורסם בתקשורת (לקח לי זמן לשים טלפיים עליו)

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

פורסמה כמה כתבות – בגדול אמינות ובהלימה עם הדו"ח בכל הקשור למצבת החובות – מה שפורסם בתקשורת זה כמעט אחד לאחד החלק הזה

yaron 21 במרץ 2017

יניב, בכתבה בוואן לא מוזכר החוב למנדיונדו, האם הוא מצויין בדו"ח שברשותך?

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

הוא לא מופיע בדו"ח.
רשמתי בפוסט שלדעתי הוא מופיע כבר כחלק מנושי הראל החזקות שכן ערב הפשיטת רגל נעשתה פניה לבית משפט ישראלי במטרה לגבות את התשלום.

yaron 21 במרץ 2017

תודה.

ישי 21 במרץ 2017

ואתה שומר אותו בסוד?

יניב פרנקו 22 במרץ 2017

מכבד את מי שמסר לי.

yaron 21 במרץ 2017

פיפ"א השהתה את ההליכים נגד הפועל עד שיוברר המצב האמיתי כבר בינואר.
אני מנחש שהם מצפים לפתרון/הסכמות עד תחילת העונה הבאה.
אם מתייחסים לפסקי הדין החלוטים ובנוסף רק לחמישים אחוז מהתביעות התלויות והדרישות לפני תביעה מדובר על איזור ה- 10 מיליון ש"ח חובות וזו אכן היתה ההערכה הראשונית.
במידה והפועל נשארת בליגת העל בטוח שיימצא הכסף. במקרה של ירידה יהיה קשה יותר גם לשלם את החוב וגם להעמיד קבוצה שתעפיל לליגת העל תוך שנה.

יואב בורוביץ' 21 במרץ 2017

בספורט האמריקאי לעולם- אבל לעולם!- לא שמעתי על הלנת שכר או על שחקן שתובע קבוצה כי לא שילמה את כספו (אולי היו מקרים נדירים, אבל לא זכור לי). אני רוצה לבחון מערכות. מי מאפשרת את הפועל תל אביב ואת קיומו של כדורגל תחרותי? ההתאחדות לכדורגל המנוספנת לאופ"א ופיפ"א. ואולי גם מערכת החוק הישראלי שמאפשרת להפועל תל אביב להירשם כעמותה (או כיישות משפטית אחרת).
ולכן אני בא בטענות אך ורק למערכות: ההתאחדות (וגם המנהלת, כיום) ומדינת ישראל. מדוע אתן מאפשרות ליישות ציבורית ומשפטית/קבוצת כדורגל לא לאפשר שכר לשחקנים כפי שנקבע בחוזה?!
לא רק שאתן מאפשרות את דבר העבירה הזו, אלא אתם גם מאפשרים להפועל תל אביב להמשיך להתקיים ולשחק כאשר כל עונשה מסתכם בהפחתת תשע נקודות!
אני בא לגופים הללו- ההתאחדות ומדינת ישראל/בתי המשפט ושואל: הכיצד?!

איציק 21 במרץ 2017

יש לי שאלה, בארה"ב בליגות המקצועניות, NBA או NFL כדוגמה, מי משלם לשחקנים את המשכורות, הקבוצות או שהקבוצות מפקידות את סכום המשכורות לליגה (או משהו אקוויולנטי למינהלת), והכסף משולם בשכר? כי אם זה דרך המנהלת זה הכי הגיוני, כל השכר, ולא הערבויות, מופקדות מראש למינהלת, והכסף עובר לשחקנים כמו שעון כי הכסף מובטח. אם צריך לאפשר לקבוצה לכנוס שחקן, אז צריך לעשות מנגנון החזר כספים אבל תחילה שיפקידו את הכל.

יואב בורוביץ' 21 במרץ 2017

איציק, איני יודע את התשובה אבל לא נראה לי שגם בארצות הברית קבוצות מפקידות את כל כספי השכר (מאות מיליונים לעתים) מראש. ברור שחלק מהכסף מגיע ממכירות כרטיסים, זכויות שידור, מרצ'נדייז וכו'- שחלק משמעותי מהכספים הללו מגיע גם במהלך העונה. ועדיין, גם קבוצות שמפסידות כסף- ויש כאלה באמריקה- תמיד משלמות את השכר לשחקנים. לא ישלמו, לא ימשיכו להתקיים. זה מאוד ברור.
אבל אצלנו – הרבה יותר מאשר במדינות מתקדמות באירופה – מתאפשר ליותר מדי קבוצות להמשיך להתקיים כאילו כלום גם כאשר הן מלינות שכר (או פשוט לא משלמות אותו גם בעתיד) עונה אחר עונה במשך שנים.

Lord Anthony 21 במרץ 2017

כי בארה"ב הליגה היא גוף על שאחראי על הזיכיונות וכל ההתמהלות נעשית מולה, והליגה יכולה להכריח אותך למכור את הקבוצה או כמו במקרה של ההורנטס ב NBA פשוט לקנות אותה. מחוץ לארה"ב אין אף גוף ספורטיבי עם כוח כזה.

עדי אבני 22 במרץ 2017

בורוביץ', בארה"ב הקבוצות במעמד אחר לגמרי מאשר ברוב העולם. כל הקבוצות בNBA, בNFL ובMLB, כמו גם בMLS הם פרנצ'ייז- זכיונות של ארגון האם. וארגון האם קובע כמה קבוצות יהיו, כמה מותר להם לשלם, כמה מהרווחים שלהם יופנו לתשלום שכר ועוד ועוד. בשאר העולם הקבוצות הם עצמאיות, וההתאחדויותת עסוקות בעיקר בארגון שלהם בתוך התחרויות. אני לא טוען שהשיטה בשאר העולם טובה מזאת שבאמריקה, כנראה שלא. אבל קשה להסיק מאחת למשנה היות ומדובר בשפה עסקית אחרת לחלוטין

יואב בורוביץ' 21 במרץ 2017

כדורגל מקצועני (במקום תחרותי..בשורה השניה)

יואב בורוביץ' 21 במרץ 2017

אם על כמות חובות מעל סכום מסוים היו מורידים ליגה אוטומטית (ולעתים יותר מליגה אחת) אז היינו רואים הרבה פחות חובות והלנות שכר. אבל אצלנו לא אוכפים כמעט אף פעם וכך זה נראה.

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

אצלנו ואצלנו , בקאס ובפיפא מטפלים במאות מקרים בשנה, אול אובר הכדורגל האירופאי.

יואב בורוביץ' 21 במרץ 2017

יניב, בישראל זה קורה לדעתי הרבה יותר מאשר במרבית המדינות האירופיות שמצבן הכלכלי דומה לשלנו. אצלנו זה פשוט קורה ביותר מדי קבוצות יותר מדי שנים. ואני לא מבין אם הבעיה חוזרת על עצמה, וכל כך הרבה אנשים נפגעים, והאכיפה מתבררת כגרועה, אז מדוע איש מהמערכות האחראיות לא משלם את מחיר. אולי בגלל שאצלנו אין את המונח accountability, ולראייה- וזו באמת דוגמא אחת מני רבות כל כך- הממונה על הבקרה התקציבית, אחרי המון מחדלים, עדיין משמש בתפקידו. וגם העיתונות לא דורשת את ראשו מדי יום או אפילו משהו שמתקרב לכך. כלומר, גם העיתונות עושה כמעט אפס על מנת לשפר את המצב (וברור שהיא צריכה לעשות הרבה-הרבה יותר מאשר לדרוש את ראשו של אורליצקי. היא צריכה לדרוש את ראשו של יו"ר ההתאחדות, ובכלל מלכתחילה לא להבין איך האדם הזה מנהל את הכדורגל הישראלי. מדוע?! אבל כמובן שאיש כמעט בתקשורת לא העלה את השאלות הללו וכמובן שנושאים רבים של הזנחה וניהול רע אף פעם כמעט לא באים לידי ביטוי בעיתונות).

שלו 21 במרץ 2017

נדמה לי שפרסמו עכשיו שהונו של מיץ' גדל ב 700 מיליון דולר ל 2.3 מיליארד.
זה לא עסק שלי, אבל בטח יש להפועל כמה שחקנים שהוא יכול לקנות כדי להציל אותה.

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

הוא חלק משמעותי בתכנית העסקית.

גלעד בלום 21 במרץ 2017

בורוביץ צודק כמובן מבחינה מוסרית, לא מגיע לנו להתקיים, אני אישית מופתע שאנחנו קיימים בכלל, לא האמנתי שמישהו יבוא וישים שקל עלינו .

אבל נראה לי שכל עוד הבעלים החדשים פועלים במסגרת התקציב ולפי הוראות בית המשפט אל לנו להתנצל שאנחנו קיימים בגלל פירצה זו או אחרת בחוק או בגלל שה״ מערכת ״ לא עושה את עבודתה.

אני רק רוצה לשאול שאלה תמימה או שתיים( באמת כי אני לא יודע ): האם הפועל תל אביב היא הקבוצה הישראלית הראשונה ש״תפרקה״? האם היא קיבלה יחס שונה מזה שנתניה למשל קיבלה לפני עונה או שתיים? אני מבין את כל אלה שאומרים שעלינו להימחק מהמפה כי הפועל הלינה שכר וכו׳, מסכים איתם מוסרית.

האם גם על נתניה להימחק וכל קבוצה שהלינה שכר?

אם כבר הזכרת את ארה״ב אז שם דונאלד טראמפ פשט רגל 4 פעמים והלין שכר של מאות אנשים שלא לדבר על הונאה, אבל הוא מיליארדר ונשיא המדינה היום, לא בדיוק שיטה מוסרית, אבל אולי בספורט עסקי הם יותר מוסריים

ישי 21 במרץ 2017

אני לא מסכים גם מוסרית, ואני צהוב שונא הפועל.
אין ספק שהייתה התנהלות לא מוסרית, אבל מי שצריך לשלם עליה זה לא קבוצת הכדורגל הפועל ת"א אלא הגוף הכלכלי שמאחוריה והאנשים שאחראים להתנהלות הלא מוסרית. גם מבחינה הרתעתית אין איזה עניין בטייטל הפועל ת"א – זה לא שסגירה של הפועל ת"א תפחיד מישהו שמלין שכר. מי שמלין שכר מפחד על הצד הכלכלי שלו ולא על הטייטל אלא אם כן הוא גם אוהד.
הפועל ת"א היא כמובן לא הראשונה שהתפרקה ואני גם לא חושב שהיא קיבלה יחס מיוחד. אמנם בענייני פירוק כל מקרה הוא לגופו וקשה לעשות השוואות. אבל קשה לי מאוד להאמין שהשופט שאישר את מכירת הפועל ראה לנגד עיניו משהו משמעותי חוץ מטובת הנושים (הוא כתב על אינטרס ציבורי אבל אני לא מאמין שזה מה ששינה). בהתאחדות הפועל קיבלה את מה שקובע התקנון, וכידוע פעם התקנון בכלל לא קבע כלום כך שקבוצות התפרקו בלי שום סנקציה. ייתכן שצריך לשנות את התקנון אבל זה לא עניינם של אוהדי הפועל.
אם אוהדי הפועל מתעניינים בשיפור מוסרי, אני חושב שיש כמה דברים שהם צריכים לדאוג להם כאוהדים לפני שהם דואגים להתנהלות מוסרית של ההנהלה…

Amir A 21 במרץ 2017

שתי שאלות שאני באמת לא יודע את התשובה להן:
1. האם הפועל החתימה שחקנים אחרי תום חלון ההעברות?
2. האם הופקדו ערבויות לשחקנים שהוחתמו אחרי שהניסנובים לקחו את הקבוצה?

אני זוכר דיונים סביב השאלות הללו אבל לא יודע מה התשובות.

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

חלון ההעברות מיועד לשחקנים בעלי חוזה – שחקן ללא חוזה יכול לחתום גם אחרי חלון ההעברות (משום שהוא לא עובר) – הפועל החתימה את גנדה.
לשאלה השנייה כבר קיבלת תשובה ממני בעבר והיא שברגע שהסתיים ההליך הרשמי והקבוצה עברה מידי המפרקים (שהיו ערבים) לידי הניסנובים הם הגישו את מה שהתבקשו בבקרה.

Amir A 21 במרץ 2017

תודה על התשובות. אם אני מבין נכון, לא היתה כאן בעיה בהתנהלות בשתי הנקודות הללו. אלא אם כן "הגישו את מה שהתבקשו" מסתיר משהו :-)

ישי 21 במרץ 2017

הנקודה הרגישה היא שבזמן חלון ההעברות הפועל הייתה במצב ביניים – מבחינת בעלות היא נמכרה לניסנובים אבל מבחינת ההתאחדות היא הייתה רשומה עדיין על שם הראל אחזקות בפירוק.
הייתה כאן בעיה, עוד לפני חלון ההעברות, בשאלה האם ההתאחדות הייתה צריכה להרשות דבר כזה. היא בעצם העלימה עין (והודיעה מראש בביהמ"ש שתעשה כך) מזה שבעצם מי שרשום בהתאחדות כבעלים הוא לא הבעלים האמתי. אני חושב שזו התנהלות סבירה בהתחשב בעובדה שאם לא זה, הפועל לא הייתה קיימת כלל, וכולם היו נפגעים, כאשר מדובר בתחום אפור מבחינת התקנון.
בתקופת הביניים הזו ההתאחדות כאילו לא ידעה על הניסנובים והתנהלה מול הנאמנים. כיוון שחלון ההעברות היה באותה תקופת ביניים גם ההחתמות היו מול הנאמנים. כאן אני לא יודע האם באמת הנאמנים קיבלו מהניסנובים את כל מה שהיה צריך כבר אז, או שהבקרה בעצם חיכתה שהניסנובים ייכנסו לעסק ורק אז יעבירו. אם מה שקרה זה האחרון, להבנתי זה בהחלט לא תקין כי זה היה יכול לאפשר החתמות שיתבררו בהמשך כבעייתיות מבחינה כלכלית. אולי פרנקו יידע להגיד מה קרה בפועל.

יניב פרנקו 22 במרץ 2017

הניסנובים הפקידו אצל הנאמנים כסף כערבות בתקופת הביניים הזאת.
צריך לזכור שהערבויות בבקרה לעולם לא מכסות את כל התקציב – רק את הפער הסביר בין צפי הכנסות סביר להוצאות בטוחות.
בלי קשר ואם קשר עד סוף החלון לא רק שהקבוצה עברה לניסנובים באופו רשמי גם בהתאחדות (מה שהיה ברור כל הזמן כמובן) אלא שגם נמכר שוינפלד שהגדיל את הבטחון.

תומר הוותיק 23 במרץ 2017

לייק

יואב בורוביץ' 21 במרץ 2017

גלעד, לא חושב שקבוצות צריכות להימחק. אבל הן בהחלט צריכות לרדת ליגה והאחראים להלנות השכר צריכים להיכנס לכלא (האם מישהו יודע מה עם כבירי? האם הוא עומד לאיזשהו משפט?)

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

המפרקים עוברים עכשיו לחקירה יסודית של המקרה, זה ייקח עוד חודשים , לאחריה תתבהר התמונה ויוחלט האם בעלי הפועל לאורך השניפ התנהלו באופן כושל אך חוקי או לא. רק אז יעמידו אנשים למשפט. בינתיים כבירי מסתובב חופשי.
נ.ב.
במקביל להפועל תא ארגון השחקנים מבקש לחלט ערבויות כדי לשלם משכורות בהפועל ירושלים ובהפועל אשקלון. הם גם יהיו האחרונות.

יניב פרנקו 21 במרץ 2017

לא יהיו האחרונות…

עדי אבני 22 במרץ 2017

1. רשימה לא מושלמת של קבוצות שעברו הליך פירוק: מכבי נתניה, הפועל כפר סבא, הפועל אשקלון, הפועל רמת גן, בית"ר ירושלים, בני יהודה
2. הפועל קיבלה את אותו היחס של רוב הרבוצות המפורקות, מלבד בני יהודה ובית"ר ירושלים, שפירוקן לא גרר אפילו עונש הפחתת נקודות, שהוחל בחוק רק אחרי שאלה התפרקו.

גלעד בלום 21 במרץ 2017

מסכים איתך יואב, גם לדעתי היינו צריכים לרדת ליגה אוטומטית כמועדון, אם נישאר אז זה כמו גניבה, ישי, תודה על העיצה לאוהדי הפועל לגבי המוסריות, לכבוד הוא לי לקבל עיצה מחבר בקבוצת האוהדים המוסרית מאד שנקרית ״אוהדי מכבי״, אני מקבל את העליונות המוסרית שלכם , הרי ברור לכולם שקריאות ״שואה״ ו״שמעון תתאבד״ הן פחות מוסריות מ״ טועמה מחבל״ ו״אמסלם ההומו״( שזה עלבון להומוהים יותר מלאמסלם )

( הקטע האחרון נכתב בהומור ועם קריצה וסמיילי למי שלא הבין ) (:

ישי 21 במרץ 2017

:)
אין לי כוח לפתוח את הוויכוח. זו רק הייתה עקיצה לקינוח.

גלעד בלום 22 במרץ 2017

ישי אתה צודק זה לא שווה את זה אתה צודק במה שאמרת על אוהדי הפועל, יש ליהרבה בקורת עליהם, הגרועים שבהם דוחים כמו כל אולטראס מצויים אבל בהחלט לא גרועים או אלימים במיוחד , למעשה הרוב חנונים, ובטוח שלא גרועים מהממוצע , למעשה כקהל מעודד יש למכבי ולקבוצות אחרות מה ללמוד מאיתנו כשזה מגיע לעידוד בפיגור וכשהקבוצה לא פוגעת( וזה קורה הרבה ), ללא קשר החלק שאתה מתכוון אליו קיים בכל קבוצה גדולה כקטנה לצערי

S&M 22 במרץ 2017

הפועל עושה טעות שהיא לא מתחילה מאפס בליגה נמוכה. ייקח שנים של דשדוש, ואז קריסה נוספת כי החובות רק יגולגלו לעתיד.

גלעד בלום 22 במרץ 2017

מסכים איתך אס אנד אם, אפילו אם נרד לליגה גימל אני אישית אמשיך לאהוד את הקבוצה ועוד לא מעט כמוני. ברור שאלפים יאבדו ענין, אולי זה עוד יקרה, אני עדיין לא מבין מה הניסנובים חושבים שיקרה בקיץ. כפי שזה נראה נרד ליגה שזה מעין להתחיל מאפס אבל הגועל עדיין שם.

עדי אבני 23 במרץ 2017

איזה גועל?
ואיך, חוץ מתחושת צדק של כמה אנשים, ירידה לליגה ג' קשורה לגועל הזה או פותרת אותו?

השום של בז׳ה 23 במרץ 2017

כאוהד הפועל או הפועל לשעבר, הקבוצה הזאת צריכה לרדת לליגה גימל ולהתחיל מחדש.

יואב דובינסקי 24 במרץ 2017

לא תרדו.

גלעד בלום 24 במרץ 2017

עדי, לא כתבתי שאני רוצה שנרד, כתבתי שאמשיך לאהוד אותם גם אם ירדו לליגה גימל ובוודאי בלאומית, אבל אני מתפלא על השאלה, איזה גועל? אתה רציני?? אני האחרון שייחשד באי אהדת הפועל, עדיין לא מחמיץ משחק (באינטרנט, מניו יורק), אין לי אינפורמציה חוץ ממה שאני קורא בעיתון. הקבוצה הזאת כבר שנים מציגה כדורגל עלוב, מנוהלת באופן מגוחך, איבדה את הזהות שלה וכל קשר עם העבר המפואר, כל מה שנשאר זה האוהדים המסורים שעדיין מלווים את הקבוצה ושרים גם כשהכדורגל ברמה פושעת. הקבוצה הגיעה לכך שקוצקי מאמן אותה, אדם שלא היה מגיע להפועל בחיים בימים כתיקונם. וכבירי? מגעיל זו מילה רכה מידי בשביל לתאר את מה שקורה שם, זה הביא אותי ועוד כמוני למצב של אדישות למצב, מצב סופני שבו אתה אומר יאללה שנרד כבר וייגמר הסיוט הזה. כל מה שאוהד מבקש זה שיהיה משחק כל שבוע ושיהיה את מי לעודד, מישהו לעקוב אחריו, המשכיות, קו מנחה, לאהוד הפועל בשנים האחרונות לא דומה לכלום. אני בקושי זוכר שמות של שחקנים מרוב תחלופה.

השום של בז׳ה 24 במרץ 2017

+1 לגמרי ואוסיף, מי שכל הזמן מביא שחקנים חדשים ולא שילם לעובדים פשוטים, אז אני לא אוהד שלו. בסהכ הפועל תל אביב עשתה לי שירות מעולה, יותר זמן פנוי, ופחות עצבים. הקבוצה הזאת צריכה מחיקה והתחלה מחדש. אחרת זה בדיחה…

עדי אבני 25 במרץ 2017

אני מסכים עם רובם המכריע של הדברים שכתבת, ואני יודע שאתה אוהד הפועל, דבר שגרם לי לאהוב אותך עוד מילדות (זה, והעובדה שאתה שמאלי כמוני).
יחד עם זאת, אני לא מבין: התחלה מאפס בליגה ג' פותרת אי אלו מהבעיות הללו? האם אתה חושב שהמאמנים בליגה ג' טובים יותר מקורצקי?
האם יש פה משהו מעבר לרומנטיקה של "עולם ישן עדי יסוד נחריבה"?
ירידה כזאת תתרום לאך ורק לאלה ששונאים את הפועל, לא תיטיב בפרומיל מצב של אף אחד מאלו שנפגעו ותעניש אך ורק את אותם האוהדים שתיארת כמסורים ואת אלו שבאו ושמו 10 מיליון שקל מכיסם לכיסוי של החובות שנותרו לעונה הנוכחית בכדי להנשים את הגוף החולה הזה.

Ollie Williams 25 במרץ 2017

התחלה בליגה ג' אומרת עבודה בתקציב של כמה עשרות אלפי שקלים. פחות רעשי רקע, פחות חפירה של התקשורת, ובלי לנסות לרדוף אחרי היריבה העשירה שמעבר לכביש. בניה מחדש של מסורת וניקוי של טרמפיסטים ושחקנים לרגע.
כן, אוהדי יריבות שאנוכי ביניהם גם יהנו מזה. זה לא אומר שכנראה שזה הדבר הנכון ביותר למועדון.
תחשוב על רכב שמרוב שלקחת למוסך אין כל קשר בין החלקים המקוריים שלו לכל אלו שנדחפו לאורך השנים כדי שיוכל לגרד עוד כמה ק"מ על הכביש. מתישהו צריך להפסיק לנסות לגרום לגרוטאה לסוע ובסוף פשוט להתחיל עם רכב חדש, גם אם הוא פחות נוצץ.

ולא אמרתי פה מילה על ענייני צדק או מוסר ולמי מחזירים חובות ולמי לא.

Comments closed