יומן חזרה לליגת העל

נרוץ נרדוף נשיגה

איך חשבתי שהלאומית תהיה ? ימי שישי, אחרי הסידורים של הבוקר, חומוס בצהריים, הולכים בכפכפים ומשקפי שמש לראות כדורגל, חוזרים בשעה נורמלית הביתה, עושים פאלוורות של יובנטוס על הליגה.

איך זה היה אתמול ? יום שני, פקקים של 17:00 באיילון, חניה בדוחק , לחץ של דרבי בבטן.

ובאמת שהייתי בלחץ, כי אני מפחד מפתיחה לא טובה, איזה כדור שלג שהמועדון הכי כאוטי בעולם (לא מגזים) יידע לנצל לטובת עוד קצת הרס עצמי ובמחצית הראשונה ידעתי ממה חששתי, ראשון שיחקו כדורגל, הניעו כדור, תקפו והחלוץ שלהם היה נראה מאוד מאיים.

בשלב הזה "קניתי" תיקו, גם באחד אפס "קניתי" תיקו, בכלל אמרו שבליגה הזו אפשר לקנות לא מעט תוצאות.
בסוף ראשון עשו טובה ונתנו לנו להבקיע את הראשון ואת השני והשלישי.

*

יש משהו קצת נעים בתרפיה הזו, הלחץ הוא מאוד גדול, יש אופ"א וחובות וניג'סים שמזכירים כל הזמן שהכל עוד שביר ושאנחנו לא במצב של נתניה, מכיר, מודע, משחק אותה רגוע בפוסטים מסוימים, אבל כן, לחוץ.

אבל היה משהו נעים אתמול – קודם כל בלעשות דאווין של הקבוצה הגדולה – זו שבאה למשחק חוץ ומעלימה את הקהל הנוכחי, עזבו אתכם מעובדות, 4,000 איש במשחק חוץ בראשון לציון ביום שני ב19:00, זה הרבה בלי קשר לכלום, והנחילים נחילים האלה שהגיעו עם החולצות האדומות (אוסף אקלקטי של פריטים לא קשורים, אצלנו אין מהפכת מרציינדז) עשה טוב, אני לא לבד בטמטום הזה, יש עוד לא מעט משוגעים כמוני, מישהו בקהל אמר שבהפועל זה "קהל כשלונות" – כמו שבמקומות אחרים באים יותר כשמצליחים, אצלנו הקטסטרופות מוציאות את הרזרבות מהבית.

אז היה נחמד להרגיש שוב "מועדון גדול" והפירוטכניקה והעידוד וכל זה, היה כייף.

אבל היה משהו יותר כייפי, תחושה שכבר מזמן לא הרגשתי.

זה הולך ככה.

הקבוצה שלכם בדקה ה-70 כבר הכריעה את המשחק, המצב שלכם בטבלה סבבה לגמרי, אין לחץ מהמגרשים האחרים, עכשיו זה רק אתה והקהל והשירים והחבר'ה ליד שרגועים, כדורים שורקים ליד השער שלך לא מטרידים, מכסימום נקבל שער מצמק, עכשיו זה הזמן ליהנות.

זה אחד הדברים הכי כייפים לאלה שהולכים למגרשים.

נהניתי.

(דרך אגב ברשימת הדברים שכבר מזמן אני מתגעגע אליהם מופיעה התחושה שרק מי שיש לו בועט גדול של בעיטות חופשיות מכיר, הרגע הזה שאתה מקבל הזדמנות ואתה יודע שסלים/ משה/ ג'ימי הולכים לשמח אותך בעוד כמה שניות, זה לא קשור לכלום אבל כשחשבתי על הפוסט זה קפץ לי)

*

ואז התחלנו לחפור בקבוצות הוואטאפ, כן, אני לא מת על פדרו, הוא שמנמן ותוקע את המשחק, כן, אני לא הייתי משחק עם שלושה בלמים בליגה הזו, כן, יש על הספסל שחקנים שצריכים לשחק יותר.

אבל אני חושב שאיוניר גם לחוץ להצליח, נקווה שימצא את ההרכב הנכון, זה עוד לא מרגיש כמו ההרכב הנכון.

אבל היה כייף.

ויום שישי – בצהריים – בני לוד מלחמה (ואני ליד הבריכה בקפריסין).

*

אהה

ומחווה יפה של הראשל"צים לגדול השחקנים שלנו , פירגן לנו ברקו (או שהעירייה החליטה להזכיר לו שיש גדולים ממנו בכדורגל הישראלי, יש מצב שזה מחרפן אותו )

IMG_3578

בלוגרנה - אופיר ממן
ניתוח הבאת מקלארן מנקודת מבטו של מיטש גולדהאר

21 Comments

אנונימוס 22 באוגוסט 2017

הפסל של חודורוב זה מזמן מזמן שם

יניב פרנקו 22 באוגוסט 2017

אני יודע, זה פשוט שעשע אותי אתמול.
בכלל אני חושב על הילד ממחלקת הנוער ששואל מי זה ואומרים לו "שששש…זה הכי גדול שהיה פה אבל אל תגיד את זה ליד אייל".

גיא זהר 22 באוגוסט 2017

לא בטוח שגדול ממנו (יש מצב שאפילו לא השוער הגדול שהיה כאן, אבל זה באמת יגידו בני ה70 פלוס), אבל בטוח אדם גדול ממנו. לא שקשה.

אדם 22 באוגוסט 2017

ובסוף, אחרי ניצחון במשחק הראשון והמחשבה שאפשר להדחיק קצת את כל החרא, העומדים עם הגב למגרש החליטו לסיים עם השיר המגעיל על מכבי. הוציאו לי את כל חדוות הניצחון מהמפרשים. רבאק, אנחנו אפילו לא באותה ליגה.

תומר חרוב 22 באוגוסט 2017

שני בשבע זה השטן.

צור שפי 22 באוגוסט 2017

כבר אמר הפילוסוף – גם מסע של אלפי מילין מתחיל בפקק באיילון.

איתמר 22 באוגוסט 2017

גיליתי אתמול בקהל חדווה חדשה ועוצמה שהזכירו לי את הימים היפים של הכדורסל בהדר יוסף.
לפעמים צריך לרדת ליגה כדי להיזכר מה באמת מרגש כל כך בלהיות אוהד הפועל.

ארז 22 באוגוסט 2017

ההתרגשות של הבנים שלי מהחוויה הייתה מקסימה ושווה את הכל.
כדורגל לא ממש ראינו…

עדי אבני 22 באוגוסט 2017

אני מודע לזה שזה מיותר להעלות מחשבות מקצועיות בליגה שבה הבלם מוסר כדור מדוד לחלוץ היריבה מול השוער אבל זה חזק ממני. אני יודע שזאת חפירה אבל תסלחו לי:

1. היתרון הגדול של העונה הזאת מבחינת הפועל תהיה בפיתוח שחקנים לשנים הבאות. ברשצקי היה הופך לשחקן ליגת על לגיטימי בכל מקרה, אבל אני לחלוטין לא בטוח שזה המצב עם אחרים, ובהפועל נתנו השנה להרבה שחקנים בגילאי 21-23 הזדמנות לקנות את המקום הזה. שחקנים לא מבושלים לגמרי, שצריכים דקות משחק מול שחקני בוגרים מבלי שכל טעות שלהם תחזיר אותם לעומק הספסל עד תום העונה. גנדה כמקרה בוחן: הוא חזק, טכני ומהיר אבל עם בעיה גדולה בקבלת ההחלטות ונסיון לסבך כל מהלך פשוט בשביל להראות למקבלי ההחלטות ש"יש לו את זה". בליגת העל המחצית הראשונה שלו אתמול שולחת אותו להקפאה עמוקה, אתמול הוא סיים את המחצית השניה עם שער ובישול. וכמוהו יקבלו את ההזדמנות הזאת השנה עידן כהן מצד ימין (שלא הרשים אותי עד כה), אופיר טקיאר (שהיה טוב בהרבה מכהן בדקות ששיחק על אגף ימין), גיא בדש (שנראה שקנה בצדק את העמדה המקבילה בצד שמאל על חשבון נחמיאס, אף הוא שחקן צעיר) וגרץ, שהכניס הרבה סדר במשחק של הפועל מרגע שהחליף את גלבאן. אם מששת אלה נצליח לפתח שני שחקני ליגת על לגיטימיים הרווחנו בגדול.

2. היתרון הגדול של הפועל על הליגה הזאת יהיה בחוליית ההגנה, בטח כל עוד דגני נשאר בהפועל. השילוב שלו עם ברונו ובנש נראה לי גדול על ההתקפות של הלאומית, ולבטח יצור הרבה ביטחון לחלק הקדמי לצאת ולהתקיף. וינקו אתמול, בהזדמנויות הספורות שהיו מולו הוכיח שגם הוא, כמו דגני, גדול על הליגה הזאת.

3. זה משפט שלא מאפיין אוהדי הפועל מלבד פרנקו, אבלאני מתחיל להבין את אלה שאמרו (כמו תומר חרוב) שהפועל תטייל בליגה הזאת. כי הפועל לא שיחקה טוב מול ראשון, אבל הסלחנות של ההגנה שלה (כמו של לוד ושל הפועל פתל תקווה במשחקים לפני) הבטיחו ש by hook or by cook היתרון הפרסונלי של הפועל יבוא בסופו של דבר לידי ביטוי. ואמנם איווניר עוזר בינתיים ליריבות שלו עם המערכים הניסיוניים שלו עד כה, אבל עד כה לא נראה שהקבוצה משלמת על כך מחיר.

4. ומילה על המערכים של איווניר: הוא מנסה לשחק מערך לא סימטרי עם שלושה בלמים, שני ווינגרים, קשר אחורי אחד, ושלושה קשרים התקפיים שמחליפים מקומות מתחת לחלוץ הבודד. אבל המערך הזה יוצר בעיות עם הסגל הנוכחי:
א. מצד ימין הווינגר הוא למעשה מגן ימני שיכולותיו ההתקפיות לוקות בחסר, ואף אחד משחקני הקישור ההתקפי לא מסוגל למלא את החסר מצד ימין של ההתקפה, היות וגנדה וברשצקי שמאליים (ולכן נכנסים מצד ימין עם הכדור למרכז) וגלבאן לא היה שחקן אגף אפקטיבי גם בגיל 23. הדבר יוצר צפיפות במרכז ההתקפה ומקל על היריבות להתגונן.
ב. הקישור המרכזי, על אף שהוא מלא שחקנים, רע מאוד ביכולות שלו להכתיב קצב בגלל הצפיפות הזאת ורע עוד יותר בלחץ על הקישור של היריבה כשיש בו רק קשר אחורי אחד, בטח כשידין שהוא ה"גרזן" היחידי בסגל לא משחק. כשגרץ הוחלף בגלבאן והקישור הפך מאוזן יותר מבחינת היכולות ההתקפיות וההגנתיות, השתחרר פתאום הפקק באמצע ונתן אפשרות לשחקנים להראות את העדיפות שיש להם בכשרון על ראשון.
ג. השיטה הזאת למעשה משאירה בלם אחד מיותר כשהיוזמה נמצאת ברגלי הפועל, ונראה שבהרבה משחקים היוזמה אכן תהיה ברגלינו. בראשון ראינו הרבה פעמים את סוארז עם הכדור לבדו קרוב לעיגול האמצע אבל הוא העדיף להניע את הכדור לצדדים או אחורה מאשר לנצל את החופש הגדול שניתן לו, יתכן בגלל מחסור ביכולות התקפיות ויתכן בגלל הוראה מהמאמן. ייתכן שעדיף לאיווניר לצוות במרכז את דגני על פני הברזילאי, שהוכיח אתמול בכמה פריצות מהמרכז שהוא יכול לעשות זאת ובכך לא לתקוע את הקישור בחסרון מספרי אל מול הקישור של היריבה. בכל מקרה, אם איווניר מתכוון להתמיד בשיטת שלושת הבלמים, הדבר הזה חייב להיות מתורגל יחד עם הבלמים האחרים שתפקידם לצמצם את המרווחים ביניהם ולחפות על הפיכת הבלם השלישי לקשר אחורי בפועל.

5. בעיה ושמה פדרו: לדעתי, הפועל טעו כשהחתימו את גלבאן. הוא מחייב שיטת משחק שבנויה סביבו, והוא לא מקבל את זה מאיווניר. הוא לא יכול לשחק בשום תפקיד שאיננו ה"ערן לוי". הוא כבד וסטטי מדי לרדוף אחרי שחקנים גם אם אלה קשרים אחוריים מהלאומית שיוצאים קדימה מהמרכז, והצפיפות שמסביבו לא מאפשרת לו להתבטא גם התקפית. מה שהוא יכול לעשות כרגע זה להיות סופר-סאב מהספסל, אבל בשביל זה לא משלמים לשחקן רכש את השכר הגבוה בקבוצה. זה לוקסוס גדול מדי גם עבור הקבוצה עם התקציב הגבוה ביותר בלאומית.

צור שפי 22 באוגוסט 2017

סלחתי (אפילו היה מעניין)

yaron 22 באוגוסט 2017

4. אם זה המערך של איווניר אז הוא ישגע את הקבוצה, בייחוד את הצעירים.
מסכים שלקבוצה שאמורה להיות היוזמת ברוב המשחקים זה לא מתאים.
גם אם זה לא ימנע מהפועל להעפיל אין בזה שום הגיון.

אמיר 22 באוגוסט 2017

כיוון שאנחנו באוגוסט וחם נורא אני לא ישפוט מעכשיו את פדרו גלבאן (בכל זאת קשה לו בתחילת העונה).
ברגע שיכנס לכושר, יבין יותר איפה הוא נמצא ובאיזה ליגה אני מאמין שיביא מספרים.

לגבי המערך – עוד לא בטוח ש3 בלמים זה לא מערך טוב, זה פשוט מערך שצריך לדעת לשחק מושלם במיוחד בקבוצה שרוב הזמן תוקפת.
המגינים חייבים להיות התקפיים מאוד והבלמים לדחוף קדימה ולחפות אחד על השני.
אני מקווה שדגני ישאר כי יחד עם ברונו הם צמד בלמים ברמת ליגת על וגם בנש מצוין רק שהוא לא בלם והיה טוב אם היו נותנים לו
לשחק בתפקידו.

ישי 22 באוגוסט 2017

מאחל לך עוד יותר כיף, כלומר ליגה ג' ;)
(אבל למה כייף עם שני י' – אין בזה שום היגיון וזה מגרד את העצבים)

אסף the kop 22 באוגוסט 2017

אל תתרגש.
ראשוניה היא מהנמושות של הליגה הזאת.
אני מאחל לכם להמשיך ולשמא את האחווה והכיף גם במשחקי שבת בבוקר של ליגה א' דרום…:-)

ברקוביץ 22 באוגוסט 2017

מה עם ליגה ב׳? אף אחד לא מאחל ליגה ב׳?

מתן 22 באוגוסט 2017

אנחנו כקהל נעלה את הקבוצה הזאת ליגה גם אם השחקנים לא יעשו את העבודה. החשש שלי הוא ממשחקי החוץ הבאים. אם היה כזה כאוס בקופות באחד האצטדיונים הגדולים והטובים בליגה, מה יהיה כש-4,000 איש יבואו לחדרה ולוד?

שלו 22 באוגוסט 2017

חדרה משחקת בעפולה…

מתן 22 באוגוסט 2017

אמיתי? אז פעמיים עפולה חוץ? תודה לך הפועל

yaron 22 באוגוסט 2017

חחח

צור שפי 23 באוגוסט 2017

וואללה, לנצור ולשמור, מקווה שרק לעונה הזו.

Comments closed