המקרה של שיר צדק

רגולציה אירופאית בישראל

הפועל ת"א הייתה (ואולי עדיין) קרובה לשחק השנה בליגה ג' לולא כמה "ניסים", המשחק הזה של שבין היכולת למחוק בן לילה חובות עצומים ולהמשיך בהתנהלות עם סטירה קלה על היד (הורדת תשע הנקודות) לבין הדרך שבה אופ"א מתנהלת הוא עצום.

אבל הפועל ת"א לא הייתה מגיעה לזה לו ראשיה ובעליה היו מבינים את המשמעות ולו ההתאחדות ומוסדותיה היו מפעילים רגולציה אמיתית – מעל כל ההתנהלות של הפועל תמיד ריחפה המשמעות של "במקרה הכי גרוע נלך לפירוק ונחזור מהר".

*

אני רחוק בלהבין משהו בתוספי מזון ומעבדות, אני מבין דבר אחד, שחקני כדורגל בישראל יודעים שבמוסדות הישראליים אין באמת ענישה, אם ניתפש נחטוף סטירה קלה על היד, גם המועדונים מבינים דבר דומה.

אלא ששוב, הפער בין מה שאופ"א עושה לבין המציאות פה גדול.

*

אני מקווה בשביל שיר צדק שזה ייגמר קל, אבל יש תסריט ריאלי ששחקן כדורגל ישראלי נוסף (אחרי לאלא) יחטוף עונש שעלול לסיים לו את הקריירה.

*

הכדורגל הישראלי ביותר מדי מקרים (אבטחה, רגולציה, תוספי מזון ועוד) משחק באש ובחיי אדם ובקריירות של אנשים ומועדונים.

זה בסדר להחליט שאנחנו שכונה ישראלית, זה לא בסדר להבין ולשדר שהשכונה הישראלית כפופה לרגולציה חזקה ממנה בהרבה ולמנוע מהאנשים שעוסקים בזה להבין את המשמעות.

הסיפור הזה הוא על הרבה אנשים והוא רק בתחילתו אז הכל באוויר – לתחושתי כמו גם במקרה של הפועל, זה לא מעט על המוסדות.

מחשבות על אמריקה
מסעותיי עם קבוצתי (הפועל מחנה יהודה בחוץ)

101 Comments

בלאנקו 27 בספטמבר 2017

אני לא בטוח שהאנלוגיה מתאימה ובטח לא במועדון מסודר כמו ב"ש.
בספורט כמו כדורגל היתרון שמעניק תוסף תזונה אסור הוא שולי לחלוטין ואני לא רואה תרחיש שבשביל היתרון הזניח הזה החליטו בב"ש ששווה ללכת על הגבול ולהיסתכן בעונש כבד.

אני אהיה ממש מופתע אם לא יתברר בסוף שמדובר בטעות בבדיקה או בטעות אנוש מצערת.

ויקטור מורוז 27 בספטמבר 2017

אנחנו לא יודעים אם בכלל מדובר בתוסף תזונה, אם כן אז איזה, ומה הרכיבים שלו.

מתן גילור 27 בספטמבר 2017

אנחנו יודעים שככל הנראה מדובר על תוסף תזונה, כיוון שאם היה מדובר על משהו משמעותי יותר (כמו סטרואידים למשל) הוא היה מושהה עד לתוצאות בדיקת מבחנה B.

ויקטור מורוז 27 בספטמבר 2017

ככל הנראה

אמיתי 27 בספטמבר 2017

זו הנקודה של פרנקו. זו סתם רשלנות וחובבנות. שיר צדק הוא לא ארמסטרונג

איציק 27 בספטמבר 2017

עד כמה שידוע לי, שיר צדק כן זכה בכמה טורים.

אמיתי 27 בספטמבר 2017

התכוונתי מבחינת צריכת סמים. לא תארים. קטנוני מצדך

איציק 27 בספטמבר 2017

מה שבבאר-שבע יודע חובבן על סמים, בארה"ב צריך להיות מקצוען לשם כך ;)

Ollie Wiiliams 28 בספטמבר 2017

לא הייתי קורא לסמים שאתה מדבר עליהם "משפרי ביצועים"

ישי 27 בספטמבר 2017

האחריות היא קודם כול על מי שנתן לו את זה ולא על ההתאחדות.

טימי 27 בספטמבר 2017

האחריות, כמו שלמדנו מכל עניין לאלא, היא קודם כל של השחקן

יניב פרנקו 27 בספטמבר 2017

משפטית.
אבל כשאתה אומר למישהו שנהיגה מעל 90 קמ"ש בשטח בין עירוני שווה נקודות וקנס ואז כשתופשים אותו מתברר שהוא חשוף לעונש מאסר בפועל – זה קצת לא הוגן.
לתחושתי ככה מתנהל הכדורגל שלנו.

טימי 27 בספטמבר 2017

א- התכוונתי משפטית.
ב- אנלוגיה יותר נכונה לדעתי זה שאתה יודע שאם תסע אפילו 91 קמש תכנס לכלא. מניח שהיית מבצע בדיקות קבועות לראות שמד המהירות שלך באותו תקין ואולי עושה איזה משהו שהמהירות המירבית שתוכל היא 90.
לא נראה לי ששיר צדק עשה משהו במכוון (למה- סתם תחושת בטן), ויש מצב גדול שפשוט לקח משהו בלי ידיעה. עדיין האחריות היא שלו ואחכ של המועדון אם קיבל מהרופא שלהם או אם נתנו לו לקחת באופן פרטי בלי פיקוח.

יניב פרנקו 27 בספטמבר 2017

האחריות בסוף היא רק שלו ואם המועדון נתן לו (או בנבחרת) גם להם יש אחריות.
אבל הטענה שלי היא כזו – אני בטוח שאם זה נגמר בארבע שנים הרחקה וסיום קריירה – אז הכדורגלן הבא שלוקח תוספי תזונה ייזהר פי 7.
ומצד שני אם המקרה הזה נשפט אך ורק לפי תקנון ההתאחדות ובבית דין שלה אז זה היה נגמר בהרחקה של כמה משחקים (בהתחלה היו מודיעים 8 ובערעור 5) וכולם היו ממשיכים קדימה.

ישי 27 בספטמבר 2017

אני לא מתכוון מבחינה משפטית. זה הרבה יותר גרוע ממישהו שאמרו לו שמותר לנסוע ב-90, כי שם אחריותו לבדוק ולברר. כאן ברור שאי אפשר לצפות משחקן שיהיה כימאי ויידע איזה חומרים בדיוק יש בכל תוסף. אז משפטית זה עליו, אבל מבחינתי מי שאחראי זה מי שנתן לו. וזה בלי קשר לשאלה אם הממונים על האכיפה בישראל עושים את המוטל עליהם או לא.

יניב פרנקו 27 בספטמבר 2017

לדעתי ואנחנו לא יודעים הרבה – אם נטל חומרים אך ורק במסגרות רשמיות – אין מה לבוא אליו בטענות ואם יתברר שכתוצאה מרשלנות של איש מקצוע בקבוצה גמרו לו קריירה אז יש לו קייס משפטי סופר חזק.
אם נטל במסגרת אחרת (כמו שלאלא טוען חדר כושר) אז אחריותו המלאה.
אם לא הבין את רמת הסיכון שהוא חשוף אליה במקרה קיצון בכל תסריט – אחריות מערכת – באר שבע והתאחדות .
מוכן להתערב שהמודעות לנושא ממקרה לאלא ועכשיו לפרה המקרים צמחה פי עשרות בקרב הכדורגלנים בארץ

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

באר שבע עושה רושם של מועדון רציני ואחראי, הייתי חושב שאין מצב שהם אחראים לחומרים שנמצאו אצל שיר צדק. אבל אז אני נזכר בשיקום הוודו של הרצועה הצולבת של מיגל ויטור, וואלה מעניין איך עניין החומרים האסורים ישפיע על החזרה של ויטור למגרשים.

ארז 27 בספטמבר 2017

לא הבנתי את כל המשפט השני. אנא הסבר.

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

אני לא מכיר דרך של שיקום ברך אחרי קריעת רצועה צולבת בלי ניתוח. בזמנו כשאני קרעתי את הרצועה הצולבת בברך שלי, האורטופד האמריקאי אמר שאני יכול לחזק מאוד את השרירים מסביב לברך, זה יאפשר לי לרוץ בקו ישר, אבל אני לוקח סיכון של פציעה חמורה יותר בשאר הברך. בוא נגיד שמיגל ויטור החליט לקחת את הסיכון, איך לדעתך חשבו להחזיר אותו למגרשים בעוד חודש עם שרירים מחוזקים מאוד מסביב לברך? לי אין מושג, מעניין אבל

השמן 27 בספטמבר 2017

גיל, לא דיברו שם על עניין של קרע מלא לעומת קרע חלקי?
לויטור אם אני זוכר נכון היה קרע חלקי

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

מעולם לא שמעתי על קרע חלקי ברצועה צולבת עד שהגענו למקרה של מיגל ויטור, זאת רצועה כל כך קטנה שזה יהיה מאוד מעניין לחקור את התקדים הזה

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

תקרא עד הסוף, אפשר בלי ניתוח, אבל בין אם מדובר בקרע חלקי או מלא, אי אפשר לחזור לפעילות ספורטיבית בלי ניתוח, כלומר אין משמעות בכלל לעניין של קרע חלקי או מלא

ארז 27 בספטמבר 2017

התייחסתי רק לכך שיש דבר כזה קרע חלקי בצולבת. אני לא מבין בנושא. קרעתי רק 2 מיניסקוסים

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

עוד כתוב שם בדיוק מה שכתבתי, שכדי לחזור לפעילות של הליכה וריצה בקו ישר בלי ניתוח, צריך לחזק מאוד את השרירים מסביב לברך, כלומר התהיה שלי מדויקת

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

העניין של קרע חלקי או מלא הוא חסר משמעות, מסכים שהייתי צריך לדייק

תום 28 בספטמבר 2017

גיל, לצערי יש לי כפול נסיון משלך בצולבות קרועות…
יש הבדל משמעותי בין קרע מלא לחלקי, היות וזו רקמה שיודעת להתאחות.
הווה אומר, בקרע חלקי הרצועה תתאחה ותחלים מעצמה באופן טבעי (כמובן שצריך פיסיותרפיה, ולחזק את השרירים וכיו"ב), בעוד בקרע מלא האיחוי נעשה באמצעות ניתוח.

*המציג אינו רופא, אלא סתם אחד שבעל כורחו למד את הנושא ברמה מסוימת.

השמן 27 בספטמבר 2017

עוד שאלה גיל, אתה מדבר על שנה שעברה או על השנה?
גם שנה שעברה זה היה קרע ברצועה לא?
בכל מקרה, מה תוספי מזון/סמים כאלו או אחרים, יכולים לעזור במקום ניתוח?

אורי 27 בספטמבר 2017

סטרואידים לחיזוק המקום?

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

גם וגם, עוזר להתאוששות מהירה יותר מעבודה קשה בחדר כושר

השמן 27 בספטמבר 2017

אז אתה מדבר על אפשרות שויטור עשה ניתוח (שהוסתר) אבל התאושש מהר? שוב, ממה שהבנתי מדבריך אין תחליף לניתוח לספורטאי מקצועני.

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

לא, הוא פשוט לקח סיכון ענק, והמועדון איפשר לו לקחת את הסיכון

גיא זהר 27 בספטמבר 2017

טוב כאן כבר הגענו למחוזות הקונספירציה. לקחת תפיסה של שחקן ולהשליך על התנהגות כללית זה כמו להגיד שכל המערכת של מכבי דפוקה בגלל הספרינטים מדרגות שעושה מקלרן.

גיא זהר 27 בספטמבר 2017

גיל, אתה מתעקש על עניין הצולבת. מצד שני, ויטור חזר בשנה שעברה, נניח ב80 אחוז יכולת מקרע, לפחות לפי הדיווח, בצולבת. חוץ מזה שאני מעריך שויטור מתייעץ גם עם הצוות הרפואי של בנפיקה שם עשה בשנה שעברה חלק מהשיקום.

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

גיא, תקרא את מה שארז הביא בוויקפדיה

גיא זהר 27 בספטמבר 2017

ויקיפדיה, עם כל הכבוד, וגם מומחה אמריקאי, הם לא כזה ראה וקדש. בהחלט לא מוצא חן בעיניי חוסר השקיפות באשר לטיב החומר שנמצא במבחנה a (ואני בטוח שהם קיבלו דיווח מדויק מהו). יתרה מזאת, אני לא חושב שהצוות הרפואי של ב"ש מעולה, למיטב ידיעתי. מצד שני ללכת למקומות קונספירטיביים זה לא לעניין.

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

אין שום דבר קונספירטיבי. מאוד מעניין אותי מה התוסף שמצאו אצל שיר צדק. אני זוכר את הפוסט שלו שבו התגאה מאוד ובצדק, בעבודה הקשה שהוא משקיע בחדר כושר. אם התוסף קשור להתאוששות שרירים מעבודה במשקולות, אני די בטוח שניתן אותו תוסף בדיוק למיגל ויטור, שברור שהיה צריך לעבוד המון בחדר כושר כדי לחזק את השרירים מסביב לברך. זאת לא קונספירציה, יכול להיות שזו סתם רשלנות ובאר שבע לא ידעו שהתוסף אסור. לגבי הACL, אני עוקב אחרי ספורט אמריקאי באדיקות, אני לא זוכר מקרה אחד של אבחון קרע בACL שבו הקבוצה הסתפקה בשיקום, תמיד בלי יוצא מהכלל היה ניתוח.

גיא זהר 27 בספטמבר 2017

גיל, קודם כל אני יותר חשדן ממך בעניין הכנות של צדק, במיוחד שלואיי טאהא נמצא נקי (ולמיטב ידעתי כל הבדיקות שנערכו עד עכשיו כולל צדק עצמו אחרי בשיקטש). שוב, למיטב ידיעתי, לפחות בשנה שעברה ויטור ערך חלק מהשיקום בבנפיקה. בהחלט הסתרת טיב החומר מעוררת תהיות.

Ollie Wiiliams 28 בספטמבר 2017

גיא, לא יודע אם הטיעון שטאהא יצא נקי קשור למה שנתנו לצדק.
הגיוני להניח שכל שחקן מקבל תכניות אימונים ותזונה קצת שונות בהתאם לצרכים הספציפיים שלו. במיוחד כשלמיטב זכרוני לא מזמן פורסם על כך שאימצו בב"ש איזושהי שיטה להתאמה דיגיטלית-גנטית של תכניות אימונים ותזונה לכל שחקן.

מתן גילור 27 בספטמבר 2017

עומד לי על קצה המקלדת לשאול אותך על חזרה מוקדמת אחרת מפציעה משמעותית שהכריעה אליפות רק באביב האחרון… (סמיילי קורץ)

גיא זהר 27 בספטמבר 2017

מתן, מעולה, במיוחד שאנחנו יודעים על טיב הבדיקות באן.בי.איי (ובספורט האמריקאי המקצועני בכלל)

אורי 27 בספטמבר 2017

תוך כמה ימים נשמע על "עיכוב בחזרה של ויטור" ואולי כן צריך ניתוח

ארז 27 בספטמבר 2017

פרנקו, באותו זמן אצלנו – איום ונורא. אין עדיין קבוצה ואין כדורגל. אפילו במושגי לאומית אנחנו לא קבוצה מאוד טובה כרגע. העניין הוא שמאזן הנקודות משקר – היינו יכולים בשקט להיות עם 8-9 נקודות היום. לא שקט בכלל.

יניב פרנקו 27 בספטמבר 2017

אנחנו גרועים.

אורן29 27 בספטמבר 2017

כשכל ה"כדורגל המקצועני" אצלנו הוא קריצת עין אחת גדולה- בקרה תקציבית שלא מונעת התפרקות סדרתית של מועדונים, עיריות שמתקצבות מועדונים "מקצוענים" אחרים, מעטפת שמאפשרת לתחתית החבית האנושית להתבטא ביציעים ואז מגלגלת את ה"אחריות השילוחית" למועדונים עצמם, וענישה שאיננה ענישה- כשכל זה (ועוד) הוא הוויית הכדורגל הישראלי, פלא שגם המועדונים הגדולים, שכביכול נמצאים גבוה מעל כל השכונה, מגלים שהבוץ נדבק להם לבגדים?

כמו שאמר מייקל קורליאונה: "Just when I thought I was out,they pull me back in"

https://www.youtube.com/watch?v=UPw-3e_pzqU

הפתרון היחיד שיעבוד הוא הקטנת הליגה (והגדלת מספר הזרים, וביטול הירידות האוטומטיות). כשהליגה תהפוך למוקד משיכה של בעלי הון שיבינו שיש על מה לשחק בה- אירופה- אז הם גם ידרשו סטנדרטים גבוהים יותר ומעטפת ראויה יותר כדי לא ליפול.

אנונימוס 27 בספטמבר 2017

קצת מצחיק לאמר את זה כשהנפילה פה היא בקבוצה שאמורה לכאורה להיות המודל לקבוצה שמשנה את גורלה בגלל בעל הון.
זה לא קשור ל"בעלי הון כן או לא" בכלל. זה עניין של תרבות שהיא בבסיסה חפיפניקית וחסרת accountability ואינטגריטי ביחס למקובל באירופה. זה הרבה מעבר לספורט.
חניונים ומנופים נופלים פה בגלל זה, לא רק בלמים.

אורן29 27 בספטמבר 2017

כשבעל הון- רציני, שאפתן, מקצועי- מתנהל בסביבה חפיפניקית שמשיקה לעבריינית (מה משיקה? חוצה בכל יום), אז בסוף הבוץ (מה בוץ? ח*א!) נדבק אליו. זאת היתה הנקודה שלי.

וזה אכן קשור לתרבות. איך משנים תרבות? ביצירת סביבה שמעודדת שינוי לטובה. גם זאת היתה הנקודה שלי.

ויקטור מורוז 27 בספטמבר 2017

הסביבה לא תשתנה. לקבוצות הקטנות לא משתלם להצביע בעד הקטנת הליגה והקפאת הירידות, ולארגון השחקנים לא משתלם להגדיל את מספר הזרים.

אורן29 27 בספטמבר 2017

זה ברור לגמרי. יש מספיק ארגונים ואנשים עם אינטרס לא לשנות את המצב הנוכחי. לי אין מושג איך אפשר לשנות, אם בכלל, למרות שברור לגמרי (לי לפחות) שבלי השינויים שהצעתי אין לליגת העל תקומה.

אנונימוס 27 בספטמבר 2017

די נו. כל הקבוצות כמעט היום בבעלות פרטית, מה מונע מהם לעשות בקבוצתם כבשלהם? ההתאחדות גרמה לבאר שבע לתת לשיר צדק תוסף אסור?
הבעיה זה לא הבקרה התקציבית, ולא ההתאחדות. ה"סביבה" היא הרבה מעבר לזה.

אורן29 27 בספטמבר 2017

בעלות פרטית של ליצנים, של מעגלי פינות, של שחייני ביצה, של אלה שמערבבים כדי לשרוד ושורדים כדי לערבב. מביאים קצת כסף מהבית, נשענים על תקציבי העיריות השונות, מקבלים "כבוד" בתקשורת, קונים ומוכרים שחקני פח, ממנים ומפטרים מאמנים לפעמים באותו היום עצמו.

הם אכן עושים בקבוצותיהם בשלהם, משום שליגת העל היא אשליה: יש כמה קבוצות שמשתמשות במיקום כמנוף להכנסות מאירופה. כל האחרות הן בית גידול לשחקני כדורגל ישראלים פגומים מיסודם. המצב הנוכחי מתאים לכל הטביבים והלוזונים כמו כפפה ליד: ישראבלוף מוחלט.

כשהליגה תהיה קטנה, וכשאפשר יהיה לבנות קבוצה בתקציב שפוי, על בסיס שחקנים זרים, ושיהיו להישגים המקצועיים הפוטנציאליים שלה גם בונוס כספי- אירופה- אז הדרישה הפנימית מתוך הליגה לסטנדרט גבוה תתממש, כי תהיה פה פגיעה אפשרית אמיתית בכיסם של אותם הבעלים, ולא בכאילו.

אנונימוס 28 בספטמבר 2017

אתה מאד מאד מייפה את המציאות. זה לא מקרה שאלו הבעלים הפרטיים שיגיעו. וכשיקרה איכשהו הנס שאתה מציע, גם אז אלו יהיו האנשים שיוציאו כסף על כדורגל ישראלי.
בקיצור, בתוך עמנו אנו חיים.

אורן29 28 בספטמבר 2017

אני לא מייפה את המציאות, אני מנסה לתאר מצב עתידי טוב יותר כתוצאה משינוי נסיבות שלדעתי צריך לקרות. אני מבין שאתה רואה את הדברים אחרת, אז נעצור כאן.

miranda veracruz de la hoya cardenal 28 בספטמבר 2017

קורליאונה גנב את השורה מג'ורג' קוסטנזה

אורן29 28 בספטמבר 2017

:-)

איציק 27 בספטמבר 2017

אני רוצה לתקוף זאת מזווית קצת אחרת. עכשיו אולי נפסיק לקבל שערים עצמיים בסיטונאות.

איציק 27 בספטמבר 2017

אני מבין שהמערכת בארץ של סמוך ופרטאץ'. אני מבין שיתכן שזה מה שהיה במקרה של שיר צדק ויתכן שזו טעות אנוש. מה שאני רוצה לומר הוא שהדרך בה אלונה החליטה לטפל בזה מעורר כבוד. היא לא נתנה לשיר להתמודד עם זה לבד, להתחיל להגיב לתקשורת לקחת יחצ"ן, להסתתר בבית. לקחה את הטיפול על עצמה, יצאה עם הודעה מסודרת לתקשורת לפני שיתחילו שמועות ושמועות כנגד. לפני הרכילות הזדונית מצד אחד ואנשים מטעם מצד שני. אספה מסיבת עיתונאים, יצאה עם הודעה מסודר לגבי העובדות הידועות ללא טיוח (אני מקווה), נתנה גיבוי לשחקן המועדון ואמרה שתמשיך עם השקיפות. עבודה יפה מאד מצידה.

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

איציק, חכה עם המחמאות על ההתנהלות של המועדון עד שנדע ממי שיר צדק קיבל את החומרים האסורים, ובאיזה חומרים מדובר. התנהלות תקשורתית זה רק חלק מההתנהלות של המועדון. אני זוכר איך שיר צדק התגאה בעבודה הקשה שלו בחדר כושר, יכול להיות שהמערכת ניסתה לעזור לו להתאושש מהר יותר מהעבודה בחדר כושר

איציק 27 בספטמבר 2017

אני התייחסתי לניהול המשבר בלבד. לא התייחסתי לשום דבר אחר. ייתכן שאתה צודק בכול השאר. לזה נצטרך להמתין כדי לדעת יותר.
אני חושב שתגובה 6 הרבה יותר חשובה, וממנה התעלמת לחלוטין ;) (אמור להיות סמיילי קורץ אבל האתר המשודרג פוגע ביצירתיות)

ארז 27 בספטמבר 2017

גיל, נראה לי שאתה מרחיק מאוד לכת לפני שיש עובדות ובאופן שמאוד לא מתאים לך. אתה באמת חושב שהב"ש עושה דבר כזה כחלק מהתנהלות מערכתית? מאוד מאוד לא מתאים לך.

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

אני כרגע לא מניח כלום, אבל אני יודע שנמצא חומר אסור, מאמין לשיר צדק שלקח רק חומרים שהמועדון אישר, כך שהסיכוי שמדובר בבעיה במערכת של באר שבע הוא סיכוי לא מבוטל כלל. חומר כמו קריאטין לדוגמה היה מותר בשימוש הרבה זמן, נאסר לאחרונה, משמש להאצת ההתאוששות בבניית השריר, אם זה יהיה החומר שנמצא, זה יגיד לנו המון

יואב 27 בספטמבר 2017

מסכים לגמרי איציק.
ומאחל לצדק לצאת מזה. אין לי ספק שלא היה לו מושג.

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

אגב, גם אני בטוח ששיר צדק לא משקר, אני בטוח שהוא לקח רק תוספים שאושרו לו על ידי הקבוצה

אורי 27 בספטמבר 2017

הודעה מסודרת?
שקיפות?

משך יומיים סיפרו שהוא לא יוצא לפלזן בגלל פציעה
כנראנ הבינו שבסוף יצא, אז הקדימו תרופה למכה וכנסו מסיבת עתונאים מלאה כיבוס מילים

איציק 27 בספטמבר 2017

יש לך איזה מידע פנימי שהוא לא פצוע. עד כמה שזכור לי, הוא נפצע במשחק האחרון. אולי ביימו פציעה, לי לא ידוע על -כך, שמח שיש אותך כדי לידע באופן כל-כך מוסמך על טיוח.

מתן גילור 27 בספטמבר 2017

מי סיפר? כתבים סיפרו. הפועל ב"ש לא טענו בשום שלב שהוא פצוע. הכתבים ראו שהוא לא יוצא לחו"ל וכהרגלם התחילו להמציא.

בלייק 28 בספטמבר 2017

ברור שכתבים סיפרו, אבל הם סיפרו שהוא התלונן על כאבים וקיבל טיפולים פיזיותרפיים.
בכל מקרה, על איזו שקיפות מדברים? על הצלחה יח"צנית להודיע לפני שהתקשורת תעלה על זה? זאת שקיפות??
על הסתרת החומר האסור שהתגלה, מהציבור ומההתאחדות? וזה אחרי שהשקופה רמזה שהאחריות היא של ההתאחדות…

איציק 28 בספטמבר 2017

את החומר האסור, אסור לפרסם עד לקבלת מבחנה B. זה לא תלוי בהם. הם ייענשו אם יעשו זאת.

בלייק 28 בספטמבר 2017

אסור לפרסם למי – לציבור או לגורמים מקצועיים בהתאחדות?
ואם אי אפשר לפרסם, ראוי יותר גם לא לרמוז שההתאחדות אשמה כשלא נתנו לה כלים (שניתנו לב"ש) לבדוק ולהתמודד עם ההאשמות.

איציק 28 בספטמבר 2017

אחזור על מה שאמר מולי אפשטיין, אסור לפרסם.
אם אני מפרש נכון, אסור לפרסם לעיתונות ולציבור. אתפלא מאד אם אסור להודיע לגורמים המקצועיים הקשורים לעניין כגון נבחרת ישראל (אלה אם מפחדים מהדלפות, אבל לא מאמין שמאיש כמו עייני תצא הדלפה, הוא אפילו לא מדווח לעצמו).
לגבי הרמיזה על הנבחרת, לא נראה לי הגיוני. אם זו רמת הנבחרת אחרי חומרים משפרי ביצועים…

בלייק 28 בספטמבר 2017

גם ברמת החומרים משפרי הביצועים אנחנו באזור דרג חמישי באירופה

רועי 27 בספטמבר 2017

למה לא אומרים באיזה חומר מדובר ?

אורי 27 בספטמבר 2017

אם זה תוסף מזון
ואם הוא קיבל את זה בקבוצה
ואם ב"ש באמת לא יודעת באיזה תוסף מדובר, אולי ימצאו/נמצאו עוד כמה במשחקים שאחרי מריבור

ואולי עכשיו אנחנו מבינים למה צדק וואקמה נראים חושך מאז מריבור

מתן גילור 27 בספטמבר 2017

גם לואי טאהא נבדק באותו מועד ונמצא נקי.

אורי 27 בספטמבר 2017

אם למכבי חיפה יש שכל, לומדת ממכבי סל, נותנת תוסף לעמרי בן הרוש ומזמינה לט בדיקה יזומה

אוריה 27 בספטמבר 2017

טווווווב

udi 27 בספטמבר 2017

אפשר גם לתת איזה תוסף קטן ללוזון?

Srtest - ארטסט 27 בספטמבר 2017

בתנאי שהיא רפואית לא כדי לשנות מצב-רוח…

MOBY 27 בספטמבר 2017

יותר עדיף שיתקשרו למערכות העיתונים בשעה 02:30 או משהו בסביבה, להודעה מטלטלת.

yaron 27 בספטמבר 2017

לאתה חושב בקטן, אם כבר אז לתת לשחר :-)

שואל שאלות 27 בספטמבר 2017

השאלה אם המאמי הלאומית אחראית על החומרים האלה או ששיר צדק לקח אותם בעצמו ?

אורי 27 בספטמבר 2017

מפילים את התיק על הנבחרת, הכי קל

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

זה קצת קשה מאחר והמשחק מול מאריבור נערך שישה ימים לפני ההתכנסות של הנבחרת, נסיון ממש מגוחך של הסרת אחריות

רועי 27 בספטמבר 2017

אני הבנתי שמדברים על כינוס הנבחרת ביוני.

גיא זהר 27 בספטמבר 2017

כרגע אין שום גורם רשמי שמפיל את העניין על הנבחרת לציטוט. זה שכתבים כותבים שיש גורמים במערכת לא אומר שזה נכון (ע"ע כתב שאמר שמסיבת העיתונאים נועדה לבשר על עזיבתו של וואקמה)

Ollie Wiiliams 28 בספטמבר 2017

מצד שני כשהמועדון אומר "יש לנו שחקנים שמשחקים גם במסגרות אחרות" זה לא ממש יכול להשתמע לשתי פנים.

בלייק 28 בספטמבר 2017

גיא, אני לא מאלה שקופצים על תיאוריות הקונספירציה, אבל להגיד שאין גורם רשמי שמפיל את זה על הנבחרת זאת היתממות.
מה שאלונה ברקת עשתה זה הטלת רפש וניסיון להתחמק מאחריות המועדון מבחינה תדמיתית וציבורית, והכי קל להפיל הכל על הנבחרת. למי הציבור ירצה להאמין – לסינדרלה הלאומית או לכשל רב השנתי הזה שהוא סוג של שק החבטות הלאומי?

Srtest - ארטסט 28 בספטמבר 2017

כנראה שהתממות נענית בצדקנות וכל הדיבורים האלה על מאמי לאומית וסינדרלה לאומית מראה בדיוק מי אתם ומאיפה אתם באים עם הדיבור הנגוע הזה. כואב לכם שקצת הזיזו אתכם מהכס וכמו תל-אביבי מצויים אתם לא יודעים לחיות כשהזרקור לא עליכם. לכן מגיעים ביטויים מורידים ומנמיכים. בסופו של דבר ב״ש לא זכתה לשום עדיפות ואתם לא מכבי כדורסל שיש נגדכם איזו טינה מובנית. כנראה שבקהל התלאביבי יש לא מעט שמעון מזרחים.

בלייק 28 בספטמבר 2017

זה מעניין מה שאתה אומר. מנותק מהמציאות אבל מעניין.
גם חלק מאוהדי ב"ש כאן מסכימים וקוראים לקבוצה שלהם ככה. מה זה אומר עליהם?
שמעון מזרחים…? באמת מעייף להגיב לתגובה אנונימית שיורדת לגופם של מגיבים, בלי להכיר אפילו קצה קצהו של אדם.
מילא הייתי קורה לה שק חבטות לאומי (זה לא הפריע לך משום מה) אבל קראתי לה סינדרלה לאומית, וגם זה חצי בצחוק כדי להעביר נקודה.
אשמח אם תגיד לי מה שלילי בזה ואיך סינדרלה זו מילת גנאי. ב"ש היתה למטה הרבה שנים ועלתה לגדולה בשנים האחרונות. סיפור סינדרלה די קלאסי ברמה לאומית.
ועוד קצת לגבי, אני שונא שהזרקור מופנה אלי.

Srtest - ארטסט 28 בספטמבר 2017

ההתייחסות לנינט טייב בתור מאמי לאומית היתה רלוונטית בדיוק לשנת הקריירה הראשונה שלה. מאז היא לקחה איזו פנייה והפכה לזמרת רצינית – שאני לא אוהב. האם אני אדבר עליה בכל מיני מונחים של בת הים הקטנה או אני לא יודע… אני לא יודע לדבר מתוך העולם הזה אז אני לא אוסיף לה שמות תואר שיורידו אותה יחד עם זאת שאני כן יודע איזו מוזיקה אני אוהב.

אפשר לא לאהוב את באר-שבע: העיר, האנשים והקבוצה ואפשר שכן. אתה מדבר על כדורגל ואתה מלביש שמות תואר שמורידים ממה שהקבוצה עשתה. למה, אין מוסד שלם של אנדרדוגיות בספורט? איכשהו אתה בוחר לכנות אותה מאמי וסינדרלה ואז להתמם. באר-שבע היתה אנדרדוג מובהק בשנה הראשונה והיתה סיפור יפה כמו כל סיפור האנדרדוג. בשנה שעברה היא כבר היתה דומיננטית והשנה בכלל היא התחילה בתור קבוצה בוגרת עם שאיפות. אי אפשר פתאום לשלוח יד לארגז האנדרדוגיות ומצד שני אתה לא יכול לבוא ולקרוא לה סינדרלה ולהשאיר את הקבוצה כאילו היא איזה גימיק רק כי קראה תיגר על ההגמוניה. היא נצחה קבוצה ששלטה ללא מיצרים, קבוצה שבינתיים מחפשת את דרכה החדשה מאז אבדן האליפות ונדמה שהאוהדים שלה עסוקים בכל מיני דברים שלא קשורים לעניין.

בניגוד לתל-אביב ולתל-אביבים שקיבלתי מהם לא פעם וייב ברור של התנשאות וטיפוח ההתנשאות, הקבוצה עצמה לא היתה מתנשאת אלא התגאתה בכך שהיא בעצם לא מכאן, ואז כשקרה מה שקרה בסכנין הסתבר שלתפוס את עצמך מחוץ לכדורגל הישראלי גם לא מומלץ. ישר אמרו עליכם כל מיני דברים שאולי אומרים על תלאביבים ולאו דווקא התאימו לקבוצה ואוהדיה.

בלייק 28 בספטמבר 2017

אפשר להסכים שלא להסכים?

או בפרפראזה על מילותיו של לארי דייויד (שזאת כבר התנשאות בפני עצמה) – אני באמת מתנשא אבל זה לא בגלל שאני אוהד את מכבי.

ניר 27 בספטמבר 2017

נורא מפתה וקל לרדת על עצמנו ולהגיד, שוב מקרה של חובבנות ישראלית, הכל שכונה, בלה בלה בלה.

אולי ננסה רגע לשחק את פרקליט השטן ולהגיד משהו אחר? שקבוצה או נבחרת קונה תוספי מזון מיצרנים מוכרים ולא שולחת כל תוסף לבדיקות מעבדה משל עצמה, ושאם במקרה בתוסף יש משהו שלא מצויין על גב האריזה מאוד קשה לאתר את זה? שהתוספים כל הזמן משתנים, ושבסוף מדובר בקבוצת כדורגל ולא בחברת טבע, מיילן או פריגו.

גיל שלי 27 בספטמבר 2017

ניר, זה כנראה לא כזה מסובך, הרי אין הרבה תפיסות בבדיקות שנערכות אחרי כל משחק ומשחק בליגות האירופיות (צמפיונס ליג ואירופה ליג)

ניר 27 בספטמבר 2017

זה גם כנראה לא כזה פשוט. הסטנדרטים של יצרני תוספי המזון נמוכים מדל חברות הפארמה. אני בטוח שבאר שבע ילמדו עכשיו ויעבדו רק עם דברים שנבדקו במעבדות, אבל זה מסוג הדברים שיכולים לקרות.

yaron 28 בספטמבר 2017

לא, זה לא סוג הדברים שיכולים לקרות לקבוצה ששואפת (ומצליחה) להיות שחקנית קבועה באירופה. זה לא משהו שלומדים עכשיו…
זאת לא הבדיקה הראשונה שלהם באירופה, זה דבר שצריך להיות ברמה של ספר נהלים.
אם דבר כזה קורה במכבי אני מתחרפן.
אם צדק לקח בסתר ומרמה את כולם זה סיפור אחר.

אסף THE KOP 27 בספטמבר 2017

אהבתי את הגדלות שגילה המועדון, העמידה האיתנה מאחורי השחקן והאופן מעורר הכבוד בו הם מנסים להפיל את התיק על הצוות הרפואי.
האשמת הש.ג., גרסת הנגב.

איציק 27 בספטמבר 2017

אנחנו נראה איך הנהלת בית"ר תל-אביב תטפל בזה לכשתצטרך…

גיא זהר 27 בספטמבר 2017

עזוב איציק, מה אתה מתייחס לבן אדם שממציא דברים לא קיימים (אני לא שמעתי צל של האשמה כלפי גורם כלשהו). עדיף הרי במקרה כזה לזרוק את השחקן לכלבים (אשם או לא אשם)

אסף the kop 27 בספטמבר 2017

איציק…
אני מציע לך לא להתייחס לגיא זהר שייתכן והוא לוקה בהפרעות שמיעה וראיה סלקטיביות.
כל היום טוחנים לנו בתקשורת שהשחקן אינו אשם ושהוא השתמש סתוספי מזון שניתנו לו. מי נתן לו ?
התשובה הזאת ברורה לכל מי שאינו גיא זהר.

אורי 27 בספטמבר 2017

"קיבל תוספים במסגרות נוספות" זה לא צל של האשמה?

Srtest - ארטסט 27 בספטמבר 2017

יש איזה משהו בעניין שאני מרגיש צורך להגיד ויסלחו לי החברים מבאר-שבע שאני אוהב (אותם ואת העיר – לגבי הקבוצה דיי אמביוולנטי).

שיר צדק מאז שפרץ היה לו גוף לא פרופורציונלי לשחקן הישראלי. לטל בן-חיים זה לקח עשור ומאמני כושר צמודים. לתומר חמד זה לקח עבודה קשה בארץ והמשך התחשלות בחו״ל.

אני לא אומר כאילו בחצי פה ששיר צדק לקח חומרים אסורים. פעם למדתי עם איש איירון מן שאמר לי שאין ספורט מקצועני בלי סמים.

עכשיו, זה לא אומר שכולם מסוממים וזה שמדובר בעניין שפוגע בספורט בכל מקום בעולם לא אומר שלא הצטרפנו כמו טאמבלים גם לקלחת הזו. הקטע שהקו בין מותר ואסור כשתכלס הרבה דברים מותרים הם סמים ואם רופאים של רוכבי אופניים בטור מחכים להם בנקודות קבוצות כדי להזריק להם דם שנלקח מהם כשרכבו ברמות חמצון שונות, אני לא בטוח שמדובר בעניין שהוא פחות גרוע מסמים.

התחושה שלי היא כפולה: שיר צדק יודע משהו בפיתוח גוף ומה הולך במכוני כושר. בואו נגיד שלא מדובר רק בריח דוחה של קופסאות טונה של משוגעים לדבר. החומרים האלה לא רק שמסתובבים בכל מקום אלא שהם גם חלק מהיום-יום שכן לוקחים.

כך גם הביקורת על ב״ש הקבוצה ואלונה ברקת כפנים של המועדון: יש משהו מנומנם בתגובה שמה. כאילו מנסים להרדים, וחבל. אין טעם להרדים כי נכון שיש לא מעט צביעות לגבי חומרים שלוקחים בכל העולם, אלא שדווקא כאן לקחנו משהו מהעולם בנוגע לספורט? יש תחושה מאוד לא נעימה מכל הסיפור ובמיוחד בתקופה האחרונה כששיר צדק שבשנים האחרונות היה במגמת פריצה נמצא במגמת ירידה.

Comments closed