אין פתרון (פשוט) – חלק 2

ניסיון נוסף

מכבי חיפה כארגון עושה הרבה כנגד אלימות אוהדים, היא עושה את כל מה שכתוב בספר, שוללת מנויים, מתקינה מצלמות, נאבקת והיא באמת נאבקת, היא גם עושה הרבה יותר ממועדונים אחרים במישור הזה , מכבי חיפה היא היום מועדון כושל מקצועית אבל היא בטופ של ניהול מועדונים ברמה התפעולית בארץ, בסוף היא גם תחזור להיות מועדון מוביל מקצועית, בין היתר בזכות היותה מערכת חזקה תפעולית.

ועדיין לכל מי שעוד לא נחשף, הקהל שלה מעורב בשורה של תקריות ואת מה שקרה אתמול במושבה אני מניח שכולם ראו.

כלומר, במכבי חיפה מתקיימות תופעות בעיתיות בעצימות כזו או אחרת גם כשהמערכת שלה טובה ובריאה.

האלימות שחבויה בישראל פורצת גם (וממש לא רק) במגרשי הספורט, קרב מחנה אוהדים אחד בשני כמו שהיה אתמול הוא התקרית האלימה ביותר בחודש האחרון אבל כל מי שהולך וצורך ספורט ישראלי לא באמת "נפל מהכיסא".

בפוסט שפרסמתי והיה מי שלקח ממנו שורות מסוימות בלבד, כתבתי שאין פתרון קסם לבעיה הזו, היא קורית בכל מקום ואי אפשר לפתור אותה בקלות, הדילמה הזו שבה מועדון חיובי מוצא את עצמו נגרר לביצה בעייתית היא דילמה ניהולית מאוד כבדה שלא פשוט להכיל ומהווה אתגר לכל מנהל ארגון שכזה.

כל החלק הזה בפוסט נועד אך ורק לנסות לשכנע את החלק הזה שניתן לשכנוע שהבעיה היא רחבה ולא נופלת רק אצל הפועל ת"א ששם כל היום עסוקים בלחנך ילדים להצדיע במועל יד.

*

הפתרון לבעיה הזאת אינו בידי, אבל אני יודע (יודע = מרגיש שאני יודע) איפה הוא לא.

  • הוא לא נגמר בפוסטים קצרים כתובים היטב.
  • הוא לא נגמר בפוסטים שהם בעיקר סגירת חשבונות ארוכת שנים במלחמת פיפי/ קקי ארוכה (כותב שורות אילו מודע שגם הוא חייל במלחמה הזו, יש שיאמרו אף מפקד פלוגה).
  • להגיד "תעשו כמו באנגליה" זו לא תכנית פעולה.
  • להגיד שיש מועדון משמעותי (לא כל מועדון קטן של מאות חברים עונה על ההגדרה הזו) שפתר את זה זו תמימות (במקרה הטוב).

*

יש בעיה, היא לא פשוטה, היא מורכבת והיא לא תיפתר בשיח ובאקלים הנוכחי בישראל 2018.

היא לא יכולה להיפטר בכלים כמו "שלילת מנויים" או במכבסות מילים, הכלים האלה חשובים הצהרתית, אבל הם מאוד מוגבלים.

כי יש בעיה, אלא שהיא לא נמצאת בתפישה שארגוני אוהדים הם כל הבעיה, למעשה ארגוני אוהדים בהרבה מובנים לדעת כותב שורות אילו הם דבר חיובי בבסיס, אלא שהם מנקזים אליהם חלק מהבעיות בגלל שורה של משתנים.

אני אפילו אפתיע חלק מהאנשים פה – היא גם לא תיפתר בקרב שרשרת של תגובות ואפילו אם בשלב מסוים חלק מהתגובות האלה יירד לשפה של ביוב ממש, גם אז, זה לא יעזור, לאלו שמתעקשים להמשיך בסוג הזה של השיח ולחשוב שהם מקדמים את השיח יש לי רק ליטוף קל על הראש להציע כנחמה.

מאחר ואהדת מועדון ספורט היא בבסיסה חוויה בלתי רציונלית, יש שיאמרו שבחיי רוב אוהדי הספורט היא הפעולה הבלתי רציונלית הקיצונית בחיים שהם לרוב רציונליים ושגרתיים, היכולת להתדיין על הבעיה הזו באופן מושכל היא מלכתחילה מוקש.

העובדה כי אחת לכמה חודשים מתנהלת בדה באזר תרבות דיונים צעקנית וגסה סביב הנושאים האלה, מוכיחה לי עד כמה הדיון בעייתי, כי דה באזר לא משקפת מציאות, המציאות היא בוטה בהרבה, אבל דווקא כי מה שקורה פה סביב השאלות האלה נגרר למקומות האלה מראה עד כמה היכולת לצאת מהבוץ הזה היא מורכבת.

*

אבל יתרה מזו, היא לא בעיה של מועדוני ספורט, אלימות פיסית היא בעיה של המשטרה, אלימות מילולית היא בעיה של שיח ותרבות דיון, תתכבד כל רשות וגוף וימצא את מקומו במערכה הזו.

מועדוני ספורט צריכים לטפל אך ורק בשיפור המוצר שלהם – קרי חווית המשתמש ואיכות המוצר (מקצועית, שיווקית) – זה תפקידם ורובם הגדול לא עושה את זה ברמה סבירה מספיק.

שנים שבישראל זרקו את הבעיה על מועדונים מוחלשים יותר או פחות , גופים הפסדיים שנתמכים במקרה הטוב על ידי חובבי ספורט ותקשורת שאין ביכולתם לפתור את בעיות השורש של המדינה, חלק מהגופים האלה, מוחלשים כל כך שעצם התקיימותם הוא נס והציפיה מהם שיובילו שינוי בחברה הישראלית היא בדיחה.

אני לא משוכנע שהמערכת הרחבה, במאקרו, באמת מעוניינת לפתור את "הבעיה, – אחד כי הבעיה באמת לא כזו גדולה, היא מציקה, אבל היא מגודרת יחסית (יחסית, כי אירוע אלימות קשה הוא תאונה שמחכה להתרחש), אבל אני רואה שעבור חלק מהמערכת, במיוחד בתקשורת אבל לא רק, יש במצב הקיים גם יתרונות.

אני גם די משוכנע שאם מועדון וגם אם משמעותי יימחק או יירד מגדולתו כתוצאה ממאסה קריטית של אירועים, אין הדבר מהווה בעייה מערכתית, במובן הזה אני כן חושב שכל מועדון פה לבד.

אבל מעבר לזה, אני חושב ומשוכנע, שאם במאקרו יש רצון לפתרון, אז הפתרון הוא בעבודה מערכתית וחלקם של המועדונים הוא יחסית שולי – חלקה של המשטרה כגוף שתפקידו לרדוף את האלימים וחלקה של הרשות השופטת גדול בהרבה, לתקשורת יש תפקיד משמעותי והיא צריכה לחשוב האם היא מלבה את האש או מייצרת הזדמנות לשיח בוגר בהרבה ולמשרד הספורט ומנהלות הליגות גם.

את החברה הישראלית קשה לתקן, את השיח והמוצר כן ניתן להשביח, אבל הגיע הזמן שהמבוגר האחראי יפסיק להתחבא מאחורי הסינר של בעלי קבוצות ואוהדים, שוב זה בהנחת עבודה שזה באמת מפריע, אני הולך כבר תקופה ארוכה שזו לא באמת סוגיה שמפריעה לרוב, למרות כל האמוציה שזה גורר.

 

נו האדל
חמש נקודות מדבוריה

119 Comments

S&M 8 בינואר 2018

יש פתרון פשוט, להרחיק את האלימים, אבל אתה הולך מסביב. כנראה שאתה אוהב את האלימים, או שאתה לא אוהב שמגדירים את אוהדי הפועל כאלימים. בקיצור, חארטה.

יניב פרנקו 8 בינואר 2018

לא הבנתי, האם הציפיה שמי שירחיק את האלימים תהיה המשטרה ולא בעלי הקבוצות היא הליכה מסביב ?

ירושלמי 8 בינואר 2018

בתי המשפט צריכים להתחיל אנשים לכלא.

אמנם הפתרון לטווח הארוך היא חינוך, וייקח הרבה זמן עד שאפשר לממש פתרון מהסוג הזה, אבל לפחות בטווח הקצר המשטרה צריכה לתפוס את אותם עבריינים (בשיתוף פעולה עם המועדונים) ולהגיש נגדם כתבי אישום, ובתי המשפט צריכים לשלוח אנשים לכלא.
כרגע אין כמעט כתבי אישום והענישה היא בדיחה.

ירושלמי 8 בינואר 2018

*בתי המשפט צריכים להתחיל לשלוח אנשים לכלא.

ניב 8 בינואר 2018

1+ ירושלמי

רן 10 בינואר 2018

כן
תלמדו מקורנפיין ששם תביעה אישית נגד אוהד שקילל אותו.
אותו אוהד בסוף התהליך התחנן שיוותרו לו.
10 אוהדים כאלה וגמרת את הסיפור של ההצקות ההפרעות והבלאגן.

יואב 8 בינואר 2018

זה לא כל כך מפריע. רד שעוסקים בזה בפוסטים, כאן ובכלל.
אני לא חווה אותה והבנתי זאת מזמן- מי שחווה אותה- אין כאן המון מקום למקריות.
ויש לי פזמ מאד גבוה ולאורך כל מיני תקופות.

יואב 8 בינואר 2018

אתה אוכל מה שבישלת- שיהיה טעים. זה אפילו לא קו מקביל בחיי. וגועל נפש נענה בגועל נפש לא מתפשר.

דיזידין 8 בינואר 2018

מסכים עם הדברים, חוץ מדבר אחד: יש פיתרון פשוט.
אכיפה אגרסיבית וענישה הולמת.
אותה בעיה בכבישים, במגרשים, בגניבות חקלאיות וברמת הקנאביס הרפואי. סדום.

7even 8 בינואר 2018

יש פיתרון ועוד איך יש.

אין משהו שאכיפה אגרסיבית לא פותרת.
הענישה בארץ למקרי אלימות (אפילו בלי קשר לספורט…היא בדיחה.
אנסים יוצאים עם עבודות שירות…גנבי רכב יוצאים נקיים מחוסר ראיות…ואנשים שנאשמים בקבלת שוחד מכסף ציבורי במיליונים מקבלים שנה ויוצאים אחרי שליש.

ופה רוצים שלמישהו יהיה כח להתעסק בכמה אנשים שמקללים מישהו.

החמרת ענישה. נקודה.
לא לחתום במשטרה בזמן משחק…לא ישיבה במעצר ל-24 שעות ולא שום דבר כזה. אלו בדיחות לא מצחיקות שמעליבות את האינטיליגנציה.
ענישה! – ענישה כספית כבדה מאד מאד או ישיבה ארוכה במעצר.

שיצלמו מגרשים טוב טוב ויחליטו שכל מי שמתנהג בצורה אלימה יקבל קנס כספי כבד מאד.
כמו בכביש – פעם אחת אתה חוטף דו"ח של 1500 שקל ואח"כ, לפחות לתקופה מסויימת, אתה חוזר למוטב.
(אגב גם בכביש הקנסות לדעתי בדיחה ולא מרתיעות כ"כ. שיכפילו פי 4 ואז נראה)

שיתחילו בזה….זה אפילו יכניס קצת כסף למדינה מהספורט.
כל פיתרון אחר חסר משמעות.
תאמין לי שאם אני(חס וחלילה) נוהם לשחקן שחום, תיעדו אותי, נמצאתי אשם, ואני מקבל על זה 10,000 שקל קנס, גם החברים שלי יפסיקו. כולם!

יניב פרנקו 8 בינואר 2018

דוגמא טובה קנסות בכביש, לי יש רכב מהעבודה – אם תפשו אותי על מהירות אז אני משלם את הקנס, לא מקום העבודה ולא חברת הרכבים.
עכשיו רק צריך חקיקה ויישום אגרסיבי.

אמיתי 8 בינואר 2018

מצטער. אין מחקר אחד שמוכיח שאכיפה קשה פותרת בעיות בהוקוס פוקוס. לא עונש מוות למחבלים ולא קנסות עצומים לנהגים. זה עניינים של חינוך ותרבות. גם של רשויות החוק

יניב פרנקו 8 בינואר 2018

אבל הענישה האישית במוסדות המדינה היא מהלך הרבה יותר נכון מענישה קולקטיבית במוסדות ההתאחדות – בהיגיון הבריא די ברור למה יש יותר סיכוי להצליח.
מצד שני אסרו לדוגמא בקנסות על עישון במגרשים ויש בעל קבוצה מסוים שאני רואה כל משחק עם סיגריה בפה…

אמיתי 8 בינואר 2018

אני מקבל את ההבחנה בין קולקטיבי לאישי ובין ההתאחדות לרשויות החוק. לדעתי זה לא יעיל כך או כך. לא יכול לחשוב על דוגמאות שענישה קשה שינתה נורמות

7even 8 בינואר 2018

עמית…בלי שום מחקר, אני אומר לך באחריות שאם תתן לנהג שעוקף רכב עומד במעבר חצייה 7000 שקל קנס הוא בחיים לא יעשה את זה שוב. בחיים!
תפרסם קנסות חדשים גבוהים פי 5 מהיום ובאחריות מס' ההרוגים בתאונות דרכים, והתאונות, יירד דרסטית תוך שנה.

כנ"ל במגרשים.
תפסת מישהו זורק מצית על שחקן או סתם ככה לדשא?
אל תרחיק מהמגרש. זו פארסה.
תן לו 20,000 שקל קנס…הוא יישב כמו ילד טוב לשארית חייו אני מבטיח לך.

צריך מחקר או היגיון בריא בשביל זה?

אמיתי 8 בינואר 2018

צריך הגיון בריא. ולבני אדם רוב הזמן אין. אישית נהגתי בחיי כשאני מסכן הרבה יותר מ7000 יורו גם. ולא פעם אחת.
זה לא עניין של כסף ולא עניין של הגיון. עניין תרבותי חינוכי

איציק 8 בינואר 2018

יש הבדל בין "סיכנתי" לבין נתפסתי ושילמתי. אם היית משלם, כנראה שהיית נהג אחרת לאחר מכן. ואם עוד די הרבה היו חוטפים זאת, השמועה הייתה עוברת וזה היה משפיע.

אמיתי 8 בינואר 2018

אם הייתי "נתפס" הייתי מנגן עכשיו עם הנדריקס..
הקנסות המוגדלים בארץ לא עוזרים וגם עונש מוות בארהב לא עזר (כמעט לא קיים יותר).
אבל אלו רק דוגמאות וכל עבירה שונה. עדיין אין מקרים שבהם המקל עזר. הגזר לעומת זאת..

איציק 8 בינואר 2018

עונש מוות זו דוגמא לא טובה, כי עונש מות לרוב ניתן (בהנחה שזה לאדם אשם ולא טעות. אנשים אלו לרוב כבר גמורים מבחינת האופי שלהם, ועושים מעשים שאף אדם נורמטיבי לא יעשה. אני רוצה להאמין שרוב מתפרעי האוהדים הם לא כאלו.
לגבי הענישה בארץ, היא מצחיקה. הכנסות הוגדלו רק עכשיו וגם לא ברור עד כמה זה יהיה מופעל. יותר מזה, סעיפי הענישה מטומטמים כמו קנס (לא זוכר כמה) ושמונה נקודות על שימוש בוויז. באמת, זה רציני??? כשהעונש יהיה ראוי ועל דברים ראויים ועם אכיפה ראויה נדבר.

אמיתי 8 בינואר 2018

איציק. זה לא רק עונש מוות ובלי קשר למה שרשמת שהוא לא נכון ולא קשור. אם לך היה ניתן עונש מוות על קללות בדה באזר ההשפעה הייתה צריכה להיות עליי- המקלל הפוטנציאלי. אני הייתי צריך להיות מורתע.
הקנסות והעונשים בארץ על עבירות תנועה עולים כבר שנים. זה לא התחיל היום אלא לפני יותר מעשר שנים.
שוב- דוגמא רלוונטית אחת למקרה בו ענישה קשה שינתה נורמות חברתיות. אנחנו פשוט לא פועלים ככה

איציק 8 בינואר 2018

על איזו ענישה אתה בדיוק מדבר? אתה מדבר על תאוריה ולא על פרקטיקה. עשו בדיקת מיכמונות מהירות, רובן מכוונות מעל 170 קמ"ש, רק בחיפה רציניים, שם היה מכוון ל-278 קמ"ש. את זה אני מבין, בו נראה מישהו בחיפה מפתח מהירות כזו. לא עוצרים על עברת קו הפרדה לבן, נסיעה על שוליים, חסימת נתיב, חנייה כפולה (שאת זה עושים כל הזמן שוטרים ליד המאפייה אצלנו בפינה, אז לא יקנסו את עצמם). קונסים על מהירות כשיש ניידת, על נהג צעיר שלקח שלושה במקום שני נוסעים. הדברים הכי לא חשובים. ככה לא מייצרים הרתעה ובטח לא בדברים הנכונים. זה כמו שתציע להעניש על מישהו שצועק "חרה" אבל תוותר לזורקי חזיזים.

איציק 8 בינואר 2018

אתה רוצה לומר לי שמקבלי עונש מוות אלו אנשים נורמטיביים עם מבנה אישיות רגיל לחלוטין? מאד אתקשה להאמין. אני לא חושב שלא אכפת להם למות, אבל אלו במפורש אנשים חריגים (אם מולד ואם נרכש).

אמיתי 8 בינואר 2018

איציק. מי שמבצע עבירות תנועה או לחילופין מקלל וזורק דברים באירועי ספורט הוא בישראל של 2018 נורמטיבי לגמרי.
הדוגמא של עונש המוות הייתה בשביל להראות שהוא אינו מרתיע אנשים (נורמטיבים ופסיכופתים) מלעשות פשעים. כי אנחנו לא ראציונליים. אנחנו יצורים חברתיים שניתנים לחינוך ולכן יש לשנות את הנורמות ולחנך. ענישה איננה יעילה ולא רק בעברות כאלו אלה ברוב העברות שקיימות.

איציק 8 בינואר 2018

עונש מוות זו איננה ענישה אלה כמו "רפואה מונעת."

איציק 8 בינואר 2018

לגבי מה שכתבת על עברות תנועה וקללות, זה נכון לחלוטין, ולכן אנשים נורמטיביים נרתעים יותר מענישה ולכן כנראה זה יעבוד עליהם טוב יותר. שוב, אם תגזים ותעניש לכל מי שאומר "שיט" לא תשיג כלום.

אמיתי 8 בינואר 2018

וואלה אם הענישה בכבישים הייתה עובדת אז הייתי הולך לקורס נהיגה מונעת (בשל נקודות) והייתי תלמיד יחיד שם. לא נשאר כרטיס אחד בקופות. סולדאאוט

איציק 8 בינואר 2018

אתה אמור להיות בקורס "מונעת" ולא רק נהיגה, אלה משהו הרבה יותר מורחב.

אמיתי 8 בינואר 2018

איציק. איבדת הרגע את הצאנס האחרון להיות מצטיין דיקן אצלי

איציק 8 בינואר 2018

אף פעם לא שאפתי להיות מצטיין, תמיד היה לי חשוב ליהנות.

אלכס 8 בינואר 2018

כמו שנאמר בהמשך, יש הבדל עצום בין "מסכן 70000 כל פעם" לבין "משלם 70000 כל n פעמים" – אכיפה זה חלק ענק מהעניין.

yaron 8 בינואר 2018

לא צריך שום מחקר ושום הגיון – 7,000 ש"ח על עקיפת רכב עומד במעבר חציה והתופעה יורדת ב- 80%
7,000 ש"ח על הכנסת רימון עשן למגרש (הכנסה, לא זריקה בפועל) וגם התופעה הזאת נעלמת.
ואם נתפס ילד בלדר אז כלא למי ששלח אותו.
הרחקה מכלל המגרשים על עבירות אלימות שתגובה באכיפה אמיתית (התייצבות במשטרה).
וכן, גם שלילת מנוי על עבירות "קלות".
מאוד מאוד פשוט.

yaron 8 בינואר 2018

הכי מצחיק זה שעוד מוציאים מיליונים על קמפיינים בסגנון "אם זאת היתה סבתא שלך לא היית עוצר"? מגוחך…
תעשו פרסומות " משה משה נתפס עוקף במעבר חציה בת"א ושילם 7,000 ש"ח, יצחק יצחק נתפס עם רימון עשן בכניסה לטרנר ושילם 20,000, דני דני נתן לקטין להעביר רימון עשן ונשפט לשנה בכלא (הקטין הורחק לשנתיים מהמגרשים).
לא יעבוד? יעבוד בענק!

Lord Anthony 8 בינואר 2018

מזכיר לי שפעם נתקלתי באנגליה (שוב המודל האנגלי) בשילוט בסיגנון (אל תתפסו אותי במילה בכל זאת עברו כמה שנים) "לנו לא איכפת שתיסע בנת"צ אנחנו עושים מזה כסף" עם ציון של גובה הקנס.

7even 8 בינואר 2018

כל מילה ירון…

תומרג 8 בינואר 2018

אני זוכר סיפור על אנגליה בימי הביניים, שם היו מוציאים להורג כייסים.
ההוצאות הפומביות להורג בכיכר העיר היו כר נרחב לכייסים.

האם הסיפור נכון? לא יודע אבל לי הוא לא נשמע מופרך כל כך. אנשים מבצעים פשעים מתוך הערכה בחסר של הסיכוי שייתפסו.

אמיתי 9 בינואר 2018

תיקונונצ׳יק-
אנשים *ממשיכים* לבצע פשעים מתוך הערכת חסר שיתפסו. הסיבות שמביאות אנשים לבצע פשעים מלכתחילה הן שונות לגמרי

Lord Anthony 9 בינואר 2018

היתה תקופה באנגליה שכמעט כל עברה גררה עונש מוות, מיותר לציין שזה לא ממש עבד.

Lord Anthony 8 בינואר 2018

גובה הקנס לא רלוונטי. מה שרלוונטי הוא הסיכוי שלך להיקנס. אם נתת קנס של 7000 ש"ח לאחד מ 10000 עבריינים לא עשית כלום.
אם נתת קנס של 250 ש"ח לאחד מ 4 עבריינים חיסלת את התופעה.
עוצמת העונש לא מרתיעה אם אין אכיפה תואמת, ואם יש אכיפה תואמת אין צורך בכנסות כבדים.
מה שמשנה הוא לא ערך הקנס אלא תוחלת הקנס.

איציק 8 בינואר 2018

אם על נסיעה ב-170 קמ"ש בעיר הנתפס משלם 50 ש"ח אז זה סיכון ששווה לו לשלם. גובה הכנס חייב להיות משמעותי. מה שכן אני מסכים זה שהוא מישני לקצב התפיסות, ואוסיף לכך גם חשיבות לבחירת העברות בהן מתמקדים.

אלכס 8 בינואר 2018

+1 לכל הדיון הזה. חיכיתי שמישהו יגיד שצריך גם אכיפה יחד עם ענישה.

7even 8 בינואר 2018

אמיתי* כמובן…

מתן גילור 8 בינואר 2018

אוי לנו אם ישיבה במעצר תשמש ככלי ענישה.
מקווה שהתכוונת למאסר.

אמיתי 8 בינואר 2018

אחכ קופצים על מי שמזכיר את הכיבוש..
מה היה לנו פה בעצם? הצעות למעצר מינהלי ועונשים חמורים ויאדה יאדה יאדה. כמו שעושים בשטחים. אגב גם ליהודים שגרים בשטחים. איך הולך המשפט הזה- כשכל מה שיש לך זה פטיש אז הכל נראה לך כמו מסמר

איציק 8 בינואר 2018

אתה כותב כמו מסמר מדופלם.
מעצר מנהלי אין בו פסול (האופציה הזו אפילו הכרחית) אם נעשה במסורה. הבעיה היא לא עצם המנגנון אלה עם אלו שמפעילים אותו (וגם לא עם רובם אני מעריך).

אמיתי 8 בינואר 2018

אתה רואה בי מסמר וזו כל הפואנטה..
לא מפתיע שאתה לא רואה פסול בשלילת זכויות בסיסיות ללא הליך משפטי. נפלתי מהכיסא כמו שפרנקו אומר

איציק 8 בינואר 2018

אני ממש לא רואה בך מסמר וטח לא רוצה לדפוק לך בראש (טוב, אולי קצת).
אני רואה הרבה פסול בשלילת זכויות הפרט, אבל לפעמים זה הכרחי כמו במצב של פצצה מתקתקת. לכן אני טוען שזה חייב להיות רק במקרה קיצוני ולא כלאחר יד. זה הסיבה כנראה שהחוק מאפשר את זה, ואני מנחש שברוב המדינות הדמוקרטיות (לא מידיעה ואשמח אם אחד המשפטנים יאיר את עיניי בנידון), וגם הלא דמוקרטיות אבל זה לא מעניין.

אמיתי 8 בינואר 2018

זה העניין..זה לא רק לפצצות מתקתקות ואין ממש הגדרה לפצצות מתקתקות. השימוש בשני האמצעים האלו נהייה סטנדרטי ורגיל. ושוב- לא רק לערבים.
אבל זה לא הנושא. מה שניסיתי להצביע עליו זה שגם האוהדים משתמשים בטאקטיקות של מחבלים וגם אתם מציעים למשטרה להשתמש בטאקטיקות של השבכ. אז כן. הכיבוש וזה

איציק 8 בינואר 2018

מי אלו אתם, היכן אני הצעתי זאת? מעצר ללילה אם בבוקר רוצים להביא בפני שופט זה נוהל סביר, מעבר לזה, למתפרעי אצטדיונים ואולמות ספורט בשום אופן.

אמיתי 8 בינואר 2018

אתה התכוונת פשוט עוד לא הספקת..
צמע. זו אותה הגישה שהימין אימץ בטיפול בפלסטינאיים ושגם אתה כתבת עליה כאן- מה שלא הולך בכח ילך בעוד יותר כוח.
אני לא חושב שזה עובד אפפעם. לא מול טרור ולא מול חוליגנים.
אה. וגם לא בכביש. באופן כללי הגישה שאומרת שהמדינה דרך רשויות האכיפה שלה צריכה ליישר כל גבעה שמפריעה לנו כחברה היא עקומה בעיני. רוב רובם של הדברים צריכים וניתנים לטיפול עי החברה. ולא לא כולם.

איציק 8 בינואר 2018

אתה מכניס המון דברים אבל בסדר.
ראשית המדינה צריכה להחליט באילו מלחמות להילחם. אם כל אחד שצועק שייט יהיה מועמד לעצירה וטיפול אז ודאי שהמדינה תיכשל, אבל מה לעשות, במגרשי הספורט זה לא נגמר בשיט ואתה רואה לאן זה מגיע. כעובדה, יש מדינות שפתרו את זה, כלומר בתאוריה (וכנראה גם מעשית) זה פתיר. וכן, נחזור לאנגליה, שם זה טופל הרבה יותר מהר ממחזור חינוך של המון שנים.
לגבי טיפול על-ידי החברה, אז זה אופן מכובס למושג חינוך. אני מאד בעד זה באופן תאורטי, אבל כשאני רואה מה מצב החינוך, ומי מחנך במקרים רבים, ובמיוחד בגילאים הצעירים, אני לא נותן לזה הרבה סיכוי לצערי.
לגבי הכיבוש, לא יודע על מה אתה מדבר, אבל כן, לפעמים יותר כח עדיף על הלחי השנייה; לפעמים עדיף איפוק. אין פתרון אחיד לכל המצבים. רק אצל אלו שיוצאים מתוך הנחה שאנחנו אשמים בכול דבר אפריורית הפתרון היחיד זה לוותר על הכל. אצל כל השאר הפתרונות הם לא חד משמעיים. חבל שעדיין לא הבנת זאת.

אמיתי 8 בינואר 2018

לא חקרתי את המקרה באנגליה ואשאל חברים אנגלים (לא צעירים) מה לדעתם קרה. כמו שאני מבין את זה ברגע שאנגליה חוותה סוג של אביב- כלכלי ותרבותי והוקמה הפריימרליג והכסף גדל החוליגניזם פשוט כבר נהייה לא מקובל.
דוגמא אחרת- הפשע בניו יורק- זה אולי כן בזכות גוליאני אבל לא בזכות השוטרים. פשוט נהייתה יקרה ובורגנית. ולבנה…(לא שחורה)

איציק 8 בינואר 2018

אמיתי, לך לתגובה מספר 6, סעיף 3. המגיב לא טען שם שניתן להעתיק כל דבר שהצליח. אבל לבדוק מה קרה, מה עבד טוב יותר ומה נכשל ולמה, לא יזיק בתור התחלה של תהליך.

אמיתי 8 בינואר 2018

איציק. חבל שגם בפוסט כזה אתה מדרדר לקללות כגון "תהליך".
מקווה שפרנקו יחסום אותך (-:

איציק 8 בינואר 2018

שים לא שלא דיברתי על התהליך עצמו אלה רק על התחלתו. תמיד יש אפשרות להפסיק אותו.

רטקסס 9 בינואר 2018

תוספת קטנה לכל סוגיית הקנסות – צריך להבין שקנס צריך להיות מספיק גדול כדי להרתיע אבל מספיק קטן כדי לא ללכת לבית משפט.
על 200 או 500 שקלים (או על דברים שקל מאוד להוכיח – חניה במקום אסור למשל) אף אחד לא ילך למשפט.
אבל אוהד שיקבל 20,000 שקל קנס על קללות במגרשים – יהיו המון משפטים והמון פניות לערעורים על הקנס והמשטרה לא יכולה לעמוד בזה.
כנ"ל גם 10,000 שקל על עקיפה או כל דבר אחר. יצטרכו להביא שוטרם לבית משפט לעדות וזה רק מסרבל את העניין.

אמיתי 8 בינואר 2018

מסכים עם כל מילה. עצוב שגם פה הנושאים האלו מגיעים לשפה נמוכה וירידות. סתם חבל.

ארז 8 בינואר 2018

מצטרף. פוסט מצוין.

איציק 8 בינואר 2018

1. טוב, יש פתרון מהיר לאלימות בספורט בישראל אבל את לא תסכים לו – לסגור את הפועל תל-אביב בכל הענפים בה היא קיימת ;)
2. כמובן שאין פתרון קסם, וגם מכבי חיפה לא מצליחה להתגבר על אלימות באופן מלא, וגם לא תצליח, עדיין הדוגמא שנתן עומר גרין (הגם שהתנצל) זה הפוך מלנסות להיאבק באלימות.
3. אולי לומר שלעשות מה שעשו באנגליה זה לא תכנית פעולה, אך לבדוק מה עשו במקומות אחרים ולנתח מה הצליח ולמה, ומה נכשל ולמה זו התחלה לא רעה.
4. ענישה אישית היא בהחלט דבר שישפיע וכאן חייבים שיתוף פעולה בין המועדונים לשלטון החוק. אדם שיצטרך שנתיים לחתום בתחנת משטרה בזמן המשחק (גם בית וגם חוץ) ללא קשר אם רצה ללכת למשחק וגם אם לא, אולי לא פוגע בכיס אבל זה תיק מעצבן, כי אולי אתה רוצה לעשות שעות נוספות, לצאת לסרט או סתם לשבת בכורסא. כמה עשרות בארץ שיקבלו תיק כזה כנראה יעבירו את המסר לרבים אחרים. כנסות כנראה יעילים במידת מה, מצד שני גם להכניס לכלא על כללות, חמורות ככול שיהיו לא בטוח שיהיה משהו שהשופטים ישמחו לעשות (או יוכלו לעשות).
5. מי שבונה על חינוך שישכח מזה (למרות שבעיקרון זה הפתרון הרצוי בטווח הרחוק), רוב אלו שלומדות (אין הרבה לומדים) במכללות לחינוך מדברות בשפה נמוכה, חלקן בשפת ביבים ואף לא מתביישות לצעוק על המרצה. אז אם אלו צריכות לחנך בגנים ובכיתות הנמוכות אז חינוך לא יצא. שמישהו ילך לכיתות הנמוכות ויעמוד ליד הכיתות וישמע כמה המורות צועקות ויבין שזה מה שהילדים לומדים ועם זה הם גדלים.
6. מאד בא לי להכניס כאן קללה, דווקא בסעיף 6, אך אז יאשימו אותי שאני מרדד את הדיון (למרות שאני עושה זאת גם בלי לקלל).
* בפסקה רביעית מהסוף כתבת: "הבעיה, – אחד כי … לא ברור היכן אתה סוגר את המירכאות.

אמיתי 8 בינואר 2018

למה בסעיף 6 דווקא?

איציק 8 בינואר 2018

לא יודע, אבל פתאום כשהגעתי לסעיף 6, זה בא לי…

אלכס 8 בינואר 2018

+1

אלכס 8 בינואר 2018

כמה דברים:

1. אין לי הוכחות, אבל נראה לי שמועדון שעושה דברים נגד התופעות שתיארת חווה אותן בעצימות\תדירות נמוכה יותר. זה למה צריך להמשיך.
2. זה שאלימות היא הנורמה לא הופך את זה למשהו שנרצה לשמר.
3. נכון זה ממש לא בעיה של הפועל תל אביב בלבד, אבל למען השיח אגיד שמה שלדעתי מפריע להרבה אנשים זה שלתפיסתם (לא מעורה בפרטים) הפועל לא עושה כמו אחרים, או אפילו לא מנסה, ומוצאת שלל סיבות (זה לא רק בעיה של הפועל, האלימות היא בתרבות הישראלית ולא חדשנה בנוף הכדורגל, וכו) להאשים את כל העולם ולהתנהג כאילו המועדון בסדר גמור. שוב, אני לא מעורב ולא יודע, רק מתאר את הרושם שנוצר אצלי מהדיונים פה.

בשורה התחתונה, אני ממש לא מסכים עם אווירת ה"זה בעיה גדולה שאי אפשר לפתור בתוך המועדון בלבד, אז למה לנסות משהו, תרדו מהפועל". אז אתה צודק ב- 100% כשאתה מטיל אחריות לפתחה של המשטרה. אוזלת יד זה לא מילה במקרה הזה. הכסף שהם גובים, ללא שום תמורה ורק כי הם יכולים, יכל לעשות כל כך הרבה יותר. אתה גם צודק שהתקשורת לא באמת רוצה שהמצב ישתפר.
אבל חייבים לנסות, חייבים לפעול כי אחרת אין שום סיכוי שמשהו יזוז. ומי שלא עושה כלום (בכללי, לא הפועל – אני לא מכיר את הנושא), כי יש חלקים גדולים ומשמעותיים יותר שתלויים באחרים כמוהו כאדם שלא מעוניין לעזור לפתרון.
לדעתי, כולם חייבים לנסות ולהתחיל את הספילה החיובית ולבוא בטענות רק לעצמם (או לפחות לעשות את שלהם לפני ששופטים אחרים).

אנונימוס 8 בינואר 2018

על נושא האלימות אתה יכול לכתוב עם כ"כ הרבה פרקטיות, ראיה מציאותית, והיגיון בריא. אז איך כשזה נוגע לביצועים על המגרש של זב חוטם חסר קוארדינציה שאיתרע מזלו ללבוש חולצה אדומה עם סמל הפועל אתה בטוח שעוד רגע הוא סוחף אותנו בקמפיין היסטורי לרבע גמר ליגת האלופות?

יניב פרנקו 8 בינואר 2018

ראית את רז שלמה אתמול ? נרשם בפינקסי.

אורן השני 8 בינואר 2018

מישהו יודע לפרט מה בדיוק עשו באנגליה?

איציק 8 בינואר 2018

לא יודע הכל, אבל שני דברים שאני יודע עליהם:
1. להוריד גדרות, מוריד תחושה שאני שם והם פה,
2. המשטרה כל המשחק עם הפנים לקהל ולא לא מסתכלת על המשחק.
מניח שהיה עוד הרבה וכעובדה זה עבד. לכן אני טוען שכדאי ללמוד מה היה שם ולבדוק מה יכול לעבוד כאן ובאיזו גרסה (למשל, ברור שלא ניתן לדרוש מהשוטרים להיות עם הגב למשחק, לא בשביל זה משלמים להם).

חז 9 בינואר 2018

1. אין משטרה כמעט בתוך האיצטדיון, אלא רק סדרנים. המדינה שלנו כמובן אימצה את השיטה אבל באופן עקום.
הסדרנים רשאים להעיף החוצה אוהדים. ראיתי בעיניים שלי אוהד שרב עם אוהד אחר, בלי מכות, אבל הפריע לכולם (רק בנבחרת אנגליה…) ופשוט העיפו אותו החוצה, בלי חוכמות ולא משנה שהתנצל והבטיח שישתוק.
2. מצלמות באיצטדיון שמאפשרות להגיע לאוהדים (אשכרה מבטלים ישר מנויים ומעבירים למשטרה אם צריך).
3. יש כל מיני חוקים שמטפלים בחוליגנים, התייצבויות במשטרה וכו' שבאמת אוכפים אותם.

אה הם גם טוענים שביטול יציעי עמידה עזרו, רני לא בעד.

בסוף זה לא בשמיים. הכל שאלה של ענישה, היום יש כמעט אפס כזו.

אורן השני 9 בינואר 2018

תודה

אלון 8 בינואר 2018

אז זה הפוסט שמדברים בו על אלימות עכשיו? אז אני רוצה.
למה כשאוהדי הפועל שרים על פנאן כל התקשורת על הרגליים, וכשאוהדי בית״ר, כרגע, בלייב, שרים על בן אדם שנפצע אנושות על ידי מארב שלהם עצמם, ובאלפים, אף אחד לא מדבר על זה?

מיקו G 8 בינואר 2018

נובע בעיקר מהבנאדם שעליו שרים. האוהד הפועל לא באמת מעניין אף אחד, ומוני פנאן הוא עדיין למרות הכל מחביבי התקשורת.

חז 9 בינואר 2018

חחחח כן, הרי בדכ מאתרגים את אוהדי ביתר.

ולא אני לא אוהד ביתר ולמען האמת די מתעב את הקהל שלהם (שלא שונה משל הפועל באמת).

אלון 9 בינואר 2018

סופר מאתרגים. אני מעריץ אותם על היכולת לצרוב בתודעה את ההיפך הגמור.
תראה – על אוהדת חיפה שאיבדה ראיה בעין אחת בגלל אבנים שאוהדי בית״ר זרקו עליה לא שמעת, נכון? לעומת זאת, על הבובה של הבן של אובארוב שמעת גם שמעת, ולא מפסיקים להזכיר לך את זה.
שלא לדבר על אוהד עכו(!) שהותקף על ידם השנה.
הקהל הכי מאותרג ביחס אלימות/חשיפה תקשורתית ביי פאר

ברלש 12 בינואר 2018

רקטה של שביטה, רקטה לתוך שער 11 לפני כמה שנים, השמן הטיפש שירד לתקוף את זהבי וממשיך להגיע ובכללי הוכתר למלך, סוף דרבי לפני כמה שנים שהקהל של הפועל ניסה לפוצץ. אני אפילו לא בטוח שאלה המקרים הכי חמורים, ועדיין אין קהל אחר שעשה אותם.

הקהל הכי מאותרג בישראל בלי תחרות הוא אדום.

פרילי 8 בינואר 2018

בפוסט הקודם שהשורה הראשונה שלך היתה שאוהדי הפועל יורדים הכי נמוך מבחינת הגועל נפש קנית אותי, ואני כן מבין את החוויה שאתה מדבר עליה שאתה בתוך המשחק,וגם בתור חלק מקבוצה אתה יכול להרגיש שמותר לך קצת יותר אולי כי אתה חושב שהאשמה מתחלקת בין כולם (לא הצדקה, סתם ניתוח פסיכולוגי).

בארי ברודי 9 בינואר 2018

ראיתי עכשיו ווידאו של קטטה המונית במשחק בין הפועל לחיפה – אוהדי מכבי חיפה מתקוטטים בין עצמם.
מכות, מקלות, בלאגן.
רק חיפאים.

נועם 9 בינואר 2018

כן אה, כנראה שכחת את ימי לוני העליזים.
סלח לי אם בטעות הנחתי שאתה צהוב..

יואב 9 בינואר 2018

מי שצורך את הסנאפ הזה- זה מגיע לו.
ניכר שאתה היסטוריון שעוקב אחרי העניין… הצבע שלך לא ממש משנה.

אלון 9 בינואר 2018

אוהדי הפועל מקללים (כן, קללות מגעילות ונוראיות) – הפסקתי כבר לספור את כמות הטורים שנכתבו עד זה בדה באזר. האתר הפך להיות אתר הייעוץ מה כדאי לעשות עם ״בעיית הפועל תל אביב״ בשבוע האחרון.
אוהדי מכבי חיפה מפוצצים אחד אל השני עם מקלות לעיני השוטרים – עכשיו דממה.
טוב לדעת שאנחנו כל כך מעניינים (וכנראה שגם מציקים) גם כשאנחנו בליגה השניה.

יואב 9 בינואר 2018

אתה יודע מה הקטע האמיתי? כל נביאי הזן החדשים פה שכבר הספיקו! לראות את הקטטה. אני לעומת זאת התעלמתי. מה זה אומר, על צרכני הדבר הזה? בדיוק מה שעוד פוסט גנרי, ממרק מצפון וכללי אומר… תשלים לך לבד.

נועם 9 בינואר 2018

אוהדי הפועל מרביצים.
רבים עם שוטרים.
עם אוהדי היריבות.
מכים שחקנים בתוך תחומי המגרש.
לא במשחק אחד.
כמעט בכל משחק בכדורסל יש אירועי אלימות מצד אוהדי הפועל.
במקומך הייתי שותק.

אריק האדום 9 בינואר 2018

חלק גדול מהבעיה ייעלם כשהתקשורת תפסיק לתת לזה חשיפה.
כל עבריין צעצוע שקנה לעצמו הודיס של הלוגו של האולטראס של קבוצתו מחכה לרגע שיראו אותו באיזה סרטון/תמונה.
איך צמצמו את אלו שרצים עירומים לתוך מגרשים באירופה? הסיטו את המצלמה.
אפס חשיפה=אפס מוטיבציה

7even 9 בינואר 2018

מסכים.
העניין הוא שאלו שרצו עירומים לא עשו זאת במטרה לפגוע וגם הם….בודדים.
לא נראה לי שמצלמה אי פעם תתרחק ממהומות. גם לא פוליטיות.
המצלמה היא זו שיוצרת אותם וכבר אמר פעם איזה מפגין מבני דודנו שהצלמים הם אלו שמעודדים אותם לבלאגן שיהיה על מה לדבר.

אריק האדום 9 בינואר 2018

033-258-134767-0

אריק האדום 9 בינואר 2018

רגולציה. כל שידור של תמונות כאלו קנס.
כל חשיפה. קנס.
על ראיון עם חמום מוח מלה-פמיליה, אולטראס הפועל או כל "ארגון" אחר. קנס

Lord Anthony 9 בינואר 2018

נראה לי סטארטאפ מטורף. אפשר גם להרחיב את זה לעוד תחומים שהתקשורת גם לא תסקר רציחות, או מעשי אונס לדוגמא.

איציק 9 בינואר 2018

ד.א.: בארה"ב אסור לדווח על התאבדויות והיכן קרו. מהניסיון שלהם, דיווחים כאלו מגבירים את הנטייה להתאבד ולכן מידע זה לא משודר. אז אולי בגדול צריך לשדר על חוליגניות במגרשי הספורט אבל רק אם לא היו התאבדויות באירוע.

אריק האדום 10 בינואר 2018

יש את זה גם בארץ. תוכן לא ראוי. רק תגדיר שזה לא ראוי.

אריק האדום 9 בינואר 2018

רגולציה. כל שידור של תמונות כאלו קנס.
כל חשיפה. קנס.
על ראיון עם חמום מוח מלה-פמיליה, אולטראס הפועל או כל "ארגון" אחר. קנס

שגיא 9 בינואר 2018

הפתרון הוא להוציא לחלוטין את כל ענייני האבטחה והסדר מאחריות הקבוצות.
אם הקבוצות מוציאות במצטבר נגיד 50 מיליון ש"ח בשנה על אבטחה וסדר במגרשים, אז שיעבירו את הכסף לגוף אחד, בלתי תלוי, שינהל את כל העניינים האלה.
הוא יעסיק מאבטחים ויכשיר אותם להתמודדות עם אוהדים במגרשי ספורט. הוא ינהל רשימות של אוהדים מורחקים. הוא זה שיקבע אם אדם יוכל להיכנס למגרש או לא.
היום הקבוצות מפחדות להתעסק עם האוהדים כי יודעים שהאוהדים לא יאהבו את זה. מה עכשיו שחר צריך להתחיל להתעסק עם אוהדים עצבניים שיעשו לו הפגנות מתחת למשרד כי הוא הרחיק 100 אוהדים שהלכו מכות ביציע.
לכן, צריך להוציא את ההחלטה (והביצוע) מידיו ולהעביר לגוף אחר שאליו אף אחד לא יוכל בתלונות וגם אם כן יבואו, זה לא ממש יפריע לאף אחד.

יניב פרנקו 9 בינואר 2018

זה פתרון סביר וקל למימוש ולא צריך שהקבוצות יעבירו כסף (הם יסרבו כי כל אחת קונה שירותים ממי שנוח לה) – אני בעד שאת כספי הציבור לא יחלקו בצורה שווה בין הקבוצות – אלא שהם ישמשו קודם כל לתשלומי אבטחה ושכירת אצטדיונים – מה שיישאר – יחולק באופן שווה.
היתרון – תגמול קבוצות מושכות קהל ומימוש מה שכתבת.
החיסרון – הקבוצות שפועלות במודלים של קהל בעצימות נמוכה עד לא קיימת יסרבו.

שגיא 11 בינואר 2018

הרעיון בהעברת הכסף יהיה בדיוק למנוע את העניין שכל אחת תקנה ממי שנוח לה. כי אז אי אפשר לשמור על רמת מקצועיות אחידה בין המאבטחים השונים ובעיקר יהיה בעייתי לסנכרן מידע בין חברות האבטחה השונות.
אוהד שיורחק מהמגרשים, באמת יורחק מכל המגרשים, לא רק מהמגרש של הקבוצה שלו.
לגבי החלוקה בתשלום, ברור שהיא צריכה להיות דפרנציאלית. הנה רעיון, להגדיר סכום בסיסי נמוך שישמש לתפעול הארגון ואז להגדיר 3 רמות של "נפיצות" ולחייב בתחילת העונה את הקבוצות סכום משתנה לפי המשחקים שלהן ורמת הנפיצות שלהם.
למשל, דרבי תל אביבי הוא משחק ברמת נפיצות 3, עולה 150 אלף ש"ח. הפועל ומכבי משלמות 75 כל אחד.
מכבי פ"ת – אשדוד, רמת נפיצות 1, עולה 50 אלף ש"ח, פ"ת ואשדוד משלמות 25 כל אחת.
(הסכומים מומצאים לצורך הדוגמא)

Gil - Zimbabwe 9 בינואר 2018

המינו חייב להיות כפוף לטביעת אצבע, אתה שם את האצבע והשער ניפתח.
בעלי הקבוצות יכולים לשלוט ככה. מי שעושה צרות ניחסם אוטומטית. אין אפשרות להעביר מינויים.
בקופלקס שאני גר זה עובד נהדר, לא שילמת שכ"ד להנהלת הקומפלקס תישאר בחוץ ותפתור את הבעיה בעצמך. חתום בחוזה.

יניב פרנקו 9 בינואר 2018

זה לא כזה פשוט, קודם כי יש את הקטע הזה של מכירת כרטיסים. אז לא באמת חסמת.
אחרי זה יש את הקטע של משחקי חוץ – הנה התגרה של חיפה קרתה במשחק חוץ – בניגוד למשחק הבית שם ההנהלה מפרידה בין מחנות האוהדים.
אחרי זה אתה צריך להשקיע במערכת הרשמה ומערכת תפעולית שבניגוד לקומפלקס מגוים צריכה לקלוט אלפי אנשים בעשר יציע בטווח קצר מאוד.
זו השקעה גדולה של כסף ואנרגיה בפתרון חלקי מאוד.

Gil - Zimbabwe 9 בינואר 2018

יניב זה פשוט.
בכל המגרשים בשתי הליגות יכנסו עם טביעות אצבע, הורחקת ממגרש אחד, אוטומטית המידע עובר וככה אתה פותר את בעיית משחקי החוץ.
אין מה לעשות, אתה רוצה להילחם באלימות זה עולה כסף.
אני בטוח שכל הגורמים החל מהקבוצות, משטרה, חברות אבטחה מדינה, טוטו יהיו מוכנים להשקיע.
לטווח רחוק זה משתלם. זו גם לא מערכת יקרה כל כך.
תאמין לי שאנשים יעדיפו להגיע גם יותר מוקדם ולהיות באזור שהאוהדים ניבחרו בקפידה.

יניב פרנקו 9 בינואר 2018

אני לא יודע להסביר טוב יותר את הבעייתיות הטכנית במה שהצעת

אלי יאני 9 בינואר 2018

מה עם מילה על המהלך המכביסטי הטהור של לקנות כוכב היריבה באמצע העונה כדי 'לא יפריע??

יניב פרנקו 9 בינואר 2018

אשדוד משחקים באמת לא פייר, להעביר בבוקר את עמית ביטון אליהם ישירות מעכו אחרי שהשתתף ערב קודם במשחק תחתית שבו האינטרס של עכו היה לנצח ועוד הפסיד. מריח רע מאוד הסיפור הזה.

צור שפי 9 בינואר 2018

אני חשבתי שיאני מתכוון לזיקרי.

יניב פרנקו 9 בינואר 2018

הבנתי :)
מהלך לא ראוי – אבל מה לעשות שזה השוק.

עדי אבני 9 בינואר 2018

לא יודע אם זה אני שחושב שהבין משהו שלא היה שם או הרבה מגיבים אחרים שלא הבינו, אבל מה שאני הבנתי זה שפרנקו אומר שאין לקבוצות פתרון אמיתי לאלימות, ושמי שצריך לפעול זאת המדינה באמצעות מערכות האכיפה, המשפט והחינוך שלה, ובתגובה אני קורא שאומרים לפרנקו שהוא מדבר שטויות, ושהבעיה יכולה להיפטר במהרה אם רק תפעיל המדינה את מערכות האכיפה, המשפט והחינוך שלה

Gil - Zimbabwe 9 בינואר 2018

עדי,
אתה צודק וגם פרנקו צודק ( אני לא מאמין שאני מצדיק אוהדי הפועל), הבעיה היא שהקבוצה צריכה להתחיל לפעול ולהראות שהיא רוצה להשתתף במאבק ולא רק בגינויים בטווח הקצר, ובטווח הרחוק לעקור את התופעה מהשורש בעזרת מערכות האכיפה ובעיקר חינוך וחינוך וחינוך מהבית.

רן 10 בינואר 2018

אני רק שאלה
זכור לי מאיזהשהיא סיבה שהפועל היא קבוצת שחלק מהבעלות שלה זה אוהדים.
העובדה הזו נוצלה טוב כדי להסביר למה הכרטיסים לאוהדי הפועל היו זולים יותר במשחקים מסויימים (כמובן שלא כולם ואולי זה כבר אל ככה אבל זה קרה)
אם זה נכון זה אומר שההשוואה הנכונה לאירועי החוליגניות היא אם יענקלה שחר או אלי טביב היו מבצעים אתצ הפעולות האלו ??? חוץ מזה אני לא חושב שיש עוד קהל בארץ שעושה תנועות של צלב קרס (לפני שנה או שנתיים בדרבי) חירב קברות של ראש עיר. ואיכשהו ראשי המועדון תמיד מאשימים את האבטחה המשטרה ההתאחדות ערוץ הספורט ועוד ועוד. קחו אחריות. שללו מנויים פנו למשטרה בבקשה לעזרה. תפסיקו להאשים את כולם ולהתמסכן

יניב פרנקו 10 בינואר 2018

והשאלה היא ?

יואב 10 בינואר 2018

שניה רגע, תן לצפות בסנאפ הממכר של חיפה. אחרי זה נתפנה להאשים את על העולם. שניה…

אריאל 10 בינואר 2018

הפועל מודיעה שתוריד את הקבוצה אם יזרקו חפצים למגרש https://sports.walla.co.il/item/3126174
צעד בכיוון הנכון

tazza 10 בינואר 2018

פחות אמין מ"אני לא הנהג" בוויז. באנדרסטייטמנט.

אריאל 10 בינואר 2018

זה עדיין משהו. סוג של שיפור או תקווה לשיפור.

איציק 10 בינואר 2018

כמו החוקים שהממשלה מעבירה, בסוף יחריגו את רגב פנאן ושמעון ויעבירו את זה גם בקרב האוהדים.

אריאל 10 בינואר 2018

כרגע הם לא צריכים להחריג כי הבקשה שלהם היא רק לא לזרוק חפצים או יותר נכון לא לזרוק עליהם קנסות. פנאן, מזרחי התאבדויות ושואה – אנחנו עדיין לא שם.

איציק 10 בינואר 2018

נו באמת, ראית שזרקו דברים על פנאן ולא רק שרו.

אריאל 10 בינואר 2018

אוקיי. אני מנסה לתפוס את הצד האופטימי פה.

אמיתי 10 בינואר 2018

חלום שלי שלברון ווסטברוק יחתמו בהפועל. איציק יפתח בנק פנאן 2 מרוב פירגון

איציק 10 בינואר 2018

הלוואי שיחתמו… ניצוצות!!!
אני, בנק פנאן… הפעם באמת הצלקת אותי. סוף סוף יצאה לך בדיחה טובה.

איציק 10 בינואר 2018

הצלקת ==> הצחקת (אין צלקות)

אמיתי 10 בינואר 2018

יצא שנון?

איציק 10 בינואר 2018

שנון זו מלה גדולה, אבל צחקתי :-)

אמיתי 10 בינואר 2018

לא הבנת..

איציק 10 בינואר 2018

בעיה…

עידן. 12 בינואר 2018

אני יודע שהדיון כבר פחות או יותר הסתיים אבל הדיון היום בבית הדין הראה עד כמה הבעיה של הפועל והסיבה לאלימות הגוברת (מילולית ופיזית) מגיעה בתמיכה של הנהלה המחרידה שלה. הנה כמה פנינים:

– עוה"ד של הפועל טוען שרגב פנאן "הגיע כדי לעשות פרובוקציה". בהמשך הוא טען שפנאן גם קילל אבל כמובן שלא הצליח להראות ראיה.
– בהמשך הוא טען ש"האיגוד והערוץ מנסים לפגוע במכוון בהפועל ת"א".
– תיק נוסף נגד הפועל נגע לעובדה שאוהד נגע וקילל שופט ובדיון הראו הדיינים את התמונה וביקשו מהפועל שתמסור את שמו. הפועל סירבה לתת את השם וטענה כי האחריות על מסירת שמו של האוהד הייתה על חברת האבטחה. לטענת רמי כהן: "אני לא יכול למסור את השם. יש לי 2,500 חברי עמותה,
ברגע שאתחיל למסור שמות סיימתי את דרכי. מה אני אשם שחברת האבטחה שהחזיקה אותו בידיים שלה ושחררה אותו?"

Comments closed