הייתי בטדי

טרמפיסט שכמוני.

חבר אוהד באר שבע השיג כרטיס ואני כבר הרבה זמן לא הייתי בטדי.

אז נסעתי.

וחזרתי עם כמה תובנות.

*

טדי זה חתיכת אצטדיון, הקהל של בית"ר אומנם לא מילא אותו (למעשה הקבוצה היחידה שיכולה למלא את טדי זו הפועל ת"א) והאווירה הייתה מחשמלת.

בגול של בית"ר האצטדיון רעד, הרבה זמן לא ראיתי אצטדיון רועד ככה.

בכלל התחושה שיצאתי מהמשחק הייתה קצת מוזרה שכן אני לא באמת אובייקטיבי כשזה קשור לבית"ר, אבל הקהל אתמול נתן לי רק סיבות "לרחם" עליו – מועדון שרוצה תואר, שבא "לטרוף" משחק עונה, פוגש את המציאות כפי שכולם ראו בחצי השני.

האליפות הראשונה של בית"ר הגיעו ב86 אחרי עשור של המון סגנויות, הקהל של בית"ר חיכה וחיכה לאליפות והיא בסוף הגיעה, אתמול לדעתי משהו בהיסטוריה קצת חזר על עצמו, זה כבר לא הקהל שאומר "טביב לקח אותנו מרוסקים והחזיר אותנו למרכז הבמה", זה קהל שרוצה עכשיו יותר, אני חושב שהולך להיות גמר גביע מכונן ביחסי טביב והקהל.

טביב מאמין שייקח גביע (סיכוי גדול) וחולם על הגרלה נוחה באירופה ולטביב יש את המזל לקבל חלק ממה שהוא רוצה, אבל אם בית"ר באוגוסט תישאר בלי אירופה ובלי גביע, זה מאוד סיזיפי לקום ולעשות עוד שנה כזו, של שחקנים שעוזבים ושל תחושת "הכמעט" – מקצועית וכדורגל נטו, טביב שיקם באופן מרשים את בית"ר, אבל עכשיו הם בצומת, לדעתי המשחק הזה יכול להיות המקבילה של ה6:2 של באר שבע, אבל טביב הוא בעל בית אחר והעונה עוד לא נגמרה, אבל משהו מרגיש לי שהקהל של בית"ר רוצה עכשיו יותר, מישהו "הדליק" אותו וקשה לכבות את זה ולחזור למטרות צנועות יותר.

*

באר שבע זו חתיכת קבוצה, דווקא בגלל החצי הראשון, כשהם החליטו שהם משתלטים על המשחק הם לקחו אותו בקלות יחסית, כל העיתונאים אומרים את אותו דבר, בסיס חזק, עומק לא נתפש בסגל, מקומות פנויים בזרים לחיזוק, כסף, דירוג אירופאי, מאמן מעולה, יש שם הכל כרגע.

ודווקא בגלל זה יצאתי קצת מבולבל אתמול.

כי הקהל של באר שבע היה מצוין, אבל היה משהו רגוע אתמול לאורך כל המשחק, היו מבואסים מהפיגור אבל רגועים יחסית (בכל זאת פער 5), היו בטירוף בשערים והחגיגות על הדשא היו בעיני רגועות לקבוצה שלקחה עכשיו אליפות שלישית.

זה די מדהים כשמסתכלים על זה בראיית מאקרו, בית"ר אחת הגדולות "מתה" לתואר, הפועל מרוסקת, חיפה מרוסקת, מכבי של קרויף וגולדהאר במשבר ואלה, באו לקחת תואר ולקחו תואר, כמעט מתבקש להגיד עוד יום במשרד.

כתבתי לפני חודשיים בערך שבאר שבע חייבת אליפות כדי להמשיך את ההתקדמות באירופה שהיא קריטית למבנה ההוצאות שלה, ואני עומד מאחורי הדברים, אבל היא לקחה את האליפות ובמכבי נחשפנו לבעיות שיוצר הפייר פליי הפיננסי.

יש משהו מלא סטייל בדרך שבא הברקתים הפשיטו את הכדורגל, ניערו אותו ובונים סדר יום חדש.

אליפות שלישית ברצף.

הישג יוצא דופן בחיי כל מועדון ישראלי, קבוצה מצומצמת של מתי מעט שהצליחו, העובדה שעשו את זה בכזה סטייל, היא משהו מעורר השתהות.

*

כמה מילים על שחקנים – כי באמת שבאר שבע עמוקה באופן יוצא דופן, אבל הסתכלתי אתמול מהצד וההרכב הרי אינו ההרכב האידיאלי ואז נפלה לי רבע תובנה, השחקנים בבאר שבע הפנימו שהם מסוגלים לעמוד בשגיאות, אתמול לדוגמא הרגשתי שכל חלק מחוליית ההגנה בבאר שבע יודע, שאם הוא יעשה טעות (ואלחמיד עשה), יהיה מישהו שיתקן (ואלחמיד תיקן) ושזה לא סוף העולם, היה משהו בשקט שבו התנהל המשחק ששוב מחזיר אותי להשתמש ב"מעורר השתהות" – גם אלופות גדולות עשו במכנסיים במעמדים כאלה, אבל בבאר שבע יש היום יכולת לקחת שחקן טוב, אבל לא מושלם ולהגיד לו, חבוב, אתה עם הטובים עכשיו, תעשה הכי טוב שאתה יודע, המסגרת מסביבך שומרת עליך, אז תרגע, שתה מים, מה אתה לחוץ ?, אתה בפאקינג באר שבע!

זו התנהגות של קבוצה "רעה" – וכבר כתבתי לא מזמן שיש בה "מכביזם" רע כזה, קבוצה שאתה מוביל עליה והלחץ הוא על המוביל שיודע שהיתרון שלו שברירי והיא תיכף חוזרת, זה כוח הרתעה שמעטות הקבוצות שיודעות לבנות, באר שבע בונה כזו כוח.

ושוב, המסע הזה, מהקבוצה של אלישע, מתבוסה יוצאת דופן שמפרקת קבוצות בגמר גביע, לאליפות ה"עמה יעמיק" ועד לאתמול הוא באמת מרשים.

*

חתיכת קבוצה.

לא עומד בזה
אילת ביורוספורט

39 Comments

איציק 6 במאי 2018

יניב,
פוסט יפה, אבל קצת מוקדם, אנחנו צריכים עוד שתי נקודות (או לחלופין שבית"ר תאבד שתי נקודות), אבל זה עוד לא קרה. נמתין, נקווה ונאמין, אבל אליפות לא היום.
בקשר לעומק והקבוצה, היו פה הרבה דיונים שבאר-שבע לוקחת יותר מידי שחקנים טובים במקום לקחת פחות אבל מצוינים. לפי מה שאתה כותב, הדעה שלך הפוכה, שעומק גובר על איכות. האם זה כך?

DS 6 במאי 2018

רק שיקחו כדי שתפסיק את סאגת החפירה הזאת :)
למרות שתן לי לנחש, גם אחרי שייקחו שבוע הבא, עדיין יש אופציה שיורידו להם נקודות על התפרצות של הקהל לדשא ועל עבירה של הפייר פלי שיגלו פתאום. בעצם גם בקיץ ייתכן ויגלו שכל השחקנים לקחו חומרים אסורים שלא ידעו עליהם וישללו להם את התואר.

איציק 6 במאי 2018

האמת שחשבתי על זה, אבל ירדתי מזה. אני באמת שמח, אבל לא מאמין בשמחות לפני הזמן. לא בגלל עין הרע אלה כי זה לא נכון. ההשלכות של זה לא טובות, זחיחות, ירידת מתח, ושאר ירקות. צריך שסיים את העונה בצורה טובה ולחגוג כשהכל גמור.

אסף כלשהו 8 במאי 2018

זה לא שעומק גובר על איכות (אם יורשה לי לפרש את דבריו של בעל הבלוג) אלא שיש מספיק איכות ומאמן ששולט בקבוצה כדי שהשחקנים שמוסיפים את העומק יקפצו גם באיכות

גיא זהר 6 במאי 2018

יפה. כמה הערות: באר שבע לא עמוקה כפי שנדמה: את העונה סיימנו עם שני בלמים טבעיים ומגן שמאלי אחד כשיר. לביתר לדוגמא יש שלושה מגינים שמאליים. את טביב לא באמת מעניין לזכות באליפות כי אחרת היה משאיר את רואדה וממנה מאמן אמיתי. הסיכוי שלו להגיע לבתים באירופית קטן כי בסופו של דבר (בטח בפורמט החדש) הוא ייתקל לפחות פעמיים בקבוצות מדורגות חזקות (השנה למשל אם היה עובר את הבולגרים היה פוגש בקבוצה מפורטוגל ואחר כך בדינמו קייב.

ישרון 7 במאי 2018

אם כבר להשוות אז תהיה הוגן, הייסטר פצוע, גולדברג סביר הגנתית וגרוע התקפית ודילמוני לא שייך לרמות האלה (אולי אפילו לליגת העל). לא רואה אותכם מספיק אבל נראה לי שביטון/קורהט קצת (בלשון המעטה) יותר טובים.

גיא זהר 7 במאי 2018

הייסטר היה פצוע אולי חודש, קורהוט שיחק פצוע לפחות חודש וכבר מושבת כמעט שלושה חודשים. דילמוני עדיף מכלום. אבל בלי קשר זו היתה דוגמא לזה שכשמסתכלים על הסגל בכללותו למרות שהתקציב של ב"ש בערך כפול, הסגל של בית"ר, יאמר לזכותו של טביב, לא פחות עמוק (בהתקפה ובקישור יש אחלה עומק, שוער שני ובלמים בעיה).

ישרון 9 במאי 2018

מסכים שבהתקפה יש לנו עומק, בקישור וההגנה זה אותם המחליפים ככה שזה לא נחשב עומק לדעתי. יש גם את שאלת האיכות שבסופו של דבר להרכב השני שלנו פשוט אין מספיק.

גיא זהר 9 במאי 2018

אני חושב שהשורה התחתונה היא שאדון טביב לא מסוגל לתת חבל למאמן שלו ולכן מביא כאלו שיוכל (או ינסה) לשלוט בהם. אם נחליף בין בב"ז לבכר גם המיקום בין הקבוצות יתחלף.

עדי אבני 8 במאי 2018

מה שאתה אומר דווקא מעיד על עומק:
אחרי שאיבדתם את 2 הבלמים הראשונים ואת מתן אוחין כגיבוי, בכל זאת יש לכם 2 בלמים מצויינים.
אחרי שאיבדתם את 2 המגנים השמאליים הראשונים יש לכם עוד מגן ראוי.
אחרי שאיבדתם את ברדה וגאדיר כל העונה, ונפלתם ברכש הזר, עדיין יש לכם חוליית התקפה מפחידה.
זה בדיוק ההגדרה של עומק

גיא זהר 9 במאי 2018

ומצד שני, ביתר שיחקה זמן רב ללא ורד, קלטינס, היסטר וגם קונטה ושכטר נעדרו לא מעט.

גדי 6 במאי 2018

נהנתי מאוד אתמול וגם נהנתי לקרוא.
לא יעזור כלום. אליפות שלישית מרגשת פחות משניה שמרגשת פחות מראשונה.
זה לא אומר שלא היינו מאושרים אתמול.

גדי 6 במאי 2018

אגב, לצערי זה לא ברור מאליו ששיחקו אתמול בקבוצה 5 שחקנים מוסלמים כדבר מובן מאליו.
זה דו קיום ממיטבו. ראינו היום עם הג'ירו, לספורט יש כח שאין לאף פוליטיקאי.

כאשר הייתי שנה שעברה בסאוטאמפטון הייתה שם כרגיל הפגנה אנטי ישראלית של אנגלים צדקניים ופלסטינים. ניגשתי אליהם ושאלתי אותם כמה מוסלמים יש בקבוצה האנגלית, עזרתי להם לאחר שהתקשו עם התשובה 0. לאחר מכן סיפרתי להם על הקבוצה שלי שבה מככבים ערבים ישראליים. לא חושב שדעתם השתנתה אבל הם היו מופתעים.

גיא זהר 6 במאי 2018

ארבעה שיחקו. חמישה בסגל. מוסיף שהקפטן השלישי והרביעי הם ראדי וטאהא.

צור שפי 6 במאי 2018

יפה גדי, אבל החבר׳ה האלה לא נותנים שיבלבלו אותם עם עובדות.

אביאל 6 במאי 2018

מבחינה מקצועית ההימור של בני בן זקן הוא לא מוצלח מהסיבה הפשוטה שאם היה מאמן שבאמת מבין משהו בכדורגל אז לא היו הנפילות האלה, בית״ר חיה העונה על יכולת אישית של שחקנים, שום דבר מעבר לזה ואני חושב שהקהל רואה את זה.

יותר מהכל, שמגיעות לעיתון תלונות משחקנים ישראלים ועוד משחקני בית״ר שהאימונים לא ברמה מספקת אתה יודע שמשהו גרוע מאוד הולך שם מהבחינה המקצועית.

בתסריט אחר, השילוב של היכולת האישית עם רמה קבוצתית סבירה (נניח עם אלי הכהן, השריף, שלפני ארבע עונות אכן גרם לבית״ר להראות נהדר למשך שליש עונה, עד הגעת הצ׳צ׳נים) ובית״ר אכן היתה יכולה לתת פייט לבאר שבע, שהיא קבוצה מצוינת עם אופי יוצא דופן, לחזור למחצית שנייה אחרי שבראשונה היא לא עשתה כלום ועוד בטדי.

איציק 6 במאי 2018

מה הקשר בין ההבנה של בן-זקן בכדורגל לבית"ר. הוא עושה דברו של טביב, וזה מה שטביב החליט. בן-זקן זה הפנים למסיבות עיתונאים.
אלי כהן לא מסוגל לתת שום פייט, או שהוא עושה מה שטביב רוצה או שהוא בחוץ, והוא בחוץ

אביאל 6 במאי 2018

איציק – זו בדיוק הנקודה, שמאמן כזה, לא יכול לבנות קבוצתיות, קבוצתיות לא בונים ע״י זה שמחליטים מי יהיה בהרכב או איזה חילוף, זה בדיוק היכולת האישית שעליה דיברתי, קבוצתיות בונים רק דרך מאמן מקצועי.

בקשר לזה שאלי כהן לא בבית״ר, אתה יודע טביב הביא אותו ורצה אותו, רק שאלי כהן עשה ראיון מיותר לחלוטין ובמסגרת המלחמה של טביב באותה גזענות הוא היה דיי מחויב לפטר אותו אחרי כל הרעש התקשורתי.

איציק 6 במאי 2018

מה שאתה עושה זה מסביר/מתרץ למה מה שכתבתי נכון. אני מסכים איתך.

ישרון 7 במאי 2018

טביב מתערב בהרכב/סגל ודברים כאלה, לא נראה לי שהוא מתערב באימונים ולכן זה שהקבוצה לא מאומנת זה כן על בב"ז.
בכל מקרה אף אחד לא הצמיד לו אקדח לרקה ודרש ממנו להיות "הפנים למסיבות עיתונאים", אם בחרת לשים את עצמך "מגן אנושי" של טביב אל תתפלא שאתה חוטף את האש.

איציק 7 במאי 2018

אני לא נגד זה שהוא מקבל את כל החיצים. מגיע לו. מצד שני צריך גם לומר את האמת שהוא לא אחראי לכלום ושום דבר.
לגבי להתפטר, זה קל לייעץ לאחר. לא יש משפחה והוא אחראי לה. אם הוא החליט להיות המגן האנושי של טביב והפארסה שלו, זכותו.

ישרון 7 במאי 2018

אז אנחנו מסכימים בסה"כ :).
אני לא מאלו שקוראים לו להתפטר ואני גם לא מקלל את טביב אבל זה כבר קשור אלי אישית ואיך שאני רואה את תפקידו של אוהד ביציע.

אביאל 7 במאי 2018

האמת שאני לא מבין את האוהדים שמקללים את טביב, בסופו של דבר עד שהוא הגיע בית״ר נלחמה על הירידה בכל עונה, אחרי זה בית״ר משחקת באירופה באופן קבוע והשנה נתנו פייט לבאר שבע, עקפו את מכבי ת״א (רק השוואות התקציבים צריכה להראות את זה) והגיעו לגמר הגביע, אבל ככה זה אוהדי כדורגל כנראה.

איציק 7 במאי 2018

הם כנראה מרגישים טוב עם עצמם כשהם מקללים אותו. הם מרגישים שעשו משהו טוב.
העולם שלך די מוזר, אתה חושב שהכול נמדד בתוצאות ולדרך אין חשיבות. פעמים הדרך חשובה לא פחות ואף יותר מהתוצאה הסופית.

ישרון 8 במאי 2018

זה לא רק שלא נלחמים על הירידה יש שיפור מעונה לעונה מתון אבל עדיין שיפור. אחרי המשחק דיברתי עם כמה שקיללו אותו והם הסכימו איתי על זה אבל מבחינתם טביב הורס את הקבוצה וזהו זה, לי זה נראה שמקללים כי כתוב בעיתון שהוא הורס את הקבוצה. יש כמובן את אלו שמקללים כי טביב במאבק איתם ולא סופר אותם בניהול הקבוצה.

ישרון 8 במאי 2018

איציק: הם יענו לך שאין לקבוצה דרך, שהיא לא מאומנת בשיט והתוצאות הטובות במהלך העונה היו מקריות ושזה היה חייב להתפוצץ לנו בפנים.

איציק 8 במאי 2018

אם הם יומרו זאת הם כנראה יהיו צודקים. אני בעד לצאת נגד טביב כי הוא מייצג את הרע בניהול ספורטיבי בכלל ובניהול כדורגל בפרט. גם אם 10 שנים רצוף הוא יתמודד על אליפות ובחלק מהשנים יזכה אני אהיה נגדו בגלל הדרך, בגלל ביזוי האנשים וכבודם. לא צריך אנשים כאלו בספורט גם אם הם מביאים תוצאות. לא צריך לבדוק זאת בתוצאה הסופית בלבד, וגם בתוצאה הסופית אנחנו יודעים שבכל מקום הוא משאיר אדמה חרוכה.

גיא זהר 8 במאי 2018

אביאל, אתה מדבר על חוכמת ההמון והשורה התחתונה שקבוצה שרצה לאליפות אחרי עשור עם קהל טופ 3 בארץ מבחינת מספרים כמעט שלא הביאה כמות דו ספרתית לאף משחק השנה. טביב שיקם את הקבוצה הבוגרת ויש רף התקדמות, אבל כנראה שמרבית הקהל לא נותן בו (וברוב הזמן גם בקבוצה) אמון, וכנראה שלא הרגיש שהקבוצה היתה על אמת.

ישרון 9 במאי 2018

אם ברוב משחקי הבית הגיעו פחות מחמש ספרות איך הממוצע שלנו חמש ספרות?

לא שאני גאה במספרים שלנו ואני כן חושב שאתה צודק בזה שרוב הקהל לא עם טביב.

גיא זהר 9 במאי 2018

הממוצע חמש ספרות כי המשחקים נגד באר שבע ומכבי וחיפה שבהם הגיעו 15 וצפונה משקרים (זה כמו שהדרבי מעלה משמעותית את ממוצע הקהל של החיפה, בשנים שעברו נראה לי שבערך 20 אחוז מכמות הקהל הכוללת שלהם הגיעה אליו). נכון שסגירת המזרחי פגעה בכמות הקהל, אבל כמה הגיעו נגד בנ"י, כמה נגד מכבי?

צור שפי 6 במאי 2018

תיקון הגהה – השתאות (השתהות זה עיכוב)

ברקוביץ 7 במאי 2018

כנראה האוהדים מקללים כי טביב תימני. אין הסבר אחר

אלי - לא אוהד כ"ס 7 במאי 2018

לאור השלישית שלה מסקרן לדעת לאן ב"ש תלך. לאן הם רוצים, כולנו יודעים. אירופה אלופות. זה קשה. אני מהמר על עונה אירופית טובה וצמרת בארץ בלי אליפות. דעתי האישית מהבטן.
לעומת זאת בית"ר היא סיפור הרבה יותר מורכב. מסתבר שלמרות המבריקות והתוצאות הטובות, בסוף העניינים מתאזנים. מסתבר שהתשתית של הקבוצה די חלולה ולפיכך אפשר להגדיר את מה שקורה שם כקריסה כללית. כל תוצאה אחרת מהפסד בגמר הגביע תיחשב בעיני מפתיעה. מה שיניב קורא לו ה 6:2 של בית"ר ומניח שישמש קרש קפיצה למועדון לעתיד, יכול לקרות רק אם טביב " יהפוך חברבורותיו " ואני לא רואה את זה קורה כי אז טביב לא יהיה טביב. אני כן רואה אותו מתקשה להשיג מאמן ראוי, כי זה בעצם מה שהיה חסר להם כדי להשיג את התואר.

ניר 7 במאי 2018

זה נראה לך כמו עוד יום במשרד, אבל באר שבע השנה עברה המון משברים, החל מסיפור שיר צדק וכלה ברכישה של שחקן שהתגלה כפלופ, המשבר עם מיכאל אוחנה (מי זוכר אותו), המשבר עם בלם שנפצע, שוקם ושוב נפצע, ועוד ועוד.

זו האליפות הכי קשה של באר שבע מבין שלושת האליפויות, וכל הכבוד לו שהוא הצליח להחזיק את הקבוצה הזו, זה לא טריוויאלי.

גדי 7 במאי 2018

מקרה ברדה…

אלון3131 7 במאי 2018

וזה רק משברים מחוץ למגרש, תוסיף לזה את אוגו ובעיקר וואקמה שבערך חצי עונה הראש שלהם ממש לא היה פה, הכישלון עם שלושת הזרים שהם לא אוגו וואקמה והכישלון היחסי מסיבות שונות בשילוב הצעירים(אוחנה,זריהן,מלמד).

ישרון 7 במאי 2018

האווירה באמת הייתה טירוף לפחות עד 2-1. האליפות הייתה של ב"ש להפסיד, לכן אני לא מבואס מזה למרות שלראות את הקבוצה שלך מתפרקת ככה זה הדבר הכי מעצבן בעולם. לגביי הגמר גביע אתה צודק לגמרי, ממה שאני שומע/רואה אם הגביע לא נשאר בירושלים כדאי לטביב להתכונן להפועל ת"א 2 כי הקהל לא יעבור על זה בשתיקה.

היסטוריון של ספורט 7 במאי 2018

אשר לב"ש באמת עונה גדולה אך מוזרה.
בשורה התחתונה אליפות שלישית ברצף זה משהו שנעשה בימי חיי (מכבי חיפה ,מכבי ת"א ) .
אליפות רביעית ברצף אף אחת לא השיגה (כמובן מימי הפועל פ"ת משנות ה 60 ) .
בואו ונראה איך הקבוצה עושה את התחלופה של השחקנים.
כך או כך אירופה רק מתרחקת בוודאי ליגת האלופות על פי הפורמט החדש.

אשר לבית"ר אולי התבוסה טובה להם .
היה נדמה שהיא תגיע כפייבוריטית לגמר גביע וראינו מה קרה לפייבוריטיות .
בית"ר קיבלה בראש חזק פעמיים בשבוע.
אבל היא עדיין קבוצה טובה מהפועל חיפה והיא עדיין מארחת הגמר ולכן תחושת האנדרדוג הזו טובה לגמר גביע .
תשאלו את בני יהודה אשתקד ובעיקר את מכבי חיפה של לפני שנתיים.

צור שפי 7 במאי 2018

בית״ר עדיין מגיעה לגמר כפייבוריטית.

Comments closed