טביב ואוחנה מרסקים ביחד את בית"ר

טביב ואוחנה מרסקים ביחד את בית"ר

על פי ניתוח הראיות שבידיי, קרי המסרים שעולים מאתרי הבית של טביב ואוחנה הגעתי למסקנות הנ"ל בנוגע לבית"ר ירושלים

 1. אין לי מושג באמת מה טביב רוצה, כל האופציות על השולחן.
 2. יש לי הערכה מושכלת כי טביב נהנה להיות הבעלים של בית"ר ירושלים, שהוא מצא "מודל" כלכלי הגיוני בבית"ר של קבוצה בתקציב של כ30 מיליון שקל, תקציב שברובו הגדול מבוסס על הכנסות שוטפות ושאת החלק החסר בו טביב יודע להשלים לפעמים מכיסו ולפעמים מהשבחת שחקנים.
 3. יש לי הערכה לא קטנה ליכולתו המקצועית של האיש להתחרות על המקום השלישי והרביעי בליגה עם התקציב הרביעי והחמישי בגודלו – האיש מסוגל להתברג כמעט באופן קבוע בפלייאוף העליון ואחת לתקופה גם לעשות עונה מאוד טובה.
 4. העונה האחרונה היא עונה טובה מאוד במונחי של הכסף של בית"ר וכמעט נגמרה עם גביע.
 5. העובדה שבית"ר ירושלים מגיעה כבר כמה עונות לאירופה היא יפה, העובדה שהיא לא פורצת לשלבי הבתים וגדלה כמועדון היא תקרת הזכוכית של שיטת טביב, זה שטביב מתפאר בהישגיו באירופה בהפועל ת"א, זה בין היתר כי התקשורת "האדומה עלק" שנמצאת לרוב בכיסו, שוכחת שהפועל ת"א הייתה קבוצת אירופה מצוינת לפניו ובעלת דירוג מעולה, טביב מינף את זה יחד עם מוני הראל, לבדו בשיטה הנוכחית שבה הוא עובד הוא לא יצליח במפעל הזה.
 6. השיטה של טביב בנויה על זלזול בכדורגל הישראלי – הזלזול הזה כואב אך הוא אמיתי, הכדורגל הישראלי אינו איכותי, הליגה נחלשת מדי שנה ובמצב הכישרון הדל מאוד ההבדל בין שחקני הסגל העשירים של מכבי ובאר שבע לדרג 2 ו3 שממנו טביב שואב שחקנים אינו גדול, על זה תוסיפו עין טובה לזרים ונכונות דווקא לזרים לשלם יפה וקיבלתם את "המודל" – המודל הזה דרך אגב בעטיפה יח"צנית כזו או אחרת אינו שונה ממכבי נתניה של אייל סגל, מהפועל חיפה של כץ, משנים של איזי שירצקי וממה שמנסים לבנות בהפועל של הניסנובים.
 7. בית"ר ירושלים מחזיקה אצטדיון ענק וקהל ענק – אפשר לדבר רבות ורעות בלה פמיליה – כלכלית הם שווים הרבה כסף במכירת כרטיסים, טביב מרגיש היום את הכוח הכלכלי הזה.
 8. אלי אוחנה לא מנהל משברים ברמה של אלי טביב – אוחנה ששנים היה הדובר של טביב בערוץ הספורט והיה חלק מהקמפיין הארוך של בניית תדמית טביב בירושלים והשחרת אוהדי הפועל מקבל במשבר הזה את הדייסה שבישל שנים – אוחנה ישרוד גם את זה דרך אגב – אבל כל מה שטביב מעביר את אוחנה מגיע לו בשלב זה, צריך לזכור את העשרות הרבות של התוכניות בהם ישב באולפן ודיברר בלהט את המסרים של טביב.
 9. לאוהדי בית"ר זה לא מגיע. לאוהדי כדורגל הטיפול שאלי טביב מעביר מועדון הוא אכזריות לשמה. המילה אכזריות צריכה להילקח בהקשר של ספורט.
 10. ההתאחדות לכדורגל, עיריית ירושלים ושורה של גורמים יצרו תסבוכת משפטית ורגולטורית מביכה שיצרה את הסיטואציה – יידע כל אוהד כדורגל כי קבוצתו האהובה במידה ותיקלע למשבר כלכלי וניהולי תלויה אך ורק בעצמה ובמזל, לגורמי אכיפת החוק והכללים הרגולטוריים בענף ולאנשי הציבור שנהנים להתבשם מקבוצות מסוימות אין יכולת או דרך לעזור במקרי חירום.
 11. יש לי אמונה כי טביב מחפש את הפוליטיקאי שימצא את "השלדון אדלסון" שיהיה מוכן לקנות מידיו של טביב את המותג בית"ר ירושלים, בעיני זה האקזיט שטביב מכוון אליו כבר שנים, איני קונה את ההצהרות על ההשקעה שלו בשנים שלו בבית"ר – טביב זקוק לזמן כדי למצוא את הקונה, עד שיגיע הקונה הוא נהנה להיות בעלי בית"ר ירושלים.
 12. המשבר הזה בבית"ר יצא מפרופורציה – טביב תיכנן פרובוקציה קצרה, בנית סגל חדש, ניפוי מספר חוזים כבדים, מכירת שחקן או שניים, גיוס כמה טאלנטים ועוד שנה בבית"ר (כשאני כותב זאת זיכרו את סעיף 1), אך כרגע המשבר הזה הוא גדול יותר ממה שתוכנן, טביב כרגע יוצא למסע יחסי ציבור, הוא יבקש ארכה מהבקרה, ינסה לקבל משחר ואלונה קצת חבלי הצלה באיזו רכישה או שניים ולנסות להחזיר קצת את הקהל, יש סיכוי שיצליח.

 

בכל מקרה, הדרך היחידה של אוהדי בית"ר ירושלים לנצח את המשבר הזה ולצאת ממנו עם בעלים ראוי, עכשיו או בעוד שנה, היא פשוט להיות אדישים, כי טביב, אם יש דבר שהוא מתמחה בו, זה לנצל חולשות, רק אדישות תנצח אותו.

מה שכן, אני אחזור על דברים שכבר אמרתי בפלטפורמה הזו – מחאת אוהדי הפועל נגד טביב נכשלה בענק והיא אחד הצעדים המטומטמים שנעשו בתולדות הפועל ויש לזכור את הרשימה המפוארת והמלאה, מה שכן, אוהדי הפועל הפסידו לטביב כי הם היו הכל חוץ מאדישים, היינו מודאגים, לחיצים, בלענו כל שטות של אופירה וקיבלנו את חיים רמון- בכל מקרה אנשים שעוד מאמינים שאת טביב גירשו מהפועל כי הוא תימני, צר לי עליכם.

לאוהדי בית"ר אני יכול לקוות שיהיה סוף אחר של המאבק הזה, אנשים שלא אוהבים ספורט מייחלים אחרת.

*

הסיפור של בית"ר ירושלים דומה מדי לסיפור של הפועל ת"א ואת הסיפור הזה אני מכיר היטב, הסיפור הזה מעלה בעיקר שאלה אחת מרכזית והיא מה תפקיד האליטה בתוך קהילת אוהדי כדורגל, מאחר ובכל קבוצת כדורגל יש התפלגות סבירה במבנה הקהל – בין הקהל הנורמטיבי והשוטף, החלק החוליגני והצועק ואליטה, כל קבוצה והמבנה שלה, אבל בכל קבוצה תמצאו כזו התפלגות, בכל מקרה בבית"ר כמו בהפועל פ"ת, כמו בהפועל ת"א, תפקיד האליטה, אינו לחלום חלומות שווא, לא להקים עמותות אוהדים, לא לקושש שקלים בכובעים ביציעי הקבוצה מהחלק הנורמטיבי שרק אוכל את הלב, תפקיד האליטה הוא להוביל את הדרך לעתיד טוב יותר.

למכבי ת"א היה את מי שידע להביא את שניידר וגולדהאר, להוציא את הקבוצה מהידיים של לוני ולהעביר אותה לבעלים ראוי, להפועל באר שבע היה את מי שהביא את אלונה, למכבי חיפה יש כבר שנים את שחר, יום אחד האליטה בחיפה תידרש למבחן דומה.

האליטה בבית"ר, בשלבים מסוימים הייתה זו הנהגת המדינה הנוכחית, הפקירה במשך שנים את המועדון ונתנה לגרעין הלה פמילה להתרחב, אחרי זה חלק מרכזי באליטה ממצוקה קם והלך, חלק אחר יצר את המבנה שהביא את טביב לשלוט בקבוצה.

טביב אינו חזות הכל, הוא רק סימפטום להפקרות של מאות אלפים.

*

הכדורגל הישראלי אינו מהמעולים, אבל הוא שלנו, ויש לו מסורת, אהבה, רגש, לראות בקיץ מועדונים וקהלים גדולים מתרסקים ככה, זה פשוט חבל.

מה יונייטד צריכה לעשות בשוק ההעברות?
אוהדי בית"ר מקבלים בדיוק את מה שמגיע להם

65 Comments

ערן (המקורי) 1 באוגוסט 2018

סחתיין על הפוסט. במקרה הספציפי של בית״ר, בגלל הגזענות הרבה, המקום הרב של לה פמיליה, והתרומה לשיח גזעני ואלים גם אצל אוהדים של קבוצות אחרות- יש בי רק שמחה לאיד. שמחה לאידם של בית״ר, טביב, לה פמיליה, ואוחנה.
ובקשר לאוהדי ביתר הנורמטיבים, לא אלימים, לא גזענים: עבורם הוקמה בית״ר נורדיה אחרי שנחטף הבית. משם יוכלו לקום מחדש.

יניב פרנקו 1 באוגוסט 2018

החיים הם לא שחור ולבן – יש עשרות אלפים של אוהדים נורמטיביים וטובים שלא מגיע להם הסיפור הזה – לגביי נורדיה חובת ההוכחה עליהם – אם מהקיץ הזה הם לא ייצאו מחוזקים וחזקים אולי צריך להקשיב לקהל ולהבין שזה לא הפתרון שהוא מחפש – אי אפשר לכפות על אנשים לאהוד קבוצה.

ירון 2 באוגוסט 2018

נורדיה, בתזמון "מושלם", העדיפו הקיץ לשלב ידיים עם בית"ר החרפתית של טביב ואוחנה במקום לבדל את עצמם ולייצר אלטרנטיבה אמיתית. הישועה לא תבוא מהם.

ישרון 2 באוגוסט 2018

פרטים בבקשה

אורי 1 באוגוסט 2018

לאכול פופקרן ולהנות מההצגה

דונאדוני 1 באוגוסט 2018

מישהו יכול להסביר לי למה אוהדי ביתר נגד טביב? אני לא מדבר על עכשיו שהכל כבר התפוצץ, למה בכלל התחילה מחאה נגדו?
הוא הביא תוצאות השנה ולא זכורה לי איזה תקרית שבה הוא עשה משהו רע לקהל.
למה האוהדים לא תומכים בביתר במקום להעיף בעלים שנתן עונה טובה?
אגב… אותה שאלה על הפועל. לפני שהכל התפוצץ. למה רצו שהוא יעוף?

לנושא אחר… למה אנשים מרשים לעצמם לומר לטביב בכמה למכור? (פונה לאו דווקא לכותב הפוסט אלא לכלל האנשים)
מה קשור כמה הוא השקיע בקבוצה? ונניח שהוא השקיע אפס שקלים בקבוצה, למה שימכור בזול? גם צוקרברג ימכור את פייסבוק בכמה שהוא השקיע בה?
טביב רוצה, ובצדק, למכור במחיר הגבוה ביותר שהוא יכול. לדעתי כשהוא משחק קשה להשגה זה מעלה את המחיר פשוט.
אל תתנו עצות עסקיות לטביב, הוא כבר הוכיח שבכדורגל הישראלי הוא איש עסקים מהטובים שיש.

בקיצור תתבגרו, אף אחד לא יוותר על מיליונים בגלל שלאוהדים חשוב הסמל. עזבו את טביב, תנו לו למכור את הקבוצה, ושלום על ישראל.
מה שמצחיק… זה שכולם אופטימים שיבוא בעלים אחר טוב יותר. סטטיסטית מדובר על סיכוי קלוש… אבל התקווה לניסים לעולם לא נעלמת אני מניח.

שלא יתפרש שאני אוהב את טביב האדם, אבל אנחנו חיים במדינת חוק ועניין הקניין כרגע עומד לצד טביב.
מה שניר ברקת עושה זה לא פחות מארגון פשע. הוא אשכרה מאיים על טביב בסנקציות ומחאות קהל אם הוא לא ימכור. מה הוא מתערב? חסר לו במה להתעסק בירושלים?

קיצר הוכח עוד פעם שמי שיכול לעשות הכי הרבה נזק לקבוצת כדורגל אלה האוהדים השרופים, שתמיד חושבים שהם מבינים גדולים ותמיד חושבים שהם מייצגים את כלל האוהדים.

שחר התל אביבי 1 באוגוסט 2018

בהפועל, אני לא מעורה בכל פרטי הפרטים, אבל העניין היה שבאף חודש המשכורות לא היו בזמן, זה יצר בלגן ואי ודאות אצל השחקנים וכל המערכת. היה צריך לתבוע אותו על כל דבר שהוא חתם בחוזה ולא עשה (הרבה דברים), הוא מאד קימץ וחסך ולכן מתחם האימונים נראה מוזנח ולא מטופל עם ערמות אשפה. חתך משכורות של אנשי מנהלה ותחזוקה ופיטר אנשים, אז בן אדם אחד היה צריך לעשות עבודה של שלושה והרבה דברים נפלו בין הכסאות. באווירת הכאוס שנוצרה, שחקנים התחילו לבדוק לאן הם עפים בהזדמנות הראשונה שתהיה להם, זה עוד התחיל בסוף העונה הקודמת לכך (כשהראל כבר לא השפיע הרבה על הדברים)

דונאדוני 1 באוגוסט 2018

מה זה עניין האוהדים אנשי התחזוקה? מה עניינם אם הוא קיצץ לעובדי מנהלה? מתחם האימונים?
לא נראה לך תמוה שלאוהדים יהיה say בנושאים האלה?
שיתעסקו במה קורה על הדשא, זה הכי חשוב. נושאים כמו גזענות ועקרונות דומים אני מבין למה אוהדים מתערבים, אבל בנושאי מנהלה, כוח אדם ולוגיסטיקה?

אם האוהדים היו מעודדים, וטביב היה מנהל כראות עיניו את הקבוצה, אז לדעתי בית"ר הייתה במקום טוב יותר עם קבוצה מכובדת וטובה.
אבל האוהדים החליטו לשרוף את טביב ולשרוף את המועדון, אז שלא יבכו שהוא הורס את הקבוצה. יצר נקם טבעי ומובן.
שוב, סולד מטביב כאדם, אבל לדעתי בביתר והפועל הוא הקורבן.
ומזכיר רק שהוא הציל את המועדון מפירוק… גם אם מאינטרסים אישיים ולא ערכיים, עדיין הציל אותם מפירוק. זיכרון קצר.

שחר התל אביבי 2 באוגוסט 2018

בבית"ר אני עוד פחות יודע מה קרה, אבל העניין היה כנראה שכאשר היה סיכוי לשני תארים בשבועות האחרונים של העונה (אליפות וגביע) הוא בחר לספסל כמה מכוכבי הקבוצה (כנראה כדי לעשות שרירים במשא ומתן איתם) וזה לדעת האוהדים פגע בסיכוי לזכות בתואר, ולרוב האוהדים זה סדין אדום….אבל צריך לשאול מישהו שיותר מעורב בזה ממני :)

yaron 2 באוגוסט 2018

מסכים עם רוב הדברים.
אמר לי מכר מלה פמיליה: מיצידנו לרדת ליגה ומיצידנו שהמועדון יישרף, תמיד נישאר הקבוצה של המדינה.
כאמור, מסכים עם הרוב אבל דבר אחד לא ברור לי. אם טביב חשב שיוכל להשתלט או לפחות להכיל את לה פמליה הוא אידיוט. אם כמו רבים ידע שכך זה ייגמר הוא משוגע…

yaron 2 באוגוסט 2018

תיקון: הקבוצה הטהורה של המדינה

שחר התל אביבי 1 באוגוסט 2018

לגבי מסקנתך, מסכים חלקית
נכון שהקבוצה בדין היא של טביב, וזכותו לעשות בה מה שהוא רוצה והיא קניינו. עקרונית הוא יכול גם למכור אותה לפי ברזלים, כלומר למכור את כל נכסיה ולהתחיל מחדש בליגה ג', אם זה מה שהכי מתאים לו. מסכים שהאיומים של ברקת הם על גבול האפור כהה, והם גם ממש לא אפקטיביים. הוא הרבה במיאמי, אז מה משנה לו ההתססות של ברקת שרק רוצה כותרות.
ועם זאת נשאלת השאלה מה קורה כשקבוצה שהיא אנטרס של אנשים רבים נשלטת על ידי אדם אחד שיכול לעשות מה שהוא רוצה ולאף אחד אין כח רגולטורי להתערב, זה קצת לא מאוזן, אבל זה המודל.

דונאדוני 1 באוגוסט 2018

אם הוא היה מחליט לפרק את הקבוצה אז אני מבין את האוהדים. גם יש common sense. לא הכל שחור ולבן.
אבל במקרה הזה, לא קרה שום דבר שצריך להצדיק הפגנות מול הבית ואיומים של ראש העיר.
בשבוע שנגמרה העונה שעברה התחיל כל הבלאגן. על מה ולמה?
גם אם לא מרוצים, יש דרכים לבטא את זה. האוהדים אוכלים את מה שהם מבשלים. פשוט וקל.

תהייה: אלי טביב נלחם בעבר בגורמים בלה פמיליה. לא טוען שזה כי הוא אדם טוב, אלא כי הם פגעו לו בכיס עם קנסות ועוד. אבל אף אחד לא מדבר על זה שהרבה מהקהל נוקם בו על זה. והגרעין הקשה סוחף את השאר, וכולם נגד טביב.
ואין צדיק אחד שמוכן לומר את זה בקול או להגן עליו בתקשורת. כמו קורנפיין בזמנו.. נלחם לבד.
וה"נייטרלים" מוסיפים חטא על פשע ולוקחים את הצד של הקהל.
ממש קהל תמים שהגיע נבל כדי להרוס להם את הקבוצה הצדיקה.

שחר התל אביבי 2 באוגוסט 2018

מסכים בדברים האלה, זה לא שחור לבן, והעמדה שלו מול לה פמיליה והגזענות היתה מאד אמיצה (גם אם זה ממניע כלכלי, להגיע לאירופה). למעשה מנהיגות כזו מול תופעות מעין אלה זה ממש נדיר במחוזותינו, והוא אכן התעקש על כך. הם כועסים גם על מה שכתבתי בתגובה פה קצת למעלה עם אובדן התארים בסוף העונה (סיפסל שחקנים בכירים), אבל אני לא מבין הרבה במה שהיה בבית"ר. אני מניח שהם בדרך לעונה על גבול הירידה, אם לא מעבר לזה. משקיע קונבנציונלי לא יבוא, אבל למותג של ירושלים תמיד מגיעים בסוף חברה' עם אוריינטציה פוליטית או דומה. אולי ברקת יארגן כמה משקיעים (דתיים שיזיזו את המשחקים משבת?, אנשים שמקורבים לפוליטיקה?) והם ימצאו פיתרון. כרגע הכל תלוי בטביב, הוא לא חייב למכור

מתן גילור 2 באוגוסט 2018

אאל"ט, זה התחיל אחרי שבמשחק חוץ באירופה הוא ביקר את ההתנהגות של חלק מהאוהדים (קללות גזעניות, אבוקות וקטטה מחוץ לאצטדיון).

אלי-לא אוהד כ"ס 2 באוגוסט 2018

תראה דונאדוני, אפשר לשבת ולנתח את האיש והאירועים שהובילו למצב הזה מכול כיוון אבל אני מציע שתשאל את עצמך את השאלות הבאות:
1. האם מועדון כדורגל הוא כמו כל אירגון כלכלי אחר וכך צריך להיות מנוהל ?
2. מדוע זה קורה תמיד עם אותו בעלים ?
3. בהנחה שאתה לא אוהד את אחת מקבוצותיו (ואתה אוהד קבוצה כלשהי), האם היית רוצה שהוא יהיה הבעלים הבא של קבוצתך ?

דונאדוני 2 באוגוסט 2018

1. לא, אבל זה גם לא ארגון צדקה, זה איפשהו באמצע. טביב לא עשה שום פעולה קיצונית שתצדיק את ההפגנות נגדו. אם הוא גם לא היה משקיע כלכלית וגם לא מצליח מקצועית, עוד הייתי מבין. אבל בסך הכל הוא היה בסדר גמור לבית"ר. אפשר להתנגד לו, אבל זה כבר עבר את גבול הטעם הטוב.

2. כנראה שטביב באמת מייצר אנטגוניזם. לדעתי פשוט הקהל רגיל לנהל את העניינים (ברוב הקבוצות), ואחד כמו טביב דוחק את הקהל החוצה מהניהול, וגם הסגנון שלו לא מתאים להרבה אנשים, כולל דרך הניהול שלו. אז אכן יש לו חלק בזה, אבל לדעתי זה אומר הרבה יותר על הקהל בארץ מאשר עליו.

3. לא הייתי רוצה שהוא יהיה הבעלים של הקבוצה שאני אוהד אותה. אבל אם אני אוהד בית"ר וטביב הוא כבר הבעלים, אז כל עוד הוא לא רוצה לפרק את הקבוצה אני אתמוך בקבוצה ואתמוך גם בו. אולי יהיו לי השגות לגבי דרך הניהול… אבל מפה ועד לפרק את הקבוצה כאוהד הדרך ארוכה. לא טענתי שטביב הוא בעלים מושלם, או אפילו טוב מאד, אבל בבית"ר ובהפועל הוא הביא תוצאות, וזה די ידוע שבעלים בארץ הם גבוליים מאד, אז טביב לא בהכרח זה הרוע האולטימטיבי כבעלים.

כנראה שלאוהדים חשובה יותר עוצמה וכוח מאשר הקבוצה עצמה, אז שיאכלו את מה שהם מבשלים, טביב יהרוס אותם, ובסוף ילך. העיקר שכולם יצאו מרוצים אני מניח…

אלי-לא אוהד כ"ס 2 באוגוסט 2018

כשטביב נכנס להפועל ת"א היו בקופה עודף תקציבי גדול. כשהוא נכנס לביתר לא היה בכלל כסף ובכ"ס לא היה כסף אך רמת ההוצאות אינה גדולה. כך או אחרת כולם הגיעו למצב דומה. תשתית המועדון הרוסה – נוער ושאר ירקות לא מענינים אותו, וללא כסף להתחיל את העונה. הניהול ה"כלכלי" שלו מאוד מטעה. בהפועל הוא הוציא כספים: 0.8 מגה יורו על נוסא איגיבור, 1.5 מגה יורו על עומר דמארי (50%) ועוד 1.5 מגה יורו על טב"ח (50%). ללמדך שכשהכסף לא שלו הכיוון הוא דווקא הפוך. בסופו של דבר הוא כן רוצה לנצח ולהשיג תארים הוא רק לא רוצה שזה יהיה בכסף שלו. ויש גם מחשבות לגבי כשרות ההוצאות האלו במיוחד כשאני זוכר מול מי הן היו.
יש לי השגות לגבי התוצאות שהוא הביא. אני מזכיר לך שבתקופת התוצאות הטובות של הפועל הוא לא היה לבד. היו גם מוני הראל וגם אלי גוטמן במיטבו. כשהוא לבד – אני לא זוכר שום תוצאות.
בסופו של דבר מה שהרתיח את אוהדי הפועל ולא היה מדובר באיזה קומץ או לה פמיליה, זה שהניהול של טביב היה מעליב. בין אם מדובר בתקציב גולדהארי או שירצקי אתה רוצה שהניהול יהיה מכובד. וכבר נאמר פה שהוא לא מכבד אף אחד. כשאתה ממנה את הבת שלך לנהל את הקבוצה בזמן שאתה שוהה במיאמי חודשיים (הדבר דומה לקליגולה שמינה את הסוס שלו כסנטור) או כשאתה מפטר את דרור קשטן בטלפון, זה מקומם ומעליב. אני מניח שאילו לא התקיימה המחאה כמו שהתקיימה הוא היה בהפועל עד היום, אבל אז הקהל היה הולך.
לא נראה לי שהוא מנהל כל כך מוכשר. העובדה היא שנעשו שגיאות ניהוליות בסיסיות, די אם אזכיר שתיים:
(1) לדעתי מועדון כדורגל מתקיים על שלוש רגליים – סגל השחקנים, הניהול הספורטיבי – היינו צוות האימון והאדמיניסטרציה. בשנתו הראשונה כבעלים יחיד בהפועל כל הסגל עזב (8 מ 11) כמו גם צוות האימון ומה שנשאר (האדמיניסטרציה) פוטר. כשמנסרים לשולחן את כל הרגליים ברור מה יקרה, וקרה. (2) בביתר הכישלון שלו היה שלא הצליח לממש את הפוטנציאל של המועדון הכי אהוד בארץ. יש שם הכל, איצטדיון גדול הרבה אוהדים אהדה בכל הארץ והוא ניהל אותו עם תקציב של חנות מכולת.
אז מה טביב כן רוצה. מה אם כך הוא עושה בכדורגל. כי על היכולת שלו בזיהוי כישרונות אין חולק. מעבר לזה המאמן, שיטות האימון, מצב השחקנים, תשתית עתידית – כל זה לא מעניין אותו. אם אני לא טועה הוא אמר במסיבת העיתונאים המפורסמת שהוא מעונין בתפקיד מנהל ספורטיבי של מועדון בארץ. לדעתי זה סוג של תחביב משהו דוגמת לשחק Manager על אמת אבל בלי להוציא את כספו כי כנראה הוא לא כזה עשיר.
דבר אחרון – לדעתי יניב צודק הוא לא עוזב כל כך מהר את ביתר י-ם, עוד נכונו לנו עלילות, כי אחרי זה לא תהיה לו תקומה בכדורגל הישראלי.

דונאדוני 2 באוגוסט 2018

לא הבנתי מה הבעיה בזה שטביב לא מביא כסף מהבית ו"מבזבז" רק את הכסף של המועדון.
זה מודל כלכלי נכון, שלא תלוי באדם כזה או אחר אלא בהכנסות של המועדון בלבד.
ניהול שכונתי? מסכים. אבל זה קורה בכל קבוצה במדינה, לא רואה את ההבדל. מפטרים פה מאמנים בחוסר כבוד על בסיס קבוע, דווקא על טביב התלבשו? את מנדיונדו פיטרו בכבוד? את מי מפטרים פה בכבוד?

להגיד על בית"ר שיש לה פוטנציאל? אמירה גבולית. מועדון שגרעין אוהדיו הוא גזעני, לא זכה באליפות מאז ימי האוליגרך, היה לפני פירוק כשטביב בא, ומועדון שאוהדיו אף פעם לא קונים מנויים ברמה של הגדולות באמת.
אם הייתי אוהד בית"ר הייתי מרוצה מתקופת טביב.
אבל עם האוכל בא התיאבון, ופתאום מקום שלישי לא מספיק, עכשיו רוצים אליפות, אז בוא נזרוק את טביב.
וכמובן שמי שיבוא הוא בעלים מדהים… גם יפה וגם אופה.
ואם יבוא בעלים גרוע כמו שבדרך כלל קורה, לא נאשים את האוהדים, נגיד "מאיפה הם יכלו לדעת".

אולי אם יתנו לו הזדמנות, ידחפו את הקבוצה, יתנו לו קצת שקט ושלווה, יתנו לו לנהל כמו שהוא רוצה, אולי אז, אולי, יראו גם תוצאות לטווח ארוך. אבל לעולם לא נדע.

מתעללים בו פשוט, ולכן אני לא מופתע שהוא מפרק קבוצות. הוא אדם מגעיל ונקמן, אז אם מתחילים איתו מלחמה הוא יודע להשיב…

אביאל 2 באוגוסט 2018

בתור אוהד בית״ר שלצערו יש לו בן דוד בלה פמיליה הטענה שלהם היא שטביב קודם חושב על עצמו ואז על הקבוצה, הם חיים קצת בסרט שבית״ר יכולה להתחרות בתקציבים של מכבי, ב״ש וחיפה, זו הנקודה, חושבים שצריך לקנות את הכוכבים, לא לשחרר את השחקנים הטובים שלנו (טביב הרי מביא בזול ומוכר ביקר) ולסיכום לא מבינים את הסיטואציה שהם לא יכולים להתחרות ברמות הללו עם תקציב כזה, היות שאת התקציב אמור להביא הבעלים שם זה מתחיל – נגיד גם שטביב עוזר לטענות שלהם במינוי מאמנים הזויים, במכירת שחקני מפתח וכמובן בתרגיל שהוא היחידי כמעט שעושה בעולם הכדורגל והוא לייבש את הכוכב שלך על הספסל בגלל שהוא לא מחדש חוזה באמצע עונה, שאתה בצמרת, שאותן קבוצות צמרת מציעות לו חוזה של פי 3 – ככה שזה סוג של מעגל שנאה אידיוטי בין שני הצדדים שרק מזין את עצמו והתפוצץ בעונה הקודמת שלאוהדים היתה הרגשה שבית״ר יכולה לרוץ לאליפות אם רק טביב לה היה עושה את הדברים שהוא עשה כמו: ייבוש של שכטר וורד, אי חיזוק ההגנה, מינוי המאמן ההזוי וכו׳.

איציק 1 באוגוסט 2018

לגבי טביב, היה ברור שהוא בשלב כלשהו יהרוס את בית"ר.
אוחנה היה אמור להיות עלה התאנה של טביב מול ההתאחדות, הוא ידע זאת ולקח ת'ג'וב, הוא פשוט ידע והעדיף לקחת את התפקיד. כולם ידעו שהוא נטול סמכויות. האשמה היחידה שלו היא בכך שהגיע כדי לאפשר לטביב לעשות את מה שהוא תמיד עושה.
חוץ מזה, להקריב את בית"ר כדי להבריא את נבחרת ישראל, זה קורבן סביר ולכן יש לשפוט את אוחנה לכף זכות.

yaron 2 באוגוסט 2018

דהר אחד אני לא מבין,
הדעות לגבי הסכומים שטביב משקיע מתחלקות בגדול לשלוש:
1. הוא מכניס מעט (מאוד) כסף.
2. הוא לא מכניס כסף.
3. הוא מוציא (במרמה) כסף.

איך ייתכן שבמצב הנוכחי הפסקת המימון שלו מפרקת את הקבוצה?
קבוצה עם תקציב של 30 מיליון…
על פניו נראה שבמקרה הגרוע אוחנה בונה תקציב של 20 מיליון והקבוצה אולי לא תגיע לאירופה אבל בטח שלא תתפרק.

עדי אבני 2 באוגוסט 2018

התשובה היא תזרימית.
טביב (כמו כל בעלים) מחויי לספק בטחונות ותזרים כספי שוטף לקבוצה. הכסף מהטוטו, נניח נכנס בינואר אבל צריל לשלם משכורות חוד בחודשו. אם אין תזרים ואין ערבויות, הבקרה לא תאשר

Lord Anthony 1 באוגוסט 2018

צריך לעשות סדר – לבית"ר ירושלים לא יהיה רוכש זר, הם זכו בלוטו פעם אחת עם גאידמק ומאז אף רוכש נורמלי לא מוכן להתקרב לקבוצה.
אם, גם בחינם, האדם היחיד שהיה מוכן לרכוש את הקבוצה היה טביב בטח שאף אחד לא יחשוב אפילו על לרכוש אותה בסכומים שטביב לכאורה דורש.

D! פה ועכשיו 1 באוגוסט 2018

אולי טראמפ

אביאל 2 באוגוסט 2018

אני חושב שטביב חשב להילחם בפלה פמיליה, להביא שחקן ערבי נניח העונה או בעונה הבאה ולסיים את העניינים האלה ואז לעשות מכה על רוכש זר שיבוא לבית״ר החדשה.

דוד 1 באוגוסט 2018

בית"ר תקועה עם טביב ובלי שום אופק אחר.
לרוב הקבוצות בליגה, להיות תקוע עם בעלים מיליארדר זו ברכה. את הפער בין "רוב קבוצות הליגה" לבין התמודדות רצינית על תארים, השחקנים והמאמן צריכים להשלים בעצמם. אין דבר. זה בהחלט אפשרי והם די עשו זאת בעונה שחלפה. מלחמה בטביב לעומת זאת רק תרסק ותחסל אותם.

שחר התל אביבי 2 באוגוסט 2018

הם כבר עברו את נקודת האל חזור, וגם התקדים של הפועל לנגד עינהם

Srtest - ארטסט 2 באוגוסט 2018

לפעמים פוסטים כאלה הם הדוגמה הכי טובה למה לא אוהבים את אוהדי הפועל ת"א. המחאה שלכם נכשלה אבל טביב הועזב. טביב לא גורש עקב מוצאו אבל אחריו הגיע רמון.

שחר התל אביבי 2 באוגוסט 2018

לא מבין הרבה במה שהיה בהפועל, אבל נראה לי שהמחאה הצליחה במטרתה להוציא את טביב (שלפי עמדת האוהדים היה הרסני במובנים מסוימים למועדון, לתפיסתם). הוא הועזב לא בגלל מוצאו (שדומה למוצא רוב האוהדים בגדול, בודאי הפעילים) אלא בגלל שתפסו את פועלו כנזק ופחדו מהרס (אפילו מכוון לחששם) של המועדון. רמון הגיע כי הוא היחיד שהיה בסביבה והיה צריך למצוא מישהו מהר. חשבו שזה יצליח….טעו, קורה

שחר התל אביבי 2 באוגוסט 2018

אגב, זה שהיה אחרי רמון וגם הנוכחיים, לא נראים לי שהמוצא שלהם שיחק תפקיד אצל מישהו, גם לא של רמון או טביב

Srtest - ארטסט 2 באוגוסט 2018

אם אוהדי הפועל לא החליטו יום בהיר אחד לצאת נגד טביב בגלל מוצאו אז בוא נגיד שהמוטיבציה שלהם לעשות את מה שעשו, כלומר את הקטע השימושי שלהם גם אם מניעיהם היו אחרים, נטתה אוטומטית לאותו כיוון בדיוק על רקע הפרסונה שנגדה יצאו והמשקל שלו בקבוצה. כבירי ואיך הוא לא גרם לאיזו מוטיבציה למרות היותו גרוע עשרות מונים, רק הדגיש זאת. התגובה שלך היא גם סוג של שלושת הקופים. מזכיר קצת את ההם דרומית אליכם.

שחר התל אביבי 2 באוגוסט 2018

אם כבירי וטביב והאוהדים הם באותו מוצא, כמו שאתה אומר, והאוהדים לא התנגדו לכבירי בשל מוצאו, אז ככה גם עם טביב…. .ונתעלם מההתקפה האישית האופיינית לחלק מהמגיבים כשמישהו חושב אחרת מהם

Srtest - ארטסט 3 באוגוסט 2018

אין כמו להתקרבן אחרי שפגעת בול. אם לא הייתי מכיר את החברה הישראלית הייתי אומר שזו שיטה שהמציאו כמה קהלי אוהדים בכדורגל בפרט ובענפי קבוצות מדינה או אנטי-מדינה בכלל.

שחר התל אביבי 3 באוגוסט 2018

לא ממש הבנתי, אבל בסדר, מכבד את דעתך. אתה אומר שאוהדי הפועל התנגדו לטביב בשל מוצאו, ולכבירי לא התנגדו בשל מוצאו. אוקיי, זכותינו לחשוב אחרת, המשך סופש טוב

אלון 3 באוגוסט 2018

אז עדיין יש אנשים שטוענים שאוהדי הפועל מחאו נגד טביב בגלל שהוא תימני? באמת?
אגב, אוהדי בית״ר בהפגנות כל הזמן שרים וצועקים ״תימני קמצן״ (מה שאוהדי הפועל הקפידו לא לעשות), אבל עליהם אף אחד לא טוען טענות כמו שטענו נגד אוהדי הפועל. כמאמר הידוע, תקשורת אדומה.

Guss 2 באוגוסט 2018

"האסון" של טביב זאת העונה המצויינת האחרונה. זה מתקשר לשאלה של דונאדוני מלמעלה, מה בעצם גרם לפיצוץ הנוכחי.

במשך כמה שנים אוהדי בית"ר התרגלו למצב בו זו לא קבוצה של כסף גדול, שאי אפשר להתחרות במכבי ובב"ש. לכן השיטה של טביב שהתמקדה בבניית שלד הקבוצה על שחקנים ישראלים צעירים ביחד עם שחקנים בעלי פוטנציאל שכרגע אפשר לקנות בזול, "השבחה" של אותם שחקנים, ומכירתם לקבוצות הגדולות ברווח טוב, נראתה להם הגיונית (או לכל הפחות – כזאת שהם יכולים לחיות איתה). הקהל התרגל להיות קבוצה מדרג ב', ולכן העלים עין גם ממכירתם של אותם שחקנים, גם מייבוש מכוון של שחקנים שלא מוכנים לשחק על פי החליל של טביב, וגם מההתנהלות הבזיונית אל מול כל המאמנים.
וכל השנים שהשיטה הצליחה – הם עודדו יפה את הקבוצה ושתקו לטביב על הכל. כשאני כותב שהשיטה הצליחה, זה אומר שהקבוצה מגיעה על דרך קבע לפלייאוף העליון, משחקת כדורגל חיובי והתקפי, ומתחרה על מקום 3-4, ומצליחה לנצח בטדי כמה משחקים "גדולים" בעונה. וחשוב להבין שזה היה חלק מהשיטה – טביב אף פעם לא רצה לייצר קבוצה מצליחה מקצועית, אלא קבוצה *שמצליחה* לשדרג את מחיר השחקנים לקראת מכירתם ברווח. וכדי שזה יקרה, אתה צריך הצלחה בינונית, כזאת שמצליחה לייצר סיפוקים מספקים לקהל, אבל לא יותר מזה.
השנה האחרונה היתה טובה מדי, ולכן בעצם הביאה לכשלון השיטה. השחקנים הצעירים הוכיחו איכות, השחקנים הבכירים שבאו בזול נתנו תפוקה, הזרים היו בול פגיעה אחד אחד, וביחד עם עונות בינוניות מאוד של ב"ש ות"א – בשלבים רבים של העונה בית"ר היתה לא רק הקבוצה המלהיבה של הליגה, אלא גם האיכותית ביותר. אל 3 השבועות האחרונים של העונה, בית"ר הגיעה כשהאליפות אפשרית (ניצחון על ב"ש במשחק השני בפלייאוף היה מייצר מחזורים אחרונים מותחים בהם המומנטום אצל בית"ר), הגביע ממש בהישג יד. איזו טעות. הקהל הגדול הרגיש בפריחת הדובדבן, שהעונה הזאת אפשר לקחת תואר, אולי אפילו דאבל מטורף. ההתרגשות בשיאה, הציפיות עלו, והקהל ממש טעם בפיו את תחושת האהדה לקבוצה בדרג א'.
אבל טביב לא רוצה קבוצה בדרג א', והוא לא נתן להצלחה מקרית של עונה אחת לשנות לו את התכניות. ההתנהלות מול שכטר וורד בחודש האחרון, ייבוש של שחקנים בכירים במשחקי עונה, ההבנה שבן זקן הוא לא מאמן ברמה המתאימה והובא רק כדי לרצות את טביב – לא היו טריקים חדשים בארסנל של טביב, להיפך. אבל זה היה לא נורא כשמשחקים על מקום 4, ופתאום זה היה נורא כשרצים לאליפות.
או בשורה אחת – בחודש האחרון של העונה, הקהל של בית"ר הבין סופית שאת טביב לא מעניין בכלל הצלחה מקצועית של בית"ר, לא איכפת לו מתארים, ואין לו בעיה להקריב את הקבוצה על מנת להרוויח על מכירת שחקנים. ואל מול האפשרות הריאלית לקחת דאבל, אולי ההזדמנות היחידה שתהיה לבית"ר בשנים הקרובות בכלל להתקרב להישגים כאלו, הקהל לא היה מוכן יותר שהבעלים יתייחס לקבוצה כדרג ב'.
כמו ראש מפלגה שהצליח יותר מדי בבחירות, קיבל "יותר מדי" מנדטים, ואז העובדה שאין לו יכולת אמיתית לבצע את הבטחותיו לפני הבחירות נחשפת בגלוי, כך תסריט האימים של טביב התגשם. פתאום הקהל דורש תארים, הקהל דורש לעלות עם ההרכב החזק בלי שיקולי חוזים עתידיים, ומה הלאה? הם עוד ידרשו לא למכור שחקנים או, רחמנא ליצלן, להשקיע כסף אמיתי.
את הפעולות של טביב לקראת העונה הבאה יש לראות לא כמאבק אגו מול הקהל או אוחנה, אלא כפעילות מכוונת מתוך המודל העסקי שלו. הוא פשוט עושה הכל כדי שהטעות לא תישנה – אסור שבית"ר תצליח שוב, בייחוד לא הקבוצה של העונה שעברה. טביב מחסל את ההרכב שחיסל לו את השיטה. במקום למכור 2-3 שחקנים בכירים ועוד 2-3 שחקני פוטנציאל ברווח טוב, הוא פשוט מוכר את כולם. שילכו לעזאזל. יש לזה מילה אחת מדויקת – סבוטאז'.

דונאדוני 2 באוגוסט 2018

סבבה, אז שיתכבד הקהל וימצא בעלים שלא מחפש להרוויח כסף וכן מחפש להשיג תארים.
אחד שכמו מיץ', אלונה ושחר, רק משקיע מהכיס ולא מקבל שום תמורה כספית חזרה.
שיהיה להם בהצלחה.
יצליחו יצליחו – לא יצליחו, מקסימום ימצאו את עצמם בליגה הלאומית… כל אחד והבחירות שלו.

אביאל 2 באוגוסט 2018

אני רק אחזק את הדברים של Guss ואוסיף שביחס לתקופה עד שטביב הגיעה לבית״ר השנים הראשונות בהחלט היוו שיפור משמעותי, ממאבקים בפלייאוף התחתון לנצחונות רבים על הגדולות בשנים האחרונות, שזה מה שמביא הרבה אוהדים למשחקי בית״ר בסופו של דבר.

Srtest - ארטסט 2 באוגוסט 2018

ההשוואה שלך מופרכת מצד אחד ומעידה מצד שני – יש פוליטיקאי בדיוק כזה בארץ שגם אם הוא נכשל מעמדו האלקטורלי מתוחזק ללא מפרע עקב היותו מהצד הנכון של המפה הפוליטית (ולא שהאחרים הידועים שונים ממנו). פשוט תחליף את השמאל במאמן ובפורקן של קהל אוהדים ישראלי בהורדת ראש למאמן.

אסף 2 באוגוסט 2018

טביב נראה כמו בנאדם לא סימפטי, בלשון המעטה. הכדורגל עוד ניחא, מדובר בעבריין מורשע. אני לא אוהב את סגנון הניהול שלו, את הברוטליות, הבריונות וההתנשאות.

אבל אני מאוד אוהב את הגישה הכללית שלו לענף. האופי הדפוק שלו מונע ממנו לעשות את זה עד הסוף, ויוצר אנטגוניזם מטורף ומובן כלפיו מצד… כולם בערך. זה לא מסתיר את העובדה שבעיני, עם הכדורגל שלנו היה מורכב מיותר טביבים-לייט, כולנו היינו הרבה יותר נהנים מהקלאסטרפאק הזה שנקרא כדורגל ישראלי.

טביב הוא איש עסקים מוצלח מאוד, וכנראה שגם יודע כדורגל לא רע בכלל. הוא מבין שאין שום הבדל בין חן דילמוני לבין עמרי בן הרוש או בין אנתוני וארן לבין בן סהר, ושגם אם יש הבדל, הוא לא שווה מאות אלפי שקלים. הוא בין היחידים שתוקע סיכה בבלון שנקרא 'השחקן הישראלי הבכיר', מוצא כשרונות בליגות הנמוכות, ומעשיר את הכדורגל בשחקנים שכנראה לא היינו שומעים עליהם. הוא אף פעם לא משתגע ומפוצץ 3 מיליון דולר על מישהו שדויד סילבה נשם עליו פעם, או יותר גרוע- על שחקן ישראלי שחזר מקריירה סבירה בחו"ל. ההתעמרות שלו בבב"ז הייתה בריונית ומחליאה למדי, אבל קשה לי לבוא בטענות כלפיו על 'פגיעה במעמד המאמן' על זה, יותר על יחסי אנוש מחורבנים. חבר'ה, בשביל להשיג מעמד מאמן צריך קודם כל להיות מאמן. כולנו הזדעזענו כששרצקי העיף את לנדאו בשביל בכר, והשתתקנו מהר מאוד.

שוב, החסרונות של טביב ככל הנראה מאפילים על היתרונות שלו, ולא הייתי רוצה את טביב בתור הבעלים של הקבוצה שלי. לעומת זאת, אני מרגיש שיש רוח של שינוי שהוא (ביחד עם איזי שרצקי) הביאו לכדורגל הישראלי, ובשנה שעברה מכבי נתניה יישמה את זה בצורה נפלאה, מינוס שקי הזוהמה שטביב מפזר בכל מקום.

אלכס 3 באוגוסט 2018

+1 לחלוטין. אני שואל את עצמי האם יש לו סקאווט טוב (או הוא מבין לבד), או שבעצם המודל הכלכלי שלי מביא אותו לצפצף על אגו, מעמד ומוסכמות וזה סוד הקסם שלו?
או אולי זה כי פיתוח השחקנים בארץ על הפנים ורק תן לצעירים (18-24, אחרי זה זה כבר קרוב לשיא והשיפור בעיקר מנטאלי) לשחק והם כבר ישתפרו.

קפיטולניק 2 באוגוסט 2018

מסכים עם עניין האדישות לגמרי. אומר את זה כבר שנים על הנבחרת ועל הכדורגל הישראלי בכלל.
לגבי העצב שלי על האוהדים "הנורמלים" של בית"ר – הוא לא קיים. יש מקרים בהם צריך לשפוך את התינוק עם המים כי מרוב מים מלוכלכים כבר לא רואים תינוק. לא אזיל דמעה על ביתר מצידי שתתפרק אתמול

Srtest - ארטסט 2 באוגוסט 2018

"לגבי העצב שלי על האוהדים "הנורמלים" של בית"ר"

אני מבטיח לך שיש לא מעט אנשים בארץ שחושבים בדיוק אותו דבר על אוהדי הכדורגל בכלל והם לאו דווקא מהקבוצות המתחרות וחלקם אפילו בעלי פוזיציה בכירה בענף.

אביאל 2 באוגוסט 2018

מסכים עם תיאור המצב וגם עם תיאור הפעולה הדרושה, בכל מקרה, בתור אוהד בית״ר אני מרגיש שקצת מגיע לנו. תמיד ידענו לצאת נגד הבעלים ולא משנה מה היה המצב.
העונה הקודמת היתה חלומית מבחינתי (בפעם האחרונה שהרגשתי ככה היתה שאלי כהן השריף היה המאמן וניצחנו עשרה משחקים ברציפות, עם ערן לוי בשיאו ועד להגעת הצ׳צ׳נים, לא עשיתי מנוי בתחילת העונה אבל שילמתי כמעט פי 1.5 כל הכרטיסים לאורך כל העונה), היה כדורגל מהנה מאוד, היו שחקנים טובים גם הותיקים וגם החדשים, היתה אווירה טובה ביציעים, לעיתים הרגשנו שעם קצת מזל אפשר אפילו לגנוב אליפות וכמובן ההגעה לגמר הגביע בטדי, הכל התרסק, לדעתי באשמת האוהדים שגרמו לטביב לעשות דווקא, שני הצדדים אידיוטים, כי זה עלה לנו בתואר אחד (גביע) ובאמת בשנים האחרונות הגעתי לעונה עם ציפיות, אם זה באירופה ואם זה בליגה\גביע, העונה כאמור אין כלום מזה.

גיא זהר 2 באוגוסט 2018

באיחור קל, עקרונית מסכים שלא האוהדים גירשו את טביב מהפועל. לגבי בית"ר מדובר בדעתי בסרט אחר ובקהל שהגרעין הקשה שלו ברמה אחרת מבחינת עבריינות (גם לפי המדינה) מקהלים אחרים. במקרה הזה טביב משחק לדעתי באש, למרות שהוא לא פראייר, לכאורה, גם בעניינים האלו, ויכול להיות שבמקרה הנוכחי זה טריק אחד יותר מדי. ימים יגידו.

אביאל 2 באוגוסט 2018

אוהדי הפועל לא גירשו את טביב ? זה אחד העיוותים הגדולים בהיסטוריה של הספורט הישראלי.

גיא זהר 2 באוגוסט 2018

כן כן. תקרא מה פרנקו כתב. מסכים איתו במאה אחוז. המחאה נגדו רק שירתה אותו אחרי שמצץ ממנה מה שיכל, לכאורה (שאלת הכסף שנעלם מהצ'מפיונס יותר מסתורית מרצח ארלוזורוב). הוא איבד את קור הרוח שלו פעם אחת, אבל אל תתבלבל, זו היתה מחאה פרווה. כרגע המחאה של אוהדי ביתר בקטנה, נראה אם תעלה מדרגה.

אביאל 2 באוגוסט 2018

גיא – זה נשמע יותר כמו תיאוריית קונספירציה.

גיא זהר 2 באוגוסט 2018

אביאל, מציע לבחון את זה בתקופה הקרובה. אוהדי בית"ר מפגינים נגד טביב בעצימות דומה לזו של אוהדי הפועל כבר כמה חודשים. אתה רואה שהוא מתנהג בפניקה? ראית בימי הפועל, פרט לפעם אחת שאיבד עשתונות, וגם אז נהג כאחרון העבריינים, שהתנהג בפניקה? חיכה לפראייר התורן ואז הלך. זה לא גאיידמק/שניידר שנתנו בחינם ולא אלי זינו שנתן בשני מליון.

אביאל 3 באוגוסט 2018

גיא – אין מקום להשוואה מבחינת ההפגנות, אוהדי בית״ר לא עושים עשירית ממה שאוהדי הפועל עשו.

אדם 4 באוגוסט 2018

אביאל, על מה אתה מדבר? הם כבר הפגינו בבית שלו ומול החנות של אשתו, איזה עוד צעדים אוהדי הפועל עשו שאוהדי בית״ר לא?

Ollie Williams 3 באוגוסט 2018

אני באמת לא מבין איך מישהו מופתע מכל הסיפור הזה ומה הטעם לנסות לנתח לעומק.

זו פעם שלישית שטביב נכנס לקבוצה במצב כלכלי קשה, מצליח מאוד אל מול הציפיות בתקציב לא גבוה, מרוקן את הקבוצה מנכסיה ובורח.
כל פרט אחר שנכנס כאן (מחאת אוהדים כזו או אחרת) זה סתם חלק ממכלול התירוצים למה שהיה ידוע מראש לכל מי שעיניו בראשו.
כמו גבר מכה – הכל ברור וידוע מראש אבל תמיד הוא והקרבן ימצאו אלף תירוצים למה זה לא כי הוא פשוט כזה חלאה.

אפשר להתחיל להמר מי תהיה הקרבן הבא כי ברור שמההתאחדות והבקרה לא תבוא ישועה כנגדו.

אלי - לא אוהד כ"ס 4 באוגוסט 2018

הפועל לא היו במצב כלכלי קשה בכלל

יואב 4 באוגוסט 2018

מוני הראל היה במצוקה תזרימית קשה. לכן זה קרה.

יואב 4 באוגוסט 2018

הפועל היתה רחוקה ממצב כספי טוב. בטח לא שמוני הבעלים היחיד.

אלי - לא אוהד כ"ס 5 באוגוסט 2018

המצוקה של מוני הביאה את טביב, אבל כשטביב הפך בעלים יחיד, להבנתי, המועדון לא היה במצוקה כספית.

ניר 3 באוגוסט 2018

אגב, ההוכחה הכי טובה לזה שהפער ברמות הישראלים זניח היא העובדה שחצי מהסגל של ביתר מצא את עצמו בבאר שבע ובתל אביב ולא מדובר בדיוק בשחקני השנה.

צביקה פחחות 4 באוגוסט 2018

גם אחרי כל כך הרבה שנים אני לא מצליח להבין מה היה חטאו של טביב בהפועל תל אביב, מלבד זה שהביא אותה לליגת האלופות.
ומה הוא עשה שהביא עליו כל כך הרבה אמוציות, כולל הטרדה של משפחתו.

S&M 4 באוגוסט 2018

הוא לא עשה שום דבר רע, ונפל קרבן להסתה של השותפ/ים שניסו לנשל אותו בלי להכניס יד לכיס בהליך במב"י. אוהדי הפועל היו רק פיונים בקמפיין שנועד להוציא אותו מהפועל, כי השותפים חשבו שיש רווח. אלא שהרווח היה הגניבה של טביב מכפר סבא, ומי שהצליחו לזרוק את טביב מהפועל נשארו עם הקבוצה, אבל בלי הרווח שמומש ע"י טביב לפני שעזב.
העיקר שיש לאוהדי הפועל נרטיב של "אוהדים מגובשים שהצליחו לזרוק בעלים".
הם אף פעם לא עצרו לשאול את עצמם, למה שנזרוק בעלים שגנב בשבילנו קבוצה אחרת והביא תארים?
ככה זה עם פיונים – רצים, מתים, ולא שואלים שאלות. כשפיונים מתחילים לשאול שאלות, קוראים להם אמל אסעד והופכים אותם לבוגדים.

יואב 4 באוגוסט 2018

אני דווקא חושב שהמחאה היתה מוצדקת(מינוס האלימות וגועל הנפש כמובן) , היא רק לא לקחה בחשבון סיטואציה בה שום דבר לא מחכה להפועל. אופוריית השנים הטובות(ליגה ואירופה) סינוורה. והמחאה(ועוד פעולות), בהפוך על הפוך, יצרה תדמית שלילית שקשה להשתחרר ממנה. וכרגע, החנות של הבעלים הנורמטיבים והאמידים קצת נסגרה. זה הכדורגל שלנו וזה מה שהוא שווה.

S&M 4 באוגוסט 2018

למה היא היתה מוצדקת?

יואב 4 באוגוסט 2018

כי במקביל להצלחה מקצועית, היו שם המון קילקולים. מוסר תשלומים נמוך, הזנחה של המתקן, תשתיות ונוער, סיכסוכים ותביעות שרק מתרבים, עימותים בבלומפילד ותחושה נכלולית תמידית שנלווית אליו.
תראה, לטנגו הזה צריך פרטנר. הקהל האלים וטביב זה מאצ' מייד אין הל. זה לגמרי הסלים ולבסוף שיחק לידיו. ווליום המחאה עשה טוב לטביב. בסוף, הוא באמת היה סוג של קורבן. אבל לקהל יש זכות לדרוש ולבקש-זאת היתה כוונתי.

S&M 5 באוגוסט 2018

יואב, מעולם, בשום מקום, כולל בהפועל ת"א, לא קרה שקהל הפגין בגלל הדברים שמנית. עזוב שחלקם בכלל לא היו, או שהיו תמיד ולא השתנו בימי טביב – עזוב שזה מומצא. הכל היה. איפה עוד קהל מפגין בגלל דברים כאלה?
יותר מזה – משהו מזה השתפר אח"כ? משהו מכל ה"קלקולים" האלה לא קיים היום? ומה, היום הם מפגינים?

עזוב אותך משטויות. הקהל הפגין כי היה קמפיין של הבעלים. הסיתו המון כדי להרוויח כסף. זה כל מה שהיה.

גיא זהר 5 באוגוסט 2018

כשהחלה המחאה של אוהדי הפועל אניימה, דה סילבה, נאתכו, ורמוט, שכטר וזהבי כבר לא היו חלק מהקבוצה ולמרות שנכנס כסף גדול מקמפיין האלופות לא הובאו תחליפים הולמים. מבחינת הישגים הקבוצה לא הדרדרה משמעותית (עלו לבתים באירופית, זכו בגביע, סיימו בצמרת), אבל זה היה גם בימים שלפני ששחקני טביב הגיעו. בקיצור, אף אחד לא מטיל ספק בתרומתו של טביב לדאבל ולעלייה לצ'מפיונס, אבל מעיקר הפירות שלהם (הכספיים בעיקר) נהנה טביב עצמו, לכאורה. אוהדים שראוים שהקבוצה מתרוקנת מנכסיה כועסים. האם עמד מאחוריהם מישהו? אנא עארף, אולי הקרן החדשה.

Comments closed