הסטירה בדרבי

קצת תלונות

 

לא כתבתי על הפועל עד עכשיו, בעצם חיכיתי לסטירה הזו, היה נחמד קצת לנצח ובאופן כללי אני מרוצה מהפועל בפגרה, החתמות טובות (עאבד, זיקרי), צעירים מעניינים וזרים זולים, הכל בסדר, אין לי תלונות.

לגביי דמארי, זה סיכון שכדאי לקחת, הקהל אוהב אותו, אני אוהב אותו, הוא אוהב את הקהל והמועדון (לא סגור על אישית) והפרמיה שהוא יכול לגלם שווה את הסיכון.

גם את רפואה אני מחבב ובאמת, אין תלונות.

*

אממה, מה שקרה אתמול ובאמת שלא צריך לנתח יותר מדי משחק גביע הטוטו, זו קבוצה שעשתה במכנסיים ופה יש לי קצת תלונות.

והיא עשתה במכנסיים מהשנייה הראשונה שהיא עלתה על הדשא, אולי זה "המעמד", השידור הישיר, הקהל של מכבי, החזיזים באימון לפני, החולצות המבריקות עם הפינגווין. אנא עארף.

וכשזה יהיה בליגה, במשחק מחייב, עם יותר רייטינג ועם יותר משמעות ועם הרכב "ראשון" של מכבי, זה יהיה נורא על אמת.

הבדיחה בטוויטר היא שהרכב "משני" של מכבי דרס את הפועל, וואלה, תנו לי קצת מהחומרים האלה בשמחה, החבר'ה בהפועל ראו את שכטר ומיכה וצ'יקו וכל החבר'ה ועוד שניה הלכו לבקש חתימה או פשוט עשו במכנסיים (מוטיב חוזר), הרי למכבי וזו הגדולה של ג'ורדי אין הרכב משני והרכב ראשון, יצרו שם מועדון שיודע לנהל 20-22 שחקנים מהטופ של הכדורגל הישראלי וכשיש להם מאמן (וזו לא הגדולה של ג'ורדי, סטגדוש) כמו שיש להם השנה, אתה יודע שבכל משחק ובכל הרכב הם החיה הכי מסוכנת כרגע בג'ונגל.

ובסוף זה נחמד להגיד שחקני בית (הפועל עלתה עם 5 בהרכב לעומת 4 של מכבי, אבל זה "מיתוג") והכל – כשברסקי חוזר בגיל 26 למכבי, אחרי השנים והניסיון שצבר, אחרי ששנה שעברה הוא היה בורג חשוב בהפועל חיפה וזכה בגביע ושיחק משחקים "גדולים", או שגלזר שהוא באמת צעיר אבל מה ההבדל בינו לבין לקס? מגיע אחרי שנה אצל דראפיץ וצמרת וכל זה, או קנדיל שהיה עוגן בבני יהודה – שימו לב שכולם שחקני פלייאוף עליון בשנה שעברה- אז ההבדל בינם לבין החבר'ה שלנו, לרז שלמה, לעידן כהן, לניר לקס ואפילו לרמזי ספורי הוא גדול עד גדול מאוד.

וזה הבדל גדול. והחבר'ה שלנו, אחלה חבר'ה, חלקם יהיו שחקנים מובילים (אהלן רז שלמה) כשהם באים למשחק כזה, הם חוטפים עוד בחימום.

והניסנובים צריכים קצת להבין שבסוף, להשביח שחקנים זה חשוב, למצוא את המציאות בשוק הזרים זה חשוב, לנהל בשפיות ואחריות זה מאוד חשוב, אבל לבוא לדרבי ולא לקבל ככה בראש זה גם חשוב.

*

יאללה חדש.

יום שבת בנתניה, מול חדרה, הלחם והחמאה וכל זה.

נצחון בדרבי
חלוד

50 Comments

יואב 20 באוגוסט 2018

נכון. מכבי מחזיקה 22 שחקנים סו קולד בכירים ומנהלת את זה טוב אבל השנה, התמהיל הוא אחר ונכון הרבה יותר. כי ישנה הירככיה אבל עדיין סיכוי, כי מי שדוחף מלמטה זאת רוח הנעורים ולאו דווקא שחקנים שבעים "ובכירים", כי אין איכות לקנות והדשא של מכבי מספיק ירוק לכשעצמו, וכי בא מאמן טאבולה ראסה(יחסית) שלא מפחד לנסות והוגן בגישה שלו ויודע שאם זה הוא צריך להסתדר. אני לא יודע למה זה יספיק אם בכלל, אבל זה צריך להיות הכיוון. מכבי לא צריכה את הקהאבות של הליגה, היא מגדלת אותם לבד.
בקשר להפועל, היא תיהיה הממזרה של הליגה, אני חושב שרפואה מנהל את העסק הזה טוב. והוא לא פחדן.

אדם 20 באוגוסט 2018

לא ברור לי למה מתעקשים לקרוא למשחק בגביע הטוטו דרבי. אין בו לא את העניין, לא את האמוציות ולא את ההשפעה (או לפחות לא אמורה להיות) אפילו של משחק ליגה נגד חדרה. בעצם כל מה שחשוב, גם אם היית שואל אותי לפני יומיים, זה לנצח את חדרה.

גיא זהר 20 באוגוסט 2018

אדם, לצערך זה לא מדויק. עזוב את הפמפום של הערוץ ללא ספורט, שים לב כמה קהל היה במשחק. בדיוק כמו גמר גביע השוקו בשנה שעברה, זה יותר ממשחק שוקו רגיל.

Ollie Williams 20 באוגוסט 2018

בכל שנה אחרת אתה צודק
אבל העובדה ששנה שעברה לא היו דרבים העלתה את החשיבות של המשחק אצל אוהדים משני הצדדים.
אחרת, כמו דרבים רבים בגביע הטוטו בעבר, זה אכן היה מעניין הרבה פחות

אדם 20 באוגוסט 2018

זו בדיוק הנקודה שמדהימה בעיניי, מדובר על שנה אחת בדיוק בלי דרבי וכאילו אנשים שכחו מה זה, לא מצליח לתפוס את זה. הייתי מבין אם היו עוברות מספר שנים אבל כולנו קיבלנו שנה אחת לנח וכבר סערה בכוס תה.

Ollie Williams 20 באוגוסט 2018

במונחי סבלנות קולקטיבית, שנה אחת היום שקולה לעשור של פעם

אחד העם 20 באוגוסט 2018

אני מקווה שמה שאנו רואים, זו הסנונית הראשונה המבשרת את אביב התוצאות של ההשקעה בנוער (חבורת ואן לייבן) והפתרון היצירתי שמצא המועדון (ג'ורדי) להעדר ליגת מילואים (תא-רמלה, השאלות מבוקרות) .
אם אכן, אנו מובילים במספר שנים על חיפה, ובמספר גדול יותר על באר שבע (ואולי בית"ר – מוקדם לקבוע).
להפועל אין את הכסף לפרוייקט הזה כרגע. אבל יש לה את הפוטנציאל לעניין בעלים שיש לו את המשאבים הללו.

יואב 20 באוגוסט 2018

ואן לייבן לא כל כך קשור למצב הנוכחי. לא היה בתפקיד כשהשחקנים האלה סיימו נוער. הוא יבחן בהמשך(וההרגשה שלי טובה).
אתן ליורדי קרדיט אחד גדול על רוסלן(בן מחזור של מיכה), על המשך חידוש חוזה כל פעם מחדש. אני כבר שכחתי ממנו. הוא כבר היה במקום הכי נמוך שיש. סחתיין עליו.

Steve 21 באוגוסט 2018

שום קרדיט, הבחור שיחק ברמלה ליד עלי מוחמד,מי שעיניו בראשו היה מביא את שניהם לפני 3 שנים כבר. העיקר שיש קבוצת בת…

יואב 21 באוגוסט 2018

נון גדול במקרה עלי מוחמד. לגמרי מסכים. וקבוצת הבת היא פיתרון בכלל לא רע עד עתה אבל כמובן שצריך לקבל החלטות נכונות.

מיגל 20 באוגוסט 2018

אין ספק שמכבי הקבוצה המובילה בליגה בפער של שנים על כל השאר, אליפות בטוחה השנה. כמו שנה שעברה, ולפני שנתיים ולפני שלוש..

Ollie Williams 20 באוגוסט 2018

ואפשר גם לקרוא ולהגיב מהראש במקום מהתחת.
הוא דיבר במובן של שילוב שחקני בית בקבוצת צמרת.

את מס' שחקני הבית המשפיעים בב"ש לאורך 3 האליפויות אפשר לספור על יד אחת. ליתר דיוק אצבע אחת.
חיפה בשנים האחרונות לא קרובה בכלל לאליפות ושחקני הבית שלה לא ממש מצליחים ולא נשארים בקבוצה.

אלי-לא אוהד כ"ס 20 באוגוסט 2018

אנחנו הבנו שמכבי זה לא המבחן שלנו בינתיים ואנחנו לא המבחן שלהם (אם כי לפי התגובות שלהם לא ברור שהם מבינים את זה). לא ציפיתי לשום דבר אחר. אבל הפתיע אותי שנתנו גול ועוד איזה. אם אני מכבי אני מודאג מהספיגה אבל אני לא.
לא ציפיתי כי יש שכר לימוד לשלם על זה שנעדרנו מהליגה, על זה שסגל השחקנים מטולטל מידי שנה, בעצם על זה שאנחנו מועדון שנבנה (וגם לא בצורה האופטימלית) מחדש מידי שנתיים, יש להניח שתהיה בנייה נוספת אם ויגיע רוכש. חשוב לי שנשרוד את השנתיים הקרובות ואחרי זה המטוטלת תשנה כיוון.
חוץ מזה אני שומע שאוכל הנבלות רוצה לקחת את הפועל פ"ת, היש אמת בדבר ?

בן בלי בית 20 באוגוסט 2018

הסר דאגה מליבך, אף אחד במכבי לא חושב שאתם מבחן, בקושי תרגיל בית.

אלי-לא אוהד כ"ס 20 באוגוסט 2018

על זה אני מדבר

Ollie Williams 20 באוגוסט 2018

על זה שהחלטת משהו בראש וכל דבר שיגידו לך – גם ההיפך הגמור – מאשר את זה?

אלי-לא אוהד כ"ס 20 באוגוסט 2018

אולי על זה שאתם מגיעים עד לפה (ספרתי 50% בערך אוהדי מכבי) כדי לספר לי שאנחנו בסך הכל תרגיל.

יואב 20 באוגוסט 2018

עד לפה, מי ישמע. שעות על הכביש והדלק…

אלי-לא אוהד כ"ס 20 באוגוסט 2018

במקרה שלך יואב אני מתנצל..

יואב 20 באוגוסט 2018

קול, הכל בסדר.

Ollie Williams 20 באוגוסט 2018

אה, אנחנו פה כי כיף לשמוח לאיד. מבין ששכחת איך זה לשמוח לאיד אחרי משהו שהקבוצה שלך אשכרה השיגה במו ידיה ורגליה אחרי כל השנים האלה.

מבחן מייצג? אתה מוזמן לעשות את הטרק הקשוח לפוסט של גיל שלי (כי נשמע שהדרך לשם מהפוסט הזה ארוכה לאללה) ולראות מה אנשים חושבים באמת, כשאין את המימד של להגחיך אתכם על הדרך

בן בלי בית 20 באוגוסט 2018

זה אמנם נכתב באיזושהי עוקצנות (בכל זאת יריבה עירונית), אבל לחלוטין התכוונתי לכל מילה, אף אחד במכבי לא חושב שזה היה מבחן. לא שאין מה לקחת מהמשחק (חזרה שניה בשבוע מפיגור לנצחון, תרומה נאה של שחקני סגל), אבל ברור שהתגובות לא נובעות מאיזה הישג מקצועי, אלא משמחה פשוטה וברורה של נצחון בדרבי, גם אם זה סך הכל גביע הטוטו.
בסדר, מבין אותך לגמרי, נפש האוהד תמיד מנסה לפצות על אכזבות עם אי אילו נחמות קטנות, גם אם אין להן אחיזה במציאות.

עדי אבני 20 באוגוסט 2018

אני חושב שכפי שהמשחק נגד בני יהודה שיקר לטובה, התוצאה במשחק הזה משקרת לרעה לגבי התלכיד שנבנה בהפועל.
נכון, עידן כהו לא טוב מספיק לליגת העל, וחייבים עוד קשר אמצע היות ולקס לא מספיק טוב להחזיק קישור אחורי של 2 שחקנים בלבד, אבל אני חושב שבהפועל יודעים את את זה וכבר פועלים בעניין.

אבל מעבר לזה נבנתה קבוצה לא רעה בכלל עם מרכז הגנה טוב (שסבל אתמול מיום זוועתי של גוטליב ומהחסרון של דגני) וחוליית התקפה דינמית ולוחצת.
מעבר לכך, אני חושב שרפואה טעה אתמול כשעלה עם ינקו ישר אחרי פציעה ועם לקס חולה כשהקישור ההגנתי חשוף לגמרי.

קצת כיוונונים, קצת להוריד לחץ וזאת קבוצת פלייאוף עליון לגיטימית

אלי-לא אוהד כ"ס 20 באוגוסט 2018

עדי,
נחמד שאתה חושב כך אבל חשוב לזכור שכרגע אנחנו לא קבוצת פליאוף עליון, אם כי אני בטוח שרוצים אותנו שם. מעבר לזה כמה יעלה להיות קבוצת פליאוף עליון, המחיר שווה ? בעיני ביסוס כלכלי לאורך זמן חשוב הרבה יותר. ברור לי שבסוף נהיה ועוד איך אבל עדיף לקחת את הדרך הארוכה. הייתי שמח אם יניב היה מקדיש איזה פוסט ל "דרך הארוכה" כמו שהוא רואה אותה.

עדי אבני 20 באוגוסט 2018

תראה, פלייאוף עליון או לא נגזר מטיב היריבות בהשוואה אליך.
יש את מכבי, באר שבע ומכבי חיפה שהם אופרה אחרת מבחינה תקציבית ואמורים בכל מקרה להיות בפלייאוף העליון. מעבר לכך, יש את בית"ר שבתכלס נבנית מחדש, ואת הפועל חיפה ונתניה שאיבדו את השחקנים החשובים שלהם.
אני חושב שאתה הולך עם אלה ראש בראש, ועדיף מבחינת מה שראיתי מקבוצות כמו מכבי פ"ת או בני יהודה.
מקומות 5-8 זה לא צפי אופטימי מדי, בהנחה שיפתרו את הכשלים עליהם דיברתי

אלי-לא אוהד כ"ס 20 באוגוסט 2018

בסדר, אז לשיטתך, גם אני ראיתי את אותן קבוצות וההערכה שלי שונה לחלוטין. נכון לעכשיו. הבעיות הרבה יותר גדולות ממה שנראה. קשה לי להאמין שניתן להתקדם באותה מידה בכול החזיתות: תשתית ניהול מודרנית, מחלקת נוער מובילה יציבות וגם הצלחה ספורטיבית. ואם צריך לבחור אז אתה יודע כבר את דעתי. זה קצת דומה לבנות שתמיד מחפשות את השילוש הקדוש: יפה חכם ועשיר או כל שילוש אחר בלתי אפשרי ואם כבר מוצאות אותו אז מתברר בדיעבד שבעצם אין כלום. צריך עדיפויות. אם אחרי כול זה יגיע פליאוף עליון (כי הכול יכול לקרות) אז בסדר אבל לא בעדיפות ראשונה.

השמן. 20 באוגוסט 2018

לדעתי, הטעות הכי גדולה של הפועל תיהיה לדבר על פלייאוף עליון, או להיות סטייל נתניה או הפועל חיפה של העונה שעברה. זו קבוצה שרק עלתה ליגה. תקיעת יתד זה כל מה שצריך לעניין. רפואה מאמן טוב בעיני, ואם יתנו לו לעבוד יהיו תוצאות.
מבט מהיר על הליגה מראה שליותר משש שבע קבוצות יש סגל עדיף וניסיון עדיף על הפועל, חבל להעמיס ציפיות לא ריאליות. עדיף לבוא כאנדרדוג ולהפתיע

צור שפי 20 באוגוסט 2018

לגמרי, ואוסיף שהסטירה הזו, עם כל חוסר הנעימות, יש לה הרבה ערך. חזרה למציאות חבר׳ה.

עידו 20 באוגוסט 2018

לא הבנתי את העניין עם שחקני הבית. זה לא נכון? ברסקי נשאר שחקן של מכבי גם בליגה לאומית וגם כשהוא לקח גביע. צריך להוריד אותו מספירת שחקני הבית כי הוא הגיע לפלייאוף עליון?
זה לא "נחמד להגיד" וזה לא "מיתוג" זה בדיוק הדבר היפה והקצת מרגש- יש במכבי הרבה שחקני בית ברמה גבוה יחסית לליגה. שחקני בית צעירים יותר ופחות שנכנסים להרכב ומשפיעים ומנצחים. רק דרבי, רק טוטו, הכל נכון. ועדיין.
אם שחקני הבית שלכם היו טובים יותר, גם הם היו מגיעים לשם. המיתוג לא תופס כי השחקנים לא טובים מספיק (עדיין, או שלא).

עדי אבני 20 באוגוסט 2018

זה נכון רטורית, אבל לא במובן שאליו מתייחסים כשמדברים על שחקני בית- שחקנים שנקלטים בוגרת כהמשך לתקופתם בנוער.
למכבי (כמו לחיפה) כמועדון עשיר יש את הפריבילגיה להחזיק שחקנים שנפלטים מקבוצת הנוער על הפיירול בתקווה שיבוא יום ויצא מהם משהו, ולהחזיר תמורת כסף שחקנים שכבר יצאו מהפיירול אבל הצליחו להראות שהם שווים משהו בגלות, פריבילגיה שלא קיימת אצל יתר המועדונים. זה לא הופך את המועדון לביתי יותר (או פחות) ממועדונים אחרים. סתם עוד זכות יתר שמאפשר הכסף.
סתם לדוגמה, אם בהפועל היה את הכסף שיש במכבי, היא היתה יכולה להעמיד הרכב עם קליימן, בן ביטון, נאתכו, זהבי ובן שהר.
האם היא היתה אז קבוצה ביתית יותר? מסופקני

יואב 20 באוגוסט 2018

מה הכוונה על הפיירול? גלזר ורוסלן לא קיבלו ממכבי משכורת בעונה שעברה. גם לא שון ויוני. במה זה שונה מספורי ועוד מושאלים שלכם? פרנקו כתב נכון- חזרו למכבי שחקני הרכב של פלייאוף עליון.
ויש גם דוגמאות של כאלה שעלו ישירות. אחוז לא קטן אגב משחקני הבית.

יואב 20 באוגוסט 2018

מה שכן, הם היו מספיק טובים כדי שיהיה להם ביקוש ונקבל עליהם דמי השאלה. שזה סיידקיק של ההשקעה בנוער.

אדם 20 באוגוסט 2018

מה שמוזר בסיפור של ברסקי זה שהוא הסכים להיות מושאל עד גיל 26. בעצם, החוזה שלו נקבע ע"י קבוצה שלא רואה בו שחקן משמעותי ובכך הוא פוגע בעצמו, אני לא מצליח להבין איך זה קרה כי או שהחוזה שלו שודרג משמעותית כל הזמן ואז למה שבקוצות יסכימו להשאיל אותו או שהחוזה שלו נשאר נמוך ואז הוא נפגע.

גיא זהר 20 באוגוסט 2018

פציעות

Ollie Williams 20 באוגוסט 2018

כמו שגיא אמר.
את השם של ברסקי אני שומע כבר כמעט עשור. הוא מקרה מיוחד שהתעכב בגלל פציעות לא קלות, אבל האמינו בו מספיק והוא עבד מספיק קשה כדי לטפס חזרה למעלה.

יואב 20 באוגוסט 2018

הוא בן מחזור של מיכה, דאבור, קהת, לוגסי, ברק לוי, אורי כהן ועוד. שבר את רגלו פעמיים אם אני מדייק וגם היה הקפטן שלהם בנוער(ואיבד אבא תוך כדי).

עדי אבני 20 באוגוסט 2018

אתה רק מחזק את הטענה שלי.
הגאווה ב"שחקני בית". בדיוק כמו ב"סמלים" הפכה להיות לוקסוס שמתהדרים בו רק בקבוצות עשירות. אין סיכוי שאם מסי גדל באלבסטה מגיל 12 הוא הופך לסמל שלה. הוא יכול להיות סמל רק בקבוצות סטייל ברצלונה. אין להפועל סיכוי שנאתכו או זהבי יהפכו לסמלים שלה בשניה שהם טיפה גדולים מדי למידותיה.
אותו סיפור לגבי "שחקני בית".
הפועל חיפה לדוגמה, יכולה היתה להעמיד קבוצת צמרת על טהרת שחקני הבית אם היה לה כסף להחזיק אותם קצר כמו מכבי. כנ"ל מכבי נתניה.
במקום זה הן נותנות את השחקנים הבשלים שלהן לגדולות ובמקביל עוזרות לאלה לבשל את "שחקני הבית" שלהם

יואב 20 באוגוסט 2018

לא כל כך הבנתי. מכבי, כל חייה גידלה את שחקניה ובעיקר בזכותם הפכה למועדון הישגי כל כך. אני לא רואה פה משהו מאד שונה מלבד דור מוצלח יותר וחלון הזדמנויות שנפתח. היא תמיד השאילה, גם כשללוני לא היה כסף לאבקת כביסה. כי היא מייצרת יותר ממה שהיא צריכה בשנה נתונה ורובם לא יהיו מסםיק טובים.
ומה מונע מהפועל להשאיל? יש לה מחלקת נוער, מה עוצר אותה? כלום והיא גם משאילה. גם היא מייצרת יותר ממה שהיא צריכה. גם חיפה וביתר. מה אתה מציע להן לעשות? לא להשאיל? ככה זה בנוי.

אחד העם 20 באוגוסט 2018

לכל קבוצה יש קבוצה מעליה בשרשרת המזון, למעט 4-5 ״טורפות על״. גם אייפקס מוכרת את הטובים וכמוה באזל, רוזנברג זאגרב וכו׳ גם למכבי זה יקרה.
החוכמה לייצר הרבה. חלק יפלטו, חלק ימכרו לליגת העל, חלק ישארו והעידית תימכר לאירופה.

יואב 20 באוגוסט 2018

זה קרה למכבי. עם אבילה, נמני, ויקי פרץ, גיורא, ערן זהבי, טבח, טבח 2, סוזה, קאלה בזמנו ועוד…
אתה צודק. תיארת יפה את האפשרויות. השאיפה צריכה לייצר כל הזמן ואת העילית למכור. ככה נמנעים מאיזורי נוחות ומכניסים כסף ודם חדש.

מיגל 20 באוגוסט 2018

עוד עונה של שני הפסדים משפילים בדרבי עוד לפני שהמשחק מתחיל.
דור בא ודור הולך, מנג'ר בא ומנג'ר הולך אבל את הפחד של הפועל מהדרבי מריחים מקילומטרים

צור שפי 20 באוגוסט 2018

לא לפני הרבה זמן, רק עשור בערך, זה היה הפוך. החיים זורמים והגלגלים מסתובבים.

אלי - לא אוהד כ"ס 20 באוגוסט 2018

נראה לי שהוציאו אותך מאיזור הנוחות או שאני טועה ?

צור שפי 21 באוגוסט 2018

לא

אלי - לא אוהד כ"ס 21 באוגוסט 2018

:)

ניב 21 באוגוסט 2018

לגמרי צור,
בתור אוהד מכבי אני מאושר עכשיו אבל זוכר טוב את התקופה ההיא.
גם עכשיו הגלגל ממשיך בסיבוב (והפעם לצערי).

7even 20 באוגוסט 2018

זו רק ההתחלה. גביע הטוטו הוא בשביל ניסוי וטעיה וגם קצת ניסוי ותהייה.

יהיה בסדר. אאאמן

צביקה 20 באוגוסט 2018

מכבי זו לא הליגה שלנו.
ובעניין שחקני הבית, אצלנו זה אילוץ תקציבי ואצל ההם שחקני הבית רואים דשא רק בגלל הסנקציות על חריגה מחוקי הפייר פליי. אין מצב ששחקני הבית היו משחקים אם מכבי יכלו לבצע רכש.
בשבת מלחמה

Ollie Williams 22 באוגוסט 2018

יש בשחקני הבית האלה 2 מקשרי האמצע המצטיינים של הפלייאוף העליון שנה שעברה, ועוד 2 שנתנו עונה יפה בקבוצת פלייאוף עליון גם כן.
גם בלי הסנקציות הכלכליות אני מתקשה לחשוב על שחקנים ישראלים עדיפים שהיה ריאלי למכבי ת"א להביא במקומם מלבד אולי עידן ורד.

ניתאי 21 באוגוסט 2018

החשיבה של "לבוא לדרבי ולא להתפרק ככה זה גם חשוב" היא מצויינת. בדיוק הדרך חזרה שנתיים אחורה.

Comments closed